فعالان اقتصادی

فعالان اقتصادی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، عملیات بازار باز با کنار گذاشتن سیاست تعیین دستوری نرخ سود بانکی، اجازه می‌دهد نرخ سود در کانال مشخصی نوسان داشته باشد و همچنین نظام بانکی کشور را سروسامان دهد. » یکی از مدیران بانکی درباره احتمال افزایش نرخ سود سپرده بانکی گفته بود: «بانک مرکزی فعلا برنامه‌ای برای افزایش نرخ سود سپرده ندارد، هرچند که وقتی نرخ تورم افزایش یابد، این نرخ سود، جذابیت خود را برای مردم از دست خواهد داد، اما اگر نرخ سود سپرده افزایش پیدا کند، در طرف مقابل نرخ سود تسهیلات بانکی نیز افزایش پیدا می‌کند. » فرآیند عملیات بازار باز به این صورت است که در مواقع افزایش (کاهش) تقاضای ذخایر بانک‌ها که احتمال انحراف نرخ سود بازار بین بانکی (قیمت ذخایر) از میزان هدف‌گذاری وجود دارد، بانک مرکزی از طریق خرید (فروش) اوراق بهادار و عرضه (جمع‌آوری) ذخایر، نرخ سود بازار را به حول و حوش نرخ سیاستی هدف‌گذاری شده هدایت می‌کند. براساس سازوکار طراحی شده، بانک مرکزی برای ایجاد دامنه مجاز نرخ سود بازار (کریدور نرخ سود)، کف نرخ کریدور را به عنوان نرخ پذیرش ذخایر مازاد بانک‌ها (سپرده‌گیری از بانک‌ها) و سقف نرخ کریدور را به عنوان نرخ تزریق نقدینگی (وام‌دهی در قبال اخذ وثایق نقدشونده به بانک‌ها) تعیین می‌کند. گزارش ویژه خبرانلاین از جزییات تازه در خصوص مکانیزم تعیین نرخ سود بانکی را اینجا بخوانید.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
باید با خدمت کردن به نظام اقتصادی کشور به خون شهدای شهرهایی همچون اصفهان احترام بگذاریم و وفادار باشیم. حداقل کاری که می‌توانیم بکنیم این است که تولید در سال ۹۸ به میزان تولید در سال ۹۷ باشد. باید از ظرفیت خود استان اصفهان استفاده کنید و روسای شعبه بانک‌های اصفهان باید به رونق تولید در این استان کمک کنند. اصفهانی منابع کم ندارند و باید با فعال سازی این منابع از ظرفیت‌های صنعتی و اقتصادی استان به شکل حداکثری استفاده شود. مستثنی بودن چک‌های تولیدی در طرح رونق تولید سال ۹۸ حذف شده و باید این قاعده به طرح رونق تولید باز گردد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
مینی بوس و کامیونت شیلر بهمن دیزل به ترتیب با قیمت ۳۹۰ و ۲۷۳ میلیون تومان به بازارعرضه شوند؛ هر دو محصول بهمن دیزل براساس استانداردهای یورو۴ و۵ تولید شده‌اند. گفتنی است کامیونت بهمن دیزل از ظرفیت بار ۳۲۰۰ کیلوگرم برخوردار بوده و از موتور ۳۷۶۰ سی سی به لطف توربوشارژ با قدرت ۱۴۱ اسب بخار بهره می‌برد. امکان تجهیز این محصول تازه وارد بهمن دیزل به کاربری‌های یخچال، آتش نشانی، کمپرسی، خودروبر، حمل نوشابه، مسقف فلزی، و باری فلزی و چوبی وجود دارد. در گروه بهمن حدود ۱۰۰۰ نفر جذب این شرکت شده و سالن‌های تولید دو برابر افزایش پیدا کرده است. بهمن دیزل هیچ مشکلی براى ارائه محصول ندارددر ادامه کمالى، مدیر پروژه شیلر در این مراسم درباره جزییات پلتفرم دو محصول جدید بهمن دیزل توضیح داد: کامیونت و مینى بوس شیلر دو محصول جدید گروه بهمن هستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
سعید اسلامی بیدگلی دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری کشور و عضو شورای عالی بورس با اشاره به دغدغه‌های موجود فعالان اقتصادی گفت: بخشی از مشکلات فعلی بازار سرمایه مربوط به ریسک‌ها،، سیاست گذاری‌ نهادهای دولتی و حاکمیتی که در سطح کلان اقتصاد کشور به بازار سرمایه تحمیل می‌شود، ایجاد شده است. او ادامه داد: بخش دیگر مشکل‌های مربوط به رابطه بازار سرمایه با سایر نهادهای حاکمیتی مانند مشکل‌هایی نظیر مسائل مالیاتی، نهادهای بازار سرمایه، بانک مرکزی و مسائلی که با وزارت صمت است که سعی کردیم این موضوعات را مطرح و به استحظار وزیر برسانیم. او ادامه داد: خوشبختانه گزارش‌های مرتبط و دوره‌ای از طرف افراد بازار سرمایه ارائه می‌شود از شفافیت خوبی برخوردار است و این حسابرسی از طرف افراد معتمد بورس به صورت دوره‌ای ارائه می‌شود. دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری کشور و عضو شورای عالی بورس گفت: فعالان بازار سرمایه به هیچ عنوان دنبال معافیت مالیاتی نیستند و تمامی مالیات‌ها در لحظه معاملات پرداخت می‌کنند. دریک اقتصاد سالم وجود سیستم مالی کارآمد در توزیع مناسب سرمایه و منابع مالی نقش اساسی دارد.
