آخرین و مهم‌ترین اخبار علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی
علی لاریجانی

علی لاریجانی

مجلس در هفته گذشته‌|از جلسه غیرعلنی درباره افزایش قیمت بنزین تا توضیحات آذری‌جهرمی برای قطعی اینترنت

24+
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
تابناکتابناک13 ساعت قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی اولین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی اولین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۱ آذر ۱۳۰۰، دولت روسیه به تصویب لایحه اعطای امتیاز نفت شمال به کمپانی آمریکایی «استاندارداویل» اعتراض کرد. ۱ آذر ۱۳۴۴، دولت ایران صدور نفت به زیمباوه را به دنبال قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متوقف کرد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
وی افزود: ‌ اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها ضرورتی است که همه عقلای کشور بر آن اتفاق نظر دارند. گرانی بنزین بدون پیوست‌های مختلف اشتباه استکریمی گفت: ۲ ایراد اساسی به تصمیم دولت مبنی بر گرانی بنزین داریم. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هیچ توضیحی در قالب پیوست‌های گرانی بنزین داده نشده است. وی گفت: ‌ دولت می‌توانست طرح افزایش قیمت بنزین را در پایان سال و یا ابتدای سال آینده اجرایی می‌کرد این در حالی است که زمان متعارف افزایش قیمت بنزین بعد از عید نوروز محسوب می‌شود. وی گفت: قاطبه نمایندگان مجلس از بررسی موضوع گرانی بنزین آن هم در جلسه غیرعلنی زیربار نخواهند رفت، زیرا که همه آحاد مردم درگیر این موضوع هستند.
فراروفرارو1 روز قبل
رحیم‌پور ازغدی از منتقدان سرشناس دولت روحانی است. هرچند که در این جلسه ضرغامی در کانون اختلاف نظر بوده، اما ظاهرا ازغدی نیز از منتقدان سخنان روحانی بوده است. ازغدی از منتقدان سرشناس سیاست‌های دولت روحانی استریشه اختلافاتبرخی ریشه اختلافات ضرغامی با روحانی را مربوط به انتخاب دبیر شورا در سال گذشته می‌دانستند. اما اختلاف رحیم پور ازغدی با روحانی به قبل‌تر از این هم بر می‌گردد. در همین حال مرداد ماه سال گذشته رحیم پور ازغدی در در همین حال مرداد ماه سال گذشته رحیم پور ازغدی در نشست جنجالی طلاب در قم حاضر شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
این افزایش نابهنگام و بدون اطلاع قیمت بنزین سبب ناآرامی‌هایی در سراسر کشور شد. بیشتر کارشناسان اعتقاد دارند که رسانه ملی در مورد بنزین گزارش‌های خوبی ارائه کرد و مشکل اصلی در اطلاع‌رسانی دولت بود. او چند ماه است که سخنگویی دولت را برعهده دارد؛ اما در اقدامی عجیب یک روز قبل از افزایش قیمت بنزین در حاشیه جلسه دولت اعلام کرده بود که افزایش قیمت بنزینی در راه نیست! در آخرین جلسه اطلاع‌رسانی ستاد اقتصادی کشور چه گذشت؟ وزیر کشور یکسال سخنگوی ستاد اقتصادی کشور بوده است و از طرفی دیگر در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا هم عضو است. البته وزیر کشور به‌عنوان سخنگوی ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همواره بسیار کوتاه به پرسش‌های خبرنگاران درباره مسائل اقتصادی کشور جواب می‌دهد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
این افزایش نابهنگام و بدون اطلاع قیمت بنزین سبب ناآرامی‌هایی در سراسر کشور شد. بیشتر کارشناسان اعتقاد دارند که رسانه ملی در مورد بنزین گزارش‌های خوبی ارائه کرد و مشکل اصلی در اطلاع‌رسانی دولت بود. او چند ماه است که سخنگویی دولت را برعهده دارد؛ اما در اقدامی عجیب یک روز قبل از افزایش قیمت بنزین در حاشیه جلسه دولت اعلام کرده بود که افزایش قیمت بنزینی در راه نیست! در آخرین جلسه اطلاع‌رسانی ستاد اقتصادی کشور چه گذشت؟ وزیر کشور یکسال سخنگوی ستاد اقتصادی کشور بوده است و از طرفی دیگر در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا هم عضو است. البته وزیر کشور به‌عنوان سخنگوی ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همواره بسیار کوتاه به پرسش‌های خبرنگاران درباره مسائل اقتصادی کشور جواب می‌دهد.
