فشار خون

فشار خون

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 دقیقه قبل
هنگامی که یک سنگ سخت در مجاری ادراری ایجاد می‌شود، بیماری سنگ کلیه رخ می‌دهد. توجه داشته باشید که هیچ روش درمانی خوراکی مورد تایید سازمان غذا و دارو امریکا FDA برای سنگ کلیه و اتساع مجرای ادرار وجود ندارد. پژوهشگران MIT و بیمارستان عمومی ماساچوست به تازگی یک روش درمانی احتمالی را ابداع کرده‌اند که ممکن است سنگ کلیه سریع‌تر و با درد کمتری دفع شود. در مطالعه‌ای که به تازگی منتشر شده است، پژوهشگران می‌گویند که شل شدن حالب ممکن است به حرکت راحت‌تر سنگ کلیه در مجرای ادرار کمک کند. این روش گاهی اوقات پس از این که سنگ کلیه دفع شد، برای پیشگیری از انسداد یا روی هم افتادن دیواره استفاده شود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی سنگ کلیه کابوسی تکراری برای میلیون‌ها آمریکایی است. همه ساله بیش از ۵۰۰هزار آمریکایی به دلیل مشکلات دردناک سنگ کلیه راهی بیمارستان‌ها می‌شوند. به نقل از مدیکال دیلی، هنگامی که یک سنگ سخت در مجاری ادراری ایجاد می‌شود، بیماری سنگ کلیه رخ می‌دهد. پژوهشگران MIT و بیمارستان عمومی ماساچوست به تازگی یک روش درمانی احتمالی را ابداع کرده‌اند که ممکن است سنگ کلیه سریع‌تر و با درد کمتری دفع شود. این روش گاهی اوقات پس از این که سنگ کلیه دفع شد، برای پیشگیری از انسداد یا روی هم افتادن دیواره استفاده شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
سلیمانی افزود: اگر برای امتحان آماده می‌شوید، روزتان را با یک لیوان آب پرتقال تازه شروع کنید. این نوشیدنی کلاسیک صبحانه، سرشار از ویتامین سی است که به بدن شما کمک می‌کند تا با استرس اکسیداتیو مبارزه کند و کلاژن تولید کند. او در ادامه حقایق تغذیه‌ای در مورد آب سیب بیان کرد: آب سیب از محبوب‌ترین آبمیوه‌های مصرفی در بین مردم و مصرف سیب و آب سیب نیز برای همه گروه‌های سنی مفید است. همچنین نشان داده شده که آب سیب از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند. اوگفت: آب سیب یکی از خوشمزه‌ترین و مورد علاقه‌ترین آبمیوه‌ها در میان بچه‌ها نیز است.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که محدود کردن زمان غذا خوردن به یک بازه زمانی ۱۰ ساعته در روز می‌تواند به مبارزه با چاقی و کنترل قند خون کمک کند. در این مطالعه یک زیست شناس سلولی و یک متخصص قلب، به بررسی اثرات محدود کردن روزانه زمان غذا خوردن بر سلامت پرداختند. محققان در گام بعدی محدودیت روزانه مدت زمان غذا خوردن را بر روی بیماران مبتلا به وضعیت هایی که به سندرم متابولیک (سوخت و سازی) معروف است انجام دادند. محققان متوجه شدند که در بیشتر این افراد کاهش متوسطی در وزن بدن آنها به ویژه در چربی‌های ناحیه شکمی صورت گرفت. همچنین سطح قند خون افرادی که سطوح قند خون بالایی داشتند، با محدود کردن روزانه مدت زمان غذا خوردنشان کاهش یافت.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مونوکسید کربن گازی بدون رنگ و بو است. همچنین ۹۷ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO فوت کرده‌اند. بیشترین فوتی بر اثر مسمومیت با CO در استان‌های اصفهان با ۱۱ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۱ نفر و فارس با ۱۰ نفر بوده است. توجه داشته باشید استفاده از بخاری‌های بدون دودکش به هیچ وجه از تولید گاز مونوکسید کربن جلوگیری نمی‌کند. در برخورد با موارد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن چه باید کرد؟ ۱.
افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشافراد می‌توانند با استفاده از صبحانه‌های کم کالری یا کالری سوز وضعیت کاهش وزن خود را مدیریت کنند: نوشیدنی‌های کافئین یا تئین دار بنوشیداخبار اجتماعی -اگر یک نوشیدنی مثل قهوه را دروعده صبحانه خود قرار دهید، احتمال کاهش وزن شما افزایش پیدا می‌کند. یک ساندویچ صبحانه سالم درست کنیدبه جای ساندویچ کردن خوراکی‌های ناسالم می‌توانید صبح‌ها ساندویچ‌های سالم درست کنید که شامل گوجه فرنگی، خیار و … شود. گریپ فروت بخوریدوقتی افراد چاق قبل از هر وعده غذایی نیمی از گریپ فروت را می‌خورند، به طور کلی انسولین و ذخیره چربی خود را کاهش می‌دهند. حداقل ۹۰ درصد گریپ فروت را آب تشکیل می‌دهد. مصرف گریپ فروت به کاهش فشار خون نیز کمک می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
از سایر علائم مسمومیت می‌توان به سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس، کاهش فشار خون و گاه تنگی مردمک‌ها اشاره کرد. همچنین ۹۷ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO فوت کرده‌اند. بیشترین فوتی ناشی از مسمومت با CO در استان‌های اصفهان با ۱۱ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۱ نفر و فارس با ۱۰ نفر بوده است. توجه داشته باشید، استفاده از بخاری‌های بدون دودکش به هیچ وجه از تولید گاز مونوکسید کربن جلوگیری نمی‌کند. در برخورد با موارد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن چه باید کرد؟ ۱.
سلامت نیوزسلامت نیوز4 ساعت قبل
سلامت نیوز: در این مطلب با برخی از فواید سلامت سیر آشنا خواهید شد. آنتی بیوتیکی قدرتمند استروغن سیر از خواص آنتی بیوتیک قوی برخوردار است. همچنین، روغن سیر اثر محافظتی قوی در برابر کاردیومیوپاتی (بیماری عضله قلب) که به واسطه دیابت رخ می‌دهد را نشان داده است. ممکن است یک محافظ عصبی قدرتمند باشدهمانگونه پیشتر اشاره شد، سیر از خواص آنتی اکسیدانی قوی برخوردار است. در این مطالعه، شرکت کنندگان دو بار در روز چهار کپسول (در مجموع هشت کپسول) روغن سیر مصرف می‌کردند.
سلامت نیوزسلامت نیوز5 ساعت قبل
سلامت نیوز: نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که محدود کردن زمان غذا خوردن به یک بازه زمانی ۱۰ ساعته در روز می‌تواند به مبارزه با چاقی و کنترل قند خون کمک کند. در این مطالعه یک زیست شناس سلولی و یک متخصص قلب، به بررسی اثرات محدود کردن روزانه زمان غذا خوردن بر سلامت پرداختند. محققان در گام بعدی محدودیت روزانه مدت زمان غذا خوردن را بر روی بیماران مبتلا به وضعیت هایی که به سندرم متابولیک (سوخت و سازی) معروف است انجام دادند. محققان متوجه شدند که در بیشتر این افراد کاهش متوسطی در وزن بدن آنها به ویژه در چربی‌های ناحیه شکمی صورت گرفت. همچنین سطح قند خون افرادی که سطوح قند خون بالایی داشتند، با محدود کردن روزانه مدت زمان غذا خوردنشان کاهش یافت.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
سازمان اورژانس کشور گزارشی از گازگرفتگی و مسمومیت با CO در پاییز ۱۳۹۸ منتشر و اعلام کرد که از ۱ مهر لغایت ۱۵ آذرماه جاری ۹۷ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO فوت کرده‌اند. بیشترین فوتی ناشی از مسمومت با CO در استان‌های اصفهان با ۱۱ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۱ نفر و فارس با ۱۰ نفر بوده است. ۱۹۶۹ مسموم و ۹۷ فوتی بر اثر گازگرفتگیخدمات اورژانس پیش بیمارستانی از ۱ مهر لغایت ۱۵ آذر ۱۳۹۸ به این شرح است: مسمومیت با گاز CO مسمومیت ۱۹۶۹ نفر در ۳۱ استان کشور: بیشترین مسمومیت با CO در استان‌های تهران با ۴۱۳ نفر، خراسان رضوی با ۲۴۴ نفر، فارس با ۱۹۹ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۳۹ نفر بوده است. همچنین ۹۷ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO فوت کرده‌اند. بیشترین فوتی ناشی از مسمومت با CO در استان‌های اصفهان با ۱۱ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۱ نفر و فارس با ۱۰ نفر بوده است.
رکنارکنا5 ساعت قبل
به گزارش رکنا، یک متخصص تغذیه گفت: پیتزای سبزیجات به دلیل وجود سبزیجات تازه، گوجه فرنگی و سبوس‌هایی که در خمیر آن وجود دارد باعث پیشگیری از سرطان می‌شوند. نرگس جوزدانی گفت: یکی از پر طرفدار‌ترین و خوشمزه‌ترین غذا‌های موجود در جهان پیتزا است که طرفداران زیادی در بین کودکان و بزرگسالان دارد. وی افزود: مواد به کار برده شده در تهیه پیتزا زمانی که به صورت صحیح در کنار هم چیده شوند دارای فوایدی برای بدن خواهند بود. افراد با مصرف یک‌چهارم پیتزا نصف انرژی لازم برای فعالیت‌های روزانه را کسب می‌کنند. این متخصص تغذیه ادامه داد: برخی از انواع پیتزا‌ مانند پیتزای سبزیجات به دلیل وجود سبزیجات تازه، گوجه فرنگی و سبوس‌هایی که در خمیر آن وجود دارد باعث پیشگیری از سرطان می‌شوند.
سلامت نیوزسلامت نیوز5 ساعت قبل
سلامت نیوز: کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی گفت: نوشیدن روزانه یک لیوان آب پرتقال به بدن کمک می‌کند تا با استرس اکسیداتیو مبارزه کند. سلیمانی افزود: اگر برای امتحان آماده می‌شوید، روزتان را با یک لیوان آب پرتقال تازه شروع کنید. این نوشیدنی کلاسیک صبحانه، سرشار از ویتامین سی است که به بدن شما کمک می‌کند تا با استرس اکسیداتیو مبارزه کند و کلاژن تولید کند. او در ادامه حقایق تغذیه‌ای در مورد آب سیب بیان کرد: آب سیب از محبوب‌ترین آبمیوه‌های مصرفی در بین مردم و مصرف سیب و آب سیب نیز برای همه گروه‌های سنی مفید است. اوگفت: آب سیب یکی از خوشمزه‌ترین و مورد علاقه‌ترین آبمیوه‌ها در میان بچه‌ها نیز است.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
فشارخون بالا معمولا علامت ندارد، اما ممکن است افراد مبتلا به فشار خون بالا، علائمی داشته باشند که بتوان با مشاهده این علائم فشار خون را در آنها تشخیص داد. در عین حال تنها راه تشخیص فشار خون بالا، اندازه‌گیری فشارخون با دستگاه فشارسنج است. عوارض فشارخون بالاچیست؟ در افرادی که فشارخون بالا دارند، به علت فشار وارد بر قلب به تدریج عضله قلب آنها ضخیم می‌شود و این موضوع می‌تواند فشار بر قلب را افزایش دهد و در طولانی مدت، عمر فرد را کم کند. همچنین فشارخون بالا باعث می‌شود تا چربی در دیواره سرخرگ‌ها سریع‌تر رسوب کند. رسوب چربی در دیواره سرخرگ‌های مغزی نیز از دیگر عوارض فشار خون است که باعث کم شدن جریان خون به مغز می‌شود.
طرفداریطرفداری5 ساعت قبل
پروتئین بدنسازی چیست؟ پروتئین بدنسازی نقش به سازی را در پوست و تاندون‌های بدن ما ایفا می‌کند. پروتئین بدنسازی وی ایزولیتپروتئین وی ایزولیت محصولی است که هدف از تولید آن دسترسی به پروتئین نود درصدی است. پروتئین بدنسازی وی هیدرولیزیتپروتئین بدنسازی هیدرولیزیت توسط هیدرولیز آنزیمی هر دو پروتئین ایزولیت و کنستانتره را دارا است و در نوع خود یک روش جدید در پرسه تولید را دنبال می‌کند. پروتئین بدنسازی برای ورزشکاران حرفه ایپروتئین بدنسازی برای کسانی که ورزش‌های سخت بدنسازی را دنبال می‌کنند گزینه انتخابی مناسبی به شمار می‌آید. پیشگیری از بیماری‌های نظیر بیماری سرطان، ایدز و بیماری‌های هپاتیت نیز با مصرف پروتئین بدنسازی حاصل می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
اما این مطالعات همچنین نشان می‌دهد که این افزایش خطر در بیماران به نسبت جوان (زیر ۴۵ سال) در مقایسه با افراد ۶۰ ساله بیشتر است. به این ترتیب، در زنان زیر ۴۵ سال با سطح نسبتا بالای کلسترول non-HDL (غیر اچ. در مردان با همین ویژگی‌ها این احتمال برای گروه نخست ۲۹ درصد و برای گروه دوم ۲۱ درصد بود. با کم کردن سطح کلسترول تام و کلسترول HDL اندازه گیری می‌شود. این استاد دانشگاه آکسفورد گفت: «این مطالعه تایید می‌کند که کنترل سطح کلسترول در سنین پایین‌تر می‌تواند نتیجه بهتری داشته باشد، اما قبل از هر گونه توصیه پزشکی، تحقیقات بیشتری باید روی شیوه کاهش موثر سطح کلسترول در افراد نسبتا جوان صورت گیرد، به ویژه آنکه بدانیم آیا درمان مستمر طی چند دهه برای این افراد لازم است یا خیر؟» "جنیفر جی.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه واکسن آنفولانزا بدون تاثیرات منفی و بیماری زایی است، گفت: اگر دسترسی به واکسن ممکن نباشد باید با رعایت نکات بهداشتی احتمال ابتلا به این ویروس را کاهش داد. حسین عرفانی رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با بیان اینکه واکسن آنفولانزا بدون تاثیرات منفی و بیماری زایی است، گفت: این نوع واکسن جز واکسن‌های آنتی ژن ویروسی بوده و خاصیت ایمنی زایی دارد. وی با تاکید بر اینکه افراد در معرض تماس و در معرض خطر باید نسبت به تزریق واکسن آنفولانزا اقدام کنند، افزود: افراد در معرض خطر کسانی هستند که سیستم ایمنی بدن آن‌ها نسبت به نرم جامعه پایین‌تر است. وی همچنین با اشاره به تقاضای کاذب شکل گرفته در جامعه برای تزریق واکسن آنفولانزا، گفت: مردم باید بدانند که اگر همین امروز هم تزریق واکسن صورت بگیرد تا دو هفته زمان برای اثرگذاری آن نیاز است. عرفانی با بیان اینکه اگر دسترسی به واکسن ممکن نباشد باید با رعایت نکات بهداشتی احتمال ابتلا به این ویروس را کاهش داد، افزود: جداسازی افراد آلوده و بیمار به مراتب تاثیرش از واکسن هم بیشتر است.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیأت‌علمی و کارشناس‌ارشد آموزش پرستاری گفت: دیابت نوعی بیماری مزمن است که مدیریت آن نیاز به درمان روزانه، نظارت منظم، سبک زندگی سالم و آموزش مداوم به‌ویژه در بستر خانه و خانواده دارد. افراد مبتلا به این نوع دیابت، برای کنترل سطح گلوکز خونشان، هر روز به تزریق انسولین احتیاج دارند. این نوع دیابت، به دلیل خفیف‌تربودن علائم، به‌عنوان شایع‌ترین شکل این بیماری شناخته می‌شود. وی افزود: ابتدا فرد باید دیابت را بشناسد و از ابتلا به دیابت نوع ۲ جلوگیری کند و در صورت ابتلا، بتوان آن را مدیریت کند. همچنین بسیاری از موارد دیابت نوع ۲ با اتخاذ شیوه زندگی سالم قابل پیشگیری است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
بسیاری از افراد برای کاهش وزن خود از رژیم‌های سخت تبعیت می‌کنند اما به نظر می‌رسد توجه به برخی از وعده‌ها مثل وعده صبحانه می‌تواند در کاهش وزن موثر باشد. یک ساندویچ صبحانه سالم درست کنیدبه جای ساندویچ کردن خوراکی‌های ناسالم می‌توانید صبح‌ها ساندویچ‌های سالم درست کنید که شامل گوجه فرنگی، خیار و … شود. گریپ فروت بخوریدوقتی افراد چاق قبل از هر وعده غذایی نیمی از گریپ فروت را می‌خورند، به طور کلی انسولین و ذخیره چربی خود را کاهش می‌دهند. حداقل ۹۰ درصد گریپ فروت را آب تشکیل می‌دهد. مصرف گریپ فروت به کاهش فشار خون نیز کمک می‌کند.
ایمناایمنا6 ساعت قبل
اعظم میرمعینی در گفتگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: بهترین و سالم‌­ترین برنامه غذایی، برنامه­‌ای است که سه اصل مهم تعادل، تناسب و تنوع را در خود جای دهد که ساده‌ترین راه برای تشخیص این معیار­ها، استفاده از هرم راهنمای غذایی است. وی افزود: هرم راهنمای غذایی از طریق اینترنت، کتاب­‌ها و یا مراجعه به کلینیک‌­ها به راحتی قابل دسترسی است؛ این هرم اصول یک برنامه غذایی کامل را برای افراد سالم که هیچ­‌گونه بیماری خاصی ندارند در بر می‌گیرد و افراد از طریق آن می­‌توانند وعده‌ها و گروه‌های غذایی خود را تشخیص دهند، اما در صورت استفاده از دارو­های خاص و یا حساسیت‌های غذایی بهتر است افراد به متخصص تغذیه مراجعه کنند. میرمعینی در خصوص علل مراجعه افراد به کارشناسان تغذیه گفت: دسته‌ای از مراجعان خود می­‌دانند که وعده­‌های منظم غذایی ندارند؛ بنابراین برای تنظیم عادات غذایی خود به کارشناسان تغذیه مراجعه می‌کنند. دسته بعد افرادی هستند که به بیماری­‌های مرتبط با تغذیه مانند فشارخون و دیابت مبتلا هستند و برای گرفتن برنامه غذایی مناسب به متخصصان تغذیه مراجعه می‌­کنند. وی با اشاره به مشکل غیر ارگانیک‌بودن مواد غذایی گفت: توصیه کارشناسان تغذیه به افراد برای تهیه مواد غذایی مانند ماهی، شیر، و برنج، خرید کردن از فروشگاه‌هایی است که نسبت به آن­‌ها اطمینان دارند، زیرا به هر حال آن‌ها نیز جزئی از جامعه هستند و باید مواد غذایی خود را از داخل تهیه کنند.
رکنارکنا7 ساعت قبل
یکی از بهترین راه‌های بهره از خاصیت درمانی نوشیدن یک فنجان دمنوش پونه است، دمنوش پونه گلودرد را درمان و با ویروس و عفونت‌های بدن مبارزه می‌کند. دستور تهیه دمنوش پونهبرای تهیه دمنوش پونه، باید یک قاشق غذاخوری سرخالی از برگ یا گل پونه تازه یا یک قاشق چای‌خوری برگ پونه خشک‌شده را درون یک لیوان بریزید و یک فنجان آب جوش را به آن اضافه کنید، سپس صبر کنید تا به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد؛ بعد از صافی رد کنید و با عسل ترکیب کرده و بنوشید. دیگر فواید و خواص گیاه و دمنوش پونه* به یاد داشته باشید که پونه کوهی بی‌اشتهایی و ضعف معده را هم از بین می‌برد و سکسکه را تسکین می‌دهد. دمنوش پونه به ایجاد آرامش، کاهش عصبانیت و بهبود مشکلات خواب کمک می‌کند. موارد منع مصرف دمنوش پونهاستفاده از دمنوش پونه در برخی از افراد سردرد را تشدید می‌کند، مصرف زیاد پونه و دمنوش پونه سبب مسمومیت می‌شود.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
ایسنا/مازندران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری از تولید ۴۵۷ تن عسل در این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، رضا پورفلاح با بیان اینکه کندوی زنبور عسل، علاوه بر عسل، محصولات و فرآورده‌های متنوعی مانند، زهر زنبور عسل، موم، بره موم، ژل رویال و گرده گل دارد که به لحاظ ارزش اقتصادی و درمانی در مرتبه بالاتر از عسل قرار دارند. وی تصریح کرد: زهر زنبور عسل در درمان بیماری‌های سیستم ایمنی کاربرد دارد و بره موم یا Bee glue خاصیت آنتی بیوتیک طبیعی را داشته که این ماده یکی از محصولات کاربردی و مفید زنبور عسل است و از مقادیر مختلف موم زنبور و رزین‌ها تشکیل می‌شود. پورفلاح با اشاره به تولید ۴۵۷ تن عسل در این شهرستان گفت: امسال ۵۰۳ زنبوردار این شهرستان و ۵۲ هزار و ۷۶۸ کلنی در سرشماری زنبور عسل در این شهرستان شرکت کردند. وی به باغداران تاکید کرد: ارزش اقتصادی گرده افشانی زنبور عسل، بسیار بیشتر از عسل و موم تولید شده توسط این حشره است، به همین دلیل در برخی کشورها به صاحبان کندوهای عسل، برای استقرار کندو در باغ‌ها و مزارع مبالغ بالایی پرداخت می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
ولی‌پور اظهار کرد: عدم فعالیت بدنی و مصرف غذاهای پرچرب حاوی کلسترول بالا می‌تواند منجر به افزایش چربی خون شود. وی ادامه داد: کاهش یک‌درصدی کلسترول سرمی ۲ تا ۳ درصد خطر بیماری‌های قلبی و عروقی را پایین می‌آورد. مزیت اصلی فعالیت بدنی، کمک به تداوم کاهش وزن در بلندمدت و به دنبال آن کاهش چربی‌های مضر خون مانند کلسترول است. وی یادآور شد: فعالیت‌های هوازی سازگاری‌های زیادی به وجود می‌آورد و منجر به کاهش فشارخون در افراد جوان و مسن می‌شوند. ولی‌پور ده‌نو خاطرنشان کرد: همچنین تغییرات استقامتی تأثیرات بیشتری نسبت به تمرینات قدرتی بر کاهش فشارخون در بیماران مبتلا به فشارخون بالا دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل
در ادامه نظر اساتید علوم ورزشی و تربیت‌بدنی را در مورد لزوم فعالیت بدنی اقشار مختلف و خطری که در پس فقر حرکتی وجود دارد و سلامت ایرانیان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، آورده شده است. چنبره چاقی بر ۱۷ درصد کودکان ایرانی در سن مدرسهصالح رفیعی رییس توسعه ورزش و فعالیت کودکان ایرانی با اشاره به این‌که دو برابر میانگین جهانی کودک چاق در زمان ورود به مقطع دبستان در ایران وجود دارد، اظهار کرد که متاسفانه ۱۷ درصد از کودکان ایرانی در سن ورود به مدرسه چاق هستند. متاسفانه کودکان در ایران علاوه بر مصرف تغذیه‌های پرکالری، کم‌تحرک هم هستند و نتیجه آن وقوع بیماری‌های واگیردار در بین کودکان ایرانی‌ است. «فقر حرکتی» از «مصرف سیگار» خطرناک‌تر است! باید به چاقی به عنوان یک نارسایی توجه کرد و وظیفه وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت بهداشت، شهرداری‌ها، اصحاب رسانه و عموم مردم است که به بهبود وضعیت جسمانی و فعالیت بدنی به عنوان یک اولویت توجه کنند.
مازن آنلاینمازن آنلاین11 ساعت قبل
مدیر جهاد کشاورزی ساری خبر دادپیام مازند - ایسنا/مازندران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری از تولید ۴۵۷ تن عسل در این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، رضا پورفلاح با بیان اینکه کندوی زنبور عسل، علاوه بر عسل، محصولات و فرآورده‌های متنوعی مانند، زهر زنبور عسل، موم، بره موم، ژل رویال و گرده گل دارد که به لحاظ ارزش اقتصادی و درمانی در مرتبه بالاتر از عسل قرار دارند. وی تصریح کرد: زهر زنبور عسل در درمان بیماری‌های سیستم ایمنی کاربرد دارد و بره موم یا Bee glue خاصیت آنتی بیوتیک طبیعی را داشته که این ماده یکی از محصولات کاربردی و مفید زنبور عسل است و از مقادیر مختلف موم زنبور و رزین‌ها تشکیل می‌شود. پورفلاح با اشاره به تولید ۴۵۷ تن عسل در این شهرستان گفت: امسال ۵۰۳ زنبوردار این شهرستان و ۵۲ هزار و ۷۶۸ کلنی در سرشماری زنبور عسل در این شهرستان شرکت کردند. وی به باغداران تاکید کرد: ارزش اقتصادی گرده افشانی زنبور عسل، بسیار بیشتر از عسل و موم تولید شده توسط این حشره است، به همین دلیل در برخی کشورها به صاحبان کندوهای عسل، برای استقرار کندو در باغ‌ها و مزارع مبالغ بالایی پرداخت می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد گرمایش جهانی منجر به افزایش بیماری‌های غیرواگیر شده است. محققان این پژوهش باور دارند، بیماری‌های غیر واگیر مانند سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی تا حدی تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی است و افزایش گرما منجر به روند صعودی بیماری‌ها شده است. جرالد یونگا، رئیس اتحادیه بیماری‌های غیر واگیر گفت: رویدادهای شدید هوایی همراه با عدم تحرک جسمی و عادات غذایی نامناسب، مقصر افزایش بیماری‌ها در کنیا و به طور کلی در جهان است. یونگا ادامه داد: تغییرات آب و هوا و آلودگی محیط زیست مقصر افزایش بیماری‌های غیر واگیر در کنیاست که توسط یک سری تحقیقات مبتنی بر شواهد نشان داده شده است. یونگا خاطرنشان کرد: آلودگی صنعتی و مدیریت بی رویه زباله در مراکز شهری با افزایش بیماری‌های غیر واگیر در کنیا ارتباط نزدیکی دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از شینهوا، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد گرمایش جهانی منجر به افزایش بیماری‌های غیرواگیر شده است. جرالد یونگا، رئیس اتحادیه بیماری‌های غیر واگیر گفت: رویدادهای شدید هوایی همراه با عدم تحرک جسمی و عادات غذایی نامناسب، مقصر افزایش بیماری‌ها در کنیا و به طور کلی در جهان است. یونگا ادامه داد: تغییرات آب و هوا و آلودگی محیط زیست مقصر افزایش بیماری‌های غیر واگیر در کنیاست که توسط یک سری تحقیقات مبتنی بر شواهد نشان داده شده است. یونگا همچنین افزود: برخی از تأثیرات منفی تغییرات آب و هوا مانند خشکسالی حاد یا دمای انجماد می‌تواند افزایش اختلالات عصبی، فشار خون بالا و عفونت‌های تنفسی فوقانی نظیر آسم را رقم زند. یونگا خاطرنشان کرد: آلودگی صنعتی و مدیریت بی رویه زباله در مراکز شهری با افزایش بیماری‌های غیر واگیر در کنیا ارتباط نزدیکی دارد.
فارسفارس16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد گرمایش جهانی منجر به افزایش بیماری‌های غیرواگیر شده است. محققان این پژوهش باور دارند، بیماری‌های غیر واگیر مانند سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی تا حدی تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی است و افزایش گرما منجر به روند صعودی بیماری‌ها شده است. جرالد یونگا، رئیس اتحادیه بیماری‌های غیر واگیر گفت: رویدادهای شدید هوایی همراه با عدم تحرک جسمی و عادات غذایی نامناسب، مقصر افزایش بیماری‌ها در کنیا و به طور کلی در جهان است. یونگا ادامه داد: تغییرات آب و هوا و آلودگی محیط زیست مقصر افزایش بیماری‌های غیر واگیر در کنیاست که توسط یک سری تحقیقات مبتنی بر شواهد نشان داده شده است. یونگا خاطرنشان کرد: آلودگی صنعتی و مدیریت بی رویه زباله در مراکز شهری با افزایش بیماری‌های غیر واگیر در کنیا ارتباط نزدیکی دارد.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
به نقل از «پاور آو پازیتیویتی»، روغن سیر نیز همانند خود سیر گزینه‌ای با فواید سلامت مختلف و نسبتا ارزان است. ترکیبی دیگر در روغن سیر به نام سولفید هیدروژن نیز خواص محافظت کننده قلب را نشان داده است. همچنین، روغن سیر اثر محافظتی قوی در برابر کاردیومیوپاتی (بیماری عضله قلب) که به واسطه دیابت رخ می‌دهد را نشان داده است. در این مطالعه، شرکت کنندگان دو بار در روز چهار کپسول (در مجموع هشت کپسول) روغن سیر مصرف می‌کردند. همانگونه که پیشتر اشاره شد، پژوهش‌های علمی ارتباط بین مصرف سیر و پیشگیری از آرتروز را نیز نشان داده‌اند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
اختلالات خواب باعث افزایش خطر ابتلا به چاقی، فشار خون، دیابت نوع ۲ و دیگر ناهنجاری‌های متابولیکی در افراد می‌گردد. کم خوابی در افراد می‌تواند انتخاب‌های غذایی را تحت تأثیر قرار دهد. تریپتوفان یک آمینو اسید ضروری است که از راه رژیم غذایی وارد بدن شده و در مغز انسان به سروتونین تبدیل می‌گردد. یافته‌های یک تحقیق دیگر حاکی از آن است که مصرف ۲ عدد کیوی یک ساعت قبل از خواب می‌تواند سبب افزایش مدت زمان و کیفیت خواب گردد. یک رژیم غذایی پر کربوهیدرات با افزایش نسبت فوق، انتقال تریپتوفان به داخل مغز را تسهیل می‌نماید و به این ترتیب باعث القای خواب می‌شود.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سهیلا سامانی رابط پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جهرم، گفت: شادروان عبدالکریم نورایی ۶۴ ساله، که ساکن این شهرستان بود در اثر فشار خون بالا در بیمارستان پیمانیه این شهر دچار خونریزی مغزی و در نهایت مرگ مغزی شد. او بیان کرد: با رضایت همسر و فرزندان مرحوم نورایی، کبد او در اتاق عمل بیمارستان پیمانیه جهرم، توسط جراح اعزامی از شیراز برداشته شد و در بیمارستان پیوند اعضای بوعلی شیراز به مرد اهوازی ۵۰ ساله که او نیز پدر یک خانواده است، پیوند زده شد و جان یکی از هموطنان از مرگ نجات یافت. سامانی افزود: خانواده و فرزندان زنده یاد نورایی، قبل از عمل پیوند اعلام کردند ما سایه پدر خود را از دست دادیم، اما نمی‌خواهیم فرزندانی بدون سایه پدر بزرگ شوند. شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

به انتهای لیست رسیدید