فضای کسب و کار

فضای کسب و کار

تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
نماینده اتحادیه اروپا در این زمینه گفته است: من بر این باورم که مردم افغانستان نیازمند حس کردن و دیدن حمایت‌های جامعه بین‌المللی در فرایند بازسازی کشور هستند. این علت اصلی همکاری نزدیک اتحادیه اروپا با آسیای مرکزی برای حمایت از پروژه‌هایی است که ارتباط میان کشورهای همسایه در منطقه را تقویت می‌کند، همکاری کرده است. گفتنی است اتحادیه اروپا در حالی بیش از ۱ میلیارد یورو در سال‌های اخیر در آسیای مرکزی هزینه کرده است که در همین بازه، ۱٫۴ میلیارد یورو در افغانستان صرف نموده است. مساله مهاجرت افغانستانی‌ها به اروپا و کاهش هزینه‌های امنیتی ناتو در افغانستان اصلی‌ترین عاملی است که بروکسل را به سمت آسیای مرکزی به عنوان یک حائل میان اروپا و افغانستان جلب نموده است. حمایت از میانجی‌گری ازبکستان در گفت‌و‌گوهای میان افغانی یکی از رویکردهای مهم اتحادیه اروپا طی ماه‌های اخیر بوده است.
فارسفارس1 ساعت قبل
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: سهم بخش تولید از مجموع تسهیلات کشور کاهش یافته، به‌گونه‌ای که در سال گذشته به کمتر از ۱۳ درصد رسیده است. وی خاطرنشان کرد: رونق و افزایش توان تولید در گرو افزایش عرضه و تقاضا است، به‌نحوی‌که تحول و تغییر در نظام تولید مستلزم مجموعه‌ای از سیاست‌های مالی، پولی، تجاری است. کاهش سهم تولید از تسهیلات کشورنایب رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: سهم بخش تولید از مجموع تسهیلات کشور کاهش یافته، به‌گونه‌ای که در سال گذشته به کمتر از ۱۳ درصد رسیده است. ارائه بسته رونق تولید در لرستانسلاح‌ورزی خاطرنشان کرد: در همین راستا کاهش موانع و تسهیل فضای کسب و کار یکی از بهترین کارها که در سطح ملی و محلی برای کمک به تولید و رونق اقتصادی است. وی با بیان اینکه بسته رونق تولید استان حداکثر تا هفته آینده ارائه می‌شود، گفت: اجرا و به سرانجام رسیدن این مهم در گرو فعالیت و اراده دستگاه‌های اجرایی و سطح مدیریت استان است.
مهرمهر1 ساعت قبل
رئیس اتاق بازرگانی لرستان با تاکید بر اینکه امروز قرار است در مورد مشکلات بخش تولید صحبت کنیم، افزود: افزایش توان تولید و رونق تولید اگر قرار است اتفاقی بیفتد باید هم در بخش عرضه هم در بخش تقاضا شاهد تغییر باشیم. وی یادآور شد: رکورد روز به روز بیشتر می‌شود و نیاز است سیاست گذاران در رابطه با سیاست گذاری‌های خود تجدید نظر کنند. سلاح ورزی خاطرنشان کرد: سهم بخش تولید از سرجمع تسهیلات کشور کاهش یافته است و به کمتر از ۱۳ درصد رسیده است؛ همچنین تورم بیش از حد باعث شده نیازهای مالی بنگاه‌ها تأمین نشود. اجرای مفاد بسته رونق تولید لرستان نیازمند اراده مدیریت استان استرئیس اتاق بازرگانی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه این قول را می‌دهیم به مدیران، حاضران، فعالان اقتصادی و اصحاب رسانه که حداکثر تا هفته آینده بسته رونق تولید لرستان را ارائه دهیم، گفت: این بسته ‬مجموعه‌ای از راهکارهای اجرایی برای رفع بسیاری از مشکلات و تحرک در فعالیت‌های اقتصادی است. سلاح ورزی با تاکید بر اینکه اجرای مفاد این بسته مستلزم اراده‌ای است که در دستگاه‌های اجرایی و در سطح مدیریت استان باید وجود داشته باشد، افزود: این بسته رونق تولید را تا هفته آینده تقدیم استاندار می‌کنیم و تلاش می‌کنیم در جهت بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید قدم برداریم.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در گفت‌‎وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره رفع مشکلات تولید در کشور گفت: رفع مشکلات واحد‌های تولیدی در مناطق مختلف یکی از مسائلی است که در بررسی‌های میدانی مورد توجه قرار گرفته و این دیوان سالاری دستگاه‌های مختلف باید به حداقل رسانده شود. وی با اشاره به تشکیل ستاد تسهیل در وزارت صمت برای رفع مشکلات تولید، ادامه داد: به پیشنهاد وزارت کشور و وزارت صنعت معدن و تجارت کارگرو‌هایی برای رفع موانع تولید و تسهیل این فرایند و همچنین توانمندسازی تولید استان‌ها در شورای عالی هماهنگی اقتصادی تشکیل شده است. معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: اهدافی برای تحقق رونق تولید بصورت گسترده و به تفکیک بخش‌های مختلف در سازمان و بخش‌های پیشران در معاونت اجتماعی معین شده