غزه

ایسناایسنا1 روز قبل
یک منبع سیاسی آگاه اعلام کرد که رئیس جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در نوار غزه دیدار با فرستاده نروژ در روند صلح خاورمیانه را نپذیرفت. ونیسلاند روز سه‌شنبه با حضور هیلدا هارالدستاد، فرستاده نروژ در فلسطین با رامی حمدالله، نخست وزیر موقت فلسطین در دفترش در شهر رام‌الله دیدار کرد. در گذشته سنوار چندین بار با فرستاده نروژ دیدار کرده بود. موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس پیشتر اعلام کرده بود که نروژ که ریاست گروه کشورهای اروپایی حامی فلسطین را برعهده دارد دست به تلاش‌هایی در پرونده آتش‌بس و پرونده‌های انسانی در غزه می‌زند. ابومرزوق همچنین گفت: جنبش حماس و نروژ رابطه رسمی با یکدیگر دارند که در جریان آن، تماس‌های مداومی صورت می‌گیرد.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
وی آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی را آغاز فروپاشی استکبار و آمریکا دانست و گفت: هرجایی که آمریکا حضورداشته باشد جبهه مقاومت هم حضورداشته و به فعالیت خواهد پرداخت. دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دهه پنجم انقلاب اسلامی را دهه عدالت‌خواهی و مبارزه با ظلم دانست و افزود: هر جا که نمادی از آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی حضورداشته باشد جبهه مقاومت اسلامی با قدرت کامل حضور خواهد داشت. آیت‌الله اراکی با بیان اینکه نمودهای پیروزی‌های جبهه مقاومت اسلامی در منطقه کاملا مشهود است، تصریح کرد: پیروزی‌های که این جبهه در غزه، جنوب لبنان، یمن به دست آورده نشانه‌های واضح از پیروزی جبهه مقاومت اسلامی است. وی با تحسین مقاومت چهارساله یمن این مقاومت را سبب پیروزی ملت یمن دانست و خاطرنشان کرد: این مقاومت چهارساله در برابر تمامی تحریم و جنگ‌افروزی نشانه یک پیروزی و مقاومت بزرگ است. دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تأکید بر اینکه جبهه مقاومت اسلامی تا پیروزی کامل مردم یمن دست از مقاومت درنخواهد داشت، ادامه داد: تا زمانی که جبهه مقاومت اسلامی متجاوزان و مستکبران را سر جای خود ننشاند دست از مبارزه بر نخواهد داشت.
ایرناایرنا20 ساعت قبل
وی بیان کرد: در دهه پنجم انقلاب اسلامی، فروپاشی آمریکا آغاز شده و جنبش جهانی آزادی خواهی که حد و مرزی ندارد در سراسر عالم، حیاتی تازه یافته است و هر جا ستم و استکبار و نمادهای آن یعنی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی باشد جبهه مقاومت با اقتدار حضور خواهد داشت. وی ادامه داد: امروز علائم و نمادهای پیروزی جبهه مقاومت در سراسر جهان قابل مشاهده می‌باشد و این جنبش به سرعت در حال فراگیری در میان همه آزادی خواهان عالم است. وی افزود: مردم مقاوم یمن در این مدت همه دردها را به جان خریدند و چهار سال مقاومت کردند تا نشان دهند جبهه مقاومت تا رسیدن به پیروزی کامل دست از مبارزه برنخواهد داشت. وی ادامه داد: جبهه مقاومت به چنین توانمندی رسیده است که تا نابودی کامل دشمن از پای نخواهد نشست و این اجتماع بزرگ در قم که خاستگاه انقلاب اسلامی است بار دیگر عظمت جنبش مقاومت اسلامی را به نمایش می‌گذارد. وی همچنین در سخنانی به زبان عربی، بر موج گسترده جوانان مقاومت در سراسر جهان بر علیه مستکبران و حامی آن‌ها تاکید کرد.
