فیلمنامه خوانی

فیلمنامه خوانی

ایرناایرنا1 سال قبل
وی گفت: این انجمن سال گذشته در برگزاری سینمای سیار در خراسان رضوی رتبه نخست کشور را به دست آورد و برنامه‌های متنوع از جمله سومین جشنواره ملی تسنیم با محوریت قرآن، جشنواره بین المللی فیلم سینما حقیقت و جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران را برگزار کرد. وی اظهار داشت: پارسال ۴۵ نفر در دوره‌های آموزشی این انجمن شرکت کردند و امسال ۲۷ نفر در این دوره‌های آموزشی حضور یافته‌اند. وی گفت: خروجی کارگاه‌های عملی کارآموزان در این انجمن ساخت فیلم‌های حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای، فیلم اولی و همچنین نوشتن فیلمنامه است. حسینی افزود: حضور در جشنواره‌های داخلی برای عکس، فیلم و فیلمنامه به تعداد ۳۵ مورد، حضور در جشنواره‌های خارجی برای عکس، فیلم و فیلمنامه به تعداد ۱۵ مورد، برگزاری گردهمایی عکاسان و فیلمسازان (هفته فیلم و عکس) از دستاوردهای سال گذشته انجمن سینمای جوانان ایران در مشهد است. وی هنرمندانی از قبیل ناصر ضمیری، عادل تبریزی، امیر اطهر سهیلی را از افراد موفقی برشمرد که دوره آموزشی خود را در انجمن سینمای جوانان مشهد گذرانده‌اند.
ایسناایسنا1 سال قبل
در این برنامه بهرام شاه‌محمدلو در نقش آقای حکایتی به ایفای نقش می‌پرداخت. در این برنامه با یک قصه، موضوعی بیان می‌شد و وظیفه بعدی بر عهده بازیگران بود که به نحوی موضوع را گسترش بدهند و مسئله‌ای که در داستان ایجاد شده بود را با کمک آقای حکایتی حل کنند. در این میان، آقای حکایتی که شالی بر گردن و کتاب قصه‌ای بزرگ در دست داشت، به شیوه کاملا غیرمستقیم و بدون آنکه پندی دهد، تلاش می‌کرد تا آن پیام مورد نظر را به مخاطب کودک برنامه منتقل کند. در این لحظات بود که بازیگران با هم توافق می‌کردند که آقای حکایتی قصه‌ای را برایشان تعریف کند و بعد با یک ریتم تند دکور صحنه متناسب با داستان تغییر می‌کرد. مجموعه‌ی «کتابفروشی هدهد» سریال موفقی در حوزه کتاب و ترویج کتابخوانی بود که در دهه هشتاد به روی آنتن رفت.
ایرناایرنا1 سال قبل
** سینماگران جوان مهاباد ۱۴ فیلم تولید کردندرییس انجمن سینمای جوانان مهاباد گفت: اعضای این انجمن طی سال ۱۳۹۷ در مجموع ۱۴ فیلم کوتاه و بلند را در این شهرستان تولید کردند. وی اضافه کرد: انجمن سینمای جوانان مهاباد سال گذشته ۲ دوره آموزش فیلم سازی نیز با حضور ۴۰ هنرجو، ۱۲ کارگاه فیلمنامه خوانی، یک کارگاه تخصصی صحنه فیلم و یک کارگاه برنامه ریزی فیلم را برگزار کرد. **دوماهنامه «به یان» به نشریات مهاباد اضافه شدنخستین شماره دوماهنامه نامه فرهنگی، اجتماعی «بەیان» در مهاباد به زبان‌های فارسی و کردی در این شهرستان به روی دکه رفت. به گزارش اینا در شهرستان مهاباد ۲ هفته نامه، ۲ دوهفته نامه، یک ماهنامه و ۲ فصلنامه هم اکنون مجوز فعالیت دارد. سال ۱۳۹۷ سال خوبی برای حوزه کتاب مهاباد بود بطوری که تعداد کتاب‌های رونمایی شده در این سال در مقایسه با سال قبل ۲ برابر شد.
ایرناایرنا1 سال قبل
رحیم بایزیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع فیلم‌های تولید شده توسط اعضای این انجمن چهار فیلم حرفه‌ای و مابقی داستانی و مستند بود. وی اضافه کرد: انجمن سینمای جوانان مهاباد سال گذشته ۲ دوره آموزش فیلم سازی نیز با حضور ۴۰ هنرجو، ۱۲ کارگاه فیلمنامه خوانی، یک کارگاه تخصصی صحنه فیلم و یک کارگاه برنامه ریزی فیلم را برگزار کرد. بایزیدی در خصوص نمایش فیلم در این انجمن نیز اظهار داشت: در سال گذشته در سالن نمایش این انجمن نیز ۱۲ مورد نمایش فیلم بلند و ۳۴ مورد نمایش فیلم کوتاه شامل ۱۷۰حلقه فیلم به نمایش درآمده است. به گزارش ایرنا انجمن سینمای جوانان مهاباد یکی از انجمن‌های ۶۰ گانه سینمای جوانان در ایران است که از سال ۱۳۶۶ در این شهرستان راه اندازی شده و تاکنون به بیش از سه هزار هنرجو در رشته‌های مختلف فیلم سازی، تدوین، عکاسی و … آموزش داده و هم اکنون ۱۰۰ نفر عضو فعال دارد. شهرستان مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

به انتهای لیست رسیدید