اخبار قاسم سلیمانی - آخرین و مهم ترین اخبار قاسم سلیمانی از خبرگزاری‌های ایران | خبری
قاسم سلیمانی

اخبار « سردار قاسم سلیمانی »

مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران از سفر وزیر دادگستری به استان خبر داد و گفت: روز دوشنبه ۳۱ تیرماه سید علی رضا آوایی وزیر دادگستری در یک سفر دو روزه در ایلام حضور می‌یابد. وی ادامه داد: وزیر دادگستری به عنوان وزیر معین در مناطق سیل زده استان در بدو ورود به ایلام از مناطق سیل زده استان بازدید به عمل خواهد آورد. سلیمانی دشتکی از دیگر برنامه‌های وزیر دادگستری در استان گفت و تصریح کرد: حضور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران و قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان، جلسه کنوانسیون کودک و حضور در نشست تنظیم بازار و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از دیگر برنامه‌های وزیر دادگستری در سفر دو روزه به استان ایلام است. وی در ادامه گفت: در این سفر ضمن بازدید وزیر از مناطق سیل زده استان و بررسی مسائل و مشکلات آسیب دیدگان در جریان روند بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان قرار می‌گیرند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سردار شعبان نصیری که از یادگاران هشت سال دفاع مقدس بود، سابقه حضور طولانی در جبهه مقاومت را نیز داشت. چرا نام «برایم حافظ بگیر» را انتخاب کردید؟ پیشنهاد خودتان بود؟ شهید حاج شعبان نصیری به اشعار حافظ علاقه‌مند بود. حاج شعبان نصیری با آغاز درگیری‌های سوریه و عراق راهی دمشق، حلب، کربلا و سامرا شد. به قول حاج شعبان: «آدم‎ها همانطوری که زندگی می‎کنند می‎میرند، درست مثل دقایقی که شهید زندگی کرد و شهید مرد.» درست مثل خودش! ما هم می‌توانیم شهید شویم، اگر بخوانیم حاج شعبان را … بفهمیم حاج شعبان را …همانطور که پیشتر گفتید شهید تأثیر زیادی در زندگی شما و شناخت صحیح مسیر زندگی‌تان داشت.
مهرمهر7 ساعت قبل
البته این اقدام اینستاگرام برای اولین بار هم رخ نداد و حداقل در حافظه ایرانیان مسدود شدن صفحه امام خمینی (ره) و سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان نیز به یادمانده است. حتی در مورد بسته شدن صفجه سردار سلیمانی هم برخی خبرگزاری‌ها گزارش کردند ۵ بار دیگر چنین رفتاری تکرار شده است. البته این رفتار اینستاگرام مشمول برخی شخصیت‌های موثر سیاسی داخلی شد و مجدد در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفت. یورش اخیر اینستاگرام به صفحات ما و قلع و قمع مطالب، یک پیام بزرگ فراتر از مسئله آزادی بیان و استانداردهای دوگانه و مانند اینها دارد. در غرب آزادی بیان هست، اما ابزار بیان کاملا تحت کنترل است.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در نشست ستاد هماهنگی اربعین ایلام اظهار داشت: با توجه به حذف ویزا و تسهیل در تردد زوار پیش بینی می‌شود نسبت به سال گذشته اربعین باشکوه‌تری داشته باشیم. وی ادامه داد: در نظر داریم به خاطر رفع معضل ترافیک در ایام اربعین پایانه برکت را از پل زائر جدا کنیم. وی افزود: همچنین برای رفاه حال زوار در نظر داریم برای بیش از ۱۱هزار نفر سایبان و ۶۰۰سرویس بهداشتی همراه با حمام احداث نماییم. استاندار ایلام با اشاره اهتمام جدی در پروژه‌های مسیر اربعین خاطر نشان کرد: اولویت اصلی پروژه‌های عمرانی استان بر تکمیل پروژه‌های اربعین تمرکز یافته است. وی ادامه داد: در این راستا پیگیر پرداخت مطالبات پیمانکاران این پروژه‌ها هستیم که خوشبختانه در نشست هیئت عالی رتبه اقتصادی به استان مقرر گردید ۳۰میلیارد تومان به پروژه جاده ایلام به مهران اختصاص یابد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
********* مسیح مهاجری: مقامات نظامی ایران زیادی حرف می‌زنند! هرگاه اظهارنظر و یا اقدامات اقتدارآفرین نیروهای نظامی ایران، آمریکا و شرکایش را نقره داغ می‌کند، رسانه‌های اصلاح طلب به تخریب فرماندهان و نیروهای نظامی ایران اقدام می‌کنند! اما گویا فعالان اصلاح طلب از این اینگونه اقدامات اقتدارآفرین، ناراحت هستند! این روزنامه اصلاح طلب اذعان کرده است که مردم کارنامه دولت روحانی را به پای اصلاحات می‌نویسد؛ اما در ادامه مدعی شده است که فعالین اصلاحات باید این مسئله را انکار کنند. طیف اصلاح طلب با در اختیار داشتن اکثریت مطلق کابینه، مسبب اصلی وضع موجود است، اما با بی اخلاقی از پاسخگویی طفره می‌رود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران از افزایش تردد زوار در اربعین امسال خبر داد و گفت: با توجه به حذف ویزا و تسهیل در تردد زوار پیش بینی می‌شود نسبت به سال گذشته اربعین باشکوه‌تری داشته باشیم. وی ادامه داد: در نظر داریم به خاطر رفع معضل ترافیک در ایام اربعین پایانه برکت را از پل زائر جدا کنیم. وی افزود: همچنین برای رفاه حال زوار در نظر داریم برای بیش از ۱۱ هزار نفر سایبان و ۶۰۰ سرویس بهداشتی همراه با حمام احداث کنیم. استاندار ایلام با اشاره اهتمام جدی در پروژه‌های مسیر اربعین، تصریح کرد: اولویت اصلی پروژه‌های عمرانی استان بر تکمیل پروژه‌های اربعین تمرکز یافته است. وی ادامه داد: در این راستا پیگیر پرداخت مطالبات پیمانکاران این پروژه‌ها هستیم که خوشبختانه در نشست هیئت عالی رتبه اقتصادی به استان مقرر گردید ۳۰ میلیارد تومان به پروژه جاده ایلام به مهران اختصاص یابد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
وزیر امورخارجه تاکید کرد: سقوط پهپاد ایرانی در حال بررسی است. ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هم ادعای رئیس‌جمهور آمریکا درخصوص سرنگونی پهپاد ایرانی را تکذیب و اعلام کرد تمام پهپادهای ما به سلامت به پایگاه بازگشته‌اند. یک منبع در کاخ سفید نیز در گفت‌وگو با شبکه خبری الحدث عربستان مدعی شد که آمریکا به‌زودی ویدئوی سرنگونی پهپاد ایرانی را منتشر خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، این مقام آمریکایی افزود که واشنگتن دلایل آشکاری در سرنگونی پهپاد ایرانی در تنگه هرمز در اختیار دارد. ریابکوف در واکنش به ادعای آمریکا در مورد سرنگون کردن هواپیمای ایرانی افزود: اوضاع نه‌تنها در آستانه انفجار قرار دارد، بلکه با خطر بروز درگیری روبه‌رو هستیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) باحضور در استان خوزستان از مناطق زلزله زده مسجدسلیمان بازدید و از نزدیک با مردم این مناطق دیدار کرد. مخبر در گفتگو با مردم آسیب دیده مناطق «پشت کوه و نمره‌یک» مسجدسلیمان اعلام کرد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام همانند حوادث گذشته درکنار مردم خواهد بود. وی در جمع مردم وعده داد بزودی ستاد اجرایی فرمان امام ۲۰۰۰ بسته لوازم ضروری خانگی شامل ۱۲هزار قلم کالا را بین مردم این مناطق توزیع خواهد کرد. مخبر همچنان از اجرای ۱۰۰۰ طرح اشتغال خرد و توزیع ۳۰۰۰ بسته لوازم التحریر در این منطقه خبر داد و افزود: مجموع بودجه در نظر گرفته شده توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام برای مناطق زلزله زده مسجدسلیمان ۱۱۰ میلیارد تومان خواهد بود. در پایان این دیدار مقرر شد این کمک اهدایی در قالب ۲۰۰ بسته لوازم خانگی ایرانی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) طی هفته‌های آینده در مناطق سیل‌زده توزیع شود.
