علیرضا علوی‌تبار

علیرضا علوی‌تبار

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
آمریکایی‌ها در این تصور بودند که پس از تخلیه کشتگان عین‌الأسد و بمباران تبلیغاتی خود؛ خواهند توانست اقلا در این فاز؛ ایران اسلامی را وارد پروژه انتقام کاخ سفید کنند اما در این وادی هم شکست خوردند. تحریم‌هایی که کاخ سفید پس از شکست عین‌الأسد با هیاهو و جنگ روانی، آنها را در عرصه افکار عمومی مطرح کرد اما تجربه ونزوئلا و قطر هرگز در ایران اسلامی تکرار نشد. ضمن اینکه ایران اسلامی برای حل بحران سیل و آسیب‌های آن نیز عملا نیازی به کمک خارجی ندارد. مشغول ماساژ آنها بودند اما شاهد هیچیک نیستیم و اگرچه مشکلاتی مثل «گرانی» داریم ولی روال طبیعی زندگی در ایران اسلامی ادامه دارد. جهان امروز با وضوح بیشتری درک کرده است که ایران اسلامی «قطر» نیست که بلافاصله پس از تحریم؛ با خطر شکست و فروپاشی مواجه شود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
گرچه برخی از نامزدهای انتخاباتی اصلاح طلبان پیش از این احتمال رد صلاحیت خود از طرف شورای نگهبان را پیش بینی می‌کردند. ***منصور مرادی نماینده قروه و معصومه آقاپور نماینده شبستر نیز از دیگر نمایندگانی بودند که رد صلاحیت شده‌اند. ***حمید رسایی از چهره‌های اصولگرایی بود که تاکید کرد: هنوز هیچ‌گونه پیامکی مبنی بر تایید یا رد صلاحیت دریافت نکرده است. قانون برای داوطلبانی که در هیأت اجرایی و هیأت نظارت مرکزی تایید شده، ولی در شورای نگهبان رد صلاحیت شده نیز یک مرحله اجازه اعتراض داده است. جالب توجه این که طبق اخبار واصله افرادی توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده‌اند که در گمانه‌زنی‌ها خبری از رد صلاحیت آن‌ها نبود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
***آغاز انتقام سربازان آمریکا از ایران! ***ترکان: دست شورای نگهبان پر استاکبر ترکان، فعال اصلاح‌طلب و مشاور پیشین رئیس‌جمهور روحانی در مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان ملی با اشاره به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گفته است: «من از همین جا از شورای نگهبان خواهش می‌کنم، نمایندگانی که حتی سهوا در روابط تجاری و دلالی لغزیدند تایید صلاحیت نشوند و راه ورود دوباره آنها را به مجلس ببندد. شورای نگهبان دستش پر از این نامه‌هاست، ما نباید به هیچ عنوان اصطلاح خودی و غیرخودی به کار ببریم و در بررسی خطا هیچ اصلاح‌طلب و اصولگرایی وجود ندارد. [۴] *ما قضاوت درباره صحبت‌های ترکان را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم …در بحث رد صلاحیت‌ها باید دانست که شورای نگهبان بر اساس یک رسم فقهی و شرعی از بیان جزئیات رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت نامزدها خودداری می‌کند. این مقوله اگرچه سبب شده است که معترضان شورای نگهبان خاصه در اردوگاه اصلاحات، ابزاری سیاسی داشته باشند و انتقادات خود را بصورتی ظاهرالصلاح تبلیغ کنند اما همانطور که ترکان نیز اشاره دارد، این انتقادات به هیچ وجه به معنی خالی بودن مشت شورای نگهبان از دلایل رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت نیست و اطلاعات شورای نگهبان از نامزدها مکفی است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
چهره‌های اصلاح‌طلب با صدور بیانیه‌ای حمله تروریستی آمریکا به سپهبد قاسم سلیمانی که منجر به شهادت وی شد را محکوم کردند. به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است: ما امضاکنندگان حمله تروریستی روز گذشته دولت امریکا را که منجر به شهادت سردار رشید قاسم سلیمانی شد و با تیره‌تر کردن چشم‌انداز صلح در منطقه پرآشوب خاورمیانه، راه بر ماجراجویی، تشدید تنش‌ها و تخاصم بیشتر گشود، قاطعانه محکوم می‌کنیم و از دولت‌ها و ملت‌های جهان می‌خواهیم با نشان‌دادن واکنش‌ موثر سیاسی و حقوقی علیه جنگ‌افروزی کاخ سفید، از احتمال بروز جنگی جدید در منطقه ما بکاهند. ما همچنین مسؤلان کشورمان را به پرهیز از افتادن در دامی که جنگ‌سالاران امریکایی و اسرائیلی برای ایجاد اختلال در روند طبیعی تحولات در ایران و گسترش بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه و فروش سلاح بیشتر پهن کرده‌اند، دعوت می‌کنیم و از آن‌ها می‌خواهیم با این جنایت مصیبت‌بار، هوشیارانه و همه‌جانبه مواجه شوند و حفظ امنیت عمومی و ملی و نیز آبادانی و رفاه ملت را بر هر موضوع دیگری اولویت دهند. ما این ضایعه تاسف‌بار را به ملت ایران، نیروهای مسلح میهن و خانواده این عزیز تسلیت می‌گوییم. انتهای پیام
ایرناایرنا2 هفته قبل
این بیانیه یادآور شد: ما همچنین مسؤلان کشورمان را به پرهیز از افتادن در دامی که جنگ‌سالاران امریکایی و اسرائیلی برای ایجاد اختلال در روند طبیعی تحولات در ایران و گسترش بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه و فروش سلاح بیشتر پهن کرده‌اند، دعوت می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم با این جنایت مصیبت‌بار، هوشیارانه و همه‌جانبه مواجه شوند و حفظ امنیت عمومی و ملی و نیز آبادانی و رفاه ملت را بر هر موضوع دیگری اولویت دهند. در این بیانیه نام افرادی چون محسن آرمین، ابراهیم اصغرزاده، جواد امام، محسن امین‌زاده، علی باقری، علی تاجرنیا، سیدمصطفی تاجزاده، خسرو تهرانی، حمیدرضا جلایی‌پور، محمدرضا جلایی‌پور، سعید حجاریان، عبدالله رمضان‌زاده، پروانه سلحشوری، محسن صفایی‌فراهانی، غلامرضا ظریفیان، محمدرضا ظفرقندی، فیض‌الله عرب‌سرخی، علیرضا علوی‌تبار، مریم قدس، فخرالسادات محتشمی‌پور، علی مزروعی، محمدجواد مظفر، عبدالله مومنی، عبدالله ناصری، کامبیزنوروزی، صادق نوروزی، حسین واله و … به چشم می‌خورد. به گزارش ایرنا، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه -سیزدهم دی‌ماه- در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. براساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
در بیانیه‌ای تاکید شد؛ عصر کرد - تهران- شماری از اصلاح‌طلبان در واکنش به اقدام جنایتکارانه دولت آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی از مسئولان خواستند با این جنایت مصیبت‌بار، هوشیارانه و همه‌جانبه مواجه شوند و حفظ امنیت عمومی و ملی و نیز آبادانی و رفاه ملت را بر هر موضوع دیگری اولویت دهند. به گزارش ایرنا، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه -سیزدهم دی‌ماه- در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. براساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند. برچسب‌هامحسن آرمین سید مصطفی تاجزاده پروانه سلحشوری ابراهیم اصغرزاده قاسم سلیمانیپروندهٔ خبریشهادت سردار سلیمانی
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
در بیانیه‌ای تاکید شد؛ پیام خوزستان - تهران- شماری از اصلاح‌طلبان در واکنش به اقدام جنایتکارانه دولت آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی از مسئولان خواستند با این جنایت مصیبت‌بار، هوشیارانه و همه‌جانبه مواجه شوند و حفظ امنیت عمومی و ملی و نیز آبادانی و رفاه ملت را بر هر موضوع دیگری اولویت دهند. به گزارش ایرنا، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه -سیزدهم دی‌ماه- در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. براساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند. برچسب‌هامحسن آرمین سید مصطفی تاجزاده پروانه سلحشوری ابراهیم اصغرزاده قاسم سلیمانیپروندهٔ خبریشهادت سردار سلیمانی
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
*** «لجنزاری با مردمان گرسنه» ایران به روایت اصلاح‌طلبان! [۵] *شرط گذاری یک جریان سیاسی برای انتخابات و اظهار اینکه لیست می‌دهیم به این شرط که کاندیدا داشته باشیم! در حالی است که اولا تنها و تنها شأن یک جریان سیاسی حضور در فرایند مردمسالاری برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم است. و یکی از راه‌های داغ شدن فضا نیز به حاشیه کشاندن انتخابات و شرط گذاری برای حضور یا همان تحریم خاموش است. اگر نظام سیاسی را قبول داریم، باید به سطح کلان مسائل و انتخابات پایبند و از حقوق خودمان بهره‌مند باشیم.» [۷] ***محمد سلامتی: مردم متوجه باشند که این دولت اصلاح‌طلب نیست!
