قاسم سلیمانی دشتکی

قاسم سلیمانی دشتکی

مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر جمعه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خواستار دقت نظر در اعلام پیش‌بینی‌های هواشناسی شد و گفت: معمولا بر اساس این پیش بینی‌ها مردم و مسئولان برنامه‌ریزی می‌کنند، بنابراین لازم است در اعلام و صدور اطلاعیه‌های هواشناسی و مدیریت بحران دقت نظر بیشتر شود. وی با اشاره به این مهم که اتخاذ تصمیمات در ستاد مدیریت بحران استان تابع اصول و ضوابط خاصی است، تاکید کرد: نبایست تحت تاثیر فضای احساسی درخصوص مدیریت بحران تصمیم گرفت. استاندار ایلام در ادامه عقلانیت در تصمیم گیری در شرایط بحران را حیاتی خواند و گفت: تصمیمات احساسی و بدور از منطق زیان آور است. وی ضمن اینکه از صدا و سیما و ستاد بحران استان خواست که بطور کامل اخبار و اطلاعیه‌های ستاد مدیریت بحران را به موقع اطلاع رسانی کنند، اضافه کرد: با توجه به کاهش قابل توجه دما و افزایش مصرف گاز در روزهای آتی از مردم شریف استان تقاضا می‌شود که در مصرف گاز در این شرایط صرفه جویی کنند. استاندار ایلام در پایان ضمن اعلام آماده باش به اعضای ستاد مدیریت بحران استان، تاکید کرد: همه دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان بایست در آماده باش کامل باشند.
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
استاندار ایلام گفت: تمامی مقاطع تحصیلی، مهدهای کودک، پیش دبستانی‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی فردا شنبه پنجم دی ماه در برخی نقاط سردسیر استان در نوبت صبح تعطیل است. به گزارش ایرنا؛ قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه جمعه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام اظهار داشت: براساس اعلام نظر هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه بارشی توام با برودت هوا ستاد بحران اقدام به تعطیلی مدارس و آموزشگاه‌ها در نوبت صبح کرد. وی افزود: همچنین آغاز به کار ادارات و بانک‌ها نیز با یک ساعت تاخیر انجام می‌شود که این تاخیر شامل حال دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی نیست و این دستگاه‌ها کماکان در حالت آماده باش کامل هستند. کریمیان یادآور شد: تعطیلی مدارس و تاخیر در شروع بکار ادارات و بانک‌ها شامل شهرستان‌های ایلام، ایوان و ملکشاهی، بخش کارزان شهرستان سیروان و دهستان آسمان آباد و شهر سرابله شهرستان چرداول است. سامانه بارشی با هسته سرد از روز سه شنبه هفته گذشته در استان ایلام حکم فرما شده و افت دما، یخبندان و بارش برف موجب تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه و لغو پروازهای فرودگاه ایلام در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/ایلام امروز مردم و مسئولان استان در روستای «چنگوله» گردهم آمدند تا هم یاد و خاطره‌ی شهدای عملیات والفجر پنج و گرامیداشت شهدای ایل شوهان را گرامی دارند و هم در مراسم چمر رشادت‌های سردار دل‌ها را بسرایند. استاندار ایلام گفت: سال گذشته نیز میزان سرمایه گذاری‌های انجام شده در استان ایلام ۱۵۰ هزار میلیارد ریال بود و بر اساس شاخص‌های مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی، ایلام استان برتر و نخست کشور در زمینه سرمایه گذاری و رشد جذب سرمایه گذاران است. سلیمانی دشتکی گفت: با این وجود هنوز معضل بیکاری در استان ایلام‌ ریشه کن نشده است ولی در سال‌های اخیر و در راستای ایجاد فضایی امن برای سرمایه گذاری، ایجاد سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و کاهش آمار بیکاری در استان اتفاق‌های خوشایندی به وقوع پیوسته که این روند کماکان ادامه دارد. در این یادواره آیین محلی عزادری چمر در سوگ شهادت سردار سلیمانی و شعرخوانی برگزار شد. عملیات والفجر پنج سال ۶۲ با رمز یا زهرا (س) در منطقه عملیاتی مهران و دهلران با هدف آزادسازی ارتفاعات چنگوله در شهرستان مهران انجام گرفت.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر جمعه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اظهار داشت: فردا شنبه ۵ بهمن ماه، تمامی مقاطع تحصیلی، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی شهرستان‌های ایلام، ایوان، ملکشاهی، بخش کارزان، دهستان آسمان آباد و شهر سرابله در شیفت صبح تعطیل است. وی گفت: به علت ورود سامانه بارشی سرد و برودت هوا فردا شنبه ۵ بهمن ماه مقاطع تحصیلی، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی شهرستان‌های ایلام، ایوان، ملکشاهی، بخش کارزان، دهستان آسمان آباد و شهر سرابله در شیفت صبح تعطیل و ساعت شروع بکار ادارات در این مناطق به استثنای دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان ساعت ۹ صبح اعلام می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
به علت بارش برف و برودت هوا مدارس برخی شهرهای کشور فردا تعطیل شدند. برترین‌ها: به علت بارش برف و برودت هوا مدارس برخی شهرهای کشور فردا تعطیل شدند. مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: مدارس پیش دبستانی و ابتدایی این شهرستان فردا (شنبه) به دلیل برودت هوا تعطیل است. بر این اساس، کلیه مدارس شهری و روستایی اهر در تمامی دوره‌های تحصیلی شیفت صبح و بعد از ظهر تعطیل خواهند بود. کلیه مدارس شهری و روستایی در تمامی دوره‌های تحصیلی شیفت صبح در اسکو، شهر جدید سهند و خسروشاه نیز تعطیل خواهند بود.
