آخرین و مهم‌ترین اخبار علی دایی
علی دایی

اخبار «علی دایی»

فوتبالیفوتبالی8 ساعت قبل
پایگاه خبری فوتبالی- هادی عقیلی معتقد است که فدراسیون فوتبال باید تکلیف خودش را برای انتخاب سرمربی تیم ملی روشن کند و براساس اصولی که برنامه ریزی می‌کند، مربی تیم ملی انتخاب شود. سوال- علی دایی و امیرقلعه نویی دو گزینه اصلی هدایت تیم ملی بودند که هر کدام به دلایلی گزینه نهایی فدراسیون نشدند. در نهایت هم اسکوچیچ که به نظر می‌رسد ارزان‌ترین و دم دست‌ترین گزینه بود برای هدایت تیم ملی انتخاب شد. آنها اصرار دارند که فلسفه کاری‌شان دلخواه باشگاه و هواداران باشد و این را باید فدراسیون فوتبال مدنظر داشته باشد. مطمئن باشید که خیلی از مربیان با تجربه در فوتبال ایران، این مسئولیت را قبول نمی‌کردند.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران عقیده دارد رئیس آینده فوتبال باید از پیکره فوتبال باشد. عابدینی به رد صلاحیت علی دایی هم اشاره دارد و می‌گوید مگر فوتبالی‌تر از دایی داریم که او را رد صلاحیت می‌کنند. او سرپرست پرسپولیس، بعد قائم‌مقام باشگاه پرسپولیس، بعد دبر کل فدراسیون، سرپرست تیم ملی و ….. پست‌های دیگر در فوتبال داشته که باعث می‌شود از بقیه یک‌قدم جلوتر باشد. شما با دایی مشکل شخصی دارید چرا به تیم ملی ضربه می‌زنید؟ دایی آدم باهوشی است. بازهم تأکید می‌کنم آدم‌هایی مثل آقا کریم باید مواظب یحیی و تیم باشند تا آدم‌های ناپاک به تیم ضربه نزنند.
ایلناایلنا5 روز قبل
قبول دارید فقط فوتبالی‌ها در انتخابات فدراسیون فوتبال کاندید شوند؟ اصلا چنین موضوعی را قبول ندارم. مگر قرار است سرمربی تیم ملی والیبال را در فوتبال بگذارند که فقط می‌گویید طرف باید حتما فوتبالی باشد. اعتقاد دارم ما باید یک مربی با کیفیت خوب را سرمربی تیم ملی می‌کردیم. قبول دارید باید تا انتخابات فدراسیون فوتبال برای انتخاب سرمربی صبر می‌کردند؟ نه! علی دایی در مصاحبه اعلام کرد که از طرف وزارت ورزش رد صلاحیت شده است و نمی‌تواند سرمربی تیم ملی باشد.
ایمناایمنا1 هفته قبل
مصطفی‬ کواکبیان‬ در‬ واکنش به انتخاب سرمربی جدید تیم ملی فوتبال در صفحه توئیتر خود نوشت: ‏انتخاب سرمربی ضعیف خارجی فوتبال مورد اعتراض جوانان است. آیا بهتر نبود برای انتخاب سرمربی و رئیس فدراسیون فوتبال با بزرگان این رشته همچون علی پروین، علی دایی، امیر قلعه نویی، فرهاد مجیدی، علی منصوریان، علی کریمی، مهدی مهدوی‌ کیا، خداداد عزیزی، جواد نکونام، ذوالفقار نسب و … مشورت می‌شد!؟
رکنارکنا1 هفته قبل
او درباره تیم ملی و سرمربی جدیدش هم حرف زد. * در کل بازی را چطور دیدید؟ - بازی که تقریبا یکطرفه بود و ما در اکثر اوقات بازی مالک توپ و میدان بودیم. * انتظار انتخاب این سرمربی را برای تیم ملی مان داشتید؟ - این انتخاب بی حرمتی به همه مربیان داخلی کشورمان بود. فردی را برای تیم ملی انتخاب کردند که اصلا در حد آن نیست. بازیکنان تیم ملی هم که دوستش داشتند.
تابناکتابناک1 هفته قبل
می‌خواست رییس فدراسیون فوتبال شود! تیرماه ۹۲ انتشار یک خبر، موجی از بهت و حیرت را در فضای فوتبال ایران به وجود آورد. بعد از جام‌جهانی ۲۰۰۶ و برکناری محمد دادکان از ریاست فدراسیون فوتبال، با دستور فیفا یک کمیته انتقالی تشکیل شد تا انتخابات فدراسیون را برگزار کند و فوتبال ایران از تعلیق خارج شود. اخراج علی داییدر این سال‌ها تقریبا همه فهمیده بودند که نصب و عزل علی دایی روی نیمکت تیم ملی، با اراده‌ای بالاتر از فدراسیون فوتبال رخ داد. آخرین حضوردر آخرین کنش فوتبالی‌اش، محمود احمدی‌نژاد اسفند ۹۷ در مرحله گروهی فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا تماشاگر بازی استقلال و العین امارات در ورزشگاه آزادی شد.
طرفداریطرفداری1 هفته قبل
آقای کفاشیان چرا برای انتخابات فدراسیون فوتبال کاندیدا نشدید؟ من بازنشسته هستم و دیگر نمی‌توانم کاندیدا شوم. هر کدام واجد شرایطند و باید ببینم مجمع فدراسیون فوتبال چه کسی را با رأی خود رئیس فدراسیون خواهد کرد. علی‌آبادی گفت دایی را بردارید؟ بله، ایشان به من گفت روی علی دایی نظر مثبتی نداریم. بعد ما در هیئت‌رئیسه جلسه داشتیم و در نهایت تصمیم این شد که علی دایی از کار برکنار شود. این دوره موافق نبودید علی دایی سرمربی تیم ملی شود؟ من که نمی‌دانم، چون الان در فدراسیون فوتبال نیستم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| این سوال بزرگی است که چرا در ساختار مدیریت کلان فدراسیون فوتبال، فوتبالی‌ها نقش پررنگی ندارند. فوتبالی‌ها در ادبیات فوتبال ایران به معنای کسانی است که از طریق فوتبال زندگی کرده‌اند. علی کفاشیان یکی از همین مدیران غیرفوتبالی بود که توانست هشت سال بر صندلی ریاست فدراسیون فوتبال تکیه بزند. امروز او روی خط برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه سه آمد و به بحث با عبدالرحمن شاه‌حسینی رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پرداخت. سوالی که مطرح شد این بود که چرا چهره‌های مطرح فوتبال ایران در مجمع فدراسیون فوتبال جایی ندارند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
رئیس سابق فدراسیون فوتبال و رئیس سابق کمیته انضباطی مناظره‌ای جنجالی و پر حرف و حدیث روی آنتن زنده تلویزیون داشتند. به گزارش ایلنا، این سوال بزرگی است که چرا در ساختار مدیریت کلان فدراسیون فوتبال، فوتبالی‌ها نقش پررنگی ندارند. فوتبالی‌ها در ادبیات فوتبال ایران به معنای کسانی است که از طریق فوتبال زندگی کرده‌اند. علی کفاشیان یکی از همین مدیران غیرفوتبالی بود که توانست هشت سال بر صندلی ریاست فدراسیون فوتبال تکیه بزند. سوالی که مطرح شد این بود که چرا چهره‌های مطرح فوتبال ایران در مجمع فدراسیون فوتبال جایی ندارند.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
مناظره رئیس سابق فدراسیون و رئیس سابق کمیته انضباطی در تلویزیون در نهایت این سوال را به وجود آورد که آیا قوانین فدراسیون علیه و مقابل خواست فوتبالی‌ها است. به گزارش «ورزش سه» این سوال بزرگی است که چرا در ساختار مدیریت کلان فدراسیون فوتبال، فوتبالی‌ها نقش پررنگی ندارند. او البته کماکان مخالف حضور فوتبالی در مدیریت کلان و مجمع فدراسیون است. سوالی که مطرح شد این بود که «چرا چهره‌های مطرح فوتبال ایران در مجمع فدراسیون فوتبال جایی ندارند.» کفاشیان در ادامه گفت: " الان نه تنها فدراسیون فوتبال بلکه همه فدراسیون‌ها اینگونه است.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
به گزارش «ورزش سه»، یک تابلو ورود ممنوع بزرگ و غیرقابل تصور در جلوی درب ورودی فدراسیون فوتبال روبروی چهره‌های خاص فوتبالی ایران قرار گرفته که آنها را از دستیابی به مسند ویژه در این جایگاه منع می‌کند. نفراتی مثل وحید هاشمیان، ابراهیم شکوری، مهدی مهدوی کیا، سعید دقیقی، پیروز قربانی، حسین عبدی، افشین پیروانی و … از جمله چهره‌های مطرح فوتبالی محسوب می‌شوند که از شرایط تحصیلی نیز در سطح بالایی قرار گرفته‌اند. با این حال حدود یک سالی می‌شود که در سمت مدیر ورزشی باشگاه میلان مشغول به فعالیت است و امور داخلی تیم‌ فوتبال میلان را بر عهده گرفته است. از دیگر چهره‌های مطرح فوتبال که می‌توان به سمت‌های اجرایی آنها اشاره کرد ژرژ وه‌‌آ، کاخا کالادزه، هوار ملامحمد، پیرلوییجی کولینا و … اشاره کرد که حتی در فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نیز سمت‌های ویژه‌ای به آنها تعلق گرفته است. موضوعی که همانطور که اشاره شد در فوتبال ایران کمترین توجه به قشر فوتبالیست‌ها برای دستیابی به سمت در راس فدراسیون و حتی دیگر سمت‌های مرتبط به آن است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
از ایویچ با وجود حضور کوتاه‌مدت روی نیمکت تیم‌ ملی ایران همواره به نیکی یاد می‌شود. برانکو ایوانکوویچ؛ پرافتخارترینبعد از جدایی چیرو از تیم‌ ملی، برانکو ایوانکوویچ، دستیار او هدایت تیم‌ ملی ایران را بر عهده گرفت. مأموریت بعدی برانکو هدایت تیم‌ ملی ایران در راه صعود به جام‌ جهانی ۲۰۰۶ بود. وینگو بگوویچ؛ ۲ دهه ماندگاریحالا دیگر با قاطعیت می‌توان وینگو بگوویچ را باسابقه‌ترین مربی کروات فوتبال ایران نامید. کرانچار البته در سال‌های اخیر هدایت تیم امید را هم بر عهده گرفت، اما به شکل عجیبی کنار گذاشته شد.
فوتبالیفوتبالی1 هفته قبل
پایگاه خبری فوتبالی- رییس مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان انجام هرگونه استعلام و یا اظهارنظر حراستی درباره علی دایی را تکذیب کرد. به گزارش فوتبالی، ماجرای حضور علی دایی در تیم ملی فوتبال ایران هم‌چنان بحث‌برانگیز است. بعد از اینکه علی دایی در گفت‌وگویی با ایسنا اعلام کرد وزارت ورزش و جوانان و مشخصا حراست این وزارتخانه با حضور او در راس کادر فنی تیم ملی فوتبال مخالفت کرده، رییس مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان این موضوع را رد کرد. سمیعی، رییس مرکز حراست وزارت ورزش در این باره گفت: در مورد آقای دایی نه استعلامی از حراست این وزارتخانه انجام شده و نه حراست اظهارنظری در این مورد داشته است. پیش از این علی دایی با بیان این که صلاحیتش برای حضور در رأس کادر فنی تیم ملی را وزارت ورزش رد کرده است، گفته بود "وقتی صلاحیت فردی مثل من را حراست رد می‌کند و نمی‌خواهند من در تیم ملی باشم، دیگر نمی‌دانم چه بگویم.
روزنوروزنو1 هفته قبل
قبلا هم در هیات رئیسه فدراسیون بودممن امروز برای حضور در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ثبت نام کنم. من پیش از این سابقه حضور در اولین هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را دارم و به عنوان نماینده باشگاه‌ها چهار سال در هیات فدراسیون فوتبال حضور داشتم. قطعا نمی‌خواهم در هیات مدیره باشگاه استقلال بمانم. باید بگویم که ما هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را خیلی پایین آوردیم. الان افرادی که در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هستند با افرادی که بیرون هستند قابل قیاس نیستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اگر از تمام اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال بپرسید، متوجه خواهید شد که نظر هیچ یک از این عزیزان، روی اسکوچیچ نبوده است. شما بروید و ببینید اسکوچیچ بعد از انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی، چه بازی‌ای را در لیگ، از نزدیک تماشا کرده است، بعد می‌فهمید چه کسانی او را به تیم ملی آوردند. این آقای آگاه اول جرأت داشته باشد اسمش را بگوید تا من بگویم کدام یک از اعضای هیئت‌رئیسه با من صحبت کردند و حتی نشست داشتیم! دو نفر دیگر از اعضای هیئت‌رئیسه هم با من تلفنی صحبت کردند که به احترام این اعضا اسم‌شان را نمی‌آورم. سرمربی را فدراسیون انتخاب کرده و این را تکذیب می‌کنم که وزارت با انتخاب او مخالفت کرده باشد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
اسکوچیچ امروز (دوشنبه) با حضور در فدراسیون فوتبال و پس از دیدار با «حیدر بهاروند» سرپرست فدراسیون فوتبال، قراردادش را با فدراسیون به طور رسمی به امضا رساند. با این اوصاف وی به طور رسمی فعالیت خود را به عنوان سرمربی تیم ملی ایران از امروز آغاز کرد. در حالی‌که در ماه‌های گذشته اخبار زیادی در خصوص انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی فوتبال ایران منتشر شده بود و نام‌هایی چون «امیر قلعه‌نویی»، «علی دایی»، «یحیی گل‌محمدی» و «وحید هاشمیان» مطرح شدند، در نهایت اسکوچیچ سکان هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان را برعهده‌ گرفت. پیش از این، «مارک ویلموتس» بلژیکی در چهار دیدار سرمربی ایران بود که پس از متحمل شدن ۲ شکست متوالی مقابل بحرین و عراق با فدراسیون فوتبال ایران قطع همکاری کرد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
رییس مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان انجام هرگونه استعلام و یا اظهارنظر حراستی درباره علی دایی را تکذیب کرد. ماجرای حضور علی دایی در تیم ملی فوتبال ایران هم‌چنان بحث‌برانگیز است. بعد از اینکه علی دایی در گفت‌وگویی با ایسنا اعلام کرد وزارت ورزش و جوانان و مشخصا حراست این وزارتخانه با حضور او در راس کادر فنی تیم ملی فوتبال مخالفت کرده، رییس مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان این موضوع را رد کرد. سمیعی، رییس مرکز حراست وزارت ورزش در این باره گفت: در مورد آقای دایی نه استعلامی از حراست این وزارتخانه انجام شده و نه حراست اظهارنظری در این مورد داشته است. پیش از این علی دایی با بیان این که صلاحیتش برای حضور در رأس کادر فنی تیم ملی را وزارت ورزش رد کرده است، گفته بود "وقتی صلاحیت فردی مثل من را حراست رد می‌کند و نمی‌خواهند من در تیم ملی باشم، دیگر نمی‌دانم چه بگویم.
نودنود1 هفته قبل
رییس مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان انجام هرگونه استعلام و یا اظهارنظر حراستی درباره علی دایی را تکذیب کرد. به گزارش وبسایت نود و به نقل از ایسنا، ماجرای حضور علی دایی در تیم ملی فوتبال ایران هم‌چنان بحث‌برانگیز است. بعد از اینکه علی دایی در گفت‌وگویی اعلام کرد وزارت ورزش و جوانان و مشخصا حراست این وزارتخانه با حضور او در راس کادر فنی تیم ملی فوتبال مخالفت کرده، رییس مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان این موضوع را رد کرد. سمیعی، رییس مرکز حراست وزارت ورزش در این باره گفت: در مورد آقای دایی نه استعلامی از حراست این وزارتخانه انجام شده و نه حراست اظهارنظری در این مورد داشته است. پیش از این علی دایی با بیان این که صلاحیتش برای حضور در رأس کادر فنی تیم ملی را وزارت ورزش رد کرده است، گفته بود "وقتی صلاحیت فردی مثل من را حراست رد می‌کند و نمی‌خواهند من در تیم ملی باشم، دیگر نمی‌دانم چه بگویم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
رییس مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان انجام هرگونه استعلام و یا اظهارنظر حراستی درباره علی دایی را تکذیب کرد. اعتمادآنلاین| ماجرای حضور علی دایی در تیم ملی فوتبال ایران هم‌چنان بحث‌برانگیز است. بعد از اینکه علی دایی اعلام کرد وزارت ورزش و جوانان و مشخصا حراست این وزارتخانه با حضور او در راس کادر فنی تیم ملی فوتبال مخالفت کرده، رییس مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان این موضوع را رد کرد. سمیعی، رییس مرکز حراست وزارت ورزش در این باره گفت: در مورد آقای دایی نه استعلامی از حراست این وزارتخانه انجام شده و نه حراست اظهارنظری در این مورد داشته است. پیش از این علی دایی با بیان اینکه صلاحیتش برای حضور در رأس کادر فنی تیم ملی را وزارت ورزش رد کرده است، گفته بود «وقتی صلاحیت فردی مثل من را حراست رد می‌کند و نمی‌خواهند من در تیم ملی باشم، دیگر نمی‌دانم چه بگویم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، ماجرای حضور علی دایی در تیم ملی فوتبال ایران هم‌چنان بحث‌برانگیز است. بعد از اینکه علی دایی اعلام کرد وزارت ورزش و جوانان و مشخصا حراست این وزارتخانه با حضور او در راس کادر فنی تیم ملی فوتبال مخالفت کرده، رییس مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان این موضوع را رد کرد. سمیعی، رییس مرکز حراست وزارت ورزش در این باره گفت: در مورد آقای دایی نه استعلامی از حراست این وزارتخانه انجام شده و نه حراست اظهارنظری در این مورد داشته است. پیش از این علی دایی با بیان این که صلاحیتش برای حضور در رأس کادر فنی تیم ملی را وزارت ورزش رد کرده است، گفته بود "وقتی صلاحیت فردی مثل من را حراست رد می‌کند و نمی‌خواهند من در تیم ملی باشم، دیگر نمی‌دانم چه بگویم. البته دلایل این رد صلاحیت را خودم می‌دانم".
روزنوروزنو1 هفته قبل
در آن روزها اگر کسی می‌گفت یک سال بعد در همین موقع دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران خواهد شد، حتما در عقل او شک می‌کردید! در یک شرایط نرمال و در یک وضعیت طبیعی فوتبالی، اسکوچیچ در بهترین حالت می‌توانست گزینه هدایت تیم ملی امید باشد. پول‌های بلوکه شدهاین یک موضوع غیرورزشی است که به سلیقه و صلاحیت آن هایی که مربی تیم ملی را انتخاب می‌کنند، هیچ ارتباطی ندارد. حالا در نیمه راه مسابقات مقدماتی، یک تیم ملی مانده، یک جیب خالی و یک نیمکت خالی. وقتی سپاهان راضی نمی‌شود قلعه نویی را به تیم ملی واگذار کند و دایی از این فهرست کنار گذاشته می‌شود، چند مربی ایرانی دیگر باقی می‌ماند که بشود تیم ملی را به او سپرد؟ اسکوچیچ نباید قبول می‌کرد؟ در شرایط طبیعی، دراگان اسکوچیچ می‌بایست از یک پله پایین‌تر به تیم ملی می‌رسید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رییس مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان انجام هرگونه استعلام و یا اظهارنظر حراستی درباره علی دایی را تکذیب کرد. به گزارش ایسنا، ماجرای حضور علی دایی در تیم ملی فوتبال ایران هم‌چنان بحث‌برانگیز است. بعد از اینکه علی دایی در گفت‌وگویی با ایسنا اعلام کرد وزارت ورزش و جوانان و مشخصا حراست این وزارتخانه با حضور او در راس کادر فنی تیم ملی فوتبال مخالفت کرده، رییس مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان این موضوع را رد کرد. سمیعی، رییس مرکز حراست وزارت ورزش در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: در مورد آقای دایی نه استعلامی از حراست این وزارتخانه انجام شده و نه حراست اظهارنظری در این مورد داشته است. پیش از این علی دایی با بیان این که صلاحیتش برای حضور در رأس کادر فنی تیم ملی را وزارت ورزش رد کرده است، گفته بود "وقتی صلاحیت فردی مثل من را حراست رد می‌کند و نمی‌خواهند من در تیم ملی باشم، دیگر نمی‌دانم چه بگویم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
منبع آگاه در فدراسیون فوتبال عنوان می‌دارد که تیم مذاکره کننده و تصمیم گیر درباره سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان، با دایی صحبتی نداشته و وی در همان مراحل نخستین بررسی، از فهرست مورد نظر حذف شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که نه تنها مذاکره‌ای با علی دایی برای حضور در تیم ملی فوتبال صورت نگرفته که از ابتدا هم چنین برنامه‌ای در دستور کار نبوده است. اما چند ساعت بعد، سخنگوی فدراسیون فوتبال در سایت روابط عمومی، اظهاراتی غیرمتعارف را بر زبان آورد. * دایی: هیچ صحبتی با من در مورد سرمربی‌گری تیم ملی نشدهعلی دایی چندی قبل بود که به یک باره به فدراسیون فوتبال رفت. در آن روز عنوان شد که وی گزینه هدایت تیم ملی است اما در مصاحبه‌های رسمی عنوان داشت که چنین اتفاقی نیفتاده و اصلا مذاکره‌ای نداشته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| روز گذشته بود که یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال عنوان داشت که برخلاف برخی اخبار منتشره در رسانه‌ها و فضای مجازی، تاکنون مذاکره‌ای از سوی مقامات رسمی با علی دایی برای هدایت تیم ملی صورت نگرفته است. اما چند ساعت بعد، سخنگوی فدراسیون فوتبال در سایت روابط عمومی، اظهاراتی غیرمتعارف را بر زبان آورد. او گفت: «برانکو ایوانکوویچ، امیر قلعه‌نویی، علی دایی، دراگان اسکوچیچ و یحیی گل‌محمدی فهرست نهایی کاندیداهای مربوط به سرمربی تیم ملی در همان مقطع بودند که در همین خصوص مذاکراتی انجام شد. دایی: هیچ صحبتی با من در مورد سرمربی‌گری تیم ملی نشدهعلی دایی چندی قبل بود که به یک باره به فدراسیون فوتبال رفت. با توجه به اطلاعات ارائه‌شده و اظهارات علی دایی، این پرسش وجود دارد که چرا سخنگوی فدراسیون که در جریان مذاکرات و جلسات این موضوع قرار ندارد، به یک‌باره چنین موضع‌گیری غیرمتعارفی می‌کند.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
منبع آگاه در فدراسیون فوتبال عنوان می‌دارد که تیم مذاکره کننده و تصمیم گیر درباره سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان، با دایی صحبتی نداشته و وی در همان مراحل نخستین بررسی، از فهرست مورد نظر حذف شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که نه تنها مذاکره‌ای با علی دایی برای حضور در تیم ملی فوتبال صورت نگرفته که از ابتدا هم چنین برنامه‌ای در دستور کار نبوده است. اما چند ساعت بعد، سخنگوی فدراسیون فوتبال در سایت روابط عمومی، اظهاراتی غیرمتعارف را بر زبان آورد. * دایی: هیچ صحبتی با من در مورد سرمربی‌گری تیم ملی نشدهعلی دایی چندی قبل بود که به یک باره به فدراسیون فوتبال رفت. در آن روز عنوان شد که وی گزینه هدایت تیم ملی است اما در مصاحبه‌های رسمی عنوان داشت که چنین اتفاقی نیفتاده و اصلا مذاکره‌ای نداشته است.
ایمناایمنا1 هفته قبل
‌به گزارش خبرنگار ایمنا، ۴۸ ساعت پرهیجان برای فوتبال ایران را پیش رو داریم، بهتر است قرار بگذاریم تا برای دو روز بگوییم «یادم تو را فراموش» و فقط به پیروزی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا فکر کنیم. باید فراموش کنیم که علی دایی با آن همه کیا و بیا از فیلتر فوتبال ایران رد نشد، اما مربی کروات سابق صنعت نفت از آن گذشت! فراموش کنیم فدراسیون فوتبال در اقدامی غیر حرفه‌ای برای جذب امیر قلعه نویی به جای آنکه در گام نخست با باشگاه سپاهان وارد مذاکره شود، با خود امیر قلعه نویی جلسه گذاشت و برای چند روز باشگاه سپاهان را به حاشیه کشاند. از یاد ببریم قلعه نویی اولویت اول، دوم و سومش سپاهان بود اما بقول مسعود تابش یک «نه» ساده نگفت تا پرونده انتقال قلعه نویی به تیم ملی بسته شود. بیاید همه چیز را برای ساعتی فراموش کنیم و کماکان از تماشای فوتبال لذت ببریم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، روز گذشته بود که یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال عنوان داشت که برخلاف برخی اخبار منتشره در رسانه‌ها و فضای مجازی، تا کنون مذاکره‌ای از سوی مقامات رسمی با علی دایی برای هدایت تیم ملی صورت نگرفته است. اما چند ساعت بعد، سخنگوی فدراسیون فوتبال در سایت روابط عمومی، اظهاراتی غیرمتعارف را بر زبان آورد. وی عنوان کرد: "برانکو ایوانکوویچ، امیر قلعه‌نویی، علی دایی، دراگان اسکوچیچ و یحیی گل محمدی فهرست نهایی کاندیداهای مربوط به سرمربی تیم ملی در همان مقطع بودند که در همین خصوص مذاکراتی انجام شد. * دایی: هیچ صحبتی با من در مورد سرمربی‌گری تیم ملی نشدهعلی دایی چندی قبل بود که به یک باره به فدراسیون فوتبال رفت. با توجه به اطلاعات ارائه شده و اظهارات علی دایی، این پرسش وجود دارد که چرا سخنگوی فدراسیون که در جریان مذاکرات و جلسات این موضوع قرار ندارد، به یک باره چنین موضع گیری غیر متعارفی می‌کند.

معرفی نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال/رقابت ۹ نفره جانشینی تاج با شائبه مهندسی انتخابات!

5+
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل

به انتهای لیست رسیدید

علی دایی

علی دایی (زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۴۸ در اردبیل) سرمربی فوتبال کنونی، بازیکن فوتبال بازنشسته، تجارت‌پیشه و کارآفرین ایرانی است. او سرمربی سایپای تهران و نیز مٶسس و مدیرعامل شرکت پوشاک ورزشی دایی است. دایی بهترین مهاجم و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران و آسیا به شمار می‌رود. او در دوران حرفه‌ای فوتبال خود با زدن ۱۰۹ گل در ۱۴۹ بازی ملی، رکورد بیشترین گلِ‌ زده در بازی‌های ملی فوتبال مردان جهان را به‌دست آورد. علی دایی سابقه مربیگری در تیم‌های باشگاهی سایپا البرز، پرسپولیس تهران، راه‌آهن و صبای قم و بیش از یک سال هدایت تیم ملی فوتبال ایران را در کارنامه دارد. او همچنین از ژوئن ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۳ عضو کمیته فنی فیفا بود. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار مرتبط با علی دایی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا