فوتبال

خبر ورزشیخبر ورزشی1 روز قبل
این نکته معنایش این نیست که مربی خارجی پیدا نمی‌شود. مساله این است افراد ناآگاه که دور از فوتبال هستند، تصور می‌کنند مورینیو و گواردیولا به سادگی سرمربی تیم ملی ایران می‌شوند. این یک توهم است و نباید در تله بحث‌های نامعقول و غیر منطقی گرفتار شد. مربی خارجی زیاد است اما در انتخابشان باید خیلی دقت و وسواس داشته باشیم. با این که زمان مناسبی نیز برای انتخاب سرمربی تیم ملی وجود دارد اما این نکته را نباید از قلم انداخت که ما سلطان وقت کشی در هر زمان و مکانی هستیم. یادمان نرود اگر صعودهای تیم ملی به جام جهانی، جلوه‌ای ساده پیدا کرد این به دلیل حضور یک مربی مسلط، آگاه و اهل برنامه ریزی بود. همین صعودها شاید با یک انتخاب اشتباه دوباره برای این فوتبال تبدیل به یک آرزو شوند!
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
آن شب کریم باقری برای صعود تیمش مثل دیوار ایستادگی کرد تا اسمش را بر سر زبان‌ها بیندازد. قطعا نام کریم باقری جزو ده نام سنگین فوتبال ایران است که برای اظهار نظر در خصوص او باید بدانید او یک فوتبالیست ملی معمولی نیست و نبود. کریم باقری آن قدر قاب‌های ماندگار در ذهن فراموشکار ما ایرانی‌ها بر جای گذاشته است که شاید یک گالری کفاف به تصویر در آوردن آن همه قاب‌های خاطره انگیز را ندهد. کریم باقری از آن دسته از افرادی است که تاریخ یک ورزش از پرورش چنین استعدادی به خود می‌نازد هم چنان که ما فوتبالی‌ها به کریم باقری فارغ از هر رنگ و تعلق باشگاهی به داشتنش افتخار می‌کنیم. آقای کریم باقری؛ امروز اول اسفند ماه، جامعه فوتبال به احترام این نجابت و درایت تو می‌ایستد و از تمام زحماتی که بدون هیچ حاشیه و توقعی برای ملت و باشگاهت کشیدی متشکر است.
خبر ورزشیخبر ورزشی1 روز قبل
آنچه در دقیقه ۲۱ بازی دیشب استقلال اتفاق افتاد را سیاسی نبینید. تشویق دقیقه ۲۱ هواداران استقلال که هماهنگ با هم، نام بازیکن شماره ۲۱ خود را صدا زدند، فقط حمایتی بود از وریا غفوری تا بداند زیر چتر حمایتی استقلالی‌هاست. این حمایت، واکنشی است به بدسلیقگی آن‌ها که خبر احضار غفوری به وزارت ورزش را رسانه‌ای کردند. لطفا فوتبال را از دریچه فوتبال ببینید. این جوان‌ها، چه وریا غفوری که تشویق شد و چه آن‌ها که او را تشویق کردند، همه سرمایه‌های همین سرزمین هستند. حالا او هم مثل کی‌روش استنلی، پایه‌های آن قاعده و قانونی که در مورد جذب بازیکنان خارجی وجود دارد را لرزانده است.
خبر ورزشیخبر ورزشی1 روز قبل
به گزارش خبرورزشی، وقتی جام ملت‌های آسیا به پایان رسید، شروع دوباره لیگ برتر و البته قرارداد کارلوس کی‌روش با کلمبیا و پایان دوره طولانی همکاری او با تیم ملی، باعث شد بحث‌های مربوط به عملکرد ملی‌پوشان در جام ملت‌ها خیلی زود به پایان برسد و همه حواس‌ها معطوف به لیگ شود و تا چند روز دیگر هم لیگ قهرمانان آسیا از راه می‌رسد و بعد هم نوبت شهرآورد می‌شود و با این حساب تیم ملی به حاشیه رانده خواهد شد، اما این وسط فیفادی ماه مارس (روز‌های پایانی اسفند و روز‌های ابتدایی فروردین) نگاه‌ها را به تیم ملی برمی‌گرداند، به خصوص که فدراسیون اعلام کرده تیم ملی در این تاریخ از سوی فدراسیون فوتبال چین به تورنمنت چهارجانبه‌ای در این کشور دعوت شده است. اما واقعا تیم ملی می‌خواهد به چین برود؟ از یک طرف فدراسیون دلش نمی‌آید این فرصت خوب برای برگزاری دو بازی تدارکاتی مفید را از دست بدهد و از طرف دیگر تیم ملی سرمربی ندارد و انتخاب مربی موقت برای این تیم خالی از دردسر نخواهد بود. فدراسیون اگر می‌خواهد از فرصت حضور در تورنمنت چین بهره ببرد، باید برای تیم ملی سرمربی موقت انتخاب کند که خالی از دردسر نخواهد بود. شاید راه بی‌دردسر این باشد که فدراسیون قید تورنمنت چین را بزند تا لااقل صدای اعتراض بلند نشود. تردیدی نیست تیم‌های لیگ برتری هم به این تورنمنت معترض می‌شوند. با این حساب به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال چشم خود را به روی این فیفادی ببندد و قید تورنمنت چین را بزند. داد و فریاد تیم‌های لیگ برتری و جار و جنجال بر سر انتخاب سرمربی موقت ایرانی و از آن بدتر، داستان‌های انتخاب ملی‌پوشان و دعوت از لژیونر‌ها به انجام دو بازی ملی نوروزی نمی‌ارزد. اگر تورنمنت در کشور‌های همسایه ایران بود، قصه فرق می‌کرد.
