فرزندان

فرزندان

فراروفرارو15 ساعت قبل
مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: آمریکایی‌ها سخنان دبیرکل حزب‌الله لبنان را جدی بگیرند و بدانند که هر حرکت ضد ایران، منطقه را دچار دگرگونی خواهد کرد. از آمریکایی‌ها هم قوی‌تر شده‌اند چرا که آمریکایی‌ها و دوستانشان یک جریان سلطه‌گر شیطانی هستند. وی افزود: به نظر می‌رسد قدرت آمریکا در غرب آسیا رو به افول و نزول است. آنها سخنان سید حسن نصرالله را جدی بگیرند و بدانند که هر حرکت ضد ایران منطقه را دچار دگرگونی خواهد کرد. رهبری انقلاب اسلامی ما فرمانده کل قوای ایران نیست بلکه فرمانده مدافع بلاد اسلامی فلسطین و عراق و سوریه و یمن است.
مهرمهر15 ساعت قبل
وی ضمن بیان اینکه آمریکا می‌خواهد تا با مذاکره برگه برنده‌ای برای قدرت‌طلبی خودشان در انتخابات داشته باشند، افزود: همان‌طور که قبلا هم مشاهده شد مذاکره و سازش با آمریکا تاکنون هیچ دستاوردی برای کشور نداشته است با مذاکره ایران این کشور هرروز بازی جدید درخواهد آورد. عدم اعتماد به بیگانگان نقشه راه مسئولان باشدامام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه نباید به بیگانگان اعتماد کرد، ابراز داشت: علاج حل مسائل کشور ابتدا توکل به خدا و سپس تکیه‌بر ظرفیت‌های مردمی است اروپا و آمریکا سرپا یک کرباس به دنبال تأمین منافع خودشان هستند و این نقشه راه یعنی بهره‌گیری از ظرفیت‌های درون باید نقشه راه مسئولان باشد. امینی در ادامه تصریح کرد: این به معنای عدم ارتباط با سیار کشورها نخواهد بود بلکه ارتباط با کشورهای دارای حق وتو نتیجه‌ای برای ایران نخواهد داشت هدف آمریکا و هم‌دستانش برآوردن نیازهای خودشان از قبال ایران است. وی ضمن بیان اینکه عزاداری سالار شهیدان در ۴۵ کشور دنیا نشان داد که این شور و عشق به ائمه را نمی‌توان از دل مردم برد امروز پیاده‌روی اربعین به بعد بین‌المللی تجلی پیداکرده است و هر چه این مراسم باشکوه و عظمت بیشتری برگزار شود مردم با ابعاد این حماسه بیشتر آشنا خواهند شد. به گزارش خبرنگار مهر، سالگرد تخریب قبور ائمه اطهار، فراگیری فرهنگ مقاومت اتحاد و همبستگی در جبهه مقاومت، اثبات حقانیت اهل‌بیت در زنده داشتن حادثه عاشورا، روز ملی اورژانس، حمله انصار الله به عربستان، آغاز سال تحصیلی و ضرورت نهادینه شدن سند تحول ایرانی-اسلامی در مدارس ازجمله محوریت سخنان این هفته نماز جمعه شاهرود بود.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
فاضلی از چاپ ۳۳ عنوان کتاب با محوریت زنان گیلانی در دفاع مقدس خبر داد و خاطرنشان کرد: ‌ مادران، همسران و خواهران شهدای ما در هشت‌سال دفاع مقدس ایثار و فداکاری‌های بی‌نظیری کردند. سرهنگ عباس بایرامی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان نیز، ضمن گرامیداشت سی‌ونهمین سالگشت پیروزی ملت بزرگ ایران در دفاع مقدس، اظهار کرد: ‌ بزرگداشت هفته دفاع مقدس موجب تبدیل این فرهنگ متعالی به معارف انقلابی می‌شود. مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس گیلان کمیته‌های پیشکسوتان و سمن‌های دفاع مقدس، فرهنگی و هنری، اجتماعی و رسانه، مهندسی و یادمان‌ها، راهیان نور، بانوان و دفاع مقدس و علمی، پژوهشی و اسناد را از جمله این کمیته‌های هفت‌گانه دانست و خاطرنشان کرد: ‌ شعار امسال هفته دفاع مقدس «ما پیروزیم» است و بالغ بر دو هزار برنامه پیش‌بینی شده است. وی محتوامحوری را روح غالب برنامه‌های رادیو و تلویزیون در هفته دفاع مقدس دانست و ادامه داد: ‌ یکی از مهمترین محورها بیان رخدادهای دفاع مقدس است، زیرا امروز نیاز داریم درباره دفاع مقدس بدانیم. البته رسیدگی به محتوای دفاع مقدسی در دانشگاه گیلان در طول سال استمرار دارد و مختص هفته دفاع مقدس نیست.
