فراری

فراری

ایمناایمنا4 دقیقه قبل
حکایت کارتن خوابی در ایران قصه‌ای قدیمی است، قصه‌ای که شاید برای مسئولان امروز تکراری و خسته کننده باشد، اما کارتن خوابی واقعیتی است که هنوز چهره بسیاری از پارک‌ها و خیابان‌های کلانشهرهای ایران را لکه دار کرده و تنها راهکار مسئولان برای درمان این درد، مسکن‌های مقطعی بوده که شاید اثر آن چند روزی بیشتر نباشد و باز دفتر زندگی کارتن خواب‌ها به همان روش قبل ورق می‌خورد. نباید از یاد برد که کارتن خوابی معضلی جهانی است و فقر همواره عامل تعیین کننده برای ایجاد آن است، رفع معضل کارتن خوابی در ایران ۱۱ متولی دارد که شرایط موجود در کشور حاکی از بی توجهی یک یا چند متولی به وظایف خود در این زمینه است و همچنان پای برچیده شدن پدیده کارتن خوابی در کلانشهرهای کشور می‌لنگد. در این زمینه مصطفی اقلیما در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: سیاست‌های غلط یک کشور عامل کارتن خوابی افراد است چرا که اعتیاد یا کارتن خوابی قطعا خواسته افراد نیست و یک معتاد از روز اول معتاد به دنیا نمی‌آید. از منظر جامعه‌شناسی حقوقی اگر نگاه کنیم حق مسلم افراد یک جامعه است که از حداقل‌های یک معیشت معمول برخوردار باشند. کارتن خوابی محصول ناکارآمدی اجتماعی و اقتصادی یک جامعه استمحسن انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص عوامل پدید آورنده کارتن خوابی، اظهار کرد: عوامل متعددی باعث ایجاد کارتن خوابی می‌شود که از ناکارآمدی اجتماعی و اقتصادی جامعه نشات می‌گیرد، برخی از آنها به دلیل نبود برنامه‌ریزی‌های مناسب در دهه‌های گذشته بوده و درصد دیگری از این دلایل به عوامل اقتصادی و ناکارآمدی دستگاه‌های خدمات دهنده مربوط می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
کمیسر النا آندرادا سخنگوی پلیس پاراگوئه اعلام کرد فرار از زندان پدرو خوان کابالرو، واقع در مرز برزیل صبح روز یکشنبه از طریق تونلی انجام گرفته است که زندانیان حفر کرده‌اند. به گفته کمیسر آندرادا، فرار مانند یک فیلم اکشن تعلیقی صورت گرفته است. آن‌ها تونلی را مانند آنچه که در فیلم‌ها دیده می‌شود با روشنایی داخلی از مرکز بهداشت زندان حفر کرده‌اند. بین تونل و نزدیک‌ترین نگهبانی فقط ۲۵ متر فاصله وجود دارد. سسیلیا پرز وزیر دادگستری پاراگوئه نیز اعلام کرد حفر این تونل هفته‌ها کار برده است.
فراروفرارو4 ساعت قبل
بختش به سفیدی لباس عروسش در شب جشن نبود. لقمان و سارا که قرار بود همان شب زندگی مشترک خود را آغاز کنند، سرگردان شدند. مدیر تالار هم بعد از دستگیری با قرار وثیقه آزاد شد تا دادگاه برایش حکم صادر کند. آن‌ها همگی از مدیر تالار شاکی هستند و مجازات او را می‌خواهند. فراموش‌کردن این مسأله سخت است و با گذشت زمان هم هیچ‌کدام از آن صحنه‌ها از یاد نمی‌رود؛ نه از یاد ما و نه از یاد میهمانان جشن؛»
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حیدر عباس زاده با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع یک فقره قتل در ۱۲ آذرماه سال جاری در حومه شهرستان اهواز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. وی درادامه افزود: روز گذشته کارآگاهان پلیس آگاهی خرمشهر با کار اطلاعاتی یک باند ۵ نفره سارقان مسلح را که در سطح شهرستان‌های اهواز، آبادان، خرمشهر و شادگان اقدام به سرقت مسلحانه می‌کردند، شناسایی کرده‌اند و با هماهنگی مرجع قضائی اعضای باند را در مخفیگاهشان دستگیر کردند. وی با اشاره به اینکه متهمان در تحقیقات پلیس به ۴ فقره سرقت مسلحانه خود اعتراف کردند، افزود: یکی از سارقان مسلح به هویت (ع - پ) در ادامه تحقیقات پلیس به قتل ارتکابی خود در حومه اهواز اعتراف کرد. سردار عباس زاده با اشاره به اینکه تحقیقات در خصوص سایر سرقت‌های مسلحانه حوزه در شهرهای شادگان، آبادان و اهواز کماکان ادامه دارد، تأکید کرد: نیروی انتظامی در راستای کشف جرایم از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نخواهد کرد و مصمم است با جرایم خشن با قاطعیت برخورد کند.
