اخبار فرهنگیان - آخرین و مهم ترین اخبار فرهنگیان از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « فرهنگیان »

ایسناایسنا51 دقیقه قبل
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از اعلام و ابلاغ شیوه نامه جذب معلمان حق‌التدریس، مربیان پیش دبستانی و نیروهای نهضتی در هفته جاری خبر داد. وی درباره مشمولان این مصوبه گفت: در قانون ۴ گروه هدف داریم؛ معلمان حق‌التدریس قبل از سال ۹۱، مربیان پیش دبستانی، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و آموزش‌دهندگان مستمری که با نهضت سواد آموزی همکاری داشته‌اند. معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: برای دو گروه نهضتی‌ها، آزمونی برگزار می‌شود که شرط قانون است. آنها بعد از قبولی در آزمون برای طی یک دوره آموزش مهارتی وارد دانشگاه فرهنگیان شده و سپس بکارگیری می‌شوند. الهیار ادامه داد: حق‌التدریس‌ها و مربیان پیش دبستانی واجد شرایط بر اساس نیاز، جنس، رشته و مقطع تحصیلی نیز باید در دوره آموزشی یک ساله دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
برگزیدگان چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند. فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز: جایزه رتبه اول این بخش به فیلم «بابردوو» ساخته سیاوش ساعدپناه در بخش داستانی داده شد. دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز به دیا به کارگردانی آنیش ناراس در بخش داستانی تعلق گرفت. فیلم‌های منتخب بخش فیلم‌ کوتاه: فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری رتبه اول و فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو از کشور مکزیک رتبه دوم را کسب کردند. همچنین فیلم «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و فیلم «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانی هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز: جایزه رتبه اول این بخش به فیلم «بابردوو» ساخته سیاوش ساعدپناه در بخش داستانی داده شد. دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز به دیا به کارگردانی آنیش ناراس در بخش داستانی تعلق گرفت. فیلم‌های منتخب بخش فیلم‌ کوتاه: فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری رتبه اول و فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو از کشور مکزیک رتبه دوم را کسب کردند. * اسامی برندگان بخش جنبی جشنواره بین المللی فیلم رشد (برگزیدگان کمیسیون ملی یونسکو_ایران) بخش دانش‌آموزی: به فیلم «قاب بسته» به کارگردانی ریحانه صالح‌پور مبلغ پانزده میلیون ریال تعلق گرفت. همچنین فیلم «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و فیلم «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانی هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
در آغاز این آیین که اجرایش برعهده مهدی سلوکی بود، وحید گلستان، دبیر جشنواره فیلم رشد با ارائه گزارشی گفت: «در دوره چهل و نهم جشنواره رشد شاهد برگزاری یک جشنواره منحصر به فرد بودیم و تلاش می‌کنیم جنبه‌های آموزشی آن را تقویت کنیم.» او ادامه داد: «به هنرمندان این نوید را می‌دهم که با توجه به برنامه درسی ملی، فیلم، یک رسانه تزیینی نخواهد بود و به یک رسانه رسمی آموزشی تبدیل خواهد شد. اینترنت فرصت انتشار وسیع و کم هزینه را به ما می‌دهد و امسال تلاش کردیم تا بستر بازار فیلم آموزشی را ایجاد کنیم.» گلستان، تماشای فیلم‌های منتخب جشنواره توسط چهل هزار دانش‌آموز را از دیگر دستاوردهای این جشنواره را دانست. در ادامه این آیین، اسامی برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره به شرح زیر اعلام شد: بخش دانش‌آموزان فیلمسازرتبه اول: بومیکا ابونه سینهه برای فیلم مستند «شش ماه شش ثانیه دور ریختن» از هندرتبه دوم: فیلم داستانی «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری از ایرانرتبه سوم: فیلم پویانمایی «قوانین وسواسی‌ها» به کارگردانی نرگس رفاهی از ایراندیپلم افتخار: فیلم پویانمایی «طغیان» به کارگردانی ماژان کیمیایی و علیرضا احدنوری و فیلم مستند «هزار سال زندگی» به کارگردانی امیرحسین دهقانبخش فرهنگیان فیلمسازرتبه اول: فیلم داستانی «بابردوو» به کارگردانی سیاوش ساعدپناه از ایرانرتبه دوم: فیلم پویانمایی «باهم، بی‌هم» به کارگردانی مریم سجادی نجف‌آبادی از ایرانرتبه سوم: فیلم مستند «یک شب در مدرسه» از رضا رادپور از ایراندیپلم افتخار: فیلم‌ داستانی «دیا» به کارگردانی آنیش ناراس از هندبخش فیلم بلند داستانیرتبه اول: فیلم بلند داستانی «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبیرتبه دوم: فیلم «فرزند زمین» به کارگردانی مژگان بیاتدیپلم افتخار: فیلم «آلفونس جیتر بیت» به کارگردانی مارک اسچیتر از کشور آلمانبخش فیلم‌ کوتاه داستانیرتبه اول: فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری از ایرانرتبه دوم: فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو از مکزیکدیپلم افتخار: فیلم‌ «دابر» به کارگردانی سعید نجاتی و بازیگری امیرحسین عزیزی برای نقش اول فیلم «آبی کمرنگ» بخش مستندرتبه اول: فیلم «بی‌گدار» اثر علیرضا دهقانرتبه دوم: فیلم «من می‌خواهم به مدرسه بروم» به کارگردانی پوتری پورناما سوگوا از کشور مالزیدیپلم افتخار: فیلم‌ مستند «قوس الکتریکی» به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروش و فیلم «کبوتر» اثر الکساندر هویسان از کشور اکراینبخش پویانماییرتبه اول: فیلم «به دنبال لایک» ساخته توبیاس اسکلاج و برنت فارست از کشور ژاپنرتبه دوم: فیلم «زری زری کاکل زری» به کارگردانی مهین جواهریان از ایراندیپلم افتخار: فیلم «سنگ‌های سپید» اثری از فاطمه حسنی از ایرانبرگزیدگان کمیسیون ملی یونسکو_ ایرانبخش دانش‌آموزی: دیپلم افتخار برای فیلم‌های داستانی «قاب بسته» به کارگردانی ریحانه صالح‌پور، «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و پویانمایی «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانیبخش بزرگسالان: دیپلم افتخار برای فیلم‌های «این سو، آن سو» به کارگردانی لیدا فضلی، «راهی کردن» اثر روزا فیشر، «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلام‌زاده و «گاوگول ۲» ساخته مهدی شادبرگزیدگان انجمن اولیا و مربیانرتبه اول: فیلم «آبی کمرنگ» به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامیرتبه دوم: فیلم «دابر» ساخته سعید نجاتیرتبه سوم: «راهی کردن» اثری از روزا فیشربخش جوایز سیفژفیلم «دوچ» به کارگردانی امیر مشهدی عباس۵۷۵۷
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
