قاتل خاموش

قاتل خاموش

مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پزشکی قانونی استان تهران، گاز CO گازی است سمی که از احتراق ناقص کربن به وجود می‌آید که رنگ و بوی خاصی ندارد و به همین دلیل آن را قاتل خاموش می‌نامند. در این حالت اعضای بدن گزگز کرده و اگر بدن شخص حساس باشد دچار خونریزی بینی می‌شود. اگر شخص سعی کند سرپا بایستد دچار سرگیجه به همراه حالت تهوع شده و چشمها در این حالت اغلب سیاهی می‌رود. در ادامه ممکن است شخص دچار بیهوشی شود. کودکان، سالمندان، افراد با سابقه بیماریهای قلبی – ریوی و افراد با مبتلا به بیماری‌های خونی بیشتر از سایرین دچار عوارض ناشی از مسمومیت با گاز CO میشوند.
ایسناایسنا2 روز قبل
به گزارش ایسنا به نقل از پزشکی قانونی استان تهران، گاز CO گازی است سمی که از احتراق ناقص کربن به وجود می‌آید که رنگ و بوی خاصی ندارد و به همین دلیل آنرا قاتل خاموش می‌نامند. در این حالت اعضای بدن گزگز کرده و اگر بدن شخص حساس باشد دچار خونریزی بینی می‌شود. اگر شخص سعی کند سرپا بایستد دچار سرگیجه به همراه حالت تهوع شده و چشمها در این حالت اغلب سیاهی می‌رود. در ادامه ممکن است شخص دچار بیهوشی شود. کودکان، سالمندان، افراد با سابقه بیماریهای قلبی – ریوی و افراد با مبتلا به بیماری‌های خونی بیشتر از سایرین دچار عوارض ناشی از مسمومیت با گاز CO میشوند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، پایتخت افغانستان با جمعیتی حدود ۶ میلیون نفر امسال با بدترین و آلوده‌ترین هوا مواجه است و دلایل اصلی این آلودگی شامل سوخت‌های بی‌کیفیت، خودروهای فرسوده و سوزاندن لاستیک خودرو، پلاستیک و زغال سنگ برای گرما و پخت و پز می‌باشد. به گزارش «منافن»، برای بسیاری از افغان‌ها آلودگی هوا قاتل خاموش است؛ براساس برآوردهای پژوهشگران مستقل شمار افرادی که سال گذشته به دلیل بیماری‌های مربوط به آلودگی هوا در افغانستان جان باختند حدود ۳۰ هزار نفر بوده که به مراتب بیشتر از قربانیان حملات تروریستی در این کشور است. آلودگی هوا چهارمین عاملی است که به مرگ زود هنگام منجر می‌شود و سالانه بیش از ۷ میلیون نفر از بیماری‌های مرتبط با آن جان خود را از دست می‌دهند. چندی پیش نیز «فارین پالیسی» در گزارشی ریشه شیوع بیماری‌های تنفسی در افغانستان را مشکلات مالی مردم این کشور دانسته بود زیرا آنها برای تامین گرمای مورد نیاز خود در زمستان هرآنچه در دسترس دارند را می‌سوزانند. بسیاری از مردم با سوزاندن مواد پلاستیکی و یا زغال سنگ گرمای مورد نیاز خود را تامین می‌کنند و استفاده صنایع از سوخت‌های دارای سرب و ضایعات نیروگاه‌های انرژی به بحران آلودگی هوا در افغانستان می‌افزاید.