فرمانداری اشکذر

فرمانداری اشکذر

مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی پوردهقان امروز در کارگروه اشتغالزایی شهرستان اشکذر با اشاره به اینکه اشکذر یکی از شهرستانهای مهم در حوزه کشاورزی استان یزد به شمار می‌رود، اظهار داشت: ارائه تسهیلات در این زمینه می‌تواند به افزایش آمار اشتغالزایی کمک کند. وی با بیان اینکه اشکذر رتبه اول در استان یزد در زمینه جذب وام‌های کم بهره طرح‌های اشتغال زایی کشاورزی از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه را دارد، افزود: تاکنون نیز در این زمینه ۲۱۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است. پوردهقان عنوان کرد: تاکنون بیش از ۷۰ درصد از تسهیلات پرداختی توسط بانک‌های عامل در زمینه طرح‌های کشت جایگزین با آبیاری نوین و تغییر کشت در قالب بهره وری بالاتر پرداخت شده است. معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری اشکذر با اشاره به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریالی تخصیص یافته از محل بند الف تبصره ۱۸ بودجه به استان برای حمایت از طرح‌های اشتغالزایی بخش کشاورزی یادآور شد: لازم است اعضای کارگروه اشتاغال پیگیری جدی برای برگزاری جلسات و برنامه ریزی برای جذب بیشتر این اعتبارات در شهرستان اشکذر را داشته باشند. پوردهقان تاکید کرد: سیاست کارگروه اشتغال شهرستان حمایت از طرح‌های دانش بنیان، کم آبخواه و سبز است که از ردیف همین تسهیلات حمایت خواهد شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نیره پورملائی در سفر به شهرستان اشکذر و دیدار با فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان اظهار داشت: تعدادی از صنایع مستقر در شهرستان اشکذر در زمره صنایع آلاینده هستند که با تذکرهای بسیار و اعزام کارشناسان در تلاش برای رفع آلایندگی این واحدها بوده‌ایم. وی با بیان اینکه برخی از این صنایع توجهی به اخطارهای محیط زیست و تذکرهای کتبی و شفاهی نداشته‌اند، افزود: تعدادی از این واحدها با همکاری فرمانداری و هماهنگی با مراجع ذیربط تعطیل شد. پورملائی عنوان کرد: تلاش ما، ساماندهی صنایع آلاینده در شهرستان اشکذر است که امیدواریم این مهم با همکاری فرمانداری محقق شود. مدیرکل محیط زیست استان یزد همچنین از همراهی و همکاری مجموعه فرمانداری اشکذر برای راه اندازی نمایندگی اداره محیط زیست در اشکذر قدردانی کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با نظارت بیشتر بر واحدهای صنعتی، خواسته اصلی مردم اشکذر که بهره مندی از هوای پاک است را محقق کنیم. وی با بیان اینکه علیرغم صنعتی بودن شهرستان اشکذر اداره محیط زیست در این شهرستان نمایندگی ندارد، تصریح کرد: اگر چه فعالیت هایی تحت عنوان بازدیدهای سر زده توسط نماینده اداره محیط زیست استان صورت می‌گیرد اما خواسته اصلی مردم فعالیت اداره و یا نمایندگی مستقل محیط زیست در شهرستان است.
رکنارکنا3 ماه قبل
به گزارش رکنا، هادی هادی‌نسب اظهار داشت: مردم اشکذر مدت‌ها از بی ناخوشایند و آلودگی هوا در منطقه ابراز نارضایتی می‌کردند که اعلام این نارضایتی‌ها پیگیری موضوع را در دستور کار فرمانداری اشکذر قرار داد. وی بیان کرد: با همکاری محیط زیست استان یزد، بازدید از واحدهای صنعتی اشکذر آغاز شد تا واحدهایی که باعث ایجاد بوی مشمئز کننده و آلودگی شدید هوا شناسایی شوند. هادی‌نسب عنوان کرد: به دنبال این بازرسی‌ها، پنج واحد آلاینده شناسایی شدند که به همه واحدها اخطارهای کتبی ارائه شده و در جلسات متعددی در قالب شورای سلامت و امنیت غذایی که در فرمانداری اشکذر برگزار شد، از این واحدها دعوت به عمل آمد. فرماندار اشکذر خاطرنشان کرد: سه مورد از واحدهای آلاینده شناسایی شده به هیچ وجه همکاری نکردند و حتی در جلسات نیز حاضر نشدند بر این اساس با هماهنگی دستگاه قضائی نسبت به تعطیلی این واحدها اقدام شد. اشکذر یکی از شهرستان‌های صنعتی استان یزد است که در فاصله ۱۶ کیلومتری از مرکز استان قرار گرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر3 ماه قبل
وی بیان کرد: با همکاری محیط زیست استان یزد، بازدید از واحدهای صنعتی اشکذر آغاز شد تا واحدهایی که باعث ایجاد بوی مشمئز کننده و آلودگی شدید هوا شناسایی شوند. هادی‌نسب عنوان کرد: به دنبال این بازرسی‌ها، پنج واحد آلاینده شناسایی شدند که به همه واحدها اخطارهای کتبی ارائه شده و در جلسات متعددی در قالب شورای سلامت و امنیت غذایی که در فرمانداری اشکذر برگزار شد، از این واحدها دعوت به عمل آمد. فرماندار اشکذر خاطرنشان کرد: سه مورد از واحدهای آلاینده شناسایی شده به هیچ وجه همکاری نکردند و حتی در جلسات نیز حاضر نشدند بر این اساس با هماهنگی دستگاه قضائی نسبت به تعطیلی این واحدها اقدام شد. وی افزود: سه واحد تعطیل شده در زمینه تولید کود شیمیایی و کاغذ فعالیت داشتند و استانداردهای زیست محیطی را رعایت نکرده بودند و حتی در مقابل اخطارهای مختلف، هیچ اقدام موثری انجام ندادند. به گزارش مهر، اشکذر یکی از شهرستان‌های صنعتی استان یزد است که در فاصله ۱۶ کیلومتری از مرکز استان قرار گرفته است.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
فرماندار اشکذر گفت: مسئولان از اجرای برنامه‌های یکنواخت و تکراری در ایام اوقات فراغت خودداری کرده و به دنبال ایده‌های جذاب برای جوانان و نوجوانان باشند. وی عنوان کرد: دستگاه‌های شهرستان باید برنامه ریزی‌های لازم را انجام داده باشند و اکنون در صدد اجرای برنامه‌ها باشند. هادی‌نسب بر ضرورت پرهیز از اجرای برنامه‌های یکنواخت و تکراری همچنین پرهیز از موازی کاری دستگاه‌ها در این زمینه تاکید کرد. وی همچنین تاکید کرد: دستگاه‌های عضو ستاد باید ضمن استفاده از توان یکدیگر در اجرای برنامه‌های اوقات فراغت، برنامه‌های جدید و جذاب برای جوانان پیش‌بینی کنند. سرپرست فرمانداری اشکذر خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها توجه داشته باشند در زمینه برنامه‌های اوقات فراغت تنها به ارائه آمار توجه نکنند بلکه برای خروجی داشتن برنامه‌ها نیز اهتمام داشته باشند.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هادی هادی‌نسب عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان اشکذر با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان و فراغت بیشتر جوانان و نوجوانان به دلیل فارغ شدن آنها از تحصیل اظهار داشت: باید برای غنی سازی اوقات فراغت آنها برنامه ریزی‌های انجام شده به درستی اجرایی شود. وی عنوان کرد: دستگاه‌های شهرستان باید برنامه ریزی‌های لازم را انجام داده باشند و اکنون در صدد اجرای برنامه‌ها باشند. هادی‌نسب بر ضرورت پرهیز از اجرای برنامه‌های یکنواخت و تکراری همچنین پرهیز از موازی کاری دستگاه‌ها در این زمینه تاکید کرد. وی همچنین تاکید کرد: دستگاه‌های عضو ستاد باید ضمن استفاده از توان یکدیگر در اجرای برنامه‌های اوقات فراغت، برنامه‌های جدید و جذاب برای جوانان پیش‌بینی کنند. سرپرست فرمانداری اشکذر خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها توجه داشته باشند در زمینه برنامه‌های اوقات فراغت تنها به ارائه آمار توجه نکنند بلکه برای خروجی داشتن برنامه‌ها نیز اهتمام داشته باشند.
مهرمهر5 ماه قبل
وی بیان کرد: خشکسالی از یک‌سو و زیان‌ده بودن شرکت آب و فاضلاب روستایی از سوی دیگر، خدمت رسانی به مشترکان آب روستایی را دچار مشکل کرده است. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد خاطرنشان کرد: این حجم از فعالیت در روستاهای اشکذر، نیازمند آبرسانی منظم است اما قدیمی بودن تأسیسات آبرسانی، خدمات دهی به مشترکان را با مشکل مواجه کرده است. وی یادآور شد: طی سال‌های اخیر برای احداث مجتمع‌های آبرسانی روستایی در سطح استان اقدامات خوبی انجام شده که یکی از مجتمع‌ها در شهر خضر آباد با عنوان مجتمع آبرسانی امام حسین (ع) احداث شده است. فاتحی با بیان اینکه در حال حاضر تنها فاز اول این مجتمع به بهره‌برداری رسیده است، افزود: انجام فازهای بعدی مجتمع امام حسین (ع) و آبرسانی به روستاهای اشکذر، نیازمند مساعدت فرمانداری و دهیاری‌های این شهرستان است. وی با اشاره به نقش مؤثری که فرمانداری اشکذر می‌تواند در تکمیل این پروژه ایفا کند، بیان کرد: امیدواریم با اتمام فازهای بعدی مجتمع آبرسانی امام حسین (ع)، مشکلات روستاهای شهرستان اشکذر تا حد زیادی برطرف شود.

به انتهای لیست رسیدید