الفالف2 روز قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.
ایلناایلنا2 روز قبل
رئیس مجلس با صدور پیامی درگذشت فریبرز انصاری نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت. به گزارش ایلنا، ‌ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت فریبرز انصاری، نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی را به خانواده گرامی ایشان و سایر بستگان محترم تسلیت گفت. متن این پیام به شرح ذیل است: بسم‌ الله الرحمن الرحیمانالله و اناالیه راجعوندرگذشت آقای فریبرز انصاری نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی را به خانواده گرامی ایشان و سایر بستگان محترم تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر طلب می‌کنم. علی لاریجانیرئیس مجلس شورای اسلامی
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت فریبرز انصاری، نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی را به خانواده گرامی ایشان و سایر بستگان محترم تسلیت گفت. اخبار سیاسی- متن این پیام به شرح ذیل است: بسم‌ الله الرحمن الرحیمانالله و اناالیه راجعوندرگذشت آقای فریبرز انصاری نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی را به خانواده گرامی ایشان و سایر بستگان محترم تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر طلب می‌کنم. علی لاریجانیرئیس مجلس شورای اسلامی
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
وی افزود: استان‌هایی همچون بوشهر، فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان و خراسان از منابع آب دریای خلیج‌فارس و عمان بهره‌مند هستند. وزیر نیرو در پاسخ به سوال دیگر برومندی درباره باروری ابرها گفت: یک فروند هواپیما برای باروری ابرها آماده کرده‌ایم. دلیل عدم تعطیلی هفته آینده مجلسدرخبری دیگر از مجلس به دنبال انتقاد سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از عدم تعطیلی هفته آینده مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به او گفت: عدم تعطیلی مجلس نظر غالب نمایندگان بوده است. لاریجانی در مورد عدم تعطیلی هفته آینده مجلس شورای اسلامی گفت: از آقای پزشکیان خواسته بودم که نظر نمایندگان را در این مورد بپرسند. ایشان استمزاج گرفتند و متوجه شدند که نظر غالب نمایندگان این است که هفته آینده جلسه داشته باشیم.
همشهریهمشهری3 روز قبل
همشهری - فرزانه آئینی: «مجلس نامحرم است»، «اطلاعی از شرایط کشور و چند و چون اعتراضات مردمی نداریم» و «کسی به مجلس در مورد تعداد بازداشت‌شدگان و کشته‌شدگان اعتراضات ۳روز اخیر گزارشی نداده است. وی افزود: فراکسیون امید همچنین در این نامه از رئیس مجلس درخواست کرده تا تعطیلی هفته آینده جلسات مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه را لغو کند تا نمایندگان در جلسه‌ای به بررسی موضوع افزایش قیمت بنزین بپردازند. پارسایی در جریان نشست دیروز بهارستان با اشاره به افزایش نرخ بنزین، گفت: ‌ مسئولان باید بگویند که کارشناسان طرح افزایش قیمت بنزین چه کسانی بوده‌اند؟ اگر نمایندگان مجلس کارشناس نیستند پس چه کسانی کارشناسی می‌کنند؟ سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، ادامه داد: ۳ بار رأی استمزاجی مجلس «نه به افزایش قیمت در شرایط فعلی» بود. مجلس در کجای کار است؟ بالغ بر ۴۰۰ -۳۰۰ تلفن از شهر شیراز و نقاط اطراف آن شهر داشتم. وی همچنین نسبت به تعطیلی هفته آینده مجلس انتقاد کرد و گفت: از نمایندگان می‌خواهم که تعطیلی هفته آینده را متوقف کنند.

حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری

5+
فارسفارس3 روز قبل
فارسفارس3 روز قبل
رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید تاب‌آوری سلامت‌روان جامعه را افزایش دهیم، فضاهای مجازی را کنترل و سواد سلامت‌روان جامعه را افزایش دهیم. وی ادامه داد: روان‌شناسی و مشاوره یک فرصت بزرگ جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی – روانی است اما نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی هستیم. ما باید تاب‌آوری سلامت‌روان جامعه را افزایش دهیم، فضاهای مجازی را کنترل و سواد سلامت‌روان جامعه را افزایش دهیم. پس از صحبت‌های رئیس سازمان علی لاریجانی با ابراز خرسندی از دیدار با مسئولین سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره گفت: گزارش و نکات مهمی را بیان کردند. لاریجانی درخصوص بودجه و کمک مالی و بیمه سلامت روان‌شناسان و مشاوران و همکاری صدا و سیما با سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره دستورات لازم را صادر فرمودند.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 روز قبل
سلامت نیوز: رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که موضوع پوشش بیمه خدمات روانشناسی و مشاوره، مورد توجه قرار گیرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، روز گذشته با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار، محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، ضمن اشاره به ساختار کنونی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، اظهار داشت: از اینکه این فرصت فراهم شده است که درباره مسائل روانشناسی و مشاوره کشور صحبت کنیم، بسیار خرسندیم. وی افزود: امروز در کسوت مسئولیت بسیار حساس و مهم سازمان روانشناسی و مشاوره کشور در مدت کوتاهی که مسئولیت سازمان را بر عهده گرفته‌ام تحولات زیادی در سازمان ایجاد شده است. رئیس مجلس شورای اسلامی، در خصوص بودجه و کمک مالی و بیمه سلامت روانشناسان و مشاوران و همکاری صدا و سیما با سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره دستورات لازم را صادر کرد.
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدحسین نقوی حسینی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۸ آبان) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: همکاران و تمام نمایندگان خواستار برگزاری جلساتی برای نظارت بر بازار هستند. رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کردند که تغییر نرخ بنزین تاثیری بر قیمت سایر کالاها و خدمات نداشته باشد. نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود: شورای هماهنگی سران قوا و مجلس شورای اسلامی باید نظارت کرده و تمهیدات لازم را برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات بیاندیشند. دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این نماینده گفت: درباره موضوع افزایش قیمت کالاها مقرر شد کمیسیون اقتصادی جلساتی برگزار کند که روز گذشته نیز جلسه‌ای با این موضوع برگزار شد. رئیس قوه مقننه کشور درباره برگزاری نشست علنی در هفته آینده توضیح داد: بنده گفته بودم از نمایندگان استمزاج شود، آقای پزشکیان نیز نظر نمایندگان را جویا شده و براساس این رأی مقرر شد که هفته آینده مجلس نشست علنی داشته باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
با توجه به مطالب مطرح‌شده از سوی رهبر انقلاب، نکاتی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود. ۴- خبر دیگری که روز گذشته منتشر شد، حاکی از توصیه و تذکر رهبر انقلاب درباره چگونگی اجرای پروژه افزایش قیمت بنزین است. احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون موضع رهبر انقلاب در خصوص وقایع اخیر پس از دونرخی کردن بنزین اظهار داشت، گفت: روز جمعه به هنگام ملاقات مسئولان نظام با رهبر انقلاب به مناسبت ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) آقای روحانی به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اطلاع می‌دهد که از شب گذشته افزایش قیمت بنزین اعمال‌شده است. وی ادامه داد: رهبر انقلاب در پاسخ به رئیس‌جمهور می‌گویند، اگر می‌خواستید چنین کنید، چند روز زودتر یارانه‌ای را که به مردم وعده داده بودید، به‌حسابشان واریز می‌کردید. توکلی افزود: رهبر انقلاب در ادامه تأکید کرده‌اند که حالا هم ظرف یکی دو روز وجه موردنظر را به‌حساب مردم واریز کنید.
