آخرین و مهم‌ترین اخبار « قیمت نفت »
فروش نفت

اخبار « قیمت نفت »

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ پس از اینکه دو میدان نفتی بزرگ تولید نفت در لیبی در کشاکش محاصره نظامی بسته شدند و ریسک کاهش جریان نفت از سوی یک عضو اوپک ایجاد شد، قیمت نفت در معاملات امروز به بالاترین رقم یک هفته گذشته رسید. هر بشکه نفت برنت با ۵۱ سنت افزایش ۶۵٫۳۶ دلار فروخته شد. این نوع نفت در ساعات اولیه معاملات به بالای ۶۶ دلار در هر بشکه رسید که بالاترین رقم از ۹ ژانویه به شمار می‌رفت. هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳۳ سنت افزایش ۵۸٫۸۷ دلار معامله شد. با این حال، پس از اینکه برخی از تحلیلگران و تاجران گفتند که اختلال در عرضه نفت لیبی کوتاه‌مدت است و توسط دیگر تولیدکنندگان می‌تواند جبران شود و تاثیر آمن بر بازارهای جهانی محدود است، افزایش قیمت نفت در ساعات اولیه معاملات کمتر شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز9 ساعت قبل
به گزارش اقتصدنیوز، به نقل از بلومبرگ؛ رسانه‌های محلی همچنین اعلام کرده‌اند معترضان، یک گذرگاه مرزی با ایران را نیز تعطیل کرده‌اند. همزمان شدن تعطیلی میدان نفتی عراقی با اختلال در عرضه نفت لیبی سبب شد قیمت نفت امروز دوشنبه ۲۰ ژانویه افزایش یابد. همچنین میدان نفتی بدره نیز در خطر تعطیلی است. میدان نفتی الاحدب که شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی) امتیاز بهره‌برداری آن را در اختیار دارد، روزانه ۷۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کند. میدان بدره نیز که شرکت گازپروم نفت روسیه از سهامداران آن است، روزانه ۵۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، افزایش نگرانی‌ها درباره تولید نفت لیبی با توجه به درگیری‌هایی که در این کشور وجود دارد در افزایش قیمت نفت تاثیر داشته است. بعد از اعلام این خبر که شماری از پایانه‌های نفتی در لیبی بسته شده‌اند قیمت نفت در بازار جهانی افزایش یافت. اعلام این خبر باعث شد تا قیمت دو شاخص عمده نفتی جهان، یعنی ‏‏نفت خام سبک و شیرین شاخص ‏‏نیویورک و ‏نفت ‏خام سبک ‏‏برنت دریای شمال ‏، بیش از دو درصد افزایش یابد. اما روند افزایش قیمت نفت در بازار جهانی طی ساعات بعدی مقداری افت کرد. کارشناسان مسائل مالی و اقتصادی گفتند با این وضع از عرضه روزانه نفت ۸۰۰ هزار بشکه دیگر کاسته شد و انتظار می‌رود که قیمت نفت در بازار جهانی در روز‌های آینده افزایش یافت.
تابناکتابناک12 ساعت قبل
دومین نکته آن است که حتما باید سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه، آموزش‌های لازم را دیده و تلاش کنند که با آموزش کافی، وارد بازار معاملات سهم شوند. کامپوزیت شانگهای ۰٫۶۶ درصد رشد کرد، در حالی که هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰٫۹۰ درصد سقوط کرد. ای‌اس‌اکس استرالیا ۰٫۲۲ درصد رشد کرد و کوسپی کره‌جنوبی ۰٫۵۴ درصد بالا آمد. هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۱ درصد رشد کرد و به ۱۵۵۸ دلار و ۴۶ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۱ درصد کاهش، به ۱۵۵۸ دلار و ۴۰ سنت رسید.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در هفته منتهی به ۲۷ دی‌ماه به ۶۵ دلار و ۵۸ سنت برای هر بشکه رسید، در حالی‌که در هفته پیش از آن ۶۷ دلار و ۲ سنت ثبت شده است. قیمت نفت پس از ثبت رقم ۶۷ دلار و ۲ سنت در ۲۰ دی‌ماه با کاهش همراه شد. اعلام وزیر انرژی عربستان سعودی مبنی بر کمک به ثبات بازار نفت با عرضه بیشتر نفت‌خام در شرایط اضطرار و کاهش هراس از افت عرضه نفت از دلایل کاهش قیمت نفت در هفته گذشته عنوان شده است. سبد نفتی اوپک شامل ۱۳ نوع نفت‌خام اعضای این سازمان از جمله مخلوط الجزایر، گیراسول آنگولا، سبک رابی گابن، میناس اندونزی، سنگین ایران، سبک بصره، صادراتی کویت، السدر لیبی، سبک بونی نیجریه، سبک عربی عربستان، موربان امارات، مری ونزوئلا و جنو کنگو است.
