قاره آمریکا

قاره آمریکا

تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ صاحبان اصلی قاره آمریکا یکی از مللی هستند که هویت واقعی آنان برای جهانیان مخفی مانده است؛ تصویر موجود از بومیان آمریکایی بر اساس روایت‌ها و فیلم‌های ساختگی ساکنان جدید این قاره شکل گرفته‌ است. پایگاه علمی خبری «د نیشن» در گزارشی به رای دادگاه برای ساخت تلسکوپ فضایی در منطقه «موناکیا» جزیره هاوایی پرداخته‌ است؛ پس از مدت‌ها کشمکش بین بومیان جزیره و مقام‌های بین‌المللی رصدخانه نسبت به مکان ساخت تلسکوپ، دادگاه رای به ساخت این تسلکوپ داده‌ است. در دهه ۱۹۷۰ رسانه‌های آمریکایی در طرحی هماهنگ، تمام تلاش خود را به میدان آوردند تا زنان بومی آمریکایی به عنوان زنانی نااهل و فاسد معرفی شوند و تعصبات علیه بومیان را گسترش دهند. در نتیجه این فضاسازی رسانه‌ای، جامعه آمریکایی به‌شدت علیه زنان بومی آمریکایی تحریک شد؛ این تصویر منفی در نهایت باعث شد مردم تصور کنند این زنان بومی برای مادر شدن و تربیت کودکان مناسب نیستند! در ادامه این مبارزه پیدا و پنهان علیه بومیان آمریکا، دولت شروع به اجرای «طرح مخفی عقیم‌سازی زنان بومی» کرد؛ زمانی که این فرایند عقیم‌سازی آغاز شد، بسیاری از زنان بومی تصور می‌کردند که این یک روش مناسب برای حفظ سلامتی است و اصلا نمی‌دانستند با این کار در باروری خود دچار مشکل خواهند شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از توریسم آنلاین، منطقه کارائیب واقع در قاره آمریکا از ۷۰۰ جزیره بزرگ، کوچک، تپه دریایی و غار تشکیل شده است. اما تنها ۲ درصد این جزایر دارای سکنه هستند. بیشتر ساکنان جزایر کارائیب فرزندان برده‌های آفریقایی هستند که توسط قدرت‌های استعماری اروپایی به این جزایر آورده شدند تا روی مزارعشان کار کنند اما پس از پایان برده داری همچنان در جزیره ماندند. کارائیب دارای گونه‌های نادر گیاهی و جانوری است. ۹ درصد صخره‌های مرجانی جهان در دریای کارائیب قرار دارند. دریای کارائیب با میانگین عمق ۶ هزار و ۹۴۶ متر عمیق‌ترین دریای جهان است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
حمله پهپادها توسط گروه حوثی‌های یمن باعث آتش‌سوزی‌هایی شده است، ولی عربستان بزرگترین صادر کننده نفت جهان اعلام کرد اوضاع را تحت کنترل خود در آورده است. در اینجا به حقایقی از شرکت نفتی مرموز آرامکو می‌پردازیم که شامل جزئیاتی از مسائل مالی و عملیات‌های آن می‌شود. تولید نفتاین شرکت در سال گذشته ۱۰٫۳ میلیون بشکه نفت در روز تولید کرد و پایین‌ترین هزینه تولید نفت را در جهان معادل ۲٫۸ دلار در هر بشکه داشت. صادرات نفتتقریبا سه‌چهارم صادرات نفت آرامکو معادل ۵٫۲ میلیون بشکه در روز، به مشتریان آسیایی آن در سال گذشته صادر شد. پالایش نفتاین شرکت، نفت عربستان را تولید، پالایش و صادر می‌کند ولی پالایش نفت را در سراسر جهان انجام می‌دهد.
