آخرین و مهم‌ترین اخبار علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی
علی لاریجانی

علی لاریجانی

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
من با همکارانم برای تحریم کل بخش‌های مالی ایران تلاش می‌کنم. کروز در ادامه در مورد برجام مدعی شد: این توافق، ایران را به سیستم مالی بین‌المللی متصل کرد و امکانات مالی را برای حمایت از تروریسم در اختیار ایران قرار داد. سیاست فاجعه‌آمیز دونالد ترامپ هر روز دارد ایران را تقویت می‌کند، بازوهای ایران تهاجمی‌تر شده‌، برنامه هسته‌ای ایران دوباره آغاز شده و شبه نظامیان به سمت پایگاههای ما شلیک می‌کنند». ترامپ گفته سناتور مورفی در راستای تضعیف سیاست خارجی دولت با ظریف دیدار کرده است. علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هفته پیش در یک سفر دو روزه به سوریه و لبنان سفر کرده بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴11 ساعت قبل
نخستین ملاحظه‌ای که باید به آن پرداخت، نحوه تعامل مجلس یازدهم با روحانی است. مجلس یازدهمی‌ها از همان ابتدای تشکیل مجلس، آتش حملات را بسیار سنگین‌تر از گذشته بر سر روحانی و وزرایش خواهند ریخت. یقینا دولت دوازدهم، روزگار دشواری با مجلس یازدهم پیش‌رو خواهد داشت. هدف بعدی نمایندگان مجلس یازدهم، برجام خواهد بود. اما پرسش اساسی از مجلس یازدهم آن است که در قبال سیاست خارجی که تحریم‌ها را برای ایران رقم زده، با روحانی یا بدون روحانی، چه می‌خواهد بکند؟
ساعت ۲۴ساعت ۲۴11 ساعت قبل
بر اساس بیانیه گروه ویژه اقدام مالی، در صورت پیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT، نام تهران دوباره از لیست سیاه حذف خواهد شد. این اما تنها تخفیف در نظر گرفته شده از سوی گروه ویژه اقدام مالی به ریاست چین برای ایران نیست. در نقطه مقابل نیز FATF نام ایران را به‌طور موقت از لیست سیاه خارج و اقدامات تقابلی علیه تهران را متوقف کرد. علی احمدی، پرویز داوودی، احمد توکلی و احمد وحیدی از دیگر مجمع‌نشینانی بودند که در اظهاراتی رسمی مخالفت خود با لوایح FATF را اعلام کرده‌اند. بدین‌ترتیب به نظر می‌رسد ایران دست‌کم تا نشست بعدی گروه ویژه اقدام مالی و با اتکا به ۲ تخفیف در نظر گرفته شده توسط FATF فرصت دارد تا نسبت به تصویب این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام اقدام کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/قم رئیس مجلس شورای اسلامی امروز رای خود را در انتخابات مجلس در قم به صندوق انداختعلی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است در اولین ساعات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان در قم رأی خود را به صندوق شماره ۴۳۵ انداخت. وی پس از شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران بر لزوم حضور حداکثری مردم در این انتخابات و نقش آن در ارتقای سطح قدرت ملی تاکید کرد. لاریجانی با تبریک به ملت ایران برای برپایی این روز بزرگ در کشور گفت: این روز، روز سرنوشت ملت ایران است و ملت با رای خود نمایندگان را انتخاب می‌کنند. مردم با رای خود سازمان کشور را برای اداره شدن تقویت کرده و یک پشتیبانی سیاسی و امنیتی از کشور دارند. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در روزهای اخیر آمریکایی به دنبال این بودند که مردم را از شرکت در انتخابات مایوس کنند افزود: علت تلاش آنها این است که از این ظرفیت بتوانند استفاده کرده و فشارها را بر روی ملت ایران افزایش دهند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی با شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری رأی خود را در صندوق انداخت. علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است در اولیت ساعات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان در قم رأی خود را به صندوق شماره ۴۳۵ انداخت.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی با شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری رأی خود را در صندوق انداخت. علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است در اولیت ساعات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان در قم رأی خود را به صندوق شماره ۴۳۵ انداخت.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی امروز رای خود را در انتخابات مجلس در قم به صندوق انداخت. ایسنا: رئیس مجلس شورای اسلامی امروز رای خود را در انتخابات مجلس در قم به صندوق انداختعلی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است در اولین ساعات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان در قم رأی خود را به صندوق شماره ۴۳۵ انداخت. وی پس از شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران بر لزوم حضور حداکثری مردم در این انتخابات و نقش آن در ارتقای سطح قدرت ملی تاکید کرد.
مهرمهر1 روز قبل
همه کسانی که دوستدار اسلام، انقلاب، نظام اسلامی و ایران هستند باید در انتخابات شرکت کنند و انتخاب خوب و درست انجام دهند. یک موضوع اینکه ما پای صندوق می‌رویم تا بهترین‌ها را برای مجلس شورای اسلامی برگزینیم. وی اضافه کرد: در مقطع فعلی به دلیل شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت ویژه‌تری نسبت به گذشته برخوردار شده است. علی ربیعی سخنگوی دولت نیز با اشاره به انتخابات دوم اسفند گفت: اعضای هیئت دولت از مردم درخواست دارند که به‌رغم همه گله‌ها و انتقادات در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت داشته باشند. باید تلاش کنیم در شرایط ویژه کشور انتخابات پرشور باشد و باید گفت که شرکت در انتخابات واجب است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
هفته آینده وزیر خارجه کشورهای اتریش و هلند قرار است به ایران بیایند تا برای مذاکرات سیاسی، دیدارهایی با مقامات ایرانی داشته باشند. به گزارش تجارت‌نیوز، هفته آینده وزیر خارجه کشورهای اتریش و هلند قرار است به ایران بیایند تا برای مذاکرات سیاسی، دیدارهایی با مقامات ایرانی داشته باشند. سفر وزیر هلندی به تهرانهمزمان منابع هلندی نیز روز چهارشنبه ۱۹ فوریه از سفر استیف بلوک، وزیر امورخارجه هلند به ایران خبر داده‌اند. به گزارش ایرنا، سفر به عربستان و امارات‌متحده‌عربی از دیگر برنامه‌های سفر وزیر امورخارجه هلند با هدف تلاش‌ برای کاهش تنش در منطقه اعلام شده است. وزیر امورخارجه هلند هفته گذشته با همتای آمریکایی خود درباره تحولات منطقه از جمله ایران گفت‌وگو کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
او گفت که یکی از اهداف سفرش به ایران افزایش ثبات در منطقه بوده است. وزیران خارجه هلند و اتریش گفته‌اند در راستای تلاش‌های اتحادیه اروپا برای نجات توافق هسته‌ای به ایران سفر می‌کنند. افزون بر آن، بر سر میانجیگری بین ایران و آمریکا و فعالیت‌های موشکی نیز مذاکراتی صورت خواهد گرفت. سفر وزیر امور خارجه هلند به تهرانهمزمان منابع هلندی نیز روز چهارشنبه ۱۹ فوریه خبر از سفر استیف بلوک، وزیر امور خارجه هلند به ایران داده‌اند. بلوک قرار است روزهای جمعه و شنبه (۲۱ و ۲۲ فوریه-دوم و سوم اسفند) در ایران با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
بیشتر بخوانید: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که در طول ۴۱ سال پس از انقلاب اسلامی، همواره روابطی راهبردی با جمهوری سوریه داشته‌ایم، گفت: سوریه از محور‌های مهم مقاومت است. لاریجانی همکاری تجاری ایران و سوریه را مهم توصیف کرد و افزود: دو دولت باید ملزومات این همکاری را فراهم کنند تا این کار راحت‌تر و سریعتر صورت گیرد. رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه اظهار داشت: بخشی از مذاکرات با آقای بشار اسد رئیس جمهور محترم سوریه در همین خصوص بود. برای بازسازی سوریه و گسترش روابط اقتصادی، تجار ایرانی مایلند که با تجار سوری همکاری کرده و حتی برخی از صنعتگران ایران می‌توانند در سوریه سرمایه‌گذاری کنند. آنطور که خانه ملت گزارش داده است؛ وی افزود: روش‌هایی که بتواند به انجام این کار‌ها سرعت دهد، موضوع مذاکره ما با مسئولان سوریه بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به محض این که کلید آزادسازی ادلب زده شد٬ تنش بین سوریه و ترکیه نیز درگرفت. چرا که اردوغان بر این باور است که در حمله به ادلب٬ غیرنظامیان آسیب می‌بینند. سه موضع شفاف و آشکار تهران در مورد ادلبالف) سخنان معنی‌دار تخت‌ روانچیبه محض پیچیده شدن روند آزادسازی ادلب٬ در شورای امنیت سازمان ملل٬ نشستی در این مورد برگزار شد. تخت روانچی در نشست شورای امنیت این سازمان با موضوع بررسی اوضاع در ادلب سوریه، سخنانی بر زبان آورد که عمده‌ترین بخش‌های آن چنین بود: ۱. تخت روانچی، خواستار اجرای موافقتنامه سوچی درباره ادلب شد که در نشست‌های روند آستانه نیز بر اهمیت آن تأکید شده است.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به محض این که کلید آزادسازی ادلب زده شد٬ تنش بین سوریه و ترکیه نیز درگرفت. چرا که اردوغان بر این باور است که در حمله به ادلب٬ غیرنظامیان آسیب می‌بینند. سه موضع شفاف و آشکار تهران در مورد ادلبالف) سخنان معنی‌دار تخت‌ روانچیبه محض پیچیده شدن روند آزادسازی ادلب٬ در شورای امنیت سازمان ملل٬ نشستی در این مورد برگزار شد. تخت روانچی در نشست شورای امنیت این سازمان با موضوع بررسی اوضاع در ادلب سوریه، سخنانی بر زبان آورد که عمده‌ترین بخش‌های آن چنین بود: ۱. تخت روانچی، خواستار اجرای موافقتنامه سوچی درباره ادلب شد که در نشست‌های روند آستانه نیز بر اهمیت آن تأکید شده است.
ایسناایسنا5 روز قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای بازسازی سوریه و گسترش روابط اقتصادی، تجار ایرانی مایلند که با تجار سوری همکاری کرده و حتی برخی از صنعتگران ایران می‌توانند در سوریه سرمایه‌گذاری کنند. رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که در طول ۴۱ سال پس از انقلاب اسلامی، همواره روابطی راهبردی با جمهوری سوریه داشته‌ایم، گفت: سوریه از محورهای مهم مقاومت است. رییس مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه اظهار داشت: بخشی از مذاکرات با آقای بشار اسد رئیس جمهور محترم سوریه در همین خصوص بود. برای بازسازی سوریه و گسترش روابط اقتصادی، تجار ایرانی مایلند که با تجار سوری همکاری کرده و حتی برخی از صنعتگران ایران می‌توانند در سوریه سرمایه‌گذاری کنند. رییس مجلس شورای اسلامی روز گذشته به همراه هیاتی به دمشق سفر کرد و سپس شب گذشته وارد بیروت شد.
ایرناایرنا5 روز قبل
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول ۴۱ سال پس از انقلاب اسلامی، همواره روابطی راهبردی با جمهوری سوریه داشته‌ایم، بیان کرد: سوریه از محورهای مهم مقاومت است. لاریجانی همکاری تجاری ایران و سوریه را مهم توصیف کردلاریجانی همکاری تجاری ایران و سوریه را مهم توصیف کرد و افزود: دو دولت باید ملزومات این همکاری را فراهم کنند تا این کار راحت‌تر و سریعتر صورت گیرد. رییس مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه اظهار داشت: بخشی از مذاکرات با آقای بشار اسد رییس جمهوری سوریه در همین خصوص بود. لاریجانی همچنین در پاسخ به سوال تلویزیون سوریه مبنی بر مهمترین هدف از این سفر، نقش ایران در بازسازی سوریه و چالش‌های احتمالی پیش‌رو افزود: همکاری اقتصادی ایران و سوریه از یکی دو سال پیش شروع شده است و برخی مسائل نیز مربوط به سال‌ها پیش بوده است. برای بازسازی سوریه و گسترش روابط اقتصادی، تجار ایرانی مایلند که با تجار سوری همکاری کرده و حتی برخی از صنعتگران ایران می‌توانند در سوریه سرمایه‌گذاری کنند.