خبر ورزشیخبر ورزشی1 روز قبل
این حرفه روی قاعده‌های عشق به فوتبال و کار تعلیم و راهبری و بروز خلاقیت‌ها در لحظات حساس بنا شده است. اگر فوتبال جوانان ما در سطح آسیا به قهرمانی می‌رسد، به دلیل وجود این پشتوانه‌ها بوده است. مربیانی که دو ساعت قبل از تمرین، تمام وسایل تمرین خود را آماده کرده‌اند و برنامه‌شان نیز مشخص است. نسل مربیان سازنده و عاشق متأسفانه رفت و در غبار تاریخ گم شد و فوتبال سازنده هم با آن رفت. به قول احمد شاملو، در دیار رؤیا‌های خویش درنگ می‌کنم، شب از ستاره‌ها تنها شده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
داوران قضاوت کننده در دیدارهای هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال از سوی کمیته داوران مشخص شد. به گزارش تابناک ورزشی به نقل از فدراسیون فوتبال، اسامی داوران هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است: جمعه ۳ اسفندپدیده مشهد – سپیدرود رشت/ ساعت ۱۵:۳۰ – ورزشگاه امام رضا (ع) داور: علی صفاییکمک‌ها: محمدرضا منصوری – فرزاد بهرامیکمک داوران اضافی: علیرضا فغانی – علی اصغر مومنیداور چهارم: یوسف مغروریناظر: علی خسروینساجی قائمشهر – فولاد خوزستان / ساعت ۱۵:۳۰ – ورزشگاه شهید وطنیداور: پیام حیدریکمک‌ها: رضا سخندان – بابک عباسقلی زادهکمک داوران اضافی: علی بای – جواد محمدیداور چهارم: مهدی سیفیناظر: محمود رفیعیماشین سازی تبریز – پیکان تهران / ساعت ۱۵:۳۰ – ورزشگاه بنیان دیزلداور: شاهو اصلانیکمک‌ها: محمدرضا مدیرروستا –محمدعلی پورمتقیکمک داوران اضافی: محمدباقر پورباقر – مجید محمدیداور چهارم: مهرداد نجفیناظر: حسین نجاتیاستقلال خوزستان – نفت آبادان / ساعت ۱۶ – ورزشگاه غدیرداور: رضا کرمانشاهیکمک‌ها: محمدرسول ذورقی – محسن سلطانیکمک داوران اضافی: روح الله شریفی – عبدالنبی پورخلفداور چهارم: رضا قیمناظر: زاهد بحرینیشنبه ۴ اسفندنفت مسجدسلیمان – پرسپولیس / ساعت ۱۸:۳۰ – ورزشگاه بهنام محمدیداور: حسین زرگرکمک‌ها: سعید علی نژادیان – جواد مداحکمک داوران اضافی: محمدرضا اکبریان – کوپال ناظمیداور چهارم: قهرمان نجفیناظر: فریدون اصفهانیانیکشنبه ۵ اسفندسایپا – تراکتورسازی تبریز / ساعت ۱۶ – ورزشگاه شهداداور: وحید کاظمیکمک‌ها: سعید قاسمی – محمد عطاییکمک داوران اضافی: حسین زیاری – حسین زمانیداور چهارم: تورج عیوض محمدیناظر: حسن کامرانی فر
خبر ورزشیخبر ورزشی1 روز قبل
دینامو و فنرباغچه ۲ تیم متفاوت هستند. دینامو طبق یک برنامه بازی می‌کرد، اما فنرباغچه به طور کلی فوتبال دیگری را بازی می‌کند. البته ما باید تهاجمی بازی کنیم و به حریف فشار بیاوریم. سرمربی تیم زنیت سن‌پترزبورگ ادامه داد: بازی سختی در انتظار ما خواهد بود و فنرباغچه با توپ به خوبی بازی می‌کند. البته آن‌ها در بازی‌های خارج از خانه ضعف دارند و این مساله به سود ما است. تیم زنیت سن‌پترزبورگ در بازی رفت مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا در استانبول با حضور ۱۵ دقیقه‌ای سردار آزمون یک بر صفر مغلوب تیم فنرباغچه ترکیه شد. بازی برگشت این دو تیم امشب (پنجشنبه) برگزار می‌شود.
ایلناایلنا20 ساعت قبل
بازیکنان استقلال طی روزهای اخیر واکنش تندی نسبت به عدم پرداخت مطالبات خود به مدیریت داشته‌اند. رفتاری که روزبه چشمی دارد و پیامدش سکوت باشگاه استقلال، مصداق بارز بازیکن سالاری در فوتبال ایران است و انتظار می‌رود که سران باشگاه استقلال در مقابل چنین رفتارهایی قاطع باشند. رفتاری که برخی بازیکنان استقلال انجام می‌دهند جز آنکه وجهه باشگاه استقلال در میان مردم را تخریب کند و این باشگاه را همواره بدهکار جلوه دهد محصول دیگری به همراه نخواهد داشت. پدیده خرید آپارتمان در ترکیه توسط بازیکنان استقلال البته مختص به یکی، دو بازیکن نیست و غالب بازیکنان این باشگاه را در بر می‌گیرد. البته در این ماجرا پای یکی از پیشکسوت‌های قدیمی ترکیه‌نشین استقلال هم در میان است و او بازیکنان را برای سرمایه‌گذاری در ترکیه تهییج می‌کند!
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، یووه، قدرت بلامنازع فوتبال ایتالیا که از حالا تقریبا قهرمانی اش در سری آ قطعی است، امسال با جذب رونالدو، فتح لیگ قهرمانان را هدف قرار داده اما با شکست ۲-۰ از اتلتیکو حالا در آستانه حذف در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان قرار دارد. اتفاقی که کمتر کسی تصورش را داشت با این حال هنوز بازی برگشت در تورین باقی مانده و رونالدو فرصت دارد تا بیانکونری را از یک کابوس تلخ نجات دهد. گاتزتا دلو اسپورت: یووه بلند شوکوریره دلو اسپورت: شاهکار ال چولو؛ سیمئونه یووه را مغلوب کرد و حالا کار بسیار دشوار استتوتواسپورت: رونالدو، تو یوونتوس را نجات بده

آخرین خبرها درباره «فوتبال»

تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه هفتگی سابادوی پرتغال، رویی پینتو، هکر و موسس سایت فوتبال لیکس که افشاگری‌های زیادی در حوزه فوتبال جهان در چند ماه اخیر داشته است در بوداپست، پایتخت مجارستان از سوی پلیس بازداشت شد. بر اساس این گزارش، رویی پینتوی ۳۰ ساله متهم به سرقت اطلاعات محرمانه باشگاه بنفیکا در شهر لیسبون است و به احتمال فراوان از سوی پلیس مجارستان به پرتغال استرداد می‌شود. مالک سایت فوتبال لیکس در صورت اثبات جرمش در دادگاه پرتغال به ۱۰ سال زندان محکوم خواهد شد. سایت فوتبال لیکس پاییز گذشته مدارک مهمی درباره فسادهای مالی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) منتشر کرده بود. این سایت همچنین برای نخستین‌بار نقض متعدد قوانین مالی جوانمردانه اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) توسط باشگاه منچستر سیتی انگلیس را افشا کرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، گلن جانسون، مدافع ملی‌پوش سابق تیم فوتبال لیورپول رسما از فوتبال خداحافظی کرد. این مدافع انگلیسی ۳۴ ساله بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ برای این قرمزهای آنفیلد به میدان رفته بود. او از تیم پورتموث به لیورپول پیوست و ۲۰۰ بازی برای این تیم انجام داد. گلن سابقه ۵۴ بازی ملی هم در کارنامه‌اش دارد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال قزاقستان، میخاو بیلک ۵۳ ساله جایگزین استانیمیر استولوف در سمت سرمربیگری تیم ملی فوتبال قزاقستان شده است. استویلوف بلغارستانی از ماه مارس ۲۰۱۸ میلادی سرمربی این تیم بود که در کمتر یک سال جای خود را به میخاو بیلک از جمهوری چک داد. میخاو بیلک، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال قزاقستان نیز پس از احراز این سمت میخاو هیپ و تالگات بایسوفینوف را به عنوان دستیاران خود معرفی کرد. همچنین نیکولای رودیونوف مربی دروازه‌بان‌ها خواهد بود. سرمربی جدید تیم ملی فوتبال قزاقستان سابقه مربیگری در تیم فوتبال جوانان جمهوری چک و تیم‌های کشورش شامل زلین، اسپارتا، ویکتوریا، دینامو تفلیس گرجستان و روزومبروک اسلواکی را دارد.
انتخابانتخاب3 روز قبل
فدراسیون فوتبال با اشاره به موضوع میزبانی فلسطین در دور دوم رقابت‌های فوتبال بانوان انتخابی المپیک ۲۰۲۰ تاکید کرد که با توجه به شرایط پیش آمده و مکاتباتی که در این زمینه از سوی فدراسیون فوتبال صورت گرفته، منتظر پاسخ کمیته مسابقات فیفا هستیم. مهدیه میرمحمدخانی، مدیر بین‌الملل کمیته بانوان در خصوص حضور تیم ملی فوتبال بانوان فدراسیون فوتبال در دور دوم رقابت‌های فوتبال المپیک اظهارکرد: روز ۲۰ بهمن ماه نامه‌ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر میزبانی ۳ کشور ویتنام، ازبکستان و فلسطین دریافت کردیم که میزبان دور دوم بازی‌های المپیک هستند. بر همین اساس قرعه ما به گونه‌ای باشد که با تیم فلسطین همگروه نباشیم. کنفدراسیون فوتبال آسیا ضمن تشکر از فدراسیون ایران، اعلام کرد که حتما این موضوع را در نظر خواهد گرفت اما به دلیل اینکه این بازی‌ها زیر نظر فیفا برگزار می‌شود، باید فدراسیون جهانی فوتبال از این موضوع اطلاع کامل داشته باشد. در واقع ما منتظر پاسخ کمیته مسابقات فیفا باید باشیم تا بدانیم وضعیت تیم ملی فوتبال بانوان به چه گونه‌ای خواهد شد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
داور جوان فوتبال امروز در مسیر کرمان به سیرجان در اثر واژگونی ماشین جان به جان آفرین تسلیم کرد. به گزارش ایلنا به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، امیر رضا انجم شعار پسر قاسم انجم شعاع ناظر فوتسال، که عضو داوران فوتسال و دبیر هیات فوتبال استان کرمان است، امروز در مسیر کرمان به سیرجان در اثر واژگونی ماشین جان به جان آفرین تسلیم کرد. متاسفانه پس از شنیدن خبر درگذشت این داور جوان، پدربزگ ایشان نیز بر اثر شنیدن حادثه تلخ سکته کرده و به رحمت خدا رفتند. مهدی تاج؛ رییس فدراسیون فوتبال در پیامی درگذشت این دو عزیز را تسلیت گفته و برای بازماندگانشان از خداوند متعال صبر جزیل و برای این دو مرحوم علو درجات را خواستار است. روحشان شاد و یادشان گرامى.

فوتبال جهان| از زابی‌واکا تا نیمار در فوتبال زندان‌های جهان

12+
تسنیمتسنیم6 روز قبل
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیاگو ژالو، یکی از استعدادهای برتر پرتغال با امضای قراردادی به میلان پیوست. این مدافع مستعد که مورد توجه منچسترسیتی، منچستریونایتد و لاتزیو قرار داشت، قرار است کار خود را در تیم جوانان میلان آغاز کند. ژالو ۱۸ ساله در تابستان پیش رو قراردادش با اسپورتینگ به اتمام می‌رسید و میلان زودتر از سایر تیم‌ها برای خرید او عمل کرد. اسپورتینگ در این قرارداد بندی گنجانده که به میلان اجازه نخواهد داد در آینده ژالو را به پورتو یا بنفیکا، رقبای اصلی‌اش بفروشد. انتهای پیام/

عکس‌های جالب دنیای فوتبال / مسابقه فوتبال بانوان میلان و ساسولو

23+
ایلناایلنا3 هفته قبل
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت اسپورت اکسپرس، الکساندر چفرین می‌گوید در فوتبال هرگز برابری نخواهد بود اما یوفا باید به تمامی ۵۵ فدراسیون‌های عضو خود جهت استفاده مطلوب از تمام پتانسیل‌های فوتبال کمک کند. داده‌های منتشر شده در گزارش اخیر یوفا نشان‌دهنده عدم تعادل رقابتی فوتبال اروپا و گسترش شکاف‌های مالی بر اساس تغییرات تکنولوژیکی است. بنابراین باید تمامی طرف‌های فوتبال در اروپا با همکاری یکدیگر در جهت حفظ تعادل این ورزش در تمامی سطوح تلاش کنند. رئیس یوفا ادامه می‌دهد: در فوتبال هرگز شاهد برابری نخواهیم بود و ما در حباب زندگی نمی‌کنیم اما یوفا در مقام مدافع فوتبال اروپا باید اطمینان لازم را جهت استفاده مطلوب تمامی ۵۵ فدراسیون‌های عضو از پتانسیل‌های فوتبال ایجاد کند. ما روی این موضوع سخت کار خواهیم کرد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، ادن ازار، مهاجم بلژیکی تیم فوتبال چلسی در یک نظرسنجی آنلاین به عنوان مرد سال ۲۰۱۸ فوتبال کشورش انتخاب شد. یک نظرسنجی آنلاین در خصوص انتخاب بهترین فوتبالیست سال گذشته این کشور برگزار شد که در نهایت هافبک چلسی توانست با اختلافی فاحش نسبت به اکسل ویتسل و کوین دی بروینه، مقام نخست را کسب کند. هازارد با کسب ۱۴ هزار و ۹۷۴ رای به عنوان بهترین فوتبالیست سال بلژیک انتخاب شد و اکسل ویتسل و کوین دی بروینه نیز به ترتیب با ۳ هزار و ۸۰۱ و ۲ هزار و ۵ رای در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا، باز هم نام و یاد شهدای زمین فوتبال شهر چوار در کوچه پس کوچه‌های استان ایلام پیچید. همه جا نشان از افتخار و مردانگی رادمردان قهرمان ایران و ایلام است، شیران بیشه‌های افتخار و شجاعت که برای سرزمینشان حماسه آفریدند. اما حادثه تلخ فوتبال خونین شهر چوار برگ سرخ دیگری از تاریخ پر افتخار حماسه دفاع مقدس را رقم زد، در ۲۳ بهمن سال ۶۵ واقعه عظیمی در استان ایلام و زمین فوتبال شهر چوار به وقوع پیوست که به جرات می‌توان آن را بزرگترین رویداد ناگوار تاریخ فوتبال ایران نامید. گرامیداشت و یادواره‌ شهدای زمین فوتبال چوار هر سال و با حضور مردم، مقامات کشوری و استانی و ورزشکاران برگزار برگزار می‌شود. هم اکنون گرامیداشت شهدای زمین فوتبال شهر چوار در حال برگزاری است.
طرفداریطرفداری4 روز قبل
طرفداری- آدبایو آکینفنوا، بازیکن انگلیسی عضو باشگاه وایکام واندررز به عنوان قوی‌ترین و تنومند‌ترین فوتبالیست دنیا شناخته می‌شود. این ویدیوی گروه OhMyGoal که به صورت اختصاصی توسط گروه طرفداری دوبله شده، به معرفی این بازیکن تنومند انگلیسی به عنوان قوی‌ترین بازیکن دنیای فوتبال می‌پردازد. مجموعه ویدیوهای «دور و نزدیک فوتبال»، با دوبله اختصاصی طرفداری، بر روی خروجی وبسایت طرفداری و سایر شبکه‌های اجتماعی ما در توئیتر، اینستاگرام و تلگرام قرار می‌گیرد؛ این مجموعه قصد دارد از زاویه‌ای جالب توجه و جذاب در مدتی کمتر از ۵ دقیقه، به سوژه‌های دنیای فوتبال بپردازد. ترجمه این ویدیو بر عهده علیرضا نجاتی بوده و گویندگی آن را نیز سامان خدایی انجام داده است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