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
باشگاه خبرنگاران جوان: صفحه مجازی سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار پستی نسبت به ادعای شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهورآمریکا درباره ساقط کردن پهپاد ایران واکنش نشان داد. در متن کامل این پست آمده است: «ترامپ فکرش مشغول چیز‌های دیگری هست …امروز دلیل اساسی شکست‌های آمریکا در منطقه‌ی ما، نداشتن یک رهبری حکیمانه است. دلیل اصلی آن، حاکم بودن رهبران جاهل است.» گفتنی است؛ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته ادعای جدیدی کرد که با واکنش‌های تمسخرآمیز مقامات کشور و رسانه‌ها همراه شد. رئیس جمهور آمریکا مدعی شد: «کشتی جنگی یو. اس باکسر (USS Boxer) آمریکا، یک پهپاد ایرانی را که به فاصله هزار یاردی (۹۱۵ متری) این کشتی در حال عبور از تنگه هرمز آمده بود، منهدم کرد.»
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، صفحه توییتر منتسب به سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران، در واکنش به ادعای ترامپ درباره ساقط کردن پهپاد ایرانی نوشت:
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
محمدجواد کریمی قدوسی، سعید قاسمی، محمود نبویان، علیرضا پناهیان، حسن رحیم‌پور ازغدی، حسن عباسی و علی‌اکبر رائفی‌پور، هفت نفر از فعال‌ترین مخالفان دولت روحانی بوده‌اند. سعید قاسمی و لمپنیسم به افراطی‌ترین شکل ممکن! شاید از پرسروصداترین تندروهای مخالف روحانی، سعید قاسمی باشد. اگر کریمی قدوسی ادعاهای بی‌اساس و امنیتی مطرح می‌کند، ماجرا درباره سعید قاسمی یک وجه دیگر هم دارد، لمپنیسم به افراطی‌ترین شکل آن. اما از دیگر اظهارات جنجالی سعید قاسمی چند مورد زیر قابل ملاحظه است: • روحانی قطعا جهنمی است … می‌گویند مذاکره برد-برد!
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، محمد جواد ظریف در جمع خبرنگاران و سردبیران رسانه‌های آمریکایی تصریح کرد: سردار سلیمانی نقش بزرگی در مبارزه با تروریسم داشته است. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، نقش سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران را در تامین امنیت منطقه ستود و گفت: منطقه و جهان به ایشان بدهکار است.
الفالف2 روز قبل
وزیر خارجه ایران در نشست خبرنگاران و سردبیران رسانه‌های آمریکایی با تمجید از نقش سردار سلیمانی در نبرد با تروریسم در منطقه تاکید کرد که منطقه و جهان به خاطر امنیت کنونی مدیون وی است. گروه سیاسی الف، ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۵:۵۱ ۳۹۸۰۴۲۸۰۱۰به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در جمع خبرنگاران و سردبیران رسانه‌های آمریکایی نقش سردار سلیمانی در نبرد با تروریسم در منطقه را بسیار حائز اهمیت دانست. وی با اشاره به نقش فرمانده سپاه قدس در شکست تروریست‌های داعش و بازگرداندن امنیت و آرامش به منطقه تاکید کرد که منطقه و جهان به خاطر این کار به وی بدهکار است. این در حالی است که دولت آمریکا از ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» قرار داده و در ادعایی مضحک این نیروی نظامی را عامل مهم بی‌ثباتی در منطقه می‌داند. گفتنی است آمریکا از سال ۱۳۸۹ تاکنون فرماندهان مشهوری، چون قاسم سلیمانی، محمدعلی جعفری و محمدرضا نقدی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: تحریم‌ها می‌تواند برای ما فرصت باشد که بتوانیم به لطف خداوند بودجه کشور را از نفت رهایی و به‌عنوان پشتوانه اصلی برنامه‌ریزی‌های زیربنایی کشور قرار دهیم. وی اظهار کرد: ما کشورهای زیادی داریم که از نفت بهره‌ای نبرده‌اند اما صادرکننده صدها ماده دیگر با تراز مالی