اخبار فساد مالی - آخرین و مهم ترین اخبار فساد مالی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

فساد مالی

تسنیمتسنیم19 دقیقه قبل
مسئولان دولت لبنان در ابتدا تلاش کردند با وعده برخی اصلاحات جزئی٬ به روند اعتراضات پایان دهند که موفق نشدند و این تظاهرات‌ها روز به روز شدت گرفت. حریری خبر داد که با شرط تشکیل یک دولت تکنوکرات و بدون حضور هیچ یک از احزاب سیاسی٬ حاضر به بازگشت به دولت است. اینکه نخست وزیر سابق لبنان خواستار دوری احزاب سیاسی از صحنه دولت شده بود٬ منظور وی از احزاب همان حزب‌الله بود. پس از آن احزاب وابسته به ۸ مارس به ناچار یک دولت اکثریت تشکیل دادند. شب گذشته پس از اعلام خبر تشکیل دولت جدید لبنان٬ مخالفان این دولت در بیروت و برخی مناطق دیگر لبنان دست به تظاهرات زدند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
سناتورها پس از تصویب قانون و مقررات استیضاح ترامپ تصمیم گرفتند تا ادامه جلسه خود را به ساعت ۱۳ به وقت محلی موکول کنند. گرچه جمهوریخواهان از برخی مواضع خود در قانون دادرسی استیضاح ترامپ عقب نشینی کردند ولی مصوبه نهایی نشان می‌دهد که این دادرسی بیشتر مطابق با شرایط آنها پیش خواهد رفت نه سناتورهای دموکرات. جمهوریخواهان سنای آمریکا در نخستین جلسه دادرسی استیضاح ترامپ مانع از تصویب چندین متمم قانونی توس دموکرات‌ها با هدف ملزم کردن دولت به ارائه مدارک بیشتر درباره گفتگوی تلفنی جنجالی ترامپ و رئیس جمهور اوکراین شدند. مجلس نمایندگان آمریکا پیش از این با استیضاح ترامپ موافقت کرده و مفاد استیضاح وی را برای محاکمه نهایی به مجلس سنا فرستاده است. ترامپ به رئیس جمهور اوکراین فشار آورده است تا درباره فساد مالی جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش تحقیق کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
منابع نفتی گسترده و تاسیسات تجاری آنها می‌تواند هدف حمله ایران قرار بگیرد. در سوریه، عراق و لبنان همپیمانان آمریکا از ترس واکنش شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران نتوانسته‌اند از ترور سلیمانی حمایت کنند. آقای روحانی، بدعهدی آمریکا و سه کشور اروپایی قابل پیش‌بینی بود اما شما نخواستید به نصیحت منتقدان گوش دهید. این اقدام علاوه بر تبعات زیان‌بار اقتصادی-اجتماعی، موجب افزایش نارضایتی مردم و کاهش ۵ هزار میلیارد تومانی منابع درآمدی دولت می‌شود. تامین اجتماعی ورشکسته می‌شود؟ مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفته است: اشتغال کار و تولید بدون پشتوانه نظام مالیاتی و تامین اجتماعی، کاذب ‏است.
نامه‌نیورنامه‌نیور7 ساعت قبل
اختصاصی نامه نیوز مطرح شد؛ فعال سیاسی اصولگرا گفت: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب از نامزدهای اصولگرا خواست، تعهد دهند تا اگر در لیست ۳۰ نفره نبودند، از تهران نامزد نشوند. بیژن نوباوه وطن در گفتگو با نامه‌نیوز ترجیح داد، درباره تأیید یا عدم تأیید این خبر هیچ نظری بیان نکند اما محمدحسن قدیری ابیانه به ابعاد بیشتری از دستورکار جلسه شورای ائتلاف با نامزدهای اصولگرا پرداخت. اخبار دریافتی خبرنگار نامه نیوز از آن قرار است که ۳۰ نفر از حاضران در جلسه از امضای میثاق‌نامه خودداری کردند. خبرها حکایت از آن می‌کند شورای ائتلاف خواسته که ۱۵۹ نامزد اصولگرا در تهران میثاق نامه‌ای را امضا کنند. فکر می‌کنید، روش شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با موفقیت همراه شود؟ امیدوارم همه ولایتمداران اعم از جبهه پایداری و شورای ائتلاف به لیست واحد ۳۰ نفره برسند و هنوز هم فرصت باقی است که این اتفاق بیفتد.

همه آقازاده‌های اوین‌نشین | کدام دانه درشت‌ها در زندان هستند؟

5+
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جلسه محاکمه رئیس‌جمهور آمریکا برای بررسی اتهامات وارده به وی از روز سه‎شنبه آغاز شده است و دموکرات‌ها در آن، (تا لحظه تنظیم این خبر) سه اصلاحیه را برای رسیدگی به اتهامات پرونده استیضاح ترامپ درخواست کرده‌ بودند که هیچ کدام از آنها در مجلس سنا رای نیاورده است. در اصلاحیه دوم نیز شومر درخواست یک سری اسناد و مدارک از وزارت خارجه آمریکا در خصوص پرونده اتهامی ترامپ کرد که این اصلاحیه نیز با مخالف نمایندگان مجلس سنا مواجه شد. در اصلاحیه سوم چاک شومر درخواست کرد تا سرپرست دفتر رئیس جمهور آمریکا به عنوان یکی از مطلعین پرونده اوکراین گیت، به جلسه محاکمه دعوت شود که این اصلاحیه هم با مخالفت جمهوری‌خواهان مجلس سنا روبرو شد. سه اصلاحیه فوق با رای ۵۳ نماینده جمهوری خواه مجلس سنا در برابر ۴۷ دموکرات و مستقل، راه به جایی نبرده و عملا متوقف شده است. این افشاگری باعث شد تا دموکرات‎های مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ دست به کار شوند و فرآیند استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه با دو اتهام «سوء استفاده از قدرت» و «ممانعت در تحقیقات کنگره» را آغاز کنند.
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
حزب تحریک انصاف کم و بیش در دولت ایالت سند نیز نقش آفرینی می‌کند و ارتباط آن با دولت ایالت بلوچستان هم نسبتا خوب است. مهمترین ایالت در پاکستان پنجاب است که حزب تحریک انصاف به لطف تنها ۱۷ نماینده بیشتر! در حال حاضر از ۳۷۱ کرسی پارلمان ایالت پنجاب ۱۸۱ کرسی در اختیار حزب تحریک انصاف است و ۱۷۴ کرسی در اختیار حزب نواز. به همین سادگی قدرت در بزرگترین ایالت پاکستان از چنگ حزب حاکم خارج خواهد شد. به این معنا که حزب تحریک انصاف تنها با ۱۸ نماینده بیشتر قدرت را در دست دارد!

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۰۱ بهمن ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران18 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلفی چون استیضاح رئیس جمهور آمریکا، تصادف زنجیره‌ای، پیگیری پرونده فساد مالی و … پرداخته است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری الجزیره، ‌ «چاک شومر» رهبر دموکرات‌های سنای آمریکا روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد «میچ‌ مک‌کانل» رهبر جمهوری‌خواهان سنا که اکثریت این مجلس را در اختیار دارند، برای لاپوشانی جرائم دونالد ترامپ تلاش می‌کند. چاک شومر که پیش از آغاز دادگاه استیضاح ترامپ در مجلس سنا با خبرنگاران گفتگو می‌کرد، در خصوص تلاش‌های برخی سناتورهای جمهوری‌خواه از جمله شخص میچ مک‌کانل برای ناکام گذاشتن استیضاح ترامپ تصریح کرد: «آنها می‌خواهند جلسه استیضاح بدون حضور شاهدان برگزار شود. محاکمه‌ای که شاهدان در آن حضور نداشته باشند، در واقع محاکمه نیست بلکه لاپوشانی جرائم است. فرآیند تحقیقات استیضاح ترامپ پس از رسانه‌ای شدن مکالمه تلفنی وی با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در خصوص پرونده فساد مالی فرزند «جو بایدن» معاون سابق اوباما و رقیب کنونی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا آغاز شد. این افشاگری باعث شد تا دموکرات‎های مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ دست به کار شوند و فرآیند استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا را آغاز کنند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اجلاس داووس به سخنرانی پرداخت. رئیس جمهور آمریکا در سخنانش در اجلاس داووس با تعریف و تمجید از عملکرد دولت خود گفت که اکنون آمریکا بزرگتر، بهتر و قوی‌تر از هر زمان دیگری است. ترامپ همچنین آمریکا را بزرگترین تولید کننده انرژی در دنیا از قبیل نفت و گاز معرفی کرد و از اروپایی‌ها خواست تا از منابع گسترده انرژی آمریکا استفاده کنند. نخستین اتهام ترامپ سوء استفاده از قدرت در تعلیق کمک ۴۰۰ میلیون دلاری نظامی به اوکراین بوده است. ترامپ به رئیس جمهور اوکراین فشار آورده است تا درباره فساد مالی جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش تحقیق کند.
ایرناایرنا1 روز قبل
یکی از مباحثی که در شرایط فعلی در سطح کشور به شدت مورد توجه سیاستمداران و صاحبنظران قرار دارد، تصویب لوایح چهارگانه کارگروه اقدام مالی (FATF) است. این اقدام به حدی از اهمیت برای دولت برخوردار بود که موجب شد تا «محمود واعظی»، رئیس دفتر ریاست جمهوری طی واکنشی صریح عدم تصویب لوایح مربوط به آن را، «ضربه‌ای» جدی به اقتصاد کشور عنوان کند. به عقیده وی عدم شفاف شدن موضوع می‌تواند مسئولیت عدم تصویب را بر دوش دولت محول کرده و از روند روبه رشد اقتصاد کشور هم جلوگیری نماید. به همین دلیل طی ۳۰ سال اخیر کشورهای جهان با ایجاد یک نهاد نظارتی بین‌المللی در فرانسه، «کارگروه ویژه اقدام مالی» (FATF) را بنیان نهادند. بدین ترتیب صرف داشتن قوانین مقابله با پولشویی و فساد مالی نمی‌تواند راهگشا باشد و فساد مالی کلانی را به سیستم اقتصاد کشور وارد می‌کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
اما اردوغان نپذیرفت و داوود اوغلو پیش از آن که اخراج شود٬ استعفا داد! اما خط فکری اسلام‌گرایانه داوود اوغلو با منش لیبرال گل و باباجان منطبق نبود و به دو راهی رسیدند. داوود اوغلو پیش از باباجان و گل دست به کار شده و حزب خود را به نام حزب آینده تاسیس کرد. اگر همین فردا در ترکیه انتخابات برگزار شود٬ داوود اوغلو نخواهد توانست وارد میدان رقابت شود. به عنوان مثال در چند شهر به دوستان ما گفته بودند: شما می‌خواهید با حزب آینده کار کنید؟ چنین حقی ندارید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
فرد معمولی، خانواده معمولی، زندگی معمولیدر سال ۱۹۶۶ و در لوبنیای مسکو، میخائیل ویلادیمیرویچ میشوستین از مادری ارمنی و پدری یهودی متولد شد. [۲] جرقه‌های امیدبخش؛ آینده درخشانهمچنین او در سال ۱۹۹۸ به‌عنوان معاون رئیس اداره مالیاتی فدراسیون روسیه، در بخش سیستم‌های اطلاعاتی و حسابداری و کنترل تراکنش‌های مالیاتی انتخاب شد. [۳] میشوستین طبق اعلام فوربس در سال ۲۰۱۵، با مبلغی حدود ۱۸۳٫۵ میلیون روبل، ۵۴ مین مقام رسمی پردرآمد روسیه بود. محبوب‌ترین تفریح و ورزش میشوستین به‌مانند پوتین، هاکی روی یخ هست که به‌عنوان یکی از اعضای هیئت‌مدیره فدراسیون هاکی روی یخ روسیه نیز شناخته می‌شود. و او با ۳۸۳ رأی موافق و ۴۱ رأی ممتنع از سوی دوما به مقام نخست‌وزیری روسیه رسید.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸ در سفری به چین به طور ناگهانی ناپدید شد. فرانسه سپس تحقیقات در مورد ناپدید شدن نگران کننده وی را آغاز کرد. پکن حدود ۱۰ روز بعد اعلام کرد وی به چین بازگشته و به اتهام فساد مالی در بازداشت به سر می‌برد. شی جینپینگ در سال ۲۰۱۳ پس از آنکه به قدرت رسید، این کارزار را به راه انداخت. براساس ارقام رسمی، در این کارزار تا کنون دست کم یک و نیم میلیون نفر از مسئولان حزب کمونیست مجازات شده‌اند. همسر و فرزندان رئیس سابق اینترپل اوایل ماه مه گذشته از فرانسه پناهندگی سیاسی دریافت کردند. همسرش اعلام کرده بود که قربانی تلاش برای آدم ربایی بوده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
یک دادگاه محلی در تیانجین چین، رئیس پیشین پلیس بین‌الملل را که پیشتر به فساد مالی متهم شده بود، به بیش از ۱۳ سال زندان محکوم کرد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از اسپوتنیک، «منگ هونگویی» رئیس پیشین اینترپل، امروز در دادگاهی محلی در تیانجین چین به ۱۳ سال و شش ماه زندان محکوم شد. این دادگاه همچین منگ را به پرداخت نزدیک به ۲ میلیون یوان (۲۸۹٫۸۵۰ دلار) جریمه محکوم کرد. در اکتبر ۲۰۱۸، رسانه‌ها گزارش دادند منگ پس از سفر از فرانسه که مقر اصلی اینترپل در آنجا واقع است، به چین ناپدید گشته است. اتهامات منگ نقض قانون و سوءاستفاده از قدرت برای کسب منافع شخصی در زمان معاونت وزیر امنیت عمومی چین بوده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
قدس آنلاین: رد صلاحیت تعدادی از ثبت نام کنندگان انتخابات مجلس شورای اسلامی به یکی از پر حاشیه‌ترین خبر این روزهای رسانه‌ها تبدیل شده است. البته برخی گمانه زنی‌های پیش از موعد اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها نیز به واکنش‌ها درباره تأیید یا رد صلاحیت ثبت نام کنندگان دامن زد. سخنگوی شورای نگهبان با حضور در برنامه‌ای با اعلام اینکه۹۰ نماینده مجلس دهم رد صلاحیت شده‌اند، تخلفات مالی و سوءاستفاده از موقعیت شغلی را از دلایل اصلی رد صلاحیت آنها اعلام کرد. بطوریکه، مصطفی تاجزاده، فعال اصلاح‌ طلب در توییتی غیرمستقیم با دروغ دانستن دعاوی شورای نگهبان، نوشت: «آقا و خانم امید؛ کدخدایی علت رد صلاحیت نیمی از اعضای فراکسیون را عمدتا جرائم مالی اعلام کرد. همچنین شورای نگهبان باید پرونده و اسامی دقیق این نمایندگانی که به دلیل مسائل مالی رد صلاحیت شده‌اند را به قوه ‌قضائیه اعلام کند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ای‌اف‌پی، منگ هونگ‌وی پیش از رسیدن به مقام ریاست اینترپل در چین معاون وزیر امنیت داخلی بود. او از جمله مقام‌های ارشد حزب کمونیست است که در جریان برنامه مبارزه با فساد شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین به اتهام گرفتن رشوه بازداشت شد. او خیلی زود از حزب کمونیست چین اخراج و سال گذشته همسرش به فرانسه پناهنده سیاسی شد. منگ در دادگاه چین به ۱۳ سال و شش ماه زندان و ۲۹۰ هزار دلار جریمه محکوم شد. دادگاه چین روز سه‌شنبه اعلام کرد رئیس پیشین اینترپل همه اتهام‌ها را پذیرفته و نمی‌خواهد به حکم زندان و جریمه اعتراض کند.
ایرناایرنا1 روز قبل
انتقاد و اعتراض به چگونگی بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی به وسیله شورای نگهبان ادامه دارد. کدخدایی عمده علت رد صلاحیت نمایندگان فعلی را در سه دسته مشکلات مالی، اخلاقی و مقابله با حکومت توصیف کرده است. سایت تحلیلی خبری عصر ایران در گزارشی آورده است: حدود یک ماه دیگر انتخابات مجلس یازدهم برگزار می‌شود و فضای انتخابات، از روزهای برفی زمستان نیز سردتر است. همین شرایط، مدعیان اصلاحات را پیش از شروع ثبت‌نام‌ داوطلبان انتخابات مجلس، دچار تشتت بنیانی و مناقشات اساسی در حوزه اتخاذ رویه نسبت به انتخابات اسفندماه کرده بود. این بار نیز به بهانه ردصلاحیت نامزدهایشان، دست به کار شده و به شورای نگهبان به‌طور پرحجم و گسترده‌ای حمله می‌کنند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تعدادی از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان را برای مشاوره دادن به تیم استیضاحش انتخاب و منصوب کرده است. این نمایندگان از متحدان اصلی ترامپ در روند استیضاح در مجلس نمایندگان بوده‌اند. ترامپ پیش از این در خصوص ۲ مورد اتهام از سوی مجلس نمایندگان آمریکا استیضاح شد. نخستین اتهام ترامپ سوء استفاده از قدرت در تعلیق کمک ۴۰۰ میلیون دلاری نظامی به اوکراین بوده است. ترامپ به رئیس جمهور اوکراین فشار آورده است تا درباره فساد مالی جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش تحقیق کند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
سازمان اطلاعات سپاه استان گلستان موفق به شناسایی و دستگیری شبکه فساد مالی و اداری در شهرداری بندرگز شد. خبرگزاری تسنیم: روابط عمومی سپاه نینوای استان گلستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به رصد و اشراف اطلاعاتی پاسداران جان برکف و گمنام سازمان اطلاعات سپاه نینوا، شبکه فساد مالی و اداری در شهرداری بندرگز شناسایی و با هماهنگی دادستان شهرستان دستگیر و تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. در این اطلاعیه آمده است: سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی ذره‌ای درنگ نخواهد کرد و قطعا با اشخاصی که قصد دست‌اندازی به بیت المال را دارند در هر سطح و جایگاهی که باشند برخورد قانونی خواهد کرد. در پایان این بیانیه اشاره شده است: هماهنگی و همکاری و تعامل خوب دستگاه قضایی بویژه دادستان‌های استان گلستان با سازمان اطلاعات سپاه نینوا در شناسایی و کشف و برخورد با فساد نقش موثر و سازنده‌ای داشته و دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، جلسه رسیدگی به پرونده اتهامات علی دیواندری و ۸ متهم دیگر مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور امروز در شعبه اول دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی موحد برگزار شد. علی دیواندری، مجید سعادتی، بهروز مختاری، رحمت الله باختری، مهدی فلاحتیان، اسماعیل احدی، سمانه حضرتی آشتیانی، وحید نمازی و حسین ابوالحسنی متهمان این پرونده هستند و در کنار این متهمان سه متهم به نام‌های رحمت اله باختری، سمانه حضرتی آشتیانی و مجید سعادتی متواری هستند. در ابتدای جلسه دادگاه قاضی موحد با اشاره به رد مال توسط متهم فلاحتیان اظهار کرد: متهم مهدی فلاحتیان مبلغ ۹ میلیون دلار پول بانک پارسیان را پرداخت کرده و به صورت قطعی این انتقال صورت گرفته است. وی ادامه داد: مقدمات رد حدود ۹۳ میلیون دلار متعلق به بانک ملت هم انجام شده است و اموال معرفی شده‌اند و در حال کارشناسی هستند و امیدواریم به زودی این پول پرداخت شود. وی افزود: در حال حاضر متهمان سعادتی، باختری و خانم سمانه حضرتی آشتیانی هنوز متواری هستند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حزب تحریک انصاف کم و بیش در دولت ایالت سند نیز نقش آفرینی می‌کند و ارتباط آن با دولت ایالت بلوچستان هم نسبتا خوب است. مهمترین ایالت در پاکستان پنجاب است که حزب تحریک انصاف به لطف تنها ۱۷ نماینده بیشتر! در حال حاضر از ۳۷۱ کرسی پارلمان ایالت پنجاب ۱۸۱ کرسی در اختیار حزب تحریک انصاف است و ۱۷۴ کرسی در اختیار حزب نواز. به همین سادگی قدرت در بزرگترین ایالت پاکستان از چنگ حزب حاکم خارج خواهد شد. به این معنا که حزب تحریک انصاف تنها با ۱۸ نماینده بیشتر قدرت را در دست دارد!

کدام آقازاده‌ها اوین نشین شدند؟ +عکس

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
پس از تشکیل دادگاه‌های مفاسد اقتصادی تعداد زیادی از آقازادگان به دلیل داشتن تخلفات متعدد مالی به زندان افتادند. دامای که ۱۰۷ میلیارد تومان به جیب زداما متهمان و مجرمان دادگاه‌های فساد اقتصادی و ساکنان زندان اوین تنها فرزندان مقامات نیستند، بلکه حتی داماد وزیر هم می‌تواند مفسد اقتصادی باشد و در زندان اوین شب را صبح کند. علاوه بر آن سید هادی رضوی به بانک سرمایه مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان بدهکاری داشته و با گران‌نمایی یکی از املاک خود و فروش آن به مبلغ ۱۲۵ میلیارد تومان بانک سرمایه را ۵ میلیارد تومان طلبکار کرد. حسین فریدون به اتهام اخذ رشوه در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه ویژه کارکنان دولت به ۵ سال حبس و پرداخت ۳۱ میلیارد تومان محکوم شد. از بابت تصرف غیرقانونی در وجوه دولتی به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به ۸۰ ضربه شلاق تعزیری.
تابناکتابناک1 روز قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی اولین روز بهمن ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی اولین روز بهمن ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۱ بهمن ۱۳۵۹، بانک انگلیس اعلام کرد: دارایی‌های مسدودشدة ایران در آمریکا به حساب مخصوص الجزایر ریخته شد. ۱ بهمن ۱۳۹۷، مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد داد وام ازدواج به ۲۵ میلیون تومان افزایش یابد و وام قرض‌الحسنه حداقل ۳ میلیون تومانی برای تولد فرزند پرداخت شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
علاوه بر اینها، حسن روحانی رئیس‌جمهوری نیز از جمله اولین منتقدان به عدم احراز صلاحیت چهره‌های سیاسی بوده است. البته نمی‌دانستیم عدم تایید بستگان به معنی حذف جناح‌های دیگر است.» واکنش حزب همبستگیالبته رد صلاحیت‌ها واکنش حزب همبستگی ایران اسلامی از احزاب جریان اصلاح‌طلب را نیز به دنبال داشت. او در این گفت‌وگو با اشاره به رد صلاحیت‌ها عنوان کرد: اعضای شورای نگهبان بیایند در یک مناظره گفت‌وگو کنیم تا معلوم شود در شورای نگهبان چه اتفاقاتی در جریان است و چه روندی دارد طی می‌شود. یا فردی انتقادی به یک مقام عالی داشته، او را رد صلاحیت می‌کنند. در نتیجه گاهی افراد حر و آزاده رد صلاحیت می‌شوند و افراد متملق و چاپلوس تایید می‌شوند.
آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
ترکیب مجلس آینده از نگاه دو فعال اصولگرا و اصلاح‌طلبفرارو/ در شرایطی که ردصلاحیت‌های شورای نگهبان رمق اصلاح‌طلبان را گرفته و اصولگرایان نیز درگیر نزاع و اختلافات داخلی خود با جبهه پایداری هستند ترکیب مجلس آینده و پیامدهای آن را موضوع گفتگو با دو تن از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا قرار دادیم. پیش بینی‌ هر دو از مجلس آینده، مجلسی با اکثریت اصولگرا اما با حضور تندورها بود. اغلب فعالان سیاسی تداوم وضعیت کنونی را به سود اصولگرایان تلقی می‌کنند و گمانه‌زنی‌ها در باره ترکیب مجلس آینده، مجلسی با اکثریت اصولگرایان را ترسیم می‌کنند. جدا از اصلاح‌طلبان که یک فراکسیون اقلیت خواهند داشت اصولگرایان با دو سه فراکسیون در مجلس حاضر می‌شوند.» این فعال سیاسی عنوان کرد: «هر چند تلاش می‌شود ترکیب مجلس متشکل از نیرو‌هایی جوان و کارآمد باشد، اما برخی چهره‌های تکراری و نمایندگان ادوار مجلس نیز در این مجلس خواهند بود. اگر جهت‌گیری‌های خود را در تهران و کشور معطوف به این رقابت ببینند و مخصوصا آقای قالیباف خیلی به طیف‌های دیگر اعتماد نکنند و برای رقابت در ریاست مجلس آماده باشند، ما بر این اساس پیش می‌رویم که آقای قالیباف، برنده رقابت ریاست مجلس آینده باشد.» دورانی همچنین گفت: «من فکر می‌کنم مجلس آینده مجلسی شبیه مجلس هفتم باشد.»
آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
مطهری: مخالفان نظام هم باید در مجلس نماینده داشته باشنداعتماد/ علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، با اشاره به رد صلاحیت‌های گسترده در انتخابات مجلس گفت: اگر رد صلاحیت‌ها به دلیل فساد مالی و اخلاقی باشد، موافقیم؛ اما رد صلاحیت افراد به دلیل انتقاد و تفاوت نگاه کار درستی نیست و حریت و آزادگی مجلس را از بین می‌برد و آزادی بیان را محدود می‌کند. پس از بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی مجلس یازدهم توسط شورای نگهبان، بسیاری از نامزدهای اصلاح‌طلب رد صلاحیت شدند، به طوری که گفته می‌شود این رد صلاحیت‌ها تاکنون در تاریخ ۱۰ دوره گذشته مجلس سابقه نداشته است. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت ادامه این رد صلاحیت‌ها، ‌مجلس دیگر نماینده کل جامعه نخواهد بود، در حالی که مجلس باید نماینده کل جامعه باشد و حتی کسانی که نظام را قبول ندارند باید نماینده‌ در مجلس داشته باشند. مجلسی که نماینده یک قشر خاص باشد مجلس واقعی نیستعضو فراکسیون امید مجلس اظهار کرد: قانون‌گذار نیز شورای نگهبان را به همین منظور تعیین کرده که چون مجلس نماینده همه اقشار جامعه است، احتمال دارد مصوباتی داشته باشد که خلاف شرع باشد. جالب است که مجلس دهم به آقای کدخدایی رأی داد، اما مجلس نهم به ایشان رأی نداد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از اسلام آباد به نقل از خبرگزاری «جیو نیوز»، «وزیر خارجه پاکستان گفت: آمریکا باید در مورد شیوه کمک به پاکستان از جمله تعامل با اسلام آباد برای خروج از فهرست نظارت ویژه اف‌ای تی اف توضیح دهد. شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان با اشاره به وعده‌های آمریکا برای کمک به پاکستان در جریان دیدار عمران خان نخست وزیر این کشور با رئیس جمهور آمریکا در سال میلادی گذشته گفت: زمان آن فرا رسیده تا آمریکا درباره چگونگی کمک به پاکستان در مسئله خروج از فهرست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی توضیح دهد. وی با بیان اینکه برگزاری نشست آتی سران» اف‌ای تی اف «در پکن برای پاکستان از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: اسلام آباد می‌خواهد از استراتژی آمریکا در نشست آتی FATF در راستای کمک به پاکستان آگاه و مطمئن شود. قریشی در ادامه گفت: مقایسه عملکرد ۱۰ ماهه دولت حزب تحریک انصاف در عمل به تمهیدات FATF با مدت مشابه سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷ به وضوح گویای تلاش‌های موثر اسلام آباد جهت توقف فساد مالی و تامین مالی تروریسم است. برخی از کارشناسان پاکستانی معتقدند با توجه به کمک اسلام آباد به آمریکا در جریان تسهیل روند مذاکرات صلح با طالبان در افغانستان، حال باید دید آمریکا به چه میزان در عمل به وعده‌های خود مبنی بر کمک به پاکستان صادق است. همچنین یک هیات ۱۸ نفره از نمایندگان پاکستان به ریاست» حماد اظهر" وزیر امور اقتصاد این کشور برای مذاکرات با مسئولان سازمان نظارت مالی و آگاه سازی آن‌ها از اقدامات اخیر اسلام آباد برای تحقق تمهیدات این نهاد مالی به پکن سفر کرده‌اند. مقامات پاکستانی در جریان این سفر علاوه بر ارائه گزارش تازه‌ای از عملکرد این کشور، اطمینان مسئولان اف‌ای تی اف را جهت موافقت با خروج اسلام آباد از فهرست خاکستری جلب خواهند کرد. لازم به ذکر است گروه ویژه اقدام مالی در اکتبر سال ۲۰۱۹ به پاکستان ۴ ماه فرصت داد تا با توقف تامین مالی تروریسم، پولشویی، فرار مالیاتی و قاچاق از ورود نام این کشور به فهرست سیاه FATF جلوگیری کند.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/قزوین رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان قزوین با اشاره به اینکه باید طوری عمل کنیم که بهانه به دست دشمن ندهیم، گفت: برای ایجاد وحدت ملی در کشور باید مراقب باشیم که خودمان به این موضوع ضربه نزنیم، کسانی که مسئولیت دارند سعه‌صدر داشته باشند و برای ایجاد وحدت بدانند چه‌ کار باید انجام دهند. وی افزود: مقاومت یک دستور الهی است و ما باید در همه امور مقاومت و استقامت داشته باشیم، این دستور دین و قرآن است که در مقابل حوادث و گرفتاری‌ها، مواجهه با دشمن مقاومت داشته باشیم. حجت‌الاسلام قوامی با اشاره به مؤلفه‌های ایجاد وحدت تصریح کرد: برای ایجاد وحدت ملی در کشور باید مراقب باشیم که خودمان به این موضوع ضربه نزنیم، کسانی که مسئولیت دارند سعه‌صدر داشته باشند و برای ایجاد وحدت بدانند چه‌ کار باید انجام دهند. رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان قزوین عنوان کرد: وحدت ملی مؤلفه‌هایی دارد؛ یکی از این مؤلفه‌ها انتخابات آزاد است که موجب تقویت وحدت می‌شود؛ در این راستا در تأیید صلاحیت‌ها باید ادعای فساد مالی و اخلاقی داوطلبان و نمایندگان فعلی مجلس اثبات شود چون رد صلاحیت‌های بدون ادله مشخص به وحدت ملی آسیب وارد می‌کند. وی با تأکید بر اینکه باید تدابیری اتخاذ شود تا جلوی آنچه به وحدت در جامعه ضربه می‌زند گرفته شود، گفت: عوامل خارجی و دشمنان در این مسیر بی‌تأثیر نیستند اما نباید به دست آن‌ها بهانه بدهیم، ما تدبیر نمی‌کنیم و همین عامل باعث می‌شود که وحدت ضربه ببیند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

فساد مالی