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشپایتخت افغانستان با جمعیتی حدود ۶ میلیون نفر امسال با بدترین و آلوده‌ترین هوا مواجه است و دلایل اصلی این آلودگی شامل سوخت‌های بی‌کیفیت، خودروهای فرسوده و سوزاندن لاستیک خودرو، پلاستیک و زغال سنگ برای گرما و پخت و پز می‌باشد. اخبار بین‌الملل- برای بسیاری از افغان‌ها آلودگی هوا قاتل خاموش است؛ براساس برآوردهای پژوهشگران مستقل شمار افرادی که سال گذشته به دلیل بیماری‌های مربوط به آلودگی هوا در افغانستان جان باختند حدود ۳۰ هزار نفر بوده که به مراتب بیشتر از قربانیان حملات تروریستی در این کشور است. منافن می‌افزاید که آلودگی هوای کابل به سطح «بسیار خطرناک» رسیده است و اکنون این شهر در صدر فهرست آلوده‌ترین شهرهای جهان قرار دارد و در برخی از بخش‌های شهر آلودگی به ۲۴۷ میکروگرم در متر مربع می‌رسد. آلودگی هوا چهارمین عاملی است که به مرگ زود هنگام منجر می‌شود و سالانه بیش از ۷ میلیون نفر از بیماری‌های مرتبط با آن جان خود را از دست می‌دهند. چندی پیش نیز «فارین پالیسی» در گزارشی ریشه شیوع بیماری‌های تنفسی در افغانستان را مشکلات مالی مردم این کشور دانسته بود زیرا آنها برای تامین گرمای مورد نیاز خود در زمستان هرآنچه در دسترس دارند را می‌سوزانند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترسیتینگ اینجینیرینگ، استرس و اضطراب دو قاتل خاموش دنیای مدرن لقب گرفته‌اند و در سال ۲۰۱۹ حدود ۹۴ درصد از نیروی کار آمریکا از احساس استرس در محیط کار خود خبر داده بودند. استرس و اضطراب تنها در آمریکا سالانه ۳۰۰ میلیارد دلار خسارت به صنایع و کسب و کارها وارد می‌کند و استرس ناشی از کار در آمریکا به مرگ سالانه ۱۲۰ هزار نفر منجر می‌شود. از همین رو محققان آمریکایی پلتفرمی موسوم به هیلیوم ایکس آر را ابداع کرده‌اند که برای اولین بار به طور تخصصی برای مقابله با استرس و اضطراب با استفاده از دو فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده طراحی شده است. پلتفرم یادشده از طریق هدست واقعیت مجازی به کاربران امکان می‌دهد تا به سرعت شرایط ذهنی و روحی خود را بهبود بخشند. این محصول با هدست‌های مختلفی مانند اوکیولوس گو، گیر وی آر، دی دریم و غیره سازگاری دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری میزان، یکم دسامبر روز جهانی ایدز نامگذاری شده است به همین مناسبت برنامه‌های مختلفی به مدت چند روز در پاکستان جایی که در سال‌های اخیر مبتلایان به ایدز افزایش بی سابقه‌ای داشته، درحال برگزاری است. در گزارش اخیر سازمان ملل درخصوص وضعیت افراد مبتلا به ایدز در پاکستان آمده است: ۱۶۰ هزار نفر مبتلا به ویروس ایدز هستند در حالی که با افزایش ۱۳ درصدی این بیماری در پاکستان، بیشترین سرعت را در میان سایر کشورهای جهان داشته است. کارشناسان در پاکستان می‌گویند: فعالیت مراکز جعلی درمانی و افرادی که در لباس پزشک از لوازم کاملا غیربهداشتی به ویژه سرنگ‌های مشترک استفاده می‌کنند، باعث افزایش میزان سرایت ویروس ایدز شده‌اند. اوایل آبانماه امسال گزارش شد که حدود یک‌هزار کودک از اهالی منطقه‌ای در جنوب پاکستان به علت استفاده از سرنگ مشترک و آلوده توسط یک فرد به اصطلاح پزشک، به بیماری ایدز مبتلا شده‌اند. منابع پزشکی پاکستان اعلام کرده‌اند که ماه اکتبر امسال نیز تاکنون ۳۲۰ نفر در شهرستان‌های ایالت پنجاب به ویروس ایدز مبتلا شده‌اند.
انتخابانتخاب3 روز قبل
آلودگی هوا مشکلاتی شایع از جمله زوال عقل، بیماری قلبی و ریه، مشکلات باروری و کاهش هوش را به همراه دارد اما این‌ها تنها بخشی از مشکلات ناشی از آلودگی هوا محسوب می‌شوند. دانشمندان انجمنهای بین المللی تنفسی در دو مقاله تحلیلی، که در ژورنال chestمنتشر شده است، گفتند: "آلودگی هوا می‌تواند به شدت به همه اعضای بدن آسیب برساند و به طور مزمن در بلند مدت هر اندام در بدن را درگیر کند. وی گفت که انتظار دارد با تحقیقات بعدی تأثیرات بیشتری از آلودگی هوا نشان داده شود و تاکید کرد: «مسائلی مانند پارکینسون یا اوتیسم نیز می‌توانند با آلودگی هوا در ارتباط باشند اما تا کنون شواهد دقیقی در این خصوص نداریم.» در شرایط آلودگی هوا، باروری کاهش می‌یابد و با قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا، سقط جنین افزایش می‌یابد. نوزادان نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند. برای مثال: _ارتباط آلودگی هوا و شدت گرفتن بیماری ها_شدت گرفتن دوز آلودگی هوا و وخامت بیماری_نتایج مطالعات جانبی روی حیواناتچه اقداماتی می‌توانند پیشگیرانه باشندشاید بتوان گفت بهترین راه برای کاهش قرار گرفتن در معرض بیماری و آلودگی هوا، کنترل آن در منبع آن است.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، مدیر روابط‌عمومی اورژانس یزد گفت: این خانواده ۵ نفره شامل پدر و مادر و سه فرزند خردسال عصر امروز احساس خواب آلودگی و مسمومیت می‌کنند و به دلیل حالت تهوعی که دارند، با اورژانس تماس می‌گیرند. طباطبایی تماس فوری آنان با اورژانس را عامل نجات از مرگ عنوان کرد و افزود: آنها هم اکنون در بیمارستان افشار بستری هستند و مراحل درمان آنان درحال پیگیری است. وی گفت: البته مبتلایان به گاز مونوکسید کربن در ظاهر احساس مشکل نمی‌کنند، اما خروج این گاز از بدن به ۴ یا ۵ ساعت نیاز است و پس از این مدت می‌توان تشخیص داد که وضعیت جسمانی آنان چگونه است. وی ادامه داد: بیشتر افرادی که دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن می‌شوند، به دلیل این علائم فکر می‌کنند دچار سرماخوردگی شده و بر این اساس به خواب می‌روند، اما متاسفانه این خواب سبب ادامه نشت گاز می‌شود و آنان را به کام مرگ می‌برد. وی افزود: کسانی که با علائم نشت گاز مونوکسید کربن مواجه می‌شوند بلافاصله در‌ها و پنجره‌ها را گشوده و از خانه خارج شوند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/یزد رییس سازمان اورژانس یزد از افزایش مسمومیت با گاز مونوکسید کربن از ابتدای فصل سرما تاکنون در این استان خبر داد. دکتر «احمد دهقان» با اشاره به اهمیت افزایش مسمومیت با گاز مونوکسید کربن از ابتدای فصل سرما تاکنون در استان یزد، اظهار کرد: ‌ تاکنون ۶۶ مورد مسمومیت در نقاط مختلف استان گزارش شده که از این تعداد ۵۵ نفر بستری و ۱۱ نفر به صورت سرپایی درمان شدند. وی افزود: گاز مونوکسید کربن خاصیت بی‌رنگ، بی‌بو و سنگینی دارد و از آن به عنوان قاتل خاموش یاد می‌شود. رییس سازمان اورژانس استان یزد گفت: استفاده از وسایل گرمایشی غیراستاندارد و سنتی مانند پیک نیک و تست نکردن دودکش‌ها مهمترین عامل افزایش آمار مسمومیت در مناطق ییلاقی است. وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد، با رعایت نکات ایمنی، شاهد کاهش آمار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن باشیم.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
بر اساس این آمار، استانهای تهران، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی به ترتیب با ۵۰، ۲۸ و ۱۹ نفر بیشترین قربانیان ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن را به خود اختصاص داده‌اند. گاز مونوکسید کربن گازی بدون رنگ و بو و عمده‌ترین منبع تولید این گاز سوختن ناقص نفت و گاز است اما اصولا بر اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی مخصوصا در محیطهای دربسته و فاقد اکسیژن امکان تولید آن وجود دارد. از سایر علائم مسمومیت می‌توان به سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس، کاهش فشار خون و گاه، تنگی مردمکها اشاره کرد. باید توجه داشت که اگر فردی بر اثر ابتلا به مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست ندهد ممکن است دچار نواقص عصبی و روانی پیشرفته نظیر فلج عضوی یا اختلال قوای مغزی ‌شود. مسمومیت شدید با این گاز می‌تواند کشنده باشد.
