آخرین و مهم‌ترین اخبار « علی مطهری »
علی مطهری

اخبار «علی مطهری»

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
گزارش‌ها حاکی از دسترسی هفت دانشگاه کشور به اینترنت است هرچند هنوز حتی نقاط متصل شده به اینترنت هم از سرعت پایین و ایجاد مشکلاتی برای دانشجویان خبر می‌دهند. در همین حال وزیر ارتباطات هم خواستار جبران هزینه قطع اینترنت کاربران توسط اپراتورها شده است. برآورد خسارت قطع اینترنت انجام می‌شودآذری‌جهرمی با تایید برقراری دوباره اینترنت در برخی نقاط کشور گفت: ‌ سایر نقاط هم با تصویب ابلاغ شاک متصل خواهند شد. نمایندگان مجلس: ادامه قطع اینترنت ضرورتی نداردنماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که با بازگشت آرامش به کشور ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد. وی افزود: مسوولیت این امر با وزیر کشور به عنوان رئیس شورای امنیت کشور است، اگر وزیر کشور بخواهد بر ادامه قطع اینترنت اصرار بورزد، مجلس عکس‌العمل نشان خواهد داد.
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
در این بین گویا تدبیر مسئولان برای کنترل اوضاع قطعی اینترنت بوده. شورای امنیت کشور زیر نظر وزیر کشور است؛ از این رو تعدادی از نمایندگان مجلس نیز به این موضوع واکنش نشان دادند. تا جایی که علی مطهری با بیان اینکه با بازگشت آرامش به کشور ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد، گفت که اگر وزیر کشور به قطعی اینترنت ادامه دهد، حتی امکان استیضاح او نیز وجود دارد. طیبه سیاوشی هم از تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشور برای قطع اینترنت خبر داد. در این بین هیچ خبری از وزیر کشور نیست و اظهارنظری از او درباره احتمال وصل شدن اینترنت منتشر نشده.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ با با اعلام رمز یا محمد رسول الله (ص) توسط فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش به یگان‌های عملیاتی حاضر در رزمایش آغاز شد. درهمین رابطه رحمان قهرمان‌پور، کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: با توجه به تحریم‌های گسترده آمریکا، ایران عملا دیگر نگران لغو معافیت‌ها در فردو و سایر تاسیسات و فعالیت‌های هسته‌ای خود نیست. کورنل فروتا همچنین در بیانیه‌ای خطاب به شورای حکام خواستار همکاری کامل و بجای ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد. در همین رابطه نماینده روسیه در وین در پیامی توییتری سه محور اصلی جلسه دیروز شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران را گزارش داد. آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان، کدخدایی قائم مقام و سخنگوی شورای نگهبان و بقیه اعضای حقوقدان و فقهای این شورا، امروز در این سامانه عضو شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق؛ رها عبداللهی فعال رسانه‌ای در کانال شخصی خود در پیام رسان ایتا نوشت: در برنامه «عصر» نادر طالب زاده اتفاق جالبی افتاد. علی مطهری و محمدحسین صفارهرندی مهمان این برنامه بودند و گفتگوهای بسیار خوبی صورت گرفت که پیشنهاد می‌کنم حتما ببینید. در بخشی از گفتگو درباره لوایح fatf صحبت شد و مهمانان نظراتشان را گفتند. علی مطهری که تابحال سکوت کرده بود، یکباره گفت: واقعا چرا این‌ها از اخبار صداو سیما پخش نمی‌شود!؟ چرا به مردم نمی‌گوییم!؟ دلم برای مطهری سوخت. این انصاف است که اخبار صداوسیما نمایندگان مجلس را از این اطلاعات محروم نگه دارد؟ این چه وضعیست واقعا!؟ مسئولین رسیدگی کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
علی مطهری در واکنش به قطع اینترنت در روزهای اخیر گفت: امروز مسئله مردم غیر از بنزین، اینترنت و عادی شدن آن است. علی مطهری در گفتگو با خانه ملت، با بیان اینکه امروز بسیاری از مشاغل وابسته به اینترنت است که با قطع شدن آن دچار مشکل می‌شوند، افزود: از سوی دیگر بسیاری از موسسات و شرکت‌ها از این طریق امرار معاش می‌کنند که باادامه قطع بودن اینترنت ضرر می‌کنند. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وصل شدن اینترنت به لحاظ روانی، آرامش را با جامعه منتقل می‌کند، گفت: امروز مسئله مردم بعد از بنزین اینترنت است که اگر این مسئله حل و فصل شود، به جامعه آرامش تزریق می‌شود. این نماینده مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه در این روزها تقریبا آرامش در سطح کشور برقرار شده است، وقت آن رسیده است که اینترنت وصل شود. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از ادامه قطعی اینترنت یادآور شد: حداقل می‌بایست دلایل ادامه قطع اینترنت برای نمایندگان شفاف شده و توضیح لازم در این باره به مجلس اشاره شود
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، علی مطهری درباره محدودیت‌هایی که پس از افزایش قیمت بنزین و بروز ناآرامی‌ها در استفاده در اینترنت به وجود آمده به ایسنا گفت: مسئولیت این امر با وزیر کشور به عنوان رئیس شورای امنیت کشور است، اگر وزیر کشور بخواهد بر ادامه قطع اینترنت اصرار بورزد، مجلس واکنش نشان می‌دهد. نماینده تهران با ضعیف ارزیابی کردن عملکرد عبدالرضا رحمانی فضلی در ماجرای سهمیه‌بندی و مدیریت مصرف سوخت افزود: ممکن است به همین دلایل وزیر کشور را استیضاح کنیم. بر اساس گزارش ایسنا، از حوالی ظهر امروز پنجشنبه اینترنت در استان هرمزگان وصل شده و پیام‌رسان‌های خارجی از جمله واتس‌اپ و اینستاگرام در دسترس کاربران است.
ایسناایسنا1 روز قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که با بازگشت آرامش به کشور ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد. علی مطهری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده برای دسترسی به اینترنت در پی برخی ناآرامی‌های مربوط به افزایش قیمت بنزین گفت: به نظر من ادامه قطع اینترنت با توجه به بازگشت آرامش به کشور ضرورتی ندارد. وی افزود: مسئولیت این امر با وزیر کشور به عنوان رئیس شورای امنیت کشور است، اگر وزیر کشور بخواهد بر ادامه قطع اینترنت اصرار بورزد، مجلس عکس العمل نشان خواهد داد. مطهری با ضعیف خواندن عملکرد وزیر کشور در اجرای تصمیم مدیریت مصرف سوخت گفت: ممکن است او را استیضاح کنیم. انتهای پیام
فراروفرارو1 روز قبل
به گزارش فرارو، در یک هفته اخیر پس از افزایش قیمت بنزین مقامات امنیتی و برخی دولتمردان مردم را به اعتراض قانونی و خودداری از حرکت‌های تخربی و احساسی فراخوانده‌اند. به طور مشخص وزیر کشور خواستار طی مسیر قانونی برای اعتراض شده است. مقامات کشور در حالی از طی مسیر قانونی سخن می‌گویند که این مسیر قانونی دقیقا روشن نیست. شاید تنها پاسخ این است که اعتراض قانونی منوط به دریافت مجوز از وزارت کشور است. او افزود: «به همین دلیل بر مبنای ماده (۹۱) قانون آئین دادرسی دیوان عدالت به تصمیم هیئت عمومی دیوان عدالت اعتراض کرده‌ایم که امیدواریم با التفات به مبانی و جهات اعتراض، دیوان عدالت در نهایت اعتراض معاونت را پذیرفته و امکان اعمال حق اجتماعات و به تبع اعتراض به‌نحو مؤثر و امن را فراهم کند.» جنیدی از این که دیوان عدالت اداری این اعتراض را بررسی نکرده انتقاد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
در این نشست که اجرایش را رسالت بوذری برعهده داشت، ابتدا محمدرضا سرشار درباره کتاب «اینک آن نظرکرده» توضیحاتی ارائه داد. البته من بعدها خواش کردم آن کتاب هم تجدید چاپ نشود چون احساس می‌کردم کمبودهایی دارد. سرشار ادامه داد: داستان نویسی به رشته‌ای تخصصی تبدیل شده که برای نوشتن جرئیات آن باید تخصص‌های زیادی داشت. من با اقدام برخی ناشران و نویسندگان در تجارت با دین و ائمه مخالفم و نویسندگان باید زمان برای ائمه اطهار بنویسند که مطمئن باشند نوشته شان بهتر از آثار قبلی آن هاست. رحماندوست افزود: من در این حکایت‌ها سعی کردم پیامبر را فردی زمینی و قابل الگوگیری معرفی کنم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
روزنامه مردم‌سالاری با تیتر واکاوی اعتراضات بنزینی عنوان داشت: اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین در کشور خیلی زود به خشونت، تبدیل شد. ممکن است به تصمیم اخیر برای افزایش قیمت بنزین اعتراض و انتقادی وجود داشته باشد، اما اعتراض با آتش زدن اموال عمومی فرق دارد. روایت مطهری از اقدام رهبریبه گزارش خبرگزاری ایسنا، علی مطهری نماینده تهران در مجلس اقدام رهبر انقلاب در حمایت از تصمیم سران قوا در مورد افزایش قیمت بنزین را جوانمردانه توصیف کرد. وی در یادداشتی نوشت: حمایت رهبر انقلاب از تصمیم سران قوا درباره افزایش قیمت بنزین و پذیرش مسئولیت آن یک اقدام جوانمردانه و شجاعانه بود. بدین صورت یارانه پنهان بنزین در جهت کاهش مصرف بنزین خرج می‌شود و منفعت آن به همه مردم می‌رسد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
۲۰خرداد ۹۷ دولت مصوبه‌ای را برای تعریف مکان‌هایی که مردم بتوانند در آنجا اعتراضات خود را مطرح کنند به تصویب رساند اما حدود یک سال بعد در تاریخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ دیوان عدالت اداری مصوبه دولت را ابطال کرد. آنها- دیوان عدالت اداری- به بهانه اینکه نباید مکان تجمع را محدود کنیم با اصل آن مخالفت کرده است. دیوان عدالت اداری با ابطال مصوبه دولت می‌خواهد اساسا تجمعی نباشد و این حکم مخالف اصل ۲۷ قانون اساسی است. مصوبه دولت مصوبه خوبی بود که جای خاصی برای تجمع، اظهارنظر و شعار مشخص کنیم تا دیگر به دلیل یک اعتراض آشوب به پا نشود. حالا نزدیک به دو ماه از این ابطال مصوبه می‌گذرد و تاثیرات مثبت داشتن هایدپارک این روزها در مدیریت کردن اعتراضات بیش از پیش مشخص می‌شود.

حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری

5+
فارسفارس3 روز قبل
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
با این حال، رهبر انقلاب چنین نکردند و سؤال اینجاست که چرا؟ برای یافتن پاسخ سؤال، ابتدا باید لب کلام رهبر انقلاب را واکاوی کرد. یعنی اگرچه ممکن بود لغو طرح مدیریت مصرف سوخت از سوی رهبر انقلاب، از برخی مضرات احتمالی جلوگیری می‌کرد، اما گویا رهبر انقلاب، با تن دادن به این ضرر محتمل، از تحمیل ضرری بزرگ‌تر به ملت جلوگیری کرده‌اند. خسارت بزرگی به‌نام بی‌اعتبار شدن ساختار‌های قانونی کشور و نهاد‌های برآمده از رأی مردم. مطابق این هزینه فایده، ضرر نادیده‌گرفتن ساختار‌های قانونی کشور آنقدر بالاست که رهبر انقلاب حاضر می‌شوند انتقاد‌های احتمالی ناشی از حمایت از مصوبه سران قوا را نیز به جان بخرند. وقتی در یک کشوری ساختار‌های قانونی وجود نداشت، خلأ به وجود آمد، هیچ کاری نمی‌شود کرد، هیچ اقدام مثبتی نمی‌شود کرد».
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
علی مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: بر اساس اصل ۲۷قانون اساسی تجمعات و راهپیمایی‌ها به شرط آنکه مخل مبانی اسلام نباشد آزاد است و برای اجرای آن طرح و لایحه نیاز نیست و افراد می‌توانند در هر جایی اعتراضات قانونی خود را اعلام کنند. وی اظهار داشت: اگر اجازه تجمعات اعتراضی مردم به در یک فضای امن و قانونی داده می‌شد امروز این اعتراضات به شکل بهتری انجام می‌شد ولی چون معمولا اجازه نمی‌دهیم خیلی زود به خشونت کشیده می‌شود و عده‌ای هم از آن سوءاستفاده می‌کنند. وی افزود: البته این اعتراضات با تخریب اموال عمومی و سلب امنیت اجتماعی متفاوت است و باید با این افراد به شدت برخورد شود. وی افزود: متاسفانه بی جهت با تجمعات قانونی برخورد می‌شود و ما بارها به این برخورد‌ها اعتراض کردیم و وزیر کشور و دستگاه‌های امنیتی باید پاسخگو باشند. /پایان پیام

«هزینه فایده» رهبر انقلاب برای جلوگیری از کدام خسارت بزرگ‌تر؟

3+
فارسفارس3 روز قبل
مهرمهر3 روز قبل
خبرگزاری مهر، گروه سیاست- محسن احدی؛ به‌رغم برداشته شدن چهار گام کاهش تعهدات هسته‌ای ذیل برجام توسط ایران، اروپایی‌ها همچنان به تعهدات خود عمل نکرده و آمریکا نیز به کارشکنی‌های خود ادامه می‌دهد. آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای نیز هفته گذشته بار دیگر تحت فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی شبهاتی را نسبت به پرونده هسته‌ای کشورمان اعلام کرد. نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در همین زمینه گفت: کاهش تعهدات ایران شامل می‌تواند افزایش سطح غنی‌سازی تا سطح مورد نیاز باشد تا اروپایی‌ها را وادار به اجرای تعهدات خود کند. بسیاری از کارشناسان معتقدند ادامه حضور کشورمان در NPT با توجه به بدعهدی‌های مکرر غربی‌ها در انجام تعهدات به‌رغم اجرای مفاد برجام از سوی ایران، کاری اشتباه است. علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در همین زمینه تصریح کرد: خروج ایران از پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای اقدام مناسبی است تا از این پس تعهدی نداشته باشیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت ۲۴-ماجرای انتخاب سرلیست‌ها یکی از گمانه‌زنی‌های داغ است که بحث آن در اردوگاه اصلاح طلبی هم آغاز شده است. اینکه اسم چه کسی قرار است در بالای لیست اصلاح‌طلبان قرار بگیرد از آن دست موضوعاتی است که اتفاقا در ماه‌های پایانی منتهی به روز انتخابات محل گمانه‌زنی‌ها شده است و روزی نیست که درباره این مسئله صحبتی به میان نیاید. بنابراین تا زمان اعلام نظر شورای نگهبان نمی‌توانیم درباره سرلیست اصلاح‌طلبان سخن به میان بیاوریم.» او در پاسخ به این سوال که آیا احتمال چند سرلیست برای لیست اصلاح‌طلبان وجود دارد گفت: «نمی‌توان برای یک لیست دو یا چند سر لیست نمی‌تواند وجود داشته باشد و به لحاظ منطقی هم نمی‌توانیم چنین پیش‌فرضی را قائل شویم. او به خبرآنلاین می‌گوید: باید انتخابات شروع بشود و افراد ثبت‌نام کنند و بعد لیست مشخص شود و پس از آن تصمیم‌گیری شود که آیا چند سرلیست داشته باشد یا نه. » مبلغ در پایان می‌گوید: «باید منتظر ماند تا ببینیم چه کسانی ثبت نام می‌کنند و چه کسانی از فیلتر شورای نگهبان به سلامت عبور می‌کنند بنابراین اکنون که چند ماهی تا انتخابات فاصله داریم و هنوز هم کسی برای کاندیداتوری ثبت نام نکرده است نمی‌توان درباره آنها صحبت کرد.»
رجانیوزرجانیوز3 روز قبل
گروه سیاسی-رجانیوز: مجلس شورای اسلامی در حوزه تصمیم گیری سهمیه بندی بنزین و گران کردن آن به نوعی خود را در حاشیه نشان داد. بعد از گرانی بنزین در ساعت صفر بود که عده‌ای از نمایندگان بیان داشتند که از موعد افزایش قیمت بنزین بی اطلاع بودند. اعضای فراکسیون امید هم در طرحی تبلیغاتی بیان می‌کردند که طرحی دوفوریتی در روز شنبه ارائه خواهند کرد و مطالبات مردم را پیگیری می‌نمایند. علی مطهری نماینده فراکسیون امید که سه سال نائب رئیس دوم مجلس و عضو هئیت رئیسه مجلس بود نیز بیان داشت مجلس از حیز انتفاع ساقط شده است. همواره در مجلس دهم طرح‌های دولتی با حمایت فراکسیون امید به تصویب مجلس رسید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
رئیس قوه‌قضائیه ضمن انتقاد از شیوه اجرای طرح، نگرانی مردم را ناشی از عدم اقناع افکار عمومی دانست و اظهار کرد: ضرورت داشت افکار عمومی در این زمینه روشن شود. او تاکید کرد که در این قضیه تردید نداریم که در صورت اقناع افکار عمومی، همراهی مردم حاصل می‌شود. نظارت برای جلوگیری از افزایش قیمت‌هارئیسی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر جلوگیری از افزایش قیمت کالاها و خدمات به بهانه افزایش قیمت بنزین تاکید کرد: قوه‌قضائیه نیز وظیفه نظارتی خود را در این زمینه دنبال می‌کند. موضوع کنترل قیمت‌ها و تلاش برای جلوگیری از افزایش نرخ کالاها، ازجمله موضوعاتی بود که علاوه بر رئیس قوه قضائیه، علی لاریجانی رئیس مجلس نیز روز گذشته بر آن تاکید کرد. دستگیری ۲ لیدر معاند در شیرازهمچنین سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس دو لیدر معاند اعتراض‌های شیراز را دستگیر کردند.
الفالف4 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۷ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۷۱۲۹با گذشت سه روز از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، واکنش‌ها به این طرح همچنان ادامه دارد. متاسفانه به‌دلیل اطلاع‌رسانی ضعیف رسانه‌های رسمی کشور درباره اعتراضات، آمار دقیقی از تجمعات و تعداد وکشته‌ها و زخمی‌ها در دست نیست. انتقاد رئیسی از اطلاع‌رسانی ضعیف درباره افزایش قیمت بنزینسیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قضایی از شیوه اجرای این طرح انتقاد کرد. بر همین اساس طرحی را دولت پیشنهاد کرد که بحثهای کارشناسی مختلفی درباره آن مطرح بود و نهایتا تصمیم بر این شد که اقداماتی طبق پیشنهاد و طرح دولت انجام شود. مقایسه طرح افزایش بنزین با طرح هدفمندی یارانه‌هاغلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما سال ۸۹ نیز قیمت‌های حامل‌های انرژی را تغییر داده و ما شاهد افزایش قیمت در ۱۶ نوع بودیم ولی تنشی پیش نیامد.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
علی مطهری با بیان اینکه نفس بیانات مقام رهبری درباره افزایش قیمت بنزین کار جوانمردانه بود، گفت: ایشان از تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا حمایت کردند تا وحدت داخلی خدشه دار نشود. علی مطهری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در توضیح بیانات روز گذشته رهبر انقلاب در ارتباط با تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا درباره افزایش قیمت سوخت، گفت: نفس فرمایشات مقام رهبری یک کار جوانمردانه بود. وی افزود: ایشان از تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا حمایت کردند تا وحدت داخلی خدشه دار نشود و آرامش به جامعه برگردد. مطهری یادآور شد: تصمیم افزایش قیمت بنزین توسط آن شورا جایگاه مجلس را تنزل داد زیرا مجلس باید در این خصوص تصمیم می‌گرفت اما مرجع دیگری انجام داد. وی با بیان اینکه تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا به نفع مردم است، ادامه داد: قیمت بنزین سال‌ها پیش می‌بایست افزایش پیدا می‌کرد اما به تاخیر افتاد.
ایسناایسنا4 روز قبل
حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم هم در نشست خبری امروز خود با بیان این که افزایش قیمت بنزین ضرورت داشت گفت: نمایندگان مجلس از طرح افزایش قیمت بنزین مطلع بودند. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که قیمت بنزین چند سالی ثابت مانده بود اما تورم شتابان پیش می‌رفت اظهار کرد: باید متناسب با افزایش تورم، قیمت بنزین هم اصلاح می‌شد. زیرا پایین بودن قیمت بنزین موجب مصرف زیاد بنزین، ایجاد آلودگی و ترافیک می‌شد. دو رئیس جمهور درباره اقدامات بعدی پیرامون ایران و سوریه و همچنین دیدار آتی رهبران ناتو در لندن رایزنی کردند. وزارت امورخارجه روسیه اعلام کرده است که افزایش اغتشاشات در ایران پس از اصلاح قیمت بنزین، «ممکن است به تحریک نیروهای خارجی باشد.»
خانه ملتخانه ملت4 روز قبل
علی مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اصل ۲۷ قانون اساسی در رابطه با شکل‌گیری راهپیمایی و برگزاری قانونی تجمعات اشاره کرد و گفت: اصل ۲۷ قانون اساسی به صراحت می‌گوید، اگر راهپیمایی‌ها مسلحانه و مخل احکام اسلام نباشد، راهپیمایی مجاز است. وی در ادامه افزود: موضوع راهپیمایی و برپایی تجمعات در قانون اساسی وجود دارد و نیازی به قانون جدید ندارد و می‌تواند انجام شود. عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به امکان برگزاری تجمعات قانونی براساس اصل ۲۷ قانون اساسی، تصریح کرد: نباید تخریب و برهم زدن نظم عمومی در تجمعات وجود داشته باشد و باید با کسانی که دست به تخریب اماکن عمومی می‌زنند، برخورد شود. نماینده مردم تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا وزارت کشور برای ایجاد تجمعات مسالمت آمیز مکان‌های خاصی را در نظر نمی‌گیرد، گفت: اگر دوست دارند مکان مشخص کنند. /پایان پیام
ایسناایسنا4 روز قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اقدام رهبر انقلاب در حمایت از تصمیم سران قوا در مورد افزایش قیمت بنزین را جوانمردانه توصیف کرد و گفت که ایشان با حمایت تمام قد از این تصمیم به بگومگوها و آشوب‌ها پایان دادند. به گزارش ایسنا، علی مطهری در یادداشتی با عنوان «اقدام جوانمردانه مقام رهبری» که در اختیار ایسنا گذاشت، نوشت: «حمایت رهبر انقلاب از تصمیم سران قوا درباره افزایش قیمت بنزین و پذیرش مسوولیت آن یک اقدام جوانمردانه و شجاعانه بود. اگر ایشان دوپهلو سخن می‌گفتند، موجب سردرگمی و ادامه آشوب‌ها می‌شد. امام (ره) جوانمردانه مسوولیت آن را پذیرفت و به بگو مگوها پایان داد. امروز نیز رهبر انقلاب گرچه ممکن است به نحوه اجرای این تصمیم انتقاد داشته‌اند اما به حمایت تمام قد از آن پرداختند و به بگومگوها و آشوب‌ها پایان دادند.
الفالف4 روز قبل
علی مطهری: مجلس از حیز انتفاع ساقط استگروه سیاسی الف، ۲۷ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۱۷ ۳۹۸۰۸۲۷۰۲۷۰ نظر، ۷ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارنماینده تهران و عضو فراکسیون امید گفت: مجلس شورای اسلامی قصد داشت تصمیم سران قوا در مورد بنزین را اصلاح کند اما چون مقام معظم رهبری به مسئله ورود پیدا کردند مجلس از نظر ایشان تمکین کردند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 روز قبل
این واکنش به همراه انتشار خبری درباره نظر امام خمینی درباره چندهمسری و ترک محضر استاد به خاطر گرفتن یار جدید، کفه ترازوی مخالفان چند همسری و تعدد زوجات را به شدت سنگین کرد. آیت‌الله طالقانی تعدد زوجات را تحدید کرد و آنقدر محدودیت برای آن در نظر گرفت که عملا امکان آن را سلب می‌کند. اما حالا می‌بینیم که ۴۰ سال پس از طالقانی، دوباره بحث تعدد زوجات در جامعه جلوه پیدا می‌کند. حتی برخی نویسندگان آنقدر تند درباره این مسئله نوشتند که چندهمسری را انحطاط اخلاقی ارزشهای جامعه قلمداد کردند. به گفته او چند همسری محکوم به شکست است و از سوی جامعه ایرانی، تحمل نمی‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
آیت‌الله طالقانی تعدد زوجات را تحدید کرد و آنقدر محدودیت برای آن در نظر گرفت که عملا امکان آن را سلب می‌کند. اما حالا می‌بینیم که ۴۰ سال پس از طالقانی، دوباره بحث تعدد زوجات در جامعه جلوه پیدا می‌کند. حتی برخی نویسندگان آنقدر تند درباره این مسئله نوشتند که چندهمسری را انحطاط اخلاقی ارزشهای جامعه قلمداد کردند. به گفته او چند همسری محکوم به شکست است و از سوی جامعه ایرانی، تحمل نمی‌شود. در این راستا دیدن فیلم اظهارنظرات نمایندگان در نکوش چندهمسری هم خالی از لطف نیست.
فراروفرارو5 روز قبل
رهبر انقلاب از اصلاح قیمت بنزین حمایت کردندفرارو- افزایش قیمت بنزین و از سر گیری سهمیه بندی آن بازتاب منفی زیادی در جامعه داشته است. حمایت رهبر معظم انقلاب از تصمیم سران قوا برای افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن می‌تواند، مسیر اجرای این طرح را هموار کند. به این ترتیب بنزین سهمیه‌ای ۵۰ درصد و بنزین آزاد سه برابر افزایش قیمت پیدا کرده است. رسانه‌هایی که همیشه هر انتقاد و اعتراضی را امنیتی جلوه می‌دهند، اعتراض به قیمت بنزین را مردمی و واقعی می‌دانند. از سوی دیگر برخی نمایندگان مجلس به سرعت وارد تهیه طرح‌های دو فوریتی و سه فوریتی شدند تا مانع افزایش قیمت بنزین شوند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 روز قبل
نارضایتی از افزایش قیمتبامداد جمعه بود که خبر افزایش قیمت بنزین همه مردم را شوکه کرد و به سرعت در فضای رسانه‌ای، مجازی و شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخید. هر چند که به گفته خود دولت مابه‌التفاوت این افزایش قیمت به خود مردم بازگردانده خواهد شد. افزایش یارانه‌ها دلیل و بهانه‌ای برای توجیه این افزایش قیمت است. مجلس طرح را لغو کندیک مرجع تقلید در قم از افزایش قیمت بنزین به شدت ابراز تاسف و نگرانی کرده و خطاب به نمایندگان مجلس خواستار لغو این طرح شدند. تجدید نظر کنیدیک استاد حوزه علمیه قم نسبت به افزایش ناگهانی قیمت بنزین در شرایط فعلی ابراز ناراحتی کرد.

به انتهای لیست رسیدید

علی مطهری

علی مطهری (زادهٔ ۶ بهمن ۱۳۳۶ تهران) سیاستمدار و استاد دانشگاه ایرانی است، که هم‌اکنون به عنوان نماینده تهران در دوره دهم مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس دوم مجلس، فعالیت می‌کند. وی پیشتر در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نماینده تهران در مجلس حضور داشت. او فرزند مرتضی مطهری و برادر همسر علی لاریجانی است. علی مطهری همچنین عهده‌دار مسئولیت نشر و نظارت بر نشر تألیفات مرتضی مطهری است. در این صفحه آخرین و مهم ترین اخبار مرتبط با علی مطهری را می‌خوانید. ویکی‌پدیا