ایسناایسنا3 روز قبل
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از عدم تعطیلی هفته آینده مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد و خطاب به علی لاریجانی در مورد افزایش قیمت‌ها و نظارت بر بازار تذکر داد. رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به او گفت: عدم تعطیلی مجلس نظر غالب نمایندگان بوده است. شورای هماهنگی و مجلس شورای اسلامی به عنوان قوه نظارت‌کننده باید به وظیفه نظارتی هم عمل کند. لاریجانی در مورد عدم تعطیلی هفته آینده مجلس شورای اسلامی گفت: از آقای پزشکیان خواسته بودم که نظر نمایندگان در این مورد را بپرسند؛ ایشان استمزاج گرفتند و متوجه شدند که نظر غالب نمایندگان این است که هفته آینده جلسه داشته باشیم. امروز نیز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز جلسه‌ای با وزرای اقتصادی برای پیگیری این موضوع خواهد داشت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس در تذکری خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: بعد از مسائلی که پیش آمد پیشنهاد داده شد هفته آینده مجلس جلسه علنی داشته باشد که سران سه قوه در مجلس حضور یابند و نظر کارشناسی نمایندگان در مورد قیمت بنزین و کنترل قیمت‌ها گرفته شود. عضو کمیسیون امنیت و شورای مجازی افزود: فیلترینگ اینترنت ضربه مهلکی بر اقتصاد کشور می‌زند و می‌گویند شبکه ملی راه اندازی می‌شود اما هم اکنون بیمارستان‌ها، صادرات و واردات ما به مشکل برخورد کرده است امیدواریم هر چه سریعتر این مساله حل شود.
انتخابانتخاب3 روز قبل
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان طی تذکر شفاهی اظهار داشت: درخواست من و همه نمایندگان مجلس این است که جلساتی را برای نظارت بر بازار و عدم افزایش قیمت کالاها برگزار کنیم. وی افزود: از فرامین رهبر معظم انقلاب هم این بود که اجازه ندهیم تغییر نرخ بنزین بر کالاها و سایر خدمات تأثیر بگذارد. هم شورای هماهنگی اقتصادی و هم مجلس به عنوان قوه ناظر باید نظارت کنند و این کارها نیاز به تمهیدات لازم دارد. وی افزود: شما فرمودید در سطح سران سه قوه جلساتی برگزار و این موارد پیگیری شود. لاریجانی در خاتمه اعلام کرد: امروز کمیسیون برنامه و بودجه جلساتی را با حضور وزرای اقتصادی برای پیگیری نظارت در بازار و عدم افزایش قیمت کالاها برگزار خواهد کرد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسین نقوی حسینی در جلسه علنی امروز مجلس طی تذکری شفاهی، گفت: یکی از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری این بود که تغییر قیمت بنزین در سایر قیمت‌ها تأثیر نگذارد و درخواست ما نمایندگان این است که جلساتی برای نظارت بر بازار برگزار شود. وی با تأکید بر اینکه شورای هماهنگی سران قوا و مجلس باید بر قیمت کالاها نظارت کنند، افزود: خبرهایی به ما رسیده است مبنی بر اینکه قیمت همه کالاها و همچنین کرایه‌ها به سرعت در حال افزایش است و باید این مسئله کنترل شود. نماینده مردم ورامین در مجلس با انتقاد از لغو تعطیلی هفته آینده مجلس تصریح کرد: در شرایط فعلی نمایندگان باید بین مردم باشند و ضرورتی نداشت که هفته آینده تعطیلی مجلس لغو شود. علی لاریجانی در پاسخ به تذکر اول نقوی حسینی گفت: بنده به کمیسیون اقتصادی مجلس گفته‌ام که درباره نظارت بر قیمت‌ها جلساتی را برگزار کنند و امروز هم قرار است کمیسیون برنامه و بودجه جلسه‌ای در این زمینه داشته باشند و قطعا این موضوع را در سران قوا هم دنبال می‌کنیم. رئیس مجلس شورای اسلامی درباره لغو تعطیلی هفته آینده مجلس گفت: درباره این موضوع نظر نمایندگان دریافت شد و اکثر آنان گفتند که مجلس هفته آینده تشکیل جلسه دهد.