مهرمهر6 روز قبل
علی عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سه نفر در چالوس و یک نفر در آمل در اثر گاز منواکسید کربن جان باختند، گفت: گاز گرفتگی با علائمی مثل خواب آلودگی، ضعف، گرفتگی بدن، سردرد، تهوع و درد قفسه سینه همراه است. این مقام اجرایی استان بیان کرد: باتوجه به این که گاز منو اکسیدکربن، بی‌رنگ و بو بوده و تنفس آن سبب مسمومیت و مرگ افراد می‌شود، مردم باید در نصب و استفاده از وسایل گرمایشی به‌ویژه در فصل سرما دقت لازم را داشته باشند.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران: پیام مازند - ساری - مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: چهار نفر در یک روز سرد پاییزی در استان براثر گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند. علی عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سه نفر در چالوس و یک نفر در آمل در اثر گاز منواکسید کربن جان باختند، گفت: گاز گرفتگی با علائمی مثل خواب آلودگی، ضعف، گرفتگی بدن، سردرد، تهوع و درد قفسه سینه همراه است. این مقام اجرایی استان بیان کرد: باتوجه به این که گاز منو اکسیدکربن، بی‌رنگ و بو بوده و تنفس آن سبب مسمومیت و مرگ افراد می‌شود، مردم باید در نصب و استفاده از وسایل گرمایشی به‌ویژه در فصل سرما دقت لازم را داشته باشند. وی خاطرنشان کرد: قراردادن انتهای دودکش در ظرف آب، اشکال در نوع اتصالات لوله‌های دودکش، نصب نشدن اصولی، بکارگیری دودکش نامناسب، مسدود بودن مسیر دودکش، رعایت نشدن قطر مناسب لوله‌های دودکش، مجهز نبودن انتهای دودکش پشت بام به کلاهکH و … از جمله عواملی هستند که می‌توانند سبب بازگشت گاز منواکسید کربن به داخل منزل و یا محیط سربسته شوند. عباسی گفت: در سال گذشته تعداد ۴۱ نفر شامل ۳۲مرد و مابقی زن در استان مازندران در اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
باید توجه کرد که مهم‌ترین بخش دستگاه گردش خون در بدن، قلب است. رگ‌هایی که خون را به قلب وارد می‌کنند، سیاهرگ و رگ‌هایی که خون را از قلب خارج می‌کنند، سرخرگ نام دارند. چرا فشار خون بالا می‌رود؟ مقدار فشارخون به دو عامل بستگی دارد؛ یکی مقدار خونی که در هر دقیقه از قلب خارج می‌شود و دوم مقاومتی که بر سر راه خروج خون از قلب در سرخرگ وجود دارد. فشارخون وقتی بالا می‌رود که یا خون با قدرت بیشتر از قلب پمپاژ شود و یا مجرای سرخرگ تنگ شود. بنابر اعلام وزارت بهداشت، در زمان انقباض عضله قلب خون وارد سرخرگ‌ها می‌شود و فشارخون به حداکثر مقدار خود می‌رسد و در زمان استراحت قلب، خون به تدریج از سرخرگ‌ها خارج شده و فشارخون به حداقل مقدار خود می‌رسد.