هنگفت هستند و مدیریت کشور ما باید بر این اساس باشد که کسی بخش‌های زمین‌مانده بالقوه را به فعلیت برساند. سردار سلیمانی بیان کرد: تحریم‌ها می‌تواند برای ما فرصت باشد که بتوانیم به لطف خداوند بودجه کشور را از نفت رهایی و به‌عنوان پشتوانه اصلی برنامه‌ریزی‌های زیربنایی کشور قرار دهیم، ما تا وقتی که ثروت‌های عظیمی که در این مرزوبوم به ودیعه گذاشته شده را نتوانیم احیاء کنیم مشکلاتی خواهیم داشت. فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بیان کرد: مردم این منطقه نیازمند آموزش هستند و باید به‌نوعی مشارکت داده شوند که با همکاری مردم، امام جمعه و مسئولان هرچه سریعتر این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسد و زمینه اشتغال افراد جویای کار فراهم شود. سردار سلیمانی همچنین این منطقه را مستعد پرورش دام اصلاح نژاد شده عنوان کرد و افزود: احداث یک کارخانه شیر در این منطقه نیز ضروری است و به اقتصاد منطقه کمک خواهد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، نقش سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران را در تامین امنیت منطقه ستود و گفت: منطقه و جهان به ایشان بدهکار است. ‌محمد جواد ظریف روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران و سردبیران رسانه‌های آمریکایی تصریح کرد: سردار سلیمانی نقش بزرگی در مبارزه با تروریسم داشته است. خبر در حال تکمیل است …

از دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعات

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
کلاکت ۲۷ تیراز دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعاتاختلاف نظر بین پردیس سینمایی و باغ کتاب، مطبوعات همچنان کاغذ ندارند و … از عناوین مهم کلاکت هستند
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در نشست ستاد اربعین استان ایلام، از اختصاص ۵ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های اربعین ۹۸ شهرستان ایوان خبرداد و اظهار داشت: اربعین ۹۸ و تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز آن اولویت استان ایلام است. استاندار ایلام، با اشاره به تخصیص ۵میلیارد تومانی به شهرستان ایوان گفت: در راستای بهسازی زیر ساخت‌های این شهرستان در حوزه عمران شهری مبلغ ۵میلیارد تومان به شهرستان ایوان تخصیص داده شده است تا زیرساخت‌های این شهرستان که در مسیر تردد زائران اربعین حسینی است به فرجام برسد. سلیمانی دشتکی افزود:: این مبلغ در قالب اعتبارات اربعین و استانی ابلاغ شده است و خارج از اعتبارات جاری شهرستان ایوان می‌باشد. تسنیم، در جریان سفر استاندار ایلام به شهرستان ایوان و بازدید از وضعیت عمران شهری که از دغدغه و مطالبات اصلی مردم این شهرستان بود سلیمانی دشتکی وعده داد که در راستای رفع مشکلات موجود حتما مبالغی را به این شهرستان تخصیص خواهند داد که با ابلاغ این مبلغ وعده استاندار ایلام به شهروندان ایوانی محقق شده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در نشست ستاد اربعین استان ایلام، از اختصاص ۵ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های اربعین ۹۸ شهرستان ایوان خبرداد و اظهار داشت: اربعین ۹۸ و تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز آن اولویت استان ایلام است. استاندار ایلام، با اشاره به تخصیص ۵میلیارد تومانی به شهرستان ایوان گفت: در راستای بهسازی زیر ساخت‌های این شهرستان در حوزه عمران شهری مبلغ ۵میلیارد تومان به شهرستان ایوان تخصیص داده شده است تا زیرساخت‌های این شهرستان که در مسیر تردد زائران اربعین حسینی است به فرجام برسد. سلیمانی دشتکی افزود:: این مبلغ در قالب اعتبارات اربعین و استانی ابلاغ شده است و خارج از اعتبارات جاری شهرستان ایوان می‌باشد. تسنیم، در جریان سفر استاندار ایلام به شهرستان ایوان و بازدید از وضعیت عمران شهری که از دغدغه و مطالبات اصلی مردم این شهرستان بود سلیمانی دشتکی وعده داد که در راستای رفع مشکلات موجود حتما مبالغی را به این شهرستان تخصیص خواهند داد که با ابلاغ این مبلغ وعده استاندار ایلام به شهروندان ایوانی محقق شده است. انتهای پیام/ن