ایرناایرنا19 ساعت قبل
وی بیان کرد: در دهه پنجم انقلاب اسلامی، فروپاشی آمریکا آغاز شده و جنبش جهانی آزادی خواهی که حد و مرزی ندارد در سراسر عالم، حیاتی تازه یافته است و هر جا ستم و استکبار و نمادهای آن یعنی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی باشد جبهه مقاومت با اقتدار حضور خواهد داشت. وی ادامه داد: امروز علائم و نمادهای پیروزی جبهه مقاومت در سراسر جهان قابل مشاهده می‌باشد و این جنبش به سرعت در حال فراگیری در میان همه آزادی خواهان عالم است. وی افزود: مردم مقاوم یمن در این مدت همه دردها را به جان خریدند و چهار سال مقاومت کردند تا نشان دهند جبهه مقاومت تا رسیدن به پیروزی کامل دست از مبارزه برنخواهد داشت. وی ادامه داد: جبهه مقاومت به چنین توانمندی رسیده است که تا نابودی کامل دشمن از پای نخواهد نشست و این اجتماع بزرگ در قم که خاستگاه انقلاب اسلامی است بار دیگر عظمت جنبش مقاومت اسلامی را به نمایش می‌گذارد. وی همچنین در سخنانی به زبان عربی، بر موج گسترده جوانان مقاومت در سراسر جهان بر علیه مستکبران و حامی آن‌ها تاکید کرد.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
نماینده مقاومت اسلامی بحرین با تأکید بر اینکه جبهه مقاومت اسلامی به الگوهایی مانند جهاد مغنیه نیاز دارد، ادامه داد: در کشور بحرین شهدای بزرگی وجود دارند و در این کشور جوانان به دنبال آزادی فلسطین هستند. سیدی با اشاره به توطئه‌های دشمنان علیه جبهه مقاومت اسلامی گفت: دسیسه افکنی دشمنان برای خالی کردن ته دل مقاومت اسلامی و جوانان این جبهه است درحالی‌که درخت مقاومت در کشور بحرین به درختی تنومند تبدیل‌شده است. وی قدس شریف را جزئی از جهان اسلام و عضو جدایی‌ناپذیر امت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مقاومت اسلامی امروز ترس و هراس بر دل‌های تمام مستکبران جهانی انداخته است. نماینده مقاومت اسلامی فلسطین مسئله فلسطین را مسئله‌ای الهی دانست و گفت: شهدای مقاومت اسلامی جان خود را برای آزادی فلسطین فدا کرده‌اند و مسئله فلسطین مقوله‌ای زمینی نبوده و الهی است از همین رو نیز این سرزمین هرگز سقوط نخواهد کرد. وی خاطرنشان کرد: مسئله فلسطین در ذهن و جان تمام آزادگان جهان قرار داشته و تشکیل جبهه جوانان مقاومت اسلامی می‌تواند زمینه‌های آزادی این سرزمین اسلامی را از دست غاصبان سرعت ببخشد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی افزود: با توجه به اینکه دشمن در تهران فعالیت‌های بسیاری برای حضور کمرنگ مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن انجام داد، اما امسال بیشترین رویش را مردم تهران در این راهپیمایی داشتند. وی با بیان اینکه وحدت و وفاق حقیقی یکی از مولفه‌های بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی و دوران ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: آنچه انقلاب ما را متمایز و عزیز کرده وحدت و وفاق حقیقی و فرهنگ دینی است که مایه عزت و شرف ملت ایران شده است. امروز ملت ایران از همه اقوام و مذاهب در چارچوب حکومت دینی و تحت امر مقام معظم رهبری صاحب شرف و بزرگی شدند. فرمانده سپاه نینوا گلستان افزود: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی و حکومت اسلامی ایران اسلام در دنیا نفوذ کرده و مردم ایران ام‌القری واقعی جهان شدند. سردار معروفی اضافه کرد: بانک انصار دغدغه علمای اهل تسنن در اجرای بانکداری اسلامی را برطرف کرده و نتیجه این شعبه در استان سیستان و بلوچستان در راستای ایجاد اشتغال و محرومیت‌زدایی ملموس است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
رای الیوم در گزارشی به بررسی دلیل لغو سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به روسیه و دیدارش با ولادیمیر پوتین پرداخت. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رای الیوم در گزارشی به بررسی دلیل لغو سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به روسیه و دیدارش با ولادیمیر پوتین پرداخت. نویسنده این گزارش افزود: آنچه ما را به سمت این پیش‌بینی سوق می‌دهد چند عامل است؛ نخست اینکه نتانیاهو طی سه ماه گذشته «التماس» کرد که با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار کند. از این رو امکان ندارد پوتین همه این دستاوردها را نادیده بگیرد و به جنگنده‌های اسرائیلی بار دیگر اجازه دهد مثل هفت سال گذشته سوریه را بمباران کنند. وزارت دفاع روسیه برای مطبوعات نیمه دولتی روسیه فاش کرد: آموزش ارتش سوریه و یگان‌های پدافند هوایی آن برای چگونگی بکارگیری موشک‌های «اس سیصد» به دست کارشناسان روسی در ماه مارس آینده تکمیل خواهد شد به همین دلیل نتانیاهو فورا خواستار سفر به روسیه قبل از این تاریخ شد.