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌ متن تسلیت‌نامه جمعی از اصلاح طلبان در راستای درگذشت قطب درویشان به شرح زیر است: انالله و اناالیه راجعوندرگذشت دکتر نورعلی تابنده قطب سلسله نعمت اللهی گنابادی را به همه بستگان گرامی و ارادتمندان و پیروان این مرد معنوی و مبارز تسلیت می‌گوییم. ▪️مردان بزرگ که در مسیر اصلاح اجتماعی گام می‌گذارند با منش و رفتار خویش سنت نیکی تاسیس می‌کنند که پژواک مجاهدات آنان را استمرار می‌بخشد. دکتر تابنده، در حیات و ممات، پیش و پس از انقلاب اسلامی ایران خود را وقف اعتلای ارزشها ی انسانی و معنوی و الهی کرد و بدین سان نامی نیک برجای گذاشت. ▪️یاد مجاهدات و ایستادگی‌های خردورزانه او را گرامی می‌داریم. خداوند روح بزرگ آن انسان شریف را قرین رحمت بی‌پایان خود گرداند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
سرویس سیاست مشرق – رجال سیاسی، استادان دانشگاه و صاحبان تریبون یا به عبارت دیگر «خواص» یک کشور؛ نقشی اساسی را در آموزش عمومی، اصلاح فرایندها و جهت‌دهی به نگاه‌های عمومی دارند. *اعتراض ناحق هم حق است! / فرماندهان فتنه به آتش زدن بانک‌ها راضی نیستند …یکی از این حرکات خطرناک تشویق مردم به «اعتراض ظالمانه» علیه حاکمیت و بیان حرف‌های نادرست در کف خیابان است. یقینا بایستی «اثر پروانه‌ای» این تشویقات غلط و این آموزه‌های نادرست مورد توجه مردم و نهادهای ناظر کشور باشد. خاصه اینکه ایران اسلامی با مشکلاتی نیز مواجه است که بایستی راه درست اعتراض به این مشکلات را در گوش جامعه زمزمه کرد. فلذاست که افرادی اعتراض دارند و باید راه صحیح اعتراض را به آنها نشان داد نه اینکه برای ادامه اغتشاشات آبان و ماهی گرفتن از آب گل‌آلود نقشه کشید!
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیئت علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران گفت: جنبش دانشجویی به این دلیل در برزخ است که سرمشق غالبی برای ما شکل نگرفته است. علیرضا علوی‌تبار در نشستی با عنوان «بررسی انتقادی تحولات جنبش دانشجویی و وضعیت کنونی آن» که در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: بحث کردن در رابطه با جنبش دانشجویی نیاز به یک چارچوب مفهومی نظری روشن دارد. اینکه بعضی انتقادات به جنبش دانشجویی می‌شود به این دلیل است که جنبش دانشجویی در مواردی تلاش کرده رهبری جنبش‌های ملی را برعهده بگیرد. علوی‌تبار گفت: اگر شما تاثیر این چهار متغیر را در جنبش دانشجویی در نظر بگیرید آن موقع فهم نوسان‌هایی که در جنبش دانشجویی اتفاق می‌افتد ساده‌تر می‌شود؛ برای مثال نقد می‌کنند که جنبش دانشجویی در یک مقطع ضد توسعه ایران عمل کرده و عمدتا محور بحث آنها تصرف سفارت آمریکا است. علوی‌تبار افزود: درمورد جنبش دانشجویی ما باید اول به صورت کامل فعالیت صنفی دانشجویی و فعالیت سیاسی آنها را تفکیک کنیم.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
