فلاحت‌پیشه

آخرین خبرآخرین خبر1 ماه قبل
اظهارات فلاحت‌پیشه درباره FATFایسنا/ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که «بعید است گروه اقدام ویژه مالی (FATF) ایران را در لیست سیاه قرار دهد» گفت: از ۴۱ مورد ایرادی که FATF به ایران وارد کرده است بیش از ۵۰ درصد آن رد شده و ما به توصیه‌ها عمل کرده‌ایم لذا موارد چانه زنی در اختیار وزارت خانه‌های خارجه و اقتصاد قرار دارد. البته تمدید حضور ما در لیست خاکستری جلسه به جلسه و نه زمان به زمان است. فلاحت پیشه با بیان این که «بعید است FATF ایران را در لیست سیاه قرار دهد» توضیح داد: FATF کشورهای شرقی و برخی کشورهای نزدیک به ما هستند که اجازه این کار را به ما نمی‌دهند. در زمان بررسی لایحه پالرمو در مجمع تشخیص مخالفان بحث‌های منطقی داشتند که باید به آن پاسخ داده شود. فلاحت پیشه ادامه داد: در شرایط فعلی هم مسئولان می‌توانند اقدام عملی در قالب اکشن پلن برای مذاکره داشته باشند و آن را در FATF پیش ببرند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری مهر: حشمت‌الله فلاحت پیشه از بررسی اهداف آمریکا در برگزاری اجلاس صلح و امنیت خاورمیانه در کشور لهستان با تمرکز بر موضوع ایران در جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبر داد. وی ادامه داد: برای بحث و بررسی درباره این موضوع از مسئولان وزارت امور خارجه، وزارت اطلاعات و برخی از دستگاه‌های امنیتی و دفاعی کشور دعوت به عمل آورده‌ایم. وی متذکر شد: علیرغم آنکه لهستان رسما اعلام کرد که در این اجلاس موضوع ایران مطرح نیست، اما ما معتقدیم که اجلاس لهستان، توطئه‌ای شبیه به داعش است چراکه در طول چند دهه اخیر غربی‌ها آغازگر یک بحران جدید بوده‌اند و معتقدیم که لهستان شروع کننده یک فتنه جدید است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به ارائه لایحه دو فوریتی دولت به مجلس درباره بحث تکمیلی FATF اظهار داشت: این لایحه درباره اصلاح قانون مبارزه با پولشویی است که پیش از این در ایران تصویب شده است. وی با بیان اینکه این لایحه در جهت اصلاح قوانین داخلی است، ادامه داد: قانون پولشویی یکی از اکشن‌پلن‌هایی است که به رغم تصویب قانون آن در ایران در بخش‌های محل اختلاف ایران و FATF است که دولت لایحه داده است تا آن مشکلات برطرف شود. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: لایحه دو فوریتی دولت درباره اصلاح قانون داخلی پولشویی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه بعید است گروه اقدام ویژه مالی (FATF) ایران را در لیست سیاه قرار دهد، تاکید کرد که بیش از ۵۰ درصد از ایرادتی که به ایران وارد بود، رفع شده است. اعتمادآنلاین| حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مهلت ایران برای عمل به توصیه‌های مورد تاکیدFATF، بیست و هشتم (۲۸) بهمن به پایان می‌رسد. البته تمدید حضور ما در لیست خاکستری جلسه به جلسه و نه زمان به زمان است. فلاحت‌پیشه با بیان این که «بعید است FATF ایران را در لیست سیاه قرار دهد» توضیح داد: در FATF کشورهای شرقی و برخی کشورهای نزدیک به ما هستند که اجازه این کار را نمی‌دهند. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: نباید این ضرب‌الاجل‌ها باعث اتخاذ تصمیمات در ایران به صورت فوری شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره برگزاری کنفرانس ضد ایرانی ورشو در لهستان گفت: این نشست محکوم به شکست است. فلاحت‌پیشه درباره بیانیه اخیر اتحادیه اروپا نیز گفت: به اروپایی‌ها اجازه اتلاف وقت ایران داده نخواهد شد. وی گفت: بعد از ۲۲ بهمن شرایطی در فضای سیاسی در جهان و در خود آمریکا در مقابل آمریکا فراهم خواهد شد و آمریکا مجبور خواهد شد با ایران وارد مذاکره شود. فلاحت‌پیشه با توضیح اینکه ایران بعد از نقض برجام توسط آمریکا دست به عصا حرکت کرده است تاکید کرد که مذاکره با آمریکا تابو نیست به شرط اینکه مذاکره، مذاکره باشد. فلاحت‌پیشه در مورد ادعاهای امارات در خصوص جزیره ایرانی ابوموسی گفت: موضوع ابوموسی بهتر است از قاموس سیاسی منطقه فراموش شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه اظهار داشت: باید فضا برای توسعه استانهای مرزی و امنیت مرزها در قالب انسداد مرزها شکل بگیرد و این موضوع در کمیسیون امنیت ملی مجلس به طور جدی پیگیری می‌شود. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه باید بخشی از درآمد صادرات نفت به طور کامل به انسداد مرزها اختصاص پیدا کند گفت: با افزایش بودجه انسداد مرزها می‌توانیم بخشی از تهدیدات مرزی را از بین ببریم. فلاحت‌پیشه با بیان اینکه دولت باید بودجه لازم را برای مرزها اختصاص دهد عنوان کرد: اعضای کمیسیون امنیت ملی بارها در صحن علنی مجلس فریاد زده‌اند که بودجه اختصاص یافته برای مرزها تنها یک پنجم بودجه تأمینی مرزها است. عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: دو ماه قبل از تهیه لایحه بودجه ۹۸ اعضای کمیسیون امنیت ملی در جلسه‌ای که با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتند بر روی دو موضوع ضعف تخصیص بودجه مرزها و انسداد مرزها تأکید داشتند. وی با اشاره به اینکه تاکنون تنها قسمتی از تخصیصهای بودجه مرزها انجام شده و بخش زیادی از بودجه مرزها هنوز تخصیص پیدا نکرده است عنوان کرد: رئیس‌جمهور گفته که به کلمه انسداد مرزها حساسیت دارد و تقاضای بنده به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی این است که هر کلمه‌ای که روحانی می‌پسندد همان کلمه را استفاده کند اما به وظیفه خود در قبال مرزها عمل کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم بر این باور است که «بعید است FATF ایران را در لیست سیاه قرار دهد» زیرا در FATF کشورهای شرقی و برخی کشورهای نزدیک به ما هستند که اجازه این کار را نمی‌دهند. البته تمدید حضور ما در لیست خاکستری جلسه به جلسه و نه زمان به زمان است. بنابراین فکر می‌کنم که در جلسه بعدی مجمع، پالرمو تعیین تکلیف شود. پیش‌بینی تصویب لوایح در مجمعبا این همه دیروز بهروز نعمتی، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس پیش‌بینی کرد که مجمع تشخیص مصلحت نظام تا پایان بهمن لوایح پالرمو و CFT را تصویب می‌کند. البته دیروز اللهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفت‌و‌گو با «ایرنا» از «احتمال برگزاری جلسه مجمع در شنبه آینده» خبر داد.
مهرمهر1 ماه قبل
‌‎به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نمایش، «ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی» به نویسندگی فردریش دورنمات، ترجمه زنده‌یاد حمید سمندریان و کارگردانی احسان فلاحت‌پیشه که اجرای خود را از ۱۴ دی ماه در سالن اصلی تئاتر شهر آغاز کرده است امروز شنبه ١٣ بهمن اجرای ویژه خواهد داشت و تا ١٨ بهمن روی صحنه خواهد رفت. ‌‎محمدصادق ملک، آرش فلاحت‌پیشه، آرزو نبوت، محمدرضا مالکی، مهدی نصرتی، سیدجواد حسینی و پریسا صنعت‌کار از جمله بازیگران این نمایش هستند. ‌‎‌‎این اثر نمایشی تا ١٨ بهمن ماه، هر شب ساعت ١٩ در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه خواهد رفت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد17 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه هنوز بسیاری از کشورهای اروپایی برای پیوستن به اینس‌تکس تعلل می‌کنند، ادامه داد: «صرفا آلمان، فرانسه و انگلیس به‌دنبال اجرای سازوکار اینس‌تکس هستند؛ هر چند این کشورها هم همواره به‌ویژه در زمان مذاکرات هسته‌ای نشان دادند که مناسبات و ملاحظات خاصی با آمریکا دارند.» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه کل مبادلات ما با اروپا نباید محدود به سه کشور مذکور شود، گفت: «هر چند آلمان، فرانسه و انگلیس قوی‌ترین کشورهای اروپایی هستند اما انتظار ما این است که سازوکار اینس‌تکس شامل کل اتحادیه اروپا باشد نه تروئیکای اروپایی یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس.» فلاحت‌پیشه با بیان اینکه اینس‌تکس سازوکاری تروئیکایی است، افزود: «۱۵ سال است که از اصل تروئیکا در مناسبات هسته‌ای ایران و غرب گذشته است و در شرایط فعلی همه کشورهای اروپایی باید به سازوکارهای غرب در روابط با ایران بپیوندند.» وی با اشاره به اینکه ایتالیا، اسپانیا و یونان از جمله کشورهایی هستند که در پیوستن به اینس‌تکس تعلل زیادی می‌کنند، گفت: «به‌‌رغم اینکه اینس‌تکس همه انتظارات ما را برآورده نمی‌کند، اما هر گامی که از سوی اروپایی‌ها در این راستا صورت گیرد، ضربه‌ای به تک‌جانبه‌گرایی‌های آمریکاست.»
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه هنوز بسیاری از کشورهای اروپایی برای پیوستن به اینستکس تعلل می‌کنند، گفت: اینستکس همه انتظارات ما را برآورده نمی‌کند. مهر نوشت: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه هنوز بسیاری از کشورهای اروپایی برای پیوستن به اینستکس تعلل می‌کنند، گفت: اینستکس همه انتظارات ما را برآورده نمی‌کند. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه درباره آخرین وضعیت اجرای «اینستکس»، اظهار داشت: بنده اخیرا دیدارهایی با نمایندگان چند کشور اروپایی داشتم و در این باره مطالبی مطرح شد. فلاحت‌پیشه با بیان اینکه اینستکس سازوکاری تروئیکایی است، افزود: ۱۵ سال است که از اصل تروئیکا در مناسبات هسته‌ای ایران و غرب گذشته است و در شرایط فعلی همه کشورهای اروپایی باید به سازوکارهای غرب در روابط با ایران بپیوندند. وی با اشاره به اینکه ایتالیا، اسپانیا و یونان از جمله کشورهایی هستند که در پیوستن به اینستکس تعلل زیادی می‌کنند، گفت: علی‌رغم اینکه اینستکس همه انتظارات ما را برآورده نمی‌کند، اما هر گامی که از سوی اروپایی‌ها در این راستا صورت گیرد، ضربه‌ای به تک جانبه‌گرایی‌های آمریکاست.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی در این رابطه به خبرآنلاین گفت: به اعتقاد من تا یک ماه آینده تکلیف پالرمو و CFT روشن خواهد شد. آنچه هست بررسی در قالب منافع ملی است که باید صورت بگیرد و تا امروز هم صورت گرفته است. او ادامه داد: با اینکه این احتمال وجود دارد، CFT مدت بیشتری را در مجمع تشخیص مصلحت‌ نظام به خود اختصاص دهد چراکه عملا در موضوع CFT مجلس با شورای نگهبان در ۱۹ مورد اختلاف دارند. اما با این وجود به نظر می‌رسد تا یک ماه دیگر تکلیف این لایحه نیز مشخص خواهد شد. شورای نگهبان هم در زمان خود نظرش را ارائه داد؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به نظرم تعللی نداشته است.
فراروفرارو1 ماه قبل
رزمندگان و مرزداران ما با جان فشانی با این افراد مقابله می‌کنند و آن‌ها به کار‌های تروریستی کور روی می‌آورند که این نشان دهنده ناتوانی آنهاست. وی افزود: با توجه به این اقدامات تروریستی کور و ایذایی به عنوان برنامه‌های دشمنان علیه ایران، لازم است که بودجه برای انسداد مرز‌ها دو برابر شود و ما از روش‌های سنتی به سمت روش‌های جدید برای انسداد هوشمند مرز رویم. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان درباره اینکه آیا با ارتقای بودجه می‌توان جلوی حملات تروریستی را گرفت، گفت: در بودجه دولت الزامات مرزی دیده نشده بود. ما انتظار داریم مجلس بودجه لازم را برای مقابله با این حملات تروریستی تصویب کند. روز گذشته حمله تروریستی به ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیکشهر از سوی گروهک تروریستی جیش الظلم صورت گرفت که یک نفر شهید و پنج نفر مجروح شدند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
به گزارش نامه نیوز، حشمت‌الله فلاحت پیشه با اشاره به طرح مباحثی مبنی بر برگزاری رفراندوم در خصوص لوایح پالرمو و CFT، گفت: ‌ اخیرا مباحثی درباره برگزاری رفراندوم برای کنوانسیون‌های مرتبط گروه اقدام ویژه مالی (FATF) مطرح شده است که بنده با برگزاری رفراندوم در این باره مخالف هستم. فلاحت‌پیشه ادامه داد: بهتر است رییس جمهور به جای طرح مسائل در حوزه‌های عمومی و رسانه‌ها در مجمع تشخیص حضور یافته و از نظر دولت دفاع کند. نمونه آن دوران آقای احمدی‌نژاد است که سیاست قهر با مجلس شورای اسلامی را در پیش گرفت و اکنون هم آقای روحانی هم سیاست قهر با مجمع را دارد. طرح برگزاری رفراندوم چه از طرف دولت و چه از طرف مجلس شورای اسلامی برای لوایح پالرمو و CFT به معنای ایجاد فضای التهاب در کشور است آن هم برای جامعه ما که به اندازه کافی به دلیل مسائل اقتصادی رنجور شده است. لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) و لایحه پالرمو دو کنوانسیون مورد تایید FATF است که در مرحله بررسی در مجمع تشخیص می‌باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
فلاحت‌پیشه گفت: به اروپایی‌ها اجازه اتلاف وقت ایران داده نخواهد شد. در دهه ۹۰ میلادی توطئه‌ای تحت عنوان گفت‌وگوی انتقادی بین ایران و اروپا مطرح شد و مدام آنها انتقاداتی مطرح می‌کردند و ایران باید پاسخ می‌داد، الان ما اجازه چنین کاری را نمی‌دهیم. در آمریکا و اروپا نیز نمایندگان پارلمان، مواضع دو پهلوی دیپلماتیک اتخاد نمی‌کنند و صراحت دارند. باید به آقای فلاحت‌پیشه یادآور شد، «شروع خوب» اگر ادبیات به جایی بود، سال ۹۴ کاربرد داشت، نه اکنون که به پایان برجام رسیده‌ایم و توافق زیر پای آمریکا و اروپا لگد مال شده است. آن وقت تفاوت این ادبیات، با ادبیات سرکاری وزرای خارجه ۳ دولت اروپایی و خانم موگرینی چیست؟!
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رییس کمیسیون امنیت ملی گفت‌: آقای بشار اسد در نشست با هیات پارلمانی ایران، تاکید داشت که ایران در راس همکاری اقتصادی سوریه است که با وجود این صحبت جای گریه دارد که ما هنوز در سوریه رایزن اقتصادی نداریم. حشمت الله فلاحت پیشه در توضیح سفر هیات پارلمانی ایران به سوریه، اظهار کرد: ماموریت هیات پارلمانی بررسی شرایط سوریه بعد از ثبات در تحولات میدانی و عمدتا در تمرکز در زمینه اقتصادی بود. طبق این جلسات بزرگترین نقطه ضعف آن است که ما هنوز رایزن اقتصادی نداریم. کل نیروهای سفارت ما ۸ نفر بوده که در بین آنها رایزن اقتصادی وجود ندارد. به گفته وی ایران در عرصه اقتصادی سوریه به هیچ وجه همچون عرصه مستشاری نظامی عمل نکرده است، لذا ممکن است اتفاقی که در عرصه اقتصادی عراق رخ داد به شکل بدتر در سوریه شکل گیرد.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
بعد از خروج آمریکا از برجام نگاه‌ها متوجه اروپا شد و تنها چند دقیقه بعد از اعلام خروج از برجام توسط ترامپ، حسن روحانی اعلام کرد اگر اروپا انتظارات ایران را برآورده سازد ایران از برجام خارج نخواهد شد. به عبارت دیگر اروپایی‌ها برای ابلاغ و اجرای آن در حال مذاکره با آمریکا هستند نه ایران. لذا این موضوعاتی است که باید برای ارزیابی سطح توقعات از spv به آن توجه کنیم. بنابراین وقتی این نگاه به صورت واقعبینانه و متقابل تعریف شد آن زمان است که ما راحت‌تر می‌توانیم با اروپایی‌ها کار کنیم. او درپاسخ به این سوال که چرا از گلوله برف spv چیزی نمانده گفت: دلیلش مذاکرات اروپایی‌ها و نفوذ آمریکایی‌ها است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
حشمت‌‌الله فلاحت‌پیشه با انتقاد از تعلل اروپایی‌ها در راه‌اندازی «اینستکس» افزود: تعلل‌ ارپایی‌ها در این مسئله آشکار است. بنابراین نباید اجازه دخالت به آنها در امور داخلی ایران، از جمله برنامه موشکی و دفاعی خود را بدهیم. وی با انتقاد از تعلل اروپایی‌ها در راه‌اندازی ساز و کار «اینستکس»، افزود: تعلل‌ ارپایی‌ها در این مسئله آشکار است. نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها اجازه طرح مسائلی از جمله برنامه‌‌های موشکی ایران را ندارند. شروط اروپایی‌ها درباره برنامه موشکی اصلا مورد قبول نیست و آن را نمی‌پذیریم.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اعطای حمایت دیپلماتیک انگلیس به نازنین زاغری تاکید کرد: مداخله انگلیسی‌ها در پرونده زاغری به ضرر او تمام می‌شود که اگر این اقدامات رخ نمی‌داد موضوع خانم زاغری در قالب اصل رأفت اسلامی قابل حل بود. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به اعطای «حمایت دیپلماتیک» به نازنین زاغری اظهار کرد: اگر انگلیسی‌ها این کارها را انجام نمی‌دادند موضوع زاغری در قالب رأفت اسلامی قابل حل بود. رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان و در جمع‌بندی اظهار کرد: مداخله انگلیسی‌ها در پرونده نازنین زاغری به ضرر زاغری تمام شد. نازنین زاغری در سال ۲۰۱۶ در تهران بازداشت و به اتهامات امنیتی به پنج سال حبس محکوم شد. اخیرا انگلیس در اقدامی نادر حمایت دیپلماتیک به نازنین زاغری اعطا کرد و این پرونده را از حالت کنسولی به مساله‌ای میان دو کشور تبدیل نمود.
الفالف1 هفته قبل
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اعطای حمایت دیپلماتیک انگلیس به نازنین زاغری تاکید کرد: مداخله انگلیسی‌ها در پرونده زاغری به ضرر او تمام می‌شود که اگر این اقدامات رخ نمی‌داد موضوع خانم زاغری در قالب اصل رافت اسلامی قابل حل بود. رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان و در جمع‌بندی اظهار کرد: مداخله انگلیسی‌ها در پرونده نازنین زاغری به ضرر زاغری تمام شد. نازنین زاغری در سال ۲۰۱۶ در تهران بازداشت و به اتهامات امنیتی به پنج سال حبس محکوم شد. اخیرا انگلیس در اقدامی نادر حمایت دیپلماتیک به نازنین زاغری اعطا کرد و این پرونده را از حالت کنسولی به مساله‌ای میان دو کشور تبدیل نمود. بعیدی‌نژاد سفیر ایران در انگلیس در واکنش به اعطای حمایت دیپلماتیک آن را مخالف حقوق بین‌الملل و فاقد آثار حقوقی و اجرایی دانست.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 ماه قبل
فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی در این رابطه به خبرآنلاین گفت: به اعتقاد من تا یک ماه آینده تکلیف پالرمو و CFT روشن خواهد شد. آنچه هست بررسی در قالب منافع ملی است که باید صورت بگیرد و تا امروز هم صورت گرفته است. او ادامه داد: با اینکه این احتمال وجود دارد، CFT مدت بیشتری را در مجمع تشخیص مصلحت‌ نظام به خود اختصاص دهد چراکه عملا در موضوع CFT مجلس با شورای نگهبان در ۱۹ مورد اختلاف دارند. اما با این وجود به نظر می‌رسد تا یک ماه دیگر تکلیف این لایحه نیز مشخص خواهد شد. شورای نگهبان هم در زمان خود نظرش را ارائه داد؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به نظرم تعللی نداشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به استعفای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، گفت: قرار است این موضوع در جلسه فوق‌العاده امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: استعفای محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در جلسه فوری امروز - سه‌شنبه - این کمیسیون بررسی می‌شود. اعتمادآنلاین| حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قرار است در جلسه فوری امروز استعفای رییس دستگاه دیپلماسی را مورد بحث و بررسی قرار دهند. بر اساس این گزارش، «محمد جواد ظریف» دوشنبه شب در صفحه اینستاگرام، استعفای خود را از سمت وزارت امور خارجه اعلام کرد. ظریف در صفحه اینستاگرام افزود: با عرض تبریک به مناسبت میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، روز مادر و روز زن، از بزرگواری مردم عزیز و دلاور ایران و مسئولین محترم در ۶۷ ماه گذشته بسیار سپاسگزارم. ظریف ادامه داد: از ناتوانی برای ادامه خدمت و تمام کاستی‌ها و کوتاهی‌ها در دوران خدمت صمیمانه پوزش می‌خواهم.
فراروفرارو1 ماه قبل
ایرنا نوشت: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ملی مجلس گفت: نقدی جدی به روسیه وجود دارد، که در زمان حملات رژیم صهیونیستی سامانه پدافند هوایی اس ۳۰۰ خود را غیر فعال می‌کند. ژیم صهیونیستی در روزهای گذشته پس از حمله به زیر ساخت‌های کشور سوریه مدعی شد که به نیروهای مستشاری جمهوری اسلامی ایران در خاک این کشور نیز آسیب وارد کرده است. فلاحت پیشه در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد: من به فاصله چند ساعت پس از یکی از حملات رژیم صهیونیستی در محل حاضر شدم؛ آمارهایی که صهیونیست‌ها اعلام می‌کنند صحت ندارد و این صحبت‌ها بلف هستند. صهیونیست‌ها مدعی هستند که اقدامات آنها علیه جمهوری اسلامی ایران است در حالی که این حملات علیه سوریه و تاسیسات دفاعی، زیرساختی و امنیتی این کشور است. صهیونیست‌ها می‌دانند در میدان عمل حتی مقابل نیروهای مقاومت که فقط از جمهوری اسلامی ایران الگوگیری کرده‌اند نیز متحمل شکست خواهند شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره سخنرانی ظریف در نشست مونیخ بیان کرد: وزیر امورخارجه مواضع محکم جمهوری اسلامی را در حوزه‌های مختلف به‌ویژه برجام مطرح کرد. اعتمادآنلاین| حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درباره نشست مونیخ و سخنان محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در این نشست گفت: آقای ظریف در این نشست مسائل و نکات مهمی را درباره رابطه و مناسبات ایران و اروپا مطرح کرد. وی ادامه داد: وزیر امور خارجه در این نشست مطرح کرد که اروپاییان به وظایف خود در برجام عمل نکرده‌اند و به تعهدات خود جامعه عمل نپوشانده‌اند. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: صحبت‌های وزیر امور خارجه در این نشست انعکاس‌دهنده اعتراض مردم داخل کشور به نقش اروپا است. وی تاکید کرد: ظریف مواضع محکم جمهوری اسلامی را در حوزه‌های مختلف به ویژه برجام مطرح کرد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
معاون رئیس پارلمان بلغارستان با حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. به گزارش ایلنا، وسلین مارشکی، معاون رئیس پارلمان بلغارستان؛ یکشنبه مورخ ۹۷/۱۲/۱۹ با حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. فلاحت پیشه در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب روابط بین دو کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران و بلغارستان از ظرفیت بالایی برای توسعه و تقویت همکاری‌های سیاسی و اقتصادی برخوردارند. رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، آن را سیاستی شکست خورده خواند و تصریح کرد: برخلاف ادعای آمریکایی‌ها، جمهوری اسلامی ایران با صلابت مقابل تحریم‌ها ایستاده است. فلاحت پیشه همچنین بر ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی بین دو کشور و استفاده از ظرفیت‌های بالای ترانزیتی ایران تاکید کرد.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
با توجه به اختلاف نظر بین مجلس و شورای نگهبان این لایحه به مجمع تشخیص برای ارائه نظر مصلحتی درباره تایید یا رد نظرات مجلس رفت. کما اینکه به نظر می‌رسد هنوز جایگاه هیات عالی نظارت در مجمع تشخیص مشخص نشده و اختلاف نظر جدی بین هیات عالی نظارت و کمیسیون‌های مجمع با صحن مجمع وجود دارد. ابتدا باید مجمع تشخیص تکلیفش را برای خود روشن کند و بعد نظرات را در قالب قانون گذاری ارائه کند. لذا روند فعلی، نوعی بدعت گذاری و نادیده گرفتن نقش قانون گذاری مجلس و شورای نگهبان است. حال اینکه باید مجمع نظر رد یا تایید خود را درباره پالرمو داده و وارد فضای اصلاحی نشود.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
«شاید در این شرایط، دلیلی نداشته باشد که درباره پیامک‌های تهدیدآمیز مرتبط با لوایح FATF صحبت کنیم. در این زمینه ۵۰ درصد توصیه‌های FATF در قالب اصلاح قوانین داخلی، عملیاتی شده و ۵۰ درصد بقیه در قالب لوایح پالرمو و CFT قابل پیگیری است. واقعیت این است که بانک‌های دنیا تحت حمایت سیاست‌های FATF عمل می‌کنند، بنابراین اگر ایران در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی قرار بگیرد، بانک‌های خارجی با ما همکاری نمی‌کنند. ما با تصویب لوایح چهارگانه به دنبال دفع ضرر هستیم. به همین دلیل کشورهایی مانند اسرائیل، عربستان و آمریکا به دنبال تصویب‌نشدن این لوایح هستند تا در کشورمان نوعی خودتحریمی شکل بگیرد.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره برگزاری کنفرانس ضد ایرانی ورشو در لهستان گفت: این نشست محکوم به شکست است. فلاحت‌پیشه درباره بیانیه اخیر اتحادیه اروپا نیز گفت: به اروپایی‌ها اجازه اتلاف وقت ایران داده نخواهد شد. در دهه ۹۰ میلادی توطئه‌ای تحت عنوان گفت‌وگوی انتقادی بین ایران و اروپا مطرح شد و مدام آنها انتقاداتی مطرح می‌کردند و ایران باید پاسخ می‌داد، الآن ما اجازه چنین کاری را نمی‌دهیم. وی گفت: بعد از ۲۲ بهمن شرایطی در فضای سیاسی در جهان و در خود آمریکا در مقابل آمریکا فراهم خواهد شد و آمریکا مجبور خواهد شد با ایران وارد مذاکره شود. فلاحت‌پیشه با توضیح اینکه ایران بعد از نقض برجام توسط آمریکا دست به عصا حرکت کرده است تاکید کرد که مذاکره با آمریکا تابو نیست به شرط اینکه مذاکره، مذاکره باشد.

به انتهای لیست رسیدید