فلاحت‌پیشه

آخرین خبرآخرین خبر3 ماه قبل
اظهارات فلاحت‌پیشه درباره FATFایسنا/ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که «بعید است گروه اقدام ویژه مالی (FATF) ایران را در لیست سیاه قرار دهد» گفت: از ۴۱ مورد ایرادی که FATF به ایران وارد کرده است بیش از ۵۰ درصد آن رد شده و ما به توصیه‌ها عمل کرده‌ایم لذا موارد چانه زنی در اختیار وزارت خانه‌های خارجه و اقتصاد قرار دارد. البته تمدید حضور ما در لیست خاکستری جلسه به جلسه و نه زمان به زمان است. فلاحت پیشه با بیان این که «بعید است FATF ایران را در لیست سیاه قرار دهد» توضیح داد: FATF کشورهای شرقی و برخی کشورهای نزدیک به ما هستند که اجازه این کار را به ما نمی‌دهند. در زمان بررسی لایحه پالرمو در مجمع تشخیص مخالفان بحث‌های منطقی داشتند که باید به آن پاسخ داده شود. فلاحت پیشه ادامه داد: در شرایط فعلی هم مسئولان می‌توانند اقدام عملی در قالب اکشن پلن برای مذاکره داشته باشند و آن را در FATF پیش ببرند.
الفالف1 هفته قبل
نگرانی عراقچی از نگاه فلاحت‌پیشهگروه سیاسی الف، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۰۹ ۳۹۸۰۲۲۱۱۲۱حشمت‌الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در توییترش نوشت: در بدترین سالها به همنوعان افغانی بی حرمتی نکرده‌ایم. آنها نیز بخشی از تاریخ بازسازی ایران بعد از جنگ هستند. نگرانی عراقچی در مورد سالیانه ۱ میلیون مهاجر شرق است که از خاک ایران عازم غرب میشوند و بیش از این، توان جلوگیری از آنها را نداریم.
برنابرنا2 ماه قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و روسای کمیسیون‌های امنیت پارلمان‌های مختلف مبنی بر هشدار نسبت به انتقال تروریست‌های داعشی به افغانستان توسط آمریکا خبر داد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از خانه ملت، متن نامه «حشمت‌الله فلاحت‌پیشه»، به دبیرکل سازمان ملل به شرح زیر است: به نام خداجناب آقای گوترش، دبیر کل محترم سازمان ملل متحدبا سلام و احتراماینجانب به نمایندگی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، مراتب سپاس خود را از تلاشهای شما در مقابله با تروریسم اعلام نموده و در عین حال نسبت به تغییر جغرافیای سیاسی تروریسم سلفی هشدار می‌دهم. طبق اخبار و اطلاعات واقعی و بی طرفانه دولت ایالات متحده آمریکا و برخی از دولت‌های منطقه غرب آسیا که با تروریسم سلفی رابطه سنتی دارند، در حال انتقال تروریست‌ها و به ویژه رهبران شکست خورده آنها از سوریه و عراق به افغانستان هستند. با توجه به وظیفه ذاتی جنابعالی و سازمان ملل متحد، انتظار می‌رود به عنوان یک اقدام پیشگیرانه با تدابیری همچون تشکیل کمیته حقیقت یاب یا تعریف مأموریت ویژه در این رابطه روشنگری نموده و اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار دهید. با سپاسحشمت الله فلاحت پیشهرییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به ارائه لایحه دو فوریتی دولت به مجلس درباره بحث تکمیلی FATF اظهار داشت: این لایحه درباره اصلاح قانون مبارزه با پولشویی است که پیش از این در ایران تصویب شده است. وی با بیان اینکه این لایحه در جهت اصلاح قوانین داخلی است، ادامه داد: قانون پولشویی یکی از اکشن‌پلن‌هایی است که به رغم تصویب قانون آن در ایران در بخش‌های محل اختلاف ایران و FATF است که دولت لایحه داده است تا آن مشکلات برطرف شود. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: لایحه دو فوریتی دولت درباره اصلاح قانون داخلی پولشویی است.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرگزاری مهر: حشمت‌الله فلاحت پیشه از بررسی اهداف آمریکا در برگزاری اجلاس صلح و امنیت خاورمیانه در کشور لهستان با تمرکز بر موضوع ایران در جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبر داد. وی ادامه داد: برای بحث و بررسی درباره این موضوع از مسئولان وزارت امور خارجه، وزارت اطلاعات و برخی از دستگاه‌های امنیتی و دفاعی کشور دعوت به عمل آورده‌ایم. وی متذکر شد: علیرغم آنکه لهستان رسما اعلام کرد که در این اجلاس موضوع ایران مطرح نیست، اما ما معتقدیم که اجلاس لهستان، توطئه‌ای شبیه به داعش است چراکه در طول چند دهه اخیر غربی‌ها آغازگر یک بحران جدید بوده‌اند و معتقدیم که لهستان شروع کننده یک فتنه جدید است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره برگزاری کنفرانس ضد ایرانی ورشو در لهستان گفت: این نشست محکوم به شکست است. فلاحت‌پیشه درباره بیانیه اخیر اتحادیه اروپا نیز گفت: به اروپایی‌ها اجازه اتلاف وقت ایران داده نخواهد شد. وی گفت: بعد از ۲۲ بهمن شرایطی در فضای سیاسی در جهان و در خود آمریکا در مقابل آمریکا فراهم خواهد شد و آمریکا مجبور خواهد شد با ایران وارد مذاکره شود. فلاحت‌پیشه با توضیح اینکه ایران بعد از نقض برجام توسط آمریکا دست به عصا حرکت کرده است تاکید کرد که مذاکره با آمریکا تابو نیست به شرط اینکه مذاکره، مذاکره باشد. فلاحت‌پیشه در مورد ادعاهای امارات در خصوص جزیره ایرانی ابوموسی گفت: موضوع ابوموسی بهتر است از قاموس سیاسی منطقه فراموش شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه بعید است گروه اقدام ویژه مالی (FATF) ایران را در لیست سیاه قرار دهد، تاکید کرد که بیش از ۵۰ درصد از ایرادتی که به ایران وارد بود، رفع شده است. اعتمادآنلاین| حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مهلت ایران برای عمل به توصیه‌های مورد تاکیدFATF، بیست و هشتم (۲۸) بهمن به پایان می‌رسد. البته تمدید حضور ما در لیست خاکستری جلسه به جلسه و نه زمان به زمان است. فلاحت‌پیشه با بیان این که «بعید است FATF ایران را در لیست سیاه قرار دهد» توضیح داد: در FATF کشورهای شرقی و برخی کشورهای نزدیک به ما هستند که اجازه این کار را نمی‌دهند. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: نباید این ضرب‌الاجل‌ها باعث اتخاذ تصمیمات در ایران به صورت فوری شود.
الفالف1 ماه قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در آینده ایران و عراق و کشورهای منطقه بیشتر به همه نزدیک‌ می‌شوند و همکاری خواهند کرد. به گفته وی ورود هر عراقی به خاک ایران در قالب قوانین جمهوری اسلامی و زیر نظر وزارت کشور صورت می‌گیرد. فلاحت‌پیشه خاطرنشان کرد: اگر شرایط صیانتی کشور رعایت شود، ورود این نیروهای به کشور و به طور کلی کمک‌های خراجی به سیل‌زدگان مشکلی ندارد و باید از این روابط استقبال شود. وی ادامه داد: در آینده ایران و عراق و کشورهای منطقه بیشتر به همه نزدیک‌تر می‌شوند و همکاری خواهند کرد. همین کمک‌ها نشان می‌دهد جمهوری ایران کشوری تحریم‌ناپذیر است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه اظهار داشت: باید فضا برای توسعه استانهای مرزی و امنیت مرزها در قالب انسداد مرزها شکل بگیرد و این موضوع در کمیسیون امنیت ملی مجلس به طور جدی پیگیری می‌شود. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه باید بخشی از درآمد صادرات نفت به طور کامل به انسداد مرزها اختصاص پیدا کند گفت: با افزایش بودجه انسداد مرزها می‌توانیم بخشی از تهدیدات مرزی را از بین ببریم. فلاحت‌پیشه با بیان اینکه دولت باید بودجه لازم را برای مرزها اختصاص دهد عنوان کرد: اعضای کمیسیون امنیت ملی بارها در صحن علنی مجلس فریاد زده‌اند که بودجه اختصاص یافته برای مرزها تنها یک پنجم بودجه تأمینی مرزها است. عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: دو ماه قبل از تهیه لایحه بودجه ۹۸ اعضای کمیسیون امنیت ملی در جلسه‌ای که با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتند بر روی دو موضوع ضعف تخصیص بودجه مرزها و انسداد مرزها تأکید داشتند. وی با اشاره به اینکه تاکنون تنها قسمتی از تخصیصهای بودجه مرزها انجام شده و بخش زیادی از بودجه مرزها هنوز تخصیص پیدا نکرده است عنوان کرد: رئیس‌جمهور گفته که به کلمه انسداد مرزها حساسیت دارد و تقاضای بنده به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی این است که هر کلمه‌ای که روحانی می‌پسندد همان کلمه را استفاده کند اما به وظیفه خود در قبال مرزها عمل کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم بر این باور است که «بعید است FATF ایران را در لیست سیاه قرار دهد» زیرا در FATF کشورهای شرقی و برخی کشورهای نزدیک به ما هستند که اجازه این کار را نمی‌دهند. البته تمدید حضور ما در لیست خاکستری جلسه به جلسه و نه زمان به زمان است. بنابراین فکر می‌کنم که در جلسه بعدی مجمع، پالرمو تعیین تکلیف شود. پیش‌بینی تصویب لوایح در مجمعبا این همه دیروز بهروز نعمتی، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس پیش‌بینی کرد که مجمع تشخیص مصلحت نظام تا پایان بهمن لوایح پالرمو و CFT را تصویب می‌کند. البته دیروز اللهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفت‌و‌گو با «ایرنا» از «احتمال برگزاری جلسه مجمع در شنبه آینده» خبر داد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اگر سپاه در فهرست گروه تروریستی آمریکا قرار گیرد نظامیان این کشور را در کنار داعش قرار می‌دهیم. خبرگزاری ایسنا: رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اگر سپاه در فهرست گروه تروریستی آمریکا قرار گیرد نظامیان این کشور را در کنار داعش قرار می‌دهیم. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «در صورت قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا، نظامیان این کشور را در کنار داعش در فهرست سیاه تروریست‌ها قرار می‌دهیم. » دولت ترامپ تلاش دارد در یکی دیگر از اقدامات ضد ایرانی خود در راستای کمپین فشار حداکثری، سپاه پاسداران را به عنوان سازمان تروریستی اعلام کند که قرار است این اقدام دوشنبه رخ دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم اخیر ایران برای کاهش سطح تعهدات در چارچوب برجام و مهلت ۶۰ روزه به اروپایی‌ها، گفت: بیانیه‌ای که امروز از سوی شورای عالی امنیت ملی در برابر بدعهدی‌های اروپایی‌ها در برجام منتشر شد، کاملا روشن و یک بیانیه صلح‌آمیز است. وی با بیان اینکه ایران از طریق این بیانیه به‌دنبال احیای برجام است، اظهار داشت: پس از خروج آمریکا از برجام، طرف‌های مقابل نیز در یک سال گذشته به وظایف‌شان عمل نکردند و تحریم‌ها نیز علیه ایران ادامه دارد. فلاحت‌پیشه، اقدام ایران برای کاهش سطح تعهداتش در چارچوب برجام را به‌منزله خروج از برجام تلقی نکرد و گفت: فکر می‌کنم جمهوری اسلامی ایران کار عاقلانه‌ای کرد و در عین حال دادخواهانه و توأم با صلح و در حالی که هیچ نقض حقوق بین‌المللی و یا نقض عرف منع اشاعه‌ای هم صورت نگرفته، سطح تعهداتش در برجام را کاهش داده است. وی ادامه داد: با این اقدام جمهوری اسلامی ایران، عملا بررسی مجدد در برجام صورت می‌گیرد، در این جراحی یا برجام احیا و تبدیل به مکانیسمی می‌شود که می‌تواند نظرات و منافع طرفین را تأمین کند که در این صورت با قدرت بیشتری ادامه می‌یابد و یا اینکه عملا با شکست مواجه می‌شود. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: عملا نقض برجام از سوی ایران صورت نگرفته است و طی دو ماه آینده در عمل مشخص می‌شود که برجام تبدیل به سازوکار قابل اتکا و یا اینکه کاملا خنثی می‌شود، این مسیری است که هیئت‌های فنی و دیپلماتیک ایرانی باید دنبال کنند؛ هدف ایران از کاهش سطح تعهداتش، فعلا خروج از برجام نیست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از این به بعد گزارش «نقض حقوق بشر توسط آمریکا» را سالانه تهیه خواهد کرد. وی تاکید کرد: این کمیسیون همزمان با تهیه این گزارش سایر دستگاه‌ها را مسئول پیگیری این موارد در محاکم بین المللی- هم در حوزه دیپلماسی عمومی و هم رسمی - خواهد کرد. فلاحت‌پیشه اظهارداشت: همچنین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از هفته آینده وارد دستور بررسی «۱۵ طرح پیشنهادی علیه آمریکا» خواهد شد. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: این ۱۵ طرح عمدتا مربوط به الزام دولت به پیگیری در حوزه‌های مختلف اعم از «نقش آمریکا در تروریست سایبری»، «نقش آمریکا در بیوتروریست»، «نقش آمریکا در بحران‌های در منطقه» و «نقش آمریکا درنقض معاهدات بین‌المللی» و … است. فلاحت‌پیشه تاکید کرد: به واقع این موارد چیزی فراتر از مقابله به مثل است باید گفت این موارد مقابله با سیاست تماما یک جانبه‌گرایی و قلدرمآبانه آمریکا در دنیای امروز است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تصمیم اخیر ایران برای کاهش سطح تعهدات در چارچوب برجام و مهلت ۶۰ روزه به اروپایی‌ها، گفت: بیانیه‌ای که امروز از سوی شورای عالی امنیت ملی در برابر بدعهدی‌های اروپایی‌ها در برجام منتشر شد، کاملا روشن و یک بیانیه صلح‌آمیز است. وی با بیان اینکه ایران از طریق این بیانیه به دنبال احیای برجام است، اظهار داشت: پس از خروج آمریکا از برجام، طرف‌های مقابل نیز در یک سال گذشته به وظایف‌شان عمل نکردند و تحریم‌ها نیز علیه ایران ادامه دارد. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه ایران در چارچوب برجام اقداماتش را کاهش داده است، افزود: مکانیسم ۲۶ تا ۲۸ برجام می‌گوید که اگر هریک از طرفین از برجام خارج شود و یا اینکه یکی از اعضا اعلام کند که برجام به نتایجش نرسیده است، طرف مقابل می‌تواند به بخشی از تعهداتش در این چارچوب عمل نکند و ایران دقیقا در همین راستا عمل کرده است. فلاحت‌پیشه، اقدام ایران برای کاهش سطح تعهداتش در چارچوب برجام را به منزله خروج از برجام تلقی نکرد و گفت: فکر می‌کنم جمهوری اسلامی ایران کار عاقلانه‌ای کرد و در عین حال دادخواهانه و توأم با صلح و در حالی که هیچ نقض حقوق بین‌المللی و یا نقض عرف منع اشاعه‌ای هم صورت نگرفته، سطح تعهداتش در برجام را کاهش داده است. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: عملا نقض برجام از سوی ایران صورت نگرفته است و طی دو ماه آینده در عمل مشخص می‌شود که برجام تبدیل به سازوکار قابل اتکا و یا اینکه کاملا خنثی می‌شود، این مسیری است که هیئت‌های فنی و دیپلماتیک ایرانی باید دنبال کنند؛ هدف ایران از کاهش سطح تعهداتش، فعلا خروج از برجام نیست.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در تشریح مشاهدات خود از هجدهمین سفر استانی خود، اظهار داشت: این هفته هجدهمین سفر استانی ام را به هرمزگان انجام دادم. آنچه در مورد انقراض آبزیان خلیج فارس در قرادادهای رانت محور می‌گویند، صحت دارد. کمیسیون امنیت ملی به این پرونده ورود خواهد کرد. همچنین فلاحت‌پیشه در زمینه افتتاح فازهای جدید پتروشیمی گفته است: زنگنه و زحمتکشان نفت قهرمانان بی ادعای جنگ تحریم، فازهای دیگر پارس جنوبی را افتتاح کردند. کاش دیگران نیز به جای حرف، خواب و یأس، قدری عمل می‌کردند. /پایان پیام
مهرمهر3 ماه قبل
‌‎به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نمایش، «ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی» به نویسندگی فردریش دورنمات، ترجمه زنده‌یاد حمید سمندریان و کارگردانی احسان فلاحت‌پیشه که اجرای خود را از ۱۴ دی ماه در سالن اصلی تئاتر شهر آغاز کرده است امروز شنبه ١٣ بهمن اجرای ویژه خواهد داشت و تا ١٨ بهمن روی صحنه خواهد رفت. ‌‎محمدصادق ملک، آرش فلاحت‌پیشه، آرزو نبوت، محمدرضا مالکی، مهدی نصرتی، سیدجواد حسینی و پریسا صنعت‌کار از جمله بازیگران این نمایش هستند. ‌‎‌‎این اثر نمایشی تا ١٨ بهمن ماه، هر شب ساعت ١٩ در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه خواهد رفت.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی در این رابطه به خبرآنلاین گفت: به اعتقاد من تا یک ماه آینده تکلیف پالرمو و CFT روشن خواهد شد. آنچه هست بررسی در قالب منافع ملی است که باید صورت بگیرد و تا امروز هم صورت گرفته است. او ادامه داد: با اینکه این احتمال وجود دارد، CFT مدت بیشتری را در مجمع تشخیص مصلحت‌ نظام به خود اختصاص دهد چراکه عملا در موضوع CFT مجلس با شورای نگهبان در ۱۹ مورد اختلاف دارند. اما با این وجود به نظر می‌رسد تا یک ماه دیگر تکلیف این لایحه نیز مشخص خواهد شد. شورای نگهبان هم در زمان خود نظرش را ارائه داد؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به نظرم تعللی نداشته است.
فراروفرارو3 ماه قبل
رزمندگان و مرزداران ما با جان فشانی با این افراد مقابله می‌کنند و آن‌ها به کار‌های تروریستی کور روی می‌آورند که این نشان دهنده ناتوانی آنهاست. وی افزود: با توجه به این اقدامات تروریستی کور و ایذایی به عنوان برنامه‌های دشمنان علیه ایران، لازم است که بودجه برای انسداد مرز‌ها دو برابر شود و ما از روش‌های سنتی به سمت روش‌های جدید برای انسداد هوشمند مرز رویم. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان درباره اینکه آیا با ارتقای بودجه می‌توان جلوی حملات تروریستی را گرفت، گفت: در بودجه دولت الزامات مرزی دیده نشده بود. ما انتظار داریم مجلس بودجه لازم را برای مقابله با این حملات تروریستی تصویب کند. روز گذشته حمله تروریستی به ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیکشهر از سوی گروهک تروریستی جیش الظلم صورت گرفت که یک نفر شهید و پنج نفر مجروح شدند.
الفالف4 روز قبل
انتقاد فلاحت‌پیشه از صدور احکام «ناقض آزادی مردم» گروه سیاسی الف، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۱۰ ۳۹۸۰۲۲۵۱۳۶رییس کمیسیون امنیت ملی از صدور احکام «ناقض آزادی مردم» انتقاد کرد و طی توییتی نوشت:
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه هنوز بسیاری از کشورهای اروپایی برای پیوستن به اینستکس تعلل می‌کنند، گفت: اینستکس همه انتظارات ما را برآورده نمی‌کند. مهر نوشت: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه هنوز بسیاری از کشورهای اروپایی برای پیوستن به اینستکس تعلل می‌کنند، گفت: اینستکس همه انتظارات ما را برآورده نمی‌کند. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه درباره آخرین وضعیت اجرای «اینستکس»، اظهار داشت: بنده اخیرا دیدارهایی با نمایندگان چند کشور اروپایی داشتم و در این باره مطالبی مطرح شد. فلاحت‌پیشه با بیان اینکه اینستکس سازوکاری تروئیکایی است، افزود: ۱۵ سال است که از اصل تروئیکا در مناسبات هسته‌ای ایران و غرب گذشته است و در شرایط فعلی همه کشورهای اروپایی باید به سازوکارهای غرب در روابط با ایران بپیوندند. وی با اشاره به اینکه ایتالیا، اسپانیا و یونان از جمله کشورهایی هستند که در پیوستن به اینستکس تعلل زیادی می‌کنند، گفت: علی‌رغم اینکه اینستکس همه انتظارات ما را برآورده نمی‌کند، اما هر گامی که از سوی اروپایی‌ها در این راستا صورت گیرد، ضربه‌ای به تک جانبه‌گرایی‌های آمریکاست.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
وی با اشاره به اینکه هنوز بسیاری از کشورهای اروپایی برای پیوستن به اینس‌تکس تعلل می‌کنند، ادامه داد: «صرفا آلمان، فرانسه و انگلیس به‌دنبال اجرای سازوکار اینس‌تکس هستند؛ هر چند این کشورها هم همواره به‌ویژه در زمان مذاکرات هسته‌ای نشان دادند که مناسبات و ملاحظات خاصی با آمریکا دارند.» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه کل مبادلات ما با اروپا نباید محدود به سه کشور مذکور شود، گفت: «هر چند آلمان، فرانسه و انگلیس قوی‌ترین کشورهای اروپایی هستند اما انتظار ما این است که سازوکار اینس‌تکس شامل کل اتحادیه اروپا باشد نه تروئیکای اروپایی یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس.» فلاحت‌پیشه با بیان اینکه اینس‌تکس سازوکاری تروئیکایی است، افزود: «۱۵ سال است که از اصل تروئیکا در مناسبات هسته‌ای ایران و غرب گذشته است و در شرایط فعلی همه کشورهای اروپایی باید به سازوکارهای غرب در روابط با ایران بپیوندند.» وی با اشاره به اینکه ایتالیا، اسپانیا و یونان از جمله کشورهایی هستند که در پیوستن به اینس‌تکس تعلل زیادی می‌کنند، گفت: «به‌‌رغم اینکه اینس‌تکس همه انتظارات ما را برآورده نمی‌کند، اما هر گامی که از سوی اروپایی‌ها در این راستا صورت گیرد، ضربه‌ای به تک‌جانبه‌گرایی‌های آمریکاست.»
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
خانه ملت: 'حشمت‌الله فلاحت‌پیشه' در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه‌ ملت تصریح کرد: ایرانی‌ها بارها اعلام کردند رأفت اسلامی ملاک رفتار با اتباع خارجی و افراد دوتابعیتی است و همواره برای تعامل با کشورهای مختلف بر سر این افراد اعلام آمادگی کرده است، ضمن آنکه دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران مستقل عمل می‌کند و مباحث سیاسی در آن نقشی ندارد. وی افزود: رفتار مسئولان بریتانیایی برای ایجاد فضای ضد ایرانی و سیاسی کاری علیه ایران است که همیشه در طول این سالها و با وجود برخی مواضع به ظاهر دوستانه و همراهی ظاهری در برجام ادامه داشته و تبلیغات برخی کشورهای غربی علیه امنیت و استقلال ایران و وارونه جلوه دادن چهره کشورمان به عنوان کشوری امن و با ثبات هیچ وقت قطع نشده است. یادآور می‌شود، اخیرا وزارت امور خارجه بریتانیا مدعی شده است که به علت احتمال بازداشت ایرانیان دو تابعیتی، از آنان خواسته به ایران سفر نکنند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دیدارش با فرستاده دولت نروژ گفت که اروپایی‌ها نگران هستند ایران به راهبرد مشارکت‌جویانه خود پایان دهد. به گزارش ایسنا، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در توییتی نوشت: «امروز با فرستاده دولت نروژ مذاکره کردم. تاریخ معاصر اروپا تا این حد نگرانی را تجربه نکرده بود. نگرانی از اینکه ایرانی‌ها به راهبرد مشارکت‌جویانه خود پایان دهند و آن وقت دیوار شیشه‌ای قاره سبز می‌ماند و ده‌ها تهدید امنیتی مصنوع آمریکا و متحدان مرتجع آن». انتهای پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
فلاحت‌پیشه گفت: به اروپایی‌ها اجازه اتلاف وقت ایران داده نخواهد شد. در دهه ۹۰ میلادی توطئه‌ای تحت عنوان گفت‌وگوی انتقادی بین ایران و اروپا مطرح شد و مدام آنها انتقاداتی مطرح می‌کردند و ایران باید پاسخ می‌داد، الان ما اجازه چنین کاری را نمی‌دهیم. در آمریکا و اروپا نیز نمایندگان پارلمان، مواضع دو پهلوی دیپلماتیک اتخاد نمی‌کنند و صراحت دارند. باید به آقای فلاحت‌پیشه یادآور شد، «شروع خوب» اگر ادبیات به جایی بود، سال ۹۴ کاربرد داشت، نه اکنون که به پایان برجام رسیده‌ایم و توافق زیر پای آمریکا و اروپا لگد مال شده است. آن وقت تفاوت این ادبیات، با ادبیات سرکاری وزرای خارجه ۳ دولت اروپایی و خانم موگرینی چیست؟!
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در تشریح مشاهدات خود از هجدهمین سفر استانی خود، گفت: این هفته هجدهمین سفر استانی‌ام را به هرمزگان انجام دادم. آنچه در مورد انقراض آبزیان خلیج فارس در قراردادهای رانت محور می‌گویند، صحت دارد. کمیسیون امنیت ملی به این پرونده ورود خواهد کرد. همچنین فلاحت‌پیشه در بخش دیگری از صفحه شخصی خود با اشاره به افتتاح ۴ فاز ۱۳، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی گفت: زنگنه و زحمتکشان نفت قهرمانان بی ادعای جنگ تحریم، فازهای دیگر پارس جنوبی را افتتاح کردند. کاش دیگران نیز به جای حرف، خواب و یأس، قدری عمل می‌کردند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به مزیت‌های قرار گرفتن کرمانشاه در لیست مناطق جنگی و ضرورت اجرای کامل و صحیح آن اظهار داشت: بند «ج» ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه مربوط به حقوق بازنشستگان و کارکنانی است که در زمان جنگ تحمیلی در مناطق جنگی خدمت کرده‌اند. فلاحت‌پیشه افزود: مضمون این نامه به این شرح است که بازنشستگان و در واقع کارکنانی که در زمان جنگ تحمیلی در مناطق جنگی از جمله کرمانشاه خدمت کرده‌اند و اکنون بازنشسته هستند باید مشمول قانون افزایش حقوق باشند و اشتباهی در این زمینه رخ داده ‌که به طور قطع باید این قانون اعمال شود. فلاحت‌پیشه با اشاره به اینکه بخشی از مناطق استان همچون ماهیدشت هنوز به عنوان مناطق جنگی معرفی نشده که دستور پیگیری آن در ستاد مشترک نیروهای مسلح ابلاغ شده است گفت: برخی از ادارات استان قانون افزایش حقوق کارکنان مناطق جنگی را به طور کامل اجرا نکرده‌اند که باید اجرا شود زیرا این قانون شامل تمام ادارات و کارکنان می‌شود. عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه تمام نیروها از جمله شرکتی و قراردادی باید شامل این قانون باشند عنوان کرد: معافیت یکی از فرزندان این کارکنان و بازنشسته‌ها از خدمت سربازی یکی دیگر از مزیت‌های شهرهای معرفی شده به عنوان مناطق جنگی است. تمام نمایندگان استان و استاندار کرمانشاه پیگیر این موضوع هستند و امید داریم به زودی نهایی شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به استعفای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، گفت: قرار است این موضوع در جلسه فوق‌العاده امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

به انتهای لیست رسیدید