فیلترینگ

فیلترینگ

رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
دومین راهبرد؛ درک نبرد اصلیمعاف در تشریح دومین راهبرد رسانه‌ای جبهه انقلاب گفت: دومین راهبرد و شاید مهمترین راهبرد رسانه‌ای، درک نبرد اصلی در کشور است. وی در تببین این نبرد گفت: ما امروز دو روایت راجع به شرایط انقلاب و نظام اسلامی و شرایط کشور داریم. یک روایت می‌گوید کشور در شرایط انسدادی است اما روایت مقابل می‌گوید کشور در شرایط انبساط است. یعنی اگر محاصره تبلیغاتی و همان مارپیچ سکوتی که عرض شد نشکند عملا امید ایجاد نخواهد شد. تا وقتی ما خودمان را در مسیر بعثت، غدیر، عاشورا و ظهور را درک نکنیم امید ایجاد نمی‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
اما در جوامع کنونی با رشد شبکه‌های اجتماعی باخبرهای جعلی روبه‌رو هستیم که به‌صورت نظام‌مند و سازماندهی‌شده تولید پخش می‌شود. البرزی تأکید کرد: در دوره جدید شاهد قدرتمند شدن مخاطب هستیم، درحالی‌که برای انتشار اخبار جعلی افراد هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. وی تأکید کرد: خطری که یک جامعه امروزی را با این شرایط گسترش شبکه‌های اجتماعی تهدید می‌کند، بازگشت افراط‌گرایی در شبکه‌های اجتماعی است. این موضوع در حالی بود که ستاد تبلیغاتی هیلاری کلینتون هم اقدام به تولید اخبار جعلی می‌کرد و درعین‌حال هر دو نامزد راجع به رشد اخبار جعلی هشدار می‌دادند و حتی ترامپ رسانه‌های رسمی که منتقد سیاست‌های او بودند را متهم به تولید اخبار جعلی می‌کرد! گام دیگر تشکیل سایت‌های اینترنتی Fact cheking (راستی آزما) که صحت اخبار جعلی را می‌سنجند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| سعید شمس - «من با همسرم قهرم اگر تا ۴۰ دقیقه دیگر ۴۰هزار کامنت بیاید آشتی می‌کنم. در واقع باید پرسید اساسا جایگاه زمان، جایگاه وقت و زندگی انسان‌ها در ایران امروز چه تعریفی دارد. مثلا حدود ۱۰۰، ۱۵۰ سال پیش مردم از کتابی به نام مفاتیح‌الجنان استفاده می‌کردند. بحث سر این است که من زمانم را چنان به بطالت سپری می‌کنم و آن بطالت اتفاقا لذت‌بخش است. *ممنون؛ حرفی مانده است؟ از مفاتیح‌الجنان به اینستاگرام رسیده‌ایم.

انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است

7+
ایمناایمنا2 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
شفافیت -رانت به‌جای بن‌بست - نگاه به بیرونحوزه اقتصاد هم از دوقطبی‌های جعلی و غیرواقعی در امان نمانده است. در چنین شرایطی منطق حکم می‌کند به‌جای متوقف ماندن بر چنین دوگانه‌ای، به دوگانه شفافیت- رانت تغییر پارادایم داد. بازتعریف مناقشات در این چارچوب علاوه‌بر به حاشیه بردن دوقطبی جعلی ذکرشده در سطور ابتدایی این بخش، صورت‌بندی حقیقی‌ای نیز برای افکارعمومی تصویر می‌کند که حتما به سود نمایندگان وضع موجود نخواهد بود. لااقل تجربه این‌طور ثابت کرده که برخی همواره می‌کوشند آزادی را امری صفر و یکی میان دیوارکشی و ولنگاری صورت‌بندی کنند. مناسبات حاکم بر فضای اجتماعی و فرهنگی کشور علاوه‌بر این دوقطبی، در بستر دوگانه آزادی‌های مشروع – اباحه‌گری نیز قابل صورت‌بندی است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
شفافیت -رانت به‌جای بن‌بست - نگاه به بیرونحوزه اقتصاد هم از دوقطبی‌های جعلی و غیرواقعی در امان نمانده است. در چنین شرایطی منطق حکم می‌کند به‌جای متوقف ماندن بر چنین دوگانه‌ای، به دوگانه شفافیت- رانت تغییر پارادایم داد. بازتعریف مناقشات در این چارچوب علاوه‌بر به حاشیه بردن دوقطبی جعلی ذکرشده در سطور ابتدایی این بخش، صورت‌بندی حقیقی‌ای نیز برای افکارعمومی تصویر می‌کند که حتما به سود نمایندگان وضع موجود نخواهد بود. لااقل تجربه این‌طور ثابت کرده که برخی همواره می‌کوشند آزادی را امری صفر و یکی میان دیوارکشی و ولنگاری صورت‌بندی کنند. مناسبات حاکم بر فضای اجتماعی و فرهنگی کشور علاوه‌بر این دوقطبی، در بستر دوگانه آزادی‌های مشروع – اباحه‌گری نیز قابل صورت‌بندی است.
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: فضای مجازی برای کاهش هزینه‌ها در کشور، تسریع در خدمت‌دهی به مردم، ارزان کردن ارائه خدمات علمی، فرهنگی و بهینه کردن فضا برای امور و مسائل اجتماعی یک فرصت است و نباید آن را تهدید دانست. وی تاکید کرد: مسئولان نباید بر اساس آنچه خود در فضای مجازی مشاهده می‌کنند اظهار نظر و قضاوت کنند زیرا چنین صحبت‌هایی نشان می‌دهد آنها با فضای مجازی غریبه هستند. صداوسیما مردم را با خدمات فضای مجازی آشنا کندوی با تاکید بر لزوم تولید محتوا در فضای مجازی ادامه داد: چرا صداوسیما برنامه‌هایی نمی‌سازد که مردم را با خدمات فضای مجازی آشنا کند، بسترسازی داشته باشد و فواید این فضا را تببین کند. وی گفت: فضای مجازی در اختیار ماست و می‌توان در آن اثربخشی علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی داشت؛ ضمن آنکه از ترددهای شهری، هزینه‌های عمومی می‌کاهد و ارتباطات سالم را رقم می‌زند. جعفرزاده افزود: باید به افراد جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان آموزش داد چگونه از این تکنولوژی و فضای مجازی استفاده سالم داشته باشند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
شاید هیچ وقت مثل انتخابات پیش رو تصمیم‌گیری اصلاح‌طلبان تا به این حد گیچ کننده و دشوار نبوده باشد. هر چه انتخابات افراد بیشتری را به پای صندوق‌های رأی بکشاند، به معنی ثبات سیاسی و موقعیت پایدار آن است. مشکل اصلاح‌طلبان این است که ابتکار عمل ندارند یا اگر دارند آن را در موقعیت نامناسبی به کار می‌برند، جایی که می‌توانند تفاهم کنند قهر می‌کنند و جایی که نباید کوتاه بیایند، کوتاه می‌آیند و چک سفید امضا به رقیب می‌دهند. دوستان در توجیه سیاست انتخاباتی شان از احیای اصلاح‌طلبی سخن می‌گویند که البته ضرورت تام دارد. سیاست قهر و تحریم انتخابات نه تنها به مشروعیت‌زدایی نظام که به بلاموضوع شدن هر رویکرد اصلاح‌طلبانه قانونمدار می‌انجامد.