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
حقیقتا کربلای ایران و ۸ سال دفاع مقدس در راستای کربلای حسینی معنا و مفهوم پیدا می‌کند. آمریکایی‌ها می‌دانند که قدرت انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در حال اوج گیری است و قدرت آمریکا و طرفداران آنها در حال افول و نزول است. ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست و رهبری قدرتمند و خردمندانه مقام معظم رهبری، اتحاد و یکپارچگی قوای سه گانه و ملت ایران سد تحریم‌های ظالمانه آمریکا را خواهد شکست و غرور و تکبر سیاست مداران آمریکا را لگدمال خواهد کرد. مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در ادامه با تاکید بر اقتدار ملت ایران گفت: ملت مومن، مقتدر و صبور ایران پس از ۳۰ سال از پایان جنگ، درس اقتدار و پیشرفت را به مردم جهان آموختند و مردم جهان ملت ایران را ستایش می‌کنند. همچنین مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اظهار کرد: ملت و دولت ایران و انقلاب اسلامی الگویی برای سایر ملت‌های اسلامی هستند.
ایمناایمنا15 ساعت قبل
حقیقتا کربلای ایران و ۸ سال دفاع مقدس در راستای کربلای حسینی معنا و مفهوم پیدا می‌کند. اینها غیر مردمی هستند، هم اکنون بازیگران اصلی منطقه دو جبهه هستند، یک جبهه انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت و جبهه دیگر آمریکا و متحدین آنهاست. آمریکایی‌ها می‌دانند که قدرت انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در حال اوج گیری است و قدرت آمریکا و طرفداران آنها در حال افول و نزول است. ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست و رهبری قدرتمند و خردمندانه مقام معظم رهبری، اتحاد و یکپارچگی قوای سه گانه و ملت ایران سد تحریم‌های ظالمانه آمریکا را خواهد شکست و غرور و تکبر سیاست مداران آمریکا را لگدمال خواهد کرد. همچنین مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اظهار کرد: ملت و دولت ایران و انقلاب اسلامی الگویی برای سایر ملت‌های اسلامی هستند.
وانانیوزوانانیوز15 ساعت قبل
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی تاکید کرد: اگر یمنی‌ها مقابله به مثل می‌کنند این یک دفاع مشروع است. بازیگران اصلی دو جبهه است یک جبهه انقلاب اسلامی و مقاومت و یکی جبهه آمریکا و متحدانش. اینها غیر مردمی هستند، هم اکنون بازیگران اصلی منطقه دو جبهه هستند، یک جبهه انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت و جبهه دیگر آمریکا و متحدین آنهاست. * ملت و دولت ایران و انقلاب اسلامی الگویی برای سایر ملت‌های اسلامی هستند. * رهبر انقلاب اسلامی فرمانده کل قوای ایران نیست بلکه فرمانده نیروهای مدافع بلاد اسلامی فلسطین، سوریه و یمن است و وقتی می‌گوییم مرجع تقلید و رهبر انقلاب اسلامی مفهومش این است.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نادر جهان آرای در صحبت‌های پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته رشت با اشاره به فراررسیدن سال تحصیلی جدید و اقدامات آموزش و پرورش استان گیلان برای شروع یک سال تحصیلی خود، اظهار کرد: امسال حدود ۴۰۰ هزار دانش آموزان در مقاطع مختلف در مدارس استان گیلان مشغول به تحصیل خواهند شد. وی در ادامه با اشاره به آمادگی فرهنگیان و معلمان برای آغاز سال تحصیلی جدید و پذیرایی از دانش آموزان، افزود: ۱۷ هزار و ۲۶۰ فرهنگی نیز از ابتدای ماه مهر برای آموزش به دانش آموزان در بیش از ۵ هزار کلاس‌ درس حاضر خواهند شد. مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با تأکید برلزوم جلب مشارکت‌های مردمی در فعالیت‌های آموزشی، گفت: مشارکت‌های مردمی سبب ارتقای کیفیت آموزش‌ها در نواحی و مناطق مختلف آموزش و پرورش استان گیلان می‌شود. وی با بیان اینکه باید زمینه را برای حضور موسسات و سمن‌های مردم نهاد و خیران در فعالیت‌های آموزش و پرورش استان گیلان را فراهم کنیم، تصریح کرد: حضور خیران در حوزه آموزش و پرورش و حل مشکلات این حوزه بسیار تأثیرگذار است. وی در ادامه به نقش مهم آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی در راستای توسعه پایدار جوامع اشاره کرد و افزود: از همین رو باید به حوزه آموزش و پرورش به عنوان رکن اصلی تربیت نیروی انسانی توجه بیشتری شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز15 ساعت قبل
وقتی یاد خدا از انسان‌ها دور شد ممکن است انسان‌ها هر جنایتی را مرتکب شوند. بی بند و باری دشمن امام حسین استموحدی کرمانی عنوان کرد: شیطان فرهنگ عفاف، حجاب و غیرت را از مردان و زنان می‌گیرد. این کشور، کشور امام زمان و امام حسین است. بی بند و باری دشمن امام حسین است. امام حسین کشته شد که این چنین نشود.
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
این کشور، کشور امام زمان و امام حسین است. وقتی یاد خدا از انسان‌ها دور شد ممکن است انسان‌ها هر جنایتی را مرتکب شوند. خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به خطبه ۲۵۹ نهج البلاغه بیان کرد: یاد خدا دل را نورانی می‌کند و صیقل می‌زند. این کشور، کشور امام زمان و امام حسین است. بی بند و باری دشمن امام حسین است.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
خطیب جمعه تهران افزود: شیطان آن‌ها را از یاد خدا باز داشت و یاد خدا از خاطر آن‌ها محو شد. آیت الله موحدی کرمانی افزود: وقتی انسان خدا را فراموش کند هر جنایتی را ممکن است مرتکب شود. وی گفت: امیرالمومنین (ع) می‌فرماید «یاد خدا دل را نورانی می‌کند، دل ممکن است تیره و تاریک شود، یاد خدا دل را تمیز و نورانی می‌کند». آیت الله موحدی کرمانی گفت: وقتی که دل به برکت یاد خدا صیقل زده شد آن وقت این دل خانه خدا می‌شود. آیت الله موحدی کرمانی گفت: مومنین خیلی به یاد خدا هستند، خیلی باید به یاد خدا بود، یک آن از یاد خدا رفتن، طعمه شیطان شدن را در پی دارد.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
آمریکایی‌ها می‌دانند که قدرت انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در حال اوج گیری است و قدرت آمریکا و طرفداران آنها در حال افول و نزول است. ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست و رهبری قدرتمند و خردمندانه مقام معظم رهبری، اتحاد و یکپارچگی قوای سه گانه و ملت ایران سد تحریم‌های ظالمانه آمریکا را خواهد شکست و غرور و تکبر سیاست مداران آمریکا را لگدمال خواهد کرد. مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در ادامه با تاکید بر اقتدار ملت ایران گفت: ملت مومن، مقتدر و صبور ایران پس از ۳۰ سال از پایان جنگ، درس اقتدار و پیشرفت را به مردم جهان آموختند و مردم جهان ملت ایران را ستایش می‌کنند. میراث ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا و ظلم‌های آن به ملت ایران و ملت‌های منطقه جز شکست، انزوا و اختلاف با متحدان تاریخی مثل اروپایی‌ها ثمری نخواهد داد و ترامپ تلخ‌ترین تجربه ریاست جمهوری آمریکا خواهد شد. همچنین مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اظهار کرد: ملت و دولت ایران و انقلاب اسلامی الگویی برای سایر ملت‌های اسلامی هستند.

آخرین اخبار درباره «آرامکو» /تاکید جهانگیری بر حمایت دولت از بخش‌های تولیدی/عزیمت ظریف به نیویورک

4+
ایسناایسنا15 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی فراتی معاون سازمان قضایی نیرو‌های مسلح با اعلام کاهش ۲۳ درصدی نرخ جرایم نظامی و انتظامی گفت: این دستاورد، حاصل ۲۰ سال برنامه‌ریزی و توجه به مسئله پیشگیری از وقوع جرم در نیرو‌های مسلح بوده است. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در مراسمی با حضور معاون رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، فرشید ابراهیم نژاد به عنوان دادستان نظامی جدید استان قزوین معرفی شد. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در مراسمی با حضور معاون رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، فرشید ابراهیم نژاد به عنوان دادستان نظامی جدید استان قزوین معرفی شد. حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی فراتی معاون سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در این مراسم با اعلام کاهش ۲۳ درصدی نرخ جرایم نظامی و انتظامی گفت: این دستاورد، حاصل ۲۰ سال برنامه‌ریزی و توجه به مسئله پیشگیری از وقوع جرم در نیرو‌های مسلح بوده است. فراتی در پایان سخنانش تأکید کرد: نظارت و بازرسی از نیرو‌های مسلح باید همواره با تواضع و به‌مانند تفقد والدین به فرزندان باشد.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی قریب به ۱۸ هزار شهید گلگون کفن و با نام و بی‌نام در دفاع مقدس داشته و ۴۹۰۰۰ جانباز نیز تقدیم کرده است. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی تاکید کرد: امروز موازنه جنگ تغییر کرده و به حول قوه الهی، امت اسلام در سراسر جهان در موضع ابتکار عمل و اقتدار است و این فرصت را در هفته دفاع مقدس مغتنم می‌شماریم. علیزاده تصریح کرد: از اهل قلم و صاحبان نفس و همرزمان و پیشکسوتان درخواست داریم که همیشه ایام باید از افتخارات گفته شود اما هفته دفاع مقدس هفته به میدان آمدن همه است؛ نباید از این نکته مهم مغفول شویم. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی اظهار داشت: مردم پای آرمان‌ها و اصول انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند و این را بارها ثابت کرده‌اند. خراسان رضوی قریب به ۱۸ هزار شهید گلگون کفن و با نام و بی‌نام در دفاع مقدس داشته است.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بهمن اقدمی صبح امروز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تعداد دانش آموز فقط از هشترود هستند و بخش نظر کهریزی و شهرستان چاراویماق نیز جداگانه حائز رتبه‌های برتر دیگر شده‌اند. وی تصریح کرد: اولیای دانش آموزان باید در کنار توجه به تعلیم وتربیت، چگونه زندگی کردن را به فرزندان خود بیاموزند چون تنها تعلیم و تربیت نمی‌تواند جامعه را بسازد و باید آینده مملکت به دست افراد آگاه و فرهیخته سپرده شود تا شاهد جامعه‌ای بهتر و شاخص باشیم. وی از آمادگی کامل جهت استقبال از ماه مهر و بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: اداره اموزش و پرورش و تمام همکاران آماده هستند تا یک سال تحصیلی پر نشاطی را آغاز کنیم و با موفقیت به پایان برسانیم. اقدمی از تمام ادارات و ارگان هایی که در بازگشایی مدارس نقش دارند تشکر کرد و گفت: امسال نیز مثل سال‌های گذشته می‌خواهیم در کنار هم باشیم و با وحدت و همدلی خاطرات خوبی برای دانش آموزان به خصوص کلاس اولی‌ها رقم بزنیم.
انتخابانتخاب16 ساعت قبل
وقتی یاد خدا از انسان‌ها دور شد ممکن است انسان‌ها هر جنایتی را مرتکب شوند. خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به خطبه ۲۵۹ نهج البلاغه بیان کرد: یاد خدا دل را نورانی می‌کند و صیقل می‌زند. حالا که شیطان از ما دست بردار نیست ما هم نباید از یاد خدا دست برداریم. این کشور، کشور امام زمان و امام حسین است. با غرور و غیرت جوانان کشور بازی نکنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
علی همت محمودنژاد اظهار کرد: هم اکنون ۱۲۰۰ دانش آموز و دانشجو معلول تحت پوشش انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران قرار دارند که روز گذشته و در آستانه سال تحصیلی به ۴۰۰ نفر از آنها بسته‌های آموزشی اعم از لوازم التحریر و کیف اهدا شد. وی با اشاره به فرایند ثبت‌نام دانشجویان معلول در کشور گفت: امیدوارم امسال دانشجویان معلول هنگام ثبت‌نام با مشکلات پرداخت شهریه مواجه نباشند. محمودنژاد همچنین خواستار رایگان شدن هزینه مهد برای فرزندان ناشنوایان شد و تصریح کرد: متاسفانه حضور کودکان معلول در مهدهای کودک تنها در حد حرف باقی مانده و مهدهای خصوصی که مجوز سازمان بهزیستی را هم دارند از پذیرش کودکان معلول به بهانه تاثیرگذاری منفی بر روحیه کودکان ممانعت می‌کنند و همین موضوع تجربیات اجتماعی و استقلال کودکان معلول را به مخاطره می‌اندازد. رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران تصریح کرد: وزارت آموزش عالی حداکثر همکاری برای حضور معلولان در دانشگاه‌های مورد علاقه خود با توجه به موقعیت چغرافیایی را داشته باشد و در گذشته دانشگاه آزاد پس از قبولی دانشجویان معلول به آنها اجازه می‌داد تا در رشته همطراز خود در نزدیکترین دانشگاه در محل زندگی خود تحصیل کنند.
فارسفارس17 ساعت قبل
بررسی قوانین نشان می‌‌دهد قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در چندین نوبت در سال‌های ۹۱، ۹۳ و ۹۵ دست‌خوش تغییر شده که آخرین اصلاحیه اعتراض داوطلبان کنکور را در پی داشته است. آنها نسبت به سهمیه‌ ۲۵ درصدی ایثارگران، ۵ درصدی ایثارگران و استعداد‌ درخشان در کنکور معترض هستند. آخرین تغییرات مربوط به ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه است. همه تغییرات قانون از ابتدا تاکنون* ماده ۷۰، قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در سال ۹۱همان طور که مشاهده شد ماده ۹۰ الحاقیه ماده ۷۰ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و اصلاحیه بعدی آن یعنی ماده ۴۷ قانون است. تغییر آخر تا امروز هر سال با اعتراض کنکوری‌ها روبه رو بوده است.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
علیزاده تاکید کرد: این منطق امروز در اختیار ماست و به‌مناسبت هفته دفاع مقدس می‌خواهیم تکریم کنیم پیشکسوتان دفاع مقدس را و در مقابل ایثارگران دفاع مقدس تعظیم کنیم و به خودمان دوباره بباورانیم و تفهیم کنیم که امروز استقلال، آزادی و پیشرفت‌های همه جانبه در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و نظامی و دفاعی همگی مدیون و مرهون خون شهداست. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی تاکید کرد: امروز موازنه جنگ تغییر کرده و به حول قوه الهی، امت اسلام در سراسر جهان در موضع ابتکار عمل و اقتدار است و این فرصت را در هفته دفاع مقدس مغتنم می‌شماریم. علیزاده تصریح کرد: از اهل قلم و صاحبان نفس و همرزمان و پیشکسوتان درخواست داریم که همیشه ایام باید از افتخارات گفته شود اما هفته دفاع مقدس هفته به میدان آمدن همه است؛ نباید از این نکته مهم مغفول شویم. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی اظهار داشت: مردم پای آرمان‌ها و اصول انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند و این را بارها ثابت کرده‌اند. خراسان رضوی قریب به ۱۸ هزار شهید گلگون کفن و با نام و بی‌نام در دفاع مقدس داشته است.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
ترکیه٬ تا کجا به روسیه اعتماد کند؟ یوسف کاپلان/ روزنامه ینی شفقنشست سه جانبه آنکارا در شرایطی برگزار شد که ترکیه از لحاظ روانی به چنین چیزی نیاز داشت. چرا؟ به این دلیل که روسیه در ماجرای ادلب به شکلی تصمیم گرفته و استراتژی خاصی دارد که به ضرر ترکیه است و ترکیه را دچار مشکلات تازه‌تری می‌کند. در چنین شرایطی باید پرسید: ترکیه٬ تا کجا به روسیه اعتماد کند؟ واقعیت این است که روسیه در شرایط فعلی ما را به گوشه رینگ رانده و نقطه ضعف‌هایی را در اختیار گرفته است. در واقع چیزی که در حال حاضر در صحنه سیاسی ترکیه می‌بینیم٬ این است که به جای معضل کردها واقعیت دیگری وجود دارد. معضل کردها دقیقا یعنی چه؟ مهمت متین ار/ روزنامه ستاردر ادبیات سیاسی ترکیه٬ دوگروه٬ مداوما از معضل کردها حرف می‌زنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران گفت: متاسفانه حضور کودکان معلول در مهدهای کودک تنها در حد حرف باقی مانده و مهدهای خصوصی از پذیرش کودکان معلول به بهانه تاثیرگذاری منفی بر روحیه کودکان ممانعت می‌کنند. اعتمادآنلاین|‌ علی همت محمودنژاد اظهار کرد: هم اکنون ۱۲۰۰ دانش آموز و دانشجو معلول تحت پوشش انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران قرار دارند که روز گذشته و در آستانه سال تحصیلی به ۴۰۰ نفر از آنها بسته‌های آموزشی اعم از لوازم التحریر و کیف اهدا شد. وی با اشاره به فرایند ثبت‌نام دانشجویان معلول در کشور گفت: امیدوارم امسال دانشجویان معلول هنگام ثبت‌نام با مشکلات پرداخت شهریه مواجه نباشند. محمودنژاد همچنین خواستار رایگان شدن هزینه مهد برای فرزندان ناشنوایان شد و تصریح کرد: متاسفانه حضور کودکان معلول در مهدهای کودک تنها در حد حرف باقی مانده و مهدهای خصوصی که مجوز سازمان بهزیستی را هم دارند از پذیرش کودکان معلول به بهانه تاثیرگذاری منفی بر روحیه کودکان ممانعت می‌کنند و همین موضوع تجربیات اجتماعی و استقلال کودکان معلول را به مخاطره می‌اندازد. منبع: تسنیم
قدس آنلاینقدس آنلاین17 ساعت قبل
ابوالفضل ابوترابی گفت: گرچه برخی مسئولان ادعای انقلابی بودن دارد اما فرزندان و نزدیکان آنان به گونه دیگری زندگی می‌کنند. حمایت‌ مالی و سکوت مقامات در برابر زندگی آقازاده‌های خارج نشین در واقع خیانت به کشور و منافع ملی است. ابوالفضل ابوترابی ادامه داد: گرچه برخی مسئولان ادعای انقلابی بودن دارد اما فرزندان و نزدیکان آنان به گونه دیگری زندگی می‌کنند. عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: بیشترین نفوذی‌های کشور، دو تابعیتی‌ها هستند. این ایراد کاملا به مجلس وارد است که از توجه و حساسیت نسبت به این موضوع غافل است.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
برخی رویکردها بر محوریت دانش آموز و برخی دیگر بر اصالت متن و برنامه درسی تأکید دارند و برخی دیگر نیز به نکات دیگری توجه می‌کنند. آنچه از مطالعه و بررسی رهنمودهای دین اسلام در این حوزه به دست می‌آید این است که رویکرد دین «معلم محور» است و در میان عناصر مختلف نظام تعلیم و تربیت بیش از همه به جایگاه معلم توجه دارد. توجه دین به نقش معلم و تأکید بر حفظ شأن و جایگاه او از آن روست که اگر معلم صلاح و سلامت داشت، می‌توان به توفیق کارش امیدوار بود و چه بسا با وجود یک معلم موفق و شایسته فقدان ضعف عناصر قابل چشم پوشی باشد - زیرا مثلا معلم صالح خود متن را فراهم می‌کند- اما فقدان معلم مناسب را با فرض وجود همه عناصر دیگر به هیچ وجه نمی‌توان جبران کرد. در عین حال رویکرد حافظه گرا و کنکور محور نظام آموزشی نیز مشکل را دوچندان کرده و تقریبا چیزی از آن اهداف و آرمانهای متعالی که مدعی پرورش و تربیت نسل صالح و سالم برای آینده بود باقی نگذاشته است. * منتشر شده در روزنامه خراسان
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی کل افراد معلول این استان را ۱۶۰ هزار نفر بیان کرد و افزود: ۸۲ هزار نفر از این تعداد از سازمان بهزیستی خدمات مستمر دریافت می‌کنند و همچنین در سال ۹۷ تمام افرادی که پشت نوبت دریافت مستمری بودند را تحت پوشش دریافت مستمری بردیم. وی ادامه داد: در حال حاضر ۳ هزار فرد معلول در مراکز شبانه روزی بهزیستی که شامل ۳۶ مرکز در استان است، نگهداری می‌شوند و ۷ هزار فرد معلول نیز از خدمات مراکز توانبخشی روزانه که شامل ۷۴ مرکز در استان است استفاده می‌کنند. وی معلولیت را یک روند طبیعی دانست و افزود: افراد معلول در طول تاریخ بشر و در تمام زمان‌ها وجود داشتند و سیاست اصلی این سازمان پیشگیری از معلولیت و به دنیا آمدن کودک معلول است و ما با ایجاد مراکز مشاوره و آموزش در مدارس و انجام آزمایشات ژنتیک رایگان برای اعضای مجرد خانواده‌هایی که دارای فرزند معلول هستند، سعی در پیشگیری از معلولیت داریم. ارشدزاده ادامه داد: اگر برنامه پیشگیری توسط کل مردم و جامعه جدی گرفته شود، از میزان معلولیت در جامعه به‌طور چشم‌گیری کاسته می‌شود. انتهای پیام/ح
ایلناایلنا18 ساعت قبل
- گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی (دراجرای ماده (۱۰۰) آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفت). - گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح ماده (۱۳۳) قانون مالیات‌های مستقیم (در اجرای ماده (۱۰۰) آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفت). - گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان. - گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مؤسسه بین‌المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی. - گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در شرکت بین‌المللی نقدینگی اسلامی.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
علی همت محمودنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: هم اکنون ۱۲۰۰ دانش آموز و دانشجو معلول تحت پوشش انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران قرار دارند که روز گذشته و در آستانه سال تحصیلی به ۴۰۰ نفر از آنها بسته‌های آموزشی اعم از لوازم التحریر و کیف اهدا شد. وی با اشاره به فرایند ثبت‌نام دانشجویان معلول در کشور گفت: امیدوارم امسال دانشجویان معلول هنگام ثبت‌نام با مشکلات پرداخت شهریه مواجه نباشند. محمودنژاد همچنین خواستار رایگان شدن هزینه مهد برای فرزندان ناشنوایان شد و تصریح کرد: متاسفانه حضور کودکان معلول در مهدهای کودک تنها در حد حرف باقی مانده و مهدهای خصوصی که مجوز سازمان بهزیستی را هم دارند از پذیرش کودکان معلول به بهانه تاثیرگذاری منفی بر روحیه کودکان ممانعت می‌کنند و همین موضوع تجربیات اجتماعی و استقلال کودکان معلول را به مخاطره می‌اندازد. رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران تصریح کرد: وزارت آموزش عالی حداکثر همکاری برای حضور معلولان در دانشگاه‌های مورد علاقه خود با توجه به موقعیت چغرافیایی را داشته باشد و در گذشته دانشگاه آزاد پس از قبولی دانشجویان معلول به آنها اجازه می‌داد تا در رشته همطراز خود در نزدیکترین دانشگاه در محل زندگی خود تحصیل کنند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
حضرت زینب سلام‌الله علیها در خردسالی پدربزرگ خود، پیغمبر اسلام صلی‌الله علیه و آله را از دست داد. در حالی که سخنرانی کوبنده و آگاه‌کننده حضرت زینب سلام‌الله علیها، نشان داد که یزیدیان چه جنایت بزرگی مرتکب شده‌اند و ضعف آن‌ها را برای همه آشکار کرد. اسارت عزتمندانه حضرت زینب سلام‌الله‌علیهاشاید در نظر عده‌ای به نظر برسد که اسارت، نوعی کوچک شدن با خود همراه دارد. ضرورت الگوگیری از حضرت زینب سلام‌الله علیهاحضرت زینب سلام‌الله علیها چطور الگویی برای زنان امروز است؟ درواقع می‌خواهیم بدانیم چه ابعاد شخصیتی آن حضرت می‌تواند الگوی زنان امروز باشد؟ یکی از اصلی‌ترین وجهه‌های شخصیتی حضرت زینب سلام‌الله علیها صبر همراه با متانت و شجاعت آن حضرت است. حضور اجتماعی حضرت زینب سلام‌الله علیها هم نمونه دیگری از الگو شدن آن حضرت برای زنان است.