آخرین خبرها درباره «غزه»

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین| «صالح عاروری» نائب‌رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی تأکید کرد: وضعیت اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی همانند وضعیت مقاومت است؛ نه سست می‌شوند نه ضعیف. این مقام حماس در واکنش به شهرک‌سازی‌ها در قدس گفت: آنچه در قدس شاهد هستیم، عملیات یهودی‌سازی برنامه‌ریزی شده تحت نظارت رسمی رژیم صهیونیستی است. وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی زمینه را برای تعرض شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی فراهم می‌کند و به شیوه‌ای هدفمند مانع از حضور فلسطینیان ساکن سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ و کرانه باختری در این مسجد می‌شود. عاروری تصریح کرد: غزه در آستانه انفجار قرار دارد، برخی گمان می‌کنند که رژیم صهیونیستی به دلایل سیاسی از نوارغزه عقب‌نشینی کرد اما در حقیقت این رژیم تحت ضربات مقاومت مجبور به عقب‌نشینی از غزه شد. وی در خصوص تظاهرات بازگشت نیز گفت: تظاهرات‌های بازگشت خود را بر دشمن صهیونیستی تحمیل کرده و در نهایت منجر به شکستن محاصره غزه خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
هیأت پویش ملی برای شکستن محاصره غزه از برگزاری بیست و سومین راهپیمایی دریایی در نزدیکی پایگاه نظامی زیکیم در شمال غزه خبر داد. اعتمادآنلاین| هیأت پویش ملی برای شکستن محاصره غزه از برگزاری بیست و سومین راهپیمایی دریایی در نزدیکی پایگاه نظامی زیکیم در شمال غزه خبر داد. بر اساس این گزارش، این راهپیمایی امروز سه شنبه در نزدیکی مرزهای دریایی شمال نوار غزه برگزار می‌شود. طبق اعلام رسانه‌های فلسطینی، این راهپیمایی بخشی از فعالیت‌های مربوط به تظاهرات بزرگ بازگشت است که هدف از آن شکستن محاصره ظالمانه باریکه غزه است.
فارسفارس2 هفته قبل
یک روزنامه صهیونیستی ادعا کرد، رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه طی دیدارش با نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی سه سناریو برای غزه تعریف کرده و این گفته‌ها به رژیم صهیونیستی منتقل شده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند، «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه در دیدار با نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی سه سناریو درباره آینده وضعیت غزه مطرح کرده است. دوم: نوارغزه زیر نظر سازمان ملل یا مصر قرار گیرد تا اینها از طریق بودجه و طرف‌های کمک‌کننده ویژه خودشان، از نوار غزه حمایت کنند. هاآرتص سپس نوشت، برآورد در فلسطین اشغالی این است که عباس به صورت کامل از نوار غزه شاخه خالی کند اما تل‌آویو به وی گفته حتی اگر این کار را انجام دهد، وارد جنگ با نوار غزه نخواهد شد. محاصره نوار غزه ار سال ۲۰۰۷ آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد؛ وضعیت این منطقه خوب نیست و اختلافات کنونی میان فتح و حماس به آن دامن می‌زند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که ارائه خدمات درمانی در ۶ بیمارستان غزه به دلیل کمبود شدید سوخت متوقف شده است. بحران کمبود سوخت ژنراتورهای تولید برق در غزه، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی غزه را با خطر تعطیلی روبرو کرده است. وزارت بهداشت غزه پیش از این اعلام کرده بود که بحران سوخت در غزه فعالیت بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها را با دشواری روبرو کرده است. نوار غزه از ۱۲ سال قبل تحت محاصره رژیم صهیونیستی است و این محاصره از حدود دوماه قبل تشدید شده است و شهروندان غزه با اوضاع اقتصادی و انسانی دشواری روبه‌رو هستند که نیازمند دخالت فوری مجامع بین‌المللی برای نجات دومیلیون انسان در این باریکه است. علاوه بر محاصره ظالمانه رژیم صهیونیستی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز تحریم‌های شدیدی علیه این باریکه وضع کرده است.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با انتقال سومین بخش از کمک‌های مالی قطر به نوار غزه موافقت کرد. این در حالی است که نخست وزیر این رژیم دستور توقف انتقال این کمک‌ها به غزه را داده بود. کابینه امنیتی رژیم اشغالگر قدس پس از جلسه چند ساعته خود برای بررسی اوضاع امنیتی نوار غزه که روز سه شنبه شاهد تنش گسترده بود، تصمیم به انتقال کمک‌های مالی قطر به غزه گرفت. منابع قدس اشغالی عنوان داشتند، این تصمیم در حالی اتخاذ شد که نتانیاهو شامگاه سه شنبه در واکنش به زخمی شدن یک افسر صهیونیست به ضرب گلوله تک تیرانداز فلسطینی در مرزهای نوار غزه، دستور توقف انتقال سومین بخش از کمک‌های مالی قطر به غزه را صادر کرد. ارتش صهیونیستی نیز روز سه شنبه یک برج دیده بانی مقاومت فلسطین را بمباران کرد که منجر به شهادت یکی از مبارزان گردان‌های شهید عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» و زخمی شدن ۴ تن دیگر شد. از سوی دیگر، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که محمد عمادی، فرستاده قطر در طرح بازسازی نوار غزه که از روز سه شنبه در قدس اشغالی به سر می‌برد و روز چهارشنبه دیدارهایی را با مسئولان صهیونیستی درباره انتقال سومین بخش از کمک‌های مالی قطر به غزه برگزار کرد، امروز (پنجشنبه) وارد نوار غزه خواهد شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
پس از اینکه رژیم صهیونیستی روند پرداخت حقوق‌ کارمندان غزه را به تاخیر انداخت، رئیس کمیته قطر در بازسازی غزه از انتقال سری سوم کمک‌های مالی این کشور به غزه خبر داد. به گزارش ایسنا، محمد العمادی، رئیس کمیته قطر در بازسازی غزه اعلام کرد، سری سوم پرداخت این حقوق‌ها به مبلغ ۱۵ میلیون دلار روز چهارشنبه به غزه منتقل می‌شود، پرداخت حقوق‌ها این بار مانند دو دفعه گذشته توسط خودش صورت نخواهد گرفت و برای این کار سیستم جدیدی طراحی شده است. العمادی درباره جزئیات این سیستم اظهارنظری نکرد. وی ادامه داد، قطر از طریق خرید برق با حجم بالا از اسرائیل، توزیع آن در غزه و گرفتن بهای آن از فلسطینیان، پروژه برق ۸۰ میلیون دلاری را با هدف اجرایی شدن، تحت فشار قرار خواهد داد؛ پروژه‌ای که می‌تواند برق غزه را به طور موثر مدیریت کند. قطر در چارچوب پروژه احداث نیروگاه و شبکه برق‌رسانی برای پایان دادن به نیاز به محموله‌های سوخت پرهزینه تلاش خواهد کرد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش چهارشنبه شب ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «سامی ابوزهری» امروز در توئیتی تاکید کرد که این سیاست در ماه ژانویه گذشته (دی-بهمن) شدت گرفت؛ به گونه‌ای که تشکیلات رام الله حقوق پنج هزار کارمند نوار غزه را که در محاصره به سر می‌برند، قطع کرد. قطع حقوق کارمندان نوار غزه در چارچوب اقدام‌های مجازاتی تشکیلات رام الله علیه مردم نوار غزه صورت می‌گیرد و هدف از آن واداشتن حماس به واگذاری حاکمیت غزه به این تشکیلات است. غزه از ۱۱ سال پیش به دلیل محاصره رژیم صهیونیستی از بحران شدید معیشتی رنج می‌برد و بر اساس آخرین آمارها میزان فقر در غزه به ۸۰ درصد و بیکاری نیز به ۵۰ درصد رسیده است. شبد**۱۴۸۰**۱۳۷۹انتهای پیام /*
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
نیکولای ملادینوف هماهنگ کننده صلح سازمان ملل در خاورمیانه و هیئت امنیتی مصر به ریاست سرلشکر احمد عبدالخالق مسؤول پرونده فلسطین در سازمان اطلاعات مصر صبح امروز (جمعه) با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در غزه دیدار کردند. مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ملادینوف امروز وارد نوار غزه شد. در این دیدار همچنین یحیی سنوار رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه و معاونش خلیل حیه نیز حضور داشتند. این دیدار ساعاتی قبل از آغاز چهل و پنجمین جمعه تظاهرات بزرگ بازگشت در نوار مرزی غزه انجام گرفت. هیئت امنیتی مصر روز گذشته نیز با یحیی سنوار در شهر غزه دیدار کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که قطر همچنان منتظر است اسرائیل تصمیمی درباره کمک‌های مالی‌اش به نوار غزه بگیرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که اسرائیل درحال بررسی دادن اجازه به هیئت قطری برای وارد کردن سومین سری کمک‌های مالی قطر به نوار غزه است. وی گفت: ورود پول‌های قطر به نوار غزه احتمالا به آرام شدن اوضاع بینجامد. پیش از این یک سایت عبری زبان اعلام کرده بود که حماس با هیئتی اروپایی در نوار غزه دیدار کرده و از آن‌ها خواسته بر اسرائیل برای عمل به تعهدات خود درباره ورود سری سوم کمک‌های مالی قطر به نوار غزه فشار بیاورند. هیئت اروپایی به حماس اعلام کرده که سری سوم پول‌های قطر بعد از برقراری آرامش در مرز با اسرائیل وارد نوار غزه خواهد شد و این شرط اسرائیل است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری الجزیره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت که در ساعت‌های آینده خدمات رسانی پنج بیمارستان غزه در پی بحران سوخت و خاموشی نیروگاه‌ها متوقف خواهد شد. اشرف القدره نسبت به وقوع فاجعه انسانی در غزه در صورت توقف خدمات رسانی پنج بیمارستان از جمله بیمارستان کودکان النصر، بیمارستان بیماران سرطانی الرنتیسی و بیمارستان ابو یوست النجار هشدار داد. وی از تمامی نهادهای بشردوستانه و امدادرسان خواست برای نجات جان بیماران در نوار غزه هرچه سریعتر اقدام کنند. خدمات رسانی و فعالیت بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی غزه به برق نیروگاه‌ها متکی است که به دلیل کمبود سوخت مورد نیاز در طول شبانه روز تنها چهار تا شش ساعت روشن است. از این گذشته بسته بودن گذرگاه رفح در مرز غزه با مصر نیز مانع خروج بیماران برای درمان می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، هیأت پویش ملی برای شکستن محاصره غزه از برگزاری بیست و سومین راهپیمایی دریایی در نزدیکی پایگاه نظامی زیکیم در شمال غزه خبر داد. بر اساس این گزارش، این راهپیمایی امروز سه شنبه در نزدیکی مرزهای دریایی شمال نوار غزه برگزار می‌شود. طبق اعلام رسانه‌های فلسطینی، این راهپیمایی بخشی از فعالیت‌های مربوط به تظاهرات بزرگ بازگشت است که هدف از آن شکستن محاصره ظالمانه باریکه غزه است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، گروهی از ماهیگیران مصری پس از آنکه طوفان و امواج خروشان، قایق آنها را به سمت دریای سواحل استان میانی نوار غزه کشاند، با کمک نیروی پلیس دریایی نوار غزه نجات یافتند. بر اساس گزارش فلسطین الان، منابع رسمی در نوار غزه گفتند نیروی دریایی غزه توانست جان هفت ماهیگیر مصری را نجات دهد. به گفته این منابع، نیروهای پلیس دریایی غزه به شکل سریع پس از غرق شدن قایق مصری در دریای میانی وارد عمل شدند و پس از نجات هفت ماهیگیر مصری، آنها را برای مداوا به بیمارستان شهدای الاقصی منتقل کردند. این منابع درعین حال اعلام کردند سرنوشت هشتمین ماهیگیر مصری همچنان مبهم است. انتهای پیام/
مهرمهر6 روز قبل
منابع وابسته به رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند: گروهی از جوانان فلسطینی از غزه وارد منطقه مرزی شدند و اقدام به پرتاب بمب دست ساز به سوی نظامیان اسرائیلی کردند. خبر دیگر اینکه نظامیان رژیم صهیونیستی به سوی کشاورزان فلسطینی در شرق غزه شلیک کردند. شاهدان عینی اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی مستقر در پشت دیوار حائل به سوی کشاورزان در شرق غزه شلیک کردند و آنها را مجبور به ترک مزارعشان کردند. همزمان قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی به سوی ماهیگیران فلسطینی در سواحل بیت لاهیا در شمال غزه شلیک کردند. شاهدان عینی فلسطینی از آتش گرفتن یک خودرو نظامیان رژیم صهیونیستی در نزدیکی غزه خبر دادند.
فارسفارس4 هفته قبل
تانک‌های رژیم صهیونیستی به بهانه وقوع تیراندازی علیه نظامیان این رژیم در مرز غزه، به هدفی متعلق به حماس در شمال غزه شلیک کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع محلی از شلیک تانک‌های رژیم صهیونیستی به اهدافی در نوار غزه خبر می‌دهند. ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای ادعا کرد که در واکنش به وقوع تیراندازی از داخل غزه به سمت نظامیان اسرائیلی مستقر در مناطق مرزی، تانک‌های ارتش نیز به یک پست دیدبانی متعلق به جنبش مقاومت اسلامی «حماس» شلیک کرده‌اند. شبکه خبری قدس اما گزارش داد که جنگنده‌های رژیم اسرائیل نیز مناطقی را در غزه هدف قرار دادند. در حال تکمیل …
ایسناایسنا3 هفته قبل
نیکولای ملادینوف هماهنگ کننده صلح سازمان ملل در خاورمیانه و هیئت امنیتی مصر به ریاست سرلشکر احمد عبدالخالق مسؤول پرونده فلسطین در سازمان اطلاعات مصر صبح امروز (جمعه) با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در غزه دیدار کردند. به گزارش ایسنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ملادینوف امروز وارد نوار غزه شد. در این دیدار همچنین یحیی سنوار رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه و معاونش خلیل حیه نیز حضور داشتند. این دیدار ساعاتی قبل از آغاز چهل و پنجمین جمعه تظاهرات بزرگ بازگشت در نوار مرزی غزه انجام گرفت. هیئت امنیتی مصر روز گذشته نیز با یحیی سنوار در شهر غزه دیدار کرد.

غزه؛ ۱۰ سال در محاصره

6+
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) اردوگاه البریج در نوار غزه را هدف قرار داد. به نقل از اسکای نیوز، در پی این حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه البریج در نوار غزه، یک فلسطینی به شهادت رسیده است. دو فلسطینی دیگر نیز در پی این حمله زخمی شده‌اند. پیشتر رسانه‌های عبری زبان از زخمی شدن یک سرباز اسرائیلی در پی شلیک گلوله از حصار مرزی با نوار غزه خبر دادند.

نهمین همایش غزه نماد مقاومت

22+
ایسناایسنا1 ماه قبل
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به بحران بی سابقه در غزه، از کشورهای کمک کننده خواستار حمایت مستمر از مردم غزه شد. «استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل متحد در یک نشست خبری در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: طبق جدیدترین گزارش انسانی، غزه همچنان با بحران انسانی بی سابقه‌ای مواجه است و شبکه بهداشت و درمان این منطقه با شماری از زیادی مجروحان اعتراضات در دیواره مرزی است که تا کنون بیش از ۲۳ هزار نفر در آن زخمی شده‌اند. وی افزود: در کنار کمبود خدمات پزشکی، نگرانی‌های زیادی در مورد تامین انرژی و تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌ها وجود دارد. سخنگوی دبیر کل سازمان ملل با بیان اینکه ذخایر داروی غزه تنها برای یک ماه کافی است، از کشورهای کمک کننده خواستار کمک‌های مستمر به غزه شد. گفتنی است غزه از سال ۲۰۰۷ توسط رژیم صهیونیستی به صورت زمینی، دریایی و هوایی تحت محاصره قرار دارد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فلسطینی شهاب، عصام یوسف رئیس نهاد مردمی جهانی حمایت از غزه گفت: تدابیر لازم با تعدادی از کشورهای اروپایی برای اجرای برخی فعالیت‌های دریایی در تلاش برای شکستن محاصره دریایی نوار غزه آغاز شده است. وی افزود: اتحادیه ناوگان آزادی اقداماتی را برای تدوین سازوکار جدیدی اجرا می‌کند که انتظار می‌رود که این سازوکار در ماه مه آینده با اجرای فعالیت‌های مختلف دریایی برای شکستن محاصره غزه اعلام شود. یوسف گفت: تدابیری نیز با مصر برای هماهنگی جهت ورود تیم‌های پزشکی به نوار غزه در جریان است. همچنین گفت وگوهایی نیز با قاهره برای وارد کردن دارو به نوار غزه و اجازه خروج برخی از زخمی‌ها از این منطقه برای ادامه درمان در جریان است. وی هشدار داد که نوار غزه با بدترین شرایط اقتصادی و اجتماعی بویژه بعد از تحریم‌های تشکیلات خودگردان فلسطین علیه این منطقه روبرو است و بیمارستان‌های آن در وضعیت فروپاشی واقعی به علت کمبود شدید سوخت و تجهیزات پزشکی قرار دارند.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس امروز جمعه در سخنانی در مراسم افتتاح مسجدی در شهر غزه عنوان کرد که مسئله فلسطین، مسئله‌ای مرکزی و محوری است. هنیه اشاره کرد که غزه با مقاومت و فداکاری هایش مایه اهتمام همگان شده و آنچه در غزه در جریان است، بر اوضاع کل فلسطین و منطقه تاثیرگذار خواهد بود. رئیس دفتر سیاسی حماس خاطرنشان کرد که این نشست‌ها در غزه، بر دو مسئله مهم تاکید دارد: نخست پروژه ملی فلسطین و بعد سیاسی مسئله فلسطین و اوضاع جاری در نوارغزه و تظاهرات‌های بزرگ بازگشت. هنیه تصریح کرد که مسئله دوم، پیگیری اوضاع غزه از سوی سازمان ملل، مصر و قطر در کنار بسیاری از کشورهای اروپایی است. نیکلای ملادینوف هماهنگ کننده صلح سازمان ملل و هیئت سازمان اطلاعات مصر به ریاست سرلشکر احمد عبدالخالق صبح امروز جمعه با هنیه در غزه دیدار کردند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش پایگاه خبری «عرب ۴۸» به نقل از رسانه‌های صهیونیستی، قرار است تل آویو ورود سومین بسته مالی قطر به غزه برای سومین ماه متوالی را اوایل هفته آینده را بررسی کند. راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از ۳۰ مارس گذشته (۱۰ فروردین) جمعه هر هفته در طول نوار مرزی غزه با سرزمین‌های اشغالی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس و محاصره نوار غزه برگزار می‌شود. مشروط کردن ورود کمک‌های مالی قطر به نوار غزه در حالی است که هیات عالی برگزارکننده راهپیمایی بزرگ بازگشت و شکستن محاصره و گروه‌های مقاومت فلسطین بر ادامه راهپیمایی‌ها تاکید و خاطرنشان کردند، آنها به تهدید اسرائیلی‌ها توجهی نخواهند کرد. کمک‌های مالی قطر به نوار غزه شامل شش مرحله می‌شود که قرار بود از ماه دسامبر گذشته به صورت ماهانه به این باریکه انتقال یابد. در همین حال، برخی منابع بیمارستانی فلسطینی اعلام کردند که ارائه برخی خدمات در بیمارستان و مراکز بهداشتی «بیت حانون» در نوار غزه به علت کمبود سوخت متوقف شده است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
رژیم صهیونیستی شامگاه چهارشنبه با ادعای شلیک یک فروند موشک از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف آن، یک برج دیده بانی مقاومت فلسطین در شرق خان یونس در جنوب نوار غزه را بمباران کرد که این اقدام پاسخ نیروهای فلسطینی را به دنبال داشت. به گزارش ایسنا، توپخانه ارتش صهیونیستی در دو نوبت یک برج دیده‌بانی مقاومت فلسطین در شرق خان یونس واقع در جنوب نوار غزه را بمباران کرد که طرف فلسطینی نیز در واکنش به آن موشک و خمپاره به سمت مناطق شهرک‌نشین حوالی نوار غزه شلیک کرد. این در حالی است که رسانه‌های صهیونیستی مدعی شلیک یک فروند موشک از نوار غزه به سمت شورای منطقه‌ای «اشکول» در جنوب این منطقه شده بودند که هیچ خسارت جانی و مادی در بر نداشته است. ارتش صهیونیستی همچنین مدعی شد که این موشک به منطقه‌ای خالی از سکنه اصابت کرده است که به دنبال آن آژیرهای خطر در شهرک‌های اطراف غزه به صدا در آمده‌اند. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین| سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به بحران بی‌سابقه در غزه، از کشورهای کمک‌کننده خواستار حمایت مستمر از مردم غزه شد. «استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل متحد در یک نشست خبری در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: طبق جدیدترین گزارش انسانی، غزه همچنان با بحران انسانی بی‌سابقه‌ای مواجه است و شبکه بهداشت و درمان این منطقه با شماری از زیادی مجروحان اعتراضات در دیواره مرزی است که تا کنون بیش از ۲۳ هزار نفر در آن زخمی شده‌اند. وی افزود: کنار کمبود خدمات پزشکی، نگرانی‌های زیادی در مورد تامین انرژی و تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌ها وجود دارد. سخنگوی دبیرکل سازمان ملل با بیان اینکه ذخایر داروی غزه تنها برای یک ماه کافی است، از کشورهای کمک کننده خواستار کمک‌های مستمر به غزه شد. گفتنی است غزه از سال ۲۰۰۷ توسط رژیم صهیونیستی به صورت زمینی، دریایی و هوایی تحت محاصره قرار دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
ارتش رژیم صهیونیستی مناطق شمالی نوار غزه را مورد حمله موشکی و توپخانه‌ای خود قرار داد که طی آن ۱۹ مبارز فلسطینی مجروح شدند. اعتمادآنلاین| ارتش رژیم صهیونیستی مناطق شمالی نوار غزه را مورد حمله موشکی و توپخانه‌ای خود قرار داد. وزیر بهداشت و درمان فلسطین در غزه نیز خبر زخمی شدن ۱۹ جوان فلسطینی در درگیری‌ها در شرق «جبلیه» در شمال غزه و انتقال فوری آنها به بیمارستان را تأیید کرد. روزنامه جروزالم‌پست نیز به نقل از مقامات ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد که ظرف چند ساعت گذشته درگیری‌های خشونت بار در شمال نوار غزه آغاز شده و طی آن، وسائل منفجره دست‌ساز به سوی نظامیان این رژیم پرتاب شده است! به ادعای ارتش رژیم صهیونیستی، با زخمی شدن یک نظامی اسرائیلی در این درگیری‌ها تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی به بهانه انتقام‌جویی به مواضع جنبش حماس در شمال نوار غزه حمله کردند.

