فرهنگ سازی

فرهنگ سازی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- بوق زدن‌های مکرر و ممتد این روزها به عنوان آلودگی صوتی فراگیر زبان گویای رانندگان شده و متاسفانه جرایم رانندگی نیز نتوانسته مانع از ادامه این رویه باشد. گروه جامعه خبرگزاری میزان| سارا خانمحمدی: بی شک برای شما هم اتفاق افتاده که در خیابان با بوق‌های ممتد برخی ماشین‌ها رشته افکارتان پاره شود و حتی عصبانی شوید. متاسفانه فرهنگ نازل رانندگی در برخی مناطق باعث شده افراد برای سلام و احوال پرسی، اعتراض به موضوعی یا حتی تشکر کردن هم اقدام به بوق زدن می‌کنند در حالی که در بسیاری از کشور‌ها به غیر از موارد خیلی ضروری بوق زدن معنایی ندارد. به طور حتم اگر پای صحبت یکی از رانندگان متخلف در حوزه بوق زدن‌های مکرر بنشینیم هیچ منطقی پشت این اقدام نبوده و تنها پشت کردن به قوانین از میان حرف‌ها بیرون کشیده خواهد شد. مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهر‌های کشور ادامه می‌دهد: اگر شهروندان تعامل لازم را داشته باشند رانندگانی که رفتار‌های ناهنجار انجام می‌دهند به طور حتم از تاکسیرانی حذف خواهند شد.
مهرمهر6 ساعت قبل
استاندار تهران افزود: شورای هماهنگی سران سه قوه نیز جهت تحقق رونق تولید تشکیل شده است در همین راستا باید با قاچاق کالا به ویژه پوشاک مبارزه کرد و از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی در این مسیر استفاده شود. رییس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا استان تهران افزود: باید مبارزه با قاچاق تداوم داشته باشد تا اشتغال را حفظ کنیم و در ابعاد مختلف هماهنگی بین بخشی و هم افزایی ایجاد و از ظرفیت دستگاه‌ها به درستی استفاده شود. وی گفت: تفاهمنامه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا با وزارت آموزش پرورش نیز می‌تواند به فرهنگ سازی تبدیل شود و باید زمینه تحقق پذیری آن در ابعاد مختلف فراهم شود چرا که پایداری اشتغال را ایجاد می‌کند. نماینده عالی دولت در استان تهران اضافه کرد: در مورد اموال تملیکی باید تجدید نظر اساسی کرد همچنین وسایل و امکانات حمل و نقل در اختیار کسانی که مامور کشف قاچاق هستند قرار گیرد. وی گفت: اگر می‌خواهیم اقتصاد قوی و دانش بنیان داشته باشیم در حین نظارت بر تولیدکنندگان داخلی باید در مبارزه با قاچاق کالا به عنوان تصمیم کلان و راهبردی را ادامه دهیم و تهران می‌تواند در این زمینه پایلوت باشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
تشریح وضعیت جوی مرز‌های کشور برای زائران اربعین/آسمان شهر‌های عراق صاف استمدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی وضعیت جوی مرز‌های کشور برای عبور زوار اربعین حسینی (ع) را تشریح کرد. اجرای بیمه پایه اجباری سلامت در انتظار اعلام نتایج ارزیابی وسع/وزارت کار تسریع کندمدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به نتایج اجرای بیمه پایه اجباری سلامت، گفت: منتظر اعلام نتایج ارزیابی وسع از سوی وزارت کار برای اجرای بیمه پایه هستیم. خدمت رسانی درمانی به ۶۵ هزار زائر اربعین حسینیرئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین به تشریح اقدامات درمانی انجام شده برای زوار اربعین پرداخت. در کشور ما درمان سرطان بهتر از کانادا و انگلیس است/ اسم سرطان غلط استپدر مغز استخوان کشور گفت: در کشور ما درمان سرطان بهتر از کانادا و انگلیس است در سال ۶۲ مدیکال انکولوژیست در کشور نداشتیم. الان در کشور ۴۰۰ نفر با این تخصص در کشور داریم.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در جلسه ستاد اربعین حسینی استان بوشهر با تسلیت اربعین سیدوسالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و قدردانی از خدمات موکب‌داران استان بوشهر اظهار داشت: برای شرکت مردم استان بوشهر در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی پیش بینی ۵۰ هزار تا ۶۰ هزار نفر می‌شد که تاکنون ثبت نام شدگان از ۸۳ هزار نفر فراتر رفته است. وی، حرکت عظیم مردم مسلمان در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلای معلی را نشان از دلدادگی و عشق مردم ولایت‌مدار به ائمه اطهار (ع) دانست و تصریح کرد: حضور و شرکت جمعیت کثیر مردم مسلمان در مراسم اربعین حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) نشان از اقتدار اسلام و مسلمانان است. گراوند با تاکید بر توجه به آموزش زائران اربعین حسینی برای جلوگیری از حوادث و بحران‌ها افزود: زائران قبل از اعزام به کربلای معلی باید آموزش‌های لازم برای رعایت قوانین و مقررات در راستای پیشگیری از حوادث فرا بگیرند. استاندار بوشهر، با تاکید بر تداوم فعالیت موکب‌های داخلی استان بوشهر برای اسکان زائران تا پایان ایام اربعین گفت: موکب‌های داخل استان بوشهر زمینه اسکان زائران اربعین حسینی در هنگام برگشت فراهم کنند تا از بروز حادثه جاده‌ای جلوگیری شود. گراوند با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های لازم در مرز شلمچه گفت: برای ایجاد امکانات رفاهی و اسکان زائران، با تلاش مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر حرکت مهمی در مرز شلمچه در حال انجام است که مشکلات زائران کربلای معلی کاهش می‌‌دهد.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حسین کلانتری بعدازظهر شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: طبق اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان در تابستان سال گذشته ۱۵٫۸ درصد بود و این میزان در سال جاری به ۹٫۹درصد رسیده است. وی بیان داشت: با توجه به آمارهای استان می‌توان با تلاش زمینه و فرصت اشتغال را تقویت و بهبود بخشید. وی تصریح کرد: اگر میزان بدهی دستگاههای اجرایی بالا باشد باید عدد تهاتر هم بالا برود و در تهاتر سقف خاصی تعریف نشده است. کلانتری اظهار داشت: تاکنون ۴۰ پیمانکار از ظرفیت تهاتر در استان استفاده کرده‌اند و پیمانکاران زیادی در استان داریم که بنا به حجم فعالیت کاری می‌توانند از تهاتر استفاده کنند. وی افزود: با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی اهمیت تهاتر، دیگر پیمانکاران نیز می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله نادری ظهر یکشنبه در جلسه پدافند غیر عامل شهرستان دشتی پیشاپیش اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) تسلیت عرض کرد و اظهار داشت: مدیران متناسب با وضعیت هر اداره اقدامات پدافندی را انجام دهند. وی افزود: آموزش و فرهنگ سازی برای مردم امر مهم و ضروری است آنها باید در جریان قرار بگیرند که اگر اتفاقی رخ دهد چطور اقدام کنند. نادری با بیان اینکه گستره پدافند غیر عامل زیاد است و ابعاد زیادی در بر می‌گیرد، ادامه داد: در حوزه پدافند غیر عامل باید به مسائل زیست محیطی نیز توجه جدی شود. فرماندار دشتی بر ضرورت برگزاری دوره‌های پدافند غیر عامل در سطح شهرستان تاکید کرد و گفت: بزودی آموزش پدافند غیر عامل برای مدیران دستگاههای اجرایی و مدارس برگزار می‌شود. وی یادآور شد: در هفته پدافند غیر عامل برنامه‌های متنوعی در سطح شهرستان پیش بینی شده که مهمترین آنها مانور پدافند غیر عامل؛ برگزاری دوره‌های آموزشی، نواختن زنگ و غیره است.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
استاندار بوشهر با بیان اینکه نهاده‌های کشاورزی غیر استاندارد، سلامت جامعه را به خطر می‌‌اندازد تصریح کرد: برای راه‌اندازی آزمایشگاه تخصصی در گمرک بوشهر همکاری‌های لازم با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای واگذاری زمین انجام شود. وی، پیوست فرهنگی در تدوین طرح ارتقای سلامت محصولات کشاورزی استان بوشهر را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: باید در عرصه اجرای طرح‌های سالم سازی جامعه به ویژه در عرصه محصولات تولیدی و کشاورزی فرهنگ سازی انجام شود که در این راستا پیوست فرهنگی در تدوین طرح ارتقای سلامت محصولات کشاورزی استان بوشهر مورد توجه قرار بگیرد. استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم رسانه ملی و استانی در توجه جامعه به سلامت محصول کشاورزی گفت: نظارت بر محصولات تولیدی کشاورزی باید مورد توجه جهاد کشاورزی و دستگاه‌های مسئول دیگر قرار بگیرد چراکه در این راستا جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی متولی سلامت جامعه محسوب می‌شوند. وی با تاکید بر دقت کامل بر نهاده‌های کشاورزی تجاری افزود: محصولات تجاری که دارای مشکلات بهداشتی هستند و از استانداردهای لازم برخوردار نیستنند بدون اغماض توقیف و ضبط و با متخلقان برخورد قاطع شود. گراوند کاهش تصادفات جاده‌ای را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: پیوست فرهنگی در همه عرصه‌ها باید در اولویت قرار بگیرد.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در سومین نشست شورای فرهنگ عمومی تربت حیدریه اظهار کرد: طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین در بین مردم و مسئولان است که باید در هر منطقه بنا به ظرفیت‌های موجود، این مهم فرهنگ سازی شود. وی با تاکید بر اینکه باید نقش مردم در طرح مثلث اقتصادی دیده شود، افزود: این بدان معناست که باید سرمایه‌های کوچک جمع آوری و به سمت تولید و اشتغال هدایت شوند. همچنین علی نیک یاد، فرمانده سپاه تربت حیدریه، گفت: در طرح مثلث اقتصادی اصلا مردم دیده نشدند و در طرح موفق قلعه گنج کرمان هم که توسط استاندار مطرح می‌شود، اصلا بحث معین اقتصادی جایگاهی ندارد، بلکه این مردم بودند که با پشتیبانی بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت سرمایه‌های خود را جمع کرده و به سمت تولید و اشتغال هدایت کردند. سرهنگ علی نیک یاد افزود: امروز هم اگر در طرح مثلث اقتصادی مردم نادیده گرفته شوند و محوریت با سرمایه داران باشد مشکلی برطرف نخواهد شد ضمن اینکه به گفته معین‌های اقتصادی شهرستان هنوز برنامه عملیاتی خاصی برای آنها تعریف نشده است. وی گفت: اگر در مسیر اشتغال می‌خواهیم حرکت کنیم تکمیل کننده آن بازار فروش محصولات و تولیدات هر منطقه است که باید توسط دستگاه‌های مربوط برنامه ریزی شود بدین صورت که وقتی در روستایی کارگاه کوچک و زود بازده‌ای راه اندازی می‌شود برای آن بازار فروش نیز مهیا باشد.
انتخابانتخاب14 ساعت قبل
بیش از سه میلیون نفر زن سرپرست خانوار در کشور داریم؛ ٧١ درصد آنها زنانی هستند که همسرانشان فوت کرده‌اند و ١١ درصد نیز زنانی هستند که طلاق گرفته‌اند. وزیر کشور ادامه داد: همچنین بحث تمایزاتی که از نظر فرهنگی در نقاط مختلف کشور به عنوان یک کشور متنوع از نظر زبان، مذهب، نژاد و فرهنگ‌های بومی و محلی داریم، در این لایحه لحاظ شود. ‎رحمانی فضلی با اشاره به لایحه دیگری که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت، گفت: موضوع توانمندسازی زنان سرپرست خانواده در این جلسه بررسی شد. امیدواریم این نظراتی که ارائه شد، مقدمه‌ای برای زمینه سازی و تاثیر در اجرا باشد. ‎وزیر کشور گفت: سومین مورد، نحوه اطلاع رسانی و چگونگی عملکرد شورای اجتماعی کشور نسبت به آسیب‌های اجتماعی ظرف این دوسال و نیم فعالیت اخیرش بود تا ترتیبی اتخاذ شود ما یک بار همه اقدامات انجام شده را با متخصصان، مسئولان و مردم در میان بگذاریم و پذیرای نظرات و نقدهای اصلاحی آنها در مسیر پیشرفت شورای اجتماعی کشور باشیم.

وجود بیش‌از ۳میلیون زن سرپرست خانوار درکشور

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
وی گفت: باید کاری کرد که هر نوع تبعیضی که به صورت خشونت، آزار و اذیت انجام می‌شود با توجه به ریشه‌های تاریخی و فرهنگی آن حل شود. وی ادامه داد: همچنین بحث تمایز‌هایی که از نظر فرهنگی در نقاط مختلف کشور به عنوان یک کشور متنوع از نظر زبان، مذهب، نژاد و فرهنگ‌های بومی و محلی داریم در این لایحه لحاظ شود. وزیر کشور گفت: لایحه دیگری که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت، موضوع توانمند سازی زنان سرپرست خانواده بود، هم اکنون بیش از ۳ میلیون نفر زن سرپرست خانوار در کشور داریم که ۷۱ درصد آن مربوط به زنانی است که همسران خود را از دست داده‌اند و ۱۱درصد نیز به دلیل طلاق سرپرست خانوار شده‌اند و بقیه هم از کسانی هستند که تاکنون ازدواج نکرده‌اند. وی افزود: تمام دستگاه‌های دولتی باید بسیج شوند تا اقدامات و برنامه‌هایی را انجام دهند که می‌تواند اوضاع زنان سرپرست خانوار را بهبود ببخشد که البته در این خصوص تمام دستگاه‌ها نظر خود را داده‌اند و لایحه آن نیز تهیه شده است و پس از جمع بندی‌های لازم این کار انجام خواهد شد. وزیر کشور گفت:: بحث بعدی نیز درباره نحوه اطلاع رسانی و چگونگی عملکرد شورای اجتماعی کشور نسبت به آسیب‌های اجتماعی در دو سال و نیم بود و باید همه اقدامات انجام شده را با متخصصان، مسئولان و مردم در میان بگذاریم تا از نظر شورای اجتماعی کشور آگاه شوند و نظر‌ها و نقد‌های اصلاحی آن‌ها را نیز در مسیر پیشرفت شورای اجتماعی کشور پذیرا باشیم.
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهر‌های کشور با انتقاد از شیوه نادرست تاکسی‌ها در سوار کردن مسافر، گفت: بوق زدن‌های ممتد و این شیوه متفاوت استفاده از تاکسی در کشور باید علت یابی شود. اخبار اجتماعی-وی با بیان اینکه تاکسی در همه کشور‌ها وسیله حمل و نقل لوکس بوده که نیازی به بوق زدن برای سوار کردن مسافر در آن‌ها نیست، تصریح کرد: در ایران تاکسی وسیله‌ای است که در خیابان گردش داشته و فراخوان مسافر را با بوق یا چراغ انجام می‌دهد. مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهر‌های کشور ادامه داد: اگر شهروندان تعامل لازم را داشته باشند رانندگانی که رفتار‌های ناهنجار انجام می‌دهند به طور حتم از تاکسیرانی حذف خواهند شد. صفر تا صد موانع نوسازی تاکسی‌ها در کشور/۲۵ هزار تاکسی فرسوده در تهران داریممرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهر‌های کشور با تاکید بر اینکه نوسازی سامانه تاکسیرانی شهر‌های کشور به عنوان یک اولویت مطرح است، گفت: با روی کار آمدن دولت یازدهم نوسازی ناوگان تاکسیرانی مورد توجه قرار گرفت و طرح نوسازی ۹۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در دست اقدام قرار گرفت. وی با تاکید بر اینکه از هفته گذشته فرآیند صدور پیش فاکتور شروع شده است، گفت: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال به تفاهم ۱۰ هزار دستگاه تاکسی دست پیدا کنیم.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران تاکید کرد که شهرداری تهران می‌بایست در مورد ترویج استفاده از مصالح و فرآورده‌های ساختمان استاندارد الگوی سایر دستگاه‌ها باشد. به گزارش ایسنا، مجید فراهانی صبح امروز با اشاره به لزوم رعایت استاندارد در فرآیندهای ساخت و ساز در راستای افزایش تاب آوری ساختمان‌ها و ایمنی شهروندان گفت: استفاده از مصالح و فرآورده‌های ساختمانی و کارگران ماهر نقش زیادی در بهبود کیفیت، ایمنی و تاب آوری ساختمان‌ها دارد و به همین دلیل لازم است که شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرایی تکالیف قانونی خود را عملیاتی کنند. وی با استناد به ماده ۸۰ قانون شوراها گفت: به شهرداری تهران در باره توجه به مصالح و فرآورده‌های ساختمانی استاندارد در ساخت و سازها تذکر می‌دهم و خواهان اجرای کامل مصوبات شورا در اینباره هستم چرا که شورا دو مصوبه خاص دارد که یکی الزام شهرداری به فرهنگ سازی استفاده از مصالح استاندارد و دیگری ایمنی سازی و استاندارد سازی بیمارستان‌ها است که باید این دو مصوبه با کیفیت بیشتری اجرایی بشود. وی با بیان این که شهرداری می‌تواند با توجه ویژه در استفاده از مصالح و فرآورده‌های ساختمانی در ساختمان‌های خود الگو ساز باشد اظهار کرد: امیدوارم با اجرای به موقع مصوبات شورا توسط شهرداری تهران شاهد ارتقای کیفیت ساخت و ساز در تهران باشیم. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران ضمن تذکر به شهردار تهران گفت: رعایت استاندارد در فرایندهای ساخت و ساز نقش مهمی در افزایش ایمنی شهروندان دارد. اعتمادآنلاین|‌‌ مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در تذکری در جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: شهرداری تهران باید به مصالح و فرآورده‌های ساختمانی استاندارد در ساخت و سازها توجه ویژه‌ای داشته باشد و این موضوع در ساختمان‌های در دست احداث در نظر گرفته شود و الگویی برای سایر دستگاه‌های اجرایی نیز باشد. وی با تاکید بر اینکه شهردار تهران باید به موقع مصوبات شورا را مورد توجه قرار دهد و شاهد ارتقاء کیفیت ساخت و ساز در شهر باشیم، گفت: ‌رعایت استاندارد در فرایندهای ساخت و ساز نقش مهمی در افزایش ایمنی شهروندان دارد. عضو شورای شهر تهران گفت: ‌ استفاده از مصالح و فرآورده‌های ساختمانی و همچنین بهره‌مندی از کارگران متبحر سبب بهبود ایمنی ساختمان‌ها می‌شود. وی گفت: دلایل عدم صدور حکم بازنشستگی جهت بهره‌برداری باید اعلام شود.
فارسفارس16 ساعت قبل
عضو شورای شهر تهران ضمن تذکر به شهردار تهران گفت: رعایت استاندارد در فرایندهای ساخت و ساز نقش مهمی در افزایش ایمنی شهروندان دارد. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در تذکری در جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: شهرداری تهران باید به مصالح و فرآورده‌های ساختمانی استاندارد در ساخت و سازها توجه ویژه‌ای داشته باشد و این موضوع در ساختمان‌های در دست احداث در نظر گرفته شود و الگویی برای سایر دستگاه‌های اجرایی نیز باشد. وی با تاکید بر اینکه شهردار تهران باید به موقع مصوبات شورا را مورد توجه قرار دهد و شاهد ارتقاء کیفیت ساخت و ساز در شهر باشیم، گفت: ‌رعایت استاندارد در فرایندهای ساخت و ساز نقش مهمی در افزایش ایمنی شهروندان دارد. عضو شورای شهر تهران گفت: ‌استفاده از مصالح و فرآورده‌های ساختمانی و همچنین بهره‌مندی از کارگران متبحر سبب بهبود ایمنی ساختمان‌ها می‌شود. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
تحولات ماه‌های اخیر قوه قضائیه با تصدی رئیس جدید آن و تعقیب و محاکمه بسیاری از مقامات و عاملان اخلال در نظام اقتصادی و بازداشت برخی از قضات معروف آن قوه و نیز صدور بخشنامه‌های قضائی و طرح و برنامه‌های اعلامی رئیس جدید قوه قضائیه با حاشیه‌ها و بازخوردهای متعددی همراه بوده است. در پی تظلم خواهی اینجانب بعنوان وکیل مدافع دکتر مجتهد زاده از ریاست پیشین قوه قضائیه و تاکید بر حقوق قانونی موکل خویش و رعایت تضمینات قانونی مربوط به دادرسی عادلانه - این وکیل مدافع نیز بدون وجود هرگونه دلائل قانونی موجهۀ تعقیب وی نیز به دادسرا احضار گردید …! انتساب تظلم خواهی وکیل مدافع دکتر مجتهدزاده از ریاست وقت قوه قضائیه بعنوان «قلم فرسایی ناشی از بغض و کینه نسبت به دستگاه قضایی»!! چرا به «حق آگاهی و دانایی» و «حق دانستن حقوق شهروندی و اساسی مردم و شهروندی» کمتر اهمیت داده می‌شود؟! مسئولیت انفعال و بی تفاوتی نهادینه شدۀ عملی بین آنها با کدامین مراجع قانونی، صنفی، دولتی یا حرفه‌ای است؟!
ایسناایسنا17 ساعت قبل
رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: تمامی فرمانداران اشراف و تسلط کافی بر مسائل فناوری ارتباطات حوزه انتخابات داشته باشند، زیرا ابتدا و انتهای کار انتخابات با آی تی شروع و به اتمام می‌رسد. وی ادامه داد: پوشش انتخابات در حوزه فناوری ارتباطات برای تمامی شعب اخذ رای به صورت آشکار برای وزیر کشور نمایان خواهد بود. حیاتی افزود: از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون ۳۶ بار انتخابات برگزار شده که هدف ما در این استان برگزاری انتخابات با رعایت قانونمداری، بی طرفی و زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای است. وی ادامه داد: در راستای ایجاد مشارکت سیاسی در تمامی شهرستانها حضور می‌یابیم تا با تمامی گروه‌های سیاسی به جهت تشریح سیاست‌های انتخاباتی دیدار داشته باشیم. معاون روابط عمومی، تشریفات و اموربین الملل استاندادی خراسان شمالی نیز گفت: رسانه‌ها نقش فرهنگ سازی در جامعه را دارند و سرچشمه افکار عمومی هستند.
مهرمهر18 ساعت قبل
وی با بیان اینکه امروزه برنامه‌های مساجد در حال رشد و توسعه است عنوان کرد: اما دلیل کم توجهی یا حضور کم قشر جوان در این مکان تبیین نشدن جایگاه مساجد و پی نبردن مدیران به نقش اساسی آن است. وی تصریح کرد: علت اصلی کم رنگ شدن نقش مساجد اشکالات پایه‌ای در تبیین جایگاه آن بوده است. امروزه نیز پررنگ‌تر کردن نقش مساجد باید دغدغه اصلی مدیران باشد و با فرهنگ سازی باید این امر انجام شود. این استاد دانشگاه با توضیح درباره اینکه مدیران چگونه می‌تواند در تبیین جایگاه مساجد در جامعه موثر باشند، عنوان داشت: در سال‌های اخیر مکان‌های موازی با مساجد مانند سراهای محله، فرهنگسراها و مصلاها تعریف شده است. این استاد دانشگاه تأکید کرد: حاکمیت باید برای پررنگ‌تر کردن نقش مساجد بسترسازی کرده و یک نهضت اساسی به راه اندازد.
برنابرنا19 ساعت قبل
یکصد و بیست و چهارمین جلسه شورای اجتماعی کشور امروز (۱۳۹۸/۷/۲۱) با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در محل این وزارتخانه برگزار شد. به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی برنا؛ رحمانی فضلی، در جمع خبرنگاران گفت: امروز توفیق داشتیم یکصد و بیست و چهارمین جلسه شورای اجتماعی کشور برگزار شود، مهم‌ترین موضع این جلسه که مورد بحث و بررسی قرار گرفت در خصوص صیانت و حمایت از زنان در مقابل خشونت بود که لایحه تامین امنیت زنان در مقابل خشونت نام دارد که از سوی قوه قضاییه به دولت ارجاع داده شده، امیدواریم تمامی دستگاه‌های اجرایی بررسی‌های لازم را انجام دهند و اطلاعات تکمیلی را در این خصوص ارائه دهند تا پس از اعمال اصلاحات تکمیل به مجلس ارسال گردد. او ادامه داد: باید کاری کرد که هر نوع تبعیضی که به صورت خشونت، آزار و اذیت انجام می‌شود با توجه ریشه‌های تاریخی و فرهنگی آن حل شود و تاکید بر این بود که ضمن جرم انگاری این موضوعات بر روی دو مسئله فرهنگ سازی و آموزش نیز کار شود تا در این لایحه لحاظ شود. رحمانی فضلی با اشاره به دستور بعدی مطرح شده در جلسه امروز شورای اجتماعی گفت: مبحث بعدی توانمندسازی زنان است که خوشبختانه امروز مطرح شد، در حال حاضر ۳ میلیون نفر از زنان سرپرست خانوار هستند که ۷۱ درصد از این زنان همسران خود را از دست داده‌اند همچنین ۱۱ درصد از این زنان نیز به دلیل طلاق سرپرست خانواده شده‌اند، مابقی زنان ذکر شده در این آمار در زمره زنانی قرار می‌گیرند که تا به حال ازدواج نکرده‌اند، تمامی دستگاه‌های دولتی باید بسیج شوند تا اقدامات و برنامه هایی را انجام دهند که می‌تواند اوضاع زنان سرپرست خانوار بهبود بخشد که البته در این خصوص نیز تمامی دستگاهها نظرات خود را داده‌اند و لایحه آن نیز تهیه شده است که پس از جمع بندی‌های لازم در این خصوص انجام خواهد شد. وزیر کشور در پایان گفت: مبحث بعدی در خصوص اطلاع رسانی فعالیت‌های شورای اجتماعی کشور است، یعنی مشارکت دستگاه‌های ذیربط باید این اقدامات را با مردم و متخصصان به اشتراک گذاشته بگذارند و در این خصوص نیز نظرات شورای اجتماعی کشور آگاه شوند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهر‌های کشور با بیان اینکه در هیچ جای دنیا رانندگان تاکسی برای سوار کردن مسافر متوسل به بوق زدن نمی‌شوند، گفت: برای ترک عادت غلط بوق زدن‌های ممتد برای سوار کردن مسافر باید فرهنگ سازی لازم انجام شود. مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهر‌های کشور در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با انتقاد از شیوه نادرست تاکسی‌ها در سوار کردن مسافر، گفت: بوق زدن‌های ممتد و این شیوه متفاوت استفاده از تاکسی در کشور باید علت یابی شود. وی با بیان اینکه تاکسی در همه کشور‌ها وسیله حمل و نقل لوکس بوده که نیازی به بوق زدن برای سوار کردن مسافر در آن‌ها نیست، تصریح کرد: در ایران تاکسی وسیله‌ای است که در خیابان گردش داشته و فراخوان مسافر را با بوق یا چراغ انجام می‌دهد. وی با بیان اینکه رعایت چارچوب‌ها از سوی رانندگان لازم است، تصریح کرد: شهروندان باید رفتار نامناسب راننده، طلب پول بیشتر یا مواردی از این دست را انعکاس دهند تا بهبود وضعیت رخ دهد. مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهر‌های کشور ادامه داد: اگر شهروندان تعامل لازم را داشته باشند رانندگانی که رفتار‌های ناهنجار انجام می‌دهند به طور حتم از تاکسیرانی حذف خواهند شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی جوادیان زاده، بعدازظهر شنبه در نشستی خبری با اشاره به اینکه استان یزد تنها یک سد دارد که این سد نیز در هرات شهرستان خاتم احداث شده است، اظهار داشت: این سد در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی برخوردار است و از آنجا که این پروژه همواره درگیر کمبود منابع مالی بوده، تاکنون تکمیل آن میسر نشده است. وی عنوان کرد: با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان یزد، این مسئله مطرح و مقرر شد تا پایان سال ۶۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این طرح به آن تزریق شود که در این صورت با تکمیل آن تا پایان سال شاهد آبگیری تنها سد استان یزد خواهیم بود. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد یادآور شد: در کنار اجرای این طرحها، اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی در زمینه مصرف آب را نیز در دستور کار داریم اما تا راهکار و الگوی مناسب به مصرف کننده معرفی نکنیم، برای او تنها ایجاد نگرانی کرده‌ایم بنابراین تلاش ما، شناسایی الگوهای مناسب و معرفی آنها به مصرف کنندگان است. وی در مورد وضعیت بارش‌های استان یزد نیز اظهار داشت: در سال آبی گذشته که از ابتدای مهرماه ۹۷ آغاز و تا پایان شهریورماه ۹۸ ادامه داشت، میزان بارندگی در استان یزد ۱۲۰ میلی‌متر بود که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۷۰ میلی‌متر و متوسط دوره آماری آن ۹۲ میلی‌متر بوده است. وی افزود: بارندگی‌های استان یزد در مقایسه بارش‌های قبل خود استان خوب بوده اما در مقایسه با کشور وضعیت مناسبی نداریم ضمن اینکه تداوم خشکسالی‌ها بیشتر از ترسالی‌ها بنابراین این بارش‌ها نتوانسته خشکسالی‌های سالهای گذشته را جبران کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیر عامل آب منطقه‌ای یزد با بیان این که هر چند بارش‌های سال گذشته کشور بیشتر از سالهای قبل ولی کمتر از متوسط کشوری است، تاکید کرد: استان یزد همچنان با کسری مخزن ۹۸ میلیون مترمکعبی مواجه است و ترسالی پارسال نمی‌تواند بیانگر ورود استان به دوره ترسالی باشد. به گزارش ایسنا، «محمد مهدی جوادیان زاده» امروز به مناسبت پایان سال آبی ۹۸-۹۷ در جمع خبرنگاران گفت: با وجود بارش‎های خوب سال گذشته نمی‎توان آن را نشانه ورود استان یزد به ترسالی دانست چرا که در دهه‌های اخیر شاهد نداوم بیشتر دوره خشکسالی و کاهش دوره‌های ترسالی در استان هستیم. وی افزود: یزد استانی خشک و داراری وضعیت منابع آبی ضعیف است واز این لحاظ جزو فقیرترین استانهای کشور محسوب می‌شود به طوری که میانگین بارش‎های ۳۰ سال گذشته بیانگر کاهش حدود ۷ میلی متری بارش‎ها در هر ۱۰ سال هستیم. وی با اشاره به تاثیر شدید تغییر اقلیم بر وضعیت منابع آبی استان، گفت: با توجه به نیاز رو به رشد آبی در استان کسری مخازن آب در ۹۰ درصد از دشت‎های یزد رو به رشد است و تعداد اندکی که این رشد وجود ندارد نیز به علت شوری بیش از حد منابع آبی آنهاست. مدیر عامل آب منطقه‌ای یزد با اشاره به هوابین بودن منابع آبی مناطق کوهستانی یزد که با بارش‎های پر آب و در خشکسالی با بحران آبی مواجه می‎شوند، اظهار کرد: معتقدیم که سیاست‎های آبی استان نباید هوابین باشد به عبارتی نباید این سیاست‎ها با ترسالی تغییر کند بلکه باید برنامه‌های استان بر اساس وضعیت کم آبی استان تداوم داشته باشد و این مگر با برنامه سازگاری با کم آبی محقق نخواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
وی با بیان اینکه برتری جویی و زیاده خواهی جزو مختصات اصلی اشرافی‌گری است اظهار کرد: اشرافی‌گری بزرگترین درد تاریخ بشریت بوده است. هم در اسلام و هم در نگاه امام (ره) و رهبری، منع از اشرافی‌گری در مسئولین بیشتر مورد توجه است. فرار‌های مالیاتی نیز وجود دارد و افرادی قانون دان قانون شکن در اختیار اشرافی‌گری قرار می‌گیرند. اشرافی‌گری زاییده مصرف گرایی است که از آن به عنوان فقر مدرن یاد می‌شود. نماینده ولی فقیه در وزارت کشاورزی به آسیب‌هایی که اشرافی‌گری به نظام وارد می‌کند نیز اشاره کرد و گفت: اشرافی‌گری به نظام لطمه وارد می‌کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
مسئول روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری ۵ تن و ۷۰۰ کیلوگرم مواد غذایی و آرایشی بهداشتی غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته در سطح منطقه آزاد انزلی کشف و امحا شد. به گزارش ایسنا، مهدی کاظمیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری و در راستای حفاظت و صیانت از سلامتی آحاد مردم، گردشگران و مصرف کنندگان ۵ تن و ۷۰۰ کیلوگرم مواد غذایی و آرایشی بهداشتی غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته به ارزش ۲ میلیارد ۲۴۰ میلیون ریال به همت مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد انزلی در سطح منطقه کشف و امحا شد. مسئول روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: نظارت بر عرضه مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی در دو سطح، پیش از ترخیص (در انبار گمرک) و پس از ترخیص در سطح غرفه‌های تجاری انجام می‌شود، مدیریت غذا و دارو منطقه آزاد انزلی پس از محرز شدن سلامت محور بودن کالا اجازه ترخیص و عرضه را صادر می‌کند. با توجه به اهمیت رسیدگی به شکایات و پاسخگویی به سوالات در خصوص کالاهای سلامت محور، مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد انزلی اقدام به راه اندازی بخش پاسخگویی به شکایت کرده است به طوری که افراد پس از ثبت شکایت به صورت تلفنی و حضوری و یا از طریق معاونت اقتصادی سازمان گزارش و شکایت خود را ارائه و به صورت حضوری و اینترنتی پیگیری می‌کنند که در این مدت به ۱۱ فقره شکست رسیدگی شده است. انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کبری ناصری صبح شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سازمان خار و بار کشاورزی به دلیل حساس کردن جامعه به سلامت غذا ۱۶ اکتبر مصادف با ۲۴ مهرماه را به نام روز جهانی غذا اعلام کرده است. وی با بیان اینکه ایران از جمله کشورهایی است که در کنار ۱۵۰ کشور همه ساله روز جهانی غذا را در برگزار می‌کند، بیان کرد: در حال حاضر روز جهانی غذا یکی از شناخته‌ترین روزها در تقویم ملی کشور است. وی ادامه داد: کاهش نمک قند و چربی در محصولات غذایی و آشامیدنی، نشانگرهای رنگی تغذیه در راستای ارتقاء سلامت، نشان ایمنی و سلامت محصولات غذایی، محصولات سلامت محور، قاچاق کالاهای سلامت محور، برچسب اصالت کالا و سیستم رهگیری و ردیابی در مواد غذایی، محصولات غذایی ویژه و فراسودمند از جمله محورهای برنامه‌های گرامیداشت این هفته خواهد بود. ناصری ادامه داد: همچنین در این بازدیدها ۳۶۱ مورد نمونه برداری از واحدهای تحت پوشش انجام شده است. معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر ۹۸ درصد محصولات تولیدی استان دارای نشانگر تغذیه‌ای هستند، افزود: برای اطمینان از درستی این نشانگر‌ها تاکنون ۱۴ مورد پایش برچسب در سطح استان انجام و دو هزار و ۸۰۰ برچسب مواد غذایی مورد پایش قرار گرفته است.
ایمناایمنا1 روز قبل
در کتاب «شهر از نو» به کوشش ویل و کامپانلا می‌بینیم که نقش روایت تا حدی است که تاب آوری شهری با روایت در هم آمیخته و مقوم آن دانسته شده است. در عنوان دوم این کتاب آمده است «شهرها با کدام روایت از پس فاجعه برمی‌آیند» و این دقیقا جمله‌ای است که باید برای روایت که شامل گزارش و داستان می‌شود در ایران توجه کرد. توجهی که نداشتیم و تاریخ ادبیاتی که خالی از روایت هایی هستند که فاجعه را از سر بگذرانند. متاسفانه در تاریخ داستان نویسی معاصر ایران اثری در خور توجه که حادثه‌ای طبیعی را منعکس کند، وجود ندارد. در گزارش نویسی و خاطره نویسی و تاریخ نیز با این مشکل رو به روهستیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی گیلان گفت: اربعین فرصتی برای تحقق شعارهایی مانند همدلی، همزبانی، برادری، برابری، ایثار و انفاق است. حجت الاسلام و المسلمین پوریوسفی در گفت و گو با ایسنا، اربعین را بهترین فرصت برای احیا شعارهای اصیل اسلامی و هویت بخش جوامع شیعی خواند و اظهار کرد: اربعین فرصتی برای تحقق شعارهایی مانند همدلی، همزبانی، برادری، برابری، ایثار و انفاق است. وی با اشاره به برنامه‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان در اربعین ۹۸ گفت: برنامه‌های جبهه فرهنگی انقلاب در بخش‌های مختلف برنامه ریزی شده که تمامی این فعالیت‌ها باعنوان (قافله عاشقی گیلان) نامگذاری شده است. دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی گیلان، ادامه داد: برای اجرای این امور ستاد مردمی از عناصر فرهیخته فرهنگی استان گیلان تشکیل یافته که فعالیت‌ها را به شکل جبهه‌ای در حوزه‌های رسانه، پشتیبانی، فرهنگی، مداحان، پویش‌های فرهنگی، مواکب و کاروان اجرا می‌کنند. انتهای پیام
فارسفارس1 روز قبل
وی با بیان اینکه برتری جویی و زیاده خواهی جزو مختصات اصلی اشرافی‌گری است اظهار کرد: اشرافی‌گری بزرگترین درد تاریخ بشریت بوده است. هم در اسلام و هم در نگاه امام و رهبری، منع از اشرافی‌گری در مسئولین بیشتر مورد توجه است. آنهایی که باید این قوانین را وضع و نظارت کنند خودشان در حلقه اشرافی‌گری گیر کرده‌اند. فرارهای مالیاتی نیز وجود دارد و افرادی قانون دان قانون شکن در اختیار اشرافی‌گری قرار می‌گیرند. نماینده ولی فقیه در وزارت کشاورزی به آسیب هایی که اشرافی‌گری به نظام وارد می‌کند نیز اشاره کرد و گفت: اشرافی‌گری به نظام لطمه وارد می‌کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
عبدالمالک شنبه زاده در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: با توجه به تردد زائران اربعین حسینی از دیگر مناطق کشوربه استان به ویژه شهرستان دره شهر، کمپ گردشگری «بام سراب» آمادگی اسکان رایگان زائران با تمامی امکانات را دارد. مدیر کل میراث فرهنگی ایلام در خصوص فرهنگ سازی و خدمت به زائران اظهار داشت: مردم خوب شهرستان دره شهر پیشینه غنی و والایی در مهمان نوازی دارند با ایجاد فضای استراحت همراه با آرامش در کمپ گردشگری «بام سراب» باعث ترغیب بیشتر زائران و گردشگران در سفر به شهرستان دره شهر قطب گردشگری ایلام می‌شود. شنبه زاده تصریح کرد: ‌کمپ گردشگری بام سراب که به خوبی در دل طبیعت طراحی و اجرا شده از نقاط قوت گردشگری و فرصت مناسبی برای مهمانپذیری و گسترش فرهنگ بومی است. او ادامه داد: کمپ گردشگری " بام سراب» واقع در شهرستان دره شهر، کیلومتر ۳جاده کبیرکوه با تمامی امکانات رفاهی به صورت رایگان آماده میزبانی از زائران ابا عبدالله الحسین (ع) است. انتهای پیام/ز
مهرمهر1 روز قبل
پیمان بضاعتی پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص کاشت برنج در پارک ایران کوچک که در ضلع جنوب شرقی میدان جمهوری و با اهدافی از جمله نمایش گوشه‌ای از ظرفیت‌های استان‌های کشور مانند یزد، فارس، مازندران و یا گیلان ایجاد شده است، اظهار کرد: رویکرد کار در این پارک در حقیقت زیستگاهی، گردشگری و همچنین نمایش ظرفیت‌های اقوام ایرانی است. وی با اشاره به اینکه روستای خزری در شمال پارک ایران کوچک ایجاد شده و ایده کاشت برنج در آنجا بر این اساس دنبال شده است، گفت: در پارک ایران کوچک علاوه بر نمایش سکونت گاه‌های استان هایی مانند مازندران و گیلان در ماکت هایی با مقیاس یک دوم، در مقیاسی مناسب شالیکاری نیز انجام شده است. رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج بیان کرد: کاشت برنج را در عرصه حدود دو هزارمتری شالیکاری شده پارک ایران کوچک داشته‌ایم و این اقدام را از شش ماه پیش دنبال کرده‌ایم. بضاعتی پور عنوان کرد: شالیکاری در پارک ایران کوچک به عنوان یک اقدامی که جذب گردشگر داشته باشد و از طرفی اقدامی شبیه سازی شده برای نمایش ظرفیت استان‌های شمالی کشورمان باشد اجرایی شده است. وی ادامه داد: جانمایی روستای خزری و انجام شالیکاری در واقع یک نوع فرهنگ سازی است تا معدود مسافران و بازیدکنندگانی که نتوانسته‌اند از شمال کشور بازدید داشته باشند به هنگام سفر به کرج ضمن بازدید از ظرفیت‌های تفریحی و گردشگری شهر از جمله پارک ایران کوچک از شالیکاری انجام شده در آنجا نیز دیدن کنند.
مهرمهر1 روز قبل
وی ادامه داد: در بحث مدیریت سبز به عنوان موضوع مهم در دنیا مساله «حفاظت از محیط زیست» مورد توجه قرار دارد. وی با بیان اینکه مدیریت سبز پاسخی برای چالش‌های محیط زیست است، گفت: مدیریت سبز می‌تواند یکی از راهکارها برای کنترل مصارف باشد. وی تصریح کرد: شاخص‌های ارزیابی عملکرد مدیریت سبز مورد توجه قرار گرفته است و دستگاه‌های دولتی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. پوراصغری گفت: طی سال‌های اخیر که مدیریت سبز به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت شاهد کاهش هزینه‌های گاز به میزان ۳۰ درصد طی ۲٫۵ سال اخیر بودیم. وی با بیان اینکه فرهنگ سازی گام‌نخست در مدیریت سبز است، افزود: تقریبا تمامی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی برای مدیریت سبز اهمیت ویژه‌ای قائل هستند.

به انتهای لیست رسیدید