خبرگزاری مهر: ثبت نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به مدت یک هفته در ستاد انتخابات کشور و فرمانداری‌ها برگزار شد و شنبه (۱۶ آذرماه) مهلت ثبت نام داوطلبان به دستور وزیر کشور پایان یافت. با توجه به حضور و ثبت نام فعالان سیاسی در انتخابات سال جاری بر آن شدیم تا گرایش سیاسی چهره‌های شاخص در این دوره از انتخابات را در جدولی ارائه دهیم؛ آنچه پیش رو دارید اسامی داوطلبان «شاخص» سیاسی انتخابات مجلس از دو طیف «اصولگرا» و «اصلاح طلب» و همچنین اشخاصی که به صورت «مستقل» وارد ماراتن انتخابات شدند، است. همین ادبیات از سوی نظریه پرداز اصلاحات کافی بود تا تحلیل گران سیاسی بتوانند دورنمایی از نقشه جریان اصلاحات در انتخابات مجلس یازدهم ترسیم کنند، اصلاح طلبان عزم خود را بر حضور فعال در انتخابات قرار داده‌اند اما نه با چهره‌های اصلی بلکه بر روی نیروهای سفید خود سرمایه گذاری کرده‌اند، چنانچه روزنامه اصلاح طلب ابتکار تلویحا به این موضوع اشاره کرد و پس از پایان ثبت نام داوطلبان اصلاح طلب نوشت: تمام چهره‌های شاخص اصلاحات در این دوره از انتخابات حضور پیدا نکردند. در حالی که محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید در این دوره کاندیدا نشد نمایندگان ادوار مجلس در آخرین روز از ثبت نام کاندیداهای مجلس یازدهم، با حضور در وزارت کشور یا فرمانداری تهران نامشان را در لیست نامزدها به ثبت رساندند. بر این اساس کارشناسان سیاسی معتقد هستند که جریان اصلاح طلب باز هم با همان رویه انتخابات گذشته مجلس، در انتخابات از لیستی در انتخابات مجلس حمایت خواهند کرد که چهره‌های شاخص در آنها یا وجود ندارد یا بسیار انگشت شمار خواهد بود؛ بنابراین به نظر می‌رسد در فهرست اصلاح طلبان باید منتظر ظهور و ثبت چهره‌های سفید در کنار برخی از چهره‌های شاخص اصلاح طلب ماند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
***تاجزاده: اغتشاشات آبان، خشن‌تر تکرار می‌شودمصطفی تاجزاده، فعال چپ و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ در بخشی از یک مصاحبه با سایت اعتمادآنلاین گفته است: اصل این موضوع (اغتشاشات آبان) قابل پیش‌بینی بود. از نظر اجتماعی، فرهنگی و سیاسی احساس می‌کنند که گوش شنوایی برای اعتراضات و حرف‌های آنها وجود ندارد. [۴] *جریان سیاسی خاص یا همان اصلاح‌طلبان؛ انتخابات مجلس یازدهم را بر دو محمل «ناامیدی و تظاهرات» به پیش می‌برد. او همچنین تصریح می‌کند: این دفعه اوضاع برای کل بازی انتخابات از مجلس نهم هم بدتر است. البته پاسخ اینکه راه دیگری غیر از صندوق رأی هم هست یا خیر را دوستان عبدی مثل تاجزاده و حجاریان داده‌اند و به سمت «خیابان» اشاره کرده‌اند!
ایمناایمنا1 ماه قبل
بعد از این‌ها ناگهان خبرگزاری فارس مدعی شد که تعداد زیادی از امضاکنندگان، امضای بیانیه را تکذیب کردند. فارس به این ادعا کفایت نکرد و از یک بیانیه دیگر رونمایی کرد و مدعی شد که تکذیب‌کنندگان بیانیه اول، ذیل بیانیه دوم را امضا کرده‌اند. این خبرگزاری حتی نام بهزاد نبوی را در میان تکذیب‌کنندگان بیانیه ۷۷ نفر آورد، در صورتی که اساسا نبوی بیانیه اصلی را امضا نکرده بود. بعد از این ادعای عجیب، بسیاری از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر بیانیه فارس را تکذیب کردند و گفتند که بیانیه اصلی و اولیه را امضا کرده‌ایم. بعد از تمام این حواشی، اکنون گویا تعدادی از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر احضار شده‌اند و در احضاریه یاد شده است که «بر اساس شکایت مطروحه علیه شما» و این در حالی است که هنوز نتیجه شکایت مطهره شفیعی، از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر، از خبرگزاری فارس که در دادسرای فرهنگ و رسانه به دلیل «انتشار بیانیه‌ای جعلی» است، هنوز مشخص نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
او می‌افزاید: شانس پیروزی داشتن یا نداشتن اصلاح‌طلبان در انتخابات موضوع و مساله اصلاح‌طلبان نیست …مساله اصلی بی‌اعتبار و بی‌اثر شدن و نامفید تلقی شدن نهاد انتخابات در کشور است. به بیان دیگر انتخابات تبدیل به پوششی برای نهادهای غیرانتخابی شده تا کار خودشان را با این پوشش انجام دهند. [۱] *آنچه که عبدی گفته است؛ شیرابه تمام تئوری‌های اصلاح‌طلبان درباره انتخابات مجلس یازدهم است. [۶] *ورود بیش از این حضرات مراجع و طلاب به مقوله ورزش در جامعه، برکات زیادی در ابعاد مختلف به ارمغان خواهد آورد. مع‌الوصف به نظر می‌رسد که بایستی یک مخاطب مهم این توصیه دینی، مسئولان و مقامات دولتی و رجال سیاسی کشور باشند!
فراروفرارو1 ماه قبل
بعد از این‌ها ناگهان خبرگزاری فارس مدعی شد که تعداد زیادی از امضاکنندگان، امضای بیانیه را تکذیب کردند. فارس به این ادعا کفایت نکرد و از یک بیانیه دیگر رونمایی کرد و مدعی شد که تکذیب‌کنندگان بیانیه اول، ذیل بیانیه دوم را امضا کرده‌اند. این خبرگزاری حتی نام بهزاد نبوی را در میان تکذیب‌کنندگان بیانیه ۷۷ نفر آورد، در صورتی که اساسا نبوی بیانیه اصلی را امضا نکرده بود. بعد از این ادعای عجیب، بسیاری از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر بیانیه فارس را تکذیب کردند و گفتند که بیانیه اصلی و اولیه را امضا کرده‌ایم. بعد از تمام این حواشی، اکنون گویا تعدادی از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر احضار شده‌اند و در احضاریه یاد شده است که «بر اساس شکایت مطروحه علیه شما» و این در حالی است که هنوز نتیجه شکایت مطهره شفیعی، از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر، از خبرگزاری فارس که در دادسرای فرهنگ و رسانه به دلیل «انتشار بیانیه‌ای جعلی» است، هنوز مشخص نیست.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
علیرضا علوی‌تبار درباره اعتراضات اخیر گفت: این اعتراض به خوبی نوید بلوغ اجتماعی ایران به لحاظ خواست‌های مشروع بدنه اجتماع از حاکمیت را در خود داشت. علیرضا علوی‌تبار، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگویی درباره اعتراضات اخیر نسبت به اصلاح قیمت بنزین گفت: اعتراضات پس از افزایش ناگهانی قیمت سوخت کاملا طبیعی و قابل پیش‌بینی بود. او با تاکید بر خواست‌های مشروع جامعه عنوان کرد: این اعتراض به خوبی نوید بلوغ اجتماعی ایران به لحاظ خواست‌های مشروع بدنه اجتماع از حاکمیت را نیز در خود داشت. علوی‌تبار درباره تبعات افزایش قیمت بنزین برای دولت و تاثیری که بر انتخابات پیش‌ رو خواهد گذاشت عنوان کرد: گرانی بنزین آن هم با این وصف و سوءمدیریت شدید تیم اقتصادی دولت باعث نابودی سرمایه اجتماعی دولت در وهله اول و احتمالا شکست دولت (حامیان اصلاحاتی) در انتخابات آتی مجلس و حتی انتخابات ریاست جمهوری در ۱۴۰۰ خواهد شد. همان‌طور که پیشتر اشاره کردم در حال حاضر دولت فاقد چنین کیفیتی به نظر می‌رسد، رئیس‌جمهور هم ساکت‌تر از همیشه و بدون کاریزمای یک قهرمان رفتار می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
علیرضا علوی‌تبار درباره اعتراضات اخیر گفت: این اعتراض به خوبی نوید بلوغ اجتماعی ایران به لحاظ خواست‌های مشروع بدنه اجتماع از حاکمیت را در خود داشت. پیشامدهایی که در پس اعتراضات اولیه شکل گرفت، اگرچه تا حدی اعتراضات را از تعریف و هدف اولیه خود دورتر کرد، اما می‌توان گفت باعث دیده شدن آن نیز شد. اعتمادآنلاین| علیرضا علوی‌تبار، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره اعتراضات اخیر نسبت به اصلاح قیمت بنزین گفت: اعتراضات پس از افزایش ناگهانی قیمت سوخت کاملا طبیعی و قابل پیش‌بینی بود. او با تاکید بر خواست‌های مشروع جامعه عنوان کرد: این اعتراض به خوبی نوید بلوغ اجتماعی ایران به لحاظ خواست‌های مشروع بدنه اجتماع از حاکمیت را نیز در خود داشت. پیشامدهایی که در پس اعتراضات اولیه شکل گرفت، اگرچه تا حدی اعتراضات را از تعریف و هدف اولیه خود دورتر کرد، اما می‌توان گفت تا حدی باعث دیده شدن آن نیز شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
[۴] *اظهارات تاجیک در صورت تحلیلی خود بیانگر طرح راهبردی فرماندهان فتنه اقتصادی برای کنترل از راه دور اغتشاشات است. اما متأسفانه این واگن‌های بهم‌پیوسته بصورت یک قطار دیده نشد و شاهد دو پیش‌لرزه قبل از وقوع رخداد اصلی یعنی «فتنه اقتصادی» بودیم. خطر فتنه اقتصادی از دامن مردم و کشور زدوده خواهد شد. او می‌افزاید: به دستور کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی برای انتخابات مجلس یازدهم آمدم. این کمدی دروغ و تناقض به یک برگه مهم در پرونده عملکرد اصلاح‌طلبان در مجلس دهم تبدیل شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
***تسلیتی برای پسر دکتر شریعتی! در حوادث مربوط به سال ۸۸ نبود چنین «دیده‌بانی» نقیصه‌ای ملی و موجب اعتبار یافتن اطلاعات منتشر در فضای مجازی و آنتن‌ها می‌شد. او همچنین تصریح می‌کند: «نقش رسانه‌ها نیز بسیار مهم است که بتوانند بی طرفانه و به‌صورت مستقل مسائل به‌وجود آمده را فراسوی التهابات دنبال کنند. آقای شریعتی باید بداند که دیگر اساسا چیزی در ته کاسه نمانده که یک رسانه یا خبرنگار ولو دروغگو یا معاند بخواهد آنرا آنتنی کند. [۶] *روزنامه ایران درباره ضرورت حمایت دولت از اهالی فرهنگ و هنر کاملا درست می‌گوید!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
همه جای دنیا چنین چیزی مرسوم است؛ مثلا در هایدپارک لندن هم مردم برای اعتراض جمع می‌شوند. پاسخ این سؤال‌ها مشخص است اما چیزی که روشن نیست علت تأکید شهردار محترم تهران بر اعتراض! *** «حامد بهداد»؛ بازیچه‌ تندروهای دهه ۶۰! حامد بهداد در حالی مدعی گرسنگی و ناامیدی ایرانیان شده است که به تازگی تصویری از خود هنگام گردش در کالیفرنیا را منتشر کرده بود! مردم البته بایستی در جریان باشند که آقای بهداد که چندسالی است بر «حال بد هنرمندان» و «گرسنگی»!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
«روش اعتراض» بدون دخالت اشرار و اراذلطی روزهای اخیر، گفته‌هایی در میان اهالی اردوگاه چپ به گوش می‌رسد حاکی از اینکه «اعتراض» هزینه‌هایی هم دارد که باید پرداخته شود! در عین حال و جدای از راه حل آشکار و منطقی صندوق رأی؛ آنها به مردم نمی‌گویند که پس از قطع امید از صندوق رأی در کشورهایی مثل فرانسه یا آمریکا یا لبنان نیز اعتراض به معنی «راهپیمایی خیابانی مخالفان یک مصوبه یا یک حکومت»! (مقولات پیش گفته در باب اعتراض؛ در کتاب «انقلاب» نوشته خانم هانا آرنت به تفصیل بیان شده و قابل دسترس است.) تفنگ نظام جمهوری اسلامی ایران نیز همانطور که اصلاح‌طلبان نیز در بیانیه ننگین ۷۷ نفره تأکید داشتند تفنگی برخاسته از بیت‌المال است نه دریافتی از آمریکا و انگلیس! و این تفنگ برآمده از بیت‌المال البته به سمت اشرار نشانه رفته است نه به سمت مردم که حامیان انقلاب اسلامی هستند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
طی روزهای گذشته نامه‌ای به امضای ۷۷ اصلاح طلب با محوریت تاج زاده منتشر شد که حکایت از حمایت این جمع از اغتشاش‌گران داشت اما حالا جمعی از این افراد با امضای نامه‌ای دیگر، نامه پیشین را جعلی دانستند. متن نامه این فعالان سیاسی اصلاح طلب به شرح زیر است: «مردم بزرگ ایران! براین اساس ضرورت تدوین برنامه‌ای برای کنترل این مصرف افسارگسیخته از مدت‌ها پیش مورد تأکید کارشناسان قرار داشته است. بر این اساس ضرورت بازگشت به اصل تدبیر در تصمیم‌گیری‌ها بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. همه ما باید بدانیم که مسیر هر نوع اصلاح و بهبودی فقط و فقط از مسیر مشارکت سیاسی و صندوق رأی می‌گذرد و لاغیر.
الفالف1 ماه قبل
متن نامه این فعالان سیاسی اصلاح طلب به شرح زیر است: «مردم بزرگ ایران! براین اساس ضرورت تدوین برنامه‌ای برای کنترل این مصرف افسارگسیخته از مدت‌ها پیش مورد تأکید کارشناسان قرار داشته است. با این وجود اجرای هر سیاست مفید نیازمند اتخاذ مناسب‌ترین روش اجراست. بر این اساس ضرورت بازگشت به اصل تدبیر در تصمیم‌گیری‌ها بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. همه ما باید بدانیم که مسیر هر نوع اصلاح و بهبودی فقط و فقط از مسیر مشارکت سیاسی و صندوق رأی می‌گذرد و لاغیر.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
«[۲] اکنون بهتر مشخص می‌شود که چرا صحبت‌ها و در واقع تعارفات نقیب‌زاده به نظام اسلامی برای» عقب‌نشینی"! ***تا رأی هست چه حاجت به اعتراض «آقای آشنا»؟! [۸] اکنون آیا راه علاج مشکلات این دولت اعتراض است؟! چه اینکه همین دولت و همین مجلس و همین شورای شهر پر از اشکال نیز از صندوق رأی بیرون آمده‌اند. بایستی حتما میلیونی به صحنه بیایند، شعارهای سیاسی هم بدهند و احیانا مراکز حساس نظام را نیز اشغال کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
آرزوی وقوع اغتشاش از جنوب تا شمال پایتخت ایران …* نقش آن ۷۷ نفر در بروز دومین پیش‌لرزه «فتنه اقتصادی» / سعید حجاریان؛ از خیابان عام‌البلوی تا انقلابی شدن سراسر تهران! درباره این آرزوی بزرگ اصلاح‌طلبان گفتنی‌های زیادی هست. خرمن اغتشاشات دستاورد خود را نیز در بیانیه موصوف اینگونه درو کرده‌اند که: ‌ «ایستادن در برابر مردم عاصی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.» [۵] * «مصطفی تاجزاده»؛ از عاصی کردن مردم تا یکی بودن با براندازان و پیوستن به «ناامیدان»! نفر بعدی مصطفی تاجزاده است …هم او که از امضا کنندگان بیانیه ۷۷ نفره است اما زمانی همسو با ترامپ و برای عاصی کردن مردم ایران گفته بود: این جامعه لجن است؛ گرسنه‌ایم و می‌خواهند بروند سواحل مدیترانه!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
سند دیگر اثبات نیز سخنی است که خود علوی‌تبار به آن اشاره می‌کند و آن اشغال مسالمت‌آمیز مکان‌ها –ی طبیعتا حساس- است. پر واضح آنکه وظیفه یک فعال سیاسی در مقطع کنونی؛ آرام‌سازی فضا و تأکید بر ضرورت حفظ امنیت است نه تأکید بر اعتراض! ***بسم‌ا … آقای روحانی؛ از نظارت بر قیمت مسکن شروع کنیدرئیس‌جمهور روحانی و مقامات مرتبط دولت در بحث قیمت‌ها پس از اجرای ناگهانی طرح خود مبنی بر گران‌سازی بنزین؛ کرارا تأکید کردند که بر قیمت‌ها نظارت خواهند کرد و جلوی هرگونه افزایش قیمت بی‌ضابطه را می‌گیرند. مقام معظم رهبری نیز در بیانات اخیر خود در همین رابطه؛ این وظیفه دولت را به دولت گوشزد کردند. پیشنهاد نظارت دولت بر قیمت مسکن، یک شاقول ساده برای سنجش ادعای دولت در زمینه نظارت بر قیمت‌ها خواهد بود…گفتنیست، اصلی‌ترین مسئله مبتلی‌به اقتصاد ایران در سال‌های اخیر مسئله «نظارت دولت بر قیمت‌ها» بود که متأسفانه آنطور که باید و شاید مورد اقتراح خواص و رسانه‌ها قرار نگرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
در واقع اگرچه گران شدن برخی اقلام در برخی کشورها با تنش‌های اجتماعی زودگذر مواجه می‌شود اما جالب است که مثلا در کشور آمریکا رویه‌ای در زمینه وقوع حواشی اشاره شده وجود ندارد. مثلا نرخ بنزین در آمریکا همانند نرخ دلار در ایران بر روی نشانگرهای دیجیتال قرار دارد و به شدت نیز از تحولات سیاسی و اقتصادی آمریکا تأثیر می‌پذیرد. شاید عده کمی باشند که بدانند تنها در ماجرای چالش‌های نفتی دانلد ترامپ با نظام جمهوری اسلامی ایران؛ قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین میزان در تاریخ خود رسید. [۴] ***گلایه استاندار سیستان‌وبلوچستان از نظام جمهوری اسلامی! تنها یک نگاه ساده به وضعیت استان سیستان و داشته‌هایش در دوران حکومت پهلوی و در دوران نظام جمهوری اسلامی می‌تواند نشان دهد که استاندار سیستان باید ممنون انقلاب اسلامی باشد یا گلایه‌مند از آن؟!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
پیوست‌هایی مثل «نظارت دولت بر قیمت‌ها» که قبل از گرانی بنزین هم اجرا نشدند فلذا شاهد چند برابر شدن قیمت گوشت، خودرو و مسکن شدیم. ***کنایه‌های نامزد سرلیستی اصلاح‌طلبان به «ولایت فقیه»! خوشوقتی از آنرو که او به صراحت حاضر نیست رفتار قانونی و الزامی یک فعال سیاسی ایرانی را از خود بروز دهد و به ولایت فقیه ابراز التزام کند. و این مسئله کار ناظران سیاسی و نظار قانونی را درباره قضاوت پیرامون وی راحت می‌سازد. آقای مرعشی درست می‌گوید و مسئله «ولایت فقیه» یک امر فقهی است که مخالفان و موافقانی دارد اما این جمله یک تکمله مهم نیز دارد و آن اینکه پذیرش ولایت فقیه برای تمام فعالان سیاسی در ایران یک ضرورت قانونی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
***آبشخور فازهای آشوب سیاسی و خیابانی به بهانه انتخابات کجاست؟ تحریم خاموش انتخابات در صورت عدم تأیید صلاحیت «مجرمان سیاسی»! رفتاری معاندانه که به معنی قبول نداشتن ساختارهای قانونی و نظارتی نظام اسلامی است و در سایر حکومت‌های جهان به مثابه خیانت تلقی می‌شود. [۵] سعید حجاریان نیز طی یادداشت‌های هفته‌های اخیر خود اصرار دارد که در حال بیان آخرین مواضع ناصحانه خویش خطاب به نظام اسلامی است! این‌همه مدیر پاک‌دست، این‌همه کارگزار مؤمن و پاک‌دست در سرتاسر کشور در همه‌ی دستگاه‌ها وجود دارند، دارند زحمت میکشند؛ چرا به اینها ظلم میکنید؟ چرا خلاف میگویید؟ چرا به نظام اسلامی ظلم میکنید؟ بله! در نظام اسلامی یک نفر هم نباید فاسد باشد؛ اما آنچه وجود دارد، مثلا ده فاسد است، نه ده هزار فاسد؛ خب اینها خیلی تفاوت دارد؛ این را توجه داشته باشید.

به انتهای لیست رسیدید