فرجوانی

فرجوانی

تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در سینما اکسین اهواز با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین نامخواه عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم عمار، اسماعیل شریفی جانباز مدافع حرم، عصمت احمدیان مادر شهیدان فرجوانی و طیف وسیعی از مردم آغاز شد. جشنواره فیلم عمار مناسب‌ترین جشنواره از نظر تهیه خوراک فرهنگی سالم استناگفته نماند که برخی از خانواده‌ها با فرزندان خود قصد تماشای فیلم‌های جشنواره را داشتند زیرا به عقیده آن‌ها جشنواره‌هایی مانند جشنواره فیلم عمار با تهیه خوراک فرهنگی سالم می‌تواند نقش مفیدی در تربیت فرزندانشان از لحاظ انتخاب برنامه‌های مناسب و پرهیز از برنامه‌های متنوع و رنگارنگ غربی که جز تباهی هیچ نتیجه‌ای ندارد؛ تاثیر به سزایی داشته باشد. سقف آرزوها " نخستین مستند دهمین جشنواره فیلم مردمی عمار در سانس دوم این برنامه بود که با کاگردانی علی سلطانی‌وش به روایت بررسی روند سیاست‌گذاری مسکن پرداخت. عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم عمار با بیان اینکه شما چه عذری برای زندگی در این جامعه دارید؛ گفت: این دیدا سرمنشا عدالت خواهی در اهواز و انقلاب اسلامی است. مشکلات امیدیه همچنان پابرجا هستنددر ادامه این جشنواره اسماعیل شریفی جانباز مدافع حرم که موضوع اصلی مستند «امیدی-ه» است نیز درباره جشنواره فیلم عمار و مستند «امیدی- ه» گفت: از مسئولان جشنواره فیلم عمار و دوستان کارگردان این مستند تشکر می‌کنم.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، این مستند تصویری از زندگی خانم عصمت احمدیان، مادر شهیدان فرجوانی است که نویسندگی و کارگردانی آن را محمد حبیبی منصور به عهده دارد. مستند سینمایی بانو در ۸۲ دقیقه روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان از زنان تأثیرگذار اهواز است. این مستند امروز ساعت ۱۸ عصر و با حضور خانواده شهدا و فعالان فرهنگی در سینما اکسین اهواز اکران خواهد شد. به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره مردمی عمار خوزستان از ۶ تا ۸ بهمن‌ماه سال جاری و از ساعت ۱۸ تا ۲۲ در سینما اکسین اهواز برگزار می‌شود.

نگاهی به ۱۰ مستند راه‌یافته به سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر/ ضیافت مستندها در آوردگاه فجر

6+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
اکران مستندهای گفتمان انقلاب اسلامی در گروه سینمایی «هنر و تجربه» بی‌نصیب نبوده اما نسبت به دیگر مستندها و فیلم‌های این بخش از بهره کمتری برخوردار بوده است. حتما مستندهای متعهد در هنر و تجربه اکران خواهند داشتیکی از دغدغه‌های اصلی مستندسازان کشور ما اکران است. زیرا عموما فیلم‌های آنان در گروه «هنر و تجربه» اکران نمی‌شود و باید برای اکران خود به تلویزیون بروند. شاید علت عدم اکران فیلم سینمایی به دلیل عدم واجدیت شرایط لازم برای اکران در سینما باشد. پس امیدواریم که گروه هنر و تجربه نسبت به اکران مستندهای گفتمان انقلاب رویکرد حمایتی بیشتری داشته باشد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
دادستان مرکز استان خوزستان پس از مهلت ۴۸ ساعته که برای حل مشکلات آب و فاضلاب کوی مدرس داده شده بود، مجددا از این منطقه شهر اهواز بازدید کرد. به گزارش ایسنا، عباس حسینی‌پویا با اشاره به بررسی وضعیت آب و فاضلاب کوی مدرس اظهار کرد: چهارشنبه هفته گذشته مجددا بازدید میدانی از این کوی انجام و عملیات تعمیر و بهسازی خیابان‌ها بررسی شد. حسینی‌پویا با بیان اینکه تعجیل در اتمام کار با وجود مشکلات زیربنایی موجود به صلاح نبود، گفت: دادستانی اهواز به صورت ویژه موضوع را پیگیری می‌کند و مردم کوی مدرس اهواز هیچ گونه نگرانی در این خصوص نداشته باشند. حجت‌الاسلام صادق مرادی، رئیس‌کل دادگستری خوزستان، چندی پیش در پی پیگیری قرارگاه جهادی شهید فرجوانی و مکاتبه‌ای که با وی در این خصوص انجام شد؛ با دستور ویژه‌ای عباس حسینی‌پویا، دادستان عمومی و انقلاب اهواز، را مسئول رسیدگی به مساله آب و فاضلاب کوی مدرس (خروسیه) کلانشهر اهواز کرد. دادستان اهواز ۱۵ مهرماه در ادامه پیگیری معضلات منطقه محروم کوی مدرس (خروسیه) به منظور بررسی وضعیت آب و فاضلاب، از این منطقه بازدید و برای رفع مشکلات این منطقه مهلت ۴۸ ساعته تعیین کرده بود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 ماه قبل
دادستان مرکز خوزستان عنوان کرد: پیام خوزستان - دادستان مرکز استان خوزستان پس از مهلت ۴۸ ساعته که برای حل مشکلات آب و فاضلاب کوی مدرس داده شده بود، مجددا از این منطقه شهر اهواز بازدید کرد. به گزارش ایسنا، عباس حسینی‌پویا با اشاره به بررسی وضعیت آب و فاضلاب کوی مدرس اظهار کرد: چهارشنبه هفته گذشته مجددا بازدید میدانی از این کوی انجام و عملیات تعمیر و بهسازی خیابان‌ها بررسی شد. حسینی‌پویا با بیان اینکه تعجیل در اتمام کار با وجود مشکلات زیربنایی موجود به صلاح نبود، گفت: دادستانی اهواز به صورت ویژه موضوع را پیگیری می‌کند و مردم کوی مدرس اهواز هیچ گونه نگرانی در این خصوص نداشته باشند. حجت‌الاسلام صادق مرادی، رئیس‌کل دادگستری خوزستان، چندی پیش در پی پیگیری قرارگاه جهادی شهید فرجوانی و مکاتبه‌ای که با وی در این خصوص انجام شد؛ با دستور ویژه‌ای عباس حسینی‌پویا، دادستان عمومی و انقلاب اهواز، را مسئول رسیدگی به مساله آب و فاضلاب کوی مدرس (خروسیه) کلانشهر اهواز کرد. دادستان اهواز ۱۵ مهرماه در ادامه پیگیری معضلات منطقه محروم کوی مدرس (خروسیه) به منظور بررسی وضعیت آب و فاضلاب، از این منطقه بازدید و برای رفع مشکلات این منطقه مهلت ۴۸ ساعته تعیین کرده بود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، عباس حسینی پویا اظهار داشت: چهارشنبه هفته گذشته مجدد بازدید میدانی از این کوی مدرس صورت گرفت و عملیات تعمیر و بهسازی خیابان‌ها بررسی شد. دادستان اهواز با بیان اینکه تعجیل در اتمام کار با وجود مشکلات زیربنایی موجود به صلاح نبود، گفت: دادستانی اهواز به صورت ویژه موضوع را پیگیری می‌کند و مردم کوی مدرس اهواز هیچ گونه نگرانی در این خصوص نداشته باشند. حجت الاسلام صادق مرادی رییس کل دادگستری خوزستان نیز چندی پیش در پی پیگیری قرارگاه جهادی شهید فرجوانی و مکاتبه‌ای که با وی در این خصوص صورت گرفت با دستور ویژه‌ای عباس حسینی پویا دادستان عمومی و انقلاب اهواز را مسئول رسیدگی به مساله آب و فاضلاب کوی مدرس (خروسیه) کلانشهر اهواز کرد. با توجه به گزارش‌های رسیده مردمی به رییس کل دادگستری خوزستان، در دستور ویژه‌ای، دادستانی اهواز مامور ورود به موضوع و رسیدگی به آن شد. ساکنان کوی مدرس اهواز بارها از وضعیت ناهنجار فاضلاب، قطعی آب و مسایل بهداشتی که سلامت آنان را به خطر انداخته است انتقاد کرده و خواستار رسیدگی به این مشکلات پیش از شروع بارندگی‌های پاییزی شدند.
آناجآناج3 ماه قبل
رونمایی از مستند «بانو» در سینماقدس با حضور خانوادۀ شهدا و فعالان فرهنگی؛ نارسایی خیال دربرابر سوژه‌های واقعی «بانو»، یک فعال اجتماعی و کارآفرین اقتصادی است. گروه فرهنگی آناج: امروز چهارشنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۸، قرار است که مستند «بانو» در «سینماقدس» تبریز رونمایی شود. دوره‌های کارگاهی «فیلم‌سازی» و «داستان‌نویسی» از حال‌وهوای سالن می‌توان فهمید که چیزی به اکران مستند نمانده است. قرار است که همسر شهید «فرهنگی‌والا» و مادر شهید «عدالت‌اکبری» و مادر شهید «جوانی»، دربارۀ مستند «بانو» گفت‌وگو کنند. به‌خصوص آنجاکه بانو می‌گوید با بالاکشیدن شیشۀ ماشین، در خفا برای فرزندانش گریه می‌کند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
فیلم داستانی «یک تک تیرانداز» به تهیه‌کنندگی، نویسندگی و کارگردانی ایمان قلی‌پور، سینماگر خوزستانی، در اهواز ساخته شد. به گزارش ایسنا، این فیلم با ژانر جنگی و موضوع دفاع مقدس است و ذهنیات تک تیرانداز ایرانی را در میدان جنگ به تصویر می‌کشد. هنگام پخش صدای اذان از خاکریز دشمن به احترام صدای اذان دست از شلیک به دشمن برمی‌دارد و خود نیز مورد اصابت گلوله تک تیرانداز دشمن قرار می‌گیرد. ایمان قلی‌پور فیلمساز اهوازی پیش از این فیلم‌های انسانیت (۱۳۸۹)، دوران (۱۳۹۰)، زخمی بر زخم (۱۳۹۳)، مستند چهارشیر (۱۳۹۴)، تک تیرانداز (۱۳۹۵)، فراموشی (۱۳۹۶)، هوای تمنا (۱۳۹۶) را در پرونده کاری خود دارد. این فیلم در پادگان شهید فرجوانی، پلاتو حوزه هنری خوزستان و تالار آفتاب اهواز تصویربرداری شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 ماه قبل
پیام خوزستان - فیلم داستانی «یک تک تیرانداز» به تهیه‌کنندگی، نویسندگی و کارگردانی ایمان قلی‌پور، سینماگر خوزستانی، در اهواز ساخته شد. به گزارش ایسنا، این فیلم با ژانر جنگی و موضوع دفاع مقدس است و ذهنیات تک تیرانداز ایرانی را در میدان جنگ به تصویر می‌کشد. هنگام پخش صدای اذان از خاکریز دشمن به احترام صدای اذان دست از شلیک به دشمن برمی‌دارد و خود نیز مورد اصابت گلوله تک تیرانداز دشمن قرار می‌گیرد. ایمان قلی‌پور فیلمساز اهوازی پیش از این فیلم‌های انسانیت (۱۳۸۹)، دوران (۱۳۹۰)، زخمی بر زخم (۱۳۹۳)، مستند چهارشیر (۱۳۹۴)، تک تیرانداز (۱۳۹۵)، فراموشی (۱۳۹۶)، هوای تمنا (۱۳۹۶) را در پرونده کاری خود دارد. این فیلم در پادگان شهید فرجوانی، پلاتو حوزه هنری خوزستان و تالار آفتاب اهواز تصویربرداری شده است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «محمد نیکدل» نویسنده سینما به بهانه رونمایی از مستند «بانو» یادداشتی منتشر کرد. «بانو» می‌تواند آدم را «شاعر» کند. «بانو» سفره‌دار است و میهمان‌نواز و طعم طعامش می‌تواند آدم را «ابراهیم» و «اسماعیل» کند. «بانو» می‌تواند آدم را «عاشق» کند. تقدیم به بانو «عصمت احمدیان» مادر شهیدان «ابراهیم و اسماعیل فرجوانی» انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
شکوه جوانی زنی که نشسته نماز می‌خوانددر ادامه این مراسم فریده فرخی نژاد، گوینده خبر در وصف مستند بانو گفت: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند کاری که هنر می‌تواند انجام دهد شاید صد‌ها ساعت منبر سخنرانی نتواند. فروغ نیلچی زاده، کارشناس خانواده در شرح بانو اظهار داشت: آنچه نمایش داده شد فر جوانی بود که همه دیدید. زندگی پر از نشاط، پر از تلاش، خستگی ناپذیری، مجاهدت، روحیه انقلابی و مقاومت. عصمت احمدیان، سوژه‌ی اصلی مستند بانو اظهار داشت: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود گفت تبارک الله احسن الخالقین. قبل از اینکه فیلم جهت دار بسازم یک فیلم انسانی ساختممحمد حبیبی منصور کارگردان مستند بانو در خصوص تولید این اثر گفت: ما سعی کردیم فضا دراماتیزه شود.
همشهریهمشهری4 ماه قبل
مستند «بانو» در ۸۲ دقیقه روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان، از زنان تاثیرگذار اهواز است. در ادامه این مراسم فریده فرخی نژاد، گوینده خبر در وصف مستند «بانو» گفت: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند کاری که هنر می‌تواند انجام دهد شاید صدها ساعت منبر سخنرانی نتواند. زندگی پر از نشاط، پر از تلاش، خستگی ناپذیری، مجاهدت، روحیه انقلابی و مقاومت. در ادامه مراسم عصمت احمدیان، سوژه اصلی مستند «بانو» هم گفت: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود گفت تبارک الله احسن الخالقین. قبل از اینکه فیلم جهت‌دار بسازم یک فیلم انسانی ساختممحمد حبیبی منصور کارگردان مستند «بانو» در خصوص تولید این اثر گفت: ما سعی کردیم فضا دراماتیزه شود.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، دیشب در مراسم رونمایی مستند «بانو» گفته شد که گروه سینمایی هنر و تجربه قصد اکران مستند را ندارد. لازم بذکر است که تعداد تماشاگران این مستند حتی به ۲۰ هزار نفر رسید و این در حالی بود که حتی یک سالن نمایش سینمایی نیز در اختیار این مستند نبود. این مطلب نشان می‌دهد که اگر این فیلم‌ و فیلم‌های مانند آن وارد گروه هنر و تجربه شود از فروش بسیار خوبی برخوردار خواهد بود. اما آماری که خود گروه سینمایی هنر و تجربه نشان می‌دهد به ما می‌گوید که مستندهای این گروه سینمایی در سال ۲۰ هزار مخاطب دارد که معادل تماشاگران تنها یک مستند «عابدان کهنز» است. میانگین فروش فیلم در گروه «هنر و تجربه»: مستند ۴ میلیونهمینطور مستند «بانو» دیروز توانست با فروش مردمی خود از طریق بلیط‌های اختیاری ۲ میلیون تومان فروش داشته باشد.
ایسناایسنا4 ماه قبل
مستند «بانو» در حالی رونمایی شد که ثریا قاسمی (بازیگر سینما) درخواست کرد که به مستند و مستندسازان توجه شود. مستند «بانو» در ۸۲ دقیقه روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان، از زنان تاثیرگذار اهواز است. زندگی پر از نشاط، پر از تلاش، خستگی ناپذیری، مجاهدت، روحیه انقلابی و مقاومت. در ادامه مراسم عصمت احمدیان، سوژه اصلی مستند «بانو» هم گفت: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود گفت تبارک الله احسن الخالقین. قبل از اینکه فیلم جهت‌دار بسازم یک فیلم انسانی ساختممحمد حبیبی منصور کارگردان مستند «بانو» در خصوص تولید این اثر گفت: ما سعی کردیم فضا دراماتیزه شود.
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: انسیه شاه‌حسینی کارگردان سینما از رایزنی با مسئولان سیما برای ساخت سریالی از سرگذشت بانو فرجوانی سوژه اصلی مستند «بانو» خبر داد. به گزارش سینماپرس، مراسم رونمایی از مستند «بانو» ساخته محمد حبیبی منصوری شامگاه دوشنبه ۲۵ شهریور ماه در حوزه هنری برگزار شد. ضمن اینکه با تلویزیون به توافق رسیده‌ایم قرار شده یک سریال مطول درباره بانو فرجوانی بسازیم. در ادامه دکتر نیلچی‌زاده عنوان کرد: با این مستند بانو فرجوانی را همه دیدید. در این بخش هم فرجوانی بیان کرد: امیدوارم هیچ مادری داغ فرزند خود را نبیند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
ضمن اینکه با تلویزیون به توافق رسیده‌ایم قرار شده یک سریال مطول درباره بانو فرجوانی بسازیم. در ادامه دکتر نیلچی‌زاده عنوان کرد: با این مستند بانو فرجوانی را همه دیدید. سپس بانو فرجوانی سوژه مستند «بانو» روی صحنه آمد و اظهار کرد: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود احسنت گفت و آدم را با عشق خلق کرد اما خدا خودش گفته من انسان را در رنج آفریدم. سپس محمد حبیبی منصور کارگردان این اثر پشت تریبون قرار گرفت و بیان کرد: اتفاق خوب این است که فیلم مستند دیده شود ما از تاثیر فیلم مستند بر مردم غافلیم. فضای فیلم مستند معمولا با سخنرانی اشتباه گرفته می‌شود که امیدوارم این موضوع در فیلم ما رعایت شده باشد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم رونمایی از مستند «بانو» روایتی از عصمت احمدیان با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان در حوزه هنری برگزار شد. او در مورد مستند بانو گفت: این فیلم بسیار عاشقانه بود و حرف‌های زیادی برای گفتن داشت. حبیب احمد‌زاده در مورد مستند بانو گفت: این فیلم یک ویژگی دارد که به نظرم کمتر مورد توجه قرار گرفته است. سخنران پایانی، ‌ محمد جواد منصور، کارگردان مستند بانو بود. در پایان این برنامه، از بانو فرجوانی با اهدای سنگ متبرک حرم امام رضا علیه‌السلام تقدیر شد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما مراسم رونمایی از مستند بانو با حضور جمعی از هنرمندان و فعالان سیاسی و اجتماعی در حوزه هنری برگزار شد. ثریا قاسمی راوی این مستند در این مراسم گفت: این مستند روایتی عاشقانه از زندگی این بانوی فداکار است و خود مستند گویای همه چیز است اینکه یک بانو این چنین مقاوم و کارآفرین باشد برایم بسیار جذاب بود. وی ادامه داد: امیدوارم از مستندهای این چنینی بیش از پیش حمایت شود زیرا مستندسازان معمولا مظلوم واقع می‌شوند. عصمت احمدیان در این مراسم گفت: سختی‌های زیادی کشیدم و به طور متوسط در هر پنج سال یک داغ دیدم ولی یاد غربت و ایستادگی حضرت زینب باعث تسلای خاطرم می‌شد. این مستند روایتی از زندگی پر فراز و نشیب عصمت احمدیان مادر شهیدان فرجوانی و از زنان تأثیر گذار اهواز است و قرار است در نمایش‌های عمار و دانشگاه‌ها به نمایش درآیند.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم رونمایی از مستند «بانو» ساخته محمد حبیبی منصوری شامگاه دوشنبه ۲۵ شهریور ماه در حوزه هنری برگزار شد. ضمن اینکه با تلویزیون به توافق رسیده‌ایم قرار شده یک سریال مطول درباره بانو فرجوانی بسازیم. در ادامه دکتر نیلچی‌زاده عنوان کرد: با این مستند بانو فرجوانی را همه دیدید. سپس بانو فرجوانی سوژه مستند «بانو» روی صحنه آمد و اظهار کرد: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود احسنت گفت و آدم را با عشق خلق کرد اما خدا خودش گفته من انسان را در رنج آفریدم. فضای فیلم مستند معمولا با سخنرانی اشتباه گرفته می‌شود که امیدوارم این موضوع در فیلم ما رعایت شده باشد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
رحیم قمیشی از رزمندگان دوران دفاع مقدس در خاطراتش از فرماندهی گفته است که نیروهایش را در دوران مجروحیت فراموش نمی‌کرد و جویای حالشان بود. در ادامه این خاطره را می‌خوانید: فرمانده اسماعیل فرجوانی ما را به تهران فرستاده بود تا به مجروح‌های بستری در بیمارستان‌ها سر بزنیم. به غلامرضا برادرم که ساکن تهران بود گفتم دو سه روزی موتورسیکلتش را بدهد تا بتوانیم به همه مجروح‌ها سر بزنیم. با بداخلاقی گفت: «نمی شود.» ناگهان امیر یقه نگهبان را گرفت و از روی زمین بلندش کرد و به دیوار چسباند. یک ساعت بعد من و امیر داخل کلانتری ولنجک بودیم و نگهبان هم روبروی ما نشسته بود.
ایسناایسنا7 ماه قبل
‌دادستان عمومی و انقلاب خوزستان از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه کارون در محدوده اهواز که دستور تخریب آنها صادر شده، خبر داد. دادستان عمومی و انقلاب خوزستان بیان کرد: عزم جدی ما برخورد جدی با جرم سرقت است. وی با اشاره به فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی در خصوص سرقت و زورگیری گفت: خوشبختانه به محض رؤیت این فیلم‌ها، ۹۰ درصد این سارقین شناسایی و دستگیر شدند. ساخت و سازهای غیرمجاز حریم کارون تخریب می‌شونددادستان عمومی و انقلاب خوزستان با اشاره ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه کارون، بیان کرد: هفته گذشته در شورای بیت‌المال بحثی در این زمینه انجام شد تا در خوزستان در زمینه برداشت‌های غیرمجاز و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ورود کنیم. حسینی‌پویا ادامه داد: هفته آینده برخی از ساخت و سازهای غیرمجاز به ویژه در حریم رودخانه کارون در محدوده اهواز که دستور تخریب آنها صادر شده، تخریب می‌شوند.
فارسفارس7 ماه قبل
دادستان اهواز با بیان اینکه احیای حقوق عامه طبق اصل۱۵۶ به عهده دستگاه قضائی است، گفت: برخی از مصادیق این اصل در خوزستان به ویژه در اهواز به عنوان کلانشهر در حال پیگری است، برخی به نتیجه نهایی رسیده و برخی در دست اقدام است. وی افزود: منظور از حقوق عامه بایدها و نبایدهای قانونی است که ممکن است به ضرر مردم تمام شود مانند مسائل بهداشتی، درمانی، شهری، محیط زیست، تغییرکاربری و تصرف ارضی، حاشیه رودخانه‌ها، و … که جا دارد در آن ورود کنیم. دادستان اهواز با بیان اینکه در کل کشور جرم اول ما سرقت است، عنوان کرد: دلیل سرقت مسائلی مانند بیکاری، وضعیت اقتصادی، اعتیاد و … است که برای مبارزه با این جرم مصوبات خوبی در شورای تامین داشتیم. حسینی‌پویا افزود: یکی از عوامل افزایش سرقت به اعتیاد برمی‌گردد؛ اخیرا مصوبه‌ای در شورای تامین استان داشتیم که بر اساس آن ماده ۱۶ مبارزه با مواد مخدر را احیا و محلی برای نگهداری معتادان متجاهر داشته باشیم. وی با تاکید بر اینکه عمده سرقت‌های ما خرد هستند، بیان کرد: پادگان فرجوانی برای نگهداری معتادان متجاهر تعیین شده است که پیش‌بینی ‌می‌شود با بازتوانی و نگهداری معتادان از آمار سرقت کاسته شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین7 ماه قبل
دادستان عمومی و انقلاب خوزستان خبر داد: پیام خوزستان - دادستان عمومی و انقلاب خوزستان از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه کارون در محدوده اهواز که دستور تخریب آنها صادر شده، خبر داد. دادستان عمومی و انقلاب خوزستان بیان کرد: عزم جدی ما برخورد جدی با جرم سرقت است. وی با اشاره به فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی در خصوص سرقت و زورگیری گفت: خوشبختانه به محض رؤیت این فیلم‌ها، ۹۰ درصد این سارقین شناسایی و دستگیر شدند. ساخت و سازهای غیرمجاز حریم کارون تخریب می‌شونددادستان عمومی و انقلاب خوزستان با اشاره ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه کارون، بیان کرد: هفته گذشته در شورای بیت‌المال بحثی در این زمینه انجام شد تا در خوزستان در زمینه برداشت‌های غیرمجاز و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ورود کنیم. حسینی‌پویا ادامه داد: هفته آینده برخی از ساخت و سازهای غیرمجاز به ویژه در حریم رودخانه کارون در محدوه اهواز که دستور تخریب آنها صادر شده، تخریب می‌شوند.
ایرناایرنا7 ماه قبل
رزمندگان سلحشور ایران در هشت سال دفاع مقدس با وجود برخی نارسایی‌های تسلیحاتی و اطلاعاتی در مقایسه با دشمن، با ایمان و اراده راسخ به مصاف دشمن رفتند و حماسه‌هایی جاودان آفریدند. دفاع مقدس و نمایش حماسه‌هایی از جنس ایثارجنگ تحمیلی، نمایش حماسه‌هایی از جنس ایثار بود، حماسه‌ای که در آن ایرانیان همدل و منسجم به دفاع از کیان وطن و حفظ تمامیت ارضی پرداختند. این روزنامه در گزارشی با عنوان «حسرت گذشته‌های پرافتخار»، آورد: خاطره زیر را یکی از رزمندگان دفاع مقدس از سرنوشت یکی از دوستانش برای ما تعریف کرده است. این روستا در دوران دفاع مقدس رزمندگان زیادی را برای دفاع از اسلام و کشور راهی جبهه کرده بود. به همین بهانه گوشه‌هایی از خاطرات غاده جابر، همسر شهید مصطفی چمران را که در کتاب «نیمه پنهان ماه» منتشر شده است، می‌خوانید.
ایسناایسنا7 ماه قبل
مستند «بانو» که داستان زندگی خانم عصمت احمدیان مادر شهیدان فرجوانی را روایت می‌کند، آماده نمایش شد. به گزارش ایسنا، مستند «بانو» که داستان زندگی خانم عصمت احمدیان مادر شهیدان فرجوانی را روایت می‌کند، آماده نمایش شد. «محمد حبیبی‌منصور» نویسندگی و کارگردانی این اثر را بر عهده دارد و ثریا قاسمی، نیز کار روایتگری آن را انجام داده است. مستند سینمایی بانو در ۸۲ دقیقه روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان، از زنان تأثیرگذار اهواز است. زندگی پس از جنگ و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی خانم احمدیان نیز بخش مهمی از زندگی اوست که در این مستند به آن پرداخته شده است.
مهرمهر7 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنواره «عمار»، مستند «بانو» که داستان زندگی خانم عصمت احمدیان مادر شهیدان فرجوانی را روایت می‌کند، آماده نمایش شد. محمد حبیبی‌منصور نویسندگی و کارگردانی این اثر را بر عهده دارد و ثریا قاسمی هم کار روایتگری آن را انجام داده است. زندگی پس از جنگ و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی عصمت احمدیان نیز بخش مهمی از زندگی اوست که در این مستند به آن پرداخته شده است. گروه فیلمساز در یک همراهی دوساله تلاش کرده است تصویری واقعی و دور از شعارزدگی از زندگی یک زن موفق را به مخاطب ارائه دهد. این مستند به همت واحد مستند دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تولید شده است.
برنابرنا7 ماه قبل
مستند «بانو» که داستان زندگی خانم عصمت احمدیان مادر شهیدان «فرجوانی» را روایت می‌کند آماده نمایش شد. به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مستند «بانو» که داستان زندگی خانم عصمت احمدیان مادر شهیدان «فرجوانی» را روایت می‌کند آماده نمایش شد. مستند سینمایی بانو در ۸۲ دقیقه روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان، از زنان تاثیرگذار اهواز است. زندگی پس از جنگ و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی خانم احمدیان نیز بخش مهمی از زندگی اوست که در این مستند به آن پرداخته شده است. این مستند به همت واحد مستند دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تولید شده است.
افکارنیوزافکارنیوز7 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشمستند «بانو» که داستان زندگی خانم عصمت احمدیان مادر شهیدان فرجوانی را روایت می‌کند، آماده نمایش شد. محمد حبیبی‌منصور نویسندگی و کارگردانی این اثر را بر عهده دارد و ثریا قاسمی هم کار روایتگری آن را انجام داده است. زندگی پس از جنگ و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی عصمت احمدیان نیز بخش مهمی از زندگی اوست که در این مستند به آن پرداخته شده است. گروه فیلمساز در یک همراهی دوساله تلاش کرده است تصویری واقعی و دور از شعارزدگی از زندگی یک زن موفق را به مخاطب ارائه دهد. این مستند به همت واحد مستند دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تولید شده است.

به انتهای لیست رسیدید