فجر ۳۷

فجر ۳۷

سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: تا برگزاری جشنواره فیلم فجر دو ماه باقی مانده؛ این در حالی است که تا به این لحظه ۱۴ فیلم از جشنواره سال گذشته اکران نشده‌اند. به گزارش سینماپرس، تا برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر دو ماه و تا پایان سال سه ماه باقی مانده است. با نگاهی به لیست فیلم‌های جشنواره فجر در دوره گذشته در بخش‌های سودای سیمرغ و نگاه نو، متوجه می‌شویم از مجموع آن‌ها تا امروز ۱۴ فیلم اکران نشده‌اند! این در حالی است که دبیر این رویداد فرهنگی - هنری اولویت را بر اکران فیلم‌های حاضر در جشنواره گذاشته است. از سویی فهرست درخواست‌کنندگان برای حضور در جشنواره فیلم فجر که تعدادشان هم کم نیست، نشان می‌دهد سالی پربار در تولید فیلم و شاید سالی سخت در اکران پیش رو داشته باشیم.

«دریاچه قو» به تماشاخانه ایرانشهر می‌رود/اجرای پرافتخارترین نمایش جشنواره تئاتر فجر ۳۷

5+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل

۷ دلیل که «هفت» را دچار سقوط وحشتناک کرده است

3+
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: حمیدنیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی اظهار کرد: تصورمان این است که با مشخص شدن برآورد هزینه‌ها و رویکردهای جشنواره تا پایان سال بودجه جشنواره تئاتر فجر مشخص شود. به گزارش سینماپرس، «حمید نیلی»، مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی درباره تسویه مطالبات بودجه فجر سی و هفتم به فارس عنوان کرد: تمامی مطالبات فجر در دوره گذشته تسویه و الان هیچ مطالبه‌ای برای سال گذشته وجود ندارد. وی درباره افزایش بودجه جشنواره تئاتر فجر سی و هشتم نیز گفت: امسال هم هنوز شرایطش مشخص نیست چرا که هنوز چیزی ابلاغ نشده است، فضا می‌بایست قدری جدی‌تر شود و تصور می‌کنم که تا انتهای تابستان مشخص شود. نیلی اظهار داشت: در نهایت اینکه رویکرد جشنواره را دبیر و اداره کل هنرهای نمایشی مشخص می‌کنند و براساس رویکرد مشخص شده ما برآورد بودجه خواهیم داشت اما هنوز این رویکرد ابلاغ نشده بنابراین نمی‌توانیم درباره آن صحبت کنیم. وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم طبق روال هر سال اواخر تابستان وضعیت مالی جشنواره فجر مشخص شود.
سینماپرسسینماپرس5 ماه قبل
سینماپرس: هجدهمین جشن مدیران تولید سینمای ایران با تجلیل از فعالان برتر این حوزه و در حضور جمعی از سینماگران و سیاست‌مداران برگزار شد. به گزارش سینماپرس، آئین هجدهمین جشن مدیران تولید سینمای ایران به دبیری علی قائم مقامی و با حضور جمعی از سینماگران شب گذشته جمعه ۲۴ خردادماه در هتل انقلاب برگزار شد. همچنین تاکید می‌کنم که نقش مدیران تولید در زمینه امنیت شغلی افراد شاغل در این حوزه بسیار مهم است. تجلیل از مدیران تولید فیلم‌های برتر فجر ۳۷در ادامه مراسم انجمن مدیران تولید دیپلم افتخار این جشن را به رضا زنجانیان وفا برای مدیریت تولید فیلم «۲۳ نفر» اهدا کرد. حسین هادیانفر نیز خود در این بخش از انجمن مدیران تولید برای این جشن تشکر کرد.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