فارسفارس4 روز قبل
مخاطبان فارس نظرات متفاوتی درباره ارسال پیامک‌های تبلیغاتی داشتند که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره این روش تبلیغاتی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: تا مشکل تبلیغات وجود دارد، تخلف ارسال پیامک‌های مزاحم نیز ادامه دارد. علاوه بر این دو گروه، مشاغلی که ارسال پیامک را به عنوان راهی برای تبلیغات کسب و کار خود انتخاب کردند نیز از مسدود شدن ارسال پیامک تبلیغاتی ناراضی هستند. به ارسال پیامک تبلیغاتی پایان دهیدتعدادی از مخاطبان در سامانه «فارس من» از ارسال این پیامک‌های مزاحم ابراز نارضایتی کردند. محمد جواد آذری جهری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره رویکرد وزارت ارتباطات در مواجهه با موضوع ارسال پیامک‌های تبلیغاتی گفت: این موضوع، یک مسئله ریشه‌ای است. این بازی دزد و پلیس ادامه داردآذری جهرمی ادامه داد: تا این مشکل وجود دارد، تخلف ارسال پیامک‌های مزاحم نیز ادامه دارد و بازی دزد و پلیس راه می‌افتد که ما پیامک‌های تبلیغاتی را قطع کنیم و با این حال پنل‌های تبلیغاتی نیز سود خود را دارند و در آخر بازهم مردم ناراضی هستند.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
روزنامه ایران با ابراهیم اصغرزاده؛ فعال سیاسی اصلاح طلب درباره فضای سیاسی کشور و انتخابات ۹۸ گفتگو کرده است که بخشی از آن را می‌خوانید. طبعا مشارکت بالا به ارتقای امنیت ملی و حفظ منافع ملی در نظام بین‌المللی می‌انجامد. * انتخابات و فراتر از آن سیاست ورزی مبتنی بر اصل نمایندگی کارزاری به منظور تحقق دموکراسی و توسعه سیاسی هم هست. سیاست قهر و تحریم انتخابات نه تنها به مشروعیت‌زدایی نظام که به بلاموضوع شدن هر رویکرد اصلاح‌طلبانه قانونمدار می‌انجامد. * سیاست ورزی مطالبه‌محور با تبیین و ترویج اجتماعی مطالبات ولو حداقلی به اقشار و صنوف مختلف اجتماعی تکیه داشته و تلاش می‌کند نامزدها و انتخابات را برنامه‌محور کند نه شخص‌محور.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
روزی نیست که خبری درباره برخورد با انواع این کلاهبرداری‌ها و اخاذی‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر نشود و مسئولان دغدغه رشد این سوءاستفاده‌ها از فضای مجازی برای پیشبرد اقدامات غیرقانونی را دارند. همین منطق درباره عدم حضور بسیاری از فعالان فضای مجازی در تلگرام نیز صادق است. شاید برای همین است که برخی رسانه‌های رسمی که تلگرام را ترک کرده بودند، دوباره به آن بازگشته‌اند. بی تردید فیلتر کردن یک پیام رسان محبوب، نتیجه‌ای به جز روی آوردن به فیلترشکن‌ها و از بین بردن همه محدودیت‌ها، ندارد و همین خود به افزایش خطر استفاده ابزاری از فضای مجازی برای اقدامات کلاهبردارانه دامن زده است. شاید حالا که به خوبی نتیجه سیاست فیلترینگ مشخص شده، وقت آن رسیده باشد که از خود بپرسیم چطور باید جلوی روند مخرب رشد کلاهبرداری در فضای مجازی را گرفت و با کمک فعالان فضای مجازی، محیط شبکه‌های اجتماعی را برای فعالیت سالم پاکسازی کرد.
ایمناایمنا5 روز قبل
ISPA در بیانیه‌ای که این هفته منتشر کرد، مدعی‌ شد برنامه‌های موزیلا برای پشتیبانی از پروتکل DoH به‌گونه‌ای است‌ که با نادیده گرفتن تعهدات فیلترینگ و کنترل خانوادگی بریتانیا باعث تضعیف استانداردهای امنیتی اینترنت در انگلستان شده‌ است. بیانیه‌ انجمن تجارت تنها بعد از دو ماه سلسله انتقادات بی‌وقفه‌ دولت انگلیس و گروه‌های مختلف حامی، علیه گوگل و موزیلا حول محور پروتکل جدید DoH منتشر می‌شود. با وجود ادعاهای مخالف، یک DNS خصوصی‌تر مانع استفاده از فیلترینگ محتوا یا کنترل‌های خانوادگی در انگلستان نخواهد شد. " ما درحال حاضر هیچ برنامه‌ای برای فعال کردن پروتکل DoH به‌طور پیش‌فرض در انگلستان نداریم. " سخنگوی موزیلا تاکیده کرده «ما درحال کاوش در مورد ظرفیت شرکای پروتکل DoH در اروپا به‌منظور به‌ارمغان آوردن این ویژگی امنیتی مهم به‌صورت گسترده‌تر برای دیگر اروپایی‌ها هستیم.»
زومیتزومیت6 روز قبل
گروه ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی انگلستان موزیلا را به دورزدن قوانین متهم کرد. البته، بنیاد موزیلا با استناد به مباحث فنی مرورگر این اتهام را رد کرده است. چندی پیش انجمن ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی در انگلستان (UK Internet Service Providers' Association) در اقدامی تعحب‌برانگیز موزیلا را به‌عنوان خراب‌کار اینترنت در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد. محدودیت‌های فیلترینگ اینترنت انگلستان در قانونی به‌نام Digital Economy Act در سال ۲۰۱۷ مطرح شد. سخنگوی بنیاد موزیلا درادامه‌ی مصاحبه‌ی خود از تلاش‌هایشان برای پیداکردن شرکا و همکاران احتمالی DoH در کشورهای دیگر اروپایی سخن گفت.
زوم‌جیزوم‌جی6 روز قبل
به تازگی رییس صنف «وی او دی» در مصاحبه‌ای درباره وضعیت این صنف، فروش فیلم در سایت‌های بدون مجوز و پخش سریال‌های غیرفارسی‌زبان صحبت کرده است. صنعت «وی او دی» (VOD) یکی از صنعت‌های پرکاربر مورد استفاده در رابطه با سینمای ایران است. به تازگی و بنابر اخبار سینمای ایران، محمد صراف، رییس صنف‌های «وی او دی» و «آی پی تی وی» (IPTV) از وضعیت این صنف گفته است. وی در خلال این مصاحبه درباره پخش سریال‌های غیرفارسی‌زبان و سایت‌های فروش فیلم نیز صحبت کرده است. تاکنون سریال‌هایی مانند «فرار از زندان» (Prison Break) و «لاست» (Lost) از طریق سرویس وی‌اودی پخش شده‌اند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
محمد صراف (رئیس انجمن صنفی شرکت‌های نمایش ویدیوی آنلاین وی او دی، آی پی تی وی) به سخنان مرتضی شایسته (سخنگوی انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینما) واکنش نشان داد. وی خطاب به سخنگوی انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران افزود: جناب آقای شایسته آیا تهیه‌کننده‌ای می‌تواند فیلم خودش را خود به تنهایی در خیابان عرضه کند و خودش بلیت‌فروشی کند؟! اما امروز علی‌رغم سرمایه‌گذاری‌های بسیار زیاد در صنعت وی او دی هر فیلمسازی می‌تواند یک سایت اینترنتی ایجاد و محصول خود را عرضه نماید. ای کاش حضرتعالی به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان باسابقه سینما مشکلات اینچنین را هم بازگو می‌کردید. حال آنکه اگر تشکیکی در قراردادهای شرکت‌های ویدیو رسانه با شرکت‌های سوری خارجی مطرح است، این موضوع توسط وزارت ارشاد قابل پیگیری‌ست.
تکراتوتکراتو1 هفته قبل
تلگرام بدون فیلتر برای گوشی، دانلود فیلترشکن برای تلگرام، تلگرام بدون فیلتر برای اندروید و…. انواع تلگرام ضد فیلتر، تلگرام سبز و آبی و طلایی و مشکی و به‌طور خلاصه، انواع تلگرام‌های رنگی و بدون فیلتر! تلگرام بدون فیلتر برای گوشی؛ تلگرام ضدفیلتر و سریع! بیشتر بخوانید: آیا اصلا تلگرام بدون فیلتر برای گوشی وجود دارد؟ با جستجوی عبارت «تلگرام بدون فیلتر برای گوشی» در موتور جستجوی گوگل، نتایج بی‌شماری از سایت‌هایی را مشاهده می‌کنید که اکثریت آن‌ها نیز همان اپلیکیشن‌های کذایی را که پیش‌تر اشاره کردیم، برای دانلود قرار داده‌اند. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، با جستجوی عبارت «تلگرام بدون فیلتر برای گوشی» یا عباراتی از این قبیل، سایت‌هایی را مشاهده خواهید کرد که ادعا می‌کنند شما می‌توانید اپلیکیشن‌هایی نظیر: «تلگرام طلایی، هاتگرام، نسخه ضدفیلتر تلگرام و یا…» را دانلود کنید.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «پتر لیمبورگ» مدیرکل شبکه خبری دویچه وله آلمان با این ادعا که جمهوری خلق چین با قدرت تمام مانع از فعالیت رسانه‌های خارجی در آن کشور می‌شود، از سپردن زیرساخت‌های اطلاعاتی آلمان به شرکت چینی هوآوی انتقاد کرد. بر این اساس شرکت چینی هوآوی مایل است در پی‌ریزی شبکه پنج‌جی (نسل پنجم شبکه تلفن همراه) در آلمان مشارکت کند. لیمبورگ با بیان اینکه همه برنامه‌های دویچه وله و برنامه این فرستنده به زبان چینی در کشور چین سانسور می‌شود و پکن مانع فعالیت و کار خبرنگاران دویچه وله در آن کشور شده، افزود: اکنون یک شرکت چینی پا پیش نهاده است تا ما بتوانیم سریع‌تر به اطلاعات دسترسی پیدا کنیم. مدیرکل شبکه دویچه وله در ادامه آورده است: این موضوع که شرکت‌های اروپایی فعال در حوزه تکنولوژی ناتوان از ایجاد چنین شبکه مدرنی به طور مستقل باشند، چندان باورپذیر نیست. شریک کردن شرکت هوآوی در ایجاد نسل پنجم شبکه تلفن همراه، به هرروی معامه‌ای بسیار بد است.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
با افزایش شهرنشینی و کاهش چشمگیر روابط افراد دیگر مثل گذشته شاهد ازدواج‌هایی که از طریق روابط خانوادگی و یا معرف‌های فامیل صورت می‌گرفت نیستیم که این خود می‌تواند تاثیر بسزایی در کاهش آمار ازدواج داشته باشد. به‌عنوان مثال فرد خواستگار پس از دیدن شرایط زندگی همسر صوری خود دیگر به مبلغ توافق شده بسنده نمی‌کند بلکه برای طلاق هزینه‌های بیشتری را نیز طلب می‌کند. به عبارت ساده‌تر آشنایی‌هایی که در سایت‌های اینترنتی صورت می‌گیرد یا منجر به ازدواج می‌شود و یا در صورت منجرشدن نیز در بیشتر موارد به طلاق ختم می‌شود که این خود می‌تواند مهر تائیدی بر نامناسب‌بودن فعالیت سایت‌های همسریابی باشد. فعالیت سایت‌های همسریابی غیرمجازپرواضح است که امروزه متاسفانه شاهد فعالیت پررنگ و گسترده سایت‌های همسریابی غیرمجاز هستیم؛ سایت‌هایی که خود می‌تواند عاملی برای سوءاستفاده هرچه بیشتر افراد باشد. از این رو انتظار می‌رود مسئولان مانع فعالیت این‌گونه سایت‌ها شوند، هرچند در این مجال باید متذکر شد که رواج استفاده از فیلترینگ خود عاملی برای رونق سایت‌های غیرمجاز همسریابی شده است.
یورونیوزیورونیوز1 هفته قبل
محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس از پیشینه فعالیت خود در نهادهای اطلاعاتی ایران دفاع کرد و در توضیح آن به چهره‌هایی سیاسی اشاره کرد که روزگاری در بدنه اطلاعاتی کشورشان مشغول فعالیت بودند و امروز هم پست‌های مهم سیاسی دارند. با اینکه انتصاب آذری جهرمی به عنوان جوان‌ترین وزیر کابینه نه چندان جوان حسن روحانی امیدهایی از جوان‌گرایی به وجود آورد اما همان روزهای انتصاب اخباری مبنی بر فعالیت پیشین او در نهادهای اطلاعاتی ایران منتشر شد. اشکالی وجود دارد سابقه ما در دستگاه اطلاعاتی ایران؟» پاسخ آذری جهرمی به سوالی درباره برنامه‌اش برای انتخابات ریاست‌جمهوریفیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها در ایران یکی از مشکلاتی است که دولت‌ها با آن مواجه بوده‌اند. در همین حال نقدهای زیادی به آذری جهرمی و دولت روحانی برای عدم فلیترینگ بسیاری از سایت‌ها و از جمله توئیتر مطرح می‌‌شود. برخی گمانه‌زنی‌ها نیز از احتمال نامزدی آذری جهرمی در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری حکایت دارد.
زومیتزومیت1 هفته قبل
به‌گزارش کاربران زومیت، ‌وب‌سایت رسمی شیائومی از روز گذشته با فیلترینگ مواجه شده است و کاربران امکان دسترسی آزاد به آن را ندارند. کاربران ایرانی شیائومی از روز گذشته در مراجعه به وب‌سایت رسمی شیائومی با تصویر معروف پیوندها مواجه شده‌اند که این موضوع مشکلاتی برایشان به‌همراه داشته است. شایان ذکر است وب‌سایت شیائومی را مقام‌های داخلی از دسترس خارج کرده‌اند و این وب‌سایت برخلاف وب‌سایت‌هایی مثل پایگاه رسمی شرکت چینی لنوو از مبدأ به‌روی کاربران ایرانی بسته نشده است. بسته‌شدن وب‌سایت شیائومی به آدرس miui. com و بخش انجمن جهانی آن به آدرس en. miui. com کاربران ایرانی را با مشکلاتی مواجه کرده و اعتراض آنان را به‌همراه داشته است. بسیاری از کاربران ایرانی شیائومی برای یافتن پرسش‌های خود به پایگاه انجمن جهانی آن مراجعه می‌کردند که با فیلترشدن وب‌سایت مذکور، دسترسی به این بخش نیز محدود شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
با این حال نه تنها ظریف بلکه بسیاری از چهره‌های فرهنگی و علمی نیز مدت‌هاست تلویزیون را کنار گذاشته‌اند. لابد خاطرتان هست محمدرضا شجریان نامه‌ای به رییس وقت تلویزیون نوشت و از او خواست صدایش را دیگر پخش نکند. طبیعی است که جز مواردی که شمرده می‌شود، دلایل دیگری نیز برای بی‌رونقی بازار تلویزیون می‌توان ذکر کرد. احمد طالبی‌نژاد، منتقد سینما و نویسنده درباره اطلاع‌رسانی‌های تلویزیون معتقد است: رفتارهای غلط تلویزیون باعث ایجاد بی‌اعتمادی شده است. حتی بعد از این ممنوعیت او به صورت رسمی‌تر مطرح شد چون در سریال «هیات‌مدیره» بازی کرد و این سریال از تلویزیون پخش شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
شهریار غلامپور در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: کانال‌های خبری تلگرام در استان ایلام، مجوزی از مراجع قانونی‌ندارند. وی با بیان اینکه، فعالیت در تلگرام براساس قانون و رای قاضی وقت پس از فیلترینگ تلگرام مشروعیت قانونی ندارد افزود: فعالان فضای مجازی کانال‌های خبری و اجتماعی استان ایلام در تلگرام نیز برابر قانون غیر قانونی است. رییس اداره فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان داشت: فعالیت در تلگرام پس از فیلترینگ این پیام‌رسان می‌تواند از منظر قضایی در مواردی تبدیل به «جرم» شود. وی ادامه داد: در استان ایلام ۸۷نشریه‌ی محلی با ترتیب انتشار روزنامه، هفته‌نامه، ماهنامه، فصلنامه به صورت چاپی و الکترونیکی (غیر برخط) دارای مجوز هستند که از این تعداد تقریبا ۲۷نشریه منتشر می‌شوند. غلامپور خاطرنشان کرد: همچنین ۴۲پایگاه خبری برخط در استان پروانه فعالیت دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۳۸پایگاه فعال می‌باشند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
وبسایت زومیت: ‌وب‌سایت رسمی شیائومی از روز گذشته با فیلترینگ مواجه شده است و کاربران امکان دسترسی آزاد به آن را ندارند. کاربران ایرانی شیائومی از روز گذشته در مراجعه به وب‌سایت رسمی شیائومی با تصویر معروف پیوندها مواجه شده‌اند که این موضوع مشکلاتی برایشان به‌همراه داشته است. شایان ذکر است وب‌سایت شیائومی را مقام‌های داخلی از دسترس خارج کرده‌اند و این وب‌سایت برخلاف وب‌سایت‌هایی مثل پایگاه رسمی شرکت چینی لنوو از مبدأ به‌روی کاربران ایرانی بسته نشده است. بسته‌شدن وب‌سایت شیائومی به آدرس miui. com و بخش انجمن جهانی آن به آدرس en. miui. com کاربران ایرانی را با مشکلاتی مواجه کرده و اعتراض آنان را به‌همراه داشته است. بسیاری از کاربران ایرانی شیائومی برای یافتن پرسش‌های خود به پایگاه انجمن جهانی آن مراجعه می‌کردند که با فیلترشدن وب‌سایت مذکور، دسترسی به این بخش نیز محدود شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
آنان فرزندان همه ما هستند و کدام فرزندی است که خطا نکند و بر اثر اشتباهاتش تجربه نیندوزد و اصلاح نشود. پلیس برآمده و فرزند ملت است و با نیروهای دیگر به کلی تفاوت دارد. باید توسع و تساهل ذهنی داشت و شرایط دشوار زندگی مردم و کسبه و جوانان را به درستی مورد توجه و ارزیابی قرارداد. می‌دانیم که شرایط ایران دشوار هست اما امنیتی و نظامی نیست و مردم ایران همواره سختی‌ها را پشت‌سر نهاده و از گذرگاه‌های دشوارتر هم عبور کرده‌اند. اگر نه شورای امنیت ملی ابلاغ کند و توضیح دهد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
روزنامه اطلاعات نوشت: ممکن است برخی جوانان، از دختران برازنده و گرامی یا پسران عزیز و ارجمندمان هنوز برخی هنجارها را به درستی نیاموخته یا در اثر طغیان عواطف و احساسات که مقتضی این سن و سال است، لغزش‌هایی کوچک داشته باشند. روزنامه اطلاعات نوشت: ممکن است برخی جوانان، از دختران برازنده و گرامی یا پسران عزیز و ارجمندمان هنوز برخی هنجارها را به درستی نیاموخته یا در اثر طغیان عواطف و احساسات که مقتضی این سن و سال است، لغزش‌هایی کوچک داشته باشند. آنان فرزندان همه ما هستند و کدام فرزندی است که خطا نکند و بر اثر اشتباهاتش تجربه نیندوزد و اصلاح نشود. باید توسع و تساهل ذهنی داشت و شرایط دشوار زندگی مردم و کسبه و جوانان را به درستی مورد توجه و ارزیابی قرارداد. می‌دانیم که شرایط ایران دشوار هست اما امنیتی و نظامی نیست و مردم ایران همواره سختی‌ها را پشت‌سر نهاده و از گذرگاه‌های دشوارتر هم عبور کرده‌اند.
فارسفارس1 هفته قبل
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: باید به نامزدهای انتخابات و نمایندگان مجلس به دلیل ضعف نگاه حقوقی و عدم شناخت آنها با ساختارهای نظام، آموزش لازم داده شود. و ی خاطرنشان کرد: نگاه انقلاب اسلامی ایران همواره جهانی بوده و محدود به زمان خاصی نیست و با دیگر انقلاب‌های دنیا تفاوت اساسی دارد. دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: ‌استقلال، آزادی، عزت، ‌ عدالت، اخوت، اخلاق و معنویت در بطن انقلاب اسلامی بوده و هیچ‌گاه از بین نخواهد رفت، چرا که این نظام همواره زنده و پویاست. حسینی گفت: می‌دانیم که در نظام حقوقی کشورمان مشکل داریم، ‌ ولی باید آن را اصلاح کرده و با رفع ضعف‌ها، الگویی برای دیگر کشورها شویم. دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: متأسفانه فساد در کشور نگران‌کننده است و باید با قوانین بازدارنده کاری کنیم که آنها مانند قارچ در بخش‌های مختلف نظام رشد نکنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
درخواست‌های نام دامنه برای DoH که رمزگذاری شده‌ و در ترافیک عادی وب مخفی شده‌اند، به قسمت resover مربوط‌به DoH DNS (سرور DNS سازگار با DoH امن) فرستاده می‌شود که در جواب این درخواست‌ها آدرس Ip نام دامنه برگشت داده‌ می‌شود. اساسا پشتیبانی گوگل و موزیلا از پروتکل DoH، معضلات اخلاقی مشابهی را که پروژه و شبکه‌ی Tor درگیر آن بود، به‌تصویر می‌کشد. در حال حاضر، پروتکل DoH توسط هیچ‌یک از نسخه‌های پایدار کروم و فایر‌فاکس پشتیبانی نمی‌شود. ما در‌حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای فعال کردن پروتکل DoH به‌طور پیش‌فرض در انگلستان نداریم. البته ما درحال کاوش در مورد ظرفیت شرکای پروتکل DoH در اروپا به‌منظور به‌ارمغان آوردن این ویژگی امنیتی مهم به‌صورت گسترده‌تر برای دیگر اروپایی‌ها هستیم.
زومیتزومیت1 هفته قبل
موزیلا به‌خاطر آزمایش‌های مربوط‌به استفاده از پروتکل DoH در مرورگر فایرفاکس، لقب خراب‌کار اینترنت را از نهادهای ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنتی در بریتانیا کسب کرد. انجمن ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی (ISPA) مستقر در انگلیس اعلام کرد جایزه «خراب‌کار اینترنت» امسال خود را به‌خاطر برنامه‌های سازندگان موزیلا برای پشتیبانی از پروتکل (DNS-over-HTTPS (DoH روی مرورگر فایرفاکس، به‌ این شرکت اهدا می‌کند. اساسا پشتیبانی گوگل و موزیلا از پروتکل DoH، معضلات اخلاقی مشابهی را که پروژه و شبکه‌ی Tor درگیر آن بود، به‌تصویر می‌کشد. ما در‌حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای فعال کردن پروتکل DoH به‌طور پیش‌فرض در انگلستان نداریم. البته ما درحال کاوش در مورد ظرفیت شرکای پروتکل DoH در اروپا به‌منظور به‌ارمغان آوردن این ویژگی امنیتی مهم به‌صورت گسترده‌تر برای دیگر اروپایی‌ها هستیم.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
حریم خصوصی مفهوم گنگ و مبهمی نیستوی اظهار داشت: در حوزه فضای مجازی خلاء قانونی نداریم. وی به تفاوت حریم خصوصی افراد اشاره کرد و گفت: گروهی از افراد هستند که حریم خصوصی‌شان بسیار کوچکتر از دیگران است. مفهوم حریم خصوصی ثابت مانده استنعمت احمدی هم در ادامه این نشست گفت: مفهوم حریم خصوصی ثابت مانده است، ما روزگاری چاردیواری اختیاری داشتیم، اما امروزه تکنولوژی بر حریم خصوصی تاثیر گذاشته، بنابراین باید به این بخش توجه بیشتری داشته باشیم. برای نمونه، همیشه در این باره بحث است که آیا داخل خودرو جزو حریم خصوصی به حساب می‌آید یا نه؟ مقامات قضایی و انتظامی می‌گویند که درون خودرو حریم خصوصی نیست. در صورتی که در مورد آزاده نامداری دیگران بدون اجازه وارد حریم خصوصی او شدند و تصاویر وی را منتشر کردند و این نقض حریم خصوصی فرد است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
امروزه پس از سینما و تلویزیون موج سوم تأثیر بر جوامع به واسطه‌ی فضای مجازی به وجود آمده است به گونه‌ای که باید گفت فضای مجازی، به عنوان فضای دومی از زندگی واقعی است که مانند فضای واقعی، نیازمند فرهنگ است. منظور از فرهنگ فضای مجازی، فرهنگی است که از سوی شبکه‌های اجتماعی تحمیل می‌شود و نه بخش‌های جدی فضای مجازی مانند سایت‌های خبری. اما اینکه مسئولان ما در بسترسازی فضای مجازی داخلی کوتاهی کردند و به مدل‌های خارجی روی آوردند، بدون شک کوتاهی کردند. غفاری: دولت‌ درباره فضای مجازی راهکارهایی مبتنی بر سیاست فرهنگی نداردسال ۹۰ رئیس قوه قضائیه یکی از متولیان امر فضای مجازی را صدا می‌زند و تهدید را به او می‌گوید. جلسات متعددی برای بومی‌سازی فضای مجازی در همین مرکز ملی فضای مجازی شکل گرفت.

به انتهای لیست رسیدید