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، فریبرز راشدی رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی زاهدان گفت:: منوکسیدکربن گازی بی‌رنگ، بی‌بو، و بی‌مزه است که اغلب آن را به عنوان قاتل خاموش می‌شناسند زیرا تشخیص آن به راحتی امکان‌پذیر نیست. او ادامه داد: سردرد، سرگیجه، تهوع، استفراغ، کاهش سطح هوشیاری و تاری دید از علائم مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن است. رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در مواردی که افرادی شک به مسمومیت با این گاز را دارند، در نخستین گام فرد آسیب دیده را از محیط خارج کنند و بلافاصله با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند. او با بیان اینکه در زمستان سال گذشته ۵۳ نفر از شهروندان سیستان و بلوچستانی براثر مسمومیت گاز مونوکسید کربن روانه بیمارستان‌ها شدند، تاکید کرد: با توجه به سرمای هوا و افزایش احتمال تلفات مسمومیت با گاز، شهروندان باید در زمینه رعایت مسائل ایمنی در زمان استفاده از وسائل گرمایشی دقت بیشتری داشته باشند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مسمومیت با گاز منوکسیدکربن ۲۳ نفر را از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه روانه بیمارستان کرد. دکتر فریبرز راشدی روز دوشنبه اظهار داشت: منوکسیدکربن گازی بی‌رنگ، بی‌بو، و بی‌مزه است که اغلب آن را به عنوان قاتل خاموش می‌شناسند زیرا تشخیص آن به راحتی امکان‌پذیر نیست. وی ادامه داد: سردرد، سرگیجه، تهوع، استفراغ، کاهش سطح هوشیاری و تاری دید از علائم مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن است. رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در مواردی که افرادی شک به مسمومیت با این گاز را دارند، در نخستین گام فرد آسیب دیده را از محیط خارج کنند و بلافاصله با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند. وی با بیان اینکه در زمستان سال گذشته ۵۳ نفر از شهروندان سیستان و بلوچستانی براثر مسمومیت گاز مونوکسید کربن روانه بیمارستان‌ها شدند، تاکید کرد: با توجه به سرمای هوا و افزایش احتمال تلفات مسمومیت با گاز، شهروندان باید در زمینه رعایت مسائل ایمنی در زمان استفاده از وسائل گرمایشی دقت بیشتری داشته باشند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/البرز رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس البرز از مسمومیت پنج نفر در کرج به خاطر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن خبر داد. مهرداد بابایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این حادثه ظهر امروز در کرج اتفاق افتاد که پس از اطلاع‌رسانی به اورژانس، نیروها با دو دستگاه آمبولانس بلافاصله به محل اعزام شدند. وی ادامه داد: افراد مسموم اعضای این یک خانواده همگی علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن را داشته و نیازمند انتقال به مرکز درمانی و ادامه درمان بودند. وی توضیح داد: بیماران که یک نفر آقا ۴۶ساله و ۴ نفر خانم ۷، ۱۶، ۴۶ و ۵۷ ساله بودند که ضمن دریافت خدمات درمانی پیش بیمارستانی توسط آمبولانس‌های اعزامی اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان کوثر منتقل شدند. بابایی ادامه داد: این عارضه در مراحل پیشرفته‌تر علائم تهوع و استفراغ و کبودی در ناحیه صورت ناشی از کمبود اکسیژن و در نهایت اختلال در سطح هوشیاری را در پی دارد.
