فتنه اقتصادی

فتنه اقتصادی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
***ثبت جرم «خیانت به مردم و دموکراسی» در پرونده اصلاح‌طلبانمشاور خاتمی: حجت بر اصلاحات تمام شده، نباید عملا در انتخابات شرکت کنیم! این فرصت باید غنیمت شمرده شود و تمامی اصلاح‌طلبان از آن برای پیوند دوباره با جامعه و مردم بهره گیرند. [۳] *** «شاید اعتراضات آبان با شدت بیشتر تکرار شود» میردامادی: ‌ اثر شهادت سردار سلیمانی از بین رفت! گزینه‌ای که احتمالات مطروحه پیرامون «فتنه اقتصادی» و تعمدات پیدا و پنهان پیرامون آنرا مشخص‌تر می‌سازد. بلکه بایستی با تجربه عقلانی بشر یعنی «قانون‌گذاری مالیاتی»؛ کشور را از خطر سقوط بهمن نقدینگی نجات داد.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
سینماپرس: احسان علیخانی مجری تلویزیون نیز همچون هم صنفان خود نسبت به حوادث اخیر در کشور به اظهار نظر پرداخته و از برخی سلبریتی‌های مقصر در مشکلات نیز مظلوم‌نمایی می‌کند. ۲ تا بچه داشت، همسرش و یکی از بچه هاش مریض بودن، ۶ ماه اجاره نداده بود، صابخونه داشت بیرونش می‌کرد. *آقای علیخانی یک چهره بی‌حاشیه و کاربلد تلویزیونی هستند که البته چندیست پا به وادی سینما هم گذاشته‌اند. بلکه طبق نوشته‌های خانم هانا آرنت در کتاب «انقلاب»؛ اعتراض قانونی در حکومت‌های مردمسالار؛ به معنی پناه بردن مردم به هسته اصلی حکومت برای اعتراض به تصمیماتی است که برخی منتخبان خود مردم می‌گیرند. همچنین است که باید به آقای علیخانی این نکته را هم گوشزد کرد که اعتراض قانونی در ایران زیاد برگزار می‌شود و تنها در سال گذشته بیش از ۳۰۰ تجمع قانونی و با مجوز در کشور برگزار شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
این چهره سلبریتی در بخش پایانی یادداشت خود ضمن انتقاد از طرح بنزینی دولت آقای روحانی؛ خواستار همیاری بیشتر اجتماعی نیز می‌شود. *آقای علیخانی یک چهره بی‌حاشیه و کاربلد تلویزیونی هستند که البته چندیست پا به وادی سینما هم گذاشته‌اند. آمار و اسناد آقای علیخانی برای اعدادی که پیرامون زندان و یا خشونت در جامعه ایرانی اعلام کرده‌اند، کجاست؟! بلکه طبق نوشته‌های خانم هانا آرنت در کتاب «انقلاب»؛ اعتراض قانونی در حکومت‌های مردمسالار؛ به معنی پناه بردن مردم به هسته اصلی حکومت برای اعتراض به تصمیماتی است که برخی منتخبان خود مردم می‌گیرند. ***وقتی شیر تبدیل به «بنزین» می‌شود!
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/لرستان مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به پروژه بی‌دولت‌سازی آمریکا در سوریه، گفت: متاسفانه این‌بار جنس فتنه در سوریه از نوع اقتصادی و معیشتی است و موج جدید تظاهرات بعد از لبنان، عراق و ایران، در سوریه در حال شکل‌گیری و رشد است. امیر علی‌حیدر امیری امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به این‌که فتنه‌ جدیدی که در سوریه در حال شکل‌گیری است، اظهار کرد: متاسفانه این‌بار جنس فتنه سوریه از نوع اقتصادی و معیشتی است و موج جدید تظاهرات بعد از لبنان، عراق و ایران، در سوریه در حال شکل‌گیری و رشد است. وی با اشاره به پروژه بی‌دولت‌سازی در سوریه، ادامه داد: آمریکا به‌دنبال برپایی تظاهرات گرسنگان، نافرمانی مدنی، ترور بشار اسد و جایگزینی وی با یکی‌از افسران علوی مورد وثوق روسیه، دول خائن عربی خلیج‌فارس و به نوعی اسرائیل غاصب است. امیری با اشاره به توطئه دشمن در ترور سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، خاطرنشان کرد: یک زمانی ترامپ به شیخ‌نشین‌های خلیج‌فارس می‌گفت اگر آمریکا از شما در مقابل قدرت ایران حمایت نمی‌کرد الان می‌بایست فارسی حرف بزنید! وی افزود: سردار سلیمانی از مدت‌ها پیش در معرض ترور بود، آخرین نقشه ترور این سردار بزرگ در کشور، توسط عوامل سرویس جاسوسی عربستان به‌واسطه حفر تونل به سمت خانه پدری ایشان بود که نتوانستند و شناسایی شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ***شهردار کرمان: برای تشییع حاج قاسم «۳ میلیارد» هزینه کردیم! مهران عالم‌زاده، شهردار اصلاح‌طلب کرمان، به تازگی طی اظهاراتی در جلسه شورای شهر کرمان پیرامون مراسم تشییع سردار سلیمانی گفته است: -اقدامات ما برای تشییع سردار سلیمانی- نزدیک سه میلیارد تومان برای شهرداری هزینه در برداشت که شهرداری کرمان وظیفه خود می‌دانست برای این مراسم انجام دهد! [۱] * شهردار کرمان به جای فاکتور صادر کردن حضور میلیونی مردم کرمان (از قبیل گل‌های آسیب‌دیده در مسیر تشییع!) ***کنایه مقام دولتی به کمک‌خواستن قالیباف برای سیستان و بلوچستانمحمدباقر قالیباف، اخیرا در یک توییت با اشاره به وقوع حادثه سیل در سیستان و بلوچستان نوشته است: "مردم و برخی مسئولان دلسوز بلوچستان دست‌تنهایند و صدایشان به جایی نمی‌رسد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
عموما افراد به خصوص آنهایی که پست و مقام مهمی دارند فکر می‌کنند عذرخواهی کردن از شأن و منزلت و قدر و مقامشان می‌کاهد. اصلاح‌طلبان و اعتدالیون بر خلاف اصولگرایان چندان با عذرخواهی بیگانه نیستند و از نخستین ساعات پس از اظهارات فرمانده هوافضای سپاه به تحسین این رفتار پرداختند چنانکه علی مطهری نماینده میانه‌رو مجلس نوشت: «درباره حادثه هواپیمای اوکراینی چند نکته قابل ذکر است. ۱- اینکه فرمانده نیروی هوافضای سپاه مسئولیت این حادثه را به عهده گرفت و عذرخواهی کرد قابل تقدیر است. این احتمال، هرچند ضعیف، به ذهن می‌آید که اساسا خبر موشک کروز کار دشمن بوده که سامانه‌های ما را دچار اضطراب کند. اعتدالیون هم تقدیر کردندنکته قابل تامل دیگر اینکه اعتدالیون هم مانند سعید شریعتی به تحسین سردار حاجی‌زاده پرداخت مانند مرتضی طلایی عضو پیشین شورای شهر تهران در یادداشتی با بیان اینکه عذرخواهی سردار حاجی‌زاده ستودنی است، ‌گفت: «خداوند مدافع مردانی است که با جان، مال و آبرو به پاسداری مردم مشغول‌ هستند.» سکوت اصولگرایان در قبال واکنش طلایی نشان داد که مشکل آنها تحسین عذرخواهی از سوی اصلاح‌طلبان است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
حضور سخنگوی دولت در حاشیه تجمعاتی که مجوز نداشته‌اند و در آنها علیه نظام اسلامی شعار داده شده و تصویر سردار سلیمانی هم پاره شده به شدت محل تأمل است. [۳] *طبیعتا در فضای کنونی ممکن است اینگونه تصور شود که این خبر هم سندی از وجود فساد کلان در حکومت جمهوری اسلامی ایران است! مع‌الوصف اما این مفاهیم ساده فلسفی هرگز از جانب اصلاح‌طلبان و کسانی که برای جرقه زدن بر آتش «فتنه اقتصادی» بر مفسدنمایی از نظام اسلامی تأکید دارند؛ به مردم گفته نمی‌شود. در همین رابطه لازم به اشاره است که مقام معظم رهبری نیز بارها و بارها راجع به خطر مفسدنمایی از نظام اسلامی هشدار داده‌اند. آن کسی که فساد را سیستمی میبیند، در مغز خودش فساد هست، در چشم خودش فساد هست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
تأثیراتی که نمونه آنرا در اغتشاشات آبان به رأی‌العین مشاهده کردیم و پس از عملیات غرورانگیز و تاریخی سپاه علیه آمریکا نیز همین تأثیرات را در بروز تجمعات به بهانه هواپیمای اوکراینی دیدیم. در بحث سقوط هواپیمای اوکراینی باید دانست که این مقوله قبل از اعلام گزارش رسمی «جعبه سیاه» هواپیما مورد پذیرش مسئولیت قرار گرفت و این رفتار در دنیا بیسابقه است. ضمن اینکه مقامات اوکراینی هم قبل از اعلام پذیرش مسئولیت تأکید داشتند که شواهدی مبنی بر اصابت هواپیما در دست نیست. [۴] *آقای شریعتی اجمالا در هر دو بخش صحبت خود درست می‌گوید و عذرخواهی سردار حاجی‌زاده در تاریخ سیاست و امنیت ایران در نوع خود بی‌نظیر و تحسین برانگیز است. مع‌الوصف اقدام شجاعانه شریعتی در بیان این حقیقت که باید از عذرخواهی سردار حاجی‌زاده تمجید کرد؛ امریست که باید بیش از این مورد توجه خواص و مردم عزیز باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
***آغاز انتقام سربازان آمریکا از ایران! ***ترکان: دست شورای نگهبان پر استاکبر ترکان، فعال اصلاح‌طلب و مشاور پیشین رئیس‌جمهور روحانی در مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان ملی با اشاره به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گفته است: «من از همین جا از شورای نگهبان خواهش می‌کنم، نمایندگانی که حتی سهوا در روابط تجاری و دلالی لغزیدند تایید صلاحیت نشوند و راه ورود دوباره آنها را به مجلس ببندد. شورای نگهبان دستش پر از این نامه‌هاست، ما نباید به هیچ عنوان اصطلاح خودی و غیرخودی به کار ببریم و در بررسی خطا هیچ اصلاح‌طلب و اصولگرایی وجود ندارد. [۴] *ما قضاوت درباره صحبت‌های ترکان را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم …در بحث رد صلاحیت‌ها باید دانست که شورای نگهبان بر اساس یک رسم فقهی و شرعی از بیان جزئیات رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت نامزدها خودداری می‌کند. این مقوله اگرچه سبب شده است که معترضان شورای نگهبان خاصه در اردوگاه اصلاحات، ابزاری سیاسی داشته باشند و انتقادات خود را بصورتی ظاهرالصلاح تبلیغ کنند اما همانطور که ترکان نیز اشاره دارد، این انتقادات به هیچ وجه به معنی خالی بودن مشت شورای نگهبان از دلایل رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت نیست و اطلاعات شورای نگهبان از نامزدها مکفی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری رسا، آیت‌الله جوادی‌آملی تصریح کرد: ملت عزیز که زیر بار ظلم نمی‌رود. ***آقاجری: منتظر فوران خونین اغتشاشات آبان باشیم! [۲] علی ربیعی، سخنگوی اصلاح‌طلب دولت نیز در اظهاراتی با اشاره به اغتشاشات آبان گفته است که «حکایت همچنان باقیست …»! نرخی که به گواه رسانه‌های رسمی در سال ۸۹ به میزان ۱۴ درصد بوده و هم‌اکنون با کاهشی ۲ درصدی به رقم ۱۲ درصد در سال ۹۷ رسیده است. در همین حال، رسانه‌ها گزارش داده‌اند که از مجموع بیکاران ایرانی، بیش از ۵ میلیون نفر جزو «بیکاران با درآمد» هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
در تاریخ زندگی پر افتخار سردار سلیمانی اما نکات و فصل‌های کمتر گفته‌شده‌ای وجود دارد که نسل‌های فعلی و آینده ایران و سایر کشورهای اسلامی بایستی از آنها باخبر باشند. و این باخبری یقینا نفحاتی را شامل حال آنها خواهد کرد …*برای خوانش شخصیت و مجاهدت‌های ۴۰ ساله سردار شهید سلیمانی، زمانی بس طولانی نیاز است. این سخن در وهله اول اغراق به نظر می‌رسد که «قاسم سلیمانی بزرگترین سردار تاریخ ایران زمین بود»! [۲] تأکیدی که شواهد و اسناد آنرا می‌توان در وجب به وجب کارنامه سردار شهید سلیمانی دید و لمس کرد. " [۳] خداوند متعال بر درجات این شهید عزیز و این بزرگترین سردار تاریخ ایران بیافزاید و جوانان کهن بوم و بر ایران اسلامی را در مسیر او ثابت قدم بدارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
***صفایی‌فراهانی تأکید کرد: انتقام جان‌باختگان آبان را از «قالیباف» بگیرید! شعارهای معترضان و شیوه‌های اعتراض آنها از قاره‌ای به قاره دیگر منتقل و تکرار می‌شود. وی تصریح کرد: مسئولین ما یک وظیفه‌ای دارند که حتما باید جامعه را به خوبی اداره کنند، مردم هم اگر اعتراضی دارند عاقلانه و عالمانه بیان کنند. [۴] *این فراز از بیانات آیت‌الله جوادی‌آملی پیرامون «لزوم عالمانه بودن و عقلانی بودن طرح اعتراض»، همان قید فلسفی و عقلانی است که بایستی در هنگامه بروز مشکلات به آن اشاره کرد. امر قابل تأمل در قبال این بیان ارزشمند حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی آنست که چرا شاهد تکرار این گزاره و اصرار بر عالمانه بودن و عاقلانه بودن اعتراض در میان رجال مدعی حق اعتراض برای مردم نیستیم؟!
پارس نیوزپارس نیوز3 هفته قبل
و ماجرا ادامه یافت …اما واژه سازی ستاد جریان سیاسی خاص که برخی معتقد بودند به دنبال ایجاد فتنه اقتصادی است تمامی نیافت! *از ناامیدی تا نان …/ وقتی دولتی که باید نان در سفره مردم بگذارد هم می‌گوید مشکل نان داریم! حرکت واژگانی ستاد جریان چپ پس از اظهارات چند ماه قبل دانلد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا البته تغییری محسوس یافت. و در روزهای اخیر و خاصه پس از وقوع اغتشاشات آبان نیز کلمه «نان» وفور بیشتری در ادبیات اصلاح‌طلبان یافته است. امر واضح این است که این صحبت‌ها به بهانه مشکلات اقتصادی کشور مطرح می‌شوند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سردار حمید دامغانی در یادواره شهدای کارمند و فرهنگی استان سمنان در تالار شهید مطهری سمنان اظهار داشت: فتنه‌ها در طول تاریخ، به‌ویژه در جهان اسلام وجود داشته و در آینده هم خواهد بود. این فتنه‌ها سبب غربالگری جامعه شده و باعث می‌شود تا ادعاهای واهی و دروغین از وعده‌های درست جدا و معیار و خلوص افراد مشخص شود. فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان اضافه کرد: فتنه جدیدی که این جریان در حال طراحی آن هستند؛ ناظر بر استعفاهایی است که به دنبال آن هستند. فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با بیان اینکه در تمام این افکار و طرح‌ریزی‌ها چند هدف وجود داشته است تصریح کرد: یکی آن اهداف این بود که ساختارهای قانونی کشور را تخریب کنند و سعی کردند تا آن را بی‌اعتبار جلوه دهند. در استان سمنان مردم با بصیرت ما حضور پر شوری در تجمعات امسال داشتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
***وقتی «حجاریان» برای رفع ضعف‌های اغتشاشات آبان رهنمود می‌دهدتکرار اغتشاشات آبان با خشم بیشتر! بازداشت اینها تأثیری ندارد و ممکن است دوباره ظهور کنند؛ این بار با خشم بیشتر. «[۱] *ما به این اعتبار، سخنان حجاریان را» رهنمودهای جدید برای ادامه اغتشاشات آبان"! حجاریان، ۲ سال قبل و پس از اغتشاشات دیماه ۹۶ نیز طی یادداشتی در روزنامه اعتماد از بازگشت پرقدرت‌تر امواج گفته بود. همانطور که در دیماه ۹۶ و آبان ۹۸ به کرسی نشست …گفتنیست، قبل از حجاریان، مصطفی تاجزاده نیز در اظهاراتی تأکید کرده بود که اغتشاشات آبان با خشونت بیشتر تکرار خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
وی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد فتنه اقتصادی طی دهه گذشته، تصریح کرد: طی ۱۰ سال گذشته تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا فتنه اقتصادی در کشور ایجاد شود. معاون هماهنگ‌کننده سپاه افزود: درست زمانی که آمریکایی‌ها فکر می‌کردند وقت چیدن میوه این توطئه نیز هست و به‌دنبال خوشه‌چینی فتنه اقتصادی بودند باز حضور مردم در ۶ آذر ۹۸ آنها را ناامید کرد و بذر فتنه را برچید. سردار نقدی با تأکید بر اینکه «دست ما در عرصه فتنه اقتصادی پر است»، گفت: ما در ایران با یک اقتصاد پیشرو و مقتدر که دارای نیروی انسانی جوان، مواد اولیه و انرژی، زمین و نقدینگی است، مواجه هستیم. نقدینگی در کشور ما به‌قدری است که اگر در محور اقتصاد و تولید قرار گیرد می‌تواند کوه را جابه‌جا کند. این خلاف استقلال است و ما باید بتوانیم این فضا را در دست بگیریم و مدیریت کنیم.
مهرمهر3 هفته قبل
امام جمعه خوشاب با تقدیر از حضور مسئولان شهرستان خوشاب، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها در بین مردم افزود: با نزدیک شدن به انتخابات مجلس افراد اصلح و صالح را انتخاب کنیم. کوشکی با اشاره به اینکه مردم بدانند فتنه امروز، فتنه اقتصادی است، افزود: اجازه ندهیم کسانی که طهارت اقتصادی ندارند وارد میدان مجلس شورای اسلامی شود. وی با ابراز اینکه اگر سر سفره رنگین برخی کاندیداهای نمایندگی مجلس که این روزها پهن می‌کنند نشستیم ما نیز به آنها کمک کرده‌ایم، ابراز کرد: ما از شورای نگهبان می‌خواهیم طهارت اقتصادی کاندیداهای نمایندگی مجلس را با دقت بررسی کند اگر امروز مجلس ما طهارت اقتصادی نداشته باشد، کشور بهتر از این نخواهد شد. استاد علوم سیاسی دانشگاه حکیم سبزواری با سفارش به مردم گفت: با دقت نمایندگان مجلس را از بین افرادی صالح و سالم انتخاب کنند. یکی دیگر از اهداف دشمن برای انتخابات مجلس در سال جاری این است که مردم پای صندوق‌های رأی حاضر نشوند.
جام نیوزجام نیوز3 هفته قبل
مردم در نهم دی ۸۸ اتفاقی را رقم زدند که گمان ندارم در طول تاریخ نمونه آن را داشته باشیم. سردار نقدی خاطرنشان کرد: همانهایی که این توطئه را رقم زده بودند با دروغ، فریب و کلاه گذاشتن سر مردم در تبلیغات در برخی از مناسب نفوذ کردند و همان کسانی که فتنه ۸۸ را رقم زده بودند در برخی مسئولیت‌ها نشستند و ماموریت جدیدی با عنوان فتنه اقتصادی را آغاز کردند. سردار نقدی یادآور شد: بعد از تحریم‌ها آمریکایی‌ها احساس کردند الان زمان میوه چینی از فتنه اقتصادی است ولی باز هم همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند مردم کار بزرگ را انجام دادند و این فتنه را هم خنثی کردند. وی خاطر نشان کرد: امروز فتنه اقتصادی دشمن کارکردش را از دست داده و تمام عناصری که می‌توانستند برای این فتنه اعمال کنند را اعمال کردند و دیگر حرفی برای گفتن ندارند. سردار نقدی تصریح کرد: دلسوزان باید تلاش کنند در مجلس و دولت افرادی قرار گیرند که چشمشان به دست بیگانه نباشد، دلسوز ملت و مردم باشند.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
وی با اشاره به اینکه تمام ابزار یک اقتصاد خوب را در دست داریم، گفت: یک اقتصاد پیشرو و مقتدر چه می‌خواهد؟ نیروی انسانی، علم و فناوری می‌خواهد؟ ما همه این‌ها را داریم. کشور ما که یک خمپاره ۶۰ نمی‌توانست بسازد الان پیشرفت هایش را باید دید. این دیدگاه اگر باز گردد اقتصاد ایران این قابلیت را دارد که در تراز‌های دنیا بایستد. وی تصریح کرد: این فتنه اقتصادی از ابتدا و در نطفه شکست خورده بود؛ زیرا این ظرفیت اقتصادی در کشور ما وجود دارد. وی اضافه کرد: اقتصاد آمریکا فروپاشیده است، اما اقتصاد ما باوجود همه این کارشکنی‌ها بازهم به راه خود ادامه می‌دهد.

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹دی» در تهران / بیعت دوباره مردم با ولایت + عکس و فیلم

الفالف3 هفته قبل
به گزارش فارس، مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۹ دی، با حضور گسترده اقشار مختلف مردم، از لحظاتی قبل در میدان امام‌حسین (ع) تهران آغاز شد. تجمع کنندگان کنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی مانند «ما همه با هم هستیم پیرو رهبر هستیم» و «یوم الله نهم دی ماه مظهر بصیرت، ولایت مداری و عبور از فتنه‌ها» سالروز حماسه ۹ دی را گرامی داشتند. وی افزود: گرامیداشت ۹ دی و حماسه این ملت گرامیداشت یک حماسه نیست بلکه حماسه ۹ دی چراغ راه آینده و آموزشگاه بصیرت، ولایتمداری و ایستادگی در برابر دشمن است. حاجی صادقی گفت: ۹ دی تجلی غیرت دینی ملتی بود که وقتی دید مقابل مقدسات آنها عاشورا و دین‌شان ایستادند در مقابل همه دنیای آنها ایستادگی کردند. وی خاطرنشان کرد: ‌ ۹ دی تجلی قدرت ایمان و دین‌داری در برابر جهل احزاب شد.
فارسفارس3 هفته قبل
جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: ساده‌اندیشان و کوته‌نگران در تلاشند که فتنه ۸۸ را داستانی تمام شده و واقعه‌ای گذشته نشان دهند، اما مردم با بصیرت ایران می‌دانند که فتنه ۸۸ عبرت‌آموز و حماسه بزرگ نهم دی‌ماه فراموش‌نشدنی است. متن بیانیه به شرح ذیل است: نهم دی ماه روزی حماسی در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران است. ساده اندیشان و کوته‌نگران در تلاشند که فتنه ۸۸ را داستانی تمام شده و واقعه‌ای گذشته نشان دهند، اما مردم با بصیرت ایران می‌دانند که فتنه ۸۸ عبرت‌آموز و حماسه بزرگ نهم دی‌ماه فراموش‌نشدنی و جلوه کم‌نظیری از بیداری و هوشیاری یک ملت است که شایسته فراگرفتن درس‌های بزرگی از آن حماسه عظیم است. اما نهم دی‌ماه تنها روز حماسه ساز ملت ایران نبود. در طی قرن‌ها و علی‌الخصوص پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، آفرینش حماسه‌های بزرگی را از سوی ملت ایران شاهد بودیم که هریک داستانی بلند و عبرت‌آموز دارد.
رکنارکنا3 هفته قبل
وی با بیان اینکه هر کدام از ایام‌الله که در تاریخ وجود دارد، به یک اعجاز الهی متکی است، عنوان کرد: مردم امروز ایران، اعجاز الهی در تحقق ایام‌الله انقلاب اسلامی بوده و هستند. معاون هماهنگ‌کننده سپاه خاطرنشان کرد: امام (ره) به درستی فرمودند که مردم انقلابی ایران از مردم حجاز در عصر پیامبر و از مردم کوفه در عصر امیرالمومنین (ع) بالاتر هستند و هر چه گذشت، بیشتر صحت این صحبت امام (ره) مشخص شد. معاون هماهنگ‌کننده سپاه گفت: من در ۹ دی ۸۸ معنای جمله جای سوزن انداختن نیست را فهمیدم چرا که از چهارراه ولیعصر (عج) نتوانستم حتی چند متر هم به سمت میدان انقلاب حرکت کنم. وی با بیان اینکه ما در گذشته دستان‌مان خالی بود اما در برابر فتنه‌های دشمنان پیروز شدیم، گفت: به فضل الهی امروز برای مقابله با هر نوع فتنه‌ای آماده‌ایم. معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه کشوری که از زیردریایی تا موشک نقطه‌زن دو هزار متری می‌سازد یعنی از لحاظ علمی و فناوری بسیار بالاست، گفت: قبل از ایران هیچ کشوری موشک بالستیک نقطه‌زن با برد دو هزار کیلومتر و سرعت هشت ماخ نداشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
سردار محمدرضا نقدی امروز در همایش دانشگاه و فتنه‌های دیروز، امروز، فردا که در دانشگاه آزاد تهران جنوب برگزار شد، گفت: همه روزها روز خداست اما یوم‌الله روزی است که تجلی قدرت خدا آن چنان روشن و آشکار ظهور و بروز پیدا می‌کند که هیچ کس نمی‌تواند آن را انکار کند. بنده در ۹ دی ۸۸ معنای جمله جای سوزن انداختن نیست را فهمیدم چرا که از چهار راه ولیعصر (عج) نتوانستم حتی چند متر هم به سمت میدان انقلاب حرکت کنم. معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه کشوری که از زیردریایی تا موشک نقطه‌زن دو هزار متری می‌سازد یعنی از لحاظ علمی و فناوری بسیار بالاست، گفت: قبل از ایران هیچ کشوری موشک بالستیک نقطه‌زن با برد دو هزار کیلومتر و سرعت «۸ ماخ» را نداشت. سردار نقدی خاطرنشان کرد: همانهایی که این توطئه را رقم زده بودند با دروغ، فریب و کلاه گذاشتن سر مردم در تبلیغات در برخی از مناسب نفوذ کردند و همان کسانی که فتنه ۸۸ را رقم زده بودند در برخی مسئولیت‌ها نشستند و ماموریت جدیدی با عنوان فتنه اقتصادی را آغاز کردند. جانشین سپاه پاسداران با بیان اینکه ۹ دی یکی از تجلیات عمیق بصیرت دینی در مردم ایران است اظهار کرد: مردمی که براساس همین بصیرت، اعتقاد و دلدادگی به انقلاب در برابر بالاترین اتحاد، هجوم و دشمنی شیطان بزرگ و همپیمانانش که در طول تاریخ وجود داشته، استقامت کردند و در همه موارد به پیروزی رسیدند.
فارسفارس3 هفته قبل
مردم در نهم دی ۸۸ اتفاقی را رقم زدند که گمان ندارم در طول تاریخ نمونه آن را داشته باشیم. سردار نقدی خاطرنشان کرد: همانهایی که این توطئه را رقم زده بودند با دروغ، فریب و کلاه گذاشتن سر مردم در تبلیغات در برخی از مناسب نفوذ کردند و همان کسانی که فتنه ۸۸ را رقم زده بودند در برخی مسئولیت‌ها نشستند و ماموریت جدیدی با عنوان فتنه اقتصادی را آغاز کردند. وی خاطر نشان کرد: امروز فتنه اقتصادی دشمن کارکردش را از دست داده و تمام عناصری که می‌توانستند برای این فتنه اعمال کنند را اعمال کردند و دیگر حرفی برای گفتن ندارند. امروز در عرصه اقتصادی برای مقابله با فتنه اقتصادی دست ما پر است. اگر روزی ما به این دولت و مجلس برسیم خواهید دید وضعیت اقتصادی کشور به چه جایگاه بالایی خواهد رسید.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
امام جمعه شوش: پیام خوزستان - دزفول- امام جمعه شوش با اشاره به مشکلات استان خوزستان گفت: مسوولان اگر توجه بیشتری به مشکلات خوزستان بویژه بیکاری جوانان داشته باشند، این استان متحول می‌شود. امام جمعه شوش به وقایع آبان‌ماه امسال اشاره کرد و افزود: فتنه اقتصادی و برجام باعث شد مردم دوست و دشمن را بیشتر بشناسند. وی از مسوولان شوش خواست مقابل فتنه اقتصادی یک حرکت اقتصادی انجام دهند و گفت: مردم با وجود مشکلات فراوان همراه با نظام هستند لذا مسوولان باید برای رفع مشکلات آنها از هیچ تلاشی دریغ نکنند. حجت الاسلام امام با انتقاد از برخی رسانه‌های شهرستان شوش گفت: رسانه‌ها باید مشکلات مردم را به گوش مسوولان برسانند. جمعی از مسوولان، دانش‌آموزان و دانشجویان در این آیین حضور داشتند و شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ براسراییل و مرگ بر فتنه‌گر سردادند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
این رویش‌ها فتنه ۸ ماهه دشمن داخلی و خارجی را دریوم‌الله ۹ دی ماه ۸۸ زودند. مسئول بسیج رسانه خوزستان اظهار داشت: توده‌های مردم در تمام حوادث انقلاب حضور داشتند و این حضور به عنوان پشتوانه اصلی انقلاب بوده است. مهدی طرفی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در این باره اظهار داشت: حماسه ۹ دی، نه به زیاده خواهی و بی عدالتی بود. ‌حماسه ۹ دی از دل مردم جوشید و متعلق به مردم استطرفی درباره رمز ماندگاری حماسه ۹ دی گفت: این حماسه مردمی چون از دل مردم جوشید در تاریخ ماندگار شد. منصور امین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز درباره عظمت ۹ دی گفت: حضور مردم در ۹ دی همه تصورات دشمن را تغییر داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
فتنه رنگ عوض می‌کند و فتنه‌ای که امروز درگیر آن هستیم فتنه اقتصادی است. خالق این قیام ماندگار مردمی بودند که معادلات فتنه گران را برهم زده و نقشه اتاق فکر دشمن را نقش بر آب کردند. نگاهی مجدد و تاملی عمیق‌تر به آنچه که در ۹ دی اتفاق افتاد؛ کمک می‌کند تا ریشه و خواستگاه فتنه ۸۸، بهتر درک شود و هشدارباشی باشد برای مقابله با فتنه‌های در پیش رو چرا که فتنه رنگ عوض می‌کند و خود را با مقتضیات زمان هماهنگ می‌نماید. ۴-دشمن در فتنه ۸۸ با نقش آفرینی مردم در ۹ دی شکست خورد، اما این به معنای پایان فتنه‌ها نیست. فتنه رنگ عوض می‌کند و فتنه‌ای که امروز درگیر آن هستیم فتنه اقتصادی است.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 هفته قبل
رئیس عقیدتی سیاسی اطلاعات انتظامی مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس عقیدتی سیاسی اطلاعات انتظامی مازندران گفت: اتاق فرمان فتنه اقتصادی سال ۹۸ همانند فتنه سال ۸۸ در خارج از کشور وجود دارد که به طرح ریزی برنامه‌ها می‌پردازد. وی افزود: آنها تا به امروز برای تحقق اهداف خود اقدامات و توطئه‌های گسترده‌ای در بخش‌های امنیتی، سیاسی، اقتصادی، نظامی و… عملیاتی کرده‌اند و به نظر می‌رسد این روند در آینده نیز ادامه خواهد یافت. کمااینکه هم در وقایع دی ماه ۹۶ و تابستان داغ ۹۷ نقش اتاق فرمان دشمن در سیاستگذاری و خط دهی به پادوها و منافقین برای ایجاد آشوب، مشخص بود و هم در وقایع آبان ماه ۹۸ که به اعتراف خودشان حدود دو سال کار عملیاتی و تبلیغاتی انجام داده بودند. حجت الاسلام حسینی مازندرانی افزودند: مسئولان آمریکایی شخصا با ایجاد اتاق کنترل و فرمان آشوب در چند کشور همسایه سعی کردند نقش سردسته آشوب‌ها، ناآرامی‌ها و اعتراض‌ها را در ایران ایفا کنند و یکی از اصلی‌ترین گروه‌هایی که پیاده نظام سرویس‌های جاسوسی غربی در ایران بوده و هست، منافقین هستند. وی تصریح کرد: سوءاستفاده از اعتراضات صنفی و معیشتی مردم از سوی منافقین و هدایت این اعتراضات به سمت آشوب‌های داخلی با کمک سرویس‌های جاسوسی غربی موضوعی نیست که قابل مخفی کردن باشد و سرکرده منافقین نیز به آن بارها اعتراف کرده است.
مهرمهر3 هفته قبل
وی افزود: آنها تا به امروز برای تحقق اهداف خود اقدامات و توطئه‌های گسترده‌ای در بخش‌های امنیتی، سیاسی، اقتصادی، نظامی و… عملیاتی کرده‌اند و به نظر می‌رسد این روند در آینده نیز ادامه خواهد یافت. رئیس عقیدتی سیاسی اطلاعات نیروی انتظامی استان مازندران افزود: دشمن در چند سال اخیر به خصوص در دوران خروج از برجام به دنبال تشدید فشار اقتصادی با تحریم‌ها علیه ایران بود تا با تلفیق و پیوند تحریم‌ها، مشکلات اقتصادی، ناکارآمدی‌های داخلی و در نهایت آشوب سراسری را در ایران راه بیندازد. کمااینکه هم در وقایع دی ماه ۹۶ و تابستان داغ ۹۷ نقش اتاق فرمان دشمن در سیاستگذاری و خط دهی به پادوها و منافقین برای ایجاد آشوب، مشخص بود و هم در وقایع آبان ماه ۹۸ که به اعتراف خودشان حدود دو سال کار عملیاتی و تبلیغاتی انجام داده بودند. حجت الاسلام حسینی مازندرانی افزودند: مسئولان آمریکایی شخصا با ایجاد اتاق کنترل و فرمان آشوب در چند کشور همسایه سعی کردند نقش سردسته آشوب‌ها، ناآرامی‌ها و اعتراض‌ها را در ایران ایفا کنند و یکی از اصلی‌ترین گروه‌هایی که پیاده نظام سرویس‌های جاسوسی غربی در ایران بوده و هست، منافقین هستند. وی تصریح کرد: سوءاستفاده از اعتراضات صنفی و معیشتی مردم از سوی منافقین و هدایت این اعتراضات به سمت آشوب‌های داخلی با کمک سرویس‌های جاسوسی غربی موضوعی نیست که قابل مخفی کردن باشد و سرکرده منافقین نیز به آن بارها اعتراف کرده است.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: کارشناسان درباره یک پیشنهاد مشکوک اقتصادی که می‌تواند قضایای بنزین را تکرار کند، هشدار می‌دهند. به گزارش سینماپرس، حامد بهداد، از بازیگران سینما به تازگی در یک پست اینستاگرامی با اشاره به رخدادهای آبانماه نوشته است: «آنها، هموطنان ما که کشته شدند نه اغتشاشگر بودند، نه اخلالگر. آنها غم نان داشتند و مأیوس از همه جا بدنبال نان و کار و کمترین رفاه اجتماعی مظلومانه سرکوب شدند. مفتضح ما هنرمندان که به امید بهبود جامعه فریب خوردیم و رأی دادیم و تشویق کردیم و ناسزا خوردیم. نوشته است: "جامعه ما از چنین منظری در وضعیت بحرانی و خطرناکی قرار گرفته و آبستن چنین حوادث و اعتراضاتی هست.

به انتهای لیست رسیدید