فرسنگ‌ها

فرسنگ‌ها

تابناکتابناک12 دقیقه قبل
دو شکست متوالی تیم‌ملی دوباره نام کارلوس کی‌روش را سر زبان‌ها انداخت. تعدادی از سلبریتی‌ها تصویر او را منتشر کردند و از دلتنگی‌شان برای کارلوس نوشتند. دیروز یک رسانه ایرانی تلاش کرد گفت‌وگویی در این باره با کارلوس داشته باشد. برای تان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.» این پیام کارلوس به کسانی بود که نامش را این روز‌ها صدا می‌زنند و فدراسیون را شماتت می‌کنند چرا اجازه داد او برود. البته وضعیت کی‌روش هم در کلمبیا خوب نیست و خودش در آنجا با مشکلاتی روبه‌روست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز52 دقیقه قبل
دو شکست متوالی تیم‌ملی دوباره نام کارلوس کی‌روش را سر زبان‌ها انداخت. تعدادی از سلبریتی‌ها تصویر او را منتشر کردند و از دلتنگی‌شان برای کارلوس نوشتند. کی‌روش با وجود آنکه فرسنگ‌ها از ایران دور است و تیم‌ملی کلمبیا را برای حضور در کوپا آمریکا آماده می‌کند، از طریق فضای مجازی کم و بیش در جریان جوی که در کشور وجود دارد، قرار گرفته است. برایتان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.» این پیام کارلوس به کسانی بود که نامش را این روزها صدا می‌زنند و فدراسیون را شماتت می‌کنند چرا اجازه داد او برود. البته وضعیت کی‌روش هم در کلمبیا خوب نیست و خودش در آنجا با مشکلاتی روبه‌روست.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
دو شکست متوالی تیم‌ملی دوباره نام کارلوس کی‌روش را سر زبان‌ها انداخت. تعدادی از سلبریتی‌ها تصویر او را منتشر کردند و از دلتنگی‌شان برای کارلوس نوشتند. فوتبالی‌ها هم بیکار نبودند و به صف حامیان کارلوس پیوستند تا این‌گونه از ویلموتس انتقاد کنند. برایتان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.» این پیام کارلوس به کسانی بود که نامش را این روزها صدا می‌زنند و فدراسیون را شماتت می‌کنند چرا اجازه داد او برود. البته وضعیت کی‌روش هم در کلمبیا خوب نیست و خودش در آنجا با مشکلاتی روبه‌روست.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
بیش از چهل سرود حماسی در جبهه‌ها خوانده‌اموی با اشاره به سرودها و اشعاری که در جبهه‌ها می‌خواند گفت: در جبهه‌های نبرد بیشتر سرودهای حماسی خوانده می‌شد. یکی از دلایلی که منجر به ماندگاری سرودهای انقلابی شد اتحادی بود که بین مردم وجود داشت. همه گروه از جمله شاعر، نوازنده، خواننده و آهنگساز با یکدیگر همدل بودیم و اختلافی بین ما نبود و بدون هیچ چشمداشت مادی هدفمان ساختن سرود برای شهدا، خانواده شهدا و جانبازان بود. حضور خدمت امام (ر) و تأیید ما به عنوان هنرمند توسط ایشان در عرصه موسیقی و انقلاب بسیار مهم بود. همیشه هم گفته‌ام تا نفس دارم برای شهدا، انقلاب و ایران می‌خوانم.

راهنمای خرید مانیتور کامپیوتر

29+
زومیتزومیت4 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران4 روز قبل
به راستی که من برای به کمال رساندن مکارم اخلاق مبعوث شده‌ام.» می‌دانیم که اخلاق مهم‌ترین ویژگی رسول خداست اما وقتی پای عمل می‌رسد می‌بینم که اوضاع اخلاق در جامعه اسلامی حسابی لنگ می‌زنند و فرسنگ‌ها با اخلاق فاصله دارد. کافی است جمعه‌ها برخی از تریبون‌های نماز بعضی از شهرها را گوش کنید و یا در رسانه‌ها بخوانید. خطبه‌هایی خوانده می‌شود که هیچ نشانه‌ای از زبان نرم و اخلاق نیکو ندارد. این بیان کجا با مکارم اخلاق هماهنگی دارد؟ سخنرانی برخی از منبری‌ها که در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود که در آن به راحتی به افراد تهمت زده می‌شود و به آسانی مورد توهین قرار می‌گیرند، کجا با زبان نرم پیامبر همخوانی دارد؟. می‌گویند تهمت زدن و غیبت کردن نکوهیده است و برخلاف روش اسلام اما هر روز به دیگران تهمت زده می‌شود بدون اینکه سند یا مدرکی ارائه داده شود.

سفر به سرزمین برف و آفتاب +عکس

10+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل

سفر به سرزمین برف و آفتاب/قاب زیبای پاییزی در کهگیلویه و بویراحمد

13+
مهرمهر5 روز قبل

عملکرد مایکروسافت در فضای وب بهتر از ویندوز است

3+
زومیتزومیت5 روز قبل
فارسفارس1 هفته قبل
بارندگی روز شنبه، مردم بندرعباس را غافلگیر کرد و بیشتر خیابان‌ها و معابر در مناطق مختلف و خانه‌ها به خصوص در محلات حاشیه‌ای شهر بندرعباس از خسارات این بارندگی در امان نماندند. سقف و دیوار خانه‌های فرسوده در محلات حاشیه‌ای و بافت‌های فرسوده بندرعباس در اثر بارندگی بسیار آسیب دیدند و این سناریو در ایام مختلف و در بارندگی‌ها تکرار می‌شود که تاکنون اقدام اساسی برای رفع این مشکل اندیشیده نشده است. ‎رفع مشکلات در مناطق حاشیه‌ای و بافت‌های فرسوده، نوسازی این بافت‌های فرسوده و حمایت‌های لازم و در گام دوم تشویق مالکان این املاک برای نوسازی بافت‌های فرسوده است تا از بروز حوادث جبران‌ناپذیر جلوگیری شود. ‎در بارندگی‌ها نشان داده می‌شود که مسؤولان فرسنگ‌ها از خدمات‌رسانی به مردم فاصله دارند و فقط نظاره‌گر می‌مانند و اقدام اساسی صورت نمی‌گیرد، حوادث در بارندگی تکرار می‌شوند و برای پیشگیری از خسارات احتمالی اقدام اساسی صورت نمی‌گیرد. در محلات حاشیه‌ای و بافت‌های فرسوده بندرعباس که با مشکل آب گرفتگی مواجه شده‌اند، رفت و آمد در آنها به کندی صورت می‌گیرد و یا متوقف می‌شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی یک کارگردان تئاتر معتقد است: در حال حاضر تئاتر مشهد را می‌توان از دو جنبه مورد ارزیابی قرار داد، جنبه سخت افزاری به معنی امکانات و زیرساخت، جنبه نرم‌افزاری به معنی عوامل انسانی و مدیریت. علی‌اکبر خداشناس، کارگردان باسابقه تئاتر مشهد در خصوص این مسئله یادداشتی در اختیار ایسنا قرار داده که در این یادداشت جنبه تاریخی و سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تئاتر مشهد را از دیدگاه شخصی خود مورد ارزیابی قرار داده است. شهر مشهد پس از تهران دارای بیشترین تعداد گروه‌های تئاتری کشور است و یکی از پایگاه‌های بزرگ فرهنگ و هنر ایران از اعصار گذشته تا همین امروز بوده که حضور هنرمندان بسیار موفق ادبیات سینما و تئاتر کشور بیان کننده این موضوع است. در تئاتر مشهد مدیران خوب وجود دارند، اما برای پیشرفت و موفقیت نیازمند تعریف راهبرد و مشخص نمودن راه و تدوین راهبرد است. در این چند سال اخیر با توجه به آشتی دوباره مخاطب با تئاتر که می‌تواند محدودیت موسیقی در شهر مشهد یکی از دلایل عمده آن باشد، می‌توان این فرصت را مغتنم شمرده و از این سرمایه بی‌نظیر موجود استفاده درست کرد و آن‌ها را با هنر فاخر و درست تئاتر آشنا ساخت تا این سرمایه برای همیشه برای تئاتر مشهد ماندگار بماند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم-محمدخاجیفیلم سینمایی «سمفونی نهم»؛ دهمین فیلم بلند سینمایی محمدرضا هنرمند پس از هفده سال دوری از عرصه سینماست. «سمفونی نهم» روایت‌گر داستان ملک‌الموتی (با بازی حمید فرخ نژاد) است که ساعاتی پیش از قبض روح انسان‌ها نزد آنها حاضر می‌شود و دقایق باقی مانده عمر مسافران سفر مرگ را با آنها می‌گذراند. «سمفونی نهم» یک فانتز بیهوده و مأیوس کننده‌ از