اخبار کشتی فرنگی - آخرین و مهم ترین اخبار کشتی فرنگی از خبرگزاری‌های ایران | خبری
فرنگی

فرنگی

فارسفارس29 دقیقه قبل
اتحادیه جهانی برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در قرعه‌کشی مسابقات، سیستم بلاک‌چین را به تشک کشتی می‌آورد. به گزارش خبرگزاری فارس، اتحادیه جهانی کشتی از اجرای یک روند جدید برای قرعه‌کشی شامل استفاده از فناوری بلاک‌چین برای اطمینان از انتصاب واقعا تصادفی ورزشکاران در جدول مسابقات خبر داده است. خوشحالم که بلاک‌چین را معرفی کردم زیرا این امر باعث می‌شود در قرعه‌کشی اوزان اطمینان کامل از انتخاب تصادفی مطلق داشته باشیم تا زمان را صرفه‌جویی کنیم. در واقع به این معنی خواهد بود که ورزشکاران، مربیان و هواداران می‌توانند تا ۳ روز جلوتر از این رقابت‌ها جداول‌ را ببینند. این روند همیشه در دست بررسی است و این تغییرات نشان می‌دهد که ما آماده انطباق با نیاز مربیان، ورزشکاران و هواداران خود هستیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
عبدالمهدی نصیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص حضور تیم روسیه در جام باشگاه‌های جهان، اظهار داشت: تیم روسیه با ترکیبی بسیار قوی در آستانه حضور در این دوره از رقابت‌ها قرار داشت و حتی مدارک کشتی‌گیران‌شان را هم برای ما ارسال کرده بودند اما چند روز پیش اعلام کردند کشتی‌گیران این تیم به اردوی تیم‌ملی روسیه دعوت شده‌اند و احتمالا با ترکیب دیگری در جام باشگاه‌های جهان حضور پیدا خواهند کرد. روس‌ها گفتند در صدد هستیم با تیمی در حد و اندازه نام روسیه در جام باشگاه‌های جهان حضور پیدا کنیم. وی در خصوص حضور تیم آمریکا در این دوره از رقابت‌ها گفت: با توجه به زمان کمی که تا شروع جام باشگاه‌های جهان باقی مانده است بعید به نظر می‌رسد که تیم آمریکا در این رقابت‌ها حضور پیدا کند. البته از طریق وزارت ورزش و جوانان در حال رایزنی برای حضور این تیم در جام باشگاه‌های جهان هستیم و از حضور این تیم در این رقابت‌ها استقبال خواهیم کرد چرا که معتقدم حضور تیم آمریکا می‌تواند بار فنی این رقابت‌ها را بالا ببرد. این را هم بگویم که تیم قرقیزستان هم برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده و احتمالا تا روزهای آتی چند تیم دیگر هم برای حضور در جام باشگاه‌های جهان اعلام آمادکی خواهند کرد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
در دومین روز از سفر فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران به کشور پاکستان، امیر دریادار حسین خانزادی و هیئت همراه از دانشگاه مهندسی جوهر، پایگاه دریایی قاسم، کارخانه کشتی سازی و مراکز آموزشی و تحقیقاتی نیروی دریایی پاکستان در شهر کراچی بازدید کرد. فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه دانش یک قدرت است، افزود: هنگامی که ما دانش را به اشتراک می‌گذاریم یعنی در اشتراک گذاری قدرت به نتیجه نهایی رسیده‌ایم و همکاری قدرتمند کشورهای همسایه می‌تواند امنیت جمعی را در منطقه بدون حضور بیگانگان تامین کند. ادمیرال زاهد الیاس فرمانده ناوگان کراچی تعاملات آموزشی و بازدید از ظرفیت‌های نیروی دریایی ایران و پاکستان را عامل بهبود و توسعه آموزش عنوان کرد و گفت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نیروی دریایی پاکستان ظرفیت‌های بالایی دارند و ما از دانشجویان خلاق و به روز نیروی دریایی ایران برای ادامه آموزش در کشور پاکستان استقبال می‌کنیم. بر اساس این گزارش، دانشگاه مهندسی دریایی کراچی دارای رشته‌های مکانیک الکترونیک و صنایع دریایی و همچنین مدیریت سلاح و سیستم است که از ۱۴ کشور دنیا دانشجو می‌پذیرد. حضور بر سر مقبره قائد اعظم، رهبر وبنیانگذار پاکستان و همچنین ادای احترام، اهدای گل و قرائت فاتحه پایان بخش برنامه‌های فرمانده نیروی دریایی ارتش در دومین روز از سفر خود به کشور پاکستان بود.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
کنسرت پرواز همای که قرار بود طی روزهای ۱۸ و ۱۹ آذر ۱۳۹۸ در خرم‌آباد برگزار شود، از سوی اداره اماکن استان لغو شد. با عرض پوزش به دستور اماکن استان، کنسرت لغو شد. اداره ارشاد استعلامی از فرمانداری و اماکن گرفت و متاسفانه مکان برگزاری این کنسرت از سوی اداره اماکن تایید نشد. عدم تایید سالن برگزاری کنسرت از سوی اداره اماکن استان لرستان به هیچ وجه به دلایل امنیتی نبود. این بار برای کنسرت پرواز همای سالن خانه کشتی مدنظر بود.
