فیلم ورزشی

فیلم ورزشی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- کارگردان فیلم «خط استوا» گفت: خودم اطلاع ندارم که فیلم «خط استوا» به جشنواره فیلم فجر خواهد رسید یا نه. اما در همین حد بگویم که من فرم تقاضای حضور در جشنواره فیلم فجر را پر نکرده‌ام. وی درباره نوع ساختار فیلم سینمایی «خط استوا» افزود: این فیلم از لحاظ نوع ساختار و فیلمسازی ادامه‌ای بر فیلم‌های گذشته من است اما از لحاظ لحن و اتمسفر فیلم تجربه جدیدی هم برای خود من خواهد بود. وی درباره احتمال حضور فیلم سینمایی «خط استوا» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خاطرنشان کرد: باورتان نمی‌شود که خودم اطلاع ندارم که فیلم «خط استوا» به جشنواره فیلم فجر خواهد رسید یا نه. اما در همین حد بگویم که من فرم تقاضای حضور در جشنواره فیلم فجر را پر نکرده‌ام.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
همین شد ایده اولیه فیلم که ما یک فیلم پدر و پسری بسازیم. ولی در هر حال امسال که فیلم اکران شد مخاطبین خواهند دید که فیلم نسبت به دیگر فیلم‌های اول چقدر جلوتر است. در همین جشنواره فیلم کودک و نوجوان هم شاید ۴ یا ۵ تا فیلم بیشتر برای نوجوان نداریم. پس حرفم این است که کلا سینمای نوجوان سینمای مهجوری است و مخاطب سینمای نوجوان ما به رسمیت شناخته نشده است. اما متاسفانه فیلم‌های شاخص ما در سینمای نوجوان چیست که بتوانیم نام ببریم؟ البته این فقر ژانر فقط در سینمای نوجوان نیست بلکه در دیگر حوزه‌های سینمایی نیز وجود دارد.

مروری بر فیلم‌های ورزشی تاریخ سینمای ایران

11+
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
با نگاهی به صفحه انتخاب فیلم‌های سینمایی در سایت‌هایی مانند «سینما تیکت» یکباره شوکه می‌شویم زیرا رنگ قرمز رده‌بندی سنی بالای فیلم‌های سینمایی عمدتا بالای ۱۲ و ۱۵ سال را نشان می‌دهد. تعدد این علامت آنقدر بالا است که یکباره گمان می‌کنیم به جای صفحه انتخاب فیلم‌های سینمایی ایران وارد صفحات آمریکایی، اروپایی و یا در جشنواره فیلم‌های ترسناک «اسکریمفست» سن سباستین وارد شده‌ایم. کمبود تعداد سالن‌های سینما نیز دلیل خوبی برای عدم اکران فیلم‌های خانوادگی نیست زیرا در حال حاضر تعداد سالن‌های سینما چندان کم نیست و حتی عموما سالن‌های سینما بدون تماشاگر و با صندلی‌های خالی فیلم نمایش می‌دهند. سینماداران نیز از این وضعیت راضی نیستند چون نه‌تنها تاثیر خوبی در فروش فیلم‌های سینمایی ندارند بلکه باعث جدایی و قهر خانواده‌ها از سینما شده‌ است. اینطور که اخبار اکران می‌گوید قرار است تا فیلم نوجوانانه «منطقه پرواز ممنوع» همراه با کمدی‌ «زیر نظر» و فیلم ورزشی «سونامی» و چند فیلم اجتماعی دیگر بعد از ماه صفر اکران شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، با نگاهی به صفحه انتخاب فیلم‌های سینمایی در سایت‌هایی مانند «سینما تیکت» یکباره شوکه می‌شویم زیرا رنگ قرمز رده‌بندی سنی بالای فیلم‌های سینمایی عمدتا بالای ۱۲ و ۱۵ سال را نشان می‌دهد. تعدد این علامت آنقدر بالا است که یکباره گمان می‌کنیم به جای صفحه انتخاب فیلم‌های سینمایی ایران وارد صفحات آمریکایی، اروپایی و یا در جشنواره فیلم‌های ترسناک «اسکریمفست» سن سباستین وارد شده‌ایم. کمبود تعداد سالن‌های سینما نیز دلیل خوبی برای عدم اکران فیلم‌های خانوادگی نیست زیرا در حال حاضر تعداد سالن‌های سینما چندان کم نیست و حتی عموما سالن‌های سینما بدون تماشاگر و با صندلی‌های خالی فیلم نمایش می‌دهند. سینماداران نیز از این وضعیت راضی نیستند چون نه‌تنها تاثیر خوبی در فروش فیلم‌های سینمایی ندارند بلکه باعث جدایی و قهر خانواده‌ها از سینما شده‌ است. اینطور که اخبار اکران می‌گوید قرار است تا فیلم نوجوانانه «منطقه پرواز ممنوع» همراه با کمدی‌ «زیر نظر» و فیلم ورزشی «سونامی» و چند فیلم اجتماعی دیگر بعد از ماه صفر اکران شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
اعتمادآنلاین| فیلم «آر یو والیبال؟!» از سوی هیات داوران جشنواره به عنوان بهترین فیلم کوتاه جشنواره انتخاب شده است. جشنواره بین‌المللی سینمای کودکان مکزیک از سال ۱۹۹۵ در مکزیک برگزار می‌شود و هرساله مورد توجه هنرمندان از نقاط مختلف دنیا قرار می‌گیرد. از جشنواره فصلی فیلم کوتاه «As IFF» در کشور آمریکا جایزه بهترین تدوین را از آن خود کرد. این فیلم کوتاه درباره گروهی پناهجوی عرب است که به مرزهای یک کشور انگلیسی زبان می‌ رسند. در نهمین دوره جشنواره فیلم‌های ورزشی (BCN) بارسلونا که اردیبهشت سال گذشته در محل جشنواره المپیک و ورزش (خوآن آنتونی سامارانچ) برگزار شد، این فیلم، جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم ورزشی بارسلونا را از آن خود کرد.

