آخرین و مهم‌ترین اخبار « علی مطهری »
علی مطهری

اخبار «علی مطهری»

حواشی یک اعتراض جنجالی در صحن مجلس

6+
الفالف2 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
علی مطهری نماینده تهران و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز و در نطق میان دستور خود، گفت: در خصوص روشن کردن سرنوشت محصوران انتخابات سال ۱۳۸۸ باید عجله کرد که فردا دیر خواهد بود. اعتمادآنلاین: علی مطهری نماینده تهران و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز و در نطق میان دستور خود، گفت: در خصوص روشن کردن سرنوشت محصوران انتخابات سال ۱۳۸۸ باید عجله کرد که فردا دیر خواهد بود. علی مطهری با انتقاد از عملکرد هیات عالی نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام، گفت: این هیات به معضلی تبدیل شده است. مطهری تاکید کرد: این آرزوی مجمع تشخیص اگر بخواهد تحقق بیابد نیاز به تغییر قانون اساسی و تبدیل مجمع به مجلس سنا دارد و قانون اساسی فعلی چنین اجازه‌ای را نمی‌دهد. او ادامه داد: اساسا عدم انطباق با یک سیاست کلی به معنی عدم انطباق با قانون اساسی نیست زیرا سیاست‌های کلی بخشی از قانون اساسی یا متم قانون اساسی نیست.
ایلناایلنا2 ماه قبل
دومین روز همایش تهران ۴ دهه معماری و طرح‌های شهری با حضور علی مطهری نماینده و نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی همراه بود. به گزارش خبرنگار ایلنا، علی مطهری در همایش تهران چهار دهه معماری و طرح‌های شهری گفت: امروز شهر تهران به شهری متراکم تبدیل شده که همه دنبال پر کردن جای خالی هستند. شهری که در آن از آرامش روانی خبری نیست و از مهمترین اولویت‌های معماری عبور از این فضای در هم تنیده است. دیدگاهی که می‌گوید خراب کن و برج بساز و همین امر سبب شده امروز استانداردهای پیاده‌راه‌ها در شهر رعایت نشود. نایب رییس مجلس همچنین افزود: در این راه ایجاد و تشکیل مدیریت واحد شهری می‌تواند یاری رسان باشد و من همواره از این مهم حمایت کرده‌ام.
الفالف1 ماه قبل
نظر علی مطهری درباره تروریست خواندن سپاهگروه سیاسی الف، ۲۰ فروردین ۱۳۹۸، ۰۸:۲۱ ۳۹۸۰۱۲۰۰۳۹علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در توئیتی به ماجرای تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و خدا را شکر کرد که دشمنان اسلام را از نادانان قرار داده است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، ‌ مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس در تذکری خطاب به علی مطهری نایب رییس دوم مجلس گفت: مجلس و کمیسیون‌های ذی ربط باید قبل از پایان سال واکنش نشان دهند زیرا رقم بسیار بالایی اختلاس شده است و مجلس باید هر چه سریعتر در این زمینه اقدام کند. **به جای طرح استانی شدن انتخابات، گرانی‌ها را بررسی کنیدحسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر نیز در تذکری خطاب به علی مطهری نایب رییس دوم مجلس گفت: در پایان سال چرا وقت مجلس را با طرح استانی شدن انتخابات که ضرورت آنچنانی ندارد می‌گذرانید مردمی که صدای ما را از رادیو می‌شنوند چه قضاوتی می‌کنند. وی افزود: در حوزه‌های انتخابیه مردم از ما در مورد علت گرانی‌ها پرسیدند جواب قانع کننده‌ای برای آنان نداشته‌ایم، گوشت گوسفند کیلویی ۱۲۵ هزار تومان است چند بار گفتم که مجلس در این بار جلسه بگذارد. علی مطهری نایب رییس دوم مجلس در این باره گفت: پیشنهاد شما در هیات رییسه مجلس مطرح شد، چون هم اکنون بحث بودجه در مجلس مطرح است قرار شده که بعدا در این باره جلسه‌ای برگزار شود. سیام**۹۱۲۱**۳۰۵۰انتهای پیام /*
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
علی مطهری، نایب رئیس مجلس با اشاره به مخالفت امام جمعه کرج با سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن این شهر، گفت: ان‌شاءالله مقامات قضائی موضوع را دنبال می‌کنند. اعتمادآنلاین| علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی امروز (یکشنبه) را برعهده داشت، پس از پایان نطق‌میان‌دستور محمدعلی وکیلی با اشاره به لغو سخنرانی رییس مجلس رد کرج بیان کرد: ان‌شاءالله مقامات قضائی موضوع را دنبال می‌کنند. به گزارش اعتمادآنلاین؛ او افزود: آقای وکیلی در نطق میان‌دستور خود درباره این مسئله صحبت کردند و البته سایر نمایندگان نیز از صبح تا الان درخواست بیان تذکر در همین رابطه را داشتند که نوبت‌شان نبود. ما به عنوان هیأت‌رئیسه مجلس وظیفه دفاع از اقتدار و شأن نمایندگان مجلس را بر عهده داریم. نماینده تهران در مجلس عنوان کرد: امیدوارم مقامات مسؤول این مسئله را بررسی کنند.
الفالف2 هفته قبل
گروه سیاسی الف، ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۲۱۴۱۷۱احتمال نامزدی علی مطهری برای ریاست جمهوریروزنامه آرمان درباره احتمال نامزدی علی مطهری و علی لاریجانی نوشت: دو گزینه مطرح برای جلوس بر کرسی ریاست‌جمهوری یک داماد و یک برادر زن هستند؛ یعنی علی لاریجانی و علی مطهری! علی مطهری از جمله بزک کنندگان توافق یک طرفه برجام با وجود بی‌اطلاعی از محتوای آن بود. احتمال اینکه رئیس مجلس در انتخابات آتی مجلس شرکت کند بسیار زیاد است. روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود یک توصیه به نماینده تهران کرده است: «دکتر علی مطهری در یک مصاحبه اعلام کرد ممکن است برای ریاست جمهوری کاندیدا شوم. رئیس جمهور و برخی اطرافیان وی از سال ۹۲ تا ۹۶، صرفا نگاهی انتخابات زده داشتند؛ انتخابات مجلس در سال ۹۴ و ریاست جمهوری در سال ۹۶.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییرات ایجاد شده در آیین‌نامه داخلی درباره بودجه سالانه گفت: اگر امروز کلیات بودجه در صحن علنی مجلس رای نیاورد دیگر به کمیسیون تلفیق برگشت داده نشده و مستقیم به دولت فرستاده می‌شود. اعتمادآنلاین| علی مطهری، نایب رییس مجلس اسلامی که در نوبت عصر ریاست جلسه مجلس را برعهده دارد، درباره تغییرات جدید در آیین‌نامه مجلس تو. ضیحاتی ارائه کرد. به گزارش اعتمادآنلاین؛ او درباره بودجه‌های سالانه بیان کرد: با توجه به تغییرات جدید در آیین‌نامه مجلس، اگر امروز کلیات بودجه در صحن علنی مجلس رای نیاورد دیگر به کمیسیون تلفیق برگشت داده نشده و مستقیم به دولت فرستاده می‌شود. مطهری در ادامه افزود: دولت باید ظرف دو هفته بودجه سالانه یا بودجه چند دوازدهم را بر اساس بودجه سال ۹۷ به مجلس بیاورد.

ویدیو/ ماجرای عاشقانه علی مطهری

انتخابانتخاب3 ماه قبل
ایلناایلنا2 ماه قبل
نماینده مردم بوشهر در جریان بررسی بودجه سال ۹۸ برای وضعیت مردم حوزه انتخابیه‌اش در صحن مجلس گریه کرد. در این هنگام علی مطهری نایب رییس دوم مجلس که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت خطاب به وی گفت که اخطار شما وارد نیست که در این هنگام با واکنش تند خدری مواجه شد. علی مطهری نایب رییس دوم مجلس در این راستا اظهار داشت: من از روی قیافه شما متوجه شدم که می‌خواهید در مورد محیط زیست و مالچ‌پاشی اخطار دهید. در این هنگام خدری نماینده بوشهر با عصبانیت و فریاد گفت: اگر شما که این را تصویب کردید یک هفته در خوزستان زندگی می‌کردید این را تصویب نمی‌کردید چرا که مردم خوزستان در تابستان به دلیل گرد و خاک اصلا نمی‌توانند بیرون بیایند. پس از مدتی خدری که حالش نامناسب بود از مجلس بیرون رفت.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
نایب رییس دوم مجلس گفت: وزیرانی که قرار بود روز گذشته برای پاسخگویی درخصوص سیل در مجلس حضور یابند باید توضیح قانع کننده‌ای برای حضور نیافتن خود ارائه کنند. به گزارش نامه نیوز، «علی مطهری» در جلسه علنی امروز - دوشنبه - مجلس این مطلب را در پاسخ به تذکر بهروز نعمتی نماینده تهران مبنی بر عدم حضور وزیران کشور و نیرو در جلسه روز گذشته مجلس عنوان کرد. نعمتی در تذکری با استناد به اصل ۱۳۷ قانون اساسی اظهارداشت: هر کدام از وزرا باید در مقابل مجلس پاسخگو باشند، روز گذشته قرار بود وزرا به مجلس بیایند و در مورد وضعیت استان‌های سیل زده گزارش دهند اما متأسفانه حضور پیدا نکردند و گفتند در مأموریت به سر می‌برند اما علی الظاهر در مأموریت نبودند. وی ادامه داد: فردا قرار بود در مجلس حضور داشته باشند اما ممکن است باز هم حضور نیابند و این وهن مجلس است. وی خطاب به علی مطهری نایب رییس دوم مجلس که ریاست جلسه امروز را برعهده داشت، گفت: انتظار می‌رود به عنوان رییس جلسه تصمیم‌گیری کنید، چندین استان بر اثر سیل از بین رفته‌اند اما متأسفانه هیچ کس پاسخگو نیست.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
علی مطهری نایب رئیس مجلس استدلال مخالفان پیوستن ایران به FATF را رد کرد. او در گفت و گو با …علی مطهری نایب رئیس مجلس استدلال مخالفان پیوستن ایران به FATF را رد کرد. حتی خود لبنان که حزب الله بخشی از دولت این کشور را در اختیار دارد، عضو FATF است. مطهری با تاکید بر اینکه «مقایسه FATF با برجام هم درست نیست» افزود: برجام توافقی بین ایران وشش کشور قدرتمند دنیا بود. اما FATF زیرمجموعه سازمان ملل و مربوط به کل دنیا است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
روزنامه ایران: علی مطهری به جمع گزینه‌های احتمالی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پیوست. اما در مورد اینکه علی مطهری در صورت کاندیداتوری، نامزد مورد حمایت کدام جریان سیاسی خواهد بود، گزاره‌های متفاوتی می‌تواند مطرح و تأثیرگذار باشد. این اصولگراها بودند که مطهری را از انتخابات مجلس هشتم به عنوان یکی از چهره‌های منتقد جدی اصلاح‌طلبان در فهرست انتخاباتی خود به مردم معرفی کردند. تا آنجا که در انتخابات مجلس دهم برعکس اصولگرایان که اعلام کردند دیگر مطهری در فهرست‌شان جایی ندارد، این اصلاح‌طلبان بودند که او را در لیست امید میزبانی کردند. با این همه به نظر می‌رسد نقد اصولگرایان تندرو به مطهری حتی شدید‌تر از این باشد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
علی مطهری با اشاره به چاپ کتب مربوط به برخی سخنرانی‌های شهید مطهری گفت: تلاش ما این بود که اصالت آثار ایشان را حفظ کنیم. به گزارش ایسنا، علی مطهری در نشست ستاد بزرگداشت شهید مطهری که عصر امروز (شنبه) با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف اجرایی برگزار شد، با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به مراسم صدمین سال ولادت و چهلمین سال شهادت شهید مطهری اظهار کرد: یکی از مسائلی که از زمان شهادت شهید مطهری مطرح بود این بود که عده‌ای می‌گفتند سخنرانی‌های ایشان را به صورت ویرایش شده و ادبی به شکل کتاب دربیاوریم اما ما به شدت مقابل این موضوع ایستادیم و می‌گفتیم سخنرانی باید به همان شکل چاپ شود تا شیرینی کلام ایشان حفظ شود. وی اظهار کرد: ما اصرار داشتیم اصالت آثار ایشان حفظ شود بنابراین همان طور که در دو کتاب ۱۰ گفتار و ۲۰ گفتار که در زمان ایشان به چاپ رسید و حالت گفتاری در این کتاب حفظ شده بود سعی کردیم بعد از شهادت ایشان هم همین روش را دنبال کنیم. در این مراسم نمایندگان دستگاه‌های مختلف اجرایی آخرین برنامه‌های خود را برای مراسم بزرگداشت چهلمین سال شهادت استاد مطهری تشریح کردند. انتهای پیام
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه، ۴‌اسفند) پارلمان و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۸، با پیشنهاد علی مطهری نایب رئیس مجلس درباره افزایش یارانه نقدی دهک‌های کم‌درآمدی جامعه مخالفت کردند. وی افزود: طبق این پیشنهاد، از اردیبهشت سال آینده، یارانه نقدی فقط به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، زنان بی‌سرپرست یا بدسرپرست متقاضی و فرزندان آنان تعلق گیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سکینه الماسی نماینده مردم عسلویه در مجلس هم با پیشنهاد مطهری موافقت کرد. حمید پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه به نمایندگی از دول، ضمن موافقت با پیشنهاد مطهری، گفت: شرط اجرای این پیشنهاد، حمایت مجلس است. در نهایت، نمایندگان مجلس در این جلسه، از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر، با ۴۶ رأی موافق، ۱۳۱ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع با پیشنهاد علی مطهری مخالفت کردند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه، ۴‌اسفند) پارلمان و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۸، با پیشنهاد علی مطهری نایب رئیس مجلس درباره افزایش یارانه نقدی دهک‌های کم‌درآمدی جامعه مخالفت کردند. وی افزود: طبق این پیشنهاد، از اردیبهشت سال آینده، یارانه نقدی فقط به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، زنان بی‌سرپرست یا بدسرپرست متقاضی و فرزندان آنان تعلق گیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سکینه الماسی نماینده مردم عسلویه در مجلس هم با پیشنهاد مطهری موافقت کرد. حمید پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه به نمایندگی از دول، ضمن موافقت با پیشنهاد مطهری، گفت: شرط اجرای این پیشنهاد، حمایت مجلس است. در نهایت، نمایندگان مجلس در این جلسه، از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر، با ۴۶ رأی موافق، ۱۳۱ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع با پیشنهاد علی مطهری مخالفت کردند.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
مطهری به اعلام جرم دادستان علیه نمایندگان مجلس به خاطر نطق میان دستور آنها اشاره کرده است. به گزارش عصر ایران به نقل از جماران، در نامه علی مطهری خطاب به رییس جدید قوه قضاییه، آمده است: «جناب حجت‌الاسلام‌ آقای رئیسی دامت برکاتهرئیس محترم قوه قضائیهبا اهداء سلام و آرزوی توفیق در سمت خطیر جدید، چند نکته را به عرض می‌رساند:۱. گرچه دادگاه ویژه روحانیت زیر مجموعه قوه قضائیه نیست ولی فعلا جناب‌عالی دادستان این دادگاه هستید. اکنون پرونده‌هایی در قوه قضائیه مفتوح است که میان دو نهاد اطلاعاتی کشور مورد اختلاف است. مستدعی است دستور فرمایید از ورود افراد غیر مسئول در این پرونده‌ها جلوگیری و به این رویه خاتمه داده شود.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اولین حرکت هم در نیمه شعبان بود، همان نیمه شعبانی که امام دستور داده بودند چراغانی انجام نشود. اهم صحبت‌های مطهری به شرح زیر است: ممکن است نامزد ریاست جمهوری شوید؟ (با لبخند) ببینید بستگی به شرایط دارد؛ من خودم روزی فکر نمی‌کردم که وارد مجلس شوم چون تصورم این بود با طبع من سازگار نیست. البته قبلا، مثلا تا حدود ۱۵ سال پیش، معمولا در سالگرد شهادت شهید مطهری کل خانواده خدمت ایشان می‌رفتیم اما مدتی است که این دیدارها برقرار نیست. اما خود ایشان ما را از سنین نوجوانی می‌شناسند، یعنی از سنین ۱۴ یا ۱۵ سالگی که ایشان برای دیدن شهید مطهری منزل ما می‌آمدند یا ما می‌رفتیم مشهد. بعد می‌گویند شما به آئین نامه عمل نکردید، در حالی که هیات رئیسه باید تنظیم کند که کار درست پیش برود، لذا گاهی واقعا مظلوم واقع می‌شود و گاهی هم دچار خطا می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اولین حرکت هم در نیمه شعبان بود، همان نیمه شعبانی که امام دستور داده بودند چراغانی انجام نشود. اهم صحبت‌های مطهری به شرح زیر است: ممکن است نامزد ریاست جمهوری شوید؟ (با لبخند) ببینید بستگی به شرایط دارد؛ من خودم روزی فکر نمی‌کردم که وارد مجلس شوم چون تصورم این بود با طبع من سازگار نیست. البته قبلا، مثلا تا حدود ۱۵ سال پیش، معمولا در سالگرد شهادت شهید مطهری کل خانواده خدمت ایشان می‌رفتیم اما مدتی است که این دیدارها برقرار نیست. اما خود ایشان ما را از سنین نوجوانی می‌شناسند، یعنی از سنین ۱۴ یا ۱۵ سالگی که ایشان برای دیدن شهید مطهری منزل ما می‌آمدند یا ما می‌رفتیم مشهد. بعد می‌گویند شما به آئین نامه عمل نکردید، در حالی که هیات رئیسه باید تنظیم کند که کار درست پیش برود، لذا گاهی واقعا مظلوم واقع می‌شود و گاهی هم دچار خطا می‌شود.

کنایه سنگین مجری به علی مطهری

آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 ساعت قبل
مانند گروه مجاهدین خلق و به دنبال آن گروه فرقان که در نهایت شهید مطهری در مبارزه با افکار و انحرافات این گروه‌ها به شهادت رسید. مدیر شورای نظارت بر نشر آثار استاد مطهری یادآور شد: شهید مطهری تأکید داشتند که روحانیت پست‌های اجرایی دولتی را اشغال نکند، مگر به اضطرار. نقش زن در آینده جمهوری اسلامیموضوع زنان و آینده انقلاب اسلامی از دیدگاه شهید مطهری از دیگر مباحثی بود که در این نشست از سوی علی مطهری مطرح شد. به عبارتی نفاق جریان‌های انحرافی خط قرمز شهید مطهری بود. علی مطهری ادامه داد: اینکه برخی قصد دارند شهید مطهری را یک روحانی عصبانی جلوه دهند به هیچ وجه درست نیست.
فراروفرارو1 هفته قبل
سیدعبدالجواد موسوی در خبرآنلاین نوشت: مواضع اخیر آقای مطهری حقیقتا نگران کننده است …پیش از آن که خرده گیران زبان به طعن و کنایه بگشایند که: تو همانی که در ستایش علی مطهری به نظم و نثر سخن گفته‌ای! یادآور می‌شوم بار‌ها و بار‌ها شجاعت و صراحت و گاه بصیرت علی مطهری را ستوده‌ام. و، اما مواضع اخیر آقای مطهری حقیقتا نگران کننده است. از آن جایی که هیجان و فوران احساسات جزئی ناگسستنی از فوتبال است و آقای مطهری خودش نیز گاه گداری پا به توپ می‌شود ماجرا را خیلی جدی نگرفتم، اما رگ گردنی شدن آقای مطهری در باره بزن و برقص گروهی از دانش آموزان حقیقتا مرا ترساند و فکر کردم علی آقای مطهری هم اگر آب گیر بیاورد همانند بسیاری از رقبای سیاسی اش شناگر قابلی است. گفتا چه توان کرد که تقدیر چنین بود، ولی از علی مطهری دست کم توقع می‌رود در چنین مواردی کمی معقول‌تر رفتار کند و به جای تامل و تدقیق در چرایی چنین اتفاقاتی به شیوه رضاخان میرپنج دستور اخراج و شلاق ودر تنور انداختن نانوا را صادر نفرماید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
پیش از آن که خرده گیران زبان به طعن و کنایه بگشایند که: تو همانی که در ستایش علی مطهری به نظم و نثر سخن گفته‌ای! یادآور می‌شوم بارها و بارها شجاعت و صراحت و گاه بصیرت علی مطهری را ستوده‌ام. می توان از یک نفر هم به شدت دفاع کرد و هم بی پروا او را مورد انتقاد قرار داد. و اما مواضع اخیر آقای مطهری حقیقتا نگران کننده است. از آن جایی که هیجان و فوران احساسات جزئی ناگسستنی از فوتبال است و آقای مطهری خودش نیز گاه گداری پا به توپ می‌شود ماجرا را خیلی جدی نگرفتم اما رگ گردنی شدن آقای مطهری در باره بزن و برقص گروهی از دانش آموزان حقیقتا مرا ترساند و فکر کردم علی آقای مطهری هم اگر آب گیر بیاورد همانند بسیاری از رقبای سیاسی اش شناگر قابلی است.
آخرین خبرآخرین خبر3 ماه قبل
پاسخ تند علی مطهری به کیهانخبرآنلاین/ علی مطهری در واکنش به خبری که این روزنامه علیه وی منتشر کرده، جوابیه‌ای ارسال کرد. همه می‌دانیم هیچ‌کس از شهید مطهری نزدیک‌تر و علاقه‌مندتر به امام (ره) نبود و امام نیز هیچ کس را به اندازه استاد مطهری عزیز نمی‌داشت تا آنجا که او را پاره تن خود نامید. اما همین شهید مطهری ارادت و علاقه کورکورانه به امام نداشت و مطیع چشم بسته امام خمینی نبود و چند بار نظر امام عزیز را تغییر داد. مرحوم آقای مهدوی‌کنی چندبار این خاطره را نقل کردند و می‌گفتند من اکنون حکم خودم به ریاست کمیته‌های انقلاب اسلامی را به خط شهید مطهری و امضای امام دارم. شاید کوتاه‌ترین راه، مطالعه کتاب «آینده انقلاب اسلامی ایران» اثر استاد شهید مطهری توسط سردمداران کیهان است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری» به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، به منظور تسهیل دسترسی تمام اقشار جامعه به آثار استاد، برای اولین بار تمامی کتب آن شهید فرزانه را، با اخذ مجوز از انتشارات صدرا، در قالب نرم افزار تلفن همراه عرضه کرده است. این نرم افزار با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از شاگردان شهید مطهری از جمله رضا داوری، آیت الله سید مصطفی محقق داماد، حسین غفاری، نهاوندیان، حداد عادل و آیت الله احمد بهشتی همچنین فرزندان شهید مطهری، علی مطهری نایب رییس مجلس و حجت الاسلام محمد مطهری مدیرعامل بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری رونمایی شد. این نرم افزار با پیشرفته‌ترین دانش نرم افزاری، در قالب نرم افزار تلفن همراه و وبسایت عرضه گردیده است. امکان جستجوی پیشرفته در متن و فهرست کتاب‌ها، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری دوره‌های آموزش الکترونیکی آثار شهید مطهری، سخنرانی‌های شهید مطهری و کتاب صوتی آثار از دیگر امکانات و بخش‌های این نرم افزار است. لینک مستقیم دریافت اپلیکیشن از وب سایت بنیاد: motahari. ir/app
فارسفارس3 هفته قبل
نایب رئیس مجلس بااشاره به ایستادگی شهید مطهری دربرابر گروه‌های چپ و مجاهدین خلق در سال‌های پیش از انقلاب، گفت: این گروه‌ها مطهری را بزرگترین مانع ورود به دستگاه رهبری و نهضت می‌دانستند لذا به عنوان اولین هدف به ایشان حمله کردند. مطهری اضافه کرد: دلیل شهادت این عالم فرزانه، حفظ خلوص اندیشه اسلامی بود و علت اینکه ایشان به عنوان اولین نفر هدف دشمن برای ترور قرار گرفت، این نکته بود که شهید مطهری هدف را انقلاب نمی‌دانست و به دنبال احیای اسلام بود. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گروه‌های چپ مطهری را بزرگترین مانع ورود به دستگاه رهبری و نهضت می‌دانستند لذا به عنوان اولین هدف به ایشان حمله کردند. وی افزود: همین حساسیت‌ها برای ادامه راه انقلاب نسبت به نفوذ اندیشه بیگانه، تجددگرایی افراطی و رخنه فرصت‌طلبان باید وجود داشته باشد؛ یعنی همان آفاتی که شهید مطهری در کتب خود مطرح کردند، امروز نیز وجود دارد و باید با آنها مبارزه شود. مطهری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: تمدن اسلامی که باید دوباره پیشرفت کند، موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
علی مطهری در پاسخ به تذکر نماینده مردم سیرجان در مجلس که گفت دولت محترم به بحث استمهال وام‌های کشاورزی توجه کنند، تصریح کرد: حتما با وزیر اقتصاد صحبت خواهیم کرد. وی خطاب به علی مطهری گفت: شما نماینده مردم شریف تهران هستید شاید به مشکلات ما شهرستانی‌ها واقف نباشید. استمهال وام‌های کشاورزان فریاد مردم را درآورده است. انتظار می‌رود شما که مورد تأیید نظام و دولت هستید دستور دهید که دولت محترم به بحث استمهال وام‌های کشاورزی توجه کنند. علی مطهری که اداره جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: در مورد استمهال وام‌های کشاورزان ما حتما با وزیر اقتصاد صحبت خواهیم کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی درباره اظهار نظر علی مطهری درخصوص گلایه مقام معظم رهبری از مجلس تأکید کرد: برد اظهار نظر یک نماینده با اظهار نظر کنگره آمریکا متفاوت است. وی افزود: اظهارات آقای مطهری نظر شخصی و فردی اوست البته نظرش هم نادرست و غیردقیق است ولی برداشت شخصی افراد معنای این را ندارد که آن نهادی که در آنجا حضور دارند ولو اینکه نایب ریاست آن را هم داشته باشند؛ این مجموعه چنین نظری داشته باشند. حجت‌الاسلام پژمان‌فر ادامه داد: نه اینکه طرحی در فضای مجلس وجود نداشته باشد بلکه مقداری همراهی بعضی از دوستان مجلس نسبت به حمایت از این طرح‌ها ضعیف است. من خودم در سال گذشته دو طرح در مقابله با رفتار خصمانه آمریکا داشتم و امضاهایی جمع شده و در نوبت است. به وزارت خارجه هم تکلیفی داریم که با کشورهای که در این موضوع هستند به‌عنوان جریان جهانی پیگیری کند و مقابله با آمریکا با حذف دلار باشد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
علی مطهری نایب رییس دوم مجلس که ریاست ساعاتی از جلسه علنی امروز مجلس را بر عهده داشت، اجازه طرح پیشنهاد را به وی نداد و گفت: پیشنهاد شما ماهیت بودجه‌ای ندارد. در این زمان نمایندگان استان مازندران در جایگاه هیات رییسه تجمع و به این سخنان مطهری اعتراض کردند. وی افزود: به عنوان مثال نماینده قائم شهر می‌توانست بگوید ردیف‌های انتقال آب خزر به فلات مرکزی صرف محل‌هایی دیگر شود، اما اینگونه که وی مطرح کرد که انتقال آب ممنوع است، تصمیمی است که شورای عالی آب می‌گیرد و اصلا ماهیت بودجه‌ای ندارند. در ادامه نمایندگان استان مازندران در جلوی درب خروجی تجمع کردند و خواهان خروج از جلسه علنی بودند. نمایندگان مازندران تا پایان جلسه علنی امروز صبح خواهان خروج از جلسه بودند که مطهری اجازه خروج به آنان نداد.

به انتهای لیست رسیدید

علی مطهری

علی مطهری (زادهٔ ۶ بهمن ۱۳۳۶ تهران) سیاستمدار و استاد دانشگاه ایرانی است، که هم‌اکنون به عنوان نماینده تهران در دوره دهم مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس دوم مجلس، فعالیت می‌کند. وی پیشتر در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نماینده تهران در مجلس حضور داشت. او فرزند مرتضی مطهری و برادر همسر علی لاریجانی است. علی مطهری همچنین عهده‌دار مسئولیت نشر و نظارت بر نشر تألیفات مرتضی مطهری است. در این صفحه آخرین و مهم ترین اخبار مرتبط با علی مطهری را می‌خوانید. ویکی‌پدیا