در بخش تئاتر ایران، داوری در سال ۹۶ در یک فیلد بررسی شده است، ۲۰ میلیون تومان برای ۳ نفر. در بخش نمایشنامه‌نویسی سال ۹۶، ۶ داور جشنواره مبلغ ۱۵ میلیون تومان دریافت کرده بودند. ت: شورای نظارت و ارزشیابیشاید یکی از بخش‌های کمتر دیده شده در جشنواره فجر شورای نظارت و ارزشیابی باشد. به عبارتی برای ۶۰ اثر جشنواره مبلغ ۴۱۲ میلیون تومان هزینه کرده بود. چ: به‌علاوه فجردر سال ۹۶ برای بخش به‌علاوه فجر مبلغ ۱۱۹ میلیون تومان برای ۱۰ موسسه یا سالن پرداخت شده است.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
خبرگزاری تسنیم - احسان زیورعالمروز گذشته در نشست آسیب‌شناسی جشنواره تئاتر فجر، سپهر شریف‌زاده، جوانی که در سال‌های گذشته به عنوان فعال حوزه روابط بین‌الملل تئاتر در میان اهالی تئاتر به شخصیت شاخص بدل شده است، به شهرام کرمی و نادر برهانی‌مرند، به عنوان مدیران ارشد جشنواره فجر پیشنهاد داد برای سودآوری جشنواره تئاتر فجر، از مقوله توریسم فرهنگی استفاده شود. با اینکه جشنواره فجر به سبب بازدهی منفیش در بازگشت مالی می‌تواند مورد مؤاخده قرار بگیرد؛ اما به سبب ساختار مالی نه چندان مناسب فجر، در تمام این سال‌ها، بازگشت مالی در تئاتر فجر مهم نبوده است. طبق تحقیقات نگارنده در سه سال گذشته بازگشت مالی تئاتر فجر از محل فروش بلیت عدد کوچکی بین ۱۶۰ تا ۲۳۰ میلیون تومان بوده است. وقتی از متولیان فجر درباره چشم‌انداز فجر پرسیده شد، آنچه بیش از همه به چشم می‌آمد فقدان نگرش اقتصادی به فجر بود. با یک نگاه ساده به ماجرای نادیده گرفتن فرصت‌های اقتصادی می‌شود به ضعف فکری در اداره کل هنرهای نمایشی پی برد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد7 ماه قبل
سیمرغ سیمین بهترین فیلم کوتاه به فیلم «افراط منجی ماست» به کارگردانی مورگان زیورلا پتی از سوئد اهدا شد. سیمرغ سیمین جایزه ویژه هیات داوران در این بخش برای بهترین طراحی لباس به فیلم «پرنده بهاری» از چین تعلق گرفت. اما سیمرغ سیمین بهترین بازیگر مرد به جسپر کریستنسن برای فیلم «پیش از ژاله» به کارگردانی مایکل نوئر از دانمارک رسید. تندیس سیمرغ سیمین بهترین فیلمنامه به گرنوت کرا و اولیور هافنر برای فیلم «واکرسدوروف» به کارگردانی اولیور هافنر از آلمان اهدا شد. در ادامه سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی برای فیلم سینمایی «جهان با من برقص» به سروش صحت از ایران اهدا شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ماه قبل
این هم از دیکتاتوری عوامل سینما است که اگر به آنها باج ندهید، شما را از نان خوردن می‌اندازند. شوهر دوم که با این زن ازدواج می‌کند، مجرم است و فرزندان ازدواج دوم، حرامزاده‌اند. با اینکه همه می‌دانند در پشت صحنۀ سینما و تئاتر چه ابتذالی نهفته است، اما کارگردان، آنها را تطهیر می‌کند. این هم از دیکتاتوری عوامل سینما است که اگر به آنها باج ندهید، شما را از فیلم ساختن که هیچ، از نان خوردن هم می‌اندازند. اما این لزومی نداشت که فیلم به دروغ شاخدار خود بخواهد پشت پردۀ سینما و تئاتر را تطهیر کند.