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی زنگ پایان نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۸ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی را رأس ساعت ۱۱ و ۴۲ دقیقه به صدا درآورد. رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه بعدی مجلس رأس ساعت ۸ صبح (یکشنبه، ۳ آذر ماه) با ادامه دستور کار هفتگی برگزار می‌شود. /پایان پیام
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.
ایمناایمنا3 روز قبل
احمدمازنی پیرامون مصوبه افزایش قیمت بنزین به خبرنگار ایمنا گفت: به هیچ عنوان آقای لاریجانی برای نمایندگان توضیح نداد که محتوای مصوبه سران سه قوه چیست؟ ایشان در جلسه‌ای توضیحی ناقص و مختصر را برای نمایندگان بیان کردند. وی افزود: روز گذشته پس از مشورت با روسای هر سه فراکسیون‌ سیاسی مجلس شورای اسلامی به علی لاریجانی پیشنهاد کردم از روسای دو قوه دیگر دعوت کنند تا در مجلس مصوبه افزایش قیمت بنزین را مورد بررسی قرار دهند. در تذکر شفاهی خود نیز اعلام کردم مجلس خواستار حضور سران سه قوه در صحن مجلس شورای اسلامی است زیرا مقام معظم رهبری مبنای تاییدشان از این مصوبه را اعتماد به سران سه قوه اعلام کردند. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این مصوبه بدون آگاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده است و برای ارائه توضیحات و بررسی بیشتر این طرح بر مبنای کارشناسی، سران سه قوه در مجلس حاضر شوند تا این طرح مورد بررسی اقنایی قرار گیرد. مازنی خاطر نشان کرد: برداشت جمع کثیری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از فرمایشات رهبری این است که در حال حاضر به اجرای این مصوبه کمک شود اما به هیچ وجه این برداشت حاصل نشد که نمایندگان مردم حق اصلاح و تکمیل این مصوبه را ندارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
تحرکات مشکوکی که به آتش زدن و تخریب اموال عمومی محدود نماند و برخی مراکز و فروشگاه‌های خصوصی هم از گزند حریق مصون نماندند. چنانکه اعلام و تأکید شده تمامی منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین صرف خود مردم خواهد شد و محل تخصیص دیگری برای آن منظور نشده است. تفاوت معنادار قیمت بنزین در ایران با کشورهای همسایه انگیزه اصلی این میزان قاچاق از کشور است. به روال طبیعی گران شدن کرایه حمل و نقل منجر به افزایش قیمت برخی کالاهای دیگر هم خواهد شد. اما دولت عزم خود را جزم کرده تا با همراهی سایر نهادها مانع از افزایش قیمت‌ها به بهانه گران شدن بنزین شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
رئیس قوه‌قضائیه ضمن انتقاد از شیوه اجرای طرح، نگرانی مردم را ناشی از عدم اقناع افکار عمومی دانست و اظهار کرد: ضرورت داشت افکار عمومی در این زمینه روشن شود. او تاکید کرد که در این قضیه تردید نداریم که در صورت اقناع افکار عمومی، همراهی مردم حاصل می‌شود. نظارت برای جلوگیری از افزایش قیمت‌هارئیسی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر جلوگیری از افزایش قیمت کالاها و خدمات به بهانه افزایش قیمت بنزین تاکید کرد: قوه‌قضائیه نیز وظیفه نظارتی خود را در این زمینه دنبال می‌کند. موضوع کنترل قیمت‌ها و تلاش برای جلوگیری از افزایش نرخ کالاها، ازجمله موضوعاتی بود که علاوه بر رئیس قوه قضائیه، علی لاریجانی رئیس مجلس نیز روز گذشته بر آن تاکید کرد. دستگیری ۲ لیدر معاند در شیرازهمچنین سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس دو لیدر معاند اعتراض‌های شیراز را دستگیر کردند.