فارسفارس13 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه دو میدان نفتی بزرگ تولید نفت در لیبی در کشاکش محاصره نظامی بسته شدند و ریسک کاهش جریان نفت از سوی یک عضو اوپک ایجاد شد، قیمت نفت در معاملات امروز به بالاترین رقم یک هفته گذشته رسید. هر بشکه نفت برنت با ۵۱ سنت افزایش ۶۵٫۳۶ دلار فروخته شد. این نوع نفت در ساعات اولیه معاملات به بالای ۶۶ دلار در هر بشکه رسید که بالاترین رقم از ۹ ژانویه به شمار می‌رفت. هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳۳ سنت افزایش ۵۸٫۸۷ دلار معامله شد. با این حال، پس از اینکه برخی از تحلیلگران و تاجران گفتند که اختلال در عرضه نفت لیبی کوتاه‌مدت است و توسط دیگر تولیدکنندگان می‌تواند جبران شود و تاثیر آمن بر بازارهای جهانی محدود است، افزایش قیمت نفت در ساعات اولیه معاملات کمتر شد.
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
بلومبرگ در گزارشی به بررسی دلایل تاب‌آوری اقتصاد ایران در برابر تحریم‌ها و ادغام اقتصاد ایران با اقتصاد جهانی پرداخت. خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی با اشاره به تلاش‌های شش ساله دولت ایران برای اتصال اقتصاد این کشور به اقتصاد جهانی با احتمال پیروزی احزاب محافظه کار در انتخابات پارلمانی نوشته است که مهم‌ترین چالش پیش روی دولت و مجلس آینده، بحث اقتصاد خواهد بود. بلومبرگ با اشاره به کاهش ارزش ریال پس از خروج آمریکا از برجام نوشت: این که اقتصاد ایران چگونه توانسته است در برابر شرایط موجود تاب‌آوری داشته باشد باعث تعجب است. جواد صالحی اصفهانی، استاد اقتصاد در دانشگاه «ویرجینیا تک» گفت: آینده اقتصاد ایران به دو سوال بستگی دارد: آیا تولیدکنندگان قادر به تولید خواهند بود و اگر بله، آیا قادر خواهند بود تولیدات خود را صادر کنند یا خیر؟ به گفته الی گرانمایه، کارشناس مالی در شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا، دلایل ونزوئلایی نشدن اقتصاد ایران متعدد است. ایران از نظر موقعیت ژئوپلتیکی نیز موقعیت ممتازی دارد و در مسیر بازارهای اصلی نفت و طرح جاده و کمربند چین قرار گرفته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، در اولین روز معاملاتی هفته جاری، قیمت انواع نفت خام در بازارهای جهانی با رشد یک درصدی کار خود را آغاز کردند. در این بین هر بشکه نفت برنت با ۳۳ سنت معادل ۰٫۵۱درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۱۸ سنت رسید. این در حالی است که در اولین معاملات امروز قیمت نفت برنت به ۶۶ دلار رسید که بالاترین رقم از ۹ ژانویه تاکنون بود. لیبی بعنوان بزرگترین تولید کننده نفت خام آفریقا در گروه اوپک حضور دارد که تا پیش از این روزانه ۱٫۲ میلیون بشکه نفت تولید می‌کرده است. از این رو تولید نفت در لیبی تنها از میادین فراساحلی میسر خواهد بود.
ایرناایرنا16 ساعت قبل
اما پس از مشروطه، شاید در مدیریت فرهنگی هیچ‌کس به پای محمدعلی فروغی نرسد و من او را نه یک سیاستمدار یا اندیشمند، که یک بیش از همه یک مدیر فرهنگی می‌دانم. در همین زمان، وزارت فرهنگ و هنر تاسیس شد که بیش از سیاستگذاری فرهنگی به تبلیغات فرهنگی پرداخت که مستندهای فرهنگی یکی از آنها بود. باید از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران هم نام برد. اما به او پیشنهاد دادم طرحی برای راه‌اندازی واحد پژوهش در تلویزیون به رضا قطبی – مدیر سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران – بدهد. معتقدم او برخلاف آنچه امروز ریاست و سرپرستی فرهنگی می‌شود، هدایت و مدیریت فرهنگی کرد.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه، به دنبال تعطیل شدن تولید نفت لیبی در پی درگیری‌های این کشور، قیمت نفت به بالاترین سطح خود در بیش از یک هفته گذشته جهش کرد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۷۴ سنت یا ۱٫۱ درصد جهش کرد و به ۶۵٫۵۹ دلار رسید. این شاخص در معاملات امروز تا ۶۶ دلار هم بالا رفت که بالاترین قیمت آن از ۹ ژانویه تا کنون است. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا ۵۸ سنت یا ۱ درصد جهش کرد و به ۵۹٫۱۲ دلار رسید. این شاخص در معاملات امروز تا قیمت ۵۹٫۷۳ دلار هم رسید که بالاترین میزان آن از ۱۰ ژانویه تا کنون است.
فارسفارس16 ساعت قبل
رئیس صنایع نفتی ژاپن گفت: افزایش تولید اوپک می‌تواند، اختلال در عرضه نفت لیبی و عراق را جبران کند و تاثیر آن بر بازارهای جهانی نفت را محدود نماید. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، رئیس صنایع نفتی ژاپن گفت: افزایش تولید اوپک می‌تواند، اختلال در عرضه نفت لیبی و عراق را جبران کند و تاثیر آن بر بازارهای جهانی نفت را محدود نماید. کویت و عربستان ماه گذشته، اختلاف ۵ ماهه بر سر میدان یک مشترک در منطقه بی طرف را حل کردند. (جزئیات بیشتر) به گزارش فارس، یک منبع آگاه در شرکت دولتی نفت لیبی گفت صادرات نفت از بنادر شرقی و مرکزی این کشور از دیروز متوقف می‌شود که به خسارت ۷۰۰ هزار بشکه در روز برای این کشور منجر خواهد شد. گفته می‌شود، این اقدام در راستای تصرف طرابلس صورت گرفته است و میزان تولید نفت لیبی پیش از این تعطیلی روزانه ۱٫۳ میلیون بشکه بوده است.
شاناشانا17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، یک منبع رسمی اعلام کرد که عراق دیروز (یکشنبه، ۲۹ دی‌ماه) فعالیت یک میدان نفتی را متوقف کرده و فعالیت یک میدان دیگر نیز در خطر تعطیلی است. همزمان شدن تعطیلی میدان نفتی عراقی با اختلال در عرضه نفت لیبی سبب شد قیمت نفت امروز (دوشنبه، ۳۰ دی ‌ماه) افزایش یابد. نیروهای نگهبانی که خواهان قرارداد دائمی استخدام هستند، دسترسی به میدان الاحدب را متوقف کردند، همچنین میدان نفتی بدره نیز در خطر تعطیلی است. میدان نفتی الاحدب که شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی) امتیاز بهره‌برداری آن را در اختیار دارد، روزانه ۷۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کند. میدان بدره نیز که شرکت گازپروم نفت روسیه از سهامداران آن است، روزانه ۵۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازارجهانی تحت تاثیر تعطیلی دو پایگاه بزرگ تولید نفت در لیبی، به بالاترین حد در بیش از دو هفته گذشته افزایش پیدا کرد. اعتمادآنلاین| بهای معاملات آتی نفت برنت ۷۴ سنت معادل ۱٫۱ درصد افزایش پیدا کرد و به ۶۵ دلار و ۵۹ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین حد از نهم ژانویه بود. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۸ سنت معادل یک درصد افزایش یافت و به ۵۹ دلار و ۱۲ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت از دهم ژانویه بود. بر اساس گزارش رویترز، یک سخنگوی شرکت ملی نفت لیبی اظهار کرد: اگر صادرات نفت لیبی همچنان متوقف بماند، مخازن نفت این کشور در عرض چند روز پر خواهند شد و روند تولید به ۷۲ هزار بشکه در روز کاهش پیدا خواهد کرد. لیبی این اواخر ۱٫۲ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است.
ایرناایرنا18 ساعت قبل
توافق تجاری بین چین و آمریکا بعد از ماه‌ها چانه‌زنی سرانجام هفته گذشته امضا شد تا روزنه امیدی برای افزایش تقاضای انرژی و به دنبال آن تقویت قیت نفت در بازار باشد. همچنین در کنار آن، اما توقف تولید نفت در لیبی نیز در رشد قیمت‌ها در بازار نفت موثر بود و باعث شد تا قیمت نفت رشدی بیش از یک درصد را تجربه کند زیرا پس از آغاز تعطیلی میدان‌های بزرگ نفتی در لیبی به دلیل کارشکنی گروه‌های مسلح، قیمت نفت در روز دوشنبه به بالاترین حد خود در یک هفته گذشته رسید. علاوه براین با این افزایش قیمت نفت برنت ۶۵ دلار و ۵۳ سنت قیمت خورد که نشان از رشدی ۶۸ سنتی دارد. نفت شاخص آمریکا نیز با ۵۴ سنت افزایش، ۵۹ دلار و ۱۲ سنت در هر بشکه معامله شد. به نظر می‌رسد در صورت استمرار کاهش تولید لیبی، ‌ ظرفیت افزایش قیمت‌ها در بازار نفت تقویت خواهد شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران19 ساعت قبل
اوایل امروز قیمت نفت برنت به ۶۶ دلار رسید که بالاترین رقم از ۹ ژانویه تاکنون بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۵۹ سنت معادل ۱٫۰۱ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۱۳ سنت رسید. نفت خام آمریکا در معاملات اولیه امروز تا ۵۹ دلار و ۷۳ سنت بالا رفته بود. نیروهای وفادار به ارتش ملی لیبی یک خط لوله نفتی را بسته‌اند و مانع از انتقال نفت به پایانه‌های صادراتی هستند. سخنگوی شرکت ملی نفت لیبی گفت، اگر صادرات برای مدتی طولانی متوقف شود، تانکرهای ذخیره سازی نفت طی چند روز آینده پر خواهد شد و تولید نفت لیبی به ۷۲ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت.
جام نیوزجام نیوز19 ساعت قبل
اوایل امروز قیمت نفت برنت به ۶۶ دلار رسید که بالاترین رقم از ۹ ژانویه تاکنون بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۵۹ سنت معادل ۱٫۰۱ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۱۳ سنت رسید. نیروهای وفادار به ارتش ملی لیبی یک خط لوله نفتی را بسته‌اند و مانع از انتقال نفت به پایانه‌های صادراتی هستند. سخنگوی شرکت ملی نفت لیبی گفت، اگر صادرات برای مدتی طولانی متوقف شود، تانکرهای ذخیره سازی نفت طی چند روز آینده پر خواهد شد و تولید نفت لیبی به ۷۲ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت. لیبی تا همین اواخر روزانه حدود ۱٫۲ میلیون بشکه نفت تولید می‌کرد. روز یکشنبه همچنین کشورهای شرکت کننده در نشست برلین توافق کردند که از آتش بس شکننده در لیبی حمایت کنند، هرچند که توقف تولید نفت لیبی بر مذاکرات سایه افکنده بود.

پیش‌بینی تحقق ۲۰۰ هزار میلیارد ریال مالیات بر واردات در سال ۹۹

3+
ایبناایبنا19 ساعت قبل
آخرین خبرآخرین خبر19 ساعت قبل
میزان/ بررسی قیمت نفت در بازار جهانی نشان می‌دهد که امروز قیمت نفت اوپک روند صعودی به خود گرفته است. پایگاه اویل پرایس در تازه‌ترین گزارش خود درباره بهای نفت از افزایش آن در بازار بین المللی خبر داد. طبق این گزارش، نرخ نفت وست تگزاس اینتر مدیت از ابتدای امروز با ۶۷ سنت افزایش به قیمت ۵۹ دلار و ۲۵ سنت فروخته می‌شود. همچنین در مدت زمان ذکر شده، بهای نفت برنت ۸۴ سنت افزایش یافت و طی امروز، به قیمت ۶۵ دلار و ۶۹ سنت فروخته شد. نفت برنت نسبت به هفته گذشته حدود یک دلار افزایش قیمت داشته است. بر اساس این گزارش ارزش نفت اوپک نسبت به روز گذشته ۳۰ سنت افزایش یافت و به قیمت ۶۵ دلار و ۶۲ سنت به فروش می‌رسد. قیمت نفت اوپک نسبت به هفته گذشته حدود ۲ دلار کاهش یافته که طبق گفته کارشناسان این حوزه، این نوسان قیمت طبیعی است.
ایلناایلنا20 ساعت قبل
قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۷ و یک دقیقه امروز (دوشنبه، ۳۰ دی‌ماه) به ۶۵ دلار و ۶۹ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۹ دلار و ۱۲ سنت رسید. به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت در روز جمعه (۲۷ دی‌ماه) ۶۴ دلار و ۸۵ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۵۸ دلار و ۵۴ سنت بود. پس از آغاز تعطیلی میدان‌های بزرگ نفتی در لیبی به دلیل کارشکنی گروه‌های مسلح، قیمت نفت در روز دوشنبه به بالاترین حد خود در بیش از یک هفته اخیر رسید. لاکلان شا، از مدیران بانک ملی استرالیا، گفت: اگر این نوع از اختلال استمرار یابد، معنادار خواهد بود و بازار حق دارد واکنشی در جهت افزایش قیمت نشان دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
طبق این گزارش، نرخ نفت وست تگزاس اینتر مدیت از ابتدای امروز با ۶۷ سنت افزایش به قیمت ۵۹ دلار و ۲۵ سنت فروخته می‌شود. همچنین در مدت زمان ذکر شده، بهای نفت برنت ۸۴ سنت افزایش یافت و طی امروز، به قیمت ۶۵ دلار و ۶۹ سنت فروخته شد. نفت برنت نسبت به هفته گذشته حدود یک دلار افزایش قیمت داشته است. بر اساس این گزارش ارزش نفت اوپک نسبت به روز گذشته ۳۰ سنت افزایش یافت و به قیمت ۶۵ دلار و ۶۲ سنت به فروش می‌رسد. قیمت نفت اوپک نسبت به هفته گذشته حدود ۲ دلار کاهش یافته که طبق گفته کارشناسان این حوزه، این نوسان قیمت طبیعی است.
شاناشانا20 ساعت قبل
به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری رویترز، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت در روز جمعه (۲۷ دی‌ماه) ۶۴ دلار و ۸۵ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۵۸ دلار و ۵۴ سنت بود. پس از آغاز تعطیلی میدان‌های بزرگ نفتی در لیبی به دلیل کارشکنی گروه‌های مسلح، قیمت نفت در روز دوشنبه به بالاترین حد خود در بیش از یک هفته اخیر رسید. لاکلان شا، از مدیران بانک ملی استرالیا، گفت: اگر این نوع از اختلال استمرار یابد، معنادار خواهد بود و بازار حق دارد واکنشی در جهت افزایش قیمت نشان دهد.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
بی‌انضباطی پولی و ریشه دواندن گرانیشاید هر زمانی از مردم پرسیده شود بزرگ‌ترین مشکل اقتصادی کشور چیست؟ آنها بلافاصله بگویند: گرانی. نکته مدنظر در اینجا این است که رونق تولید موجب مقاوم‌سازی اقتصاد کشور می‌شود. چنان که محمد خوش‌چهره، استاد دانشگاه در این باره گفته است: آنچه که قانون اساسی، مقام معظم رهبری و خیلی از دلسوزان نظام می‌گویند اینکه اقتصاد کشور نباید اقتصاد آسیب‌پذیر ناشی از وابستگی باشد. ۲- بانک مرکزی، از این پس، تمرکز خود را بر کنترل تورم خواهد داشت، استفاده از ابزارهای عملیات بازار باز و تغییر سیاستگذاری پولی بر کنترل تورم، سرلوحه برنامه‌های بانک مرکزی خواهد بود. ۵- مردم عزیز و فعالان اقتصادی به خوبی می‌دانند ادامه افزایش رشد اقتصاد مهم‌ترین اقدام کشور برای شکست توطئه‌ها و تحریم‌های ظالمانه است.
ایران‌جیبایران‌جیب20 ساعت قبل
پس از آنکه خبرهایی از افت شدید تولید نفت در لیبی منتشر شده، قیمت نفت امروز در آغاز معاملات هفتگی شاهد جهش بوده است. قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷۳ سنت معادل ۱٫۱۳ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۵۸ سنت رسید. اوایل امروز قیمت نفت برنت به ۶۶ دلار رسید که بالاترین رقم از ۹ ژانویه تاکنون بود. سخنگوی شرکت ملی نفت لیبی گفت، اگر صادرات برای مدتی طولانی متوقف شود، تانکرهای ذخیره سازی نفت طی چند روز آینده پر خواهد شد و تولید نفت لیبی به ۷۲ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت. لیبی تا همین اواخر روزانه حدود ۱٫۲ میلیون بشکه نفت تولید می‌کرد.
ایلناایلنا20 ساعت قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش همراه بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با یک و ۹ صدم درصد افزایش به ۵۹ دلار و ۲۲ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با یک و ۲۵ صدم درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۶۶ سنت رسید. قیمت هر گرم طلا نیز با ۱۵ صدم درصد افزایش ۵۰ دلار و ۲۲ سنت رسید.
رکنارکنا21 ساعت قبل
به گزارش رکنا، به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷۳ سنت معادل ۱٫۱۳ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۵۸ سنت رسید. اوایل امروز قیمت نفت برنت به ۶۶ دلار رسید که بالاترین رقم از ۹ ژانویه تاکنون بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۵۹ سنت معادل ۱٫۰۱ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۱۳ سنت رسید. سخنگوی شرکت ملی نفت لیبی گفت، اگر صادرات برای مدتی طولانی متوقف شود، تانکرهای ذخیره سازی نفت طی چند روز آینده پر خواهد شد و تولید نفت لیبی به ۷۲ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت. لیبی تا همین اواخر روزانه حدود ۱٫۲ میلیون بشکه نفت تولید می‌کرد.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷۳ سنت معادل ۱٫۱۳ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۵۸ سنت رسید. اوایل امروز قیمت نفت برنت به ۶۶ دلار رسید که بالاترین رقم از ۹ ژانویه تاکنون بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۵۹ سنت معادل ۱٫۰۱ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۱۳ سنت رسید. سخنگوی شرکت ملی نفت لیبی گفت، اگر صادرات برای مدتی طولانی متوقف شود، تانکرهای ذخیره سازی نفت طی چند روز آینده پر خواهد شد و تولید نفت لیبی به ۷۲ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت. لیبی تا همین اواخر روزانه حدود ۱٫۲ میلیون بشکه نفت تولید می‌کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
۲- در کنار عامل چین در جهت افزایش قیمت نفت ابتکار اوپک پلاس، ارایه آمارهایی از شرایط مناسب اقتصادی امریکا، و خوش‌بینی ایجاد شده بین فعالان بازار باعث ادامه یافتن روند افزایش قیمت شده بود. همچنین بخشی از این کاهش قیمت نیز ناشی از واکنش بازار به رشد ناگهانی قیمت در روزهای گذشته بود. این کشور در ٢٠١٩ روزانه ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی تولید کرده است که از ۱۱٫۱۶ میلیون بشکه نفت تولید شده در ٢٠١٨ بیشتر است. حذف میعانات گازی از محاسبه تولید نفت روسیه باعث شد میزان تبعیت این کشور از قرارداد برای سران اوپک قابل قبول‌تر باشد. وال‌استریت ژورنال پیش‌بینی می‌کند قیمت نفت برنت برابر با ۶۰٫۶۵ دلار و قیمت نفت WTI برابر با ۵۵٫۶۸ دلار باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، ایشان فرمودند: «تنها راه در پیش پای ملت ایران عبارت است از «قوی شدن»؛ باید تلاش کنیم قوی بشویم؛ ما بحمدالله دارای قدرتیم و به توفیق الهی قوی‌تر هم خواهیم شد. البته قدرت فقط قدرت نظامی نیست؛ اقتصاد کشور باید قوی شود، جهش علمی و فناوری باید ادامه پیدا کند؛ پشتوانه‌ همه‌ اینها هم حضور مردم عزیزمان در صحنه است.» ما در این نوشتار سعی می‌کنیم سخنان رهبر معظم انقلاب را در حیطه اقتصاد بررسی کنیم و ببینیم برای «قوی شدن» در عرصه اقتصاد، لازم است چه موانعی را برطرف کرده و چه راهکارهایی‌ها را برای نیل به هدف قوی شدن دنبال کنیم. راهکار اصلی قوی شدن: رونق تولیدحالا که برخی موانع قوی شدن از لحاظ اقتصادی را بررسی کردیم- و دیدیم که نقش عمده دولت در این ناکامی‌ها اساسی است- می‌خواهیم ببینیم به جز حذف این موانع، چه اقداماتی برای قوی شدن باید انجام شود؛ نخستین نکته‌ای که باید در این باره گفته شود این است که قوی شدن از منظر اقتصادی حاصل نمی‌شود مگر با رونق تولید. راهکارهای رئیس‌کل بانک مرکزیتا این مرحله علاوه ‌بر موانع قوی شدن، از راهکارهایی که باید برای نیل به این هدف استفاده کنیم هم سخنی به میان آوردیم؛ به عنوان جمع‌بندی این نوشته باید بگوییم راهکاری به جز قوی شدن پیش روی ما قرار ندارد و این قوی شدن رخ نمی‌دهد مگر زمانی که موانع مذکور را از سر راه برداریم و راهکارهای موجود را به بدون معطلی پیش بگیریم. ۲- بانک مرکزی، از این پس، تمرکز خود را بر کنترل تورم خواهد داشت، استفاده از ابزارهای عملیات بازار باز و تغییر سیاستگذاری پولی بر کنترل تورم، سرلوحه برنامه‌های بانک مرکزی خواهد بود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
به‌دنبال انتشار داده‌های اقتصادی در آمریکا و امضای توافق تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان شاخص دلار و بیت‌کوین در هفته‌ای که گذشت رشد کردند. با این حال، بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی کیتکو، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت به افزایش قیمت طلا در هفته پیش رو خوشبین هستند. داده‌های جدید اقتصادی در کشور چین حکایت از آهسته شدن رشد اقتصادی این کشور دارد. از دیگر دلایل کاهش قیمت نفت می‌توان به کاهش تنش‌ها در خاورمیانه اشاره کرد. گزارش‌ها نشن می‌دهد بیت‌کوین از ابتدای سال سال ۲۰۲۰ تاکنون حدود دو هزار دلار افزایش یافته و ۲۸ درصد رشد کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شینهوا، کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) و شرکای غیر عضو آن، از جمله روسیه به روند کاهش تولید نفت خود تا پایان سال ۲۰۲۰ ادامه می‌دهند. اوپک در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۰ میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌کرد. در گزارش شرکت خدمات مالی و بانکداری «یو بی اس» سوئیس آمده است که بازار جهانی نفت قرار است امسال به توازن برسد. با این میزان کاهش، میزان کاهش تولید کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) و شرکای غیر عضو آن، به یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد. از اول ژوئیه سال ۲۰۱۹ کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) و شرکای غیر عضو آن از ادامه کاهش تولید نفت به مدت ۹ ماه از شش ماهه دوم سال ۲۰۱۹ بعد از اعمال کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه که از ژانویه سال ۲۰۱۹ به اجرا در آمده است خبر دادند.

به انتهای لیست رسیدید