فیلترینگ

فیلترینگ

خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
بنابر آمار منتشره از سوی تهیه کنندگان این سرویس، حدود ۵ میلیون ایرانی دستکم یک بار از سرویس توشه استفاده کردهاند. پس از انتخاب کانال توشه حافظه فلش را به رسیور متصل کرده و دکمه ضبط (Record) را فشار دهید. پس از ضبط به میزان مورد نظر حافظه فلش را از رسیور جدا کرده و به کامپیوتر یا لپتاپ خود متصل کنید. اکنون باید نرم افزار توشه را دانلود کرد. پس از نصب نرم افزار و اتصال حافظه فلش به کامپیوتر، می‌توان محتوای دریافتی را استخراج و مشاهده کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
او در ادامه با اشاره به واگذاری مسئولیت اطلاع‌رسانی و اقناع به صداوسیما، گفت: شورای امنیت کشور مسئولیت اقناع افکارعمومی و اطلاع‌رسانی را به صداوسیما واگذار کرده است. اگرچه از نظر من کار درستی هم انجام نداده، اما بالاخره مسئولیت کار با صداوسیما بوده است. مهاجری در مورد دلایل کوتاهی‌ای که از صداوسیما در راستای اقناع و اطلاع‌رسانی افکارعمومی سر زده است، توضیح داد: بر بدنه‌ و بخش‌هایی از صداوسیما گرایش سیاسی خاصی حاکم است؛ به دنبال منافع سیاسی خود هستند و به حرف رئیس صداوسیما هم گوش نمی‌دهند. مهاجری در ادامه افزود: در مجموع معتقدم اینکه انتظار داشته باشید اقناعی توسط صداوسیما انجام شود، توقع بیجایی است. وقتی شما در شرایط آشوب قرار می‌گیرید، و سیستم اطلاع‌رسانی کشور مختل و اینترنت قطع می‌شود، عملا دست دولت هم برای اطلاع‌رسانی و اقناع مردم بسته می‌شود.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
با تعویض به موقع فیلتر هوای اتومبیل و تمیز نگه داشتن آن کارایی موتور خودرو بالا می‌رود و مصرف سوخت خودرو کامل‌تر می‌شود و در مصرف سوخت خودرو صرفه جویی می‌شود. تعویض فیلتر سوخت به صورت منظم اقدام مناسبی است. کاهش مصرف سوختیکی از بزرگترین دلایل تعویض منظم فیلتر هوا، کاهش مصرف سوخت است. کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ایفیلتر هوای کثیف باعث کاهش جریان هوای ورودی به موتور شده که این امر باعث خفگی موتور می‌شود. مهم‌ترین نکته برای تعویض فیلتر هوا توسط صاحب خودرو، انتخاب فیلتر هوای صحیح بوده که باید براساس مدل خودرو خریداری شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
موضوع دیگر در عین فعالیت بی‌وقفه کسب‌وکارهای بزرگ، کسب‌وکارهای کوچکی بودند که یا سرورهایشان داخلی نبود یا بستر فعالیتشان در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها قرار داشت و با تعطیلی این ابزارها، در معرض خطر قرار گرفتند. اگر شبکه ملی اطلاعات به‌طور کامل و موثر راه می‌افتاد در شرایط کنونی می‌توانستیم آن را جایگزین اینترنت کنیم. در حال حاضر کسب‌وکارهای بزرگی هستند که مشکلی ندارند و ارتباطاتشان پایدار است. ما در ابتدای راه هستیم و هنوز در این حوزه خیلی جلو نرفتیم و می‌خواهیم روی پای خودمان جلو برویم. حتی اگر زیرساخت‌های داخلی هم فراهم باشد و شبکه ملی اطلاعات کامل باشد، نمی‌توان به صورت ادامه‌دار به آن نگاه کرد و حداقل بخش توسعه ما دچار مشکل می‌شود.