همشهریهمشهری4 روز قبل
حسین مدرس‌خیابانی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی نیز با ۱۵ هزار بازرس در قالب ۸ هزار اتحادیه قیمت‌ها را در بازار رصد می‌کند. رضا پدیدار، رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران: اگر دولت با شیب مناسب‌تری اقدام به افزایش قیمت بنزین می‌کرد، ‌شرایط بهتر بود. البته افزایش قیمت بنزین می‌تواند تا ۲۵درصد از مصرف کم کند. افزایش قیمت بنزین هنوز در تولید خودش را نشان نداده و سازمان حمایت می‌تواند با نظارت جدی مانع از سوءاستفاده و افزایش قیمت کالاها شود. حسین مدرس‌خیابانی، قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی: سازمان تعزیرات حکومتی با ۱۵‌هزار بازرس در قالب ۸ هزار اتحادیه قیمت‌ها را در بازار رصد می‌کند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با نزدیک شدن به انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، کم کم گروه‌ها و جریان‌‌های سیاسی جزئیات بیشتری نسبت به نحوه حضور خود در انتخابات بیان می‌کنند. پایداری ممکن است اختلافاتی با شورا داشته باشد ولی تحلیل من این است که دوستان پایداری در نهایت لیست جدا نمی‌دهند. باهنر در عین حال معتقد است در صورت که لاریجانی قصد کاندیداتوری در انتخابات آتی را داشته باشد، بار دیگر شانس خود را در شهر قم امتحان خواهد کرد. آقای لاریجانی گفت علی‌الظاهر تنها کسی که در رابطه با این موضوع اظهار نظر نکرده خود اوست. به گفته این عضو شورای سیاست‌‌گذاری در صورتی که این طرح با ایرادات فنی به اجرا برسد، بیم این می‌رود که اطلاعات ثبت شده در سامانه سرا توسط هکرها به سرقت برود.
فراروفرارو4 روز قبل
البته برخی نمایندگان مجلس نیز در اقدامی اعتراضی استعفای خود را به هیئت رئیسه مجلس ارائه کردند. پس از نشست غیر علنی مجلس، محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان در جلسه عصر مجلس و پس از نطق میان دستور خود، در اعتراض به نقش نداشتن مجلس در موضوع افزایش قیمت بنزین وسهمیه بندی آن، استعفای پس از نشست غیر علنی مجلس، محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان در جلسه عصر مجلس و پس از نطق میان دستور خود، در اعتراض به نقش نداشتن مجلس در موضوع افزایش قیمت بنزین وسهمیه بندی آن، خود را تقدیم هیئت رئیسه مجلس کرد. مجلسی‌ها چه گفتند؟ برخی از نمایندگان مجلس در جلسه علنی ۲۶ آبان، پشت تریبون قرار گرفتند و نسبت به عدم اطلاع نمایندگان از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین انتقاد کردند وتذکرات بنزینی به رئیس مجلس و سران قوا دادند. بیشتر بخوانید: علیرضا رحیمی عضو هیئت رئیسه مجلس در مورد اقدام ذوالنوری، می‌گوید: «به نظر می‌رسد اظهارات و اقدامات رئیس کمیسیون امنیت ملی و تلاش برای استیضاح رئیس جمهور و رئیس مجلس نشان از درک جناحی از امنیت ملی دارد.» مجلس بنزینی به روایت بیگدلی نماینده خدابندهاحمد بیگدلی می‌گوید که هدف برخی نمایندگان از استیضاح روحانی و لاریجانی تبلیغاتی و انتخاباتی استجلسه ۲۶ آبان مجلس، یکی از پرحواشی‌ترین جلسات یک سال اخیر بود.

(تصاویر) حاشیه‌هایی از جلسه علنی مجلس شورای اسلامی

16+
فراروفرارو4 روز قبل

به انتهای لیست رسیدید

علی لاریجانی

علی اردشیر لاریجانی (زاده ۱۳ خرداد ۱۳۳۶) سیاستمدار اصول‌گرای ایرانی است. وی از ۱۲ خرداد ۱۳۸۷ تاکنون، رئیس مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از حوزه انتخابیه قم است. در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی که در هفتم اسفند ماه سال ۹۴ برگزار شد، او به عنوان نفر دوم مجدداً از حوزه انتخابیه شهر قم به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرد. وی همچنین رئیس سازمان صدا و سیما و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور بوده‌است. ویکی‌پدیا