فلسطینیان ۴۸

فلسطینیان ۴۸

افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
حال با گذشت ۲۶ سال از آن توافقنامه در حالی که تمام همراهان سازشکار او بر شکست مشی سازش اعتراف کرده‌اند ابومازن یک بار دیگر با یادآوری خاطراتش به کمک چپگرایان رژیم صهیونیسیتی می‌شتابد. او از توافقنامه اسلو دفاع کرد و گفت با اسلو یک میلیون فلسطینی، هویت فلسطینی پیدا کردند و ما وارد فلسطین شدیم. چپگرایان رژیم صهیونیستی؛ او وقتی از انتخابات سال ۱۹۹۲ سخن می‌گوید و اینکه با حمایت عرب‌های کنست از اسحاق رابین او توانست در میان تعادل آراء دو جناح سیاسی بتواند دولت را تشکیل دهد به چپگرایان پیام می‌دهد در پیوستن عرب‌ها به چپگرایان رژیم صهیونیستی با صهیونیست‌ها همراهی خواهد کرد و آنها می‌توانند به آن امیدوار باشند. فلسطینیان ساکن سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸؛ او با این سخنان به فلسطینیان ۴۸ اعلام می‌کند باید در وضعیت فعلی به سمت چپگرایان رژیم صهیونیستی بروند تا نتانیاهو نتواند به قدرت برسد و با قدرت گرفتن چپگرایان مذاکرات سازش را دوباره از سر بگیرند. او دشمن اصلی مقاومت فلسطین است و با تروریسم خواندن مقاومت نشان داد به جای آنکه در کنار ملت فلسطین قرار داشته باشد در کنار آمریکایی‌ها قرار دارد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
حال با گذشت ۲۶ سال از آن توافقنامه در حالی که تمام همراهان سازشکار او بر شکست مشی سازش اعتراف کرده‌اند ابومازن یک بار دیگر با یادآوری خاطراتش به کمک چپگرایان رژیم صهیونیسیتی می‌شتابد. او از توافقنامه اسلو دفاع کرد و گفت با اسلو یک میلیون فلسطینی، هویت فلسطینی پیدا کردند و ما وارد فلسطین شدیم. لذا مقاومت را تروریسم می‌داند و هیچ گاه اجازه نخواهد داد با حضور او مقاومت در کرانه باختری شکل بگیرد. فلسطینیان ساکن سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸؛ او با این سخنان به فلسطینیان ۴۸ اعلام می‌کند باید در وضعیت فعلی به سمت چپگرایان رژیم صهیونیستی بروند تا نتانیاهو نتواند به قدرت برسد و با قدرت گرفتن چپگرایان مذاکرات سازش را دوباره از سر بگیرند. او دشمن اصلی مقاومت فلسطین است و با تروریسم خواندن مقاومت نشان داد به جای آنکه در کنار ملت فلسطین قرار داشته باشد در کنار آمریکایی‌ها قرار دارد.

سید حسن نصرالله از چه منطقه‌ای‌ برای جنگ سخن گفت؟ / «یگان ویژه رضوان» وارد سرزمین‌های اشغالی خواهند شد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
سرویس جهان مشرق - سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی اخیر خود که به مناسبت سیزدهمین سالروز جنگ ۳۳ روزه ایراد کرده، با درک تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی، عمده سخنرانی خود را به مسایل مربوط به رژیم صهیونیستی اختصاص داد. یکی از ویژگی‌های متمایز سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله افزایش لحن تهدیدآمیز نسبت به رژیم صهیونیستی بود که شدت آن نسبت به سخنرانی‌های گذشته افزایش پیدا کرده بود. وی ابراز امیدواری کرد که آزادسازی قدس و طبعا تمام فلسطین با تقابل نظامی محقق می‌شود، چرا که این اقدام از طریق اجرای معامله قرن یا مذاکرات بیهوده و خفت‌بار با رژیم صهیونیستی امکان تحقق نخواهد داشت. نیمی از ساکنان این منطقه اشغالی را عرب‌های موسوم به «فلسطینیان ۴۸» تشکیل می‌دهند و باقیمانده ساکنان آن یهودی، مسیحی و دروزی هستند. ** جنگ روانی نصرالله در الجلیلاشاره دبیرکل حزب‌الله لبنان به آزاد سازی شهر «الجلیل» و تصور صهیونیست‌ها برای ورود حزب‌الله به این منطقه بخشی از جنگ روانی دبیرکل حزب‌الله است که افکار عمومی صهیونیست‌ها را مشغول به خود می‌کند.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
امروز و از زمان ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا، صحبت درباره جریان فلسین و حذف آن توسط معامله قرن بیشتر شده است. ۲- رد منطقه‌ای و بین المللی معامله قرن بر اساس قطعنامه‌ها و اقدامات قبلی در خصوص سازش میان دو طرف. همین جمله کافیست تا بگوییم یک مانع عمده بین المللی در مقابل معامله قرن وجود دارد. ۳-ناتوانی و ضعف در طرف‌های معامله قرن: کاملا روشن است که طرح معامله قرن توسط سه نفر یعنی ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان طراحی شده است که هر سه آنها در حال حاضر شرایط وخیمی دارند که به آنها اجازه تحرک و اجرای پروژه‌های استراتژیک بزرگی همچون معامله قرن را نمی‌دهد. از طرفی مصر واردن با وجود توانایی تامین و حمایت از معامله قرن، از این کار خودداری می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید