آخرین و مهم‌ترین اخبار « علی مطهری »
علی مطهری

اخبار «علی مطهری»

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه‌ای ضمن تایید بر اینکه در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حضور ندارد بیان داشت: به اطلاع مردم عزیز حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس می‌رساند که اینجانب علی مطهری فرزند استاد شهید آیت‌الله مرتضی مطهری به دلیل رد صلاحیت از طرف شورای نگهبان کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم نیستم. وی تاکید کرد: کاندیدایی به نام علی مطهری فرزند عباداله که با شعار زیرکانه «مطهری آمد» در سطح شهر تبلیغ کرده است، صرفا تشابه اسمی با اینجانب دارد و ارتباطی با بنده یا خانواده ما ندارد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی وکیلی در همایش مردمی ائتلاف اصلاح طلبان اظهارداشت: این روزها حرفهای زیادی برای مردم گفته می‌شود و وعده‌های متعدد داده می‌شود، اما اینها تا عمل فاصله دارد. مردم مبتنی بر کارنامه اصلاح طلبان و اصولگرایان رأی خواهند داد. نماینده مجلس دهم با اشاره به اینکه عده‌ای در صدد حذف اصلاح طلبان هستند، گفت: با غیبت اصلاح طلبان فاجعه مجلس هفتم تکرار خواهد شد. مجلس هفتم چه کرد جز این که دستور داد عده‌ای از دیوار سفارت انگلستان بالا بروند و برای مردم هزینه درست کنند. وی با اشاره به عملکرد اصلاح طلبان در مجلس دهم گفت: من نمی‌گویم مجلس دهم گل و بلبل بود، اما مجلس یک دست شر مطلق است.
انتخابانتخاب3 روز قبل
یکی اینکه چرا شما گفته‌اید ما با آقای ابراهیم یزدی خوب رفتار نکردیم. گفتم چه ربطی دارد؟ ممکن است افرادی در رده‌های پایین خطا کنند، این ربطی به نظام و رهبری ندارد. گفت شما باید بگویید نظر من این بوده ولی بعد از اطلاع از نظر رهبری متوجه اشتباهم شدم و اکنون نظرم همان نظر رهبری است. حقیقت این است که من از حرفهای او ناراحت شدم و به وی گفتم من متأسفم که فردی با این افکار عضو شورای نگهبان است. ضمنا آقای کدخدایی هم بفرمایند اگر من این مطالب را با رسانه در میان می‌گذاشتم آیا صدا و سیما آن را پخش می‌کرد؟
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
جبهه پایداری با فهرستی به سرلیستی مرتضی آقا تهرانی و شانا با فهرست ۳۰ نفره به سرلیستی محمد باقر قالیباف. حتی پیشنهاد شخص قالیباف برای اینکه انفرادی وارد انتخابات شود به شرط آنکه لیست اصولگرایان ۲۹ نفره منتشر شود هم رد می‌شود. لیست منتخب مداحات هم بن نفع ائتلاف کنار رفتعصر امروز حج منصور ارضی هم که لیستی را با عنوان «لیست هیئت» که به گفته ائو مورد حمایت مداحان بود در روزهای گذشته منتشر کرده بود با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد و از هواداران این فهرست خواست به لیست ائتلاف اصولگرایان رای بدهند. فهرست‌های چهارگانه اردوگاه اصلاح طلباندر اردوگاه اصلاح طلبان اما تعدد فهرست‌ها تا این لحظه به قوت خود باقیست و به نظر نمی‌رسد تغییری در این وضعیت حاصل شود. متعاقب این فهرست، حزب کارگزاران سازندگی نیز به صورت مشتق فهرست انتخاباتی خود را با نام یاران هاشمی منتشر کرد تا اتش اختلاف و انتقاد در این اردوگاه با پیش زمینه اختلافات میان اصلاح‌طلبان و کارگزارانی‌ها شعله ور شود.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
حداد عادل پیشنهاد و شرط پایداری‌ها را تلویحا مجبور کردن شورای ائتلاف به انتخاب اجباری ۲۴ عضو دانسته بود. نام او حتی برای سرلیستی فهرست شورای ائتلاف هم با حرف و حدیث‌هایی روبه‌رو است. با این حال دیروز خبری مبنی بر احتمال وحدت اصولگرایان منتشر شد که ساعتی بعد، وحید یامین پور ضمن تایید جلسه برای اجماع، دست یافتن به وحدت را رد کرد. او در کانال شخصی خود با انتشار یک فایل صوتی از شکست تلاش جبهه پایداری و شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای تهیه لیست واحد انتخاباتی خبر داد. هم اکنون نام مجید انصاری به‌عنوان سرلیست اصلاح طلبان در هر دو فهرست انتخاباتی این جریان سیاسی مطرح است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 روز قبل
سخنگوی شورای نگهبان گفت: ما مشارکت زیر ۵۰ درصد نداشتیم و بالای ۵۰ درصد بوده ولی براساس قوانین زیر ۵۰ درصد هم اشکالی در دموکراسی ایجاد نمی‌کند، کما اینکه در اروپا شاهد مشارکت زیر ۵۰ درصد هم بوده‌ایم. سخنگوی شورای نگهبان درباره اینکه چرا شورای نگهبان دلایل رد صلاحیت را اعلام نمی‌کند؟ گفت: قانون انتخابات آن را گفته. وی در پاسخ به سوال خبرنگار فرانسوی درباره احتمال کاهش مشارکت به زیر ۵۰ درصد گفت: اگر مشارکت زیر ۵۰ درصد باشد، تازه می‌شویم مانند کشور فرانسه. ما مشارکت زیر ۵۰ درصد نداشتیم و بالای ۵۰ درصد بوده ولی براساس قوانین زیر ۵۰ درصد هم اشکالی در دموکراسی ایجاد نمی‌کند. وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه شما اخیرا گفتید که قرار نیست زیر ۵۰ درصد مشارکت باشد اما این پیش بینی شماست.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 روز قبل
ساعت ۲۴-کلیپ‌هایی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده و در آن تبلیغات نامتعارفی از نامزدهای نمایندگی مجلس به نمایش در آمده، به سبب برخی سختگیری‌هاست. دیده شده یکی از نامزدها با پوشیدن لباس پلنگی ادعا می‌کند من پلنگ هستم و اگر وارد مجلس شوم شاخ وزیر را می‌شکنم. در سوی دیگر باید یادآور شد که با چنین نماینده‌هایی جامعه سخت به سمت دموکراسی حرکت خواهد کرد. نهایتا می‌توان گفت نباید در بررسی صلاحیت‌ها نماینده‌هایی که سلامت خود را به شکل‌های مختلف نشان داده‌اند مانند آقایان محمود صادقی، علی مطهری و … از این عرصه باز بمانند. همانطور که می‌گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست؛ این مسائل در ارتباط با مجلس یازدهم نگرانی‌هایی را ایجاد خواهد کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب6 روز قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت. علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت که متن آن در ذیل می‌آید: آیت‌الله جنتی دامت برکاتهدبیر محترم شورای نگهبانبا تقدیم سلام، این روزها هرجا می‌روم، مردم می‌پرسند دلیل رد صلاحیت شما چه بود؟ می‌گویم خودم هم نمی‌دانم. شورای نگهبان از من دعوت کرد. استاد شهید آیت‌الله مطهری نیز در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی فرمودند در جمهوری اسلامی احزاب غیراسلامی هم حق فعالیت دارند مشروط به اینکه با تابلوی خودشان فعالیت کنند نه با تابلوی اسلام.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
علی مطهری گفت: الآن مجلس در جایگاهی که قانون اساسی برای آن تعیین کرده نیست و باید به جایگاه خودش برگردد. جماران: علی مطهری گفت: الآن مجلس در جایگاهی که قانون اساسی برای آن تعیین کرده نیست و باید به جایگاه خودش برگردد. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما در عمل جایگاه «جمهوریت» را محدود کرده‌ایم، گفت: الآن مجلس در جایگاهی که قانون اساسی برای آن تعیین کرده نیست و باید به جایگاه خودش برگردد. علی مطهری در خصوص جایگاه «جمهوریت» در انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: جمهوریت در قانون اساسی جایگاه بلندی دارد. ولی ما در عمل، آن را محدود کرده‌ایم و با رفتارهایی که داشته‌ایم مقداری آسیب دیده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
اسامی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران از سوی فرمانداری اعلام شد. به گزارش ایسنا، فرمانداری تهران اسامی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران و همچنین اسلامی و همچنین نامزدهای انتخاباتی اقلیت‌های دینی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی را با انتشار بر روی سایت فرمانداری تهران اعلام کرد. برای مشاهده اسامی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران، اینجا کلیک کنید. نامزدهای انتخاباتی اقلیت‌های دینی مسیحیان آشوری و کلدانی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در اینجا قابل مشاهده است. بر اساس این اعلام اسامی نامزدهای حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی شمال ایران در اینجا قابل روئیت است.
فراروفرارو1 هفته قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نسبت به سال‌های قبل بیشتر است و این مسئله به علت چهلمین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی است. به خاطر همین هر ساله مردم در این راهپیمایی شرکت می‌کنند تا با آرمان‌ها و آرزوها بیعت کنند. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اعتراض حق قانونی هر شهروند است. راهپیمایی ۲۲ بهمن هر سال اما ارتباطی با منتقد یا معترض بودن مردم ندارد و مقوله‌ای جداست. وی افزود: راهپیمایی وظیفه‌ای است که شهروندان انجام می‌دهند و می‌توانند در عین حال انتقاداتی به وضعیت داشته باشند.

متن و حاشیه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن

7+
فراروفرارو1 هفته قبل

نبرد لیست‌ها در آستانه آغاز ماراتن اسفند / اصلاح‌طلبان به لیست رسیدند، اصولگرایان سه‌پاره شدند! + فیلم

خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
تبلیغات انتخابات مجلس درحالی تا کمتر از سه روز دیگر آغاز می‌شود که دست‌کم ۴ گروه در این رقابت‌ها با یکدیگر مبارزه انتخاباتی خواهند کرد. گروه اول اصلاح‌طلبانی هستند که با موج جدید تایید صلاحیت‌ها لیست خود را در تهران و شهرستانها منتشر خواهند کرد. در این بین ممکن است نام‌های نام‌آشنایی چون علی مطهری و محمود صادقی به صف کاندیداها بپیوندند. سه گانه اصولگرایی درحالیست که مستقل‌ها هم امسال برای تصاحب کرسی‌های مجلس برنامه‌ریزی کرده‌اند. شما در این انتخابات به کدام جریان سیاسی رای می‌دهید؟ ویژه برنامه انتخاباتی خبر فوری را در ادامه ببینید و نظر بدهید.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 هفته قبل
این در حالی است که برخی مخالفان، از پیوستن ایران به این گروه با عنوان ترکمانچای دوم یاد کرده‌اند. او معتقد است که اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان تصویب لوایح FATF را معطل بگذارد تا فرصت از دست برود، قطعا کشور دچار مشکلات بیشتری در سایر بخش‌ها خواهد شد. به هر حال در صورت عدم تصویب، ایران بهمن‌ماه امسال در لیست کشورهای غیرهمکار یا همان لیست سیاه و در کنار کره شمالی قرار خواهد گرفت. بنابراین عدم تصویب لوایح مدنظر FATF و اتمام مهلت آنها به ایران هیچ تاثیری بر روی تحریم‌ها و فعالیت‌های اقتصادی ما نمی‌گذارد، چون آنها دیگر نمی‌توانند محدودیت جدیدی برای ما اعمال کنند. این مخالفان تصویب لوایح فوق به ویژه پالرمو را تهدیدی برای تداوم کمک به سازمان‌هایی چون حماس و حزب‌الله لبنان می‌دانند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
این در حالی است که برخی مخالفان، از پیوستن ایران به این گروه با عنوان ترکمانچای دوم یاد کرده‌اند. او معتقد است که اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان تصویب لوایح FATF را معطل بگذارد تا فرصت از دست برود، قطعا کشور دچار مشکلات بیشتری در سایر بخش‌ها خواهد شد. به هر حال در صورت عدم تصویب، ایران بهمن‌ماه امسال در لیست کشورهای غیرهمکار یا همان لیست سیاه و در کنار کره شمالی قرار خواهد گرفت. بنابراین عدم تصویب لوایح مدنظر FATF و اتمام مهلت آنها به ایران هیچ تاثیری بر روی تحریم‌ها و فعالیت‌های اقتصادی ما نمی‌گذارد، چون آنها دیگر نمی‌توانند محدودیت جدیدی برای ما اعمال کنند. این مخالفان تصویب لوایح فوق به ویژه پالرمو را تهدیدی برای تداوم کمک به سازمان‌هایی چون حماس و حزب‌الله لبنان می‌دانند.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
این در حالی است که برخی مخالفان، از پیوستن ایران به این گروه با عنوان ترکمانچای دوم یاد کرده‌اند. او معتقد است که اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان تصویب لوایح FATF را معطل بگذارد تا فرصت از دست برود، قطعا کشور دچار مشکلات بیشتری در سایر بخش‌ها خواهد شد. به هر حال در صورت عدم تصویب، ایران بهمن‌ماه امسال در لیست کشورهای غیرهمکار یا همان لیست سیاه و در کنار کره شمالی قرار خواهد گرفت. بنابراین عدم تصویب لوایح مدنظر FATF و اتمام مهلت آنها به ایران هیچ تاثیری بر روی تحریم‌ها و فعالیت‌های اقتصادی ما نمی‌گذارد، چون آنها دیگر نمی‌توانند محدودیت جدیدی برای ما اعمال کنند. این مخالفان تصویب لوایح فوق به ویژه پالرمو را تهدیدی برای تداوم کمک به سازمان‌هایی چون حماس و حزب‌الله لبنان می‌دانند.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس طی یادداشتی با عنوان «درباره مناظره تاجزاده و محبی» به ادعای این طلبه جوان واکنش نشان داد. در اکثر کشورهای جهان مدت بهره مندی از حقوق مادی اثر همان پنجاه سال است. در زمان بررسی این طرح در مجلس نیز بسیاری از همفکران آقای محبی از جمله حجت الاسلام آقای آقا تهرانی معتقد بودند که اصلا نباید برای آن زمان تعیین کرد. از آقای محبی که لباس روحانیت به تن دارند انتظار می‌رود برای نجات از یک مخمصه و صرفا برای اسکات خصم پا روی حق نگذارند و از وسیله باطل استفاده نکنند. همچنین لازم نیست اگر کار یک نهاد حکومتی را غلط تشخیص دادید آن را توجیه کنید.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
وقتی عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، اعلام کرد بیش از ۹۰ نماینده فعلی مجلس به دلیل مشکلات مالی رد صلاحیت شده‌اند، برخی از نمایندگان به اعتراض برخاستند. فاطمه سعیدی و غلامرضا حیدری هم از دیگر نمایندگانی بودند که موضع‌گیری سیاسی و نطق‌هایشان را دلیل رد صلاحیت خود دانستند. هرچند کدخدایی اعلام کرد که موضع‌گیری سیاسی کسی دلیل رد صلاحیت او نبوده است. اظهارنظرها نباید ملاک رد یا تأیید صلاحیت کسی باشدمطهری توضیح داد: این مسأله باعث می‌شود که حق افراد زیادی پایمال شود. اظهارنظرها نیز نباید ملاک تأیید یا رد صلاحیت باشد.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
فاطمه سعیدی و غلامرضا حیدری هم از دیگر نمایندگانی بودند که موضع‌گیری سیاسی و نطق‌هایشان را دلیل رد صلاحیت خود دانستند. (بیشتر بخوانیم) هرچند کدخدایی اعلام کرد که موضع‌گیری سیاسی کسی دلیل رد صلاحیت او نبوده است. اظهارنظرها نباید ملاک رد یا تایید صلاحیت کسی باشدمطهری توضیح داد: این مساله باعث می‌شود که حق افراد زیادی پایمال شود. اظهارنظرها نیز نباید ملاک تایید یا رد صلاحیت باشد. به نظر من این روشی که در پیش گرفته‌اند درست نیست و با برخی از اعضای شورای نگهبان هم در این باره صحبت کرده‌ام.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس نگاه بازتر شورای نگهبان به مساله تایید صلاحیت نامزد‌های انتخاباتی مجلس را ضروری خواند و گفت: نباید با سخت‌گیری‌های بیجا مانع حضور مردم در انتخابات شویم. اعتمادآنلاین: علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس نگاه بازتر شورای نگهبان به مساله تایید صلاحیت نامزد‌های انتخاباتی مجلس را ضروری خواند و گفت: نباید با سخت‌گیری‌های بیجا مانع حضور مردم در انتخابات شویم. اظهارنظرها نباید ملاک رد یا تایید صلاحیت کسی باشدمطهری توضیح داد: این مساله باعث می‌شود که حق افراد زیادی پایمال شود. اظهارنظرها نیز نباید ملاک تایید یا رد صلاحیت باشد. به نظر من این روشی که در پیش گرفته‌اند درست نیست و با برخی از اعضای شورای نگهبان هم در این باره صحبت کرده‌ام.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌‌ وقتی عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، اعلام کرد بیش از ۹۰ نماینده فعلی مجلس به دلیل مشکلات مالی رد صلاحیت شده‌اند (بیشتر بخوانیم) برخی از نمایندگان به اعتراض برخاستند. فاطمه سعیدی و غلامرضا حیدری هم از دیگر نمایندگانی بودند که موضع‌گیری سیاسی و نطق‌هایشان را دلیل رد صلاحیت خود دانستند. (بیشتر بخوانیم) هرچند کدخدایی اعلام کرد که موضع‌گیری سیاسی کسی دلیل رد صلاحیت او نبوده است (بیشتر بخوانیم). اظهارنظرها نباید ملاک رد یا تایید صلاحیت کسی باشدمطهری توضیح داد: این مساله باعث می‌شود که حق افراد زیادی پایمال شود. اظهارنظرها نیز نباید ملاک تایید یا رد صلاحیت باشد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 هفته قبل
علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس نگاه بازتر شورای نگهبان به مساله تایید صلاحیت نامزد‌های انتخاباتی مجلس را ضروری خواند و گفت: نباید با سخت‌گیری‌های بیجا مانع حضور مردم در انتخابات شویم. اظهارنظرها نباید ملاک رد یا تایید صلاحیت کسی باشدمطهری توضیح داد: این مساله باعث می‌شود که حق افراد زیادی پایمال شود. اظهارنظرها نیز نباید ملاک تایید یا رد صلاحیت باشد. نباید نگران فریب خوردن مردم بود چون مردم به کسی که نشناسند رأی نمی‌دهند. به نظر من این روشی که در پیش گرفته‌اند درست نیست و با برخی از اعضای شورای نگهبان هم در این باره صحبت کرده‌ام.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
اما جواد امام، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در این باره گفته اگر چه شورای عالی اصلاح‌طلبان اعلام کرده لیست انتخاباتی نمی‌دهیم، ولی احزاب اصلاح‌طلب مختارند خودشان لیست انتخاباتی بدهند. البته این تصمیم شورای عالی و راهبرد ندادن لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان در مجلس یازدهم با واکنش‌های مختلفی از سوی فعالان سیاسی اصلاح‌طلب مواجه شد و برخی از جمله افشین علا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، به نقد این تصمیم روی آوردند و آن را واگذاری میدان به رقیب تلقی کردند. بنابراین نمی‌توانستم بپذیرم به خاطر تعلق خاطر و گرایش به یک جریان سیاسی رد صلاحیت شوم. البته آنها این لطف را نسبت به من هم داشتند و نتیجه رایزنی‌های آنها، تجدید نظر شورای نگهبان و تأیید صلاحیت من بود. علا تأکید کرد: با این راهبرد و تصمیم بر ارائه نکردن لیست واحد، اصلاحات کاملا میدان را به جناح رقیب واگذار کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
خانم ابتکار مدعی شده است که آن دسته از نمایندگان اصلاح طلب مجلس دهم که اظهارنظرهای انتقادی-بخوانید ساختارشکن و جنجالی- داشتند، «صدای مردم»! طیف اصلاح طلب پیش از این و در جریان فتنه‌های ۷۸ و ۸۸، از هدف مشترک خود با براندازان رونمایی کرده بود. این در حالی است که اولا اکثریت مطلق دولت روحانی در اختیار طیف اصلاح طلب است و ثانیا، دولت روحانی اکنون در هفتمین سال فعالیت خود قرار دارد و هر طور محاسبه کنیم، اکنون زنگ حساب دولت فرا رسیده است. فارغ از تقلای اصلاح طلبان برای فاصله گذاری و رفع مسئولیت از کارنامه دولت، بخش اعظمی از فعالین اصلاح طلب اذعان دارند که عملکرد دولت روحانی به پای اصلاح طلبان نوشته می‌شود. در سال ۹۲ و در آغاز به کار دولت روحانی، قیمت هر کیلوگرم مرغ حدود ۶ هزار تومان بود؛ اما هم‌اکنون به حدود ۱۴ هزار تومان رسیده است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 هفته قبل
محبی: شما خودتان شورای نگهبان را تشکیل می‌دهیدوی در ادامه خطاب به تاجزاده گفت: شما خودتان شورای نگهبان را تشکیل می‌دهید. تنها تفاوت شورای نگهبان در قانون اساسی فرانسه با قانون اساسی ما در این است که در آنجا نهاد شرع وجود ندارد و نظارت بر قوانین بر اساس قانون اساسی انجام می‌شود. وی بیان کرد: تفاوت‌های مختصر دیگری میان شورای نگهبان ما و شورای نگهبان فرانسه وجود دارد ولی آنچه مهم است در فرانسه نیز شورای نگهبان یک نهاد انتصابی است. یعنی این گونه نیست که شما فکر کنید شورای نگهبان در کشورهای دیگر توسط مردم انتخاب می‌شود. می فرمایید که چرا به شورای نگهبان درون قانون اساسی فرانسه کسی اعتراض نمی‌کند؟ برای اینکه من و شما یکبار هم نشنیدیم که شورای نگهبان در قانون اساسی فرانسه احزاب مخالفش را ردصلاحیت کند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
مرحله دوم بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیات نظارت بر انتخابات مجلس در استان انجام خواهد شد که اعضای این هیات پنج نفره نیز از هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات انتخاب می‌شوند. براساس این قانون «چنانچه شورای نگهبان صلاحیت داوطلبی را که در مراحل قبلی مورد تأیید قرار گرفته است رد کند، داوطلب می‌تواند حداکثر ظرف‌ سه روز از تاریخ ابلاغ شورای نگهبان درخواست رسیدگی مجدد کند. شورای نگهبان باید ظرف هفت روز رسیدگی و اعلام نتیجه کند.» در روزهای اخیر برخی نمایندگان با اشاره به روال بررسی صلاحیت‌ها و خصوصا مرحله پایانی آن که از سوی شورای نگهبان انجام می‌شود اعتراضاتی را به آن مطرح کرده‌اند. با نزدیک‌شدن به بحبوحه انتخابات مجلس یازدهم، کارویژه شورای مزبور، انتخاباتی و محفل و محملی برای وحدت رویه نیروها و طیف‌های جریان انقلاب شد. انتخابات عرصه حضور اصلاح‌طلبانه در صحنه است و نمی‌توان نسبت به تشکیل مجلس شورای اسلامی بی‌مسئولیت بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
مرحله دوم بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیات نظارت بر انتخابات مجلس در استان انجام خواهد شد که اعضای این هیات پنج نفره نیز از هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات انتخاب می‌شوند. براساس این قانون «چنانچه شورای نگهبان صلاحیت داوطلبی را که در مراحل قبلی مورد تأیید قرار گرفته است رد کند، داوطلب می‌تواند حداکثر ظرف‌ سه روز از تاریخ ابلاغ شورای نگهبان درخواست رسیدگی مجدد کند. در واقع در حال حاضر اگر کسی رد صلاحیت شود در نهایت دستش به جایی بند نیست.» او راهکار حل این مشکل را بازنگری قانون اساسی می‌داند. موضوع بازنگری در قانون انتخابات اما مساله‌ای است که عباسعلی کدخدایی عضو و سخنگوی شورای نگهبان هم بر آن تاکید دارد. او در یک گفت‌گوی تلویزیونی درباره اینکه چرا قانون انتخابات تغییر نمی‌کند؟ گفت: این سوال را باید از کسی که مسئولیت دارد بپرسید؛ ولی به نظرم اراده‌ای برای آن وجود ندارد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 هفته قبل
ایسنا نوشت: کاندیداهای نمایندگی مجلس برای بررسی صلاحیت‌شان باید از چند خوان عبور کنند؛ طبق قانون انتخابات مجلس، مرحله اول بررسی صلاحیت‌ها از سوی اعضای هیات اجرایی صورت می‌گیرد. مرحله دوم بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیات نظارت بر انتخابات مجلس در استان انجام خواهد شد که اعضای این هیات پنج نفره نیز از هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات انتخاب می‌شوند. براساس این قانون «چنانچه شورای نگهبان صلاحیت داوطلبی را که در مراحل قبلی مورد تأیید قرار گرفته است رد کند، داوطلب می‌تواند حداکثر ظرف‌ سه روز از تاریخ ابلاغ شورای نگهبان درخواست رسیدگی مجدد کند. موضوع بازنگری در قانون انتخابات اما مساله‌ای است که عباسعلی کدخدایی عضو و سخنگوی شورای نگهبان هم بر آن تاکید دارد. او در یک گفت‌گوی تلویزیونی درباره اینکه چرا قانون انتخابات تغییر نمی‌کند؟ گفت: این سوال را باید از کسی که مسئولیت دارد بپرسید؛ ولی به نظرم اراده‌ای برای آن وجود ندارد.
فراروفرارو2 هفته قبل
کاندیدا‌های نمایندگی مجلس برای بررسی صلاحیت‌شان باید از چند خوان عبور کنند؛ طبق قانون انتخابات مجلس، مرحله اول بررسی صلاحیت‌ها از سوی اعضای هیات اجرایی صورت می‌گیرد. به گزارش ایسنا، مرحله دوم بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیات نظارت بر انتخابات مجلس در استان انجام خواهد شد که اعضای این هیات پنج نفره نیز از هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات انتخاب می‌شوند. براساس این قانون «چنانچه شورای نگهبان صلاحیت داوطلبی را که در مراحل قبلی مورد تأیید قرار گرفته است رد کند، داوطلب می‌تواند حداکثر ظرف سه روز از تاریخ ابلاغ شورای نگهبان درخواست رسیدگی مجدد کند. موضوع بازنگری در قانون انتخابات، اما مساله‌ای است که عباسعلی کدخدایی عضو و سخنگوی شورای نگهبان هم بر آن تاکید دارد. او در یک گفت‌گوی تلویزیونی درباره اینکه چرا قانون انتخابات تغییر نمی‌کند؟ گفت: این سوال را باید از کسی که مسئولیت دارد بپرسید؛ ولی به نظرم اراده‌ای برای آن وجود ندارد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مرحله دوم بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیات نظارت بر انتخابات مجلس در استان انجام خواهد شد که اعضای این هیات پنج نفره نیز از هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات انتخاب می‌شوند. براساس این قانون «چنانچه شورای نگهبان صلاحیت داوطلبی را که در مراحل قبلی مورد تأیید قرار گرفته است رد کند، داوطلب می‌تواند حداکثر ظرف‌ سه روز از تاریخ ابلاغ شورای نگهبان درخواست رسیدگی مجدد کند. در واقع در حال حاضر اگر کسی رد صلاحیت شود در نهایت دستش به جایی بند نیست.» او راهکار حل این مشکل را بازنگری قانون اساسی می‌داند. موضوع بازنگری در قانون انتخابات اما مساله‌ای است که عباسعلی کدخدایی عضو و سخنگوی شورای نگهبان هم بر آن تاکید دارد. او در یک گفت‌گوی تلویزیونی درباره اینکه چرا قانون انتخابات تغییر نمی‌کند؟ گفت: این سوال را باید از کسی که مسئولیت دارد بپرسید؛ ولی به نظرم اراده‌ای برای آن وجود ندارد.

به انتهای لیست رسیدید

علی مطهری

علی مطهری (زادهٔ ۶ بهمن ۱۳۳۶ تهران) سیاستمدار و استاد دانشگاه ایرانی است، که هم‌اکنون به عنوان نماینده تهران در دوره دهم مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس دوم مجلس، فعالیت می‌کند. وی پیشتر در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نماینده تهران در مجلس حضور داشت. او فرزند مرتضی مطهری و برادر همسر علی لاریجانی است. علی مطهری همچنین عهده‌دار مسئولیت نشر و نظارت بر نشر تألیفات مرتضی مطهری است. در این صفحه آخرین و مهم ترین اخبار مرتبط با علی مطهری را می‌خوانید. ویکی‌پدیا