پای فوتبالیست‌ها در کفش بازیگرها!

10+
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
این بازیکن اسبق فوتبال کشورمان در فیلم «فوتبالیست‌ها» نقش یک مددکار و عضو افتخاری سازمان بهزیستی را بازی کرد که خیلی ضعیف بود. انصاریان همزمان با فوتبال، بازیگری اش را نیز شروع کرد. جمشیدی بعد از این تجربه موفق چندین سریال و فیلم سینمایی کار کرد و به یکی از پول‌سازترین مردان سینمای ایران تبدیل شد. به هر حال بازیگری سینما همواره وسوسه‌ای فراموش نشدنی برای فوتبالیست بوده است و البته خواهد بود. کانتونا تا به حال یک فیلم سینمایی را هم در مقام کارگردان، جلوی دوربین برده که البته تجربه موفقی نبوده است.

پای فوتبالیست‌ها در کفش بازیگرها! +تصاویر

4+
فردا نیوزفردا نیوز3 ماه قبل

کارگردان «منطقه پرواز ممنوع»: فیلم زبان مشترک با بچه‌های جهان دارد/ هادی حجازی‌فر از همان اول موافقت کرد

3+
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
صدا و سیماصدا و سیما5 ماه قبل
به طور معمول آثار سینمایی در سینمای ما در دو گونه اجتماعی یا طنز جای می‌گیرند. پای صحبت مخاطبان سینما که می‌نشینیم از مضمون و کیفیت آثاری که خود را در دسته طنز قرار می‌دهند گلایه دارند. طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته تنها ۴ درصد مردم به سینما می‌روند و شاید یکی از دلایل سینما نرفتن مردم همین نبودن تنوع در فیلم‌ها باشد. بله، فیلم طنز می‌فروشد، اما چه نوع طنزی؟ اکنون همه فیلم‌های طنز شبیه هم شده‌اند و مخاطب آن‌ها را پس می‌زند. وی افزود: هر گونه سینمایی مخاطبان خاص خود را دارد.
عصر ایرانعصر ایران5 ماه قبل
علیرضا رئیسیان: تهیه کننده و کارگردان سینما با اشاره به اینکه از دراماتیزه کردن رویدادهای ورزشی در ایران غفلت شده است، افزود: به دلیل اتفاقات اجتماعی و سیاسی و نگاهی که در سینما وجود دارد، ساخت فیلم‌های ورزشی در ایران جذابیتی ندارد. رئیسیان خاطرنشان کرد: در ایران به دلیل اتفاقات اجتماعی و سیاسی و نگاهی که در سینما وجود دارد، ساخت فیلم‌های ورزشی جذابیتی ندارد. فوتبال‌بین در سینمای ایران زیاد داریم اما کسی که علاقمند به ساخت یک فیلم دراماتیک خوب در مورد ورزش باشد، سراغ ندارم. بر اساس این گزارش، جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است. دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران به دبیری سیدمجتبی علوی و ریاست احسان شیعه ۵ تا ۸ شهریور ۱۳۹۸ به همت مؤسسه فرهنگی خانه هنر خیام در بخش خصوصی برگزار می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران5 ماه قبل
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان بر ضرورت حمایت صندوق اعتباری قهرمانان از جشنواره فیلم‌های ورزشی تاکید کردند. به گزارش روابط عمومی جشنواره، عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه ۴۰ تن از نمایندگان مجلس به وزیر ورزش و جوانان، گفت: با توجه به اهمیت برگزاری جشنواره بین المللی فیلم‌های ورزشی ایران به عنوان رویدادی که آثار امیدبخش در آن ترویج می‌شود و می‌توان به سمت تولید فیلم هایی با هدف معرفی و حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی حرکت کرد، از وزیر ورزش خواسته‌ایم با اختصاص بودجه‌ای به این جشنواره موافقت کند. دکتر بهروز بنیادی با بیان اینکه جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است که بیش از ۱۱۶ کشور عضو آن هستند، افزود: این جشنواره به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۲۸ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و در این دوره که شهریورماه امسال برگزار می‌شود بیش از ۷۰۰ اثر از ۵۴ کشور برای رقابت در این رویداد ثبت نام کرده‌اند که نشان از اهمیت بین المللی و منطقه‌ای این جشنواره دارد. نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس افزود: در گذشته جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران با بودجه و حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برگزار می‌شد اما پس از چند دوره تعطیلی و خطر از دست رفتن کرسی بین المللی ایران در FICTS، بخش خصوصی به عنوان برگزارکننده جشنواره در سه دوره اخیر پا به صحنه گذاشت که در دو دوره اخیر نمایندگان سینمای ایران در جشنواره جهانی میلان جوایز اصلی را در بخش‌های فیلم مستند و سینمایی کسب کردند و به نوعی قهرمان المپیک فیلم‌های ورزشی شدند؛ بر این اساس انتظار می‌رود وزیر محترم ورزش و جوانان با اختصاص بودجه‌ای از صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان برای کمک به این رویداد مهم فرهنگی و ورزشی موافقت کنند. برای مطالعه اخبار و اطلاعات بیشتر می‌توان به سایت رسمی جشنواره به نشانی www. sportfilmfest. ir مراجعه کرد.
همشهریهمشهری5 ماه قبل
۲نمونه خارجی و ۲ فیلم ایرانی که در آنها یا دوچرخه‌سوار قهرمان اهمیت داشته یا خود دوچرخه نقش کلیدی در روند وقایع ایفا کرده است. مهم‌ترین دوچرخه تاریخ سینمااحتمالا دوچرخه در هیچ فیلمی در تاریخ سینما به اندازه فیلم معروف ویتوریو دسیکا اهمیت نداشته است. دوچرخه آنتونیو به سرقت می‌رود و او تا پایان فیلم با همراهی پسرش برونو (انتسو استایولا) در جست‌وجوی دزد دوچرخه‌اش است. سمندر آمدخلیل سمندر (ایرج طهماسب) قهرمان فیلم «خط پایان» (محمدعلی طالبی۱۳۶۵) بیش از هر دوچرخه‌سوار دیگری در فیلم‌های ایرانی در یاد تماشاگرانی ماند که در دهه۶۰، نوجوانی‌شان را پشت‌سر می‌گذاشتند. نسیم؛ قهرمان یا قربانی؟ «بای‌سیکل‌ران» (محسن مخملباف۱۳۶۸) به گفته سازنده‌اش الهام گرفته شده از خاطره دوران کودکی‌اش است.
انتخابانتخاب5 ماه قبل
فیلمبرداری فیلم سینمایی «بزرگراه» به کارگردانی فرناز امینی از نیمه گذشت. به نقل از روابط عمومی فیلم، فیلمبرداری «بزرگراه» به کارگردانی فرناز امینی و تهیه کنندگی محمد شماعیان و علیرضا مهرام در سکوت خبری از نیمه گذشت. شبنم قلی خانی، مجید واشقانی، محمد شماعیان و مه لقا باقری بازیگران این فیلم هستند. در خلاصه داستان این اثر ورزشی- اجتماعی، آمده است: «وجب کردم بزرگراه زندگی را تا به آسمان رسیدم.» فرناز امینی، کارگردانی این اثر را بعد از ساخت ٧ فیلم بلند ورزشی، ١١ فیلم کوتاه و نیمه بلند برعهده دارد و آن را با هدف حضور در سینمای «هنر و تجربه» و فستیوال‌های داخلی و خارجی تولید می‌کند. محمد شماعیان نیز پیش از این تجربه تهیه کنندگی ۲ فیلم ورزشی را بر عهده داشته است.
همشهریهمشهری5 ماه قبل
پیش‌تر جیمز هاردن و کوین دورنت هم دست رد به سینه لبران زده بودند. من رایان را خیلی خوب می‌شناسم و درباره این پروژه سینمایی حسابی با هم حرف زده‌ایم.» کوگلر از سرسخت‌ترین هواداران گلدن‌استیت است که امسال در فینال NBA در مجموع چهار بر دو به تورنتو رپترز باخت و نتوانست از عنوان قهرمانی خود دفاع کند. مشکل دیگر در جمع کردن ستاره‌های بسکتبال در «هرج و مرج فضایی ۲» داشتن حامیان مالی و ورزشی متفاوت است؛ حامی اصلی فیلم شرکت نایک است و کری تا ۲۰۲۴ با شرکت آندر آرمور قرارداد دارد، هاردن سخنگوی آدیداس است و دورنت هم در بخش‌های دیگر دنیای سرگرمی با نایک همکاری می‌کند. «هرج و مرج فضایی ۲» برای نمایش در ۲۰۲۱ آماده می‌شود و قرار است داستان بیشتر به زندگی خانوادگی لبران جیمز و رابطه ورزشی او با پسری نوجوان بپردازد. در نسخه اصلی بسیاری از ستاره‌های بسکتبال آمریکا حضور افتخاری داشتند؛ فیلمی که با بودجه ۸۰ میلیون دلاری تولید شد و در بازار جهانی ۲۳۰ میلیون دلار فروخت.
عصر ایرانعصر ایران6 ماه قبل
نوید محمودی: کارگردان و تهیه کننده سینما با اشاره به ابعاد و اهمیت برگزاری جشنواره فیلم‌های ورزشی، گفت: جشنواره فیلم‌های ورزشی سبب توجه و حساس شدن هنرمندان به این موضوع می‌شود. به گزارش ستاد خبریبه گزارش عصرایران به نقل از ستاد خبری دوازدهمین جشنواره بین‎المللی فیلم‎های ورزشی ایران، نوید محمودی کارگردان و تهیه کننده سینما درباره اینکه چرا فیلمسازان ایرانی کمتر به سراغ ساخت فیلم‎های ورزشی یا مرتبط با ورزش می‎روند، گفت: من فکر می‌کنم فیلم‎های ورزشی دغدغه سینماگران ایرانی نیست، حتی برای خود من چیزی که از فیلم ورزشی در ذهن دارم، فیلم «یاس‌های وحشی» به کارگردانی محسن محسنی نسب است که اتفاقا جزء فیلم هایی بود که فروش خوبی داشت. وی افزود: فیلم‎های ورزشی جزء علاقمندی‎های من نیست اما به عنوان مثال، میلاد صدرعاملی فرزند آقای صدرعاملی علاقمند به فیلم ورزشی بوده که در نخستین تجربه سینمایی‌اش «سونامی» به سراغ ساخت فیلم ورزشی رفته است. وی در پایان تاکید کرد: وقتی به جشنواره فیلم‎های ورزشی، زمانی اختصاص داده می‌شود، علاوه بر اینکه افراد نسبت به آن حساس می‌شوند، هنرمندان نیز نسبت به این جشنواره حساس خواهند شد و این اتفاقی مطلوب است. جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است. برای مطالعه متن کامل فراخوان این جشنواره و اطلاعات بیشتر می‌توان به سایت رسمی جشنواره به نشانی www. sportfilmfest. ir مراجعه کرد.
ایسناایسنا6 ماه قبل
حضور رضا یزدانی در تئاتر شهرام گیل آبادی، معرفی هیات انتخاب جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، اتمام اجرای «هملت، شاهزاده اندوه» با دو اجرای ویژه، فرصت باقی‌مانده برای جشنواره فیلم ورزشی و … از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. معرفی هیئت انتخاب متون بخش مسابقه صحنه جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهرطبق اعلام دبیرخانه بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، نادر برهانی‌مرند، محمد چرمشیر و محمد امیریاراحمدی اعضای هئیت انتخاب متون بخش مسابقه صحنه این رویداد را تشکیل می‌دهند. بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در چهار بخش مسابقه تئاتر صحنه، مسابقه نمایش‌های کوتاه، مسابقه نمایشنامه‌نویسی و نمایش‌های محیطی و میدانی آبان ماه سال جاری به دبیری حمیدرضا آذرنگ در منطقه آزاد اروند برگزار خواهد شد. تمرین‌های این نمایش مدتی است آغاز شده و بازیگران این نمایش نیز از ستاره‌های سینما و تئاتر ایران هستند که به زودی معرفی خواهند شد. هر دوی این نمایش‌ها از آثار شرکت کننده در بیست و دومین جشنواره تئاتر دانشگاهی بودند.
خبر فوریخبر فوری8 ماه قبل
بهترین فیلم‌های ژانر ورزشی آن‌هایی هستند که مستقل از ورزشی که آن را به تصویر می‌کشند، روایت می‌شوند. برای شما از ۲۰ فیلم ورزشی برتر سینما نوشته‌ایم، فیلم‌های ورزشی که درست مثل تماشایی‌ترین ورزش‌ها ما را شگفت زده می‌کنند. داستان فیلم بر روی رابطه‌ی میان دو خواهری که جینا دیویس Geena Davis و لوری پتی Lori Petty در نقش آن‌ها جلوی دوربین رفته‌اند، جلو می‌رود. در این فیلم کارگردان بنت میلر Bennett Miller موفق شد به خوبی نقش ورزش در زندگی مردم را به تصویر بکشد. این فیلم هم‌چنین یکی از بهترین فیلم‌های مستند تاریخ سینما به شمار می‌آید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ماه قبل
خبرگزاری میزان- فیلمنامه نویس فیلم سینمایی «سونامی» گفت: در ابتدا به امر برای نگارش فیلمنامه باید به سراغ ورزشی می‌رفتیم که از اقبال عمومی برخوردار باشد و در کنار آن جمهوری اسلامی ایران در سطح داخلی و خارجی افتخاراتی را به دست آورده باشد. محمدرضا صدرعاملی فیلمنامه نویس فیلم سینمایی «سونامی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص نگارش فیلمنامه سونامی و انتخاب ورزش تکواندو برای محوریت این فیلم گفت: در ابتدا به امر برای نگارش فیلمنامه باید به سراغ ورزشی می‌رفتیم که از اقبال عمومی برخوردار باشد و در کنار آن جمهوری اسلامی ایران در سطح داخلی و خارجی افتخاراتی را به دست آورده باشد. فیلمنامه نویس فیلم سینمایی «سونامی» در همین راستا ادامه داد: من از همان ابتدا قصد داشتم کمی نسبت به فیلم‌های قبلی ورزشی متفاوت باشم و به همین دلیل به جای کشتی سراغ تکواندو رفتیم. ایده اصلی این اثر نیز از همین رابطه بین مربی و ورزشکار شکل گرفت که در سونامی بسط و گسترش داده شد. صدرعاملی درباره امکان فروش فیلم در اکران عموم خاطرنشان کرد: از نظر من این سبک از فیلم ورزشی و این نوع نگاه کمتر در سینمای ایران مشاهده شده و من به شخصه به فروش خوب اثر و استقبال مخاطبان امیدوار هستم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ماه قبل
توکلی در فیلم سینمایی «غلامرضا تختی» به سراغ سویه متفاوتی از زندگی جهان پهلوان تختی رفته و به قول خودش بیش از مرگ به زندگی و چگونگی محبوبیت تختی در زمان حیات خود می‌پردازد. به نحوی که اکثریت تماشاگران فیلم در جشنواره فیلم فجر مهمترین دلیل علاقمندی خود به اثر را فارغ از کیفیت زندگینامه‌ای تازه از این ورزشکار دانسته‌اند. فیلم با فضایی سیاه و سفید مخاطب را به زمان مشخص زندگی تختی می‌برد و چهار دوره متفاوت از زندگی وی را به تصویر می‌کشد. فارغ از کلیت اثر فیلم در بخش‌های کشتی گیری شاهد سکانس‌های بسیار درخشانی است که نشان از آمادگی بالای تیم تولید دارد. فیلم سینمایی تختی میتواند طی سالهای اخیر به معدود فیلم ورزشی موفق سینمای ایران مبدل شود.
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
خبرگزاری تسنیم- کیوان امجدیانامسال و در جشنواره سی و هفتم, بیش از ۳۰ فیلم در بخش سودای سیمرغ در سالن رسانه اکران شد. در فیلم‌های امسال سه فیلم ورزشی هم بود که اتفاقی نادر است و اساسا گاهی هرچند سال فقط یک فیلم ورزشی ساخته می‌شود و حالا یکباره حضور سه فیلم ورزشی در یک جشنواره جالب توجه است. در جشنواره امسال فقط یک فیلم دفاع مقدسی _بیست و سه نفر_ در جشنواره حضور داشت و یک فیلم دیگر_خون خدا_ هم درون مایه دینی داشت. فیلمهای ورزشی جشنواره سی و هفتم، معکوس، سونامی و تختی بودند. باید منتظر نظر داوران ماند و دید که آیا داوری تیر خلاص جشنواره سی و هفتم خواهد شد یا نه.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ماه قبل
محمدرضا غفاری، بازیگر سینما و تلویزیون که امسال با فیلم «سونامی» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، درباره ایفای نقش کمک مربی تیم ملی تکواندو در این فیلم و قبول این کاراکتر گفت: «هر نقشی سختی‌های خاص خودش را دارد اما اینکه در این فیلم متفاوت در ژانر ورزشی به من اعتماد شد از همان ابتدای کار برای من بسیار لذت بخش بود. کارگردان و همه عوامل سونامی به من خیلی کمک کردند ولی وقتی نقش چهارچوب درستی دارد و همه قواعد را رعایت کرده باشد شما به عنوان بازیگر خیلی با اطمینان به سراغ آن خواهید رفت.» وی اظهار کرد: «برای من بزرگی و کوچکی نقش اصلا اهمیت ندارد چرا که همین حالا هم فکر می‌کنم بازی‌ام در سونامی به خوبی دیده شده است. این کاراکتر کمک مربی یک کاراکتر برون‌گرا به حساب می‌آید و این تفاوت برایم فضای جدیدی را رقم زد. به من می‌گویند تو خیلی چهره مظلومی داری و آرامی ولی واقعا هر کدام از ما انسان‌ها حالات مختلفی را در زندگی تجربه می‌کنیم. اینکه لطف کردند به من اجازه دادند من در همچین نقشی دیده شوم خیلی خوشحالم.» غفاری درباره ژانر متفاوت این فیلم و اینکه در زمان خواندن فیلمنامه چه احساسی داشته است، عنوان کرد: «خیلی برایم هیجان انگیز بود از همان زمانی که فیلمنامه به دستم رسید، ولی واقعا این را باید بگویم که من متاسفانه خیلی تنبلم و کمی ترس داشتم که در یک فیلم ورزشی قرار است ایفای نقش انجام دهم.» وی همچنین در پایان افزود: «امیدوارم فیلم در زمان اکران عمومی هم با استقبال مردم مواجه شود و فروش خوبی را تجربه کند تا زمینه‌ساز فیلم‌های دیگر در این ژانر ورزشی باشیم.» ۵۷۵۷

روزنامچه فجر ۹: «جان‌دار» و «قسم» به جنگ «شرع» رفتند/ وقتی شیطان دستیار کارگردان می‌شود! +عکس

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ماه قبل

روز نهم جشنواره فجر در سینمای رسانه؛ فیلم‌ها و حاشیه‌ها (+عکس)

36+
عصر ایرانعصر ایران10 ماه قبل

(تصاویر) در نشست خبری سونامی چه گذشت؟

7+
فراروفرارو10 ماه قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ماه قبل
بهرام رادان و مهرداد صدیقیان دو بازیگر اصلی این فیلم هستند که نقش قهرمان و ضدقهرمان را ایفاء کردند. او که در جشنواره امسال سه فیلم دارد، درباره مولفه‌هایی که در تغییرات بازی‌اش دیده شده بیان کرد: هر بازیگری با افزایش تجربه به تدریج تصمیم‌هایش به تمایلات‌اش نزدیک می‌شود. من در این سالها سعی کردم به شعور مخاطب احترام بگذارم ولی بعضی وقت‌ها اشتباه در انتخاب موجب اشتباهاتی می‌شود، من امسال سه فیلم داشتم که هر سه فرمی متفاوت داشتند و تلاشم را برای آن‌ها انجام دادم. با این حال هیچ گاه از خودم راضی نیستم و اگر روزی از خودم راضی باشم، روز مرگ هنری من است. بهرام رادان همچنین درباره مسیری که در بازیگری پیش گرفته بویژه آنکه برخی ستاره‌ها با دستمزدهای بالا رو به اجرای برنامه‌ی تلویزیونی آورده‌اند، گفت: هر بازیگری برای کار خودش استراتژی خاصی دارد و من هم امیدوارم بتوانم هر سال با کارهای نو‌تری در سینما حضور داشته باشم.
مهرمهر10 ماه قبل
میلاد صدرعاملی بیان کرد: ۲ کاراکتر من باید از ۲ نسل متفاوت باشند به همین دلیل این دو بازیگر را انتخاب کردم. شادمان فر نیز بیان کرد: اولین تجربه فیلمبرداری ورزشی را پشت سرگذاشتم و از یک تیم فیلمبردار ورزشی نیز استفاده کردیم، اما خوشبختانه از این کار راضی هستم. بهرام رادان درباره بازی در نقش مکمل بیان کرد: برای هر بازیگر نقش مهم است، نقش مکمل و اصلی مهم نیست و این اولین‌بار نیست که نقش مکمل را بازی کردم. میلاد صدرعاملی تاکید کرد: خواستم از کلیشه قهرمان و ضدقهرمان فاصله بگیرم و زندگی ۲ قهرمان را به صورت موازی به تصویر بکشم از نظر من بهرام رادان نقش مکمل در این فیلم نداشت. میلاد صدرعاملی بیان کرد: اتفاقی که برای ترگل و دوستانشان در فیلم رخ داد، کاملا واقعی است.
فارسفارس10 ماه قبل
میلاد صدرعاملی کارگردان فیلم با اشاره به فیلم اولی بودن خودش، درباره علت انتخاب بهرام رادان در نقش مرتضی گفت: آقای رادان فیلمنامه را خیلی دوست داشتند. به هر حال این اتفاقی است منتها اتفاق خیلی خوبی است که من در کنار یک بازیگر حرفه‌ای چون بهرام رادان کار کنم. من در این سال‌ها تلاش کردم مشخص باشد که در چه مدیومی و چگونه کار می‌کنم؛ منتها گاهی هم انتخاب‌ها باعث اشتباهاتی می‌شود. امسال این موقعیت را داشتم که سه فیلم کار کنم. صدرعاملی درباره اشاره فیلم به بازی ورزشکاری که با ورزشکار رژیم صهیونیستی بازی داشت، گفت: سعی کردم فیلمم درباره رنج‌های بازیگران در مسیر قهرمانی باشد.
ایسناایسنا10 ماه قبل
بهرام رادان و مهرداد صدیقیان دو بازیگر اصلی این فیلم هستند که نقش قهرمان و ضدقهرمان را ایفاء کردند. او که در جشنواره امسال سه فیلم دارد، درباره مولفه‌هایی که در تغییرات بازی‌اش دیده شده بیان کرد: هر بازیگری با افزایش تجربه به تدریج تصمیم‌هایش به تمایلات‌اش نزدیک می‌شود. من در این سالها سعی کردم به شعور مخاطب احترام بگذارم ولی بعضی وقت‌ها اشتباه در انتخاب موجب اشتباهاتی می‌شود، من امسال سه فیلم داشتم که هر سه فرمی متفاوت داشتند و تلاشم را برای آن‌ها انجام دادم. با این حال هیچ گاه از خودم راضی نیستم و اگر روزی از خودم راضی باشم، روز مرگ هنری من است. او درباره میزان حمایت پدرش از فیلم با توجه به حضورش در شورای حمایتی بنیاد سینمایی فارابی گفت: وقتی «سونامی» تصویب شد، پدرم در شورای حمایتی فارابی نبود.

به انتهای لیست رسیدید