فضاسازی شهر

فضاسازی شهر

تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد بهمن شیردل عصر سه‌شنبه در ستاد برگزاری هفته دفاع مقدس اظهار داشت: تاریخ انقلاب برگ‌های زرینی را در خود جای داده است که همیشه باعث سربلندی و افتخار مردم عزیزمان است. وی ضمن اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس افزود: امیدورایم امسال نیز همانند گذشته اهتمام ویژه‌ای از سوی مدیران به کار گرفته شود تا شاهد برگزاری هرچه بهتر هفته دفاع مقدس باشیم. سرپرست فرمانداری بجنورد تصریح کرد: یکی از مشکلات هرساله هفته دفاع مقدس عدم حضور مدیران و مسئولان استانی در برنامه‌های اجرایی هفته دفاع مقدس است که امیدواریم این موضوع امسال تکرار نشود. شیردل تاکید کرد: مدیران علاوه بر دیدار با خانواده شهدایی که در شهر زندگی می‌کنند دیدار با خانواده شهدای ساکن در روستاها در برنامه خود قرار دهند. سرپرست فرمانداری بجنورد در خصوص فضاسازی شهر گفت: شهرداری فضای تبلیغاتی شهر را طوری سوق دهد که مردم احساس کنند در هفته دفاع مقدس قرار دارند.
مهرمهر1 هفته قبل
ایجاد فضایی ماه محرم را جلوه‌گر کند حلقه مفقوده شیراز است و به جز تکایا که همگی توسط گروه‌های مردمی ایجاد شده است دیگر برنامه‌ای برای هرچه پرشکوه‌تر برگزار کردن دهه اول محرم در شیراز دیده نمی‌شود. وی درباره جلوه شیراز در أیام محرم، بیان کرد: در شیراز کسی که دلش به عشق امام حسین (ع) نیست غریبه محسوب می‌شود و شهر باید در این عشق و محبت جلوه کند. رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز اضافه کرد: شهرداری نیز همچون سال‌های قبل در ماه محرم دارای هیئت مذهبی است که در دهه اول محرم نسبت به برگزاری آئین‌های این دهه اقدام می‌کند. واکنش شهرداری: دهه دوم اقدام می‌کنیمرئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به اینکه عمده برنامه‌هایی مذهبی که در دهه اول محرم در شیراز اجرا می‌شود رویکردی مردمی دارد شهرداری شیراز برای دهه دوم محرم برنامه ریزی ویژه‌ای کرده است. ابراهیم گشتاسبی راد با اشاره به برگزاری مراسم تعزیه در دهه دوم محرم بیان کرد: مناطق کمتر توسعه یافته جامعه هدف اقدامات شهرداری شیراز در دهه دوم محرم است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حمید لطف اللهیان بعد از ظهر یکشنبه در جلسه شورای معاونین شهرداری اردبیل با تاکید بر اینکه مدیران مجموعه شهری بایستی خدمات را به عموم شهروندان ارائه دهند، افزود: در شهر حسینی اردبیل نباید خدمات ویژه شهری به عده‌ای از خواص تعلق گیرد. وی با یادآوری لزوم تبیین عوامل قانونی به افراد خاصی که انتظار دارند خدمات ویژه به آنها ارائه شود، افزود: بهره مندی از سیطره و الگوبرداری از امام حسین (ع) برای همه ما جدی است و بایستی صادقانه در ارائه خدمات اهتمام بورزیم. شهردار اردبیل یادآور شد: وظیفه اصلی ما رسیدگی به مطالبات و مشکلات عموم مردم است و باید تأمین منافع عمومی مردم در اولویت قرار گیرد. محوطه «عالی قاپوی اردبیل» برای عزاداری آماده سازی می‌شودشهردار اردبیل در ادامه با اشاره به اینکه حجم خدمات ارائه شده در دهه اول محرم و ایام عزای حسینی بیشتر از هر زمان دیگری است، افزود: ارائه خدمات شایسته برای عزاداران حسینی ضروری بوده و بدین منظور محوطه عالی قاپوی اردبیل به عنوان مسیر اصلی عزاداری آماده سازی می‌شود. لطف اللهیان ضمن تقدیر از حضور عزاداران حسینی در آئین استقبال از ماه محرم بیان کرد: برای ترویج فرهنگ عاشورایی، فقط فضاسازی شهر کافی نیست و باید در عمل، رفتار و خدمات ارائه شده نیز زبان گویای فلسفه حسینیت باشیم.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
این منطقه برای اینکه فرودگاهی باشد و امور بین‌المللی انجام دهد امکانات لازم را ندارد و شرایط مهیا نیست، بر اساس امکاناتی که در گذشته در فرودگاه بود باید بگوییم در حال حاضر حتی امکانات گذشته را ندارد. وی پیرامون مباحث حقوقی دریای خزر، تصریح کرد: در مورد مباحث حقوقی دریای خزر با کشورهای همسایه هنوز به نتیجه‌ای نرسیدیم، فرضیات مختلفی در این رابطه مطرح است و میزان سهمی که ایران از دریای خزر تحت مالکیت دارد و سهم باقی کشورها فعلا در حال گفت‌وگو است و مشخص نشد، در چه میزان به توافق رسیدیم مانند عدم اجازه به ورود کشورهای خارجی و اجازه صید به کشورهای حوزه دریای خزر، در نهایت تصمیمات در این زمینه باید در مجلس شورای اسلامی تصویب شود که هنوز به مجلس کشیده نشده است. وی افزود: لزوم پایبندی اروپا و آمریکا به برجام، صراحت موضع مجلس است و بنابه سیاست و بیانات مقام معظم رهبری انجام می‌شود زیرا ما عقیده داریم دلسوزترین و پدرانه‌ترین برخورد به مردم و مسئولان را مقام معظم رهبری دارند، در این مورد نیز باید قدم در راستای منویات رهبری برداریم، با این حال نمایندگان مجلس دارای آزادی بیان هستند و در بیان نظرات خودمختار هستند. نانواکناری گفت: با وجود این قانون که اگر نماینده‌ای محکومیت قضایی داشته باشد تا پایان مدت نمایندگی این محکومیت لحاظ نمی‌شود گفت نمایندگان بابت جرم مصونیت نخواهد داشت و این بستگی به جرمی که مرتکب شدند دارد و اگر جرمی مرتکب شوند که صلاحیتشان زیر سوال برود دیگر قادر به ادامه فعالیت نباید باشند. انتهای پیام/ح
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود رمرودی قبل از ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی ستاد اربعین در محل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: سپاه استان زنجان طبق سنوات گذشته نسبت به اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارائه خدمات در اربعین برنامه‌ریزی لازم را تدوین کرده است. معاون فرهنگی سپاه استان زنجان بر فضاسازی شهر در ماه محرم و اربعین اشاره کرد و گفت: باید فضای شهر حال و هوای حسینی داشته باشد. رمرودی تأکید کرد: باید در اربعین در داخل استان هم برنامه‌های عزاداری باکیفیت بسیار مناسب مورد توجه قرار گیرد. وی ابراز کرد: سپاه استان زنجان هم با همکاری سایر ارگان‌ها در شهر نجف و کربلا موکب برپا خواهد کرد. معاون فرهنگی سپاه استان زنجان بر لزوم توجه به کیفی سازی برنامه‌های اربعین تأکید کرد و گفت: باید از همه ظرفیت‌های موجود برای برگزاری باشکوه برنامه‌های ویژه اربعین استفاده شود.
مهرمهر1 ماه قبل
میرزایی تصریح کرد: برای فراگیر شدن برنامه‌ها در شهرها و روستاها لازم است بخشداران به دهیاری‌ها الزام کنند تا پیش بینی لازم برای برگزاری باشکوه و شایسته این جشن بخوبی صورت گیرد. سید محمد قوامی کارشناس تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی قزوین هم گفت: با برگزاری جلسات شهرستانی باید برای جشن غدیر در مناطق مختلف اقدام کرد و در عید غدیر باید جشن باشکوهی متناسب با این مناسبت برگزار کرد. محسن حق شناس دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در استان هم گفت: غدیر یک جریان است که باید همواره زنده نگهداشته شود و در این ایام غدیر محور کارها باشد. فرشته جلیل زاده از اوقاف هم اظهار داشت: جشن غدیر در امام زاده حسین (ع) و همایش بانوان ولایی و جشن عصر ولایت با حضور بانوان، برنامه شب میلاد در امامزادگان پیش بینی شده است. وی بیان کرد: برپایی جشن در فضاهای باز نیازمند اقدامات خاصی است و تمرکز برای دعای عرفه ضروری است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی افزود: چنان‌چه اعتقادات جامعه ما آسیب ببیند به‌طور یقین دچار مشکل می‌شویم، چون بزرگ‌ترین خطر و آسیب خطر فرهنگی است بر همین اساس وظیفه داریم نسبت به تقویت تفکر و اندیشه‌های شیعه تلاش کنیم. مقاومت از ویژگی‌های تشیع استمیرعمادی در رابطه با بیانیه گام دوم انقلاب گفت: لازم است حرکت و جهت‌گیری‌های شورای فرهنگ عمومی مطابق با تحولات جامعه باشد و چنانچه شورای فرهنگ عمومی می‌خواهد زنده و پویا باشد و بخواهد خوب کار کند باید حرکتش مطابق با تحولات جامعه و فرهنگ مورد نیاز آن تحولات باشد. نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر شاهد تحولات عظیمی در جامعه هستیم که در طول تاریخ بی‌نظیر است و این تحولات در سطح داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی بوده بر همین اساس مقام معظم رهبری برای اینکه در این تحولات بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی موفق شویم فرهنگ مقاومت را برای ما ترسیم کرده‌است. میرعمادی با بیان اینکه فرهنگ مقاومت ریشه در باورهای اعتقادی و دینی ما دارد اظهار داشت: فرهنگ مقاومت از ویژگی‌های فرهنگ تشیع است و شیعه را با فرهنگ مقاومت می‌شناسند، در طول این مقاومت یک فرهنگ سازنده، افتخارآفرین و مایه غرور است و تنها راه پیروزی و سربلندی ملت‌هاست. ‌وی افزود: ریشه مقاومت اسلامی فرهنگ تشیع، ایمان به خدای متعال، تقوا و خداترسی بوده و محور مقاومت اسلامی ولایت است بر همین اساس با مقاومت شاهد یک تحول بزرگ در منطقه بر محور ولایت خواهیم بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
حجت الاسلام سیدحسن بهشتی، برادر شهید محمد حسین بهشتی، در نشست مطبوعاتی و رسانه‌ای ستاد گرامیداشت شهدای هفتم تیر، هفته قوه قضائیه و هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با بیان اهمیت پرداختن به شخصیت شهید بهشتی، اظهار کرد: عده‌ای قصد تحریف این شخصیت والامقام را دارند، ولی با پرداختن هر چه بیشتر به تمام ابعاد این شخصیت و رجوع به منابع اصلی که این شخصیت را می‌شناسند باید از تحریف شهید بهشتی جلوگیری کرد. * او یک فرد حوزوی بود که در محضر اساتیدی چون امام خمینی (ره)، آیت الله بروجردی، علامه طباطبایی و … درس آموخت. از فضاسازی شهر گلایه دارمزینت السادات بهشتی، خواهر شهید بهشتی نیز پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: هر سال هفتم تیر ماه جلساتی به منظور بزرگداشت شهید بهشتی و همراهان بزرگوار ایشان گرفته می‌شود و همه دور هم جمع می‌شویم و صحبت می‌کنیم. * اگر جوانان ما امنیت اجتماعی و اقتصادی نداشته باشند، چطور این استعدادها شکوفا شوند و با این وضعیت در جامعه رشد کنند و جایگزین بهشتی، رجایی و باهنرها شوند. * شهدا که مقام خود را به دست آوردند و نیازی به بنر ندارند، این نسل جوان است که باید بدانند این شهدا چه کسانی هستند.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، زینت السادات بهشتی پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب اظهار کرد: هر سال هفتم تیر ماه جلساتی به منظور بزرگداشت شهید بهشتی و همراهان بزرگوار ایشان گرفته می‌شود و همه دور هم جمع می‌شویم و صحبت می‌کنیم. خواهر شهید آیت‌الله بهشتی ادامه داد: بنابراین باید از ریشه کار را درست کرد، بیت شهید بهشتی یک بیت مردم ساز بود و مشکلات مردم را حل می‌کرد، از اول صبح تا پایان شب مردم به بیت رفت و آمد می‌کرد و شهید بهشتی با هر مسؤولی تماس می‌گرفت تأکید می‌کرد که این مشکل باید حل بشود، خودمان را جای مردم و مشکلاتی که دارند بگذاریم و مشکلات را حل کنیم. خواهر شهید آیت‌الله بهشتی ادامه داد: آیا در طول این مدت یک بهشتی، یک رجایی، یک باهنر و یک مفتح جایگزین آن‌ها شد؟ وقتی به این صورت ادامه دهیم و نتیجه‌ای گرفته نشود روزبه‌روز وضعیت جامعه بدتر خواهد شد. بهشتی یادآور شد: زمانی که در سال ۵۹ در دفتر اصفهان فعالیت خود را شروع کردم برادرم به من گفت امیدوارم دفتر شما سنگری برای خدمت به مردم و نسل جوان باشد که اگر نسل جوان در مملکت ساخته شد همه چیز درست خواهد شد. خواهر شهید آیت‌الله بهشتی عنوان کرد: رسانه‌های استان می‌توانند اقدام به معرفی بیت شهید بهشتی کنند و با کار بر روی آثار شهید بتوان آرمان‌های شهید آیت‌الله بهشتی را روی نسل جوان پیاده کنیم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
شهردار سنندج با بیان اینکه مراحل پایانی احداث پارک مشاهیر کرد در آبیدر در حال اتمام است، گفت: سردیس تعدادی از چهره‌های شاخص کرد زبان به مناسبت برگزاری کنگره بین المللی مشاهیر کرد در آبیدر نصب خواهد شد. به گزارش ایسنا، حشمت‌الله صیدی در جمع خبرنگاران کردستان، اظهار کرد: تیرماه امسال بزرگترین برنامه فرهنگی و هنری تاریخ استان کردستان با عنوان «کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد» برای تجلیل از بزرگان و مفاخر کرد زبان در سنندج برگزار می‌شود. وی افزود: در این کنگره که برای اولین بار است در شهر سنندج برگزار می‌شود بسیاری از بزرگان و چهرە‌های شاخص کرد زبان در حوزە‌های هفت‌گانه هنر و علم تجلیل خواهند شد. صیدی تصریح کرد: کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد باعث می‌شود که نسل جوان کردزبان بزرگان خود را بهتر و بیشتر بشناسند. شهردار سنندج افزود: در راستای برگزاری این کنگره، شهرداری سنندج مسئولیت احداث پارک مشاهیر کرد را بر عهده گرفته و قرار است پارکی که جدیدا در جوار مسجد پارک جنگلی آبیدر سنندج در حال ساخت است به عنوان پارک مشاهیر کرد نامگذاری شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 ماه قبل
شهردار سنندج؛ عصر کرد - شهردار سنندج با بیان اینکه مراحل پایانی احداث پارک مشاهیر کرد در آبیدر در حال اتمام است، گفت: سردیس تعدادی از چهره‌های شاخص کرد زبان به مناسبت برگزاری کنگره بین المللی مشاهیر کرد در آبیدر نصب خواهد شد. به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حشمت‌الله صیدی در جمع خبرنگاران استان کردستان، اظهار کرد: تیرماه امسال بزرگترین برنامه فرهنگی و هنری تاریخ استان کردستان با عنوان «کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد» برای تجلیل از بزرگان و مفاخر کرد زبان در سنندج برگزار می‌شود. وی افزود: در این کنگره که برای اولین بار است در شهر سنندج برگزار می‌شود بسیاری از بزرگان و چهرە‌های شاخص کرد زبان در حوزە‌های هفت‌گانه هنر و علم تجلیل خواهند شد. صیدی تصریح کرد: کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد باعث می‌شود که نسل جوان کردزبان بزرگان خود را بهتر و بیشتر بشناسند. شهردار سنندج افزود: در راستای برگزاری این کنگره، شهرداری سنندج مسئولیت احداث پارک مشاهیر کرد را بر عهده گرفته و قرار است پارکی که جدیدا در جوار مسجد پارک جنگلی آبیدر سنندج در حال ساخت است به عنوان پارک مشاهیر کرد نامگذاری شود.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی با بیان اینکه این کنگره موجب می‌شود نسل جوان کرد زبان بزرگان خود را بهتر و بیشتر بشناسند، افزود: در راستای برگزاری آن، شهرداری سنندج مسئولیت احداث پارک مشاهیر کرد را برعهده گرفته است. شهردار سنندج اضافه کرد: بر این اساس پارکی که در جوار مسجد پارک جنگلی آبیدر سنندج در حال ساخت است به عنوان پارک مشاهیر کرد نامگذاری می‌شود. وی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده در پارک مشاهیر کرد به صورت نمادین سردیس تعدادی از چهره‌های شاخص کرد زبان که به دست استاد توانمند مجسمه‌سازی هادی ضیاءالدینی ساخته شده نصب می‌شود. صیدی یادآورشد: قطعا پارک مشاهیر کرد و سردیس‌های آنان به عنوان یادگاری ماندگار از کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد برای نسل‌های آینده باقی می‌ماند. کنگره مشاهیر کرد در روزهای ۱۱ و ۱۲ تیر ماه سال جاری در سنندج با معرفی و تجلیل از ۳۰ مشاهیر بین المللی کرد و پنج کردشناس برگزاری می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 ماه قبل
عصر کرد - سنندج - شهردار سنندج گفت: در آستانه برگزاری کنگره بین المللی مشاهیر کرد سردیس تعدادی از چهره‌های شاخص کرد زبان در آبیدر نصب می‌شود. شهردار سنندج اضافه کرد: بر این اساس پارکی که در جوار مسجد پارک جنگلی آبیدر سنندج در حال ساخت است به عنوان پارک مشاهیر کرد نامگذاری می‌شود. صیدی یادآورشد: قطعا پارک مشاهیر کرد و سردیس‌های آنان به عنوان یادگاری ماندگار از کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد برای نسل‌های آینده باقی می‌ماند. شهردار سنندج افزود: با توجه به اینکه این کنگره انعکاس جهانی خواهد داشت، شهرداری سنندج آمادگی دارد به بهترین شکل ممکن فضای شهر را برای حضور مهمانان مهیا کند. کنگره مشاهیر کرد در روزهای ۱۱ و ۱۲ تیر ماه سال جاری در سنندج با معرفی و تجلیل از ۳۰ مشاهیر بین المللی کرد و پنج کردشناس برگزاری می‌شود.
فارسفارس3 ماه قبل
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه، با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در فطرت و ذات همه انسان‌ها وجود دارد، گفت: همه مراقب سالم ماندن جامعه‌‌ای که خود در آن زندگی می‌کنیم، باشیم. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت‌الله شیخ مصطفی علما نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه پیش از ظهر امروز در نشست با مسؤولان اتحادیه‌ها و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر اصناف استان، اظهار داشت: پدر و مادرها حتی در بزرگسالی فرزندان خود را از مواردی نهی و امر به کارهایی می‌کنند و این به معنای امر به معروف و نهی از منکر است. علما افزود: در ماه مبارک رمضان نیز اصناف و بازاریان وظیفه دارند که مراقب حفظ شئونات این ماه مبارک باشند و با فضاسازی صحیح این ماه مبارک را گرامی بدارند. رئیس اتاق اصناف استان کرمانشاه نیز در این دیدار، گفت: اصناف همواره در مسائل دینی و اجتماعی حضور پررنگ و قابل توجهی داشته و دارند. رضا سلیم‌ ساسانی افزود: در ماه مبارک رمضان اصناف استان علاوه بر تکریم این ماه مبارک، کمک به نیازمندان و گرفتاران از اقدامات شایسته بازاریان است که در این ماه مبارک بیش از ماه‌های دیگر مورد توجه قرار می‌گیرد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
عباس خدادادیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با تأکید بر تحکیم ارزش‌ها و ترویج گفتمان امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی با اجرایی شدن فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر محقق می‌شود. جانشین دبیر ستاد احیا امر به معروف استان کرمانشاه یکی از ماموریت‌های این ستاد را ترویج معروف‌ها و جلوگیری از منکر‌ها دانست و گفت: در سطح استان بیش از ۷۲۷ گروه امر به معروف و نهی از منکر به استعداد بیش از ۷۰۰۰ نفر از داوطلبان ساماندهی شدند. وی با اشاره به اینکه گروه طلایه‌داران مربوط به دستگاه‌های اجرایی و دانشجویان، گروه یاوران مربوط به معلمان به امر به معروف می‌پردازند عنوان کرد: گروه یادآوران مخصوص امر به معروف و نهی از منکر در بین دانش‌آموزان مدارس است. جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه با بیان اینکه این مانور تذکر لسانی طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در ۶ مرحله با حضور طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر برگزار می‌شود، گفت: مرحله نخست این رزمایش روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه از مسجد جامع تا میدان فردوسی و مرحله دوم روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در شهرک آبادانی مسکن برگزار شد. جانشین دبیر ستاد امر به ‌معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه با اشاره به اینکه گروه طلایه‌داران در ادارات، مساجد، مدارس و پایگاه‌های بسیج به امر به معروف می‌پردازند عنوان کرد: یکی از اقدامات این طلایه‌داران هماهنگی با شوراهای امر به معروف دستگاهها و نهادهای اجرایی جهت حمایت از پویش «بگوییم و برویم» در تمام ادارات در ماه رمضان است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
وی افزود: صدام حسین و ایادی استکبار در هشت سال دفاع مقدس به ایران هزینه یکهزار میلیارد دلاری و ۲۲ هزار شهید گلگون کفن بر ایران تحمیل کردند. معاون هماهنگ کننده سپاه خوی نیز در این جلسه گفت: عملیات بیت المقدس نقطه عطف تاریخ دفاع مقدس محسوب می‌شود. سرهنگ عیوضلو با بیان اینکه علت اصلی پیروزی ایران در این آزادسازی خرمشهر تبعیت از رهبری امام خمینی (ره) بود، گفت: وحدت همه نیروهای مسلح و نیروهای مردمی در آزادسازی خرمشهر ماندگار شد. به همین دلیل از آن روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می‌شود. شورای عالی انقلاب فرهنگی سوم خرداد را به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی در تقویم رسمی ایران نامگذاری کرده‌است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
جواد کارگران در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد با اشاره به عدم مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان در فضاسازی شهر به مناسبت ماه مبارک رمضان اظهار داشت: چهره شهر و فضای سطح استان نسبت به اهمیت ماه مبارک رمضان، مطلوب و جذاب نیست. وی افزود: دستگاه‌های اجرایی باید در چنین امر مهمی ورود پیدا کرده و در جهت فضاسازی شهر آن گونه که در شأن اسلام و استان است مشارکت داشته باشند. مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی در برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآن کریم با توجه به هدف ویژه‌ای که داشت همکاری لازم را با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نداشته و تمام کارهای سنگین این نمایشگاه را اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام داد. کارگران خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه تمام ادارات استان را در جلسه‌ای دعوت کرده و درخواست همکاری در برگزاری نمایشگاه قرآنی داشتیم اما هیچ مشارکتی از سمت آن‌ها در راه‌اندازی و برپایی این نمایشگاه انجام نشد. وی تصریح کرد: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه بزرگ قرانی در استان، ترویج فرهنگ قرآنی در بین آحاد مختلف جامعه و ورود قرآن به بطن زندگی بشر می‌باشد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
استفاده از نشانه‌ها و المان‌های اسلامی و مذهبی به ویژه در ماه‌های مناسبتی حس حضور و هوشیاری را در انسان بیدار می‌کند. با این اوصاف فضای رمضانی امسال در اصفهان آنچنان پرشور نیست، تا جایی که اعضای شورای شهر نیز نسبت به این موضوع تذکر دادند. وی گفت: شایسته است وضوخانه‌ها و نمازخانه‌های عمومی سطح شهر اصفهان بالاخص پارک‌ها و فضای سبز از جهت نظافت و کیفیت وسایل مورد نیاز مردم مورد توجه قرار گیرد. انتقال مفاهیم به زبان هنر وظیفه مهمی است که بر عهده این دو مجموعه فرهنگی است که در مناسبت‌های ملی و مذهبی نباید جایگاه تاثیرگذار آنها در معنویت بخشی به فضای شهری فراموش شود. با همه این اوصاف، لازم است فضای شهری نیز حس حضور در ماه مهمانی خدا را بیش از پیش به شهروندان القا کند و در این راستا دستگاه‌های مسئول وظیفه مهمی و تاثیرگذاری بردوش دارند که باید نسبت به آن پاسخگو باشند.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
وی با بیان اینکه باید زمینه انجام جرم‌های علنی در ماه مبارک رمضان از بین برود، افزود: شیرهای آب آشامیدنی و دستگاه‌های آب سردکن در سطح شهر و ادارات در ایام این ماه برچیده شود. فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فضاسازی شهر در ایام ماه مبارک رمضان بیان کرد: اقدامات مناسب و تأثیرگذار و فضاسازی در جهت اطلاع‌رسانی، یادآوری و هشدار در ماه رمضان در جهت جلوگیری از حرمت‌شکنی انجام گیرد. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به وجود دو مشکل در ماه مبارک رمضان گفت: اداراتی در سطح استان هستند که هنجار شکنی در آنها دیده و گزارش می‌شود. نماینده شهردار شهرکرد با اشاره به اقدامات شهرداری این شهرستان در آستانه ماه مبارک رمضان اظهار داشت: فضاسازی شهر با نصب بنرهای مرتبط با ماه رمضان در سطح شهر انجام می‌شود. مباحث دیگری از جمله نظارت بر قیمت اجناس در ماه مبارک رمضان، سرکشی از مغازه‌ها و برخورد با مغازه داران متخلف و افزایش گشت‌های نظارتی و سرکشی در مناطق گردشگری و شلوغ در جلسه مطرح شد.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جعفر مردانی ظهر یکشنبه در ستاد ساماندهی شئون فرهنگی اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی به ویژه دستگاه‌های فرهنگی رسالت خود را در ماه رمضان به انجام برسانند. وی افزود: فرمانداران نسبت به تشکیل ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در ۱۰ شهرستان استان در اسرع وقت اقدام کنند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: سپاه قمربنی هاشم (ع) استان نسبت به جانمایی نمازخانه در کانون‌های گردشگری اقدام کند. وی اظهار داشت: شورای امر به معروف و نهی از منکر در ماه رمضان فعال بوده و در مواقع لازم، تذکر لسانی از طریق این شورا صورت گیرد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: مسائل امنیتی توسط کمیته امنیتی، فضاسازی مدارس توسط آموزش و پرورش و صدا و سیمای استان نیز برنامه‌هایی جذاب برای مخاطبان ویژه سحر و افطار ماه رمضان پخش کند.
ایرناایرنا4 ماه قبل
به گزارش ایرنا علی ناصری روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان بیرجند افزود: جذب خیران برای ساخت حداقل ۳۰۰ کلاس درس در این شهرستان بسیار ضروری است زیرا مناطق تازه توسعه یافته و روستاها نیاز روزافزون به افزایش کلاس درس دارند. وی تصریح کرد: شهرداری همکاری لازم را در زمینه توافقات دوجانبه با آموزش و پرورش نسبت به صدور پروانه ساخت پروژه‌ها داشته باشد. فرماندار بیرجند گفت: این تفاهم نامه‌ها از توقف پروژه‌های خیرساز که برای مهرماه به آن نیازمندیم، جلوگیری می‌کند. وی با اشاره به فرارسیدن هفته معلم در اردیبهشت از تمامی دستگاه‌های فرهنگی و مدیران خواست برنامه هایی در شان این قشر زحمتکش و موثر جامعه برگزار کنند. ناصری ادامه داد: مدیران از مدارس در این مدت سرکشی و با محوریت هفته معلم دستگاه هایی همچون شهرداری نسبت به فضاسازی شهر و مدارس اقدام کنند.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدعلی جاوید ظهر امروز به مناسبت روز جوان با اعضای شورای تبیین مواضع ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی دیدار کرد. شهر بیرجند به ۵۲ محله تقسیم می‌شودشهردار بیرجند یادآور شد: شهرداری تنها متولی برگزاری جشن‌های ملی و مذهبی در سطح شهر نیست و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، اقدامات فرهنگی برجسته‌ای ازجمله تقدیر از پیرغلامان حسینی که بازخورد خوبی داشته انجام داده است. جاوید از تقسیم بیرجند به ۵۲ محله خبر داد و تصریح کرد: دانشجویان می‎توانند برای برقراری مساوات و اینکه هیچ محله‌ای در سطح شهر مغفول نماند در این زمینه با شهرداری همکاری داشته و مشارکت کنند. وی از فضاسازی شهر در ایام محرم امسال با کمک مردم و هیئت‌های مذهبی خبر داد و ادامه داد: تلاش داریم تا شهر بیرجند محرم امسال را متفاوت تجربه کند. شهردار بیرجند گفت: طرح بند دره تصویب شده و خارج از محدوده شهری و در اختیار شرکت پویش قرار دارد.
ایرناایرنا5 ماه قبل
وی به مسافران و گردشگران توصیه کرد از ریختن زباله به خصوص در نقاط گردشگری نوار ساحلی، محدوده پناهگاه حیات وحش و تالاب استیل آستارا خودداری کنند. وی بیان کرد: نوار ساحلی آستارا بازدید بیشتری دارد و باید طبیعت را به عنوان یک امانت مهم، به طور شایسته حفظ و به نسل‌های بعد بسپاریم. ** بازرس سازمان فوریت‌های پزشکی از پایگاه‌های ۱۱۵ آستارا بازدید کردبر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا؛ نظام عباسی مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: اسماعیل فراهانی بازرس سازمان فوریت‌های پزشکی کشور، عصر پنجشنبه از پایگاه‌های نوروزی فوریت‌های پزشکی این شهرستان بازدید کرد و در جریان خدمات آنها قرار گرفت. وی افزود: فوریت‌های پزشکی آستارا با ۲۱ نیروی انسانی و چهار دستگاه آمبولانس، از اواخر اسفند تا پنجم فروردین ماه در قالب ۶۶ ماموریت به مصدومان حوادث تصادفی و غیرتصادفی امداد رسانی کرده است. شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و جاذبه‌های طبیعی و تجاری جزو ۲۰ شهر گردشرپذیر ایران است.
خبر فوریخبر فوری5 ماه قبل
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس با بیان اینکه سیلاب و آبگرفتگی شهر گنبدکاووس، برنامه‌های نوروزی این اداره را تحت تاثیر قرار داده است، بر اجرای این برنامه‌های با چند روز تاخیر تصریح کرد. وی افزود: پارک الغدیر در ورودی شهر گنبد، سالن المپیک و مجموعه سوارکاری گنبد و نیز شهر مرزی اینچه برون از جمله مکان‌های در نظر گرفته شده برای برپایی نوروزگاه بود. آق آتابای با اشاره به اولویت امدادرسانی به مناطقی از شهر گنبد که تحت تاثیر سیلاب قرار گرفته‌اند، گفت: با توجه به این مسئله، شهرداری گنبدکاووس برای آماده سازی پارک الغدیر گنبد ظرف چند روز آینده قول مساعد داده است. وی افزود: نوروزگاه مجموعه سوارکاری در روز‌های نهم و یازدهم فروردین برگزار و برای برپایی نوروزگاه شهر اینچه برون نیز با توجه مشکلات پیش آمده در منطقه، در اولین فرصت که دیرتر از روز‌های انتهایی هفته آبنده نخواهد بود، اقدام می‌شود. وی افزود: فضاسازی شهر برای ایام نوروزی از جمله سفره هفت سین، نصب بنر‌های مختلف و تهیه و توزیع بروشور‌ها وتراکت‌های معرفی شهرستان نیز تحت تاثیر سیلاب پیش آمده، در موعد مقرر به اجرا در نیامده است.
ایرناایرنا5 ماه قبل
وی افزود: پارک الغدیر در ورودی شهر گنبد، سالن المپیک و مجموعه سوارکاری گنبد و نیز شهر مرزی اینچه برون از جمله مکان‌های در نظر گرفته شده برای برپایی نوروزگاه بود. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس افزود: با توجه آبگرفتگی محوطه پارک الغدیر در ورودی شهر گنبد و لزوم پاکسازی آن، نوروزگاه این پارک در نیمه دوم هفته آینده فعالیت خود را آغاز می‌کند. آق آتابای با اشاره به اولویت امدادرسانی به مناطقی از شهر گنبد که تحت تاثیر سیلاب قرار گرفته‌اند، گفت: با توجه به این مسئله، شهرداری گنبدکاووس برای آماده سازی پارک الغدیر گنبد ظرف چند روز آینده قول مساعد داده است. وی افزود: نوروزگاه مجموعه سوارکاری در روزهای نهم و یازدهم فروردین برگزار و برای برپایی نوروزگاه شهر اینچه برون نیز با توجه مشکلات پیش آمده در منطقه، در اولین فرصت که دیرتر از روزهای انتهایی هفته آبنده نخواهد بود، اقدام می‌شود. وی افزود: فضاسازی شهر برای ایام نوروزی از جمله سفره هفت سین، نصب بنرهای مختلف و تهیه و توزیع بروشورها وتراکت‌های معرفی شهرستان نیز تحت تاثیر سیلاب پیش آمده، در موعد مقرر به اجرا در نیامده است.
ایرناایرنا5 ماه قبل
وی افزود: پارک الغدیر در ورودی شهر گنبد، سالن المپیک و مجموعه سوارکاری گنبد و نیز شهر مرزی اینچه برون از جمله مکان‌های در نظر گرفته شده برای برپایی نوروزگاه بود. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس افزود: با توجه آبگرفتگی محوطه پارک الغدیر در ورودی شهر گنبد و لزوم پاکسازی آن، نوروزگاه این پارک در نیمه دوم هفته آینده فعالیت خود را آغاز می‌کند. آق آتابای با اشاره به اولویت امدادرسانی به مناطقی از شهر گنبد که تحت تاثیر سیلاب قرار گرفته‌اند، گفت: با توجه به این مسئله، شهرداری گنبدکاووس برای آماده سازی پارک الغدیر گنبد ظرف چند روز آینده قول مساعد داده است. وی افزود: نوروزگاه مجموعه سوارکاری در روزهای نهم و یازدهم فروردین برگزار و برای برپایی نوروزگاه شهر اینچه برون نیز با توجه مشکلات پیش آمده در منطقه، در اولین فرصت که دیرتر از روزهای انتهایی هفته آبنده نخواهد بود، اقدام می‌شود. وی افزود: فضاسازی شهر برای ایام نوروزی از جمله سفره هفت سین، نصب بنرهای مختلف و تهیه و توزیع بروشورها وتراکت‌های معرفی شهرستان نیز تحت تاثیر سیلاب پیش آمده، در موعد مقرر به اجرا در نیامده است.
ایرناایرنا5 ماه قبل
به گفته وی در سالی که رو به پایان است ۵۷ هزار مسافر در فریدن اسکان یافتند. رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان فریدن اضافه کرد: علاوه بر محل‌های پیش بینی شده برای اقامت گردشگران، سه ایستگاه امنیت و سلامت، یک ستاد استقبال از بهار نیز آماده استقبال و خدمات رسانی به مسافران است. رییس اداره آموزش و پرورش فریدن به ایرنا گفت: ۴۵ کلاس در پنج آموزشگاه شهرستان فریدن با درجه کیفیت الف و ب آماده پذیرایی از فرهنگیان در نوروز ۹۸ است. مسوول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری فریدن در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: موزه مردم شناسی و بازارچه صنایع دستی فریدن در طول تعطیلات نوروز برای عرضه محصولات هنرمندان و آشنایی مسافران با تاریخ و هنرهای بومی منطقه دائر است. آب و هوای شهرستان فریدن نیمه مرطوب با تابستانی معتدل و زمستان بسیار سرد است.
ایرناایرنا5 ماه قبل
به گفته وی در سالی که رو به پایان است ۵۷ هزار مسافر در فریدن اسکان یافتند. رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان فریدن اضافه کرد: علاوه بر محل‌های پیش بینی شده برای اقامت گردشگران، سه ایستگاه امنیت و سلامت، یک ستاد استقبال از بهار نیز آماده استقبال و خدمات رسانی به مسافران است. مسوول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری فریدن در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: موزه مردم شناسی و بازارچه صنایع دستی فریدن در طول تعطیلات نوروز برای عرضه محصولات هنرمندان و آشنایی مسافران با تاریخ و هنرهای بومی منطقه دائر است. به گفته وی نزدیک به ۲۰ درصد اشتغالزایی این شهرستان مربوط به بخش صنایع دستی است. آب و هوای شهرستان فریدن نیمه مرطوب با تابستانی معتدل و زمستان بسیار سرد است.
ایرناایرنا6 ماه قبل
وی بر لزوم ترویج آموزه‌های قرآنی در میان جوانان تاکید کرد و افزود: مسئولان تلاش برای حوزه قرآنی را ذخیره آخرت خود بدانند. وی با بیان اینکه این رویداد به نوعی بزرگترین المپیاد قرآنی است که در دنیا برگزار می‌شود، اظهار داشت: اکنون عنوان برگزاری مسابقات قرآنی برای نابینایان به نام ایران به ثبت رسیده است. حسینی افزود: ۳۰۰ نفر از ۸۲ کشور جهان ۱۹ فروردین سال آتی وارد پایتخت می‌شوند و مراسم رسمی افتتاحیه این مسابقات ۲۱ همین ماه برگزار می‌شود. رئیس ستاد برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم محل برگزاری مسابقات را مصلا اعلام کرد. سید محسن موسوی بلده از قاریان و داوران بین المللی قرآن کریم نیز در ادامه این برنامه بر لزوم فضاسازی شهر متناسب با برگزاری مسابقات و معرفی منتخبان دوره‌های قبل این رقابت‌ها به مردم تاکید کرد.
خبر فوریخبر فوری6 ماه قبل
فرماندار فومن با اشاره به بروز مشکلات ترافیکی با حضور مسافران نوروزی در این شهرستان از مردم فومن خواست در کاهش بار ترافیکی مشارکت کنند. محمود قاسم نژاد با اشاره به اینکه باید برای کنترل ترافیک برنامه‌ریزی دقیقی از سوی دستگاه‌های مربوطه انجام شود، گفت: بیشتر ادارات و دستگاه‌های اجرایی در خیابان اصلی شهر فومن مستقر هستند لذا باید برنامه‌ریزی مناسبی در حوزه کاهش گره‌های ترافیکی در ایام نوروز انجام دهند. وی با بیان اینکه متاسفانه فرهنگ ترافیکی در شهرستان فومن بسیار پایین است، افزود: مردم نیز باید در روند کنترل ترافیک همکاری لازم را با دستگاه مربوطه انجام دهند. فرماندار فومن در ادامه با تأکید بر لزوم برخورد با برهم زنندگان نظم عمومی، بیان‌کرد: نباید به بهانه نبود اعتبارات از انجام وظایف شانه خالی کرد همه مشکلات نیز در حوزه ترافیک مربوط به شورای ترافیک نیست. شهرداری فومن آماده همکاری با نیروی راهور استشهردار فومن در ادامه این جلسه با تأکید براینکه مشکلی برای همکاری با پلیس راهور نداریم، اظهارکرد: طی دو هفته گذشته اقدامات زیادی صورت گرفته است.

به انتهای لیست رسیدید