ایرناایرنا5 روز قبل
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول ۴۱ سال پس از انقلاب اسلامی، همواره روابطی راهبردی با جمهوری سوریه داشته‌ایم، بیان کرد: سوریه از محورهای مهم مقاومت است. لاریجانی همکاری تجاری ایران و سوریه را مهم توصیف کرد و افزود: دو دولت باید ملزومات این همکاری را فراهم کنند تا این کار راحت‌تر و سریعتر صورت گیرد. رییس مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه اظهار داشت: بخشی از مذاکرات با آقای بشار اسد رییس جمهوری سوریه در همین خصوص بود. لاریجانی همچنین در پاسخ به سوال تلویزیون سوریه مبنی بر مهمترین هدف از این سفر، نقش ایران در بازسازی سوریه و چالش‌های احتمالی پیش‌رو افزود: همکاری اقتصادی ایران و سوریه از یکی دو سال پیش شروع شده است و برخی مسائل نیز مربوط به سال‌ها پیش بوده است. برای بازسازی سوریه و گسترش روابط اقتصادی، تجار ایرانی مایلند که با تجار سوری همکاری کرده و حتی برخی از صنعتگران ایران می‌توانند در سوریه سرمایه‌گذاری کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس مجلس شورای اسلامی بر همکاری اقتصادی بین شرکت‌ها و بانک‌های خصوصی و دولتی ایران و سوریه تاکید کرد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در ادامه دیدار‌های علی لاریجانی و مسئولان کشور سوریه، عمار خمیس، نخست وزیر سوریه با رییس مجلس کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد. بیشتر بخوانید: لاریجانی در این دیدار با اشاره به نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مبارزه با تروریسم، بر استمرار حمایت کشورمان از سوریه در مرحله پیش رو به ویژه همکاری شرکت‌های بخش خصوصی و دولتی، بانک‌ها و دیگر همکاری‌های دوجانبه دو کشور در زمینه اقتصادی تاکید کرد. آنطور که خانه ملت گزارش داده است، در این دیدار همچنین عمار خمیس با تشکر از حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه در برابر تروریسم و توطئه‌های خارجی بر ضرورت استمرار همکاری‌های دو کشور در تمامی ابعاد سیاسی و اقتصادی تاکید کرد. انتهای پیام/
انتخابانتخاب5 روز قبل
«علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران پس از سوریه در دومین مقصد منطقه‌ای خود وارد لبنان شد و قرار است در سفر دو روزه خود به این کشور با مقامات مختلف لبنانی دیدار کند. وی سپس حسن روابط میان دو کشور را ستود و افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره و در تمام سختی‌ها در کنار لبنان بوده است. طبعا لبنان کشوری مؤثر در منطقه است و همیشه روابط دوستانه‌ای میان ایران و کشور بردار لبنان برقرار بوده است. همانطور که می‌دانید ایران همواره تلاش کرده تا لبنان را کشوری آزاد و مستقل ببیند، در همین چارچوب به ملت و مردم لبنان تلاش‌های موفقی را که منجر به تشکیل دولت جدید شد، تبریک می‌گویم. همیشه تلاش خواهیم کرد که روابط دوجانبه میان دو کشور، روابط ممتاز باشد و از خدا برای شما آرزوی توفیق دارم.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با حموده صباغ، رئیس مجلس سوریه، اظهار داشت: ایران و سوریه دو کشور برادر و دوست هستند. رئیس مجلس خطاب به رئیس مجلس سوریه با اشاره به اینکه شرایط نسبت به هشت سال گذشته تغییر کرده است، عنوان کرد: در آن زمان یکی از رهبران کشورهای منطقه به ایران آمد. "وی گفت، چرا شما از سوریه حمایت می‌کنید، کار سوریه تمام است. لاریجانی ادامه داد: هدف آنها این بود که کار سوریه را طی چند هفته تمام کنند. رئیس مجلس با ذکر این مطلب که امروز شما وارد صحنه بازسازی و بهبود شرایط اقتصادی شده‌اید، اظهار داشت: تجار ایران و سوریه در شرایط امروز می‌‎توانند با یکدیگر همکاری کنند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت ذبیح الله صفایی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت. به گزارش ایسنا، متن پیام علی لاریجانی بدین شرح است: «بسم‌ الله الرحمن الرحیمانالله و اناالیه راجعوندرگذشت آقای ذبیح الله صفایی، نماینده ادوار سوم، پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی را به خانواده محترم ایشان و سایر بستگان و بازماندگان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و آمرزش و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌کنم. علی لاریجانیرئیس مجلس شورای اسلامی» انتهای پیام

تفحص‌های معطل‌مانده در کمیسیونی با عضو ۲ بازداشتی

5+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
ایرناایرنا1 هفته قبل
«سید نوید قمر» رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران روز چهارشنبه در اسلام آباد میزبان «سید محمدعلی حسینی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان بود. سفیر ایران و رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران همچنین در خصوص اهمیت تقویت صنعت گردشگری به ویژه در حوزه‌های تفریحی و سلامت علاوه بر توریسم زیارتی، گفت وگو کردند. سفیر ایران افزود: پارلمان‌های دو کشور می‌توانند زمینه ساز ارتباط گسترده‌تر مردمی بین ایران و پاکستان باشند. سید نوید قمر هچمنین از جمهوری اسلامی ایران به خاطر تسهیلاتی که برای زائران پاکستانی بویژه در ایام اربعین فراهم می‌کند، ستایش به عمل آورد. اعضای هیأت گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس شورای اسلامی به ریاست «احمد امیرآبادی ‌فراهانی» نیز بیست و ششم خردادماه امسال در جریان سفر به اسلام‌آباد، با رؤسای مجالس ملی و سنای پاکستان دیدار کردند.

برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن با گرامیداشت یاد سردار سلیمانی

6+
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
ایرناایرنا1 هفته قبل
مردم حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران پرچم متحد کشورهای جبهه مقاومت را در دستان خود حمل کردند. آنچه امام (ره) در ۱۲ بهمن گفت.» بازتاب برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های جهانروزنامه مردم سالاری در گزارشی نوشت: برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با حضور همه اقشار مردم در سراسر کشور، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت. گزارش شبکه المیادین از راهپیمایی ۲۲ بهمن شبکه لبنانی المیادین در گزارشی به راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت. خبرگزاری سوریه در گزارش خود نوشت که عدنان محمود، سفیر سوریه در تهران نیز در این مراسم حضور داشته است. مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در کشور با شعار محوری «حماسه حضور، عظمت ملت، تکریم سردار دل‌ها» با حضور قشرهای مختلف مردم برگزار شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به تاثیر حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن را مایوس خواهد کرد. وی درخصوص تاثیر حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: روز ۲۲ بهمن روزی است که به ملت ایران تعلق دارد و ملت ایران در این روز عزت و عظمت خود را تامین کرد. رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: برگزاری باشکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن عزت ملی کشور را تامین می‌کند و در همه سال‌ها نیز همین طور بوده است، البته با توجه به شرایط سختی که آمریکا برای ایران فراهم کرده و شهادت سردار سلیمانی و اظهارات بی ادبانه ترامپ در پارلمان آن کشور نسبت به ملت ایران و شخصیت محبوبمان سردار شهید سلیمانی، حضور چشمگیر مردم، پاسخگوی بیهوده گویی‌های ترامپ نسبت به ملت ایران و سردار شهید سلیمانی بوده و تامین کننده استقلال و عزت ملی کشور خواهد بود. لاریجانی خاطرنشان کرد: برگزاری با شکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن موجب سرفرازی ملت ایران و تامین کننده امنیت ملی ایران است و ان شاءالله هم همین طور هم خواهد شد؛. چرا که هوشمندی ملت ایران مثال زدنی است و در سخت‌ترین شرایط با حضور و رفتار دشمن را کاملا مایوس کردند و ان‌شاءالله فردا هم همین طور خواهد شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن، این روز را متعلق به ملت ایران دانست و تصریح کرد: ملت ایران در ۲۲ بهمن ماه، عزت و عظمت خود را تامین کرد، لذا هر چه راهپیمایی ۲۲ بهمن، با شکوه‌تر و باعظمت‌تر باشد؛ شکوه و عظمت ملی کشور را تامین خواهد کرد. وی افزود: امسال این راهپیمایی وجه دیگری نیز دارد؛ در مقابل شرایط سختی که آمریکایی‌ها برای ایران فراهم کرده‌اند و با توجه به شهادت سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی و همچنین مشاهده برخی نکات در سخنرانی اخیر ترامپ در پارلمان آن کشور که چقدر بی ادبانه نسبت به ملت ایران و شخصیت محبوب ما سردار سلیمانی حرف زد، حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخگوی حرف‌های بیهوده ترامپ نسبت به ملت ایران و آن عزیز سفر کرده است. رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه؛ تامین کننده استقلال و عزت ملی کشور است. وی افزود: برگزاری هر چه باشکوه‌تر این راهپیمایی کمک به سرافرازی ملت ایران، مسیری که باید طی شود و همچنین امنیت ملی کشور است. لاریجانی هوشمندی ملت ایران را مثال زدنی خواند و تاکید کرد: ملت ایران در سخت‌ترین شرایط با نوع حضور و رفتار خودشان، دشمن را کاملا مایوس کرده‌اند و انشالله فردا نیز چنین خواهد شد.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
**نباید با آمریکایی‌ها مذاکره کردنماینده مردم تهران در مجلس فعلی تاکید دارد که نباید با آمریکایی‌ها مذاکره کرد چراکه شهادت سپهبد سلیمانی ذات تروریسی آمریکا مشخص شده است اما اگر غربی‌ها تا حدی به تعهدات خود عمل کنند می‌توان در قالب برجام بحث‌ها را پیش ببریم. کواکبیان افزود: آقای حسینی وزیر دولتی بود که رییس آن یعنی آقای احمدی نژاد شب می‌خوابید و صبح بلند می‌شد دنبال مدیریت جهانی بود. این طرح جزو قانون اساسی ما است و ما ۴۰ سال این طرح را به عقب انداختیم. کواکبیان با تاکید بر اینکه من اعلام خطر می‌کنم، تصریح کرد: مردم دقت کنید که به چه کسی رای می‌دهید. جریان حزبی با جبهه‌ای فرق می‌کند، اما اینکه بگویید اصلاح طلبان، از مصطفی تاجزاده تا مصطفی کواکبیان در اصلاح طلبان وجود دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
**نباید با آمریکایی‌ها مذاکره کردنماینده مردم تهران در مجلس فعلی تاکید دارد که نباید با آمریکایی‌ها مذاکره کرد چراکه شهادت سپهبد سلیمانی ذات تروریسی آمریکا مشخص شده است اما اگر غربی‌ها تا حدی به تعهدات خود عمل کنند می‌توان در قالب برجام بحث‌ها را پیش ببریم. کواکبیان افزود: آقای حسینی وزیر دولتی بود که رییس آن یعنی آقای احمدی نژاد شب می‌خوابید و صبح بلند می‌شد دنبال مدیریت جهانی بود. این طرح جزو قانون اساسی ما است و ما ۴۰ سال این طرح را به عقب انداختیم. کواکبیان با تاکید بر اینکه من اعلام خطر می‌کنم، تصریح کرد: مردم دقت کنید که به چه کسی رای می‌دهید. جریان حزبی با جبهه‌ای فرق می‌کند، اما اینکه بگویید اصلاح طلبان، از مصطفی تاجزاده تا مصطفی کواکبیان در اصلاح طلبان وجود دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
نمایندگان مجلس در مقابل عدم اجرای صحیح قوانین از سوی دولت، صرفا به ارائه تذکر به دولتی‌ها و یا تهیه بیانیه‌ای در جهت اصلاح اجرای قوانین بسنده کردند که این اقداماتشان نتوانست تأثیر لازم را روی دولتمردان بگذارد. در اینجا به برخی از اقدامات دولت که به نوعی بی‌اعتنایی به مجلس تلقی می‌شود، پرداخته‌ایم. در واقع دولت روحانی، سر بزنگاه و با نزدیک شدن به پایان مدت اجرای قوانین آزمایشی، از مجلس می‌خواهد که مجددا مدت اجرای آزمایشی این قوانین را تمدید کند. البته طبق گفته نمایندگان و علی رغم اعتراض‌هایی که آنان در صحن علنی مجلس از عملکرد دولت در نحوه اجرای این قانون کرده‌اند، دولت همچنان به رویه اشتباه خود در اجرای این مصوبه ادامه می‌دهد و تلاشی برای اجرای مصوبه مجلس ندارد. با این تفاسیر می‌توان گفت که دولت، عزمی برای اجرای مصوبات مجلس دهم نداشته است که یکی از دلایل اصلی آن می‌تواند تعامل بیش از اندازه برخی از نمایندگان با دولت و عدم بازخواست دولتی‌ها به جهت تخطی در اجرای قوانین باشد و اینگونه است که بسیاری از نمایندگان فعلی مجلس معتقدند که این دوره از پارلمان در رأس امور نبود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره به فرارسیدن چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: فردا روز ملی ایران و همه ایرانیان است. وی در ادامه ۲۲ بهمن و گام دوم را هشتک کرد و عکس‌هایی از سردار شهید قاسم سلیمانی، حجت الاسلام حسن روحانی، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی، ‌علی لاریجانی، ‌سیدحسن خمینی، محمدجواد ظریف، سیدمسعود خامنه‌ای و پرچم جمهوری اسلامی را در یادداشت اینترنتی خود منتشر کرد.

به انتهای لیست رسیدید

علی لاریجانی

علی اردشیر لاریجانی (زاده ۱۳ خرداد ۱۳۳۶) سیاستمدار اصول‌گرای ایرانی است. وی از ۱۲ خرداد ۱۳۸۷ تاکنون، رئیس مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از حوزه انتخابیه قم است. در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی که در هفتم اسفند ماه سال ۹۴ برگزار شد، او به عنوان نفر دوم مجدداً از حوزه انتخابیه شهر قم به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرد. وی همچنین رئیس سازمان صدا و سیما و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور بوده‌است. ویکی‌پدیا