مهرمهر5 ساعت قبل
وی عنوان کرد: با فضای همدلانه‌ای که امروز در یزد حاکم است و مشارکتی که امروز در زنان می‌بینیم، امیدواریم در آینده بتوانیم نقش آفرینی زنان در عرصه‌های مختلف را بیش از پیش شاهد باشیم. استاندار یزد ادامه داد: در برخی شهرستانها حضور و نقش آفرینی زنان بسیار زیاد است و در جلسات شورای اداری حضور زنان مدیر محسوس است. طالبی یادآور شد: این تاکید را به فرمانداران داشتیم که از زنان در فرصت‌های ادارات شهرستانی حداکثر استفاده را داشته باشند و در استان نیز در این مسیر حرکت خواهیم کرد. وی اظهار داشت: در حوزه صنعت، زنان مدیران عامل بسیار خوبی در حوزه اقتصادی هستند و همگرایی خوبی نیز بین فعالان اقتصادی زن شکل گرفته که زمینه پیشرفت آنها را فراهم می‌کنم. استاندار یزد تصریح کرد: امیدواریم با همه برنامه هایی که در استان داریم و حمایت هایی که معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری دارند، زمینه نقش آفرینی بیشتر زنان را در حوزه‌های مختلف فراهم کند و یزد در این زمینه سرآمد باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
رحیم بنامولایی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز ظهر امروز در جمع فعالان اقتصادی از تجارت به عنوان مهمترین حلقه اتصال زنجیره تولید به بازارهای داخلی و خارجی نام برد و عدم استفاده از نظرات بخش خصوصی در اصلاح لایحه تجارت را مورد گلایه قرار داد. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز ادامه داد: تحقق شعار محوری رونق تولید و اشتغال مستلزم دخالت دادن نظرات کارشناسان بخش‌های تولید، عرضه و صادرات در تصمیمات مهم اقتصادی از جمله لایحه مهم اصلاح قانون تجارت است. وی تصریح کرد: حاصل تلاش پرسنل کارخانجات در تولید محصول در صورتی رونق در اقتصاد را به دنبال خواهد داشت که تجار و بازرگانان ما به ویژه در بحث صادرات از قانون تجارت قوی و بدون نقص برخوردار باشند. بنامولایی اظهار کرد: علیرغم فرمایشات مقام معظم رهبری و نیز تأکید سران قوا در استفاده از نظرات بخش خصوصی در تصمیمات اقتصادی، در موارد عدیده‌ای این تصمیمات بدون شور و مشورت با این بخش اتخاذ می‌شود. وی تأکید کرد: با توجه به شرایط روز اقتصاد و فناوری‌های نوین در بحث تجارت، استفاده از نظرات بخش تولید در اصلاح قانون تجارت ضمن جلوگیری از رانت و مفاسد اقتصادی، قطعا موانع گسترش تجارت بین المللی را برطرف و بستر را برای شفاف سازی سرمایه گذاری‌ها فراهم می‌کند.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
معاون گردشگری میراث فرهنگی استان همدان گفت: اجلاس جهانی راه ابریشم زمینه را برای ثبت جهانی یکی از آثار تاریخی همدان هموار می‌کند. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان همدان با بیان اینکه طی سال‌های گذشته جلسات مختلفی برگزار و چند پرونده در استان همدان برای ثبت جهانی مدنظر قرار گرفت، گفت: از جمله پرونده‌های تهیه شده تپه تاریخی هگمتانه به عنوان قدیمی‌ترین پایتخت ایرانی است. وی با بیان اینکه معبد نوشیجان به عنوان تنها معبد سالم باقیمانده از دوره مادها نیز برای ثبت جهانی پرونده دارد، گفت: البته معابد دوره ماد را به صورت زنجیره‌ای می‌توانیم ثبت کنیم اما معبد نوشیجان به تنهایی هم ظرفیت ثبت جهانی دارد. وی به دستکندهای همدان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه دستکندهای همدان به ویژه ارزانفود به علت قرار گرفتن در ضلع شرقی الوند به عنوان منظر طبیعی برای ثبت جهانی مد نظر است، گفت: غار علیصدر نیز به عنوان یک اثر طبیعی در زمره این آثار قرار دارد. خاکسار اضافه کرد: پرونده‌ها تهیه و ارسال شده اما از آنجا که هر سال یک اثر از هر کشور ثبت جهانی می‌شود آثار همدان در بین اولویت‌های ایران نیست که امیدواریم در اجلاس جهانی جاده ابریشم یکی از آثار همدان را معرفی شود و مورد پذیرش قرار گیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
تحریم‌های آمریکا این بار بانک مرکزی را نشانه رفته است؛ اقدامی که فعالان اقتصادی آن را «تکراری» و «بی‌اثر» می‌دانند. اعتمادآنلاین| شب گذشته (جمعه) وزارت دارایی آمریکا مجددا چند نهاد بانکی، از جمله بانک مرکزی ایران را تحریم کرده است. پس از این تحریم، «عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود نوشت: «تجارت و مبادلات مالی کشور از راه‌هایی انجام می‌شود که عملا از سوی آمریکایی‌ها غیرقابل تحریم است». تحریم‌ بانک مرکزی موضوع جدیدی نیست «علی نقیب» عضو کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران در این زمینه به ایرنا گفت: چند سال است که ما تحریم هستیم. نقیب اقدام اخیر ترامپ را «غیر دقیق» خواند و افزود: بانک مرکزی عملا پیش‌تر هم تحریم شده بود ولی ما همواره مسیر خود را رفته‌ایم و به بن‌بست نرسیده‌ایم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، عباس آرگون در مورد اصلاح یا تغییر قانون تجارت، گفت: قانون تجارت یک قانون مادر در اقتصاد هر کشور به حساب می‌آید و مهمترین قانون کشور در حوزه موضوعات تجاری و بازرگانی است. عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: علیرغم قدیمی بودن قانون مذکور، قانون تجارت قانون خوبی است اما با توجه به پیشرفت جوامع سرعت تغییر و تحولات در عرصه‌های اقتصادی و گسترده شدن روابط بین‌المللی، پیچیده شدن قراردادهای تجاری، اصلاح و تغییر این قانون امری ضروری است. آرگون اظهار داشت: براساس تصمیم کمیسیون قضایی و با توجه به حجم بالای این قانون مقرر شد این قانون در چند مرحله مورد بررسی قرار گیرد که بر این اساس فصل کتاب‌ قراردادهای تجاری با ۳۳۱ ماده در دستور کار مجلس قرار گرفت و در مدت بسیار کوتاهی به تصویب رسید. عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه با توجه به قدیمی بودن قانون مذکور بخش‌هایی از این قانون پاسخگوی نیازهای روز نیست گفت: بنابراین ضروری است برای اجرای مؤثر فرآیند اصلاح قانون تجارت ضمن دقت و شفافیت در منطق حاکم بر نگارش قانون جدید نظرات فعالان اقتصادی بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد تا مشکلات گذشته از محل اجرای قانون تجارت که بر فضای کسب و کار کشور ایجاد شده برطرف شود و اینگونه نباشد که با تصویب لایحه جدید قانون تجارت مشکلات جدیدی بر این بخش حاکم شود. وی اظهار داشت: تدوین یک قانون تجارت مترقی نیازمند برخورداری از نظرات خبرگان و فعالان بخش اقتصادی و حقوقدانان آشنا به این بخش است تا از این طریق تمام جنبه‌های مورد نظر در قانون مذکور مورد توجه قرار گیرد تا شاهد اصلاح و بهبود قانون تجارت کشور باشیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین8 ساعت قبل
فردین آقا بزرگی گفت: جذابیت، طراوات و شادابی بازارهای مالی، بازار سرمایه و بورس مشخص‌ترین عامل برای رسیدن به یک اقتصاد شکوفا و رو به رونق استقدس آنلاین: فردین آقا بزرگی کارشناس بورس در گفت‌وگوی پیش رو چرایی اصلاح قوانین بازار پایه فرابورس را بیان کرده است که در ادامه می‌خوانید. از مقطع اجرای ابلاغیه و قانون طبیعتا رویه تغییر کرد، هر چند که با چهار روز اعمال قانون کردن به هیچ عنوان نمی‌توان نتیجه گرفت اعمال مقررات جدید به ضرر و زیان منتهی شده است. از واقعیت‌های حال حاضر فعالان بازار به صورت کامل می‌توانند بهره مند شوند. با اعمال قوانین جدید یکی از ریسک‌های بزرگ بازار بورس تا حدود زیادی برطرف شده و برطرف خواهد شد. انتهای پیام/
فارسفارس8 ساعت قبل
مسعود خوانساری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد لایحه قانون تجارت گفت: لایحه قانون تجارت یک قانون مادر است که ۸۰ سال از عمرش می‌گذرد و همه فعالان اقتصادی با این قانون کاملا آشنایی دارند. رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: بنابراین تغییر در چنین قوانین مادری نیاز به کار کارشناسی دارد و حتما هر گونه تغییر و اصلاحی در آن باید با مشورت کارشناسان اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و اهالی کسب و کار انجام شود. وی افزود: عجولانه تصویب کردن این قانون بدون توجه به نظرات افراد خبره ممکن است منجر به اشکالاتی در اقتصاد کشور بشود و به همین بخش خصوصی موافق عجولانه تصویب کردن لایحه تجارت نیست و خواستار تصویب آن به صورت کاملا کارشناسی است. انتهای پیام/
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، هادی خانی اظهار داشت: فرار مالیاتی یک نوع دروغگویی، کلاهبرداری، دست در جیب مردم کردن، بهم زدن توازن اقتصادی و ایجاد کردن اختلال در بودجه کشور است. مدیرکل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: خوشبختانه امروز هماهنگی بسیار خوبی با دستگاه‌های اجرایی ذیربط برای مبارزه با فرار مالیاتی در کشور شکل گرفته و با شتاب و سرعت بیشتری در حال انجام است. خانی تصریح کرد: این نوع برنامه ریزی‌ها و سیاست‌ها برای حمایت از تولید در دستور کار سازمان امور مالیاتی قرار دارد. وی گفت: لازمه حمایت واقعی از تولید مبارزه جدی با فعالیت‌های اقتصادی زیرزمینی و فرارهای مالیاتی است. خانی یادآورشد: به طورکلی از این طریق به فعالان اقتصادی و مودیان مالیاتی پیام خواهیم داد که سازمان امور مالیاتی اشراف کامل به فعالیت‌های اقتصادی آنان دارد و انتظار می‌رود خود مودیان نهایت همکاری را با سازمان داشته باشند و در ارائه اظهارنامه و همچنین اسناد و مدارک مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی به نظام مالیاتی اهتمام بیشتری مبذول دارند.
مهرمهر10 ساعت قبل
وی با بیان اینکه معبد نوشیجان به عنوان تنها معبد سالم باقی مانده از دوره مادها نیز برای ثبت جهانی پرونده دارد، گفت: البته معابد دوره ماد را به صورت زنجیره‌ای می‌توانیم ثبت کنیم اما معبد نوشیجان به تنهایی هم ظرفیت ثبت جهانی دارد. وی بیان کرد: برگزاری همایش جهانی راه ابریشم فرصتی است که در ادامه نشست‌های بین‌المللی سال ۲۰۱۸ در همدان ایجاد شده و باید نهایت استفاده را از آن برد. حضور سران سازمان یونسکو در همایش جهانی راه ابریشمخجسته با بیان اینکه حضور سران سازمان یونسکو در همایش جهانی راه ابریشم باید مغتنم شمرده شود، اضافه کرد: متاسفانه همدان با ۱۸۰۰ جاذبه تاریخی و طبیعی ثبت جهانی ندارد که این امر نشان دهنده غفلت مسئولان این حوزه است. وی با بیان اینکه چندین اثر استان از جمله تپه هگمتانه و غار علی‌صدر قابلیت ثبت جهانی دارند عنوان کرد: در همایش جهانی راه ابریشم باید ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی همدان به اعضای یونسکو و مهمانان این همایش معرفی شوند. با این تفاسیر پر واضح است که باید ظرفیت همایش جهانی راه ابریشم برای ثبت جهانی آثار تاریخی و طبیعی همدان و جذب گردشگران خارجی را مغتنم شمرد و از این مسیر راه را برای ثبت جهانی یک اثر از همدان هموار کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی مروی، در خصوص لایحه جدید قانون تجارت و تغییرات اساسی این لایحه با قانون تجارت سابق اظهار کرد: لایحه فعلی تجارت، قانون موجود تجارت را به طور کامل کنار گذاشته و مفاهیم مبنایی بسیاری مانند قراردادها یا امکان ورود به قراردادها یا امکان ادعای طرفین روی قراردادها را متحول کرده است. تغییر قانون تجارت «یک‌شبه» امکان‌پذیر نیستوی با بیان اینکه قانون تجارت را شاید بتوان مهم‌ترین قانون در حوزه اقتصاد توصیف کرد چرا که سایر قوانین مادر مانند قوانین مالیاتی یا قوانین پولی و بانکی همگی متاثر از قانون تجارت هستند، با انتقاد از تغییر یکباره این قانون مادر افزود: نزدیک به نه دهه است که قانون فعلی تجارت مورداستفاده بوده و بسیاری از سازوکارهای اجرایی نهادهای رسمی نیز بر این اساس شکل گرفته است و تغییر این قانون به صورت یک شبه اصلا امکان‌پذیر نیست. مضافا اینکه مواد تصویب شده لایحه جدید تجارت تبعات بنیاد برافکنی در نظام اقتصادی کشور خواهد داشت. ملاحظه دوم هم این است که ترجیحا باید قانون فعلی، مبنا قرار گیرد و سعی شود جاهایی که نیاز به تغییرات دارد، بر روی همان قانون قبلی، اصلاحات اعمال شود. نهایتا، اینکه اگر تلاش‌ها در این دو مورد ناموفق بود باید دست به دامن شورای نگهبان و مجمع تشخیص شویم.
فارسفارس10 ساعت قبل
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه بخش هایی از لایحه تجارت بدون نظرخواهی از فعالان بخش خصوصی به تصویب رسیده است، گفت: تدوین یک قانون تجارت مترقی نیازمند برخورداری از نظرات خبرگان، فعالان بخش اقتصادی و حقوقدانان آشنا با اقتصاد و تجارت است. عباس آرگون در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد اصلاح یا تغییر قانون تجارت، گفت: قانون تجارت یک قانون مادر در اقتصاد هر کشور به حساب می‌آید و مهمترین قانون کشور در حوزه موضوعات تجاری و بازرگانی است. عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: علیرغم قدیمی بودن قانون مذکور، قانون تجارت قانون خوبی است اما با توجه به پیشرفت جوامع سرعت تغییر و تحولات در عرصه‌های اقتصادی و گسترده شدن روابط بین‌المللی، پیچیده شدن قراردادهای تجاری، اصلاح و تغییر این قانون امری ضروری است. وی با اشاره به سابقه بیش از یک دهه‌ای لایحه تجارت در مجلس گفت: لایحه قانون تجارت توسط دولت اصلاحات در سال ۱۳۸۴ تقدیم مجلس شد و در اواخر سال ۹۰ به تصویب مجلس رسید و در سال ۹۱ با اجرای آزمایشی آن به مدت ۵ سال موافقت شد و سپس برای شورای نگهبان ارسال و شورای نگهبان هم با ایراد اصل هشتاد و پنجم آن را به مجلس عودت داد و برای رفع این ایراد لازم بود تا در صحن علنی مجلس این قانون بررسی و تصویب شود. وی اظهار داشت: تدوین یک قانون تجارت مترقی نیازمند برخورداری از نظرات خبرگان و فعالان بخش اقتصادی و حقوقدانان آشنا به این بخش است تا از این طریق تمام جنبه‌های مورد نظر در قانون مذکور مورد توجه قرار گیرد تا شاهد اصلاح و بهبود قانون تجارت کشور باشیم.

بازار آزاد رقابتی یا سوداگرایی نهادی

4+
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
۲. بن علی ییلدرم از موسسین حزب عدالت و توسعه و از مهم‌ترین چهره‌های حزب عدالت و توسعه و همواره مورد اطمینان و وثوق اردوغان بوده است. او هنوز هم از اعضای مهم حزب عدالت و توسعه است و روابط خوبی با اردوغان دارد. او هنوز هم در حزب عدالت و توسعه است و از چهره‌های مورد وثوق اردوغان به شمار می‌رود. ۷. غالب انصاری اوغلوانصاری اوغلو بارها به عنوان نماینده دیاربکر به مجلس راه یافته و در حزب عدالت و توسعه موقعیت خوبی داشته است. انصاری اوغلو هنوز هم در حزب عدالت و توسعه است و از جایگاه خوبی نزد اردوغان برخوردار است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴12 ساعت قبل
ساعت ۲۴-رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با اشاره به اقدامات مقتدرانه و عدالت جویانه ریاست قوه قضائیه علیه فساد گفت: نباید پدیدۀ فساد اقتصادی را ساده انگاشت و از کنار آن بی خیال و به سادگی عبور کرد، بلکه باید با فساد شدیدا برخورد و مفسدین را نابود کرد. پس با وجود خطر بزرگی که فساد کشور و نظام را تهدید میکند نباید پدیدۀ فساد اقتصادی را ساده انگاشت و از کنار آن بی خیال و به سادگی عبور کرد، بلکه باید با فساد شدیدا برخورد و مفسدین را نابود و از ریشه خشکاند. * بخشنامه جدید رئیس قوه قضائیه درباره نحوۀ احضار مدیران و اشخاص حقوقی و حفظ حرمت مدیران و عدم لطمه زدن به کار شرکتها و نام و برند آنها. علیپور اظهار داشت: آیا به نظر شما بزرگواران با اعدام این افرادی که نام بردم، ریشۀ فساد اقتصادی در کشورمان خشک شد؟ نه خیر!! در این راستا قوه قضائیه و مجلس محترم میتوانند از نظرات علما و مراجع بزرگوار تقلید نیز استفاده کنند تا قوانین جدید منافاتی با موازین اسلام و قانون اساسی نداشته باشد.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
علی مروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در خصوص لایحه جدید قانون تجارت و تغییرات اساسی این لایحه با قانون تجارت سابق اظهار کرد: لایحه فعلی تجارت، قانون موجود تجارت را به طور کامل کنار گذاشته و مفاهیم مبنایی بسیاری مانند قراردادها یا امکان ورود به قراردادها یا امکان ادعای طرفین روی قراردادها را متحول کرده است. تغییر قانون تجارت «یک‌شبه» امکان‌پذیر نیستوی با بیان اینکه قانون تجارت را شاید بتوان مهم‌ترین قانون در حوزه اقتصاد توصیف کرد چرا که سایر قوانین مادر مانند قوانین مالیاتی یا قوانین پولی و بانکی همگی متاثر از قانون تجارت هستند، با انتقاد از تغییر یکباره این قانون مادر افزود: نزدیک به نه دهه است که قانون فعلی تجارت مورداستفاده بوده و بسیاری از سازوکارهای اجرایی نهادهای رسمی نیز بر این اساس شکل گرفته است و تغییر این قانون به صورت یک شبه اصلا امکان‌پذیر نیست. مضافا اینکه مواد تصویب شده لایحه جدید تجارت تبعات بنیاد برافکنی در نظام اقتصادی کشور خواهد داشت. ملاحظه دوم هم این است که ترجیحا باید قانون فعلی، مبنا قرار گیرد و سعی شود جاهایی که نیاز به تغییرات دارد، بر روی همان قانون قبلی، اصلاحات اعمال شود. نهایتا، اینکه اگر تلاش‌ها در این دو مورد ناموفق بود باید دست به دامن شورای نگهبان و مجمع تشخیص شویم.
برنابرنا16 ساعت قبل
عناوین مهم‌ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می‌کنیم. به گزارشگروه خبر خبرگزاری برنا، عناوین مهمترین اخبار مناطق آزاد به تاریخ (۲۳ تا ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۸) به این شرح است: دبیرخانه شورا: - مرتضی بانک در «نهمین نشست کمیسیون فنی تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات»: بورس بین الملل در مناطق آزاد تا دهه فجر امسال راه اندازی می‌شود / مناطق آزاد ۳۰ خدمت الکترونیکی جدید به فعالان اقتصادی ارائه می‌کنند/ محمد امین اله داد دبیر کمیته راهبردی فناوری اطلاعات: استقرار سامانه‌های جدید الکترونیکی در مناطق آزاد / رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد: دستاوردهای مناطق آزاد در حوزه آی تی مثال زدنی است- با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور «نشست مدیران نظارت و بازرسی سازمان‌های مناطق آزاد کشور» در محل دبیرخانه شورا برگزار شد- در جلسه هیات وزیران به ریاست دکتر روحانی تصویب شد: تعیین مناطق ویژه «کشتی سازی خلیج فارس» و «صنایع انرژی بر پارسیان» به ‌عنوان اسکله مجاز ورود و خروج کالا و مسافر- علی حسنلو مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی از تهیه دستورالعمل فعالیت و حمایت از آرت رزیدنسی‌های بین المللی در مناطق آزاد خبر دادمنطقه آزاد ارس: - منطقه آزاد ارس عضو سازمان جهانی گردشگری شد- مذاکرات هیئت اقتصادی ارزروم ترکیه با مدیران منطقه آزاد ارس به منظور بررسی و مذاکره در زمینه سرمایه گذاری و همکاری‌های دوجانبه- حضور فعالان و سرمایه گذاران حوزه کشاورزی ارس در دومین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، دامپروری و تجهیزات مرتبط ارزروم ترکیه / این نمایشگاه تا ۳۱ شهریورماه برپاست- با حضور علی حسنلو مدیر هنری دبیرخانه شورایعالی و داوران جشنواره تئاتر خیابانی ارس؛ اولین جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره‌های ارس با موضوع هفتمین جشنواره خیابانی منطقه برگزار شد- اولین کنفرانس نقش مناطق آزاد در توسعه کشور ۲۷ آبان ماه به میزبانی منطقه آزاد ارس برگزار می‌شودمنطقه آزاد اروند: - معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان خبر داد: انتخابات هیئت رئیسه اتاق اصناف آبادان سوم مهرماه برگزار خواهد شد- با حضور طمیمیان رئیس ستاد اربعین؛ بازدید اعضای ستاد اربعین منطقه آزاد اروند از مسیر تردد زوار / برگزاری نشست کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین حسینی آبادان و خرمشهر- مدیر محیط زیست، سلامت و بهداشت سازمان در گفت‌وگو با اقتصاد۲۴: گردشگری سلامت در منطقه آزاد اروند، توسعه دهنده اقتصاد گردشگری- مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد ۳۸ درصدی تخلیه و بارگیری در این بندر خبر داد- نماینده مردم خرمشهر در مجلس در نشست خبری با خبرنگاران: ابلاغ کد وارداتی به گمرک ایران در خرمشهرمنطقه آزاد انزلی: - رضا مسرور در حاشیه بازدید از دفتر خبرگزاری فارس: افزایش ترانزیت، درآمد ارزی و تبدیل به بورس کالا استراتژی منطقه آزاد انزلی- مدیرعامل سازمان در گفت و گو با خبرنگار هفته نامه اخبار آزاد مناطق: مجتمع بندری کاسپین، چشم‌اندازی روشن در معادلات ترانزیتی کشور- ۲۸ و ۲۹ شهریور ماه دومین همایش ملی فریلند به میزبانی منطقه آزاد انزلی برگزار شد- رونق کریدور چین، قزاقستان، ایران | پهلوگیری بیستمین کشتی تجاری در مجتمع بندری کاسپین- پهلوگیری کشتی پاتریس حامل ۷۷ کانتینر تجاری از مسیر کریدور جدید چین قزاقستان ایران در بندرکاسپینمنطقه آزاد چابهار: - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان از اختصاص ۳۰۰ میلیون یورو جهت تکمیل پروژه راه آهن چابهار زاهدان میلک خبر داد- برگزاری دوره‌های دکترای حرفه‌ای مدیریت هتلداری و جهانگردی و کسب‌وکارهای خرد و متوسط در تراز جهانی توسط دانشگاه بین‌المللی چابهار- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان: توسعه بندر چابهار موجب تقویت همکاری‌های بین المللی می‌شود- در حاشیه شانزدهمین دور مشورت‌های سیاسی بین وزارتخانه‌های امور خارجه ایران و هند | معاونان وزارت امور خارجه هند و ایران روند پیشرفت پروژه چابهار را بررسی کردند- معاون اول رییس جمهور در نخستین جلسه شورای توسعه سواحل مکران: جهت¬گیری دولت تبدیل سواحل مکران به یکی از مهمترین کانون‌های توسعه کشور است- مدیر امور اجتماعی سازمان در گفتگو با اقتصاد ۲۴: جزئیات برنامه‌های مسئولیت اجتماعی در منطقه آزاد چابهار را تفسیر کرد- استاندار سیستان و بلوچستان: موافقت اصولی فرودگاه چابهار تا هفته آینده صادر می‌شودمنطقه آزاد قشم: - با حکم مدیرعامل سازمان، «حسین مرادی مقصودبکی» به عنوان مدیر جدید روابط عمومی و امور بین الملل منصوب شد- عضویت منطقه آزاد قشم در سازمان جهانی گردشگری ملل متحد (UNWTO) خبر داد- مدیر محیط زیست سازمان: دلفین گوژپشت، نماد فعالیت‌های محیط ‌زیستی انجمن ورزش‌های موج سواری ایران شد- مدیر ژئوپارک جهانی قشم از انتشار گزارش کارگاه آموزشی ژئوپارک جهانی قشم در مجله رسمی شبکه ژئوپارک‌های جهانی خبر داد- سرپرست امور ورزش و جوانان سازمان: کسب مدال طلای جهانی «موی تای» توسط ورزشکار قشمی- مدیر فنی و طرح‌های عمرانی سازمان: پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی طرح توسعه اسکله بهمن قشم- مدیر امور درگهان سازمان: برگزاری نخستین نشست با مدیران مراکز اقامتی و شرکت‌های خدماتی پیرامون مسائل شهری درگهان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه: اعلام برنامه «سینما سیار» در ۱۰ روستای جزیره قشم از اول مهرماه- مدیر توسعه و تجارت سازمان: دومین محموله سیمان قشم در سال ۹۸ صادر می¬شود- در جلسه اضطراری ستاد بحران منطقه آزاد قشم، پاکسازی لکه¬های نفتی جزایر قشم و لارک بررسی شد- معاون فرهنگی سازمان از برگزاری نخستین شورای سیاست¬گذاری آموزش عالی منطقه آزاد قشم در سال ۹۸ خبر داد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه: کارگاه الفبای یک دقیقه‌ای در قشم برگزار می‌شود- مدیر میراث فرهنگی سازمان از آغاز فعالیت کارگاه عروسک سازی برای بیش از ۲۰ نفر از کودکان کار قشم و اعضای خانواده آنها خبر داد- همزمان با روز ملی شعر و ادب فارسی و ب
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد22 ساعت قبل
