فناوری

فناوری

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
در همین راستا و بر اساس اعلام Top Employers Institute، هوآوی به عنوان کارفرمای برتر سال ۲۰۲۰ میلادی در کشورهای آلمان، بریتانیا، ایتالیا، اسپانیا و هلند انتخاب شده، انستیتوی یادشده همچنین هوآوی را به عنوان کارفرمای برتر منطقه‌ای در اروپا برگزیده است. شرکت‌ها و سازمان‌هایی به عنوان کارفرمای برتر انتخاب می‌شوند که تمرکز خود را روی ایجاد بهترین شرایط کاری برای کارکنان خود گذاشته‌اند. هوآوی در حال حاضر از یک کارفرمای برتر در سطح کشور، به کارفرمای برتر منطقه‌ای در اروپا تبدیل شده که نشان‌دهنده تعهد این شرکت به بهبود شرایط نیروهای کاری در زیرمجموعه‌های خود است. برنامه‌های این انستیتو شامل طرح بیش از ۱۰۰ پرسش در ۱۰ دسته مختلف و با لحاظ کردن بیش از ۶۰۰ راهکار بهبود عملکرد نیروهای کاری است. شرایط رقابتی که در بازار، به ویژه در بخش فناوری وجود دارد باعث می‌شود برندهای دیگر به دنبال بهبود شرایط کاری برای کارکنان‌شان باشند.
شاناشانا1 ساعت قبل
شرکت گاز استان تهران در میان ۳۱ شرکت گاز استانی بزرگ‌ترین شرکت گاز استانی است. در واقع هنوز هم نیازمند همکاری چندجانبه وزارت نفت، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت هستیم. شرکت گاز استان تهران اکنون یک‌پنجم مصرف گاز کل کشور را به خود اختصاص داده است. رابطه شرکت گاز استان تهران با شرکت‌های دانش‌بنیان چگونه است؟ در سال‌های اخیر ارتباط وزارت نفت، شرکت ملی گاز ایران و شرکت گاز استان تهران با شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار عمیق‌تر شده است. در حال بررسی هستند و ما از مدیریت مخابرات و تله‌متری شرکت ملی گاز ایران هم استفاده می‌کنیم، زیرا در واقع به‌نوعی شرکت ملی گاز است که در موضوع مخابرات در تله‌متری نماینده وزارت نفت و شرکت ملی گاز است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مازندران، استان مازندران در ماه‌های اخیر به‌دلیل اتلاف فراوان پرندگان در تالاب میانکاله به‌دلایل نامعلوم، کانون بحران مخاطرات زیستی تبدیل شده است. پس از آن قبل از برگزاری انتخابات متاسفانه شیوع ویروس کرونا از ایران در قم آغاز شده است و دامنه آن به استان‌های مرکزی و شمالی ایران تعمیم داده شده است. استاندار مازندران به تعطیلی بخش‌های آموزشی استان اشاره کرد و گفت: دانشگاه‌های استان تا پایان هفته تعطیل می‌باشد، اما بخش اداری دایر است. تعطیلی مدارس مازندران تا پایان هفتهسید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: با هماهنگی استاندار مازندران و برای حفظ سلامت دانش‌آموزان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی مدارس استان مازندران در تمامی مقاطع تحصیلی تا پایان این هفته تعطیل است. تعطیلی دانشگاه‌های مازندران تا آخر هفتهمشاور وزیر بهداشت از تعطیلی ‏تمامی دانشگاه‌های مازندران تا آخر هفته خبر داد.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اجرای این طرح کلان ملی فرصتی برای بیماران فراهم می‌کند تا در خانه با استفاده از فناوری‌های نوین بهبود یابند. بیمار با انجام تمرین‌های توانبخشی در منزل در مسیر درمان قرار می‌گیرد. مزایای راه اندازی این مرکز را باید کاهش رفت و آمد بیمار به کلینیک، مدیریت زمانی جلسات درمان مطابق تمایل کار، پوشش ۶۰ تا ۷۰ درصد فرآیندهای کاردرمانی و بهره گیری از فناوری‌های واقعیت مجازی، بایوفیدبک، بازی‌سازی و سنجش حرکات بدن دانست. الگوی توسعه روش‌های توانبخشی از راه دور در این مرکز پیاده‌سازی و ارزیابی شده است، همچنین بسته توانبخشی و ارزیابی بیماری پارکینسون به عنوان نخستین محصول مرکز عملیاتی شده است. ترویج توانبخشی از راه دور در حوزه بالین یکی از اقداماتی است که مسیر آن با این اقدام هموار می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، مخاطبان امروز متفاوت از گذشته شده‌اند، این را متخصصان علوم ارتباطات و رسانه می‌گویند. شاخص‌های رسانه‌های تعاملی چه مواردی است؟ نصراللهی: رسانه‌های تعاملی دارای سه شاخص فناوری، محیط ارتباطی و درک مخاطب است. اگر این اتفاق رخ دهد، ‌یعنی شاهد یک رسانه تعاملی هستیم. اگر مخاطب این احساس را نداشته باشد که خود را در رسانه‌اش ببیند، آن رسانه تعاملی نیست. در این شرایط شاهد یک رسانه تعاملی هستیم که مردم حرف‌ها و نیازهای شان را در آن رسانه می‌بینند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
گوشی Huawei nova ۵T با استفاده از قابلیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلف، با قیمت مناسب، گزینه‌ای منطقی برای مشتاقان اجرای بازی‌های موبایلی سطح بالا به حساب می‌آید. نکته قابل توجه اینکه Huawei nova ۵T با داشتن این مشخصات، قیمت مناسبی دارد و از این بابت هم مانعی برای خرید ایجاد نخواهد کرد. حالا که در نگاه اول Huawei nova ۵T گزینه مناسبی برای اجرای بازی‌های موبایلی به حساب می‌آید بد نیست نگاهی دقیق‌تر به مؤلفه‌های مختلف و عملکرد آن در اجرای بازی‌های موبایل داشته باشیم. Huawei nova ۵T با تجهیز به تراشه HiSilicon Kirin ۹۸۰، در اپلیکیشن‌های بنچمارک به چالش کشیده شده است. بازی نظیر NBA ۲K۱۹ با تنظیمات گرافیکی Ultra-High با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه روی Huawei nova ۵T اجرا می‌شود.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
به گزارش روز دوشنبه مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «محمد جواد آذری جهرمی» به مناسبت سالروز تأسیس پژوهشگاه فضایی ایران در پیامی نوشت: توسعه علم و فناوری‌های فضایی ازجمله افتخارات کشور و موجب اقتدار ما در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و امنیتی و یکی از ضروریات هر کشور است. امروزه، فناوری فضایی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین زمینه‌های رقابتی در میان کشورها شناخته‌شده و مبنایی برای مقایسه ازنظر توسعه اقتصادی و صنعتی کشورهاست. ایران نیز تاکنون فعالیت‌هایی چشمگیری در حوزه فضایی صورت داده و توانسته به چرخه فضایی دست یابد و پژوهشگاه فضایی ایران، ازجمله نهادهای تأثیرگذار برای توسعه این فناوری در کشور به شمار می‌رود. در حوزه توسعه فناوری‌های فضایی نیز این پژوهشگاه موفقیت‌های مهمی را به دست آورده است که طراحی و ساخت پین پولر و چرخ عکس‌العملی، باتری‌های فضایی، پنل خورشیدی و حسگرها از آن جمله است که هرکدام در حوزه پروژه‌های فضایی کاربرد دارد و نمونه بارز آن، استفاده از چرخ عکس‌العملی ساخت پژوهشگاه فضایی ایران در پروژه ملی ماهواره سنجشی ظفر است. این‌جانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان عرصه علم و فناوری این پژوهشگاه و تبریک مجدد موفقیت‌های شما همکاران پرتلاشم در پژوهشگاه فضایی ایران، امیدوارم با استمرار این فعالیت‌ها، شاهد توسعه عرصه فضایی کشور و درنتیجه افتخار و اقتدار بیشتر برای میهن اسلامی‌مان باشیم.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طراحی و ساخت دستگاه بویایی‌سنج در دانشگاه صنعتی شریف انجام شد تا از این پس حس بویایی بیماران با دستگاه ایران ساخت انجام شود. این دستگاه امکان ثبت و پردازش سیگنال‌های مغزی و پاسخ مغز به رویدادهای بویایی را فراهم می‌کند. دستگاه بویایی‌سنج رشته‌ای از محرک‌های بویایی شامل رایحه‌های متنوع را به صورت برنامه ریزی شده به فرد مورد آزمایش ارائه می‌کند. بررسی پاسخ مغز به چنین رشته تحریکی می‌تواند به پژوهشگران در شناخت ساختار و عملکرد مغز کمک کند. این دستگاه که قابل حمل و سازگار با روش‌های تصویربرداری مغز است، برای اجرای آزمایش‌های متنوع بررسی بویایی رفتاری یا تعاملی بدون نیاز به ثبت سیگنال‌های مغزی کاربرد دارد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
محققان دانشگاه صنعتی شریف موفق به طراحی و ساخت دستگاه بویایی‌سنج شدند که به گفته آن‌ها این دستگاه امکان ثبت و پردازش سیگنال‌های مغزی و پاسخ مغز به رویدادهای بویایی را فراهم می‌کند. به گزارش ایسنا، محققان دانشگاه صنعتی شریف با انجام طرحی پژوهشی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق به ساخت این دستگاه شدند. دستگاه بویایی‌سنج رشته‌ای از محرک‌های بویایی شامل رایحه‌های متنوع را به صورت برنامه‌ریزی شده به فرد مورد آزمایش ارائه می‌کند. بررسی پاسخ مغز به چنین رشته تحریکی می‌تواند به پژوهشگران در شناخت ساختار و عملکرد مغز کمک کند. این ابزار کاربردی در حوزه دانش علوم شناختی دارای ۶ مخزن رایحه، سنسور دما، فشار و رطوبت، پشتیبانی از سنسور تنفس، کنترل مدت زمان و ترتیب تحریک‌های بویایی، تنظیم جریان هوای ورودی و غلظت تحریک‌های بویایی است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت۲۴-رقابت همیشگی میان سامسونگ و اپل موجب شده است ک بسیاری از کارشناسان به تاثیرات و تبعات منفی شیوع ویروس کرونا بر وضعیت این غول‌های تکنولوژی بیاندیشند. این در حالی است که اپل از یک ماه پیش تاکنون تمامی دفاتر، مراکز فروش و کارخانه‌های خود در چین را تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا تعطیل اعلام کرده است. کارخانه فاکسکان بزرگترین تولید کننده گوشی‌های آیفون و برخی دیگر از محصولات اپل در چین به شمار می‌رود، از اوایل ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی به علت شیوع گسترده ویروس کرونا تعطیل شد. این در حالیست که اپل تاکنون یکی از سودده‌ترین شرکت‌های جهان به شمار می‌رفت. آنها در ادامه برآوردهای خود خاطرنشان کردند که با شیوع گسترده این ویروس در کره جنوبی، وضعیت سامسونگ نیز بهتر از اپل نخواهد ماند و این شرکت بدون شک با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهد شد.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، به نظر می‌رسد شرکت سونی آماده تولید موبایل‌های ۵G است. درهمین راستا یکی از اعضای انجمن توسعه دهندگان XDA تصاویر و مشخصات موبایل‌های سونی را در سال ۲۰۲۰ میلادی فاش کرد؛ این گوشی‌ها شامل اکسپریا۱ II و اکسپریا ۱۰ IIاست. اکسپریا۱ II، نسخه جدید موبایل اکسپریا سونی با نمایشگر ۶٫۵ اینچی و مجهز به فناوری ۵G است؛ این دستگاه دارای یک تراشه اسنپ دراگون ۸۶۵، باتری چهار هزار میلی آمپری، لنز با قابلیت زوم سه برابری، هشت گیگابایت RAM و ۲۵۶ مگابایت حافظه داخلی است. همچنین دستگاه جدید مجهز به یک جک هدفون ۳٫۵ میلیمتری است. از سوی دیگر موبایل اکسپریا ۱۰II یک دستگاه میان رده با نمایشگر ۶ اینچی OLED بوده که فناوری LTE در آن به کار رفته است.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری با اشاره به همکاری مشترک ستاد توسعه زیست‌فناوری و اداره کل آزمایشگاه‌های سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، برای تولید کیت‌های تشخیصی کرونا ویروس، گفت: بر اساس این همکاری مشترک قرار است با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان، کیت‌های تشخیصی را در داخل کشور تولید کنیم. به گزارش ایسنا، مصطفی قانعی با اعلام این خبر اظهار کرد: به زودی فراخوان تولید این کیت‌ها برای مشارکت دانش‌بنیان‌های توانمند اعلام خواهد شد. هر شرکتی که در بازه زمانی کوتاه مدت و با بهترین کیفیت، کیت‌های تشخیصی را تولید کند، در این طرح حمایت می‌شود. وی افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم متولی حمایت از دانش‌بنیان‌ها می‌شود و هر شرکتی که بتواند بهترین کیت را تولید کند، مورد حمایت قرار خواهد گرفت. بر اساس اعلام معاونت علمی، قانعی تصریح کرد: این کیت‌های تشخیصی قرار است برای تشخیص آنفلوآنزاهای واگیردار هم مورد استفاده قرار گیرند.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اجرای طرح کلان ملی «مرکز فناوری‌های توانبخشی از راه دور» فرصتی برای بیماران فراهم می‌کند تا در خانه با استفاده از فناوری‌های نوین بهبود یابند. همچنین این تمرین‌ها بازی گونه طراحی شده است برای تحقق آن نیز از فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و پردازش ماشین بهره برده شده است. الگوی توسعه روش‌های توانبخشی از راه دور در این مرکز پیاده‌سازی و ارزیابی شده است. همچنین بسته توانبخشی و ارزیابی بیماری پارکینسون به عنوان نخستین محصول مرکز عملیاتی شده است. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از این مرکز بازدید کرد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بازار فرابورس ایران از سه‌شنبه ششم اسفندماه به مدت ۱۰ روز کاری میزبان پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی «اعتبار سرمایه نوآفرین» به عنوان نخستین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی بازار سرمایه ایران خواهد بود تا به مدد راه‌اندازی این ابزار جدید مالی، پازل تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی و چرخه عرضه اولیه سهام شرکت‌های خارج از بورس بیش از گذشته تکمیل شود. مشخصات صندوق خصوصی فرابورسیحال برای نخستین بار در بازار سرمایه ایران پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی اعتبار سرمایه نوآفرین ۳۵ درصد تادیه در نماد «نوآور» از سه‌شنبه ششم اسفندماه در فرابورس آغاز می‌شود. همچنین دوره فعالیت این صندوق ۷ ساله بوده و مبلغ پرداخت شده از ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری ۳۵ درصد و مبلغ تعهدشده از ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری ۶۵ درصد است. کارگزار پذیره‌نویسی صندوق «نوآور» شرکت کارگزاری گنجینه سپهر پارت و شبکه پذیره‌نویسی آن از طریق کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران است. از طرفی تعداد کل واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق نوآور ۵۰۰ هزار واحد است و تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل پذیره‌نویسی ۳۵۰ هزار واحد اعلام شده است.
تابناکتابناک2 ساعت قبل
وی ادامه داد: تلاش ما این بوده که بدانیم آیا سلول‌های بنیادی می‌تواند به درمان کرونا کمک کند یا نه. ضرابی یادآور شد: تلاش داریم طی تعامل با وزارت بهداشت این کار را در کشور انجام دهیم تا از سلول‌های بنیادی برای کمک به این بیماران استفاده کنیم. ما سلول‌های بنیادی را در اختیار داریم و می‌توان چنین کاری را در کشور انجام داد. این مسئول اظهار کرد: کرونا ویروس یک سرماخوردگی است که در ۸۰ درصد موارد حتی می‌تواند بدون علامت و یا با علائم مختصری همچون آبریزش بینی باشد. مرتضی ضرابی تصریح کرد: ویروس کرونا هیچ مقاومتی نسبت به مواد شوینده و ضدعفونی دارای الکل ندارد، همچنین با آغاز فصل گرما تجمع ویروس کمتر خواهد شد.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، به نظر می‌رسد سونی آماده تولید موبایل های۵G است. درهمین راستا یکی از اعضای انجمن توسعه دهندگان XDA تصاویر و مشخصات موبایل‌های سونی در ۲۰۲۰ میلادی را فاش کرد. اکسپریا۱ II نسخه جدید موبایل اکسپریا سونی با نمایشگر ۶٫۵ اینچی و مجهز به فناوری ۵Gاست. از سوی دیگر موبایل اکسپریا ۱۰II یک دستگاه میان رده با نمایشگر ۶ اینچیOLED است که فناوری LTE در آن به کار رفته است. همچنین این دستگاه دارای ۳ دوربین پشتی و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
سه تحول اساسی در صحنه یمن شکل گرفته که نشان می‌دهد اوضاع میدانی ائتلاف سعودی ممکن است بسیار دشوار و احتمالا با غافلگیرکننده‌های ناخوشایندی طی دوره بعدی همراه باشد. نخست: سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نظامی ائتلاف انصارالله از رونمایی از ۴ سامانه موشکی دفاع هوایی جدید خبر داد و تأکید کرد که سال ۲۰۲۰ سال برتری دفاع هوایی خواهد بود. این جنگنده انگلیسی یکی از پیشرفته‌ترین جنگنده‌ها از نظر فناوری است و سرنگون کردن آن با استفاده از سامانه دفاع موشکی قدیمی آسان نیست. برخورداری انصارالله از سامانه‌های دفاع هوایی، که قادر به شناسایی هواپیماهای سعودی ساخت آمریکا مانند «اف ۱۶» است به معنای پایان هژمونی هوایی عربستان سعودی است که بر آسمان یمن سیطره دارد و حملات گسترده‌ای را در آزادی کامل انجام می‌دهد. بعید نمی‌دانیم که نیروهای سعودی نیز در ماه‌های آینده همانند امارات عمل کنند.
مهرمهر3 ساعت قبل
به همین دلیل در ایران نیز اولین شکل‌های سیاست عمومی و سیاست اجتماعی و سیاست فرهنگی، تصمیماتی است که دولت‌های مدرن برای گسترش بهداشت، سلامتی و درمان اتخاذ می‌کنند. از این نظر است که پیوند بین سامان سیاسی با سوژه یک پیوند محکم و آنتولوژیک است، یعنی بدن برای سامان سیاسی بدنی بیرون از این سامان نیست. سامان سیاسی همان بدن است و بدن هم همان سامان سیاسی است؛ این طور نیست که چیزی به نام سامان سیاسی وجود دارد و چیز دیگری به نام بدن انسان‌ها. وی در پایان گفت: سیاست فرهنگی تا آن جا که به بدن مربوط می‌شود از مباحث تغذیه و سلامت تا پوشش و آرایش شروع می‌شود تا بسط آن به روح‌ها که موضوع سیاست فرهنگی می‌شوند. به هر حال مسئلۀ بدن و سیاست فرهنگی را باید این طور فهمید که برای هر نوع تحلیل دقیق سیاست فرهنگی در هر جامعه‌ای، باید ببینیم که سامان سیاسی با بدن‌ها چه می‌کند یا بدن‌ها با سامان سیاسی چه می‌کنند.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
طرح خدمات مشاوره پژوهشی در زمینه واکنش فوری به حوادث و پیشگیری از تهدیدات و آسیب پذیری‌های فضای تبادل اطلاعات توسط پژوهشگران تحصیلات تکمیلی و صنعتی و فناوری پیشرفته تهیه و به عنوان یکی از طرح‌های صنعتی برگزیده دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور معرفی شد. به گزارش ایسنا، در این پروژه ضمن رصد و شناسایی تهدیدات امنیتی مرتبط با فضای مجازی استان کرمان، راهکارهای مناسب برای واکنش فوری به حوادث در راستای مأموریت‌های محوله مرکز ماهر پیش‌بینی شده است. در این طرح همچنین، خدمات موردنیاز در سطح ملی شامل تهدیدشناسی، کشف آسیب‌پذیری‌ها و انجام رصدهای امنیتی در سطح ملی، رصد وضعیت امنیتی فضای مجازی استان، آموزش و ترویج امنیت در استان و سطح کشور، همکاری در زمینه تربیت ۱۰ هزار نیروی متخصص امنیت در کشور و کمک به پاکسازی آلودگی‌های بدافزاری سامانه‌ها و زیرساخت‌های ارتباطی، کشف آسیب‌پذیری‌های روز صفر ارائه می‌شود. بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، عقد قرارداد پژوهشی در سال ۱۳۹۸ به منظور توسعه و تکمیل فعالیت‌های انجام شده در طرح انجام شده از برنامه‌های آتی جهت توسعه طرح است. انتهای پیام
ایسناایسنا3 ساعت قبل
رقابت همیشگی میان سامسونگ و اپل موجب شده است ک بسیاری از کارشناسان به تاثیرات و تبعات منفی شیوع ویروس کرونا بر وضعیت این غول‌های تکنولوژی بیاندیشند. این در حالی است که اپل از یک ماه پیش تاکنون تمامی دفاتر، مراکز فروش و کارخانه‌های خود در چین را تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا تعطیل اعلام کرده است. کارخانه فاکسکان بزرگترین تولید کننده گوشی‌های آیفون و برخی دیگر از محصولات اپل در چین به شمار می‌رود، از اوایل ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی به علت شیوع گسترده ویروس کرونا تعطیل شد. این در حالیست که اپل تاکنون یکی از سودده‌ترین شرکت‌های جهان به شمار می‌رفت. آنها در ادامه برآوردهای خود خاطرنشان کردند که با شیوع گسترده این ویروس در کره جنوبی، وضعیت سامسونگ نیز بهتر از اپل نخواهد ماند و این شرکت بدون شک با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهد شد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی پنجمین دوره کنفرانس و نمایشگاه آموزش عالی اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا موسوم به یوری ۲۰۲۰ (EURIE۲۰۲۰) از ۳۰ بهمن تا دو اسفند ماه در محل نمایشگاه روملی استانبول برگزار شد. سرپرستی هیات ایرانی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر عهده دانشگاه تبریز و رییس این دانشگاه بود. دانشگاه تبریز به عنوان مرجع ملی همکاری‌های علمی، دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه از ماه‌ها قبل و همانند سال گذشته طبق مذاکراتد با برگزارکنندگان این رویداد و جلب نظر آن‌ها، بسته ویژه‌ای برای تسهیل حضور دانشگاه‌های ایرانی در این رویداد بزرگ بین‌المللی تدارک دیده بود. رییس دانشگاه تبریز، معاون پژوهش و فناوری و مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی این دانشگاه با حضور در دانشگاه‌های «استانبول»، «ییلدیز تکنیک»، «بوغازیچی» و «کوچ» از دانشگاه‌های قدیمی و برتر ترکیه، دیدار کرده و ضمن گفت‌وگو با روسا و معاونان این دانشگاه‌ها به بررسی راه‌های توسعه همکاری‌های مشترک پرداختند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، بازدید از امکانات دانشگاه آیدین استانبول و امضای تفاهم نامه راه اندازی دوره مشترک در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار مابین دانشگاه تبریز و این دانشگاه از دیگر برنامه‌های فشرده هیات دانشگاه تبریز در مدت اقدامت در شهر استانبول بود.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
دینام هوشمند دینامی است که تعامل بین دینام به‌عنوان وسیله‌ای که برق خودرو را تامین می‌کند و ECU خودرو را به صورت دوطرفه انجام می‌دهد، در حالی که دینام معمولی این گونه کار نمی‌کند. دینام هوشمند باعث کاهش قابل توجه مصرف سوخت می‌شود و از سوی دیگر دوام بیشتری هم نسبت به دینام‌های قدیمی دارد. با تلاش‌های صورت گرفته دینام هوشمند عظام درپلتفورم‌های جدید ایران خودرو (IK۳۲۲) استفاده می‌‌شود. این EMS برای موتورهای پایه بنزینی توسط متخصصان گروه عظام طراحی و تولید شده است. ۵ اسفند ۱۳۹۸ مجموعه بزرگ R&D یکپارچه گروه برق و الکترونیک گروه قطعات خودرو عظام آغاز به کار می‌کند.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی عالی، اعلام کرد: هرگونه فعالیت یا تعطیلی واحدهای آموزشی تابع تصمیم و اعلام رسمی وزارت بهداشت خواهد بود و فعالیت کارکنان مراکز آموزشی نیز تابع تصمیم دولت است. به گزارش ایسنا، دکتر علی خاکی صدیق با صدور نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی چنین نوشت: «با توجه به شیوع ویروس کرونا در برخی مناطق کشور و لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با این بیماری در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، و نیز با توجه به لزوم پیروی از سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی قرارگاه کروناویروس، هرگونه فعالیت یا تعطیلی واحدهای آموزشی تابع تصمیم و اعلام رسمی وزارت بهداشت خواهد بود. بر این پایه لازم است در هر استان با اخذ نظر تخصصی مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی و بهداشت و درمان استان (یا در صورت لزوم اخذ تأیید شورای تأمین استان) نسبت به تعطیلی یا تداوم فعالیت مراکز آموزشی اقدام شود. شایسته است در دانشگاه‌هایی که فعالیت آموزشی در آن‌ها به تبعیت از دانشگاه‌های علوم پزشکی تعطیل می‌شود، ضمن تعیین تکلیف دانشجویانی که در حال انجام آزمایش‌ها و پژوهش‌های مربوط به پایان‌نامه و رساله خود هستند، با تخلیه خوابگاه‌ها، غداخوری‌ها و دیگر فضاهای عمومی و مشترک نسبت به انجام اقدامات بهداشتی و ضدعفونی این فضاها اقدام لازم صورت پذیرد. در این زمینه هماهنگی لازم در اسکان موقت و تأمین غذای آن گروه از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که الزام به حضور در محیط آموزشی دارند صورت گیرد.» به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در سطور پایانی این نامه آمده است: «شایان ذکر است این تعطیلی صرفا در حوزه فعالیت‌های آموزشی بوده و فعالیت کارکنان مراکز آموزشی تابع تصمیم دولت خواهد بود.» انتهای پیام
انتخابانتخاب1 روز قبل
به نظر می‌رسد اندروید ۱۱ با یک تغییر اساسی نسبت به نسخه‌های پیشین رو به رو شده است. در اکثر این فرامین به کاربران کمک می‌شود که از طریق نوار ناوبری، حرکاتی سریع انجام دهند، اما به نظر می‌رسد که این دستور در اندروید ۱۱ از بین رفته است. درواقع فرمان مدیر windows shell در اندروید ۱۱ دیگر فرمان «overscan» را به رسمیت نمی‌شناسد. در دستگاه‌های به روز شده مشکلاتی در نوار ناوبری به وجود آمده است. با این تغییر، برنامه‌های نوار پیمایش یا ناوبری خود را در بالای کنترل‌های سیستم موجود نمایش می‌دهند، به کلی خراب می‌شوند یا با مشکلات دیگر روبرو می‌شوند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
از سویی دیگر باید این موضوع را هم در نظر گرفت که شاید اکران فیلم‌های تازه سبب کم‌رونقی فروش فیلم‌های دیگر شده باشد. میزان فروش فیلم‌های سینمایی در یازده ماه سال ۹۷ نیز معادل ۲۳۲ میلیارد و ۱۵۳ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان و تعداد تماشاگران ۲۶ میلیون ۶۲۲ هزار و ۳۲۶ نفر بوده است. با توجه به افزایش میزان فروش فیلم‌ها در سال ۹۸ و بر اساس بررسی‌های معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی میزان افزایش فروش فیلم‌ها در یازده ماه سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ چهار درصد رشد داشته است. ولی تعداد تماشاگران در یازده ماه امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته ۳ درصد کاهش داشته است. میزان فروش و تعداد بیننده ایام جشنواره فیلم فجر در میزان فروش و تعداد بیننده بهمن محاسبه نشده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
یک شرکت هلدینگ هوایی هم قصد دارد در آینده سیستم تشخیص چهره را جایگزین کارت‌های سنتی پرواز برای سفر هوایی کند. هوش مصنوعی در فرودگاه‌های آیندههوش مصنوعی در مقایسه با سیستم بیومتریک در فرودگاه‌ها کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما این وضعیت به‌زودی تغییر خواهد کرد. به گفته فینشتین، سخنگوی American Airlines، این شرکت هواپیمایی هم می‌خواهد کاربردی بودن اپلیکیشن خود را افزایش دهد تا خدمات‌رسانی‌اش بیشتر شود. شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز یکی از شرکت‌هایی است که به سراغ این فناوری رفته و برچسب دیجیتال به نام ویو تگ را در دست آزمایش دارد. استفاده از باربرهای خودراندر فرودگاه‌های آینده برای تسریع در انتقال بار مسافران به داخل فرودگاه استفاده گسترده‌ای از خودروهای یدک‌کش خودران می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
یگان پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز (شنبه) یک فروند پهپاد جاسوسی وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی را در جیزان سرنگون کرد. به گزارش ایسنا، یک منبع نظامی یمنی در گفتگو با شبکه المسیره از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی وابسته به نیروهای متجاوز ائتلاف سعودی در حین انجام اقدامات خصمانه در شرق الخوبه خبر داد. از سوی دیگر، یحیی سریع، سخنگوی نظامی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد، نیروهای مسلح این کشور فردا (یکشنبه) از ۴ سامانه موشکی جدید رونمایی خواهند کرد. وی افزود، این سامانه‌ها از فناوری جدید و پیشرفته و تجربه موفقی در زمینه سرنگونی هواپیماهای جاسوسی دشمن و جنگنده‌ها برخوردار هستند. انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
۲- مراکز بهداشتی و درمانی موسسه تا حد امکان مجهز و از نظر تجهیزات پزشکی و درمانی به روز رسانی شود. ۵- به اطلاع دانشجویان رسانده شود تا به محض مشاهده هرگونه علائم ناشی از سرما خوردگی، آنفولانزا و مانند آن بدون هیچ گونه نگرانی به مراکز بهداشتی دانشگاه مراجعه کنند و مراکز بهداشتی دانشگاه‌ها اقدامات لازم را برای درمان آنها به عمل آورند. همچنین پذیرش مهمان در هر قالبی در خوابگاه‌های دانشجویی تا اطلاع ثانوی ممنوع شود. چنانچه مورد تایید شده‌ای از آلودگی به ویروس کرونا در خوابگاه مشاهده شد، ضروری است اقدامات فنی لازم با نظر و هماهنگی گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشتی و درمانی انجام شود. ۲۱- اتخاذ هرگونه تصمیم در مورد تعطیلی فعالیت موسسه براساس شرایط روز، نظرات فنی دانشگاه علوم پزشکی و نیز تایید شورای تامین خواهد بود.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
از این رو در این گزارش عملکرد برخی اپراتور‌ها را بر مبنای اطلاعات سایت نت سنج پلاس که یک هفته فعالیت خود را آغاز کرده ارزیابی و تحلیل می‌شود. در بخش وضعیت پوشش؛ همراه اول در ۷۳ درصد استان تهران دارای پوشش خوب، ۱۴ درصد پوشش متوسط، ۴ درصد پوشش ضعیف و ۷ درصد فاقد پوشش است و در شهر تهران میزان پوشش خوب این اپراتور به ۸۵ درصد، پوشش متوسط به ۱۰ درصد و پوشش ضعیف ۲ درصد و فاقد پوشش به ۱ درصد رسیده است. براساس داده‌های سنج پلاس، ایرانسل در ۸۰ درصد استان تهران دارای پوشش خوب، ۱۰ درصد پوشش متوسط، ۳ درصد پوشش ضعیف و ۵ درصد فاقد پوشش است و در شهر تهران میزان پوشش خوب این اپراتور به ۸۳ درصد، پوشش متوسط به ۱۱ درصد و پوشش ضعیف ۳ درصد و فاقد پوشش به ۱ درصد رسیده است. همچنین رایتل در ۴۵ درصد استان تهران دارای پوشش خوب، ۲ درصد پوشش متوسط و ۵۰ درصد فاقد پوشش است و در شهر تهران میزان پوشش خوب این اپراتور به ۸۷ درصد، پوشش متوسط به ۴ درصد و فاقد پوشش به ۷ درصد رسیده است. از نظر کیفیت اینترنت در بخش کاربران تجاری، بازی، تماس اینترنتی و وبگردی به ترتیب اپراتور همراه اول، رایتل و ایرانسل بهترین رتبه‌ها را دارند و در بخش دانلود‌های حجیم به ترتیب اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل بهترین رتبه‌ها را دارند.

به انتهای لیست رسیدید