نهمین همایش غزه نماد مقاومت

22+
مهرمهر1 ماه قبل
ایرناایرنا4 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم به نقل از رسانه‌های صهیونیستی، این موشک به منطقه‌ای در نزدیکی حصار مرزی سرزمین‌های اشغالی با غزه اصابت کرده است. پایگاه خبری صهیونیستی «حداشوت ۲۴» در خبری اعلام کرد که این حمله موشکی خسارتی در پی نداشته است. درهمین حال منابع خبری گزارش دادند: قایق‌های رژیم صهیونیستی به سوی صیادان فلسطینی در غرب غزه آتش گشودند. پیش‌تر طی درگیری شبانه میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیستی در شمال نوار غزه ۱۹ فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها زخمی شدند. راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از ۳۰ مارس گذشته (۱۰ فروردین) جمعه هر هفته همچنان در طول نوار مرزی غزه با سرزمین‌های اشغالی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس و محاصره نوار غزه برگزار می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، رژیم صهیونیستی بار دیگر به شرکت کنندگان در راهپیمایی نوار غزه حمله و تعدادی از آن‌ها را زخمی کرد. رسانه‌های فلسطین شامگاه جمعه (۲۸ دی) از برگزاری چهل و سومین راهپیمایی حق بازگشت و شکست محاصره غزه خبر دادند. راهپیمایی امروز از سوی کمیته عالی راهپیمایی‌های بزرگ حق بازگشت و شکست محاصره غزه، جمعه «وحدت تنها راه پیروزی و ناکام گذاشتن توطئه‌هاست»، نامگذاری شده است. شرکت کنندگان در چهل و سومین راهپیمایی حق بازگشت غزه از مصر خواستند گذرگاه رفح بین مصر و نوار غزه را بازگشایی کند. مطابق آخرین آمار نهادهای فلسطین، از ابتدای این راهپیمایی‌ها تا کنون بیش از ۲۵۰ شهید و ۲۵ هزار زخمی زخمی شده‌اند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل تشدید تنش در مرز نوار غزه، اجازه انتقال پول پرداخت شده توسط قطر به جنبش حماس را نداد. آفتاب‌‌نیوز: یک منبع دیپلماتیک خبر داد که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته تا اجازه ندهد پول پرداخت شده توسط قطر به جنبش حماس در نوار غزه منتقل شود. رسانه‌های رژیم صهیونیستی شامگاه سه‌شنبه (دوم بهمن) از زخمی شدن یک نظامی این رژیم در جنوب غزه گزارش دادند. ارتش رژیم صهیونیستی ساعاتی پیش نیز یک مرکز دیدبانی و رصد مقاومت فلسطین را در شرق «بیت حانون» واقع در شمال نوار غزه هدف حملات توپخانه خود قرار داده بود. رسانه‌های فلسطینی می‌گویند در حمله توپخانه‌ای اخیر رژیم صهیونیستی به غزه، یک فلسطینی شهید و دو فلسطینی مجروح شدند.
الفالف4 هفته قبل
تانک‌های رژیم صهیونیستی به بهانه وقوع تیراندازی علیه نظامیان این رژیم در مرز غزه، به هدفی متعلق به حماس در شمال غزه شلیک کردند. گروه جهان الف، ۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۴۷ ۳۹۷۱۱۰۲۱۴۶به گزارش فارس، منابع محلی از شلیک تانک‌های رژیم صهیونیستی به اهدافی در نوار غزه خبر می‌دهند. ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای ادعا کرد که در واکنش به وقوع تیراندازی از داخل غزه به سمت نظامیان اسرائیلی مستقر در مناطق مرزی، تانک‌های ارتش نیز به یک پست دیدبانی متعلق به جنبش مقاومت اسلامی «حماس» شلیک کرده‌اند. در حال تکمیل …