عیدی بازنشستگان

عیدی بازنشستگان

ایسناایسنا5 روز قبل
مهم‌ترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و اشتغال به زمان پرداخت عیدی کارگران و بازنشستگان، ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در کشور طی یک سال گذشته و سالم‌سازی محیط کار در کارگاه‌های مشاغل سخت و زیان آور اختصاص داشت. در این نشست شیوه محاسبه تورم ماهانه ارائه و مقرر شد قیمت کالاهای مصرفی خانوارهای کارگری محاسبه، استخراج و پس از جمع‌بندی نهایی به شورای عالی کار اعلام شود. در هفته‌ای که گذشت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت به موقع عیدی و پاداش بازنشستگان خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم عیدی بازنشستگان سر وقت و حتی الامکان با حقوق بهمن ماه به آنها پرداخت شود. ناصر چمنی از کارفرمایانی که نقدینگی و قدرت مالی دارند خواست تا عیدی و پاداش کارگران را به جهت حفظ قدرت خرید آنها بهمن ماه پرداخت کنند. به گفته وی با توجه به مناسبتهای خجسته‌ پیش رو، بهمن ماه بهترین زمان پرداخت عیدی و پاداش کارگران و بازنشستگان است و موجب دلگرمی و حفظ قدرت خرید آنها می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز6 روز قبل
سلامت نیوز: مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین‌اجتماعی ضمن اعلام جزییات بدهی این سازمان به مراکز درمانی گفت: معوقات سال ۹۷ مراکز درمانی دانشگاهی تقریبا پرداخت شده و فقط ۳۸۰ میلیارد تومان باقی مانده است. به گزارش سلامت نیوز، شهرام غفاری در گفتگو با مهر در خصوص پرداخت مطالبات مراکز علوم پزشکی از تأمین اجتماعی گفت: مطالبات سال ۹۷ تقریبا پرداخت شده است و در حال حاضر فقط ۳۸۰ میلیارد تومان از معوقات دانشگاه علوم پزشکی باقی مانده است. وی با اشاره به اینکه ۸ هزار میلیارد تومان تاکنون پرداخت کرده‌ایم، اظهار داشت: طلب باقی مانده دانشگاه علوم پزشکی مربوط به ماه‌های اسفند و بهمن است که در مجموع ۳۸۰ میلیارد تومان می‌شود. غفاری در پاسخ به این سوال که آیا برای پرداخت مطالبات خود منتظر پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی هستید؟ گفت: پرداخت مطالبات ما به طور مستقیم به نقدینگی‌های ما مربوط می‌شود و وقتی حق بیمه‌ها وصول می‌شود، بخشی از اعتبار به بخش درمان و بخشی به مستمری‌ها می‌رود و ما از محل درمان مطالبات خود را پرداخت می‌کنیم. هنگامی که نقدینگی دچار فراز و نشیب شده باشد، نمی‌توانیم زمان قطعی پرداخت مطالبات را اعلام کنیم اما در مجموع پرداخت مطالبات ما ربطی به دریافت بدهی از دولت ندارد و سعی می‌کنیم هر زمانی که اوراق به ما داده شود و یا اعتباری از حق بیمه‌ها به دست بیاید نسبت به تسویه بدهی‌های خود اقدام کنیم.
مهرمهر6 روز قبل
شهرام غفاری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص پرداخت مطالبات مراکز علوم پزشکی از تأمین اجتماعی گفت: مطالبات سال ۹۷ تقریبا پرداخت شده است و در حال حاضر فقط ۳۸۰ میلیارد تومان از معوقات دانشگاه علوم پزشکی باقی مانده است. وی با اشاره به اینکه ۸ هزار میلیارد تومان تاکنون پرداخت کرده‌ایم، اظهار داشت: طلب باقی مانده دانشگاه علوم پزشکی مربوط به ماه‌های اسفند و بهمن است که در مجموع ۳۸۰ میلیارد تومان می‌شود. مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی تصریح کرد: برنامه ریزی‌های لازم برای پرداخت باقیمانده مطالبات این مراکز انجام شده و قرار است از طریق اوراق مابقی مطالبات نیز تسویه شود. هنگامی که نقدینگی دچار فراز و نشیب شده باشد، نمی‌توانیم زمان قطعی پرداخت مطالبات را اعلام کنیم اما در مجموع پرداخت مطالبات ما ربطی به دریافت بدهی از دولت ندارد و سعی می‌کنیم هر زمانی که اوراق به ما داده شود و یا اعتباری از حق بیمه‌ها به دست بیاید نسبت به تسویه بدهی‌های خود اقدام کنیم. مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: نسبت به پرداخت تعهداتی که در بخش درمان داریم، اقدام می‌کنیم و البته بهتر است سایر بخش‌ها نیز به تعهدات خود در قبال تأمین اجتماعی پایبند باشند.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا، رئیس شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران با تاکید بر لزوم پرداخت مطالبات سال گذشته داروخانه‌ها از سوی سازمان بیمه سلامت، گفت: دولتمردان بدانند داروخانه‌ها در حال ورشکستگی هستند. زارعی ضمن تاکید بر شرایط اقتصادی نامطلوب داروخانه‌ها، ادامه داد: متاسفانه باید اعلام کنیم که عامل بسیاری از مشکلات دارویی کشور، عدم پرداخت به موقع مطالبات داروخانه‌ها توسط سازمان‌های بیمه‌گر است که داروخانه‌ها را به ورشکستی کشانده است. ما انتظار داریم بیمه سلامت، هر چه‌ سریع‌تر مطالبات سه ماهه دی، بهمن و اسفند سال گذشته را که معادل پنج ماه عادی سال است، پرداخت کند. بهمن ماه عیدی بازنشستگان پرداخت می‌شود​شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تلاش می‌کنیم که بهمن ماه عیدی بازنشسته‌ها واریز شود. وی گفت: افزایش حقوق کارکنان دولت توسط آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام خواهد شد.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
وزیر تعاون همچنین گفت: ۲٫۵ میلیون نفر از متقاضیان در طول دوره مورد رسیدگی قرار می‌گیرند و هیأت وزیران مصوبه‌ای ابلاغ کرد کسانی که مشمول دریافت کمک معیشتی می‌شوند از ماه‌های آتی به آنها پرداخت می‌شود. شریعتمداری گفت: آزمون وسع برای این افراد به طور مستمر انجام و نتیجه آن اطلاع‌رسانی می‌شود. به گفته وی، طبق معیارهای مصوب هیأت وزیران مهم‌ترین عامل برای رسیدگی به تقاضای این افراد درآمد خانوار است که برای خانوار یک نفره ۴ میلیون تومان در ماه، برای دو نفره ۵میلیون، سه نفره ۶ میلیون، چهار نفره ۷ میلیون و پنج نفره به بالا ۸ میلیون در ماه درآمد در نظر گرفته شده است. شریعتمداری این را هم گفت که تنها داشتن خانه و ماشین ملاک نیست بلکه مجموعه‌ای از موارد که مهم‌ترین آن درآمد خانوار است مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. * ممکن است سال آینده هم آزمون وسع برگزار شودوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در سال آینده هم ممکن است آزمون وسع برای خانوارهای متقاضی کمک معیشتی برگزار شود. وی همچنین در مورد تقاضایی که از طریق کد دستوری #۶۳۶۹* ثبت شده بود تقاضای جدید آنها در سامانه حمایت مورد رسیدگی قرار گرفت و در نهایت ۳ میلیون و ۷۰ نفر بر تقاضای خود مانده‌اند که طبق آزمون وسع پایگاه اطلاعات ایرانیان مورد رسیدگی قرار می‌گیرند. شریعتمداری همچنین در مورد کمیته مزد برای حداقل دستمزد کارگران گفت: جلسات کمیته دستمزد برگزار می‌شود و جلسات مقدماتی برای شورای عالی کار برگزار شده و حداقل مزد سال آینده سر وقت اعلام می‌شود. آخرین خبر۲۰۲۵
ایلناایلنا1 هفته قبل
وی ادامه داد: زمان مشخص برای واریز عیدی بازنشسته‌ها هرسال متفاوت است و تلاش می‌کنیم که بهمن ماه عیدی بازنشسته‌ها واریز شود. وزیر کار درباره بسته‌های معیشتی گفت: کمک معیشتی به بخش‌های از جامعه که دارای درآمد متوسط و پایین هستند از ویژگی‌های این دوره بود. شریعتمداری ادامه داد: براساس بودجه‌ای که مشخص شده است حتما در مورد پرداخت کمک معیشت دولت غربال‌گری انجام می‌شود به همین دلیل افراد زیادی درخواست رسیدگی برای دریافت بسته کمک معیشتی دارند که این درخواست‌ها بررسی می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: سامانه و سایتی را مشخص کردیم تا افراد درخواست خود را ارائه دهند و کمک معیشت دولت به حساب حدود ۴۲۰ هزار خانوار واریز کردیم. وی خاطرنشان کرد: حدود ۲ میلیون ۵۰۰ هزار نفر از افرادی که مجدد درخواست دادند که به مرور درخواست آنها را رسیدگی می‌کنیم و به این افراد اعلام می‌کنیم که مشمول دریافت بسته کمک معیشتی هستند یا خیر.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
وزیر کار با بیان اینکه همه کسانی که در مراحل بعدی مستحق دریافت باشند کمک معیشتی سه مرحله یک‌جا به حساب آنها واریز می‌شود، گفت: تلاش می‌کنیم عیدی بازنشستگان سر وقت و حتی‌الامکان با حقوق بهمن‌ماه به آنها پرداخت شود. وزیر کار گفت: تلاش می‌کنیم عیدی بازنشستگان سر وقت و حتی‌الامکان با حقوق بهمن‌ماه به آنها پرداخت شود. وزیر کار تاکید کرد: همه کسانی که در مراحل بعدی مستحق دریافت باشند کمک معیشتی سه مرحله یک‌جا به حساب آنها واریز می‌شود. وزیر کار در پاسخ به سوالی درباره احتمال واگذاری ذوب‌آهن نیز گفت: شستا یک مجموعه سبدگردان است که سهامداری‌اش پایدار نیست. با این حال تصمیمی برای واگذاری ذوب‌آهن نداریم.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
وزیر کار گفت: تلاش می‌کنیم عیدی بازنشستگان سر وقت و حتی الامکان با حقوق بهمن‌ماه به آنها پرداخت شود. ایسنا: وزیر کار گفت: تلاش می‌کنیم عیدی بازنشستگان سر وقت و حتی الامکان با حقوق بهمن‌ماه به آنها پرداخت شود. وزیر کار تاکید کرد: همه کسانی که در مراحل بعدی مستحق دریافت باشند کمک معیشتی سه مرحله یکجا به حساب آنها واریز می‌شود. وزیر کار در پاسخ به سوالی درباره احتمال واگذاری ذوب‌آهن نیز گفت: شستا یک مجموعه سبدگردان است که سهامداری‌اش پایدار نیست. با این حال تصمیمی برای واگذاری ذوب‌آهن نداریم.
فارسفارس1 هفته قبل
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه سومین جایزه مسئولیت اجتماعی و توسعه پایدار بنگاه‌ها گفت: آزمون وسع برای ۳ میلیون و ۷۰ هزار خانوار متقاضی کمک معیشتی برگزار می‌شود. وزیر تعاون همچنین گفت: ۲٫۵ میلیون نفر از متقاضیان در طول دوره مورد رسیدگی قرار می‌گیرند و هیأت وزیران مصوبه‌ای ابلاغ کرد کسانی که مشمول دریافت کمک معیشتی می‌شوند از ماه‌های آتی به آنها پرداخت می‌شود. شریعتمداری گفت: آزمون وسع برای این افراد به طور مستمر انجام و نتیجه آن اطلاع‌رسانی می‌شود. شریعتمداری این را هم گفت که تنها داشتن خانه و ماشین ملاک نیست بلکه مجموعه‌ای از موارد که مهم‌ترین آن درآمد خانوار است مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. * ممکن است سال آینده هم آزمون وسع برگزار شودوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در سال آینده هم ممکن است آزمون وسع برای خانوارهای متقاضی کمک معیشتی برگزار شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
وی اظهار داشت: هیچ گونه مشکل و کمبود منابعی برای پرداخت عیدی بازنشستگان نداریم و در حال حاضر منابع مالی آن تامین شده است. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه مزایایی برای بازنشستگان در سال آینده در نظر گرفته‌اید، گفت: بر اساس قانون حقوق آنها افزایش خواهد یافت که مبلغ افزایش حقوق در شورای عالی کار مشخص و توسط تامین اجتماعی اعمال می‌شود. سالاری افزود: موضوع دیگر همسان سازی حقوق بازنشستگان است که در قانون برنامه ششم هم به آن توجه شده است و دولت باید منابع آن را تامین کند و تامین اجتماعی نیز پیشنهاداتی را برای لایحه بودجه ۹۹ به مجلس ارائه کرده است که اگر بتوانند آن را به طریق نقدی و یا واگذاری سهام به سازمان تامین اجتماعی تامین کنند امکان ارائه خدمات مطلوب‌تر به بازنشستگان تامین اجتماعی وجود دارد. وی اظهار داشت: اگر منابع مالی برنامه‌ها مشخص نشود قطعا امکان اجرای آن وجود نخواهد داشت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
عادل دهدشتی اظهار کرد: این سازمان نیازمند همراهی شرکای اجتماعی خود است که بخشی از آن بازنشستگان هستند. دهدشتی گفت: خبر خوش برای بازنشستگان این است که علاوه بر پرداخت سر وقت حقوق ماهیانه آنها، به همت مدیریت سازمان منابع لازم برای پرداخت عیدی بازنشستگان نیز تهیه شده و در بهمن ماه به حساب آنها واریز خواهد شد. وی با اشاره به طرح‌های فرهنگی و اجتماعی این سازمان افزود: یکی از این طرح‌ها طرح کرامت رضوی است که در قالب آن ۳۰ هزار نفر از بازنشستگان به سفر سیاحتی و زیارتی مشهد مقدس اعزام می‌شوند و هزینه سفر و اقامت آنان پرداخت خواهد شد. معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: همچنین با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در قالب ۲۰ هزار فقره تسهیلات بانکی ۵ میلیون تومانی به بازنشستگان پرداخت خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی بهمن ماه به حساب‌شان واریز می‌شود. دهدشتی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی کشور گفت: این سازمان نیازمند همراهی شرکای اجتماعی خود است که بخشی از آن بازنشستگان هستند. عادل دهدشتی گفت: خبر خوش برای بازنشستگان این است که علاوه بر پرداخت سر وقت حقوق ماهیانه آنها، به همت مدیریت سازمان منابع لازم برای پرداخت عیدی بازنشستگان نیز تهیه شده و در بهمن ماه به حساب آنها واریز خواهد شد. وی با اشاره به طرح‌های فرهنگی و اجتماعی این سازمان گفت: یکی از این طرح‌ها طرح کرامت رضوی است که در قالب آن ۳۰ هزار نفر از بازنشستگان به سفر سیاحتی و زیارتی مشهد مقدس اعزام می‌شوند و هزینه سفر و اقامت آنان پرداخت خواهد شد. معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی افزود: همچنین با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در قالب ۲۰ هزار فقره تسهیلات بانکی ۵ میلیون تومانی به بازنشستگان پرداخت خواهد شد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
وعده هایی برای بازنشستگانمعاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی کشور ادامه داد: این سازمان نیازمند همراهی شرکای اجتماعی خود است که بخشی از آن بازنشستگان هستند. وی ادامه داد: همسان سازی حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق سالانه و بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی سه چالش اصلی در حوزه بازنشستگان تامین اجتماعی است. رییس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی کشور اضافه کرد: به صلاح دولت، سازمان‌ تامین اجتماعی و مجلس نیست که مطالبات بازنشستگان از دولتی به دولت بعدی منتقل شود و دامنه آن همه قوا را در بر بگیرد. وی همچنین بیان کرد: در حال حاضر دولت٢٥٠ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است. رییس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه ٩٩ به میزان ۱۵ درصد افزایش یافته که این افزایش مطابق ماده ٤١ و ١١١ تامین اجتماعی و براساس اعلام تورم سالانه محاسبه شده است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
یک فعال کارگری بر ضرورت رسیدگی به وضع معیشت بازنشستگان کارگری تاکید و ابراز امیدواری کرد: با درنظر گرفتن واقعیت‌های امروز و معیشت کارگران و بازنشستگان، در جهت ترمیم حقوق و دستمزد سال آینده اقدام شود. رحمت اله پورموسی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت توجه و رسیدگی به وضع معیشت کارگران به ویژه بازنشستگان کارگری گفت: ماده ۴۱ قانون کار به صراحت مبنای تعیین حداقل دستمزد را نرخ تورم و سبد معیشت خانوار اعلام کرده است و ما انتظار داریم که با درنظر گرفتن واقعیتهای امروز و معیشت کارگران و بازنشستگان نسبت به ترمیم حقوق و دستمزد سال آینده اقدام شود. متاسفانه علاوه بر کارگران معیشت بازنشستگان کارگری هم دچار مشکل شده و حقوق بازنشستگی کفاف هزینه‌های دارو، ‌ درمان و اجاره مسکن را نمی‌دهد. پورموسی در ادامه با اشاره به تاکید قانون بر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: اجرای طرح همسان سازی تنها در مورد عده معدودی از بازنشستگان دولتی انجام شده و درمورد بازنشستگان تامین اجتماعی هم بر اساس اطلاعی که دارم تاکنون صورت نگرفته و نیازمند تامین اعتبار است. پورموسی تاکید کرد: ما می‌گوییم اگر عیدی بازنشستگان کارمندی حساب می‌شود پس به آنها هم وام کارمندی و مسکن کارمندی بدهند و اگر بازنشسته کارگری هستند حقوق و مزایای آنها هم کارگری محاسبه شود.
جام نیوزجام نیوز4 ماه قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، علیرضا حیدری موضوع همسان سازی عیدی و پاداش کارگران بازنشسته را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: این طرح اگر چه طرح خوبی در راستای حمایت از بازنشستگان و کمک به معیشت آنها است ولی معتقدم قابل طرح نیست چون با مقاومت‌هایی از سطوح اولیه سازمان تامین اجتماعی تا مجلس و دولت روبه رو خواهد شد. وی ادامه داد: طراحان به دنبال همسان سازی عیدی بازنشستگان با کارگران هستند و معتقدند کارگران بعد از سی سال کار و بازنشستگی نباید عیدی کارمندی بگیرند که البته درست است ولی ما باید به فکر منافع بلندمدت باشیم و سازمان تامین اجتماعی در شرایط خاصی قرار دارد لذا طرح چنین موضوعاتی علیرغم آنکه موجه است نمی‌تواند به نتیجه برسد. حیدری افزود: بر اساس ماده ۷۷ قانون تامین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی موظف است میانگین دو سال آخر حق بیمه پرداختی و به ازای سنوات مستمری بازنشستگی بدهد ولی همین حالا به دلیل کمبودمنابع ناشی از تعهدگریزی دولتی و عدم وصول مطالباتش با مشکل روبه رو است لذا وقتی منابع کافی برای سازمان در برآوردن تعهدات اولیه تامین نمی‌شودنمی‌توان انتظارداشت چنین طرح‌هایی به آسانی دردستورکارقرار گیرد. با توجه به افزایش هزینه‌های معیشت، مسکن و درمان بازنشستگان، ضرورت بهبود وضع زندگی و حمایت از کارگران بازنشسته بیش از پیش احساس می‌شود. طرح همسان‌سازی عیدی و پاداش پایان سال کارگران بازنشسته مشمول قانون کار از سال گذشته به جریان افتاده و در صورتی که در مجلس به نتیجه برسد، عیدی کارگران بازنشسته همچون زمان اشتغال به کار آنها محاسبه و پرداخت خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا حیدری موضوع همسان سازی عیدی و پاداش کارگران بازنشسته را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: این طرح اگر چه طرح خوبی در راستای حمایت از بازنشستگان و کمک به معیشت آنها است ولی معتقدم قابل طرح نیست چون با مقاومت‌هایی از سطوح اولیه سازمان تامین اجتماعی تا مجلس و دولت روبه رو خواهد شد. وی ادامه داد: طراحان به دنبال همسان سازی عیدی بازنشستگان با کارگران هستند و معتقدند کارگران بعد از سی سال کار و بازنشستگی نباید عیدی کارمندی بگیرند که البته درست است ولی ما باید به فکر منافع بلندمدت باشیم و سازمان تامین اجتماعی در شرایط خاصی قرار دارد لذا طرح چنین موضوعاتی علیرغم آنکه موجه است نمی‌تواند به نتیجه برسد. این کارشناس حوزه کار با بیان اینکه امکان به اجرا درآوردن چنین طرحی در حال حاضر وجود ندارد، گفت: اگر چه در برخی محافل بحث‌هایی در این خصوص در جریان است ولی مممکن است تامین اجتماعی توجهیش این باشد که بابت چیزی که می‌پردازد حق بیمه وصول می‌کند و چون از محل عیدی حق بیمه‌ای دریافت نمی‌کند با این طرح مخالفت کند. با توجه به افزایش هزینه‌های معیشت، مسکن و درمان بازنشستگان، ضرورت بهبود وضع زندگی و حمایت از کارگران بازنشسته بیش از پیش احساس می‌شود. طرح همسان‌سازی عیدی و پاداش پایان سال کارگران بازنشسته مشمول قانون کار از سال گذشته به جریان افتاده و در صورتی که در مجلس به نتیجه برسد، عیدی کارگران بازنشسته همچون زمان اشتغال به کار آنها محاسبه و پرداخت خواهد شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ماه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ علیرضا حیدری موضوع همسان سازی عیدی و پاداش کارگران بازنشسته را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: این طرح اگر چه طرح خوبی در راستای حمایت از بازنشستگان و کمک به معیشت آنها است ولی معتقدم قابل طرح نیست چون با مقاومت‌هایی از سطوح اولیه سازمان تامین اجتماعی تا مجلس و دولت روبه رو خواهد شد. وی ادامه داد: طراحان به دنبال همسان سازی عیدی بازنشستگان با کارگران هستند و معتقدند کارگران بعد از سی سال کار و بازنشستگی نباید عیدی کارمندی بگیرند که البته درست است ولی ما باید به فکر منافع بلندمدت باشیم و سازمان تامین اجتماعی در شرایط خاصی قرار دارد لذا طرح چنین موضوعاتی علیرغم آنکه موجه است نمی‌تواند به نتیجه برسد. حیدری افزود: بر اساس ماده ۷۷ قانون تامین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی موظف است میانگین دو سال آخر حق بیمه پرداختی و به ازای سنوات مستمری بازنشستگی بدهد ولی همین حالا به دلیل کمبود منابع ناشی از تعهدگریزی دولتی و عدم وصول مطالباتش با مشکل روبه رو است لذا وقتی منابع کافی برای سازمان در برآوردن تعهدات اولیه تامین نمی‌شود نمی‌توان انتظار داشت چنین طرح‌هایی به آسانی در دستور کار قرار گیرد. با توجه به افزایش هزینه‌های معیشت، مسکن و درمان بازنشستگان، ضرورت بهبود وضع زندگی و حمایت از کارگران بازنشسته بیش از پیش احساس می‌شود. طرح همسان‌سازی عیدی و پاداش پایان سال کارگران بازنشسته مشمول قانون کار از سال گذشته به جریان افتاده و در صورتی که در مجلس به نتیجه برسد، عیدی کارگران بازنشسته همچون زمان اشتغال به کار آنها محاسبه و پرداخت خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
علیرضا حیدری موضوع همسان سازی عیدی و پاداش کارگران بازنشسته را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: این طرح اگر چه طرح خوبی در راستای حمایت از بازنشستگان و کمک به معیشت آنها است ولی معتقدم قابل طرح نیست چون با مقاومت‌هایی از سطوح اولیه سازمان تامین اجتماعی تا مجلس و دولت روبه رو خواهد شد. وی ادامه داد: طراحان به دنبال همسان سازی عیدی بازنشستگان با کارگران هستند و معتقدند کارگران بعد از سی سال کار و بازنشستگی نباید عیدی کارمندی بگیرند که البته درست است ولی ما باید به فکر منافع بلندمدت باشیم و سازمان تامین اجتماعی در شرایط خاصی قرار دارد لذا طرح چنین موضوعاتی علیرغم آنکه موجه است نمی‌تواند به نتیجه برسد. حیدری افزود: بر اساس ماده ۷۷ قانون تامین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی موظف است میانگین دو سال آخر حق بیمه پرداختی و به ازای سنوات مستمری بازنشستگی بدهد ولی همین حالا به دلیل کمبود منابع ناشی از تعهدگریزی دولتی و عدم وصول مطالباتش با مشکل روبه رو است لذا وقتی منابع کافی برای سازمان در برآوردن تعهدات اولیه تامین نمی‌شود نمی‌توان انتظار داشت چنین طرح‌هایی به آسانی در دستور کار قرار گیرد. با توجه به افزایش هزینه‌های معیشت، مسکن و درمان بازنشستگان، ضرورت بهبود وضع زندگی و حمایت از کارگران بازنشسته بیش از پیش احساس می‌شود. طرح همسان‌سازی عیدی و پاداش پایان سال کارگران بازنشسته مشمول قانون کار از سال گذشته به جریان افتاده و در صورتی که در مجلس به نتیجه برسد، عیدی کارگران بازنشسته همچون زمان اشتغال به کار آنها محاسبه و پرداخت خواهد شد.
ایسناایسنا4 ماه قبل
یک کارشناس حوزه کار معتقد است اگر چه همسان سازی عیدی بازنشستگان طرح خوبی در راستای حمایت از کارگران بازنشسته است ولی در شرایط حاضر امکان مطرح شدن آن وجود ندارد. علیرضا حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، موضوع همسان سازی عیدی و پاداش کارگران بازنشسته را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: این طرح اگر چه طرح خوبی در راستای حمایت از بازنشستگان و کمک به معیشت آنها است ولی معتقدم قابل طرح نیست چون با مقاومت‌هایی از سطوح اولیه سازمان تامین اجتماعی تا مجلس و دولت روبه رو خواهد شد. وی ادامه داد: طراحان به دنبال همسان سازی عیدی بازنشستگان با کارگران هستند و معتقدند کارگران بعد از سی سال کار و بازنشستگی نباید عیدی کارمندی بگیرند که البته درست است ولی ما باید به فکر منافع بلندمدت باشیم و سازمان تامین اجتماعی در شرایط خاصی قرار دارد لذا طرح چنین موضوعاتی علیرغم آنکه موجه است نمی‌تواند به نتیجه برسد. به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش هزینه‌های معیشت، مسکن و درمان بازنشستگان، ضرورت بهبود وضع زندگی و حمایت از کارگران بازنشسته بیش از پیش احساس می‌شود. طرح همسان‌سازی عیدی و پاداش پایان سال کارگران بازنشسته مشمول قانون کار از سال گذشته به جریان افتاده و در صورتی که در مجلس به نتیجه برسد، عیدی کارگران بازنشسته همچون زمان اشتغال به کار آنها محاسبه و پرداخت خواهد شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ماه قبل
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی همسان سازی عیدی بازنشستگان را قابل طرح و اجرا دانست و گفت: برای عملیاتی کردن این طرح لازم است بودجه‌ای کنار گذاشته و منابع آن تامین اعتبار شود. فتح اله بیات اظهار کرد: همسان سازی عیدی بازنشستگان نظیر موضوع همسان سازی حقوق است که مدتهاست به دنبال تحقق آن هستیم ولی تنها مانعی که با آن مواجهیم، تامین مالی است و وقتی پیشروی می‌کنیم به مشکل منابع مالی می‌رسیم. وی همسان سازی عیدی کارگران بازنشسته را موجه دانست وتاکید کرد: منابع طرح باید پیش‌بینی شود تا تامین اجتماعی دچار مشکل و ضرر و زیان نشود. بیات افزود: متاسفانه دولتها هیچکدام به تعهدات و بدهی‌های خود در قبال سازمان تامین اجتماعی عمل نکرده‌اند و تا امروز مطالبات تامین اجتماعی از دولتها از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان فراتر رفته است. وقتی این سهم پرداخت نمی‌شود ناخوداگاه بدعهدی و بدقولی به وجود می‌آید و سازمان تامین اجتماعی از ورود به این قبیل موضوعات دچار وحشت می‌شود، لذا تاکید ما این است که حتما باید برای تامین بودجه آن فکر کرد.
ایسناایسنا4 ماه قبل
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی همسان سازی عیدی بازنشستگان را قابل طرح و اجرا دانست و گفت: برای عملیاتی کردن این طرح لازم است بودجه‌ای کنار گذاشته و منابع آن تامین اعتبار شود. فتح اله بیات در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: همسان سازی عیدی بازنشستگان نظیر موضوع همسان سازی حقوق است که مدتهاست به دنبال تحقق آن هستیم ولی تنها مانعی که با آن مواجهیم، تامین مالی است و وقتی پیشروی می‌کنیم به مشکل منابع مالی می‌رسیم. وی همسان سازی عیدی کارگران بازنشسته را موجه دانست وتاکید کرد: منابع طرح باید پیش‌بینی شود تا تامین اجتماعی دچار مشکل و ضرر و زیان نشود. بیات افزود: متاسفانه دولتها هیچکدام به تعهدات و بدهی‌های خود در قبال سازمان تامین اجتماعی عمل نکرده‌اند و تا امروز مطالبات تامین اجتماعی از دولتها از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان فراتر رفته است. وقتی این سهم پرداخت نمی‌شود ناخوداگاه بدعهدی و بدقولی به وجود می‌آید و سازمان تامین اجتماعی از ورود به این قبیل موضوعات دچار وحشت می‌شود، لذا تاکید ما این است که حتما باید برای تامین بودجه آن فکر کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ناصر چمنی درباره طرح همسان سازی عیدی و پاداش کارگران بازنشسته ابراز عقیده کرد و گفت: کارگری که عیدی خود را از کارفرمایش می‌گیرد هزینه‌ای بر دوش سازمان تامین اجتماعی ندارد ولی عیدی بازنشستگان باید از صندوق تامین اجتماعی پرداخت شود و کسانی که به دنبال طرح همسان سازی عیدی بازنشستگان هستند قبل از آن باید به فکر بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی باشند تا این بدهی برگردانده شود. چمنی حق جامعه کارگری و بازنشستگان دانست که عیدی خود را مثل زمان اشتغال دریافت کنند ولی تاکید کرد که باید به فکر بار مالی و تامین هزینه این طرح هم باشیم تا مشکل جدیدی برای سازمان تامین اجتماعی به وجود نیاید. به گفته وی، وقتی کارگری بازنشسته می‌شود رابطه کارگری و کارفرمایی او از بین می‌رود و پولی که بابت عیدی و پاداش دریافت می‌کند از صندوق تامین اجتماعی که صندوقی عمومی و بین النسلی و غیردولتی است که از محل واریز حق بیمه‌ کارگران به وجود آمده است. با توجه به افزایش هزینه‌های معیشت، مسکن و درمان بازنشستگان، ضرورت بهبود وضع زندگی و حمایت از کارگران بازنشسته بیش از پیش احساس می‌شود. طرح همسان‌سازی عیدی و پاداش پایان سال کارگران بازنشسته مشمول قانون کار از سال گذشته به جریان افتاده و در صورتی که در مجلس به نتیجه برسد، عیدی کارگران بازنشسته همچون زمان اشتغال به کار آنها محاسبه و پرداخت خواهد شد.
ایسناایسنا4 ماه قبل
نایب‌رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران، همسان‌سازی عیدی و پاداش کارگران بازنشسته را حق قانونی آنها دانست و بر ضرورت تقویت صندوق تامین اجتماعی در این خصوص تاکید کرد. ناصر چمنی در گفت وگو با ایسنا، درباره طرح همسان سازی عیدی و پاداش کارگران بازنشسته ابراز عقیده کرد و گفت: کارگری که عیدی خود را از کارفرمایش می‌گیرد هزینه‌ای بر دوش سازمان تامین اجتماعی ندارد ولی عیدی بازنشستگان باید از صندوق تامین اجتماعی پرداخت شود و کسانی که به دنبال طرح همسان سازی عیدی بازنشستگان هستند قبل از آن باید به فکر بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی باشند تا این بدهی برگردانده شود. چمنی حق جامعه کارگری و بازنشستگان دانست که عیدی خود را مثل زمان اشتغال دریافت کنند ولی تاکید کرد که باید به فکر بار مالی و تامین هزینه این طرح هم باشیم تا مشکل جدیدی برای سازمان تامین اجتماعی به وجود نیاید. به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش هزینه‌های معیشت، مسکن و درمان بازنشستگان، ضرورت بهبود وضع زندگی و حمایت از کارگران بازنشسته بیش از پیش احساس می‌شود. طرح همسان‌سازی عیدی و پاداش پایان سال کارگران بازنشسته مشمول قانون کار از سال گذشته به جریان افتاده و در صورتی که در مجلس به نتیجه برسد، عیدی کارگران بازنشسته همچون زمان اشتغال به کار آنها محاسبه و پرداخت خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
وی افزود: بر همین اساس مدتی است طرحی را دنبال می‌کنیم که بازنشستگان کارگری همچون کارگران، عیدی کارگری بگیرند. وقتی کارگری بعد از ۳۰ سال کار بازنشسته شد نباید عنوان کارمند به او اطلاق شود و عیدی و پاداش پایان سالش را کارمندی حساب کنیم و این با هیچ منطقی سازگار نیست. پورموسی درباره تامین منابع طرح و محدودیت‌های مالی موجود، گفت: معتقدیم پول همسان‌سازی حقوق و عیدی بازنشستگان هست و اگر دولت بدهی ۲۰۷ هزار میلیارد تومانی خود را به سازمان تامین اجتماعی بپردازد می‌توان از طریق این پول کارهای بزرگی انجام داد و مشکل همسان‌سازی حقوق‌ و عیدی را برطرف کرد. با توجه به افزایش هزینه‌های معیشت، مسکن و درمان بازنشستگان، ضرورت بهبود وضع زندگی و حمایت از کارگران بازنشسته بیش از پیش احساس می‌شود. طرح همسان‌سازی عیدی و پاداش پایان سال کارگران بازنشسته مشمول قانون کار از سال گذشته به جریان افتاده و در صورتی که در مجلس به نتیجه برسد، عیدی کارگران بازنشسته همچون زمان اشتغال به کار آنها محاسبه و پرداخت خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین صندوق بازنشستگی فولاد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «به مناسبت عید سعید غدیر خم و با تاکید مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پیگیری‌های سرپرست جدید صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در راستای آسیب شناسی روندها و اصلاح امورات، برای اولین بار در طول سالیان گذشته، حقوق بازنشستگان محترم به مناسبت عید سعید غدیر خم پرداخت خواهد شد.» صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در دوره جدید مدیریتی خود به پرداخت حقوق و مستمری بازنشستگان محترم در موعد مقرر به گونه‌ای که عزت این عزیزان حفظ شود اهتمام جدی خواهد ورزید. با تاکیدات سید عباس هاشمی منش سرپرست صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد، افزایش منزلت و رفاه اجتماعی بازنشستگان نه به عنوان یک شعار که رکن اصلی تمام اقدامات و سیاست‌های این صندوق خواهد بود. "۲۲۶۲۲۶
نامه‌نیورنامه‌نیور9 ماه قبل
همه ساله پس از تعیین حداقل دستمزد کارگران توسط شورای عالی کار، بحث تعیین حداقل مستمری و مستمری سایر سطوح داغ می‌شود؛ چراکه حداقل مستمری تابعی از حداقل دستمزد است. با این اوصاف قطعا سال ۹۸ برای مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی و کلیه بازنشستگان حداقلی‌بگیر، سال سختی است. بیات بر این نظر است که با توجه به وضعیت معیشتی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سازمان تامین اجتماعی اجتناب‌ناپذیر است و باید انجام شود، منتها به اعتقاد وی، این موضوع پس از درگذشت «سیدتقی نوربخش» مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به حال خود رها شده است. آیا شما هم چنین نگرانی دارید؟ البته سرپرست سازمان تامین اجتماعی قول داده که در اردیبهشت ماه اجرای مصوبه آغاز شود. دولت در پیوند با این موضوع ۲۴ تعهد مختلف بر گردنش هست اما آنها را بر گردن سازمان تامین اجتماعی گذاشته است!
فارسفارس10 ماه قبل
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و طی قول مساعد مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور حقوق اسفند ماه بازنشستگان فولاد واریز شد. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدمهدی زاهدی اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته و طی قول مساعد مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور که مقرر شد تا آخر هفته جاری حقوق اسفند ماه بازنشستگان فولاد واریز شد امروز هفتم فروردین این کار صورت گرفت. وی خاطرنشان کرد: عیدی بازنشستگان فولاد هم در اواخر سال ۹۷ واریز شد و حقوق و عیدی بازنشستگان فولاد در سال ۹۷ هم پرداخت شد. انتهای پیام/۳۳۸۸/ق/و
مهرمهر10 ماه قبل
جواد اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعداد محدودی از بازنشستگان تأمین اجتماعی با مراجعه به کانون ابراز کرده‌اند که تاکنون عیدی خود را دریافت نکرده‌اند که برای پیگیری امورات به شعبات مربوطه ارجاع داده شدند. رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی کرمانشاه بیان داشت: این در حالی است که علاوه بر شرایط اقتصادی موجود و تورم، در کرمانشاه شاهد بیکاری جوانان و در نتیجه افزایش هزینه زندگی بازنشستگان هستیم. وی تاکید کرد: باید وعده ۱۰ ساله همسان سازی حقوق بازنشستگان به منظور بهبود وضعیت معیشتی آنها در دستور کار قرار گیرد. اکبری تصریح کرد: همچنین وام‌های پرداختی به بازنشستگان تأمین اجتماعی محدود و مبلغ آنها بسیار ناچیز است که امیدواریم در سال آینده شاهد کمی و کیفی آن باشیم. رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی کرمانشاه گفت: بازنشستگان تأمین اجتماعی در بحث درمان به ویژه در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های ملکی تأمین اجتماعی از مشکلات کمبود دارو و کمبود متخصصان بر اساس نیاز رنج می‌برند.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ماه قبل
ایسنا نوشت: هفته‌ای که گذشت هفته‌ای پر خبر در حوزه کار و تعاون بود که پیشنهاد افزایش پلکانی دستمزد کارگران، پرداخت عیدی بازنشستگان فولاد و هفت‌تپه و مستمری از کارافتادگی و بازنشستگی قالیبافان را مهم‌ترین این اخبار می‌توان برشمرد.
ایسناایسنا10 ماه قبل
هفته‌ای که گذشت هفته‌ای پر خبر در حوزه کار و تعاون بود که پیشنهاد افزایش پلکانی دستمزد کارگران، پرداخت عیدی بازنشستگان فولاد و هفت‌تپه و مستمری از کارافتادگی و بازنشستگی قالیبافان را مهم‌ترین این اخبار می‌توان برشمرد. در همین راستا برخی نمایندگان از افزایش ۱۰ تا ۴۰ درصدی حقوق کارگران در سال آینده خبر دادند تا بلکه از این طریق خانوارهای کارگری از افزایش قیمت کالاها آسیب نبینند. این در حالی بود که مقامات کارگری اعلام کردند که افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق شامل حال کارگران نمی‌شود. این هفته مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیگیری پرداخت حقوق معوق و عیدی و پاداش پایان سال کارگران هفت تپه توسط وزارت کار خبر داد. آنطور که کریم یاوری گفته، در شرکت نیشکر هفت‌تپه، کارگران فقط با یک ماه حقوق معوق مواجهند و پیگیری پرداخت حقوق و عیدی و پاداش تمامی کارگران در دستور کار مسئولان استانی و کشوری وزارت کار قرار دارد.

به انتهای لیست رسیدید