ایمناایمنا10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، فرمانده انتظامی استان مرکزی از شناسایی و دستگیری فردی که شب گذشته در یکی از محله‌های شهر اراک به همسر خود تیراندازی کرده و متواری شده بود، خبر داد. وی ادامه داد: با تحقیقات و بررسی‌های انجام شده پلیس، محل اختفای این فرد در کمتر از ۲ ساعت در مراحل تخصصی انجام شده در یکی از روستاهای شهرستان خنداب شناسایی شد. عصر ۲۸ دی مأموران کلانتری ۱۶۰ خزانه در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از مرگ پسر جوانی در خانه‌اش خبر دادند. در ادامه بررسی‌ها توسط تیم جنایی، آثار باروت روی دست راست پسر جوان و سوختگی در محل شلیک گلوله؛ نشان می‌دهد که پسر جوان دست به خودکشی زده است. با این حال گاو صندوق و دیگر لوازم منزل پیرزن دست نخورده باقی مانده بود، اما فرزندان مقتول مدعی بودند مادرشان یک انگشتر طلا داشت که بعد از جنایت در دستش نبود!
ایمناایمنا12 ساعت قبل
رتبه‌بندی معلمان مکانیزمی برای افزایش حقوق نیستمعاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش گفت: رتبه بندی حرفه‌ای معلمان یک فرایندی است که از صلاحیت‌ها آغاز و به ارتقای کیفیت موجب می‌شود، رتبه بندی مکانیزم افزایش حقوق نیست و این تصور اشتباه است. الهیار ترکمن گفت: در چند حوزه کارهای ما قابل پیگیری است، اخیرا آزمون فراگیر استخدامی برابر ظرفیت معرفی و مصاحبه در حال انجام است. طبق آمارها حدود ۲۳ درصد مردم مناطقی که اکنون درگیر سیل هستند به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند. گاوهای اهلی بسیار اجتماعی هستند و در هر دو محیط کشاورزی طبیعی و تجاری در گله‌ها ساکن هستند. بنابر گزارش‌ها گاوها با صداهایی که از خود در می‌آورند در شرایط مختلف احساسات خود را بیان می‌کنند.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
«هاکان شوکور» فوتبالیست لژیونر سابق ترکیه و نماینده سابق مجلس این کشور در سن ۴۸ سالگی در آمریکا به مسافرکشی اشتغال دارد. به گزارش عصرایران، «هاکان شوکور» که افسانه‌ای‌ترین بازیکن تیم ملی فوتبال ترکیه با ۵۱ گل زده در ۱۱۲ بازی ملی است، این روزها در آمریکا راننده «اوبر» است. او هفته پیش در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی گفته برای تامین مخارج زندگی خود در آمریکا به مسافرکشی اشتغال دارد. حالا شوکور به روزنامه آلمانی گفته برای امرار معاش در آمریکا مسافرکشی می‌کند و کتاب می‌فروشد. بیشتر بخوانید: فوتبالیست مشهور ترکیه‌ای کوفته فروش شد (+عکس) ۴ سال زندان در انتظار هاکان شوکورحکم دستگیری اسطوره فوتبال ترکیه صادر شد
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
فرمانده انتظامی بناب از دستگیری قاتل فراری چهار عضو یک خانواده، در کمتر از ۸ ساعت با همکاری پلیس آگاهی سقز خبرداد. سرهنگ سهراب شفقی فرمانده انتظامی بناب گفت: در پی وقوع قتل اعضای یک خانواده چهار نفره در یکی از محلات شهرستان بناب، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. او با بیان اینکه مأموران با هماهنگی مقام قضائی به محل وقوع حادثه اعزام شدند، گفت: با توجه به اهمیت موضوع، شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلان در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت. سرهنگ شفقی افزود: با تحقیقات و بررسی‌های به عمل آمده و اعتراف قاتل مشخص شد، متهم با مقتولان نسبت فامیلی داشته و به دلیل اختلاف خانوادگی وارد خانه خاله‌اش شده و اعضای چهار نفره این خانواده را با سلاح گرم به قتل رسانده است. فرمانده انتظامی شهرستان بناب در پایان گفت: متهم پس از اعتراف به قتل با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

(تصاویر) فرار ۷۵ زندانی با حفر تونل

3+
فراروفرارو16 ساعت قبل
ایران‌جیبایران‌جیب17 ساعت قبل
دست‌کم ۷۵ زندانی که اکثرشان عضو یک باند تبهکار برزیلی هستند روز یکشنبه از زندانی در پاراگوئه که در نزدیکی مرز با برزیل واقع شده است، فرار کردند. دست‌کم ۷۵ زندانی که اکثرشان عضو یک باند تبهکار برزیلی هستند روز یکشنبه از زندانی در پاراگوئه که در نزدیکی مرز با برزیل واقع شده است، فرار کردند. وزیر کشور پاراگوئه گفته است که اکثر زندانیان فراری به باند برزیلی «قدرت نخست پایتخت» PCC تعلق دارند. زندانی که اعضای این باند از آن گریخته‌اند در شهر «پدرو خوآن کابالرو» در مرز با برزیل واقع است. سرجیو مورو، وزیر دادگستری برزیل در واکنش به فرار زندانیان این باند برزیلی گفت که مقامات برزیلی در تلاشند تا مانع ورود مجدد این فراریان به برزیل شوند.
مهرمهر17 ساعت قبل
در شصت و هفتمین دوره اهدای جوایز تدوینگران صدای سینما که دیشب برگزار شد، جایزه اصلی برای بهترین دستاورد در تدوین صدای یک فیلم بلند به «۱۹۱۷» اهدا شد. «انگل» هم بهترین دستاورد تدوین صدا را در یک فیلم خارجی از آن خودش کرد. در بخش تلویزیونی «چرنوبیل» ۲ جایزه برد و «بازی تاج و تخت» هم با یک جایزه به خانه رفت. «وو تانگ: یک افسانه آمریکایی» از هولو و «ال‌کامینو: یک فیلم برکینگ بد» از نت فلیکس از دیگر برندگان تلویزیونی این جوایز بودند. جایزه سالانه یک عمر دستاورد حرفه‌ای در تدوین صدا نیز به سیسیلیا هال از تدوینگران برنده اسکار رسید.
مهرمهر18 ساعت قبل
رسول کوهپایه زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن گفت: رای بدوی پرونده ثامن امروز ابلاغ شد و بر اساس آنچه که در رای صادره آمده، علاوه بر مجازات اصلی متهم ردیف اول که شامل ۱۵ سال حبس و جزای نقدی و رد مال بود قاضی به استناد ماده ۲۳ قانون مجازات، مجازات تکمیلی برای متهم ردیف اول در نظر گرفته است. وکیل مدافع شکات پرونده سکه ثامن تصریح کرد: اعمال مجازات تکمیلی با توجه به سابقه متهم و اقدامات مجرمانه انجام شده است. به گزارش خبرنگار مهر، شهریور ماه سال گذشته بود که سکه ثامن به عنوان دروازه تجارت الکترونیک و خرید و فروش آنلاین سکه و طلا با صدور اطلاعیه‌ای رسما اعلام ورشکستگی کرد. در همین حوالی اما تعدادی از شکات از فراری دادن فرهاد زاهدی فر متهم ردیف اول این پرونده خبر دادند، خبری که کمی بعد البته از سوی مقامات قضایی رد شد. سکه ثامن اولین پرونده تشکیل شده برای متهم زاهدی فر نبود چرا که او پیش‌تر کسب و کارهای مشابه را با همین شیوه مدتی انجام داده و سپس اعلام ورشکستگی می‌کرده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز21 ساعت قبل
وقتی یکی از طرفین بمیرداگر مهریه زن توسط مرد پرداخت نشود، بعد از فوت مرد، به این دلیل که مهریه زن از طلب‌های ممتازه به حساب می‌آید، باید به زن پرداخت شود. اگر مرد، مالی داشته باشد مقداری از مال که مساوی با مهریه زن است، توقیف می‌شود و وقتی که زن مهریه‌اش را دریافت کرد، بعد از آن باقی بدهی‌های مرد از اموالش پرداخت می‌شود. مهریه در طلاق توافقیمهم‌ترین موضوعی که مطرح می‌شود بحث مهریه در طلاق توافقی می‌باشد که طرفین باید درباره‌‍ آن توافق کنند، زیرا رأی دادگاه طلاق بر مبنای این توافق صادر می¬گردد. در صورتیکه زوج متعهد گردد که در زمان‌های مشخص مهریه را پرداخت کند، در صورت خودداری از پرداخت مهریه، زن می‌تواند از طریق دادخواست مطالبه مهریه اقدام کند. در صورت ازدواج مجدد زوجه پس از طلاق هیچگونه مانعی برای اخذ مهریه قبلی از همسر سابق وجود نداشته و همچنان زن می‌تواند مهریه خود را دریافت کند.
کرد آنلاینکرد آنلاین22 ساعت قبل
عصر کرد - عصر روز گذشته یک خانواده ۴ نفری به طرز هولناکی کشته شدند و قاتل ساعاتی بعد به دام پلیس بناب افتادقتل‌ عام هولناک یک خانواده ۴ نفری در بنابآذربایجان شرقی فرماندار بناب گفت: چهار عضو یک خانواده در بناب با سلاح گرم به قتل رسیدند. امین رفیعی با تایید خبر قتل این خانواده چهار نفری، افزود: عصر روز گذشته، در این جنایت وحشتناک چهار عضو یک خانواده شامل زن، شوهر، فرزند دختر و فرزند پسر در شهر بناب با سلاح گرم به قتل رسیدند. قاتل متواری پس از چند ساعت دستگیر شد. قاتل فراری خانواده ۴ نفره که شب گذشته در محله کوی سهند بناب توسط سلاح گرم به قتل رسیده بودند، به دام پلیس افتاد. فرماندار بناب ضمن تایید خبر قتل این خانواده چهار نفری، از دستگیری قاتل فراری در کمتر از ۸ ساعت بعد از وقوع جرم خبر داد. قاتل تنها ساعاتی بعد از ارتکاب به این جنایت، با تلاش مامورین نیروی انتظامی در شهرستان سقز دستگیر شده است. همچنین اخبار رسیده حاکی است قاتل دستگیر شده، داماد این خانواده ۴ نفره بوده است.
فارسفارس22 ساعت قبل
دفع موفق گردشگر از شهرستان کوهرنگ! پیست اسکی چلگرد؛ دومین پیست کشور و مهجورترین مکان ورزشی! فرماندار کوهرنگ: از لاینحل بودن مشکلات پیست اسکی چلگرد تا قابلیت جهانی شدن دومین پیست اسکی کشورهوشنگ مصطفوی فرماندار کوهرنگ در خصوص وضعیت پیست اسکی شهر چلگرد از توابع شهرستان کوهرنگ، گفت: تکمیل زیرساخت‌های این پیست به‌علت برخی از مشکلات هم‌چنان لاینحل است. رئیس هیات اسکی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در سال‌های گذشته مسابقات ملی اسکی در پیست اسکی چلگرد برگزار می‌شد، عنوان کرد: این پیست قابلیت برگزاری مسابقات بین‌المللی را نیز دارد. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کوهرنگ ادامه داد: اگر در بودجه سال ۹۹، اعتباری برای احداث بازارچه صنایع‌دستی در کنار آبشار کوهرنگ پیش‌بینی شود، سال آینده در این محل مکانی برای عرضه محصولات تولیدی و صنایع‌دستی اهالی شهرستان کوهرنگ احداث می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
تنها یک فیلم تاریخی درام از یک کارگردان زن توانسته است در این بخش به مرحله نهایی راه یابد: «زنان کوچک» از گرتا گرویگ، بازیگر و کارگردان پرآوازه آمریکایی. به نظر کارشناسان آمریکایی سینما، فیلم «وداع» از لولو وانگ، کارگردان آمریکایی چینی‌تبار نیز می‌توانست یکی از نامزد‌های دریافت اسکار در بخش فیلم برتر باشد. درام «کویین و اسلیم» از ملینا ماتسوکاس، کارگردان آمریکایی یونانی‌تبار، نیز می‌توانست بنا بر ارزیابی منتقدان آمریکایی به عنوان نامزد دریافت اسکار در بخش «فیلم برتر» برگزیده شود. اما ظاهرا این انتقاد‌ها بر برداشت و نحوه گزینش دست‌اندرکاران آکادمی اسکار - که نزدیک به ۶۰۰۰ عضو دارد، تاثیری نمی‌گذارد. افزون بر این‌ها هیئت‌مدیره آکادمی تصمیم گرفت، نام شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار را به بخش «بهترین فیلم بین‌المللی» تغییر دهد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات پاراگوئه اعلام کردند نزدیک به ۸۰ زندانی که اکثر آن‌ها اعضای یک باند مهم قاچاق اسلحه و مواد مخدر برزیلی بودند روز یکشنبه از زندانی در پاراگوئه از طریق تونلی که ظاهرا با همدستی نگهبان‌ها حفر شده بود، گریختند. کمیسر النا آندرادا، سخنگوی پلیس پاراگوئه اعلام کرد فرار از زندان پدرو خوان کابالرو، واقع در مرز برزیل «صبح روز یکشنبه از طریق تونلی انجام گرفته است» که زندانیان حفر کرده‌اند. در این فرار، نزدیک به ۸۰ زندانی پاراگوئه‌ای و برزیلی از زندان گریخته‌اند که اکثر آن‌ها اعضای سازمان پریمر کوماندو دلا کاپیتال هستند. به گفته کمیسر آندرادا، فرار مانند یک فیلم اکشن تعلیقی صورت گرفته است. "آن‌ها تونلی را مانند آنچه که در فیلم‌ها دیده می‌شود با روشنایی داخلی از مرکز بهداشت زندان حفر کرده‌اند. بین تونل و نزدیک‌ترین نگهبانی فقط ۲۵ متر فاصله وجود دارد. سسیلیا پرز، وزیر دادگستری پاراگوئه نیز اعلام کرد "حفر این تونل هفته‌ها کار برده است. آشکار است که کارکنان زندان از آن اطلاع داشته‌اند، اما هیچ اقدامی نکرده اند «. وزیر دادگستری پاراگوئه با تصریح بر این که ۷۶ نفر از زندانیان فراری که تاکنون شمارش شده اند,» فوق العاده خطرناک «هستند، افزود» سوءظنی قوی وجود دارد که کارکنان زندان در سیستمی فاسد دست داشته اند".
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، در چارچوب رقابت‌های لیگ جزیره و از هفته بیست و سوم لیورپول صدرنشین در ورزشگاه آنفیلد میزبان منچستر یونایتد بود و در این دیدار حساس و سنتی به پیروزی ۲ بر صفر دست یافت. گل‌های بازی را برای یونایتد فان دایک در دقیقه ۱۴ و در دقایق اضافی و پایانی محمد صلاح با فراری دیدنی در دقیقه ۲+۹۰ به ثمر رساند. بر اساس خبررسانه سان شاگردان کلوپ در ۱۰۲ بازی خانگی در نیمه اول هیچگاه بازنده بازی راهی رختکن نشده‌اند. درهمین راستا لک لک‌ها آخرین بازی که در آنفیلد مقابل تیم در نیمه اول با شکست مواجه شده‌اند مربوط به سال ۲۰۰۹ و بازی مقابل آرسنال است. از این ۱۰۲ بازی ۹۳ بازی با برتری، ۹ بازی را با تساوی و هیچگاه در نیمه اول در آنفیلد مقابل تیمی شکست را تجربه نکرده‌اند.

چند سناریو برای برد و باخت ترامپ در استیضاح!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- ترامپ، رئیس جمهور آمریکا این روزها نگران گیوتین استیضاحش است اما حکایت فراری پرهزینه و سناریوهای دیگری برای این محاکمه و نتیجه آن نیز مطرح است!
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، محمد الحضرمی، وزیر خارجه دولت مستعفی و فراری عبدربه منصور هادی در دیدار با تیم لیندر کینگ، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا به بیش از ۱۰۰ نفر رسیده است. وزارت خارجه دولت مستعفی یمن در پیامی توییتری اعلام کرد الحضرمی در این دیدار به حمله شب گذشته انصارالله یمن به پادگان لشکر چهارم واقع در شهر مأرب یمن اشاره کرد و گفت که در این حمله بیش از ۱۰۰ نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند. نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شب گذشته یک موشک بالستیک به پایگاه نیرو‌های عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن در شمال شهر مارب، شلیک کردند که شمار تلفات این حمله همچنان در حال افزایش است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
هفته بیستم سری آ|رم به تعقیب بالای جدولی‌ها تداوم بخشیدهفته بیستم سری آ|رم به تعقیب بالای جدولی‌ها تداوم بخشیدآاس‌رم نزدیک‌ترین تعقیب کننده بالا جدولی‌ها مقابل جنوا به برتری دست یافت. به گزارش وانانیوز، در چارچوب هفته بیستم سری آ ایتالیا از ساعت ۲۰ و۳۰ دقیقه آاس‌رم در ورزشگاه لوئیجی فراری به مصاف جنوا رفت. رم که نزدیک‌ترین تعقیب کننده ۳ تیم بالای جدول به حساب می‌آید در این دیداربرای رم چنگیز اوندر ۶ و بیراشی ۴۱ گل به خودی و ژکو ۷۴ و برای جنوا پاندوف ۴۵ گلزنی کردند. از ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه یوونتوس به مصاف پارما می‌رود. در جدول سری آ ایتالیا رم با ۳۸ امتیاز چهارم است و جنوا در با ۱۴ امتیاز نوزدهم است.
فارسفارس1 روز قبل
لیورپول موفق شد در دیداری سنتی مقابل منچستر یونایتد به پیروزی برسد و اختلاف امتیاز خود در صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر با تیم دوم من‌سیتی را به ۱۶ امتیاز رساند. به گزارش خبرگزاری فارس، از هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، لیورپول در ورزشگاه آنفیلد میزبان منچستر یونایتد بود و به پیروزی ۲ بر صفر رسید. در دقایق اضافی و پایانی محمد صلاح با فراری دیدنی موفق شد ۲+۹۰ گل دوم را به ثمر برساند. لیورپول با این برد ۶۴ امتیازی شد و اختلاف خود با منچستر سیتی تیم دوم جدول رده‌بندی که روز گذشته مقابل کریستال پالاس متوقف شد و ۴۸ امتیاز کسب کرده است را به ۱۶ امتیاز رساند. منچستر یونایتد هم با ۳۴ امتیاز در رده پنجم ایستاده است.