حمایت نمین از افزایش قیمت بنزین

4+
ایمناایمنا14 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
وبسایت نت بلاک گزارش داده قطعی اینترنت در ایران تا کنون بیش از ۳۶۹ میلیون دلار آمریکا خسارت به همراه داشته است. تیک: قطعی اینترنت در ایران همچنان متولی مشخصی ندارد. این منابع آگاه گفته‌اند قطعی اینترنت جهانی ارتباطی با وزارت ارتباطات ندارد و تصمیم شورای امنیت ملی بوده است. پیگیری‌ها هم برای بررسی نهاد صادر کننده حکم قطعی اینترنت به پاسکاری میان چند نهاد ختم شد و کسی مسئولیت فشار دادن دکمه فیلترینگ را نپذیرفت! خسارت قطعی اینترنتبه تخمین موسسه نت بلاک، میزان خسارت ناشی از هر روز قطعی اینترنت در ایران مبلغ سرسام‌آور ۳۶۹,۵۷۰,۷۶۳ (۳۶۹ میلیون) دلار آمریکا است.
ایلناایلنا1 روز قبل
عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به پیشنهاد دعوت از سران قوا به مجلس برای بررسی قیمت بنزین، گفت: با توجه به مسائل پیش آمده اخیر هفته آینده این نشست باید برگزار شود. به گزارش ایلنا، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۸ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس مجلس، گفت: با توجه به مسائل پیش آمده اخیر در کشور پس از اعلام افزایش قیمت بنزین، پیشنهاد داده شد تا نشستی با سران قوا در این خصوص داشته باشیم به همین روی قرار شد هفته آینده مجلس نشست علنی داشته باشد. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: پیگیری این نشست برای بررسی قیمت بنزین ضروری است تا سران قوا در مجلس با نظر کارشناسی یا مشورتی نمایندگان نسبت به اصلاح قیمت بنزین یا کنترل قیمت‌ها تدابیری بیاندیشند. عضو شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: فیلترینگ یا اخلال اینترنت ضربه مهلکی به اقتصاد کشور زده است، برخی اذعان دارند که قرار است شبکه ملی راه اندازی شود اما باید توجه داشت که بیمارستان‌ها و شرایط صادرات و واردات دچار مشکل شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، گفت: با توجه به اینکه قرار بر این شد که مجلس هفته آینده هم تشکیل جلسه دهد، لازم است که سران قوا به مجلس بیایند تا یک بار دیگر و با دریافت نظرات مشورتی این موضوع افزایش قیمت بنزین و کنترل قیمت سایر کالاها، مورد بحث و بررسی قرار گیرد. وی گفت: بنده به عنوان عضو کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی، باید بگویم که فیلترینگ اینترنت ضربه مهلکی به اقتصاد کشور میزند که البته گفته می‌شود شبکه ملی اطلاعات در حال راه اندازی آن است اما در شرایط فعلی و به علت مشکلاتی که در بحث اینترنت ایجاد شده است، واردات، صادرات و به ویژه بیمارستان‌های ما به شدت مشکل دارند.
ایسناایسنا1 روز قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از محدودیت‌های اعمال شده اخیر در حوزه اینترنت در کشور تاکید کرد: این موضوع فلیترینگ و خطوط اینترنتی ضربه مهلکی به اقتصاد کشور می‌زند. به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس گفت: با توجه به مسائلی که اخیرا پیش آمده پیشنهادی داده شد که هفته آینده جلسه داشته باشیم به همین دلیل لازم است سران سه قوه در مجلس حضور پیدا کنند تا موضوع بنزین و کنترل قیمت‌ها را با حضور نمایندگان مورد بحث و بررسی قرار دهیم. وی ادامه داد: موضوع فیلترینگ و خطوط اینترنتی ضربه‌ مهلکی به اقتصاد کشور می‌زند. اکنون بیمارستان‌ها و موضوع صادرات و واردات در این حوزه به شدت مشکل دارد. انتهای پیام
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس در تذکری خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: بعد از مسائلی که پیش آمد پیشنهاد داده شد هفته آینده مجلس جلسه علنی داشته باشد که سران سه قوه در مجلس حضور یابند و نظر کارشناسی نمایندگان در مورد قیمت بنزین و کنترل قیمت‌ها گرفته شود. عضو کمیسیون امنیت و شورای مجازی افزود: فیلترینگ اینترنت ضربه مهلکی بر اقتصاد کشور می‌زند و می‌گویند شبکه ملی راه اندازی می‌شود اما هم اکنون بیمارستان‌ها، صادرات و واردات ما به مشکل برخورد کرده است امیدواریم هر چه سریعتر این مساله حل شود.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۸ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس مجلس، گفت: با توجه به مسائل پیش آمده اخیر در کشور پس از اعلام افزایش قیمت بنزین، پیشنهاد داده شد تا نشستی با سران قوا در این خصوص داشته باشیم به همین روی قرار شد هفته آینده مجلس نشست علنی داشته باشد. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: پیگیری این نشست برای بررسی قیمت بنزین ضروری است تا سران قوا در مجلس با نظر کارشناسی یا مشورتی نمایندگان نسبت به اصلاح قیمت بنزین یا کنترل قیمت‌ها تدابیری بیاندیشند. عضو شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: فیلترینگ یا اخلال اینترنت ضربه مهلکی به اقتصاد کشور زده است، برخی اذعان دارند که قرار است شبکه ملی راه اندازی شود اما باید توجه داشت که بیمارستان‌ها و شرایط صادرات و واردات دچار مشکل شده است. /پایان پیام
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مصطفی کواکبیان عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان طی تذکر شفاهی خطاب به لاریجانی رئیس مجلس اظهار داشت: بعد از این مسائل اخیری که در کشور پیش آمد پیشنهادی داده شد تا مسئولان و سران سه قوه جلسه‌ای در مجلس تشکیل دهند و نظر کارشناسی نمایندگان را شنیده و بررسی کنند. وی افزود: لازم است سران سه قوه به مجلس بیاید و برای بحث کنترل قیمت‌ها تصمیم بگیرند لذا باید این پیگیری شود. عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: ‌ موضوع فیلترینگ اینترنت و خطوط اینترنت ضربه مهلکی به اقتصاد کشور می‌زند و مواردی همچون بیمارستان‌ها و واردات و صادرات دچار مشکل می‌شود لذا باید این مسائل برطرف شود. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی از فیس‌بوک و توییتر و پیام‌رسان‌هایی مانند وایبر و وی‌چت برای مدتی در کشور مرسوم شده بود و با روی کار آمدن واتس‌اپ و تلگرام و اینستاگرام به عنوان شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های نسل جدید هم انتظار می‌رفت سرنوشت مشابهی گریبانگیر این ابزارها شود. یکی از ترس‌های همیشگی کاربران از راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، قطع ارتباط با شبکه جهانی اینترنت بوده و به همین دلیل در اغلب موارد به این موضوع دید منفی داشتند، هرچند مسوولان همواره این موضوع را رد کرده و عنوان کردند که اینترنت باید به عنوان یک خدمت روی شبکه ملی اطلاعات ارایه شود. اما در کنار تمامی خدماتی که با وجود محدودیت‌های ایجادشده همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند، یک حلقه مفقوده وجود دارد و آن هم پیام‌رسان داخلی است که در غیاب ابزارهای خارجی از تلگرام فیلترشده تا واتس‌اپی که چندان هم محبوب کاربران ایرانی نیست، مورد استفاده قریب به اتفاق ایرانیان باشد. فیروزآبادی چندی پیش با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی چند نوع خدمت در اسناد خود تعریف کرده که یکی خدمت پایه کاربردی است که مربوط به شبکه ملی اطلاعات است، گفته بود: «اگر شبکه ملی اطلاعات این خدمات پایه را نداشته باشد، نمی‌توان به آن شبکه ملی اطلاعات گفت و در واقع صرفا شبکه ارتباطی است. پس از فیلترینگ تلگرام تلاش‌های زیادی برای جایگزینی پیام‌رسانی داخلی صورت گرفت و حتی اصل علت فیلترینگ این پیام‌رسان خارجی که در مدت زمان کوتاهی محبوب دل‌های اکثریت کاربران ایرانی شد هم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی عنوان شده بود، اما هیچ یک از ابزارهای مشابه داخلی نتوانستند جبران مافات فیلتر این پیام‌رسان را کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه ستون خبرهای ویژه خود مدعی شد: نرم‌افزار «ویز» که در مناسبات مختلف نشان داده در راستای بر هم‌زدن نظم عمومی و هدایت هدفمند خودروها به مسیرهای پرترافیک عمل می‌کند، در ماجرای گرانی بنزین نیز به پاتوق اغتشاشگران تبدل شده است. قابلیت پیام‌گذاری و ارتباط گروهی این نرم‌افزار اسرائیلی عملا مانند یک لیدر در راستای هدایت اغتشاشگران و آدرس‌دهی و تعیین محل تجمع به‌منظور بستن راه‌ها و اتوبان‌ها عمل می‌کند. این نرم‌افزار اسفندماه سال ۹۵ به دلیل ارائه اطلاعات به سازمان‌های جاسوسی که بستر آن در اختیار رژیم صهیونیستی است از طرف مقامات قضایی فیلتر و چند ماه بعد یعنی در مهر سال ۹۶ رفع فیلتر شد. علیرغم همه اقدامات ضد امنیت ملی ذیل این نرم‌افزار جاسوسی، اما همچنان بدون فیلتر در دسترس عموم است! این روزنامه توضیح ندادکه معترضان در سه روز اخیر با چه خطوط ارتباطی از این اپلیکیشن بهره برده‌اند!
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
سعید دهقان، وکیل دادگستری، با اشاره به طرح موضوع vpn قانونی گفت: این موضوع، علاوه بر تبعیض آمیز بودن این اقدام، خلاف اصول ۱۹ و ۲۰ از قانون اساسی است که بر حقوق مساوی ملت و یا حمایت یکسان قانون از مردم تاکید دارد. اعتمادآنلاین| سعید دهقان، وکیل دادگستری، با اشاره به توضیحات فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص طرح VPN قانونی گفت: این عنوان پارادوکس و تضاد دارد. دهقان افزود: در آن جا هم که قانونگذار مجوز استفاده از ماهواره را به یک عده خاص داده، هر چند برخلاف بند ۹ از اصل سوم قانون اساسی مبنی بر منع تبعیض ناروا عمل شده است، ولی دست کم در قالب یک قانون ولو نادرست بوده است. مگر می‌شود با فشار و ارعاب، سلیقه‌های شخصی را در حکم قانون دید و بعد با همین سلیقه، بین مردم تبعیض ایجاد کرد؟ آنهم در شرایطی که هیچ مقامی ولو قانونگذار هم طبق اصل نهم قانون اساسی، حق ندارد آزادی‌های شهروندان را سلب کند. امیدواریم رییس قوه قضاییه در جریان این ناهمواری‌های مسیر قانونی نباشند و اطلاع یابند، ولی اگر در جریان بوده باشند و درخواست قانونی ما اجازه ثبت نیافته باشد، مسأله جای تامل دارد.
ایسناایسنا3 روز قبل
یک وکیل دادگستری با اشاره به طرح موضوع vpn قانونی گفت: این موضوع، علاوه بر تبعیض آمیز بودن این اقدام، خلاف اصول ۱۹ و ۲۰ از قانون اساسی است که بر حقوق مساوی ملت و یا حمایت یکسان قانون از مردم تاکید دارد. سعید دهقان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به توضیحات فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص طرح VPN قانونی گفت: این عنوان پارادوکس و تضاد دارد. دهقان افزود: در آن جا هم که قانونگذار مجوز استفاده از ماهواره را به یک عده خاص داده، هر چند برخلاف بند ٩ از اصل سوم قانون اساسی مبنی بر منع تبعیض ناروا عمل شده است، ولی دست کم در قالب یک قانون ولو نادرست بوده است. مگر می‌شود با فشار و ارعاب، سلیقه‌های شخصی را در حکم قانون دید و بعد با همین سلیقه، بین مردم تبعیض ایجاد کرد؟ آنهم در شرایطی که هیچ مقامی ولو قانونگذار هم طبق اصل نهم قانون اساسی، حق ندارد آزادی‌های شهروندان را سلب کند. امیدواریم رییس قوه قضاییه در جریان این ناهمواری‌های مسیر قانونی نباشند و اطلاع یابند، ولی اگر در جریان بوده باشند و درخواست قانونی ما اجازه ثبت نیافته باشد، مسأله جای تامل دارد.
ایسناایسنا5 روز قبل
طرح وی‌پی‌ان قانونی پیش از این در سال ۱۳۹۱ از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت مطرح شده بود که البته اجرایی نشد. در آن زمان مهدی اخوان بهابادی، دبیر وقت شورای عالی فضای مجازی در دولت محمود احمدی‌نژاد، درباره واگذاری خدمات وی‌پی‌ان قانونی گفته بود: شرکت ارتباطات زیرساخت با همکاری برخی دستگاه‌های حاکمیتی مشغول تدوین طرح واگذاری خدمات وی‌پی‌ان قانونی به کاربران حقیقی است و شرکت ارتباطات زیرساخت باید به ما اعلام کند که به چه نحو امکان ارایه این خدمات وجود خواهد داشت. همچنین ابوالحسن فیروزآبادی - دبیر شورای عالی فضای مجازی - درباره موضوع وی‌پی‌ان قانونی اظهار کرده است: این موضوع از قدیم در شورای عالی فضای مجازی مطرح بود، شکست نخورده اما اجرا هم نشده است. افراد متقاضی خدمات قانونی وی‌پی‌ان دارای گستردگی زیادی هستند. در عین حال بخشی از متخصصان که نیازمند نرم‌افزار و به‌روزرسانی نرم‌افزارها و سایت‌ها هستند نیز از جمله مشمولان دریافت وی‌پی‌ان خواهند بود و در حوزه خدمات مالی و بانکی، نیز افرادی که از پروتکل‌های رمز استفاده می‌کنند مشمول واگذاری وی‌پی‌ان قانونی هستند.

دستگیری «ابربدهکار بانکی» در هفته‌ای که گذشت

23+
ایسناایسنا5 روز قبل
فارسفارس6 روز قبل
این استاد دانشگاه گفت: نظام جمهوری اسلامی واقعا نظام آزادی است یعنی ما آزادی‌های بسیاری در حوزه سیاست در کشور داریم. وی گفت: می‌توانیم بگوییم مجلس هفتم بعد از جنگ انقلابی‌ترین مجلس بود. کارنامه درخشانی دارد. کاظمی یادآور شد: احمدی نژاد احساس کرده بود که حداد برای ریاست جمهوری می‌آید و جلوی احمدی نژاد می‌ایستد و ممکن است رای بیاورد لذا تصمیم بر زمین زدن حدادعادل گرفت. یعنی یکی از ملاک هایشان احمدی نژاد بود و به این میزان به احمدی نژاد ارادت داشتند. وی گفت: آقای لاریجانی با چینین وضعیتی نمی‌تواند جریان بسازد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
با توجه به سرعت پایین و محدودیت خدمات برخی از آنها، بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند برای دور زدن فیلترینگ از وی‌پی‌ان‌های پولی استفاده کنند. از این‌رو در صورت داشتن اندک سررشته‌ای بسیاری از افراد می‌توانند با برقراری یک کانال جدید کار خود را آغاز کنند. به گفته حافظی‌گل، برای راه‌اندازی درگاه بانکی نیز، نیاز به دور زدن قوانین و اقدامات پیچیده وجود ندارد. سایت‌هایی که رسما شرکت خود را ثبت کرده و مجوز فعال کردن درگاه اینترنتی دریافت می‌کنند، این درگاه را در اختیار سایت‌های فروش فیلترشکن قرار می‌دهند و از این طریق روال کار به راحتی شکل می‌گیرد. البته با توجه به هزینه نسبتا بالای فعال کردن سرور میزبان حدود دوسوم از این پول هزینه‌ می‌شود اما همچنان برخی سایت‌ها از این طریق روزانه درآمدی میلیونی دارند.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
«نقش جوانان در تحقق دولت جوان حزب‌اللهی»، موضوع یکی از نشست‌های چهارمین دوره معرفتی تشکیلاتی اسلام ناب بود که با ارائۀ محمدصادق شهبازی برگزار شد. «نقش جوانان در تحقق دولت جوان حزب‌اللهی»، موضوع یکی از نشست‌های چهارمین دوره معرفتی تشکیلاتی اسلام ناب بود که با ارائۀ محمدصادق شهبازی برگزار شد. […] انقلاب ما، انقلاب آرمان‌هاست نه انقلاب تسلیم به واقعیت‌ها.» بهشتی ناامید نبود؛ چون به تکلیفش عمل می‌کرد و حتی برای بدترین اوضاع هم برنامه داشت. یعنی یک ضلع «تخریب مقاومت»، ضلع دیگر «تخریب عدالت» و ضلع سوم هم «تخریب نقش‌آفرینی‌های مستقل جوانان مؤمن انقلابی» بود. مثلا در انتخابات قبلی مجلس، فهرست برخی جوانان انقلابی، شعارهایی واقعی مثل وام ازدواج سی‌میلیون‌تومانی یا ساخت مسکن برای مردم داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
پاسخ روحانی به این اشکال چیست؟ روحانی البته امروز در جلسه هیات دولت پاسخ این موضوع را داده است. ما تازه گفتیم؟ این ۲ میلیارد دلار را چند سال پیش در شورای امنیت ملی تصویب کردیم و چند سال پیش وزیر اقتصاد زمان ما به قوه قضائیه نامه رسمی نوشته است. خود من این‌ها را بارها و در سخنرانی‌های متعدد گفتم و باز هم خواهم گفت تا روزی که حل بشود. پیگیری یک جرم به سه طریق ممکن است: شکایت یک شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام ضابط قانونی و اقدام مدعی العموم. دادستانی که در مشهد و به طور کلی استان خراسان رضوی، مقابل اجرای کنسرت‌های قانونی و مجوزدار ایستاده است؛ نمی‌توانسته در مقابل این فسادها بایستد؟ ۴.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرآنلاین: بعد از مدت‌ها حرف و حدیث سرانجام ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی تأیید کرده که قرار است اپراتورهای رسمی وی‌پی‌ان در کشور شکل بگیرند و همچنین طرح طبقه‌بندی فیلترینگ هم براساس فعالیت افراد در دست بررسی است. به گفته فیروزآبادی وی‌پی‌ان باید مقررات و نظم بگیرد و از طریق اپراتورهایی خاص واگذار شود تا افراد و سازمان‌ها بتوانند درصورت نیاز از وی‌پی‌ان استفاده کنند. شرایط وی‌پی‌ان رسمیاستفاده از وی‌پی‌ان‌ها در کشور ما به‌ویژه پس از فیلترینگ تلگرام به‌شدت افزایش داشته است و بسیاری از مردم از این ابزارها که بسیاری از آنها هم احتمالا ناامن هستند برای دور زدن فیلترینگ استفاده می‌کنند. این در حالی است که رئیس مرکز ملی فضای مجازی روز گذشته به صراحت تأیید کرد که با وجود فیلترینگ گسترده، ۸۰ درصد مردم از پیام‌رسان‌های خارجی استفاده می‌کنند. یکی از مسائل دیگری که در حال پیگیری درباره فضای مجازی است طرح طبقه‌بندی فیلترینگ است.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
آقای سید صادق امامیان در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره مباحث مطرح شده در خصوص سایت‌های دانلودی در برخی رسانه‌ها، افزود: من از رسانه‌ها از اظهارات اخیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطلع شدم و برداشتم این بود که خبر ناقص به وزیر ارتباطات منتقل شده است. وی با اشاره به ارتباط خوب سازمان ساترا با وزارت ارتباطات، تأکید کرد: من به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم این نکته را ذکر کردم که یا نقل قول دقیق نبوده و یا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر صحیح را نداشتند و ما سعی در تسهیل این موضوع داشته‌ایم. رییس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی افزود: سایت‌های دانلودی بر اساس مصوبه‌های قبلی فعال بودند که دادستانی کل کشور دستور مسدود شدن آن‌ها را صادر کرد و سپس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) از طریق رسانه‌ها متوجه این موضوع شد. آقای امامیان با تاکید به واسطه دانلودی بودن، سایتی غیرقانونی محسوب نمی‌شود، گفت: غیر قانونی بودن به معنی آن است که فعالیت سایت‌های دانلودی از نظر محتوا پیامد‌های منفی داشته باشد. وی افزود: من با اظهار نظر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اینکه تولید محتوای سایت دانلود‌ها هم اثر منفی دارد موافقم، زیرا سایت‌های دانلودی تنها محتوای خارجی را دانلود می‌کنند و ما امیدواریم که در بازده زمانی بتوانیم برای دانلود‌های داخلی هم هماهنگی ایجاد کنیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
ذوالنوری؛ پرچم دار جریان دلواپس در پارلمانپایداری‌ها این روزها با توزیع شبنامه در مجلس علیه رئیس جمهور فضا را بهم ریخته‌اند. وقتی نماینده پایداری‌ها در هیات رئیسه مجلس میدان دار می‌شوداین رشته سردراز دارد. لشکر سایبری تندروها با ساختن هشتگ #آقازاده_ماساژور توپخانه خود را علیه این نماینده مجلس به راه انداختند. "؛ نکته جالب این جاست که این ادعاها از سوی اشخاصی در فضای مجازی مطرح شد که بارها بر غیر قابل اعتماد بودن فضای مجازی و اتفاقا بر لزوم فیلترینگ گسترده تاکید دارند. در همین زمینه مجتبی آقاتهرانی دبیر کل جبهه پایداری طی روزهای اخیر در سخنانی تاکید کرده که فضای مجازی در دست یک سری افراد شارلاتان و حقه باز افتاده است.
فراروفرارو1 هفته قبل
البته اکران مستند در سینما هویزه مشهد به دلیل استقبال و ازدحام جمعیت، به سانس دوم هم کشید. واکنش‌ها به مستند جنجالی «ایکسونامی» خبر اکران مستند ایکسونامی از همان ساعات اول واکنش‌های متفاوتی را به دنبال داشت. ماجرای مستند «انقلاب جنسی» چه بود؟ این اولین بار نیست که یک مستند به خطوط قرمز می‌پردازد. پیش از ایکسونامی، مستند انقلاب جنسی هم ساخته و اکران شد که واکنش‌های مختلفی را به دنبال داشت. این در حالی ست که مستند ایکسونامی بدون دریافت پروانه نمایش و اکران نمایش داده شد.

هشدار بزرگ ابر آروان: حملات گسترده ‏DDoS‏ با سو استفاده از ‏MTProxy‏های ‏تلگرام ‏

4+
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه1 هفته قبل
ایسناایسنا1 هفته قبل
درحالی‌ که وزیر ارتباطات از عملکرد صداوسیما به دلیل شکایت علیه سایت‌های دانلود فیلم انتقاد کرده بود، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور اظهار کرده است فیلترینگ این سایت‌ها به دلیل محتوای مجرمانه صورت گرفته است. به گزارش ایسنا، چندی پیش تعدادی از سایت‌های دانلود فیلم از دسترس خارج شدند و علت این موضوع آن بود که شرکت‌های ایرانی که سرورهایشان را در اختیار این سایت‌های رایگان دانلود فیلم قرار می‌دادند، از ادامه این همکاری سر باز زدند و دانلود اطلاعات سایت‌های فیلم را غیرممکن کردند. آذری جهرمی اما به‌تازگی درباره فیلترینگ سایت‌های دانلود فیلم، با اشاره به قانون جرائم رایانه‌ای و تاکید بر این‌که فیلترینگ در کارگروه تعیین مصادیق تصمیم‌گیری می‌شود، گفت: این کارگروه شش عضو دولتی و شش عضو غیردولتی دارد که وزیر ارتباطات نیز یک عضو این کارگروه است. وزیر ارتباطات، وزیر ارتباطات است نه قطع ارتباط و تنها در این کارگروه یک رأی دارد. آذری جهرمی با اعلام این‌که فیلتر سایت‌های دانلود فیلم به درخواست صداوسیما بوده است، تأکید کرد: ازنظر ما این حکم فاقد اعتبار قانونی است و صدمه بسیاری به تولید محتوا و این بازار در کشور می‌زند اما ما اختیار قانونی در این زمینه نداریم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴-دبیر شورای عالی فضای مجازی از تهیه دستورالعملی برای تعیین سطح دسترسی متفاوت افراد به اینترنت در کارگروه فیلترینگ خبر داد و گفت: به زودی اپراتورهای VPNرسمی در کشور ایجاد می‌شود. از این رو این آئین نامه در حال تدوین است تا موضوع استفاده از VPNدر کشور ساماندهی شود. سیستم عامل ملی برای موبایل و دسکتاپ طراحی شوددبیر شورای عالی فضای مجازی از توافق و تقسیم کار سه جانبه برای طراحی و تولید سیستم عامل ملی خبر داد. وی اظهار امیدواری کرد: این سند در دومین جلسه پیش روی شورای عالی فضای مجازی به تصویب برسد. دبیر شورای عالی فضای مجازی در مورد پیشرفت پروژه شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: طرح معماری کلان شبکه ملی اطلاعات در حال تدوین در شورای عالی فضای مجازی است.

به انتهای لیست رسیدید