فارسفارس2 روز قبل
وزیر دفاع اروگوئه نسبت به وقوع درگیری مسلحانه در ونزوئلا و دخالت بیگانگان در امور داخلی این کشور هشدار داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر دفاع اروگوئه نسبت به شدت گرفتن اوضاع در منطقه و احتمال درگیری نظامی و دخالت برخی کشورهای حامی آمریکا در امور ونزوئلا هشدار داد. به نوشته خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» «خوزه بایاردی» وزیر دفاع اروگوئه روز جمعه در این زمینه اظهار داشت: «احتمال درگیری نظامی در ونزوئلا بالاست. به نوشته اسپوتنیک، وزیر دفاع اروگوئه وضعیت ونزوئلا را یک بحران سازمان یافته عنوان کرد، و اظهار داشت که مخالفان این کشور به طور جدی خواستار مداخله نظامی در ونزوئلا هستند. وزیر دفاع اروگوئه از دولت ونزوئلا و مخالفان خواست که راه‌های برون رفت حل بحران را جستجو کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش راشا تودی، طرح تریلیون دلاری «یک کمربند، یک جاده» چین تلاشی است برای احیای جاده ابریشم، یک جاده تجاری قدیمی که صدها سال در زمان امپراتوری روم، شرق را به غرب متصل می‌کرد. هدف اصلی طرح جاده ابریشم در قرن ۲۱ ایجاد ارتباط بیشتر در سرتاسر جهان برای ارتقای صلح از طریق تجارت و توسعه است. کشورهای آفریقایی هم علاقه مند به شرکت در طرح کمربند و جاده هستند چون به توسعه زیرساختی و سرمایه گذاری نیاز دارند. چرا چین به طرح یک کمربند یک جاده نیاز دارد؟ هدف این طرح تامین نیازهای داخلی چین به صورت استفاده موثرتر از ظرفیت مازاد آن در برخی صنایع خاص است. طبق گفته گائو، چین تمام منابع، همه ۳۱ استان، مناطق خودمختار و شهرداری‌های خود را آماده طرح کمربند و جاده کرده است.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
هدف اصلی طرح جاده ابریشم در قرن ۲۱ ایجاد ارتباط بیشتر در سرتاسر جهان برای ارتقای صلح از طریق تجارت و توسعه است. چرا چین عقیده دارد جهان به طرح یک کمربند یک جاده نیاز دارد؟ ویکتور گائو، مدیر انجمن ملی مطالعات بین الملل چین گفت طرح یک کمربند یک جاده در ابتدا به عنوان یک پروژه پیوستگی آغاز شد که شامل پیوستگی مالی و قدرت می‌شد. چرا چین به طرح یک کمربند یک جاده نیاز دارد؟ هدف این طرح تامین نیازهای داخلی چین به صورت استفاده موثرتر از ظرفیت مازاد آن در برخی صنایع خاص است. طبق گفته گائو، چین تمام منابع، همه ۳۱ استان، مناطق خودمختار و شهرداری‌های خود را آماده طرح کمربند و جاده کرده است. وی اشاره کرد چین دریافت کننده سرمایه گذاری‌های مستقیم خارجی هم هست.
ایسناایسنا2 روز قبل
یکی از شهروندان با اشاره به افزایش دو برابری قیمت لوازم التحریر در سال تحصیلی به خبرنگار ایسنا گفت: هنوز لوازم التحریر زیادی خریداری نکرده‌ام و خدا را شکر می‌کنم که از خرید لوازم التحریر پارسال مقداری استفاده نکرده باقی مانده است و تنها چند کالای مورد نیازم را خریدم. وی افزود: لوازم التحریر ایرانی و خارجی خریداری کرده‌ام اما کیفیت لوازم التحریر ایرانی ضعیف است. افزایش دو برابری قیمت لوازم التحریر‌فروشنده دیگری بیان کرد: قیمت لوازم التحریر نسبت به سال گذشته حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد افزایش یافته، یعنی به بیش از دو برابر رسیده است. در کهگیلویه و بویراحمد تولید لوازم التحریر نداریم «علی پویا» رئیس اتحادیه لوازم التحریر شهرستان بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: به طور کلی صنف لوازم التحریر در شهرستان بویراحمد حدود ۵۸ نفر، گچساران ۲۴ نفر، دهدشت ۲۸ نفر، چرام ۷ نفر، سوق ۸ نفر، دنا ۵ نفر، لوداب ۲ نفر، مارگون ۲ نفر و باشت ۶ نفر است. وی بیان کرد: یک‌سری از لوازم التحریر از جمله پاک کن باید مجوز بهداشت و سلامت داشته باشد و بعضی از لوازم التحریر دارای تصاویری هستند که با فرهنگ ما مغایرت دارند و یکسری از لوازم التحریر خارجی کیفیت ندارد، پس باید جلوی ورود آنها گرفته شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، به نقل از راشا تودی، طرح تریلیون دلاری «یک کمربند، یک جاده» چین تلاشی است برای احیای جاده ابریشم، یک جاده تجاری قدیمی که صدها سال در زمان امپراتوری روم، شرق را به غرب متصل می‌کرد. هدف اصلی طرح جاده ابریشم در قرن ۲۱ ایجاد ارتباط بیشتر در سرتاسر جهان برای ارتقای صلح از طریق تجارت و توسعه است. کشورهای آفریقایی هم علاقه مند به شرکت در طرح کمربند و جاده هستند چون به توسعه زیرساختی و سرمایه گذاری نیاز دارند. چرا چین به طرح یک کمربند یک جاده نیاز دارد؟ هدف این طرح تامین نیازهای داخلی چین به صورت استفاده موثرتر از ظرفیت مازاد آن در برخی صنایع خاص است. طبق گفته گائو، چین تمام منابع، همه ۳۱ استان، مناطق خودمختار و شهرداری‌های خود را آماده طرح کمربند و جاده کرده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، طرح تریلیون دلاری «یک کمربند، یک جاده» چین تلاشی است برای احیای جاده ابریشم، یک جاده تجاری قدیمی که صدها سال در زمان امپراتوری روم، شرق را به غرب متصل می‌کرد. هدف اصلی طرح جاده ابریشم در قرن ۲۱ ایجاد ارتباط بیشتر در سرتاسر جهان برای ارتقای صلح از طریق تجارت و توسعه است. کشورهای آفریقایی هم علاقه مند به شرکت در طرح کمربند و جاده هستند چون به توسعه زیرساختی و سرمایه گذاری نیاز دارند. چرا چین به طرح یک کمربند یک جاده نیاز دارد؟ هدف این طرح تامین نیازهای داخلی چین به صورت استفاده موثرتر از ظرفیت مازاد آن در برخی صنایع خاص است. طبق گفته گائو، چین تمام منابع، همه ۳۱ استان، مناطق خودمختار و شهرداری‌های خود را آماده طرح کمربند و جاده کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «جورج آرزا» می‎‎گوید که ونزوئلا آماده دفاع از خود در برابر هرگونه تجاوز خارجی است. «جورج آرزا» می‎‎گوید که ونزوئلا آماده دفاع از خود در برابر هرگونه تجاوز خارجی است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر خارجه ونزوئلا در پی تصمیم واشنگتن مبنی بر فعال‎سازی پیمان نظامی منطقه‌ای موسوم به «تیار»، تاکید کرد «ونزوئلا برای دفاع از خود آماده است.» ونزوئلا ساعاتی پس از این اظهارات پمپئو ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا در فعال سازی پیمان تیار، آن را «میراث شرم آور نواستعماری» خوانده بود. این بحران با حمایت آمریکا، کلمبیا و برخی از کشور‌های اروپایی از گوآیدو تشدید و منجر به چند کودتای نظامی ناکام علیه دولت قانونی این کشور شد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، با درگذشت محمد باجی قاید السبسی رئیس جمهور فقید تونس در ۲۵ ژوئیه سال جاری میلادی، هیئت عالی انتخابات این کشور ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۹ را روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تونس اعلام کرد. تونسی‌های مقیم خارج از این کشور صبح امروز پای صندوق‌های رای رفتند تا رئیس جمهور آینده کشورشان را انتخاب کنند. فاروق بوعسکر افزود: تمام امکانات مورد نیاز برای برگزاری انتخابات به مراکز رای گیری در خارج از کشور ارسال شده است و هیئت عالی انتخابات آمادگی لازم را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دارد. ۶ حوزه رای گیری در آلمان، در ناحیه یک فرانسه ۵۲ حوزه و در ناحیه دو این کشور ۶۴ حوزه رای گیری، ۷۸ حوزه رای گیری در ایتالیا، ۵۵ حوزه رای گیری در قاره آمریکا و بقیه کشورهای اروپایی و ۴۷ حوزه رای گیری در بقیه کشورهای جهان آماده اخذ رای از شهروندان تونسی هستند. رئیس هیئت عالی انتخابات تونس گفته است: انتخابات ریاست جمهوری به صورت شفاف برگزار خواهد شد و هزار و ۵۵۰ نفر بر آن نظارت خواهند داشت.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشبا درگذشت محمد باجی قاید السبسی رئیس جمهور تونس در ۲۵ ژوئیه سال جاری میلادی، هیئت عالی انتخابات این کشور ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۹ را روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تونس اعلام کرد. تونسی‌های مقیم خارج از این کشور صبح امروز پای صندوق‌های رای رفتند تا رئیس جمهور آینده کشورشان را انتخاب کنند. فاروق بوعسکر افزود: تمام امکانات مورد نیاز برای برگزاری انتخابات به مراکز رای گیری در خارج از کشور ارسال شده است و هیئت عالی انتخابات آمادگی لازم را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دارد. ۶ حوزه رای گیری در آلمان، در ناحیه یک فرانسه ۵۲ حوزه و در ناحیه دو این کشور ۶۴ حوزه رای گیری، ۷۸ حوزه رای گیری در ایتالیا، ۵۵ حوزه رای گیری در قاره آمریکا و بقیه کشورهای اروپایی و ۴۷ حوزه رای گیری در بقیه کشورهای جهان آماده اخذ رای از شهروندان تونسی هستند. رئیس هیئت عالی انتخابات تونس گفته است: انتخابات ریاست جمهوری به صورت شفاف برگزار خواهد شد و هزار و ۵۵۰ نفر بر آن نظارت خواهند داشت.
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صبح امروز جمعه همزمان با آغاز رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری در خارج، ۳۰۲ حوزه انتخاباتی برای اخذ رأی از ۳۸۶ هزار و ۵۳ واجد شرایط رأ‌ی‌دهی در ۴۹ کشور جهان، کار رأی‌گیری را آغاز کردند. «فاروق بوعسکر» عضو کمیته انتخابات تونس در این باره در مصاحبه با وبگاه «العربی‌الجدید» گفت که تونسی‌های مقیم خارج طی روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ سپتامبر (جمعه، شنبه و یکشنبه) به پای صندوق‌های رأی می‌روند و قرار است رأی‌گیری در داخل تونس نیز روز ۱۵ سپتامبر (یکشنبه) آغاز شود. وی افزود که رأی‌گیری در ۴۹ کشور انجام خواهد شد. مهم‌ترین نامزدها یوسف الشاهد نخست‌وزیر مستعفی، المنصف المرزوقی رئیس جمهور سابق، عبدالکریم الزبیدی وزیر دفاع و عبدالفتاح مورو از سرشناس‌ترین نامزدان انتخابات ۲۰۱۹ هستند. اولین انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در تونس، در نوامبر سال ۱۹۵۹ برگزار شده و تا سال ۱۹۷۴ حبیب بورقیبه تنها نامزد آن بوده است.
انتخابانتخاب3 روز قبل
ماریا زاخارووا روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی در محل وزارت امور خارجه روسیه گفت: روسیه از طریق اینترپل از آمریکا خواستار ارائه اطلاعات در مورد محل اختفای اسمولنکوف شده است. وی افزود: تبعه روسیه به همراه خانواده خود در یک کشور دیگر ناپدید شده است و در این مورد در روسیه پرونده جنایی تشکیل داده‌ایم. جنجال جاسوسی اسمولنکوف علیه ترامپ هدف گیری شده استزاخارووا در همین حال خاطرنشان کرد که جنجال جاسوسی اسمولنکوف علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا هدف گیری شده است. سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: آمریکا با حملات هوایی نمی‌تواند مساله تروریسم را در منطقه ادلب سوریه حل کندآمریکا نمی‌تواند با تحریم روسیه در مساله ونزوئلا مسکو را بترساندسخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بخش دیگری گفت: تحریم آمریکا بخاطر تجارت با ونزوئلا نمونه رقابت غیرمنصفانه است. استقبال روسیه از مذاکرات طالبان و آمریکاسخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در ادامه سخنان خود از آمریکا و طالبان خواست مذاکرات را هرچه سریعتر ازسر بگیرند.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «خورخه آریزا» وزیر خارجه ونزوئلا به اقدام آمریکا در فعال کردن پیمان نظامی کشورهای قاره آمریکا واکنش نشان داد. آریزا در این ارتباط گفت: فعال کردن پیمان نظامی کشورهای آمریکایی «میراث شرم آور استعمارگری نو در آمریکای لاتین» است. وزیر خارجه ونزوئلا همچنین فعال کردن پیمان نظامی کشورهای آمریکایی موسوم به تیار را مربوط به دوران جنگ سرد عنوان کرد که «به دلایل ایدئولوژیکی برای مشروعیت بخشیدن به مداخله نظامی در آمریکای لاتین» نگارش و تهیه شده بود. پیمان نظامی کشورهای آمریکایی یا تیار به توافقنامه دفاع نظامی دوجانبه اشاره دارد که زمینه را برای مداخله خارجی فراهم می‌کند. با این حال «کارلوس تروجیلو» نماینده آمریکا در سازمان کشورهای آمریکایی تاکید کرده که تیار با هدف استفاده از نیروی نظامی فعال نشده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «جورج آرزا» وزیر خارجه ونزوئلا گفت مدارک و شواهد تجاوزات کلمبیا به ونزوئلا را به سازمان ملل ارسال می‌کند. «جورج آرزا» وزیر خارجه ونزوئلا گفت مدارک و شواهد تجاوزات کلمبیا به ونزوئلا را به سازمان ملل ارسال می‌کند. به گزارش اسپوتنیک، جورج آرزا اظهار داشت «کاراکاس» نامه‌ای را به پیوست مدارکی دال بر تجاوز کلمبیا به ونزوئلا را به سازمان ملل ارسال خواهد کرد. آرزا در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "ما اطلاعات غیر قابل انکار و نه مانند کلمبیا گمانه زنی‌های پوچ را به سازمان ملل ارسال خواهیم کرد. از سوی دیگر اسکای نیوز از قصد واشنگتن برای فعال کردن پیمان منطقه‌ای مربوط به همکاری‌های نظامی علیه ونزوئلا خبر داد.
انتخابانتخاب4 روز قبل
واشنگتن در ادامه تلاش‌های خود برای خلع «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا و در حمایت از مخالفان ونزوئلا، به یک پیمان دفاعی دوجانبه مربوط به دوران جنگ سرد استناد کرد، به امید آنکه زمینه برای مداخله نظامی واشنگتن در این کشور آمریکای لاتین فراهم شود. تیار، یک توافقنامه دفاع نظامی دوجانبه است که زمینه را برای مداخله خارجی فراهم می‌کند و بر روی ادعاهای پیشین دولت ترامپ مبنی بر عدم تمایل آمریکا برای مداخله نظامی در ونزوئلا خط بطلان می‌کشد. خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» نیز گزارش کرد، پامپئو با صدور بیانیه‌ای در خصوص این پیمان گفت: «آمریکا در استناد به پیمان مساعدت دوجانبه کشورهای آمریکایی (TIAR)، به دولت موقت ونزوئلا و ۱۰ کشور دیگر می‌پیوندد». علیرغم اقدامات آمریکا و برخی از همپیمانان این کشور در به رسمیت شناختن گوایدو بعنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا، کشورهایی همچون چین، روسیه، ترکیه و ایران و شمار دیگری از کشورها، همچنان مادورو را بعنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند. مادورو، گوایدو را بعنوان دست‌نشانده آمریکا می‌داند و واشنگتن را به سازماندهی کودتای نافرجام ونزوئلا و تأمین مالی مخالفان دولت این کشور متهم می‌کند.
وانانیوزوانانیوز4 روز قبل
وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور قصد دارد تا معاهده منطقه‌ای همکاری نظامی را علیه جریان‌های «جنگ طلبانه» دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا عملیاتی کند. به گزارش وانانیوز، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد: آمریکا درخواست کرده یک معاهده‌ منطقه‌ای برای همکاری نظامی میان ۱۰ کشور دیگر قاره آمریکا در پاسخ به مواضع «جنگ طلبانه» دولت ونزوئلا تشکیل شود. وزیر امور خارجه آمریکا با فعال کردن «معاهده بین‌المللی کمک متقابل» بیان کرد: تحرکات جنگ طلبانه اخیر نیروهای ارتش ونزوئلا که در مرز این کشور با کلمبیا مستقر شده‌اند و همچنین حضور گروه‌های مسلح غیرقانونی و سازمان‌های تروریستی در خاک ونزوئلا نشان می‌دهند که نیکولاس مادورو نه تنها یک خطر برای مردم کشورش است بلکه اقداماتش صلح و امنیت همسایگان ونزوئلا را نیز تهدید می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
در میان آثار بسیار قدیمی و با ارزش استان کرمان، ارگ با شکوه و با صلابتی در میان کویر سربرافراشته است. این بنا که از خشت ساخته شده، در جنوب غربی شهر راین کنونی قرار گرفته و تا حدودی به ارگ تاریخی بم شبیه است. ارگ راین با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بشمار می‌آید و هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.
ایسناایسنا4 روز قبل
وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور قصد دارد تا معاهده منطقه‌ای همکاری نظامی را علیه جریان‌های «جنگ طلبانه» دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا عملیاتی کند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد: آمریکا درخواست کرده یک معاهده‌ منطقه‌ای برای همکاری نظامی میان ۱۰ کشور دیگر قاره آمریکا در پاسخ به مواضع «جنگ طلبانه» دولت ونزوئلا تشکیل شود. وزیر امور خارجه آمریکا با فعال کردن «معاهده بین‌المللی کمک متقابل» بیان کرد: تحرکات جنگ طلبانه اخیر نیروهای ارتش ونزوئلا که در مرز این کشور با کلمبیا مستقر شده‌اند و همچنین حضور گروه‌های مسلح غیرقانونی و سازمان‌های تروریستی در خاک ونزوئلا نشان می‌دهند که نیکولاس مادورو نه تنها یک خطر برای مردم کشورش است بلکه اقداماتش صلح و امنیت همسایگان ونزوئلا را نیز تهدید می‌کند. انتهای پیام
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا با استناد به پیمان مساعدت متقابل میان کشورهای قاره آمریکا- موسوم به تیار (TIAR) - خواستار هماهنگی بیشتر و تشدید فشارها بر دولت «نیکولاس مادورو» در ونزوئلا شد. وی با ادعای اینکه اقدامات دولت نیکولاس مادورو تهدیدی علیه منافع مردم ونزوئلا و همچنین علیه صلح و امنیت همسایگان این کشور است، مدعی شد: «ما مشتاقانه خواهان افزایش گفتگوهای سطح بالا با دولتهای عضو پیمان مساعدت متقابل میان کشورهای قاره آمریکا هستیم تا بطور دسته جمعی و با درنظر گرفتن گزینه‌های اقتصادی و سیاسی چندجانبه، به حل و فصل بحران کنونی در کشور ونزوئلا پرداخته و مانع از سرایت آن به ورای مرزهای این کشور شویم».
تابناکتابناک5 روز قبل
برج آزادی مرکز تجارت جهانی، بلندترین برج آمریکا: برج آزادی یا برج شمارۀ ۱ مرکز تجارت جهانی (Freedom Tower) یا (One World Trade Center) بلندترین برج آمریکا و بلندترین برج نیم کره غربی زمین میباشد که پس از تخریب برجهای دو قلوی مرکز تجارت جهانی (۱۰۱ طبقه) در تاریخ ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بهمراه ۶ برج بلند دیگر، طراحی و بعنوان پروژه جدید مرکز تجارت جهانی در نیویورک ساخته شد. مفهوم مرکز تجارت جهانی مفهومی است فراتر از یک ساختمان، یک حرکت یا یک سازمان، بلکه همراه کننده تجارت و سازمانهای دولتی و خصوصی دخیل در تجارت جهانی است. مرکز تجارت جهانی بعنوان یک مرکز تجاری مدرن (Business Center) خدمات موجود بخش خصوصی و دولتی فعال در امر تولید و تجارت را تکمیل و حمایت میکند. یک مرکز تجارت جهانی دارای امکانات استانداردی به این شرح میباشد: برج یا برجهانی تجارت جهانی – مرکز بزرگ نمایشگاهی – مرکز همایشها شامل سالنهای کوچک تا چند هزار نفره - مرکز آموزش – مرکز داوری – هتلهای ۵ و ۶ ستاره – باشگاه تجارت جهانی شامل تمامی امکانات رفاهی و …. مراکز تجارت جهانی در هر یک از مراکز شهری مهم جهان قابل ایجاد میباشند. حمله تروریستی به برجهای دوقلوی مرکز تجارت جهانی، منافع چه کسانی را تأمین کرد؟ حمله به برجهای دوقلوی مرکز تجارت جهانی، اولین حملۀ تروریستی در دنیا نبوده و قطعا آخرین حملۀ تروریستی بزرگ نیز در جهان نخواهد بود!!
ایسناایسنا5 روز قبل
طبق جدیدترین گزارش منتشر شده در سایت رسمی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، گردشگری بین‌المللی در فاصله ماه ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۱۹، نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته از افزایش ۴ درصدی برخوردار بوده است. مقاصد مختلف در سراسر جهان در فاصله زمانی ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۱۹، آمار ۶۷۱ میلیون ورودی گردشگران خارجی را به ثبت رساده‌اند. آسیای جنوبی و شمال شرقی آسیا با ۷ درصد افزایش ورودی گردشگران خارجی، بزرگ‌ترین سهم افزایش گردشگری بین‌المللی در منطقه آسیا و اقیانوسیه را به خود اختصاص داده‌اند. آمریکای شمالی و ‌آمریکای مرکزی نیز به ترتیب از ۲ و ۱ درصد افزایش آمار ورودی گردشگران بین‌المللی در نیم سال اول سال ۲۰۱۹ برخوردار بوده‌اند. اطلاعات ارائه شده از افزایش کلی ۳ درصدی ورودی گردشگران خارجی در قاره آفریقا خبر می‌دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
تیم ملی فوتبال آرژانتین در یک بازی دوستانه برابر مکزیک جشنواره گل به راه انداخت اما برزیل مغلوب پرو شد. اعتمادآنلاین|‌ در آخرین روز فیفا دی بامداد چهارشنبه بازی‌های دوستانه در قاره آمریکا برگزار شد که پیروزی پر گل آرژانتین برابر مکزیک، توقف کلمبیا مقابل ونزوئلا و شکست برزیل از مهم‌ترین اتفاق‌ها بود. مهاجم اینتر در دقیقه ۱۷ گل نخست را به ثمر رساند و پنج دقیقه بعد دبل کرد. آلبی سلسته پس از ۲۴ سال در یک نیمه چهار گل به ثمر رساند. تک گل بازی را لوییس آبرام در دقیقه ۸۴ به ثمر رساند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
برج آزادی مرکز تجارت جهانی، بلندترین برج آمریکا: برج آزادی یا برج شمارۀ ۱ مرکز تجارت جهانی (Freedom Tower) یا (One World Trade Center) بلندترین برج آمریکا و بلندترین برج نیم کره غربی زمین میباشد که پس از تخریب برجهای دو قلوی مرکز تجارت جهانی (۱۰۱ طبقه) در تاریخ ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بهمراه ۶ برج بلند دیگر، طراحی و بعنوان پروژه جدید مرکز تجارت جهانی در نیویورک ساخته شد. مفهوم مرکز تجارت جهانی مفهومی است فراتر از یک ساختمان، یک حرکت یا یک سازمان، بلکه همراه کننده تجارت و سازمانهای دولتی و خصوصی دخیل در تجارت جهانی است. مرکز تجارت جهانی بعنوان یک مرکز تجاری مدرن (Business Center) خدمات موجود بخش خصوصی و دولتی فعال در امر تولید و تجارت را تکمیل و حمایت میکند. یک مرکز تجارت جهانی دارای امکانات استانداردی به این شرح میباشد: برج یا برجهانی تجارت جهانی – مرکز بزرگ نمایشگاهی – مرکز همایشها شامل سالنهای کوچک تا چند هزار نفره - مرکز آموزش – مرکز داوری – هتلهای ۵ و ۶ ستاره – باشگاه تجارت جهانی شامل تمامی امکانات رفاهی و …. مراکز تجارت جهانی در هر یک از مراکز شهری مهم جهان قابل ایجاد میباشند. حمله تروریستی به برجهای دوقلوی مرکز تجارت جهانی، منافع چه کسانی را تأمین کرد؟ حمله به برجهای دوقلوی مرکز تجارت جهانی، اولین حملۀ تروریستی در دنیا نبوده و قطعا آخرین حملۀ تروریستی بزرگ نیز در جهان نخواهد بود!!

