فیلم سینمایی

فیلم سینمایی

مهرمهر52 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فیلم سینمایی «لاله» به کارگردانی اسدالله نیک‌نژاد، فرم شرکت در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پرکرده است تا به شرط تأیید هیأت انتخاب این جشنواره مورد قضاوت اصحاب رسانه و سینمادوستان قرار بگیرد. آن زمان علیرضا رضاداد مشاور عالی رییس سازمان سینمایی به عنوان حکم مسئول رسیدگی به امور این فیلم سینمایی شد و در نهایت رای به تعلیق این پروژه سینمایی داده شد. برای از سرگیری فیلمبرداری «لاله» تورج منصوری به‌عنوان تهیه‌کننده جدید انتخاب شد و همزمان مدیران تازه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در توافقی با تورج منصوری، ابهامات درباره مالکیت آن را نیز رفع کردند تا «لاله» به‌طور کامل محصول این مرکز شود. حال باید دید نمایش پرحاشیه‌ترین فیلم سینمای ایران در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر چه بازخوردهایی را به همراه خواهد داشت. آیا پاسخ درخوری به بلاتکلیفی نزدیک به ۷ ساله بودجه میلیاردی این فیلم و نیز ابهامات و شایعه‌های مطرح شده درباره هدر رفت بخشی از این بودجه، همزمان با رونمایی آن در جشنواره فجر داده خواهد شد؟
خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
«قصر شیرین» یکی از فیلم‌هایی است که در روزهای گذشته نسخه غیرقانونی آن در فضای مجازی منتشر شده است. کارگردان فیلم سینمایی «قصر شیرین» با انتشار پستی در صفحه شخصی‌اش به انتشار نسخه غیرقانونی فیلمش واکنش نشان داد و نوشت: «متأسفانه فیلم «قصر شیرین» به سرقت رفته و به صورت غیرمجاز در شبکه مجازی منتشر شده است. لطفا در حرکتی اخلاقی و در حمایت از حقوق صاحبان اثر، این فیلم را به صورت قانونی و از هفته بعد در شبکه نمایش خانگی ببینید.» در روز گذشته نسخه‌هایی از بعضی فیلم‌های اکران ۹۸ در سایت‌ها و کانال‌های دانلود فیلم منتشر شده است که صاحبان فیلم‌ها و محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر کل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر غیرمجاز آثار سینمایی، از پیگیری دلیل و منشا این اتفاق گفته‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
بانی فیلم: سیدعلی ضیا چهارشنبه شب میزبان غلامحسین لطفی بازیگر سینما و تلویزیون بود. لطفی یادآور شد: ۳۴ فیلم سینمایی و بی نهایت سریال بازی کردم که معروف ترینشان «خانه به دوش» است که من و آقای لولایی باجناق بودیم. سن و سالشان مهم نیست اکثر کسانی که بازی می‌کنند بازیگر نیستند و فقط بازی می‌کنند. من هم قرار نبود نقش بلندی در این فیلم بازی کنم. لطفی درباره علت محبوبیت سریال «خانه به دوش» اظهار کرد: مرا هنوز در خیابان با نقشم در این سریال می‌شناسند.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فیلم سینمایی «مرده‌ها نمی‌میرند» به نویسندگی و کارگردانی جیم جارموش، محصول سال ۲۰۱۹ با حضور سیدمهدی مرعشی نویسنده و کارگردان و جمعی از هنرمندان و اهالی سینما در حوزه هنری یزد به نمایش درآمد و مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. وی با بیان این که فیلم‌نامه «مرده‌ها نمی‌میرند» خصوصیت‌های متون پست مدرن را دارد، افزود: استفاده از داستان‌های عامه پسند و قصه‌های مردمی، نگاه هجوآمیز به قهرمانان و شخصیت‌های قصه‌های عامه پسند و استفاده از متون دیگر آثار در متن فیلم از جمله ویژگی‌های این گونه آثار است. مرعشی بیان کرد: در این اثر با نگاه هجوآمیز به داستان‌ها و قهرمان‌پردازی‌های پیش از آن، به وقایع سیاسی و اجتماعی روز جامعه، اشاره و استناد می‌شود. وی بیان کرد: ما می‌توانیم این فیلم را یک اثر هنری یا یک شعر پست مدرن برای سینما بدانیم چرا که اشارات زیادی به سایر فیلم‌ها دارد. این هنرمند گفت: اگر مخاطب به ادبیات پست مدرن علاقه‌مند باشد با ارجاع‌های فیلم، معانی زیر متن را بهتر می‌فهمد، ارتباط برقرار می‌کند و لذت بیشتری می‌برد.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کارگردان فیلم سینمایی «قصر شیرین» با انتشار پستی در صفحه شخصی‌اش به انتشار نسخه غیرقانونی فیلمش واکنش نشان داد و نوشت: «متاسفانه فیلم «قصر شیرین» به سرقت رفته و به صورت غیرمجاز در شبکه مجازی منتشر شده است. لطفا در حرکتی اخلاقی و در حمایت از حقوق صاحبان اثر، این فیلم را به صورت قانونی و از هفته بعد در شبکه نمایش خانگی ببینید.» در روز گذشته نسخه‌هایی از بعضی فیلم‌های اکران ۹۸ در سایت‌ها و کانال‌های دانلود فیلم منتشر شده است که صاحبان فیلم‌ها و محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر کل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر غیرمجاز آثار سینمایی، از پیگیری دلیل و منشا این اتفاق گفته‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز13 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشکارگردان فیلم سینمایی «قصر شیرین» با انتشار پستی در صفحه شخصی‌اش به انتشار نسخه غیرقانونی فیلمش واکنش نشان داد و نوشت: «متاسفانه فیلم «قصر شیرین» به سرقت رفته و به صورت غیرمجاز در شبکه مجازی منتشر شده است. اخبار فرهنگ وهنر - لطفا در حرکتی اخلاقی و در حمایت از حقوق صاحبان اثر، این فیلم را به صورت قانونی و از هفته بعد در شبکه نمایش خانگی ببینید.» در روز گذشته نسخه‌هایی از بعضی فیلم‌های اکران ۹۸ در سایت‌ها و کانال‌های دانلود فیلم منتشر شده است که صاحبان فیلم‌ها و محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر کل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر غیرمجاز آثار سینمایی، از پیگیری دلیل و منشا این اتفاق گفته‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- «دواین جانسون» بازیگر پرکار و ثروتمند سینمای جهان همواره با آثار پرفروش به سینمای هالیوود راه یافته، اما سال ۲۰۱۹ با فیلم «مبارزه با خانواده من» سال خوبی برای وی نبوده و پس از یک ماه تنها موفق به فروش ۳۹ میلیون دلار در هالیوود شده است. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، «دواین جانسون» بازیگر پرکار و ثروتمند سینمای جهان همواره با آثار پرفروش به سینمای هالیوود راه یافته، اما سال ۲۰۱۹ با فیلم «مبارزه با خانواده من» سال خوبی برای وی نبوده و پس از یک ماه تنها موفق به فروش ۳۹ میلیون دلار در هالیوود شده است. این فروش برای فیلم سینمایی «مبارزه با خانواده من» باعث شده تا جدیدترین فیلم دواین جانسون در رتبه ۸۹ جدول فروش جهانی قرار گیرد و به نوعی اتفاقی ناراحت کننده برای این بازیگر رقم بزند، البته جانسون امسال فیلم پرفروش هابز و شاو را نیز در گیشه داشته است. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین باکس آفیس هالیوود اینجا کلیک کنید
فراروفرارو16 ساعت قبل
در اتفاقی بی‌سابقه در سینمایی ایران، نسخه باکیفیت ۳ فیلم در کمتر از یک شبانه‌روز قاچاق شد. به گزارش فارس، با لو رفتن ۳ فیلم در کمتر از یک شبانه‌روز که به نوعی در فضای سینمای ایران بی سابقه است، امسال تقریبا فیلم مهمی باقی نمانده است که نسخه قاچاق آن قبل از توزیع در شبکه خانگی به طور غیر قانونی منتشر نشده باشد! این موج تازه قاچاق فیلم‌های سینمایی با دو فیلم پرفروش سینمای ایران به راه افتاده و ابتدای خردادماه تصاویری از فروش نسخه قاچاق فیلم‌های «متری شیش و نیم» و «رحمان ۱۴۰۰» در فضای مجازی منتشر شد. در نخستین روزهای مرداد نیز فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» که هنوز روی پرده بود، قربانی این بازی شد. امکان بازبینی فیلم‌ها به صورت DCP در دفتر جشنواره و شورای پروانه نمایش وجود دارد.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
وی با بیان اینکه سردار نجاتی نه تنها با جمع آوری خاطرات زندگی وی مخالفتی نداشتند بلکه با روی گشاده استقبال کردند، تصریح کرد: برخی از مواردی که در این کتاب نباید نوشته می‌شد را نوشتم و از سانسورهایی که در ادبیات دفاع مقدس وجود دارد چشم پوشی کردم. عضو انجمن قلم تاکید کرد: همین تجربه ۳۰ ساله بعد از دفاع مقدس به ما ثابت کرده است این روحیه شجاعت ملی را شعله ور نگاه داریم، آمادگی برای جنگ ضامن صلح است. از طرفی اگر در زمینه ثبت آرمان‌های دفاع مقدس کوتاهی کنیم، دشمنان در جعل و تحریف تاریخ کوتاهی نمی‌کنند و تاریخ را وارونه جلوه می‌دهند. همچنین در این مراسم جمعی از فعالان ادبیات و نشر با خوانش قسمت‌هایی از این کتاب به معرفی آن پرداختند. وی با ارائه پیشنهاد تبادل تاریخی و سال نگاری در وادی ادبیات شفاهی افزود: روایت‌های شفاهی همچون کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» باید پرقدرت‌تر و ادامه دار باشند.
مهرمهر18 ساعت قبل
چهره؛ هوتن شکیبا در نقش حبیب «فوق لیسانسه‌ها» هفته‌ای که خواهد آمد، شب‌های پایانی پخش سریال «فوق لیسانسه‌ها» به کارگردانی سروش صحت در تلویزیون خواهد بود. اما این دیالوگ‌ها تنها بهانه، برای نوشتن از بازی هوتن شکیبا در نقش حبیب در «فوق لیسانسه‌ها» نیست. اتفاق ویژه هفته؛ آشتی رسانه ملی با شبکه نمایش خانگی رسمی شد! در هفته‌ای که گذشت اما اتفاق جالب‌تری رخ داد که گویا نگاه تلویزیون به شبکه نمایش خانگی جدی‌تر شده و رسمیت بیشتری به محصولات این حوزه بخشیده است. این مستند قرار است برای نخستین بار روز جمعه ۱۵ آذرماه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه دو سیما پخش شود.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
به گزارش خبر فوری به نقل از خبرآنلاین، نسخه مرمت شده فیلم سینمایی «فردوسی»، شامگاه چهارشنبه ۱۳ آذر در موزه سینمای ایران به نمایش درآمد. این فیلم که ۸۵ سال پیش برای بزرگداشت هزاره فردوسی تولید شده است، با همکاری فیلمخانه ملی ایران مرمت شده است. فیلم «فردوسی» نخستین فیلم ایرانی است که با مشارکت و حمایت دولت ایران ساخته شده است. کارگردان اصلی این فیلم خان بابا اردشیر ایرانی بود و سپنتا تنها به کارگران ایده می‌داد، در واقع فیلم دارای ۲ کارگردان بود. ۲۰ دقیقه از این فیلم ۴۰ دقیقه‌ای توسط فیلمخانه ملی ایران مرمت و توسط موزه سینمای ایران برای منتقدان، علاقمندان سینما، دانشجویان هنر، سینما، تاریخ و اهالی رسانه نمایش داده شد.

سکانس‌هایی از فیلم سینمایی اتوبوس

تابناکتابناک18 ساعت قبل
فیلم سینمایی «اتوبوس» به کارگردانی یدالله صمدی و نویسندگی داریوش فرهنگ محصول سال ۱۳۶۴ است. ورود اتوبوس به روستا کار گاریچی (مسافرکش) حیدری‌ها را کساد می‌کند و اختلاف‌ها بیش‌تر می‌شود. کمبود مسافر و کسادی کار سبب می‌شود که اقساط اتوبوس نعمت خان عقب بیفتد، و هنگامی که فروشندگان اتوبوس برای ضبط اتوبوس مستعمل پا به ده می‌گذارند نعمت خان با چوب دستی به سراغ کدخدا می‌رود و نمکزار خود را طلب می‌کند. کدخدا نمکزار و آسیاب را پس می‌دهد و عداوت کهنه با ازدواج دختر نعمت با پسر حیدر جای خود را به دوستی می‌دهد. سکانس‌هایی از این فیلم سینمایی را در تابناک تماشا می‌کنید
ایسناایسنا19 ساعت قبل
فیلم‌های سینماها در آخر هفتههم‌اکنون ۱۲ فیلم سینمایی در ۷ سینمای فعال مشهد در حال اکران است که هریک می‌توانند گزینه فیلم دیدن آخر هفته هرکدام از ما باشند. رعنا کنسرت را رها می‌کند …این فیلم سینمایی در پردیس سینمایی هویزه، اطلس، گلشن، ویلاژتوریست و مجموعه سینمایی سیمرغ در حال اکران است. این فیلم سینمایی در پردیس سینمایی هویزه، گلشن، ویلاژتوریست، سینما آفریقا و مجموعه سینمایی سیمرغ در حال اکران است. این فیلم سینمایی در پردیس سینمایی هویزه، اطلس، گلشن، ویلاژتوریست و مجموعه سینمایی سیمرغ در حال اکران است. این فیلم سینمایی در پردیس سینمایی هویزه، گلشن، ویلاژتوریست و سینما آفریقا در حال اکران است.
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
این فیلم با تهیه‌کنندگی علی مصفا در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به نمایش در آمده است و در «ساندنس» به عنوان محصول ایران/فرانسه/آلمان/سوییس روی پرده می‌رود. تعداد ۱۱۸ فیلم بلند از میان ۲۱۵۵ فیلم بلند ارسالی به ساندنس انتخاب شده‌اند و فهرست فیلم‌های کوتاه انتخابی نیز در روزهای آینده اعلام خواهد شد. جشنواره فیلم ساندنس بزرگترین جشنواره سینمای مستقل در آمریکا و از مهمترین جشنواره‌های جهان محسوب می‌شود که توسط رابرت ردفورد، بازیگر و کارگردان برجسته سینما آمریکا در سال ١٩٨١ برای کشف و معرفی فیلمسازان مستقل و آثار بدیع سینمایی راه‌اندازی شد. ساندنس نخستین محل برای نمایش جهانی «یلدا» خواهد بود که در ایران توسط علی مصفا و با مشارکت موسسه فرهنگی مستقل بن‌گاه (مسعود و محمود بخشی) و حمایت ایرج تقی‌پور و بنیاد سینمایی فارابی تهیه شده است. عوامل این فیلم عبارت‌اند از مسعود بخشی (نویسنده و کارگردان)، آرش نعیمیان (دستیار اول کارگردان)، فواد چاومه (مدیر برنامه‌ریزی)، یولیان آتاناسوف (فیلمبردار)، دانا فرزانه‌پور (صدابردار).
فارسفارس20 ساعت قبل
مراسم رونمایی و خوانش کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» همزمان با سالروز ولادت امام حسن عسکری (ع) با حضور سردار جانباز اکبر نجاتی، مریم مقدس راوی و مریم عرفانیان نویسنده اثر، برگزار شد. عضو انجمن قلم تاکید کرد: همین تجربه ۳۰ ساله بعد از دفاع مقدس به ما ثابت کرده است این روحیه شجاعت ملی را شعله ور نگاه داریم، آمادگی برای جنگ ضامن صلح است. از طرفی اگر در زمینه ثبت آرمان‌های دفاع مقدس کوتاهی کنیم، دشمنان در جعل و تحریف تاریخ کوتاهی نمی‌کنند و تاریخ را وارونه جلوه می‌دهند. تبلور سبک زندگی اسلامی در اثری عاشقانه عارفانه حماسیدر ادامه حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی اظهار کرد: در اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی خوانش و معرفی کتاب‌های دفاع مقدس با جدیت دنبال می‌شود و نشان می‌دهد باید از زاویه دیگر به دفاع مقدس نگاه کرد، درس‌های فراوان در تاریخ زندگی شهدا و تجربیات ناب زندگی سرداران بزرگوار می‌تواند راهگشای زندگی امروز باشد. وی با ارائه پیشنهاد تبادل تاریخی و سال نگاری در وادی ادبیات شفاهی افزود: روایت‌های شفاهی همچون کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» باید پرقدرت‌تر و ادامه دار باشند.
رجانیوزرجانیوز20 ساعت قبل
گروه فرهنگی-رجانیوز: سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی در این جشنواره، به فیلم «۲۳ نفر» اهداء شد، فیلمی که سعی در بازنمایی بخشی از خاطرات دفاع مقدس داشته که کمتر به آن پرداخته شده است. روایت قصه با دو منبع در قسمت هایی از فیلم به یکپارچگی فیلم نامه ضربه وارد می‌کند. مشکل اصلی این بود که تجربه بازی این بچه‌ها در یک سطح و اندازه نبود و ضمنا مدل بازی آنها هم با یکدیگر تفاوت داشت. برخی از تئاتر آمده بودند، بعضی تجربه موفق بازی در چند فیلم را داشتند و عده‌ای هم اصلا تجربه بازی نداشتند. روایت قصه‌ی نوجوانانی که برای خدمت به وطن و عقیده در اسارت دشمن هستند و هرگز برای آسایش بیشتر تن به ذلت امان نامه‌ی صدام نمی‌دهند؛ نوجوانانی که سن زیادی ندارند، ولی مشق مردانگی می‌کنند و درس مقاومت می‌دهند.

پشت صحنه فیلم نعناع تند

تابناکتابناک20 ساعت قبل
فیلم سینمایی «نعناع تند/PEPPERMINT» به کارگردانی پیر مورل فیلم‌بردار و کارگردان فرانسوی محصول سال ۲۰۱۸ است. داستان فیلم درباره مادری است که اکنون دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد و حالا به دنبال انتقام گرفتن از عاملان چنین وضعیتی است. جنیفر گارنر، جان گلگر جونیور، جان اورتیز، خوان پابلو رابا، اینی ایلانزا، جف هیفنر، جف هیفنر، ادی شین، متد من، تایسون ریتر، ایین کسلبری، ریچارد کابرال، جانی اورتیز، مایکل رونتار، کایلا درو سیمونز و … در این فیلم مقابل دوربین دیوید لازنبرگ بازی کردند. پشت صحنه این فیلم سینمایی را در تابناک می‌بینید.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، محمد تهامی‌نژاد پژوهشگر سینما که به عنوان کارشناس تاریخ سینما در این مراسم حضور داشت با تشکر از برگزارکنندگان این برنامه گفت: مهمترین نکته‌ای که امروز با نمایش فیلم مشخص می‌شود، اهمیت آرشیو فیلم‌ها است و ما امروز شاهد بخش گمشده‌ای از تاریخ سینما هستیم. وی ادامه داد: پیدا شدن هر فیلمی بدین معنی است که تاریخ سینما از یک تاریخ شفاهی خارج و به یک تاریخ واقعی تبدیل می‌شود. او با اشاره به این‌که تماشاگرانی که امشب در این سالن هستند جزء معدود تماشاگران فیلم «فردوسی» در ۸۵ سال گذشته هستند، گفت: این فیلم تنها یک بار آن هم در جشن هزاره فردوسی به نمایش درآمد و فیلم فردوسی را فقط شما و پهلوی اول (رضاشاه) دیده‌اید. فیلم فردوسی نخستین فیلم ایرانی است که با مشارکت و حمایت دولت ایران ساخته شده است. فیلم سینمایی «فردوسی» ساخته ابدالحسین سپنتا در سال‌های ۱۳-۱۳۱۲ساخته شده و مربوط به ۸۵ سال پیش است.
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نسخه مرمت شده فیلم سینمایی «فردوسی»، شامگاه چهارشنبه ۱۳ آذر در موزه سینمای ایران به نمایش درآمد. این فیلم که ۸۵ سال پیش برای بزرگداشت هزاره فردوسی تولید شده است، با همکاری فیلمخانه ملی ایران مرمت شده است. فیلم «فردوسی» نخستین فیلم ایرانی است که با مشارکت و حمایت دولت ایران ساخته شده است. کارگردان اصلی این فیلم خان بابا اردشیر ایرانی بود و سپنتا تنها به کارگران ایده می‌داد، در واقع فیلم دارای ۲ کارگردان بود. ۲۰ دقیقه از این فیلم ۴۰ دقیقه‌ای توسط فیلمخانه ملی ایران مرمت و توسط موزه سینمای ایران برای منتقدان، علاقمندان سینما، دانشجویان هنر، سینما، تاریخ و اهالی رسانه نمایش داده شد.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
فیلم «یلدا» ساخته مسعود بخشی به عنوان یکی از ۱۲ فیلم بخش رقابتی داستانی سینمای جهان جشنواره معتبر «ساندنس» آمریکا انتخاب شد. این فیلم با تهیه‌کنندگی علی مصفا در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به نمایش در آمده و در «ساندنس» به عنوان محصول ایران/فرانسه/آلمان/سوییس به نمایش درمی‌آید. تعداد ۱۱۸ فیلم بلند از میان ۲۱۵۵ فیلم بلند ارسالی به «ساندنس» انتخاب شده‌اند و فهرست فیلم‌های کوتاه انتخابی نیز در روزهای آینده اعلام خواهد شد. جشنواره فیلم «ساندنس» بزرگترین جشنواره سینمای مستقل در آمریکا و از مهمترین جشنواره‌های جهان محسوب می‌شود که توسط «رابرت ردفورد» بازیگر و کارگردان برجسته سینمای آمریکا در سال ١٩٨١ برای کشف و معرفی فیلمسازان مستقل و آثار بدیع سینمایی راه‌اندازی شد. «ساندنس» نخستین نمایش جهانی «یلدا» خواهد بود که در ایران توسط علی مصفا و با مشارکت موسسه فرهنگی مستقل بن‌گاه (مسعود و محمود بخشی) و حمایت ایرج تقی‌پور و بنیاد سینمایی فارابی تهیه شده است.
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
داریوش باباییان تهیه‌کننده «هشت گرای ۹» به کارگردانی شهرام میراب‌اقدم از ساخت این فیلم تا ۲۰ روز دیگر خبر داد. وی افزود: در نظر داریم این فیلم را در ارومیه یا کیش کلید بزنیم. این را هم باید عنوان کنم که «هشت گرای ۹» اولین فیلم بلند سینمایی شهرام میراب‌اقدم است اما او پیش از این چند فیلم کوتاه موفق داشته که چند جایزه کسب کرده بود. از سوی دیگر این فیلمنامه به نظرم خوب بود و تصمیم گرفتیم این «هشت گرای ۹» را با همکاری یکدیگر بسازیم و امیدوارم فیلم خوبی از آب دربیاید. باباییان در پایان گفت: در نظر داریم یک سریال هم برای تلویزیون بسازیم که البته این سازمان هنوز بودجه‌ای ندارد، بنابراین تا زمان حصول بودجه صبر می‌کنیم.
مهرمهر21 ساعت قبل
وی ادامه داد: پیدا شدن هر فیلمی بدین معنی است که تاریخ سینما از یک تاریخ شفاهی خارج و به یک تاریخ واقعی تبدیل می‌شود. وی با اشاره به اینکه تماشاگرانی که امشب در این سالن هستند جز معدود تماشاگران فیلم «فردوسی» در ۸۵ سال گذشته هستند، گفت: این فیلم تنها یکبار آن هم در جشن هزاره فردوسی به نمایش درآمد و فیلم «فردوسی» را فقط شما و پهلوی اول (رضاشاه) دیده‌اید. فیلم «فردوسی» نخستین فیلم ایرانی است که با مشارکت و حمایت دولت ایران ساخته شده است. فیلم سینمایی «فردوسی» ساخته ابدالحسین سپنتا در سال‌های ۱۳-۱۳۱۲ ساخته شده است که مربوط به ۸۵ سال پیش است. ۲۰ دقیقه از این فیلم ۴۰ دقیقه‌ای توسط فیلمخانه ملی ایران مرمت شد و توسط موزه سینمای ایران برای منتقدان، علاقمندان سینما، دانشجویان هنر، سینما، تاریخ و اهالی رسانه نمایش داده شد.

اکران خصوصی فیلم سینمایی «مطرب»

18+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران22 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
در کشور خودمان آقای عبدی اینگونه است یا مثلا چهره غیرعادی دارند و دماغشان بزرگ است مثل آقای خمسه. وی یادآور شد: ۳۴ فیلم سینمایی و بی نهایت سریال بازی کردم که معروف ترینشان «خانه به دوش‌» است که من و آقای لولایی باجناق بودیم. من هم قرار نبود نقش بلندی در این فیلم بازی کنم. لطفی درباره علت محبوبیت سریال «خانه به دوش» اظهار کرد: مرا هنوز در خیابان با نقشم در این سریال می‌شناسند. لطفی در پایان گفت: برای همین است که می‌بینید ۵ سریال پخش می‌شود، اما همه بازیگران آن یکی است.
مازن آنلاینمازن آنلاین23 ساعت قبل
پیام مازند - فیلم سینمایی «خانه پدری» در حالی ۱۳ آذرماه آخرین روز اکران خود را پشت سرمی‌گذارد که می‌توان گفت، فیلم به نوعی عملا اکران نشدپایان اکران خانه پدری کیانوش عیاری! بیشتر بدانید: آنچه بر «خانه پدری» عیاری گذشت: فیلمی (+۱۸)؟! + عکسبیشتر بدانید: نقد تند کیهان به «خانه پدری»: نمایش تصویری متوحش از ایرانیان!! بیشتر بدانید: فیلم «خانه پدری» بار دیگر توقیف شد! + علتبیشتر بدانید: کیهان: حالا که خانه پدری رفع توقیف شد، ۶ ماه زندانشان کنید!
مهرمهر23 ساعت قبل
داریوش باباییان تهیه‌کننده سینما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جدیدترین فعالیت‌های خود گفت: به‌تازگی پروانه ساخت فیلم سینمایی «هشت گرای ۹» به کارگردانی شهرام میراب‌اقدم را دریافت کرده‌ایم که موضوعی اجتماعی و خانوادگی دارد و در نظر داریم تا ۲۰ روز دیگر آن را کلید بزنیم. وی افزود: در نظر داریم این فیلم را در ارومیه یا کیش کلید بزنیم. این را هم باید عنوان کنم که «هشت گرای ۹» اولین فیلم بلند سینمایی شهرام میراب‌اقدم است اما او پیش از این چند فیلم کوتاه موفق داشته که چند جایزه کسب کرده بود. از سوی دیگر این فیلمنامه به نظرم خوب بود و تصمیم گرفتیم این «هشت گرای ۹» را با همکاری یکدیگر بسازیم و امیدوارم فیلم خوبی از آب دربیاید. باباییان در پایان گفت: در نظر داریم یک سریال هم برای تلویزیون بسازیم که البته این سازمان هنوز بودجه‌ای ندارد، بنابراین تا زمان حصول بودجه صبر می‌کنیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین23 ساعت قبل
عصر کرد - فیلم سینمایی «خانه پدری» در حالی ۱۳ آذرماه آخرین روز اکران خود را پشت سرمی‌گذارد که می‌توان گفت، فیلم به نوعی عملا اکران نشدپایان اکران خانه پدری کیانوش عیاری! بیشتر بدانید: آنچه بر «خانه پدری» عیاری گذشت: فیلمی (+۱۸)؟! + عکسبیشتر بدانید: نقد تند کیهان به «خانه پدری»: نمایش تصویری متوحش از ایرانیان!! بیشتر بدانید: فیلم «خانه پدری» بار دیگر توقیف شد! + علتبیشتر بدانید: کیهان: حالا که خانه پدری رفع توقیف شد، ۶ ماه زندانشان کنید!
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین23 ساعت قبل
پیام خوزستان - به بهانه بازی بیژن بنفشه خواه در سریال طنز فوق‌ لیسانسه‌ها با او گپ‌ و گفتی صمیمانه انجام داده‌ایم که در ادامه بخش‌هایی از آن را می‌خوانیدگفت و گو با بیژن بنفشه خواه، آقای مهاجر «فوق لیسانسه‌ها» لبخند همیشه بر لبانش هست و مثل نقش‌هایش دلنشین حرف می‌زند. بازی او اغلب در نقش‌های طنز بوده و خودش می‌گوید: «نشاندن لبخند بر لبان مردم برایم افتخار است». خاطرم هست زمان دانشجویی، دوست عزیزم امیر غفارمنش که آن زمان همکلاسی‌ام بود پیشنهاد دادن تست بازیگری در یک کار طنز را به من داد. در واقع پول مسیر زندگی و کار هنری مرا تغییر داد. بیشتر بدانید: واکنش بیژن بنفشه خواه به مجوز گرفتن حبیب پس از مرگش + عکسبیشتر بدانید: بیژن بنفشه‌خواه با چشم بسته و جراحی شده + عکسبیشتر بدانید: الیکا عبدالرزاقی و بیژن بنفشه خواه دراولین سریال طنز شبکه نسیم!
کرد آنلاینکرد آنلاین23 ساعت قبل
عصر کرد - به بهانه بازی بیژن بنفشه خواه در سریال طنز فوق‌ لیسانسه‌ها با او گپ‌ و گفتی صمیمانه انجام داده‌ایم که در ادامه بخش‌هایی از آن را می‌خوانیدگفت و گو با بیژن بنفشه خواه، آقای مهاجر «فوق لیسانسه‌ها» لبخند همیشه بر لبانش هست و مثل نقش‌هایش دلنشین حرف می‌زند. بازی او اغلب در نقش‌های طنز بوده و خودش می‌گوید: «نشاندن لبخند بر لبان مردم برایم افتخار است». خاطرم هست زمان دانشجویی، دوست عزیزم امیر غفارمنش که آن زمان همکلاسی‌ام بود پیشنهاد دادن تست بازیگری در یک کار طنز را به من داد. در واقع پول مسیر زندگی و کار هنری مرا تغییر داد. بیشتر بدانید: واکنش بیژن بنفشه خواه به مجوز گرفتن حبیب پس از مرگش + عکسبیشتر بدانید: بیژن بنفشه‌خواه با چشم بسته و جراحی شده + عکسبیشتر بدانید: الیکا عبدالرزاقی و بیژن بنفشه خواه دراولین سریال طنز شبکه نسیم!
مازن آنلاینمازن آنلاین23 ساعت قبل
پیام مازند - به بهانه بازی بیژن بنفشه خواه در سریال طنز فوق‌ لیسانسه‌ها با او گپ‌ و گفتی صمیمانه انجام داده‌ایم که در ادامه بخش‌هایی از آن را می‌خوانیدگفت و گو با بیژن بنفشه خواه، آقای مهاجر «فوق لیسانسه‌ها» لبخند همیشه بر لبانش هست و مثل نقش‌هایش دلنشین حرف می‌زند. بازی او اغلب در نقش‌های طنز بوده و خودش می‌گوید: «نشاندن لبخند بر لبان مردم برایم افتخار است». خاطرم هست زمان دانشجویی، دوست عزیزم امیر غفارمنش که آن زمان همکلاسی‌ام بود پیشنهاد دادن تست بازیگری در یک کار طنز را به من داد. در واقع پول مسیر زندگی و کار هنری مرا تغییر داد. بیشتر بدانید: واکنش بیژن بنفشه خواه به مجوز گرفتن حبیب پس از مرگش + عکسبیشتر بدانید: بیژن بنفشه‌خواه با چشم بسته و جراحی شده + عکسبیشتر بدانید: الیکا عبدالرزاقی و بیژن بنفشه خواه دراولین سریال طنز شبکه نسیم!

به انتهای لیست رسیدید