فشارخون بالا

فشارخون بالا

افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
وی ادامه داد: درصد چربی خون در استان ۱۸ درصد و در کشور ۲۶٫۵ درصد است. وی بیان کرد: پس از هر انقباض قلب یک زمان انبساط (استراحت) دارد که در این زمان خون فشار کمتری به دیواره رگ‌ها وارد می‌کند این حالت را فشار خون حداقلی یا دیاستولی می‌گویند. وی با اشاره به علائم فشار خون بالا خاطرنشان کرد: بدون علامت است و اگر علامتی نداشته باشد باعث آسیب به اعضای حیاتی بدن از جمله قلب، مغز، کلیه و چشم می‌شود. به همین دلیل به قاتل خاموش معروف است. عسکر پور بیان کرد: درصد شیوع چاقی و اضافه وزن در استان ۲۲٫۳ است در حالی که این میزان در کشور به ۲۲٫۷ درصد می‌رسد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
وی ادامه داد: درصد چربی خون در استان ۱۸ درصد و در کشور ۲۶٫۵ درصد است. وی بیان کرد: پس از هر انقباض قلب یک زمان انبساط (استراحت) دارد که در این زمان خون فشار کمتری به دیواره رگ‌ها وارد می‌کند این حالت را فشار خون حداقلی یا دیاستولی می‌گویند. وی با اشاره به علائم فشار خون بالا خاطرنشان کرد: بدون علامت است و اگر علامتی نداشته باشد باعث آسیب به اعضای حیاتی بدن از جمله قلب، مغز، کلیه و چشم می‌شود. به همین دلیل به قاتل خاموش معروف است. عسکر پور بیان کرد: درصد شیوع چاقی و اضافه وزن در استان ۲۲٫۳ است در حالی که این میزان در کشور به ۲۲٫۷ درصد می‌رسد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری با اشاره به دو مورد اهدای عضو در استان، گفت: اهدای عضو در استان به ۶ بیمار نیازمند جانی دوباره بخشید. وی افزود: کبد به شیراز، نسوج به تهران و کلیه‌ها به دو جوان ۳۶ و ۳۸ ساله در شهرکرد پیوند زده شد. سیاح با اشاره به اینکه صبح امروز اهدای عضوی دیگر در استان رخ داد، تصریح کرد: فاطمه نوروزی ۴۲ ساله اهل لردگان هفته گذشته بر اثر فشارخون بالا و خونریزی در بیمارستان لردگان بستری شده بود. هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای استان ادامه داد: اعضای این مرحوم همچون کبد و کلیه‌ها پس از جداسازی به شیراز و نسوج به تهران ارسال شد. وی خاطرنشان کرد: در دی‌ماه امسال ۵ مورد و از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲۱ مورد اهدای عضو انجام شده که این امر خداپسندانه به دلیل تلاش تیم پیوند اعضای استان و رسانه‌ها بوده که فرهنگ‌سازی خوبی در میان مردم انجام شده است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان این محصول دارای خواص زیر است: - کمک به کنترل قندخون. - کاهش میزان باکتری سمی سالمونلا در غذا. - افزایش نسبی توانایی کاهش وزن. همچنین محققان دانشگاه شیکاگو معتقدند سرکه سیب دارای خواص زیر نیست: - کنترل فشارخون بالا. - پیشگیری یا درمان سرطان.
انتخابانتخاب5 روز قبل
برخی افراد می‌گویند درد ناشی از سنگ کلیه می‌تواند حتی بدتر از درد زایمان باشد. علائم معمولا زمانی بروز می‌کنند که سنگ کلیه شروع به حرکت کردن در سیستم ادراری می‌کند. همین نمک معمولی که در نمکدان روی میزتان هست می‌تواند عامل سنگ کلیه‌تان باشد و احتمال تشکیل انواع سنگ کلیه را افزایش بدهد. مصرف زیاد اگزالات به تنهاییچیزی که شما می‌خورید نقش بزرگی در ابتلا یا عدم ابتلا به سنگ کلیه دارد. چاقیاگر چاق باشید (شاخص توده بدنی‌تان بالاتر از ۳۰ باشد)، احتمال اینکه دچار سنگ کلیه شوید دو برابر خواهد شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز6 روز قبل
انتخابانتخاب6 روز قبل
مطالعه جدید نشان می‌دهد نوشیدن چای حداقل سه بار در هفته با افزایش طول عمر و امید به زندگی بیشتر مرتبط است. دکتر «شین یان وانگ»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «نوشیدن مداوم چای با کاهش ریسک بیماری قلبی عروقی و مرگ به هر علتی مرتبط است. شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند: چای نوش‌های دائمی و افرادی که هرگز چای نمی‌نوشیدند یا عادت به نوشیدن دائمی چای نداشتند. دکتر «دانگ فنگ گو»، عضو دیگر تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «تاثیرات محافظتی نوشیدن چای در بین گروه‌های که به طوردائمی چای می‌نوشیدند بسیار مشهود بود. از اینرو نوشیدن مکرر چای در طول یک دوره طولانی برای تأثیر حفاظتی از قلب ضروری است.» محققان در تأثیر بیشتر چای سبز نسبت به چای سیاه دو فاکتور را عنوان می‌کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 روز قبل
ساعت۲۴ - مطالعه جدید نشان می‌دهد نوشیدن چای حداقل سه بار در هفته با افزایش طول عمر و امید به زندگی بیشتر مرتبط است. دکتر «شین یان وانگ»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «نوشیدن مداوم چای با کاهش ریسک بیماری قلبی عروقی و مرگ به هر علتی مرتبط است. شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند: چای نوش‌های دائمی و افرادی که هرگز چای نمی‌نوشیدند یا عادت به نوشیدن دائمی چای نداشتند. دکتر «دانگ فنگ گو»، عضو دیگر تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «تاثیرات محافظتی نوشیدن چای در بین گروه‌های که به طوردائمی چای می‌نوشیدند بسیار مشهود بود. درحالیکه چای سیاه معطر می‌شود و در طول این فرایند، پلی فنول‌های آن در قالب رنگدانه‌ها اکسید می‌شوند و تأثیرات آنتی اکسیدانی شأن را از دست می‌دهند.
ایمناایمنا1 هفته قبل
مصرف خرما باعث درمان یبوست ‌و ملین شدن شکم می‌‌شود. با بهبود دادن عملکرد سیستم هاضمه، باعث کاهش وزن می‌شود. خواص درمانی اسفناجاسفناج یکی از موادغذایی بسیار سالم است، مطابق بررسی‌های صورت‌گرفته بیش از ۱۰ آنتی‌اکسیدان فلاونوئید در این سبزی وجود دارد و این آنتی‌اکسیدان‌ها تنها یکی از چند ماده‌ آلی و معدنی موجود در اسفناج هستند. اگر مصرف مواد غذایی‌ حاوی آنتی‌اکسیدان، مانند اسفناج را در برنامه‌ غذایی روزانه‌ خود قرار دهید، سرعت تولید سلول‌های پوستی را بالا می‌برید و تولید کلاژن را در پوست تحریک می‌کنید. مواد غذایی سالم را در برنامه غذایی داشته باشید.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
کاهش شنوایی، عفونت گوش، ‌ وز وز گوش، پرشنوایی، ‌ درد گوش، کاهش یادگیری و آسیب‌های مغزی تنها بخشی از خطرات استفاده مداوم از هدفون و تجهیزات مشابه است. عملکرد هدست دقیقا مشابه هدفون است، با این تفاوت که قابلیت مکالمه دارد. ایرفون نیز مشابه هدفون است و بیشتر برای موبایل و انواع دستگاه‌های پخش موسیقی کاربرد دارد. یکی از مهم‌ترین عوارض استفاده طولانی مدت از هدفون و تجهیزات مشابه، وز وز گوش است. این عارضه معمولا با وز وز گوش همراه است.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، سندروم متابولیک مجموعه‌ای از وجود شرایطی نظیر چاقی، قندخون بالا، کلسترول بالا و فشارخون بالا است. این فاکتورها افراد را در معرض ریسک بالا ابتلاء به دیابت، بیماری قلبی و نوعی لختگی خون موسوم به ترومبوز ورید عمقی (DVT) قرار می‌دهد. طبق نتایج این تحقیق جدید، هر چقدر فرد تعداد بیشتری از این مشکلات را داشته باشد، احتمال بازگشت مجدد لختگی خون بیشتر می‌شود. یافته‌ها نشان داد ۶۸ درصد افراد مبتلا به DVT حداقل یکی از مؤلفه‌های سندروم متابولیک را دارا بودند. بیماران مبتلا به DVT با یک مؤلفه سندروم متابولیک ۱۴ درصد با ریسک بروز لختگی خون مجدد مواجه بودند؛ در بیماران دارای دو مؤلفه این ریسک ۲۱ درصد بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
مطالعه جدید نشان می‌دهد نوشیدن چای حداقل سه بار در هفته با افزایش طول عمر و امید به زندگی بیشتر مرتبط است. اعتمادآنلاین| دکتر «شین یان وانگ» سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «نوشیدن مداوم چای با کاهش ریسک بیماری قلبی عروقی و مرگ به هر علتی مرتبط است. شرکت‌کنندگان به دو گروه تقسیم شدند: چای نوش‌های دائمی و افرادی که هرگز چای نمی‌نوشیدند یا عادت به نوشیدن دائمی چای نداشتند. براساس برآوردها مشخص شد افراد ۵۰ ساله که همواره چای می‌نوشیدند در مقایسه با افرادی که اصلا چای نمی‌نوشیدند یا به ندرت چای می‌نوشیدند ۱٫۴۱ سال دیرتر دچار سکته و بیماری قلبی می‌شدند و ۱٫۲۶ سال هم بیشتر عمر می‌کردند. دکتر «دانگ فنگ گو»، عضو دیگر تیم تحقیق در این باره می‌گوید: «تاثیرات محافظتی نوشیدن چای در بین گروه‌های که به طوردائمی چای می‌نوشیدند بسیار مشهود بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مطالعه جدید محققان دانشگاه لاوال کانادا نشان می‌دهد افرادی که ۴۹ ساعت یا بیشتر در هفته کار می‌کنند ۷۰ درصد بیشتر با ریسک ابتلاء به فشارخون بالا روبرو هستند. به گفته محققان، نسبت قابل توجهی از این افراد از نوعی فشارخون پنهان رنج می‌برند که معمولا در معاینات بالینی بدون تشخیص باقی می‌ماند. در مطالعه جدید، بیش از ۳۵۰۰ کارمند در سه نهاد دولتی در کبک کانادا مورد بررسی قرار گرفتند. افرادی که بین ۴۱ تا ۴۸ ساعت در هفته کار می‌کردند ۵۴ درصد بیشتر با احتمال ابتلاء به فشارخون مخفی نیز روبرو هستند. «کاویار ترودل»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «فشارخون مخفی و دائمی، هردو با ریسک بالا بیماری قلبی عروقی مرتبط هستند.» وی در ادامه اذعان می‌کند: «افراد باید بدانند که ساعات کاری طولانی ممکن است بر سلامت قلب تأثیر گذارد و اگر مدت طولانی در هفته کار می‌کنند باید همواره فشارخون شأن را کنترل نمایند.»
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، مطالعه جدید محققان دانشگاه لاوال کانادا نشان می‌دهد افرادی که ۴۹ ساعت یا بیشتر در هفته کار می‌کنند ۷۰ درصد بیشتر با ریسک ابتلاء به فشارخون بالا روبرو هستند. به گفته محققان، نسبت قابل توجهی از این افراد از نوعی فشارخون پنهان رنج می‌برند که معمولا در معاینات بالینی بدون تشخیص باقی می‌ماند. مفاهیم: پیش از فشار خون بالا (پیش‌- پرفشاری خون) چیست؟ در مطالعه جدید، بیش از ۳۵۰۰ کارمند در سه نهاد دولتی در کبک کانادا مورد بررسی قرار گرفتند. افرادی که بین ۴۱ تا ۴۸ ساعت در هفته کار می‌کردند ۵۴ درصد بیشتر با احتمال ابتلاء به فشارخون مخفی نیز روبرو هستند. «کاویار ترودل»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «فشارخون مخفی و دائمی، هردو با ریسک بالا بیماری قلبی عروقی مرتبط هستند.» وی در ادامه اذعان می‌کند: «افراد باید بدانند که ساعات کاری طولانی ممکن است بر سلامت قلب تأثیر گذارد و اگر مدت طولانی در هفته کار می‌کنند باید همواره فشارخون شأن را کنترل نمایند.»
انتخابانتخاب1 هفته قبل
مطالعات نشان می‌دهد اصلاح میزان پتاسیم در بیماران مبتلا به هایپرکالمی می‌تواند احتمال مرگ را تا نصف کاهش دهد. در این مطالعه، محققان داده‌های مربوط به حدود ۱۱۵ هزار بیمار را بررسی کردند و دریافتند با تغییر در رژیم غذایی ریسک مرگ در این بیماران به شکل قابل توجهی کاهش یافته بود. دهها هزار بیمار مبتلا به امراضی نظیر نارسایی قلبی، دیابت، نارسایی کلیوی، و فشارخون بالا با ریسک بسیار بالا ابتلاء به هایپرکالمی روبرو هستند. «آدام سینگر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استونی بروک، در این باره می‌گوید: «رژیم غذایی حاوی میزان مناسب پتاسیم می‌تواند به درمان اینگونه مشکلات کمک کند.» هایپرکالمی یک اصطلاح پزشکی است برای زمانی که پتاسیم فرد بالاتر از حد طبیعی باشد. معمولا افراد مبتلا به هایپرکالمی هیچ علائمی ندارند، و همین تشخیص پزشک را دشوار می‌کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل
سلامت نیوز: مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی که طولانی‌تر از ساعات متداول کار می‌کنند بسیار در معرض ابتلا به فشارخون بالا هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، مطالعه جدید محققان دانشگاه لاوال کانادا نشان می‌دهد افرادی که ۴۹ ساعت یا بیشتر در هفته کار می‌کنند ۷۰ درصد بیشتر با ریسک ابتلاء به فشارخون بالا روبرو هستند. به گفته محققان، نسبت قابل توجهی از این افراد از نوعی فشارخون پنهان رنج می‌برند که معمولا در معاینات بالینی بدون تشخیص باقی می‌ماند. در مطالعه جدید، بیش از ۳۵۰۰ کارمند در سه نهاد دولتی در کبک کانادا مورد بررسی قرار گرفتند. افرادی که بین ۴۱ تا ۴۸ ساعت در هفته کار می‌کردند ۵۴ درصد بیشتر با احتمال ابتلاء به فشارخون مخفی نیز روبرو هستند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در این مطالعه، محققان داده‌های مربوط به حدود ۱۱۵ هزار بیمار را بررسی کردند و دریافتند با تغییر در رژیم غذایی ریسک مرگ در این بیماران به شکل قابل توجهی کاهش یافته بود. دهها هزار بیمار مبتلا به امراضی نظیر نارسایی قلبی، دیابت، نارسایی کلیوی، و فشارخون بالا با ریسک بسیار بالا ابتلاء به هایپرکالمی روبرو هستند. «آدام سینگر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استونی بروک، در این باره می‌گوید: «رژیم غذایی حاوی میزان مناسب پتاسیم می‌تواند به درمان اینگونه مشکلات کمک کند.» هایپرکالمی یک اصطلاح پزشکی است برای زمانی که پتاسیم فرد بالاتر از حد طبیعی باشد. معمولا افراد مبتلا به هایپرکالمی هیچ علائمی ندارند، و همین تشخیص پزشک را دشوار می‌کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
بنابر اعلام زیکلاس مد، فشارخون بالا و سندرم متابولیک، دلایل مهمی برای ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی هستند. زنانی که در معرض آلودگی هوا هستند به شکل قابل‌توجهی با خطر بیشتر ابتلا به فشارخون بالا روبرو خواهند بود. طبق یافته‌های یک مطالعه‌ی دیگر، کاهش یک عدد نوشیدنی قندی در طول روز می‌تواند باعث کاهش فشارخون شود. این دستگاه مسئول برقراری آرامش، کاهش ضربان قلب و کاهش فشارخون در بدن است. ۱۳- مصرف مواد غذایی سرشار از کلسیمافرادی که مصرف کلسیم پایین دارند، غالبا دچار فشارخون بالا می‌شود.
الفالف2 هفته قبل
بیماری‌های قلبی و عروقی، یکی از دلایل اصلی مرگ‌ومیر در کشورهای درحال‌ توسعه است. گروه سلامت الف، ۱۱ دی ۱۳۹۸، ۱۹:۲۱ ۳۹۸۱۰۱۱۱۴۲به گزارش ایسنا، بنابر اعلام زیکلاس مد، فشارخون بالا و سندرم متابولیک، دلایل مهمی برای ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی هستند. طبق یافته‌های یک مطالعه‌ی دیگر، کاهش یک عدد نوشیدنی قندی در طول روز می‌تواند باعث کاهش فشارخون شود. ۱۳- مصرف مواد غذایی سرشار از کلسیمافرادی که مصرف کلسیم پایین دارند، غالبا دچار فشارخون بالا می‌شود. ۱۴- مصرف مواد غذایی غنی از منیزیوممنیزیوم یکی دیگر از مواد معدنی مهم در بدن است که به آرام‌سازی عروق خونی کمک می‌کند.
الفالف2 هفته قبل
در این مطلب تأثیر سیر به عنوان یک ماده غذایی فوق‌العاده مفید را در سلامت چشم‌ها بررسی می‌کنیم. سیر یکی از مواد غذایی پرفایده برای پیشگیری از مهمترین مشکل بینایی سالمندی یعنی دژنراسیون ماکولای مربوط به پیری (پیری پرده چشم) است. سیر چگونه به بیماران مبتلا به دژنراسیون ماکولای مربوط به پیری کمک می‌کند؟ سیر یکی از بهترین مواد غذایی برای مراقبت از چشم‌ها است چون حاوی میزان زیادی مواد مغذی است. به همین دلیل نیز روی سلامت بینایی تأثیر مثبت دارد. روش استفاده از سیر برای بهبود قدرت بیناییهمیشه در آشپزخانه‌تان سیر و سیرکوب داشته باشید.
ایمناایمنا2 هفته قبل
محمود ‌هادی زاده ‌در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: برای انجام آنژیوگرافی، بیمار در بیمارستان مجهز به دستگاه آنژیوگرافی بستری شده و پس از ‏آزمایشات لازم به اتاق مخصوص آنژیوگرافی انتقال دادع می‌شود. وی در مورد خطرات این روش گفت: عمل آنژیوگرافی قلب یا آنژیوگرافی ازعروق سایرقسمت‌های بدن با امکانات موجود، کم خطر است وعوارض خفیفی نظیر درد در ناحیه آنژیوگرافی به سرعت رفع می‌شود؛ ضایعه پوستی خاصی نیز در محل آنژیوگرافی ‏باقی نمی‌ماند. ‏هادی زاده یادآور شد: آنژیوگرافی صرفا یک روش تشخیصی است و باعث باز شدن ‏عروق نمی‌شود، بلکه بر اساس ضایعات عروقی که در آنژیوگرافی مشاهده می‌شود، ممکن است پزشک برای بیمار یکی ازگزینه‌های بالون ‏آنژیوپلاستی، عمل جراحی ‏‎ (CABG) ‎‏ و یا درمان دارویی را انتخاب کند. این متخصص قلب و عروق در مورد مراقبت‌های پس از آنژیوگرافی گفت: چنانچه بیماران مبتلا به تنگی عروق کرونر دچار دیابت باشند، باید شیوه درمان دیابت را مدنظر قراردهند. مبتلایان به تنگی عروق کرونر باید دقت داشته باشند که هر دو نوع چربی بالای خون می‌تواند زمینه باعث تنگی‌های عروق کرونر را فراهم کند، اما تأثیر مضر کلسترول بالا بیش از‌تری گلیسرید بالا است. هادی زاده اظهار کرد: از اقدامات مهم دیگر برای بیمارانی که در آنژیوگرافی، تنگی‌های عروق قلب یا سایر نواحی بدن را داشتند، ترک دخانیات و دوری از هوای آلوده است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نوید دانایی شامگاه دوشنبه در نشستی با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران بابیان اینکه کلینیک فشارخون در سمنان راه‌اندازی شد، تاکید کرد: این کلینیک فوق تخصصی است و با استقرار در مرکز درمانی کوثر سمنان از امروز به مبتلایان به فشارخون و بیماری‌های مرتبط به آن خدمت‌رسانی می‌کند. وی افزود: کنترل و سنجش فشارخون، معاینه‌های دوره‌ای، مشاوره و ارجاع به پزشک، خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی در زمره اقداماتی هستند که این کلینیک فوق تخصصی در سمنان ارائه خواهد کرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه خطر بیماری فشارخون و تشدید آن در جامعه بر حسب سبک زندگی و دیگر عوامل سبب شد تا این کلینیک فوق تخصصی راه‌اندازی شود، بیان کرد: اجرای طرح ملی غربالگری فشارخون نتایج شگفت‌انگیزی داشت که در نهایت منتهی به ایجاد این کلینیک شد. وی بابیان اینکه از حدود ۴۰ هزار نفر دارای فشارخون در سطح استان ۱۶ هزار و ۱۴۷ نفر در شهرستان سمنان ساکن هستند و این زنگ خطری بود تا به فکر ایجاد این مرکز باشیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ادامه داد: کنترل و پیگیری سلامت مردم همچنان با راه‌اندازی کلینیک تخصصی با جدیت بیشتر پیگیری می‌شود.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
قرص پلی‌پیل (Polypill) حاوی آسپیرین برای رقیق کردن خون، داروی استاتینی برای کاهش کلسترول و دو داروی دیگر برای کاهش فشار خون (الاناپریل و هیدروکلورتیازید) است. با مصرف زیاد قرص آن‌ها فکر می‌کنند به بیماری سختی مبتلا هستند. دکتر ملک‌زاده با اشاره به همکاران خود در این مطالعه گفت: حدود ۲۶ محقق در این مطالعه همکاری داشتند که نام آن‌ها در مقاله آمده است. دانشگاه علوم پزشکی گلستان همکاری بسیار مؤثر و مرکز قلب دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز نقش نظارت بر انجام دقیق و کامل مطالعه را برعهده داشتند. با مصرف این قرص سن امید به زندگی به ۸۲ تا ۸۳ سال افزایش می‌یابد و این به معنی بهبود اساسی در شاخص‌های سلامت مردم و کاهش هزینه‌های نظام سلامت است.»
همشهریهمشهری3 هفته قبل
هر کسی که سنگ کلیه دفع کرده باشد، می‌داند چه تجربه دردناکی است. درد شدیدی که بیماران در طی دفع سنگ کلیه احساس می‌کنند، عمدتا مربوط به عبور سنگ از کلیه از طریق حالب به سوی مثانه است. حالب یا میزنای لوله عضلانی بسیار باریکی است و عبور سنگ از درون آن باعث انقباض‌هایی در دیواره آن می‌شود که درد شدید دفع سنگ کلیه را ایجاد می‌کند. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مدیکال نیوز تودی از هر ۱۰ نفر یک نفر در زمانی در طول عمرش به سنگ کلیه مبتلا خواهد شد. این داروها با چنین تأثیری بالقوه می‌توانند از ایجاد درد شدید ناشی از عبور سنگ کلیه در انسان‌ها هم جلوگیری کنند.
رکنارکنا3 هفته قبل
طبق آمار ۴۰ درصد مبتلایان به فشار خون از بیماری خود آگاهی نداشتند و ۶۰ درصد مبتلایان، دارو درست مصرف نمی‌کردند. این زنگ خطر بزرگ برای سیاستگذاران نظام سلامت بود؛ برآوردمان این بود که ۲۰ میلیون نفر را غربالگری کنیم که دستاورد عظیم ما غربالگری ۳۰ میلیون نفر در بسیج ملی کنترل فشار خون بود. او تاکید کرد: با اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، باید این حرکت بین بخشی را استمرار ببخشیم و از آموزش مردم غفلت نکنیم. پرونده الکترونیک سلامت را به عنوان ریل اصلی در حوزه سلامت اجرایی کردیم و باید به قدرتمندی آن در این پدیده ایمان داشته باشیم. طرح هر خانه یک پایگاه سلامت، الگوی جهانی خواهد شدوزیربهداشت به سایر بسیج‌های ملی حوزه سلامت گفت: پس از بسیج ملی فشارخون، طرح هر خانه یک پایگاه سلامت را اجرایی کردیم.
مهرمهر3 هفته قبل
وی اظهار داشت: فشار خون بالا به عنوان عامل خطر سکته قلبی، سکته مغزی، نارسایی کلیوی و بسیاری از بیماری‌های دیگر محسوب می‌شود. بر اساس آخرین پیمایش ملی عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر، حدود یک سوم بزرگسالان در کشور فشار خون بالا دارند که از این میان حدود ۵۰ درصد افراد از بیماری خود بی اطلاع هستند. استوار افزود: بسیج ملی کنترل فشار خون با هدف افزایش آگاهی عمومی از فشار خون بالا، علل و عوامل و پیامدهای آن و نیز اهمیت تشخیص زودرس و کنترل فشار خون از اردیبهشت تا تیر ماه سال جاری در کشور اجرا شد. وی اظهار داشت: در این حرکت عظیم ملی تمامی دست اندرکاران از جمله پزشکان، پرستاران، بهورزان، مراقبین سلامت و سایر کارکنان حوزه سلامت با کمک همه بخش‌های دولتی و غیر دولتی و داوطلبین موفق شدند در یک کار بین بخشی، آگاهی مردم را نسبت به این معضل بهداشت عمومی افزایش دهند. مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت، در پایان گفت: در آئین تقدیر از دست اندرکاران اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون که در روز شنبه ۷ دی ماه برگزار خواهد شد، از دست اندرکاران اجرای این برنامه ملی تقدیر به عمل خواهد آمد.
رکنارکنا3 هفته قبل
نقرس شکلی از آرتریت است که به خاطر اسید اوریک اضافی در جریان خون ایجاد می‌شود. علائم نقرس در پاهاتست و تشخیص بیماری نقرس: تشخیص نقرس می‌تواند کمی دشوار باشد زیرا نشانه‌های آن شبیه نشانه‌های سایر شرایط است. انواع نقرس: مراحل مختلفی برای توسعه و پیشرفت بیماری نقرس وجود دارد. شبه نقرس: یکی از شرایطی که ممکن است با نقرس اشتباه گرفته شود بیماری شبه نقرس است. عکس انواع عوارض نقرسعلت بروز بیماری نقرس چیست: نقرس در ابتدا به خاطر اسید اوریک اضافی در خون آغاز می‌شود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
همچنین، در حوادث و رویدادهای مختلف در کشور، همه مصدومان برای ما یکسان بوده و هستند و سیستم بهداشت و درمان کشور همه آنها را پذیرش می‌‌کند. نمکی افزود: در سال جاری، پرونده الکترونیک سلامت را برای اولین بار برای بیش از ۸۰ میلیون ایرانی، مستقر کردیم و در نظام سلامت، گردش امور را کاملا و به راحتی، رصد می‌‌کنیم؛ همچنین ۶۰۰ راهنمای بالینی برای خدمات پرهزینه تهیه و ابلاغ کردیم و این زیرساخت‌‌ها برای حرکت علمی و منطقی در نظام سلامت، طراحی و اجرا شد. وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای منطقه سپیدان، گفت: افتخار می‌‌کنم که فرزند شهید مدافع حرم «قدرت الله ماندنی» به عنوان یکی از پاکیزه‌‌ترین شهدای شهرستان سپیدان در کنار ما حضور دارد. این استان، یکی از الگوهای توسعه یافته نظام سلامت و آموزش علوم پزشکی در کشور بوده و هست. نمونه بارز آن، بیمارستان نمازی شیراز است که ملجایی برای بیماران ایرانی و سایر کشورها است.
ایلناایلنا3 هفته قبل
وزیر بهداشت گفت: تکمیل کلینیک ویژه و طرح توسعه بخش CCU بیمارستان امام حسین (ع) و تکمیل مرکز آموزش بهورزی سپیدان یکی از بهترین مراکز آموزش بهورزی فارس است. وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای منطقه سپیدان، گفت: افتخار می‌کنم که فرزند شهید مدافع حرم «قدرت الله ماندنی» به عنوان یکی از پاکیزه‌ترین شهدای شهرستان سپیدان در کنار ما حضور دارد. نمکی تصریح کرد: آمریکایی‌ها به دروغ گفتند که راه دارو و تجهیزات پزشکی برای ایران باز است و این محصولات، مشمول تحریم نیست. استان فارس، یکی از الگوهای توسعه یافته نظام سلامت و آموزش علوم پزشکی در کشور بوده و هست. نمونه بارز آن، بیمارستان نمازی شیراز است که ملجایی برای بیماران ایرانی و سایر کشورها است.

به انتهای لیست رسیدید