اخبار فرهنگیان - آخرین و مهم ترین اخبار فرهنگیان از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « فرهنگیان »

مهرمهر33 دقیقه قبل
قاسمی بالاترین مشاغل شرکت کننده داوطلبان را کارمندان اعلام کرد و بیان داشت: کارمندان با ۴۲۴ نفر، مشاغل آزاد با ۱۷۲ نفر، بازنشستگان با ۱۳۹ نفر، استادان دانشگاه ۱۲۲ نفر و فرهنگیان ۱۱۹ نفر داوطلب دوازدهم دوره مجلس شورای اسلامی از استان اصفهان شده‌اند. رییس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: ۲۱ درصد از داوطلبان این دوره سابقه مشارکت در انتخابات قبل را داشتند و سه درصد سابقه نمایندگی را در کارنامه خود دارند. قاسمی با بیان اینکه سه نفر از ارامنه جنوب ایران برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از اصفهان ثبت نام کردند، افزود: نماینده فعلی ارامنه جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی آقای آبرامیان در این دوره داوطلب نشد. قاسمی اعلام کرد: در استان اصفهان در روز اول نام نویسی ۴۲ نفر، روز دوم ۸۱ نفر، روز سوم ۸۵ نفر، روز چهارم ۱۴۱ نفر، روز پنجم ۲۴۵ نفر، روز ششم ۱۷۱ نفر از استان اصفهان ثبت نام کردند. وی افزود: حجت الاسلام سالک، فولادگر و عابدی ثبت نام نکردند، کوهکن نماینده لنجان و ابطحی نماینده خمینی شهر هم از اصفهان ثبت نام نکردند و سعیدی نماینده مبارکه هم از اصفهان ثبت نام کرد مابقی نمایندگان فعلی برای دوره یازدهم ثبت نام کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین39 دقیقه قبل
محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه وعده داد که از این به بعد روز دهم هر ماه مبلغ حمایت معیشتی و بیستم هر ماه یارانه نقدی خانوارها و قبل از سی‌ام هر ماه حقوق کارکنان دولت پرداخت شود. نوبخت افزود: برای رتبه بندی حقوق فرهنگیان، دو هزار میلیارد تومان امسال و سال آینده علاوه بر این میزان، ۳ هزارمیلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم. وی با اشاره به اینکه دولت هر ۱۰ روز مبلغی را به مشمولان پرداخت می‌کند، اضافه کرد: دولت هر ماه حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان را به ۶۰ میلیون نفر به عنوان یارانه معیشتی پرداخت می‌کند که مجموع آن در طول سال حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان می‌شود. همچنین دولت در ۲۰ هر ماه حدود ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به عنوان یارانه هدفمندی پرداخت می‌کند و قبل از ۳۰ هر ماه هم حقوق کارکنان دولت به میزان حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان پرداخت می‌شود. رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اصلاح ساختار بودجه هم گفت: تلاش می‌کنیم درآمدها را پایدار کنیم.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، مراسم بزرگداشت روز دانشجو ۱۶ آذر شامگاه یکشنبه با حضور مسئولان ویژه دانشجویان دختران در دانشگاه فرهنگیان استان کردستان برگزار شد. وی با بیان اینکه ۱۶ آذر چندین پیام مهم برای جامعه داشت، گفت: ۱۶ آذر به‌عنوان یک تاریخ ماندگار در تاریخ جنبش دانشجوی مطرح شد. وی گفت: دانشجو نسبت به مسائل اقتصادی، فرهنگی جامعه بی‌تفاوت نیستند و در مقابل آنها حساسیت نشان می‌دهند، بنابراین ۱۶ آذر نشان داد که دانشجو در تحولات و تغییرات جامعه نقش مهمی دارد. دانشجو وجدان آگاه و مطالبه‌گر جامعه استسلیمانی مدیر حوزه ریاست دانشگاه کردستان و عضو هیئت علمی نیز در این مراسم با تبریک روز ارزشمند دانشجو اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، از قشر نخبگان هستند چراکه اکثر رتبه‌های برتر کنکور در این دانشگاه است. به گزارش تسنیم؛ در پایان این مراسم از برخی از دانشجویان برتر دانشگاه فرهنگیان استان کردستان تقدیر شد.
فارسفارس1 ساعت قبل
ت تغییر شیوه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد است؛ موافقان این طرح معتقدند در روش فعلی پذیرش از طریق کنکور شایستگی داوطلبان ملاک اصلی پذیرش نیست و خواستار اعمال نظر دانشگاه از طریق مصاحبه در پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد هستنددر آخرین پیگیری خبرنگار فارس از وضعیت این طرح علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد که طرح «آ. ت، بر حسب شرایط روزاحمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر از موافقان تغییر در شیوه فعلی پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد است. وی توضیح داد: گاهی یک تیم علمی هرمی دارد که در رأس آن یک استاد‌تمام، ‌ استادیار، دانشیار، دانشجوی دکترا و دانشجوی کارشناسی ارشد حضور دارند و این هرم قصد دارد نیروی متخصص خود را شکل دهد. به این معنا که اکنون تعداد متقاضیان حضور در دوره‌های کارشناسی ارشد نسبت به دوره قبل که طرح آ. ت. ت اجرا می‌شد، بسیار افزایش یافته است. *اطمینان از برقراری عدالت، ترس بزرگ تغییر روش‌های فعلی پذیرش دانشگاه‌هابه گزارش فارس، اگرچه با تغییر معاون آموزشی وزیر علوم، ایده تغییر شیوه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در قالب طرح آ.

نوبخت: پرداخت حمایت معیشتی دهم و یارانه ۲۰ هر ماه/ وعده ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در سال آینده

الفالف1 ساعت قبل
نوبخت افزود: برای رتبه بندی حقوق فرهنگیان, ۲ هزار میلیارد تومان امسال و سال آینده علاوه بر این میزان, ۳ هزارمیلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم. نوبخت اضافه کرد: ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان علاوه بر پولی که به بهداشت و درمان کشور اختصاص دادیم برای اجرای طرح تحول سلامت در بودجه سال آینده دیده شده است. همچنین دولت در ۲۰ هر ماه حدود ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به عنوان یارانه هدفمندی پرداخت می‌کند و قبل از ۳۰ هر ماه هم حقوق کارکنان دولت به میزان حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان پرداخت می‌شود. وعده ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در سال آیندهرئیس سازمان برنامه و بودجه با پیش بینی اینکه سال اینده رشد اقتصادی کشورمان مثبت می‌شود گفت: برنامه ریزی‌هایی انجام شده است تا بتوانیم در سال آینده حدود یک میلیون فرصت شغلی برای جوانان ایجاد کنیم. نوبخت با اشاره به فروش نفت افزود: قیمت هر بشکه نفت را در بودجه سال آینده به طور بدبینانه ۵۰ دلار در هر بشکه در نظر گرفتیم.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/کرمانشاه رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه از ثبت‌نام نهایی ۴۱۲ کاندیدا در استان برای انتخابات مجلس یازدهم خبر داد. وی خاطرنشان کرد: این تعداد داوطلب نسبت به دور گذشته انتخابات مجلس با ثبت نام ۲۹۵ کاندیدا در استان، رشد ۳۸ درصدی داشته است. الهی تبار خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد داوطلبین در این دوره در سطح استان به ازای هر کرسی مجلس ۵۱ نفر کاندیدا شده‌اند. الهی تبار خاطرنشان کرد: در این دوره همچنین ۲۳ بیکار به عنوان کاندیدای انتخابات ثبت نام کردند. به گفته الهی تبار از هشت نماینده فعلی استان نیز به جز حسن سلیمانی نماینده کنگاور، هرسین و صحنه، همگی در این دوره انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/کردستان استاندار کردستان، گفت: همه ما به آموزش و پرورش مدیونیم و باید تا جایی که امکان دارد این نهاد را در توسعه و تقویت تجهیزات و امکانات کمک می‌کنیم. وی افزود: در صورتی که امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، امسال نیز برای تجهیز مدارس کمک می‌کند باید نیازسنجی لازم در این راستا انجام دهد و براساس نیاز مدارس به کمک و تجهیز مدارس بپردازد. استاندار کردستان، بیان کرد: همه ما به آموزش و پرورش مدیونیم و باید تا جایی که امکان دارد این نهاد را در توسعه و تقویت تجهیزات و امکانات کمک می‌کنیم. مردانیا همچنین در بخشی از سخنانش گفت: علوم پزشکی کردستان نیز باید یاری‌گر کلینیک فرهنگیان باشند. استاندار کردستان، ذکر کرد: برای تخصیص سهم استان از اعتبارات ملی نوسازی مدارس باید برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیمسهم استان از اعتبارات ملی نوسازی مدارس را بگیریم.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، مراسم بزرگداشت روز دانشجو ویژه آقایان عصر امروز به‌مناسبت ۱۶ آذر با حضور مسئولان و دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان این شهر برگزار شد. جعفر عبدالملکی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان و جامعه دانشگاهی اظهار داشت: در روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ در پی یورش نیروهای امنیتی و گارد شاهنشاهی به دانشکدۀ فنی دانشگاه تهران و درگیری میان آنان و دانشجویان، سه دانشجوی این دانشگاه به شهادت رسیدند. وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی همه‌گیر، فراگیر و رو به پیشرفت و تعالی است، افزود: دانشجویان در پیروزی انقلاب نقش موثری داشتند و اکنون نیز بنا به گفته امام راحل (ره) اگر دانشگاه را سست بگیریم، مملکت را از دست می‌دهیم. مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان با بیان اینکه دشمن برای نفوذ به حوزه دانشگاهی سرمایه‌گذاری و تلاش‌های زیادی می‌کند، تصریح کرد: در ۴۰ سال اخیر همواره توطئه‌ دشمنان ملموس و همواره به‌دنبال نفوذ در عامه مردم، دستگاه‌های موثر و حوزه دانشگاهی و اهل فکر بوده‌اند. دانشجویان انقلابی و استکبارستیز دوران انقلاب شکوهمند اسلامی نیز همان دانشجویان بسیجی و رزمندگان جدید صحنه‌های دفاع مقدس و همان پرچم‌داران و رصدکننده مرزهای عدالت در پرتو ارشادات داهیانه مقام عظمای ولایت هستند.
کرد آنلاینکرد آنلاین15 ساعت قبل
استاندار کردستان: عصر کرد - ایسنا/کردستان استاندار کردستان، گفت: همه ما به آموزش و پرورش مدیونیم و باید تا جایی که امکان دارد این نهاد را در توسعه و تقویت تجهیزات و امکانات کمک می‌کنیم. وی افزود: در صورتی که امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، امسال نیز برای تجهیز مدارس کمک می‌کند باید نیازسنجی لازم در این راستا انجام دهد و براساس نیاز مدارس به کمک و تجهیز مدارس بپردازد. استاندار کردستان، بیان کرد: همه ما به آموزش و پرورش مدیونیم و باید تا جایی که امکان دارد این نهاد را در توسعه و تقویت تجهیزات و امکانات کمک می‌کنیم. مردانیا همچنین در بخشی از سخنانش گفت: علوم پزشکی کردستان نیز باید یاری‌گر کلینیک فرهنگیان باشند. استاندار کردستان، ذکر کرد: برای تخصیص سهم استان از اعتبارات ملی نوسازی مدارس باید برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیمسهم استان از اعتبارات ملی نوسازی مدارس را بگیریم.
ایمناایمنا16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، هفتمین ایده کاپ شهر اصفهان با محوریت جذب گردشگر امروز _یک‌شنبه‌ ۱۷ آذرماه_ در تالار فرهنگیان برگزار شد. در پایان این مراسم نصیر ملت با اشاره به طرح اصفهان ۲۰۲۰، گفت: برای انجام این طرح یک سال شبانه روز زحمت کشیدند تا اتفاق بزرگی را در شهر اصفهان رقم بزنیم. عضو شورای شهر اصفهان ادامه داد: تحول اگر درست باشد میتواند مسیر حرکت و توسعه را تغییر دهد، ظرفیت فرهنگی تاریخی باعث حضور گردشگران در شهر می‌شود و در سال ۲۰۲۰ با تمرکز بر رویداد‌ها و پروژها در مسیر توسعه قرار خواهیم گرفت. ثمین نصریان ایده اول ایده کاپ دبستان را از آن خود کرد، پرهام پیرحاجی رتبه دوم و آیلین بدیعی رتبه سوم را گرفتند. امیر رضا محسنی در دوره متوسطه اول ایده کاپ اول و آرزو بختیاری و عارفه دادخواه ایده کاپ دوم و فرزاد طغیانی ایده کاپ سوم را کسب کردند.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری کرمان، علی بابایی اظهار کرد: با پایان یافتن مهلت ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی تعداد ۱۰۸ داوطلب، آمادگی خود را برای حضور در رقابت انتخاباتی برای حوزه انتخابیه کرمان و راور اعلام کردند. بابایی ادامه داد: حوزه انتخابیه کرمان و راور دو نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که ۸۸ مرد و ۲۰ زن با حضور در فرمانداری کرمان و وزارت کشور در سامانه جامع انتخابات ثبت نام کردند. وی افزود: تعداد داوطلبان حوزه انتخابیه کرمان و راور در انتخابات مجلس دهم ۹۰ نفر بود که ۲۱ درصد آنها را بانوان تشکیل می‌دادند و امسال ۱۹ درصد از تعداد ۱۰۸ نفر ثبت نام شده از بانوان بودند. وی ادامه داد: در انتخابات مجلس قبل ۲ درصد از کاندیداها سابقه داوطلبی در ادوار گذشته مجلس را داشتند که این میزان در این دوره به ۱۷ درصد رسیده است. فرماندار کرمان بیان داشت: تاکنون ۲ نفر از این ۱۰۸ نفر با حضور در ستاد انتخابات شهرستان کرمان انصراف خود را از ادامه حضور در جمع داوطلبان نمایندگی مجلس تحویل فرمانداری کرمان داده‌اند.
مهرمهر17 ساعت قبل
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به آمار ثبت‌نام کنندگان نهایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان، افزود: هزار و ۱۱۳ نفر در استان برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند. رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی در خصوص جنسیت ثبت‌نام کنندگان، ابراز کرد: از مجموع ثبت‌نام کنندگان ۹۸۳ نفر مرد با ۸۸ درصد و ۱۳۰ نفر زن با ۱۲ درصد تشکیل دهنده نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی هستند. رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی اظهار کرد: ۲۴۷ نفر از داوطلبان سابقه ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی د دوره‌های قبلی را داشته‌اند، همچنین حدود ۸۶۶ نفر نیز برای اولین بار در انتخابات مجلس شرکت می‌کنند. رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه تا به امروز پنج نفر برای انتخابات مجلس خبرگان ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: در حوزه انتخابات مجلس خبرگان ستاد اصلی با شهرستان مشهد خواهد بود. هیئت‌های اجرایی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان مشترک خواهد بود.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی فردا دوشنبه ۱۸ آذر به مناسبت روز دانشجو به دانشگاه فرهنگیان می‌رود. این مراسم در پردیس مرکزی دانشگاه فرهنگیان برگزار خواهد شد. دکتر منصور غلامی وزیر علوم، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، ‌معاونین دو وزارتخانه در این مراسم رئیس جمهور را همراهی می‌کنند. این اولین بار است که رئیس جمهور برای برگزاری چنین مراسمی دانشگاهی به جز دانشگاههای تحت پوشش وزارت علوم و بهداشت را انتخاب می‌کند. دانشگاه فرهنگیان از مراکز زیر نظر وزارت آموزش و پرورش محسوب می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
وی یادآور شد: تأمین منابع پروژه‌ها در حال انجام است و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به تعهدمان عمل کنیم. نبیان با بیان اینکه هر روزه در برخی استان‌ها شاهد جمع بندی پروژه‌های مسکن مهر هستیم، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم که به استثنای موارد مذکور (دارای پرونده حقوقی و زیر ۳۰ درصد) کل طرح مسکن مهر تا پایان سال ۹۹ به اتمام برسد. مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن درباره افزایش وام مسکن مهر گفت: افزایش وام مسکن مهر از ۴۰ به ۴۵ میلیون تومان برای تمام پروژه‌های این طرح در سراسر کشور با پیگیری‌های وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی پول و اعتبار تصویب و به شعب بانک عامل بخش مسکن ابلاغ شده است. برای تکمیل طرح مسکن مهر در شهر جدید پردیس نیز این افزایش تسهیلات از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است و توانسته اعتبار خوبی به پروژه‌ها تزریق کند تا در تکمیل آنها مؤثر باشد. وی درباره افزایش آورده‌های متقاضیان مسکن مهر گفت: تلاش‌های دولت و مردم برای تکمیل مسکن مهر دو سویه است که هم دولت و هم مردم بتوانند کاری کنند که طرح مسکن مهر جمع بندی شود.
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
استاندار مازندران گفت: تعداد ثبت‌نام شدگان در حوزه‌های انتخابیه مازندران ۴۰۱ نفر بوده و با احتساب افرادی که در تهران ثبت‌نام کردند این رقم به ۴۰۴ نفر خواهد رسید. وی افزود: از نظر شغلی ۵۵ نفر با مشاغل آزاد در دوره دهم ثبت نام کرده بودند که دوره یازدهم به ۷۴ نفر رسید، مشاغل فرهنگی ۷۶ نفر در دوره قبل به ۷۹ نفر در این دوره رسید و شمار روحانیان از ۲۱ نفر به ۱۰ نفر رسیده است. استاندار مازندران با اعلام اینکه حدود ۵۰ نفر از داوطلبان نامزدی نمایندگی مجلس بازنشسته هستند، گفت: در دوره گذشته آمار این قشر برای نامزدی مجلس ۳۹ نفر بود. استاندار مازندران ادامه داد: سنین ۳۰ تا ۴۰ سال ۱۱۹ نفر، ۴۱ تا ۵۰ سال ۱۱۸ نفر، سن ۶۱ تا ۷۰ سال نیز ۲۳ و ۷۱ تا ۷۵ سال یک نفر ثبت نام کردند. حسین‌زادگان با اشاره به اینکه حدود ۲۰ نفر از داوطلبان نامزدی نمایندگی ثبت نام شده دارای سابقه نمایندگی مجلس هستند، یادآور شد: در این زمینه شاهد کاهش حدود ۱۰ درصد نسبت به دوره گذشته هستیم.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
بر همین اساس نمایش «دینگ دینگ دنگ» با نویسندگی حامد زحمتکش از روز شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶ روی صحنه مرکز تئاتر کانون می‌رود و هر هفته در همین روز هفته و ساعت اجرا می‌شود. در خلاصه نمایش «دینگ دینگ دنگ» با اقتباسی از موزیک توینکل، توینکل موتزارت آمده است: «نی‌نی» در یک ظهر روز کاری کنار «مامان» در آشپزخانه مشغول بازی‌های خطرناک، با وسایل خطرساز از مجموعه، آشپزخانه است. هانیه زحمتکش و الهه میرزائی (خنده‌های باران) به عنوان طراح لباس، یوسف داوودی به عنوان طراح پوستر و نگار عطار به عنوان طراح بروشور و تراکت با نمایش «دینگ دینگ دنگ» همکاری می‌کنند. اختر تاجیک عکاسی این اثر را بر عهده دارد و سعید قره‌داغلی و عباس شاه‌چراغی مدیران صحنه نمایش «دینگ دینگ دنگ» اند. ساخت تیزر این نمایش بر عهده عرفان میدانلو، مشاوره رسانه‌ای بر عهده علی یزدان‌دوست، روابط عمومی بر عهده گروه نمایش دینگ، دینگ، دنگ، ذخیره سالن بر عهده سهیلا آقایاری و چاپ پوستر و بروشور بر عهده سیامک طریقت (چاپ آفتاب) است.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رحیم انور ظهر یکشنبه در سمینار «مهارت‌های زندگی» که در دانشگاه فرهنگیان آزادگان نیر برگزار شد، عنوان کرد: یکی از علت‌های گسستگی و فاصله بین والدین و فرزندان خلاء عاطفی بوده و این امر علت اصلی عدم موفقیت امر به معروف و نهی از منکر است. وی افزود: اگر تربیت با امر و نهی آغاز شود تربیت سلبی خواهد بود و تاثیری در شخص نخواهد گذاشت، اما اگر این امر با هدف بارور کردن اندیشه و فکر صورت گیرد موثر خواهد بود. مدیر بنیاد نهج‌البلاغه استان اردبیل بر وجود مباحث تربیتی در دین اسلام و نهج البلاغه و لزوم توجه به آن تاکید کرد و افزود: یکی از آسیب‌های موجود در تربیت جوانان ترساندن از عواقب کار و آخرت بوده و چنانچه تربیت با ترساندن و عذاب شروع شود موفقیت آمیز نخواهد بود بلکه در تربیت باید با تبشیر اقدام کرد. انور با بیان اینکه مهمترین راه تربیت، معرفت بخشی است، تصریح کرد: انسان نباید از رحمت خدا مایوس شود چراکه باورسازی، باوردرمانی و معنی‌درمانی یکی از بهترین روش‌های تربیت است. وی تاکید کرد: بزرگواری و شخصیت خود را در برابر هیچ چیز کم نکنید و خودتان را از تمام قصورها، پستی‌ها و ناملایمات دور کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، جبار کوچکی‌نژاد از شیوه دولت برای نادیده گرفتن قوانین مصوب مجلس و اجرای برعکس و یا ناقص طرح‌ها انتقاد کرد و اظهار داشت: نمایندگان برای احقاق حقوق معلمان حق‌التدریسی، آموزش دهنده‌ها، خرید خدمات و مربیان نهضت سواد آموزی از هیچ کوشش و تلاشی مضایقه نمی‌کنند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه شرایط استخدام نیروهای حق‌التدریسی، آموزش‌ دهنده‌ها، خریدهای خدمات و نهضت‌سواد آموزی مربوط به قبل از سال ۹۱ به تصویب نمایندگان رسیده عنوان کرد: طرح مجلس کاملا شفاف بود اما دولت با تدوین یک آئین‌نامه جدید و متناقض بار دیگر نشان داد که قصد اجرای قانون را ندارد. کوچکی‌نژاد بررسی استخدام نیروهای نهضت سوادآموزی پس از برگزاری یک آزمون داخلی بین آنان را از جمله موارد مندرج در قانون تصویب شده مجلس خواند و تصریح کرد: انگار دولت و برخی از اعضا کابینه مأموریت مستقیم دارند که ضمن نادیده گرفتن قوانین لازم‌الاجرای مجلس، مردم را نیز ناراضی و نگران کنند. وی با تأکید بر اینکه شیوه‌‌نامه جدید تدوین شده وزارت آموزش و پرورش جهت استخدام این نیروها بر روی قانون مصوب مجلس خط قرمز کشیده است ابراز داشت: در پی همین اقدامات و عملکردهای غیرقانونی دولت بوده که نمایندگان در روزهای اخیر نامه‌ای به رئیس مجلس نوشته‌اند تا از جایگاه و حیثیت مجلس دفاع شود. نماینده مردم رشت در مجلس تکلیف دولت برای اجرای درست و بی‌کم و کاست قوانین تصویب شده مجلس را مورد تأکید قرار داد و گفت: استفساریه‌ای برای الزام دولت جهت استخدام معلمان حق‌التدریسی، آموزش دهنده‌ها، خرید خدمات و مربیان نهضت سواد آموزی تهیه شده که به زودی جهت بررسی در نوبت صحن قرار می‌گیرد.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
ایسنا/مازندران استاندار مازندران گفت: تعداد ثبت‌نام شدگان در حوزه‌های انتخابیه مازندران ۴۰۱ نفر بوده و با احتساب افرادی که در تهران ثبت نام کردند این رقم به ۴۰۴ نفر خواهد رسید. وی افزود: از نظر شغلی ۵۵ نفر با مشاغل آزاد در دوره دهم ثبت نام کرده بودند که دوره یازدهم به ۷۴ نفر رسید، مشاغل فرهنگی ۷۶ نفر در دوره قبل به ۷۹ نفر در این دوره رسید و شمار روحانیان از ۲۱ نفر به ۱۰ نفر رسیده است. استاندار مازندران با اعلام اینکه حدود ۵۰ نفر از داوطلبان نامزدی نمایندگی مجلس بازنشسته هستند، گفت: در دوره گذشته آمار این قشر برای نامزدی مجلس ۳۹ نفر بود. استاندار مازندران ادامه داد: سنین ۳۰ تا ۴۰ سال ۱۱۹ نفر، ۴۱ تا ۵۰ سال ۱۱۸ نفر، سن ۶۱ تا ۷۰ سال نیز ۲۳ و ۷۱ تا ۷۵ سال یک نفر ثبت نام کردند. حسین‌زادگان با اشاره به اینکه حدود ۲۰ نفر از داوطلبان نامزدی نمایندگی ثبت نام شده دارای سابقه نمایندگی مجلس هستند، یادآور شد: در این زمینه شاهد کاهش حدود ۱۰ درصد نسبت به دوره گذشته هستیم.
مهرمهر20 ساعت قبل
در خلاصه نمایش «دینگ دینگ دنگ» با اقتباسی از موزیک توینکل، توینکل موتزارت آمده است: «نی نی در یک ظهر روز کاری کنار مامان در آشپزخانه مشغول بازی‌های خطرناک، با وسایل خطرساز از مجموعه، آشپزخانه است. مامان هر بار به جای فریاد کشیدن، دعوا و یا منع کردن وسایل آشپزخانه را به نی نی توصیه می‌کند. نی نی در آغاز به سختی ولی در ادامه می‌پذیرد. سیر بازی‌های نی نی که هر کدام صدایی دارند توجه نی نی را جلب می‌کند. اختر تاجیک عکاسی این اثر را بر عهده دارد و سعید قره‌داغلی و عباس شاه‌چراغی مدیران صحنه نمایش «دینگ دینگ دنگ» هستند.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فائزه موهبتی در جمع برخی از اعضای کانون‌های دانشجویی بیرجند با تبریک روز دانشجو بیان کرد: در عصر حاضر دانشجویان به عنوان نیروهای فعال و پویای هر جامعه و بازوی توانمند علمی هر کشور هستند که بار عظیم فرهنگ یک ملت و دانش پژوهی و فناوری را بر دوش می‌کشند. وی بیان کرد: دانشجویان هلال احمری ضمن آموختن علوم مختلف با ترویج اهداف و اصول انسانی، افق‌های جدید و گسترده‌ای از فرهنگ، دانش، بشردوستی و صلح را به روی خود و جامعه می‌گشایند. معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از فعالیت ۳۶ کانون دانشجویی در سطح استان خبر داد و گفت: چهار هزار ۸۵۰ دانشجو عضو این کانون‌ها بوده که از این تعداد دو هزار و ۵۵۰ نفر آقا و دو هزار و ۳۰۰ نفر خانم هستند. وی با اشاره به اقدامات انجام شده به مناسبت روز دانشجو بیان کرد: برپایی ایستگاه سلامت، اهدای خون توسط دانشجویان، غبار روبی گلزار شهدا و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی از جمله اقدامات انجام شده است. موهبتی از برپایی نمایشگاه دستاوردهای امدادی در دانشگاه فرهنگیان بیرجند خبر داد و گفت: فعالیت‌های کانون‌های دانشجویی محدود به روز و یا مناسبت خاصی نبوده بلکه طی ایام سال اقدامات شایسته‌ای توسط اعضا انجام می‌شود.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری21 ساعت قبل
در خلاصه نمایش «دینگ دینگ دنگ» با اقتباسی از موزیک توینکل، توینکل موتزارت آمده است: «نی نی» در یک ظهر روز کاری کنار «مامان» در آشپزخانه مشغول بازی‌های خطرناک، با وسایل خطرساز از مجموعه، آشپزخانه است. نی نی در آغاز به سختی ولی در ادامه می‌پذیرد. سیر بازی‌های نی نی که هر کدام صدایی دارند توجه نی نی را جلب می‌کند. هانیه زحمتکش و الهه میرزائی (خنده‌های باران) به عنوان طراح لباس، یوسف داوودی به عنوان طراح پوستر و نگار عطار به عنوان طراح بروشو و تراکت با نمایش «دینگ دینگ دنگ» همکاری می‌کنند. اختر تاجیک عکاسی این اثر را بر عهده دارد و سعید قره‌داغلی و عباس شاه‌چراغی مدیران صحنه نمایش «دینگ دینگ دنگ» هستند.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
رئیس ستاد انتخابات استان زنجان تصریح کرد: با مجموعه تدابیر اتخاذ شده در شورای تامین استان در سایه همدلی همه اعضا، استان زنجان به عنوان یکی از استان‌های امن کشور با مشارکت مردم می‌باشد. مرادی‌نافچی با بیان اینکه هیات اجرایی در استان زنجان با حضور ۸ فرمانداری و ۱۰ بخشداری تشکیل گردیده است، افزود: تا پایان روز ثبت‌نام در استان زنجان که ۵ نماینده خواهد داشت در چهار حوزه انتخابی ۲۲۳ نفر ثبت‌نام کرده‌اند. وی با بیان اینکه، از مجموع این تعداد ۲۱ نفر زن و ۲۰۲ نفر مرد هستند افزود: تعداد کل افراد ثبت‌نام شده نسبت به مجلس دهم در استان ۱۹ درصد رشد داشت. وی تصریح کرد: گروه سنی داوطلبین، جمعیت ۳۰ تا ۳۵ ساله، ۳۶ نفر، ۳۶ تا ۴۰ ساله، ۳۵ نفر، ۴۱ تا ۴۵ ساله ۵۷ نفر، ۴۶ تا ۵۰ ساله ۵۰ نفر، ۵۱ تا ۵۵ ساله ۲۷ نفر، ۵۶ تا ۶۰ ساله ۱۲ نفر، ۶۱ تا ۶۵ ساله ۳ نفر و ۶۶ تا ۷۰ ساله ۲ نفر هستند. رئیس ستاد انتخابات استان زنجان گفت: با مجموعه تدابیر و اقداماتی که صورت گرفته است استان زنجان در برگزاری مانور انتخابات جزو استان‌های موفق می‌باشد.
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تکمیل این طرح تا پایان سال ۹۹ به جز پروژه‌های با پیشرفت کمتر از ۳۰ درصد و یا دارای پرونده حقوقی خبر داد. علی نبیان در گفت وگویی درباره آخرین وضعیت مسکن مهر اظهار داشت: مسکن مهر از سوی سه دستگاه پیگیری می‌شود؛ یکی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر که بنیاد مسکن آن را در دست اقدام دارد؛ مسکن مهر شهرهای جدید از سوی شرکت عمران شهرهای جدید در حال ساخت و تکمیل است؛ سازمان ملی زمین و مسکن نیز موظف به اجرای طرح مسکن مهر در سایر شهرهاست. نبیان با بیان اینکه هر روزه در برخی استان‌ها شاهد جمع بندی پروژه‌های مسکن مهر هستیم، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم که به استثنای موارد مذکور (دارای پرونده حقوقی و زیر ۳۰ درصد) کل طرح مسکن مهر تا پایان سال ۹۹ به اتمام برسد. برای تکمیل طرح مسکن مهر در شهر جدید پردیس نیز این افزایش تسهیلات از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است و توانسته اعتبار خوبی به پروژه‌ها تزریق کند تا در تکمیل آنها مؤثر باشد. وی درباره افزایش آورده‌های متقاضیان مسکن مهر گفت: تلاش‌های دولت و مردم برای تکمیل مسکن مهر دو سویه است که هم دولت و هم مردم بتوانند کاری کنند که طرح مسکن مهر جمع بندی شود.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جزییات بودجه آموزش‌وپرورش برای سال ۹۹ منتشر شد. بودجه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش‌وپرورش در سال ۹۹ معادل ۵۷ هزار و ۱۲۲ میلیارد و ۷۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. بودجه سال ۹۹ در مقایسه با سال‌های گذشته تفاوت‌هایی هم دارد، به عنوان مثال با جزییات بیشتری همراه است و به جای دستگاه‌ها به برنامه‌ها بودجه داده‌اند. برنامه آموزش دوره متوسطه اول: ۱۵ هزار و ۵۱۴ میلیارد و ۲۵۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان. برنامه آموزش دوره متوسطه دوم فنی و حرفه‌ای: دو هزار و ۳۰۵ میلیارد و ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانبرنامه آموزش دوره متوسطه کاردانش: سه هزار و ۱۷۹ میلیارد و ۹۷۶ میلیون تومان.
مهرمهر21 ساعت قبل
علی نبیان در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت مسکن مهر اظهار داشت: مسکن مهر از سوی سه دستگاه پیگیری می‌شود؛ یکی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر که بنیاد مسکن آن را در دست اقدام دارد؛ مسکن مهر شهرهای جدید از سوی شرکت عمران شهرهای جدید در حال ساخت و تکمیل است؛ سازمان ملی زمین و مسکن نیز موظف به اجرای طرح مسکن مهر در سایر شهرهاست. نبیان با بیان اینکه هر روزه در برخی استان‌ها شاهد جمع بندی پروژه‌های مسکن مهر هستیم، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم که به استثنای موارد مذکور (دارای پرونده حقوقی و زیر ۳۰ درصد) کل طرح مسکن مهر تا پایان سال ۹۹ به اتمام برسد. مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن درباره افزایش وام مسکن مهر گفت: افزایش وام مسکن مهر از ۴۰ به ۴۵ میلیون تومان برای تمام پروژه‌های این طرح در سراسر کشور با پیگیری‌های وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی پول و اعتبار تصویب و به شعب بانک عامل بخش مسکن ابلاغ شده است. برای تکمیل طرح مسکن مهر در شهر جدید پردیس نیز این افزایش تسهیلات از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است و توانسته اعتبار خوبی به پروژه‌ها تزریق کند تا در تکمیل آنها مؤثر باشد. وی درباره افزایش آورده‌های متقاضیان مسکن مهر گفت: تلاش‌های دولت و مردم برای تکمیل مسکن مهر دو سویه است که هم دولت و هم مردم بتوانند کاری کنند که طرح مسکن مهر جمع بندی شود.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
وی با بیان اینکه تصمصیم گیری‌ها باید درون دانشگاه انجام گیرد، افزود: فضای دانشگاه باید امن باشد اما به دنبال فضای امنیتی نیستیم. معتمدیان با تاکید بر حمایت از دانشگاه، افزود: فضای دانشگاه باید فضای پویایی بوده و امکان نقد دانشگاهیان فراهم شود، شورای هم‌افزایی دانشگاه‌ها باید فعال شود و روسا و تشکل‌ها در بحث توسعه استان کمک‌کننده باشند. تشکل‌ها پیشرو باشندسید حجت هاشمی، رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند در این جلسه بیان کرد: تشکل‌ها باید پیشرو بوده و با ارائه برنامه یاریگر دانشگاه باشند. رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: باید باور کنیم که بودجه زیادی لازم است تا بتوانیم دانشجوی ماهر تحویل جامعه دهیم. شورای هم افزایی دانشگاه‌ها تشکیل شودرییس بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی بیان کرد: شورای هم افزایی دانشگاه‌ها را باید تشکیل داده، آینده نگری برای استان داشته و برای آینده استان نیرو تعریف کنیم.
مازن آنلاینمازن آنلاین22 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران با تاکید بر ترویج فرهنگ وحدت و بصیرت گفت: سپاه کربلای مازندران در ایام گرامیداشت نهم دی، کتاب صوتی رزمندگان والفجر ۸ را رونمایی می‌کند. در این جلسه اعضای ستاد گرامیداشت نهم دی در مازندران برنامه‌های پیشنهادی خود را برای این ایام اعلام کردند که برگزاری شبکه روشنگری به مدت سه روز با سخنرانی شخصیت‌های مطرح در شهرهای استان، پخش و اکران ۱۲ فیلم پیرامون همین روز، رونمایی از کتاب صوتی رزمندگان والفجر ۸ و برگزاری نمایشگاه‌های روشنگری نهم دی از جمله این برنامه‌ها است. در این جلسه به پیشنهاد تعدادی از اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران برگزاری برنامه اصلی نهم دی به صورت تجمع مطرح و مصوب شد و قرار است پس از اعلام و تایید شورای تبلیغات اسلامی کشور این برنامه ریزی انجام شود. پیش از این شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران اعلام کرد که بنا به اعلام کشور برنامه اصلی گرامیداشت نهم دی می‌بایست به صورت راهپیمایی برگزار شود. برچسب‌هاشورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ساری مازندران رونمایی کتاب
مازن آنلاینمازن آنلاین22 ساعت قبل
پیام مازند - ایسنا/مازندران استاندار مازندران گفت: تعداد ثبت‌نام شدگان در حوزه‌های انتخابیه مازندران ۴۰۱ نفر بوده و با احتساب افرادی که در تهران ثبت نام کردند این رقم به ۴۰۴ نفر خواهد رسید. وی افزود: از نظر شغلی ۵۵ نفر با مشاغل آزاد در دوره دهم ثبت نام کرده بودند که دوره یازدهم به ۷۴ نفر رسید، مشاغل فرهنگی ۷۶ نفر در دوره قبل به ۷۹ نفر در این دوره رسید و شمار روحانیان از ۲۱ نفر به ۱۰ نفر رسیده است. استاندار مازندران با اعلام اینکه حدود ۵۰ نفر از داوطلبان نامزدی نمایندگی مجلس بازنشسته هستند، گفت: در دوره گذشته آمار این قشر برای نامزدی مجلس ۳۹ نفر بود. استاندار مازندران ادامه داد: سنین ۳۰ تا ۴۰ سال ۱۱۹ نفر، ۴۱ تا ۵۰ سال ۱۱۸ نفر، سن ۶۱ تا ۷۰ سال نیز ۲۳ و ۷۱ تا ۷۵ سال یک نفر ثبت نام کردند. حسین‌زادگان با اشاره به اینکه حدود ۲۰ نفر از داوطلبان نامزدی نمایندگی ثبت نام شده دارای سابقه نمایندگی مجلس هستند، یادآور شد: در این زمینه شاهد کاهش حدود ۱۰ درصد نسبت به دوره گذشته هستیم.

به انتهای لیست رسیدید