الفالف3 ساعت قبل
فرمانده نیروی دریایی دولت وابسته به ژنرال «خلیفه حفتر» تهدید کرده است که در صورت ورود کشتی‌های ترکیه به آب‌های نزدیک لیبی، آن‌ها را هدف قرار می‌دهد. گروه جهان الف، ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۰۳ ۳۹۸۰۹۱۹۱۹۳به گزارش فارس، فرمانده نیروی دریایی دولت ژنرال «خلیفه حفتر» در لیبی دوشنبه در گفت‌وگو با یک رسانه یونانی بر مخالفت شدید خود با توافق جدید ترکیه با نیروهای دولت وفاق لیبی مستقر در طرابلس تأکید کرد. به نوشته وبگاه «گریک ریپورتر»، فرمانده نیروی دریایی نیروهای خلیفه حفتر در مصاحبه با شبکه خبری «گریک آلفا تی وی» گفت که دستور غرق کردن هرگونه کشتی ترکیه در منطقه را داده است. به نوشته گریک ریپورتر، فرمانده نیروی دریایی حفتر گفت: «من دستور دارم … به محض رسیدن کشتی‌های تحقیقاتی ترکیه، من راه حلی دارم و خودم آن‌ها را غرق می‌کنم. (جزئیات بیشتر) نیروهای شرق لیبی تحت امر ژنرال خلیفه حفتر نیز در روزهای گذشته با صدور بیانیه‌ای امضای توافقنامه بین السراج و اردوغان را باطل دانستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
فرمانده نیروی دریایی دولت وابسته به ژنرال «خلیفه حفتر» تهدید کرده است که در صورت ورود کشتی‌های ترکیه به آب‌های نزدیک لیبی، آن‌ها را هدف قرار می‌دهد. اعتمادآنلاین| فرمانده نیروی دریایی دولت ژنرال «خلیفه حفتر» در لیبی دوشنبه در گفت‌وگو با یک رسانه یونانی بر مخالفت شدید خود با توافق جدید ترکیه با نیروهای دولت وفاق لیبی مستقر در طرابلس تأکید کرد. به نوشته وبگاه «گریک ریپورتر»، فرمانده نیروی دریایی نیروهای خلیفه حفتر در مصاحبه با شبکه خبری «گریک آلفا تی وی» گفت که دستور غرق کردن هرگونه کشتی ترکیه در منطقه را داده است. به نوشته گریک ریپورتر، فرمانده نیروی دریایی حفتر گفت: «من دستور دارم … به محض رسیدن کشتی‌های تحقیقاتی ترکیه، من راه حلی دارم و خودم آن‌ها را غرق می‌کنم. نیروهای شرق لیبی تحت امر ژنرال خلیفه حفتر نیز در روزهای گذشته با صدور بیانیه‌ای امضای توافقنامه بین السراج و اردوغان را باطل دانستند.
فارسفارس4 ساعت قبل
فرمانده نیروی دریایی دولت وابسته به ژنرال «خلیفه حفتر» تهدید کرده است که در صورت ورود کشتی‌های ترکیه به آب‌های نزدیک لیبی، آن‌ها را هدف قرار می‌دهد. فرمانده وابسته به «حفتر» ترکیه را به پاسخ نظامی تهدید کردبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فرمانده نیروی دریایی دولت ژنرال «خلیفه حفتر» در لیبی دوشنبه در گفت‌وگو با یک رسانه یونانی بر مخالفت شدید خود با توافق جدید ترکیه با نیروهای دولت وفاق لیبی مستقر در طرابلس تأکید کرد. به نوشته وبگاه «گریک ریپورتر»، فرمانده نیروی دریایی نیروهای خلیفه حفتر در مصاحبه با شبکه خبری «گریک آلفا تی وی» گفت که دستور غرق کردن هرگونه کشتی ترکیه در منطقه را داده است. به نوشته گریک ریپورتر، فرمانده نیروی دریایی حفتر گفت: «من دستور دارم … به محض رسیدن کشتی‌های تحقیقاتی ترکیه، من راه حلی دارم و خودم آن‌ها را غرق می‌کنم. (جزئیات بیشتر) نیروهای شرق لیبی تحت امر ژنرال خلیفه حفتر نیز در روزهای گذشته با صدور بیانیه‌ای امضای توافقنامه بین السراج و اردوغان را باطل دانستند.
مهرمهر5 ساعت قبل
مهرداد سعدی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر، اظهار کرد: لیگ نوجوانان استان همدان با حضور ۸ تیم از سراسر استان به میزبانی خانه کشتی شهید برزویی نهاوند روز پنجشنبه ۲۱ آذرماه برگزار می‌شود. وی تصریح کرد: این رقابت‌ها با حضور حدود یک‌صد کشتی‌گیر برگزار خواهد شد که سهم هر شهرستان اعزام یک تیم است. رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه شهرستان نهاوند در این مسابقات یک تیم ۱۰ نفره دارد، گفت: امیدواریم با زحمات آقایان عباس تکلو، مسلم بهاری و مجتبی نادری مربی و زحمتکشان تیم جوانان شهرستان نهاوند شاهد کسب موفقیت این عزیزان همچون گذشته باشیم. وی در ادامه از حضور دو کشتی‌گیر نونهال نهاوندی در مسابقات جام روز جهانی کودک خبر داد و گفت: رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی نونهالان جام روز جهانی کودک، روزهای ۲۰، ۲۱ و ۲۲ آذرماه در شهر الوند استان قزوین برگزار می‌شود که خوشبختانه شهرستان نهاوند در این مسابقات نیز دارای دو نماینده است. سعدی نژاد در پایان از کسب مدال طلای مسابقات انتخابی کشتی جام تختی توسط مسعود کمروند کشتی‌گیر نهاوندی خبر داد و گفت: در این مسابقات که به میزبانی تهران برگزار شد مسعود کمروند، مسعود یزدانی و حمید علی بخشی از شهرستان نهاوند به ترتیب در اوزان ۷۴، ۷۹ و ۸۶ کیلوگرم موفق به کسب مقام‌های اول تا سوم و کسب مدال طلا، نقره و برنز شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
بیزینس اینسایدر به نقل از وال استریت ژورنال با اعلام ایران خبر نوشت هم‌اکنون (با به عبارت بهتر طبق آمار مه ۲۰۱۹ میلادی) ۱۴ هزار نیروی نظامی آمریکایی در منطقه حضور دارد. منظور سیاسی و دقیقتر از عبارت «مقابله با تهدید ایران» که بیشتر یک اصطلاح حقوقی برای توجیه اقدام نظامی است، تلاش برای تضعیف حکومت ایران است. بعد از بروز ناآرامی در ایران، دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا یادشان آمد که ایران در حال برنامه‌ریزی جدید برای حمله به سربازان آمریکایی در منطقه است (!) تا اگر با افزایش ناآرامی‌ها امکان مداخله نظامی آمریکا فراهم شد، توجیه آن در افکاری عمومی داخلی و خارجی اقدامات ایران علیه امنیت ایالات متحده باشد. خبرهای منتشرشده از ناآرامی‌ها در ایران به گونه‌ای یکسویه تیتربندی شد که حکومت ایران را مستحق حمله از سوی آمریکا جلوه دهد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد، امیر دریادار «حسین خانزادی» که برای انجام بازدید رسمی به پاکستان سفر کرده، در دومین روز از سفر خود به پاکستان در طول بازدید از شهر کراچی، با مقامات عالی رتبه نیروی دریایی پاکستان دیدار کرد. فرمانده نداجا در طول سفر به شهر کراچی با دریابان «زاهد الیاس» فرمانده نیروی دریایی شهر کراچی دیدار کرد. فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان همچنین با حضور در آرامگاه «محمد علی جناح» بنیانگذار پاکستان و اهدای گل به مزار وی، به وی ادای احترام کرد. در ادامه فرمانده نداجا در بازدید از دانشکده مهندسی نیروی دریایی پاکستان، از بخش‌های مختلف آن بازدید و با مقامات این دانشکده دیدار کرد. دریادار «خانزادی» همچنین از دانشگاه دریایی پاکستان در شهر کراچی بازدید کرد. فرمانده نیروی دریایی کشورمان علاوه بر این در طول بازدید از پایگاه دریایی «قاسم» با دریابان «فیصل» فرمانده گارد ساحلی پاکستان نیز دیدار کرد. در این دیدار موضوعات مورد علاقه بویژه تامین امنیت آبراهه‌ها و مسیرهای تجاری و مبارزه با قاچاقچیان دریایی مورد بررسی قرار گرفت. امیر دریادار «خانزادی» در طول سفر خود به شهر کراچی همچنین از کارخانه کشتی سازی پاکستان نیز بازدید بعمل آورد.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدر دومین روز از سفر فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران به کشور پاکستان، امیر دریادار حسین خانزادی و هیئت همراه از دانشگاه مهندسی جوهر، پایگاه دریایی قاسم، کارخانه کشتی سازی و مراکز آموزشی و تحقیقاتی نیروی دریایی پاکستان در شهر کراچی بازدید کرد. اخبار سیاسی- امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در این بازدید با اشاره به اینکه در زمان صلح، آموزش بهترین و موثرترین مولفه در راستای یادگیری و افزایش تجربه است، خاطرنشان کرد: در این تعاملات و ارتباطات آموزشی تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو نیروی دریایی می‌تواند در همه ابعاد به اشتراک گذاشته شود و آموزش می‌تواند شروع همکاری دریایی در سطح دو نیروی دریایی باشد. ادمیرال زاهد الیاس فرمانده ناوگان کراچی تعاملات آموزشی و بازدید از ظرفیت‌های نیروی دریایی ایران و پاکستان را عامل بهبود و توسعه آموزش عنوان کرد و گفت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نیروی دریایی پاکستان ظرفیت‌های بالایی دارند و ما از دانشجویان خلاق و به روز نیروی دریایی ایران برای ادامه آموزش در کشور پاکستان استقبال می‌کنیم. بر اساس این گزارش، دانشگاه مهندسی دریایی کراچی دارای رشته‌های مکانیک الکترونیک و صنایع دریایی و همچنین مدیریت سلاح و سیستم است که از ۱۴ کشور دنیا دانشجو می‌پذیرد. حضور بر سر مقبره قائد اعظم، رهبر و بنیانگذار پاکستان و همچنین ادای احترام، اهدای گل و قرائت فاتحه پایان بخش برنامه‌های فرمانده نیروی دریایی ارتش در دومین روز از سفر خود به کشور پاکستان بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اعتصاب‌ها علیه برنامه نظام بازنشستگی دولت امانوئل مکرون که بر مبنای آن سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ افزایش می‌یابد از ۶ روز گذشته در فرانسه آغاز شده و همچنان ادامه دارد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، کنفدراسیون عمومی کار فرانسه امروز (سه‌شنبه ۱۹ آذر) اعلام کرد، با اعتصاب کارکنان پالایشگاه‌ها، هفت پالایشگاه از مجموع هشت پالایشگاه این کشور تعطیل شده است. این اتحادیه چپگرای فرانسه از کارکنان شرکت برق فرانسه (الکتریسیته دو فرانس) خواستار اعتصاب و تظاهرات در دومین روز از بسیج صاحبان مشاغل و حرفه‌ها علیه اصلاحات نظام بازنشستگی شده است. به گفته او، فقط پالایشگاه «اسو نوتردام» ناحیه «گرونشون» واقع در «اوت نورماندی» تعطیل نشده است. براساس این گزارش، حمل‌ونقل محصولات به وسیله خطوط لوله، کشتی، قطار و کامیون قطع شده است و حتی یک قطره سوخت از پالایشگاه خارج نمی‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
منظور سیاسی و دقیقتر از عبارت «مقابله با تهدید ایران» که بیشتر یک اصطلاح حقوقی برای توجیه اقدام نظامی است، تلاش برای تضعیف حکومت ایران است. پس به هیچ وجه نمی‌تواند همزمانی طرح این برنامه نظامی با ناآرامی‌ها در ایران اتفاقی باشد. بعد از بروز ناآرامی در ایران، دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا یادشان آمد که ایران در حال برنامه‌ریزی جدید برای حمله به سربازان آمریکایی در منطقه است (!) تا اگر با افزایش ناآرامی‌ها امکان مداخله نظامی آمریکا فراهم شد، توجیه آن در افکاری عمومی داخلی و خارجی اقدامات ایران علیه امنیت ایالات متحده باشد. خبرهای منتشرشده از ناآرامی‌ها در ایران به گونه‌ای یکسویه تیتربندی شد که حکومت ایران را مستحق حمله از سوی آمریکا جلوه دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق، برخی از قهرمانان کشتی کشورمان مدتی است با حضور در مناطق محروم و دورافتاده ایران در حال حمایت و کمک رسانی به هموطنان نیازمند هستند. در همین راستا حسن رحیمی قهرمان کشتی آزاد جهان و عنواندار المپیک، به همراه جمعی از پیشکسوتان و قهرمانان کشتی کشور، در روستاهای منطقه محروم کشاری در سیستان و بلوچستان، واقع در سی کیلومتری مرز پاکستان حضور یافت. وی در این سفر، با توجه به وضعیت نامناسب تغذیه کودکان زیر دوسال در این منطقه، بسته‌های انواع شیر خشک، شیشه شیر و پستانک و سایر ملزومات تغذیه کودک، هم چنین موادغذایی توزیع نمود. از نکات قابل توجه این سفر همراهی گروه پزشکی متشکل از متخصصان داخلی و عفونی، با همراهی و هماهنگی واحدبهداشت و پزشک مقیم در این روستا بود که ضمن توزیع اقلام مذکور، به معاینه و مداوای کودکان و سایر ساکنین روستاهای مورد نظر نیز پرداخته شد. حضور رحیمی قهرمان کشتی کشورمان در این سفر از یک جهت می‌تواند بسیار ارزشمند باشد که وی پنجشنبه هفته جاری (۲۱ آذرماه) جشن عروسی خود را در پیش خواهد داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
رضا پورعالی: اوایل مرداد بود که نشستی با حضور نمایندگان تیم‌ها، مسوول سازمان لیگ و البته دبیر فدراسیون به عنوان رئیس جلسه برگزار شد تا برای هرچه پویاتر شدن رقابتهای لیگ امسال برنامه ریزی شود. یکی از مصواب آن نشست این بود که با هدف جذب اسپانسر و بالا بردن کیفیت لیگ، رقابتهای امسال لیگ بصورت زنده از شبکه ورزش به روی آنتن برود …گفتنش به همین راحتی بود که نوشتم. اما در عمل چه؟ دو هفته از رقابتهای لیگ به اصطلاح برتر وزنه برداری می‌گذرد بدون حتی یک دقیقه پخش زنده تلویزیونی!!! اگر بخش خصوصی رغبتی برای حضور در وزنه برداری ندارد و اگر چرخ لیگ، سالهاست که می‌لنگد یکی از دلایل اصلی اش همین مورد است. اینکه از فرصت طلایی جذب اسپانسر و پخش زنده تلویزیونی براحتی می‌گذریم، اسمش بی توجهی نیست، بلکه یک ضعف مدیریتی بزرگ و آشکار است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- روسای جمهوری روسیه و اوکراین ضمن نشست مشترک در پاریس که با میانجیگری فرانسه و آلمان انجام شد، بر سر اجرای آتش‌ بس در شرق اوکراین تا پایان سال ۲۰۱۹ به توافق رسیدند. روسای جمهور روسیه و اوکراین همچنین طی بیانیه‌ای، درباره تبادل و آزادی زندانیان تا پایان سال ۲۰۱۹ نیز به توافق رسیدند. بیشتر بخوانید: بر اساس این بیانیه، دو طرف متعهد به پایان دادن به درگیری‌های نظامی در ۳ منطقه دیگر در اوکراین تا پایان سال ۲۰۲۰ شند. رئیس جمهور اوکراین نیز در این نشست از توافق میان مسکو و کی‌یف بر سر صادرات گاز روسیه از طریق خط لوله عبوری از اوکراین خبر داد. طی ۵٫۵ سال گذشته، شرق اوکراین شاهد درگیری نیرو‌های تحت حمایت روسیه و ارتش اوکراین بوده و دیدار اخیر، نخستین دیدار میان روسای جمهور روسیه و اوکراین طی ۳ سال اخیر به شمار می‌رود.
وانانیوزوانانیوز10 ساعت قبل
فولاد باشگاه بزرگی است و تلاش می‌کنیم روزهای بهتری بسازیم. مدیرعامل باشگاه فولاد تاکید کرد: سومین جلسه هم اندیشی را با هواداران فولاد هم برگزار کردیم که این جلسات ادامه دارد. همه به دنبال ارتقای تیم فولاد هستند و حواسمان هست که چه چیزی می‌خواهیم و برنامه چیست. آذری در خصوص گلایه جواد نکونام از بعضی از بازیکنان تیم فولاد و احتمال جدایی آنها تصریح کرد: فولاد جای بازیکنانی است که زحمت بکشند. آذری با اشاره به وضعیت سینا مریدی بازیکن فولاد که در تمرینات این تیم شرکت نمی‌کند، اظهار داشت: گزارش غیبت مریدی را به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال داده‌ایم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
وی ادامه داد: مهم‌ترین منابعی که به عنوان منابع آلاینده خلیج فارس به حساب می‌آیند، آلودگی‌های نفتی هستند که به روش‌های مختلف در خلیج فارس به وجود می‌آیند. قائمی تاکید کرد: مهمترین اکوسیستم‌های خلیج فارس آبسنگ‌های مرجانی و جنگل‌های حرا هستند که همه اینها تحت تاثیر آلودگی‌ها به ویژه آلودگی‌های نفتی قرار دارند. مریم قائمی بیان کرد: در سطح ملی مهمترین کنوانسیون و قانونی که در خصوص بحث آلودگی نفتی داریم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه‌های قابل کشتیرانی در مقابل آلودگی مواد نفتی است که در سال ۱۳۸۹ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. زیرا وقتی آلودگی اتفاق افتاد خسارتی که به محیط زیست دریایی وارد می‌شود غیرقابل جبران است، بنابراین باید تمرکز ما بر پیشگیری باشد. در بین کنوانسیون‌های گفته شده کنوانسیون مارپل تنها کنوانسیون بین المللی است که به نظام مسئولیت کیفری با هدف مقابله با آلودگی نفتی دریایی و پیشگیری از آن اشاره کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
نوبخت گفت: از ۴‌میلیون میلیارد تومان دارایی دولت قرار شده است ۴۹‌هزار میلیارد تومان آن به فروش برسد و واگذاری طرح‌های عمرانی حدود ۱۰۰۰‌میلیارد تومان است. وی افزود، برای جبران سایر مصارف ۸۰‌هزار میلیارد تومان اوراق فروخته خواهد شد. طبق قانون افزایش هزینه باید متناسب با تورم انجام شود. نوبخت گفت: درحالی که ۴۸‌هزار میلیارد تومان نفت فروخته می‌شود ۷۰‌هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی در نظر گرفته شده. در حال حاضر در ۸‌ماه ۳۴‌هزار میلیارد تومان که بخشی از آن به صورت اوراق بوده به پیمانکاران ارائه شده است. این دفاعیات نوبخت در حالی است که کارشناسان نقد جدی بر بودجه دولت دارند.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کنسرت پرواز همای که قرار بود طی روزهای ۱۸ و ۱۹ آذر ۱۳۹۸ در خرم‌آباد برگزار شود، از سوی اداره اماکن استان لغو شد. با عرض پوزش به دستور اماکن استان، کنسرت لغو شد. عدم تایید سالن برگزاری کنسرت از سوی اداره اماکن استان لرستان به هیچ وجه به دلایل امنیتی نبود. این بار برای کنسرت پرواز همای سالن خانه کشتی مدنظر بود. کشتی گیران به این مسئله اعتراض کرده بودند و مخالف این بودند که سالن را به برگزاری کنسرت اختصاص دهند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
وی با بیان اینکه مجموع طلب کشتی‌گیران و مربیان تیم هیات کشتی خراسان جنوبی به ۵۰ میلیون تومان هم نمی‌رسید، گفت: مگر قراردادهای ما چقدر است که از پرداخت آن طفره می‌روند؟ پول کشتی‌گیر جماعت مگر خوردن دارد؟ ما مثل برخی رشته‌ها میلیاردی پول نمی‌گیریم. برخی کشتی‌گیران حتی کرایه رفت و آمدشان را ندارند و دو میلیون تومان خیلی به آن‌ها کمک می‌کند. ۲ نفر از کشتی‌گیران تیم با مشورت من برای این تیم کشتی گرفته‌اند و حالا من مانده‌ام و خجالت و شرمندگی این دوستانم. فرنگی‌کار سابق تیم ملی در پایان با بیان اینکه با قدرت و انگیزه بالا تمریناتش را جهت رسیدن به دوبنده تیم ملی دنبال می‌کند، خاطرنشان کرد: بعد از ورود محمد بنا هیچوقت این فرصت را پیدا نکردم که خودم را به او اثبات کنم. در انتخابی جام تختی کشتی می‌گیرم و هدفم رسیدن به دوبنده تیم ملی است.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسن رحیمی قهرمان المپیک و جهان روز گذشته به همراه جمعی از پیشکسوتان و قهرمانان کشتی کشور، در در روستاهای منطقه محروم کشاری در سیستان و بلوچستان، واقع در ۳۰ کیلومتری مرز پاکستان حضور یافت. وی در این سفر، با توجه به وضعیت نامناسب تغذیه کودکان زیر دو سال در این منطقه، بسته‌های انواع شیر خشک، شیشه شیر و پستانک و سایر ملزومات تغذیه کودک، هم چنین موادغذایی توزیع کرد. از نکات قابل توجه این سفر همراهی گروه پزشکی متشکل از متخصصان داخلی و عفونی، با همراهی و هماهنگی واحد بهداشت و پزشک مقیم در این روستا بود که ضمن توزیع اقلام مذکور، به معاینه و مداوای کودکان و سایر ساکنین روستاهای مورد نظر نیز پرداخته شد. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
نام «والت دیزنی» با انیمیشن گره خورده است، او کسی است که راهکار‌هایی برای یادگیری هنر انیمیشن به دیگران نشان داد. وب‌سایت یک‌پزشک - علیرضا مجیدی: نام «والت دیزنی» با انیمیشن گره خورده است، او کسی است که راهکار‌هایی برای یادگیری هنر انیمیشن به دیگران نشان داد. والت دیزنی در ۵ دسامبر ۱۹۰۱ در شیکاگوی ایلینویز به دنیا آمد. والت دیزنی زمین بکر و بسیار بزرگی به وسعت ۴۰ مایل مربع-تقریبا دوبرابر جزیرهٔ منهتن-را در مرکز فلوریدا خرید و اقدام به ساخت دو پارک بزرگ تفریحی بانام‌های «دیزنی لند» و «والت دیزنی ورلد» در آن کرد. دانستنی‌هایی در مورد والت دیزنیشاید کم‌تر کسی در جهان نام والت دیزنی را تا کنون نشنیده باشد، اما تعداد افرادی که بدانند والت دیزنی تنها نام یک استودیو نبوده و واقعا شخصی به این نام وجود داشته چندان زیاد نیست.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های بسکتبال و والیبال شورا و شهرداری قزوین برابر حریفان به برد و باخت دست یافتند. در هفته سوم لیگ یک والیبال باشگاه‌های کشور، تیم شهرداری قزوین برابر عقاب تهران رده ششمی با نتیجه ۳ بر ۱ به برتری رسید. در رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال، تیم شهرداری قزوین در هفته یازدهم در بازی خانگی برابر آویژه صنعت پارسامشهد بانتیجه ۸۵ -۶۴ شکست خورد. تیم والیبال دختران شهرداری قزوین هم در هفته سوم لیگ برتری در بازی خارج از خانه برابر اکسون تهران با نتیجه ۳-۲ شکست را پذیرفت. اردوی آماده سازی تیم ملی کاراته از ۲۰ آذرماه در آکادمی ملی المپیک تشکیل می‌شود و تا روز سه شنبه ۲۶ آذرماه هم ادامه خواهد داشت.
ایلناایلنا12 ساعت قبل
تیم منتخب کشتی آزاد ایران پس از کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز در جام آلانز روسیه، صبح امروز به کشور بازگشت. به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های بین المللی کشتی جام آلانز روسیه روزهای ۱۶ و ۱۷ آذرماه در شهر ولادی قفقاز روسیه برگزار شد و در پایان محمد جواد ابراهیمی در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال نقره و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند. اعضای تیم منتخب کشورمان پس از حضور در این مسابقات صبح امروز (سه شنبه ۱۹ آذرماه) از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شدند و مورد استقبال مسئولان فدراسیون کشتی قرار گرفتند.
فارسفارس12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از زددی نت، شرکت مخابراتی اس کی تله کام کره جنوبی با همکاری سامسونگ توانست یک کشتی خودران را با موفقیت به مقصد برساند. این حسگرها با استفاده ازشبکه مخابراتی نسل پنجم، کشتی را به سمت مقصد هدایت کردند. کشتی مورد استفاده بدین منظور ۳٫۳ متر طول داشته و هدایت آن از یک مرکز کنترل در شهر دائجون در فاصله ۲۵۰ کیلومتری محل حرکت کشتی صورت گرفت. این کشتی در مسیر حرکت خود با موفقیت موانع مختلف را شناسایی کرده و با هیچ یک از آنها برخورد نکرد. دو شرکت همچنین در حال طراحی یک پلاتفورم واقعیت افزوده به منظور کنترل سریع و آنی اقلام موجود در کانتینرهای کشتی‌ها هستند.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
بارها با مسئولان سازمان لیگ نیز تماس گرفتیم اما فایده‌ای نداشت و به حقمان نرسیدیم. قرارداد خود من فقط ۵ میلیون تومان بود و مجموع قراردادهای تمام اعضای تیم فکر نکنم به ۵۰ میلیون تومان هم برسد که مبلغ واقعا ناچیزی است اما حقمان را نمی‌دهند. برخی کشتی‌گیران حتی کرایه رفت و آمدشان را ندارند و دو میلیون تومان خیلی به آن‌ها کمک می‌کند. ۲ نفر از کشتی‌گیران تیم با مشورت من برای این تیم کشتی گرفته‌اند و حالا من مانده‌ام و خجالت و شرمندگی این دوستانم. کمترین قرارداد در لیگ مربوط به ما بود اما همین مبلغ کم را نیز به کشتی‌گیران نمی‌دهند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین12 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - سرمربی تیم کشتی فرنگی سیناصنعت ایذه گفت: مسئولین استانی و شهرستانی از ما حمایتی نمی‌کنند و با ادامه روند موجود، ناگزیر خواهیم شد از مسابقات جام باشگاه‌های جهان انصراف دهیم. ملک‌محمد بویری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سیناصنعت ایذه در سال‌های اخیر همواره نماینده شهرستان ایذه و استان خوزستان در لیگ برتر و جام باشگاه‌های جهان کشتی فرنگی بوده است. وی افزود: سیناصنعت ایذه حمایت از کشتی‌گیران جوان خوزستانی را سرلوحه کار خود قرار داده‌است و کشتی‌گیران این باشگاه‌ چندین و چند مقام آسیایی و جهانی را کسب کرده‌اند. سیناصنعت ایذه با کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور جوار حضور در جام باشگاه‌های جهان این رشته ورزشی را بدست آورده است. نماینده ایذه چندین مقام اول، دوم و سومی مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان را در کارنامه دارد و در دوره قبلی این مسابقات نیز به عنوان سوم دست پیدا کرده بود.
مهرمهر12 ساعت قبل
اما سازمان فضایی اروپا امیدوار است این ماموریت مسیر را برای انجام ماموریت‌های پاکسازی وسیع‌تر در فضا فراهم کند. این درحالی است که مدیر عامل سازمان فضایی اروپا خواهان قوانین جدیدی برای ارسال ماهواره به مدار زمین است تا به این ترتیب شرکت‌ها مسئولیت جمع آوری زباله‌های خود در مدار زمین را برعهده گیرند. این وضعیت هم اکنون در مدار زمین اتفاق افتاده و نمی‌توان اجازه داد چنین روندی ادامه یابد. هدف ماموریت ClearSpace-۱ گرفتن یک زباله فضایی به نام «وسپا» است که مربوط به لانچر «وگا» سازمان فضایی اروپا است. در ماموریت مذکور کاوشگر (chaser) به مدار زمین پرتاب می‌شود تا وسپا را ردیابی کند و با استفاده از چهار بازوی رباتیک آن را بگیرد و از مدار زمین خارج کند.

به انتهای لیست رسیدید

فرنگی

کشتی فرنگی یکی از سبک‌های ورزش کشتی است که در سدهٔ ۱۹ میلادی در فرانسه ابداع شد و هرچند نام گِرِکو-رومن (یونانی-رومی) برای آن برگزیده شد، اما پیش از قرن نوزدهم تمرین نمی‌شد، چراکه کشتی یونانی‌ها و رومی‌های قدیم بیشتر به کشتی آزاد شباهت داشت. در کشتی فرنگی استفاده از پا برای به زمین زدن حریف و گرفتن پائین کمر ممنوع است و بقیه مقررات آن مشابه کشتی آزاد دیگر سبک المپیکی کشتی است. این رشته در تمام ادوار المپیک به جز المپیک ۱۹۰۰ پاریس و المپیک ۱۹۰۴ لس آنجلس برگزار شده‌است. کشتی فرنگی در المپیک فقط در بخش مردان برگزار می‌شود. ویکی‌پدیا