ژوزه مورینیو با کارشناسی تلویزیونی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان اروپا به فوتبال بازگشته است. به گزارش ایلنا، ژوزه مورینیو سرمربی سابق منچستریونایتد که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به‌عنوان کارشناس شبکه تلویزیونی RT روسیه فعالیت کرده و یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی مربوط به جام جهانی را اجرا کرده بود، بار دیگر برای اجرای برنامه‌ای با موضوع لیگ قهرمانان اروپا به این شبکه بازگشته است. در حالی‌ که دنیای فوتبال مشغول گمانه‌زنی درباره آینده ژوزه مورینیو است، شبکه RT اعلام کرد، آقای خاص با برنامه‌ای جدید با عنوان «روی خط با ژوزه مورینیو» که از روز ۷ مارس آغاز شده و هر چهار شب یک‌بار پخش خواهد شد، به ما پیوسته و از طریق شبکه تلویزیونی ما میهمان بینندگان خواهد شد. شبکه RT اعلام کرد این برنامه بعد از دور رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آغاز شده و مورینیو تا روز فینال تورنمنت که اول ژوئن در شهر مادرید برگزار خواهد شد در این برنامه حضور خواهد داشت. مورینیو در تبلیغ این برنامه که از شبکه RT پخش شد رو به دوربین گفت: من در RT راجع به فوتبال حرف خواهم زد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
پول‌پاشی که بیانگر رویکرد تبعیض‌آمیز مسعود سلطانی‌فر و همکارانش در وزارت ورزش است، آن هم وزارتخانه‌ای که باید تمام رشته‌های ورزشی را به یک چشم ببیند. در حالی وزیر ورزش این‌گونه از بیت‌المال برای فوتبال گشاده‌دستی می‌کند و ابایی ندارد که در این شرایط سخت که کشور درگیر جنگ اقتصادی است، یک میلیون دلار برای پیروزی فوتبال مقابل تیم‌های درجه سوم هزینه کند. آن هم در حالی که فوتبال ۴۳ سال است در آسیا چه در سطح ملی و چه باشگاهی نتوانسته به قهرمانی برسد. با این حال مورد عنایت دلاری وزیر ورزش قرار می‌گیرد، در حالی که پول‌پاشی میلیون دلاری وزارت ورزش هیچ خروجی برای کشور ندارد. بدیهی است در شرایط سخت اقتصادی اگر وزارت ورزش پولی در خزانه‌اش دارد باید خرج ورزشکارانی کند که محتاج سطحی‌ترین امکانات و حمایت‌ها برای افتخارآفرینی ورزش کشورمان هستند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
با آمدن فصل زمستان زمین‌های بی کیفیتی که به برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال بانوان اختصاص داده می‌شود، خطراتی را برای بازیکنان به وجود می‌آورد و کیفیت بازی را کاهش می‌دهد. کیفیت زمین بازی این دو تیم به حدی بد بود که بازیکنان درمحوطه‌ای پر از گل و لای مسابقه می‌دادند و همین باعث شد تا دختران فوتبالیست تیم ذوب آهن که در نیمه نخست با لباس اصلی خود بازی کردند به خاطر گلی شدن، لباس‌هایشان را در نیمه دوم عوض کنند. هاجر خراسانی، سرپرست تیم فوتبال بانوان ذوب‌آهن اصفهان در این باره به ایسنا گفت: " کیفیت زمین اصلا خوب نبود و وقتی بازیکنانم پای‌شان را روی زمین می‌گذاشتند داخل گل فرو می‌رفتند به گونه‌ای که به راحتی نمی‌توانستند پای خود را از گل بیرون بیاورند. او افزود: کیفیت بازی پایین آمده بود. لیگ برتر فوتبال بانوان همچنان ادامه دارد و باید فکری به حال زمین‌های نامناسبی کرد که در زمستان میزبان دختران فوتبالیست هستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال علاقه‌ای ندارد تا کسی از مذاکرات با مربیان خارجی مطلع شود و به همین دلیل تلاش کرده تا همه چیز پنهان بماند. ترس فدراسیون از این است که دلال‌ها از نام مربی مورد نظر مطلع شوند و بخواهند قیمت او را بالاتر ببرند. معمولا در فوتبال ایران چنین اتفاقی رخ می‌دهد و بارها شده حتی بازیکن یا مربی ۲۰۰ هزار دلاری را ۸۰۰ هزار دلار به باشگاههای ایران غالب کرده ‌اند!
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
براساس تازه‌ترین گزارش شرکت حسابرسی ورزشی دیلویت، باشگاه رئال مادرید اسپانیا با سبقت از منچستریونایتد انگلیس، صدر فهرست ثروتمندترین باشگاه‌های جهان در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ را از آن خود کرد. علاوه بر این، باشگاه‌های چلسی و منچسترسیتی که با ملحق شدن به این فهرست مجموع باشگاه‌های انگلیسی حاضر در جمع ۱۰ باشگاه پردرآمد جهان را به عدد ۶ رساندند؛ با وجود افزایش درآمد همچنان جایگاه پیشین خود را حفظ کردند. به غیر از بارسلونا و رئال مادرید، ۲ باشگاه بایرن مونیخ و پاری سن ژرمن دیگر باشگاه‌های غیر انگلیس هستند که فهرست ۱۰ باشگاه پردرآمد جهان را تکمیل کرده‌اند. لازم به ذکر است باشگاه یوونتوس به عنوان نماینده ایتالیا، به رتبه‌ای بهتر از یازدهم دست پیدا نکرد. به گزارش ایرنا، فهرست ۱۰ باشگاه ثروتمند جهان از قرار زیر است:۱ - رئال مادرید: ۷۵۰٫۹ میلیون یورو۲ - بارسلونا: ۶۹۰٫۴ میلیون۳ - منچستریونایتد: ۶۶۶ میلیون۴ - بایرن مونیخ: ۶۲۹٫۲ میلیون۵ - منچسرسیتی: ۵۶۸٫۴ میلیون۶ - پاری سن ژرمن: ۵۴۱٫۷ میلیون۷ - لیورپول: ۵۱۳٫۷ میلیون۸ - چلسی: ۵۰۵٫۷ میلیون۹ - آرسنال: ۴۳۹٫۲ میلیون۱۰ - تاتنهام: ۴۲۸٫۳ میلیون
خبر ورزشیخبر ورزشی2 هفته قبل
میزان گردش مالی در فوتبال بالاست و بالطبع دستمزد‌ها و میزان پاداش بازیکنان فوتبال بالاست و همه این‌ها به این خاطر است که فوتبال درآمد فوق العاده‌ای دارد و نه تنها جیب کسی را خالی نمی‌کند بلکه سود هم می‌رساند. اگر به ورزشکاران دیگر رشته‌ها رسیدگی نمی‌شود گناهش به گردن فوتبال نیست و اتفاقا خیلی از ارگان‌ها و نهاد‌ها هستند که از فوتبال درآمد کلانی کسب می‌کنند، اما حق فوتبال را نمی‌دهند. نمایش تیم ملی فوتبال ایران برابر پرتغال همه مردم ایران را به خیابان کشید. اگر به ورزشکاران دیگر رشته‌ها رسیدگی نمی‌شود گناهش به گردن فوتبال نیست و اتفاقا خیلی از ارگان‌ها و نهاد‌ها هستند که از فوتبال درآمد کلانی کسب می‌کنند، اما حق فوتبال را نمی‌دهند. نمایش تیم ملی فوتبال ایران برابر پرتغال همه مردم ایران را به خیابان کشید. بهترین حرف را صالحی امیری زد.
عصر ایرانعصر ایران4 هفته قبل
عصر ایران- این روزها نگاه مردم آسیا به امارات و جام ملت‌های آسیاست. ما ایرانی‌ها هم حسابی با بازی‌ها و بردهای تیم ملی ذوق می‌کنیم و چه خوب می‌‍شود که نام ایران بر روی این جام حک شود. ما بدجور به حال خوب و اتفاق‌های قشنگ احتیاج داریم و فوتبال معجزه‌ای است که می‌تواند حالمان را خوب کند. گاهی باید حسابی قدر فوتبال را بدانیم که به تنهایی می‌تواند جور همه غم‌های عالم را بکشد و دل مردم جهان را شاید کند. آنها در اوج جنگ و ویرانی، قهرمان آسیا شدند و همه غم‌ها را فراموش کردند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد ساوان، بازیکن ۱۵ ساله تیم فوتبال جوانان رنس در اثر ایست قلبی هنگام بازی در زمین فوتبال جانش را از دست داد. سایت رسمی تیم فوتبال رنس فرانسه با اعلام این خبر نوشت: در حال تجربه شوک عمیقی هستیم. محمد ساوان روز گذشته هنگام بازی فوتبال با دوستانش درگذشت. ما از این تراژدی شوکه شده‌ایم. بر اساس این گزارش، محمد ساوان هنگام بازی فوتبال دچار ایست قلبی شد و تلاش پزشکان نیز برای نجات جانش ثمری نداشت.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز گذشته (جمعه) در چارچوب دیدارهای هفته بیست و دوم سری B ایتالیا، حادثه‌ای ناگوار رخ داد، حادثه‌ای که می‌توانست منجر به اضافه شدن یک بازیکن دیگر به فهرست کسانی شود که در زمین مسابقه جان‌شان را از دست داده‌اند. این اتفاق برای مانوئل اسکاوونه، هافبک تیم فوتبال لچه رخ داد. خوشبختانه تصاویر و اسکن‌های گرفته شده از سر اسکاوونه نشان داد که وضعیت او حاد نیست و کمی بعد او قادر به تکلم شد. با این حال این اتفاق سبب شد که داور بازی را لغو و به زمان دیگری موکول کند. اسکاوونه دوران بازیگری خود را در تیم سودیترول آغاز کرد و پس از آن به تیم‌های نووارا، باری، پروورچلی، پارما و لچه پیوست.
طرفداریطرفداری3 روز قبل
طرفداری - تیم ملی فوتبال بانوان در مرحله دوم انتخابی المپیک ۲۰۲۰ در قاره آسیا، با تیم‌های چین تایپه، فیلیپین و فلسطین اشغالی هم گروه شده است. طبق مقررات AFC، یکی از تیم‌های هر گروه می‌تواند میزبانی یک دوره را در اختیار بگیرد که فلسطین اشغالی از قبل برای این مسابقات میزبان شده است. به نقل از ایسنا، مطابق با قوانین ایران، هیچ شهروند ایرانی حق ورود به فلسطین اشغالی را ندارد. در پی این اتفاق فدراسیون فوتبال ایران با AFC مکاتباتی انجام داده است تا یا میزبانی این مسابقات تغییر پیدا کنند یا اینکه گروه ایران عوض شود تا ملی پوشان ایران نیز بتوانند در مسابقات شرکت کنند. حسین عبدی مشاور فنی تیم‌های ملی فوتبال بانوان این موضوع راتایید و اظهار کرد:
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، انگار تمامی ندارد؛ بیانیه نویسی‌های فوتبال ایران را می‌گوییم که نه تنها به قوت خود باقی است، بلکه در همه جا ریشه دوانده. انگار که باشگاه‌ها به جای مسابقه در زمین، برای بیانیه نویسی مسابقه گذاشته‌اند. کافی است در هفته‌ای اشتباه داوری صورت بگیرد، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رأیی درباره تیمی یا بازیکنی بدهد، خدا نکند تیمی موفق به کسب پیروزی نشود. هر تیمی که موفق به پیروزی نشود، روابط عمومی یا مدیر رسانه‌ای یا مقام‌های بالاتر از آن باشگاه دست به قلم می‌شود و بیانیه نویسی را شروع می‌کند. باشگاه‌ها و تیم‌ها فراتر هم رفته‌اند و با بیانیه نویسی پیش از مسابقات، قصد تحت تأثیر قرار دادن داور مسابقه یا عوامل برگزاری مسابقات را دارند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه کایزر چیف ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی به صورت رسمی از کناره‌گیری اجباری وایسمن میوای ۱۹ ساله از دنیای فوتبال خبر داد. اوایل ماه نوامبر ۲۰۱۸ (آبان) وایسمن میوا در تصادف رانندگی با شکستگی ستون فقرات و آسیب نخاعی مواجه شد. باشگاه کایزر چیف پس از این تصادف وحشتناک به حمایت از بازیکن ۱۹ ساله خود پرداخت اما با گذشت ۳ ماه خداحافظی اجباری وایسمن میوا از دنیای فوتبال را رسانه‌ای کرد. وایسمن میوا از سن ۱۴ سالگی در باشگاه کایزر چیف ژوهانسبورگ حضور داشت و در سال ۲۰۱۷ میلادی به تیم بزرگسالان راه یافت. او به جوان‌ترین بازیکن تاریخ این تیم تبدیل شد و سپس به تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی نیز راه یافت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به‌دنبال رفع این مشکلات مدتی پیش وارد ماجرای بلیت‌فروشی الکترونیکی استادیوم‌های فوتبال کشور شد. این شرکت اخیرا برای اولین بار پستی سازمانی به‌عنوان «مدیر بلیت‌فروشی الکترونیک و گیت‌های ورودی ورزشگاه‌های کشور» تعریف و مدیر این قسمت را معرفی کرده است. او در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه «دنیای اقتصاد» ازآخرین تحول‌های بلیت‌فروشی الکترونیک در استادیوم‌ها صحبت و تاکید کرده به‌زودی این پروسه معیوب متحول خواهد شد: «در شرایط فعلی وضعیت بلیت‌فروشی در استادیوم‌های فوتبال کشور دور از شأن ملت ایران است. بنا داریم فروش بلیت الکترونیک را در سطح فوتبال کشور متحول کنیم به همین دلیل برخی کارها را آغاز کردیم. همچنین سعی داریم در استادیوم آزادی بلیت را طبق شماره صندلی به فروش برسانیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
تیم ملی ایران با قبول شکست ۳ بر ۰ مقابل ژاپن و حذف از مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ شب تلخی را برای فوتبال ایران رقم زد.