اخبار فساد - آخرین و مهم ترین اخبار فساد از خبرگزاری‌های ایران | خبری

فساد

ایسناایسنا1 ساعت قبل
سیما تیرانداز درباره‌ی دشواری‌های بازی در سریال «هیولا»، علت گرایش هنرمندان به سمت مجموعه‌های شبکه نمایش خانگی و همچنین چالش با کاراکتر انیس در سریال «ستایش» مطالبی را عنوان کرد. در حقیت قراردادی هم که بستم بر این اساس بود و معتقدم نقش مینا آنقدر که قرار بود پررنگ شود، نشده است. نقش مینا برای من ترسناک بود؛ چرا که اکثر اوقات طنزی که بازی کرده بودم، طنزهای موقعیت و واقعی بود. کار کردن با آقای مدیری کمی ترسناک بود چراکه هر کارگردانی ویژگی خاص خودش را دارد. برای اینکه بتوانی با کارگردان همراه شوی و همفکری داشته باشی کمی زمان می‌برد و این فقط به آقای مدیری مربوط نمی‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
رئیس‌جمهور معتقد است که با مفاسد اقتصادی برخورد جناحی شده است. رئیس قوه قضائیه وقت طرحی را در جلسه مطرح کردند که ایرادهای فراوانی به آن طرح در همان جلسه مطرح شد. پس از آن جلسه، رئیس قوه قضائیه وقت، طرحشان را مستقیم برای رهبری فرستادند و معظم‌له نیز تأیید کردند.» ۳. همچنین گروهک منحل شده نهضت آزادی روز گذشته به بهانه خودسوزی سحر خدایاری در بیانیه‌ای به سیاه‌نمایی، وارونه‌نمایی و اتهام‌زنی علیه قوه قضائیه پرداخت. از طرفی بیش از ۱۲۰ نفر از فعالان مدنی مدعی اصلاح‌طلبی طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار اصلاح ساختار و سازوکار قضایی این دستگاه شدند!
فراروفرارو2 ساعت قبل
اما یکی دیگر از افرادی که پیش‌تر معاون ارزی بانک مرکزی بوده معتقد است در دوره او برای این اشکال راه‌حل هم تمهید شد. پس از بررسی تأمین ارز و لینک سامانه‌های مربوطه، بخش تخصیص ارز از نظام بانکی آغاز می‌شد. بانک‌ها نیز ارز را از بانک مرکزی دریافت می‌کردند یا از طریق سپرده‌های ارزی و طرق دیگر تأمین ارز می‌کردند. او ابراز تأسف کرد که با تغییر مدیریت، پورتال ارزی از بخش ارزی بانک مرکزی گرفته شد و به بخش آی‌تی داده شد. کامیاب درباره نحوه پیگیری ایفای تعهدات واردکنندگانی که از بانک مرکزی ارز دریافت کرده‌اند، گفت: بانک مرکزی نه ارز حواله کرده، نه ال‌سی باز می‌کند و نه براتی برای کسی انجام می‌دهد.
مهرمهر2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه گفتمان مقاومت در مقابل گفتمانی است که آمریکا می‌خواست علیه مردم ایران تحمیل کند، ادامه داد: گفتمان مقاومت گفتمان پیشرفت است. معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: معمولا قشر روشنفکر دانشگاهی همواره با این سوال مواجه است که آیا نظام جمهوری اسلامی ایران به وعده هایی که داده عمل کرده است یا خیر. معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با اشاره به شعار سوم انقلاب یعنی جمهوری اسلامی یادآور شد: جمهوریت به معنای انتخاب مقامات کشور از طریق برگزاری انتخابات توسط مردم است و اسلامی بودن به معنای این است کسانی که انتخاب می‌شوند اسلامی هستند. نجات ادامه داد: شعار بعدی پیشرفت بوده که سرفصل‌های پیشرفت در جمهوری اسلامی ایران نسبت به دیگر انقلاب‌ها بیشتر است. معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد: در حال حاضر فساد ایران وابستگی به نفت است که برای اولین بار حضرت امام خمینی (ره) به آن اشاره کرده است و در مقابل فرمول اقتصاد مقاومتی ایران فرمول عدم وابستگی اقتصاد به نفت است.

مرور مطبوعات امروز | از دعوا بر سر فساد تا دروغ حداکثری پمپئو

7+
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
در این راستا، علی رهبری رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اعلام جزئیات نقشه راه مذکور، راهکارهای عملیاتی این مرکز را برای پوشش حفره‌هایی که منجر به فساد می‌شود را شرح داد. به گفته او، بعد از پرونده سکه ثامن، سیاست‌گذار به این نتیجه رسید که رتبه‌بندی کسب و کارهای اینترنتی را آغاز کند. رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به محور دیگر یعنی گواهی الکترونیکی گفت: توسعه به کارگیری امضا و تسهیل فرآیندهای امضای همراه زیرمجموعه این محور به شمار می‌رود. این مقام مسوول در پاسخ به سوالی درباره پرونده سکه ثامن اظهار کرد: برای اعطای نماد اعتماد به سکه ثامن، تمام قواعد صدور نماد اعتماد پروانه اتحادیه آن را در وب سایت بررسی کردیم. رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی افزود: قربانیان این پرونده مصرف‌کننده عادی و خریدار نبوده و آنجا بیزینس انجام می‌دادند.
فارسفارس2 ساعت قبل
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران گفت: کشوری که توان غنی‌سازی و طراحی موشک‌های دوربرد نقطه‌زن را دارد، می‌تواند با تکیه بر شعار «ما می‌توانیم» دیگر مشکلات را نیز حل کند. معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شعارها، اهداف و آرمان‌های جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، پیشرفت، عدالت، معنویت و عزت از جمله مهمترین این شعارها بود. معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر تقویت شعار پیشرفت در بطن انقلاب اظهار کرد: پیشرفت در جمهوری اسلامی در بسیاری از سرفصل‌ها بیش از توقع همه انقلاب‌ها عینیت یافته‌ است. معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران عنوان کرد: از این رو به جای اصرار و تمرکز برخی‌ها مبنی بر برقراری رابطه با آمریکا، باید از این فرصت در جهت ساختن اقتصاد بدون نفت استفاده کنیم. سردار نجات گفت: کشوری که توان غنی‌سازی و طراحی موشک‌های دوربرد نقطه‌زن را دارد، می‌تواند با تکیه بر شعار «ما می‌توانیم» دیگر مشکلات را نیز حل کند.
برنابرنا4 ساعت قبل
نیلوفر شهیدی بازیگر سریال «مرضیه» فیلمنامه جذاب را از ویژگی‌های این سریال خواند و از همکاری لذت بخش با فلورا سام به عنوان یک کارگردان زن گفت. نیلوفر شهیدی درباره نقشش در سریال «مرضیه» گفت: برای من به عنوان بازیگر کمیت خیلی اهمیتی ندارد ولی در تلویزیون کم و بیش نقش مکمل کار کردم و مرضیه هم یکی از همین نقش هاست. شهیدی در پاسخ به ویژگی این سریال یادآور شد: این روزها ما بازیگران خیلی درگیر این هستیم که فیلمنامه خوب کم شده است و «مرضیه» فیلمنامه بسیار جذابی دارد به گونه‌ای که زمان خواندن هنوز نگارش دو قسمت باقی مانده بود و من دائم از خانم سام می‌پرسیدم که آخر قصه چه می‌شود. وی درباره قصه این سریال و همراه کردن مخاطب با دغدغه‌های روز مثل فساد اقتصادی گفت: زمانیکه من شروع به خواندن فیلمنامه کردم اصلا نتوانستم آن را بر زمین بگذارم و از زمان شروع تا پایان قسمت ۱۳ یک باره آن را تمام کردم و منتظر قسمت ۱۴ و ۱۵ بودم. وی با اشاره به دیگر آثار سینمایی خود اظهار کرد: در سینما کارم را با مهرشاد کارخانی شروع کردم البته دو کار سینمایی هم دارم که هنوز مجوز اکران نگرفته است.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
در شش‌ماه اول سال۹۶ تعداد ۲۲۹هزار نفر کارجو به دفاتر کاریابی مراجعه کرده‌اند که از این میان تنها ۴۰هزار نفر از آنها مشغول به‌کار شده‌اند (۱۷درصد). گمانه‌زنی‌ها و بررسی‌های همشهری نشان می‌دهد حدود ۵۰درصد از شغل‌های اختصاص‌یافته به مراجعان مؤسسات کاریابی در حوزه خدمات بوده است. یک میلیون و ۱۱۸هزار و ۸۷۱مرد از طریق ثبت‌نام در مراکز خدمات اشتغال و دفاتر کاریابی غیردولتی برای پیداکردن شغل در سال ۹۷اقدام کرده‌اند. ۷۳۵هزار و ۵۴۲زن از طریق ثبت‌نام در مراکز خدمات اشتغال و دفاتر کاریابی غیردولتی برای پیداکردن شغل در سال ۹۷اقدام کرده‌اند. مراجعه به مؤسسات کاریابی مجاز غیردولتی در سال ۹۷، ۰٫۶ درصد نسبت به سال۹۶ کاهش پیدا کرده است.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید اسماعیل یزدان پناه شامگاه یکشنبه در نشست کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی اظهار داشت: بازرگانی به عنوان یکی از حلقه‌های تولید در کشور ما مغفول مانده است بنابراین اگر کالایی را تولید کنیم ولی نتوانیم آن به فروش برسانیم در واقع رونق تولید پایداری نخواهیم داشت. یزدان پناه حوزه اقتصادی را یک زنجیره دانست و بیان کرد: بازرگانی به عنوان یکی از حلقه‌های تولید در کشور ما مغفول مانده است بنابراین اگر کالایی را تولید کنیم ولی نتوانیم آن به فروش برسانیم در واقع رونق تولید پایداری نخواهیم داشت. رئیس کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه در حوزه بازرگانی اقدامات خوبی انجام نشده است، گفت: اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی حوزه بازرگانی را یکی از مهمترین رسالت‌های خود علاوه برصنعت، کشاورزی و همه فعالیت‌های بخش خصوصی می‌داند وریاست اتاق بازرگانی مازندران نیز به آن توجه ویژه‌ای دارد. وی ادامه داد: به دلیل اهمیت حوزه بازرگانی علاوه بر کمیسیون بازرگانی خارجی، کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی نیز در اتاق بازرگانی مازندران راه اندازی شده است. وی با بیان اینکه زنجیره تولید فقط تولید محصولات نیست، گفت: عملا ما بازرگانی را مقابل تولید قرار دادیم در صورتی که این خلاف همدیگر پارو زدن است اگر در یک قایق همه ما هم جهت پارو بزنیم و پذیرای همدیگر باشیم چرخه تولید کامل می‌شود.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
اگرچه نظرسنجی‌های دقیقی از میزان رأی احتمالی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری تونس در دست نیست اما نشانه‌های اولیه گویای برتری قابل توجه آرای ۵نامزد اصلی نسبت به سایر رقباست. نبیل القرویاین تاجر ۵۶ساله تونسی را می‌توان پدیده انتخابات ریاست‌جمهوری تونس دانست. الزبیدی ۶۹ساله در مقاطع مختلفی قبل و بعد از انقلاب تونس در منصب وزیر دفاع فعالیت داشته است. از سوی دیگر بخش مهمی از حزب ندای تونس که تمایلی به حمایت از یوسف الشاهد ندارند از الزبیدی پشتیبانی می‌کنند. میانگین سنی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری تونس ۵۹سال است.
الفالف6 ساعت قبل
جالب‌تر اینکه تلویزیون به‌عنوان بهانه دعوای اخیر «افتتاحیه»، «اختتامیه» و تمام حاشیه‌های عمار را پوشش گسترده می‌دهد. بخش‌های خبری مهم تلویزیون که اتفاقا سریع‌ترین جایی است که باید منویات دفتر رهبری را اجرا کند، تمام‌قد حامی «عمار جلیلی» است. من اشکال ذاتی به این حمایت ندارم، بیشتر در مقام توصیف و «به ‌رو آوردن» نمکی هستم که ایشان میل کرده. در کشورهای توسعه یافته به راحتی مقام‌های عالی آن کشور را به دادگاه فرا می‌خوانند، مخصوصا وقتی جرم اقتصادی و مالی است. بنابراین شرایط تاریخی اینگونه است که اصلاح‌طلبان نباید تنور انتخابات را برای جریان مقابل گرم کنند بلکه باید شرایط معقول بگذارند.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
حمیدرضا موسوی، مسوول ستاد‌های انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه نسبت به بررسی ادعا‌های جریانی که آن را «جریان انحرافی» خواند و پرونده‌های قضایی و اظهارات احمدی نژاد و یارانش تاکید کرد. محمود احمدی نژاد که این روزها یکه تاز حاشیه‌سازی‌ها در کشور شده است، یک روز پیام ویدئویی می‌دهد و روز دیگر راه بست نشینی در پیش می‌گیرد؛ اما هیچ گاه حاضر نشد درباره‌ی تخلفاتش توضیح دهد و حالا سوال اینجاست که پرونده‌ی تخلفات احمدی‎نژاد به کجا رسید؟ «۵ پرونده‌ی نفتی و ۲ پرونده غیرنفتی است»، این را چند ماه پیش دادستان دیوان محاسبات درباره‌ی تخلفات احمدی نژاد گفت. جمله‌ای که نشان می‌دهد ماجرای پرونده‌های رئیس دولت دهم به پایان نرسیده است. هرچند تعویض نفت خام با بنزین و میعانات، سازمان هلال احمر و … مواردی از پرونده‌هایی است که ردپای احمدی نژاد در آن مشاهده می‌شود و تخلفات رئیس دولت نهم و دهم در آنها به اثبات رسیده، ۱۱ حکم قطعی علیه ایشان صادر شده است؛ پس بست‎نشینی فرافکنی و فرار رو به جلو است برای مبرا شدن از این اتهامات. تا امروز مکررا از احمدی نژاد خواسته شده که پاسخگوی اتهاماتش باشد هر چند از بررسی پرونده‌های احمدی نژاد در قوه قضاییه زیاد سخن به میان می‎آید و حتی برای برخی از آنها احکامی هم صادر شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| فاطمه سادات موسوی حکیمی- بی‌تردید برای آمریکایی‌ها غافلگیرکننده است ولی شرایط امروز ایران از سال گذشته پایدارتر است. در واقع به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها بر اساس اطلاعات نادرستی که از طرف بعضی از گروه‌های مخالف حکومت ایران به دست آورده‌اند، دچار تصوری اشتباه از نارضایتی شهروندان از حاکمان شده باشند. شهروندان ایران می‌توانند نسبت به دولتمردان خود ناراضی باشند ولی در این مورد مشخص می‌دانند که حق با آمریکایی‌ها نیست. از طرفی مسئولین ایران نیز به دقت از تحریک آمریکا و کشورهای منطقه که دشمن ایران هستند همچون اسرائیل و عربستان خوداری می‌کنند. در حال حاضر، رهبران ایران بر اساس پیش‌آمدها و اتفاقات اقدام وبرای حل سریع‌تر مشکلات تلاش می‌کنند.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
«ماموریت نظامیان آمریکا در افغانستان، در واکنش به حملات یازدهم سپتامبر آغاز شد؛ حال این جنگ هجده ساله، تبدیل به نوعی شراکت میان دو طرف شده است.» طی سال‌هایی که از افغانستان خارج شده بودم، ایده بازگشت به این کشور در زمان صلح، برایم اغوا کننده بوده است. با این حال، صلح در افغانستان به همان اندازه‌ دو دهه پیش، قریب و قابل دست یافتن است. رفتار امروز مذاکره‌کنندگان آمریکا با افغانستان، مشابه مورد مذکور است. این تعهدات برای افغانستان، کنار گذاشتن انزجار چند دهه‌ای قومی و نژادی و در عین حال، یکپارچه‌ ساختن طالبان از لحاظ سیاسی است.
ایمناایمنا7 ساعت قبل
بنابراین شرایط تاریخی اینگونه است که اصلاح‌طلبان نباید تنور انتخابات را برای جریان مقابل گرم کنند بلکه باید شرایط معقول بگذارند. کاندیدایی می‌گفت بخاطر تبلیغات انتخابات مقروض شده‌ام، کمیته امداد کمکم کندحسن غفوری‌فرد عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: به نظر من یکی از بزرگترین مشکلات که گریبان انقلاب اسلامی را گرفته رفاه طلبی، اشرافی‌گری و تجمل گرایی است. ولی می‌شنویم که سه هزار میلیارد تومان دزدیده‌اند. حاجی زاده افزود: ما حتی درخصوص تجاوز به یک متر از فضای آسمان کشورمان هم حساس هستیم و زدن پهپاد آمریکایی یک هشدار به آنها بود. در موضوع زدن پهپاد آمریکایی نیز همین اتفاق افتاد و خود من بعد از زدن پهپاد متوجه شدم.
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
عزاداری سالار شهیدان نزدیک به ۱۴ قرن قدمت دارد و آمدورفت ایام و نسل‌ها و حکومت‌ها باعث نشده ذره‌ای از اهمیت و جایگاه امام حسین (ع) نزد مردم کاهش یابد. حادثه کربلا مربوط به یک بازه زمانی خاص و مشخص است و از لحاظ تاریخی نیز روز‌های تاسوعا و عاشورا مختص عزاداری است. یک استاد حوزه و پژوهشگر تاریخ اسلامی چندی پیش در یک برنامه تلویزیونی به سبک اشرافیت مذهبی در جامعه تاخت. در حالی که سال ۵۷ مردم بپا خاستند تا با انقلاب، اشرافیت را از بین ببرند، نه اینکه علاوه بر اشرافیت سیاسی، اشرافیت مذهبی نیز در کشور ایجاد شود. در واقع یکی از اهداف مهم انقلاب در مبارزه با طاغوت و سرنگونی حکومت پهلوی، مبارزه با اشرافی‌گری بوده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور8 ساعت قبل
رئیس جمهوری آمریکا در ادامه این توییت آورد: وی (کاوانا)، فردی بی گناه است که بسیار بد با او رفتار شده است. بر اساس قانون اساسی آمریکا، رئیس جمهوری حق دریافت هیچ پولی از دولت‌های خارجی را ندارد. در زمینه فساد اخلاقی نیز بر کسی پوشیده نیست که رئیس جمهوری آمریکا دچار ابتذال اخلاقی است. اما این گونه رسوایی‌ها فقط محدود به شخص رئیس جمهوری آمریکا نیست، بلکه منصوبین او نیز دارای پرونده‌های فساد اخلاقی و مالی هستند. «مایکل کوهن» وکیل سابق رئیس جمهوری آمریکا نیز چندی پیش به جرایم متعدد خود از جمله فرار مالیاتی و تقلب بانکی اعتراف کرد.
مهرمهر8 ساعت قبل
وی تصریح کرد: امروز جبهه مقاومت در منطقه ایجاد شده و آمریکا و متحدانش نتوانسته‌اند جبهه مقاومت را شکست دهند و شاهد پیشرفت روزافزون جبهه مقاومت در منطقه هستیم. نبوی بیان داشت: در ابعاد پیشرفت اقتصادی که از آن می‌توانیم به توسعه پیشرفت ایرانی اسلامی نام ببریم؛ شاهد مشکلاتی هستیم و از زمانی که نفت در بودجه‌های دولتی قرار گرفته اقتصاد ایران همیشه با نوسانات مواجه بوده است. وی افزود: قیمت نفت هم به صورت سیاسی تعیین می‌شده است و نفت یک کالای سیاسی و استراتژی بوده و متناسب با نوسانات، قیمت نفت ایران نیز تغییر کرده است. نبوی تصریح کرد: اقتصاد دولتی، نفتی، رانتی و ضعیف نیز از دیگر عوامل عدم رشد اقتصاد ایران است. نبوی ادامه داد: قوه مقننه آن طور که باید و شاید قوانین حساب شده تصویب و تدوین نمی‌کند در حالیکه طبع قانون این است که باید پایدار باشد اما در ایران قوانین به سرعت تغییر می‌کنند.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
اگر آیت الله طالقانی زنده بود مانند مهندس بازرگان روبروی امام قرار می‌گرفت و به سرنوشت شریعتمداری و منتظری گرفتار می‌شد به این ترتیب آیت الله طالقانی را تحریف کردند. اگر آیت الله طالقانی زنده بود، همین جریان مقابل موضع انقلابی آیت الله طالقانی که مانند امام و رهبر انقلابی است، می‌ایستادند. حداد عادل گفت: مراسم عروسی دختر آیت الله مطهری جمعی از دوستان از جمله آیت الله طالقانی شرکت کردند من در آن جلسه به میزان علاقه آیت الله مطهری به آیت‌الله طالقانی پی بردم. امام بعد از فوت آیت الله طالقانی در پیام خود ایشان را از پرهیزکاران دانست که در محضر بزرگانی مانند موسس حوزه علمیه قم و آیت الله سید ابوالحسن کسب فیض کرد. نظام حکومتی مطلوب آقای طالقانی را با مرور شرح آقای طالقانی بر کتاب تنبیه‌الامه نایینی پی می‌بریم.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مردم تونس امروز برای انتخاب رئیس جمهور آینده کشورشان پای صندوق‌های رای رفته‌اند. انتخابات تونس همانند انتخابات سایر کشورهای جهان دارای اخبار و حواشی است که از نگاه خبرنگاران دور نمانده است. این تخلفات عبارت است از خرید رای، تاثیرگذاری بر رای دهندگان، پرداخت رشوه، استفاده از امکانات دولتی و انتقال دسته جمعی رای دهندگان به مرکز رای گیری. در این مراکز رای گیری ۱۳ هزار و ۱۱۵ دفتر رای گیری وجود دارد. همچنین ۴۰ هزار ۳۳۸ نفر عضو مراکز رای گیری هستند و ۵۲ هزار و ۹۳۷ نفر کارمند در این مراکز فعالیت دارند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
البته منظور از شفافیت نوع خاص شفافیت در مورد رای نمایندگان است و این موضوع هر از گاهی از سوی رسانه‌های اصولگرا مطرح می‌شود. او گفته بود وقتی آرا شفاف شود، برخی نهادها به واسطه آرایی که نمایندگان به طرح‌ها و لوایح داده بودند، فشارشان را بر این اشخاص بیشتر می‌کنند. مطهری از نمایندگانی است که معتقد است، کشور آمادگی شفافیت رای نمایندگان را ندارد. صادقی درباره شفافیت آرا گفته بود، وقتی نمایندگان آرا شفاف داشته باشند این مساله می‌تواند اهرمی در دست نهادهای دیگر قرار بگیرد تا دایره فشارها را مشمول آنها کند. صادقی معتقد است: «شفافیت در همه ابعاد آن ازجمله در آرای نمایندگان ضروری و مفید است و می‌تواند عملکرد مجلس را ارتقا دهد.
قدس آنلاینقدس آنلاین9 ساعت قبل
این بیانیه اضافه کرد: رئیس قوه قضائیه وقت طرحی را در جلسه مطرح کردند که ایرادهای فراوانی به آن طرح در همان جلسه مطرح شد. پس از آن جلسه، رئیس قوه قضائیه وقت، طرح‌شان را مستقیم برای رهبری فرستادند و معظم‌له نیز تأیید کردند. بر اساس این گزارش رئیس جمهور گفته است که با مفاسد اقتصادی برخورد جناحی شده است. ارزیابی‌ها از عملکرد قوه قضائیه نشان می‌دهد که این گونه نیست که این دستگاه در برخورد با مفاسد سیاسی کاری می‌کند. ارزیابی‌ها از عملکرد قوه قضائیه نشان می‌دهد که این گونه نیست که این دستگاه در برخورد با مفاسد سیاسی کاری می‌کند.
فارسفارس9 ساعت قبل
رییس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: جاذبهٔ اجتماعی و سیاسی شعارهای سازش ناپذیری و عزت طلبی ایران و گروه‌ها و کشورها، محور مقاومت و سرشکستگی بولتون از حسین گرا شدن آسیای غربی است. وی گفت: ریشه‌های احیاکنندگی محرم و صفر در انقلاب ایرانیان در حالی است که جنبش تهیدستانه و جلیقه زرد‌ها ی فرانسه و نیز جنبش وال استریت آمریکا و همچنین دیکتاتوری و انحصارات ضد آزادیخواهی ملکه و نخست وزیر انگلیس، انقلابات مدرن مدعی دموکراسی خواهی را با خزان همراه کرده است؛ اما آغاز گام دوم انقلاب اسلامی و ارزیابی واقع بینانه از آرمان‌ها ی فطری آن گواه است که انقلاب اسلامی به دلیل ذات احیاگرش مانع از گسترش یا ریشه دوانیدن ظلم و بی عدالتی در جامعه ایرانی خواهد شد. وی ادامه داد: برخی در داخل و خارج از کشور چقدر ملت ما و گروههای محور مقاومت را از ظهور بولتون ترسانیده بودند؛ اما اویی که ذلیل شد و سقوط کرد خود ‌ بولتون بود و آنها که ماندند ایرانی‌ها، سید حسن نصرالله، حوثی‌ها، حماسی‌ها و جهادی‌ها و عراقی‌ها و سوری‌ها و …. هستند. وی تاکید کرد: امروز با قوت می‌شود گفت شعارهای امام حسین علیه السلام که پیشران انقلاب اسلامی و حزب الله لبنان و بخصوص دبیرکل آن بود آنقدر جذاب شده که کل آسیای غربی را حسین گرا کرده و بلکه همه دنیا را مجذوب خود خواهد کرد؛ زیرا همین جذابیت فرا فرقه‌ای و فرا نژادی است که موجب شده آمریکایی‌ها بررسی راهبردی نهضت اجتماعی اربعین امام حسین علیه السلام را جزو محورهای اصلی مطالعات اندیشکده‌های راهبردی خویش قرار دهند. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
اظهارات سیسی در دفاع از کاخ سازی هایش با تبلیغات انتخاباتی اش که می‌گفت: ما فقیرترین افراد هستیم تناقض دارد. مساحت این کاخ تقریبا ۵۰ هزار متر مربع یعنی ده برابر کاخ سفید در واشنگتن است. قاهره به تازگی از قریب الوقوع بودن زمان پایان احداث دو کاخ زمستانی و تابستانی ریاست جمهوری در پایتخت اداری و شهر العلمین در غرب اسکندریه خبر داد. با توجه به فقر گسترده، وجود یک کاخ ریاست جمهوری کافی است. نمی‌توان برای ساخت کاخ‌های عظیم ریاست جمهوری پرداخت یارانه برق و آب و سوخت را قطع کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین9 ساعت قبل
رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه بخش بازرگانی از حلقه‌های مفقوده تولید است خواستار توجه ویژه به این بخش شد. به گزارش خبرنگار مهر، سید اسماعیل یزدان پناه شامگاه یکشنبه در نشست کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی اظهار داشت: بازرگانی به عنوان یکی از حلقه‌های تولید در کشور ما مغفول مانده است بنابراین اگر کالایی را تولید کنیم ولی نتوانیم آن به فروش برسانیم در واقع رونق تولید پایداری نخواهیم داشت. رئیس کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه در حوزه بازرگانی اقدامات خوبی انجام نشده است، گفت: اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی حوزه بازرگانی را یکی از مهمترین رسالت‌های خود علاوه برصنعت، کشاورزی و همه فعالیت‌های بخش خصوصی می‌داند وریاست اتاق بازرگانی مازندران نیز به آن توجه ویژه‌ای دارد. وی ادامه داد: به دلیل اهمیت حوزه بازرگانی علاوه بر کمیسیون بازرگانی خارجی، کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی نیز در اتاق بازرگانی مازندران راه اندازی شده است. یزدان پناه برطرف کردن مشکلات حوزه بازرگانی را وظیفه اتاق بازرگانی دانست و افزود: قوانین و تصمیمات در پشت درهای بسته و بدون حضور بخش خصوصی وضع می‌شود که نه تنها نمی‌تواند راهگشای حل مشکلات کشور باشد بلکه سنگ اندازی و مشکلات را دو چندان می‌کند بنابراین باید بخش بازرگانی، اتاق بازرگانی وخصوصی در تصمیم گیری‌ها حضور داشته باشند.
فراروفرارو9 ساعت قبل
عزاداری سالار شهیدان نزدیک به ۱۴ قرن قدمت دارد و آمدورفت ایام و نسل‌ها و حکومت‌ها باعث نشده ذره‌ای از اهمیت و جایگاه امام حسین (ع) نزد مردم کاهش یابد. حادثه کربلا مربوط به یک بازه زمانی خاص و مشخص است و از لحاظ تاریخی نیز روز‌های تاسوعا و عاشورا مختص عزاداری است. یک استاد حوزه و پژوهشگر تاریخ اسلامی چندی پیش در یک برنامه تلویزیونی به سبک اشرافیت مذهبی در جامعه تاخت. در حالی که سال ۵۷ مردم بپا خاستند تا با انقلاب، اشرافیت را از بین ببرند، نه اینکه علاوه بر اشرافیت سیاسی، اشرافیت مذهبی نیز در کشور ایجاد شود. در واقع یکی از اهداف مهم انقلاب در مبارزه با طاغوت و سرنگونی حکومت پهلوی، مبارزه با اشرافی‌گری بوده است.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، علی اصغر کمالی‌زاده در جلسه علنی شورای شهر کرج که ظهر امروز برگزار شد، اظهار داشت: ساخت و ساز غیر مجاز تنها در شهر کرج نیست و معضلی است که در سنوات قبل هم وجود داشته است. وی افزود: ما در شورای سوم یک‌ موضوعی را در جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز مصوب کردیم و اجرا هم شد، این مصوبه نقش بسیار خوبی در جلوگیری از ساخت‌و‌سازهای غیر مجاز وجلوگیری از فساد داشت. وی با بیان اینکه در مورد روشنایی شرکت برق باید اقدامات لازم را انجام دهد، عنوان کرد: شرکت برقمکلف است که روشنایی معابر را تامین کرده و این موضوع نیازمند سرمایهگذاری بیشتر است. شهردار کرج با بیان درمورد قراردادهای سفید امضا پیگیری‌های لازم انجام می‌شود، عنوان کرد: تلاش میکنیم که قراردادهای سفید امضا را اگر چه کم هست از بین ببریم و حقوق کارمندان و کارگران تامین نیرو را همانند کارگران و کارمندان شهرداری تامین کنیم. وی با بیان اینکه آرامگاه بهشت علی در این هفته به بهره برداری می‌رسد، ادامه داد: ۴۵۰۰ قبر در بهشت علی آماده شده و مشکلات ترافیک در شب‌های جمعه پایانی سال وشب‌های جمعه در محدوده بهشت‌سکینه برطرف می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- نجفی عرب گفت: در گذشته دادسراها و دادگاه‌ها مدیر واحد تولیدی را احضار می‌کردند که موجب می‌شد واحد تولیدی دچار مشکلاتی شود، امااین بخشنامه جدید شایسته است. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، عضو کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران گفت: بخشنامه نحوه احضار اشخاص حقوقی در جایگاه حمایت از تولید، تبعات موثری دارد. محمود نجفی عرب درباره بخشنامه نحوه احضار اشخاص حقوقی اظهار کرد: صدور این بخشنامه کار خوبی است که از طرف ریاست قوه قضائیه صورت گرفته و در جایگاه حمایت از تولید به شدت کار شایسته‌ای است. نجفی عرب تصریح کرد: ما گره‌های زیادی در حوزه اجرایی کشور داریم که صدور این بخشنامه نشان می‌دهد ریاست قوه قضائیه درصدد برطرف کردن این مشکلات است. عضو کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه این موضوع شروع یک جریان است، خاطرنشان کرد: مجموعه اتاق بازرگانی فعالاناقتصادی از صدور این بخشنامه بسیار خوشحال شدند.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ضمن موافقت با شفافیت آراء نمایندگان مجلس، گفت: شفافیت آراء نمایندگان موجب می‌شود تا زمینه بروز فساد به حداقل برسد. وی با تأکید بر اینکه شفافیت آرائ نمایندگان مجلس موجب می‌شود تا لابی پول و قدرت در بین نمایندگان از بین برود، اظهار داشت: از این طریق می‌‌توان امیدوار بود که پول و قدرت در رأی‌آوری نمایندگلن جایگاهی ندارد و وکلای ملت، آراء‌شان را موکلان‌شان به اشتراک می‌گذارند و از طرفی واهمه‌ای از رأی نیاوردن در دوره‌های بعدی انتخابات مجلس ندارند. نماینده مردم اصفهان در مجلس، یکی دیگر از مزایای شفافیت آراء نمایندگان مجلس را جلوگیری از دورویی برخی نمایندگان دانست و گفت: بعضا مشاهده شده که برخی نمایندگان مجلس درباره موضوعاتی، طور دیگری رأی می‌دهند و بعد در مصاحبه‌‌ها و اظهارنظرها، مخالف رأی‌شان صحبت می‌کنند. حاجی‌دلیگانی بیان اینکه هر کجا شفافیت نباشد، فساد ایجاد می‌شود، تصریح کرد: طرحی که در مجلس مطرح شد به لحاظ شفاف‌سازی طرحی ارزشمند برای کشور بود، زیرا مردم از عملکرد حضور، غیاب، اعلام نظر و نظرات نمایندگان‌شان اطلاع پیدا می‌کردند که متأسفانه دوفوریت آن در مجلس رأی نیاورد. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید