اخبار غلامحسین کرباسچی - آخرین و مهم ترین اخبار غلامحسین کرباسچی از خبرگزاری‌های ایران | خبری
غلامحسین کرباسچی

غلامحسین کرباسچی

مروری بر جایگاه کلیدی محمدعلی نجفی در اردوگاه اصلاحات/ هاشمی برای انتخابات ۸۴ نجفی را گزینه مطلوب می‌دانست +تصاویر

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه اینگونه بدعت‌های ناصواب از گذشته وجود داشته است، اضافه کرد: هیچ‌گاه نمی‌توانیم امتیازاتی که به خانواده آقای کرباسچی شهردار اسبق تهران، آقای نوری در واگذاری پارس الکتریک رشت داده شد یا رانت‌های که در واگذاری بنگاه‌های دولتی به مانند مجتمع گوشت اردبیل و ماشین‌سازی تبریز به بخش خصوصی، ایجاد شد را فراموش کنیم. علیرضابیگی به پرونده واگذاری ماشین‌سازی تبریز و ایجاد رانت‌ها که در این واگذاری رخ داده اشاره کرد و گفت: این واگذاری قطعا موجب سرافکندگی دولت است، شرکت ماشین‌سازی تبریز را با اقدامات دقلکارانه به شرکت صندوق بازنشستگی فولاد واگذار کردند تا مشکلاتی که این شرکت دارد را حل کنند. وی ادامه داد: پس از اینکه این واگذاری انجام شد، سند ماشین‌سازی نزد خزانه کل کشور به رهن گذاشته شد تا پولی دریافت شود تا مشکلات صندوق بازنشستگی فولاد که در آستانه ورشکستگی بود را حل کنند. خود صندوق هم اعلام کرد هیچ حقوق مالکانه‌ای نسبت به ماشین‌سازی ندارد و در مورد ارکان این شرکت از این صندوق سوالی پرسیده نشود. نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: نمایندگان در نامه‌های جداگانه از رئیس‌جمهور، رئیس‌قوه قضائیه خواسته‌اند که برخورد جدی با رئیس سازمان خصوصی‌سازی و رانت‌های که در این مجموعه رخ داده داشته باشند.
فراروفرارو1 روز قبل
به گزارش شرق، استادان یا دانش‌آموختگان پیش از انقلاب مدرسه حقانی بعد از انقلاب وارد ارکان ساختار جدید حاکمیت شدند. پایه‌گذاران این مدرسه، نظام آموزشی سنتی حوزه را با نظام جدید تلفیق کردند و سبک جدیدی در نظام آموزشی حوزه بنیان نهادند. آیت‌الله بهشتی افزون بر زبان انگلیسی، فلسفه غرب (فلسفه هگل، کانت و دکارت) را تدریس می‌کرد. از حقانی تا وزارت اطلاعاتپس از پیروزی انقلاب اسلامی مدرسه حقانی مدتی تعطیل شد. وقتی وزارت اطلاعات تشکیل شد و آقای ری‌شهری وزیر اطلاعات شدند، پنج یا شش نفر از مدرسه حقانی به وزارت اطلاعات رفتیم».
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
او آثار علمی، فقهی و فلسفی بسیاری تالیف کرده‌ اما آنچه بیش از همه با نامش گره خورده، مدرسه حقانی است. همزمان با درگذشتش، مروری داریم بر تاریخ و ساختار مدرسه حقانی که شاید مهم‌ترین مرکز فکری مکتب جمهوری اسلامی باشد. پایه‌گذاران این مدرسه نظام آموزشی سنتی حوزه را با نظام جدید تلفیق کردند و سبک جدیدی در نظام آموزشی حوزه بنیان نهادند. دانش‌آموختگان و مدرسان مدرسه حقانی؛ از مصباح تا روحانیبسیاری از دانش‌آموختگان مدرسه حقانی پس از انقلاب اسلامی ایران به مدیریت ارشد دستگاه‌های قضایی و امنیتی درآمدند. یکی از مهم‌ترین افرادی که در راس معلمین مدرسه حقانی بود، آیت الله مصباح یزدی بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب در نشست حزب اتحاد ملت، گفت: در هیچ دوره‌ای به اندازه امسال میان اصلاح‌طلبان درباره انتخابات اختلاف نظر وجود نداشته است. یکی از موارد اختلافی میان اصلاح‌طلبان را می‌توان موضوع شرکت یا عدم حضور آنها در انتخابات دانست. این اظهارنظرها که چندماهی هست از زبان برخی اصلاح‌طلبان شنیده می‌شود، واکنش چهره‌های دیگر این جریان را به‌دنبال داشت. مسئله دیگری که اصلاح‌طلبان نسبت به آن نگران هستند، عدم تمکین برخی احزاب به سازوکار شورای سیاست‌گذاری است. این شورا که در آستانه انتخابات مجلس دهم در سال ۹۴ شکل گرفت، توانست لیستی واحد برای انتخابات ارائه دهد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب در نشست حزب اتحاد ملت، گفت: در هیچ دوره‌ای به اندازه امسال میان اصلاح‌طلبان درباره انتخابات اختلاف نظر وجود نداشته است. یکی از موارد اختلافی میان اصلاح‌طلبان را می‌توان موضوع شرکت یا عدم حضور آنها در انتخابات دانست. مسئله دیگری که اصلاح‌طلبان نسبت به آن نگران هستند، عدم تمکین برخی احزاب به سازوکار شورای سیاست‌گذاری است. این شورا که در آستانه انتخابات مجلس دهم در سال ۹۴ شکل گرفت، توانست لیستی واحد برای انتخابات ارائه دهد. حزب کارگزاران از جمله منتقدان اصلی عملکرد عارف در انتخابات مجلس است.

فیلم | قتلی که «پرستو» را به ادبیات رسانه‌ها اضافه کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفت خرداد ۱۳۹۸ میترا استاد، آن‌قدر اسم ناآشنایی بود که برای اعلام خبر قتلش تیتر زدند: همسر دوم نجفی به قتل رسیداما خیلی طول نکشید که میترا استاد به سرخط خبرهای کشور آمد. از سابقه خودکشی در هتل لاله تهران تا سخنانی درباره اینکه میترا استاد با نهادهای امنیتی در همکاری می‌کرده و او را تحت فشار قرار می‌داده است. رجوع به گفت‌وگوهای غلامحسین کرباسچی، عطریان‌فر، حسین مرعشی و الویریکیفر خواست پرونده قتل میترا استاد در کمتر از یک هفته صادر شدتاریخ دادگاه بررسی قتل میتر استاد ابتدا ۱۰ تیر و سپس ۲۲ تیر اعلام شدسرانجام اولین داددگاه بررسی قتل میترا استاد، شنبه ۲۲ تیرماه برگزار شددر جلسه دادگاه دست‌نوشته نجفی درباره قتل میترا استاد قرائت شد. نجفی مدعی شده بود که میترا استاد بارها مرا با ارتباط با مردان اجنبی تهدید کرده بودبرادر میترا استاد در حین خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: نجفی قاتل است؛ به هیچ عنوان کوتاه نمی‌آییم. نوبت دوم دادگاه چهارشنبه، ۲۶تیر برگزار می‌شود
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به‌موجب تیراندازی در پارک دانشجو، هیئت مدیره خانه تئاتر شهر با تهیه نامه‌ای از شهرداری و شورای شهر تقاضای جمع‌آوری دست‌فروشان از خیابان ولیعصر و تئاتر شهر کرد؛ شهرداری نیز به‌وسیله شورای تأمین استان طی اقدامی با عنوان همیشگی «سازمان‌دهی دست‌فروشان» با هرگونه بساط‌گستری ممانعت کرد. ایده اساسی و همیشگی شهرداری از سازمان‌دهی دست‌فروشان معمولا رویکردی سلبی و حذفی داشته چنانکه شهرداری به‌جای مهیا کردن فضایی مناسب برای بساط‌گستری به حذف مشاغل دست‌فروشی، توقیف و جریمه آنان پرداخته است؛ این در حالی است که اکثریت دست‌فروشان به دلیل سوء‌مدیریت نهادهای اجرایی دچار بیکاری شده‌اند. به‌نحوی‌که شهروندان تهرانی با روندی رو به افزایش هر روز بیشتر از داشتن فضای‌های شهری محروم می‌شوند؛ استفاده از فضاهای عمومی شهری، حق همگانی و جمعی است که به‌موجب ایده کالایی‌سازی فضای شهری اماکن عمومی در حال تبدیل‌شدن به اماکن خصوصی شرکت‌های بزرگ هستند. خلع ید شهروندان از حقوق شهروندی با سیاست‌های کالایی یازی فضای شهری روی داده است. به رسمیت شناختن دست‌فروشی به‌عنوان «شغل» در قالب یک طرح قانونی در حمایت از دست‌فروشان علاوه بر حمایت از این بخش غیررسمی در اقتصاد کشور موجب سازمان‌دهی و هماهنگی دست‌فروشان با نهادهای دولتی، امکان نظارت بر آنان و کاهش گسل‌های اجتماعی می‌شود؛ به رسمیت شناختن دست‌فروشی به‌عنوان شغل موجب شکل‌گیری صنف دست‌فروشان می‌شود و چنانکه از ماهیت صنف می‌دانیم، «خودگردانی» است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
خانواده میترا استاد نیز در پاسخ به فرستادگان خاتمی اعلام کرده‌اند جریان اصلاحات ابتدا باید طی یک اعلام عمومی و به صورت رسمی نسبت به اعاده آبرو مرحومه میترا استاد (بابت تهمت‌های زده شده) اقدام نمایند. چه آنکه به اذعان فعالین اصلاح طلب، لیست امید شورای شهر پنجم تهران و لیست امید تهران برای مجلس دهم- دست پخت‌های خاتمی- هر دو «در پستوها» و با «خاله بازی» بسته شد. همزمان، اتهام مهدورالدم بودن مرحومه میترا استاد که از سوی رسانه‌های این جریان و شخص نجفی نیز در دادگاه مطرح شد، در ادامه همین برنامه برای پایمال کردن خون مقتول است. برخی کاندیداها از طریق رانت وارد لیست امید شدند و من این مسئله را تکذیب نمی‌کنم». همچنین «فاطمه دانشور» عضو اصلاح طلب شورای شهر چهارم، خبر «لیست فروشی» شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مبنی بر پیشنهاد ۲ میلیارد تومانی برای گنجاندن نام وی در لیست امید شورای شهر تهران را رسانه‌ای کرد.

فیلم | آخوندی: شهردار تهران می‌شدم به هیچ وجه کارهای قالیباف و احمدی‌نژاد را نمی‌کردم

خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
یکی از جاذبه‌های طبیعی شهرستان لنجان در استان اصفهان که بسیار جذاب است، آبشار شاه لولاک می‌باشد که در فاصله‌ی ۵ کیلومتری شهر چرمهین قرار دارد. میزان آب دهی این آبشار در فصل‌های مختلف متفاوت است اما در کل سال روان است. در ایرانگردی امروز، قصد داریم سری به این آبشار زیبا بزنیم، پس همراهمان باشید تا اگر راهی اصفهان شدید، بازدید از این معجزه‌ی طبیعت را از دست ندهید که ماجرای جالبی هم دارد.
رجانیوزرجانیوز6 روز قبل
به گزارش رجانیوز: قربانعلی فرخزاد مردی است که با سواد چند کلاس ابتدایی بیشترین ارز جهانگیری را دریافت کرده است. چقدر از بودجه کشور صرف دلار جهانگیری شده است؟ یک حساب و کتاب ساده خبر از فاجعه‌ای بزرگ می‌دهد. ۱۸ میلیارد دلار و ۱۵ میلیارد دلار هم دو عدد متفاوتی است که در مورد ارزبگیران دولتی اعلام شده است. ۱۰ میلیارد دلار و ۵/۹ میلیارد دلار هم عدد‌های قطعی نشده در مورد میزان عدم بازگشت ارز به کشور است. همچنین حداکثر یک میلیارد دلار یا ۴ میلیارد دلار میزان تخمین بازگشت ارز به کشور است.
مهرمهر6 روز قبل
خبرگزاری مهر، گروه سیاست، علی اصغر گرجی در یادداشتی با طرح هفت نکته به بررسی دادگاه محمدرضا خاتمی و ادعاهای وی پرداخت. در غیر اینصورت مردم تردید نخواهند کرد که آنان عامدانه خود را به خواب می‌زنند و کاسبی دروغ پیشه آنان است. ۲- تا پیش از برگزاری دادگاه محمدرضا خاتمی بسیاری منتظر بودند تا بعد از گذشت ۱۰ سال از این رخداد، اسناد مورد ادعای مدعیان تقلب را ببینند و نسبت به حقانیت این ادعای بزرگ قانع شوند. بدلیل عدم انتشار اظهارات متهم در دادگاه، این انتظار تا پیش از انتشار عمومی آن توسط محمدرضا خاتمی همچنان وجود داشت و حس می‌شد او برای اثبات ادعای خود اسناد متقن و محکمی برای مردم و دستگاه قضایی دارد. چرا سخنان و مواضع امثال کرباسچی، آخوندی، محمد خاتمی، محمدعلی نجفی، محمد علی ابطحی، محمد عطریانفر و حتی تاجزاده -که امروز به جای تقلب از عبارت کودتا!!

(ویدئو) روایت آخوندی از تخلفات کرباسچی و رفیق دوست

فراروفرارو1 هفته قبل
اشاره آخوندی به دوران حضور کرباسچی در شهرداری تهران و رفیقدوست در بنیاد مستضعفان بود. او می‌گوید: متأسفانه این توافقات زیاد بود. بعضی از دستگاه‌ها هم یاد گرفته بودند این کار را بکنند، من به آقای هاشمی گفتم من با این کار‌ها کلا مخالفم و اساسا فکر نمی‌کنم هیچ توسعه‌ای برمبنای فروش قانون ایجاد شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
گزارش تحلیلی نامه‌نیوز؛ حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزان سازندگی اسامی جالبی مانند عارف، جهانگیری، شریعتمداری، دهقان و قاضی‌زاده هاشمی را به عنوان گزینه‌های انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح کرده است که هریک از اینها شرایط متفاوتی از یکدیگر دارند. گروه سیاست نامه‌نیوز: حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزان سازندگی در گفت‌وگویی با روزنامه شرق اسامی جالبی را به عنوان گزینه‌های انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح کرده است. شاهد مثال این موضوع سیل انتقادهایی بود که در جریان انتخابات هیئت رئیسه مجلس اخیر مجلس به او صورت گرفت. از سوی دیگر زمزمه‌هایی به گوش می‌رسید که او بنا دارد در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کند. محمد شریعتمداریمحمد شریعتمداری، وزیر کار دولت روحانی نیز یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری است که مورد اشاره سخنگوی حزب کارگزاران قرار دارد.
ایمناایمنا1 هفته قبل
مجید کرباسچی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه آماری از میزان فروش کالاهای قاچاق در بازار خدمات رایانه در دست نیست، اظهار کرد: تا کنون گزارشی پیرامون فروش کالای قاچاق در واحد‌های صنفی مربوط به اتحادیه خدمات رایانه وجود نداشته و بازرسی اصناف به صورت کامل از تمام واحدهای صنفی بازرسی و نظارت می‌کند. وی افزود: باید نرخ مصوب اتحادیه برای ارائه خدمات به مشتریان در تمام واحدهای صنفی رعایت شود و درصورتی که بازرسان با اجرا نشدن نرخ‌ها در یک واحد صنفی مواجه شوند از ادامه تخلف آن جلوگیری خواهند کرد. همواره نظارت محسوس و نامحسوس درباره نظارت بر واحدهای صنفی از سوی بازرسی اتاق اصناف صورت گرفته است. رییس اتحادیه خدمات رایانه اصفهان با بیان اینکه اجرای طرح شبنم در اتحادیه خدمات رایانه متوقف شده است، خاطر نشان کرد: افزایش قیمت همگانی که مربوط به اثرات تحریم‌ها و نوسانات ارزی بود شامل خدمات رایانه‌ای و کالاهای الکترونیک از جمله نوت بوک‌ها نیز شده است. کرباسچی ادامه داد: تغییرات قیمتی و افزایش نرخ‌ها مربوط به سال ۹۸ نیست بلکه چند ماه پیش افزایش قیمت‌ها رخ داده و نرخ‌های مصوب اتحادیه برای ارائه خدمات به مشتریان تاکنون ثابت بوده است.

فیلم | روایت عباس آخوندی از یک توافق غیرقانونی بین کرباسچی و رفیق‌دوست و اختلافاتش با آیت‌الله هاشمی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
عباس آخوندی در گفتگوی تصویری با خبرآنلاین به چند مورد اختلافاتش با آیت الله هاشمی در دوره وزارتش اشاره کرد و گفت: با آقای هاشمی عمدتا در بحث شهرداری‌ها اختلاف نظر جدی داشتم. ساخت‌وسازهای خلاف قانون و توافق‌های غیرقانونی که بین شهرداری و بنیاد مستضعفان بود که کلش بنیان قانونی نداشت. اشاره آخوندی به دوران حضور کرباسچی در شهرداری تهران و رفیقدوست در بنیاد مستضعفان بود. ایشان با نظر من موافق نبود و در هر صورت از شهرداری حمایت می‌کرد. فیلم | گفتگوی کامل خبرآنلاین با عباس آخوندی؛ از مسکن مهر تا رابطه‌اش با ناطق نوری و هاشمیفیلم | گفت‌وگوی کامل خبرآنلاین با عباس آخوندی؛ از مسکن مهر تا رابطه‌اش با ناطق‌نوری و هاشمی۲۵۶ ۲۵۶
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
محمود صادقی می‌گوید: عده زیادی از اصلاح‌طلبان در هنگام ورود به انتخابات مجلس فیلتر یا حذف شده‌اند، در نتیجه اصلاح‌طلبان با حداقل‌های بضاعتی به مجلس دهم رسیدند اما قضاوت می‌شوند که در مجلس کاری نکردند. در پرونده آقای نجفی هم نمی‌توان مسائل مختلف را در نظر نگرفت چراکه ممکن است مسئله شخصی و خانوادگی باشد. او ادامه داد: این جلسات جلسات هم‌اندیشی بود که با ابتکار انجمن اسلامی دانشگاه شکل گرفت و اتفاقا با حضور آقای ابوترابی‌فرد شروع شد و از مرداد دو سال پیش به صورت منظم برگزار می‌شود. هدف این است که بخشی نیروهای دانشگاهی اصلاح‌طلب و اصولگرا که توان دیالوگ دارند، با هم در مسائل مشترک گفتگو کنند. در این راستا قرار شد اول مسائل دانشگاهی و به فراخور آن، مسائل روز را بررسی شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
او گرچه معتقد به کاهش آرای اصلاح طلبان است اما در قیاس با رقیب همچنان اصلاحات را پیشتاز رای مردم می‌داند و عنوان می‌کند: همچنان معتقدم پایگاه رای اصلاح طلبان نسبت به دیگران بالاتر است. در این پرونده هم گاهی شیطان میدان پیدا می‌کند و مشکل ایجاد می‌کند و موضوع آقای نجفی مسئله شخصی است. و دادگاه هم ان شاءالله بی توجه به اسم و رسم و سابقه کاری آقای نجفی به پرونده رسیدگی کند. برخی از افرادی که آقای کرباسچی مدعی است که به آنها درباره شهرداری آقای نجفی هشدار داده، این موضوع را تأیید نمی‌کنند. ممکن است ایشان بنابر دلایلی با شهرداری آقای نجفی مخالفتی داشته‌اند اما درباره دلیل آن صحبتی نشده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
ساخت‌وسازهای غیرقانونی نتیجه توافق کرباسچی و رفیق‌دوست بودمن یادم است آن زمان در دولت آقای هاشمی ساخت ۲۰ تا برج شروع شد. عمده سرمایه‌گذاران آن بخش خصوصی بودند، یک بخش دیگر سرمایه‌گذاران هم نهادهای عمومی و غیردولتی مثل بنیاد مستضعفان یا طرف‌های معامله بنیاد مستضعفان بودند. آقای هاشمی ایده‌ای برای توسعه داشت، ایده‌ای برای بازسازی بعد از جنگ داشت و می‌دانست می‌خواهد چه کار کند. *من یادم است آن زمان در دولت آقای هاشمی ساخت ۲۰ تا برج شروع شد. عمده سرمایه‌گذاران آن بخش خصوصی بودند، یک بخش دیگر سرمایه‌گذاران هم نهادهای عمومی و غیردولتی مثل بنیاد مستضعفان یا طرف‌های معامله بنیاد مستضعفان بودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: به‌گزارش خبرآنلاین، عباس آخوندی که سابقه وزارت مسکن در دوره هاشمی رفسنجانی و روحانی را دارد، درباره تجربه خود در این دو دوره می‌گوید: آقای هاشمی یک ایده‌ای برای بازسازی بعد از جنگ داشت و می‌دانست می‌خواهد چه‌کار کند. این دولت (روحانی) اساسا فاقد نظریه است، یعنی اشکال اساسی دولت این است که هیچ نظریه‌ای ندارد. آخوندی با اشاره به انتقاداتش از عملکرد کرباسچی در شهرداری تهران هم گفته «آقای هاشمی (رئیس‌جمهور وقت) با نظر من موافق نبود و در هر صورت از شهرداری حمایت می‌کرد. من یک‌بار گفتم آقای هاشمی شما که اینطوری هستید، برای چی من را نگه داشتید، بگذارید من بروم … گفت من هیچ‌کدام این دو را نمی‌گویم. در این میان برخی تحلیل‌ها بر آن است که رهاکردن امور و انباشت چالش‌های اقتصادی نظیر مسکن، خود برنامه‌ای از سوی لیبرال‌ها برای ناراضی‌کردن مردم است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
مرحله اول رقابتهای تیراندازی انتخابی استان کردستان برای حضور در المپیاد استعدادهای برتر با معرفی نفرات برتر به پایان رسید. به گزارش ایلنا، و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، این مسابقات با حضور ۳۴ تیرانداز در محل سالن تیراندازی المپیک بعثت استان کردستان برگزار شد. گفتنی است ۲ مرحله دیگر نیز برگزار خواهد شد. رشته تفنگ پسران: دانیال شریفی مقام اولبردیا چارجو مقام دومابوالفضل رضوی مقام سومرشته تپانچه پسران: شاه ویسی مقام اولرشته تفنگ دختران: مهلا شیخ جعفری مقام اولنگین احمدی مقام دومشنیا زند کریمی مقام سومرشته تپانچه دختران؛ رایا فلاحی مقام اولژوانا حسینی مقام دومنیلا کرباسچی مقام سوم
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
بله، درست حدس زدید منظور کسی نیست جز حسام‌الدین آشنا، کسی که بخش قابل‌توجهی از وقت خود را صرف حضور فعال و نوشتن در توئیتر می‌کند و هربار ماجرایی جدید و هزینه‌ای دیگر برای دولت ایجاد می‌کند. «ماهی از سر گنده گردد نی ز دم» اظهارنظری بود که خیلی‌ها به‌جای تحلیل گفتند اساسا استفاده از چنین ادبیاتی چه جایگاهی می‌تواند در میان سخنان مشاور رئیس‌جمهور داشته باشد. مراجعه به توئیتر آشنا و مرور کامنت‌های برخی پست‌ها ازجمله پست «می‌گویند کلاهی در کشمیری گم شده است، چه‌بسا زوجه هم در این شلوغی زوجه‌المرحوم را در دیار باقی پیدا کند. این ماجرای کش‌دار که حالا حدودا دوساله شده، با ورود حسام‌الدین آشنا و حمله او به اصلاح‌طلبان دوباره داغ شد و حامیان بیشتر از رئیس‌جمهور و اطرافیانش رویگردان شدند. حسام‌الدین آشنا چندی‌پیش در توئیتر خود نوشت: «تعداد زیادی از جوانان عزیز نواصلاح‌طلب سودای نمایندگی مجلس دارند؛ این حق‌شان است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
*کار اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی چطور؟ کار اقتصادی که اصلا نمی‌کنم، اما فعالیت‌های اجتماعی دارم، و گاهی هم یادداشت هایی می‌نویسم. نمونه‌اش هم این بود که ما برای بخش حمل و نقل ۱۰ کریدور در ایران تعریف کردیم. باید بعد از فروپاشی شوروی یک لایه هویتی براساس تمدن ایران تعریف می‌کردیم*مثلا؟ اتحادیه اروپا نمونه این ایده است. شما چقدر آرایش اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور را متناسب با این جنگ اقتصادی می‌بینید؟ خیلی کم. مساله‌ تهران چیست؟ مساله تهران یک بافت قدیمی است که در حال فرسایش و از بین رفتن است.
الفالف1 هفته قبل
گروه سیاسی الف، ۱۶ تیر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۴۱۶۱۷۵واعظی خواستار همکاری قوا برای رفع مشکلات شد! اکنون و پس از گذشت یک ماه، روزنامه ایران که ارگان دولت است به سراغ محمود واعظی رفته و از او درباره این سخنان روحانی پرسیده است. قانون، وظایف نظارتی برای برخی قوا در نظر گرفته است و این نظارت، مطابق قانون باید انجام شود. آن موقع حتی اگر خودشان نمی‌آمدند، نماینده‌ای می‌فرستادند؛ مثل آقای هادی خامنه ­ای و آقای کمالی و آقای کرباسچی. ***پرویز فتاح از کمیته امداد رفتنی شد؟ انصاف‌نیوز نوشت: «شنیده‌ی انصاف نیز حاکی از این است که پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان شده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
رهامی عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: آقای خاتمی فکر می‌کند که سرمایه اصلاح‌طلبی آسیب دیده است. ما باید حساب ایشان را از فهرست‌ها جدا می‌کردیم؛ نباید با اسم خاتمی رأی می‌گرفتیم. روزنامه ایران: حجت‌الاسلام محسن رهامی همزمان عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان است که دومی تشکیلاتی انتخاباتی است. هیچ کدام از اشخاص حقیقی (شورای سیاستگذاری) الان حاضر نیست مسئولیت مجلس دهم و شورای پنجم را بپذیرد. ما باید حساب ایشان را از فهرست‌ها جدا می‌کردیم؛ نباید با اسم خاتمی رأی می‌گرفتیم.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
اصلاح‌طلبی از تفکر آقای هاشمی سر بیرون آورد و با کارگزاران سازندگی ادامه یافت. آقای هاشمی براساس آموخته‌های دینی، معتقد بود که یک جا نباید ماند و به «تغییر» نیاز است. تفکر آقای هاشمی تفکر سازندگی و توسعه پایدار بود و تفکر سازندگی هم نشأت گرفته از تمایل به اعتدال با پرهیز از افراط و تفریط و اصلاح امور است. در آن دوران هم تفکر کارگزاران سازندگی با تفکر اصلاح‌طلبان فرق داشت. از وصیتنامه گم شده آقای هاشمی چه خبر؟ هنوز پیدا نشده است.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
دولت آقای روحانی هم یا انتقادها را تحمل نمی‌کند یا در بهترین حالت فقط می‌شنود و وقعی به آن نمی‌نهد. فارس: جمع‌بندی تا الان کدام بوده است؟ الان اصلاحات زیر چتر شورای سیاست‌گذاری خواهد بود یا پارلمان اصلاحات. دیدگاه اول این است که برخی احزاب معتقدند پارلمان اصلاحات باید ترکیب اعضایش از اعضای احزاب باشد. از جمله نکاتی که حزب ندا در مورد پارلمان اصلاحات داشت این بود که ما بخشی از اعضای پارلمان اصلاحات را با انتخابات تعیین کنیم. برای همین باید این افراد را که آبروی جریان اصلاحات و رییس دولت اصلاحات را قربانی منافع باندی خودشان کردند کنار گذاشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
بی دستاوردی برجام موجب شده است تا دولتمردان، هر چند وقت یکبار موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف را به نام برجام بزنند! حال آقای ظریف قدرت منطقه‌ای ایران که نتیجه مجاهدت مدافعان حرم و مرهون خون شهداست را دستاورد برجام جا زده است! اما این اولین بار نیست که قدرت منطقه‌ای ایران، دستاورد برجام جا زده می‌شود. روزنامه اصلاح طلب آرمان - آذر ۹۶- در در یادداشتی با عنوان «برجام و پیروزی بر داعش» نوشته بود: «پیروزی بر داعش در بخش مهمی حاصل گشایش‌های اقتصادی و سیاسی ناشی از برجام بوده است. «بوریس جانسون» وزیر خارجه سابق انگلیس- اردیبهشت ۹۷- در یادداشتی در نیویورک‌تایمز نوشته بود: «برجام دستبندی بر دست ایران است و نباید آن را باز کرد».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
***آنها جزایر سه‌گانه را تصرف می‌کنند و جبران هم به غایت دشوار استپیش‌بینی ظریف حجاریان؛ در جنگ با آمریکا شکست می‌خوریم! و من توصیه می‌کنم آنها در همان خارج کشور با یکدیگر معامله کنند و بی‌وطن‌ها از وطن‌فروشان وطن بخرند! [۴] از جبهه اصلاحات همچنین این صداها نیز به گوش می‌رسد که ما ائتلافی با آقای روحانی نداشته‌ایم و در وضع موجود کشور و گرانی‌های فعلی نیز هیچ تقصیری نداریم! نیز آقای میرزایی بعنوان یک نماینده باید بدانند که فساد، یک امر نفسانی است که در هر شخصی ممکن‌الوقوع است. بهانه‌جویی و استفاده ابزاری آقای میرزایی از یک پرونده فساد نیز خود شاهد محرز دیگری است بر اینکه چرا اصلاح‌طلبان نسبت به فساد دچار پاکی و طهارت جریانی و فکری نیستند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
اقشار مردمی به لطف فضای مجازی و شبکه‌های مختلف اجتماعی از جریان محاکم و شیوه رسیدگی به این دست از کلیات مطروحه در پرونده‌ها غافل نیستند. به این اشخاص تفهیم کنید که بعکس این مبارزه موجب امنیت فضای اقتصادی است». دقیقا موضوعی که این روزها در جریان رسیدگی به مفاسد بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان شاهد آن هستیم. آقای رئیسی؛ ‌ به فرموده رهبر فرزانه انقلاب «چه دست داشتن در فساد اقتصادی، چه چشم بستن بر فساد اقتصادی، چیزهایی است که حرکت عمومی کشور را کند می‌کند. در مقام بیان (اتهامات و دفاعیات) در روزنامه‌ها با جهت‌گیری‌های سیاسی، حرفهای قشنگ و خوبی زده می‌شود اما اینها فایده‌ای ندارد.

به انتهای لیست رسیدید

غلامحسین کرباسچی

غلامحسین کرباسچی (زاده ۱۳۳۲ در قم)، روحانی و سیاست‌مدار ایرانی است که در سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۷ شهردار تهران بوده‌است و در حال حاضر دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی است. ویکی‌پدیا