در واقع درخواست ما از سازمان ملی استاندارد مبنی بر اعلام طرفین توافق‌نامه‌های دوجانبه استاندارد و کیفیت، در همین راستا است. برای طراحی نظام ملی صادرات لازم است یکی از فاکتورهای مهم یعنی نظام کنترل کیفیت صادرات را با کمک سازمان ملی استاندارد و گمرک ایران اجرایی کنیم. لاهوتی در مورد نظام کنترل کیفیت صادرات عنوان کرد: فعالان اقتصادی موافق کنترل و نظارت روی کیفیت کالا هستند و همراهی می‌کنند. در این راستا گمرک ایران، اتاق بازرگانی، سازمان ملی استاندارد و سازمان توسعه تجارت باید با یکدیگر همکاری کنند. پس از آن کار اجرایی در دولت، سازمان ملی استاندارد، وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک و وزارت اقتصاد مهم است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد22 ساعت قبل
به گفته رضا رحمانی، اجرای شهرک‌های صنعتی مشترک با کشورهای همسایه جزو سیاست‌های این وزارتخانه است و در این خصوص اقدامات و تفاهم‌هایی با برخی کشورها صورت گرفته و ضرورت دارد این موضوع در سیستان و بلوچستان هم به‌طور جد دنبال شود. در این راستا مرزهای غربی به‌ویژه در دو استان آذربایجان‌شرقی و غربی مورد توجه تجار ترکیه قرار گرفت و در عین حال برخی دیگر از تجار این همسایه غربی کشور، در شهرک صنعتی قزوین واحدهای تولیدی احداث کرده‌اند. تحقق برنامه ایجاد شهرک مرزی مشترک با ترکیه، در قالب دو برنامه پیش بینی شد، نخست اتاق بازرگانی استانبول و در روش دوم از وزارت صنایع و معادن ترکیه استفاده شد. در این زمینه با حضور نمایندگانی از وزارت صنایع و معادن ترکیه، بازدید از ۲ شهرک صنعتی «بعثت» در استان آذربایجان‌شرقی و «ارومیه ۳» در استان آذربایجان‌غربی در دستور کار قرار گرفته و چند سرمایه گذار بزرگ ترکیه در شهرک صنعتی ارومیه ۳ مشغول فعالیت شدند. درخصوص شهرک‌های صنعتی مشترک با جمهوری آذربایجان نیز در حال حاضر فعلا تفاهم‌نامه آن منعقد شده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
در بخش اکتشافات معدنی که مبنای توسعه معدنی است در یک سال گذشته گام‌های بزرگی برداشته شده و چندین برابر گذشته در این خصوص اقدام شده است. بر اساس رتبه‌‌بندی این شاخص‌‌ها، ۱۲ استان مدنظر در اولویت‌‌کاری قرار گرفته‌‌اند که استان سیستان و بلوچستان را می‌‍توانیم نخستین استان مورد توجه از این منظر قلمداد کنیم. وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ما امروز به درستی و با دقت طرح‌های توسعه صنعتی، توسعه معدنی استان و همچنین طرح توسعه چابهار را آغاز کردیم و در تفاهمی که با کشور پاکستان داشتیم به‌دنبال فعال‌سازی کریدور مرزی و تجارت فی مابین هستیم. اجرای طرح‌های بزرگ فولاد و مس در چابهار نه تنها برای استان، بلکه صنعت کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در این مدت مسئولان ارشد وزارت صمت مکررا در سطح استان سیستان و بلوچستان حضور یافته و از نزدیک مسائل و مشکلات را رصد و به‌دنبال برطرف کردن موانع هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
رحمانی اضافه کرد: امیدوارم با کمک مسئولان استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و سایر بخش‌های موثر این روند تداوم داشته باشد. رحمانی اعلام کرد: اجرای طرح‌های بزرگ فولاد و مس در چابهار نه تنها برای استان، بلکه صنعت کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد. وی گفت: در قالب شرکت‌های استانی تکمیل زنجیره تولید پوشاک می‌تواند به فعالسازی مشاغل خانگی و واحد‌های کوچک صنعتی در استان کمک نماید. وی گفت: در خصوص راه اندازی شهرک صنفی_صنعتی در سیستان و بلوچستان دستور لازم صادر شده که با پیگیری لازم هر چه سریعتر عملیاتی خواهد شد. راه اندازی شهرک‌های صنعتی مشترک با کشور‌های همسایه در دستور کار استرحمانی بیان کرد: اجرای شهرک‌های صنعتی مشترک با کشور‌های همسایه جزو سیاست‌های وزارت صمت است و در این خصوص اقدامات و تفاهماتی با برخی کشور‌ها انجام گرفته و ضرورت دارد این موضوع در سیستان و بلوچستان هم به طور جد دنبال شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
افروز بهرامی، مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران با تاکید بر لزوم توجه به ایرادات ساختاری و فرآیندی لایحه قانون تجارت گفت: متاسفانه برخی قوانین به جای آنکه براساس منافع ملی به تصویب برسد بر مبنای تعامل بین سیاستمداران، دولت و مجلس شکل می‌گیرد. وی با اشاره به خلا قانون تجارت فعلی گفت: این قانون در حوزه نظام دادرسی تجاری، ورشکستگی، مقررات ناظر بر شرکت‌ها، تجارت الکترونیک و استارتاپ‌ها دارای خلاء و ضعف است. وی در ادامه با بیان برخی دیگر از ایرادات ساختاری و فرآیندی لایحه قانون تجارت، گفت: به لحاظ محتوایی هم جهت‌گیری به سمت مصرف‌کننده و نه فعال اقتصادی است. مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات با تاکید بر توجه به نظرات فعالان اقتصادی در طیف‌های مختلف در رابطه با تصویب لایحه قانون تجارت گفت: آسیب‌شناسی و پرهیز از نفوذ خلاء‌های قانون فعلی بر قانون جدید می‌تواند به ارتقای کیفیت قانون مصوب تجارت آینده تاثیر چشم‌گیری داشته باشد. وی بیان داشت: در لایحه جدید قانون تجارت لازم است رویکرد مبارزه با فساد در ساختار فعالیت‌های تجاری نقش پررنگ‌تری داشته باشد.
فارسفارس1 روز قبل
مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران با تاکید بر لزوم توجه به ایرادات ساختاری و فرآیندی لایحه قانون تجارت گفت: متاسفانه برخی قوانین به جای آنکه براساس منافع ملی به تصویب برسد بر مبنای تعامل بین سیاستمداران، دولت و مجلس شکل می‌گیرد. لزوم توجه به ایرادات ساختاری و فرآیندی لایحه قانون تجارت/ قوانین کلان کشور براساس منافع ملی به تصویب برسدافروز بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره لایحه اصلاح قانون تجارت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه قانون تجارت یکی از قدیمی‌ترین قوانین مادر کشور است و بیش از هشتاد سال از تدوین آن می‌گذرد، اما یکی از مهمترین قوانین تأثیرگذار در حوزه اقتصاد کشور به شمار می‌رود. وی با اشاره به خلا قانون تجارت فعلی گفت: این قانون در حوزه نظام دادرسی تجاری، ورشکستگی، مقررات ناظر بر شرکت‌ها، تجارت الکترونیک و استارتاپ‌ها دارای خلاء و ضعف است. وی در ادامه با بیان برخی دیگر از ایرادات ساختاری و فرآیندی لایحه قانون تجارت، گفت: به لحاظ محتوایی هم جهت‌گیری به سمت مصرف‌کننده و نه فعال اقتصادی است. وی بیان داشت: در لایحه جدید قانون تجارت لازم است رویکرد مبارزه با فساد در ساختار فعالیت‌های تجاری نقش پررنگ‌تری داشته باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت: اعتمادآنلاین| رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن تجارت گفت: انشاءالله تمامی این سفرها و اقدامات انجام گرفته موجبات رفع حداکثری مشکلات و مسائل مردم بشود. رحمانی اضافه کرد: امیدوارم با کمک مسئولان استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و سایر بخش‌های موثر این روند تداوم داشته باشد. وی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازی زنجیره تولید نساجی از تولید پنبه تا محصول نهایی پوشاک مد نظر قرار داده است. رحمانی اعلام کرد: اجرای طرح‌های بزرگ فولاد و مس در چابهار نه تنها برای استان، بلکه صنعت کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد. راه اندازی شهرک‌های صنعتی مشترک با کشورهای همسایه در دستور کار استرحمانی بیان کرد: اجرای شهرک‌های صنعتی مشترک با کشورهای همسایه جزو سیاست‌های وزارت صمت است و در این خصوص اقدامات و تفاهماتی با برخی کشورها انجام گرفته و ضرورت دارد این موضوع در سیستان و بلوچستان هم به طور جد دنبال شود.
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، در این بازدیدها که معاونین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، روسای دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بازوند استاندار کرمانشاه، مقامات محلی و مسعود کسانی مدیر شعب استان کرمانشاه حضور دارند از شرکت رژین تاک، طرح توسعه شرکت صنعت گستر سدید و طرح توسعه شرکت لاوین پلاست بیستون بازدید به عمل آمد. مهدیان با معرفی طرح رونق تعاون، طرح مفید، طرح مفید، طرح فرصت و سامانه بازار الکترونیک تعاون راه‌اندازی این محصولات را باهدف پاسخگویی به نیاز فعالان اقتصادی و تعاونی تلقی نمود و گفت: طرح رونق تعاون محتوی سه بسته ویژه تعاونی‌های مختلف می‌تواند در ایجاد تحرک در اتحادیه‌های تعاونی و نیز شرکت‌های تعاونی تولیدی، توزیعی موثر واقع گردد. گفتنی است شرکت روژین تاک از صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی با مدیریت بالغ‌بر ۶۰۰۰ هکتار اراضی کشاورزی مردمی با محوریت تولید گوجه‌فرنگی فعالیت می‌نماید. همچنین شرکت درزمینه تولید نشاء، احداث و مدیریت مزارع تحقیقاتی، آموزش کشاورزان و رفع مشکلات تولید آنان گام‌های مناسب و ارزنده‌ای را برداشته است. همچنین شرکتصنعت گستر سدید تولید مجموعه‌سازی صندلی پژو پارس و شرکت لاوین پلاست بیستون تولیدکننده کامپاند و گانول پلیمری می‌باشد.
ایلناایلنا1 روز قبل
رحمانی اضافه کرد: امیدوارم با کمک مسئولان استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و سایر بخش‌های موثر این روند تداوم داشته باشد. رحمانی اعلام کرد: اجرای طرح‌های بزرگ فولاد و مس در چابهار نه تنها برای استان، بلکه صنعت کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد. وی گفت: در قالب شرکت‌های استانی تکمیل زنجیره تولید پوشاک می‌تواند به فعالسازی مشاغل خانگی و واحد‌های کوچک صنعتی در استان کمک نماید. وی گفت: در خصوص راه اندازی شهرک صنفی_صنعتی در سیستان و بلوچستان دستور لازم صادر شده که با پیگیری لازم هر چه سریعتر عملیاتی خواهد شد. راه اندازی شهرک‌های صنعتی مشترک با کشورهای همسایه در دستور کار استرحمانی بیان کرد: اجرای شهرک‌های صنعتی مشترک با کشورهای همسایه جزو سیاست‌های وزارت صمت است و در این خصوص اقدامات و تفاهماتی با برخی کشورها انجام گرفته و ضرورت دارد این موضوع در سیستان و بلوچستان هم به طور جد دنبال شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، کارخانه لبنیات افتخار گلستان که از دو سال پیش به علت مشکلات مالی و اختلاف شرکا تعطیل شده بود با تلاش و حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان گلستان، مشکلات آن مرتفع شد و به چرخه تولید بازگشت. هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان در حاشیه مراسم شروع به کار دوباره این کارخانه گفت: اکنون ۷۰ کارگر بیکار شده این کارخانه به کار بازگشتند و به گفته مدیرعامل کارخانه با افزایش تولید تعداد کارگران امسال به ۲۰۰ نفر افزایش می‌یابد. رئیس کل دادگستری گلستان افزود: از آغاز سال تاکنون این چهارمین واحد تولیدی تعطیل استان است که با حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، تولید دوباره در آن از سر گرفته شد. هاشمیان افزود: بر اساس بخشنامه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه که به همه دادستان‌ها و واحد‌های اجرایی ثبت اعلام کرده‌ایم هیچ کارخانه یا ابزار و وسایل تولید در استان نباید توقیف شود. رئیس کل دادگستری گلستان گفت: دوره جدید قوه قضاییه که دوره تحول نامگذاری شده است فرصت خوبی برای کمک به واحد‌های تولیدی است که بر اثر تحریم‌ها و اهمال و سهل انگاری برخی مسئولان دچار مشکل شده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید