غزه

غزه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از فلسطین الیوم، نظامیان صهیونیست، شب گذشته در یورش به مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن، ۸ شهروند فلسطینی را بازداشت کردند. خبر دیگری از مناطق فلسطینی حاکی از آن است که دفتر اطلاع رسانی درباره مسائل اسرای فلسطینی هم اعلام کرد: دادگاه عالی رژیم اشغالگر اسرائیل، جلسه محاکمه «مصعب توفیق الهندی» اسیر فلسطینی اهل نابلس را برگزار می‌کند. هدف از تشکیل این جلسه، بررسی دادخواست ارائه شده از سوی وی علیه بازداشت اداری او است. این اسیر فلسطینی از ۵۹ روز پیش درحالیکه در شرایط جسمانی وخیم به سر می‌برد، اعتصاب غذا کرده است. در این حال، ۵۷ شهرک نشین و ۴۸ دانشجوی یهودی و دو نفر از نیروهای اطلاعاتی رژیم اشغالگر اسرائیل، به محوطه مسجدالاقصی در قدس اشغالی یورش بردند و ۹ نفر از نیروهای پلیس این رژیم به زنان نمازگزار در مسجدالاقصی حمله ور شدند.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، نظامیان صهیونیست، شب گذشته در یورش به مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن، ۸ شهروند فلسطینی را بازداشت کردند. از سوی دیگر، فعالان فلسطینی برای همبستگی با اهالی منطقه تحت محاصره باریکه غزه و اعلام مخالفت با کشتار شهروندان فلسطینی از سوی نیروهای اشغالگر در تجاوز اخیر به باریکه غزه، در شیکاگو تظاهرات کردند. خبر دیگری از مناطق فلسطینی حاکی از آن است که دفتر اطلاع رسانی درباره مسائل اسرای فلسطینی هم اعلام کرد: دادگاه عالی رژیم اشغالگر اسرائیل، جلسه محاکمه «مصعب توفیق الهندی» اسیر فلسطینی اهل نابلس را برگزار می‌کند. این اسیر فلسطینی از ۵۹ روز پیش درحالیکه در شرایط جسمانی وخیم به سر می‌برد، اعتصاب غذا کرده است. در این حال، ۵۷ شهرک نشین و ۴۸ دانشجوی یهودی و دو نفر از نیروهای اطلاعاتی رژیم اشغالگر اسرائیل، به محوطه مسجدالاقصی در قدس اشغالی یورش بردند و ۹ نفر از نیروهای پلیس این رژیم به زنان نمازگزار در مسجدالاقصی حمله ور شدند.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
گالری سایهنمایشگاه نقاشی‌های میلاد شیربیشه روز جمعه (اول آذر ماه) در گالری سایه افتتاح می‌شود و تا ۱۳ آذر ماه نیز ادامه دارد. نمایشگاه نفرادی نقاشی‌های پیام فیروزیبا عنوان «پرسش از هستی» روز جمعه (اول آذر ماه) افتتاح می‌شود و تا ۱۵ اذر نیز ادامه دارد. گالری شکوهنمایشگاه نقاشی‌خط احمد میرزا روز جمعه (اول آذر ماه) در گالری شکوه افتتاح می‌شود و تا ۶ آذر ماه نیز ادامه دارد. گالری والینمایشگاه انفرادی سهیلا حقیقت با عنوان «رنگ زندگی» از روز جمعه (اول آذر ماه) تا ۱۲ آذر ماه در گالری والی برگزار می‌شود. همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه در روزهای یکشنبه تا جمعه ساعت ۱۵ تا ۲۰ اعلام شده است.

باید از محکوم کردن، به رویارویی با دشمن حرکت کنیم

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» گفت باید مواضع فلسطین از چارچوب محکوم کردن صرف اقدامات دشمن، به رویارویی با آن تغییر کند. اسماعیل هنیه در بیانیه‌ای تصمیم آمریکا را درباره شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی محکوم کرد و گفت این تصمیم به مثابه جنایت سیاسی و سرپوشی بر جنایت‌های اسرائیل است و جدیدترین این جنایت‌ها حوادث اخیر نوار غزه بود. وی افزود این تصمیم، مواضع آمریکا را برای ضربه زدن به آرمان فلسطین و فیصله دادن به موضوع قدس تکمیل می‌کند. هنیه تصریح کرد مواضع فلسطین باید با راهبردی ملی برای دور شدن و ترک محدودیت‌های اسلو، از محکوم کردن صرف به چارچوب رویارویی تغییر کند. وی همچنین تجاوز اسرائیل به سوریه را محکوم کرد و خواستار اتحاد جدی اعراب برای حمایت از ملت‌های عربی و سرنوشت آنها شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، برنی سندرز شامگاه چهارشنبه در مناظره انتخاباتی داوطلبان دموکرات که در آتلانتای ایالت جورجیا برگزار شد، با اشاره به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی افزود: نه فقط به خاطر این قتل، این یک رژیم دیکتاتوری وحشی است. وی ادامه داد: این رژیم، هرکاری برای خرد کردن دموکراسی انجام می‌دهد و زنان را شهروندان طبقه سوم می‌داند. این داوطلب ریاست جمهوری آمریکا درباره سیاست خارجی کاخ سفید اظهار کرد: ما باید تحت رهبری آمریکا، عربستان سعودی و ایران در یک اتاق گرد هم آوریم؛ همین اقدام را باید برای اسرائیل و فلسطین انجام دهیم. سندرز تاکید کرد: من طرفدار اسرائیل هستم اما همزمان باید طرفدار مردم فلسطین هم باشیم. در مناظره شامگاه چهارشنبه به وقت محلی، جو بایدن، برنی سندرز، الیزابت وارن، کوری بوکر، امی کلوباچر، پته بوتیجیج، تولسی گابارد، تیم استیر، یانگ و کاملا هریس حضور داشتند.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
گالری سایهنمایشگاه نقاشی‌های میلاد شیربیشه روز جمعه (اول آذر ماه) در گالری سایه افتتاح می‌شود و تا ۱۳ آذر ماه نیز ادامه دارد. نمایشگاه نفرادی نقاشی‌های پیام فیروزیبا عنوان «پرسش از هستی» روز جمعه (اول آذر ماه) افتتاح می‌شود و تا ۱۵ اذر نیز ادامه دارد. گالری شکوهنمایشگاه نقاشی‌خط احمد میرزا روز جمعه (اول آذر ماه) در گالری شکوه افتتاح می‌شود و تا ۶ آذر ماه نیز ادامه دارد. گالری والینمایشگاه انفرادی سهیلا حقیقت با عنوان «رنگ زندگی» از روز جمعه (اول آذر ماه) تا ۱۲ آذر ماه در گالری والی برگزار می‌شود. همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه در روزهای یکشنبه تا جمعه ساعت ۱۵ تا ۲۰ اعلام شده است.
فارسفارس20 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از سیاست جدید دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی کرانه باختری انتقاد کرد. به نوشته آسوشیتدپرس، جلسه ماهانه شورای امنیت که امروز چهارشنبه برگزار شد با انتقادهای گسترده از تصمیم آمریکا همراه شد. «دنی دانون»، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد از تصمیم آمریکا دفاع کرد و مدعی شد که آمریکا «یک اشتباه تاریخی را تصحیح کرده است.» رژیم صهیونیستی جزو اعضای شورای امنیت نیست. با این حال، «منصور العتیبی» گفت ۱۴ عضو شورای امنیت با بیانیه‌ای که در آن شهرک‌سازی‌های غیرقانونی و تضعیف‌کننده راهکار دو دولتی دانسته شده‌اند موافق هستند اما یک کشور با این بیانیه مخالفت کرد. فلسطینیان به دنبال تشکیل کشوری مستقل در کرانه باختری و نوار غزه هستند که پایتخت آن بیت‌المقدس باشد.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: تصمیم مایک پامپئو درباره شهرک‌سازی‌ها «کشتار سیاسی خطرناکی» است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: این کشتار خطرناک سرپوشی برای جنایت‌های خونینی است که دشمن اسرائیلی مرتکب می‌شود که آخرین آن در نوار غزه اتفاق افتاد. وی تصریح کرد: این گام به منزله شراکت و ائتلافی شیطانی برای هدف قرار دادن حق ملت فلسطین در برخورداری از سرزمین، مقدسات و آینده نسل‌های آن است. هنیه افزود: ملت ما فلسطین هرگز در برابر این کشتار سیاسی و خونین تسلیم نخواهند شد و همچنان برای حقوقشان تلاش می‌کنند و در برابر جنگ‌های سیاسی و نظامی اسرائیل پایدار هستند. این جهش باید متمرکز به موروث مبارزه ملت فلسطین باشد و مولفه‌های قدرت ملت فلسطین را بالا ببرد که در راس آن اراده، وحدت و مقاومت قرار دارد.
فردا نیوزفردا نیوز21 ساعت قبل
شبکه یک سیمافیلم سینمایی «ویلایی‌ها» به کارگردانی منیر قیدی، پنج‌شنبه ۳۰ آبان ماه ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار، جمعه ۱ آذر ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. شبکه دو سیمافیلم سینمایی «توستر کوچولوی قهرمان و سفر پرماجرا» به کارگردانی جری ریس، پنج‌شنبه ۳۰ آبان ماه ساعت ۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی «دیده بان» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، جمعه ۱ آذر ماه ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی «محمد رسول الله (ص)» به کارگردانی مجید مجیدی، جمعه ۱ آذر ماه ساعت ۱۴ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
«اور هلر» خبرنگار بخش نظامی کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی در این باره گفت که ارتش رژیم صهیونیستی پدافند هوایی خود را در شمال فلسطین اشغالی و سامانه دفاعی موشکی خود (گنبد آهنین) را در جنوب مستقر کرده است. علی‌رغم آنکه پنج‌شنبه هفته گذشته با میانجی‌گری مصر میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین آتش‌بس برقرار شد، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چند بار، پایگاه مقاومت در شمال و غرب نوار غزه را هدف قرار دادند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صبح شنبه گذشته با هشت موشک به پایگاه‌های مقاومت و پایگاه‌های پلیس در نوار غزه وابسته به حماس حمله کردند. رژیم صهیونیستی هفته پیش با حمله به غزه چند تن از فرماندهان جهاد اسلامی فلسطین از جمله «بهاء ابوالعطا» را به شهادت رساند. این درگیری‌ها نهایتا با میانجی‌گری مصر به آتش‌بس منجر شد، اما رژیم صهیونیستی بعد از اعلام آتش‌بس، چند بار به مواضع مقاومتا در غزه حمله کرده است.
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه در جلسه شورای امنیت گفت: از بابت اعلام آمریکا مبنی بر قانونی دانستن شهرک‌سازی‌ها متأسفم. نیکولای ملادینوف، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه اظهار کرد: برگزاری جلسه درباره اوضاع خاورمیانه در میان خطرات گسترده صلح در خاورمیانه است. وی خاطرنشان کرد، اقدامات اسرائیل در محاصره فلسطینی‌ها نابودکننده تلاش‌های توسعه‌ای است. این مقام سازمان ملل در ادامه از تلاش‌های مصر قدردانی کرد و گفت: قاهره تلاش زیادی به منظور بازگشت آرامش به غزه انجام داد. از آن طرف، دنی دانون، سفیر رژیم صهیونیستی با انتقاد از شورای امنیت گفت، این شورا هرگز قادر به ایجاد راه حلی برای درگیری‌های اسرائیل و فلسطین نخواهد بود.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه در جلسه شورای امنیت گفت: ازبابت اعلام آمریکا مبنی بر قانونی دانستن شهرک‌سازی‌ها متاسفم. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، نیکولای ملادینوف، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه اظهار کرد: برگزاری جلسه شورای امنیت درباره اوضاع خاورمیانه در میان خطرات گسترده صلح در خاورمیانه است. وی خاطرنشان کرد، اقدامات اسرائیل در محاصره فلسطینی‌ها نابودکننده تلاش‌های توسعه‌ای است. این مقام سازمان ملل در ادامه از تلاش‌های مصر قدردانی کرد و گفت: قاهره تلاش زیادی به منظور بازگشت آرامش به غزه انجام داد. از آن طرف، دنی دانون، سفیر رژیم صهیونیستی با انتقاد از شورای امنیت گفت، این شورا هرگز قادر به ایجاد راه حلی برای درگیری‌های اسرائیل و فلسطین نخواهد بود.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
ایسنا: هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه در جلسه شورای امنیت گفت: ازبابت اعلام آمریکا مبنی بر قانونی دانستن شهرک‌سازی‌ها متاسفم. به نقل از سایت النشره، نیکولای ملادینوف، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه اظهار کرد: برگزاری جلسه شورای امنیت درباره اوضاع خاورمیانه در میان خطرات گسترده صلح در خاورمیانه است. وی خاطرنشان کرد، اقدامات اسرائیل در محاصره فلسطینی‌ها نابودکننده تلاش‌های توسعه‌ای است. این مقام سازمان ملل در ادامه از تلاش‌های مصر قدردانی کرد و گفت: قاهره تلاش زیادی به منظور بازگشت آرامش به غزه انجام داد. از آن طرف، دنی دانون، سفیر رژیم صهیونیستی با انتقاد از شورای امنیت گفت، این شورا هرگز قادر به ایجاد راه حلی برای درگیری‌های اسرائیل و فلسطین نخواهد بود.
فارسفارس23 ساعت قبل
«اور هلر» خبرنگار بخش نظامی کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی در این باره گفت که ارتش رژیم صهیونیستی پدافند هوایی خود را در شمال فلسطین اشغالی و سامانه دفاعی موشکی خود (گنبد آهنین) را در جنوب مستقر کرده است. علی‌رغم آنکه پنج‌شنبه هفته گذشته با میانجی‌گری مصر میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین آتش‌بس برقرار شد، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چند بار، پایگاه مقاومت در شمال و غرب نوار غزه را هدف قرار دادند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صبح شنبه گذشته با هشت موشک به پایگاه‌های مقاومت و پایگاه‌های پلیس در نوار غزه وابسته به حماس حمله کردند. رژیم صهیونیستی هفته پیش با حمله به غزه چند تن از فرماندهان جهاد اسلامی فلسطین از جمله «بهاء ابوالعطا» را به شهادت رساند. در حمله دوم به دمشق «اکرم العجوری» عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی که هدف این ترور بود آسیبی ندید اما پسرش «معاذ» شهید شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، کارشناسان امور سیاسیو نظامی بر قدرت مقاومت برای تحمیل شکست سیاسی به رژیم اشغالگر در دور اخیر رویارویی‌ها و همچنین توانمندی آن برای ناکام گذاشتن اهداف سیاسی این رژیم تاکید کردند. حسن عبده تحلیلگر امور سیاسی گفت: مقاومت به اقدام اسرائیل در هدف قرار دادن مرکز فرماندهی نظامی گروه جهاد اسلامی پاسخ داد. عبده تصریح کرد: علت مشارکت نکردن عملی گروه حماس در درگیری با رژیم صهیونیستی بر اساس این ارزیابی است که مشارکت در درگیری با رژیم صهیونیستی چه بسا گستره آن را افزایش دهد و باعث ایجاد جنگ فراگیر شود. وی افزود: یکی از اهداف علاوه بر پاسخ نظامی به جنایت‌های این رژیم، جلوگیری از آن برای تحقق اهداف سیاسی اش بود. عدنان ابو عامر تاکید کرد: اسرائیل خیلی کم به اجرای عملیات نظامی بدون تحقق اهداف سیاسی پناه می‌برد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
سازمان ملل: ۱۶۵ کشور به نفع حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین رای دادندشامگاه سه شنبه، ‌۱۶۵ کشور به قطعنامه حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین رای دادند، این رای‌گیری در جریان نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک صورت گرفت. ریاض المالکی وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از رای اکثریت کشورها به نفع قطعنامه تعیین سرنوشت ملت فلسطین در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل استقبال کرد. بر اساس این گزارش، ۱۶۵ کشور به این قطعنامه رای مثبت، پنج کشور رای مخالف و ۹ کشور هم رای ممتنع دادند. وزیر خارجه تشکیلات خودگردان از کشورهایی که به این قطعنامه رای مثبت دادند، تشکر کرد و از کشورهای جهان خواست بر سر حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین و پایان اشغالگری اسرائیل در سرزمین فلسطین برای اینکه ملت فلسطین بتواند حق خود را اعمال کند، متحد شوند. خبر دیگر اینکه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و کمیته‌های مقاومت فلسطین هم تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کردند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
ترامپ در شرایطی شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری را به رسمیت شناخت که هیچ یک از دولت‌های پیش از او این کار را انجام نداده‌اند. شهرک‌های کرانه باختری نقطه اختلاف رژیم صهیونیستی و غرببا وجود توافقات سازش، هر ساله صدها واحد شهرکی در کرانه باختری در حال ساخت است. ترامپ تنها کسی است که شهرک‌های کرانه باختری را به رسمیت شناخته است. از سوی دیگر کنگره آمریکا نیز هنوز شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری را به رسمیت نشناخته است. از سوی دیگر ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ با جلب نظر لابی‌های یهودی آمریکا توانست قدرت را به دست آورد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
شهرک‌های کرانه باختری نقطه اختلاف رژیم صهیونیستی و غرببا وجود توافقات سازش، هر ساله صدها واحد شهرکی در کرانه باختری در حال ساخت است. ترامپ تنها کسی است که شهرک‌های کرانه باختری را به رسمیت شناخته است. از سوی دیگر کنگره آمریکا نیز هنوز شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری را به رسمیت نشناخته است. پیوند ترامپ و نتانیاهو در کارزار انتخاباتبنیامین نتانیاهو در جریان انتخابات ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۹ نتوانست اکثریت کرسی‌های کنست را به دست آورد. از سوی دیگر ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ با جلب نظر لابی‌های یهودی آمریکا توانست قدرت را به دست آورد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
نخست‌وزیر مالزی با انتقاد از حمایت آمریکا از شهرک‌های صهیونیست‌نشین اعلام کرد با این موضع واشنگتن دیگر مالزی هم از اشغالگری احتمالی دیگر دولت‌ها در امان نخواهد بود. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی، موضع اخیر آمریکا درباره شهرک‌های صهیونیست‌نشین را مشروعیت بخشیدن به اشغالگری دانست. او در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از امروز به بعد در امان نیستیم و اگر دولتی بخواهد وارد کشور ما شود و شهرک بسازد ممکن است اقدامش قانونی به شمار بیاید و ما هم هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم». ریتنو مارسودی، وزیر خارجه اندونزی، هم در این زمینه در بیانیه‌ای اعلام کرد موضع آمریکا با قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل تعارض دارد. رژیم صهیونیستی سال ۱۹۶۷ اراضی فلسطینی به رسمیت شناخته شده در عرصه بین‌الملل را اشغال کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شماری از جوانان فلسطینی توانستند یک پادگان نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شرق بیت حانون در شمال نوار غزه را به آتش بکشند و به سلامت به نوار غزه بازگردند. از سوی دیگر مرکز اطلاع رسانی فلسطین از حمله نظامیان صهیونیست به رام الله خبر داد که در نتیجه آن درگیری‌هایی میان جوانان فلسطینی و متجاوزان صهیونیست رخ داد. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی خبرگزاری آناتولی؛ نخست وزیر مالزی موضع اخیر آمریکا درباره شهرک‌های صهیونیست نشین را مشروعیت بخشیدن به اشغالگری دانست. ماهاتیر محمد دیروز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از امروز به بعد در امان نیستیم و اگر دولتی بخواهد وارد کشور ما شود و شهرک بسازد ممکن است اقدامش قانونی به شمار بیاید و ما هم هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم». وی بااشاره به زمان اعلان آمریکا افزود: در حالی که اسرائیل این حملات غیرقابل توجیه را در غزه انجام می‌دهد شما می‌گویید که شهرک‌های غیرقانونی، قانونی است؟ آیا این اقدام به منزله تشویق اسرائیل به کشتن شهروندان و کودکان بیشتر و فرار از مجازات نیست؟ به اسرائیل با ساخت شهرک در زمین‌های مردمی که آن‌ها را می‌کشد پاداش می‌دهند «. ریتنو مارسودی وزیر خارجه اندونزی هم در این زمینه در بیانیه‌ای اعلام کرد: موضع آمریکا با قوانین بین المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل تعارض دارد. وی خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط اسرائیل همه حقوق فلسطینی‌ها را نقض کرده است و دیگر چه چیزی برای مذاکره باقی مانده است؟ مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: کشورش دیگر شهرک‌های اسرائیلی در سرزمین‌های اشغالی را» خلاف قوانین بین المللی" نمی‌داند. پمپئو در این کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن افزود: دولت ترامپ در قبال شهرک‌های اسرائیلی شیوه مدیریتی متفاوت با شیوه باراک اوباما رئیس جمهور سابق در پیش گرفته است. آناتولی نوشت: اسرائیل سال ۱۹۶۷ اراضی فلسطینی به رسمیت شناخته شده در عرصه بین الملل را اشغال کرد. جامعه بین الملل با اکثریت قاطع، شهرک‌ها را غیرقانونی می‌داند و این امر به معاهده چهارم ژنو باز می‌گردد که مقامات اشغالگر را از انتقال اسرائیلی‌ها به اراضی اشغالی منع می‌کند. دادگاه اروپا چند روز قبل کشور‌های عضو اتحادیه اروپا را ملزم کرد به جای عبارت «ساخت اسرائیل» برچسب «تولید شهرک‌ها» را روی کالا‌های تولید شده در شهرک‌های صهیونیست نشین نصب کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بعد از حمله بامداد امروز (چهارشنبه) جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه، مقام‌های این رژیم در این خصوص صراحتا موضع گرفتند. بعد از نتانیاهو، «نفتالی بنت» وزیر جنگ این رژیم به تهدید مستقیم ایران روی آورد و مدعی شد حتی «سران تهران نیز در امان نیستند». به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» بنت با ادعای اینکه قواعد بازی در میدان نبرد تغییر کرده، گفت: «هر کسی که در روشنایی روز به اسرائیل حمله کند، شب را به سر نمی‌برد». بامداد امروز بود که چند جنگنده با تجاوز به حریم سوریه، با چند راکت حومه پایتخت (دمشق) را هدف گرفتند. ارتش رژیم صهیونیستی رسما اذعان کرد، حمله جدید به نزدیکی پایتخت سوریه که طبق اعلام دمشق دو غیرنظامی بر اثر آن جان باختند، کار این رژیم بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبرگزاری آناتولی از غزه؛ نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز سه شنبه گفت: پرونده نظامیان رژیم صهیونیستی که در غزه به اسارت در آمده‌اند در گذشته شاهد تحرکاتی بود اما دولت اسرائیل برای امضای مبادله اسرا جدیتی ندارد. وی خاطر نشان کرد ما برای تکمیل مبادله اسرا آماده‌ایم، اما اسرای اسرائیلی تنها در صورت آزادی اسیران فلسطینی و نیز آزادی کسانی که پس از مبادله گیلعاد شالیط بازداشت شدند، آزاد خواهند شد. جنبش حماس همواره از ارایه اطلاعات درباره اسیران اسرائیلی در نزد گردان‌های قسام (شاخه نظامی حماس) خودداری کرده است. نائب رئیس دفتر سیاسی حماس ابراز امیدواری کرد برادران سعودی، زندانیان فلسطینی را آزاد کنند. العاروری درباره روابط جنبش حماس گفت: این جنبش آماده ایجاد برقراری رابطه با همه کشور‌های عربی و اسلامی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
ابراهیم کالین طی سخنانی پس از نشست کابینه دولت در آنکارا گفت: بار دیگر تاکید می‌کنیم که آمریکا به عنوان طرف توافق ۱۷ اکتبر و روسیه به عنوان طرف توافق سوچی در تاریخ ۲۲ اکتبر باید به تعهدات خود در چارچوب این توافقات عمل کنند. وی همچنین درباره تصمیم آمریکا درباره شهرک‌های غیرقانونی یهودی‌نشین اظهار داشت: این اظهارات تاسف‌بار که به منزله زیرپا گذاشتن قوانین بین‌المللی و حقوق فلسطینیان است را رد و آن را محکوم می‌کنیم. کالین افزود: آمریکا با استفاده از عبارت «شهرک» کلمه‌بازی می‌کند، مناطق مذکور نه شهرک بلکه اراضی اشغالی به شمار رفته و متعلق به مردم فلسطین است. سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه همچنین اظهار داشت که رئیس‌جمهور اردوغان و سران فرانسه، آلمان و انگلیس پس از اجلاس ناتو نشست چهارجانبه انجام خواهند داد. مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز چند روز پیش با تهدید به شروع عملیات جدید در شمال سوریه گفت: ترکیه در زمینه توافق با روسیه و آمریکا، آنچه را که برعهده‌اش بود انجام داده است، در مواردی که تجاوزی صورت گرفته، ترکیه آنچه را که می‌باید انجام دهد، انجام داده و بعد از این نیز انجام خواهد داد و در صورتی که از این مساله نتیجه‌ای حاصل نشد، همانگونه که در بعد از توافق بی نتیجه قبلی با آمریکا اقدام به عملیات نظامی کردیم، اقدام لازم را صورت خواهد داد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان این‌که عدم حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی، این رژیم را دچار خلاء سیاسی و قدرت کرده است، گفت: اسرائیل در برابر قدرتی مانند مقاومت فلسطین عاجز شده و مجبور است به شرایطی که نیروهای مقاومت تعیین می‌کنند، تن دهد. صباح زنگنه با اشاره به ناتوانی رژیم صهیونیستی در مواجهه با نیروهای مقاومت اظهار کرد: طی سال‌های اخیر مقاومت قدرت خود را افزایش داده و تنوع ابزار پاسخ به رژیم صهیونیستی را بالا برده است، اکنون هم ملاحظه می‌کنید رژیم صهیونیستی در ماه‌های طولانی نتوانسته یک دولت ائتلافی یا متحد با احزاب کوچک و بزرگ تشکیل دهد و عملا در یک فضای خلاء سیاسی سیر می‌کند. این کارشناس مسائل خاورمیانه همچنین بیان کرد: از سوی دیگر رژیم صهیونیستی دیگر امکان حمایت آمریکا در شرایط فعلی را ندارد و با توجه به این‌که رئیس جمهور آمریکا وارد فاز موضوعاتی مانند استیضاح و مسائل بعد از آن شده، فرصت این‌که به رژیم صهیونیستی کمک یا از آن حمایت کند را ندارد. زنگنه ادامه داد: بنابراین خلاء سیاسی و قدرت برای رژیم صهیونیستی ایجاد شده و این رژیم برای گریز از این خلاء سعی کرده به نیروهای مقاومت فشار آورد تا بتواند روحیه از دست رفته ارتش خود را به دست آورد. وی با اشاره به ترورهای اخیری که توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفته، گفت: ‌نتانیاهو و رژیم صهیونیستی سالهاست این سیاست را دنبال می‌کند و ترور نیروهای مقاومت را در دستور کار خود دارد و این اقدام نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی از رو در رو شدن مستقیم با نیروهای مقاومت عاجز و ناتوان است و همچنان به سیاست ترور پناه می‌برد.
ایسناایسنا1 روز قبل
یک کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان این‌که عدم حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی، این رژیم را دچار خلاء سیاسی و قدرت کرده است، گفت: اسرائیل در برابر قدرتی مانند مقاومت فلسطین عاجز شده و مجبور است به شرایطی که نیروهای مقاومت تعیین می‌کنند، تن دهد. صباح زنگنه در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ناتوانی رژیم صهیونیستی در مواجهه با نیروهای مقاومت اظهار کرد: طی سال‌های اخیر مقاومت قدرت خود را افزایش داده و تنوع ابزار پاسخ به رژیم صهیونیستی را بالا برده است، اکنون هم ملاحظه می‌کنید رژیم صهیونیستی در ماه‌های طولانی نتوانسته یک دولت ائتلافی یا متحد با احزاب کوچک و بزرگ تشکیل دهد و عملا در یک فضای خلاء سیاسی سیر می‌کند. این کارشناس مسائل خاورمیانه همچنین بیان کرد: از سوی دیگر رژیم صهیونیستی دیگر امکان حمایت آمریکا در شرایط فعلی را ندارد و با توجه به این‌که رئیس جمهور آمریکا وارد فاز موضوعاتی مانند استیضاح و مسائل بعد از آن شده، فرصت این‌که به رژیم صهیونیستی کمک یا از آن حمایت کند را ندارد. زنگنه ادامه داد: بنابراین خلاء سیاسی و قدرت برای رژیم صهیونیستی ایجاد شده و این رژیم برای گریز از این خلاء سعی کرده به نیروهای مقاومت فشار آورد تا بتواند روحیه از دست رفته ارتش خود را به دست آورد. وی با اشاره به ترورهای اخیری که توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفته، گفت: ‌نتانیاهو و رژیم صهیونیستی سالهاست این سیاست را دنبال می‌کند و ترور نیروهای مقاومت را در دستور کار خود دارد و این اقدام نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی از رو در رو شدن مستقیم با نیروهای مقاومت عاجز و ناتوان است و همچنان به سیاست ترور پناه می‌برد.
ایسناایسنا1 روز قبل
یک کارشناس مسائل منطقه، حملات رژیم صهیونیستی به غزه را متاثر از مسائل و اختلافات داخلی این رژیم عنوان کرد و گفت: در داخل رژیم صهیونیستی رهبری منسجمی وجود ندارد و به دلیل مسائل داخلی به شدت با یکدیگر درگیر هستند. حسین شیخ الاسلام در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی خود از حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه اظهار کرد: ‌ حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه، به مسائل داخلی آن رژیم بر می‌گردد، ‌ تاکنون دوبار این رژیم انتخابات برگزار کرده اما موفق به تشکیل کابینه نشده است، چندبار هم بنیامین نتانیاهو مامور تشکیل کابینه شد اما نتوانست و اکنون بنی گانتس مامور به تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی شده است. شیخ الاسلام همچنین درباره اظهارات هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) مبنی بر این‌که «مقاومت پایه‌های رژیم صهیونیستی را به لرزه در آورده است» تصریح کرد: بدون شک همین‌طور است. زیرا هر حرکت اجتماعی وقتی به نتیجه می‌رسد که مردم بخواهند، ضمن این که یک ایدئولوژی را باید به درستی رهبری کرد، اگر این موارد فراهم باشد حرکت اجتماعی به نتیجه می‌رسد. وی اظهار کرد: اکنون هم مقاومت بلایی سر رژیم صهیونیستی آورده که اسرائیلی‌ها خیلی مطمئن نیستند پشت نتانیاهو باشند یا گانتس، لذا در اسرائیل رهبری منسجمی ندارند و به همین دلیل هم در مسائل داخلی به شدت با یکدیگر درگیر هستند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
پمپئو با مطرح کردن این سخنان به صورت کامل موضع گیری دولت قبل را در خصوص مسأله شهرک سازی‌ها زیر پا گذاشت. آنها هم چنین نسبت به پیامدهای چنین سخنانی بر آینده مسأله فلسطین و تحقق صلح و تلاش‌ها در این خصوص هشدار دادند. ترامپ در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که قدس اشغالی را به عنوان مرکز رژیم صهیونیستی به رسمیت می‌شناسد. این اقدام نیز در حمایت از رژیم صهیونیستی و تحریک فلسطینی‌ها و در کل اعراب انجام شد. بنابراین نمی‌توان این حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی را جدای از شرایط داخلی رژیم صهیونیستی و بحران سیاسی آن بررسی کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
البطش تصریح کرد رهبران سیاسی قدرت خود رااز قدرت و وحدت میدان دریافت می‌کنند، وحدت موضع جهاد اسلامی، راز قدرت آن در این نبرد است. عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی ادامه داد پس از جنایت ترور ابوالعطا، به میانجیگران گفتیم هیچ میانجیگری بدون گرفتن انتقام خون بهاء ابوالعطاء ممکن است و هرگونه سخن گفتن از هرگونه میانجی‌گری زود است. عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی افزود گردان‌های قدس از طریق نبرد صیحه الفجر، سبب سربلندی امت اسلام شد و کشمکش‌های منطقه‌ای مانع پاسخ ما نشد، هنگامی که مسئله مربوط به خون شهدا و فرماندهان ما باشد، هیچ محاسباتی نداریم. وی همچنین از مقام شهید بهاء ابوالعطا فرمانده بزرگ و تمام رزمندگان گردان‌های قدس و فرماندهان میدانی و تمام مدافعان فلسطین تجلیل کرد. رژیم صهیونیستی رو به زوال استمحمد الهندی عضو اداره سیاسی جنبش جهاد اسلامی هم تاکید کرد رژیم صهیونیستی رو به زوال و نابودی است و اشغالگران باید این نکته را درک کند که هر عملیات تروری که انجام دهد، باید بهایش را پرداخت کند.

به انتهای لیست رسیدید