برگزیدگان چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند. فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز: جایزه رتبه اول این بخش به فیلم «بابردوو» ساخته سیاوش ساعدپناه در بخش داستانی داده شد. فیلم‌های منتخب بخش فیلم‌ کوتاه: فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری رتبه اول و فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو از کشور مکزیک رتبه دوم را کسب کردند. * اسامی برندگان بخش جنبی جشنواره بین المللی فیلم رشد (برگزیدگان کمیسیون ملی یونسکو_ایران) بخش دانش‌آموزی: به فیلم «قاب بسته» به کارگردانی ریحانه صالح‌پور مبلغ پانزده میلیون ریال تعلق گرفت. همچنین فیلم «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و فیلم «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانی هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
برگزیدگان چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند. فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز: جایزه رتبه اول این بخش به فیلم «بابردوو» ساخته سیاوش ساعدپناه در بخش داستانی داده شد. دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز به دیا به کارگردانی آنیش ناراس در بخش داستانی تعلق گرفت. * اسامی برندگان بخش جنبی جشنواره بین المللی فیلم رشد (برگزیدگان کمیسیون ملی یونسکو_ایران) بخش دانش‌آموزی: به فیلم «قاب بسته» به کارگردانی ریحانه صالح‌پور مبلغ پانزده میلیون ریال تعلق گرفت. همچنین فیلم «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و فیلم «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانی هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
سینماپرسسینماپرس7 ساعت قبل
سینماپرس: عصر امروز جمعه اول آذرماه برگزیدگان بخش‌های مختلف چهل و نهمین جشنواره فیلم «رشد» طی مراسمی در حوزه هنری معرفی و تقدیر شدند. اینترنت فرصت انتشار وسیع و کم هزینه را به ما می‌دهد و امسال تلاش کردیم تا بستر بازار فیلم آموزشی ایجاد کنیم. اجرای این مراسم برعهده محمد سلوکی بود و پس از صحبت‌های وحید گلستان دبیر جشنواره فیلم رشد به سراغ معرفی برگزیدگان بخش‌های جنبی و اصلی جشنواره رفت. دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش مستند به فیلم‌های قوس الکتریکی به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروش و فیلم کبوتر اثرالکساندر هویسان از کشور اکراین اهدا شد. همچنین در این بخش، فیلم‌های «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلام‌زاده و «گاوگول ۲» ساخته مهدی شاد هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
برگزیدگان چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند. ایسنا: به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم رشد، مراسم اختتامیه چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد ساعت ۱۸:۳۰ در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد. در ابتدای این مراسم وحید گلستان دبیر جشنواره فیلم رشد گفت: آیین اختتامیه چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با حضور برگزارکنندگان، هیئت داوران، مسئولین آموزش و پرورش، فیلم‌سازان و جمعی از علاقه‌مندان برگزار شد. باید به جشنواره رشد به عنوان میراث فرهنگی در دوره پنجاهم نگاه کنیم. کاظمی افزود: جشنواره فیلم رشد نزدیک به نیم قرن است که از آن می‌گذرد و زحمت‌های زیادی درباب آن کشیده شده است‌.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
برگزیدگان چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند. فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز: جایزه رتبه اول این بخش به فیلم «بابردوو» ساخته سیاوش ساعدپناه در بخش داستانی داده شد. دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز به دیا به کارگردانی آنیش ناراس در بخش داستانی تعلق گرفت. فیلم‌های منتخب بخش فیلم‌ کوتاه: فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری رتبه اول و فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو از کشور مکزیک رتبه دوم را کسب کردند. همچنین فیلم «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و فیلم «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانی هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
وزیر راه و شهرسازی گفت: تا زمانی که از اتصال اینترنت و دسترسی همه مردم در مناطق مختلف به اینترنت اطمینان حاصل نکنیم، ثبت نام‌ها انجام نمی‌شود. محمد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره ثبت نام در سایت مسکن ملی در شرایط قطعی اینترنت تاکید کرد: مردم نگران نباشند و قرار نیست این شرایط باعث جاماندگی عده‌ای از ثبت نام در سایت مسکن ملی شود. اسلامی تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم فردی به دلیل عدم دسترسی به اینترنت از ثبت نام جا بماند. وی با بیان اینکه در مرحله اول ثبت نام‌‌ها هستیم، گفت: تا زمانی که اراضی مورد نیاز تامین شود و متقاضی برای خرید مسکن ملی در آن اراضی وجود داشته باشد، ثبت نام مسکن ملی در شهرها ادامه دارد. وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این تعداد واحد قرار است که ۳٫۵ ساله ساخته شوند، گفت: تمام شرایط آن منطبق بر شرایط مسکن ملی است و باید ضوابط مسکن ملی هم در این طرح رعایت شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین14 ساعت قبل
پیام خوزستان - دزفول - مردم شهیدپرور شهرستان شوش روز جمعه با برگزاری راهپیمایی هرگونه اغتشاش و آشوب در کشور از سوی عوامل استکبار را محکوم کردند. به گزارش ایرنا گروه‌های مختلف مردم شوش از جمله عشایر، بازاریان، دانش آموزان ودانشجویان، روحانیون، فرهنگیان و ورزشکاران با سر دادن شعار بار دیگر با مقام عظمای ولایت تجدید میثاق کرده و خشم و انزجار خود را نسبت به اقدام‌ اغتشاشگران اعلام کردند. راهپیمایان از مصلی نمازجمعه تا حرم مطهر حضرت دانیال نبی (ع) با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل و مرگ بر فتنه‌گر اغتشاشات اخیر در کشور را محکوم کردند. در راهپیمایی امروز شوش امام جمعه، نیروهای نظامی و انتظامی در کنار اقشار مختلف مردم حضور داشتند. برچسب‌هاشوش آشوب راهپیمایی
سلامت نیوزسلامت نیوز16 ساعت قبل
سلامت نیوز: معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اجرای رتبه‌بندی معلمان با تقسیم‌بندی در ۵ طبقه قطعی است، جزئیات اجرای این طرح را تشریح کرد. آئین‌نامه رتبه‌بندی پرابهام نمی‌خواهیم! افزایش حقوق را از مهر ماه محاسبه و واریز می‌کنیموی ادامه‌داد: هر زمان که رتبه‌بندی معلمان در دولت تصویب شود از اول مهر احکام معلمان را برقرار می‌کنیم و معوقات آنها پرداخت می‌شود. رتبه سه، ۱۲ سال سابقه کار، ۳ سال توقف در رتبه دو، ۱۵۰ ساعت دوره آموزشی و ۷۰ درصد امتیاز شاخص صلاحیت‌های معلمی. وی عنوان‌ کرد: صلاحیت‌های عمومی، حرفه‌ای و تخصصی بعدا تبدیل به چک لیست می‌شوند یعنی مصادیق صلاحیت‌ها تبدیل به چک لیست می‌شود که هر کدام از آنها امتیاز خاص خود را دارد.
فارسفارس18 ساعت قبل
نماینده شادگان در مجلس گفت: دولت نباید به قوه قضائیه که در چند ماه اخیر مسبب افزایش امید در جامعه با فسادستیزی و برخورد با اخلالگران بوده است، انگ‌ بزند. وی افزود: عامه مردم و نخبگان ملت از وضعیت موجود کشور ناراضی هستند. نماینده شادگان در مجلس افزود: وضعیت اقتصادی کشور بسیار نامطلوب است که عمده این موضوع به بی‌کفایتی و ضعف دولت بازمی‌گردد. ناصری‌نژاد گفت: بی‌انگیزگی و بی‌تدبیری دولت را در موضوع بازار سکه و ارز، خانه و کالاهای اساسی به عینه مشاهده کردیم. وی گفت: دولت باید به صدای واقعی ملت و اعتراضاتی که مردم در برابر دولتمردان انجام می‌دهند گوش دهد.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
وی افزود: آموزش و پرورش بخش عمده‌‌ای از حق بیمه تکمیلی را از فرهنگیان دریافت می‌کند و یک برآوردی کردیم که اگر بتوانیم اعتباری را در قالب کمک‌های رفاهی به فرهنگیان از دولت دریافت کنیم، می‌توانیم بیمه تکمیلی سال آینده را دچار افزایش قیمت خیلی شدید نکنیم که فرهنگیان را دچار مشکل نشوند. قیمت متعادل بیمه تکمیلی فرهنگیان مدنظر ماستمعاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: قیمت متعادل و متناسبی که فرهنگیان را در ارائه خدمات و دسترسی به موارد بیمه تکمیلی راضی کند مدنظر ما است. الهیار ترکمن در پاسخ به این پرسش که پیش بینی می‌کنید، دولت با اختصاص۲۰۰ میلیارد تومان بابت بیمه تکمیلی فرهنگیان در قالب کمک‌های رفاهی موافقت کند؟، گفت: کار دشوار است ولی باید پیگیری کنیم تا انجام شود. دو اولویت در بیمه تکمیلی فرهنگیانوی درباره تغییر شرکت بیمه تکمیلی فرهنگیان از آتیه سازان به سایر شرکت‌های بیمه‌ای افزود: تمام پیشنهادات را دریافت می‌کنیم و هر پیشنهادی که بتواند بهترین خدمات را در شرایط فعلی به فرهنگیان ارائه کند ملاک کار است. به گزارش تسنیم پیش از این محسن حاجی‌میرزایی وزیر‌آموزش و پرورش گفته بود: ۲۰۰ میلیارد تومان از دولت درخواست کرده‌ایم تا خدمات بیمه‌ای بهتر و کیفی‌تر به فرهنگیان ارائه شود امیدواریم با موافقت با این درخواست خدمات بیمه فرهنگیان سامان یابد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در اجرای راهکار ۴ ۲ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تحقق مأموریت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و با هدف ترویج و نهادینه‌سازی معارف دفاع مقدس، مصوب مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) تفاهم‌نامه همکاری بین «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش و سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منعقد شد. این تفاهم‌نامه با سه هدف صیانت از دستاورد‌های بزرگ انقلاب اسلامی و نکوداشت هشت سال دفاع مقدس، جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی ارزش‌های دفاع مقدس در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان و نهایتا حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ انقلابی، مقاومت و ایثار، جهاد، شهادت و خودباوری دینی و ملی در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان به امضا رسیده است. بر اساس این تفاهم‌نامه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس متعهد شد تا همکاری لازم جهت حمایت از تجهیز کتاب‌خانه‌های مدارس به کتاب‌های دفاع مقدس و ارزش‌های آن، صورت گیرد. همچنین تهیه گزارش و مستندسازی نقش دانش‌آموزان و فرهنگیان در هشت سال دفاع مقدس؛ مشارکت مؤثر و حمایت در طرح نهضت اکران مردمی به‌منظور نمایش گسترده و هدفمند آثار سینمایی و هنر‌های نمایشی از طریق جشنواره فیلم رشد؛ ارائه راهبرد‌ها و سیاست‌های کلان فرهنگی و تبلیغی، ارائه محتوا با رویکرد تبلیغات هوشمندانه برای دانش‌آموزان؛ تأمین بخشی از هزینه‌های تبلیغی، جوایز، مسابقات و جشنواره‌های آموزش و پرورش، ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت؛ حمایت مادی و معنوی از ایجاد یادمان‌های شهدای دانش‌آموز در مدارس و مراکز وابسته به آموزش و پرورش مدنظر است. ایجاد ساز و کار مناسب در جهت ترغیب و تشویق فرهنگیان برای تدریس درس آمادگی دفاعی؛ همکاری و مشارکت در زمینه آموزش نیروی انسانی متخصص به‌منظور حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛ برنامه‌ریزی و ایجاد بستر مناسب برای حضور دانش‌آموزان، کارکنان و معلمان در قالب اردو‌ها و بازدید‌های دانش‌آموزی از مراکز فرهنگی و موزه‌های دفاع مقدس استان‌ها؛ حمایت از تحقیقات و تألیفات مرتبط با ارزش‌های دفاع مقدس از دیگر تعهد‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این تفاهم‌نامه است. همچنین وزارت آموزش و پرورش متعهد به این موارد است: مشارکت در برگزاری همایش‌های ملی و منطقه‌ای مشترک با موضوع دفاع مقدس و تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت در آموزش و پرورش؛ حمایت از ورود آموزه‌های دفاع مقدس در کتاب‌های درسی، بسته‌های پشتیبان از قبیل کتاب معلم، فیلم‌های آموزشی، مجلات رشد، شبکه ملی رشد و …؛ همکاری در عضویت نمایندگان معرفی شده از سوی بنیاد در شورای برنامه‎ریزی و دوره‌های تحصیلی و حوزه‌های تربیتی و یادگیری؛ ایجاد یادمان‌های شهدای دانش‌آموز در مدارس و مراکز وابسته به آموزش و پرورش؛ برگزاری مراسم ایثار و مقاومت همزمان با زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس؛ استفاده از ظرفیت شورا‌ها و تشکل‌های دانش‌آموزی در حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛ مشارکت در برگزاری بزرگداشت مقام شهدا، ایثارگران و جانبازان در وزارت آموزش و پرورش و ادارات تابعه؛ دعوت از پیشکسوتان و ایثارگران دوران دفاع مقدس در مناسبت‌های خاص به‌منظور انتقال خاطرات و تجربیات دفاع مقدس به نسل جوان؛ زمینه‌سازی برای مشارکت بنیاد در اصلاح و بازنگری کتاب‌های درسی آمادگی دفاعی در دوره‌های اول و دوم متوسطه و تولید بسته پشتیبان با همکاری بنیاد (تابع برنامه درسی)؛ لحاظ نمودن درس آشنایی با دفاع مقدس در دوره‌های آموزش عمومی کارکنان بر اساس بخش‌نامه معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور؛ همکاری با ستاد راهیان نور کشور به‌منظور حضور معلمان و دانش آموزان در سرزمین نور؛ برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی از کتاب‌های برگزیده دفاع مقدس در سطح مدارس و نهایتا همکاری در جمع‌آوری و ایجاد آرشیو از اسناد و مدارک به‌جا مانده از نقش آموزش و پرورش در دفاع مقدس. این تفاهم نامه همکاری به مدت پنج سال معتبر بوده و قابل اجراست.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در راستای حمایت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی و محکوم کردن اقدامات آشوبگرانه اشرار، راهپیمایی مردم ولایت‌مدار بوشهر ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه روز شنبه دوم آذر برگزار می‌شود. این راهپیمایی از نبش خیابان فاطمیه تا میدان امام خمینی (ره) بوشهر برگزار می‌شود. گروه‌ها، نهادها و تشکل‌های مختلف مردمی در استان دارالحماسه بوشهر با صدور بیانیه‌های مختلف ضمن اعلام انزجار از اقدامات اخیر اغتشاشگران، با رهبر معظم انقلاب بیعت دوباره کردند. شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، شوراهای اسلامی استان بوشهر، جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، حزب موتلفه اسلامی، جبهه پیروان خط امام و رهبری، جبهه پایداری، جمعیت رهپویان، جمعیت جانبازان، حزب توسعه و اعتدال، جامعه جوانان متحد اسلامی، کانون فرهنگیان و جامعه کارگران در بیانیه‌های مختلف ضمن تاکید بر پیگیری خواسته‌های مردم و تامین رفاه و معیشت عمومی آورده‌اند راه مردم از آشوب گران و برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه جداست.
مهرمهر1 روز قبل
وی به جایگاه مهم و با ارزش بسیج اشاره کرد و یاد آورشد: بسیج در تمام مقتضیات زمانی در صحنه بوده است. فرمانده سپاه استان زنجان گفت: با تشکیل بسیج همه معادلات دشمن بر هم خورد و امام خمینی (ره) وقتی رشادت‌ها و فداکاری‌های بسیج را دیدند فرمودند «من دست و بازوی بسیج را می‌بوسم». فرمانده سپاه استان زنجان ابراز کرد: برای مقابله با توطئه دشمنان باید قدرت نرم کشور را افزایش داد. کرمی به منویات مقام معظم رهبری در خوص اجرای طرح سند تحول بنیادین اشاره کردو گفت: ضروری است در راستای تحقق این مهم همکاری شود. وی گفت: دشمن امروز باورهای دینی و اعتقادات جوانان را مورد هدف قرار داده و باید در راستای خنثی کردن این توطئه اقدامات مهم و برنامه ریزی انجام شود.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، محدثه محمد دوست دانش آموز دبیرستان حضرت فاطمه (س) شهر قهستان شهرستان درمیان در استان خراسان جنوبی ظهر روز گذشته پس از تعطیلی مدرسه، هنگام عبور از عرض خیابان و مراجعت به خانه با یک دستگاه پراید تصادف کرد و به شدت مجروح شد. وی به بیمارستان امام رضا (ع) شهر بیرجند منتقل شد اما تلاش پزشکان این بیمارستان برای درمان وی بی نتیجه بود و شب گذشته این دانش آموز درگذشت. این دومین حادثه رانندگی برای دانش آموزان شهرستان درمیان در ماه گذشته است. در حادثه قبلی، ۱۲ دانش آموز شهر اسدیه بر اثر برخورد با یک دستگاه سمند مصدوم شدند. مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با صدور پیامی به خانواده، فرهنگیان و دانش آموزان شهر قهستان تسلیت گفت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 روز قبل
استاندار زنجان افزود: امروز تکلیف جوانان این است که به دانش نوین و فناوری روز مجهز شوند چرا که امروز دنیا پیچیده شده و دلسوزان انقلاب نباید از علوم نوین غافل شوند. وی افزود: رزمندگان در زمان دفاع مقدس دارای ویژگی‌های منحصر به فرد بودند و باید این ویژگی‌ها برای نسل جدید بیان و تببین شود. استاندار زنجان با بیان اینکه دفاع مقدس مایه مباهات و افتخار میهن اسلامی است، ابراز کرد: همه باید قدردان انقلاب باشیم ونباید تاریخ را فراموش کرد. استاندار زنجان با بیان اینکه حماسه‌سازان این انقلاب و شهدا حقیقت‌های همیشه تاریخ هستند، گفت: حماسه باید ماندگار و زنده باقی بماند. وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره با توطئه‌های فراوانی مواجه بوده است، گفت: ملت ایران هوشیارتر و آگاه‌تر از گذشته در برابر توطئه‌های دشمنان ایستاده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
فرج کمیجانی ذیل حکم عفو و تخفیف محکومان محاکم عمومی و انقلاب که مورد موافقت رهبری قرار گرفت از زندان آزاد شد. ایلنا: فرج کمیجانی دبیر کل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، از آزادی خود در پی موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف برخی محکومان محاکم عمومی و انقلاب خبر داد. این عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، در دوم مهرماه ۹۸ در پی اجرایی شدن حکمی که در سال ۹۴ برای او صادر شده بود، برای تحمل محکومیت خود به زندان منتقل شد. هفته پیش رهبر انقلاب با پیشنهاد حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی مبنی بر عفو و تخفیف مجازات برخی محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضائی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند. در میان عفوشدگان، افرادی که دارای محکومیت امنیتی (از جمله تعدادی از اهالی رسانه و دانشجویی) بودند که پس از طی فرآیند قانونی در قوه قضائیه با پیشنهاد رئیس دستگاه قضا، طی نامه‌ای مستقل به رهبر انقلاب مشمول این عفو تخفیف و تبدیل مجازات شدند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، سردار جهانبخش کرمی ظهر امروز در مراسم طرح اعتلای بسیج فرهنگیان استان زنجان اظهار داشت: انقلاب شکوهمند اسلامی با مجاهدت و رشادت‌های اقشار مختلف جامعه به ویژه معلمان و دانش‌آموزان به پیروزی رسیده است. وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان و معلمان همواره در چهل سال گذشته در صحنه‌های دفاع از نظام اسلامی بودند، عنوان کرد: امام راحل عظیم الشان برای جلب مشارکت‌های عمومی و حفظ انقلاب اسلامی فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند. وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن در جنگ فرهنگی و نرم با همه توان وارد صحنه شده است، اضافه کرد: برای مقابله با توطئه دشمنان باید قدرت مبارزه با تهدیدات نرم کشور را افزایش داد و در جهت خنثی نمودن توطئه دشمن که باورهای دینی و اعتقادات جوانان را نشان گرفته است، اقدام کرد. فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با تاکید بر ضرورت اجرای طرح تحول بنیادین، تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر اجرای این طرح بارها تاکید داشتند و لازم است در راستای تحقق این مهم همکاری شود. انتهای پیام /۷۵۵۷/ش
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، به نقل از روابط عمومی چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد در نشست خبری هیئت داوران، اسامی فیلم‌های کاندیدا در بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شدند. بخش دانش‌آموزان فیلمسازشش ماه شش ثانیه دور ریختن از هند به کارگردانی بومیکا ابونه سینههسبز آبی از ایران به کارگردانی ریحلنه عین‌الهیحباب از ایران/به کارگردانی دیانا حیدریقوانین وسواسی‌ها از ایران به کارگردانی نرگس رفاهیآه از ایران به کارگردانی سهیل جعفریطغیان از ایران به کارگردانی ماژان کیمیایی و علیرضا احدنوریهزار سال زندگی از ایران به کارگردانی امیرحسین دهقانپاکزی از ایران به کارگردانی سروش کریمیبخش فرهنگیان فیلمسازبابردو از ایران به کارگردانی سیاوش ساعدپناهکاما از ایران به کارگردانی بابک شکریگاگول ۲ از ایران به کارگردانی مهدی شادبا هم، بی هم از ایران به کارگردانی مریم سجادی نجف آبادییک شب در مدرسه از ایران به کارگردانی رضا رادپورپرواز سقوط از ایران به کارگردانی رضا ‌احمدیاریدیا از هند به کارگردانی آنیش ناراتبخش پویانماییاین سو، آن سو از ایران به کارگردانی لیدا فضلیبه دنبال لایک از ژاپن به کارگردانی توبیاس شلژ و پرنت فارستزر زری کاکل زری از ایران به کارگردانی مهین جواهریانسنگ‌های سپید از ایران به کارگردانی فاطمه حسنینقال کوچک از ایران به کارگردانی مهری کیانی انبوهیبخش بلند داستانی۲۳ نفر از ایران به کارگردانی مهدی جعفریقطار آن شب از ایران به کارگردانی حمیدرضا قطبیفرزند زمین از ایران به کارگردانی مژگان بیاتدوچ از ایران به کارگردانی امیر مشهدی عباسآلفونس جیتر بیت از آلمان به کارگردانی مارک شلیتربخش کوتاه داستانیفصل شکار از ایران به کارگردانی آرمین یوسف‌زادهصفر کلوین از ایران به کارگردانی سبحان واقعی و علی فیضسوزن از ایران به کارگردانی یوسف جعفریشیرینی زندگی از مکزیک به کارگردانی هوراسیو رومو مرکادودابر از ایران به کارگردانی سعید نجاتیآرزوی رضا از ایران به کارگردانی سیدسعید نعمتیکاپیتان کینسیس از اسپانیا به کارگردانی کارلوس جفرمترسک از ترکیه به کارگردانی ینر آکباباآبی کمرنگ از ایران به کارگردانی امیرحسین عزیزیبخش مستندبی‌گدار از ایران به کارگردانی علیرضا دهقانمن میخوام به مدرسه بروم از مالزی به کارگردانی پوتری پورناما سوگواده دقیقه بزرگتر از اسپانیا به کارگردانی آیتور گامتزو زابالامرز مه آلود از ایران به کارگردانی آتبین حسینیآواز جغد کوچک از ایران به کارگردانی مهدی نورمحمدیحلال از آمریکا-اندونزی به کارگردانی آزالیا موهار انسیاقوس الکتریکی از ایران به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروشکبوتر از اکراین به کارگردانی الکساندر هوی سانچهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی آموزشی و تربیتی رشد از ۲۴ آبان تا ۱ آذر در استان تهران و از ۲ آذر تا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ در بقیه استان‌های کشور برگزار می‌شود.
فارسفارس1 روز قبل
این نماینده مجلس یادآور شد: ما نمایندگانی داشتیم دو سه دوره نماینده بوده‌اند اما اظهارنظری نکرده‌اند. وی درباره حواشی افزایش قیمت بنزین تصریح کرد: برابر قانون دولت این حق را دارد در اصلاح قیمت اثرگذاری کند کما اینکه هر سال آب، گاز و برق گران می‌شود. توجیه حضرات این است که نخواستیم افزایش قیمت بنزین از حالت محرمانگی بیرون بیاید. مطالبه همه همین بود که اجازه ندهند افزایش قیمت بنزین بر دیگر کالاها اثر بگذارد. مسئولان هم باید قوی‌تر و مستحکم‌تر نظارت کنند و مانع افزایش قیمت شوند.
مهرمهر1 روز قبل
سرهنگ برزو شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بسیج کارمندی سپاه به مناسبت چهلمین سال تشکیل بسیج با همکاری حوزه‌ها و پایگاه‌های کارمندی برگزاری میزهای خدمت جهادی در حاشیه شهرها، روستاها و مناطق کم برخوردار با اولویت مدیران خدمات رسان در دستور کار قرار دارد. وی افزود: در این راستا میز خدمت با حضور ۱۲ مدیرکل ادارات خدمات رسان استان در محل مصلی نماز جمعه کرمانشاه و همچنین در سطح شهرستان‌ها نیز همین برنامه در روز جمعه اجرا خواهد شد. مسئول بسیج کارمندی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی، قرآنی، غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری مجمع عالی بسیج کارمندی و کارگری، برگزاری یادواره شهدای کارگری و کارمندی را از دیگر برنامه‌های هفته بسیج اعلام کرد. وی با بیان اینکه بسیجیان در عضویت‌های فعال، عادی و کادر عضویت دارند، افزود: ۹۰ درصد از بسیجیان جامعه هدف عضو بسیج کارمندی و ۵۰ درصد نیز عضو بسیج کارگری هستند. مسئول بسیج کارگری سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه عنوان کرد: برگزاری میزهای خدمت جهادی به مناسبت‌های مختلف از جمله دهه فجر، برگزاری هیات اندیشه ورز کارمندی و کارگری، برگزاری جشنواره نخبگان کارگری در دهه فجر از شاخص‌ترین برنامه‌های بسیج کارمندی و کارگری تا پایان سال جاری است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محسن غفوریان ظهر امروز در اجلاسیه رؤسای ادارات آموزش و پرورش استثنایی کشور که با حضور ریاست آموزش و پرورش استثنایی کشور برگزار شد اظهار داشت: باید دستگاه‌های متفاوتی ورود پیدا کنند تا ابزار یادگیری دانش‌آموزان استثنایی فراهم شود، دانش آموزان موتور محرکه هستند اما در آموزش و پرورش استثنایی باید فعالیت‌هایی توسط متولیان انجام شود تا دانش‌آموزان بتوانند فعال باشند. معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی آموزش و پرورش استثنایی کشور بیان کرد: برنامه‌ریزی‌های سازمان در قالب هشت سیاست در نظر گرفته شده است، فراز و نشیب‌هایی وجود داشته اما باید در آموزش و پرورش استثنایی شاهد خلاقیت‌های خوبی باشیم، باید بتوانیم از مشارکت معلمان استفاده کنیم و تصمیم‌های سازنده بگیریم، اقدامات بسیاری در بخش آموزش و پرورش انجام شده است. وی عنوان کرد: اجرای طرح آزمایشی آموزش در منزل دانش‌آموزان جسمی حرکتی شدید دوره ابتدایی نیز در دستور کار قرار گرفته است، برای هر دانش‌آموز مبلغی برای خدمات مختلف از جمله تهیه لپ‌تاپ و نظایر این موارد در نظر گرفته شده است، این امر برای پایه‌های پنجم و ششم بوده و باید تجهیزات مختلفی برای آنها تهیه شوند. معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی آموزش و پرورش استثنایی بیان کرد: دوره‌های سطح تکمیلی آغاز شده و برای تسهیل امور معلمان تعیین سطح توسط ویدیو کنفرانس انجام می‌شود، باید معلمان توانایی ارتباط با دانش‌آموزان ناشنوا را داشته باشند، تعداد استقبال کنندگان کارگاه‌های توسعه زبان اشاره به زودی افزایش می‌یابد. غفوریان عنوان کرد: باید افراد متخصص در استان شناسایی شوند و کارگاه‌هایی در سطح شهر تشکیل شوند، تولید فیلم آموزش خط بریل در محیط واقعی نیز در دستور کار قرار گرفته و تلاش خود را در ارائه آن تا پایان سال ۹۸ به کار می‌بریم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سیدجواد حسینی صبح امروز در اجلاسیه رؤسای ادارات آموزش و پرورش استثنایی کشور اظهار داشت: برنامه‌ای محوری در آموزش و پرورش وجود دارد که شامل در نظر گرفتن ضریب نفوذ کمی و کیفی اقدامات است، همچنین باید مباحثی که تاکنون مورد توجه قرار نگرفته‌اند انجام شوند. وی عنوان کرد: هیچ خلائی در بخش آموزش و پرورش استثنایی کشور نیست؛ باید با توجه به دو امر عدالت و کیفیت زمینه ارتقاء آموزش و پرورش استثنایی را فراهم کنیم و هدف متعالی آموزش و پرورش استثنایی کشور، تربیت تمام ساحتی است. رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بیان کرد: برای اجرای سند تحول بنیادین باید دو امر ارتقاء فرهنگ سازمانی و ارتقاء استانداردهای آموزش و پرورش را در نظر بگیریم، بخش‌های مختلفی در آموزش و پرورش استثنایی وجود داشته که باید از بخشی‌نگری در آنها پرهیز کنیم. حسینی افزود: آموزش و پرورش استثنایی باید از دو آسیب تعارض و تطابق پرهیز کند و به سمت تعامل، توافق و تعاون پیش برود، نکته دیگر شفافیت سازمانی است، در سیستم اداری سه نوع اداره کلبه‌ای شکل، غاری شکل و شیشه‌ای شکل مشاهده می‌شود. وی اظهار داشت: سازمانی ارتقاء فرهنگی و سازمانی دارد که شیشه‌ای باشد، باید اعتبارات و نظایر امور آن برای تمامی افراد شفاف باشد، اجتماعی کردن آموزش و پرورش استثنایی ضرورت دارد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
اسامی فیلم‌های کاندیدا در بخش‌های مختلف جشنواره فیلم رشد اعلام شدند. به گزارش خبر فوری به نقل از ایسنا، در نشست خبری هیات داوران چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد، اسامی فیلم‌های کاندیدا در بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شدند. بخش دانش‌آموزان فیلمسازشش ماه شش ثانیه دور ریختن از هند به کارگردانی بومیکا ابونه سینههسبز آبی از ایران به کارگردانی ریحلنه عین‌الهیحباب از ایران/به کارگردانی دیانا حیدریقوانین وسواسی‌ها از ایران به کارگردانی نرگس رفاهیآه از ایران به کارگردانی سهیل جعفریطغیان از ایران به کارگردانی ماژان کیمیایی و علیرضا احدنوریهزار سال زندگی از ایران به کارگردانی امیرحسین دهقانپاکزی از ایران به کارگردانی سروش کریمیبخش فرهنگیان فیلمسازبابردو از ایران به کارگردانی سیاوش ساعدپناهکاما از ایران به کارگردانی بابک شکریگاگول ۲ از ایران به کارگردانی مهدی شادبا هم، بی هم از ایران به کارگردانی مریم سجادی نجف آبادییک شب در مدرسه از ایران به کارگردانی رضا رادپورپرواز سقوط از ایران به کارگردانی رضا ‌احمدیاریدیا از هند به کارگردانی آنیش ناراتبخش پویانماییاین سو، آن سو از ایران به کارگردانی لیدا فضلیبه دنبال لایک از ژاپن به کارگردانی توبیاس شلژ و پرنت فارستزر زری کاکل زری از ایران به کارگردانی مهین جواهریانسنگ‌های سپید از ایران به کارگردانی فاطمه حسنینقال کوچک از ایران به کارگردانی مهری کیانی انبوهیبخش بلند داستانی۲۳ نفر از ایران به کارگردانی مهدی جعفریقطار آن شب از ایران به کارگردانی حمیدرضا قطبیفرزند زمین از ایران به کارگردانی مژگان بیاتدوچ از ایران به کارگردانی امیر مشهدی عباسآلفونس جیتر بیت از آلمان به کارگردانی مارک شلیتربخش کوتاه داستانیفصل شکار از ایران به کارگردانی آرمین یوسف‌زادهصفر کلوین از ایران به کارگردانی سبحان واقعی و علی فیضسوزن از ایران به کارگردانی یوسف جعفریشیرینی زندگی از مکزیک به کارگردانی هوراسیو رومو مرکادودابر از ایران به کارگردانی سعید نجاتیآرزوی رضا از ایران به کارگردانی سیدسعید نعمتیکاپیتان کینسیس از اسپانیا به کارگردانی کارلوس جفرمترسک از ترکیه به کارگردانی ینر آکباباآبی کمرنگ از ایران به کارگردانی امیرحسین عزیزیبخش مستندبی‌گدار از ایران به کارگردانی علیرضا دهقانمن میخوام به مدرسه بروم از مالزی به کارگردانی پوتری پورناما سوگواده دقیقه بزرگتر از اسپانیا به کارگردانی آیتور گامتزو زابالامرز مه آلود از ایران به کارگردانی آتبین حسینیآواز جغد کوچک از ایران به کارگردانی مهدی نورمحمدیحلال از آمریکا-اندونزی به کارگردانی آزالیا موهار انسیاقوس الکتریکی از ایران به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروشکبوتر از اکراین به کارگردانی الکساندر هوی سان
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: نامزدهای بخش‌های مختلف جشنواره فیلم رشد معرفی شدند. به گزارش سینماپرس، در نشست خبری هیأت داوران چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد، اسامی فیلم‌های کاندید در بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شدند: • بخش دانش‌آموزان فیلمسازشش ماه شش ثانیه دور ریختن از هند به کارگردانی بومیکا ابونه سینههسبز آبی از ایران/ به کارگردانی ریحلنه عین‌الهیحباب از ایران/ به کارگردانی دیانا حیدریقوانین وسواسی‌ها از ایران/ به کارگردانی نرگس رفاهیآه از ایران/ به کارگردانی سهیل جعفریطغیان از ایران/ به کارگردانی ماژان کیمیایی و علیرضا احدنوریهزار سال زندگی از ایران/ به کارگردانی امیرحسین دهقانپاکزی از ایران/ به کارگردانی سروش کریمی• بخش فرهنگیان فیلمسازبابردو از ایران به کارگردانی سیاوش ساعدپناهکاما از ایران به کارگردانی بابک شکریگاگول ۲ از ایران به کارگردانی مهدی شادبا هم، بی‌هم از ایران به کارگردانی مریم سجادی نجف‌آبادییک شب در مدرسه از ایران به کارگردانی رضا رادپورپرواز سقوط از ایران به کارگردانی رضا ‌احمدیاریدیا از هند به کارگردانی آنیش نارات• بخش پویانماییاین سو، آن سو از ایران به کارگردانی لیدا فضلیبه دنبال لایک از ژاپن به کارگردانی توبیاس شلژ و پرنت فارستزر زری کاکل زری از ایران به کارگردانی مهین جواهریانسنگ‌های سپید از ایران به کارگردانی فاطمه حسنینقال کوچک از ایران به کارگردانی مهری کیانی انبوهی• بخش بلند داستانی۲۳ نفر از ایران به کارگردانی مهدی جعفریقطار آن شب از ایران به کارگردانی حمیدرضا قطبیفرزند زمین از ایران به کارگردانی مژگان بیاتدوچ از ایران به کارگردانی امیر مشهدی عباسآلفونس جیتر بیت از آلمان به کارگردانی مارک شلیتر• بخش کوتاه داستانیفصل شکار از ایران به کارگردانی آرمین یوسف‌زادهصفر کلوین از ایران به کارگردانی سبحان واقعی و علی فیضسوزن از ایران به کارگردانی یوسف جعفریشیرینی زندگی از مکزیک به کارگردانی هوراسیو رومو مرکادودابر از ایران به کارگردانی سعید نجاتیآرزوی رضا از ایران به کارگردانی سیدسعید نعمتیکاپیتان کینسیس از اسپانیا به کارگردانی کارلوس جفرمترسک از ترکیه به کارگردانی ینر آکباباآبی کمرنگ از ایران به کارگردانی امیرحسین عزیزی• بخش مستندبی‌گدار از ایران به کارگردانی علیرضا دهقانمن میخوام به مدرسه بروم از مالزی به کارگردانی پوتری پورناما سوگواده دقیقه بزرگتر از اسپانیا به کارگردانی آیتور گامتزو زابالامرز مه آلود از ایران به کارگردانی آتبین حسینیآواز جغد کوچک از ایران به کارگردانی مهدی نورمحمدیحلال از آمریکا-اندونزی به کارگردانی آزالیا موهار انسیاقوس الکتریکی از ایران به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروشکبوتر از اکراین به کارگردانی الکساندر هوی سان
ایسناایسنا2 روز قبل
اسامی فیلم‌های کاندیدا در بخش‌های مختلف جشنواره فیلم رشد اعلام شدند. به گزارش ایسنا، در نشست خبری هیات داوران چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد، اسامی فیلم‌های کاندیدا در بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شدند. بخش دانش‌آموزان فیلمسازشش ماه شش ثانیه دور ریختن از هند به کارگردانی بومیکا ابونه سینههسبز آبی از ایران به کارگردانی ریحلنه عین‌الهیحباب از ایران/به کارگردانی دیانا حیدریقوانین وسواسی‌ها از ایران به کارگردانی نرگس رفاهیآه از ایران به کارگردانی سهیل جعفریطغیان از ایران به کارگردانی ماژان کیمیایی و علیرضا احدنوریهزار سال زندگی از ایران به کارگردانی امیرحسین دهقانپاکزی از ایران به کارگردانی سروش کریمیبخش فرهنگیان فیلمسازبابردو از ایران به کارگردانی سیاوش ساعدپناهکاما از ایران به کارگردانی بابک شکریگاگول ۲ از ایران به کارگردانی مهدی شادبا هم، بی هم از ایران به کارگردانی مریم سجادی نجف آبادییک شب در مدرسه از ایران به کارگردانی رضا رادپورپرواز سقوط از ایران به کارگردانی رضا ‌احمدیاریدیا از هند به کارگردانی آنیش ناراتبخش پویانماییاین سو، آن سو از ایران به کارگردانی لیدا فضلیبه دنبال لایک از ژاپن به کارگردانی توبیاس شلژ و پرنت فارستزر زری کاکل زری از ایران به کارگردانی مهین جواهریانسنگ‌های سپید از ایران به کارگردانی فاطمه حسنینقال کوچک از ایران به کارگردانی مهری کیانی انبوهیبخش بلند داستانی۲۳ نفر از ایران به کارگردانی مهدی جعفریقطار آن شب از ایران به کارگردانی حمیدرضا قطبیفرزند زمین از ایران به کارگردانی مژگان بیاتدوچ از ایران به کارگردانی امیر مشهدی عباسآلفونس جیتر بیت از آلمان به کارگردانی مارک شلیتربخش کوتاه داستانیفصل شکار از ایران به کارگردانی آرمین یوسف‌زادهصفر کلوین از ایران به کارگردانی سبحان واقعی و علی فیضسوزن از ایران به کارگردانی یوسف جعفریشیرینی زندگی از مکزیک به کارگردانی هوراسیو رومو مرکادودابر از ایران به کارگردانی سعید نجاتیآرزوی رضا از ایران به کارگردانی سیدسعید نعمتیکاپیتان کینسیس از اسپانیا به کارگردانی کارلوس جفرمترسک از ترکیه به کارگردانی ینر آکباباآبی کمرنگ از ایران به کارگردانی امیرحسین عزیزیبخش مستندبی‌گدار از ایران به کارگردانی علیرضا دهقانمن میخوام به مدرسه بروم از مالزی به کارگردانی پوتری پورناما سوگواده دقیقه بزرگتر از اسپانیا به کارگردانی آیتور گامتزو زابالامرز مه آلود از ایران به کارگردانی آتبین حسینیآواز جغد کوچک از ایران به کارگردانی مهدی نورمحمدیحلال از آمریکا-اندونزی به کارگردانی آزالیا موهار انسیاقوس الکتریکی از ایران به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروشکبوتر از اکراین به کارگردانی الکساندر هوی سانانتهای پیام/
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز، هیات داوران چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد در نشست خبری خود عصر چهارشنبه، فیلم‌های نامزد شده در بخش‌های مختلف را به شرح زیر اعلام کرد. از اتفاقات ویژه این جشنواره، طراحی کارگروه آموزشی است که قبل از ورود فیلم‌ها به داوری تشکیل شده است به این معنی که اگر یک وجه تمایز در فیلم آموزشی - در مقایسه با سایر فیلم‌ها-درنظر گرفته شود، برای فیلم آموزشی به عنوان یک رسانه بینارشته‌ای، طراحی آموزشی صورت می‌گیرد. در بعد بین‌الملل اتفاقات خوبی افتاده است، همزمان با آغاز جشنواره در ۲۵ آبان در ۱۲ مدرسه ایرانی در نقاط مختلف دنیا به پخش فیلم‌های جشنواره می‌پردازند. بیش از ۲۴۰ مرکز که ۴۰ مرکز به صورت سالن نمایش ثابت و ۱۹۶ سالن نمایش سیار در شهر تهران و حدود ۲۱ سالن نمایش ثابت در شهرستان‌ها و ۴۰ سالن نمایش سیار در شهرستان‌های تهران به پخش فیلم‌ها می‌پردازند. این جشنواره از ۲۴ آبان تا اردیبهشت ۱۳۹۹ در همه استان‌ها ادامه خواهد داشت‌ و ۱۴۰۰ سالن آثار را نمایش می‌دهند.

به انتهای لیست رسیدید