فوق تخصص

فوق تخصص

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
لیگ؛ چشم‌ها باز و بستهیکی از اعتراضات همیشگی منتقدان به کارلوس کی‌روش این بود که مسابقات باشگاهی داخلی مطلقا برای او اهمیت نداشت. کی‌روش مخصوصا در این سال‌های آخر هیچ ابایی نداشت از اینکه بی‌علاقگی‌اش به تماشای بازی‌های لیگ برتر را آشکار کند. فصل خوبی داشته باشید.» البته شاید اگر چند سال از حضور ویلموتس در ایران بگذرد، رویه او هم تغییر کند. دستیار ایرانی؛ مهم و غیرمهمطی تمام سال‌های حضور کارلوس کی‌روش در فوتبال ایران، بی‌علاقگی او به استفاده از دستیار ایرانی کاملا مشهود بود. کارلوس کی‌روش یک فوق تخصص استراتژی‌های دفاعی بود که این مساله در طول هشت سال حضور او در ایران به خوبی مشخص شد.
ایمناایمنا6 ساعت قبل
تشخیص عینی و زودهنگام اوتیسم به دو روش جدیدمحققان موفق به توسعه دو روش جدید عینی شده‌اند که قادر به تشخیص بیماری اوتیسم است؛ این دو روش بر مبنای تفاوت‌های مغزی بیماران با افراد عادی قرار دارد. معمولا تشخیص بیماری اوتیسم در مراحل اولیه بسیار دشوار است؛ در حالی که متوسط سن تشخیص در آمریکا حدود چهار سال است؛ ‌روشی که محققان به تازگی توسعه داده‌اند قادر به تشخیص بیماری در ۱۸ ماهگی است. بر اساس تحقیقات قبلی اطلاعات بصری در مغز بیماران مبتلا به اوتیسم به گونه‌ای متفاوت پردازش می‌شود. با این روش می‌توان اوتیسم را با دقت ۸۷ درصد تشخیص داد. محققان استرالیایی نیز به دنبال روش‌های تشخیص بیماری اوتیسم از طریق نشانگرهای موجود در مغز هستند.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
مرحوم آیت‌الله بروجردی نیز نزدیک‌ترین روابط را با شاه داشت و در تایید سلطنت پهلوی دوم نقش اساسی داشتند. مرحوم دکتر باستانی پاریزی نیز که در ایام دانشجویی همسایه ما بود، هفته‌نامه‌ای منتشر می‌کرد به نام هفتواد. به هر حال روابط مرحوم آیت‌الله بروجردی و طبعا حوزه علمیه قم با نواب و فداییان اسلام بسیار تیره بود. اما باز از تمام ایران تلاش‌هایی شد تا قاتل کسروی، سید حسین امامی و خود مرحوم نواب صفوی آزاد شدند. مثلا قضیه ترور علا، در واقع مواجهه فداییان اسلام بود با الحاق ایران به جبهه نظامی غرب به سرپرستی انگلیس.
فراروفرارو9 ساعت قبل
فاضل لاریجانی، جنجالی و غیر سیاسیبرخلاف دیگر برادرانش تجربه زیادی در مسائل سیاسی ندارد. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی در آمل، عضو کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران، مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، رایزن فرهنگی ایران در کانادا، معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی از جمله سوابق اوست. پرونده‌ای برای فاضل لاریجانی در قوه قضائیه تشکیل شد که البته هنوز مشخص نشده که نتیجه آن چه شد. علی لاریجانی در مجلس هشتم، نهم و دهم ریاست مجلس را برعهده داشت. صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه سابق و رئیس مجمع تشخیص مصلحتصادق لاریجانی متولد اسفند سال ۱۳۳۹ است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حسین محمدربیع، فوق تخصص چشم پزشکی درباره «بیماری پیرچشمی»، اظهار داشت: پیرچشمی پدیده فیزیولوژیک است که حداقل از سن ۳۵ سالگی شروع شده و تا ۴۵ یا ۵۰ سالگی ایجاد می‌شود و سن متوسط ابتلا به آن ۴۰ سالگی است. وی ادامه داد: تقریبا همه افراد در ۴۰ سالگی به دلیل تغییراتی که در عدسی چشم‌شان اتفاق می‌افتد، قدرت تطابق آنها کم می‌شود و برای همین از فاصله ۴۰ تا ۵۰ سانتی متری که همیشه قادر به دیدن بودند، دیگر توانایی دیدن کامل را ندارند. این فوق تخصص چشم‌پزشکی اضافه کرد: در چنین مواردی فرد مجبور است عینک بزند و هر چهار تا پنج سال یکبار نیز نمره این عینک تغییر و افزایش پیدا می‌کند. محمدربیع بیان داشت: پیرچشمی به دلیل اینکه فیزیولوژیک است، قابل پیشگیری نیست؛ بنابراین وقتی افراد می‌بینند که در فواصل نزدیک، هنگام مطالعه یا استفاده از رایانه یا گوشی همراه قادر نیستند به طور کامل ببینند، متوجه این حالت می‌شوند.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
نخستین همایش مجمع خیرین سلامت ملایری‌های مقیم تهران به پاس ۷ سال خدمات رسانی خیرین این حوزه به همت مجمع خیرین سلامت شهرستان ملایر در آستانه عید غدیر خم در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان منطقه ۶ تهران با حضور مسئولان و مجع کثیری از فعالان و خیرین حوزه سلامت در بخش‌های مختلف برگزار شد. در ادامه رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با بیان اینکه از بدو تأسیس تا کنون به همت خیرین سلامت شهرستان اقدامات ماندگار فراوانی در راستای کاهش آلام و مشکلات بیماران نیازمند صورت گرفته است، گفت: خداوند بندگانی دارد که آنها را برای خدمت به مردم خلق کرده است. آذرهمایون ادامه داد: طی این سال‌ها مجمع خیرین سلامت ملایر با عملکرد خود درمیان مردم اعتمادسازی کرده است و این را عینا به منصه ظهور رساندیم. رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با بیان اینکه انقلاب بزرگی در حوزه بهداشت و درمان ملایر به دست خیرین سلامت رقم خورده است، اظهار کرد: واحد مددکاری ما در سال ۹۷ به ۹۰۰ بیمار مراجعه کننده خدمات متنوعی را ارائه داده است. آذرهمایون با بیان اینکه ۷۵ بیمار سرطانی تحت پوشش مجمع خیرین سلامت ملایر هستند، اضافه کرد: از این تعداد به ۴۰ مورد کمک هزینه شیمی درمانی در مجموع ۴۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

ثبت نام رایگان در سمینار رقابت‌های استارت آپی سلامت آنلاین

24+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حسین محمدربیع، فوق تخصص چشم پزشکی، درباره «بیماری پیرچشمی»، اظهار داشت: پیرچشمی پدیده فیزیولوژیک است که حداقل از سن ۳۵ سالگی شروع شده و تا ۴۵ یا ۵۰ سالگی ایجاد می‌شود و سن متوسط ابتلا به آن ۴۰ سالگی است. وی ادامه داد: تقریبا همه افراد در ۴۰ سالگی به دلیل تغییراتی که در عدسی چشم‌شان اتفاق می‌افتد، قدرت تطابق آنها کم می‌شود و برای همین از فاصله ۴۰ تا ۵۰ سانتی متری که همیشه قادر به دیدن بودند، دیگر توانایی دیدن کامل را ندارند. این فوق تخصص چشم‌پزشکی اضافه کرد: در چنین مواردی فرد مجبور است عینک بزند و هر چهار تا پنج سال یکبار نیز نمره این عینک تغییر و افزایش پیدا می‌کند. محمدربیع بیان داشت: پیرچشمی به دلیل اینکه فیزیولوژیک است، قابل پیشگیری نیست؛ بنابراین وقتی افراد می‌بینند که در فواصل نزدیک، هنگام مطالعه یا استفاده از رایانه یا گوشی همراه قادر نیستند به طور کامل ببینند، متوجه این حالت می‌شوند.
ایمناایمنا1 روز قبل
هر چند پدر، مادر و جوانان و نوجوانان در خانواده‌ها به اختیار خود قلیان مصرف می‌کنند، اما کودکانی هستند که قربانی پک‌های نفسگیر پدران و مادرانی شده که سلامت فرزندانشان را قربانی تفریحات زودگذر و مضر خود می‌کنند. قلیان نیز همین ویژگی را دارد، ضمن اینکه در فرهنگ ایرانی استفاده از قلیان به اندازه مواد مخدر و حتی سیگار وجهه اجتماعی بدی ندارد و کسی که قلیان مصرف می‌کند در نگاه عمومی جامعه کار اشتباهی نمی‌کند. او که معتقد است استفاده از قلیان در بین زنان و کودکان روز به روز رو به رشد است، می‌گوید: قبح قلیان در جامعه از بین رفته، در گذشته نه چندان دور مصرف قلیان زیر زمینی بود و امروز در هر جمعی در کوچه و خیابان، در پارک و خانه همه و همه بدون هیچ ترس و واهمه‌ای قلیان مصرف می‌کنند. سیستم دفاعی بدن کودکان توان مقابله با اثرات قلیان را نداردهمچنین سید حسین طاوسی، متخصص طب ایرانی-اسلامی در خصوص عواقب استفاده کودکان از قلیان می‌گوید: بدن کودکان ضعیف است و هنوز سیستم دفاعی آن به خوبی شکل نگرفته از این رو بیشترین آسیب را با مصرف قلیان می‌بینند. وی ادامه می‌دهد: همچنین کودکانی که مادران‌شان سیگار یا قلیان مصرف می‌کنند، معمولا قد کوتاهی دارند و توانایی خواندن، هجی کردن کلمات و توجه و تمرکز در آنها ضعیف است.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: البرز از نظر امکانات درمانی فاصله زیادی با میزان استاندارد کشوری دارد؛ دولت به این استان بدهکار و مدیون است و باید بدهی خود را در زمینه‌های مختلف پرداخت کند. فارس: ضمن خداقوت به شما و همکارانتان در دانشگاه علوم پزشکی البرز، در ابتدا خودتان را به صورت کامل معرفی کنید و بفرمایید پیش از ورود به البرز کجا مشغول بودید؟ کریم: «حسین کریم» هستم. در حال حاضر استان البرز از نظر امکانات درمانی فاصله زیادی با میزان نرمال در کشور دارد و در واقع دولت به این استان بدهی دارد و به آن مدیون است که باید بدهی خود را در زمینه‌های مختلف به البرز پرداخت کند. با توافقات صورت گرفته با مسؤولان مربوطه تلاش ما بر این است تا بتوانیم با خاطری آسوده خدمات رسانی بهتری را در حد و ارزش مردم استان البرز داشته باشیم. پس عدم تطابق اراده خدماتی که در دانشگاه علوم پزشکی تهران و البرز مشاهده می‌شود موجب شده به این نتیجه برسیم که دولت به البرز بدهکار است و باید این تفاوت توسط دولت دیده شود تا بتواند خدمات را به درستی و منصفانه به البرز نیز ارائه دهد.
آناجآناج1 روز قبل
بعد از کارشکنی دولت هند صورت گرفت؛ اعلام آمادگی بیش از ۱۰۰۰ پزشک ایرانی برای درمان شیخ زکزاکی/ سهم قابل توجه پزشکان آذربایجانی در فهرست اعلامیبیش از ١٠٠٠ پزشک سراسر کشور در محکومیت اقدامات هماهنگ آمریکا، نیجریه و هند در جلوگیری از درمان شیخ زکزاکی بیانیه‌ای را صادر کرده‌اند. به گزارش آناج، شب گذشته رهبر جنبش اسلامی نیجریه بعد از ناتمام ماندن مراحل درمانش در هند از بیمارستان به سمت فرودگاه دهلی‌نو منتقل شده و به نیجریه بازگشت. در همین راستا بیش از ١٠٠٠ پزشک و استاد دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در محکومیت اقدامات هماهنگ آمریکا، نیجریه و هند در جلوگیری از درمان شیخ زکزاکی بیانیه‌ای را صادر کرده و برای درمان فرزند خمینی (ره) اعلام آمادگی کردند. در بخشی از این بیانیه آمده است: ما پزشکان علیرغم سکوت سازمان‌های مدعی حقوق بشر در قبال کشتار مسلمانان نیجریه و ممانعت از درمان رهبر آنها حاضر هستیم در ایران و با هزینه خود، امکانات درمان شیخ زکزاکی را فراهم کنیم. متخصص طب اورژانس بیمارستان امام علی (ع) زاهدان محمد صداقت متخصص طب اورژانس بیمارستان امام علی (ع) زاهدان علی هاشمی فوق تخصص خون و انکولوژی بیمارستان امام علی (ع) زاهدان محمدهادی عباسی.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک متخصص مغز و اعصاب گفت: در درمان مداخله‌ای به جای استفاده از دارو‌، با سیم‌‎های نازکی قسمت بسته شده رگ در مغز، باز می‌شود. وی ادامه داد: بیماری که دچار سکته مغزی شده و لخته خون یکی از رگ‌های مغزی او را مسدود کرده است، به روش مداخله‌ای تحت درمان قرار می‌گیرد. این متخصص مغز و اعصاب گفت: در این روش جدید، هنگامی که رگ‌های مغزی فرد بیمار به خصوص رگ‌های بزرگ بسته می‌شوند، با روشی شبیه آنژیوگرافی سیم‌های خیلی نازک را از طریق رگ وارد بدن فرد بیمار و در نهایت رگ‌های مغزی می‌شود. عوارض خطران سکته مغزی را بشناسیداین متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه سکته مغزی دومین عامل مرگ و میر بعد از تصادفات جاده‌ای است، افزود: آسیب‌های ناشی از بروز سکته‌های مغزی اغلب باعث فلج شدن و ناتوان شدن فرد بیمار می‌شود و این روش موثر می‌تواند احتمال بروز چنین آسیب‌هایی را کاهش دهد. این متخصص مغز و اعصاب در پایان گفت: استفاده از این روش در سکته‌های قلبی به روشی متداول تبدیل شده است اما متاسفانه در زمینه مغز و اعصاب هنوز با مشکلاتی مواجه هستیم.
الفالف2 روز قبل
در روزهای گذشته بسیاری از انجمن‌های پزشکی یا در مخالفت به این مصوبه مجلس بیانیه داده‌اند یا چهره‌های سرشناس جامعه پزشکی لب به اعتراض گشوده‌اند و چنین اقدامی را توهین به جامعه پزشکی قلمداد کرده‌اند و اجرای آن را نوعی تبعیض بین جامعه پزشکی و سایر صنوف دانسته‌اند. براساس آمارهای سازمان امور مالیاتی پزشکان صرفا ۱۵۰میلیارد تومان مالیات می‌پردازند. اگر عده‌ای می‌خواهند مالیات جامعه پزشکی را با چرتکه دیگری حساب کنند، بحث دیگری است. جهانگیری از آمارسازی‌ها علیه جامعه پزشکی گلایه دارد و معتقد است: نگران تبعیض در برخورد با جامعه پزشکی هستیم. خوشحال می‌شویم که شفاف سازی شود زیرا جامعه پزشکی از این آزمون هم سربلند بیرون خواهد آمد و اکثریت جامعه پزشکی به اجرای قانون پای بند هستند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
حجت‌الاسلام یوسف احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به برنامه‌های سازمان اوقاف برای دهه امامت و ولایت اظهار داشت: جشن دهه ولایت از عید قربان آغاز و تا روز غدیر نیز ادامه دارد. وی با تأکید بر اینکه اگر نام مبارک امام علی (ع) زنده شود اسلام و تشیع زنده می‌شود، افزود: در اکثر بقاع متبرکه به‌خصوص امام‌زاده‌های شاخص برنامه‌های متنوع فرهنگی و جشن برای عید غدیر برگزار می‌شود. معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم با تأکید بر لزوم الگوگیری از امیرالمؤمنین (ع) برای کمک به نیازمندان جامعه تصریح کرد: امیرالمؤمنین (ع) به دنبال فقرا و ضعفا بودند و اهتمام ویژه‌ای برای کمک به محرومان داشتند. احمدی عنوان کرد: با دعوت از بسیج جامعه پزشکی ۶ پزشک متخصص و فوق تخصص و چشم‌پزشک در امام‌زاده موسی مبرقع (ع) حضور پیداکرده و ۵۰۰بیمار به‌صورت رایگان ویزیت شدند، همچنین داروی رایگان نیز از محل موقوفات دارو و درمان در اختیار آن‌ها قرار گرفت. معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ علوی در جامعه خاطرنشان کرد: در ایام عید غدیر جشن‌های ویژه‌ای در بقاع متبرکه استان برای بانوان برگزار می‌شود.