کارگردان سریال درخشان زیرتیغ است؛ فیلمی معلق میان کمدی و جدی که لحن مبهم آن به انسجام روایت‌پردازی‌اش لطمه می‌زند. ملک الموت «سمفونی نهم»، به نوعی ورژن ایرانی فرشته مرگ در نمایشنامه «مرگ در می‌زند» وودی آلن است؛ شخصیتی شوخ و شنگ که فرخ نژاد کمابیش از عهده ایفای نقش آن برآمده است. وجه تسمیه فیلم «سمفونی نهم»، به یکی از آثار «لودویگ بتهوون»؛ موسیقی‌دان شهیر آلمانی دلالت دارد که ازقضا نام آن «سمفونی نهم» است و به سمفونی مرگ نیز شهرت دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
سنگ بنای یک انقلاب علمی در کشور گذاشته شده و این انقلاب، شهیدانی از قبیل: شهدای هسته‌ای نیز داده است. ۳) اقتصاد: اقتصاد یک نقطه‌ی کلیدی تعیین‌کننده است. این مبارزه بخش اثرگذاری است از تلاش همه‌جانبه‌ای که نظام جمهوری اسلامی باید در راه استقرار عدالت به کار برد. در جمهوری اسلامی، دل‌های مسئولان به طور دائم باید برای رفع محرومیتها بتپد و از شکاف‌های عمیق طبقاتی بشدت بیمناک باشد. این‌ها بخشی از مظاهر عزت جمهوری اسلامی است که جز با شجاعت و حکمت مدیران جهادی به دست نمی‌آمد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، کتاب بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران توسط انتشارات انقلاب اسلامی ایران منتشر شده و هم اکنون در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. انقلاب اسلامی؛ مایه‌ی سربلندی ایران و ایرانیانقلاب اسلامی ملت ایران، قدرتمند، اما مهربان و باگذشت و حتی مظلوم بوده است. عظمت پیشرفت‌های چهل‌ساله‌ی ملت ایران آنگاه بدرستی دیده میشود که این مدت، با مدتهای مشابه در انقلاب‌های بزرگی همچون انقلاب فرانسه و انقلاب اکتبر شوروی و انقلاب هند مقایسه شود. ایران به برکت انقلاب، اکنون در جایگاهی متعالی و شایسته‌ی ملت ایران در چشم جهانیان و عبورکرده از بسی گردنه‌های دشوار در مسائل اساسی خویش است. امروز ملت ایران علاوه بر آمریکای جنایت‌کار، تعدادی از دولت‌های اروپایی را نیز خدعه‌گر و غیر قابل اعتماد میداند.
الفالف1 هفته قبل
چرا هیچ شخص و نهادی در مجلس یا بیرون از مجلس تا به حال علی مطهری را به دلیل بی‌عفتی در کلام مورد مؤاخذه قرار نداده است؟ مطهری چگونه باید خود را معرفی کند و بگوید من فرد فحاش و بی‌ادبی هستم. غروب همان روز نیز فیلمی از عبارت توهین آمیز نماینده مجلس و عضو لیست امید خطاب به یک دانشجو منتشر شد که مطهری می‌گوید «قرض ضدبارداری هم خواستی برای شما دارم.» ما بیرون آمدیم و دیدیم یک ویدئو پخش کردند مبنی براینکه «توهین علی مطهری به یک دانشجوی دختر» این در حالی است که این دانشجو پسر بود، اگر دختر بود همان‌جا اعتراض می‌کردند. وقتی در مراسم دانشجویی شرکت می‌کنید، باید سعه‌صدر بالایی داشته باشید و خود را آماده انتقادات تند کنید. آیا این پاسخ شما درخور یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بود؟ بله در مقابل صحبت‌هایی که او کرد، این پاسخ برای تأدیبش لازم بود.
رکنارکنا2 هفته قبل
اما برایم جالب بود که چطور گوگل این گزینه را پس از معرفی پیکسل ۴، از گوشی حذف کرده است. اما دقیقا این اتفاق افتاد و حتی خانم شری لین (Sherry Lin) مدیر محصولات پیکسل، سیستم تشخیص چهره پیکسل ۴ را «فوق امن» خطاب کرد. کاربران می‌توانستند با چشمانی بسته هم سیستم تشخیص چهره این گوشی به همراه اسکنر عنبیه آن را به اشتباه بیاندازند و گوشی را باز کنند. در عوض گوگل یکی از «بدیهیات» پیکسل ۴ (امنیت کاربران) را در قالب یک «انتخاب» (اگر کاربری …) پیش روی کاربر می‌گذارد. مشکل فقط چشم نیستبا این حال کمپانی‌های دیگری نیز پیش از گوگل وعده و وعید‌های بسیاری در رابطه با سادگی و امنیت سیستم تشخیص چهره گوشی‌ها داده بودند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
مطابق آخرین آمارها ایران حدود ۲۴ میلیارد دلار به ۱۵ کشور همسایه صادرات دارد، عددی که نشان‌دهنده سهم حدود ۲ درصدی از مجموع واردات کشورهای همسایه است. عمان نیز ظرفیت ۲ میلیارد دلاری برای توسعه تبادلات تجاری با ایران را دارد. این کشور با جمعیت پنج میلیون نفری، ۲۰ میلیارد دلار در سال واردات دارد که به این لحاظ می‌تواند بازار خوبی برای صادرات کالاهای تولیدی ایران باشد. اما عراق به‌عنوان یکی از مهمترین مقاصد اقتصادی ایران در سال‌های اخیر مورد توجه فعالان تجاری قرار گرفته است. صادرات ایران به عراق در پنج ماه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۳۰ درصدی مواجه بود که این افزایش بیشتر به ‌دلیل صادرات انرژی رقم خورده است.
رکنارکنا2 هفته قبل
اسکندری با بازی در مجموعه «گیله‌وا» بعد از سال‌ها به تلویزیون بازگشته و از این تجربه راضی است. وضعیت سینما، تئاتر و تلویزیون در این سال‌ها برای بعضی از بازیگرها که خاستگاه فرهنگی دارند دشوار شده. اصراری که به تاثیر و نقش شانس در برنده شدن و کسب درآمد در تلویزیون می‌شود، نتیجه خوبی ندارد. شما نقش‌های متفاوتی هم در تلویزیون بازی کرده‌اید. با چند کار اولی در سینما کار کرده‌ام که آن فیلم‌ها از بهترین آثار کارنامه آنها است.
رکنارکنا2 هفته قبل
فیسک در مقاله خود با تمسخر کردن ترامپ نوشت: معلوم نیست اعضای داعش چقدر از این پیشنهاد خارق‌العاده، شاد شده باشند. معلوم نیست چطور رفقای آن‌ها که هنوز در مرز‌های ما پرسه می‌زنند چنین پیشنهادی را قلبا پذیرفته باشند. اگر یادتان باشد ما قبل از مرگ اسامه بن لادن، چهار بار او را کشته بودیم. البته باز هم طبق معمول، باید چند روز دیگر صبر کنیم تا بفهمیم چه تعداد افراد بی‌گناه دیگر در این حمله کشته شدند. اینکه گفته شود همه آن‌هایی که کشته شدند از اعضای داعش بوده‌اند نیز قدری رنگ و بوی فیلم‌های هالیوودی را دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
اعتراض‌ها و انتقاد‌ها به شیوه‌نامه انضباطی جدید دانشجویان ادامه دارداعتراض دانشجویان، تکذیب مسئولان وزارت علوم و وعده اصلاح از سوی معاون رئیس‌جمهور. یک منبع آگاه در وزارت علوم که نمی‌خواهد نامش فاش شود، صحبت‌های علومی را تأیید می‌کند. وی می‌گوید: کار نسنجیده و ناپخته معاون دانشجویی وزارت بهداشت، باعث این اتفاق شده و باید در قبال آن موضع‌گیری کرد. چون شیوه‌نامه انضباطی در همه کار‌ها وجود دارد. وی همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره آخرین وضعیت آیین‌نامه انضباطی دانشجویان افزود: آیین‌نامه انضباطی دانشجویان مصوبات خاص خود را دارد و هم‌اکنون در حال اجراست و شیوه‌نامه برای اجرای دقیق این آیین‌نامه تنظیم شده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
در لیگ برتر در کورس قهرمانی نیستند و می‌خواهند ناکامی‌های‌شان را در جام اتحادیه جبران کنند. چلسی؛ جام ارزشمند برای فرانکیاخبار ورزشی- چلسی نه بحران‌زده است و نه مشکلی دارد. بعد از دریافت ۴ گل در اولدترافورد خیلی خوب تیمش را جمع کرد و در لیگ برتر هم تا رده چهارم بالا آمد. از چلسی کسی انتظار قهرمانی در لیگ برتر را ندارد، به همین دلیل مسابقات حذفی برای‌شان اهمیت دوچندانی پیدا خواهد کرد. آخرین جدالدر اولین هفته لیگ برتر فصل جاری منچستریونایتد با نتیجه‌ای عجیب چلسی را شکست داد.
مهرمهر2 هفته قبل
البته نه تمام ماجرا را، اما زندگی و پایان کار ابوبکر بغدادی - رهبر داعش - را پیش‌بینی کرده است. ابوبکر بغدادی داعش، به احتمال زیاد در همان فضایی نفس کشیده که فخرالدین رمان آلوت. ابوبکر بغدادی شدن در این فضا چندان عجیب نیست و عجیب نیست اگر ابوبکر بغدادی‌ها سال‌های سال ادامه پیدا کنند. از این فاصله می‌توان به آنچه انسان را به نقطه‌ای می‌رساند که فخرالدین آلوت یا ابوبکر بغدادی رسیده‌اند، اندیشید. آنچه در آخر داستان ابوبکر بغدادی، در گوشه‌ای از کشور سوریه رخ داده نیز بی‌شباهت به پایان داستان فخرالدین نیست.
پارس نیوزپارس نیوز3 هفته قبل
در هیچ جایی از تاریخ کوروش یا پادشاه ایرانی به این اسم نداشتیم. کوروش یهودی بود که یهودیان را از بابل نجات داد. حسن پیرنیا که فردی فراماسونر بود در کتاب تاریخ ایران باستان از سلسله هخامنشی و موسس آن یعنی کوروش سخن گفت. آیا ما عید نوروز، جام جم، تخت جمشید و … نداریم؟ جمشید شخصیت تاریخی ایران باستان و قبل از کوروش بود. در طول تاریخ باستان ما حکومت پادشاهی ایرانی و نه هخامنشی داشتیم.
روزنوروزنو3 هفته قبل
یکی از نکات بارز نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران، تعداد کم گل‌های به ثمر رسیده تا پایان هفته هشتم این رقابت‌ها است. صنعت نفت، فولاد و نفت مسجد سلیمان سه تیم خوزستانی لیگ برتر هستند. آمار ضعیف گلزنی در لیگ برتر فوتبال ایران و تاثیر آن در وضعیت تیم ملیپیکان، استقلال، نساجی، سپاهان و پرسپولیس تنها تیم‌های این فصل لیگ هستند که تاکنون تعداد گل‌های شان ۲ رقمی شده است. فقر گلزنی در فوتبال ایران تنها به این دوره از لیگ برتر اختصاص ندارد. طبق آخرین رتبه بندی AFC، لیگ برتر ایران در رتبه پنجم برترین لیگ‌های قاره آسیا قرار دارد، اما با نگاهی به آمار گلزنی ۹ لیگ برتر قاره کهن متوجه می‌شویم که فوتبال ایران فاصله زیادی با سایر کشور‌ها در این زمینه دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اما چه می‌شود که تعهد به انتشار اخبار درست و حقیقی به این سادگی رنگ می‌بازد؟ چه می‌شود که رسانه‌ای خبری را منتشر می‌کند، خبر تکذیب می‌شود، اما نه پاسخی به اذهان پرسشگر عمومی داده می‌شود و نه کسی به تاثیرات خبر بر اقشار مختلف جامعه فکر می‌کند. سه‌شنبه، سی‌ام مهرماه، یکی از روزنامه‌های رسمی کشور خبری منتشر کرد که ساعت‌ها در فضای مجازی دست به دست شد. خبر از ابلاغیه‌ای حکایت داشت که استخدام منشی‌های زن را برای تمام اداره‌های دولتی ممنوع می‌کرد. خبر از بدو انتشار در شبکه‌های اجتماعی مورد هجمه‌های مختلف قرار گرفت. بخش دیگری از موضوع به تاثیری که یک خبر بر فکر، رویکرد و روان مردم می‌گذارد مربوط می‌شود.

