آخرین و مهم‌ترین اخبار « علی مطهری »
علی مطهری

اخبار «علی مطهری»

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
روزنامه کیهان در سلسله مطالبی که علیه برجام نوشته و می‌نویسد، در سرمقاله ۲۴ تیر به قلم حسین شریعتمداری نوشت: «گنجشک رنگ‌شده را دادند و قناری را گرفتند.» آقای شریعتمداری! بازگشت میلیاردها دلار ارز و یک میلیارد و ۷۳۰میلیون دلار از پول‌های ایران که مربوط به خرید اسلحه از آمریکا توسط رژیم قبل که ۴دهه در آن کشور بلوکه شده بود، گنجشک رنگ‌شده است یا قناری؟ خروج ایران از ذیل بند ۷ منشور ملل، لغو قطع‌نامه‌ها، امکان خریدو‌فروش بین‌المللی و نقل‌وانتقال پول ازجمله خرید هواپیما پس از برجام گنجشک رنگ‌شده است یا قناری؟ آقای شریعتمداری! علی مطهری در تازه‌ترین اظهارنظر دراین‌باره می‌گوید: «عده‌ای مصمم بودند برجام اجرا نشود و آن‌قدر کارشکنی کردند تا زمینه‌ خروج ترامپ از برجام فراهم شد». برجام به این دلیل گنجشک نیست، بلکه قناری است، چون ترامپ می‌گوید «بدترین قرارداد تاریخ آمریکا» است و دیپلمات‌های ایرانی سر دیپلمات‌های آمریکایی کلاه گذاشتند. نگارنده حاضر است دراین‌باره با شما مناظره کند تا معلوم شود ما قناری گرفتیم و گنجشک رنگ‌شده دادیم، یا به تعبیر شما ما قناری دادیم، گنجشک رنگ‌شده گرفتیم؟ منبع: روزنامه ستاره صبح
فارسفارس1 روز قبل
در این هجمه‌ها به مخالفت‌های خاتمی و کروبی و مجمع روحانیون مبارز علیه نهضت آزادی و چهره‌هایی چون ابراهیم یزدی و مهندس بازرگان اشاره می‌شود. قربانی این دعوای جناحی، ماهیت حقیقی نهضت آزادی است و جز غسل تعمید دادن به آن رهاوردی ندارد. جالب آنکه برخی از فعالان سیاسی، اصلاح طلبان را متهم می‌کنند که روی‌آوری آنها به نهضت آزادی برای رأی بوده است؛ چرا که نهضت آزادی گروهی محبوب است. این نقض غرضی آشکار و تناقضی اسف‌بار است که از ماهیت واقعی و خطرناک نهضت آزادی غفلت یا تغافل می‌کند. نقد بنیادینی که به مدعیات فوق الذکر این نظریه‌پرداز دینی وارد است آن است که قیاس ریاست دینی پاپ‌ها‌ با ریاست روحانیت دین اسلام، قیاس مع‌الفارق است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اظهارات اخیر علی مطهری که گفته صدا و سیما نباید درخواست مصاحبه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا را رد کند، با واکنش‌های متفاوتی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بوده است. این موضوع به همراه تقدیر نمایندگان مجلس از سازندگان سریال گاندو، سوژه طنز «شهرونگ» شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پرونده اتهامات جاسوسی به برخی از فعالان محیط زیست که به «پرونده محیط زیستی‌ها» معروف شده است هفته گذشته وارد فصل جدیدی شد. زیرا به گفته این وکیل، ارتش در پرونده بازداشت فعالان محیط زیستی نقش داشته و نامه‌ای به دادستانی درباره این متهمان نوشته است. البته این اظهارات و اتهامات با اعتراض برخی از چهره‌ها از جمله علی مطهری نماینده مجلس هم روبرو شد و او اعلام کرد نهاد تخصصی یعنی وزارت اطلاعات می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیستی جاسوس نیستند. با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در راس قوه قضاییه، همچنان رسیدگی به این پرونده ادامه دارد. از سوی دیگر هنوز واکنشها به این دادگاه هم پایان نیافته و تعدادی از فعالان محیط زیست درباره آن اظهارنظر می‌کنند.
انتخابانتخاب2 روز قبل
ما در گذشته فقط در قالب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فعالیت می‌کردیم که ترکیبی از احزاب بود. بنابراین حالا اگر در قالب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نباشد و در قالب جبهه اصلاحات هم باشد آن وقت باید فقط احزاب عضو باشند. ولی به هرحال «شورای هماهنگی جبهه اصلاحات» که یک نهاد شناخته شده و با سابقه‌تر است، کماکان فعالیت دارد، و اگر مجوزی برای «مجمع اصلاح طلبان» صادر شود، به موازات «شورای هماهنگی جبهه اصلاحات» فعالیت خواهد. در هیچ کشوری هم که در آن، روال مرسوم فعالیت احزاب و دموکراسی رایج است، مطابقت ندارد. در جلسات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، کمیته سیاسی یک مصوبه‌ای را تصویب و به خود شورای هماهنگی ارائه کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب در نشست حزب اتحاد ملت، گفت: در هیچ دوره‌ای به اندازه امسال میان اصلاح‌طلبان درباره انتخابات اختلاف نظر وجود نداشته است. یکی از موارد اختلافی میان اصلاح‌طلبان را می‌توان موضوع شرکت یا عدم حضور آنها در انتخابات دانست. این اظهارنظرها که چندماهی هست از زبان برخی اصلاح‌طلبان شنیده می‌شود، واکنش چهره‌های دیگر این جریان را به‌دنبال داشت. مسئله دیگری که اصلاح‌طلبان نسبت به آن نگران هستند، عدم تمکین برخی احزاب به سازوکار شورای سیاست‌گذاری است. این شورا که در آستانه انتخابات مجلس دهم در سال ۹۴ شکل گرفت، توانست لیستی واحد برای انتخابات ارائه دهد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب در نشست حزب اتحاد ملت، گفت: در هیچ دوره‌ای به اندازه امسال میان اصلاح‌طلبان درباره انتخابات اختلاف نظر وجود نداشته است. یکی از موارد اختلافی میان اصلاح‌طلبان را می‌توان موضوع شرکت یا عدم حضور آنها در انتخابات دانست. مسئله دیگری که اصلاح‌طلبان نسبت به آن نگران هستند، عدم تمکین برخی احزاب به سازوکار شورای سیاست‌گذاری است. این شورا که در آستانه انتخابات مجلس دهم در سال ۹۴ شکل گرفت، توانست لیستی واحد برای انتخابات ارائه دهد. حزب کارگزاران از جمله منتقدان اصلی عملکرد عارف در انتخابات مجلس است.
الفالف4 روز قبل
بازداشت طبری، با اهداف سیاسی نیستاحمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بازداشت اکبر طبری، معاون اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه در زمان آیت‌الله لاریجانی به «آزادی» گفت: «من معتقد نیستم که الان قوه قضاییه کار سیاسی می‌کند. به طور کلی آنچه که مسلم است این است که آقای روحانی و آقای جهانگیری نماینده دو دیدگاه متفاوت هستند. در اینکه آقای جهانگیری در دولت دوازدهم مهجور شده و تقریبا عصاره او را گرفته و او را کنار گذاشته‌اند، تردیدی نیست. در شرایط کنونی هیچ‌یک از ایده‌هایی که آقای جهانگیری برای اداره کشور مدنظر داشته، در عملکرد دولت قابل رویت نیست. هم‌اکنون حداقل در پنج مرکز استان نیاز به کنار رفتن ائمه جمعه بشدت احساس می‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز4 روز قبل
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به طرح ۴ سؤال از سوی نمایندگان از اردکانیان وزیر نیرو گفت: نمایندگان از پاسخ‌های وزیر نیرو قانع نشدند ولی ادامه مذاکرات و سوالات به هفته آینده موکول شد. سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: هیچ‌کدام از این نمایندگان از پاسخ‌های وزیر قانع نشدند و قرار شد ادامه جلسه و مذاکرات رسیدگی به سؤال دیگر نمایندگان از وزیر نیرو در هفته آینده پیگیری شود. ارجاع سوال از وزیر نیرو به جلسه علنی مجلسعضو کمیسیون انرژی مجلس از ارجاع سوال از وزیر نیرو به جلسه علنی پارلمان خبر داد. خبرگزاری تسنیم: هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه عصر امروز (سه‌شنبه ۲۵ تیر) کمیسیون متبوعش، گفت: بررسی سوال بنده از رضا اردکانیان وزیر نیرو در دستورکار امروز کمیسیون انرژی قرار داشت. وی در تشریح سوال خود از وزیر نیرو اظهار داشت: سوء مدیریت طی یک سال گذشته در این وزارتخانه، عملکرد نامناسب وزیر نیرو نسبت به برنامه‌هایی که در زمان رأی اعتماد به مجلس ارائه کرده بود و همچنین بخشینگری‌ها و جابه‌جایی‌ها غیر کارشناسی از جمله محور‌های سوال از وزیر نیرو بود.
خانه ملتخانه ملت4 روز قبل
حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز (سه‌شنبه، ۲۵ تیرماه (کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر دادگستری در این کمیسیون برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان خبر داد و گفت: سوالات علی مطهری و پروانه مافی، نمایندگان تهران در مورد قتل علیرضا شیرمحمدعلی در زندان فشافویه بود که در روزهای پایانی سال ۹۷ توسط دو قاتل سابقه دار رخ داد که وزیر توضیحاتی داد که در نهایت این دو نماینده از پاسخ‌های آوایی قانع نشدند. سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: سوال داریوش اسماعیلی نماینده سروستان، کوار و خرامه در مورد عدم کنترل بازار و قیمت کالاهای اساسی بود که وزیر مطرح کرد که با وجود امکانات اندک تمامی تلاش خود را برای کنترل این موضوع انجام دادیم که در نهایت این نماینده نیز از پاسخ‌های وزیر قانع نشد. سوالات نمایندگان برای بررسی به صحن علنی ارجاع می‌شودوی ادامه داد: سوال سوم توسط مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود در مورد انتقال زندان‌ها از شهرها بر اساس برنامه ششم توسعه مطرح شد که در نهایت این نماینده از پاسخ‌های وزیر قانع نشد؛ بنابراین سوالات مطروحه مورد نظر به صحن علنی برای بررسی ارجاع می‌شود. نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سوال بیت الله عبداللهی نماینده اهر و هریس در مورد عدم شناسایی عامل قتلی در روستایی در بخش مرکزی هریس بود که با توضیحات وزیر مقرر شد در فرصتی یک ماهه این موضوع بررسی شود. /پایان پیام
فارسفارس4 روز قبل
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: وزیر دادگستری برای پاسخ به سؤال پنج نفر از نمایندگان در کمیسیون حاضر شد که چهار نماینده از پاسخ وی قانع نشدند و سوالات برای بررسی بیشتر به صحن علنی مجلس ارجاع خواهد شد. حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز علیرضا آوایی وزیر دادگستری برای پاسخ به چهار فقره سؤال در کمیسیون حاضر شد که در سه مورد آن نمایندگان از پاسخ وزیر قانع نشدند و سؤالات آنان برای بررسی بیشتر به صحن علنی ارجاع خواهد شد. سخنگوی کمیسیون قضاییه مجلس اظهار داشت: در مورد دوم مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود سؤالی در خصوص علت عدم انتقال زندان‌ها در شهرهای بزرگ به خارج از شهر مطرح کرد که پاسخ وزیر برای وی قانع‌کننده نبود و سؤال برای بررسی بیشتر به صحن علنی مجلس ارجاع شد. نوروزی اظهار داشت: پاسخ آوایی در این رابطه نیز نتوانست نماینده سؤال‌کننده را قانع کند و سؤال وی هم برای بررسی بیشتر به صحن علنی مجلس ارجاع خواهد شد. سخنگوی کمیسیون قضاییه مجلس در پایان گفت: ‌ در ابتدای جلسه هم موضوع حل مشکل جذب پیشرفته‌شدگان در آزمون استخدامی قوه قضاییه مطرح شد که نمایندگان به وزیر یک ماه فرصت دادند تا مشکل این جذب پذیرفته شدگان را حل کند.
ایمناایمنا5 روز قبل
به گزارش ایمنا، محمدرضا عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در صفحه توییتر خود آورده است: می‌گویند شخص من در ارتباط با نامه فراکسیون_امید درباره آقای محمدرضاخاتمی مخالفت کرده‌ام؛ در حالی که شخصا پرونده ایشان را بدور از آنکه رسانه‌ای کنم از طریق مسئولان ارشد قوه قضائیه پیگیری کرده‌ام. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه نوشته است: در شورای_عالی_سیاستگذاری_اصلاح_طلبان نیز نسبت به پرونده ایشان موضع‌گیری صورت گرفت و برخی بدون اطلاع از ماهیت موضوع و تنها براساس یک خبر نادرست و بر اساس شنیده‌ها قضاوت می‌کنند؛ هرچند به این حاشیه‌سازی‌ها توجه نمی‌کنم. او می‌گوید: «در مجلس برخی نمایندگان درباره نحوه رسیدگی به پرونده آقای خاتمی در حال جمع آوری امضا برای نامه‌ای اعتراضی خطاب به وزیر دادگستری هستند.» «ارسال نامه متوقف شد» این خبری بود که پیش از شروع جلسه علنی نوبت بعدازظهر از لابی مجلس به گوش می‌رسید. برخی نمایندگان عضو فراکسیون امید درباره چند و چون این توقف می‌گفتند. آنطور که برخی شنیده‌ها حکایت دارد، محمدرضا عارف حتی حاضر به امضای این نامه نشده است.
برنابرنا5 روز قبل
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از قانع نشدن دو نفر از نمایندگان از پاسخ‌های وزیر دادگستری در مورد قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه خبر داد و گفت: سوال برای بررسی به صحن علنی ارجاع شد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از خانه ملت، «حسن نوروزی»، سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس، در تشریح دستور کار امروز کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر دادگستری در این کمیسیون برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان خبر داد و گفت: سوالات علی مطهری و پروانه مافی، نمایندگان تهران در مورد قتل علیرضا شیرمحمدعلی در زندان فشافویه بود که در روزهای پایانی سال ۹۷ توسط دو قاتل سابقه دار رخ داد که وزیر توضیحاتی داد که در نهایت این دو نماینده از پاسخ‌های آوایی قانع نشدند. سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: سوال داریوش اسماعیلی نماینده سروستان، کوار و خرامه در مورد عدم کنترل بازار و قیمت کالاهای اساسی بود که وزیر مطرح کرد که با وجود امکانات اندک تمامی تلاش خود را برای کنترل این موضوع انجام دادیم که در نهایت این نماینده نیز از پاسخ‌های وزیر قانع نشد. وی ادامه داد: سوال سوم توسط مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود در مورد انتقال زندان‌ها از شهرها بر اساس برنامه ششم توسعه مطرح شد که در نهایت این نماینده از پاسخ‌های وزیر قانع نشد؛ بنابراین سوالات مطروحه مورد نظر به صحن علنی برای بررسی ارجاع می‌شود. نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سوال بیت الله عبداللهی نماینده اهر و هریس در مورد عدم شناسایی عامل قتلی در روستایی در بخش مرکزی هریس بود که با توضیحات وزیر مقرر شد در فرصتی یک ماهه این موضوع بررسی شود.
خانه ملتخانه ملت5 روز قبل
- تذکر جبار کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر جهاد کشاورزی: علت عدم تأسیس شهرک‌های کشاورزی در گیلان. - تذکربهمن طاهرخانی نماینده تاکستان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم پیگیری در خصوص آسفالت کردن راه‌های ارتباطی شهرستان تاکستان. - تذکر نصرالله پژمانفر نماینده مشهد، کلات به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم اجرای ماده (۶) قانون حمایت از معلولان توسط وزارت بهداشت. همچنین تذکر به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: دستور رسیدگی و تجدیدنظر نسبت به افزایش قیمت ۶۴ تا ۱۵۰۰ برابر اینترانت. - تذکر حمید بنایی نماینده گناباد، بجستان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم صدور دستور جهت تکمیل پروژه راه روستایی قاسم آباد و بجستان.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 روز قبل
ساعت۲۴- سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده محمدرضا خاتمی گفت: ایشان چون نتوانستند ادعای خود را ثابت کنند مجرم شناخته شدند. اگر در دادگاه تجدید نظر بتوانند ثابت کند مساله دیگری است و ما در دادگاه درباره تعداد رای صحبت نمی‌کنیم. غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه درباره اظهارات علی مطهری درخصوص پرونده محمدرضا خاتمی گفت: ایشان با مطالبی که مطرح کردند بخش‌های مختلفی را زیر سوال بردند و چون نتوانستد ادعای خودشان را به اثبات برساند، عمل‌شان مجرمانه است. وی افزود: اگر در دادگاه تجدیدنظر بتوانند ثابت کنند مسئله دیگری است. ما در دادگاه درباره تعداد رای و صندوق رای صحبت نمی‌کنیم زیرا مرجع دیگری مسئول این کار است.
فارسفارس5 روز قبل
نماینده مردم شیراز در تذکری به وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد که چرا در اجرای تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ در واگذاری دو شرکت فرهنگی، ورزشی استقلال و پرسپولیس تعلل صورت می‌گیرد. علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره عدم اجرای اهداف و برنامه‌های پیشنهادی وی در زمان اخذ رأی اعتماد تذکر داد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر به وزیر کشور لزوم رسیدگی فوری درباره حضور غیرقانونی اتباع خارجی در شهرهای دولت‌آباد، شاهین‌شهر و میمه را متذکر شد. حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی لزوم اجرای ماده ۶ قانون حمایت از حقوق معلولان توسط وزارت بهداشت را متذکر شد. علی اکبری نماینده مردم شیراز در تذکری به وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد که چرا در اجرای تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ در واگذاری دو شرکت فرهنگی، ورزشی استقلال و پرسپولیس تعلل صورت می‌گیرد.
ایلناایلنا5 روز قبل
سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده محمدرضا خاتمی گفت: ایشان چون نتوانستند ادعای خود را ثابت کنند مجرم شناخته شدند. اگر در دادگاه تجدید نظر بتوانند ثابت کند مساله دیگری است و ما در دادگاه درباره تعداد رای صحبت نمی‌کنیم. وی افزود: اگر در دادگاه تجدیدنظر بتوانند ثابت کنند مسئله دیگری است. ما در دادگاه درباره تعداد رای و صندوق رای صحبت نمی‌کنیم زیرا مرجع دیگری مسئول این کار است. در مرحله بدوی دادگاه تصمیم می‌گیرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 روز قبل
علی مطهری معتقد است پیشنهاد پمپئو برای گفتگو با تلویزیون ایران یک فرصت است اما باید مصاحبه کننده کسی باشد که او را به چالش بشکد. مصاحبه‌کننده باید کاملا مسلط مسائل را مطرح کند که ضعف منطق آمریکا آشکار شود. چنین اتفاقی منطق ایران را به درستی به دنیا نشان می‌دهد. *پس شما این پیشنهاد آقای پمپئو را قابل بررسی می‌دانید و معتقدید صداوسیما نباید در گام اول ردش کند؟ -بله. *به نظرتان چه فایده‌ای خواهد داشت اگر مناظره تلویزیون ایران با پمپئو به نفع ما تمام شود؟ -چون در مجموع منطق ایران قوی‌تر است این اقدام می‌تواند منطق ایران را به دنیا نشان دهد و به نفع دیپلماسی ما خواهد بود.

فیلم | قتلی که «پرستو» را به ادبیات رسانه‌ها اضافه کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفت خرداد ۱۳۹۸ میترا استاد، آن‌قدر اسم ناآشنایی بود که برای اعلام خبر قتلش تیتر زدند: همسر دوم نجفی به قتل رسیداما خیلی طول نکشید که میترا استاد به سرخط خبرهای کشور آمد. از سابقه خودکشی در هتل لاله تهران تا سخنانی درباره اینکه میترا استاد با نهادهای امنیتی در همکاری می‌کرده و او را تحت فشار قرار می‌داده است. رجوع به گفت‌وگوهای غلامحسین کرباسچی، عطریان‌فر، حسین مرعشی و الویریکیفر خواست پرونده قتل میترا استاد در کمتر از یک هفته صادر شدتاریخ دادگاه بررسی قتل میتر استاد ابتدا ۱۰ تیر و سپس ۲۲ تیر اعلام شدسرانجام اولین داددگاه بررسی قتل میترا استاد، شنبه ۲۲ تیرماه برگزار شددر جلسه دادگاه دست‌نوشته نجفی درباره قتل میترا استاد قرائت شد. نجفی مدعی شده بود که میترا استاد بارها مرا با ارتباط با مردان اجنبی تهدید کرده بودبرادر میترا استاد در حین خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: نجفی قاتل است؛ به هیچ عنوان کوتاه نمی‌آییم. نوبت دوم دادگاه چهارشنبه، ۲۶تیر برگزار می‌شود
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
این اتفاق حذف بخشی از محصول تولید شده در هر جای جهان ممکن است رخ دهد ولی وقتی که سریال یا فیلم در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد سابقه ندارد که همزمان با آن بخش‌های حذف شده هم منتشر شود. نهایتا شاید چند سال بعد نسخه‌ای معروف به «نسخه کارگردان» از آن فیلم یا سریال منتشر شود که زمان آن بیشتر است و این مهم با رضایت تهیه کننده و صاحب اثر انجام می‌شود. در این میان مدیر روابط عمومی شبکه افق سیما از پخش سریال گاندو بدون حذفیات از این شبکه خبر داد. اما این که یک سریال که محصول خود تلویزیون است قرار باشد در ۲ کانال مختلف پخش شود که در یک کانال بخش‌هایی از آن حذف شده است در نوع خود بی سابقه است. اگر چنین اتفاقی رخ دهد پرسشی جدی‌ مطرح است که آیا شاهد موقعیت یک بام و دو هوا در صدا و سیما هستیم؟ برای پرهیز از این شائبه که این نوشتار موافق با سانسور سریال گاندو است، اتفاقا برعکس از رویکرد شبکه افق استقبال می‌کنیم و ای کاش که شبکه ۳ هم سریال گاندو را بدون هیچ گونه حذفیاتی پخش می‌کرد.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
نامه نیوز: بخش‌های خبری صداوسیما خیلی تلاش دارند که از خود یک چهره حرفه‌ای نشان دهند، به همین خاطر معمولا سوژه‌های بی خطری را پیدا می‌کنند و در پیگیری آن موضوعات زمین و آسمان را به هم می‌دوزد تا ثابت کنند در کار اطلاع رسانی در داخل و خارج کشور رقیب ندارند. حالا وزیر خارجه آمریکا صحبتی کرده که نوع واکنش صداوسیما به آن، می‌تواند معیار خوبی برای سنجش حرفه‌ای بودن بخش‌های خبری صداوسیما باشد. علی مطهری معتقد است پیشنهاد پمپئو برای گفتگو با تلویزیون ایران یک فرصت است اما باید مصاحبه کننده کسی باشد که او را به چالش بشکد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، صبح امروز بود که علی مطهری از جمع‌آوری امضا از سوی تعدادی از نمایندگان برای ارسال نامه به وزیر دادگستری خبر داد. علی مطهری گفت که «برخی نمایندگان درباره نحوه رسیدگی به پرونده محمدرضا خاتمی در حال جمع‌آوری امضا برای نامه‌ای اعتراضی خطاب به وزیر دادگستری هستند. در میان بازهم نام محمدرضا عارف بر سر زبان‌ها افتاد، چرا که گفته شد، محمدرضا عارف اعلام کرده است که با کلیت نوشتن نامه مخالف است و این موضوع را به صلاح نمی‌داند. برای همین با اینکه تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس و عضو فراکسیون این را امضا کرده بودند با این اعلام نظر پیگیری نامه از دستور کار فراکسیون خارج شد. حالا محمدرضا عارف در توئیتی به حواشی جمع‌آوری امضا درباره پرونده محمدرضا خاتمی پاسخ داده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 روز قبل
وی با اشاره به اظهارات ابوترابی، نماینده نجف‌آباد درخصوص درخواست آپارتمان در ازای انصراف از استیضاح وزرا گفت: هیات‌رئیسه مجلس این موضوع را در جلسه دیروز بررسی و اعلام کرد که چنین چیزی صحت ندارد. وی افزود: دو نفر از نمایندگان در دور فعلی مجلس از برخی وزرا درخواست دریافت آپارتمان را داده بودند که این نماینده آن را به موضوع انصراف از استیضاح ربط داده بود؛ اما هیات‌رئیسه این مساله را تکذیب می‌کند. جمع‌آوری امضا برای نامه اعتراضی به دادگاه خاتمیدر خبری دیگر از مجلس، علی مطهری نماینده مردم تهران از جمع‌آوری امضا از سوی تعدادی از نمایندگان برای ارسال نامه به وزیر دادگستری خبر داد. به گزارش «ایرنا» وی گفت: برخی نمایندگان درباره نحوه رسیدگی به پرونده خاتمی در حال جمع‌آوری امضا برای نامه‌ای اعتراضی خطاب به وزیر دادگستری هستند. اگر بنا بود که ادعای متهم بررسی نشود و دادگاه صرفا به‌نظر شورای نگهبان استناد کند، به چه علتی دادگاه تشکیل شد؟ در همین حال به گزارش خبرآنلاین، ظاهرا محمدرضا عارف اعلام کرده است که با کلیت نوشتن نامه مخالف است و این موضوع را به صلاح نمی‌داند؛ آن‌طور که برخی شنیده‌ها حکایت دارد محمدرضا عارف حتی حاضر به امضای این نامه نشده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، صبح امروز بود که علی مطهری از جمع‌آوری امضا از سوی تعدادی از نمایندگان برای ارسال نامه به وزیر دادگستری خبر داد. علی مطهری گفت که «برخی نمایندگان درباره نحوه رسیدگی به پرونده محمدرضا خاتمی در حال جمع‌آوری امضا برای نامه‌ای اعتراضی خطاب به وزیر دادگستری هستند. در میان بازهم نام محمدرضا عارف بر سر زبان‌ها افتاد، چرا که گفته شد، محمدرضا عارف اعلام کرده است که با کلیت نوشتن نامه مخالف است و این موضوع را به صلاح نمی‌داند. برای همین با اینکه تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس و عضو فراکسیون این را امضا کرده بودند با این اعلام نظر پیگیری نامه از دستور کار فراکسیون خارج شد. حالا محمدرضا عارف در توئیتی به حواشی جمع‌آوری امضا درباره پرونده محمدرضا خاتمی پاسخ داده است.
الفالف5 روز قبل
سردار سلیمانی به پوتین تفهیم کرد که سوریه آخرین سنگر جبهه شرق است و اگر این را از دست بدهید، غربی­‌ها ارزشی برای شما قائل نیستند. ***گزینه‌های احتمالی وزارت آموزش و پرورشمهر نوشت: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، ۴گزینه‌ احتمالی برای وزارت آموزش و پرورش را اعلام کرد. دولت ترامپ، تحریم محمد جواد ظریف را مد نظر دارد؛ هر چند ظریف می‌گوید خارج از ایران هیچ دارایی ندارد. استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، در ۲۴ ژوئن گفت که انتظار می‌رود ظریف در یک هفته تحریم شود. بعد از چهار دهه شاید ما نیازمند تامل و درنگ انتقادی هستیم و باید خودمان را در آینه نقد ببینیم.

انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است

7+
ایمناایمنا5 روز قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین؛ ارسال نامه تذکر نمایندگان اصلاح طلب مجلس به وزیر دادگستری برای رسیدگی به دفاعیات محمدرضا خاتمی با نظر مصلحتی محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید از دستورکار فراکسیون خارج شد. براساس شنیده‌ها از لابی مجلس، ماجرا از این قرار بود که اختلافات در درون فراکسیون امید باعث شد تا روند ارسال نامه تذکر به هیات رئیسه مجلس متوقف شود. دوباره عارف، دوباره انفعال «ارسال نامه متوقف شد» این خبری بود که پیش از شروع جلسه علنی نوبت بعدازظهر از لابی مجلس به گوش می‌رسید. برخی نمایندگان عضو فراکسیون امید درباره چند و چون این توقف می‌گفتند. آنطور که برخی شنیده‌ها حکایت دارد محمدرضا عارف حتی حاضر به امضای این نامه نشده است.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
در این بین یادداشت روز چهارشنبه (۱۹/۴/۹۸) روزنامه ایران که توسط علی مطهری عضو فراکسیون امید مجلس در نقد و مذمت! این سریال، نگاشته شده قابل توجه است که به آن می‌پردازیم: ایشان در ابتدا با تخیلی خواندن سریال گاندو، گویا سعی در پنهان‌سازی واقعیتی آشکار دارد! اما ظاهرا نیت آقای مطهری فراتر از این بحث‌هاست! مطهری با مطرح کردن موضوع «دولت پنهان» در ایران، گویا سعی دارد با فرافکنی و فرار روبه جلو به تبرئه دولت در پروژه نفوذ بپردازد! مطهری از طرف دیگر به معامله (بخوانید مبادله) جیسون رضاییان صرفا در قبال دریافت پول بلوکه شده می‌پردازد و حتی برای این عمل از نقض اصول اخلاقی اسلام از جانب جمهوری اسلامی ایران سخن به میان می‌آورد!

«گاندو» نشانه تبعیض، بدعت و دهن‌کجی در تلویزیون!

عصر ایرانعصر ایران6 روز قبل
در این راستا اطلاع رسانی کردیم و نامه به دبیر کل سازمان ملل متحد نوشتیم و اقدامات خودمان را انجام دادیم البته ما پول نداریم فیلم تبلیغاتی بسازیم! نهایتا شاید چند سال بعد نسخه‌ای معروف به «نسخه کارگردان» از آن فیلم یا سریال منتشر شود که زمان آن بیشتر است و این مهم با رضایت تهیه کننده و صاحب اثر انجام می‌شود. ۳ - در این میان مدیر روابط عمومی شبکه افق سیما از پخش سریال گاندو بدون حذفیات از این شبکه خبر داد. اما این که یک سریال که محصول خود تلویزیون است قرار باشد در ۲ کانال مختلف پخش شود که در یک کانال بخش‌هایی از آن حذف شده است در نوع خود بی سابقه است. اگر چنین اتفاقی رخ دهد پرسشی جدی‌ مطرح است که آیا شاهد موقعیت یک بام و دو هوا در صدا و سیما هستیم؟ برای پرهیز از این شائبه که این نوشتار موافق با سانسور سریال گاندو است، اتفاقا برعکس از رویکرد شبکه افق استقبال می‌کنیم و ای کاش که شبکه ۳ هم سریال گاندو را بدون هیچ گونه حذفیاتی پخش می‌کرد.
ایلناایلنا6 روز قبل
به گزارش ایلنا، علی مطهری با اشاره به انتشار دفاعیات محمدرضا خاتمی در فضای مجازی گفت: دادگاه می‌گوید ملاک ما نظر شورای‌نگهبان است و تنها راه تغییر این دیدگاه دادگاه تجدیدنظر است. وی ادامه داد: در مجلس برخی نمایندگان درباره نحوه رسیدگی به پرونده آقای خاتمی در حال جمع آوری امضا برای نامه‌ای اعتراضی خطاب به وزیر دادگستری هستند. صحبت ما این است که اگر بنا بود که ادعای ایشان بررسی نشود و دادگاه صرفا به نظر شورای‌نگهبان استناد کند، به چه علت دادگاه تشکیل شد؟ این عضو فراکسیون امید پیشنهاد کرد: بهتر است به جای تشکیل دادگاه حکم کلی مشخص کنند تا هر فردی قائل به تقلب در انتخابات سال ۸۸ شد، به دو سال زندان محکوم است، چرا که در عمل این نحوه برگزاری دادگاه این پیام را به جامعه منتقل کرده است.

به انتهای لیست رسیدید

علی مطهری

علی مطهری (زادهٔ ۶ بهمن ۱۳۳۶ تهران) سیاستمدار و استاد دانشگاه ایرانی است، که هم‌اکنون به عنوان نماینده تهران در دوره دهم مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس دوم مجلس، فعالیت می‌کند. وی پیشتر در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نماینده تهران در مجلس حضور داشت. او فرزند مرتضی مطهری و برادر همسر علی لاریجانی است. علی مطهری همچنین عهده‌دار مسئولیت نشر و نظارت بر نشر تألیفات مرتضی مطهری است. در این صفحه آخرین و مهم ترین اخبار مرتبط با علی مطهری را می‌خوانید. ویکی‌پدیا