الفالف2 روز قبل
یکی از گروه ­هایی که خیلی زیاد با پدیده انگ روبرو می‌شوند، افراد مبتلا به اچ ­آی­ وی هستند. برخی کارشناسان حوزه بهداشت و درمان معتقدند، ایدز تنها یک مشکل پزشکی نیست، بلکه یک مشکل اجتماعی و فرهنگی هم هست. به گفته آن‌ها، به علت پیش­ داوری و ترس از سرایت بیماری ایدز، این بیماران در مورد انتخاب مسکن، شغل، دریافت مراقبت­‌های بهداشتی و حمایت عمومی مورد تبعیض قرار می­ گیرند. انگ ناشی از ابتلا به اچ ­آی­ وی و ایدز باعث نابرابری و تبعیض نسبت به افراد مبتلا و محرومیت آنها از حقوق اجتماعی شان می­ شود. بیش از ۳۴ هزار مورد مبتلا به ایدز در سیستم بهداشت و درمان کشور ثبت شده که از این تعداد حدود ۱۷ هزار نفر تحت مداوا هستند.

عکس/ جهاد مقدس در روستاهای محروم

19+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
رئیس بیمارستان طالقانی تهران با اشاره به وضعیت و چالش‌های پیش روی بیمارستان‌های دولتی، راه‌کارهایی برای رهایی بیمارستان‌ها از مشکلات اقتصادی ایجاد شده ارایه داد و گفت: تنها نسخه نجات‌بخش تمام بیمارستان‌های دولتی ترکیب استقلال، شفافیت و پاسخگویی است. مهمترین چالش سیستم دولتی برای حفظ نیروهای کارآمداین فوق تخصص ارتوپدی با بیان اینکه سیستم‌های دولتی به خاطر مشکلات بودجه‌ای برای جذب و حفظ نیروهای کارآمد با چالش روبرو هستند، گفت: دراین میان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه و بیمارستان جذب نیروهای توانمند و تمام وقت جغرافیایی است که لازمه تحقق آن وجود انگیزه‌های مادی و معنوی است. حال ببینید با این موانع و محدودیت‌ها بیمارستان‌های دولتی تا چه میزان متضرر می‌شوند. همچنین بخش ارتوپدی بیمارستان طالقانی یکی از بخش‌های پیشرفته در سطح کشور است که تمام فوق تخصص‌ها (تومور، لگن، زانو، دست، ستون فقرات) را دارد. وی ادامه داد: ‌ به عنوان نمونه بیمارستان طالقانی در منطقه ولنجک واقع شده که ۸۰ درصد مردم برخوردار بوده و بسیاری از سیاستمداران و سرمایه گذاران در این منطقه ساکنند.

اردوی جهادی تیم پزشکی در روستای حصارچه جرگلان

19+
مهرمهر2 روز قبل
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
وقتی این روزها بحث استفاده از کارتخوان‌ها برای مطب‌های پزشکی مباحث روز رسانه‌ای است، اما در شهرکرد یکی از پزشکان برای کودک بیمار در بیمارستان جشن تولد برپا کرد و این مساله از چشم رسانه‌ها دور نماند. ایرنا: وقتی این روزها بحث استفاده از کارتخوان‌ها برای مطب‌های پزشکی مباحث روز رسانه‌ای است، اما در شهرکرد یکی از پزشکان برای کودک بیمار در بیمارستان جشن تولد برپا کرد و این مساله از چشم رسانه‌ها دور نماند. بروز خالدی فر فوق‌تخصص جراحی اطفال با تهیه یک کیک تولد برای کودک بیماری که عمل جراحی سختی را پشت سر گذاشته بود با برپای جشن تولد، روزهای حضور این کودک در بیمارستان را خاطره انگیز کرد. از آنجا که عمل جراحی با روز تولد این کودک بیمار همزمان شد، پزشک معالج با اطلاع از این موضوع کیک تولدی تهیه و با رفتن بر بالین بیمار سختی عمل جراحی را به خاطره‌ای ماندگار و شیرین برای این کودک و خانواده‌اش تبدیل کرد. این اقدام پزشک که می‌تواند به الگویی جالب برای سایر پزشکان تبدیل شود باعث رضایت و خوشحالی همراهان بیمار شد و آنها بابت تعهد کاری و این ابتکار به یاد ماندنی پزشک از وی تشکر و قدردانی کردند.
ایسناایسنا3 روز قبل
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، موفق به ساخت دستگاه تشخیصی در حوزه قلب به نام دستگاه «داپلر فونولایزر» شده که کاربرد آن تشخیص زودرس سوفل قلب یا بیماری‌های ساختاری و مادرزاد قلب است که ممکن است با گوشی پزشکی قابل تشخیص نباشد. وی افزود: بنابراین این دستگاه با کاربرد تشخیص سوفل قلب یا بیماری‌های ساختاری و مادرزاد قلب، می‌تواند در مراکز بهداشت، درمانگاه‌ها و مراکز غربالگری مورد استفاده قرار گیرد. مالکی افزود: این دستگاه برای تشخیص زودهنگام بیماری‌های ساختاری و مادرزاد قلب مورد استفاده قرار می‌گیرد و نمونه داخلی یا خارجی ندارد. بیماری‌های ساختاری و مادرزادی باعث می‌شود در داخل قلب صدای اضافه ایجاد شود، اما گاهی اوقات این بیماری‌ها (مانند سوراخ بین دهلیزی) به خودی خود صدایی ایجاد نمی‌کند. با توجه به ظرفیت صادرات محصول و فروش آن به دلار، صادرات دستگاه داپلر فونولایزر می‌تواند با درآمدزایی خوبی برای کشور همراه باشد.
برنابرنا3 روز قبل
پخش مجموعه تلویزیونی «فاکتور هشت» از امشب جمعه ۲۵ مرداد از کانال آی‌فیلم۲ آغاز می‌شود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، مجموعه تلویزیونی «فاکتور هشت» ساخته رضا کریمی محصول شبکه یک سیما است که برای مخاطبان افغانستانی و تاجیکستانی این شبکه به نمایش گذاشته می‌شود. او در یک کنگره بین‌المللی با ارائه مقاله‌ای شرکت کرده و مقاله‌ او به عنوان مقاله‌ برگزیده انتخاب می‌شود؛ اما …. قطب‌الدین صادقی، ستاره اسکندری، امیرکاوه آهنین جان، لادن طباطبایی، ایرج راد، بهزاد خداویسی، حسن جوهرچی، پژمان بازغی، کوروش سلیمانی و فریبا نادری بازیگرانی هستند که به ایفای نقش در این سریال پرداخته‌اند. «فاکتور هشت» از جمعه هر روز ساعت ۱۷:۰۰ به‌وقت ایران و کابل و ۱۷:۳۰ به‌وقت دوشنبه تاجیکستان نمایش داده می‌شود.
ایسناایسنا3 روز قبل
رییس بیمارستان طالقانی تهران با اشاره به وضعیت و چالش‌های پیش روی بیمارستان‌های دولتی، راه‌کارهایی برای رهایی بیمارستان‌ها از مشکلات اقتصادی ایجاد شده ارایه داد و گفت: تنها نسخه نجات‌بخش تمام بیمارستان‌های دولتی ترکیب استقلال، شفافیت و پاسخگویی است. حال ببینید با این موانع و محدودیت‌ها بیمارستان‌های دولتی تا چه میزان متضرر می‌شوند. همچنین بخش ارتوپدی بیمارستان طالقانی یکی از بخش‌های پیشرفته در سطح کشور است که تمام فوق تخصص‌ها (تومور، لگن، زانو، دست، ستون فقرات) را دارد. وی ادامه داد: ‌ به عنوان نمونه بیمارستان طالقانی در منطقه ولنجک واقع شده که ۸۰ درصد مردم برخوردار بوده و بسیاری از سیاستمداران و سرمایه گذاران در این منطقه ساکنند. تنها نسخه نجات‌بخش بیمارستان‌های دولتیزندی تنها نسخه نجاتبخش تمام بیمارستان‌های دولتی را ترکیب استقلال، شفافیت و پاسخگویی دانست و ادامه داد: باید با تسهیل و تسریع قوانین، دست بیمارستان‌ها جهت درآمدزایی منطقی باز باشد و سپس با نظارت از آنان انتظار پاسخگویی داشته باشیم.
ایمناایمنا3 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا؛ نایب رئیس اول شورای عالی نظام پزشکی، گفت: ۸۰ درصد جامعه پزشکی از کارت خوان استفاده می‌کنند. عزت اله گل علیزاده، در بیست و دومین کنگره سراسری اپتومتری ایران که در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود، با اشاره به مسائل مبتلا به جامعه پزشکی، اظهار کرد: تعرفه، یکی از موضوعاتی است که جامعه پزشکی همواره درگیر آن بوده و هست. استفاده از کفش‌های پنجه باریک به تدریج باعث به وجود آمدن تغییر شکل در انگشت شست پا می‌شود. البته کفش‌هایی که دارای لژ کلی هستند و در نهایت میان کف پا تا سینه پا اختلاف ارتفاع همان دو سانتی‌متر است نیز مناسب‌اند. البته مصرف داروهای استروژن در زمان یائسگی می‌تواند از بروز کبد چرب جلوگیری کند، اما باید توجه کرد که مصرف مقادیر زیاد این هورمون‌ها نیز خود سبب بروز کبد چرب می‌شود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر مهرام، به مناسبت روز خبرنگار ظهر پنجشنبه در جمع اصحاب رسانه از تلاش خبرنگاران در انتشار اخبار حوزه سلامت تقدیر و تشکر کرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: برخی از کارها که کلید آن را زده‌ایم شاید به زمان مدیریت ما نرسد اما برای مردم اهمیت دارد و به امید دعای مردم و حل مشکلات آینده کارهای بزرگی را آغاز کرده‌ایم که می‌تواند نیازهای ۵۰ سال استان را پاسخگو باشد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: برای خرید این دستگاه رادیو تراپی بیش از ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده و برای اجرای کار تا همین وضعیت بسیار سختی کشیده‌ایم و به اندازه ساخت یک بیمارستان از ما انرژی گرفته است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآورشد: خدای خود را شاهد می‌گیرم که تاکنون سیاسی رفتار نکرده‌ام هرچند دیدگاه سیاسی دارم اما وجدانی نیست سلامت مردم را به خاطر مسائل سیاسی به مخاطره بیندازیم و بازیهای سیاسی را در درمان و سلامت مردم مشارکت دهیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد: بجز استخدام کادر پزشکی و درمانی بیمارستان خیریه رحیمیان برای اجرای سایر بندهای توافق نامه آمادگی داریم و ما نیز مصم هستیم مشکل درمانی شهر الوند حل شود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شاهرخ کناری بعدازظهر پنجشنبه در نشست شورای اداری بویراحمد افزود: دشمنان اکنون بیشتر از هر زمانی برای ضربه زدن به کشور و انقلاب تلاش می‌کنند و تلاش آنها برای ناکارآمد نشان دادن نظام است. وی بیان داشت: همه ما باید در خدمات‌رسانی به مردم نگاه سیاسی نداشته باشیم و خدمت به مردم در هر گوشه‌ای از این استان باید تنها هدف هر مدیر و مسئولی باشد. کناری اظهار داشت: در ماههای آینده انتخابات را پیش رو داریم و با وجود تحریم‌ها و مشکلاتی که دشمنان ایجاد کرده‌اند، این انتخابات می‌تواند نقطه عطفی در ۴۰ سال عمر انقلاب و نظام باشد. وی تصریح کرد: خدمت به مردم باید با تعهد، تلاش و پشتکار همراه باشد و در راستای خدمت در حوزه پزشکی به مردم مارگون و لوداب، پزشکان متخصص و فوق تخصص چشم و دندانپزشکی موسسه خیریه نورآوران به مدت سه در مارگون و لوداب مستقر می‌شوند. کناری همچنین با اشاره به سالروز ورود آزادگان به کشور افزود: ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به کشور است و در راستای خدمت رسانی به این قشر، در ۲۶ مردادماه با حضور مدیران شهرستان و استان برای رسیدگی به مشکلات و انتظارات آزادگان، میز خدمت در مجتمع لاله شهرک ولایت دایر خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
یک فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد وضعیت بروز کبد چرب در زنان را تشریح کرد. دکتر موید علویان درباره بروز کبد چرب در زنان، گفت: خانم‌ها بعد از سن یائسگی یعنی در سنین بین ۴۵ تا ۵۰ سالگی بیشتر دچار کبد چرب می‌شوند. البته مصرف داروهای استروژن در زمان یائسگی می‌تواند از بروز کبد چرب جلوگیری کند، اما باید توجه کرد که مصرف مقادیر زیاد این هورمون‌ها نیز خود سبب بروز کبد چرب می‌شود. علویان با اشاره به وضعیت بروز کبد چرب در زنان حامله نیز گفت: کبد چرب حاملگی یک حالت نادر، جدی و تهدید کننده زندگی است که در موارد نادر در سه ماهه سوم بارداری رخ می‌دهد. وی با بیان اینکه البته احتمال وقوع کبد چرب حاملگی یک در هر ۱۰ هزار مورد است، گفت: این بیماری ممکن است در حاملگی‌های اول، دوقلویی و جنین مذکر رخ دهد.
فارسفارس3 روز قبل
وی ادامه داد: برای من نقش جیسون رضاییان این چالش را ایجاد کرد که احساس کردم می‌توانم یک دشواری را برای خودم به عنوان یک بازیگر تجربه کنم. همواره احساس کردم در این نقش مسؤولیت وطنی و ملی هم بر شانه‌های من هست و به سمت آن حرکت کردم. عده‌ای تفسیر می‌کنند که با این جناح یا آن جناح است اما درگاهی که من با آن به نقش جیسون رضاییان ورود کردم ورا و فرای جناح‌ها و دسته‌ها و گروه‌ها بوده و یک آستانه پر عزتی داشته که هر بار به آن فکر کردم چهارستون بدنم لرزیده و آن وطن ما است. دهکردی ادامه داد: من با این اعتقاد جیسون را بازی کردم و انسان‌ها آزاد هستند قضاوت‌های خود را داشته باشند اما الزاما این قضاوت‌ها می‌تواند درست نباشد. انتهای پیام/۲۲۵۸*۴۰/ر
تسنیمتسنیم4 روز قبل
تدوین نظام‌نامه پژوهشی برنامه‌ای شبکه‌های استانیرئیس کمیسیون پژوهش بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز از تدوین نظام‌نامه پژوهشی برنامه‌ای شبکه‌های استانی خبر داد. شروع پخش بیست و نهم مردادماه را روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیمتأیید کرد. «به قید قرعه» روی آنتن شبکه سه می‌رودفیلم تلویزیونی «به قید قرعه» به کارگردانی «علی جعفرآبادی» از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. این مجموعه از ۲۴ مرداد در جدول پخش شبکه قرارگرفته و پنجشنبه‌ها ساعت ۱۹ پخش خواهد شد. تقدسی ادامه داد: کارمند رسانه ملی نبوده و نیستم اما نزدیک به ۳۰ سال است برای صدا و سیما برنامه تولید می‌کنم.
ایسناایسنا4 روز قبل
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی عمده مشکل بخش صنعت کشور را ضعف در نظام بانکی و واردات تکنولوژی از خارج از کشور عنوان کرد. وی با اشاره به اینکه هیئت رئیسه باید به مسائل مهمتری می‌پرداخت، افزود: در بحث انتخاب وزرا و استیضاح وزیران بهتر از این می‌شد عمل کرد تا مشکلات کشور سامان بگیرد. نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در ادامه درباره ۱۴ میلیار دلار بودجه‌ای که برای تأمین مایحتاح مردم در سال گذشته تصویب شد تا امسال هزینه شود، گفت: این رقم بر ای تأمین مایحتاج ضروری مردم در نظر گرفته شده اما هنوز به دست مردم نرسیده است. کاظمی با بیان اینکه ماشین آلات مورد نیاز برای این طرح خریداری شده و آماه تحویل است، گفت: اما به علت مشکلات ارزی و تحریم‌ها، کار به سرانجام نرسیده است. کاظمی با تأکید بر اینکه در رسیدگی به پرونده‌های مطبوعات، دستگاه قضایی باید وسعت نظر داشته باشد، گفت: این محاکمه‌ها حتما باید با حضور هیئت رئیسه صورت بگیرد.

به انتهای لیست رسیدید