قاره آمریکا

قاره آمریکا

رکنارکنا1 روز قبل
در این گزارش، ضمن آشنایی بیشتر با این ویروس، از خطرناک‌ترین و کشنده‌ترین ویروس‌های جهان خواهیم گفت. شیوع تب کریمه باعث مرگ ۴۰ درصد از مبتلایان می‌شود و هیچ واکسنی برای آن کشف نشده است. این بیماری خطرناک ناشی از ویروسی است که ابتدا از جانوران وحشی به انسان انتقال پیدا کرده و بعد از انسان به انسان. احتمال شیوع شدید این بیماری بالا و نرخ مرگ‌ومیر ناشی از آن بعد از ابتلا برابر با ۷۵ درصد است. ویروس اول از خفاش‌ها به انسان منتقل شد و بعد از انسان به انسان انتقال پیدا کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
شیوع تب کریمه باعث مرگ ۴۰ درصد از مبتلایان می‌شود و هیچ واکسنی برای آن کشف نشده است. این بیماری خطرناک ناشی از ویروسی است که ابتدا از جانوران وحشی به انسان انتقال پیدا کرده و بعد از انسان به انسان. ویروس اول از خفاش‌ها به انسان منتقل شد و بعد از انسان به انسان انتقال پیدا کرد. در موارد مرگبار که ۸۸درصد از نمونه‌ها این‌گونه هستند، مرگ در کمتر از ۱۰ روز بعد از ظاهرشدن نشانه‌ها به سراغ فرد می‌آید. تاکنون سازمان جهانی بهداشت از شیوع این بیماری در آنگولا، جمهوری دموکراتیک کنگو، کنیا، آفریقای جنوبی و اوگاندا گزارش داده است.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، فدراسیون بین المللی بوکس (آیبا)، که پس از معضلات، تخلفات، بدهی‌ها، فساد سازمان یافته وشرایط بحرانی بوجود آمده توسط کمیته بین المللی المپیک تعلیق شده، با تشکیل نخستین کارگروه خود در حوزه قاره آمریکا با حضور ۳۸ کشور، اولین گام‌ها را برای به رسمیت شناخته شدن مجدد برداشت. عمر کرملف رییس کمیسیون مارکتینگ آیبا بر این باورست که تشکیل کارگروه‌های قاره‌ای می‌تواند IOC را مجاب به بازگشت مجدد آیبا به صحنه بین الملل نماید. کرملف اعتقاد دارد که کارگروه‌های تشکیل شده در ۵ قاره شامل تمامی ابعاد از مارکتینگ، داوری، مسابقات و طیف گسترده‌ای از موارد را در خود گنجانده که اعضای کشورهای مختلف در آن حضور یافته و اظهارنظر خواهند کرد و همین می‌تواند به تصفیه بوکس و رفع تعلیق آن کمک شایانی کند. این در حالیست که اخیرا نناد لالوویچ، مسئول بررسی و تعیین وضعیت بوکس در IOC، در خصوص شرایط این فدراسیون بین المللی ابراز نگرانی کرده بود. انتهای پیام/س
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
وزیر امور خارجه ونزوئلا گفت: مصر هستیم که اقداماتی را برای حمایت از ایران انجام بدهیم؛ همانطور که با رئیس جمهور در خصوص سیاست‌های کشور درباره صلح صحبت کردیم، ما خواهان افزایش سطح روابط در حوزه ارتباطات فرهنگی و غیره بین ایران و ونزوئلا هستیم. اعتمادآنلاین| «خورخه آرئاسا» وزیر امور خارجه ونزوئلا در نشست خبری بعداظهر «امروز» یکم بهمن‌ماه گفت: در چارچوب سفری در ایران برای پیشبرد روابط دو کشور ایران و ونزوئلا دیداری با رئیس جمهور ایران آقای حسن روحانی داشتیم. آریاسا تصریح کرد: امیدواریم در ماه‌های آینده نهمین کمیسیون مشترک ایران و ونزوئلا را در تهران برگزار کنیم که می‌توانیم در حوزه بهداشت و دارویی و همچنین غذا همکاری‌هایی داشته باشیم. او افزود: ما در تاریخ ۹ آگوست می‌توانیم سالروز روابط ایران و ونزوئلا را جشن بگیریم و برای افزایش این سطح نیز تلاش کنیم. وزیر امور خارجه ونزوئلا یادآور شد: همانطور که بعد از اقدام ایران در عراق و بعد از سخنرانی ترامپ دیدید، این اقدام مانع ورود دو کشور به یک چالش اساسی‌تر شد.

CIA و کارنامه سیاه براندازی دولت‌ها از آسیا تا اروپا +عکس

10+
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
رئیس‌جمهور ونزوئلا، وزیر خارجه آمریکا را فردی «متوهم» خواند که با دروغ و تزویر زندگی می‌کند. به گزارش گروه بین المل قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، شامگاه دوشنبه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، را فردی متوهم خواند که حتی خود را فریب می‌دهد. او در دیدار با نمایندگان دولت کوبا در محل کاخ ریاست جمهوری در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: «او فردی متوهم است که خود را فریب می‌دهد و درگیر جنگی روانی است. او مدعی شد آمریکا، که انتخاب مجدد مادورو را در سال ۲۰۱۸ متقلبانه می‌داند، به تلاش برای «برقراری دموکراسی» در ونزوئلا ادامه خواهد داد. پیشتر هم مادورو، مایک پمپئو را به علت دخالت در امور داخلی ونزوئلا «دلقکی شکست‌خورده» خوانده بود.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از فرانس پرس از بوگوتا؛ نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا را فردی متوهم خواند که حتی خود را فریب می‌دهد. مادورو شامگاه دوشنبه در دیدار با نمایندگان دولت کوبا در محل کاخ ریاست جمهوری در کاراکاس پایتخت ونزوئلا در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: «او فردی متوهم است که خود را فریب می‌دهد و درگیر جنگی روانی است. او با دروغ و تزویر زندگی می‌کند.» مایک پمپئو در نخستین مرحله از سفر دوره‌ای خود به آمریکای لاتین و کارائیب، برای شرکت در سومین کنفرانس وزیران قاره آمریکا درخصوص مبارزه با تروریسم که روز دوشنبه در بوگوتا پایتخت کلمبیا با حضور نمایندگان ۲۵ کشور منطقه آغاز شد، به کلمبیا رفته است. وی در ادامه دخالت‌های آمریکا در امور داخلی کشور‌ها بار دیگر بر حمایت واشنگتن از مخالفان دولت ونزوئلا از جمله خوان گوایدو رئیس پارلمان این کشور که خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا می‌داند، تاکید کرد و گفت: انتظار دارم که آمریکا اقدامات دائمی برای ادامه حمایت از رئیس جمهور گوآیدو و مردم ونزوئلا انجام دهد.

CIA و کارنامه سیاه براندازی دولت‌ها از آسیا تا اروپا +عکس

10+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
مهرمهر3 روز قبل
فلسفه سیاسی راجع به ماهیت موضوعات اساسی سیاست بحث می‌نماید، لذا شناخت فلسفه سیاسی به ما کمک می‌نماید تا موجودی را که تأثیری اساسی در زندگی ما دارد شناخت علمی پیدا نمائیم. کتاب «تأملاتی در فلسفه سیاسی»؛ درباره دولت، سیاست، قدرت، آزادی و عدالت از منظر عقلی و فلسفه سیاسی اسلامی بحث نموده است. *فلسفه سیاسی به چه دوره‌هایی تقسیم می‌شود؟ فلسفه سیاسی به دوره‌ها، مکتب‌های فکری و متفکرین مختلف تقسیم می‌شود مانند: فلسفه سیاسی کلاسیک غربی، فلسفه سیاسی کلاسیک چینی، فلسفه سیاسی اسلامی، فلسفه سیاسی سکولار و فلسفه سیاسی مدرن. *فلسفه سیاسی کلاسیک هند چطور؟ نظریه سیاسی غرب به عنوان مبارزه بین دولت و فرد شکل گرفته، در حالی که فلسفه سیاسی هند بیشتر به مسائلی از قبیل خود رهایی، اخلاق و رهبری می‌پردازد. *فلسفه سیاسی مدرن اروپایی با چه اندیشمندانی و چگونه ظهور پیدا کرد و بسط یافت؟ اروپا در عصر روشنگری با آثار اندیشمندانی نظیر جان لاک به عصر طلایی فلسفه سیاسی وارد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
نیروی مقاومت با فلش داخلی و نیروی قدس با فلش خارجی، ابتکار عمل استراتژیک به حساب می‌آمد. مواجهه نیروی قدس با اشغال کشورهای مسلماندر دوره حیات نیروی قدس هفت اشغال سرزمینی در قلمرو کشورهای اسلامی اتفاق افتاده است. اما عملکرد نیروی قدس در مواجهه با تروریسمی که امروزه یک تهدید عمومی و حتی جهانی خوانده می‌شود، این تبلیغات را به حاشیه برده است و از این رو در کنار ادامه اقدامات تبلیغاتی وهم انگیز علیه نیروی قدس شاهد اعترافات فراوان و فراگیر نسبت به قانونی عمل کردن نیروی قدس و فرمانده نام آشنای آن هستیم. نحوه عمل نیروی قدسعمل نیروی قدس براساس «جهاد»، بنا گذاشته شده است این جهاد دارای دو جنبه جهاد با نفس و جهاد با دشمنان مردم است. یکی از مزیت‌های مهم نیروی قدس، وجود نیروی ماهر و تجربه دیده است.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
نیروی مقاومت با فلش داخلی و نیروی قدس با فلش خارجی، ابتکار عمل استراتژیک به حساب می‌آمد. مواجهه نیروی قدس با اشغال کشورهای مسلماندر دوره حیات نیروی قدس هفت اشغال سرزمینی در قلمرو کشورهای اسلامی اتفاق افتاده است. اما عملکرد نیروی قدس در مواجهه با تروریسمی که امروزه یک تهدید عمومی و حتی جهانی خوانده می‌شود، این تبلیغات را به حاشیه برده است و از این رو در کنار ادامه اقدامات تبلیغاتی وهم انگیز علیه نیروی قدس شاهد اعترافات فراوان و فراگیر نسبت به قانونی عمل کردن نیروی قدس و فرمانده نام آشنای آن هستیم. نحوه عمل نیروی قدسعمل نیروی قدس براساس «جهاد»، بنا گذاشته شده است این جهاد دارای دو جنبه جهاد با نفس و جهاد با دشمنان مردم است. یکی از مزیت‌های مهم نیروی قدس، وجود نیروی ماهر و تجربه دیده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
خبرگزاری میزان- تیم بسکتبال سن‌لورنزو در یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آمریکا مقابل فرانکا رسید. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در ادامه مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان قاره آمریکا تیم سن‌لورنزو آرژانتین بامداد امروز (یکشنبه) در سالن بوینس آیرس میزبان سسی فرانکا برزیل بود و موفق شد ۹۱ بر ۷۶ حریف خود را شکست دهد. به این ترتیب در مجموع با حریف خود به تساوی یک بر یک برسد تا سرنوشت تیم صعود‌کننده به نیمه‌نهایی این رقابت‌ها در بازی سوم مشخص شود. تیم سن‌لورنزو در دیدار نخست ۷۵ بر ۵۹ مغلوب مهمان خود شده بود. در این بازی تا کر با ۱۵ امتیاز، ۶ ریباند، ۳ پاس گل، یک توپ‌ربایی و کارایی ۲۰ چهره برجسته میدان بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تله سور، علی رغم تمهیدات سخت و فشار‌های آمریکا علیه مهاجران، اولین گروه از مهاجران لاتین تبار در سال ۲۰۲۰ از هندوراس به سمت مرز‌های آمریکا حرکت کرد. گروهی که تعداد قابل توجهی از آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل داده‌اند از کشور خود به علت خشونت، بیکاری، نابرابری و فقر شدید فرار کردند تا به سمت شمال قاره آمریکا حرکت کنند. بر خلاف کلیه فشار‌هایی که واشنگتن علیه مهاجران غیر قانونی به کار بسته است، این کاروان از مهاجران از ساعات ابتدایی روز چهارشنبه به وقت محلی از سن پدرو سولا، واقع در هندوراس به آمریکا حرکت کرد. این گروه از افراد در حالی از کشور خود خارج و به سمت مرز‌های آمریکا حرکت می‌کنند که عامل اصلی بی ثباتی در هندوراس و دیگر کشور‌های منطقه دخالت‌های واشنگتن طی دهه‌های متمادی بوده است. از دیروز سه شنبه صد‌ها نفر از مردم برای پیوستن به این کاروان در مرکز اتوبوس‌های سن پدرو سولا جمع شده‌اند. گفته شده است که اعلام عمومی برای پیوستن به این کاروان در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفت. در اولین تصاویری که از خروج این کاروان به سمت آمریکا منتشر شد، هزاران نفر از مردم هندوراس که در تمام طول جاده‌ای ایستاده‌اند، امیدوارند به درخواست آن‌ها برای پناهندگی رسیدگی شود. این خروج جدید مردم در حالی رخ داد که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید در جهت مقابله با پناهجویان کشور‌های هندوراس، مکزیک و گواتمالا را وادار کرد این پناهجویان را پناه دهند. گفته شده است بیش از ۲۰ هزار هندوراسی طی ۱۵ ماه اخیر در کاروان‌های مختلفی به سمت شمال حرکت کرده‌اند؛ بر اساس اطلاعاتی که دولت این کشور منتشر کرد بخش عمده‌ای از آن‌ها یا به کشور بازگشته‌اند یا به طور خشونت باری بازگردانده شده‌اند. در سال ۲۰۱۹ بر اساس آنچه دولت مکزیک تخمین زده است، چیزی در حدود ۸۰ هزار هندوراسی در این کشور حاضر شده‌اند تا درخواست پناهندگی خود را اعلام کنند. علاوه بر این ۳۰ هزار نفر دیگر نیز منتظر پاسخ آمریکا بودند که آیا آن‌ها را پذیرفته است یا خیر. در ۱۳ اکتبر سال ۲۰۱۸ نیز بیش از ۳ هزار هندوراسی به صورت غافلگیرانه‌ای از سرزمین خود به آمریکا خارج شدند. آمار‌ها نشان می‌دهد که از جمعیت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری که در هندوراس زندگی می‌کنند، ۶۰ درصد آن‌ها در فقر زندگی می‌کنند و ۳۷ درصد از آن‌ها در فقر شدید به سر می‌برند. وقوع کودتا‌های متعدد مورد حمایت واشنگتن، به قدرت رساندن دولت‌های دست نشانده آمریکا و فساد دستگاه ادارای در برخی از کشور‌های این منطقه باعث شده است تا وضعیت معیشتی مردم به شکل بسیار بدی پیش برود.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، یحیی گل محمدی خواهان جذب آنتونی استوکس به پرسپولیس شده است اما بندهای قرارداد او در فصل گذشته با تراکتور تبریز باعث شد تا سرخ‌ها همچنان با ترید در جذب او روبرو شوند. باشگاه پرسپولیس که می‌خواهد هرچه زودتر مهاجم جدید خارجی سرخ‌ها را به جمع شاگردان یحیی گل محمدی اضافه کند مهاجم دیگری را به یحیی گل محمدی معرفی کرد تا سرمربی سرخپوشان با دیدن فیلم بازی‌های او تصمیم گیری کند. تکلیف آمدن استوکس به پرسپولیس تا عصر فردا پنجشنبه مشخص می‌شود. در صورت عدم توافق بین آنها گل محمدی درباره جذب یک مهاجم دیگر از قاره آمریکا تصمیم نهایی را می‌گیرد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وی همچنین تصریح کرد که در حال حاضر تصمیمی برای نامزدی در انتخابات آتی بولیوی ندارد. مورالس رئیس جمهوری پیشین بولیوی که در آرژانتین به سر می‌برد، اعلام کرده در این انتخابات نامزد نخواهد شد اما نقش کلیدی در پپویش‌های انتخاباتی حزب‌اش ایفا خواهد کرد. آنیس همچنین گفت که فرآیند انتخابات در بولیوی آغاز شده و امیدواریم آمریکا به ما در این زمینه کمک کند. به دنبال استعفای مورالس، سناتور جنینه آنیس خود را رئیس جمهوری موقت بولیوی خواند و اعلام کرد در راستای برگزاری انتخابات جدید در سریعترین زمان ممکن گام برمی‌دارد. مورالس هشدار داده که میل گروهای راست‌گرا در بولیوی برای رسیدن به منافع شخصی سبب شده دولت موقت به سوی خصوصی‌سازی و فروش دارایی‌های این کشور به شرکت‌های خارجی حرکت کند.

ایبینی و اوساگوآنا؛ ستاره‌های خاموش نیجریه‌ای در تهران

4+
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل

حیواناتی عجیب که نمی‌دانید وجود دارند!

6+
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌ الملل خبرگزاری فارس، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا چهارشنبه شب به وقت تهران کاهش شمار نظامیان آمریکا در آفریقا برای تمرکز بر تهدیدهای روسیه و چین را تأیید کرد. این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز هفته گذشته از ناتو خواست تا در خاورمیانه ایفای نقش بیشتری داشته باشد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، ژنرال مارک میلی در ادامه گفت که «مارک اسپر» وزیر دفاع ایالات متحده هنوز در این زمینه تصمیمی نگرفته است. گفته می‌شود که آمریکا حدود هفت هزار نظامی در آفریقا دارد و علیه گروه‌های شبه نظامی چون الشباب در سومالی عملیات انجام می‌دهد. این در حالی است که روزنامه «نیویورک‌تایمز» نیز چندی قبل گزارش داد که وزارت دفاع آمریکا در حال بررسی طرح کاهش نیروهای خود در آفریقا و افزایش تمرکز بر روسیه و چین است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
قدرت در جهان مدرن با برتری تکنولوژیک همسان شده است و زیربنایی برای تعریف سایر مفاهیم به دست می‌دهد. قدرت نظامی و توانمندی‌های تکنولوژیک انحصاری در این جهان کارکردهای فرهنگی نیز دارد. انسانها را با توجه به دوری یا نزدیکی به این قدرت درجه بندی می‌کند. معامله‌ای که انسان غربی با ساکنان مناطق جدید کرد بن مایه اخلاقی مبتنی بر اعتقادی جزم به برتری نژادی داشت. سرنوشت جوامع گوناگونی که به انحای مختلف در ارتباط با انسان غربی قرار می‌گرفتند همانگونه که در ابتدا گفتیم دو شکل عمده داشت.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
قدرت در جهان مدرن با برتری تکنولوژیک همسان شده است و زیربنایی برای تعریف سایر مفاهیم به دست می‌دهد. انسانها را با توجه به دوری یا نزدیکی به این قدرت درجه بندی می‌کند. معامله‌ای که انسان غربی با ساکنان مناطق جدید کرد بن مایه اخلاقی مبتنی بر اعتقادی جزم به برتری نژادی داشت. مفاهیمی مانند انسان متمدن، جهان اول، جهان سوم، مرکز، پیرامون و … نیز به نوعی برخواسته از چنین بن مایه‌های اخلاقی و فکری است. سرنوشت جوامع گوناگونی که به انحای مختلف در ارتباط با انسان غربی قرار می‌گرفتند همانگونه که در ابتدا گفتیم دو شکل عمده داشت.
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
این شرکت بزرگترین شرکت صادرکننده ایالات متحده است. شرکت هواپیمایی بوئینگ بزرگ‌ترین صادرکننده کالا و خدمات هواپیمایی و در کل حوزه هوایی در قاره آمریکا و جهان است. سهام شرکت هواپیمایی بوئینگ در بزرگ‌ترین بازارهای بورس جهان در بالاترین حد ممکن معامله می‌شود. ۷۵ درصد هواپیماهای تجاری جهان نیز توسط شرکت بوئینگ تأمین می‌شوند. شرکت بوئینگ با ۲۲ هزار تأمین‌کننده جهانی قرارداد دارد، همچنین به عنوان بزرگ‌ترین پیمانکار سازمان فضایی آمریکا محسوب می‌شود.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، مشکلاتی که بوئینگ با آن‌ها روبرو شده است می‌تواند به فروپاشی اقتصاد آمریکا فراروید. این شرکت بزرگترین شرکت صادرکننده ایالات متحده است. شرکت هواپیمایی بوئینگ بزرگ‌ترین صادرکننده کالا و خدمات هواپیمایی و در کل حوزه هوایی در قاره آمریکا و جهان است. ۷۵ درصد هواپیماهای تجاری جهان نیز توسط شرکت بوئینگ تأمین می‌شوند. شرکت بوئینگ با ۲۲ هزار تأمین‌کننده جهانی قرارداد دارد، همچنین به عنوان بزرگ‌ترین پیمانکار سازمان فضایی آمریکا محسوب می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
۱۵ بازی و ۱۰ گل زده در وینگر راست. او در مجموع این سالها در ۱۹۳ بازی در لیگ‌های مختلف ۳۵ گل به ثمر رساند. آخرین گلی که برنی در یک دیدار رسمی زده به تاریخ یکشنبه ۵ خرداد سال جاری برمی گردد که در هفته سیزدهم لیگ کره جنوبی زد. *چرا ۵ ماه بازی نکرد؟! هر ۱۰ بازی یک پاس گل ولی باز هم نتوانسته حتی یک گل در رقابتهای آسیایی بزند!
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، چند روز پیش برترین‌های فوتبال قاره آفریقا مشخص شد که در پی آن برترین تیم و در متن آن برترین مهاجمان هم مشخص و اعلام شد. پیش از این هم برترین‌های اروپا را یوفا انتخاب کرده بود. همین مستندات کافی بود که رسانه‌ها نگاهی به برترین مهاجمان ۳ قاره اروپا، آفریقا و آمریکا نگاهی کلی کرده و آنها را با هم مقایسه کنند. ۳ خط حمله منتخب از نگاه ESP به شکل زیر است: در خط حمله تیم منتخب آفریقا صلاح، اوبامیانگ، مانه مشاهده می‌شود. در خط حمله تیم منتخب قاره اروپا رونالدو، ام‌باپه و لواندوفسکی در کنار هم حضور دارند. در خط آتش قاره آمریکا جنوبی مسی، آگوئرو و نیمار ترکیبی از دو مهاجم آرژانتینی و یک مهاجم برزیلی را مشاهده می‌کنید. البته در مجموع این ۹ مهاجم در بخش‌های مختلف رکورددار هستند.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون ووشو، جلسات کمیته فنی و کمیسیون درجات فنی فدراسیون جهانی ووشو در پکن برگزار شد و محمدرضا پورغلامی به‌ عنوان عضو کمیته فنی و کمیسیون درجات فنی در این جلسات حضور داشت. در جلسه کمیته فنی، چگونگی اجرای تقویم سال ۲۰۲۰ فدراسیون جهانی مورد بررسی قرار گرفت و برنامه ریزی‌های لازم انجام شد. مهمترین تصمیم این بود تا دوره‌های داوری بین‌المللی در پنج قاره به‌میزبانی پنج کشور برگزار شود. دوره داوری قاره آمریکا به میزبانی برزیل، قاره اقیانوسیه در استرالیا، قاره آفریقا در تونس و اروپا در یونان انجام می‌شود. در کمیسیون درجات فنی هم تصمیمات مختلفی اتخاذ شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
یک روز پس از سقوط هواپیمای ۷۳۷ اوکراین در تهران، ارزش سهام شرکت هواپیماسازی بوئینگ در وال استریت آمریکا بیش از ۴میلیارد دلار سقوط کرد تا دلیل برجسته‌سازی نقش موشک در سقوط از سوی رسانه‌های غربی آشکارتر شود. شرکت بوئینگ با ۲۲ هزار تأمین‌کننده جهانی قرارداد دارد، همچنین به عنوان بزرگ‌ترین پیمانکار سازمان فضایی آمریکا محسوب می‌شود. دو سقوط بوئینگ ۷۳۷ مکس‌ایت بزرگ‌ترین ضربه را به اعتبار و ارزش این شرکت زد و حالا اگر نقص فنی عامل اصلی سقوط بوئینگ ۷۳۷ باشد، بعید است دیگر بوئینگ بتواند سرپا بماند. کاهش چند میلیارد دلاری ارزش سهام آن می‌تواند با کاهش درآمد در بازار داخلی آمریکا بوئینگ را به مرز ورشکستگی برساند. بوئینگ؛ پیمانکار دفاعی آمریکانگاهی به گزارش رویترز نشان می‌دهد، ترامپ همواره متحدان آمریکا را برای خرید محصولات شرکت بوئینگ تحت فشار قرار داده است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اولین مرحله لیگ کاراته وان سری آ سال ۲۰۲۰ میلادی به میزبانی شهر سانتیاگو شیلی از امروز (جمعه) آغاز و در حال برگزاری است و در وزن منهای ۵۰ کیلوگرم «سارا بهمنیار» کاراته کای گیلانی تیم ملی ایران به دیدار رده‌بندی راه یافت. در این دور بهمنیار، آیچا سایا از مراکش را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داد. در دوره چهارم بهمنیار به میدان رقیب سر سخت اش سراب اوزچلیک ترکیه‌ای و دارنده ۶ طلا و یک نقره و ۲ برنز کاراته وان در سال ۲۰۱۹ و رنکینگ یک المپیک رفت که در این دیدار ستاره گیلانی کاراته نتیجه را با حساب ۶ بر ۲ به حریف قدرتمندش واگذار کرد. لازم به ذکر است که با راهیابی اوزچلیک ترک به فینال بهمنیار نیز راهی دیدار رده‌بندی شد و باید منتظر بماند تا با کاراته کای برنده دیدار چین و لهستان برای کسب مدال برنز این رقابت‌ها مبارزه کند و امتیازات این مسابقات لازم را برای حضور در المپیک توکیو کسب نماید. دیدارهای رده بندی و فینال این رقابت‌های سری آ روز یکشنبه برگزار خواهد شد.
فارسفارس2 هفته قبل
با قرعه‌کشی مسابقات فوتبال انتخابی المپیک در آمریکای شمالی و مرکزی، تیم‌های شرکت‌کننده حریفان خود را شناختند. به گزارش خبرگزاری فارس، قرعه‌کشی فوتبال انتخابی المپیک در آمریکای شمالی و مرکزی برگزار شد. براین اساس آمریکا با تیم‌های مکزیک، کاستاریکا و جمهوری دومینیکن به رقابت می‌پردازد. این مسابقات به میزبانی مکزیک روزهای ۲۰ مارس تا اول آوریل برگزار می‌شود. فیفا اعلام کرده در این زمان، باشگاه‌ها موظف هستند بازیکنان جوان خود را در اختیار تیم‌های ملی قرار دهند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
کشورهای قاره آمریکا حضور پررنگی در مقاصد برتر بازنشستگی دارند. به گزارش ایسنا، امسال نیز به مانند سال‌های گذشته برترین مقاصد برای بازنشستگی در جهان توسط بیزینس اینسایدر منتشر شد که در آن مناسب‌ترین کشورها برای گذراندن دوران بازنشستگی افراد بالای ۶۵ در جهان بر اساس معیارهای مختلفی نظیر: هزینه زندگی، هزینه درمان و شرایط اقتصادی منتشر شد که بر این اساس پرتغال موفق شد تا رتبه یکم را کسب کند. ۱۰ کشور برتر رتبه بندی امسال به شرح زیر هستند:۱- پرتغالشاخص مسکن: ۹۳شاخص مراقبت درمانی: ۹۸شاخص هزینه‌های زندگی: ۸۵امتیاز کلی: ۸۶۲- پاناماشاخص مسکن: ۸۸شاخص مراقبت درمانی: ۹۴شاخص هزینه‌های زندگی: ۸۹امتیاز کلی: ۸۵٫۸۳- کاستاریکاشاخص مسکن: ۸۵شاخص مراقبت درمانی: ۹۶شاخص هزینه‌های زندگی: ۸۲امتیاز کلی: ۸۵٫۳۴- مکزیکشاخص مسکن: ۹۱شاخص مراقبت درمانی: ۸۸شاخص هزینه‌های زندگی: ۸۶امتیاز کلی: ۸۳٫۸۵- کلمبیاشاخص مسکن: ۸۰شاخص مراقبت درمانی: ۸۰شاخص هزینه‌های زندگی: ۹۴امتیاز کلی: ۸۳٫۴۶- اکوادورشاخص مسکن: ۹۰شاخص مراقبت درمانی: ۸۴شاخص هزینه‌های زندگی: ۸۴امتیاز کلی: ۸۲۷- مالزیشاخص مسکن: ۸۵٫۹شاخص مراقبت درمانی: ۷۷شاخص هزینه‌های زندگی: ۹۳امتیاز کلی: ۸۱۸- اسپانیاشاخص مسکن: ۸۱شاخص مراقبت درمانی: ۷۲شاخص هزینه‌های زندگی: ۹۷امتیاز کلی: ۷۶٫۸۹- فرانسهشاخص مسکن: ۷۲شاخص مراقبت درمانی: ۶۸شاخص هزینه‌های زندگی: ۸۵امتیاز کلی: ۷۶٫۴۱۰- ویتنامشاخص مسکن: ۹۲شاخص مراقبت درمانی: ۷۷شاخص هزینه‌های زندگی: ۸۴امتیاز کلی: ۷۶لازم به ذکر است پیش‌تر موسسه «مرکر» برترین نظام‌های بازنشستگی را به ترتیب کشورهای زیر معرفی کرده بود:۱-هلند با ۸۰٫۳ امتیاز۲- دانمارک با ۸۰٫۲ امتیاز۳- فنلاند با ۷۴٫۵ امتیاز۴- استرالیا با ۷۲٫۶ امتیاز۵- سوئد با ۷۲٫۵ امتیاز۶- نروژ با ۷۱٫۵ امتیاز۷- سنگاپور با ۷۰٫۴ امتیاز۸- شیلی با ۶۹٫۳ امتیاز۹- نیوزلند با ۶۸٫۵ امتیاز۱۰- کانادا با ۶۸ امتیازانتهای پیام
ایرناایرنا2 هفته قبل
آمار کودکان کار در جهانبر اساس گزارش سازمان بین‌المللی کار در سال ۲۰۱۸ در سراسر جهان ۱۵۲ میلیون کودک میان ۵- ۱۷ سال قربانی پدیده کار کودک هستند. همچنین ۶۲٫۱ میلیون کودک کار در آسیا و اقیانوسیه، ۱۰٫۷ میلیون در قاره آمریکا، ۱٫۲ میلیون در کشورهای عربی و ۵٫۵ میلیون در اروپا و آسیای مرکزی زندگی می‌کنند. کار پرخطر و پراکندگی آن در میان کودکان کاردر میان ۱۵۲ میلیون کودکان کار نیمی از آن‌ها یعنی حدود ۷۳ میلیون در شرایطی خطرناک و نامناسب کار می‌کنند. پراکندگی جنسیتی کودکان کاردر میان ۱۵۲ میلیون کودک کار در دنیا ۸۸ میلیون را پسران و ۶۴ میلیون را دختران تشکیل می‌دهند. در جنوب و شرق آفریقا تعداد کودکان کار (پسر) برابر با ۲۷ درصد و کودکان کار دختر ۲۶ درصد و در آفریقای زیر صحرای بزرگ تعداد کودکان کار دختر و پسر با هم برابر و ۲۹ درصد است.

به انتهای لیست رسیدید