فیلترینگ

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
از ۳ روز پیش صفحات برخی مقامات و فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در شبکه اجتماعی اینستاگرام از دسترس خارج شد. تعهد و تبعیت محض شبکه‌های اجتماعی آمریکایی از سیاست‌های خصمانه دولت این کشور اما تنها واقعیت افشا شده در پی اقدام اخیر اینستاگرام نبود. این شبکه آمریکایی با مسدودسازی صفحات فرماندهان سپاه پاسداران و چهره‌های مخالف سیاست‌های آمریکا، عملا شعار آزادی بیان غربی‌ها و غرب‌گرایان را نیز زیر سوال برد. باید فضا را آماده کنیم تا جوان‌ها به نفع خود و خانواده در فضای مجازی حضور پیدا کنند». بیانیه مرکز ملی فضای مجازی درباره اقدام اینستاگراممرکز ملی فضای مجازی بیانیه‌ای در محکومیت اقدامات شبکه اجتماعی اینستاگرام در حذف حساب‏‌های کاربران ایرانی صادر کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
خرج فیلترینگ چقدر است؟ کسی به صورت دقیق و درست نمی‌داند هزینه فیلترینگ تلگرام چقدر است. ولی مرجع رسمی محاسبات هزینه‌های فیلترینگ یعنی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ایما واشاره می‌گوید هزینه فیلترینگ تلگرام بسیار بالاست. آذری جهرمی می‌گوید هزینه فیلترینگ را می‌توان ۵ درصد از هزینه اینترنت در کشور دانست. استقبال سرد مردم از شبکه‌های اجتماعی داخلییکی از دلایل مخالفان فیلترینگ تلگرام، نبود شبکه‌های اجتماعی قابل اطمینان و کارا است که بتواند خلاء تلگرام را پر کند. در حالی که ۱۴درصد کاربران ایرانی پس از فیلترینگ تلگرام متقاعد شده بودند از «سروش» استفاده کنند.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
البته این تفاوت اندک به معنی ماندگاری کاربران در تلگرام، پس از فیلترینگ آن نیست، بلکه آمارها می‌گوید اشخاص، پس از فیلترینگ، از تلگرام دور شدند و پس از چند ماه، -و احتمال با تجربه سایر شبکه‌های اجتماعی از جمله اپلیکیشن‌های ایرانی- به این نتیجه رسیدند تلگرام بدیل ندارد. خرج فیلترینگ چقدر است؟ کسی به صورت دقیق و درست نمی‌داند هزینه فیلترینگ تلگرام چقدر است. ولی مرجع رسمی محاسبات هزینه‌های فیلترینگ یعنی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ایما واشاره می‌گوید هزینه فیلترینگ تلگرام بسیار بالاست. استقبال سرد مردم از شبکه‌های اجتماعی داخلییکی از دلایل مخالفان فیلترینگ تلگرام، نبود شبکه‌های اجتماعی قابل اطمینان و کارا است که بتواند خلاء تلگرام را پر کند. در حالی که ۱۴درصد کاربران ایرانی پس از فیلترینگ تلگرام متقاعد شده بودند از «سروش» استفاده کنند.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
یک روز بانک مرکزی از انتشار نرخ تورم ماهانه سرباز می‌زند، روز دیگر مسئولان، سایت‌های اینترنتی را مهم‌ترین عامل سونامی قیمت خودرو قلمداد می‌کنند. اخیرا نیز به دنبال اظهارنظرات درباره تاثیر سایت‌های خرید و فروش اینترنتی و پایگاه‌های خبری بر ناآرامی بازار، قیمت خودرو از صفحات این سایت‌ها حذف شد تا شاید بدین گونه آرامش به بازار خودرو بازگردد! قیمت‌گذاری خودرو در سایت‌های اینترنتی اقدام جدیدی نیست که ناگهان بازار را دچار آشفتگی کند، سال‌ها با وجود فعالیت این سایت‌ها، بازار خودرو هم شرایط باثباتی را سپری می‌کرد. حال باید دید با اتخاذ این سیاست طی روزهای آینده آرامش به بازار خودرو بازمی‌گردد یا باید ریشه مشکل را در جای دیگری جست‌وجو کرد؟ رواج دلالیسم اینترنتیماه‌هاست که بازار خودرو دچار سردرگمی قیمت‌ها شده است. اگر اکنون مسئولان از فیلترینگ ابزاری نظیر تلگرام و یا حذف گزارش بانک مرکزی درباره نرخ تورم نتیجه مثبتی گرفته‌اند، از حذف قیمت فروش خودرو هم نتیجه مثبت دریافت می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
او ترجیح می‌دهد به وزارت ارتباطات برود و از فیلترینگ سخن بگوید. فیلترینگ یعنی چیزهایی هست که فیلترکننده مایل نیست در میان کاربران از آن سخنی گفته شود. با این تعریف، فیلترینگ اصلی، رفتن به وزارت ارتباطات و سخن گفتن از تلگرام و شعر و موسیقی و قصه رادیو و رضا شاه و ادعای نداشتن رسانه آزاد است. همه مردم در اطرافیان ما و آن‌هایی که در فضای مجازی فعالند، خلاصه نمی‌شوند. اگر فیلترینگ بد است، لطفا از میان برخیزید که فیلترینگ اصلی، پنهان کردن مشکلات واقعی مردم و فانتزی‌نمایی و قصه‌گویی از رادیو و رضا قلدر است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به دنبال فیلترینگ، کاربران با تمام سختی‌های اتصال به فیلترشکن، دوباره به سمت تلگرام رفته‌اند. علی‌زاده در این خصوص می‌گوید: صورت‌ مسئله فیلترینگ شبکه تلگرام برای افکار عمومی معلوم نبود و هنوز هم نیست. برای مردم مشخص نیست فیلترینگ تلگرام و تاسیس پیام‌رسان‌های داخلی، راه‌حل ارائه شده برای کدام مشکل است؟ زمانی این ایده می‌توانست با موفقیت همراه شود که ما مشکلات تلگرام را با مردم در میان می‌گذاشتیم. ** فیلترینگ؛ دستاورد یا هزینه؟ فیلترینگ قطعا دستاوردهایی برای کشورهایی که صاحب پلتفرم شبکه‌های اجتماعی نیستند به دنبال دارد اما این دستاوردها با هزینه‌هایی همراه است. بر اساس یافته‌هایی که در ادبیات علوم سیاسی به چشم می‌خورد، فیلترینگ دو هزینه اساسی برای جامعه در پی دارد؛ یکی سیاسی‌شدن افراد و دیگری تشدید دوقطبی است.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت – محمد جواد آذری جهرمی در پاسخ به سوال خبرگزاری خانه ملت مبنی بر اینکه بالاخره دستش روی دکمه فیلترینگ خواهد رفت یا نه؛ پاسخ معناداری می‌دهد و می‌گوید: دکمه فیلترینگ شعبه‌های مختلفی دارد. اگرچه که رئیس جمهور قبل از اتفاقات دی ماه ۹۶ گفته بود که دست وزیرش روی دکمه فیلترینگ نمی‌رود. اما اکنون مجتبی ذوالنوری به خبرگزاری خانه ملت می‌گوید: زور قوه قضاییه نیز تاکنون به فیلتر اینستاگرام نرسیده است. زرآبادی: بدترین روش فیلترینگ این است که بگوییم فلان پیام‌رسان اصلا نباشداین نوع نگاه به فیلترینگ در حالی است که سیده حمیده زرآبادی عضو کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید: بدترین نوع فیلترینگ این است که بگویند یک موضوعی از اصل و اساس نباشد. وی با اشاره به برخی گزارش‌ها می‌گوید: طبق گزارش‌ها و آمارها بعد از فیلتر تلگرام، دوباره همه به آن رجوع کردند؛ یعنی فیلتر هیچ فایده‌ای نداشت.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
احد آزادی‌خواه در گفت‌‎وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سخنان رییس جمهور که به صراحت با فیلترینگ مخالفت کرده است، گفت: این حرف رییس جمهور کارشناسی نیست؛ صحیح نیست به این دلیل که جوانان مخالف فیلترینگ هستند، مسئولان هم ابراز مخالفت کنند زیرا این کار توهین به جایگاه مدیریتی است. نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من هم مخالف فیلترینگ هستم؛ همه مخالف آن هستند اما به شرط آنکه بتوان فضای مجازی را به درستی مدیریت کرد و در دست گرفت. آقای رییس جمهور! سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما می‌توانیم نیازمندی‌های جوانان را در یک حدود مشخص برآورده کنیم؛ نه مانع‌تراشی و فیلترینگ به معنای ممنوعیت بلکه استفاده از بستر فضای مجازی و در نظر گرفتن نیازهای منطقی جوانان. به گزارش خانه ملت؛ رئیس جمهور در رشت گفته که دولت با فیلترینگ و محدودیت مخالف است زیرا فیلترینگ فضای مجازی، موجب عقب ماندن ما از دنیای امروز می‌شود. /پایان پیام
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
روزنامه قانون با محمد‌کاظمی، نایب رییس کمسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره فیلترینگ گفتگو کرده است. در همین راستا به نظرم باید دررابطه با فیلترینگ یا شورای عالی فضای مجازی یا کمیته ویژه محتوای مجرمانه ورود کند. با توجه به بی‌فایده بودن فیلترینگ تلگرام، برخی به دنبال فیلترکردن اینستاگرام نیز هستند. آیا این رویه کارآمد و مناسب بوده است؟ معتقدم دراین مسائل باید کار فرهنگی و مصون سازفرهنگی انجام دهیم. تمام کسانی که به فیلترینگ تلگرام رای دادند وبا فیلترشدن آن موافق بودند امروز خودشان با فیلترشکن ازآن استفاده می‌کنند.
افتصادنیوزافتصادنیوز5 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از عصر ایران، مایکل هال، رئیس شرکت سایفون گفت: ایران پیشرفته‌ترین سیستم فیلترینگ اینترنت در دنیا را دارد. وی ادامه داد: قبلا چین این مقام را در اختیار داشت؛ ولی طبق تجربه این شرکت، این ایران است که قوی‌ترین سیستم فیلترینگ جهان را داراست. هال گفت: ایران 'آدم‌های خیلی باهوشی دارد که کارشان مقابله با آدم‌های باهوش ماست. ' بین یک و نیم تا دو میلیون' روزانه از این فیلترشکن در ایران استفاده می‌کنند؛ آماری که در مواقع تشدید فیلترینگ یا مسدود شدن بعضی سرویس‌ها بیشتر هم می‌شود. 'در نتیجه به طور طبیعی یک مقدار مقاومت ایجاد می‌شود و فیلترینگ شدید را فقط برای مدت محدودی می‌توانند اعمال کنند.
ایران‌جیبایران‌جیب3 هفته قبل
فیلترینگ اینستاگرام شدنی است؟ همان گونه که می‌‌دانیم فیلترینگ اینستاگرام خود می‌‌تواند ابعاد منفی و مثبت بسیاری را به‌دنبال داشته باشد چراکه برخی از جامعه‌‌شناسان بر این باور هستند که آثار منفی رواج استفاده از اینستاگرام به‌طور حتم بسیار بیشتر از آثار مثبت آن است. به عبارت ساده‌تر افرادی که در اینستاگرام فعالیت می‌کنند بر اساس ۷۰ لایک ابتدایی که انجام می‌دهند مورد شناسایی مدیران و مالکان این شبکه اجتماعی قرار می‌گیرند. اندازه این شناسایی حتی بیشتر از یک دوست ۱۰‌ساله کاربر است. کارشناسان معتقدند زمانی که کاربر به مرز ۱۵۰لایک می‌رسد، اندازه شناسایی مالکان این شبکه اجتماعی به اندازه شناسایی مادر و پدر کاربر می‌شود و به جزئیات اخلاقی کاربر دست پیدا می‌کنند. زمانی که لایک‌های کاربر به مرز ۲۲۰ می‌رسد اشراف مالکان این شبکه اجتماعی به اندازه شناخت کاربر از خودش است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
در حالی که نزدیک به یک سال از فیلترینگ تلگرام می‌گذرد و در این مدت تبلیغات زیادی هم برای جایگزینی پیام‌رسان‌های بومی شده است، به نظر می‌رسد تلگرام همچنان در صدر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان قرار دارد. به همین خاطر اگرچه پس از فیلترینگ این پیام‌رسان که از ۱۰ اردیبهشت سال ۹۷ تا امروز ادامه دارد، تاکنون چندین بار مباحثی درباره‌ی رفع فیلتر آن مطرح شده، اما در نهایت کسانی که انتخابشان تلگرام بود، استفاده از فیلترشکن را در دستور کار قرار دادند. در حال حاضر بسیاری از کاربران تلگرام برای ادامه استفاده از این پیام‌رسان از فیلترشکن استفاده می‌کنند. طبق آمار مرکز افکارسنجی دانشجویان (ایسپا) درباره درصد استفاده مردم از نرم‌افزارهای ارتباطی، هنوز بیش از نیمی از مردمی که عضو شبکه‌های اجتماعی هستند، از تلگرام استفاده می‌کنند. حتی پس از تلگرام به عنوان اپلیکیشن پیام‌رسان، واتس‌اپ قرار دارد که اگرچه قابلیت‌های گسترده‌ای که تلگرام دارد را دارا نیست، اما ۲۵ درصد مردم در آن فعالیت می‌کنند.
تابناکتابناک1 ماه قبل
در حالی که نزدیک به یک سال از فیلترینگ تلگرام می‌گذرد و در این مدت تبلیغات زیادی هم برای جایگزینی پیام‌رسان‌های بومی شده است، به نظر می‌رسد تلگرام همچنان در صدر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان قرار دارد. به همین خاطر اگرچه پس از فیلترینگ این پیام‌رسان که از ۱۰ اردیبهشت سال ۹۷ تا امروز ادامه دارد، تاکنون چندین بار مباحثی درباره‌ی رفع فیلتر آن مطرح شده، اما در نهایت کسانی که انتخابشان تلگرام بود، استفاده از فیلترشکن را در دستور کار قرار دادند. در حال حاضر بسیاری از کاربران تلگرام برای ادامه استفاده از این پیام‌رسان از فیلترشکن استفاده می‌کنند. طبق آمار مرکز افکارسنجی دانشجویان (ایسپا) درباره درصد استفاده مردم از نرم‌افزارهای ارتباطی، هنوز بیش از نیمی از مردمی که عضو شبکه‌های اجتماعی هستند، از تلگرام استفاده می‌کنند. حتی پس از تلگرام به عنوان اپلیکیشن پیام‌رسان، واتس‌اپ قرار دارد که اگرچه قابلیت‌های گسترده‌ای که تلگرام دارد را دارا نیست، اما ۲۵ درصد مردم در آن فعالیت می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
کره جنوبی یکی از این کشورها است که برای حفظ سلامت جامعه به شدت به فیلترینگ سایت‌ها و مهمتر از آن حذف همیشگی سایت‌های کره‌ای اقدام می‌نماید. در یکسال ۸۶ هزار سایت در کره فیلتر شدند که از این بین ۲۳ هزار سایت کره‌ای به طور کلی حذف شدند. در همان سال ۵۰۰۰ کامنت از توییتر و فیس بوک به دستور مقامات کره‌ای پاک شدند. چرا که طبق قوانین کره بازی آنلاین بین ساعت ۱۲ تا ۶ صبح برای زیر ۱۶ سال ممنوع است. تو خود حدیث مفصل بخوان از ….۲۰۲۵ اولین و تنها کانال تخصصی حقایق فیلتر شده جهانمنبع: کانال گشت ارشاد سایبری
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
او ترجیح می‌دهد به وزارت ارتباطات برود و از فیلترینگ سخن بگوید. با این تعریف، فیلترینگ اصلی، رفتن به وزارت ارتباطات و سخن گفتن از تلگرام و شعر و موسیقی و قصه رادیو و رضا شاه و ادعای نداشتن رسانه آزاد است. از شادی‌های فانتزی مردم در فضای مجازی می‌گویید تا کسی از شادی‌های واقعی داشتن درآمد مناسب و بازار بدون تورم حرفی نزند. همه مردم در اطرافیان ما و آن‌هایی که در فضای مجازی فعالند، خلاصه نمی‌شوند. اگر فیلترینگ بد است، لطفا از میان برخیزید که فیلترینگ اصلی، پنهان کردن مشکلات واقعی مردم و فانتزی‌نمایی و قصه‌گویی از رادیو و رضا قلدر است.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
گزارش مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران از تفاوت استفاده کاربران ایرانی‌ها قبل و بعد از فیلترینگ تلگرام، نشان می‌دهد بر خلاف تصور مجریان مسدودسازی تلگرام، فیلتر کردن آن تأثیری بر استفاده کاربران نداشته است. اما از مهرماه به بعد تا پایان سال تلگرام توانست سهم بازار خود را پس بگیرد. اگر چه تعداد کاربران تلگرام بعد از فیلترینگ با کاهش حدود ۱۰ تا ۱۴ درصدی به ۳/ ۴۷ درصد رسید. اگرچه ۱۴ درصد کاربران ایرانی پس از فیلترینگ تلگرام متقاعد شدند که از سروش استفاده کنند. اما این بازگشت کاربران نشان می‌دهد که فرصت پیش آمده از فیلترینگ تلگرام هم نتوانست به پیام‌رسان‎های بومی در جذب کاربر کمکی کند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
در همین راستا با سخنگوی انجمن ملی سواد رسانه‌ای به گفتگو پرداختیم. سواد رسانه‌ای هم مانند سواد خواندن و نوشتن، آموختنی است. بنابراین ما باید به سراغ انجمن‌های معتبری مانند انجمن ملی سواد رسانه‌ای ایران برویم. ما معتقدیم سواد رسانه‌ای باید از کودکستان‌ها و مدارس آغاز شود و تا دانشگاه ادامه یابد. آموزش و پرورش نیز کتاب تفکر انتقادی و سواد رسانه‌ای را برای تدریس در دوران دبیرستان ارائه کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
سعید شریعتی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به فیلترینگ فضای مجازی گفت: به نظر می‌آید یک شبکه مالی گسترده پشت این قضیه قرار دارد. شریعتی با اشاره به مباحث اقتصادی که درباره فیلترینگ فضای مجازی وجود دارد، عنوان کرد: ترنور مالی رسیور، دیش، ال‌ان‌بی را در طول بیست سال گذشته حساب کنید. به نظر من شورای عالی فضای مجازی قبل از اینکه فیلترینگ را اعمال کند به مردم توضیح دهد که این وی‌پی‌ان‌ها چطور در اختیار مردم قرار می‌گیرد. خوب است که گزارش بدهند که چه پول‌هایی وزارت ارتباطات، شورای عالی فضای مجازی، صداوسیما، وزارت اطلاعات و … صرف این پروژه‌ها کرده‌اند. شریعتی درباره راهکارهایی که دولت می‌تواند برای جلوگیری از فیلترینگ در کشور داشته باشد، بیان کرد: دولت متاسفانه در این زمینه منفعل است، چون در شورای عالی فضای مجازی دولت در اقلیت حضور دارد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
وزیر ارتباطات گفت: سخن آقای رئیس‌جمهور درباره فیلترینگ حرف فنی بود که فیلترینگ روز به روز پیچیده‌تر و سخت‌تر خواهد شد. وی افزود: حرف ایشان حرف فنی بود که فیلترینگ روز به روز پیچیده‌تر و سخت‌تر خواهد شد. وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم جدیدی برای رفع فیلتر برخی شبکه‌های اجتماعی گرفته شده است؟ اظهار داشت: خیر تصمیم جدیدی گرفته نشده است. آذری‌جهرمی درباره برخی انتقادها به رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه اولویت سخنان رئیس‌جمهور این روزها باید معیشت مردم باشد نه فیلترینگ گفت: ‌ به هرحال در وزارت ارتباطات قرار نبود رئیس‌جمهور درباره برنج و بدهی‌های بانکی صحبت کنند. قطعا در وزارت مربوطه در این باره هم سخن می‌گویند.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
سیده حمیده زرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تشکیل کمیته ضدفیلترینگ در دولت گفت: موافق اینکه مرتبا کمیته‌ها و کارگروه‌های مختلف درست و از اصل ماجرا غفلت شود، نیستم. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ادعا می‌شود ما قادر به فیلترینگ هوشمند هستیم؛ پس اگر توانایی آن وجود دارد انجامش دهند، دیگر چه نیازی به تشکیل کمیته. آیا کمیته ضدفیلترینگ می‌تواند جلوی دستور فیلترینگ را بگیرد؟ وی با استناد به سخنان وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه در مورد تلگرام دستور دادند و ما هم انجام دادیم، تصریح کرد: آیا اگر کمیته ضدفیلترینگ تشکیل شود می‌تواند جلوی دستور را بگیرد؟! وی با بیان اینکه تشکیل کمیته ضدفیلترینگ صرفا اضافه کردن تشکیلات است، ادامه داد: وظیفه کمیته ضدفیلترینگ هر چه باشد، قدرت دستور دادن ندارد بلکه فقط در مقام کارشناسی می‌تواند بگوید چرا فیلترینگ نباید باشد. تا اینستاگرام فیلتر نشده، دولت هر چه زودتر فیلترینگ هوشمند را انجام دهدزرآبادی افزود: اگر قرار باشد با توجیه و استدلال کارشناسی مانعی برای فیلترینگ ایجاد شود، چرا وزارت ارتباطات در موارد قبلی پیش‌قدم نشده و مشورتی که منجر به پرهیز از فیلتر شدن شود، نداده‌ است.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
معاون دادستان کل کشور نیز گفته بود «دادستانی منتظر اجماع‌ نظر برای فیلترینگ اینستاگرام است و درصورت نتیجه‌ندادن این موضوع، دستگاه قضایی تصمیم لازم را خواهد گرفت.» اینکه کدام نهادها قرار است برای فیلترینگ اینستاگرام به اجماع برسند هم هنوز مشخص نشده است. آنگونه که معاون وزیر ارتباطات گفته «هیچ دستور کاری از سوی نهادهای حاکمیتی به وزارت ارتباطات نرسیده اما عده‌ای به‌شدت دنبال فیلترکردن اینستاگرام هستند.» احتمالا اشاره امیر ناظمی به افرادی است که از فیلترینگ اینستاگرام سخن گفته‌اند؛ چه آنکه آذری جهرمی نیز اعلام کرده بود این موارد موضع شخصی افراد است و دولت بنای فیلترینگ اینستاگرام را ندارد. بحثی که در خصوص اینستاگرام مطرح می‌شود بیشتر حول محور مسائل غیراخلاقی است که در این فضا در حال انتشار است. معلوم نیست بحث فیلتر اینستاگرام از کجا مطرح شدعضو فراکسیون امید مجلس گفته است: نمی‌شود به خاطر برخی مطالب غیراخلاقی و امنیتی کل این فضا را از دسترس مردم خارج شود. سیاوشی می‌گوید: نمی‌دانم بحث فیلتر اینستاگرام از کجا مطرح شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
او ترجیح می‌دهد به وزارت ارتباطات برود و از فیلترینگ سخن بگوید. از شادی‌های فانتزی مردم در فضای مجازی می‌گویید تا کسی از شادی‌های واقعی داشتن درآمد مناسب و بازار بدون تورم حرفی نزند. همه مردم در اطرافیان ما و آن‌هایی که در فضای مجازی فعالند، خلاصه نمی‌شوند. شما چه بخواهید و چه نخواهید مردم به شادی‌های فانتزی خود ادامه می‌دهند، اما شما مسئول شادی‌های پایدار و آرامش روحی و روانی مردم هستید که با سخنرانی‌های آبدار در وزارت مجازی، محقق نمی‌شود. اگر فیلترینگ بد است، لطفا از میان برخیزید که فیلترینگ اصلی، پنهان کردن مشکلات واقعی مردم و فانتزی‌نمایی و قصه‌گویی از رادیو و رضا قلدر است.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
رئیس جمهور به صراحت با فیلترینگ مخالفت کرد. به گزارش عصرایران، براساس متن منتشر شده از سوی ایرنا، حسن روحانی رئیس جمهوری در مراسم افتتاح عملیات اجرایی طرح‌های توسعه گیلان در رشت گفت: معتقدیم دنیای امروز، دنیای تحول و پیشرفت است و روز به روز به سمت توسعه گام بر می‌دارد. رئیس جمهوری گفت: دولت با فیلترینگ و محدودیت مخالف است. وی افزود: فیلترینگ فضای مجازی، موجب عقب ماندن ما از دنیای امروز می‌شود. این برای چندمین بار است که روحانی به صراحت با فیلتر برخی سایت‌های اینترنتی و پیام رسان‌های موبایلی مخالفت می‌کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
وی اشاره کرد: در جلسه اخیر با معاون رئیس‌جمهور و وزرای حوزه ارتباطات و اقتصادی، به جمع‌بندی برای توسعه‌ استفاده از بلاک‌چین رسیدیم که در جلسه بعدی کمیسیون اقتصاد مشخص و به مجلس ارائه می‌شود. وزیر ارتباطات با اشاره به چالش احراز هویت در بانکداری الکترونیک گفت: امروز زیرساخت سامانه شاهکار در دولت الکترونیکی آماده شده و در اختیار بانک مرکزی کشور قرار گرفته که می‌تواند امنیت را برای بانکداری الکترونیکی به ارمغان بیاورد. مصوبه دولت ابلاغ شده و بانک مرکزی در حال تهیه آیین‌نامه است. جهرمی تاکید کرد: احراز هویت بر اساس اطلاعات موجود در ثبت احوال و سامانه‌های مخابراتی با ترکیبی از شاخصه‌های هویتی در مرکز تبادل اطلاعات در دولت الکترونیک شکل گرفته که توانسته یک پیشران بسیار مهم در دولت الکترونیک باشد. اکنون می‌توانیم بانکداری الکترونیک را با تصدیق هویت پیش ببریم.
زومیتزومیت3 ماه قبل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در هشتمین همایش سالانه‌ی بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، از تشکیل کمیته‌ای برای جلوگیری از فیلترینگ خبر داد. محمدجواد آذری‌ جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در هشتمین همایش سالانه‌ی بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت از تشکیل کمیته‌ای برای جلوگیری از فیلترینگ با همکاری معاونت حقوقی رئیس جمهوری خبر داد. وی همچنین اعلام کرد با تشکیل این کمیته تلاش می‌شود از فیلترکردن فین‌تک‌ها و کسب‌وکارها جلوگیری شود. وزیر ارتباطات با اشاره به فعالیت‌های ناسالم در حوزه‌ی الکترونیکی گفت: با همکاری معاونت حقوقی رئیس جمهوری، کمیته‌ای برای جلوگیری از فیلترینگ تشکیل شده است. وی دلیل ضرورت چنین کمیته‌ای را مواضعی دانست که به‌جای جلوگیری از فعالیت‌های ناسالم، جلوی فعالیت‌های سالم را می‌گیرند و اظهار کرد:
فراروفرارو3 ماه قبل
با وجود تمام این «امتیازات ویژه» دست‌اندرکاران صداوسیما، کمر همت بسته‌اند تا با توسل به هر شیوه‌ای، طومار حیات رقبای خود در شبکه‌های اجتماعی را با ابزار «فیلترینگ» در هم بپیچند و درواقع، «حذف» رقیب را جایگزین «رقابت» کرده‌اند. اما دلایل این تغییر ریل عجیب چیست؟ ۱- سوای ضعف‌های مدیریتی که آنتن‌های «جام‌جم» را به رسانه‌ای با ضعف محتوای جذاب تبدیل کرده، بزرگ‌ترین مشکل صداوسیما چالش «اعتماد» به این رسانه است. مبلغ درآمدزایی آنتن‌های «جام‌جم» در این حوزه هرگز اعلام رسمی و شفاف‌سازی نشده است اما منتقدان از مبالغ کلانی خبر می‌دهند. بنابراین، انگیزه‌های اقتصادی هم از محرک‌های اصلی برای تأکید بر فیلترینگ است تا آگهی‌دهندگان همانند سال‌های گذشته با تک‌گزینه صداوسیما مواجه شوند و مبالغ اعلامی «جام‌جم» را از سر ناچاری بپذیرند. چشم‌ها را باید شست و شبکه‌های اجتماعی را با تولید محتوای مناسب و نه فیلترینگ به ابزاری مناسب و در خدمت منافع ملی و مصالح فردی ایرانیان تبدیل کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
مرور سال کهنه؛ ۱۲ ماه-۱۲ روز/۱۱عصر ایران- روز اول بهمن، رییس جمهوری در جریان بازدید از «نمایشگاه کسب و کارهای آینده» سخنان صریحی دربارۀ «شکست فیلترینگ» بر زبان آورد که با واکنش‌های مختلف رو به رو شد. روحانی در سخنان خود گفته بود: «باید قبول کنیم که اشتباه کردیم. فکر کردیم اگر بگوییم استفاده از فلان امکان ممنوع است و فیلتر می‌کنیم پس از آن همه گوش می‌کنند. ماه بهمن طبعا یادآور سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ است و امسال به دو دلیل متمایز بود. از درگذشت‌های سیاسی بهمن ماه می‌توان به مرگ محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفۀ اسلامی اشاره کرد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
خلاصه هرچند تولیدات فضای مجازی فقط خبر و اطلاع رسانی نیست، اما شاید همانطور که در آموزش‌های رسانه، بخشی به نام دروازه بانی خبر داریم، این حراست و دروازه بانی را می‌توانیم به دنیای فضای مجازی نیز تعمیم دهیم. فراموش نکنیم که جدای از ارتباط‌های مختلف اداری و بانکی، طبق برخی‌ها آمارها، اکنون حدود ۶۰۰ هزار اشتغال در کشور متکی به فضای مجازی و اینترنت است، ضمن اینکه برخلاف فضای واقعی، فضای مجازی از گستردگی و ویژگی هایی برخوردار است که هرگونه محدودیت و انسداد موجب خواهد شد، ساکنان یا کاربران به آسانی به گوشه و مکان دیگری از این دنیای بی مرز و فراجغرافیایی مهاجرت کنند. ** فضای مجازی می‌تواند فرصت باشدرئیس پلیس فتا افزود: فضای مجازی چندان هم چالش محسوب نمی‌شود و می‌تواند فرصت باشد، لذا اگر خوشبینانه به این موضوع نگاه کنیم، فضای مجازی یک امر بسیار خوب ارتباطی است و می‌توان گفت که ۷۰ درصد استفاده از آن مثبت بوده و بستری است که می‌تواند بسیاری از هزینه‌ها را کاهش دهد. این مقام مسئول یاداورشد که فاصله گرفتن از هویت واقعی بیشترین آسیب فضای مجازی است که برای سنین دانش‌آموزی بسیار خطرناک است. بر این اساس مثبت یا منفی بودن فضای مجازی را همچون فضای واقعی باید بطور نسبی سنجید، همانگونه که در فضای واقعی آسیب و چالش وجود دارد، فضای مجازی نیز به عنوان یک واقعیت خالی از این تهدیدها نیست.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
ایرناایرنا3 ماه قبل
خلاصه هرچند تولیدات فضای مجازی فقط خبر و اطلاع رسانی نیست، اما شاید همانطور که در آموزش‌های رسانه، بخشی به نام دروازه بانی خبر داریم، این حراست و دروازه بانی را می‌توانیم به دنیای فضای مجازی نیز تعمیم دهیم. فراموش نکنیم که جدای از ارتباط‌های مختلف اداری و بانکی، طبق برخی‌ها آمارها، اکنون حدود ۶۰۰ هزار اشتغال در کشور متکی به فضای مجازی و اینترنت است، ضمن اینکه برخلاف فضای واقعی، فضای مجازی از گستردگی و ویژگی هایی برخوردار است که هرگونه محدودیت و انسداد موجب خواهد شد، ساکنان یا کاربران به آسانی به گوشه و مکان دیگری از این دنیای بی مرز و فراجغرافیایی مهاجرت کنند. ** فضای مجازی می‌تواند فرصت باشدرئیس پلیس فتا افزود: فضای مجازی چندان هم چالش محسوب نمی‌شود و می‌تواند فرصت باشد، لذا اگر خوشبینانه به این موضوع نگاه کنیم، فضای مجازی یک امر بسیار خوب ارتباطی است و می‌توان گفت که ۷۰ درصد استفاده از آن مثبت بوده و بستری است که می‌تواند بسیاری از هزینه‌ها را کاهش دهد. این مقام مسئول یاداورشد که فاصله گرفتن از هویت واقعی بیشترین آسیب فضای مجازی است که برای سنین دانش‌آموزی بسیار خطرناک است. بر این اساس مثبت یا منفی بودن فضای مجازی را همچون فضای واقعی باید بطور نسبی سنجید، همانگونه که در فضای واقعی آسیب و چالش وجود دارد، فضای مجازی نیز به عنوان یک واقعیت خالی از این تهدیدها نیست.

به انتهای لیست رسیدید