آخرین و مهم‌ترین اخبار علی دایی
علی دایی

اخبار «علی دایی»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
آنها دارند برای فوتبال در سیاست‌های کلانش فکر می‌کنند. حتی اساسنامه فدراسیون فوتبال طوری تدوین شده که راهی برای ورود اینها نیست. سرمربی تیم امید و دیگر رده‌ها هم همینطور چون نمی‌دانیم فلسفه‌مان چیست و حلقه ربط بین سرمربی تیم ملی و تیم امید و دیگر رده‌ها وجود ندارد. اولا می‌خواهم حساب بانکی کمیته آموزش از فدراسیون فوتبال جدا باشد یا مثلا من برای کمیته آموزش یک مجموعه می‌خواهم. با مربی تیم ملی یا فقط باشگاهی؟ - مجموعا.
نودنود2 ساعت قبل
با توجه به عدم اشراف نسل جدید علاقه‌مندان فوتبال به بازیکنان نسل گذشته، بزرگانی نظیر همایون بهزادی، حسین کلانی، و … در تیم منتخب تاریخ پرسپولیس قرار نگرفتند. جلال حسینی تنها بازیکن تیم رویایی تاریخ پرسپولیس است که در حال حاضر عضو این تیم هست. پرستاره‌ترین تیم تاریخ پرسپولیس: پرسپولیس ابتدای فصل ۱۳۷۵همیشه در محافل فوتبالی این بحث شکل می‌گیرد که کدام تیم در کدام در دوره از بازیکنان بهتری برخوردار بوده است. بر اساس این نظرسنجی، پرسپولیس ابتدای فصل ۱۳۷۵ پرستاره‌ترین تیم تاریخ پرسپولیس محسوب می‌شود. در مجموع استانکو پوکله پوویچ در مدت کمتر از ۲ فصل حضور خود در پرسپولیس بیشترین سهم را در تیم منتخب دارد و ۶ بازیکن تیم منتخب شاگرد این مربی بودند.
ایران ورزشیایران ورزشی5 ساعت قبل
آنها دارند برای فوتبال در سیاست‌های کلانش فکر می‌کنند. حتی اساسنامه فدراسیون فوتبال طوری تدوین شده که راهی برای ورود اینها نیست. اولا می‌خواهم حساب بانکی کمیته آموزش از فدراسیون فوتبال جدا باشد یا مثلا من برای کمیته آموزش یک مجموعه می‌خواهم. یعنی اگر پارسال به هر شکلی لیگ با ۱۶ تیم شروع شد و با ۱۶ تیم به پایان رسید ولی امسال معلوم نیست با ۱۶ تا شروع شود و بتواند با ۱۶ تا هم تمام کند. ---با مربی تیم ملی یا فقط باشگاهی؟ - مجموعا.
نودنود5 ساعت قبل
با پایان فصل تغییرات مدیریتی در باشگاه پرسپولیس اتفاق افتاد و اکبر غمخوار کنار رفت و مدیریت باشگاه به حجت‌الله خطیب رسید. علی دایی اولین ستاره‌ای بود که در لیگ برتر کنار گذاشتنش از پرسپولیس سر و صدای زیادی به پا کرد. دایی، کریمی را نخواست و اعتقاد داشت او خداحافظی کرده است. اتفاق جالب آن فصل تقابل پرسپولیس علی دایی و تراکتورسازی همراه با علی کریمی در هفته‌ی اول لیگ بود که بازی در ورزشگاه آزادی با یک گل به سود شاگردان دایی خاتمه یافت. در آن بازی علی کریمی در چند صحنه با قاسم دهنوی هافبک تازه‌وارد پرسپولیسی‌ها درگیری‌هایی داشت.

با ضریب یک و یک هزارم؛ شما شرط را باخته‌ای آقای پیام صادقیان

ایلناایلنا5 ساعت قبل
پیام صادقیان امروز تبدیل به نماد دیگری از هرز رفتن یک استعداد ناب در فوتبال ایران شده است که می‌توانست امروز در جایگاه دیگری قرار داشته باشد. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، قصه پیام صادقیان و پیام صادقیان‌ها در فوتبال ما اگرچه دردناک و جانسوز ولی به شدت تکراری و کلیشه‌ای شده است. از محسن مسلمان به عنوان علی کریمی جدید، از کاوه رضایی به عنوان جانشین علی دایی و از پیام صادقیان به عنوان یک مهدوی‌کیایی دیگر. فوتبال پیام امروز و در پی تصمیم اشتباه جدید او تمام نشده است. بیست و هفت سالگی دقیقا زمان کنار گذاشتن فوتبال است وقتی پیام صادقیان باشی.

یحیی و قلعه؛ تنها مربیان با ثبات لیگ (گزارش)

10+
ورزش۳ورزش۳8 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
پیام صادقیان رسما فوتبالش به نقطه پایان رسید؛ در ۲۷ سالگی. او هیچ‌وقت، دیگر آن استعداد خالص نشد و تنها با ۵ بازی ملی به پایان رسید. پیراهن تیم ملی را هم به تن کرد وآینده درخشانی انتظارش را می‌کشید، اما اسیر اعتیاد شد. آقای رئیس که آن زمان همه‌کاره بود انگ کم‌کاری به مهدی زد و او از تیم ملی کنار گذاشته شد. فعلا آخرین جوانمرگ، پیام صادقیان است.
ورزش۳ورزش۳9 ساعت قبل
به گزارش ورزش سه، قصه پیام صادقیان و پیام صادقیان‌ها در فوتبال ما اگرچه دردناک و جانسوز ولی به شدت تکراری و کلیشه‌ای شده است. از محسن مسلمان به عنوان علی کریمی جدید، از کاوه رضایی به عنوان جانشین علی دایی و از پیام صادقیان به عنوان یک مهدوی‌کیایی دیگر. فوتبال پیام امروز و در پی تصمیم اشتباه جدید او تمام نشده است. زمانی فوتبال صادقیان به پایان رسید که علیرضا منصوریان در تیم امید از افراط بازیکنانش در مصرف قلیان و تاثیر مستقیم روی کیفیت بازی و دوندگی نفراتش گلایه می‌کرد. بیست و هفت سالگی دقیقا زمان کنار گذاشتن فوتبال است وقتی پیام صادقیان باشی.
فوتبالیفوتبالی9 ساعت قبل
آنها دارند برای فوتبال در سیاست‌های کلانش فکر می‌کنند. حتی اساسنامه فدراسیون فوتبال طوری تدوین شده که راهی برای ورود اینها نیست. اولا می‌خواهم حساب بانکی کمیته آموزش از فدراسیون فوتبال جدا باشد یا مثلا من برای کمیته آموزش یک مجموعه می‌خواهم. یعنی اگر پارسال به هر شکلی لیگ با ۱۶ تیم شروع شد و با ۱۶ تیم به پایان رسید ولی امسال معلوم نیست با ۱۶ تا شروع شود و بتواند با ۱۶ تا هم تمام کند. با مربی تیم ملی یا فقط باشگاهی؟ مجموعا.
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
با وحید شمسایی درباره سال‌های دور و نزدیک زندگی ورزشی‌اش، عادت‌های عجیب و غریبی که دارد و ماجرای بازگشتش به تیم ملی فوتسال گفتگو کرده‌ایم. شما هم مثل بسیاری از نوابغ ورزش ایران، ورزش را از کوچه و خیابان‌ها شروع کردید و به مدارج بالا رسیدید. من با مربیانی زیادی از مارکو سراتو، سرمربی تیم ملی برزیل که قهرمان جهان شد گرفته تا سرمربی تیم ملی ایتالیا و مربیان موفق ایرانی مثل حسین شمس و محمدحسن انصاری‌فرد کار کرد‌ه‌ام. وحید شمسایی بیش از ۱۰ سال آقای گل فوتسال جهان بود، اما این عنوان را در سال ۱۳۹۶ و بعد از آنکه بنا به دلایل نامعلومی با تیم ملی وداع کرد از دست داد و حالا فالکائو برزیلی با ۸ گل زده بیشتر آقای گل جهان است. اختلاف رکورد شما با فالکائو چند گل است؟ فالکائو ۸ گل از من بیشتر زده و اگر ۹ گل دیگر بزنم آقای گل جهان می‌شوم.
برترین‌هابرترین‌ها14 ساعت قبل
پیام صادقیان رسما فوتبالش به نقطه پایان رسید؛ در ۲۷ سالگی. او هیچ‌وقت، دیگر آن استعداد خالص نشد و تنها با ۵ بازی ملی به پایان رسید. حاج‌محمد؛ پایان آقای ستاره در ۲۵ سالگیمهدی حاج‌محمد نمونه دیگری از ستاره‌های خاموش‌شده فوتبال ایران است. او در دهه ۴۰ به فوتبال ایران معرفی شد. فعلا آخرین جوانمرگ، پیام صادقیان است.
ایران ورزشیایران ورزشی20 ساعت قبل
پیراهنی که برای این ستاره تازه به دوران رسیده خیلی زود بود و او را به باتلاق حاشیه‌ها برد. پیام در گرداب حاشیه‌ها غرق شد اما به جای اینکه دستش را بگیرند، بیشتر به او لگد زدند. حاشیه‌ها دمار پسرک خوش تکنیک را جوری درآورده بود که او دیگر کمر راست نکرد و فوتبالیست نشد. این پایان رسمی یک ستاره جذاب است؛ یک پایان تلخ، عبرت آموز و وحشتناک. اینجا آخر خط برای پیام است؛ پایان خط ستاره خاکستر شده.
همشهریهمشهری21 ساعت قبل
او بعد از درخشش در نفت و سایپا، اسمش را سر زبان‌ها انداخت و در نهایت به پیراهن استقلال رسید. با رضاوند درخصوص پیوستن به استقلال و مسائل مختلف دیگر صحبت کردیم که به سؤالات همشهری ورزشی پاسخ داد. با علی دایی هم برای انتخاب تیمت مشورت کردی؟ دایی نقش مهمی در فوتبال من داشت و این را هرگز فراموش نمی‌کنم. دایی در بین تیم‌هایی که اسمشان را گفتم، استقلال را انتخاب کرد. شک نکنید تا آخرین توان تلاش می‌کنیم تا استقلال قهرمان شود.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
افشین قطبی به صورت رسمی هدایت تیم شیجیاژوانگ برایت را برعهده گرفت و بازی امروز این تیم را نیز تماشا کرد. به گزارش «ورزش سه»، فوتبالدوستان ایرانی هفته جدید خود را با خبر سرمربیگری افشین قطبی در شیجیاژوانگ برایت آغاز کردند. ساعاتی پس از آن، افشین قطبی که قرارداد خود با چینی‌ها را نهایی کرده بود، راهی استادیوم المپیک هبی شد تا دیدار تیم «ژجیانگ گرینتون» را تماشا کند. مسابقه‌ای که با پیروزی تیم جدید افشین قطبی با گل دقایق پایانی به اتمام رسید و سبب شد تا معارفه مربی جدید، باشکوه باشد. در این بین افشین قطبی در گفتگوهایی صراحتا این موضوع را تکذیب و مدیربرنامه او نیز هرگونه پیشنهاد از سوی پرسپولیس را رد کرد.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
محمود کریمی جاه طلب نبود و در سال‌های اوجش از فدراسیون فوتبال درخواست کرد او را به تیم ملی دعوت نکنند. برسیم به داستان عجیب ‌غریب تیم ملی و محمود کریمی. اولین بار چه زمانی به تیم ملی دعوت شدید؟ سال ۸۰ که برانکو مربی تیم ملی بود، من و محرم را به این تیم دعوت کرد و قرار بود تیم در تورنمنت مراکش شرکت کند که من از همراهی تیم ملی عذرخواهی کردم و برانکو هم قبول کرد. برای مسابقات غرب آسیا هم دوباره من و محرم از تیم سپاهان به تیم ملی دعوت شدیم. دعوت به تیم ملی نهایت آرزوی هر بازیکن فوتبالی است، اما محمود کریمی اعلام می‌کند دیگر مرا دعوت نکنید.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
وبسایت رسمی فوتبالی – زندگی فوتبالی پیام صادقیان با انواع و اقسام حاشیه‌ها روبرو بوده است. به گزارش فوتبالی، پیام صادقیان بعد از ناکامی در بازگشت به پرسپولیس، وارد حوزه جدیدی شده و اعلام کرده که می‌خواهد سایت پیش بینی فوتبال راه بیندازد. این گزارش، مروری است بر مهمترین حواشی پیام صادقیان. آبان ۹۳: حضور امیر تتلو در تمرین پرسپولیس و عکس یادگاری او با صادقیان اتفاقی نبود که بتوان به راحتی از کنارش عبور کرد. ۱۶ دی ماه ۹۴: پیام صادقیان که نامش در لیست فروش باشگاه نفت تهران قرار گرفته با انتشار متنی، از هواداران خداحافظی کرد!
ایسناایسنا1 روز قبل
او در گام نخست اسم دو بازیکن مازاد را اعلام کرد که مخصوصا یکی از آنها موجب واکنش‌های احساسی زیادی شد. آنجا که دنبال «نفر» رفتندهواداران پرسپولیس سال‌ها این تجربه را داشتند که اسم آدم‌های مختلف را به منافع تیم ترجیح بدهند و البته چوبش را هم بخورند. در نتیجه تیم از همان روز اول زمین خورد و تا آخر فصل بلند نشد. آنجا که پای «تیم» ایستادندتجارب دیگری هم اما در میان بوده؛ مخصوصا در عصر طلایی برانکو که تلفیق کاریزمای سرمربی و نتایج موفق تیم باعث شده بود مردم به او اعتماد کنند. مردم اما به برانکو اعتماد کردند و به تیم فرصت دادند؛ نتیجه‌اش شد قهرمانی‌های پیاپی و سر و دست شکستن اخراجی‌ها برای بازگشت به تیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، ما سال‌ها قبل ماجرای علی دایی و امیر قطر را با یک حرکت بزرگ سیاسی - ورزشی حل کردیم و امیر قطر وقتی به قدرت ما پی برد گفت دایی! حرکت استثنایی طارمی و رضاییان هم با یک کار بزرگ سیاسی - ورزشی حل شد و در پرونده ژوزه از مردم پول گرفتیم و یک حماسه سیاسی - ورزشی دیگر رقم خورد! مثل گل خداداد به استرالیا یا گل سپهر حیدری به سپاهان (سال ۸۷) و یا مثلا گل دقیقه ۹۲ پیروز قربانی به پرسپولیس. اما جالب اینجاست که کار بزرگ را یک نفر یا یک گروه دیگر انجام می‌دهند، اما پزش را یکسری دیگر می‌دهند! مثلا همین حالا ۸۰ نفر می‌گویند ما مشکل پرو پییچ را حل کردیم و حتما جایزه هم می‌خواهند!

۱۰ گلزن برتر عرصه ملی؛ از چتری تا رونالدو و علی دایی

6+
نودنود1 روز قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
سروش رفیعی و شایان مصلح دو بازیکن لیست اول مازاد پرسپولیس بودند. هر دو بازیکن عکس‌العمل تندی به موضوع داشته‌اند؛ سروش رفیعی با لحنی گزنده از مدیران باشگاه انتقاد کرده و شایان مصلح هم گفته حذفش «فنی» نبوده است. طی این چند روز به‌ویژه حامیان سروش رفیعی انتقادات تندی از گابریل کالدرون و مدیرعامل باشگاه انجام داده‌اند. آنجا که دنبال «نفر» رفتندهواداران پرسپولیس سال‌ها این تجربه را داشتند که اسم آدم‌های مختلف را به منافع تیم ترجیح بدهند و البته چوبش را هم بخورند. مردم اما به برانکو اعتماد کردند و به تیم فرصت دادند؛ نتیجه‌اش شد قهرمانی‌های پیاپی و سر و دست شکستن اخراجی‌ها برای بازگشت به تیم.
ایران ورزشیایران ورزشی2 روز قبل
نکته ویژه تقابل ایران و عراق بازی در خاک عراق است. قرار است روز ۲۷ آبان در آخرین بازی دور رفت مسابقات مقدماتی جام جهانی در عراق بازی کنیم. در واقع تیم ملی قرار است بعد از ۱۸ سال دوباره در خاک عراق بازی کند. محض اطلاع‌تان بگویم قبل از جنگ هم فقط یک بار در عراق بازی کرده بودیم؛ بازی مقدماتی المپیک ۱۹۶۸ در ورزشگاه صحات الکشافا بغداد که بازی بدون گل مساوی تمام شد. این سومین بازی تیم ملی با عراق در مرحله مقدماتی جام جهانی بود.
روزنوروزنو2 روز قبل
*ماجرای این ۶۰ هزار دلار بدهی چیست؟ من حدود ۷ میلیارد تومان بدهی را پرداخت کردم و همین ۶۰ هزار دلار باقی ماند که به عمر مدیریتی من نرسید. همین فردی که از باشگاه شکایت کرده چند بار با عرب چای و شیرینی خورد و فکر می‌کرد مشکل حل می‌شود. آقایان بدهی مدیران دولت خودشان را پرداخت کردند ولی این ۶۰ هزار دلار که متعلق به دوران من بود، باقی ماند. *نگفتید که حالا موضوع چطور حل می‌شود؟ اگر عرب با من تماس بگیرد، هم مشکل برانکو را حل می‌کنم و هم مشکل بدهی ۶۰ هزار دلاری را. کلید حل این دو مشکل در دست من است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشتنها چیزی که در این سال‌ها از پیام صادقیان دیده شده، التماس و آه و اشک برای بازگشت به پرسپولیس بوده؛ سیاستی که نه بر برانکو سازگار بود و نه حتی مدیران مختلف باشگاه را نرم کرد. یک روز نفت علیمنصور، یک روز تیم علی دایی، یک روز سپیدرود علی کریمی و یک روز هم فوتبال ترکیه. موقع امضای تک‌تک این قراردادها، مصاحبه‌های آتشین پیام هم منتشر می‌شد که: «می‌روم، می‌ترکانم و برمی‌گردم پرسپولیس» اما نشد که نشد. هیچکس، حتی رفقای صادقیان هم او را بیشتر از شش ماه در هیچ تیمی تحمل نکردند. این درست که مدیرعامل پرسپولیس یک پدیده تاریخی به اسم ایرج عرب است، اما نه آنقدر که دیگر شما را هم برگرداند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
*ماجرای این ۶۰ هزار دلار بدهی چیست؟ من حدود ۷ میلیارد تومان بدهی را پرداخت کردم و همین ۶۰ هزار دلار باقی ماند که به عمر مدیریتی من نرسید. همین فردی که از باشگاه شکایت کرده چند بار با عرب چای و شیرینی خورد و فکر می‌کرد مشکل حل می‌شود. آقایان بدهی مدیران دولت خودشان را پرداخت کردند ولی این ۶۰ هزار دلار که متعلق به دوران من بود، باقی ماند. *نگفتید که حالا موضوع چطور حل می‌شود؟ اگر عرب با من تماس بگیرد، هم مشکل برانکو را حل می‌کنم و هم مشکل بدهی ۶۰ هزار دلاری را. کلید حل این دو مشکل در دست من است.
فوتبالیفوتبالی4 روز قبل
به گزارش فوتبالی و به نقل از ورزش سه، وینگو بگوویچ این روزها درگیر آماده سازی تیمش است و در بازگشت دوباره به لیگ برتر امیدوار است بتواند نتایج درخشانی را به همراه نماینده سیرجان کسب کند. او در خصوص شرایط این تیم اینطور توضیح می‌دهد: من پیش از این هم گفتم لیگ برتر با لیگ یک متفاوت است. سازمان و امکانات باشگاه خوب است و حتی از کیفیت لیگ برتر بالاتر است. وی ادامه داد: شش سال از لیگ برتر دور بودم و در زمانی که در لیگ حضور داشتم به نظرم کیفیت بالاتری نسبت به زمان حال حاضر داشت. بگوویچ در خصوص اینکه اکنون با اضافه شدن مربیان خارجی جدید چالش جالبی در انتظار فصل نوزدهم خواهد بود گفت: صد در صد از این لحاظ لیگ شرایط خوبی دارد.
ورزش۳ورزش۳4 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، وینگو بگوویچ این روزها درگیر آماده سازی تیمش است و در بازگشت دوباره به لیگ برتر امیدوار است بتواند نتایج درخشانی را به همراه نماینده سیرجان کسب کند. او در خصوص شرایط این تیم اینطور توضیح می‌دهد: من پیش از این هم گفتم لیگ برتر با لیگ یک متفاوت است. سازمان و امکانات باشگاه خوب است و حتی از کیفیت لیگ برتر بالاتر است. وی ادامه داد: شش سال از لیگ برتر دور بودم و در زمانی که در لیگ حضور داشتم به نظرم کیفیت بالاتری نسبت به زمان حال حاضر داشت. بگوویچ در خصوص اینکه اکنون با اضافه شدن مربیان خارجی جدید چالش جالبی در انتظار فصل نوزدهم خواهد بود گفت: صد در صد از این لحاظ لیگ شرایط خوبی دارد.
ورزش۳ورزش۳4 روز قبل
به گزارش «ورزش سه» آخرین خبری که از اردوی تیم پرسپولیس بیرون آمد خبر مهمی بود چرا که کالدرون دو تا از بازیکنان ترکیب اصلی تیم را در فصول گذشته رسما نخواست به خصوص سروش رفیعی که محبوبیت ویژه‌ای هم روی سکوها نزد پرسپولیسی‌ها داشت. اگر یک مربی تیم را بهترین شرایط ممکن تحویل بگیرد خیلی خیلی سخت‌تر از آن است که در بدترین شرایط ممکن تیمی را تحویل بگیرید. مثل دوران کی روش که هشت سال حضور او در فوتبال ایران در فوتبال ملی جهان هم اتفاقی است که کم رخ می‌دهد. تغییر همین نگرش می‌تواند به معنای تغییر اساسی در سبک بازی پرسپولیس باشد. برانکو مربی تیم ملی بود و فوتبال ایران را مثل کف دستش می‌شناخت و می‌دانست چه مدل فوتبالی با این بازیکنان برنده می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، وینگو بگوویچ در خصوص شرایط گل‌گهر در فصل جدید اظهار داشت: من پیش از این هم گفتم لیگ برتر با لیگ یک متفاوت است. سازمان و امکانات باشگاه خوب است و حتی از کیفیت لیگ برتر بالاتر است. بگوویچ در مورد مربیان حاضر در لیگ برتر هم گفت: صد در صد از این لحاظ لیگ شرایط خوبی دارد. وی در مورد اینکه جای چه کسی در لیگ برتر خالی است هم گفت: صد در صد علی دایی یک مرد بزرگ و دوست داشتنی که در مربیگری هم مثل دوران بازی موفق عمل کرده و امیدوارم به زودی برگردد. سرمربی گل‌گهر در مورد رفتن برانکو از ایران هم گفت: من با برانکو ۳۰ سال است که دوست قدیمی هستیم و شناخت ما از هم کوتاه نبوده است.
برنابرنا4 روز قبل
سر مربی تیم فوتبال سایپا گفت: تلاش می‌کنیم یک جایگاه در خور شأن سایپا در لیگ نوزدهم به دست آوریم. وی درباره آخرین وضعیت این تیم به خبرنگار برنا گفت: خوشبختانه شرایط خوبی داریم. البته سه بازیکن دیگر تا شروع لیگ به جمع ما اضافه خواهند شد تا بتوانیم حضوری پرقدرت در لیگ نوزدهم داشته باشیم. صادقی در خصوص هدف‌گذاری این باشگاه برای لیگ نوزدهم اظهار داشت: من در طول سال‌هایی که در سایپا بازی ‌کردم هم قهرمان شدم، هم به مقام سوم دست یافتم و هم در لیگ قهرمانان آسیا بازی کردم. بالا و پایین جدول را دیده‌ام و تلاش می‌کنم یک جایگاه در خور شأن سایپا در لیگ نوزدهم به دست آوریم.

به انتهای لیست رسیدید

علی دایی

علی دایی (زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۴۸ در اردبیل) سرمربی فوتبال کنونی، بازیکن فوتبال بازنشسته، تجارت‌پیشه و کارآفرین ایرانی است. او سرمربی سایپای تهران و نیز مٶسس و مدیرعامل شرکت پوشاک ورزشی دایی است. دایی بهترین مهاجم و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران و آسیا به شمار می‌رود. او در دوران حرفه‌ای فوتبال خود با زدن ۱۰۹ گل در ۱۴۹ بازی ملی، رکورد بیشترین گلِ‌ زده در بازی‌های ملی فوتبال مردان جهان را به‌دست آورد. علی دایی سابقه مربیگری در تیم‌های باشگاهی سایپا البرز، پرسپولیس تهران، راه‌آهن و صبای قم و بیش از یک سال هدایت تیم ملی فوتبال ایران را در کارنامه دارد. او همچنین از ژوئن ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۳ عضو کمیته فنی فیفا بود. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار مرتبط با علی دایی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا