عکاسان

عکاسان

تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
محمد حکمیان در گفتگو با خبرنگار تسنیم در کیش اظهار داشت: جزیره کیش ظرفیت هنری بسیار خوبی دارد که نه‌تنها در استان هرمزگان بلکه در کل کشور قابل استفاده و ارائه است. وی افزود: کمیت و کیفیت از حضور هنرمندان در کیش دور از ذهن بود و با دیدن این ظرفیت، طرح‌ها و ایده‌های زیادی برای برنامه‌ریزی و اجرا خواهیم داشت. مسؤل بسیج هنرمندان استان هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های نویسندگی در شهرستان‌ها و مناطق قشم، میناب و رودان گفت: کیش می‌تواند پایلوت و مرکز دورهم جمع کردن فرهنگیان و هنرمندان و محل برگزاری جشنواره‌های متفاوت باشد. حکمیان حاصل نشست دو جانبه با مسؤل بسیج هنرمندان کیش را مطلوب ارزیابی کرد و در ادامه جمعی از عکاسان کیش را در «نمایشگاه عکس هور» ملاقات کرد و با حضور در پاتوق شعر و داستان، به دیدار و گفتگو با شاعران و شعردوستان جزیره پرداخت. انتهای پیام/۷۵۵۸/ ع
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
پخش سخنرانی‌های کوبنده امام راحل علیه مطامع شیطانی رژیم شاه از این قوانین، تصاویر آرشیوی و برخی اسناد بجا مانده از آن دوران درباره انقلاب سفید، بخش‌های مختلف مستند «قصه‌های انقلاب» را تشکیل می‌دهد. شب روایت میزبان راوی «قصه‌های ظهر جمعه» می‌شودمجله شبانگاهی «شب روایت» امشب میزبان محمدرضا سرشار نویسنده مطرح کشور می‌شود. «شب روایت» به تهیه‌کنندگی حسین شاه‌مرادی محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۳ به صورت زنده پخش می‌شود. پخش سریال «تا صبح» برای افغانستانی‌هاپخش سریال تلویزیونی «تا صبح» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر و مجید جوانمرد، از فردا چهارشنبه ۲ بهمن آغاز می‌شود. «نفس» جلیل سامان در شبکه سحرمجموعه تلویزیونی «نفس» به کارگردانی جلیل سامان محصول شبکه سوم سیما از کانال آذری شبکه سحر پخش می‌شود.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
دبیر مسابقه عکس «سیلاب» می‌گوید: رسالت یک هنرمند عکاس تنها گرفتن تصویر خوب نیست بلکه تاثیری است که عکس با نمایش آن، به وجود می‌آورد. به گزارش ایسنا، مهناز شفیعی دبیر سومین دوره مسابقه عکس سیلاب گفت: در دو دوره گذشته که مسابقه عکس خانه‌های روستایی برگزار شد، هدف ما فقط برگزاری یک مسابقه نبود، بلکه می‌خواستیم با بهره گیری از کارکرد عکس به عنوان یک رسانه عمومی و مستند، پتانسیل و کاستی‌های مناطق روستایی را نشان دهیم. شفیعی در توضیح بخش‌های مختلف مسابقه «سیلاب» ادامه داد: مسابقه در دو بخش اصلی و ویژه برگزار شده است. مهلت ارسال آثار به مسابقه عکس سیلاب تا ۱۲ بهمن ماه است و این مهلت تمدید نخواهد شد. هنرمندان و عکاسان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند به نشانی http: //Pic. bonyadmaskan. ir مراجعه و یا با دبیرخانه مسابقه با شماره تلفن ۶۶۴۶۵۴۴۰ تماس حاصل کنند.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، مهرداد ملک زاده در افتتاحیه نمایشگاه عکس «عکسی برای امیر» که به مناسبت سالروز درگذشت امیرکبیر در موزه ملی ایران برگزار شد، گفت: عکس‌های این نمایشگاه قطاعی منجمد شده از میزان مطالبات سرزمین ایران است که نشان می‌دهد چه میزان این مطالبات طی ۲۰۰ سال گذشته تغییر کرده‌اند. وی با بیان اینکه جامعه مدنی ایران طی دو قرن گذشته تغییرات بسیاری داشته است افزود: ورود فرهنگ غربی و منازعات این قاره به کشور ما باعث دگرگونی‌های مدنی در ایران شد که اوج آن را در دوران مشروطه شاهد هستیم. مدیر امور پژوهشی پژوهشگاه ادامه داد: ذهنیت تاریخی مردم ایران شاید با اصل شخصیت امیرکبیر ایران متفاوت باشد با این حال ملت ایران از این شخصیت بزرگ استوره سازی کرده‌اند و او را نماد و شاخصی برای حکمرانی خوب در عصر حاضر می‌دانند. در ادامه برنامه به نفرات اول تا سوم مسابقه «عکسی برای امیر» که به ترتیب شامل مهدیار مهدی پور، امیرحسین کمالی و سامان عرفان فر می‌شود هدایایی به رسم یادبود تقدیم شد. همچنین عکس عکاسان حامد دهقان پور و حامد راستی در این آیین شایسته تقدیر شناخته شد.
ایرناایرنا11 ساعت قبل
مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در نشست خبری نمایشگاه نگارگری آسمان نگاره‌ها از چاپ کتاب این رویداد خبر داد و گفت: گردهمایی آثار فاخر نگارگری در یک نمایشگاه بی سابقه بوده است و می‌تواند نمایشگر احوال انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته به روایت نگارگری باشد. محمدعلی رجبی دبیرکل نمایشگاه نگارگری آسمان‌نگاره‌ها در این نشست گفت: ۸۱ اثر از هنرمندان مختلفی که در چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه نگارگری فعالیت کردند به نمایش در خواهد آمد. نشست‌های تخصصی این رویداد فرهنگ و هنری با محورهای مبانی حکمی و معنوی نگارگری در نشست اول، زن و نگارگری در نشست دوم، نگارگری در بوته نقد و نظر در نشست سوم و نگارگری در نسبت با سایر هنرها در نشست چهارم بررسی می‌شود. زن و نگارگری در نشست دوم با خانم دکتر مینا صدری، خانم دکتر پریسا شاد قزوینی و خانم دکتر راضیه یاسینی برپا می‌شود. نمایشگاه نگارگری آسمان نگاره‌ها از ۱۴ بهمن تا ۴ اسفند در گالری ابوالفضل عالی و گالری شماره ۲ خانه عکاسان برگزار خواهد شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین12 ساعت قبل
مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری نشست‌ خبری در نمایشگاه نگارگری «آسمان نگاره‌ها» گفت: شروع هنر انقلاب با هنرهای تجسمی گره خورده که این موضوع از آثار انقلابی در گنجینه هنرهای تجسمی حوزه هنری مشخص است. شجاعی‌طباطبایی در این نشست خبری گفت: مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری از ابتدای سال برای برپایی رویدادهای گوناگون برنامه‌ریزی کرده بود. وی افزود: «آسمان نگاره‌ها» چند ماه پیش در شورای تخصصی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری از سوی دکتر محمد علی رجبی پیشنهاد و با استقبال اعضا روبرو شد. مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با اشاره به اینکه نمایشگاه از ۱۴بهمن تا ۴ اسفند ماه در گالری ابولفضل عالی و نگاه‌خانه تازه تاسیس خانه عکاسان حوزه هنری میزبان علاقه‌مندان خواهد بود گفت: شروع هنر انقلاب با هنرهای تجسمی گره خورده است. این موضوع از آثار انقلابی در گنجینه هنرهای تجسمی حوزه هنری مشخص است.

جریانی از همان ابتدا قصد حذف انقلاب از سینما را داشت

7+
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی وثوق‌نیا یکی از سه داور بخش مسابقه عکس جشنواره منطقه‌ای «سروناز» است که از ۳ بهمن ماه به میزبانی شیراز آغاز بکار می‌کند. وی در کنار افشین بختیار و امیرعلی جوادیان، آثار عکس را داوری و برترین‌ها را معرفی می‌کنند؛ در حالی که ۵ بهمن‌ماه در نشستی «نگاه تحلیلی به آثار عکاسان آژانس مگنوم در قرن ۲۱» خواهد داشت. وی ادامه داد: در این روند به چگونگی انتخاب و پرداخت موضوع، شکل ارائه و رویکردهای نو در آثار این عکاسان اشاره خواهد شد. این داور بخش عکس جشنواره سروناز سطح کیفی بخش عکس و آثاری که داوری شدند را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: متأسفانه با دیدن عکس‌های شرکت کنندگان این جشنواره بیشتر جا خوردیم! به گزارش خبرنگار مهر، شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با نام «سروناز» به میزبانی شیراز، ۳ تا ۶ بهمن ماه برگزار می‌شود.
ورزش۳ورزش۳12 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، ژوزه مورینیو دو ماه است که به عنوان سرمربی تاتنهام منصوب شده و هنوز وضعیت باثباتی بر این تیم حاکم نشده است. تاتنهام البته توانسته خود را از نیمه دوم جدول جدا کند ولی هنوز نتوانسته به جمع چهار تیم بالای جدول اضافه شود. این هدفی است که ژوزه مورینیو دنبال می‌کند یعنی کسب سهمیه لیگ قهرمانان برای تاتنهام. طبق ادعای دیلی میل، ژوزه مورینیو و دنی رز مدافع چپ ملی پوش تاتنهام اخیرا با یکدیگر اختلاف پیدا کرده‌اند و بین این دو در تمرین یکشنبه تاتنهام تنش نیز در گرفته است. رز در تمرین یکشنبه از مورینیو توضیح می‌خواهد و پس از چند دقیقه صحبت که گویا با صدای بلند نیز همراه بوده، دو طرف به نتیجه‌ای نمی‌رسند.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این نمایشگاه به همت مرکز هنر‌های تجسمی حوزه هنری و با مشارکت دانشگاه هنر‌های اسلامی _ ایرانی استاد محمود فرشچیان، دانشگاه آزاد اسلامی، فرهنگستان هنر، پژوهشگاه فرهنگ، هنر، ارتباطات (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، مکتب نگارگری کمال الدین بهزاد، اداره موزه‌های شاهد (موزه شهدا)، پژوهشکده هنر‌های سنتی (پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری)، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، انجمن نگارگری ایران، موزه ملی قرآن کریم (وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)، موزه هنر‌های معاصر تهران، معاونت فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) و مدرسه اسلامی هنر برپا می‌شود. نمایشگاه آسمان نگاره‌ها در نگارخانه ابوالفضل عالی و نگارخانه شماره ۲ خانه عکاسان برگزار خواهد شد. همزمان با برگزاری این نمایشگاه در روز‌های ۲۸ و ۲۹ بهمن، ​چهار کارگاه تخصصی با حضور استادان نگارگری در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
برنامه «عکس‌های تکان‌دهنده» (Fotos que sacuden al mundo) شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی در این قسمت، عکس متعلق به دختری افغان را بررسی می‌کند که در پی یک حمله انتحاری در روز عاشورا برخی از اعضای خانواده خود را از دست می‌دهد. مسعود حسینی با این عکس توانست در سال ۲۰۱۲، جایزه معتبر پولیتزر را از آن خود کند. دختربچه‌ای که در تصویر مشاهده می‌شود، ترانه اکبری نام دارد که از بهت کشته شدن اعضای خانواده‌اش فریاد می‌زند. لباس سبز ترانه اکبری را خانواده‌اش برای وی خریده بودند تا در مراسم عزاداری روز عاشورا بر تن کند. او در این عکس، از بهت مرگ برادر، اقوام و هم‌بازی هایش فریاد می‌زند.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، آئین افتتاح اولین نمایشگاه کتاب‌های ترجمه شده سوره مهر به زبان‌های خارجی با حضور محسن مؤمنی شریف، رئیس حوزه هنری، عبدالحمید قره داغی، معاون اداری مالی حوزه هنری، مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، حبیب احمدزاده، محسن کاظمی، مهناز فتاحی و جمعی از نویسندگان و مترجمان در حوزه هنری برگزار شد. این مدیر فرهنگی افزود: البته کار ترجمه به زبان‌های دیگر، تلاش پرزحمت و پر هزینه‌ای است و نیازمند حمایت مؤسسات و ارگان‌های فرهنگی دیگر است. قره داغی اضافه کرد: بحث مهمی دیگری که مطرح است حق التالیف نویسندگان است که ما تلاش داریم در چاپ‌های بعدی از این آثار ترجمه شده حتما این مورد رعایت شود و نویسندگان عزیز از تمام حق و حقوقشان برخوردار شوند. در ادامه این مراسم محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری در سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکریم که یکی از آرزوها دیرینه اهالی قلم امروز به ثمر نشست. رئیس حوزه هنری افزود: البته در حوزه ترجمه آثار ما بدون مشکل هم نبودهایم و مشکلات زیادی از سوی دولتهای غربی سر راه ترجمه آثار ما به این زبان‌ها وجود دارد.
فارسفارس16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، آیین افتتاح اولین نمایشگاه کتاب‌های ترجمه شده سوره مهر به زبان‌های خارجی با حضور محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری، عبدالحمید قره داغی، معاون اداری مالی حوزه هنری، مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، حبیب احمدزاده، محسن کاظمی، مهناز فتاحی و جمعی از نویسندگان و مترجمان در حوزه هنری برگزار‌ شد. قره داغی اضافه کرد: بحث مهمی دیگری که مطرح است حق التالیف نویسندگان است که ما تلاش داریم در چاپ‌های بعدی از این آثار ترجمه شده حتما این مورد رعایت شود و نویسندگان عزیز از تمام حق و حقوقشان برخوردار شوند. در ادامه این مراسم محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکریم که یکی از آرزوها دیرینه اهالی قلم امروز به ثمر نشست. رییس حوزه هنری افزود: البته در حوزه ترجمه آثار ما بدون مشکل هم نبوده‌ایم و مشکلات زیادی از سوی دولتهای غربی سر راه ترجمه آثار ما به این زبان‌ها وجود دارد. سال‌هاست نتوانسته‌ایم کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» را در آمریکا منتشر کنیم.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم افتتاح اولین نمایشگاه کتاب‌های ترجمه شده سوره مهر به زبان‌های خارجی با حضور محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری، عبدالحمید قره داغی معاون اداری مالی حوزه هنری، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری، مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، حبیب احمدزاده، محسن کاظمی، مهناز فتاحی و جمعی از نویسندگان و مترجمان در حوزه هنری برگزار‌ شد. این مدیر فرهنگی افزود: البته کار ترجمه به زبان‌های دیگر، تلاش پرزحمت و پر هزینه‌ای است و نیازمند حمایت موسسات و ارگان‌های فرهنگی دیگر است. بحث مهمی دیگری که مطرح است حق‌التألیف نویسندگان است که ما تلاش داریم در چاپ‌های بعدی از این آثار ترجمه شده حتما این مورد رعایت شود و نویسندگان عزیز از تمام حق و حقوقشان برخوردار شوند. در ادامه این مراسم محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری، در سخنانی گفت: خدا را شاکریم که یکی از آرزوها دیرینه اهالی قلم امروز به ثمر نشست. رئیس حوزه هنری افزود: البته در حوزه ترجمه آثار ما بدون مشکل هم نبوده‌ایم و مشکلات زیادی از سوی دولت‌های غربی سر راه ترجمه آثار ما به این زبان‌ها وجود دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
کوچکی در ادامه از اهمیت فعالیت عکاسان انقلاب و جنگ تحمیلی و پیامدهای مهم فعالیت‌های آن‌ها می‌گوید. واحدهایی همچون «تولید عکس»، «آموزش»، «گویاسازی آثار» و چند بخش دیگر را امسال اضافه کردیم که همانطور که گفتم در حال قلق‌گیری و طراحی فرایندها و زیرساخت‌ها هستند. برای سؤال پایانی اهمیت و ارزش آثار عکاسی جنگ و عکاسان این حوزه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ عکس جنگ و مخصوصا جنگ تحمیلی عراق علیه ایران برای ما فقط یک عکس صرف نیست. عکس جنگ برای ما هم عامل بازدارنده است و هم امیدبخش. عکاسی جنگ در دنیای امروز ابزار اطلاع‌رسانی رسانه‌ای است، ولی یک وجه پنهان نیز به همراه دارد و آن هم این است که ارزش و کارکرد ضدجنگ نیز دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
آیین افتتاح اولین نمایشگاه کتاب‌های ترجمه شده سوره مهر به زبان‌های خارجی با حضور محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری، عبدالحمید قره داغی، معاون اداری مالی حوزه هنری، مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، حبیب احمدزاده، محسن کاظمی، مهناز فتاحی و جمعی از نویسندگان و مترجمان در حوزه هنری برگزار شد. قره داغی اضافه کرد: بحث مهمی دیگری که مطرح است حق التالیف نویسندگان است که ما تلاش داریم در چاپهای بعدی از این آثار ترجمه شده حتما این مورد رعایت شود و نویسندگان عزیز از تمام حق و حقوقشان برخوردار شوند. در ادامه این مراسم محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکریم که یکی از آرزوها دیرینه اهالی قلم امروز به ثمر نشست. مومنی شریف گفت: اگر امروز اذعان می‌کنیم که نهضت ترجمه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس اتفاق افتاده این حاصل سالها برنامه ریزی مستمر و پیگیر از سوی حوزه هنری است که امروز می‌بینیم بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب به بیش از هفت زبان زنده دنیا ترجمه و منتشر شده است که این اتفاق مبارکی است. رییس حوزه هنری افزود: البته در حوزه ترجمه آثار ما بدون مشکل هم نبوده‌ایم و مشکلات زیادی از سوی دولتهای غربی سر راه ترجمه آثار ما به این زبان‌ها وجود دارد.
ورزش۳ورزش۳17 ساعت قبل
ستاره‌هایی همچون فرشته کریمی، سارا شیربیگی و …؛ البته نباید نام یک ستاره درخشان در درون قفس توری ایران را از قلم انداخت و آن هم کسی نیست جز فرزانه توسلی. کسی که با درخشش در پیراهن تیم ملی توانست به «عقاب آسیا» شهرت پیدا کند و در لیگ چهاردهم بود که توانست با نامی نو اصفهان، قهرمانی لیگ را جشن بگیرد. توسلی در سال ۲۰۱۴ یک افتخار مهم دیگر را هم به دست آورد و توانست جز ۱۰ دروازه بان برتر فوتسال جهان قرار گیرد که در تاریخ فوتسال بانوان ایران بی‌سابقه بود. او در خصوص ادامه همکاری‌اش با تیم نامی نو گفت: من هم چون قرارداد دو ساله‌ای با نامی نو بسته بودم بعد از مذاکره با مدیرعامل و دریافت پیشنهادی با شرایط مالی خوب، تصمیم گرفتم در لیگ پانزدهم هم در نامی نو توپ بزنم. چرا که در این صورت، تمایل اسپانسرها برای سرمایه گذاری بیشتر می‌شود و بسیاری دیگر از مشکلات هم حل خواهند شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
اما در روزهای آینده باید منتظر جزئیات بیشتری از حملات موشکی به پایگاه عین الاسد باشند. به گزارش مشرق، نظامیان تروریست آمریکایی در پایگاه عین الاسد نقش ویژه‌ای را در عملیات ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی ایفا کردند و البته اولین تاوان این جنایت را هم دادند؛ عین الاسد بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق است که در غرب بغداد واقع شده و مساحت ۱۰ کیلومتر مربعی (معادل منطقه سبز بغداد) دارد. پایگاه نظامی «عین الاسد» در واقع یک فرودگاه برای نیروهای نظامی است و به واسطه اینکه مسیر اصلی دسترسی نیروهای نظامی آمریکا از خارج عراق به داخل عراق و ارتباط با ۱۳ پایگاه نظامی آمریکا در عراق است، بسیار حائز اهمیت است. پایگاه عین الاسد در اصل قادسیه نام داشت که در پایان ۱۹۹۰ ساخته شد و از سال ۲۰۰۳ در اشغال آمریکایی‌ها قرار گرفت. این پایگاه بزرگ‌ترین پایگاه آمریکا در عراق و مهم‌ترین پایگاه ارتش آمریکا برای ترابری و تأمین سوخت است.

مهدی کلهر: جریانی از همان ابتدا قصد حذف انقلاب از سینما را داشت/ به فرمان امام خمینی فیلمبردار به جنگ فرستادم

7+
تسنیمتسنیم1 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان،، آیین افتتاح اولین نمایشگاه کتاب‌های ترجمه شده سوره مهر به زبان‌های خارجی با حضور محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری، عبدالحمید قره داغی، معاون اداری مالی حوزه هنری، مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، حبیب احمدزاده، محسن کاظمی، مهناز فتاحی و جمعی از نویسندگان و مترجمان در حوزه هنری برگزار شد. قره داغی اضافه کرد: بحث مهمی دیگری که مطرح است حق التالیف نویسندگان است که ما تلاش داریم در چاپ‌های بعدی از این آثار ترجمه شده حتما این مورد رعایت شود و نویسندگان عزیز از تمام حق و حقوقشان برخوردار شوند. در ادامه این مراسم محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکریم که یکی از آرزو‌ها دیرینه اهالی قلم امروز به ثمر نشست. مومنی شریف گفت: اگر امروز اذعان می‌کنیم که نهضت ترجمه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس اتفاق افتاده این حاصل سال‌ها برنامه ریزی مستمر و پیگیر از سوی حوزه هنری است که امروز می‌بینیم بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب به بیش از هفت زبان زنده دنیا ترجمه و منتشر شده است که این اتفاق مبارکی است. رییس حوزه هنری افزود: البته در حوزه ترجمه آثار ما بدون مشکل هم نبوده‌ایم و مشکلات زیادی از سوی دولت‌های غربی سر راه ترجمه آثار ما به این زبان‌ها وجود دارد.
ایرناایرنا1 روز قبل
یکصد و هفتاد و هشتمین نشست انسان‌شناسی و فرهنگ یکشنبه بیست و نهم دی‌ماه ۹۸ با موضوع مدیریت فرهنگی در دههٔ ۱۳۴۰ با یادی از فریدون رهنما برگزار شد. برای همین نیز می‌خواهم از مدیریت فرهنگی به او برسم. به همین ترتیب فریدون رهنما چه پیش از تلویزیون و چه در دورانی که در این نهاد بود، نقش بسیار مهمی داشت. فروغی می‌گفت باید کاری کرد که مردم از شارلاتانیسم و هوچی‌گری به‌سوی فرهنگ بیایند؛ مدیریت فرهنگی به این معنا است. مدیریت فرهنگی همان سرپرستی فرهنگی نیستپس از صحبت‌های کریمی، اصلانی بار دیگر به موضوع مدیریت فرهنگی اشاره کرد و گفت: مدیریت فرهنگی را نباید با سرپرستی فرهنگی اشتباه گرفت و منظور از مدیریت، ایجاد فضای مناسب برای کسانی بود که می‌توانستند کار هنری کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تیم فولاد خوزستان فردا (سه‌شنبه) به مصاف تیم شهدای دوکوهه اندیمشک می‌رود. فولادی‌ها هفته قبل و در دیداری تدارکاتی به مصاف پیکان رفته و به تساوی ۲-۲ رسیدند، این تیم از روز یکشنبه دور جدید تمرینات خود را در اهواز آغاز کرده و در این تمرینات تمامی بازیکنان حضور دارند. شاگردان جواد نکونام فردا و از ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه در زمین اختصاصی باشگاه به مصاف تیم شهدای دوکوهه اندیمشک خواهند رفت. ورود خبرنگاران برای این دیدار آزاد است، خبرنگاران و عکاسان عزیز می‌توانند برای پوشش این دیدار در زمین محل مسابقه حاضر شوند. بیشتر بخوانید: انتهای پیام/
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فولاد خوزستان فردا به مصاف تیم شهدای دوکوهه اندیمشک می‌رودفولادی‌ها هفته قبل و در دیداری تدارکاتی به مصاف پیکان رفته و به تساوی دو بر دو رسیدند، این تیم از روز یک‌شنبه دور جدید تمرینات خود را در اهواز آغاز کرده و در این تمرینات تمامی بازیکنان حضور دارند. شاگردان جواد نکونام فردا و از ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه در زمین اختصاصی باشگاه به مصاف تیم شهدای دوکوهه اندیمشک خواهند رفت. ورود خبرنگاران برای این دیدار آزاد است، خبرنگاران و عکاسان عزیز می‌توانند برای پوشش این دیدار در زمین محل مسابقه حاضر شوند. انتهای پیام/ک
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
یکی از مواردی که شاید در هنگام انتخاب آتلیه عکاسی کودکان یا آتلیه عکاسی نوزاد کمتر مورد توجه قرار گیرد، ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری عکاس آتلیه است. یکی از مواردی که شاید در هنگام انتخاب آتلیه عکاسی کودکان یا آتلیه عکاسی نوزاد کمتر مورد توجه قرار گیرد، ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری عکاس آتلیه است. برخورد اولیه عکاس آتلیه هنگام بازدید از امکانات آتلیهاولین جایی که شما می‌توانید در مورد عکاس آتلیه قضاوت کنید و در حقیقت برداشت اولیه خود را از روی رفتار آنها انجام دهید، برخورد اولیه با عکاس است. بنابراین اعتماد پذیری و تعهد اخلاقی از مهمترین ویژگی هایی است که شما در انتخاب عکاس آتلیه بارداری باید به دنبال آن باشید. جمع بندیباید قبول کنیم که عکاس آتلیه مهمترین مهره در جریان عکاسی بارداری و عکاسی کودکان در آتلیه است.

«ژنرال» راهی تماشاخانه سپند می‌شود/خطر عبور حیوانات وحشی را جدی بگیرید

13+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی1 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نمایش «زیر پلک ماه» به نویسندگی عدالت فرزانه و کارگردانی مشترک مجید یاراحمدی و نازنین پاشا تا ۱۶ بهمن در تالار محراب روی صحنه است. نمایش «زیر پلک ماه» به حضور و مقاومت بانوان در دفاع مقدس می‌پردازد. دیگر عوامل این نمایش عبارتند از بازیگران: پریسا سلمانی، هادی رضایی، فاطمه زمانی، مرجان زاغریان، تهیه کننده: مجید یاراحمدی، سرپرست گروه تئاتر سکوت: سامان خلیلیان، مشاور کارگردان: پریسا سلمانی، سنتور و دف: صادق آشنا، عود: سپهر ابطهی، کمانچه: هادی رضایی، برنامه ریز: سارا سعادت نیا، طراح دکور: غلامرضا عربی، دستیار: حسین سلامات، الهه خطاط، طراح گریم: مهتاب حسنی، طراح لباس: سارا حکاک، مدیر صحنه: جمال سهرابی، عکاسان: مجتبی هادوی، ملیکا راکی، طراح نور: اکبرشجاعی، طراح پوستر و بروشور: میلاد اسماعیلی، دستیار تهیه: هستی قاضی و ساخت تیزر: عرشیا مرادی.
مهرمهر1 روز قبل
در توضیح علی سعادتمند درباره این نمایشگاه آمده است: بعد از گذشت چند سال دوری از عکاسی و عدم برگزاری نمایشگاه عکس، به این فکر افتادم که نمایشگاه گروهی عکسی برای بیست نفر از دانشجویانم برپا کنم. نمایشگاهی با عنوان «فوتوغراف» که حاصل چند ماه کار و زحمت این هنرمندان است و با کمک «آرت تایم گالری» شکل گرفت و به سرانجام رسید. «آرت تایم گالری» نقش بسیار مهمی در ایجاد این راه و کمک به هنرمندان این مجموعه ایفا کرده است. این نمایشگاه روز جمعه ۴ بهمن ساعت ۱۶ تا ۲۰ در آرت تایم گالری به نشانی زعفرانیه (مقدس اردبیلی)، خیابان پسیان، کوچه سینایی، پلاک ۲۴ افتتاح خواهد شد و تا ۱۱ بهمن ادامه دارد. آرت تایم گالری (زمان هنر) چهارشنبه‌ و پنجشنبه‌ تعطیل است و ساعت بازدید ۱۶ تا ۲۰ خواهد بود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشتیم فولاد خوزستان فردا به مصاف تیم شهدای دوکوهه اندیمشک می‌رود. فولادی‌ها هفته قبل و در دیداری تدارکاتی به مصاف پیکان رفته و به تساوی دو بر دو رسیدند، این تیم از روز یک‌شنبه دور جدید تمرینات خود را در اهواز آغاز کرده و در این تمرینات تمامی بازیکنان حضور دارند. اخبار ورزشی- شاگردان جواد نکونام فردا و از ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه در زمین اختصاصی باشگاه به مصاف تیم شهدای دوکوهه اندیمشک خواهند رفت. ورود خبرنگاران برای این دیدار آزاد است، خبرنگاران و عکاسان عزیز می‌توانند برای پوشش این دیدار در زمین محل مسابقه حاضر شوند.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- تیم فولاد خوزستان فردا به مصاف تیم شهدای دوکوهه اندیمشک می‌رود. به گزارش فوتبالی، تیم فولاد خوزستان فردا به مصاف تیم شهدای دوکوهه اندیمشک می‌رود فولادی‌ها هفته قبل و در دیداری تدارکاتی به مصاف پیکان رفته و به تساوی دو بر دو رسیدند، این تیم از روز یک‌شنبه دور جدید تمرینات خود را در اهواز آغاز کرده و در این تمرینات تمامی بازیکنان حضور دارند. شاگردان جواد نکونام فردا و از ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه در زمین اختصاصی باشگاه به مصاف تیم شهدای دوکوهه اندیمشک خواهند رفت. ورود خبرنگاران برای این دیدار آزاد است، خبرنگاران و عکاسان عزیز می‌توانند برای پوشش این دیدار در زمین محل مسابقه حاضر شوند.

به انتهای لیست رسیدید