فرهنگسراها

فرهنگسراها

تسنیمتسنیم3 روز قبل
همچنین حضور حداکثری مردم در مراسم با هر گرایش و سلیقه‌ای از دیگر فعالیت‌های ارزشمند شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است. وی درباره برنامه‌های دهه فجر کارگروه مساجد افزود: در این کارگروه، ۱۶ دستگاه عضوند و امسال تمامی فعالیت‌هایی که در خصوص دهه فجر انقلاب اسلامی در استان‌های کشور صورت می‌گیرد، در سامانه‌ای ثبت می‌شود. حدود ۷۹ هزار مسجد در کشور داریم که ۵۰ هزار مسجد آن در زمینه‌های فرهنگی و تبلیغی فعالند و در ایام دهه فجر نیز برنامه‌های متعددی خواهند داشت. برنامه‌های مساجد در سطح ملی و حتی بین‌المللی به مناسبت دهه فجر برنامه‌ریزی شده است که به طور دقیق و منسجم در این سامانه ثبت و بارگذاری می‌شود. وی گفت: در سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسجد همواره سنگر تلقی می‌شد و یکی از ویژگی‌های انقلاب ما، مسجد محور بودن آن است و در حفظ و پاسداشت آن نیز نقش ویژه‌ای برعهده دارد.
ایسناایسنا3 روز قبل
او قرارگرفتن این شهرستان یین دروازه قرآن و دروازه ملل و در مسیر ارتباطی چهار شهرستان استان فارس را از ویژگی‌های مهم زرقان اعلام و اضافه کرد: اولین مرکز اقتصادی استان فارس در منطقه آب باریک شهرستان زرقان راه‌اندازی شده که اکنون ٤٢٠ واحد صنعتی، ٦٠٠ واحد کارگاهی و هفت هزار واحد صنفی در آن فعال است. احمدی منش اضافه کرد: با توجه به قرار گرفتن زرقان در مجاورت مسیر ترانزیت شیراز به تهران، اولین کمربندی آزادراه-شیراز از زرقان به بیضا متصل خواهد شد. او امنیت مطلوب را از مولفه‌های مهم شهرستان زرقان دانست و گفت: در برنامه کوتاه مدت تعریف شده برای این شهرستان، ارتقای جایگاه ادارات و راه‌اندازی اداراتی که در شهرستان مستقر نشده‌اند در دستور کار قرار گرفته است. فرماندار شهرستان زرقان گفت: تلاش می‌کنیم در یک برنامه کوتاه مدت یکساله به مطالبات مردم پاسخ مناسب بدهیم. احمدی‌منش با یادآوری اینکه زرقان نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی نداد و همچنان کار برگزاری انتخابات در این شهرستان تحت نظارت شهرستان شیراز است، گفت: در شهرستان زرقان بیش از ۴۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند.
فارسفارس3 روز قبل
همچنین حضور حداکثری مردم در مراسم با هر گرایش و سلیقه‌ای که هستند از دیگر فعالیت‌های ارزشمند شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است. وی در خصوص برنامه‌های دهه فجر کارگروه مساجد افزود: در این کارگروه، ۱۶ دستگاه عضو هستند و امسال تمامی فعالیت‌هایی که در خصوص دهه فجر انقلاب اسلامی در استان‌های کشور صورت می‌گیرد، در سامانه‌ای ثبت می‌شود. ارزانی اضافه کرد: حدود ۷۹ هزار مسجد در کشور داریم که ۵۰ هزار مسجد آن در زمینه‌های فرهنگی و تبلیغی فعال هستند و در ایام دهه فجر نیز برنامه‌های متعددی خواهند داشت. اما بسیاری از مساجد فعال هستند و برنامه‌های متعددی را برای دهه فجر تدارک می‌بینند. وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسجد همواره یک سنگر تلقی می‌شد و یکی از ویژگی‌های انقلاب ما، مسجد محور بودن آن است و در حفظ و پاسداشت آن نیز نقش ویژه‌ای برعهده دارد.
ایسناایسنا3 روز قبل
رئیس کارگروه فرهنگی هنری مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: یکی از وظایف مهم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایجاد و حفظ انسجام و همبستگی همه قشرها و گروه‌های جامعه است. حجت‌الاسلام ارزانی اضافه کرد: حدود ۷۹ هزار مسجد و ۵۰ هزار مسجد فعال در زمینه‌های فرهنگی و تبلیغی در کشور داریم. رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: مساجد در روستاها بسیار فعال هستند و در شهرها به دلیل وجود فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ و سایر مراکز فرهنگی، فعالیت مساجد تا حدودی کمتر شده است. اما بسیاری از مساجد فعال هستند و برنامه‌های متعددی را برای دهه فجر تدارک می‌بینند. وی در پایان خاطرنشان کرد: در سالهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران مسجد همواره یک سنگر تلقی می‌شد و یکی از ویژگی‌های انقلاب ما، مسجد محور بودن آن است و در حفظ و پاسداشت آن نیز نقش ویژه‌ای بر عهده دارد.
ایرناایرنا4 روز قبل
هاشم میرزاخانی در نشست خبری گزارش عملکرد یکساله این موسسه که در روز سه شنبه ۱ بهمن ماه برگزار شد، گفت: با دستور حجت الاسلام امرودی ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و در راستای سیاست‌های جدید این سازمان، بنا شده است که تمامی سالن‌ها و آمفی تئاترهای استاندارد نمایش فیلم در فرهنگسراها و مراکز فرهنگی این مجموعه مجهز به سیستم‌های اکران فیلم شده و به چرخه نمایش اضافه شوند. وی افزود: در فاز اول این پروژه سالن فرهنگسراهای بهاران و خاوران تجهیز شده است که با مساعدت ریاست سازمان به زودی در هر ماه شاهد یک تا دو افتتاح در زیرمجموعه خواهیم بود. این در حالی است که هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر در نشست خبری خود از اضافه شدن ۷ سالن جدید و ۹۰۰ صندلی به پردیس سینمایی ملت و از تجهیز تمامی سینماهای جنوب شهر این موسسه خبر داده بود.
اصفهان امروزاصفهان امروز4 روز قبل
۱ بهمن ۱۳۹۸, ۱۷:۱۰ / کد خبر:۷۸۹۹۲ در گذشته بساط لبو، بلال، باقالا، آش و خوراکی‌های سبک دیگر در کنار کوچه و خیابان‌های شهر، همگی نمودی از دست‌فروشی بودند که راه درآمدی برای قشرهای ضعیف جامعه بود و بخشی از ‌فرهنگ و اقتصاد شهر را به نمایش می‌گذاشت. بازتعریف و ساماندهی دست‌فروشیدغدغه سلامت شهروندان و نظم معابر عمومیساماندهی در بازارچه‌های قدیمی به‌جای حذفبازارچه‌های محلی و روز بازارها برپاستاعتراض شهروندان و کسبهدست‌فروشی دست‌کمی از تکدی‌گری نداردحاشیه سود بالا، قوی‌ترین مشوقاما برخوردها و سخت‌گیری‌های مأموران سد معبر و مدیرانی که دست‌فروشی را زیبنده نصف جهان نمی‌دانستند، کم‌کم دست‌فروشان را به حاشیه راند و در ردیف آسیب‌های اجتماعی مانند تکدی‌گری، کودکان کار و غیره قرارداد. او با تائید این موضوع که امرارمعاش بخشی از قشرهای ضعیف جامعه با این پدیده گره‌خورده است، افزود: در کنار این موضوع، فراموش نکنیم که اصفهان به‌عنوان یک کلان‌شهر گردشگری در دنیا شناخته می‌شود و در چنین شرایطی مسئله دست‌فروشی در شهر از حساسیت خاصی برخوردار است. محمد حسینی با بیان این‌که برخی افراد زیرپوشش دست‌فروشی تخلفات دیگری می‌کنند، گفت: به‌عنوان‌مثال دست‌فروشانی هستند که روی سی‌وسه‌پل در ظاهر بادکنک فروش اما درواقع موادفروش هستند! او خاطرنشان کرد: در شهر ما این موضوع با قوت ساماندهی شده، اما نمی‌توانیم ادعا کنیم که اصفهان الگوی استان‌های دیگر است، چون مسائل اجتماعی باید بر پایه ویژگی‌های بوم‌شناختی موردتوجه قرار بگیرند و نمی‌توان اصفهان را الگو قرارداد تا دیگر شهرها از آن پیروی کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
مدیرعامل موسسه تصویر شهر که پردیس سینمایی ملت زیر نظر آن اداره می‌شود، گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای میزبانی شایسته از اهالی رسانه در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر انجام گرفته است. اعتمادآنلاین| نشست رسانه‌ای هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر پی از ظهر امروز (سه‌شنبه اول بهمن) در این موسسه برگزار شد. او گفت: اگر عملکرد مالی پردیس ملت منفی است، بخاطر هزینه‌هایی است که در آن انجام داده‌ایم. با توجه به اینکه وارد دهه پنجم انقلاب اسلامی شده‌ایم، تلاش داریم میزبانی باشکوهی از جشنواره فیلم فجر داشته باشیم. میرزاخانی افزود: پردیس ملت در برابر زلزله تا ۸ ریشتر مقاوم است و از نظر استانداردهای حوادث در رتبه بالایی قرار دارد.
ایرناایرنا4 روز قبل
هاشم میرزاخانی روز سه شنبه در نشست خبری موسسه تصویر شهر، گفت: موسسه تصویر شهر به منظور ارائه خدمات فرهنگی - هنری در حوزه فیلم و سینما تاسیس شده است. میرزاخانی گفت: تمرکز موسسه تصویر شهر بر روی این سینما به دلیل نوع بافت و فرهنگ سازی در آن منطقه بوده است و این برای موسسه و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران یک موفقیت بزرگ در جذب اهالی آنجا در یک مرکز فرهنگی سینمایی است. دبیر جشنواره فیلم شهر همچنین در رابطه با هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر نیز گفت: در سال جاری شاهد برگزاری پرشکوه این دوره از جشنواره فیلم شهر بودیم. جشنواره‌ای که به گفته کارشناسان و اهالی سینما یکی از مهمترین جشنواره‌های فیلم در کشور است و پس از هفت دوره توانسته جای خود را به خوبی در میان اهالی سینما باز کند. میرزاخانی گفت: به زودی با افتتاح رسمی طرح توسعه پردیس سینما گالری ملت در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی ایران و میزبانی اهالی رسانه و هنرمندان که با نظر و رای خبرنگاران به عنوان کاخ چشنواره منتخب شد در خدمت خواهیم بود.
ایلناایلنا4 روز قبل
میرزاخانی می‌گوید: متاسفانه به دلیل عدم برخورداری از بودجه کافی از سال ۱۳۹۶ تولید فیلم در موسسه انجام نشده و شاید هم دلیل آن سرمایه‌گذاری قبلی موسسه روی فیلم‌های کم‌بازده بوده که برگشت مالی نداشته است. هاشم میرزاخانی با اشاره به تجهیز پردیس‌های سینمایی وابسته شهرداری تهران گفت: پردیس‌های سینمایی تماشا، راگا و رازی که در جنوب شهر تهران قرار دارند مورد توجه ویژه قرار گرفتند و تجهیزات نمایش فیلم، تهویه، سرویس‌های بهداشتی بهینه و نوسازی شده است. پردیس رازی نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد افزایش درآمد داشته است و در سال جاری تاکنون ۳۶ هزار تماشاگر در این سینما به تماشای فیلم نشسته‌اند. وی ادامه داد: صندلی‌های پردیس سینما گالری ملت ۹۰ درصد نسبت به قبل افزایش پیدا کرده است. انشاا … با مساعدت ریاست محترم سازمان به زودی در هر ماه شاهد یک تا دو افتتاح در زیرمجموعه سازمان خواهیم بود.
ایسناایسنا4 روز قبل
اکنون مدیران شهری، اصفهان را شهر نمونه‌ای در ساماندهی پدیده دست‌فروشی در قالب بازارچه‌های محلی می‌دانند، اما واقعیت انکار نشدنی این است که باوجود همه برخوردهای تلخ و تلاش‌ها برای حذف دست‌فروشی از سیمای شهری، همچنان در برخی نقاط شهر خودنمایی می‌کند. ساماندهی در بازارچه‌های قدیمی به‌جای حذفحسن محمد حسینی، مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان نیز درباره سیاست‌های شهرداری در برخورد با پدیده دست‌فروشی به ایسنا، گفت: رویکرد شهرداری، ساماندهی دست‌فروشی است نه جمع‌آوری بساط این افراد. اما همان‌گونه که می‌دانید پدیده دست‌فروشی ازنظر قانون شهرداری تخلف است و در قانون شهرداری‌ها آمده؛ هرگونه فروش جنس به‌جز در محل مشخص‌شده و صنف و اتحادیه و مغازه، در سطح معابر عمومی ممنوع است. بازارچه‌های محلی و روز بازارها برپاستمدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان در پاسخ به این پرسش که چرا شهرداری اصفهان برخلاف کلان‌شهرهایی مانند تهران و مشهد، مکان مشخصی برای دست‌فروشان در نظر نمی‌گیرد، توضیح داد: کاری که در این شهرها انجام می‌شود نیز تخلف است و باید در چارچوب قانون کارکنیم. بنابراین می‌توان برآورد کرد که آمار این افراد در سطح شهر از ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر فراتر نمی‌رود و با توجه به ساماندهی که دریکی دو سال اخیر انجام‌شده، در زمینهٔ دست‌فروشی اصفهان مشکل خاصی ندارد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نشست خبری تشریح ویژه برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت دهه فاطمیه و یوم الله دهه فجر با حضور سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی و علیرضا زندوکیلی معاون هنری این سازمان برگزار شد. در این نشست معاونان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، به معرفی برنامه‌های این سازمان برای ایام فاطمیه، میلاد حضرت زهرا سلام‌الله علیها و دهه فجر پرداختند. کنگره ملی شعر فارسی با مشارکت شاعران اهل بیت در منطقه ۱۸ و در تاریخ ۱۱ بهمن برگزار می‌شود. جشن میلاد بانوی دو عالم را در فرهنگسرای بهمن و سالن برگزار می‌کنیم. چون ۲۲ بهمن امسال مصادف با چهلم سردار سلیمانی است؛ شعار سازمان فرهنگی هنری برای دهه فجر امسال «من سلیمانی‌ام» است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
به گزارش ایسنا، دهمین بسیج ملی تغذیه سالم با شعار ترویج تغذیه سالم با تاکید بر جایگزین‌های غذایی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار می‌شود. مطالعات اخیر حاکی از افزایش سریع میزان بروز اضافه‌ وزن و چاقی در همه گروه‌های سنی به خصوص کودکان و نوجوانان است و در این راستا اضافه ‌وزن و چاقی به عنوان یک مشکل اپیدمیک در دنیا مطرح بوده و در افزایش شیوع بسیاری از بیماری‌های غیر واگیر نقش دارد. در حال حاضر ترکیبی از رژیم‌های غذایی ناسالم و سبک زندگی بی‌تحرک باعث افزایش چاقی و اضافه وزن در جهان شده است. معاونت امور بهداشتی دانشگاه درصدد است که با آموزش و اطلاع رسانی الگوی تغذیه سالم به جامعه به پیشگیری از بروز اضافه وزن و بیماری‌های غیرواگیر در کشور کمک کند. - با افزایش مصرف حبوبات، سبزی و میوه از سرطان و دیابت پیشگیری کنیم.
مهرمهر1 هفته قبل
عباس صوفی در حاشیه نمایشگاه کتاب در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در همدان اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه کتاب در همدان اقدام بسیار خوبی بود که بعد از ۴ سال وقفه با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان برگزار شد و شهرداری نیز در نهایت بضاعتی که داشت به این موضوع کمک کرد. وی افزود: اعتقاد دارم برگزاری نمایشگاه فرهنگی قطعا می‌تواند در بالا بردن فرهنگ عمومی شهر کمک کند و موضوع کتاب و کتابخوانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شهردار همدان با بیان اینکه آگاهی عمومی مردم در گرو گسترش فرهنگ کتابخوانی است، گفت: شهرداری همدان به عنوان یکی از اقدامات فرهنگی حمایت از این موضوع را در دستور کار دارد و امیدواریم این اتفاقات خوب در جای‌جای شهر بیفتد و ما هم حمایت خواهیم کرد. وی با اشاره به اقدامات شهرداری همدان در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیان کرد: دو کار خوبی که ما انجام دادیم اول تفاهم نامه‌ای بود که با اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان امضا کردیم، چند فرهنگسرای شهرداری را در اختیار این اداره کل قرار داده‌ایم که کتابخانه‌های عمومی در این فرهنگسراها ایجاد شده است. شهردار همدان عنوان کرد: همچنین یکی دیگر از اقدامات خوبی که به دنبال آن هستیم اینکه بتوانیم با همکاری ارشاد و اداره کل کتابخانه‌ها موضوع کتابخوانی را در پارک‌های همدان گسترش دهیم.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی حاجی قاسمی در صد و هفتاد و هشتمین جلسه رسمی شورای شهر کرج در نطق پیش از دستور، اظهار کرد: در بازدید از کتابخانه‌های کرج برخی از آنها وضعیت نامناسبی داشتند و فضای کمی به قرائت خانه اختصاص داده شده بود. وی با بیان اینکه با توجه در ایام امتحانات دانش آموزان و دانشجویان قرار داریم، افزود: در فرهنگسراها و برخی مراکز فرهنگی مربوط به شهرداری فضاهایی وجود دارد که می‌تواند به قرائت خانه تبدیل شود. رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر کرج با عنوان اینکه پیشنهاد استفاده از این مراکز برای قرائت خانه‌ها در شورا توافق شد، گفت فرهنگسراها و مجموعه‌های متعلق به شهرداری به امکانات و تجهیزات ویژه برای قرائت خانه مجهز می‌شوند. حاجی قاسمی با بیان اینکه باید از فضاهای موجود شهرداری نهایت استفاده انجام شود، گفت: این مراکز به صورت دو شیفت و توسط برخی نیروهای مازاد شهرداری اداره شود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم، ‌ سید‌علی کاشفی‌خوانساری: ادبیات دینی کودک و نوجوان بحثی میان‌رشته‌ای است که متخصصان ادبیات کودک و نوجوان، دین، تعلیم و تربیت، تاریخ، روانشناسی، رسانه و … هریک از منظر خود به آن پرداخته‌اند. نخستین کتاب‌های کودک و نوجوان جهان و ایران کتاب‌هایی با مضامین دینی بوده‌اند و امروزه نیز درصد قابل توجهی از کمیت کتابهای کودک و نوجوان ایران را کتاب‌های دینی تشکیل می‌دهند. یکی از دلایل اصلی ضعف در این حوزه نگاهی خاص است که نسبت به کتاب‌های دینی کودک و نوجوان وجود دارد. انتشار نشریه‌ای اختصاصی با موضوع مباحث نظری و نقد کتاب‌های دینی کودک و نوجوان به نحوی که خلأ نقد این آثار برای دست‌اندرکاران این حوزه مرتفع شود، از نیازهای اصلی ادبیات کودک و نوجوان ماست. خانواده‌ها، کتابداران و مربیان در زمینه ادبیات دینی کودک و نوجوان با نیازها و پرسش‌های فراوانی روبرو هستند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/اصفهان فرماندار اصفهان با اشاره به اهمیت انتقال مفهوم، اهمیت، نقش و جایگاه آموزش و پرورش به مردم، پیشنهاد راه اندازی کمپینی برای آشنایی و همکاری بیشتر مردم با آموزش و پرورش را داد. حسین سیستانی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اصفهان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار قاسم سلیمانی، اظهارکرد: روسای ادارات و نواحی آموزش و پرورش اصفهان در راستای انتقال مفهوم، اهمیت، نقش و جایگاه آموزش و پرورش به مردم در قالب تیمی با عنوان سفیران آموزش و پرورش تلاش کنند. سیستانی با بیان اینکه ارتباط تنگاتنگ با مردم باعث افزایش احساس تعلق نسبت به آموزش و پرورش می‌شود، گفت: این موضوع در نهایت باعث افزایش همکاری مردم با آموزش و پرورش می‌شود. وی همچنین با اشاره به اهمیت موضوع پژوهش، خواستار فرهنگ سازی موضوع پژوهش و اهمیت بیش از پیش به این موضوع در سطح مدارس اصفهان شد. فرماندار اصفهان بر نقش و جایگاه شورای آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: مصوبات این شورا باید حتما جنبه عملیاتی داشته باشد و اجرایی شود.
فارسفارس3 هفته قبل
امرودی در این دیدار ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: همه مردم در گروه‌ها و طیف‌های سیاسی گوناگون قدردان ایشان هستند و نگران جانشینی ایشان هم نیستیم. داعش خطری برای همه بشریت بود اما سردار شهید از بشریت دفاع کرد. وی درباره فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری در حوزه مقاومت نیز ادامه داذ: تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان فرهنگی هنری امضا کرده‌اید، لازم‌الاجراست و همکاری‌ها به شکل جدی‌تر ادامه خواهد یافت. فرهنگ‌سرای ملل هم قرار است محلی برای گسترش ارتباطات با ملل گوناگون از جمله ارتباط با فلسطین باشد. هفته فرهنگی فلسطین نیز با همکاری سازمان فرهنگی هنری قابل اجراست.
ایرناایرنا3 هفته قبل
کفاش ‌زاده اضافه کرد: این طرح کتابخوانی در موزه‌ها توانست در سال ۹۶ جایزه ترویج کتابخوانی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کند و با انتشار در روزنامه‌ها و فضای مجازی علاقمندان زیادی برای خود جلب کرده است. وی درباره انتخاب عنوان کتاب‌ها گفت: کتاب‌ها معمولا بر اساس موضوع موزه‌ و یا محتوای موزه‌ها انتخاب می‌شوند. به طور مثال در یکی از سه‌شنبه کتاب «قمر در عقرب» که کتاب تاریخی است و به موضوع ازدواج امیر کبیر پرداخته در موزه ملک با علاقمندان خواندیم دلیل انتخاب موزه ملک نیز وجود سند ازدواج امیر کبیر با همسرش در این موزه بود. همچنین در یک سه شنبه دیگر مراسم خواندن کتاب «سه نخ» را در موزه فرش و یا کتاب «خسیس» را در موزه بانک ملی برگزار کردیم. کفاش زاده تاکید کرد: کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) حامی معنوی این طرح بوده و موزه‌ها می‌توانند با در اختیار گذاردن فضا در اجرای این طرح همکاری کنند.
ایرناایرنا3 هفته قبل
حضور در کافه زندگی در لحظه را برایم به تصویر می‌کشدحمید دانشجوی مقطع کارشناسی است که در خوابگاه دانشجویی و دور از خانواده زندگی می‌کند. غزل محیط کافه را برای مطالعه امن و توام با آرامش توصیف می‌کند و معتقد است در این فضا فارغ از هیاهو و در سکوت می‌تواند به تحقیق و پژوهش بپردازد. بیکاری از مهمترین دلایل توسعه و گسترش کافه گردی در این روزها استبه اعتقاد برخی از صاحبنظران مسائل اجتماعی افزایش بیکاری در جامعه نیز سبب توسعه و گسترش کافه گردی شده است. مصطفی اقلیما، جامعه شناس و استاد دانشگاه در این باره اظهار داشت: یکی از مهمترین دلایل حضور گسترده جوانان در این محیط اجتماعی بیکاری است. بنابراین هدف مشخصی را دنبال نمی‌کنند و به برخی از تفریح‌ها از جمله کافه گردی روی می‌آورند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/خراسان شمالی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی از اجرای برنامه مداخله بهبود تغذیه‌ای کودکان تا پنج سال دچار سوء تغذیه با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) برای چهار هزار و ۳۰۰ کودک این استان را از برنامه‌های دانشگاه در سال جاری خبر داد. دکتر افشین دلشاد در گفت و گو با ایسنا، گفت: اکنون چهار هزار مادر باردار در تمامی شهرستان‌های استان، تحت پوشش برنامه تغذیه دانشگاه قرار دارند. وی اظهار کرد: برنامه مکمل یاری برای گروه‌های آسیب پذیر به‌صورت رایگان با هدف دسترسی عادلانه به این خدمات در حال اجرا است. دلشاد با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه مشترک دستورالعمل همکاری‌های مشترک دانشگاه‌ها و دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، افزود: این تفاهم نامه به منظور ارتقای دانش و سواد تغذیه‌ای گروه‌های هدف با دانشگاه‌های سطح خراسان شمالی منعقد شد. به گفته این مسئول در سال جاری، طرح تغذیه گرم در روستا مهدها و پوشش دو هزار و ۸۰۰ نفر نوآموز ۹۰ روز طی سال تحصیلی با مشارکت سازمان بهزیستی اجرایی شد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
در گذشته‌ها بیشتر خانواده‌ها پر جمعیت بودند و تعداد فرزندان بدون توجه به دختر و پسر بودن آن نیز زیاد بود. در سال‌های اخیر حتی تمایل به داشتن یک فرزند در جوامع بزرگ شهری ریشه دوانده و بسیاری از خانواده‌ها تنها یک فرزند دارند. علیرضا صدری افزود: کاهش جمعیت علاوه بر اینکه سبب کاهش نیروی انسانی و توانمندی‌های مختلف یک منطقه می‌شود، سبب سالخوردگی جمعیت می‌شود که تبعات منفی بسیاری به‌دنبال دارد. وی با تأکید بر این‌که محدودیت فعالیت زنان و افزایش سطح توقعات کودک عاملی برای کاهش فرزندآوری در برخی از خانواده‌ها است، تصریح کرد: کم‌حوصلگی و عدم آشنایی با چگونگی تربیت صحیح کودک، در کاهش فرزندآوری تاثیرگذار است. وی افزود: هم خودم و هم شوهرم دوست داریم بچه داشته باشیم اما چون به آینده فرزندمان فکر می‌کنیم، مجبوریم فرزندی نداشته باشیم.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش روز دوشنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، رئیس این سازمان در نشست شورای اندیشه‌ورز قرآن اظهارداشت: در زمانی که در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران حضور داشتم، در شورای عالی قرآن شهرداری تهران نشست‌های بسیار خوبی تشکیل شد و این شورا زمینه‌ساز راه‌اندازی دارالقرآن در همه مناطق تهران شد. رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یکی از سرفصل‌های اصلی این سازمان را قرآن کریم عنوان کرد و گفت: برای اینکه فکرشده قدم برداریم، اقدام به تشکیل شورای اندیشه‌ورز در حوزه‌های مختلف از جمله در زمینه قرآن کردیم. وی بیان کرد: با استفاده از نیروهای سازمان فرهنگی هنری باید شبکه‌سازی کنیم و در همه مراکز سازمان، میزی برای قرآن در نظر می‌گیریم. در ادامه اعضای شورای اندیشه‌ورز قرآن به بیان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود درباره ماموریت‌های این شورا و فعالیت‌های قرآنی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پرداختند. حجت‌الاسلام محمود متوسل آرانی، یوسف افراش، سید حسین موسوی بلده، رحیم قربانی، مهدی بحرالعلوم، داود تک‌فلاح، حسین اخوان اقدم، محمدرضا مسیب‌زاده، مهدی نادی و سیدمهدی سیف اعضای شورای اندیشه‌ورز قرآن سازمان فرهنگی هنری خواهند بود.
مهرمهر3 هفته قبل
مشاور رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه در تشریح اینکه نهادهای مردمی چه کمک و نقشی می‌توانند در فعالیت‌های قوه قضائیه داشته باشند، گفت: نهادهای مردمی نقش‌آفرینی وسیع و گسترده‌ای می‌توانند در پیشگیری از وقوع جرم داشته باشد. اصفهانی با بیان اینکه چارچوب‌ها در قوه قضائیه مشخص است، گفت: بر اساس قوانینی که برای قوه قضائیه در نظر گرفته شده بنا داریم نگاه وسیعی به ارتباط گیری با مردم داشته باشیم. قوه قضائیه فقط به دنبال اعلام و گزارش جرائم از سمت مردم نیست و در نگاه ترمیمی بناست نهاد مردمی به قوه قضائیه کمک کند تا آنچه تخریب شده، بازسازی شود. وی همچنین افزود: ابتدا باید مسیر اصلاح در قوه قضائیه در پیش گرفته شود و نگاهی به جریان روانشناسی در درون قوه قضائیه صورت گیرد. نگاه روان شناسانه به مسائل در قوه قضائیه باید حاکم شود و پس از آن با جرائم مختلف برخورد شود.
ایلناایلنا3 هفته قبل
شوراهای اندیشه‌ورز مغز متفکر فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری هستند و تصمیمات آنها در فرهنگ‌سراها لازم‌الاجراست. سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری درباره شوراهای اندیشه‌ورز: گفت: متناسب با سرفصل‌ها و فعالیتها در موضوعات گوناگون مانند کتاب، محیط زیست، بین‌الملل، مبارزه با مواد مخدر و … شوراهای اندیشه‌ورز تشکیل شد و این شوراها در هر فرهنگ‌سرا نماینده دارند. وی افزود: شوراهای اندیشه‌ورز مغز متفکر فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری هستند و تصمیمات آنها در فرهنگ‌سراها لازم‌الاجراست. امیدوارم نظرات مطرح‌شده در این شوراها در برنامه‌های مصوب سازمان فرهنگی هنری در سال ۹۹ مورد توجه جدی قرار گیرد. با استفاده از نیروهای سازمان فرهنگی هنری باید شبکه‌سازی کنیم و در همه مراکز سازمان، میزی برای قرآن در نظر می‌گیریم.
فارسفارس3 هفته قبل
امیدوارم نظرات مطرح‌شده در این شوراها در برنامه‌های مصوب سازمان فرهنگی هنری در سال ۹۹ مورد توجه جدی قرار گیرد. حجت‌الاسلام امرودی: کادرسازی قرآنی مطابق بیانیه گام دوم صورت می‌گیردحجت‌الاسلام امرودی بیان داشت: در زمانی که در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران حضور داشتم، در شورای عالی قرآن شهرداری تهران نشست‌های بسیار خوبی تشکیل شد و این شورا زمینه‌ساز راه‌اندازی دارالقرآن در همه مناطق تهران شد. در سازمان فرهنگی هنری نیز چنین قصدی داریم و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، باید به حفظ نیروهای کارآمد قرآنی و پس از آن کادرسازی بپردازیم. رئیس فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهار داشت: سازمان فرهنگی هنری امکانات بسیار خوبی در اختیار دارد که می‌توانیم این امکانات را در زمینه ترویج قرآن کریم به کار بگیریم. در ادامه اعضای شورای اندیشه‌ورز قرآن به بیان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود درباره مأموریت‌های این شورا و فعالیت‌های قرآنی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پرداختند.
ایرناایرنا3 هفته قبل
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک افزود: در جای جای شهرهای دوستدار کودک باید حقوق و ارزش‌های انسانی موج بزند و شوراهای اسلامی شهرها بهترین مرکز برای گسترش حقوق شهروندی بشمار می‌رود. وی از ایجاد کمیته حقوق شهروندی در شهرها خبرداد و اظهار داشت: این کمیته در جهت ارایه راهکارهایی برای پاسداشت حقوق شهروندی و ترویج آن گام بر می‌دارد. افتتاح اولین کلینیک حقوق کودک در شیرازعضو شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه این مراسم، گفت: اولین کلینیک حقوق کودک امروز در فرهنگسرای شهروندی شهرداری شیراز راه‌اندازی شده است. دودمان با بیان اینکه این اقدام گامی مهم در ایفاد حقوق کودک و ارتقاء آگاهی‌های عمومی و تخصصی در این حوزه است، گفت: هدف از راه‌اندازی کلینیک حقوق کودک ابتدا آموزش به همه گروه‌ها و افراد جامعه و آموزش به اولیایی که حقوق کودک آنها تضییع شده است. عضو شورای شهر شیراز همچنین گفت: آموزش‌ها توسط اساتید دانشگاه، سازمان‌های مردم نهاد، وکلا و قضات به جامعه هدف داده خواهد شد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ظهر روز یکشنبه طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و کشوری اولین کلینیک تخصصی حقوق کودک در استان فارس افتتاح شد. معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، در این جلسه گفت: یکی از برجسته‌ترین مسائل حقوق شهروندی، حقوق کودک است که همچون هاله‌ای باید کودکان را در درون خود بگیرد و آنها را مورد حمایت قرار دهد ودراین راستا باید این سازو کارها فراهم شود. محمود عباسی گفت: یکی از بهترین سازو کارهای ایجاد حقوق شهروندی کودکان، کلینیک‌های تخصصی حقوق کودکان است که به عنوان آخرین دستاورد علمی حقوق کودکان مطرح و یکی ازبهترین گزینه‌ها برای مدیریت آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود. وی درخصوص ایجاد این کلینیک‌ها دراستان فارس گفت: اولین کلینیک تخصصی حقوق کودک در استان فارس و در دوفرهنکسرا به اجرا درمی آید و باتوجه به اینکه استان فارس زیر ساخت‌های لازم را برای اجرای این کلینیک‌ها دارد، انتظار می‌رود طی ماه‌های آینده شاهد گسترش این کلینیک‌ها در سطح استان فارس باشیم. در حاشیه این نشست مدیرکل اموربانوان استانداری فارس در گفتگو باخبرنگارمهر گفت: باتوجه به اهمیت توجه به حقوق کودکان، کنفرانس تخصصی حقوق کودک درشهرشیرازبرگزار شد که دراین کنفرانس فعالان حوزه‌ی کودکان در بخش‌های دولتی و غیردولتی حضور داشتند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرهنگسراهای شهر، بهاران، اخلاق، فردوس و برخی دیگر از مراکز فرهنگی هنری شهر تهران ویژه برنامه‌هایی را برای گرامیداشت حماسه ۹ دی برپا می‌کنند. تجمع شهروندان در میدان امام حسین (ع) همزمان با فرا رسیدن سالروز حماسه ۹ دی، تجمع شهروندان تهرانی با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، روز دوشنبه ساعت ۱۴ در میدان آیینی امام‌حسین (ع) برگزار می‌شود. همایش تبیینی «در سایه‌سار بصیرت» دومین دوره همایش تبیینی «در سایه‌سار بصیرت» امروز یکشنبه هشتم دی‌ماه ساعت ۱۴:۳۰ در فرهنگسرای بهاران برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای حضور در مراسم می‌توانند به فرهنگسرای بهاران واقع در انتهای خیابان سجاد جنوبی، میدان بهاران، بوستان بهاران مراجعه کنند. نمایشگاه کتاب «بصیرت و میثاق» نیز به همت کتابخانه مجتمع شهیدان جعفری‌نژاد روز دوشنبه ۹ دی از ساعت ۸ تا ۱۹ برگزار می‎شود.
ایرناایرنا4 هفته قبل
به گزارش روز شنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور اظهارداشت: موضوعات مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، راهبرد ما برای فعالیت‌های فرهنگی است؛ بر همین اساس مضامین مهدویت و عدالت در این بیانیه به عنوان یک رویکرد و راهبرد در فعالیت سازمان فرهنگی هنری نیز مد نظر قرار گرفته است. وی با بیان اینکه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در تمامی موضوعات اصلی، شوراهای اندیشه‌ورز تشکیل داده است تصریح کرد: در شورای اندیشه‌ورز مهدویت و عدالت از خبرگان این حوزه استفاده می‌کنیم تا بتوانیم سیاست‌های اصلی این سازمان را توسط این شورا طراحی و در فرهنگ‌سراها و مراکز فرهنگی هنری اجرا کنیم. فاطمیان‌پور افزود: نخستین جلسه شورای اندیشه‌ورز مهدوت و عدالت در فرهنگسرای ولاء منطقه ۲۰، تشکیل شد تا اساس فعالیت‌های مهدویت و عدالت سازمان فرهنگی هنری از این پس در این فرهنگسرا به عنوان پایگاه اصلی این فعالیت برای کل شهر تهران عملیاتی شود. معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: افرادی همچون حجت الاسلام محسن قرائتی، حجت‌الاسلام میثم امرودی، حجت‌الاسلام محمود متوسل، حجت‌الاسلام سید ناصرالدین نوری‌زاده، حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی، حجت‌الاسلام مجتبی کلباسی، آیت‌الله حسین عباسعلی پور، حسین شیخ‌الاسلام، علی‌اصغر ربیعی، رضا داد درویشی، محمدرضا باقری، حسین کوره پزان، جواد علیرضایی، محمدرضا منصوری، محمد اسدی و بهنام خادم در اولین شورای اندیشه ورز عدالت و مهدویت حضور داشتند. معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: طراحی و بررسی این رویکرد در برنامه‌های سال آینده این سازمان در دستور کار جلسه بعدی شورای اندیشه ورز مهدویت و عدالت قرار گرفت.

به انتهای لیست رسیدید