ایمناایمنا2 هفته قبل
به گزارش ایمنا، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه درباره اختصاص سهمیه ویژه بنزین به معلمانی که محل خدمت آنها در روستاها یا مناطق عشایری است، اظهار کرد: به وزیر آموزش‌وپرورش مأموریت داده‌ایم تا در هر موردی که آموزش‌وپرورش نیاز به اختصاص سهمیه بنزین دارد، درخواست را اعلام کنند. وی افزود: پس از اعلام درخواست از سوی آموزش‌وپرورش و ارزیابی آن می‌توانیم برای تأمین سهمیه بنزین اقدام کنیم. ۱۸ هزار نفر جذب آموزش و پرورش می‌شوندعلی الهیار ترکمن، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: ۱۸ هزار و ۳۹ نفر را از طریق آزمون استخدامی جذب خواهیم کرد. وی افزود: به نظر می‌رسد بالای ۸۰ درصد از شهروندانی که برای کارت ملی اقدام کردند توانستند کارت ملی خود را تحویل بگیرند. بنابراین ما هیچ مشکلی چه در توزیع کارت چه در برگزاری آزمون استخدامی نداریم.
برنابرنا2 هفته قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان ازمرگ چهار عضو یک خانواده در حادثه احتمال گازگرفتگی منطقه زینبیه اصفهان خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ فرهاد کاوه آهنگران، در خصوص حادثه احتمال گازگرفتگی در منطقه زینبیه اصفهان اظهار کرد: تین حادثه ساعت ۱۳ و ۵۲ دقیقه به ستاد فرماندهی آتش نشانی اصفهان گزارش شده است. وی با بیان اینکه این حادثه در منزل مسکونی ۳۰ متری اتفاق افتاده است، تصریح کرد: زن و شوهر و دو فرزند این خانواده در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: نیروهای امداد و نجات و افسرکشیک از ایستگاه هفت برای امدادرسانی به این حادثه و بررسی علت وقوع حادثه اعزام شده‌اند.
مهرمهر2 هفته قبل
آنچه در گفته‌های مسئولان ذیربط پیداست توجه شهروندان به رنگ شعله بخاری می‌تواند از بروز خطر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جلوگیری کند. حوادث نشان از این دارد که نبود آگاهی و سهل‌انگاری از مهم‌ترین دلایل گاز گرفتگی با گاز منوکسید کربن است. سید محمود هاشمی اظهار کرد: عدم دقت در نصب صحیح وسایل گاز سوز، باز نبودن مسیر دودکش و استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد از مهم‌ترین عوامل بروز حوادث است. هاشمی در توصیه هایی به شهروندان بیان کرد: از شهروندان خواستاریم با استفاده از شیلنگ و بست استاندارد بخاری را به شیر گاز وصل کنند. علیرضا عباسی در توصیه‌ای به شهروندان بیان کرد: از شهروندان خواستاریم از تعمیر وسایل گرمایشی توسط افراد غیر مجرب، بی تجربه و اعضای خانواده خودداری کنند.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
این عوامل ممکن است اثرات زیانباری بر سلامت قلب شما بگذارد. رعایت این نکات به شما برای حفاظت از سلامت قلبتان در دوران بحران اقتصادی کمک می‌کند: - غذای سالم و ورزش بیشتر کلید سلامت قلب شماست: رژیم غذایی سالم باید حاوی پنج وعده میوه و سبزی در روز باشد. ورزش حتی اگر در حد نیم ساعت پیاده‌روی در اطراف خانه‌تان باشد، به سلامت قلبتان کمک می‌کند. - چربی‌های خونتان را در حد طبیعی نگهدارید: چربی‌های خونتان را اندازه بگیرید و بر اساس نتایج آزمایش برای بهترین روش پایین نگهداشتن چربی‌های بد شامل تری‌گلیسرید و کلسترول LDL و بالا نگهداشتن چربی‌های خوب مانند کلسترول HDL مشورت کنید. اگر فشار خونتان طبیعی است، با در پیش گرفتن سبک زندگی سالم آن را طبیعی نگهدارید.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
مصرف بسیاری از مواد غذایی در هنگام سرماخوردگی قاتل خاموش بدن انسان است. ویتامین Cمصرف آب پرتغال در زمان سرماخوردگی به علت اسید بالای آنt در بدتر کردن سرفه و گلو درد شما تاثیر زیادی دارد. نوشابهمصرف نوشابه همانند قهوه به علت کافئین و قند زیاد یک عامل مهم در سرکوب کردن گوارش بدن، اسهال، خفگی و نفخ معده هنگام سرماخوردگی است. پیشنهاد ما به شما در دوران بیماری به جای استفاده از نوشابه، مصرف نوشیدنی‌های ورزشی یا آب نارگیل است. مواد غذایی چربمصرف غذاهای سرخ شده یا چرب مانند همبرگر و سیب زمینی در زمان مبتلا شدن به آنفولانزای معده، به علت بدتر کردن حالت تهوع و رفلاکس معده، باعث سنگین کردن گوارش شما در هضم غذا می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
سلامت نیوز: مصرف بسیاری از مواد غذایی در هنگام سرماخوردگی قاتل خاموش بدن انسان است. موادغذایی که هنگام سرماخوردگی نباید مصرف شوندبه گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، افراد بسیاری هنگام سرماخوردگی یا معده درد، هرگز به خوردن غذا فکر نمی‌کنند اما برای بهبود سلامتی، مصرف بسیاری از مواد غذایی برای بدن موثر است حتی در این میان خوراکی‌هایی هم هستند که استفاده از آنها به علت خفگی و بد کردن حالتان توصیه نمی‌شود چراکه آنها می‌توانند مانند قاتلی خاموش جانتان را بگیرند. ویتامین Cمصرف آب پرتغال در زمان سرماخوردگی به علت اسید بالای آنt در بدتر کردن سرفه و گلو درد شما تاثیر زیادی دارد. نوشابهمصرف نوشابه همانند قهوه به علت کافئین و قند زیاد یک عامل مهم در سرکوب کردن گوارش بدن، اسهال، خفگی و نفخ معده هنگام سرماخوردگی است. پیشنهاد ما به شما در دوران بیماری به جای استفاده از نوشابه، مصرف نوشیدنی‌های ورزشی یا آب نارگیل است. مواد غذایی چربمصرف غذاهای سرخ شده یا چرب مانند همبرگر و سیب زمینی در زمان مبتلا شدن به آنفولانزای معده، به علت بدتر کردن حالت تهوع و رفلاکس معده، باعث سنگین کردن گوارش شما در هضم غذا می‌شود.
الفالف2 هفته قبل
گروه حوادث الف، ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۰:۵۱ ۳۹۸۰۸۲۵۰۵۲فارس نوشت: مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور درباره ‌آخرین وضعیت مسمومیت با گاز CO از تاریخ اول مهر ماه تا ۲۴ آبان توضیح داد: در تاریخ ذکر شده ۹۰۳ نفر دچار مسمومیت با گاز CO شده‌اند که از این تعداد ۶۳۶ نفر برای درمان به مراکز درمانی منتقل، و ۲۱۴ نفر در محل مداوا شده‌اند. وی افزود: از این تعداد مسمومین، ۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند. خالدی گفت: تهران با ۱۵۶ مسموم در صدر آمار مسمومیت‌ها قرار دارد و پس از آن آذربایجان شرقی با ۸۹ مسموم، خراسان رضوی با ۸۸ مسموم در جایگاه‌های بعدی مسمومیت با گاز CO قرار گرفته‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
راهکار‌های درمانی فیبروم رحم شامل موارد زیر می‌شود: درمانی نیاز ندارد، چون این تومور‌ها معمولا خود به خود با شروع یائسگی از بین می‌روند. علائم دیسمنوره شامل درد در پایین شکم، پایین کمر و داخل ران‌ها، حالت تهوع و استفراغ و سر درد و سرگیجه می‌شود. علائم کیست تخمدان شامل درد گنگ یا تیز در شکم طی فعالیت‌های خاص می‌باشد. برخی از کیست‌های تخمدان می‌توانند پاره شده و خونریزی کرده و نیاز به اقدام فوری پزشکی داشته باشند. سرطان رحم یا اندومترسرطان رحم یا اندومتر، شایع‌ترین نوع سرطان‌های دستگاه تناسلی زنان (ژنیکولوژیک) می‌باشد که دو تا سه درصد زنان را مبتلا می‌کند.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، فرهاد کاوه آهنگران اظهار داشت: در ساعت ۲ و ۳۷ دقیقه بامداد امروز گاز گرفتگی مرد جوان در میدان بسیج به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اصفهان اعلام شد. وی در ادامه افزود: بلافاصله ایستگاههای ۲۰ و ۵ به محل حادثه اعزام شدند و پس از رسیدن نیروهای امدادی آتش نشانی و مشاهده کارگر نیمه هوشیار سریعا اقدام به باز کردن درب کردند و ناجی جوان ۲۳ ساله شدند. کاوه آهنگران تصریح کرد: استفاده غیر اصولی از شبکه گاز شهری، استفاده از شیلنگ‌های بیش از یک ونیم متر، همچنین استفاده غیر ایمن از وسایل گاز سوز گرمایشی غیر استاندارد و مشکلات دودکش‌های بخاری میتواند یکی از عوامل حوادث از این قبیل باشد. وی ادامه داد: خوشبختانه این حادثه با حضور به موقع آتش نشانان خطر جانی در بر نداشت. محل کاملا از لحاظ ایمنی رفع خطر شد و تحویل مالک، عوامل انتظامی و حوادث گاز شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: از ابتدای پاییز تاکنون مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان ۳ اصفهانی را گرفته است. محسن گلابی با اشاره به اینکه گاز مونوکسید کربن با ترکیب مشابه اکسیژن می‌تواند در ترکیب خون انسان وارد شود و خطر مرگ را در پی دارد، اظهار داشت: در سال گذشته چهار نفر در شهر اصفهان دچار مسمویت با مونوکسید کربن شدند که دو نفر از آنها توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان نجات یافتند. وی افزود: در سال جاری تاکنون پنج نفر دچار مسمومیت با گار مونوکسید کربن شده‌اند که دو نفر از آنها فوت شده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

قاتل خاموش دنیای صنعتی/ خطر مرگ در اثر آلودگی هوا چقدر جدی است؟ / مضرترین آلاینده‌های هوا را بشناسید

3+
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
۴۲ نفر در دام «قاتل خاموش» گرفتار شدندمعاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیرازگفت: از ابتدای فصل پاییز امسال تاکنون، ۴۲ مورد مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در استان فارس گزارش شده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد افزایش یافته است. وی با اشاره به افزایش نگران کننده شمار قربانیان گاز مونوکسیدکربن عنوان کرد: در این مدت، پنج مورد بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست داده‌اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سامانه اورژانس فارس، ۱۵۰ درصد افزایش داشته است. دکتر رستگارفر بیشترین درصد آمار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن را مربوط به شهرستان‌های شیراز، مرودشت و نی ریز عنوان کرد. با توجه به نزدیک شدن به ایام سرد سال و رجوع مردم به وسایل گرمایشی، رعایت نکات ایمنی در این فصول برای استفاده بهمینه و آرامش‌بخش از وسایل مذکور الزامی است. استفاده از شلنگ‌های استاندارد برای وسایل گرمایشی، استفاده از بست‌های فلزی محکم در محل اتصالات شلنگ‌ و استفاده از شلنگ با طول کمتر از ۱۱۰‌سانتی‌متر از جمله توصیه‌ها در این زمینه است. میل ترکیبی گاز بی بو و بی رنگ مونوکسید کربن با هموگلوبین خون حدود ۳۰۰ برابر بیشتر از ترکیب با اکسیژن است به همین دلیل هر جایی که این گاز وجود داشته باشد بلافاصله وارد خون شده و باعث مسمومیت افراد می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید