اخبار غلامحسین کرباسچی - آخرین و مهم ترین اخبار غلامحسین کرباسچی از خبرگزاری‌های ایران | خبری
غلامحسین کرباسچی

غلامحسین کرباسچی

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
محمدرضا میرتاج الدینی معتقد است: اصلاح طلبان قافیه را باختند و به شکست در رقابت سیاسی پیش رو معترفند. اصلاح طلبان هم فرایند انتخاب مصادیق مدنظر را در قالب سامانه سرا جلو می‌برند و روی زوایای مختلف این سامانه در حال بحث و بررسی هستند. آقای کرباسچی اخیرا خطاب به اصلاح طلبان گفت «شما چه کارنامه و دستاورد مشخصی برای عرضه به مردم داریم؟ کدام مشکل مردم را حل کردیم؟». فضای جامعه زمان دولت نهم و دهم حدود یک سال درباره هدفمندی یارانه‌ها از طریق بحث‌های کارشناسی توجیه شد. اگر دولت یارانه حمایتی را جلوتر به حساب مردم واریز می‌کرد بخش زیادی از این مشکلات پیش نمی‌آمد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
********* سانسور «خروش مردم علیه اشرار» در روزنامه‌های اصلاح طلبآشوبگران و اوباش در روزهای اخیر، اقدامات شنیعی انجام دادند. اما نکته قابل تأمل اینجاست که خروش مردم علیه اشرار در روزنامه‌های اصلاح طلب سانسور شد. روزنامه آرمان در یادداشتی با عنوان «نهادینه کردن پرهیز از خشونت» به قلم «جعفر گلابی» فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: «بسیاری از مردم از عملکردهای برخی مسئولان ناراحت و ناراضی هستند. این روزنامه اصلاح طلب مدعی شده است که علت خشم و عصبانیت مردم «اختلاس‌ها و رانت هایی است که از تلویزیون با افتخار پخش می‌شود». همصدایی رسانه‌های اصلاح طلب با مقامات آمریکایی و رسانه‌های معاند موضوع مهمی است که باید از سوی نهادهای ذیربط مورد پیگیری قرار گیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- محسن کرباسچی، سرپرست تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان گفت: ما هیچ اعتراضی به لغو برخی از بازی‌ها نداریم و طبق برنامه پیش می‌رویم. محسن کرباسچی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص اینکه آیا باشگاه ذوب‌آهن به لغو برخی از بازی‌های هفته یازدهم لیگ برتر اعتراضی دارد یا خیر، اظهار داشت: ما هیچ اعتراضی به این ماجرا نداریم. سرپرست تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: ما در روز‌های سوم، هشتم و چهاردهم به ترتیب به مصاف تیم‌های فولاد خوزستان، نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس می‌رویم و کاری به تیم‌های دیگر هم نداریم. به گزارش میزان، تیم فوتبال ذوب‌آهن در هفته یازدهم لیگ برتر روز یکشنبه میزبان تیم فولاد در اصفهان است. انتهای پیام/
فوتبالیفوتبالی2 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- محسن کرباسچی، سرپرست تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان گفت: ما هیچ اعتراضی به لغو برخی از بازی‌ها نداریم و طبق برنامه پیش می‌رویم. به گزارش فوتبالی، کرباسچی در خصوص اینکه آیا باشگاه ذوب‌آهن به لغو برخی از بازی‌های هفته یازدهم لیگ برتر اعتراضی دارد یا خیر، اظهار داشت: ما هیچ اعتراضی به این ماجرا نداریم. سرپرست تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: ما در روز‌های سوم، هشتم و چهاردهم به ترتیب به مصاف تیم‌های فولاد خوزستان، نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس می‌رویم و کاری به تیم‌های دیگر هم نداریم. به گزارش میزان، تیم فوتبال ذوب‌آهن در هفته یازدهم لیگ برتر روز یکشنبه میزبان تیم فولاد در اصفهان است.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
دبیرکل حزب اراده ملت ایران اسلامی طرح سرا که مناسب توصیف کرده اما انتقاداتی را به نحوه عملیاتی شدن آن مطرح می‌کند. دبیرکل حزب اراده ملت ایران تصریح کرد: اگر اشکالات فنی و روش‌های طرح سرا برطرف شود؛ اینکه اصلاح طلبان نامزدهای خود را گزینش کنند بسیار مطلوب است که نامزدها از بدنه جریان اصلاحات وارد شوند. او گفت: نکته دیگری در مورد طرح سرا محل اشکال است اینکه پختگی لازم را نداشته و شتاب زده است و در مناطقی که رقابت‌ها قوم و قبیله‌ای است چه طور راستی آزمایی خواهند شد؟. حکیمی پور با بیان اینکه پارلمان اصلاحات بهتر از طرح سرا است، افزود: باید اشکالات طرح سرا برای اجرا برطرف شود؛ قطعا طرح پارلمان اصلاحات پخته‌تر و کارشناسی‌تر شده بوده هرچند تفاوت در این است که پارلمان برای انتخابات نبوده و طرح سرا برای انتخابات مطرح شده است. دبیرکل حزب اراده ملت ایران در مورد سرنوشت طرح پارلمان اصلاحات اظهار کرد: این طرح که از دو سال پیش مطرح شده با انتقاداتی که به آن شد در حال بررسی بیشتر در مجمع عالی اصلاح طلبان و جبهه هماهنگی اصلاحات است.
فراروفرارو3 روز قبل
با حذف آقای گرامی‌مقدم از ترکیب ستاد انتخاباتی، شورای عالی عملا اعلام کرد که من تحمل شنیدن صدای مخالف و منتقد را ندارم. این کار به چه صورتی انجام می‌شود؟ به این ترتیب که اول یک سازوکاری تعریف کردند به نام شورای عالی. ترکیب شورای عالی تقریبا عادلانه نیست، یعنی همه ظرفیت‌ها و توانایی‌های حزبی و غیرحزبی را در برنمی گیرد. مگر ما با آقای خاتمی مخالف هستیم؟ آقای خاتمی برای همه ما خیلی عزیز است و نباید برای یک عده‌ای مصادره شود. دوستان آقای خاتمی عزیز در شورا‌های دوم با همین شیوه کار در شهر تهران لیست بستند، در حالی که آقای خاتمی فریاد می‌کشید که بروید این لیست و عکس‌ها را جمع کنید، چون دید چه وضعیتی درست کردند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، کمتر از ۱۰۰ روز مانده به موعد انتخابات مجلس یازدهم، گروه‌ها و جریان‌های سیاسی فعالیت انتخاباتی خود را به شکل جدی‌تری دنبال می‌کنند. در این میان وزارت کشور، شورای نگهبان و دیگر دستگاه‌های اجرایی در تلاش‌اند تا روند قانونی برگزاری انتخابات با نهایت نظم و امنیت پیگیری شود. **کنایه عارف به اظهارات اخیر کرباسچی درباره سامانه «سرا» فعالیت‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان مدتی است که در قالب شورای سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان در حال پیگیری است. نعمتی که برخی‌ها از او به عنوان یکی از چهره‌های نزدیک به رئیس مجلس یاد می‌کنند، درباره احتمال کاندیداتوری لاریجانی در انتخاب آتی مجلس گفته است: «من سخنی از آقای لاریجانی نشنیده‌ام که بگوید در انتخابات حاضر نمی‌شوم». بنابراین اگر آقای لاریجانی نتواند در انتخابات آتی مجلس نقش‌آفرینی مطلوبی داشته باشد نقش‌آفرینی او در ۱۴۰۰ بسیار کاهش پیدا می‌کند".

به سفیر انگلیس گفتم با انتشار خبر ملاقات محمدجواد لاریجانی با نیک براون سه میلیون رأی آقای ناطق ریخت/ آقای باهنر به من گفت ما چاره‌ای نداریم جز اینکه پا روی آقای هاشمی بگذاریم و بالا برویم/ آقای محمدی‌گلپایگانی به من گفت: لیستی که وزرا امضا کنند چه اعتباری دارد؟ / امضای حاج قاسم سلیمانی و باهنر را برای عضویت در مولی‌الموحدین گرفتیم اما …/ مجاهدین خلق سال ۵۸ ارکان جهاد را گرفته بودند/ آویزان آقای هاشمی نبودم/ با حاج قاسم سلیمانی رفیق بودم و هستم/ من استاندار بودم، استاندار که نباید به جنگ برود، باید جنگ را پشتیبانی کند/ موفق نشدم سر آقای هاشمی را کلاه بگذارم/ اگر فکر می‌کنند من می‌نشینم مولی‌الموحدین را بخورند، کور خوانده‌اند/ سردار ابوحمزه از مردم کرمان بپرسد ثروت مولی‌الموحدین متعلق به چه کسانی است؟ / دخترم خانه‌دار است، پسر اولم یک کارخانه نساجی، پسر دومم یک مزرعه ۹۰ هکتاری و پسر سومم کتابفروشی دارد/ آقای هاشمی از مناظره من و آقای نوبخت در جریان انتخابات ۸۴ خوشش نیامده بود/ در زندان با القاعده‌ای‌ها، جاسوسان، منافقین و بچه‌های ۸۸ هم‌بند بودم/ جواز دفن برای آقای هاشمی صادر شد اما این کار بی‌ایراد نبود

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
حمایت آقای هاشمی در یک مقطع نقش‌آفرین شد*یعنی حمایت‌ آقای هاشمی نقشی نداشت؟ در یک مقطعی بله. می‌توانستم کمک آقای هاشمی باشم، آویزان آقای هاشمی نبودم. آقای هاشمی متکی به هیچ‌کس نبود/ نتوانستم سر آقای هاشمی کلاه بگذارم*آقای هاشمی را هم که اصلا کسی نمی‌توانست؟ نه، ایشان متکی به هیچ‌کس نبود. *چرا آقای هاشمی سال ۹۲ ردصلاحیت شد و به ردصلاحیتی که توسط شورای نگهبان اتفاق افتاد اعتراضی هم نکرد؟ این بزرگی آقای هاشمی بود. آقای هاشمی از مناظره من و آقای نوبخت در سال ۸۴ خوشش نیامده بود*نظر خود آقای هاشمی چه بود؟ فکر می‌کنم خود آقای هاشمی در مجموع از مصاحبه من با آقای نوبخت خوشش نیامده بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
درباره عارف همانطور که گفته شد برخی از اصلاح‌طلبان مثل عبدالله ناصری و علی شکوری‌راد از احتمال کاندیدا نشدن او برای انتخابات مجلس و آمادگی‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ سخن گفته‌اند. ولی به هر حال عده‌ای معتقدند عارف برای انتخابات مجلس ظرفیت خوبی دارد هر چند که نوع مدیریتش در فراکسیون امید با انتقاداتی مواجه بوده اما همچنان می‌تواند امید اول اصلاح‌طلبان برای سرلیستی در انتخابات مجلس یازدهم باشد. مسعود پزشکیان دیگر نامی است که برای سرلیستی اصلاح‌طلبان شنیده شده. پزشکیان با توجه به نایب‌رئیسی مجلس و فعالیت‌هایی که بیش از عارف به چشم آمده می‌تواند گزینه معقولی برای سرلیستی اصلاح‌طلبان به حساب بیاید. سردرگمی اصلاح‌طلبان آنجایی بیشتر مشخص می‌شود که حتی برخی از اصلاح‌طلبان از سرلیستی علی لاریجانی سخن گفته‌اند.

بحران سرلیستی در انتخابات آینده

7+
الفالف1 هفته قبل
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل
ایرنا نوشت: سفر سه‌روزه رئیس‌جمهوری به یزد و کرمان به پایان رسید و نشست هیات دولت به ریاست «حسن روحانی» صبح روز چهارشنبه برگزار شد. روحانی از موضع خود بازنگشت و هشدار داد که نباید مبارزه با فساد را تبدیل به اختلاف جناحی و جریانی کرد. سخنان رئیس‌جمهوری در سفر چند روز اخیر به یزد و کرمان و روز گذشته در در هیأت دولت بازتاب‌های فراوان و انتقادآمیزی به‌همراه داشت. جدای از اینکه روحانی باشد یا شخص دیگری در نظام موجود سیاسی ما اراده حاکم برای حل این موضوع باید شکل بگیرد. روزنامه ابتکار نوشت: دعوای دولت حسن روحانی و اصولگرایان این روزها شیب تندی به خود گرفته است.
ایمناایمنا1 هفته قبل
رئیس جمهور چه سخنانی را در شهر یزد به زبان آورد که نباید مطرح می‌شد؟ کجای این حرف که «باید به فساد‌های میلیارد دلاری نیز رسیدگی شود» برای کشور حاشیه ساز است؟ وی افزود: کجای این سخن رئیس جمهور کاربرد انتخاباتی دارد که اینگونه تمامیت طلبان را برآشفته کرده است؟! به چه دلیلی به سخنان رئیس جمهور برچسب دوقطبی سازی می‌زنید؟ اینکه بگوییم با فساد مبارزه کنید دوقطبی سازی است؟ اگرهم دو قطبی ایجاد کنند، قطعا یک قطب آن مفسدین هستند. شما که اهل فلسفه و منطق هستید در حضور مردم به آن‌ها بگویید در کشور فساد میلیارد دلاری وجود ندارد. محمدی با اشاره به پخش شب نامه علیه رئیس جمهور در مجلس گفت: آیا این عمل دو قطبی سازی است یا سخنان رئیس جمهور؟ آیا شان مجلس که افراد بزرگی مانند مقام معظم رهبری بر صندلی آن تکیه زده‌اند این است که شما در آن علیه رئیس جمهور کشور شب نامه پخش کنید؟! رئیس جمهور خطاب به دادستان‌ها و قضات شریف کشور گفته‌اند به فسادی که در هر دو جناح وجود دارد رسیدگی کنید.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
اصولگرایان و مسئله‌ سازمان «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی» روز گذشته به عنوان سامانه وحدت اصولگرایان اعلام موجودیت کرد. همین مسئله موجب شد اصولگرایان انتخابات مجلس در سال ۹۴ را به شکل دیگری پیش ببرند. اصولگرایان انتخابات را در تهران واگذار کردند و در کل کشور نیز انتخابات به سود اصولگرایان نبود و عملا مجلسی اصلاح‌طلب شکل گرفت. از یک سو آقای روحانی بر اساس برخی نظرسنجی‌های نهادهای نزدیک به خود دست‌کم ۴۰ درصد رأی منفی داشت! درباره‌ی اینکه استراتژی اصولگرایان چه چیز می‌تواند باشد قاعدتا می‌توان از گزینه‌های جدی صحبت کرد، اما دست‌کم عملیاتی کردن «جوانگرایی» به مثابه‌ی یک «استراتژی» و نه تاکتیک!
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
اصولگرایان و مسئله‌ی سازمان «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی» روز گذشته به عنوان سامانه وحدت اصولگرایان اعلام موجودیت کرد. همین مسئله موجب شد اصولگرایان انتخابات مجلس در سال ۹۴ را به شکل دیگری پیش ببرند. اصولگرایان انتخابات را در تهران واگذار کردند و در کل کشور نیز انتخابات به سود اصولگرایان نبود و عملا مجلسی اصلاح‌طلب شکل گرفت. از یک سو آقای روحانی بر اساس برخی نظرسنجی‌های نهادهای نزدیک به خود دست‌کم ۴۰ درصد رأی منفی داشت! درباره‌ی اینکه استراتژی اصولگرایان چه چیز می‌تواند باشد قاعدتا می‌توان از گزینه‌های جدی صحبت کرد، اما دست‌کم عملیاتی کردن «جوانگرایی» به مثابه‌ی یک «استراتژی» و نه تاکتیک!
تابناکتابناک1 هفته قبل
هر چه به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، موضوع ریزش آرا به ویژه در میان جناح اصلاح‌طلب، بیش از هر زمان دیگر خود را نشان می‌دهد. هر چه به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، موضوع ریزش آرا به ویژه در میان جناح اصلاح‌طلب، بیش از هر زمان دیگر خود را نشان می‌دهد. به گزارش «تابناک»؛ همین موضوع آن‌ها را بر آن داشته تا از روش نوینی برای کشاندن مخاطبان خود به پای صندوق رأی استفاده کنند. به همین دلیل، موضوع طرح «سرا» را در شورای عالی اصلاح‌طلبان مطرح نمودند و به دنبال اجرایی کردن آن برای انتخابات مجلس یازدهم در اسفند ماه هستند. مدتی است، اعتماد مردم نسبت به اصلاح‌طلبان کمرنگ شده و بهترین راه‌حل برای بازسازی این اعتماد از دست ‌رفته این است که اصلاح‌طلبان بیشتر از گذشته به مردم روی بیاورند و نشان دهند، به ‌معنای واقعی، اصل برای آن‌ها مردم است و حاضر نیستند به هر قیمتی به قدرت راه پیدا کنند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشغلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگویی با اشاره به سخنان حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جمع مردم یزد مبنی بر برخورد گزینشی دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی، گفت: به نظر می‌رسد سخنان رئیس‌جمهور در جمع مردم یزد درباره برخورد با فساد، سخنانی ناشی از اعتقاد شخصی و نگرش وی نبود؛ شاید روحانی از فضا و اتفاقات رخ داده در محل سخنرانی عصبانی شده بود که چنین کلماتی را به زبان راند. اخبار سیاسی-دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، تصریح کرد: طبیعتا قوه قضاییه وفق وظیفه ذاتی و قانونی خود به برخورد با افرادی می‌پردازد که اقدام خلاف و مفسدانه مرتکب شده‌اند. کرباسچی بیان داشت: رئیس جمهور اگر پرونده فساد خاصی را مدنظر دارد باید به صورت موردی و جزئی، موضوع را به قوه قضاییه و حتی وزارتخانه تحت امر خود ارجاع دهد؛ چرا که در امر مبارزه با فساد و شناسایی مصادیق مفسد، کلی‌گویی و مبهم سخن گفتن، مشکلی را حل نمی‌کند. دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: قطعا در شأن رئیس‌جمهور نیست که در محافل عمومی، به صورت کلی و مبهم از پرونده‌های فساد سخن گوید. از سویی دیگر در شرایط فعلی، موضع‌گیری‌ها و سخنان و رفتار مسئولان قوای مختلف باید در جهت تزریق آرامش خاطر به مردم باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| کلیات طرح «سرا» یکشنبه ۱۲ آبان‌ماه با رأی سه‌چهارم از اعضای شورای سیاست‌گذاری به عنوان راهبرد اصلاح‌طلبان برای انتخابات معرفی شد. حزب اعتمادملی، حزب کارگزاران سازندگی، انجمن اسلامی معلمان، حزب اسلامی کار از مخالفان جدی طرح «سرا» ی اصلاح‌طلبان هستند. اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب اعتمادملی، درباره این طرح گفت: «طرح‌هایی همچون سرا نمی‌توانند اصلاح‌طلبان را از وضعیتی که دارند رهایی بخشند. در این طرح شائبه فامیل‌بازی وجود دارد.» احزاب مخالف تاکید کرده‌اند که در صورت لحاظ نشدن دلایل مخالفت‌شان، طرح خروج از شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را بررسی خواهند کرد. از طرف دیگر در جلسه اخیر شورای عالی سیاست‌گذاری بررسی دلایل مخالفت احزاب به کمیته راهبردی این شورا سپرده شده تا به تکمیل طرح و ارائه جزئیات در شورا منجر شود.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
ارتباط شهر و رمان، در نظر اول، شاید بسیار ملال‌آور جلوه کند، اما واقعیت‌های بنیادینی که با مطالعه رمان درباره شهر، به‌خصوص شهر تهران، بر خواننده آشکار می‌شود، ارزش تدقیق و کندوکاو در این موضوع را دارد. انجمن صنفی داستان‌نویسان استان تهران و اداره کل مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، با درک اهمیت رابطه شهر و رمان، اقدام به برگزاری «سلسله نشست‌های رمان و شهر» کرده‌اند. در سال‌های دهه ۲۰ حیات سیاسی شهر هم وارد داستان می‌شود، ولی تلخ‌نویسی از شهر ادامه دارد. شهر و به‌طور اخص شهر تهران در رمان‌های ۲ دهه اخیر بسیار برجسته‌تر از سابق تصویر شده است. در این سال‌ها نویسندگان به شهر توجه دارند و نشانه‌ای‌ترین رمان این دو دهه نیز رمان «تهران مخوف» است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
حزب کارگزاران سازندگی، حزب صنعتگران پولدار است؟ ما پولدار نیستیم اما ما مدافع سیاست‌های صنعتی شدن ایران هستیم. چه چیزی در زندان یاد گرفتید؟ هیچی. چرا شما که استاندار، معاون وزیر، … بوده‌اید می‌توانید فعالیت اقتصادی کنید اما سپاه نه؟ مگر سپاه فعالیت اقتصادی نمی‌کند؟ خیر فعالیت اقتصادی شما به مردم نمی‌رسد اما خیر فعالیت اقتصادی سپاه به مردم نمی‌رسد. کشور به محمدجواد ظریف بیشتر نیاز دارد یا حاج قاسم سلیمانی؟ هر دو را می‌خواهیم. هم دیپلمات و هم فعال اقتصادی نیاز داریم. چرا حزب کارگزاران هیچ شهیدی ندارد؟ مدت‌هاست که باب شهادت بسته شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در پاسخ این سوال که کشور به محمدجواد ظریف بیشتر نیاز دارد یا قاسم سلیمانی، گفت: هر ۲ را می‌خواهیم. تیزر/ حسین مرعشی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌وگوی ویدئویی با «اعتمادآنلاین»: اعتمادآنلاین| حسین مرعشی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌وگوی ویدئویی با برنامه رادیکال اعتمادآنلاین در پاسخ این سوال که چرا حزب کارگزاران شهید ندارد، گفت: مدت‌هاست که باب شهادت بسته شده است. اصلا به قیافه کارگزاران می‌آید که شهید شوند؟ برخی از مهم‌ترین قسمت‌های این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید: آقای حسین مرعشی به ولایت فقیه التزام و اعتقاد عملی دارد یا نه؟ بالاخره یک امر فقهی است، مخالفان و موافقانی هم دارد. چرا حزب کارگزاران هیچ شهیدی ندارد؟ مدت‌هاست که باب شهادت بسته شده است. اصلا به قیافه کارگزاران می‌آید که شهید شوند؟ مشروح گفت‌وگو با حسین مرعشی را روز جمعه، ۲۴ آبان، در برنامه «رادیکال» اعتمادآنلاین ببینید.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
حسین مرعشی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ این سوال که چرا حزب کارگزاران شهید ندارد، گفت: مدت‌هاست که باب شهادت بسته شده است. اگر دوستان زیاد ناراحت هستند، می‌توانیم آقای کرباسچی را بکشیم و اعلام شهادت کنیم. اگر دوستان زیاد ناراحت هستند، می‌توانیم آقای کرباسچی را بکشیم و اعلام شهادت کنیم. ظر آقای مرعشی درباره مدافعان حرم چیست؟ * به هر حال اینها هم بچه‌های مظلومی هستند مانند دیگر شهدا. اگر دوستان زیاد ناراحت هستند، می‌توانیم آقای کرباسچی را بکشیم و اعلام شهادت کنیم.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
پایگاه خبری تحلیلی فردا: طی هفته‌های جاری طرحی با نام سرا توسط اصلاح طلبان رونمایی شد که هدف آن انتخاب کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از طریق رای گیری میان احزاب و گروه‌های سیاسی اصلاح طلب است. این طرح همان طور که انتظار می‌رفت نه تنها باعث وحدت گروه‌های سیاسی مختلف اصلاح طلب نشد بلکه نتیجه آن تشدید اختلافات در روزهای اخیر میان این جناح سیاسی شده است. این طرح که توسط شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان معرفی گشت از همان ابتدا با سد برخی از مهم‌ترین گروه‌های سیاسی اصلاح طلب از جمله کارگزاران سازندگی روبه رو شد. برای مردم اهمیتی ندارد که چگونه نامزد شده‌اید، مهم این است که چه می‌کنید.» اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی نیز در اظهاراتی با این طرح مخالفت کرده بود. ببینید اگر پسر من امروز طرحی بیاورد چه کسی است که باور کند این طرح بدون مشورت من آمده است؟ اما مخالفت‌ها با طرح جدید انتخاباتی اصلاح طلبان به همین جا محدود نشد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
به فکر کارآمدی اصلاحات باشیم؛ بدنه اجتماعی اصلاحات از پایین به بالا شکل می‌گیرد، نه از بالا به پایین! اعلام موضع حزب اعتماد ملی توسط اسماعیل گرامی مقدم، سخنگوی این حزب در خصوص طرح سرا و مخالفت با این طرح، از دیگر مواردی بود که سروصدای زیادی در بین اصلاح طلبان به راه انداخت و حدس و گمان‌هایی در خصوص خروج حزب اعتماد ملی از شورای عالی سیاستگذاری را رقم زد. اعتماد ملی و کارگزاران؛ نواصلاح طلبی یا خروج اصلاحات از رویکرد کلاسیکاین اولین باری نیست که شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با سایر احزاب به مشکل می‌خورد؛ قبل‌تر نیز این شورا بر سر مسائلی همچون بستن لیست امید، با حزب کارگزاران سازندگی، مشکلات زیادی داشت. این بار نیز، با قرار گرفتن احزاب قدرتمند و صاحب نفوذی همچون کارگزاران سازندگی، اعتماد ملی و حزب پیشرفت اصلاحات در کنار یکدیگر در نقطه مقابل شورای عالی سیاستگذاری و پیش‌بینی‌هایی که در خصوص خروج اعتماد ملی از شورای عالی انجام می‌شود، پیش‌بینی‌ها را به این سمت می‌برد که شاخه جدیدی در جبهه اصلاحات در حال رشد و نمایان شدن است؛ شاخه‌ای که به نظر قدرتمندتر از شاخه‌های گذشته آن است و مسیری متفاوت از شورای عالی را در پیش گرفته است. با این فرض به نظر می‌رسد جبهه اصلاحات وارد مرحله جدیدی از فعالیت حزبی و جناحی خود شده است و باید در روز‌های آینده شاهد اتفاقات جدیدی برای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و سایر احزاب این جناح باشیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
پیش‌بینی بنده این است که آقای عارف به‌دلیل اینکه تمایل دارند کاندیدای ریاست جمهوری سال۱۴۰۰ باشند در انتخابات مجلس آینده حضور پیدا نخواهند کرد. اگر آقای عارف از شهر یزد برای مجلس کاندیدا شوند احتمال حضور ایشان در مجلس بسیار بالاست. ناصری، پیش از این، حضور قانونی اصلاح‌طلبان در فرایند انتخابات را «پفیوزی» خوانده بود. ماجرای «برخورد جناحی» در امر مبارزه با فساد البته بیشتر یک بهانه‌جویی سیاسی به نظر می‌رسد. چه اینکه فساد یک امر نفسانی است و در هر بستری قابلیت وقوع دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
برخلاف ادعای این فعال اصلاح طلب، اتفاقا جریان اصلاح طلب هیچگاه نوانسته کارنامه قابل قبولی از خود برجای بگذارد. مشاور رئیس دولت اصلاحات مدعی شده است که اگر جلیلی و قالیباف بودند، از دستاورد بزرگ برجام خبری نبود. اصلاح طلبان همواره مخالف جدی مبارزه با فساد بوده‌اند. رسانه‌های اصلاح طلب بارها با مفسدان دانه درشت اقتصادی مصاحبه کرده و به تعریف و تمجید از آنها پرداخته‌اند. کارنامه خالی و غیرقابل دفاع دولت، اکنون به چالشی بزرگ برای اصلاح طلبان بدل شده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
موافقان طرح سرا: محمود صادقی نماینده مردم تهران: طرح سرا برای شفافیت بیشتر در راستای جلب مشارکت و همکاری بیشتر بدنه اصلاح‌طلبی است. در «جبهه اصلاحات» هم که می‌خواهد در انتخابات فعال شود «سامانه رای سنجی» کاملا کاربرد دارد. رمضان‌زاده؛ سخنگوی دولت اصلاحات طرح سامانه رأی‌گیری اصلاح‌طلبان، (سرا) تنها راه گریز از تصمیم‌گیری مبتنی بر منافع شخصی و باندی پدرخوانده‌هاست. حسین کمالی، دبیر کل حزب اسلامی کار: طرح (سرا) نتیجه‌ای ندارد. وضعیت اصولگرایان، خلا ژنرال سیاسیدر سوی دیگر این رقابت اصولگرایانی قرار گرفته‌اند که آنها هم دچار اختلافات داخلی بسیاری هستند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
حملات سازمان‌یافته برخی رسانه‌های اجتماعی در جبهه اصلاحات و بهتر بگوییم شبکه‌ی یک حزب سیاسی دوست و برادر (و خواهر!) تبار اصلاح‌طلبیبا وجود این، هرگز وحدت گفتمانی در جبهه اصلاحات پدیدار نشد. در چنین ساختاری جبهه اصلاحات و نهادهای آن نباید به پناهگاه باندهای قدرت بدل شوند. تنها راه نجات اصلاحات، «اصلاحات در اصلاحات است» و این اصلاحات باید در فهم ما از تبارشناسی، گفتمان و از همه فوری‌تر «تشکیلات اصلاحات» صورت بگیرد. ساختار کنونی جبهه اصلاحات به علت قطع ارتباط میان نهادهای اصلاح‌طلب و نمایندگان اصلاح‌طلب در مجلس، شورا، دولت و … وعدم پایش مداوم ایشان یک ضعف ساختاری دارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
بنده معتقدم هر عارضه‌ای که متوجه اصلاح‌طلبان شود گفتمان اصلاحات همچنان گفتمان غالب و مورد قبول مردم جامعه است. به همین دلیل اصلاح‌طلبان باید تلاش کنند هویت اصلی خود را در این راه قربانی نکنند. این یک واقعیت غیرقابل انکار است که گفتمان اصلاحات اپوزیسیون ملی حکومت است. این در حالی است که بخش‌هایی از حکومت گفتمان اصلاحات را یک گفتمان مزاحم تلقی می‌کنند. در نتیجه آقای قالیباف ترجیح می‌دهد شانس خود را در انتخابات مجلس امتحان کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
‌اختلاف بر سر پارلمان اصلاحاتدی‌ماه سال گذشته بود که برخی رسانه‌ها از تصویب کلیات تشکیل پارلمان اصلاحات در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خبر دادند، اما توافق بر سر پارلمان اصلاحات در حد همان کلیات باقی ماند و روایت‌های مختلفی از جزئیات تشکیل آن از سوی احزاب و چهره‌های مختلف اصلاح‌طلب به اشکال مختلف ارائه شد. قرار بود که این بنیان، نهادی بالادستی در جبهه اصلاحات باشد. در همان زمان طرح پارلمان اصلاحات با مخالفت‌های متعددی روبه‌رو شد؛ چنانچه برای مثال علی شکوری‌راد، دبیرکل حزب اتحاد، پارلمان اصلاحات را نهاد شیکی دانست که برای تشکیل و نقش‌آفرینی با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شود. ‌اختلاف بر سر مشارکت مشروط یا بی‌قیدوشرطدر کنار طرح‌های اجرائی، اصلاح‌طلبان در حوزه نظری هم دچار اختلاف‌های زیادی شده بودند. محمدرضا عارف و شخصیت‌های متعدد دیگر این جبهه بارها گفته‌اند که اصلاح‌طلبان در این دوره به‌هیچ‌وجه با سیاست‌ ائتلافی نمی‌آیند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، اخبار انتخاباتی امروز (یکشنبه) را با ادامه کشمکش در جریان اصلاحات بر سر طرح تاسیس سامانه رای‌سنجی اصلاح‌طلبان (سرا) ‌ پی می‌گیریم. طرحی که همچنان اصلی‌ترین مسئله مورد مناقشه احزاب و گروه‌های سیاسی جریان اصلاحات به شمار می‌رود و گفته اسماعیل گرامی‌مقدم دستپخت چهره‌های سیاسی منتسب به حزب اتحاد ملت از جمله محمدرضا جلایی‌پور است و مخالفان سرسختی همچون حزب کارگزاران و اعتماد ملی را نیز در مقابل خود می‌بیند. محمد قوچانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در سرمقاله امروز روزنامه سازندگی با عنوان «اصلاح‌طلبی تخیلی اصلاح‌طلبی واقعی» طرح سرا را مورد نقد و ارزیابی قرار داده است. قوچانی در ادامه با کنایه به سران حزب اتحاد ملت تصریح می‌کند: "حملات سازان‌یافته برخی رسانه‌های اجتماعی در جبهه اصلاحات و بهتر بگوییم شبکه‌ی یک حزب سیاسی دوست و برادر (خواهر!) اما در دیگر شهرستان‌‌ها تقریبا مجموعه کار بر اساس همان فر‌آیندی است که از سوی شورای ائتلاف پیش از این اعلام شده است.

به انتهای لیست رسیدید

غلامحسین کرباسچی

غلامحسین کرباسچی (زاده ۱۳۳۲ در قم)، روحانی و سیاست‌مدار ایرانی است که در سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۷ شهردار تهران بوده‌است و در حال حاضر دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی است. ویکی‌پدیا