عیسی کلانتری

عیسی کلانتری

مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: در مازندران عمدتا محور کار کشاورزی، گردشگری و صنعت مرتبط با گردشگری است. در هفته دولت سال جاری افزون بر ۸۸۶ پروژه عمرانی، اقتصادی و خدماتی با ۸۴۵ میلیارد تومان هزینه در مازندران به بهره برداری می‌رسد. این دومین سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان مازندران در کمتر پنج ماهه اخیر است. جهانگیری اوایل فروردین ماه سال جاری نیز برای بازدید از مناطق سیلزده به این خطه شمال کشور سفر کرد. در یک ماهه اخیر علاوه بر معاون اول رئیس جمهوری، سه معاون دیگر رئیس جمهوری شامل علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز به مازندران سفر کردند.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: در مازندران عمده و محور کار؛ کشاورزی، گردشگری و صنعت مرتبط با گردشگری است. در هفته دولت سال جاری افزون بر ۸۸۶ پروژه عمرانی، اقتصادی و خدماتی با ۸۴۵ میلیارد تومان هزینه در مازندران به بهره برداری می‌رسد. این دومین سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان مازندران در کمتر پنج ماهه اخیر است. جهانگیری اوایل فروردین ماه سال جاری نیز برای بازدید از مناطق سیل‌زده به این استان شمالی کشور سفر کرد. در یک ماهه اخیر علاوه بر معاون اول رئیس جمهوری، سه معاون دیگر رئیس جمهوری شامل علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز به مازندران سفر کردند.
مازن آنلاینمازن آنلاین10 ساعت قبل
پیام مازند - ساری- اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری عصر چهارشنبه برای افتتاح دو پروژه عمرانی وارد استان مازندران شد. در هفته دولت سال جاری افزون بر ۸۸۶ پروژه عمرانی، اقتصادی و خدماتی با ۸۴۵ میلیارد تومان هزینه در مازندران به بهره برداری می‌رسد. این دومین سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان مازندران در کمتر پنج ماهه اخیر است. جهانگیری اوایل فروردین ماه سال جاری نیز برای بازدید از مناطق سیلزده به این خطه شمال کشور سفر کرد. در یک ماهه اخیر علاوه بر معاون اول رئیس جمهوری، سه معاون دیگر رئیس جمهوری شامل علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز به مازندران سفر کردند.
فارسفارس10 ساعت قبل
ارسال نشدن این سند به مجلس و شورای نگهبان از سوی سازمان محیط‌زیست، مهم‌ترین ایراد شورای نگهبان در زمان بررسی موافقت‌نامه پاریس در این شورا بود، ایرادی که باعث بازگرداندن موافقت‌نامه پاریس به مجلس شد. برطرف شدن ایرادت شورای نگهبان به موافقت‌نامه پاریس به معنای ارائه شدن سند تعهدات ملی (NDC) جدید به مجلس بود، موضوعی که از سوی اعضای کمیسیون کشاورزی تائید نشد. با این وجود، علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در تاریخ ۱۱ تیرماه گفت: «سازمان حفاظت محیط‌ زیست سند پیوستی یا سند تعهدات را همراه موافقت‌نامه پاریس به مجلس نفرستاد. *دلیل مقاومت سازمان حفاظت محیط زیست در ارائه سند تعهدات ملی چیست؟ مسیر برطرف کردن این ایرادت و پاسخ به ابهامات شورای نگهبان درباره یک لایحه که آن را به مجلس بازگردانده است از مجلس می‌گذرد. درواقع، باید سازمان محیط‌زیست به مصوبه کمیسیون کشاورزی مجلس عمل کرده و سند تعهدات را به این کمیسیون ارائه کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
«عیسی کلانتری»، فعال اصلاح‌طلب و معاون رئیس‌جمهور روحانی در مصاحبه با شماره دوشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی با تأکید بر اینکه روحانی اصلاح‌طلب نیست، گفته است: «آقای روحانی فرد باهوشی است و از ضریب هوشی بالایی برخوردار است. در نتیجه آقای روحانی پرکار و باهوش است.» رئیس سازمان محیط زیست می‌افزاید: با این وجود برخی اجازه نمی‌دهند رئیس‌جمهور به شکلی که تمایل دارد دولت را مدیریت کند و در مسیر ایشان مانع‌تراشی می‌کنند. [۲] *در پرکاری و باهوش بودن رئیس‌جمهور محترم دولت شکی نیست اما نکته اینجاست که این پرکاری و هوشمندی بایستی در زندگی مردم و اوضاع کشور نیز نمود داشته باشد. [۳] *واقعا جای ناراحتی دارد که فرزندان آقای سقائیان‌نژاد با اینهمه سختی که زندگی در خارج از کشور دارد، اما مجبورند در آنجا درس بخوانند. مسئله جالبتر نیز این است که عمده مدیران اشاره شده در سن بازنشستگی و حتی در سنین کهنسالی هستند اما همچنان دست‌بردار مناصب خود نیستند و دولت محترم نیز عزم چندانی برای کنار گذاشتن این افراد ندارد.
ایمناایمنا21 ساعت قبل
طرح زیست پالایی تالاب انزلی مهرماه گذشته و در پی مصوبه هیات دولت مبنی بر مدیریت خشکسالی و احیای این تالاب مورد توجه و استقبال سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت. شرکت دانش بنیان نانوصنعت پرشیا در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان طرح بایوجمی را برای احیای تالاب انزلی از سال ۱۳۹۴ مطرح کرده و از آن سال رسوب زدایی به روش بایوجمی در استخرها مورد بررسی این شرکت قرار گرفته بود. ضمن این‌که اگر پروژه تخلیه مکانیک رسوبات در تالاب انزلی اجرا می‌شد باید ۷۰۰ میلیون تن رسوب معادل ۳۵ میلیون تریلی به مدت ۲۰ سال از تالاب خارج می‌شد. این طرح همچنان متوقف است تا مجریان طرح ثابت کنند که این طرح هیچ آسیبی به محیط زیست نمی‌رساند و خطرناک نیست. بایوجمی زیست پالایی طبیعی تالاب را تسریع می‌کندبه گفته این دانشیار دانشگاه صنعتی اصفهان، بایوجمی، زیست پالایی طبیعی تالاب را تسریع می‌کند و با از بین بردن لجن‌ها و کاهش ارتفاع آنها، تالاب انزلی از حالت نیمه جان نجات می‌یابد.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری، این اظهارات، پیرو سخنان اخیر رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در مورد مدیریت پسماند در شمال کشور و استفاده کلانتری از ادبیاتی غیرمتعارف درخصوص نمایندگان استان‌های شمالی عنوان شد. نمایندگان استان‌های شمالی معتقدند آنچه موجب استفاده کلانتری از این ادبیات و شانه خالی کردن او به‌عنوان ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور در موضوع پسماندهای استان‌های ساحلی شده، ‌مخالفت‌ها و موضع‌گیری‌های این نمایندگان در برابر طرح انتقال آب خزر به سمنان است. ایشان به جای اینکه به فکر برطرف کردن مشکلات و رفع بحران پسماند در شمال کشور باشد، اینگونه فرافکنی می‌کند. مدیریت پسماند و رفع این بحران در شمال کشور، وظیفه دولت است و نه نمایندگان. وقتی دولت برنامه‌ای برای ساماندهی و مدیریت پسماند شمال کشور ندارد، نمایندگان هم نمی‌توانند کاری برای تأمین اعتبار انجام دهند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
این فرصت را فراکسیون امید ایجاد کرد و اگر فراکسیون امید نبود، شورای شهر تهران چنین ترکیبی نداشت. فراکسیون امید اعتبار خود را هزینه کرد تا چنین شورایی شکل بگیرد. چون فیلترینگ شوراها، فیلترینگ امیدی بود و تایید حداکثری نامزدها مرهون تقلای فراکسیون امید بود». این نماینده اصلاح طلب تاکید کرده است که شورای شهر تهران محصول فراکسیون امید مجلس و «فیلترینگ امید» است. یکی از شاهکارهای شورای شهر اصلاح طلب تهران، انتخاب نجفی به عنوان شهردار پایتخت بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
محمد درویش، فعال محیط‌زیست، درباره انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی گفت: با اجرای این طرح مشکلات اکوسیستمی فراوانی به وجود می‌آید. برنامه انتقال آب دریای خزر با هدف نمک‌زدایی و تصفیه ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب از دریای خزر در سال و انتقال آن به شهرهای فلات مرکزی در استان سمنان، برای مصرف شرب و صنعت، طراحی شده است. محمد درویش، فعال محیط‌زیست، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، از خطرات و مشکلات حاصل از انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی گفت. درویش با بیان اینکه استان سمنان کمترین میزان مشکلات محیط‌زیستی را نسبت به سایر استان‌های کشور دارد، عنوان کرد: «دلیل پایین بودن مشکلات محیط‌زیستی استان سمنان این است که نسبت به مساحتش، جمعیت کمی دارد. کل جمعیت این استان به ۷۰۰ هزار نفر هم نمی‌رسد.» او ادامه داد: «با اجرای طرح انتقال آب خزر می‌خواهند جمعیت سمنان را افزایش دهند.

شیطنت بی‌بی‌سی در تحریف صحبت‌های رهبری/ کدام خانواده‌های آمریکایی ۱۵ تا ۲۰ فرزند دارند؟ +عکس و نمودار

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
البته رسانه‌های داخلی عمدتا به موضوع رشد جمعیت پرداختند، در حالی که برخی رسانه‌های خارجی روی یک بخش خاص از صحبت‌های رهبری تمرکز کردند. خانواده شواندت در آرزوی داشتن یک فرزند دختر [۵] ۱۴ بار صاحب فرزند شده‌اند، اما هر ۱۴ فرزند آن‌ها پسر هستند. این در حالی است که جمعیت ایران حدود ۸۳ میلیون نفر (بین جایگاه‌های هفدهم تا نوزدهم در دنیا) و نرخ باروری در این کشور ۱/۶ است. این آمارها به این معناست که جمعیت آمریکا با سرعتی بالاتر از جمعیت ایران افزایش پیدا می‌کند و پیری جمعیت (افزایش نسبت جمعیت سالمند به جمعیت جوان) نیز در آمریکا دیرتر رخ می‌دهد. در مقایسه، میانگین سن جمعیت آمریکا در حال حاضر ۳۸/۳ سال است که به بحران پیری جمعیت بسیار نزدیک‌تر است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
پیام خوزستان - آبادان - با بستن گود زباله شادگان واقع در محدوده تالاب بین المللی شادگان پنج هزار هکتار از زمین‌های خشک این تالاب از روستای سلمانه تا دارخوین پس از چند سال خشکسالی آبگیری شد. مجدمی میزان شوری آب تالاب را حدود پنج هزار میکروموس اعلام کرد و اظهار داشت: عملیات پایش و بررسی وضعیت شوری آب تالاب شادگان و اندازه گیری مقادیر EC و PH و COD و TDS و BOD از کانال زه آب نیشکر در منطقه دابوهیه و همچنین کانال روستای رگبه به منظور بررسی وضعیت کیفی آب تالاب شادگان از سوی کارشناسان اداره محیط زیست شادگان در حال انجام است. رئیس اداره محیط زیست شادگان افزود: حفظ آب در تالاب شادگان علاوه بر ایجاد اشتغال در منطقه ضامن حیات جانورانی است که در این تالاب زندگی می‌کنند. رضا کیانی‌راد دادستان شادگان در هفته جاری در گفت و گو با خبرنگاران بر ضرورت حفظ و تامین حقابه تالاب بین المللی شادگان و جلوگیری از خروج آب این تالاب به دریا تاکید کرد و گفت: هرگونه کوتاهی در حفظ و تامین حقابه تالاب شادگان تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی به دنبال دارد. تالاب بین المللی شادگان با بیش از ۵۰۰ هزار هکتار وسعت در جنوب خوزستان قرار دارد که بزرگ‌ترین تالاب ثبت شده کشور در فهرست تالاب‌های بین المللی است.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
کسانی که عنوان می‌کنند دولت موفق نبوده به‌نوعی در حق دولت ظلم می‌کنند. در طول شش‌سال گذشته صداوسیما همواره این تفکر را به مردم القا کرده که دولت عملکرد موفقی نداشته است. شاید دولت آقای روحانی به اندازه دولت آقای هاشمی موفق نبوده اما شرایط به شکلی نیست که عملکرد دولت آقای روحانی غیرقابل‌قبول بوده باشد. برعکس عملکرد دولت آقای روحانی در بسیاری از زمینه‌ها موفقیت‌آمیز بوده است. آقای روحانی کسی نیست که سرش را کلاه بگذارند.
ایلناایلنا3 روز قبل
وی با بیان اینکه امسال بودجه کمیسیون ملی یونسکو – ایران امسال در ردیفی مستقل قرار گرفته است، افزود: یکی از فعالیت‌هایی که شروع کردیم احیای ظرفیت‌های خاموش یونسکو بود. یونسکو ظرفیت بزرگی برای کشورهای دنیا و جمهوری اسلامی ایران دارد و باشگاه‌های یونسکو یکی از این ظرفیت‌هاست. وی همچنین گفت: ارتقای جایگاه منطقه‌ای کمیسیون ملی یونسکو از اهداف دیگر ما است ازاین‌رو با کمیسیون‌های مختلف همکاری می‌کنیم که یکی از نمونه‌های این همکاری، برپایی ششمین نشست جاده ابریشم در همدان است. دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران همچنین از راه‌اندازی دفتر استانی این کمیسیون در یزد خبر داد. یوسف ثبوتی، عضو دیگر کمیسیون ملی یونسکو-ایران درخصوص کرسی‌های یونسکو سخن گفت و به لزوم توجه به علوم مباحثی را مطرح کرد.
ایسناایسنا3 روز قبل
نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سخنان عیسی کلانتری نسبت به نمایندگان شمال کشور گفت: از نمایندگان عذرخواهی کنید وگرنه شاهد تبعات و اقدامات قانونی نمایندگان خواهید بود. بعد از سال‌ها کار اجرایی به جای انجام وظیفه صحیح در محیط زیست به دنبال فرافکنی هستید. وی افزود: اگر تا هفته آینده از نمایندگان مجلس عذرخواهی نکنید شاهد تبعات آن و واکنش جدی و قانونی نمایندگان خواهید بود. وی هم‌چنین در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به وضعیت پروژه‌های راه و شهرسازی انتقاد کرد. نماینده مردم رودسر در مجلس اقدامات لازم در خصوص اختصاص قیر رایگان و تعیین تکلیف این موضوع را خواستار شد.
همشهریهمشهری3 روز قبل
به گزارش ایسنا، در متن پیام عیسی کلانتری آمده است: «بی‌تردید، اندیشه و تلاش خدمتگزاران صدیق کشور هیچگاه از یاد نخواهد رفت و آثارش بر صفحات زرین تاریخ ایران به یادگار خواهد ماند. زنده یاد دکتر غلامعلی بسکی از پیشکسوتان نیک‌اندیش حفظ طبیعت و محیط زیست در کشور بوده است و بسیاری از علما و استادان عنوان «پدر طبیعت ایران» را در توصیف او به کار می‌بردند. او شیفته خدمت بود و تمام تلاش خود را برای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست صرف کرد. وی در طول حیات پر برکت خود بنیادی جهانی را با عنوان مکتب «حرمت حیات» با هدف حفظ محیط زیست راه‌اندازی کرد. زنده یاد دکتر بسکی با تلاش خستگی ناپذیر به مقصد رسید اما مسیر و مقصودش برای ما سبزاندیشان منابع طبیعی و محیط زیست کشور همچنان ادامه خواهد داشت.»
فارسفارس3 روز قبل
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارنظر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست گفت: اگر آقای کلانتری از ادبیات سخیف خود عذرخواهی نکند، با واکنش مجلس مواجه خواهد شد. به گزارش خبرنگار پارلمانی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خبرگزاری فارس، اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در تذکر قانون اساسی با اشاره به اظهارنظر عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست گفت: آقای کلانتری! سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست به جای عملکرد صحیح و ایفای وظایف قانونی‌اش به دنبال فرافکنی است و واژه‌هایی را به کار برده که در شان خودش است. عباسی افزود: اگر تا هفته آینده آقای کلانتری از نمایندگان مجلس عذرخواهی نکند، با واکنش مجلس شورای اسلامی مواجه خواهد شد. وی خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: آقای روحانی باید در باره اظهارنظر معاون خود علیه نمایندگان مجلس واکنش نشان دهد‌، و گرنه نمایندگان استان‌های شمالی ایران اجازه نخواهند داد ذره‌ای آب از دریای خزر انتقال پیدا کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت: آقای رئیس جمهور باید در مورد اظهارنظر اخیر آقای کلانتری معاون محیط زیست ریاست جمهوری ورود و موضع گیری کند. نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفم که آقای کلانتری با ادبیات سخیف و دور از شأن و منزلت نمایندگان مجلس اظهارنظر کرده و به جای کار اجرایی و عملکرد درست در حوزه محیط زیست فرافکنی کرده است. طبق گزارش خانه ملت، وی یادآور شد: معاون محیط زیست ریاست جمهوری باید از نمایندگان عذرخواهی کند در غیر این صورت تبعات آن را خواهد دید، ایشان و سایر مسئولین باید بدانند که نمایندگان شمال کشور اجازه انتقال قطره‌ای از آب دریای خزر به سایر مناطق را نخواهند داد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در ادامه از رئیس کمیسیون عمران مجلس و رئیس جمهور درخواست کرد تا نسبت به تعیین تکلیف قیر رایگان برای اتمام آسفالت راه‌های روستایی اقدام کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ عیسی کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست در پاسخ به این سوال که شما گفته بودید «حق نداریم اشتباهات عسلویه را در مکران تکرار کنیم» آیا ضوابط زیست‌محیطی درباره سواحل مکران اجرا می‌شود، گفت: هنوز تصمیم جدی در خصوص سواحل مکران گرفته نشده و در حال حاضر شورای مکران تاسیس شده است. چنانچه طرح‌های توسعه مکران مغایر با ضوابط زیست‌محیطی باشد، ما قطعا موافقت نخواهیم کرد. وی ادامه داد: در گذشته رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست عضو شورای توسعه مکران نبود، اما اخیرا رییس‌جمهور تصویب کرده‌اند که رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز عضو این شورا باشد. کلانتری همچنین در خصوص وضعیت باغ‌وحش‌ها در کشور ادامه داد: استانداردهای باغ‌وحش‌ها در کشور پایین است و این استانداردها باید سریعا ارتقا داده شود. البته کارشناسان می‌گویند، وضعیت باغ‌وحش‌ها طبق استانداردها است، بنابراین مشخص است که این استانداردها مشکل دارد.
ایلناایلنا3 روز قبل
رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: استانداردهای باغ‌وحش‌ها در ایران پایین است و این استانداردها باید سریعا ارتقا داده شود. چنانچه طرح‌های توسعه مکران مغایر با ضوابط زیست‌محیطی باشد، ما قطعا موافقت نخواهیم کرد. وی ادامه داد: در گذشته رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست عضو شورای توسعه مکران نبود، اما اخیرا رییس‌جمهور تصویب کرده‌اند که رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز عضو این شورا باشد. کلانتری همچنین در خصوص وضعیت باغ‌وحش‌ها در کشور ادامه داد: استانداردهای باغ‌وحش‌ها در کشور پایین است و این استانداردها باید سریعا ارتقا داده شود. البته کارشناسان می‌گویند، وضعیت باغ‌وحش‌ها طبق استانداردها است، بنابراین مشخص است که این استانداردها مشکل دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
شهرداری تهران وظیفه خود می‌داند تا با تکیه بر اصل شفافیت و پاسخ‌گویی، توضیحاتی را در این مورد ارائه کند. قانون شهرداری را موظف به حمایت و تجهیز پلیس راهنمایی و رانندگی کرده و شهرداری تهران نیز همیشه خود را ملزم به به‌روزرسانی امکانات همکاران خود در پلیس راهور می‌داند. سلامت مردم موضوعی نیست که به‌راحتی بتوانیم از آن بگذریم و شهرداری تهران قاطعانه اعلام می‌کند هیچ‌گاه سرنوشت سلامت شهروندان را به مذاکره نمی‌گذارد. دست‌آوردهایی که دکتر عیسی کلانتری معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور را نیز تشویق به تقدیر از شهرداری تهران در قالب یک نامه رسمی کرد. تهران شهری برای همه است؛ شهری برای زنان، مردان، بزرگسالان، کودکان و از همه مهم‌تر: شهری برای آیندگان.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، یک اتفاق هولناک در باغ وحش مشهد، باغ وحش مشهد تعطیل شد، تخلیه باغ وحش مشهد کلید خورد، تخلفات باغ وحش مشهد، باغ وحش مشهد پلمب شد از جمله مسائلی است که برای باغ وحش مشهد رخ داده است. اتفاقی که قبلا درباره باغ وحش مشهد رسانه‌ای شد کشف هفت تخته پوست و دو جمجمه ببر در باغ وحش بود و این بار هفت توله ببر مرده، گونه‌ی جانوری کمیاب و نادر در جهان. تلف شدن هفت توله ببر بار دیگر باغ وحش پر حاشیه مشهد را بار دیگر بر سر زبان‌ها انداخت این باغ وحش چندی پیش از سازمان محیط زیست اخطار گرفته بود. بازرسی دادستانی خراسان رضوی از باغ وحش وکیل‌آباد، سند خبر مرگ هشت ببر در مشهد بود؛ یک ببر در فروردین ٩٧ و هفت ببر در زمستان ٩٦. فرزاد بهشتی توندری، معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی از ورود دادستانی به موضوع تلف شدن هفت قلاده توله ببر در باغ وحش مشهد خبر داد و بیان کرد: مدتی قبل هفت قلاده توله ببر مربوط به سه ببر مادر به نام‌های تینا، مایا و رایا در باغ وحش مشهد جان خود را از دست دادند که سه توله ببر مربوط به تینا، سه توله ببر مربوط به مایا و یک توله ببر مربوط به رایا بوده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
پیام مازند - ساری - چهارمین جشنواره روز ملی دریای کاسپین (خزر) توسط کودکان مازندرانی با هدف حمایت، حراست و یادآوری اجرای کنوانسوین حفاظت محیط زیست این دریا عصر امروز شنبه در ساحل شهرستان فریدونکنار برگزار شد. در این جشنواره کودکان و نوجوانانی از شهرهای مختلف مازندران حضور داشتند. چهارمین جشنواره حفاظت از دریای کاسپین همراه با برنامه هایی همچون ایستگاه گفت و گو با موضوع شناخت دریای مازندران، اجرای نمایش و نمایشگاه صنایع دستی همراه بود. بنیاد علمی حریری بابل شامل ١٤ دپارتمان است که مهمترین آن دپارتمان محیط زیست نام دارد. این همایش در حالی برگزار شد که علاوه بر غیبت سفرای کشورهای ترکمنستان و آذربایجان، سفرای کشرهای روسیه و قزاقستان هیچ اشاره‌ای به عدم اجرای کنوانسیون حفاظت دریای خزر نکردند.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
در پی این رویکرد در سال ۱۹۹۵ همه کشورهای ساحلی برای جلوگیری از تخریب بیشتر محیط زیست دریای خزر و نجات آن، در مورد اجرای برنامه‌ای بدین منظور تحت عنوان برنامه محیط زیست دریای خزر (CEP) به توافق رسیدند. به طور کلی از ابتدای شکل گیری برنامه محیط زیست دریای خزر، یکی از اهداف عمده این برنامه تشویق کشورهای ساحلی به ایجاد یک کنوانسیون زیست محیطی بوده است. با وجود اینکه بیشترین میزان آلودگی دریای خزر ناشی از اکتشافات و آلودگی‌های نفتی در نیمه شمالی این پهنه آبی است، اما همواره کشورهای شمالی قدم جدی برای جلوگیریاز آلودگی بیشتر این دریا نگرفتند. با این وصف سفیر ایتالیا از آلودگی زیست محیطی دریای خزر ابراز نگرانی کرد و خواستار کمک همه کشورها از جمله کشورهای اروپایی شد و اعلام آمادگی کرد که ایتالیا برای حفاظت و کاهش آلودگی زیست محیطی دریای خزر آماده همکاری است. عیسی کلانتری گفت: کنوانسیون حفاظت از دریای خزر همواره در همایش‌ها و جلسات مطرح شد و هیچ گاه رنگ عملیاتی به خود نگرفت.
موجموج4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج، عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی با تسلیت درگذشت مرحوم غلامعلی بسکی، او را انسانی دارای صراحت، صداقت در عمل و تعهد و دردمندی نسبت به جامعه توصیف کرد. در متن پیام عیسی کلانتری آمده است: بی‌تردید، اندیشه و تلاش خدمتگزاران صدیق کشور هیچگاه از یاد نخواهد رفت و آثارش بر صفحات زرین تاریخ ایران به یادگار خواهد ماند. وی در طول حیات پر برکت خود بنیادی جهانی را با عنوان مکتب «حرمت حیات» با هدف حفظ محیط زیست راه‌اندازی کرد. در پایان پیام کلانتری آمده است: خداوندا! زنده یاد دکتر بسکی با تلاش خستگی ناپذیر به مقصد رسید اما مسیر و مقصودش برای ما سبزاندیشان منابع طبیعی و محیط زیست کشور همچنان ادامه خواهد داشت.
ایسناایسنا4 روز قبل
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی ضمن تسلیت درگذشت مرحوم غلامعلی بسکی، او را انسانی دارای صراحت، صداقت در عمل و تعهد و دردمندی نسبت به جامعه توصیف کرد. زنده یاد دکتر غلامعلی بسکی از پیشکسوتان نیک‌اندیش حفظ طبیعت و محیط زیست در کشور بوده است و بسیاری از علما و استادان عنوان «پدر طبیعت ایران» را در توصیف او به کار می‌بردند. او شیفته خدمت بود و تمام تلاش خود را برای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست صرف کرد. وی در طول حیات پر برکت خود بنیادی جهانی را با عنوان مکتب «حرمت حیات» با هدف حفظ محیط زیست راه‌اندازی کرد. زنده یاد دکتر بسکی با تلاش خستگی ناپذیر به مقصد رسید اما مسیر و مقصودش برای ما سبزاندیشان منابع طبیعی و محیط زیست کشور همچنان ادامه خواهد داشت.» انتهای پیام
فارسفارس4 روز قبل
با اعلام خبر ارزش‌گذاری زمین‌های پروژه گردشگری تنگ تکاب به قیمت ۱۲۰۰ تومان از سوی دبیر انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست خوزستان نماینده خوزستان و امام جمعه موقت بهبهان به این طرح واکنش نشان دادند. هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی نیز با انتشار توئیتی در مورد تنگ تکاب و منطقه حفاظت شده خائیز نوشت: تنگ تکاب و منطقه حفاظت شده خائیز زیستگاه پلنگ، کل و بز وحشی، کاراکال، کبک، تیهو و …. است. به گفته مجری این طرح قرار بود پروژه گردشگری تنگ تکاب در ۳۲ هکتار زمین تاسیس شود که تقریبا در ۱۵درصد از کل اراضی در نظر گرفته شده، ابنیه‌سازی شود و بیش از ۱۰ هکتار آن فضای جنگلی و درختی باشد. هر متر مربع از ۳۲ هکتار زمینی که قرار بود‌ پروژه گردشگری تنگ‌تکاب در آن اجرا شود، ۱۲۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. این قیمت اما براساس دستورالعمل قیمت‌گذاری در شرایطی طرح «عادی» انجام شده است، اما پروژه گردشگری تنگ‌تکاب که به گفته مجری سرمایه‌گذارش، یک شهرک مدرن و شیک به حساب می‌آید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
به دنبال انتشار خبر مخالفت ۱۳ دانشگاه کشور با تولید سواری دیزلی، مجری کنسرسیوم پژوهشی دانشگاه‌های برتر کشور ضمن تایید این خبر گفت: با توجه به سهم بالای دیزل‌سوزها در تولید آلاینده ناکس لزومی ندارد که سازمان محیط زیست با تولید سواری‌های دیزلی موافقت کند. اعتمادآنلاین|‌ محسن ناصری اظهارکرد: کنسرسیوم پژوهشی دانشگاه‌های برتر کشور تولید سواری دیزلی در ایران را بررسی و مخالفت خود را اعلام کرده است. مدتی است که ایران خودرو دیزل از سازمان حفاظت محیط زیست درخواست کرده است که برای تولید سواری دیزلی مجوز صادر کند. سازمان حفاظت محیط زیست پیش از این مخالفت جدی خود را با این درخواست اعلام کرد. گفتنی است مهدی میرزایی - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم - نیز ۱۵ مردادماه در جریان نشست خبری معاونت محیط زیست انسانی با بیان اینکه تولید سواری دیزلی تجارت آلاینده‌ها است، اظهارکرده بود: متأسفانه شاهدیم خودروسازی که به دنبال تولید سواری دیزلی است، با وجود مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست با این طرح، پیگیری‌های جداگانه‌ای انجام می‌دهد.
مهرمهر4 روز قبل
همه این‌ها در حالیست که عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست کشور در جدیدترین اظهاراتش در باره زباله مدعی شد که «نمایندگان شمال کشور فقط هارت و پورت» می‌کنند. همچنین قاسم احمدی لاشکی نماینده شهرستانهای چالوس و نوشهر در پاسخ به اظهارات رئیس سازمان محیط زیست کشور، ادبیات وی را نافاخر خواند و افزود: من برای آقای کلانتری متاسفم! اظهار نظر کارشناسی نمایندگان مجلس چون باب طبع سلیقه شخصی وی نبوده از واژگانی استفاده کردند که باعث تاسف شد. احمدی لاشکی اضافه کرد: در بودجه سال ۹۸، هزار میلیارد تومان بابت مدیریت پسماند با تلاش نمایندگان شمال کشور در مجلس به تصویب رسید. یوسف نژاد تصریح کرد: سخنان رئیس محیط زیست کشور به جهت توجیه عملکرد ضعیف خویش و بنوعی فرار به جلو است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
برای از سر گرفته شدن اجرای طرح زمینه‌سازی کنند. همان زمان، خبرگزاری تسنیم، طی گفت‌وگویی تفصیلی با عبدالرضا کرباسی، عضو هیئت علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران که ارزیابی اثرات اجرای طرح بایوجمی در استخرهای شیلات را برعهده گرفته ترتیب داد. اما آیا طرح مذکور که تا کنون مورد انتقاد بسیاری از متخصصان و دانشگاهیان واقع شده و علیه مجریان، ناظران و حامیانش طرح شکایت شده آنگونه که مسئولان محیط زیست ادعا می‌کنند مورد تایید دانشگاه تهران است؟! مجتبی اردستانی، رئیس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران در پاسخ به پرسش‌های تسنیم در رابطه با موضع این دانشکده نسبت به ارزیابی اثرات طرح بایوجمی به تسنیم می‌گوید: «آنچه اعلام شده، ارزیابی شخصی یکی از اعضای هیئت علمی دانشکده محیط زیست است نه ارزیابی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران.» اما چرا در حالی که تنها یکی از اعضای هیئت علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران، از اجرای آزمایشی طرح بایوجمی، ارزیابی مثبت ارائه داده و برخی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه، در گفت‌وگو با رسانه‌ها نسبت به پیامدهای اجرای این طرح هشدار داده‌اند، مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست از نام «دانشگاه تهران» برای موجه جلوه دادن این طرح مایه می‌گذارند؟!
ایسناایسنا4 روز قبل
به دنبال انتشار خبر مخالفت ۱۳ دانشگاه کشور با تولید سواری دیزلی، مجری کنسرسیوم پژوهشی دانشگاه‌های برتر کشور ضمن تایید این خبر گفت: با توجه به سهم بالای دیزل‌سوزها در تولید آلاینده ناکس لزومی ندارد که سازمان محیط زیست با تولید سواری‌های دیزلی موافقت کند. محسن ناصری در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: کنسرسیوم پژوهشی دانشگاه‌های برتر کشور تولید سواری دیزلی در ایران را بررسی و مخالفت خود را اعلام کرده است. به گزارش ایسنا، مدتی است که ایران خودرو دیزل از سازمان حفاظت محیط زیست درخواست کرده است که برای تولید سواری دیزلی مجوز صادر کند. سازمان حفاظت محیط زیست پیش از این مخالفت جدی خود را با این درخواست اعلام کرد. گفتنی است مهدی میرزایی - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم - نیز ۱۵ مردادماه در جریان نشست خبری معاونت محیط زیست انسانی با بیان اینکه تولید سواری دیزلی تجارت آلاینده‌ها است، اظهارکرده بود: متأسفانه شاهدیم خودروسازی که به دنبال تولید سواری دیزلی است، با وجود مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست با این طرح، پیگیری‌های جداگانه‌ای انجام می‌دهد.

به انتهای لیست رسیدید