اقیانوس‌های جهان کجا به هم می‌رسند؟

4+
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 روز قبل
براساس نمودار ارائه‌شده در خبرگزاری مهر از گزارش سازمان جهانی گردشگری، چینی‌ها با ۳/ ۲۷۷میلیارد دلار هزینه، ولخرج‌ترین توریست‌های دنیا و بعد از آن آمریکا با اختلاف زیاد با ۲/ ۱۴۴ میلیارد دلار در رده دوم و آلمان ۲/ ۹۴میلیارد دلار، انگلیس با ۸/ ۷۵ میلیارد دلار، فرانسه با ۹/ ۴۷میلیارد دلار، استرالیا با۸/ ۳۶ میلیارد دلار، روسیه با ۵/ ۳۴میلیارد دلار، کانادا با ۳/ ۳۳ میلیارد دلار، کره‌جنوبی ۳۲میلیارد دلار و ایتالیا با ۱/ ۳۰میلیارد دلار جزو ۱۰کشور ولخرج دنیا هستند. در قاره آسیا و اقیانوسیه، جنوب شرقی آسیا با ۸ درصد رشد بیشترین ورودی، شمال شرقی آسیا با ۶ درصد رشد، جنوب آسیا با ۵ درصد رشد و اقیانوسیه با ۳ درصد رشد کمترین ورودی را داشته است. در قاره آمریکا، آمریکای شمالی با رشد ۵درصدی در رتبه اول قرار دارد آمریکای جنوبی با یک درصد رشد و کارائیب و آمریکای مرکزی با رشد منفی ۲ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند. شمال آفریقا رشدی ۱۰ درصدی و جنوب صحرای آفریقا ۵ درصد رشد داشته و خاورمیانه با ۴ درصد رشد مقصد سفر گردشگران جهان بوده است. براساس این آمار، گردشگران علاقه‌مند به سفر در قاره خود هستند و از هر ۵ گردشگر ۴ نفر در قاره خود سفر کرده‌اند.
تابناکتابناک6 روز قبل
میزان مشاغل ایجاد شده در ماه اوت در کانادا بسیار بیشتر از پیش بینی‌ها بود. به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، اقتصاد کانادا در ماه اوت ۸۱ هزار و ۱۰۰ فرصت شغلی ایجاد کرد که بسیار بیشتر از ۱۵ هزار فرصت شغلی پیش بینی شده بوده است. بیشترین مشاغل ایجاد شده طی این مدت مربوط به مشاغل مربوط به حوزه املاک با ۲۲ هزار شغل، خدمات آموزشی با ۲۱ هزار فرصت شغلی و خدمات فنی با ۱۷ هزار فرصت شغلی بوده است. از سوی دیگر شمار فرصت‌های شغلی در بخش ساختمان ۲۲ هزار عدد کاهش داشته است. طی این مدت نرخ مشارکت در بازار کار با ۰٫۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۶۵٫۸ درصدافزایش یافته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
اعتمادآنلاین| اقتصاد کانادا در ماه اوت ۸۱ هزار و ۱۰۰ فرصت شغلی ایجاد کرد که بسیار بیشتر از ۱۵ هزار فرصت شغلی پیش بینی شده بوده است. متوسط نرخ بیکاری در کانادا طی بازه زمانی ۱۹۶۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۷٫۶۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۸۲ با ۱۳٫۱ درصد و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز مربوط به ژوئن ۱۹۶۶ با ۲٫۹ درصد بوده است. بیشترین مشاغل ایجاد شده طی این مدت مربوط به مشاغل مربوط به حوزه املاک با ۲۲ هزار شغل، خدمات آموزشی با ۲۱ هزار فرصت شغلی و خدمات فنی با ۱۷ هزار فرصت شغلی بوده است. از سوی دیگر شمار فرصت‌های شغلی در بخش ساختمان ۲۲ هزار عدد کاهش داشته است. طی این مدت نرخ مشارکت در بازار کار با ۰٫۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۶۵٫۸ درصدافزایش یافته است.

به انتهای لیست رسیدید