تسنیمتسنیم8 ماه قبل
عمارت روبه‌رو سرمایه‌گذاری اندک چند جوان در حوزه تئاتر و تجمسی است و البته در سال گذشته موفقیت‌هایی در حوزه موسیقی داشته است. تا پیش از تغییرات معماری در عمارت، عمارت میزبان ده‌ها نمایشگاه در حوزه تجسمی بود. شاید یافتن جایی در تهران به عنوان پاتوق هنرمندان پرفورمنس چندان آسان نباشد؛ اما عمارت روبه‌رو، در جشن دوسالگیش از مرکزیت یافتن چنین مسئله‌ای استقبال کرد. عمارت روبه‌رو در سال ۹۷ برنامه‌هایی چون موسیقی حیاطی و کمپین ایده‌هایی برای حیاط داشت که کماکان ادامه دارد. زمینی که چندین سال رها شده در برابر تئاتر شهر، تکلیف مشخصی ندارد؛ اما می‌تواند به فضای فرهنگی جذابی چون عمارت روبه‌رو بدل شود.
سینماپرسسینماپرس8 ماه قبل
الف: کلیشه پردازیرشد تلقی فناورانه و صورت‌گرایی در سینمای ایران، اما منجر به بروز نارسایی هایی نیز شده است. یکی از ویژگی‌های نامطلوب سینمای ایران در جشنواره فجر سی‌وهفتم افتادن روایت‌ها بویژه در درام‌های اجتماعی در دام کلیشه‌ها است. مردان در سینمای جشنواره امسال موجوداتی خشن، هوس‌باز، منحرف، و فردگراهایی که در پی هیچ اقدام جمعی نیستند، معرفی می‌شوند. مردان در سینمای جشنواره امسال موجوداتی خشن، هوس‌باز، منحرف، و فردگراهایی که در پی هیچ اقدام جمعی نیستند، معرفی می‌شوند. خانواده در اکثر فیلم‌های جشنواره فجر ۳۷ از هم گسسته، فاقد کارکردهای اجتماعی، نمودی از واپس ماندگی و دست و پاگیر است.
مهرمهر8 ماه قبل
مادر ایرانیبررسی تصویر مادر در آثار سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر هم حائز اهمیت است. قصاص بمنزله امری فقهی از موضوعات مورد توجه برخی از فیلم‌های جشنواره ۳۷ است. از این رو، جهان اجتماعی تصویر شده بر پرده جشنواره سی‌ونهم جهان تضادهای حدی است. اما در جهان سینمای اجتماعی سینماگران اجتماعی راهی برای مذاکره، چانه‌زنی، یا رسیدن به نقطه‌ای میانی وجود ندارد. چنین تنافری به هیچ وجه در سینمای ایران جدید نیست و سابقه تاریخی طولانی‌مدتی در ایران دارد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس8 ماه قبل
به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، اطلاعات فیلم‌های سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر بر اساس نام فیلم، تهیه کننده، کارگردان وسرمایه گذار تهیه شده که در راستای سیاست شفاف‌سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در چارچوب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات منتشر می‌شود. اطلاعات این لیست بر اساس اعلام تهیه کننده به سازمان سینمایی است و در مورد فیلم‌هایی که سرمایه گذار اعلام نشده، تهیه کننده هنگام اخذ پروانه نمایش ملزم به اعلام کتبی به سازمان سینمایی است.
عصر ایرانعصر ایران8 ماه قبل
تهیه‌کننده فیلم‌سینمایی «سوءتفاهم» معتقد است: می‌خواستند تمام فیلم‌های جامانده از اکران ۹۷ را در این فصل نمایش بدهند اما اگر قرار باشد سیاست اکران فیلم تغییری نکند، دیگر هیچ فیلمسازی رغبتی نخواهد داشت تا اثرش در این موقع از سال روی پرده برود. جلیل شعبانی در گفت‌وگویی با ایسنا با بیان اینکه «اکران این فیلم تاکنون شرایط خوبی را پشت‌سر نگذاشته و این فصل خوبی برای اکران فیلم‌های سینمایی نبوده» اظهار کرد: چه برای ما و چه برای فیلم‌های دیگری که در این تایم روی پرده رفته به جز یکی دو مورد، شرایط خوبی به وجود نیامده است. شعبانی معتقد است: اکران فیلم در این موقع سال دو گروه از مخاطبان سینمایی را از دست می‌دهد، یک گروه کسانی هستند که فیلم‌های جشنواره فجر را دنبال کردند و از دیدن فیلم اشباع شده‌اند و گروه دوم کسانی هستند که منتظرند فیلم‌های جدید و اکران نوروزی را روی پرده ببینند و به این ترتیب دو دسته از مخاطبان سینما را این موقع سال در سالن‌های اکران فیلم نمی‌بینیم. وی افزود: اگر قرار باشد سیاست اکران فیلم تغییری نکند، دیگر هیچ فیلمسازی راضی نمی‌شود و رغبتی نخواهد داشت تا اثرش در این موقع از سال نمایش داده شود. البته راهکار دیگر هم این است که می‌توان تسهیلاتی در امر تبلیغات فیلم‌ها در نظر گرفته شود.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
امین عظیمی با اشاره به اینکه در دوره دبیری حسین پارسایی بر جشنواره فجر بازار تئاتر در تالار وحدت تشکیل شده بود تاکید کرد که آن رویداد موفق به رسیدن به اهداف خود نشد و از همین رو رویداد جدیدی به عنوان پیشخوان تئاتر در جشنواره فجر ۳۷ برپا می‌شود. زمان پیشخوان ما ۲۵ تا ۲۹ بهمن بود و این در حالی بود که جدول جشنواره هنوز منتشر نشده است. هدف ما معرفی تئاتر ایران بود و دوستان باید توجه کنند طبق پروتکل‌های جهانی گروه و یا فردی را نمی‌توان مجور به دیدن اثری کرد. این پروژه نیاز به گروه چند نفره داشت ولی من فقط با سپهر شریف‌زاده کار کردم عملا کار شبیه یک جشنواره در جشنواره بود. البته آقای شریف‌زاده در جلسه نخست اثر ایشان را برای کشورهای هند، ژاپن، بلژیک و گرجستان پرزنت کرده است.» انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها9 ماه قبل
از ۲۶ دی ماه که آخرین جلسه شورای پروانه ساخت تشکیل شده تا امروز که ۴۵ روز از آن می‌گذرد، هنوز جلسه جدیدی برگزار نشده. بانی فیلم: از ۲۶ دی ماه که آخرین جلسه شورای پروانه ساخت تشکیل شده تا امروز که ۴۵ روز از آن می‌گذرد، هنوز جلسه جدیدی برگزار نشده. بویژه وقتی بدانیم در جلسات آخر این شورا شورجه و کرمی جزو غایبان بودند. مسئله‌ای که فیلمسازان و پروژه‌های سینمایی که درخواست پروانه نمایش داده‌اند را با سردرگمی مواجه می‌کند. اعضای شورا را جمال شورجه، مسعود نقاش زاده، محمود اربابی، حسن بلخاری، حسین کرمی، منوچهر شاهسواری و مازیار میری تشکیل می‌دهند.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
پس در اولین گام بهتر است از نیکی‌های جشنواره تئاتر فجر سخن گوییم و این نیکی را از زمان انتخاب برهانی مرند بیاغازیم. نخست با نگاهی به تاریخ جشنواره تئاتر فجر می‌توان دریافت که دبیری این جشنواره اساسا میان دو طیف دست به دست شده است. دوم از دوره ۳۳ جشنواره تئاتر فجر فضا به سمتی سوق یافت که شخصیت‌های مطرح تئاتر کشور چندان رقبتی به حضور در فجر نشان ندهند. چهارم تئاتر ایران تاریخی دارد و فجر ۳۷ فرصتی بود تا در نشست‌های تاریخ شفاهی تلنگر بر تاریخ نانوشته تئاتر معاصر ایران زده شود. سخنرانان اگرچه تمامیت چهل سال تاریخ تئاتر ایران را شامل نمی‌شدند؛ اما در گفتگوهایشان دریچه‌های نویی از وضعیت تئاتر ایران، به خصوص در دو دهه شصت و هفتاد گشودند.
فارسفارس9 ماه قبل
* معرفی برگزیدگان بخش تجلی اراده ملیبرای اهدای جوایز بخش تجلی اراده ملی، به دعوت فرزاد حسنی مجری مراسم، اصغر دانشیان، سیدفرید موسوی، معصومه ابتکار، جعفر صانعی مقدم، مهدی کرم پور و رضا مقصودی برای اعطای جوایز روی سن حاضر شدند. تندیس تجلی اراده ملی به سبب بیان داستان زندگی صلح جویانه یک انسان با محیط اطرافش به آرش لاهوتی و قاسم خان برای «روزهای نارنجی» اهدا شد. تندیس تجلی اراده ملی به سبب پرداختن به موضوع تروریسم به عنوان مصداق نقض فاحش حقوق بشر به سیدمحمود رضوی برای «ماجرای نیمروز؛ رد خون» اهدا شد. تندیس تجلی اراده ملی به محمدحسین مهدویان کارگردان و سیدمحمود رضوی تهیه کننده «ماجرای نیمروز؛ رد خون» تعلق گرفت. هیات داوران وزارت ورزش و جوانان سه فیلم را شایسته دریافت تندیس تجلی اراده ملی دانست.
رکنارکنا9 ماه قبل
چنانچه در این چند وقت حضورم در مجلس با هنرمندانی آشنا شدم که دغدغه آن‌ها کاهش آسیب‌های اجتماعی است. امیدوارم حاصل این تلاش‌ها در سال‌های آتی کاهش آسیب‌های اجتماعی باشد چرا که این روزها شاهد آسیب‌های اجتماعی هستیم. ما در قوه قضائیه اصراری نداریم وارد عرصه هنر شویم. در چهار سال گذشته فیلم‌های جشنواره فیلم فجر را از نظر پیشگیری مورد داوری قرار داده‌ایم که البته این به معنای حذف سایر فیلم‌ها نیست. جایزه کوشش خلاقانه‌ برای نشان دادن چهره مخوف مواد مخدر به «متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی تعلق گرفت.
مهرمهر9 ماه قبل
برخی نیز معتقدند که جشنواره تئاتر فجر از هیجان تهی شده و برگزاری آن تأثیری بر روند تئاتر ایران ندارد. «فجر» تافته جدابافته از بدنه تئاتر نیستکوروش نریمانی کارگردان و نمایشنامه‌نویس تئاتر که در دوره‌های مختلف جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور داشته و کارهای قابل توجهی را تولید و اجرا کرده، معتقد است که جشنواره تئاتر فجر تافته جدا بافته‌ای از بدنه کل تئاتر ایران نیست. وی با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر فجر متحول شده است، یادآور می‌شود: باید ببینیم هدف مان از برگزاری جشنواره تئاتر فجر چیست و بعد از آن برای ساختار و شیوه جشنواره برنامه‌ریزی کنیم. همه با دیدگاه ۲ دهه قبل به جشنواره تئاتر فجر نگاه می‌کنیم ولی من معتقدم که باید این جشنواره برآیند اجراهای حرفه‌ای تئاتر باشد. معتقدم تحول در جشنواره تئاتر فجر لازم است و باید به ضرورت تئاتر امروزمان باشد.

طعنه به پیرزن خواندن معتمدآریا توسط کیهان

برترین‌هابرترین‌ها9 ماه قبل
روزنامه کیهان ضمن انتقاد تند از اظهارات فاطمه معتمدآریا در افتتاحیه جشنواره فجر ۳۷ در اقدامی توهین آمیز او را پیرزن خطاب کرد. برترین‌ها پلاس در ویدئویی کوتاه به این موضوع پرداخته است که در ادامه می‌بینید.
خبر فوریخبر فوری9 ماه قبل
محمد کوچک دبیر اجرایی هم‌اندیشی «سینما انقلاب» و جایزه سینمایی «ققنوس» به تشریح جزییات برگزاری این رویداد در آستانه معرفی برگزیدگان هشتمین دوره پرداخت. وی با اشاره به اهداف این دوره از جشنواره عنوان کرد: همچون ۲ دوره گذشته این رویداد که مساله سینمای عدالت اجتماعی را پیگیری می‌کردیم امسال هم همین طرح را داشتیم. «ققنوس» جشنواره نیستکوچک با بیان اینکه روز گذشته ۳۰ بهمن ماه جلسه داوری برگزار شد، گفت: امیدواریم در مراسم پایانی که روز جمعه ۳ اسفندماه برگزار می‌شود، شاهد اتفاقات خوبی باشیم. «ققنوس» یک جشنواره نیست بلکه صرفا یک جایزه است بنابراین ساز و کار جشنواره را نیز ندارد یعنی نه آثاری برای دبیرخانه ما ارسال می‌شود و نه بنا داریم که چنین دبیرخانه‌ای داشته باشیم ضمن اینکه جشنواره فیلم فجر کارکرد خود را دارد اما «ققنوس» فضایی دارد که می‌تواند به جشنواره فیلم فجر کمک کند. وی ادامه داد: بنابراین اگر جشنواره فیلم فجر تمایل داشته باشد از این ظرفیت موجود استفاده کند ما حاضر به کمک دادن هستیم چراکه اعتقاد داریم که جشنواره فیلم فجر متعلق به جمهوری اسلامی ایران است و باید در نهایت اقتدار برگزار شود اما نواقصی دارد که ما می‌توانیم در مسیر تکمیل آن نواقص کمک کنیم.
مهرمهر9 ماه قبل
وی با اشاره به اهداف این دوره از جشنواره عنوان کرد: همچون ۲ دوره گذشته این رویداد که مساله سینمای عدالت اجتماعی را پیگیری می‌کردیم امسال هم همین طرح را داشتیم. البته این نکته را هم باید عنوان کنم که امسال آثار خوبی در این حوزه و به ویژه در مساله قهرمان سازی که یکی از مصادیق سینمای عدالت اجتماعی بود داشتیم. «ققنوس» جشنواره نیستکوچک با بیان اینکه روز گذشته ۳۰ بهمن ماه جلسه داوری برگزار شد، گفت: امیدواریم در مراسم پایانی که روز جمعه ۳ اسفندماه برگزار می‌شود، شاهد اتفاقات خوبی باشیم. «ققنوس» یک جشنواره نیست بلکه صرفا یک جایزه است بنابراین ساز و کار جشنواره را نیز ندارد یعنی نه آثاری برای دبیرخانه ما ارسال می‌شود و نه بنا داریم که چنین دبیرخانه‌ای داشته باشیم ضمن اینکه جشنواره فیلم فجر کارکرد خود را دارد اما «ققنوس» فضایی دارد که می‌تواند به جشنواره فیلم فجر کمک کند. وی ادامه داد: بنابراین اگر جشنواره فیلم فجر تمایل داشته باشد از این ظرفیت موجود استفاده کند ما حاضر به کمک دادن هستیم چراکه اعتقاد داریم که جشنواره فیلم فجر متعلق به جمهوری اسلامی ایران است و باید در نهایت اقتدار برگزار شود اما نواقصی دارد که ما می‌توانیم در مسیر تکمیل آن نواقص کمک کنیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ماه قبل
حضور دوازده اثر صحنه‌ای در روز ششممجموعه تئاتر شهر در این میزبان چهار نمایش بود. نمایش «خانه سیاه است» به نویسندگی و کارگردانی محسن اردشیر اثر مشترکی از آمل در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه رفت. نمایش چیدمان «گذرگاه» به نویسندگی و کارگردانی پیریودلوسکی از فرانسه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ در تماشاخانه عباس جوانمرد خانه تئاتر اجرا شد. دیگرگونه‌های اجرایی میزبان هفت اثر بوددر بخش دیگر گونه‌های اجرایی در ششمین روز جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اجرای ۷ نمایش همراه بود. نمایش «کوهستان» به نویسندگی و کارگردانی آرش پروین ساعت ۱۴ تا ۱۷ در محوطه ایوان انتظار میدان ولیعصر اجرا شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ماه قبل
او نخواسته صرفا بازیگر فیلم‌های گیشه‌پسند باشد و پرهیز داشته است برچسب بازیگر فیلم‌های خاص پسند به او بخورد. بهرام رادان در فیلم آزیتا موگویی نقش جوانی جاه طلب را بازی می‌کند که برای رسیدن به هدف خود وارد یک معامله پرریسک می‌شود. رادان نیز بازی خود را بر اساس اقتضائات فیلم و کاراکتر تنظیم کرده است. بر سر بازی رادان اما توافق وجود دارد. جشنواره سی و هفتم فجر ماکت کوچکی است تا بدانیم بهرام رادان چرا بعد از دو دهه همچنان در صف اول سینما است و ردای ستارگی بر تن دارد.
ایلناایلنا9 ماه قبل
روز پنجم جشنواره تئاتر فجر، ۳۷ اثر در چهار بخش صحنه‌ای، خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی و به علاوه فجر اجرا می‌شود. در اینجا مروری بر این آثار داریم: بخش صحنه‌ای: روز پنجم جشنواره تالار وحدت و سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر اجرایی ندارند اما سه اثر در سه سالن دیگر تئاترشهر روی صحنه می‌روند. عند از مطالبه روز جمعه در ساعت‌های ۱۷٫۳۰ و ۱۹٫۳۰ با مدت زمان ۷۵ دقیقه اجرا خواهد شد. این نمایش در روز پنجم جشنواره ساعت‌های ۱۸ و ۲۰٫۳۰ با مدت زمان ۶۰ دقیقه اجرا می‌شود. بخش به علاوه فجر: تماشاخانه مکتب تهران در روز پنجم بخش +فجر سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر شاهد اجرای دو نمایش است.
خبر فوریخبر فوری9 ماه قبل
الناز شاکردوست، بازیگر «شبی که ماه کامل شد» که به‌خاطر این فیلم، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره فجر ۳۷ را گرفت، عکسی دو نفری با یک دختر کپرنشین بلوچستان را در اینستاگرام منتشر کرد. الناز شاکردوست، برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره فیلم فجر امسال، عکسی از پشت صحنه فیلم «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار را در اینستاگرام منتشر کرد. او در توضیح این عکس نوشت: «برای دلت دختر کپرنشین، روز عشق مبارک، سیستان و بلوچستان، بهار١٣٩٧، پشت صحنه شبی که ماه کامل شد»
برترین‌هابرترین‌ها9 ماه قبل
الناز شاکردوست، بازیگر «شبی که ماه کامل شد» که به‌خاطر این فیلم، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره فجر ۳۷ را گرفت، عکسی دو نفری با یک دختر کپرنشین بلوچستان را در اینستاگرام منتشر کرد. خبرآنلاین: الناز شاکردوست، برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره فیلم فجر امسال، عکسی از پشت صحنه فیلم «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار را در اینستاگرام منتشر کرد. او در توضیح این عکس نوشت: «برای دلت دختر کپرنشین، روز عشق مبارک، سیستان و بلوچستان، بهار١٣٩٧، پشت صحنه شبی که ماه کامل شد»
ایرناایرنا9 ماه قبل
وی با قدردانی از حضور پرشور سینماگران و اهالی رسانه در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر افزود: این حضور، مشارکت گسترده مردم را در این رویداد فرهنگی در پی داشت و موجب ایجاد شور و نشاط اجتماعی در ایام‌الله دهه مبارک فجر شد. داروغه‌زاده از برپایی مراسم تجلی اراده ملی در اوایل اسفندماه خبر داد و گفت: با برگزاری این مراسم و معرفی برگزیدگان سازمان‌ها و نهادها، سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر رسما به پایان خواهد رسید. ** جشنواره فیلم فجر ۳۷ در یک نگاهسی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولان فرهنگی و هنری شامگاه ۹ بهمن در پردیس تئاتر تهران آغاز به کار کرد. در این دوره از جشنواره به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده‌، ۲۲ فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)، ۳ اثر در بخش پویانمایی، ۱۰ فیلم در بخش نگاه نو، ۷ فیلم کوتاه و ۵ مستند به رقابت پرداختند. سی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم فجر دوشنبه شب ۲۲ بهمن ماه ۹۷ با معرفی و تجلیل از برگزیدگان این دوره جشنواره به کار خود پایان داد.

به انتهای لیست رسیدید