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، جلسات علنی مجلس شورای اسلامی هفته آینده در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه بعد از دو هفته تعطیلی آغاز خواهد شد. بررسی ایرادات شورای نگهبان در طرح‌های اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاح مواد ۱ و ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی و طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی و بررسی ایرادات شورای نگهبان در لوایح الحاق ایران به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده و ایمنی مدیریت پسماند و پرتوزا و لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد. بررسی طرح اصلاح تعطیلات رسمی، استفساریه تبصره ۱ ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، لایحه مالیات بر ارزش افزوده، طرح اصلاح موادی از قانون تسهیلات و آیین‌ دادرسی دیوان اداری، طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی و طرح استفساریه بند ۲ ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم از دیگر موارد کاری مجلس شورای اسلامی است. لایحه موافقت نامه سرویس هوایی دوجانبه بین ایران و کویت، طرح اصلاح ماده ۱۳۳ قانون مالیات‌های مستقیم، لایحه موافقت‌نامه چارچوب تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه، طرح الحاق دو تبصره به ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه و طرح اداره و نظارت بر سازمان صداوسیما و همچنین طرح اجرایی توزیع و عرضه سوخت و سی ان جی در کشور نیز در دستور کار مجلس قرار دارد. نمایندگان هفته آینده ضمن بررسی سوالات موسوی لارگانی و انصاری نمایندگان فلاورجان و داراب از وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارش کمیسیون آموزش در مورد پذیرش خارج از ظرفیت دانشجو در دانشگاه آزاد و گزارش این کمیسیون در مورد حادثه آتش‌سوزی مدرسه دختران در زاهدان را بررسی می‌کنند همچنین بررسی گزارش کمیسیون عمران درباره تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از قراردادهای منعقده برای تامین هواپیما و نوسازی سیستم‌های ناوبری هوایی توسط وزارت راه و شهرسازی و همچنین تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مورد آسیب‌شناسی، چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال ۱۳۹۸ و در نهایت تقاضای عده‌ای نمایندگان در مورد رسیدگی به طرح اساسنامه شرکت ملی گاز براساس اصل ۸۸ قانون اساسی را در دستور کار دارند.
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
با شروع مهرماه و نزدیک شدن به روزهای مدرسه، استرس ناشی از آن نیز در کودکان و نوجوانان افزایش پیدا می‌کند. استرس هایی که نه تنها شامل کلاس اولی‌ها نمی‌شود، بلکه تمامی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف را در بر می‌گیرد. بعضا استرس بازگشت به مدرسه، والدین را نیز به اندازه دانش آموزان درگیر می‌کند. برخی از عوامل تأثیرگذار بر استرس دانش آموزان به شرح زیر است: اضطراب جدایی از والدین در مدرسهدر دوران مدرسه مجموعه‌ای از ترس‌ها برای کودک ایجاد می‌شود. اولین ترس، ترس از محیط مدرسه است.

به انتهای لیست رسیدید