واقعیت یک ویدئو …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این خانم در ویدیوی پنج دقیقه‌ای که از اتاق نشیمن خانه‌اش ساخته به جامعه آمریکا می‌گوید گول حرف رسانه‌های آمریکا را در غیرقانونی خواندن ترور سلیمانی نخورند. او می‌گوید از اینکه می‌بینم ماشین تبلیغاتی و رسانه‌های ایران از قاسم سلیمانی تجلیل می‌کنند کاملا عصبانی هستم. اما پشت پرده این ویدوی ساده چیست؟ وقتی رسانه‌های معتبر دنیا به دنبال کشف واقعیت این ویدیو رفتند به نکات قابل تاملی دست یافتند. ارتش آزاد همان گروه مسلحی است که لیبی را جهنم کرده و یکی از علل برپا شدن بازار‌های برده فروشی در این کشور شده است. کسی که همکاری تنگاتنگی با این اتاق فکر دارد که طرح بولتون برای مسلح کردن قومیت‌ها جهت تجزیه ایران را تهیه و به کاخ سفید برد.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش تارنمای خلیج آنلاین، امارات متحده عربی زندانیان عضو القاعده در زندان‌های خود در استان شبوه یمن را آزاد کرد. براساس این گزارش، پس از اینکه نیروهای شورای انتقالی جنوب تحت حمایت امارات متحده عربی نتوانستند کنترل استان شبوه را در اختیار بگیرند، ابوظبی از عناصر القاعده برای برهم زدن شرایط در این استان کمک گرفته است. استان شبوه و سایر استان‌های جنوبی یمن تحت کنترل نیروهای مورد حمایت عربستان سعودی و امارات متحده عربی است و پیش‌تر بارها از همکاری میان عربستان و امارات با عناصر القاعده و داعش در جنوب یمن گزارش شده بود. پیش‌تر «صالح الجبوانی» وزیر حمل و نقل دولت «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن در توییتی نوشته بود: همه شواهد حاکی از ارتباط میان امارات و القاعده و داعش در یمن است. وی افزوده بود: امارات از این تروریست‌ها برای ضربه زدن به ارتش یمن در استان‌های شبوه و ابین استفاده می‌کند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
به گزارش سینماپرس به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم سینمایی «۱۹۱۷» به موفقیت خود در فصل جوایز ادامه می‌دهد و این بار در سی و یکمین دوره جوایز انجمن تهیه کنندگان آمریکا جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد. این فیلم که راوی جنگ جهانی دوم است، پیش از این در بخش فیلم‌های درام جوایز گلدن گلوب هم بهترین شد و در بخش بهترین فیلم اسکار هم شانس بالایی دارد. جوایز انجمن تهیه کنندگان آمریکا یکی از مطمئن‌ترین جوایز برای بخش بهترین فیلم اسکار است؛ چرا که در ۳۰ سال گذشته ۲۱ برنده بهترین فیلم این جوایز با برنده اسکار مطابقت دارد که شامل «کتاب سبز» در سال گذشته هم می‌شود. تهیه کنندگی بهترین مستند: «آپولو ۱۱» وکالت، کارخانه آمریکایی، غار، برای سما، سرزمین عسل و ملت تک فرزند دیگر نامزدهای بخش مستند بودند. تهیه کنندگی فیلم تلویزیونی یا شبکه‌های استریم: «آپولو: ماموریت‌های به سوی ماه» پسر آمریکایی، آیینه سیاه، ددوود و ال کامینو: یک فیلم برکینگ بد مدعیان دیگر این بخش بودند.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
لوییس همیلتون به رقبایش هشدار داد که فصل ۲۰۲۰ را با تلاشی مضاعف و در سطحی بالاتر از فصل‌های قبل آغاز خواهد کرد. مسابقه‌ی افتتاحیه‌ی فصل جدید فرمول یک در ۲۵ اسفند در استرالیا برگزار خواهد شد و همیلتون این فصل را با تنها ۷ برد کمتر از رکورد ۹۱ برد شوماخر در فرمول یک آغاز خواهد کرد. آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که همیلتون در حال مذاکره با مرسدس برای بستن قراردادی جدید و دو ساله است. لوییس همیلتون پنج قهرمانی از شش عنوان قهرمانی جهان خود را در تیم مرسدس به دست آورده است. مرسدس نیز امسال به دنبال کسب هفتمین قهرمانی جهان دوگانه‌ -راننده‌ها و تیم‌ها- و پیاپی خود است.
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش ایران، صبح دیروز این متهم با انتقال به شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. نخست همسر سابقش که از وی به اتهام کلاهبرداری ۸۰۰ میلیون تومانی شکایت کرده بود گفت: سال ۹۲ با این مرد آشنا شدم او خودش را صراف معرفی کرد و گفت در کار دریافت اقامت کشورهای اروپایی است. از آنجا که بسیار فریبکار و چرب زبان بود حرف‌هایش را باور و با او ازدواج کردم. قضات پس از بررسی پرونده متهم دریافتند وی از خانواده دیگری نیز ۲۰۰ میلیون تومان به همین ترفند کلاهبرداری کرده و تحت تعقیب قرار داشت. وی در مورد اتهام تعرض نیز گفت: این دختر خودش با من دوست شد و ارتباط برقرار کرد و اجباری در کار نبود.
تابناکتابناک1 روز قبل
طبق آخرین آمار ارائه شده، تا مهر ماه سال جاری تنها ۴۰ درصد از پزشکان کارتخوان نصب کردند. طبق آخرین آمار ارائه شده، تا مهر ماه سال جاری تنها ۴۰ درصد از پزشکان کارتخوان نصب کردند و این یعنی گویا ۶۰ درصد پزشکان تمایلی به پرداخت مالیات ندارند. این ماجرا کم کم به رسانه‌ها نیز کشیده شد و سرانجام در قانون بودجه سال ۹۸ پزشکان ملزم به نصب کارتخوان در مطب‌های خود شدند. در دنیا با پزشکان فراری از مالیات چگونه برخورد می‌شود؟ در دنیا با پزشکان فراری از مالیات برخوردهای مختلفی صورت می‌گیرد. تمدید چندین باره مهلت و عدم برخورد جدی باعث شده است که پزشکان تمایلی به نصب کارتخوان و پرداخت مالیات خود نداشته باشند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
این جوایز از مهم‌ترین جوایزی است که تقریبا می‌تواند معرف برنده جایزه اسکار در همین بخش باشد. در ۳۰ سال پیش ۲۱ برنده جوایز انجمن تهیه کنندگان آمریکا موفق به کسب جایزه اسکار هم شده است که شامل «کتاب سبز» برنده سال پیش نیز می‌شود. انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا در بخش فیلم‌های انیمیشن نیز جایزه بهترین تهیه کننده را به «داستان اسباب بازی ۴» داد. فصل دوم سریال «بری»، فصل سوم «خانم میزل شگفت‌انگیز»، فصل پنجم «شیتز کریک» و فصل هفتم «ویپ» دیگر نامزدهای این جایزه بودند. «چرنوبیل» سریال اچ‌بی‌او که برنده امی شده نیز به عنوان برنده جایزه دیوید ال.
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
اقدامی که سوالات متعددی را در خصوص علل ردصلاحیت اولیه و تایید صلاحیت شوکه کننده و زودهنگام آنها بوجود آورد. اقدامی که سوالات متعددی را در خصوص علل ردصلاحیت اولیه و تایید صلاحیت شوکه کننده و زودهنگام آنها بوجود آورد. به عنوان نمونه دیدبان شفافیت و عدالت (نزدیک به احمدتوکلی) تایید صلاحیت تاجگردون و حسنوند را باورنکردنی دانسته است. ماجرای ردصلاحیت و تایید صلاحیت وی هم مانند روابط سیاسی او با دولت‌های قبلی و کنونی جالب است. یک خبرنگار اصلاح طلب نیز اخیرا با جدی شدن تایید صلاحیت تاجگردون به انتشار اسنادی در فضای مجازی دست زده است.

به انتهای لیست رسیدید