است. وی یادآوری کرد: مسائل مرتبط با محیط کسب و کار در کشور در حال حاضر از جمله اولویت‌های معاونت اقتصادی ریاست جمهوری است که با تصمیمات اتخاذ شده امیدواریم شرایط بهتری در این عرصه بوجود آید. معاون اقتصادی رئیس جمهور در پایان اظهار کرد: زمانی به ایران بهتر خواهیم رسید که همه دست در دست هم داده و برای پیشترفت کشورمان در کنار تولیدکنندگانی که عامل اصلی بی اثر کردن تحریم‌ها هستند حرکت کنیم و بجنگیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه طرح حذف جریمه مضاعف از بدهکاران بانکی با تعامل مناسب مسئولین بانک مرکزی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید گفت: شخصا در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از همراهی بانک مرکزی برای همکاری در تدوین و به نتیجه رسیدن این طرح تشکر کردم و معتقدم اگر همدلی بانک مرکزی نبود، این موضوع به تصویب نمی‌رسید. این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر بانک مرکزی در این طرح همراهی نمی‌کرد، شاید این طرح با کیفیت کنونی به نتیجه نمی‌رسید افزود: قبل از این نیز این موضوع مطرح شده بود لیکن بدلیل عدم همراهی بانک مرکزی در آن مقطع، مشکلاتی در روند تصویب طرح ایجاد شد، البته خوشبختانه با همدلی بانک مرکزی در شرایط کنونی شاهد تصویب طرح حذف جریمه مضاعف از بدهکاران بانکی هستیم. وی با ابراز امیدواری اینکه با اجرایی شدن این طرح آمار بدهکاران بانکی کاهش یابد افزود: بر اساس آمار بانک مرکزی با این طرح ۲۵ میلیون پرونده بدهی بدهکاران نظام بانکی تعیین تکلیف می‌شود. این نماینده مجلس شورای اسلامی در کمیسیون اقتصادی افزود: ان شالله برکات تصویب این طرح که در جهت مبارزه با رباست، موجب رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار خواهد شد.
ایبناایبنا2 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه طرح حذف جریمه مضاعف از بدهکاران بانکی با تعامل مناسب مسئولین بانک مرکزی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، گفت: شخصا در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از همراهی بانک مرکزی برای همکاری در تدوین و به نتیجه رسیدن این طرح تشکر کردم و معتقدم اگر همدلی بانک مرکزی نبود، این موضوع به تصویب نمی‌رسید. این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر بانک مرکزی در این طرح همراهی نمی‌کرد، شاید این طرح با کیفیت کنونی به نتیجه نمی‌رسید، افزود: قبل از این نیز این موضوع مطرح شده بود لیکن بدلیل عدم همراهی بانک مرکزی در آن مقطع، مشکلاتی در روند تصویب طرح ایجاد شد، البته خوشبختانه با همدلی بانک مرکزی در شرایط کنونی شاهد تصویب طرح حذف جریمه مضاعف از بدهکاران بانکی هستیم. وی با ابراز امیدواری اینکه با اجرایی شدن این طرح آمار بدهکاران بانکی کاهش یابد، افزود: بر اساس آمار بانک مرکزی با این طرح ۲۵ میلیون پرونده بدهی بدهکاران نظام بانکی تعیین تکلیف می‌شود. این نماینده مجلس شورای اسلامی در کمیسیون اقتصادی افزود: ان شالله برکات تصویب این طرح که در جهت مبارزه با رباست، موجب رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور، گفت: می‌توانیم با حذف بروکراسی‌های اداری یا همان کاغذ بازی‌ها در جهت تسهیل و ترقی فضای کسب و کار قدم برداریم. اعتمادآنلاین| محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور، درباره رفع مشکلات تولید در کشور گفت: رفع مشکلات واحد‌های تولیدی در مناطق مختلف یکی از مسائلی است که در بررسی‌های میدانی مورد توجه قرار گرفته و این دیوان سالاری دستگاه‌های مختلف باید به حداقل رسانده شود. وی با اشاره به تشکیل ستاد تسهیل در وزارت صمت برای رفع مشکلات تولید، ادامه داد: به پیشنهاد وزارت کشور و وزارت صنعت معدن و تجارت کارگرو‌هایی برای رفع موانع تولید و تسهیل این فرایند و همچنین توانمندسازی تولید استان‌ها در شورای عالی هماهنگی اقتصادی تشکیل شده است. معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: اهدافی برای تحقق رونق تولید بصورت گسترده و به تفکیک بخش‌های مختلف در سازمان و بخش‌های پیشران در معاونت اجتماعی معین شده است. معاون اقتصادی رئیس جمهور در پایان اظهار کرد: زمانی به ایران بهتر خواهیم رسید که همه دست در دست هم داده و برای پیشترفت کشورمان در کنار تولیدکنندگانی که عامل اصلی بی اثر کردن تحریم‌ها هستند حرکت کنیم و بجنگیم.
فارسفارس4 ساعت قبل
آمارها حاکی از وضعیت قرمز حاکم بر صنایع استان کهگیلویه و بویراحمد و حال و روز ناخوش این واحدهاست. رنگ رخسارم ببین حالم مپرس؛ ورودی مهم‌ترین شهرک صنعتی استانبه همین منظور پی‌گیر یکی از سوژه‌های فارس من با عنوان «چند درصد صنایع استان کهگیلویه و بویراحمد فعالند» شدیم. منوچهری گفت: طبق پایش در این چند شهرک تعداد ۶۱ واحد فعال و ۲۴ واحد نیمه فعال و ۱۰۸ واحد غیر فعال بودند. وی گفت: همچنین تعدادی واحد تولیدی در خارج از شهرک‌ها مورد پایش قرار گرفتند که از مجموع ۸۶ واحد تعداد ۵۴ واحد فعال و ۱۵ واحد نیمه فعال و ۱۷ واحد راکد بودند. این کارشناس در اتاق بازرگانی استان به وضعیت واحدهای معدنی استان کهگیلویه و بویراحمد هم اشاره کرد و گفت: کل واحدهای معدنی دارای پروانه بهره‌برداری ۱۰۹ معدن است که ۵۵ واحد آن فعال و ۲۳ واحد غیر فعال و بقیه هم اصلا وجود خارجی ندارند!.
مهرمهر4 ساعت قبل
شکرالله شیرخانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بی توجهی به ساختار اجتماعی، مهم‌ترین عامل توسعه نیافتگی و پدیده بیکاری در استان است. وی عنوان کرد: تکثر و تنوع ماموریت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسیار زیاد و مباحث اجتماعی یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های وزارت کار است. شیرخانی افزود: ایلام جزو ۹ استان پیشرو در کاهش جمعیت بیکاران است، نرخ بیکاری در سال ۹۱ در استان ۱۹٫۲ درصد بوده که سال ۹۸ این آمار به ۹٫۳ درصد رسیده که در تلاش هستیم این آمار نیز با تدابیر و برنامه‌های مناسب و ایجاد اشتغال کاهش یابد. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: سه هزار و ۱۰۰ تعاونی در استان ثبت شده که از این تعداد یک هزار و ۶۰۰ تعاونی فعال و بیش از ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت استان نیز عضو این تعاونی هستند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام عنوان کرد: ۴۸ واحد کارگری مشکل دار در استان شناسایی شده که بعد از پیگیری‌های استاندار و این اداره کل برگزاری جلسات متعدد به پنج واحد کاهش یافت.
افکارنیوزافکارنیوز15 ساعت قبل
بر اساس این لایحه، امکان استرداد متهمان جرائم سنگین از هنگ کنگ به چین جهت محاکمه و مجازات فراهم می‌شد. وی افزود، رشد اقتصاد هنگ کنگ پیش از این نیز در حال کند شدن بود و عوامل سیاسی تاثیرات منفی بیشتری به دنبال خواهد داشت. رئیس اتحادیه تورگردانان داخلی هنگ کنگ هم گفته، حدود ۲۰ درصد از تورگردانان چینی ماه گذشته سفرهای خود به هنگ کنگ را لغو کردند. وی در مصاحبه‌ای به رئیس دولت هنگ کنگ هشدار داد که این لایحه به منزله ضربه زدن به منافع هنگ کنگ است. سرکنسول آمریکا در هنگ کنگ نیز با بیان اینکه جامعه تجاری از طرح لایحه استرداد نگران است، نسبت به تاثیرات احتمالی تصویب لایحه استرداد بر آزادی‌های موجود در هنگ کنگ هشدار داد.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، رحیم بنامولایی عصر امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که به ریاست معاون اول رئیس جمهور در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد, اظهار داشت: اتاق بازرگانی البرز ۶۶ جلسه برگزار کرده ‌که ۳۵۰ مصوبه داشته و ۱۱۹ مصوبه که دارای ابعاد ملی است. وی با اشاره به اینکه بر اساس ماده ۲ قانون بهبود فضای کسب و کار دولت مکلف است در مراحل بررسی موضوعات مربوط به کسب و کار برای اصلاح و تدوین مقررات نظر کتبی اتاق‌ها و تشکلات را بررسی کند، افزود: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و اختصاص بخشی از عوارض ناشی از اجرای قانون به شهرک‌ها و نواحی صنعتی هر استان جهت تکمیل و بازسازی و نوسازی و زیر‌ساخت‌های موجود مورد نیاز شهرک‌های صنعتی است. وی با اشاره به اینکه البرز به عنوان بزرگ‌ترین صادر‌کننده میوه و تره بار کشور است‌، بیان کرد: یکی از نقاط قوت استان وجود فرودگاه پیام است که متاسفانه با افزایش قیمت سوخت هواپیماهای باری کارگو امکان بهره‌برداری از این ظرفیت در استان نیست. بنامولایی ادامه داد: تامین سوخت مورد نیاز موتور کانتینرهای یخچال‌دار حمل محصولات کشاورزی و سایر فراورده‌های فاسد شدنی در خواست اتحادیه صادرکنندگان میوه و تره بار استان است که در جلسات شورای گفت‌وگو ومورد بررسی قرار گرفته و از خواسته‌های مهم بخش خصوصی است. انتهای پیام/ش
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
شهردار مشهدمقدس از آغاز نخستین پروژه در راستای حل معضل ترافیک مشهد به طرقبه و شاندیز در ۱۰ روز آینده خبر داد. به گزارش مشهد فوری، محمدرضا کلائی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد بازآفرینی خراسان‌رضوی ویژه حاشیه شهر مشهد اظهار داشت: حل مسئله ترافیک دو راهی طرقبه و شاندیز مورد تاکید استاندار و ما در شهرداری مشهد بود؛ بنا شد ابلاغ استانداری درباره این مسئله برای ما ارسال شود تا مسیرهای دسترسی را ایجاد و برای تقاطع غیرهمسطح این منطقه برنامه‏‌ریزی‎ کنیم. نخستین پروژه تحت عنوان تقاطع غیرهمسطح نمایشگاه بین المللی را احتمالا تا ۱۰ روز دیگر آغاز خواهیم کرد. شهردار مشهدمقدس بیان کرد: مصوبات جلسه امروز برای حاشیه شهر مشهد، چهار محور داشت که شامل ایجاد مسکن مناسب برای جابه‎جایی در پهنه‎های خطرناک شهر، ایجاد زیرساخت‎های مناسب برای فضای کسب و کار، توسعه فضای سبز و بهبود سرانه‎های خدماتی در این مناطق است. شهردار مشهدمقدس تاکید کرد: موضوعات کمربند شمالی شهر مشهد و سند پهنه‎بندی حریم هم امروز مطرح شد.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
نخستین پروژه تحت عنوان تقاطع غیرهمسطح نمایشگاه بین المللی را احتمالا تا ۱۰ روز دیگر آغاز خواهیم کرد. شهردار مشهدمقدس بیان کرد: مصوبات جلسه امروز برای حاشیه شهر مشهد، چهار محور داشت که شامل ایجاد مسکن مناسب برای جابه‎جایی در پهنه‎های خطرناک شهر، ایجاد زیرساخت‎های مناسب برای فضای کسب و کار، توسعه فضای سبز و بهبود سرانه‎های خدماتی در این مناطق است. کلائی عنوان کرد: یکی از مصوبات امروز تاکید بر همکاری دو نهاد بزرگ اوقاف و امور خیریه و آستان قدس رضوی برای در اختیار قراردادن زمین‎های بزرگ برای فضاهای کسب و کاری در مناطق حاشیه‎ای شهر بود. وی خاطرنشان کرد: شهرداری نیز نقش هماهنگی بین دستگاه‌ها را برعهده خواهد داشت همچنین تلاش می‎کنیم صاحبان زمین، نهادهایی مثل آستان قدس رضوی و اوقاف و امور خیریه با سرمایه‎گذاران ارتباط برقرار کنند تا فضای کسب و کار بزرگی در این مناطق شکل بگیرد. شهردار مشهدمقدس تاکید کرد: موضوعات کمربند شمالی شهر مشهد و سند پهنه‎بندی حریم هم امروز مطرح شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا یوسفی صبح سه شنبه در کارگروه مشترک اشتغال استان که در تالار پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، از پایان کار تدوین سند ملی کار شایسته خبر داد و گفت: این سند در راستای بهبود فضای کسب و کار و نیز اشتغال محور کردن سیاست‌های مالی و تجاری تدوین شده و در تدوین این سند دستگاه‌های مختلفی، از جمله سازمان برنامه و بودجه، بخش خصوصی، بانک مرکزی و … همکاری داشته‌اند. وی با یادآوری اینکه ایجاد زمینه برای دسترسی به فرصت‌های برابر برای زنان و مردان در دست‌یابی به کار مناسب از اهداف مهم سند ملی کار شایسته به شمار می‌رود، افزود: علاوه بر این، سند ملی کار شایسته اهداف دیگری ازجمله داشتن درآمد مکفی و مزد مناسب، رعایت حرمت و کرامت انسانی، آزادی انتخاب شغل، تضمین امنیت نیروی کار در محیط کار، ترویج کار مولد و سازنده و … را دنبال می‌کند. یوسفی با بیان اینکه سند ملی کار شایسته سند کاملی بوده و همه بخش‌ها ازجمله کارگران رسمی، مزدبگیر، کار در خانه و خوداشتغالی را شامل می‌شود، تصریح کرد: اگر بخواهیم به زوایای دیگر این سند نیم‌نگاهی بیاندازیم، خواهیم دید که مواردی چون تأمین امنیت شغلی، فرصت‌های برابر برای کار، ایجاد شرایط کاری سالم، تأمین امنیت شغلی، جبران خدمات و … را نیز همراهی می‌کند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مزیت سند ملی کار شایسته این است که متناسب با ظرفیت‌ها و سطح توسعه هر جامعه تأمین می‌شود، ادامه داد: موضوعات مختلفی در سند ملی کار شایسته به آن اشاره شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به موضوعاتی چون روابط اجتماعی و حقوق کارگران، امنیت اجتماعی و … اشاره کرد. حمید فرخی با یادآوری اینکه خوشبختانه در حوزه اشتغال اینترنتی اقداماتی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در این راستا انواع مدل‌های کسب و کار اینترنتی را داریم که شامل بنگاه‌های سنتی، بازاریابی متعامل و شخصی‌سازی، فیلترگذاری و … است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
امروز بر کسی پوشیده نیست که استان اصفهان با دارا بودن بیش از ۱۰۰ هزار واحد صنعتی و تولیدی از بزرگ‌ترین استان‌های صنعتی کشور به حساب می‌آید. اما سوالی که در این میان وجود دارد این است که آیا استان اصفهان سرمایه گریز است؟ طبق گفته نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی شهرستان اصفهان سرمایه‌گریز است و هر کسی که می‌خواهد در اصفهان سرمایه‌گذاری کند فرار می‌کند. فعالان اقتصادی استان هم بارها با اعلام اینکه سرمایه‌های پولی استان اصفهان اکنون برای سرمایه‌گذاری با سوددهی بیشتر به استان‌های دیگر منتقل می‌شود، این امر را باعث تزلزل پایه‌های اقتصادی اصفهان دانستنه‌اند. مضاف بر آن در سیاست‌های کلان کشور نسبت به استان اصفهان بی‌توجهی و بی‌مهری‌های زیادی انجام گرفته و هنوز هم ادامه دارد. این در صورتی است که استان اصفهان بیشترین پرداخت‌ها را به خزانه کشور دارد و کمترین منابع به آن تخصیص پیدا می‌کند.
ایلناایلنا1 روز قبل
بعد از سال ۸۳ که آخرین شورای عالی مهارت آموزی برگزار شد، جایی که در خصوص مهارت آموزی تصمیم گیری کند، نداشتیم که به ابتکار مجلس، امسال اولین جلسه شورای عالی مهارت با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: با توجه به اهمیت مهارت آموزی امیدواریم که اقبال به مهارت آموزی در سال‌های آینده بیشتر شود. وزارت کار نیز به مسئله مهارت آموزی توجه دارد و با سیاست جوانگرایی به موضوع مهارت آموزی کمک می‌کند. وی افزود: با توجه به فضای امروز در حوزه مهارت‌آموزی به عنوان سازمانی که آموزش مهارتی را می‌شناسد، سعی می‌کنیم با چالش‌های سیستم آموزشی مواجه نشویم. پاک‌سرشت درباره طرح مهارت‌آموزی سربازان گفت: این طرح از سال ۹۶ شروع شده و ۱۲۶ هزار و ۹۱۲ نفر از سربازان تاکنون آموزش مهارتی دیده‌اند و ۷۰ هزار نفر توانستند گواهینامه بگیرند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
از همین رو سرمایه‌گذار حاشیه چندان امنی برای سرامایه‌اش نمی‌بیند. رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا تصریح کرد: البته در ماه‌های اخیر با تدابیری که در وزارت صمت اندیشیده‌اند، نگاه به واردکننده نسبت به قبل تفاوت کرده است، ‌ با همین تسهیلات ایجاد شده در ستاد تنظیم بازار در آینده قیمت کاغذ چاپ و تحریر هم کاهش خواهد یافت. وی ادامه داد: من مخالفتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی ندارم، اما اگر قرار است ارز ۴۲۰۰ تومانی کاغذ باشد، ‌ نباید محدود باشد باید آنقدری باشد که بازار را اشباع کن، ‌ من با دوگانگی در نرخ ارز مخالفم. مطبوعات و نشر نیز هر کدام سالانه ۴۰ هزار تن کاغذ نیاز دارند. مابقی برای مصارف صنعتی‌، فاکتورهای فروش و سایر مصارف روزانه استفاده می‌شود.

هدف آمریکا و انگلیس از ایجاد تنش در هنگ کنگ +عکس

5+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

گزارش تسنیم|در هنگ کنگ چه می‌گذرد؟ / آمریکا و انگلیس اقتصاد چین را نشانه رفته‌اند + عکس

5+
تسنیمتسنیم1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تهران- استاندار تهران گفت: گسترش صنایع در استان تهران با مقررات دست و پاگیر به بن بست رسیده است. وی در خصوص قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتر استان تهران نیز بیان داشت: در کنار مقررات دست و پاگیر اداری گسترش صنایع در استان را با بن بست روبرو کرده است. استاندار تهران عنوان داشت: اگر صنعت‌گری از استان البرز اقدام به تأسیس کارخانه در حوالی ملارد کند برای او محدودیتی وجود ندارد اما صنعتگران تهرانی برای توسعه صنایع خود محدود هستند و این هم از مظلومیت استان تهران است. محسنی بندپی عنوان داشت: اداره کل محیط زیست استان تهران نامه‌ای را در ۱۵ بند به محیط زیست کشور ارسال کرده‌اند و با استدلال‌های علمی نوسازی صنایع را نیازمند اصلاح قانون ۱۲۰ کیلومتر است. استاندار تهران با بیان اینکه هنوز در خوشه سازی و برند سازی صنایع در استان تهران تا رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی در پیش داریم افزود: در این بین ارتقای کیفیت در این خصوص مهم‌ترین اصل است.
مهرمهر1 روز قبل
وی در خصوص قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتر استان تهران نیز بیان داشت: در کنار مقررات دست و پاگیر اداری گسترش صنایع در استان را با بن بست روبرو کرده است. استاندار تهران عنوان داشت: اگر صنعت‌گری از استان البرز اقدام به تأسیس کارخانه در حوالی ملارد کند برای او محدودیتی وجود ندارد اما صنعتگران تهرانی برای توسعه صنایع خود محدود هستند و این هم از مظلومیت استان تهران است. محسنی بندپی عنوان داشت: اداره کل محیط زیست استان تهران نامه‌ای را در ۱۵ بند به محیط زیست کشور ارسال کرده‌اند و با استدلال‌های علمی نوسازی صنایع را نیازمند اصلاح قانون ۱۲۰ کیلومتر است. وی گفت: در خصوص مالیات بر ارزش افزوده منطق و عدالت حکم می‌کند که این مالیات باید از مصرف کننده اخذ شود. استاندار تهران با بیان اینکه هنوز در خوشه سازی و برند سازی صنایع در استان تهران تا رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی در پیش داریم افزود: در این بین ارتقای کیفیت در این خصوص مهم‌ترین اصل است.
فارسفارس1 روز قبل
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد سراهای نوآوری به دنبال تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم است. این تعامل نعمت بزرگی برای دانشگاه آزاد اسلامی است که ان شاءالله بتوانیم از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم. عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: این دانشگاه دارای ظرفیت حضور منطقه‌ای، سازوکار غیردولتی و عزم جدی است که این توانمندی‌ها باعث می‌شود، دانشگاه آزاد اسلامی به سمت حل مسائل استان‌ها و مشکلات صنایع پیش برود. سرای نوآوری را با همکاری ترکیبی صنعت‌گران و دانشگاه طراحی، مدیریت و اجرایی می‌کنیموی با بیان اینکه سرای نوآوری را با همکاری ترکیبی صنعت‌گران و دانشگاه طراحی، مدیریت و اجرایی می‌کنیم، گفت: سرای نوآوری مبل و منبت سومین سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در کشور است که امیدوارم این سرا بتواند در حوزه کار خود موفق و در کشور پیشتاز باشد. وی افزود: برای معرفی صنایع، خدمات و محصولات دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال ایجاد دیجی کالای دانشگاه آزاد اسلامی هستیم تا کالاهای دانشگاه را در این شبکه معرفی کنیم و به فروش برسانیم.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با اشاره به لزوم تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین المللی در کشور، سککوک را پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار عنوان کرد. شایان تاکید کرد: در بانکداری دیجیتال باید به جای مشتری فکر کنیم، نیازهای او را تشخیص دهیم و در پروژه هایمان پیاده کنیم. امروز مشتری منتظر دریافت پیشنهادهایی از جانب بانک است که کسب و کار او را تحت تأثیر قرار دهد. این عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بیان کرد: استقرار بانکداری دیجیتال، به کاهش معوقات بانکی با امکان اعتبار سنجی دقیق‌تر می‌انجامد. برگزاری پانل پرسش و پاسخ با حضور اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران، پایان بخش این همایش یک روزه بود.

واحدهای تولیدی به بازار مطمئن در داخل کشور دسترسی دارند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی ادامه داد: در سال ۹۸ با توجه به این که واردات ما با یک سری مشکلات و محدودیت‌ها و نارسایی‌ها روبرو شده است، یک فرصت استثنایی برای واحد‌های تولیدی بوجود آمده و در داخل کشور بازار مطمئنی برای آن‌ها فراهم شده است. فهیمی گفت: اگر تولید کننده‌های ما حداقل‌ها را برای مصرف کننده فراهم کنند می‌توانند روی یک بازار مطمئن برای فروش تضمینی محصولات خود حساب کنند. وی با بیان این که بنگاه‌های تولیدی می‌توانند از طریق پیش فروش و فروش قطعی محصول خود اقدام کنند، افزود: یک اتفاق خوب هم برای بازار سرمایه در پی دارد و در این شرایط بازار سرمایه می‌تواند جریان نقدی بنگاه‌های تولیدی را فراهم کرده و بنگاه‌های تولیدی از روش‌های جدید تأمین مالی استفاده کنند. فهیمی گفت: در شرایط حاضر دسترسی ما به منابع خارجی به شدت محدود شده و سرمایه گذاری خارجی هم با مشکلاتی روبروست به همین دلیل امکان دسترسی به منابع جدید وجود ندارد و در شرایط حاضر استفاده از بازار سرمایه تنها گزینه و بهترین گزینه برای بنگاه‌های تولیدی است. وی ادامه داد: تأمین مالی از طریق بازار سرمایه هم منابع نقدی جامعه را کنترل می‌کند و هم نقدینگی را که به بخش‌های مخرب وارد می‌شود، به بخش کارآمد کشور اختصاص می‌دهد و به این شکل فرصت‌های مختلفی برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران بوجود می‌آورد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
مشکلات ساختاری، بیش از تحریم‌ها بر اقتصاد ایران اثر گذار بوده است. این مطلب، نگاه بسیاری از تحلیلگران اقتصادی در خصوص ارزیابی شرایط فعلی اقتصاد کشور و روند تولید است. حسن فروزان فرد، در رابطه با موانع پیش‌روی کسب و کار کشور در شرایط فعلی اقتصادی کشور افزود: اگرچه در شرایط خاص اقتصادی قرار دادیم اما مشکلاتی که در فضای فعلی اقتصاد کشور وجود دارد تنها ناشی از تحریم نبود، بلکه به دلیل انباشت مشکلات ساختاری است که سال‌ها برای حل آن تدبیری اندیشیده نشده است. رئیس کمیسیون مبارزه با فساد و حمایت قضایی اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: به واسطه همین مشکلات ساختاری تولید سود آور نیست و این موضوع ارتباط به تحریم‌ها و گرفتاری‌های جدید ندارد. فروزان فرد بیان داشت: مکانیزم‌های اقتصاد کلان ما در طول ۴۰ سال گذشته نتوانسته پیام مثبتی را به فعالان اقتصادی برای توسعه در حوزه سرمایه‌گذاری عمومی ارائه کند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی افزود: داخلی سازی یک فرآیند و کار بلند مدت است که از قوانین کشور شروع، با تخصیص اعتبارات قوت و با جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان شدت و اعتبار می‌گردد؛ نه اینکه امروز دستور بخواهیم داخلی سازی انجام دهیم و انتظار داشته باشیم فردا محصولاتمان داخلی شود. تمامی قطعه سازان باید به سمت دانش بنیان شدن حرکت و از پتانسیل دانش داخلی و بین المللی استفاده نمایند. در مرحله‌ی اول باید کپی کاری هوشمندانه با بررسی دقیق نمونه‌های به روز خارجی در دستور کار قرار بگیرد. تقویت واحدهای توسعه و تحقیق همراه با تجهیزات آزمایشگاهی لازم بطوریکه تفکر ابداع و نوآوری در ذهن نیروی کار مجرب نهادینه گردد. مشوق‌های لازم برای موارد ایراد شده با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت بانکی، تخفیفات گمرگی و مالیاتی و تامین اجتماعی از طرف دولت و سیاست گذارن در نظر گرفته شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی پارک علم وفناوری استان، در این دیدار دکتر کشمیری با تاکید بر ظرفیت پارک‌های علم و فناوری در توسعه نوآوری و فناوری نقش پارک‌ها را در امر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان کشور ارزنده و بی‌بدیل عنوان نمود. وی با اشاره به حمایت‌های استانی از پارک علم و فناوی چهارمحال و بختیاری، موقعیت پروژه پردیس پارک علم و فناوری استان را ویژه دانست و تاکید کرد: این پروژه به عنوان مهمترین زیر ساخت فناوری در استان، برای رسیدن به نقطه قوت نیاز به حمایت بیشتر از سوی مسئولین استان دارد. قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تصریح کرد: طی ۲۶ مورد بازدید از پارک‌های علم و فناوری کشور، هر کجا حمایت مسئولین استان از پارک‌های علم و فناوری صورت گرفته است شاهد رونق فضای کسب و کار و اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در شرکت‌های فناور و دانش بنیان هستیم. کشمیری حضور صد در صدی بخش خصوصی، طرح‌های خلاقانه، توسعه اقتصاد دانش بنیان و حضور نسل جوان را از مهمترین مزیت‌های پارک‌های علم و فناوری عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد با توجه به پتانسیل‌های استان چهارمحال و بختیاری و نگاه مثبت مسئولین شاهد شکوفایی فضای کسب و کار در استان باشیم. دکتر مهدی کشمیری قائم‌مقام معاون پژوهش و فناوری و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ابتدای سفر خود از مرکز رشد واحدهای فناور، مرکز نوآوری صنعتی و ساختمان استقرار شرکت‌های پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری بازدید و با برخی از واحدهای فناور از نزدیک گفتگو کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که سرای نوآوری، مدل دانشگاه آزاد برای تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد سراهای نوآوری به دنبال تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم است. این تعامل نعمت بزرگی برای دانشگاه آزاد اسلامی است که ان شاءالله بتوانیم از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم. عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: این دانشگاه دارای ظرفیت حضور منطقه‌ای، ساز و کار غیر دولتی و عزم جدی است که این توانمندی‌ها باعث می‌شود دانشگاه آزاد اسلامی به سمت حل مسائل استان‌ها و مشکلات صنایع پیش برود. سرای نوآوری را با همکاری ترکیبی صنعتگران و دانشگاه طراحی، مدیریت و اجرایی می‌کنیموی با بیان اینکه سرای نوآوری را با همکاری ترکیبی صنعت‌گران و دانشگاه طراحی، مدیریت و اجرایی می‌کنیم، گفت: سرای نوآوری مبل و منبت سومین سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در کشور است که امیدوارم این سرا بتواند در حوزه کار خود موفق و در کشور پیشتاز باشد. وی افزود: برای معرفی صنایع، خدمات و محصولات دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال ایجاد دیجی کالای دانشگاه آزاد اسلامی هستیم تا کالاهای دانشگاه را در این شبکه معرفی کنیم و به فروش برسانیم.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل۴۴ قانون اساسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، گفت: در جلسه‌ای که با حضور دکتر لاریجانی، روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس، وزاری اقتصادی دولت، مسئولان سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی برگزار شد، مقرر گردید؛ کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مباحث مربوط به رونق تولید را پیگیری کند. کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی باید راهکارهای مطرح شده برای رونق تولید را با وزارتخانه‌ها و کمیسیون‌های مربوطه بررسی کرده و به جمع بندی نهایی برسدنماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون ویژه حمایت از تولید، مرکز پژوهش‌ها و اتاق اصناف گزارشی مبنی بر راهکارهای رونق تولید ارائه کردند، افزود: کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی باید راهکارهای مطرح شده را با وزارتخانه‌ها و کمیسیون‌های مربوطه بررسی کرده و به جمع بندی نهایی برسد. تولیدکنندگان استانی چالش‌ها و موانع پیش روی تولید را گزارش کنندعضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولیدکنندگان استانی نیز باید چالش‌ها و موانع پیش روی تولید را گزارش کنند، اظهار کرد: باید مسائلی مانند بهبود فضای کسب و کار، بیمه، مالیات و … که در رونق تولید موثر است، مورد بررسی قرار گیرد. وی ادامه داد: در جلسه روز گذشته، خط مشی آینده کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی برای رونق تولید تبیین شد. گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی درباره رونق تولید ظرف یک ماه آینده به رییس مجلس ارائه می‌شودرئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل۴۴ قانون اساسی تصریح کرد: کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی باید موضوعاتی که در گزارش مرکز پژوهش‌ها، اتاق بازرگانی و دستگاه‌های اجرایی مطرح شده را بررسی و به راهکار نهایی برای تحقق رونق تولید در تمامی بخش‌ها دست یابد تا گزارش مربوطه ظرف یک ماه آینده به رییس مجلس ارائه شود. /پایان پیام

به انتهای لیست رسیدید