فیض‌الله عرب‌سرخی

فیض‌الله عرب‌سرخی

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین| فیض‌الله عرب‌سرخی، فعال سیاسی اصلاح طلب، گفت: اصلاح‌طلبان باید شورای نگهبان را متقاعدکنند که رد صلاحیت گسترده به سود نظام نیست. این جریان باید برای بهبود شرایط تلاش کند و در نهایت بر اساس آخرین ارزیابی‌ها، تصمیم نهایی خود را اتخاذ کند. البته معتقدم شورای نگهبان تنها مجری تصمیمات است، اما به هر روی سخن درباره وضعیت کشور نه‌تنها به مفهوم تسلیم نیست، بلکه وظیفه‌ای ملی از سوی همه جریان‌های سیاسی نیز محسوب می‌شود. ازاین‌رو، آیا بهتر نیست به‌جای اینکه کشور در وضعیت سخت‌تر و پیچیده‌تری قرار بگیرد، اصلاح‌طلبان به بهبود شرایط کشور کمک کنند. بنابراین باید تلاش کرد که اعتماد جامعه را برای بهبود شرایط جامعه به دست آورد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 هفته قبل
این جریان باید برای بهبود شرایط تلاش کند و در نهایت بر اساس آخرین ارزیابی‌ها، تصمیم نهایی خود را اتخاذ کند. البته معتقدم شورای نگهبان تنها مجری تصمیمات است، اما به هر روی سخن درباره وضعیت کشور نه‌تنها به مفهوم تسلیم نیست، بلکه وظیفه‌ای ملی از سوی همه جریان‌های سیاسی نیز محسوب می‌شود. ازاین‌رو، آیا بهتر نیست به‌جای اینکه کشور در وضعیت سخت‌تر و پیچیده‌تری قرار بگیرد، اصلاح‌طلبان به بهبود شرایط کشور کمک کنند. بنابراین امروز بهبود روابط با جهان و کاهش تنش می‌تواند در بهبود وضعیت اقتصادی کشور بسیار مؤثر باشد. بنابراین باید تلاش کرد که اعتماد جامعه را برای بهبود شرایط جامعه به دست آورد.
رجانیوزرجانیوز2 هفته قبل
امنیت ملی خیلی وقت است که برای اصلاح‌طلبان معنایی ندارد و این جماعت در مقاطع مختلف، با تخریب نهادهای امنیتی کشور به دنبال کسب وجهه برای خودشان هستند. این اولین باری نیست که تجدیدنظر طلبان، از اغتشاش‌گران و اخلال‌گران امنیت ملی حمایت می‌کنند. اصلاح‌طلبان حتی برای جلب نظر خارجی‌ها نیز، امنیت ملی را ذبح می‌کنند. اصلاح‌طلبان برای راضی نگه‌داشتن آمریکا و اروپایی‌ها، حاضر بودند که مذاکرات بر سر موشک‌ها و توان نظامی کشور که ضامن امنیت ملی است را نیز آغاز کنند. اهانت اصلاح‌طلبان به تأمین کننده‌های امنیت کشور نیز به نیروهای داخل کشور ختم نمی‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
روزنامه شرق با فیض‌الله عرب‌سرخی درباره انتخابات مجلس و مواضع اصلاح طلبان در باره ان گفت وگویی انجام داده است. اصلاح‌طلبان باید شورای نگهبان و مسئولان را به گسترده‌کردن دایره تأییدصلاحیت‌ها متقاعد کنند. این جریان باید برای بهبود شرایط تلاش کند و در نهایت بر اساس آخرین ارزیابی‌ها، تصمیم نهایی خود را اتخاذ کند. بنابراین بحث بر سر تأکید بر خطیربودن شرایط کشور است. البته معتقدم شورای نگهبان تنها مجری تصمیمات است، اما به هر روی سخن درباره وضعیت کشور نه‌تنها به مفهوم تسلیم نیست، بلکه وظیفه‌ای ملی از سوی همه جریان‌های سیاسی نیز محسوب می‌شود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
سکوت دولت حتی در یکی دو روز اول اجرای این طرح (تا پیش از ورود رهبر انقلاب) این آزار را چند برابر می‌کرد و در واقع کسی نبود که مسئولیت این تصمیم را برعهده بگیرد! اما احتمالا اگر کار به همین مردم‌آزاری تا اینجا ختم و نهایتا تلاش می‌شد در ادامه همه شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی صادقانه با مردم مواجه شده و نگرانی‌هایشان را مرتفع کنند، وضعیت بسامان‌تری را شاهد بودیم؛ اما مسئله اینجاست که برخی گروه‌های سیاسی تصمیم گرفتند مردم‌آزاری را با مردم‌فریبی همراه‌ کنند. او گفته است معاونت حقوقی رئیس‌جمهور مصر است که مکانی برای اعتراض مردمی درنظر گرفته شود تا مردم از این پس بیایند و اعتراض کنند! علاوه بر خانم جنیدی، ۷۷ نفر از شخصیت‌های رادیکال جناح اصلاحات نیز در بیانیه‌ای که حتی با واکنش منفی گروهی از اصلاح‌طلبان روبه‌رو شد، از برخورد نیروهای انتظامی با اغتشاش‌گران انتقاد و خواستار به‌رسمیت شناخته شدن حق اعتراض شدند! محسن آرمین، زهره آقاجری، مصطفی تاج‌زاده، علی تاجرنیا، احمد منتظری، عبدالله ناصری، عبدالله رمضان‌زاده، ابراهیم اصغرزاده، محسن امین‌زاده، فیض‌الله عرب‌سرخی، شهیندخت مولاوردی، سعید حجاریان از جمله امضا‌کنندگان این بیانیه هستند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به‌‌جز شخصیت‌های تندروی جریان اصلاحات مانند محسن آرمین، زهره آقاجری، مصطفی تاج‌زاده، علی تاجرنیا، احمد منتظری، عبدالله ناصری، عبدالله رمضان‌زاده، ابراهیم اصغرزاده، محسن امین‌زاده، فیض‌الله عرب‌سرخی، شهیندخت مولاوردی و چند نفر دیگر، سایر امضاکنندگان این بیانیه چهره‌ شناخته شده‌ای نیستند. این بیانیه بازتاب چندانی حتی در رسانه‌های اصلاح‌طلب پیدا نکرد اما پرداختن به مفاد این بیانیه نشان می‌دهد بیش از آنکه حمایتی شتابزده از معترضان باشد، سرپوش گذاشتن بر علت وقوع اعتراضاتی است که به اغتشاش کشیده شد. چهره‌های مطرح امضا‌کننده این بیانیه جزو حامیان پر و پاقرص روحانی در سال‌های گذشته بودند و برخی همچون مولاوردی تا سال گذشته جزوی از دولت به‌حساب می‌آمدند. اتفاقات اخیر نیز به گفته کارشناسان و شخصیت‌های سیاسی حاصل عملکرد دولت روحانی در عدم اطلاع‌رسانی به موقع به مردم و عدم اقناع افکار عمومی رخ داد که موجب بهره‌برداری آشوب گران شد. انتهای پیام/

بزرگ‌ترین ترس اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو چیست؟

8+
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل

بزرگ‌ترین ترس اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو چیست؟

8+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

چرا روحانی از اقدامات ضدفساد قوه قضاییه ناراضی است؟

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
"محمدرضا عارف سرلیست اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس نمی‌شود. بالاخره آقای عارف به‌رغم همه ویژگی‌های مثبتی که دارد کمتر عمق سیاسی تحولات را می‌بیند و مدیریتش هم نشان داد نمی‌تواند یک مجموعه درون پارلمان را پویا و فعال نگه دارد. " با پایان کار دولت خاتمی در سال ۸۴، اولین حضور سیاسی عارف در انتخابات مجلس هشتم بود. عارف چندی بعد در مصاحبه‌ای دلیل انصرافش از انتخابات مجلس هشتم را اعتراض به ردصلاحیت‌ها برشمرد. آقای عارف به‌عنوان یک اصلاح‌طلب خودش برای انتخابات ثبت‌نام کرده بود، اما اصلاح‌طلبان از عارف نخواسته بودند که کاندیدا شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، "محمدرضا عارف سرلیست اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس نمی‌شود. بالاخره آقای عارف به‌رغم همه ویژگی‌های مثبتی که دارد کمتر عمق سیاسی تحولات را می‌بیند و مدیریتش هم نشان داد نمی‌تواند یک مجموعه درون پارلمان را پویا و فعال نگه دارد. " با پایان کار دولت خاتمی در سال ۸۴، اولین حضور سیاسی عارف در انتخابات مجلس هشتم بود. عارف چندی بعد در مصاحبه‌ای دلیل انصرافش از انتخابات مجلس هشتم را اعتراض به ردصلاحیت‌ها برشمرد. آقای عارف به‌عنوان یک اصلاح‌طلب خودش برای انتخابات ثبت‌نام کرده بود، اما اصلاح‌طلبان از عارف نخواسته بودند که کاندیدا شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم- «محمدرضا عارف سرلیست اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس نمی‌شود.» بالاخره آقای عارف به رغم همه ویژگی‌های مثبتی که دارد کمتر عمق سیاسی تحولات را می‌بیند و مدیریتش هم نشان داد نمی‌تواند یک مجموعه درون پارلمان را پویا و فعال نگه دارد. " با پایان کار دولت خاتمی در سال ۸۴، اولین حضور سیاسی عارف انتخابات مجلس هشتم بود. به‌این ترتیب عارف از نامزدی در انتخابات انصراف داد تا تنها کاندیدای مورد حمایت جناح متبوعش حسن روحانی باشد. آقای عارف به‌عنوان یک اصلاح‌طلب خودش برای انتخابات ثبت نام کرده بود، اما اصلاح‌طلبان از عارف نخواسته بودند که کاندیدا شود.

اقدامات رئیسی هم «پوپولیستی» از کار درآمد! / جامه‌ی گشاد دفاع از «محرومان» بر تن اصلاح‌طلبان

10+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
الفالف1 ماه قبل
فیض‌الله عرب‌سرخی فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره لیست اصلاح‌طلبان در انتخابات امسال مجلس به اعتماد گفت: «به نظرم اصلاح‌طلبان باید با فهرستی از کاندیداهای اختصاصی و قابل‌ دفاع خود در انتخابات مجلس آینده شرکت کنند. این اصل ۲ بخش دارد که یکی جرائم مطبوعاتی و دیگری جرائم سیاسی است. این وکیل دادگستری ادامه داد: اما بخش دوم که رسیدگی به جرائم سیاسی را در نظر دارد، متاسفانه تا همین لحظه اجرایی نشده است. این وکیل دادگستری با تاکید بر لزوم رسیدگی به جرائم سیاسی گفت: باید هیات منصفه تشکیل شود و حتی اگر همان هیات منصفه مطبوعات باشد هم ایرادی ندارد. با این رای‌گیری لیست اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس تهیه می‌شود.
فراروفرارو2 ماه قبل
من هنوز هم اعتقاد دارم که آن‌ها زمان امام از مواضع امام قاطعانه دفاع نمی‌کردند و طفره می‌رفتند». نماینده آقای موحدی‌کرمانی هم آقای سعادت بود و اعلام کرد آقای موحدی‌کرمانی به من گفتند با آقای الله‌کرم کاری نداشته باشید». گفتم چرا مواضع سپاه همین است که من گفتم؛ سپاه کاندیدا ندارد. گفت: نه؛ آقای موحدی‌کرمانی یک ابلاغیه داده است و بر اساس آن آقای ناطق کاندیدای سپاه است. آقای موحدی‌کرمانی در اردیبهشت ماه ۷۶ در نیروی بسیج گفته بود که سپاه باید از آقای ناطق حمایت کند و نظر بر این است که آقای ناطق رئیس‌جمهور شود.
الفالف2 ماه قبل
رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اما مردم نباید بی تفاوت باشند و نباید اجازه دهیم که ناامید شوند. و اینگونه نیست اگر مشارکت پایین باشد نظام کوتاه بیاید و بیشتر تسلیم آمریکا ‌شویم، کندتر پیش برویم. ایشان در راستای همین خط سیاسی و رسانه‌ای طرح جدیدی برای شفافیت در همه دستگاه‌ها آماده کرده‌اند. وکیلی با بیان این‌که این طرح به امضای حدود ۲۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی رسیده، اظهار کرد: امضاکنندگان از همه فراکسیون‌های سیاسی مجلس شورای اسلامی بوده‌اند. امیدواریم فوریت این طرح در مجلس رای بیاورد و به سرنوشت دو طرح قبلی دچار نشود.
ایلناایلنا3 ماه قبل
جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در نامه‌ای خواستار آن شدند که اصول دادرسی عادلانه، بدون تبعیض، برای رسیدگی به اتهامات فعالان سیاسی و صنفی به‌ویژه کارگران، معلمان، دانشجویان و اصحاب اندیشه و هنر و قلم و رسانه به‌دقت مورد توجه قرار گیرد. به گزارش ایلنا، نامه جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب به شرح ذیل است. : عدالت قضایی از ارکان سلامت و ثبات و حاکمیت قانون است و از طریق احکام دادگاه‌ها استشمام می‌شود. عدم اقناع جامعه نسبت به اجرای عدالت قضایی آسیبی پرهزینه به باور عمومی نسبت به کیفیت امر قضا می‌زند. با احکام بسیار سنگین اخیر علیه فعالان کارگری و مدنی نه‌تنها چنین احساسی ایجاد نمی‌شود، بلکه داوری عموم شهروندان و ناظران غیرعادلانه بودن احکام مزبور است.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در نامه‌ای خواستار آن شدند که اصول دادرسی عادلانه، بدون تبعیض، برای رسیدگی به اتهامات فعالان سیاسی و صنفی به‌ویژه کارگران، معلمان، دانشجویان و اصحاب اندیشه و هنر و قلم و رسانه به‌دقت مورد توجه قرار گیرد. ایلنا: جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در نامه‌ای خواستار آن شدند که اصول دادرسی عادلانه، بدون تبعیض، برای رسیدگی به اتهامات فعالان سیاسی و صنفی به‌ویژه کارگران، معلمان، دانشجویان و اصحاب اندیشه و هنر و قلم و رسانه به‌دقت مورد توجه قرار گیرد. نامه جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب به شرح ذیل است. : عدالت قضایی از ارکان سلامت و ثبات و حاکمیت قانون است و از طریق احکام دادگاه‌ها استشمام می‌شود. با احکام بسیار سنگین اخیر علیه فعالان کارگری و مدنی نه‌تنها چنین احساسی ایجاد نمی‌شود، بلکه داوری عموم شهروندان و ناظران غیرعادلانه بودن احکام مزبور است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 ماه قبل
متن کامل بیانیه‌ی اعتراضی جمعی از فعالان سیاسی در اعتراض به احکام سنگین اخیر قضایی: به نام خدای عادل و مهربانعدالت قضایی از ارکان سلامت و ثبات و حاکمیت قانون است و از طریق احکام دادگاه‌ها استشمام می‌شود. عدم اقناع جامعه نسبت به اجرای عدالت قضایی آسیبی پرهزینه به باور عمومی نسبت به کیفیت امر قضا می‌زند. با احکام بسیار سنگین اخیر علیه فعالان کارگری و مدنی نه‌تنها چنین احساسی ایجاد نمی‌شود، بلکه داوری عموم شهروندان و ناظران غیرعادلانه بودن احکام مزبور است. همچنین در هفته‌های اخیر، اخبار برخی احکام و تصمیم‌های قضایی علیه تعدادی از فعالان دانشجویی، مدنی و رسانه‌ای، قویا این نگرانی و تصویر را پدید آورده است که در صدور این احکام موازین و معیارهای حقوقی و قضایی عادلانه رعایت نشده است. این روش مانع اقناع وجدان عمومی و نشانه‌ی فقدان عدالت قضایی است.
الفالف3 ماه قبل
گروه سیاسی الف، ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۲۶ ۳۹۸۰۵۲۲۱۳۷تسنیم نوشت: ‌ مصطفی تاج‌زاده از چهره‌های رادیکال جریان اصلاحات اخیرا مدعی شده بود که قوه قضائیه درصدد فیلترینگ اینستاگرام است. از رئیس قوه قضائیه می‌خواهم فورا دستور رفع توقیف آن مجله وزین را صادر کند". چند روز بعد رئیس دستگاه قضا دیداری با اصحاب رسانه داشت که برای اولین‌بار بود رئیس قوه قضائیه دیداری با مدیران مسئول رسانه داشته است. دیدار رئیس قوه قضاییه با مدیران رسانه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرامورد دیگر، مربوط به توئیت وی درباره صحبت‌های دادستان اصفهان درباره دوچرخه‌سواری بانوان بود. به‌گفته سخنگوی قوه قضائیه، دادستانی اصفهان در انتهای دستور خود اعلام کرده که شهرداری لازم است محل‌هایی را برای دوچرخه‌سواری زنان ایجاد کند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس5 ماه قبل
جالب آنکه حکم مزبور در زمانی صادر می‌شود که رئیس جدید قوه قضائیه با شعار تحول در دستگاه قضا و حمایت از حقوق و آزادی‌های قانونی شهروندان کار خود را آغاز کرده است. وی نیز نظر خود را درباره روشن نبودن سرنوشت ۸ میلیون برگه رأی در این انتخابات بیان می‌کند. بلافاصله پس از پخش این برنامه، آقای خاتمی به‌جرم نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی تحت پیگرد قضایی قرار می‌گیرد، تا همگان متوجه شوند در ایران شهروندان از حق آزادی اظهارنظر محرومند! این ابهامات در سطح جامعه بسیار گسترده است و دادگاه با محکوم‌کردن دکتر خاتمی عملا حکم به مجرمیت میلیون‌ها ایرانی داده است. ما امضاکنندگان این بیانیه ضمن دفاع از حقوق قانونی آقای خاتمی، محکومیت وی را نقض حق آزادی بیان دانسته و با محکوم کردن حکم صادره، از قوه قضائیه می‌خواهیم هرچه سریع‌تر این حکم غیرحقوقی و غیرعادلانه را دردادگاه تجدیدنظر نقض کند و حق اظهارنظر آزاد همه ایرانیان را در عمل محترم بشمارد.
فراروفرارو5 ماه قبل
حالا اصلاح‌طلبان مانده‌اند و بار مسوولیت دولتی که هرگز اصلاح‌طلب نبود و نشد و نخواهد شد ولی منتقدان ناکارآمدی‌هایش را به پای اصلاح‌طلبان نوشتند. گواه بی‌برنامگی اصلاح‌طلبان برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حداقل تا اینجای کار، نه اظهارات ضد و نقیض چهره‌های این جریان بلکه می‌تواند بعضی گفته‌های اعضای شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات باشد. امروز اگر تصمیم اصلاح‌طلبان حضور همه جانبه در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باشد، چاره‌ای جز ارایه عملکرد به مردم نیست. با این حال و با وجود این سوالات، چهره‌هایی، چون بهزاد نبوی معتقدند که اصلاح‌طلبان همواره باید در انتخابات حضور داشته باشند. لیست ائتلافیاگر از دو راه فوق چشم‌پوشی کنیم، راه سومی که پیش‌روی اصلاح‌طلبان است، ارایه لیست ائتلافی با جریان‌های به اصطلاح اعتدال‌گرا است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ماه قبل
********* ترکان: انگلیس بدون حساب کاری انجام نمی‌دهد، نباید اقدام متقابل کنیم! کارشناسان و صاحبنظران تاکید دارند که اقدام کشورمان در واکنش به توقیف نفت کش ایرانی توسط انگلیس، باید در راستای اقدام متقابل باشد. قطعا به موازات اقدام متقابل، باید پیگیری‌های حقوقی نیز انجام شود؛ اما این پیگیری‌ها مانع از واکنش قاطع ایران به گستاخی انگلیس نیست. ** ابتکار: با تندروی، درهای اقتصاد ایران را به روی جهان بسته‌ایم! این روزنامه اصلاح طلب مدعی شده است که «با تندروی، درهای اقتصاد ایران را به روی جهان بسته‌ایم»!

اگر شرایط تغییر نکند، رای نخواهم داد

4+
ایمناایمنا5 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ماه قبل
آیا اگر شرط گذاشتیم آنها شرط ما را می‌پذیرند؟ خیر آنها هرگز به شرط ما عمل نمی‌کنند. رئیس برکنار شده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اذعان کرد اینستکس فاقد آورده اقتصادی برای ایران و صرفا بهانه‌ای برای ایجاد اختلافات در داخل ایران است. دولت ارز را مانند یک سال گذشته به واردکنندگان (بازرگانان خصوصی) اعطا کند. ایران آن‌قدر ضربه می‌زند تا آمریکا از تحریم‌ها عقب‌نشینی کندمنابع رسانه‌ای غرب می‌گویند فشار ترامپ علیه ایران تاثیر معکوس گذاشته و بدون کاهش تحریم‌ها، ضربه‌زدن‌های ایران ادامه خواهد داشت. در همین حال روزنامه صهیونیستی هاآرتص ضمن یادداشتی تصریح کرد: ایران بدون کاهش فشارهای آمریکا، به ضربه‌زدن ادامه خواهد داد.
کرد آنلاینکرد آنلاین5 ماه قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین5 ماه قبل
دقت کنید که سازمان مجاهدین خلق در مقطع پیروزی انقلاب وجود خارجی نداشت. برای اینکه بتوانند هواداران سابق خود را جذب کنند، با اسم مجاهدین خلق شروع نکردند. «جنبش ملی مجاهدین» را به راه انداختند و یکی دو سال با این اسم کار کردند و بعد سازمان مجاهدین خلق مجددا هویت خود را اعلام کرد. چه باید می‌شد؟ معتمدی مهر: سازمان مجاهدین خلق در موضع تقابل قرار می‌گرفت و این مسئله حداقل از یک سال قبل مطرح بود. متعاقبا عرض می‌کنم در زمانی که سفارت آمریکا اشغال می‌شود، اولین بیانیه توسط سازمان مجاهدین خلق منتشر شد.

جلسه ویژه با بابک زنجانی/ چه کسانی به ملاقات این مرد جنجالی رفتند؟

4+
نامه‌نیورنامه‌نیور5 ماه قبل
برنابرنا5 ماه قبل
جمعی از اصلاح طلبان ایران به دبیرکل سازمان ملل درباره اقدامات اخیر آمریکا نامه نوشتند. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، متن نامه به شرح زیر است: حضور محترم عالیجناب آنتونیو گوتیرشدبیر کل سازمان ملل متحدجناب آقای دبیر کلدر سال ۲۰۱۵ اعضای ثابت شورای امنیت سازمان ملل (به‌علاوه آلمان) درباره فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی به توافق رسیدند و قراردادی را که در ایران به برجام معروف شد، امضا کردند. این توافق‌نامه پشتیبانی وسیع بین‌المللی را به‌همراه داشت و تحت عنوان قطعنامه شماره ۲۲۳۱ در سازمان ملل ثبت شد. ایرانیان نیز از این که دولتشان با راهبردی خردمندانه به‌سوی عادی سازی روابط بین‌الملل ایران گام برمی‌دارد، خوشنود شدند. پس این وظیفه سازمان ملل است که در برابر این روش آشکارا غیرحقوقی و مغایر منشور ملل متحد اقدام مناسب انجام دهد.
همشهریهمشهری6 ماه قبل
خاتمی نخستین بار ۱۸ اسفند۹۷ به‌دلیل اظهاراتش در ارتباط با تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری دهم به دادگاه احضار شد که به دلایلی دادگاه برگزار نشد. به گزارش ایرنا، خاتمی پس از پایان دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: عنوان دادگاه علنی بود اما می‌توانست بهتر برگزار شود. چهارمین جلسه محاکمه محمدرضا خاتمی روز ۲۲ خردادماه امسال برگزار می‌شود. حاشیه‌نگاری همشهری از دادگاه محمدرضا خاتمیسرباز نوجوان با وسط کشیدن ردیف صندلی‌های راهروی دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت، از محمدرضا خاتمی، خبرنگاران و همراهانش مکرر می‌خواهد آن طرف بایستند تا مجوز ورود به اتاق کوچک دادگاه صادر شود. تاج‌زاده به محمدرضا خاتمی توصیه می‌کند که ۲تصویربردار از صدا و سیما و ۳خبرنگار از رسانه‌های دیگر را با خودش به جلسه ببرد که خاتمی به مزاح می‌گوید دوربین‌های دیگری هستند دادگاه را ضبط کنند.

به انتهای لیست رسیدید