فارسفارس3 روز قبل
کلنگ‌ پروژه کارخانه تهیه و تولید، فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی با حضور سردار سرلشکر قاسم سلیمانی در قنات‌ملک شهرستان رابر به زمین زده شد. به گزارش خبرگزاری فارس از رابر، ظهر امروز با حضور سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، امام جمعه رابر و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، کلنگ پروژه کارخانه تهیه و تولید، فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی در قنات‌ملک رابر به زمین زده شد. سعیدی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های جهاد کشاورزی استان توسعه گیاهان دارویی است که به آب کمی نیاز دارند و از ظرفیت اقتصادی و صادراتی بالایی برخوردار هستند، گفت: اولین کارخانه تهیه و تولید، فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی با توجه به ظرفیت بالای تولید داروهای گیاهی در این منطقه احداث می‌شود که کشاورزان نسبت به توسعه کشت گیاهان دارویی رغبت بیشتری نشان دهند. رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان اظهارداشت: در استان کرمان ۳۵۰ هزار هکتار بادام کوهی و بیش از ۴۰۰ هزار هکتار بنه کوهی داریم که می‌تواند بر اقتصاد منطقه تاثیرگذار باشد. انتهای پیام/۸۰۰۳۰/ق/و
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
گویی اتاق جنگ دلواپسان علیه دولت روحانی و امید مردم، امن‌ترین جای جهان است. محمدجواد کریمی قدوسی، سعید قاسمی، محمود نبویان، علیرضا پناهیان، حسن رحیم‌پور ازغدی، حسن عباسی و علی‌اکبر رائفی‌پور، هفت نفر از فعال‌ترین مخالفان دولت روحانی بوده‌اند. نبویان و ادعایی کذب درباره دولت و سردار سلیمانیمحمود نبویان از دیگر مخالفان دولت است که چند بار با ادعاهایش برای دولت حاشیه‌سازی کرده است. !» صداوسیما پایگاه اصلی مخالفان دولتطی این سال‌ها صداوسیما همواره پایگاه اصلی و رسانه‌ای مخالفان دولت بوده و به سختی می‌توان لحظاتی را یافت که محتوای برنامه‌ای در تقدیر و تمجید دولت روحانی بوده باشد. از سوی دیگر به نظر می‌رسد حاشیه امن مخالفان دولت برای ایراد انواع اتهام و دروغ عملا امکان برخورد قانونی و غیرجانبدارانه با آنان را سلب کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
چندتن از نمایندگان پارلمان عراق و فرماندهان حشدالشعبی در دیدار با رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از حمایت همه جانبه نظام و مردم ایران در مبارزه با داعش قدردانی کرده و کمک‌های شیعیان کرکوک عراق برای مردم مناطق سیل‌زده ایران را اهدا کردند. اعتمادآنلاین| دیدار چندتن از نمایندگان پارلمان عراق و فرماندهان حشدالشعبی با محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برگزار شد. مخبر با قدردانی از همدردی مردم عراق با مردم ایران پس از وقوع سیل امسال گفت: در اینگونه حوادث، وجود این دلسوزی و همدردی مایه وحدت بیش از پیش دو ملت است و می‌تواند عامل تهدید دشمن و تقویت دوستان باشد. آرزوی ما دیدار با امام خامنه‌ای است. در پایان این دیدار مقرر شد این کمک اهدایی در قالب ۲۰۰ بسته لوازم خانگی ایرانی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) طی هفته‌های آینده در مناطق سیل‌زده توزیع شود.
ایسناایسنا4 روز قبل
چندتن از نمایندگان پارلمان عراق و فرماندهان حشدالشعبی ضمن دیدار با رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و قدردانی از حمایت همه جانبه نظام و مردم ایران در مبارزه با داعش، کمک‌های شیعیان کرکوک عراق برای مردم مناطق سیل‌زده ایران را اهدا کردند. به گزارش ایسنا، در این دیدار محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان فعالیت‌ها و دستاوردهای ستاد اجرایی در مناطق محروم، افزود: امریکا تمام تلاش خود را برای ایجاد دشمنی فرضی بین ایران و عراق بکار بست، اما عشق به اهل بیت و مشترکات فراوان دو ملت نه تنها باعث شکست این تلاش‌ها شد، بلکه در میدان مبارزه با گروهک تروریستی داعش، وحدت و همکاری و ارتباط عمیق بین دو ملت دوچندان شد. مخبر با قدردانی از همدردی مردم عراق با مردم ایران پس از وقوع سیل امسال گفت: در اینگونه حوادث، وجود این دلسوزی و همدردی مایه وحدت بیش از پیش دو ملت است و می‌تواند عامل تهدید دشمن و تقویت دوستان باشد. آرزوی ما دیدار با امام خامنه‌ای است. در پایان این دیدار مقرر شد این کمک اهدایی در قالب ۲۰۰ بسته لوازم خانگی ایرانی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) طی هفته‌های آینده در مناطق سیل‌زده توزیع شود.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، چندتن از نمایندگان پارلمان عراق و فرماندهان حشدالشعبی ضمن دیدار با رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و قدردانی از حمایت همه جانبه نظام و مردم ایران در مبارزه با داعش، کمک‌های شیعیان کرکوک عراق برای مردم مناطق سیل‌زده ایران را اهدا کردند. مخبر با قدردانی از همدردی مردم عراق با مردم ایران پس از وقوع سیل امسال گفت: در اینگونه حوادث، وجود این دلسوزی و همدردی مایه وحدت بیش از پیش دو ملت است و می‌تواند عامل تهدید دشمن و تقویت دوستان باشد. دراین دیدار یکی از فرماندهان حشدالشعبی عراق با برشمردن تلاش‌های جمهوری اسلامی در پیروزی مردم عراق در مقابل جریان‌های تروریستی گفت: مردم عراق پس از ورود داعش دوست و دشمن واقعی خود را شناختند و اگر حمایت‌های مردم ایران، سردار قاسم سلیمانی و رهبر انقلاب نبود عراق از چنگال تروریست‌ها خارج نمی‌شد. آرزوی ما دیدار با امام خامنه‌ای است. در پایان این دیدار مقرر شد این کمک اهدایی در قالب ۲۰۰ بسته لوازم خانگی ایرانی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) طی هفته‌های آینده در مناطق سیل‌زده توزیع شود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
مسئول اجرایی ستاد مردمی اربعین یزد گفت: ما برای اینکه بتوانیم عملکرد مطلوب و مورد نظر خود را داشته باشیم، اولین استانی در کشور بودیم که کارگروه مربوطه را تشکیل داده و نسبت به اعزام و برپایی موکب‌ها به خوزستان اقدامات لازم را انجام دادیم. وی با بیان اینکه ۹ موکب از استان یزد به مدت ۲۸ روز در مناطق سیل‌زده استقرار یافتند تصریح کرد: دانشگاه شهید صدوقی با ۳۰ کادر پزشکی با ۷۰ میلیون دارو به شهر هویزه وارد و اقدامات ارزنده بسیاری را در این مناطق انجام داد. وی در ادامه به خدمات ستاد اربعین استان یزد در سال گذشته اشاره کرد و افزود: کارهایی که در ستاد اربعین حسینی استان یزد در سال گذشته انجام شد بسیار منظم و بدون تلفات اجرا و به شکلی بود که دیگران نیز این فعالیت ابراز رضایت می‌کردند. مشهدی بافان به سهمیه‌ای که به موکب‌های استان یزد در جریان اربعین حسینی امسال در نظر گرفته شد اشاره و عنوان کرد: سهمیه امسال موکب‌های استان یزد ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر اسکان در روز و ۳۷ هزار پرس غذا در هر وعده برای موکب‌های استان یزد در نظر گرفتند. مسئول اجرایی ستاد مردمی اربعین یزد ادامه داد: شروع فعالیت موکب‌های استان یزد از تاریخ ۷ مهر ماه تا ۳ آبان ماه خواهد بود و امسال دنبال این هستیم که چند روز پس از پایان اربعین حسینی هم بتوانیم خدمات را به مردم عرضه کنیم.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز در دومین نشست شورای حفاظت از منابع آب استان به مشکل آب شرب شهرستان ملکشاهی اشاره کرد و اظهار داشت: باید در کمترین زمان ممکن به خواستهها و مطالبات مردمی پاسخ داده شود و نگذاریم این خواسته‌ها به گلهمندی تبدیل شود. وی در ادامه با تاکید بر این موضوع که همیشه هزینه پیشگیری از خود مشکل کمتر است، اضافه کرد: چند سال است آب شرب این شهرستان مشکل دارد و علی رغم بیان مطالبات اما دستگاه متولی اقدامی که به رفع مشکل بیانجامد، انجام نداده است. استاندار ایلام با تاکید بر این مهم که در تخصیص منابع آب باید اولویت با آب شرب مردم باشد، اضافه کرد: وقتی در جایی مشکل آب شرب وجود دارد باید تمام منابع آن دستگاه در جهت رفع آن مشکل بسیج شود و بعد دنبال امورات دیگر چون فضای سبز باشیم. وی در ادامه خواستار تمرکز منابع به پروژه‌ها به‌صورت هدفمند شد و گفت: وقتی اعتبارات محدود است و بین چندین پروژه تقسیم می‌شود، نه پروژه‌ای به ثمر می‌رسد و نه مشکل مردم برطرف می‌شود. انتهای پیام/ ع
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در نشست ستاد انتخابات استان ایلام اظهار داشت: رای مردم یک امانت است و باید در پاسداشت آن اهتمام جدی داشت. استاندار ایلام گفت: فرمانداران نماینده نظام هستند و باید با رفتار درست خود زمینه ایجاد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را ایجاد کنند. استاندار ایلام با اشاره به اصل قانونمداری در فرایند انتخابات، گفت: فرمانداران با رعایت قانون و تعامل با هیئت‌های نظارت زمینه یک انتخابات باشکوه در استان را فراهم سازند. وی رعایت اصل بی طرفی در برگزاری سالم انتخابات را کلیدی خواند و گفت: اجرای عدالت و صیانت از آرای مردم از دیگر وظایف اصلی فرمانداران در برگزاری انتخابات است که این مهم نیز باید در دستور کار آنان قرار گیرد. وی در پایان تاکید کرد: باید در نهایت کاری کنیم که رضایت خدا و مردم را درپی داشته باشد.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح سه شنبه در دومین نشست شورای حفاظت از منابع آب استان به مشکل آب شرب شهرستان ملکشاهی اشاره کرد و گفت: باید در کمترین زمان ممکن به خواسته‌ها و مطالبات مردمی پاسخ داده شود و نگذاریم این خواسته‌ها به گله مندی تبدیل شود. وی ادامه با تاکید بر این موضوع که همیشه هزینه پیشگیری از خود مشکل کمتر است، اضافه کرد: چند سال است آب شرب این شهرستان مشکل دارد و به رغم بیان مطالبات اما دستگاه متولی اقدامی که به رفع مشکل انجام نداده است. استاندار ایلام با تاکید بر این مهم که در تخصیص منابع آب باید اولویت با آب شرب مردم باشد، اضافه کرد: وقتی در جایی مشکل آب شرب وجود دارد باید تمام منابع آن دستگاه در جهت رفع آن مشکل بسیج شود و بعد دنبال امورات دیگر چون فضای سبز باشیم. وی در ادامه خواستار تمرکز منابع به پروژه‌های به صورت هدفمند شد و گفت: وقتی اعتبارات محدود است و بین چندین پروژه تقسیم می‌شود، نه پروژه‌ای به ثمر می‌رسد و نه مشکل مردم حل می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
عصر ایران - سردار محمدجعفر اسدی، فرمانده سابق مستشاران ایرانی در سوریه، گفت‌وگویی مفصل با خبرگزاری تسنیم انجام داده است. او به نکاتی درباره جنگ در سوریه و همچنین دیدار سردار سلیمانی با رئیس‌جمهوری روسیه اشاره کرده است. خلاصه‌شده این مصاحبه را به نقل از شرق در ادامه می‌خوانید: ‌بساطی که در سوریه به‌وجود آمد، بر سر شخص بشار اسد انقلابی فرزند حافظ اسد بود. ‌سردار سلیمانی به پوتین تفهیم کرد که «سوریه آخرین سنگر جبهه شرق است و اگر این را از دست بدهید، غربی‌‌ها ارزشی برای شما قائل نیستند». همچنین ارتشی در سوریه به‌وجود آمد که دفاع وطنی نام دارد و سردار سلیمانی و شهید حاج‌حسین همدانی برای به‌وجودآمدن آن بسیار تلاش کردند.

به انتهای لیست رسیدید

قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی (زادهٔ ۲۰ اسفند ۱۳۳۵، کرمان) فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. او در طول جنگ هشت ساله ایران و عراق فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود. وی در ۴ بهمن ۱۳۸۹ درجهٔ سرلشکری دریافت کرد. سید علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در تقدیر از عملکرد سلیمانی، از او به‌عنوان «شهید زنده» نام برده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار قاسم سلیمانی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا