فروش ارز

فروش ارز

نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
طی ماه‌های اخیر، مداخله دولت در بازار ارز، بحث‌برانگیز شده و دیدگاه‌های موافق و مخالفی را برانگیخته است. بدین ترتیب ارزی که از سوی بانک مرکزی در بازار فرعی فروخته‌شده، نشان‌دهنده مداخله این بانک در بازار برای مدیریت و کنترل نوسانات قیمت است که در مواردی بنابر شرایط به‌صورت پوششی (توسط کارگزاران) صورت می‌گیرد. در دولت نهم ۵۲ میلیارد و ۸۸ میلیون دلار یعنی ۳۴٫۹ درصد از کل ارز نیز در بازار اصلی به فروش رسیده است. در دولت یازدهم نیز همانند دولت‌های قبل بخشی از ارز تخصیصی بانک مرکزی برای مداخله در بازار فروخته‌شده است. در طول ۱۶ سال فعالیت این چهار دولت درمجموع ۵۲۹ میلیارد و ۹۴ میلیون دلار ارز توسط بانک مرکزی تخصیص داده شده که ۲۵۱ میلیارد و ۹۲ میلیون دلار آن یعنی ۴۷٫۴ درصد صرف مداخله در بازار شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب17 ساعت قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ سه شنبه ۱ بهمن ماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ سه شنبه ۱ بهمن ماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ دوشنبه ۳۰ دی ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ دوشنبه ۳۰ دی ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
یک کارشناس حقوق بانکی گفت: در پرونده معاون سابق بانک مرکزی اتهامی که وارد شده این است که ارز در بازار غیررسمی تزریق شده است. براساس تجارب جهانی مداخله ارزی که توسط کشورهای بسیاری صورت گرفته است، مداخله ارزی به روش‌های مستقیم یا غیرمستقیم انجام می‌شود که یکی از روش‌های مداخله مستقیم، «مداخله پوششی» است که به صورت محرمانه (به دلیل تاثیرگذاری بیشتر در بازار) توسط یکی از کارگزاران بانک مرکزی ارز به بازار تزریق می‌شود. در همین خصوص با «علیرضا مسعودی»، کارشناس حقوق بانکی، در گفت‌وگو با ایلنا در مورد اینکه آیا بانک مرکزی مجاز به مداخله در بازار ارز است یا خیر؛ گفت: به لحاظ قانونی، قاعدتا مداخله در بازار ارز جزو وظایف بانک مرکزی است. علاوه براین کل پول حاصل از فروش ارز هم به حساب بانک مرکزی بازگردانده شده است و فسادی رخ نداده است. منتهی در پرونده معاون سابق بانک مرکزی اتهامی که وارد شده این است که ارز در بازار غیررسمی تزریق شده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
یک کارشناس حقوق بانکی گفت: در پرونده معاون سابق بانک مرکزی اتهامی که وارد شده این است که ارز در بازار غیررسمی تزریق شده است. براساس تجارب جهانی مداخله ارزی که توسط کشورهای بسیاری صورت گرفته است، مداخله ارزی به روش‌های مستقیم یا غیرمستقیم انجام می‌شود که یکی از روش‌های مداخله مستقیم، «مداخله پوششی» است که به صورت محرمانه (به دلیل تاثیرگذاری بیشتر در بازار) توسط یکی از کارگزاران بانک مرکزی ارز به بازار تزریق می‌شود. در همین خصوص با «علیرضا مسعودی»، کارشناس حقوق بانکی، در گفت‌وگو با ایلنا در مورد اینکه آیا بانک مرکزی مجاز به مداخله در بازار ارز است یا خیر؛ گفت: به لحاظ قانونی، قاعدتا مداخله در بازار ارز جزو وظایف بانک مرکزی است. علاوه براین کل پول حاصل از فروش ارز هم به حساب بانک مرکزی بازگردانده شده است و فسادی رخ نداده است. منتهی در پرونده معاون سابق بانک مرکزی اتهامی که وارد شده این است که ارز در بازار غیررسمی تزریق شده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
یکی از مشکلاتی که صادرکنندگان فارس به آن اشاره می‌کنند لزوم بازگشت ارز به کشور در قالب سامانه ارز نیما است. نظام یکپارچه‌ی معاملات ارزی یا سامانه ارز نیما را بانک مرکزی ایران در اردیبهشت ۹۷ رونمایی و اعلام کرد که هدف از راه اندازی آن ساماندهی به بازار ارز در حوزه‌ واردات کالاست. معافیت محصولات کشاورزی و باغی از بازگشت ارز به سامانه نیمامدیر عامل شرکت خشکبار خوش‌شانس امیر نیز گفت: یکی از موانع پیش روی صادرکنندگان ما بحث بازگشت ارز به سامانه نیما است. او ادامه داد: تقاضا داریم که محصولات باغی و کشاورزی بحث بازگشت ارز به سامانه نیما را نداشته باشند. وی بیان کرد: یکی دیگر از موانع پیش روی صادر کنندگان استان خودداری بانک‌ها از پرداخت تسهیلات ارزان قسمت و آسان به صادر کنندگان برای توسعه صادراتشان است.
ایسناایسنا2 روز قبل
بازار ارز امروز کاهش قیمت‌ها را تجربه کرد و بازار طلا ثبات تقریبی داشت. به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یکشنبه) چهار میلیون و ۸۵۵ هزار تومان است که اندکی نسبت به دیروز ارزان شده است. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته، چهار میلیون و ۸۳۰ هزار تومان است. در این راستا بانک‌ها هر دلار آمریکا را ۱۲ هزار و ۶۲۰ و هر یورو را نیز ۱۴ هزار تومان خریدند. همچنین صرافی‌های مجاز بانک مرکزی هر دلار آمریکا را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خریدند که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان کاهش دارد و نرخ فروش این ارز ۱۳ هزار تومان است.
ایسناایسنا2 روز قبل
روند کاهشی نرخ خرید و فروش ارز در بانک‌ها و صرافی‌های مجاز همانند روز گذشته ادامه یافت؛ به طوریکه میزان خرید دلار و یورو توسط بانک‌ها امروز به ترتیب ۵۰ و ۲۰۰ تومان کاهش داشته است. به گزارش ایسنا، ارز هفته جاری را با کاهش قیمت آغاز کرد و در روز گذشته شاهد کاهش قیمت‌ها نسبت به هفته قبل بودیم. در این راستا بانک‌ها امروز (یکشنبه) هر دلار آمریکا را ۱۲ هزار و ۶۲۰ و هر یورو را نیز ۱۴ هزار تومان می‌خرند که دلار نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان و نرخ یورو نیز امروز نسبت به روز گذشته ۲۰۰ تومان کاهش داشته است. این درحالی است که صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز هر دلار آمریکا را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان می‌خرند که این میزان هم نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان کاهش داشته است. نرخ فروش این ارز نیز در صرافی‌ها ۱۳ هزار تومان است درحالی که روز گذشته ۱۳ هزار و ۵۰ تومان بود.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ یکشنبه ۲۹ دی ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ یکشنبه ۲۹ دی ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، همزمان با برگزاری مجمع عمومی بانک مرکزی با حضور رئیس جمهور و مدیران بانکی، رئیس کل بانک مرکزی از آغاز اجرای عملیات بازار باز از امروز شنبه ۲۸ دی ماه خبر داد. این ابزار زمانی که بانک مرکزی قصد جذب نقدینگی را دارد به کار می‌رود و بانک مرکزی در ازای مبلغ دریافتی، اوراق دولتی را نزد بانک مربوطه توثیق می‌نماید. زمانی سیاست‌گذار قادر به اجرای موثر سیاست پولی است که چارچوب عملیاتی دقیقی شامل هدف عملیاتی و ابزار اجرای سیاست پولی را تعیین نموده باشد. کریدور نرخ بهره بانک مرکزی یک نرخ سقف برای نرخ بهره بازار بین بانکی ایجاد می‌کند که این سقف، نرخ تسهیلات قاعده‌مند بانک مرکزی برای بانک‌ها که در بسیاری کشورها نرخ قرارداد بازخرید معکوس است را تعیین می‌کند. سپرده‌گذاری این ذخایر مازاد نزد بانک مرکزی با یک نرخ بهره مشخص خواهد بود که این نرخ، نرخ کفکریدور نرخ بهره را مشخص می‌کند.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
بازار طلا و ارز درحالی آخرین شنبه زمستانی خود را سپری کرد که قیمت سکه طرح قدیم، نیم سکه و ربع سکه کاهش یافت و نرخ ارز هم کاهشی شد. به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به چهار میلیون و ۸۶۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۹۳ هزار و۵۵۷ تومان قیمت دارد. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۳۰ هزار تومان است. نرخ ارز کاهشی شدهمچنین گزارش‌ها حاکی از این است که امروز نرخ خرید و فروش ارز در بانک‌ها و صرافی‌های مجاز مقداری کاهش یافته است. اما این هفته بازار با کاهش اندکی قیمت آغاز شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
در همین راستا، در تیر ماه سال گذشته مجموع فروش ارز ۴۳۲ میلیون یورو و خرید ۳۷۳میلیون یورو بوده است، همچنین در مرداد ماه صادرکنندگان ۸۱۵میلیون یورو ارز وارد نیما کرده‌اند که از این میزان ۶۰۶ میلیون یورو بابت واردات خریداری شده است. مجموع معاملات شهریور ماه نیز نشان می‌دهد که یک میلیارد و ۴۷۲میلیون یورو ارز وارد نیما شده و یک میلیارد و ۱۸۱ میلیون یورو ارز در این سامانه خریداری شده است؛ در مهر ماه ۹۷ نیز مجموع فروش ارز یک میلیارد و ۹۹۹ میلیون یورو و خرید یک میلیارد و ۷۲۴میلیون یورو بوده است. به همین ترتیب، در دی ماه سال گذشته یک میلیارد و ۶۳ میلیون یورو ارز فروخته شده و در مقابل ۹۳۲ میلیون یورو خریده شده است، میزان فروش ارز صادراتی در بهمن ماه نیز بالغ بر یک میلیارد و ۱۸۹میلیون یورو و میزان خرید ارز ۹۳۸ میلیون یورو بوده است. در مرداد ماه ۹۸ بالغ بر ۹۲۸میلیون یورو ارز وارد نیما شده و ۷۹۴میلیون یورو ارز خریداری شده است؛ برای شهریور ماه نیز ورود یک میلیارد و ۲۵میلیون یورو و خرید ۸۴۳میلیون یورو ثبت شده است. در معاملات آذر ماه امسال یک میلیارد و ۳۸۱میلیون یورو فروش ارز و یک میلیارد و ۳۰۱میلیون یورو خرید ارز ثبت شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ شنبه ۲۸ دی ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ شنبه ۲۸ دی ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
پیشنهاد مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران درخصوص بازگشت ارزهای صادراتی، پیش از این مطرح نشده بود. اگرچه بانک‌مرکزی چندین روش را برای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان در نظر گرفته بود، اما تمام روش‌ها قابل‌استفاده نبود. با گذشت زمان، برخی روش‌ها قابلیت اجرا پیدا کرد و از این‌رو صادرکنندگان توانستند ارز حاصل از صادراتشان را به کشور بازگردانند. او همچنین با اشاره به الزام دولت مبنی بر برگشت ارز حاصل از صادرات به کشور، به دولت پیشنهاد داد به صادرکنندگان اجازه دهد ارز حاصل از صادرات خود را در مقصد صادرات تحویل دهند و ملزم به تحویل آن در داخل کشور نباشند. نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: ‌ منظور از پیشنهاد مطرح شده این است که خود دولت ارزهای صادراتی را در هر مقصدی که صادرات انجام شده، تحویل بگیرد و برای مصارف آن برنامه‌ریزی کند؛ همان گونه‌ای که برای ارز حاصل از صادرات نفت این کار را انجام می‌دهد.
مهرمهر4 روز قبل
محمد لاهوتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه صادرکنندگان به هیچ عنوان موافق با ارائه تعهد ارزی به دلیل مشکلاتی که از این بابت، پیش روی آنها گذاشته شده است، نیستند، گفت: به نظر می‌رسد که اخذ تعهد ارزی یک سیاست شکست‌خورده است؛ اما باید بار دیگر تاکید کرد که صادرکنندگان در ضرورت بازگشت ارز صادراتی به چرخه اقتصاد ایران، هیچگونه شک و تردیدی نداشته و کاملا موافق و همراه با بانک مرکزی هستند؛ اما به هر حال روش‌هایی که به عنوان رفع تعهد ارزی در نظر گرفته شده، با اشکالاتی همراه است؛ اگرچه بخش عمده‌ای از ایرادات این روش‌ها از ابتدای اجرای آن تاکنون، برطرف شده است. لاهوتی معتقد است که سیاست‌های به کار گرفته شده در عرصه تجارت خارجی کشور در برخی بخش‌ها دوگانه بوده است؛ به این معنا که در بحث واردات، سقف مشخصی برای کارتهای بازرگانی تازه صادر شده قرار داده شده و واردات نیز منوط به لحاظ کردن یکسری شرایط است؛ ضمن اینکه ۴ درصد به صورت علی‌الحساب واردات، از کارتهای بازرگانی اخذ می‌شود؛ در حالیکه فرار مالیاتی و استفاده از کارت‌های بازرگانی یکبارمصرف، قطعا به صفر نمی‌رسد؛ بنابراین با یکسری ابزارها، دقیقا یکسری تالی فاسدها و گپ‌های موجود را ایجاد می‌کنیم؛ در حالیکه سوال اینجا است که چرا سیاست دوگانه اعمال می‌شود و خبری از آن، در صادرات نیست. وی در توضیح این مطلب خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه برای واردت کارتهای بازرگانی سقف قرار شده است، اما باز هم از صادرکنندگانی که سابقه بالایی در صادرات دارند هم، تعهد ارزی اخذ می‌شود؛ در حالیکه برای صادرکننده‌ای که کارت بازرگانی خود را به تازگی دریافت کرده است، هیچ سقفی برای صادرات در نظر گرفته نمی‌شود. لاهوتی ادامه داد: با هر میزان ارزی که به کشور برگردانده می‌شود؛ اجازه صادرات تمدید شود؛ ضمن اینکه با ابزار پررنگ تشکلی و اسفتاده از این ابزار مهم، دولت می‌تواند اهلیت کارتها را شناسایی و امتیازات ویژه‌ای را برای کسانی که در یک تشکل ملی عضویت دارند، قائل شوند؛ پس همه نیاز به ارائه تعهد ارزی ندارند؛ بلکه این اعتبار کارتهای آنها است که سبب می‌شود ارز را به چرخه اقتصادی برگردانند. لاهوتی گفت: هم اکنون بانک مرکزی با برخی از کارتهای بازرگانی یکبار مصرفی مواجه است که صادرات انجام داده‌اند، اما ارز حاصل از صادرات را به چرخه اقتصادی باز نگردانده‌اند در حالیکه با تعهد ارزی هم که این بانک در اختیار دارد، اما نمی‌تواند برای بازگشت ارز این بخش از صادرکنندگان، گام عملیاتی بردارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
لذا، عموما ریسک‌های غیرسیستماتیک که مختص یک سهم یا حداکثر صنعت مربوط به آن سهم هستند در تصمیم گیری برای خرید از بین سهام مختلف بازار موثر هستند. در مقابل، ریسک‌هایی وجود دارند که بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهند و در ادبیات مالی به ریسک‌های سیستماتیک معروف می‌باشند. از جمله این ریسک‌ها می‌‌توان به انواع ریسک‌های کشوری اعم از ریسک‌های سیاسی و تجاری اشاره نمود. به همین دلیل، بورس در واکنش به ریسک جنگ –که یک ریسک سیاسی است- کاهش در شاخص را تجربه نمود. لذا، در اینجا باید بین ریسک واقعی جنگ و انتظارات روانی که بر رفتار سرمایه‌گذاران تاثیر می‌گذارند تمایز قایل شد.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 روز قبل
از طرفی عنوان می‌شود تمایل افراد برای خرید سکه نسبت به دلار بالاتر است و البته در زمینه عرضه، سمت بازار ارز قوی‌تر از بازار سکه است. در واقع در بازار ارز، بازارساز از طریق مجموعه صرافی‌ها اقدام به عرضه می‌کند، ولی در بازار سکه چنین امکانی وجود ندارد. آخرین قیمت دلار و ارزهای رایجامروز قیمت دلار آزاد در بازار تهران بین ۱۳۵۲۰ و ۱۳۶۳۰ تومان نوسان داشت و ساعت ۷ عصر بین ۱۳۵۷۰ و ۱۳۶۰۰ تومان ثبت شد. همچنین قیمت حدودی دلار کانادا ۱۰۳۲۰ تومان، دلار استرالیا ۹۲۳۰ تومان، فرانک سوییس ۱۴۱۰۰ تومان، یوان چین ۱۹۵۵ تومان و لیر ترکیه ۲۳۱۰ تومان بوده است. بهای هر اونس طلا در بازار جهانی، امروز به ۱۵۵۰ دلار رسید که نسبت به روز قبل، حدود ۶ دلار افزایش یافته است.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، هرگونه تلاش قانونی یا غیرقانونی یک دستگاه و یا یک شرکت به منظور طفره رفتن از پرداخت مالیات یا کمتر پرداخت کردن آن به هرشیوه که انجام شود فرار مالیاتی گفته می‌شود. اصطلاح فرار مالیاتی در رابطه با ترتیبات غیرقانونی اتخاذ شده برای اختفا کردن در درآمد یا نادیده گرفتن بدهی مالیاتی به کار می‌رود و به این معنی است که شخص نامبرده کمتر از میزانی که به نوع قانونی موظف است پرداخت کند. مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی با اشاره به لایحه بودجه ۹۹ برای جلوگیری از فرار مالیاتی هم گفت: بحث فرار مالیاتی بحثی استانی و کشوری است، نخستین بحثی که باید مطرح شود و در این زمینه اهمیت دارد اینکه تمامی داده‌های فعالان اقتصادی در هر سازمان و نهادی اعم از بانک‌ها دراختیار سازمان مالیاتی قرار داده شود. وی خاطرنشان کرد: کسانی که در زمینه نظام مالیاتی حضور دارند و مالیاتی پرداخت نکرده‌اند و کسانی که از ابتدا حضوری نداشته‌اند، شناسایی و ملزم به پرداخت مالیات می‌شوند. مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی افزود: در بعضی موارد برای کنترل رعایت قانون و مقررات به حساب، اسناد و مدارک‌ها رسیدگی و از لحاظ قانونی مراجعه می‌کنیم و از فرار مالیاتی جلوگیری می‌کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 روز قبل
بازار ارز که روز گذشته کاهشی بود، امروز مقداری افزایش قیمت را تجربه کرده است؛ به گونه‌ای نرخ خرید و فروش ارز در صرافی‌های مجار افزایش دارد اما نرخ خرید دلار و یورو از سوی بانک‌ها کاهش یافته است. طی روزهای اخیر قیمت ارز ثبات تقریبی داشت و بعضا هم همچون دیروز روند کاهشی در پیش گرفته بود. بر همین اساس، صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز هر دلار آمریکا را ۱۳ هزار تومان می‌خرند و ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان می‌فروشند که نسبت به دیروز ۱۰۰ تومان افزایش یافته است. همچنین این صرافی‌ها هر اسکناس یورو را ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان می‌خرند و ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان عرضه می‌کنند که نرخ این ارز هم نسبت به روز قبل ۱۰۰ تومان افزایش را تجربه می‌کند. همچنین بانک‌ها تا سقف ۱۰۰۰ یورو به مسافران کشورهای غیر همسایه ارز مسافرتی ارائه می‌کنند که قیمت این ارز نیز در حال حاضر با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک‌ها، حدود ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان است.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/مازندران بانک جهانی در آماری که به تازگی منتشر کرده مدعی شده است که اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ از رشد منفی خارج خواهد شد سایت معتبر اقتصادی بلومبرگ نیز معتقد است بخش غیرنفتی اقتصاد ایران در حال بازیابی بوده و رشد پیدا کرده است اما آیا این پیش‌ بینی‌ها تحقق یافتنی است. بانک جهانی نیز در قسمتی از گزارش جدید خود از اقتصاد جهان با بررسی وضعیت اقتصادی ایران در سال گذشته علت اصلی رشد کاهشی اقتصاد کشور را تشدید تحریم‌ها و فشارهای واشنگتن بر درآمدهای نفتی ایران می‌داند، برآورد بانک جهانی می‌گوید که اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۹ به میزان ۸٫۷ درصد کوچک‌تر شده است. همچنین بانک جهانی با تغییر پیش‌بینی خود از وضعیت اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که اقتصاد ایران در سال جاری میلادی از رشد منفی خارج شده اما احتمالا رشد آن در سطح صفر درصد خواهد بود. بدین ترتیب پس از دو سال رشد منفی (رشد منفی ۴٫۹ درصدی سال ۲۰۱۸ و منفی ۸٫۷ درصدی سال ۲۰۱۹) اقتصاد ایران از رشد منفی خارج خواهد شد. مشکل اقتصاد غیرنفتی ایران کمبود منابع مالی نیستعضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر با یادآوری اینکه ایران از نظر منابع پولی و مالی بسیار غنی است، تاکید کرد: مشکل اقتصاد غیرنفتی ایران پول و کمبود منابع مالی نیست، مشکل همیشگی این است که منابع پولی به سمت چرخه تولید حرکت نکرده و وارد تولید نمی‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب6 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 روز قبل
در ابتدا معاملات در تست گرم بازار متشکل زیر یک‌هزار دلار بود و با وجود اینکه هنوز زمان مشخصی برای راه‌اندازی بازار متشکل تعیین نشده بود، اما از صرافی‌ها خواسته شد تا روند آماده‌سازی خود را شتاب دهند. به موازات تغییر سقف در معاملات بازار متشکل ارزی، قیمت هر اسکناس دلار برای فروش نسبت به روز گذشته، ۲۰ تومان کاهش یافت. در این گزارش درباره علت افزایش سقف معاملات در بازار متشکل ارزی و تأثیر آن بر بازار ارز سخن گفتیم که در زیر می‌خوانید. علی‌اصغر سمیعی، رئیس‌هیئت مؤسس کانون صرافان می‌گوید: بازار متشکل ارزی الزاما موجب حذف صرافان و دلالان نمی‌شود، ولی موجب می‌شود سودجویان نتوانند به منافع مصرف‌کنندگان آسیب وارد کنند. بانک مرکزی و دولت نباید به بازار جدید دل ببندند و برای ثبات ارزی باید برنامه‌های دیگری نیز داشته باشند.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
پیام مازند - ایسنا/مازندران بانک جهانی در آماری که به تازگی منتشر کرده مدعی شده است که اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ از رشد منفی خارج خواهد شد سایت معتبر اقتصادی بلومبرگ نیز معتقد است بخش غیرنفتی اقتصاد ایران در حال بازیابی بوده و رشد پیدا کرده است اما آیا این پیش‌ بینی‌ها تحقق یافتنی است. بانک جهانی نیز در قسمتی از گزارش جدید خود از اقتصاد جهان با بررسی وضعیت اقتصادی ایران در سال گذشته علت اصلی رشد کاهشی اقتصاد کشور را تشدید تحریم‌ها و فشارهای واشنگتن بر درآمدهای نفتی ایران می‌داند، برآورد بانک جهانی می‌گوید که اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۹ به میزان ۸٫۷ درصد کوچک‌تر شده است. همچنین بانک جهانی با تغییر پیش‌بینی خود از وضعیت اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که اقتصاد ایران در سال جاری میلادی از رشد منفی خارج شده اما احتمالا رشد آن در سطح صفر درصد خواهد بود. بدین ترتیب پس از دو سال رشد منفی (رشد منفی ۴٫۹ درصدی سال ۲۰۱۸ و منفی ۸٫۷ درصدی سال ۲۰۱۹) اقتصاد ایران از رشد منفی خارج خواهد شد. مشکل اقتصاد غیرنفتی ایران کمبود منابع مالی نیستعضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر با یادآوری اینکه ایران از نظر منابع پولی و مالی بسیار غنی است، تاکید کرد: مشکل اقتصاد غیرنفتی ایران پول و کمبود منابع مالی نیست، مشکل همیشگی این است که منابع پولی به سمت چرخه تولید حرکت نکرده و وارد تولید نمی‌شود.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، جلسه ادامه رسیدگی به پرونده قاچاق ارز در بانه با متهم ردیف اول کامران خطیبی و دیگر متهمان به ریاست قاضی صلواتی در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. در ابتدای این جلسه با توجه به اعتراض وکیل متهم ردیف اول و متهم ردیف دوم نسبت به نظریات کارشناس رسمی دادگستری این پرونده، قاضی صلواتی از کارشناس این پرونده خواست تا در جایگاه قرار گیرد. البته یک مورد اختلافی ۸۰ میلیاردی هم در پرونده میان کامران خطیبی و هژیر توفیقی وجود داشت که مشخص شد کامران خطیبی ۸۰ میلیارد را دریافت کرده است. در ادامه غفوری متهم ردیف دوم این پرونده در آخرین دفاعیات خود گفت: هدف بنده کسب سود بوده است. از این مبلغ کامران خطیبی ۲۳۴ میلیون درهم را برگردانده است و تقریبا ۶۴ میلیارد تومان آن پرداخت نشده است.
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
در صرافی‌های مجاز، امروز هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد. به گزارش وانانیوز، بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ دی۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۲۰ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۱۴ هزار و ۶۲۰ تومان معامله شدند. و شاهد موج خرید یا فروش ارز نبودیم. قیمت ارز در روز گذشتهدیروز دلار به قیمت ۱۳ هزار و ۵۰ تومان و یورو با مبلغ ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان در بازار آزاد خرید و فروش شد. شما می‌توانید جدیدترین قیمت ارزهای پر متقاضی را در جدول ذیل مشاهده کنید: قیمت روز ارز در صرافی‌های مجاز ارز قیمت (تومان) دلار آمریکا ۱۳,۰۰۰ یورو ۱۴,۶۰۰ لیر ترکیه ۲,۲۹۳ پوند انگلیس ۱۷,۵۰۰ درهم امارت ۳,۶۸۶ یوان چین ۱,۹۵۷ دلار کانادا ۱۰,۳۰۹ ریال قطر ۳,۷۰۰ دینار عراق ۱۱ دلار استرالیا ۹,۳۰۷انتهای پیام/
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ سه شنبه ۲۴ دی ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ سه شنبه ۲۴ دی ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
اما این فعالیت دولت بدون داشتن منابع مالی و مادی ناممکن بود و شهروندان پذیرفتند بخشی از درآمد خود را به نهاد دولت بدهند تا وظایف خود را انجام دهد. همیشگی نبودن معافیت مالیاتی یکی دیگر از استانداردهای معافیت مالیاتی است. باید در هر معافیت مالیاتی قید شود این معافیت برای یک دوره معین است و پس از آن حذف می‌شود یا به‌طور تدریجی میزان معافیت مالیاتی کاهش می‌یابد. حالا که دولت می‌داند از محل صادرات نفت درآمد قابل اعتنایی ندارند، می‌خواهند خود را به جیب شهروندان سنجاق کند. از سوی دیگر دولت برای افزایش صادرات معافیت مالیاتی وضع می‌کند و از ناحیه‌ای دیگر دولت نیاز دارد مالیات بیشتری بگیرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
هیچ دولتی نمی‌تواند بدون استناد به یک یا چند قانون موجود و منسوخ نشده معافیت مالیاتی دهد. همیشگی نبودن معافیت مالیاتی یکی دیگر از استانداردهای معافیت مالیاتی است. باید در هر معافیت مالیاتی قید شود این معافیت برای یک دوره معین است و پس از آن حذف می‌شود یا به‌طور تدریجی میزان معافیت مالیاتی کاهش می‌یابد. حالا که دولت می‌داند از محل صادرات نفت درآمد قابل اعتنایی ندارند، می‌خواهند خود را به جیب شهروندان سنجاق کند. از سوی دیگر دولت برای افزایش صادرات معافیت مالیاتی وضع می‌کند و از ناحیه‌ای دیگر دولت نیاز دارد مالیات بیشتری بگیرد.

به انتهای لیست رسیدید