آئودی A۱ با تیونینگ ABT و قدرت ۴۰۰ اسب‌بخار رونمایی شد

11+
زومیتزومیت3 هفته قبل
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
زومیت: آئودی A۱ اسپرت‌بک با اینکه خودرو اسپرت قلمداد می‌شود، همچنان فرسنگ‌ها با خودروهای اسپرتی فاصله دارد که از آئودی دیده‌ایم. پیشرانه‌ی جدید پس از انجام اصلاحات ABT، می‌تواند ۴۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند. با این تغییرات، خودرو ABT حتی از مدل تولید محدود آئودی A۱ Quattro خاص‌تر و جذاب‌تر است؛ خودرویی که سال ۲۰۱۱ رونمایی شده بود. به‌دلیل حذف صندلی‌های عقب، ABT دستگیره‌ی درهای عقب این خودرو را نیز حذف و صندلی‌های اسپرتی درون خودرو نصب کرده است که به‌خوبی از بدن حمایت می‌کنند. باتوجه به تغییرات اعمال‌شده در آئودی A۱ تیونینگ‌شده، به‌نظر می‌رسد قیمتش فراتر از مدل RS۳ باشد که چنین مسئله‌ای چندان توجیه مالی ندارد.
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
رسانه‌های آزاد و آزادی بیان و آزادی اعتصاب و تجمع و اعتراض، صدای مردم را به‌هنگام به گوش حاکمان می‌رساند. نتایج نظرسنجی‌ها هم فقط وقتی که موافق طبع سیاسی نیروهای غرب‌ستیز کشور باشد، حاکی از واقعیت جامعۀ ایران نیست. مثلا در بحث از «سبک زندگی»، واقعیت روزمرۀ جامعۀ ایران نشان می‌دهد که اکثریت مردم ایران، خواهان سبک زندگی متفاوتی هستند. این تحول به معنای دست شستن اکثر دینداران از دینداری‌شان نیست؛ بلکه نشان‌دهندۀ تحولات اجتماعی و فرهنگی عمیق جامعۀ ایران است. امروزه حتی قشری‌ترین دینداران جامعۀ ایران نیز هر روز سری به اینستاگرام و تلگرام و سایر رسانه‌های اینترنتی می‌زنند.
فارسفارس3 هفته قبل
سمنان با وجود شرکت‌های بزرگ خودروساز و قطعه‌ساز حرف‌های زیادی برای گفتن در این بخش دارد؛ اما صنعت خودروسازی چرا همچنان دربند مونتاژکاری دولتی‌هاست و آیا خودباوری خصوصی‌ها نتیجه‌ای داشته است؟ خبرگزاری فارس سمنان- معصومه رشیدی: خودروسازی از صنایع مهم و درآمدزای جهان به کار می‌رود و ایران نیز از سالیان دور تلاش کرده است تا در این صنعت جای پایی برای خود باز کند. کارخانه‌های مختلف خودروسازی در کشورمان با این رویکرد بنا شده که ایران را به کشوری دارای فناوری خودروسازی تبدیل کند؛ اما آنچه امروز مشهود بوده، این است که این صنعت در کشور ما پیشرفت چندانی نداشته است. دو رویکرد مهم در صنعت خودروسازی وجود دارد که سبب می‌شود تحلیل‌های مختلف، به نقاط ضعف و قوت متعددی درباره این صنعت اشاره کنند. استان سمنان با وجود شرکت‌های بزرگ خودروساز و قطعه‌ساز حرف‌های زیادی برای گفتن در این بخش دارد؛ اما صنعت خودروسازی چرا همچنان دربند مونتاژکاری دولتی‌هاست و آیا خودباوری خصوصی‌ها نتیجه‌ای داشته است؟ خودروسازی؛ فرسنگ‌ها تا ملی‌شدنحسین گروسی، کارشناس مسائل اقتصادی و نماینده مجلس نهم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس می‌گوید: وضع صنعت خودروسازی کشور هنوز به مرز ملی شدن نرسیده است و شاهد مونتاژکاری در صنعت خودروسازی هستیم. وی با تأکید بر اینکه تنوع ساختار تنها ملاک تحول در صنعت خودروسازی نیست، اضافه کرد: درون و اجزای خودروهای داخلی باید دچار این تحول شوند و شاهد این نوع تغییرات باشیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 هفته قبل
اصل فرمایش ایشان از نظر اقتصادی کاملا صحیح است (البته عرایض من متوجه اقتصاد متعارف است نه رتوریک سیاسی مورد استفاده ایشان). از این‌رو طبق تعریف (و پیرو فرمایش ایشان) معنی ندارد که دولت بین شهروندان پول توزیع کند. طبیعتا موضوع محدود به صنعت خودرو نیست. به باور نگارنده پیش‌شرط حذف موفقیت‌آمیز یارانه‌ها آزادسازی اقتصاد کشور است و از نماینده شهرمان انتظار می‌رود که با تمرکز بر اولویت تحریم‌های داخلی، ضمن دفاع از حقوق حقه موکلانش شرایط را برای اصلاح و حذف یارانه‌ها فراهم کند. حتما عده‌ای خواهند گفت که با آزادسازی اقتصاد، هزینه‌ها بیش از پیش برای مردم بالا خواهد رفت و حذف یارانه‌ها سخت‌تر خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

علیرضا بهشتی