مهرمهر11 ساعت قبل
وی بیان داشت: امام راحل فرمودند عشایر ذخایر انقلاب اند، و چه خوب ایلات و عشایر ایلام این مفهوم را به نمایش گذاشتند. وی گفت: به عینه دیدیم که ایلات در ایلام چه مقاومت‌ها و ایستادگی‌هایی در مقابل دشمن نشان دادند. وی گفت: استان ایلام با ۳ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز رتبه‌ی اول ایثارگری در کشور دارد. سلیمانی دشتکی اظهار داشت: در ۸ سال جنگ تحمیلی این مردمان بزرگ برای دفاع از ایران اسلامی جنگیدند و امروز کشور مدیون ایلام هست تا بلکه ۸ سال عدم توسعه نیافتگی ایلام عزیز جبران شود. استاندار ایلام ادامه داد: ایلات و عشایر استان ایلام در ۸ سال دفاع مقدس نمره قبولی گرفتند و آنان امروز جزو افتخارات کشور هستند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندارایلام گفت: ما می‌توانیم فرهنگ مقاومت در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به زبان روز و در فضای مجازی رواج دهیم و با تکیه بر بسیج عمومی به آرمان‌های مطلوب نظام و انقلاب برسیم. «قاسم سلیمانی دشتکی» درحاشیه بازدید از نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای استان ایلام که با همکاری سپاه امیرالمومنین (ع)، اداره کل ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی استان در حال برگزاری است، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته برای امور مختلف برنامه‌ریزی منسجم وپایداری داشته و درحال حاضر مهمترین کار ایجاد اوج احساس وعقلانیت درسطح جامعه است که اگر به ابزار آن مسلط شویم می‌توانیم نظام را بیمه کنیم. |استاندار ایلام تصریح کرد: الان شیوه اعلام آمادگی دیگر زبان علم واحساس نیست اگر ما شیوه وزبان هنر وسیستم الکترونیکی مدل روز را دنبال کنیم موفق خواهیم بود. سلیمانی‌ دشتکی تاکید کرد: ما می‌توانیم فرهنگ مقاومت در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به زبان روز و در فضای مجازی رواج دهیم و با تکیه بر بسیج عمومی به آرمان‌های مطلوب نظام و انقلاب برسیم. |انتهای پیام
مهرمهر2 روز قبل
وی با اشاره به تجربه‌ی موفق بنیاد مستضعفان در اجرای این طرح‌ها، افزود: این طرح‌ها می‌توانند با ایجاد مشارکت بیشتر زنان تحولی در اشتغال استان ایجاد کنند. وی افزود: البته باید دقت کرد که طرح‌ها ضمن اینکه توجیه اقتصادی داشته باشند، بازارفروش بالایی نیز داشته باشند و بازگشت سرمایه در آنها به سرعت اتفاق بیافتد. استاندار ایلام ادامه داد: در راستای اجرای طرح‌های خرد از اعتبارات استان نیز استفاده می‌کنیم و همه بایست تلاش کنیم که سهم استان از اجرای این طرح‌ها بالا رود و تسهیلات بیشتری را در این زمینه جذب کنیم. وی به آمار رسمی بیکاری و رتبه چهارم استان در کاهش بیکاری در کشور اشاره کرد و گفت: با وجود کاهش نرخ بیکاری در استان و رسیدن استان در سه ماهه‌ی پاییز به نرخ بیکاری ۸٫۱ درصد اما در ملاقات‌های مردمی ما همواره با دو مشکل معیشتی و مالی و اشتغال رو به رو هستیم. وی افزود: البته با توجه به سرمایه گذاری‌ها و تلاش‌هایی که در این زمینه صورت گرفته اما همچنان آمار بیکاری در بین جوانان و زنان بالاست که با اجرای این طرح‌های خرد تلاش خواهیم کرد که این مشکل را در بین جوانان و زنان کاهش دهیم.
ایرناایرنا2 روز قبل
با توجه به اینکه سفر حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری که قرار بود چهارشنبه هفته قبل انجام شود بدلیل همزمانی با سیل استان‌های شرقی به زمان دیگری موکول شده بود برخی رسانه‌ها و کانال‌های خبری از جمله خبرگزاری فارس، سفر ابتکار را به این موضوع نسبت دادند. این درحالیست که به گفته قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام سفر رییس جمهوری لغو نشده و تنها به زمان دیگری موکول شده است و در آینده نزدیک انجام خواهد شد اما خبرگزاری فارس در گزارشی سفر ابتکار را توجیهی برای عدم حضور رییس جمهوری در استان قلمداد کرده بود. سفر ابتکار به استان ایلام به روال سفر به دیگر استان‌های دیگر کشور و با هدف تصویب سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده انجام شد اما برخی با ارتباط موضوع این سفر با لغو سفر رییس جمهوری، اصل حضور وی در استان را به حاشیه کشاندند و معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده را به انتشار جوابیه وادار کردند. روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در پی نگارش گزارشی از خبرگزاری فارس در خصوص سفر معصومه ابتکار به استان ایلام جوابیه‌ای منتشر و تاکید کرده است دلیل اصلی این سفر تصویب سند ارتقای وضعیت اجتماعی زنان بوده و هیچ ارتباطی به سفر رییس جمهوری ندارد. دیدار با خانواده شهید علیداد کرم‌پور از شهدای مکرم ایلام نیز جزو برنامه‌های خانم ابتکار بوده است.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: امروز استان ایلام امن‌ترین استان کشور برای سرمایه‌گذاران است و هرگز اجازه نخواهیم داد عده‌ای با ندانم کاری این وضعیت مطلوب را خراب کنند. «قاسم سلیمانی دشتکی» در پنجمین نشست شورای معادن استان با تاکید بر همراهی و همکاری مجموعه مدیران از سرمایه‌گذاری اظهار کرد: مدیرانی که در مسیر سرمایه گذاری مانع ایجاد می‌کنند از سر راه برداشته می‌شوند. وی با بیان اینکه نباید روند مطلوب سرمایه‌گذاری در استان متوقف شود، تاکید کرد: آنچه که متوقف می‌شود ادامه کار مدیرانی است که حضور آنان مانع ایجاد سرمایه‌گذاری در استان می‌شود. وی امنیت سرمایه‌گذاری را برداشتن مانع بروکراسی از سر راه سرمایه‌گذاران عنوان کرد و گفت: امنیت سرمایه‌گذاری یعنی همکاری و تعامل ادارات و سیستم مدیریتی با سرمایه‌گذاران و ایجاد تسهیل در مسیر آنان است. سلیمانی‌دشتکی در ادامه خواستار پرداختن مدیران به متن قضایا شد و گفت: وظیفه‌ی همه‌ی ما رسیدگی به امور مردم، ایجاد سرمایه‌گذاری و اشتغال و حرکت در مسیر توسعه استان است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر چهارشنبه در پنجمین نشست شورای معادن استان با تاکید بر همراهی و همکاری مجموعه مدیران از سرمایه گذاری در استان، هشدار داد: مدیرانی که در مسیر سرمایه گذاری مانع ایجاد می‌کنند از سر راه برداشته می‌شوند. وی با اشاره به این مهم که نباید روند مطلوب سرمایه گذاری در استان متوقف شود، تاکید کرد: آنچه که متوقف می‌شود ادامه کار مدیرانی است که حضور آنان مانع ایجاد سرمایه گذاری در استان می‌شود. استاندار ایلام در ادامه به تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد امنیت سرمایه گذاری در استان اشاره کرد و گفت: امروز استان ایلام امن‌ترین استان کشور برای سرمایه گذاران است و هرگز اجازه نخواهیم داد عده‌ای با ندانم کاری این وضعیت مطلوب را خراب کنند. وی امنیت سرمایه گذاری را برداشتن مانع بروکراسی از سر راه سرمایه گذاران عنوان کرد و گفت: امنیت سرمایه‌گذاری یعنی همکاری و تعامل ادارات و سیستم مدیریتی با سرمایه گذاران و ایجاد تسهیل در مسیر آنان است. وی در ادامه خواستار پرداختن مدیران به متن قضایا شد و گفت: متن امروز رسیدگی به امور مردم، ایجاد سرمایه گذاری و اشتغال و حرکت در مسیر توسعه استان است.
ایسناایسنا2 روز قبل
«قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست مشترک قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ضمن تشکر از عملکرد تمامی عوامل درگیر در کار باز سازی مناطق سیل زده استان، اظهار کرد: ایلام در صدر پرداخت خسارت‌ها به مناطق سیل زده در حوزه جهاد کشاورزی قرار گرفته است و این جای تقدیر دارد. نماینده عالی دولت در استان سپس نسبت به برخی انتقادات از ستاد بحران استان واکنش نشان داد و گفت: عملکرد خوب ستاد بحران در وقایع مختلف از جمله در سیل فروردین ماه تراز این ستاد را مشخص کرد. استاندار در ادامه ضمن دفاع از عملکرد مطلوب ستاد بحران استان، گفت: در قضاوت هایمان انصاف داشته باشیم و نمی‌شود به خاطر اینکه ستاد بحران استان برخلاف میل و سلیقه ما عمل نکرده است آن را زیر سئوال ببریم. رئیس ستاد بحران استان در ادامه با اشاره به سامانه پرقدرت بارشی در روزهای آینده گفت: مجموعه عوامل ستاد بحران استان آماده باشند و به تناسب بارش‌ها و وضعیت پیش‌رو آمادگی کامل داشته باشد. وی با تاکید بر آمادگی دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی در روزهای آینده، گفت: ستاد مدیریت بحران شهرستان‌ها نیز توسط فرمانداران تشکیل جلسه دهد و آمادگی کامل در ارتباط با سامانه اخیر داشته باشد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز سه شنبه در نشست مشترک قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ضمن تشکر از عملکرد تمامی عوامل درگیر در کار باز سازی مناطق سیل زده استان، گفت: استان ایلام در صدر پرداخت خسارات‌ها به مناطق سیل زده در حوزه جهاد کشاورزی قرار گرفته است و این جای تقدیر دارد. استاندار ایلام ضمن تشکر از توجه خوب دولت در اختصاص اعتبارات به مناطق سیل زده استان، تصریح نمود: اعتبارات اختصاص یافته به مناطق سیل زده استان در این شرایط سخت مالی در نوع خود بسیار مهم و قابل توجه است چرا که این میزان قریب ۳ برابر بودجه عمرانی استان است. وی سپس نسبت به برخی انتقادات از ستاد بحران استان واکنش نشان داد و گفت: عملکرد خوب ستاد بحران در وقایع مختلف از جمله در سیل فروردین ماه تراز این ستاد را مشخص کرد. وی در ادامه ضمن دفاع از عملکرد مطلوب ستاد بحران استان، اظهار داشت: در قضاوت‌هایمان انصاف داشته باشیم و نمی‌شود به خاطر اینکه ستاد بحران استان برخلاف میل و سلیقه ما عمل نکرده است آن را زیر سئوال ببریم. رئیس ستاد بحران استان در ادامه با اشاره به سامانه پرقدرت بارشی در روزهای آینده به مجموعه عوامل ستاد بحران استان آماده باش داد و گفت: به تناسب بارش‌ها و وضعیت پی آیند آن بایست ستاد بحران آمادگی کامل داشته باشد.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: غالب مشکلات مردم مسائل معیشتی و اشتغال جوانان است و در استان از تمام ظرفیت دولت برای رفع مسائل و مشکلات مردم استفاده می‌کنیم. وی گفت: در این دیدارها مردم به صورت مستقیم و بی‌واسطه گلایه‌ها و مسائل و مشکلات خود را با مسئولان در میان می‌گذارند و به تناسب مدیران مربوطه نیز پاسخگو خواهند شد. سلیمانی تصریح کرد: غالب مشکلات مردم مسائل معیشتی و اشتغال جوانان است و در استان از تمام ظرفیت دولت برای رفع مسائل و مشکلات مردم استفاده می‌کنیم. سلیمانی دشتکی با اشاره به این که در جهت توسعه استان اقدامات بسیار خوبی انجام شده و اقدامات بزرگ‌تری در دست اقدام است، تصریح کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری پیگیری‌های فراوانی صورت گرفته و منتج به سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در استان شده که امیدواریم با به سر انجام رسیدن آنها تحول خوبی در توسعه و اشتغال استان ایجاد شود. در این دیدار که مجموعه مسئولان مرتبط استان نیز حضور داشتند، مسائل و مشکلات حدود ۳۰ نفر از شهروندان بررسی و تصمیمات مقتضی برای رفع مشکلات آنان اتخاذ شد.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام در دیدار با وزیر کشور از آمادگی استان برای میزبانی از رئیس جمهور خبر داد. وی ضمن تشکر از نگاه مثبت دولت در صدور مجوز ایجاد بازارچه‌های چیلات و چنگوله، تصریح کرد: در این راستا خواستار ایجاد بازارچه هلاله شمالی نیز هستیم. استاندار ایلام ادامه داد: استان ایلام علاوه بر پوشش بالای ۶۰ درصد جمعیت اربعین در کشور، در حوزه تجاری و بازرگانی نیز نقش مهمی در شرایط امروز کشور بازی می‌کند و می‌طلبد به نسبت این نقش و جایگاه ملی به استان توجه شود. اولین حضور استاندارایلام در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور به عنوان عضو رسمیبه گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری، قاسم سلیمانی دشتکی به نمایندگی از استانداران سراسر کشور در شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور که به ریاست دکتر ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور برگزار شد، شرکت کرد. گفتنی است که پیش از این دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در حکمی قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام را با حفظ سمت به عضویت شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور منصوب کرده بود.
مهرمهر6 روز قبل
استان غنی که همچنان درآن فقر وجود داردوی گفت: ایلام دچار یک پارادوکس بین فقر و غنا است. استان غنی که همه چیز دارد اما همچنان در استان فقر وجود دارد. وی گفت: انتظارم این است در اینچنین جلساتی بجای تعریف وتمجید، انتقادات و مشکلات گفته شود بلکه راهی برای حل شدن آنها پیدا شود. ما همه برای خدمت گذاری به مردم آمده‌ایم و اگر کاری در راستای انجام وظیفه انجام می‌شود نیازی به تعریف و تمجید ندارد. وی عنوان کرد: خبر خوب اینکه پروژه‌های بزرگی در استان شروع شده است و پروژه‌های بزرگ‌تری در راه است و به زودی شروع می‌شوند که نوید بخش توسعه و اشتغال بالا در استان هستند.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی بعدازظهر شنبه در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان که با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار ش، اظهار داشت: استان ایلام در موضوع طلاق رتبه ۳۰ و جزو استان‌های برتر کشور است. وی ادامه داد: همچنین استان در وضعیت اعتیاد در ردیف ۲۹ کشور و از استان‌های پاک کشور هست. استاندار ایلام سپس به وضعیت برخی ناهنجاری‌های اجتماعی در استان اشاره کرد و گفت: در آمار خودکشی متأسفانه وضعیت خوبی نداریم اما آمارها نشان از کاهش این پدیده شوم در استان دارد. وی در ادامه به سند ارتقاء وضعیت زنان استان اشاره کرد و گفت: پژوهش‌ها باید وضعیت موجود را مورد واکاوی و هدف قرار دهند تا بتواند با اطلاعات موجود نقشه راهی شفاف و به روزی برای اصلاح و توسعه در استان شکل دهند. سلیمانی دشتکی در ادامه به وضعیت زنان در استان پرداخت و گفت: اگرچه امروز وضعیت زنان در شاخص‌های مختلف نسبت به مردان ضعیف‌تر است اما در این دولت شاخص‌ها روبه بهبودی است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/ایلام آیت قیصربیگی مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام در یادداشتی گام‌های آمدی بخش دولت در استان را تبیین کرده است. استان ایلام بعنوان کوچک‌ترین استان کشور از بعد جمعیتی از محروم‌ترین نقاط ایران طی دهه‌های گذشته بوده است. دراین میان نبایست از رایزنی‌ها وتلاش‌های شبانه روزی قاسم سلیمانی دشتکی استاندار سخت کوش استان ایلام به راحتی گذشت. و اما امروز حاصل پیگیری‌ها استاندار ایلام و مجموعه مسئولان مرتبط به سازمان برنامه و بودجه کشور با توجیه درست تنگناها، مسائل و مشکلات باعث شد که دراین شرایط سخت مالی کشور، استان در بودجه ۹۹ عملکرد موفقی داشته باشد. این در حالی است که منابع عمومی بودجه ۹۹ کل کشور نسبت به سال گذشته ۸٫۴ درصد رشد داشته است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وی یادآور شد: سفر رییس جمهوری به استان ایلام در آینده نزدیک انجام خواهد شد و این استان آمادگی لازم برای میزبانی از حجت‌الاسلام روحانی را در هر زمانی دارد. استاندار ایلام اضافه کرد: سه‌شنبه هفته گذشته نیز قرار بود سفر رییس جمهوری به استان ایلام انجام شود که به علت برگزاری آیین‌های سوگواری و تشیع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی به زمان دیگری موکول شد. سلیمانی‌دشتکی با بیان اینکه سفر رییس جمهوری روند توسعه استان را شتاب بیشتری می‌بخشد، تاکید کرد: رییس جمهوری حدود یک سال است قصد سفر به این استان را دارد اما هر بار به دلایلی این سفر به تاخیر می‌افتد. افتتاح پروژه‌های شیرین سازی پتروشیمی، فولادگستر آتنا کوشاب غرب چرداول، سد گلال و مجموعه‌ای از دیگر طرح‌ها به صورت ویدیو کنفرانس از جمله برنامه‌های سفر یک روزه رییس جمهوری به استان ایلام است. حجت‌الاسلام حسن روحانی در جریان سیل فروردین ماه امسال نیز بازدید کوتاهی از مناطق سیل‌زده بخش ماژین شهرستان دره‌شهر داشت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: باید بین قوانین، بخشنامه‌ها و آیین نامه‌ها به دنبال راهکاری برای حل مسائل مردم باشیم. «قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، اظهار کرد: هرجا به مردم اعتماد داشته‌ایم، موفق بوده‌ایم و نتیجه مردمی بودن مسئولان اعتماد متقابل خواهد شد و امروز نیازمند وحدت و همدلی و هم افزایی هستیم. وی گفت: اولویت کار مدیران مردمداری باشد و در این مسیر مدیر موفق کسی است که گره از مشکلات مردم بردارد و ما به عنوان نماینده عالی دولت در استان به نمایندگان اصناف، نمایندگان مردم و منتخبین مردم و اقشار مختلف اعتماد داریم. نماینده عالی دولت در استان پیش شرط توسعه استان را ایجاد سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: در یک سال گذشته تنها وزارت نفت بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کرده است. وی افزود: اقدامات بسیار مهم دیگری مانند ایجاد خط راه آهن ایلام به اسلام آباد، ایجاد آزاد راه حمیل ایلام مهران کربلا، ایجاد آزاد راه پل زال چیلات نجف اشرف، ایجاد پتروشیمی در شهرستان‌های مهران، هلیلان و دره شهر و … نیز در شرف انجام است.
مهرمهر1 هفته قبل
استاندار ایلام در در ادامه با عنوان این مطلب که ما به نمایندگان اصناف، نمایندگان مردم و منتخبین مردم و اقشار و توده‌های مختلف مردم اعتماد داریم، اظهار داشت: اینجا لازم است صمیمانه از همراهی خوب مردم استان بویژه در قضیه سهمیه بندی بنزین تقدیر و تشکر بکنم. سلیمانی دشتکی در ادامه مدیری را موفق دانست که ضمن اینکه دعای خیر مردم را پشت سر خود داشته باشد، مسائل و مشکلات آنان را رفع کند و البته بهترین خدمت به نظام هم رفع مشکلات مردم است. وی در ادامه ضمن ابراز رضایت از رویه وحدت و همدلی ایجاد شده در استان، گفت: این فضای مثبت باعث ایجاد هم افزایی در امور پیش رو شده است بطوری که در این شرایط سخت اقتصادی، در استان اقدامات خوب و ارزشمندی انجام شده و یا در حال انجام است. وزارت نفت بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در ایلام سرمایه گذاری کرده استوی افزود: اقدامات بسیار مهم دیگری چون ایجاد خط راه آهن ایلام به اسلام آباد، ایجاد آزاد راه حمیل ایلام مهران کربلا، ایجاد آزاد راه پل زال چیلات نجف اشرف، ایجاد پتروشیمی در شهرستان‌های مهران، هلیلان و دره شهر و … نیز در شرف انجام است. وی در ادامه پیش شرط توسعه استان را در گرو ایجاد سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: امروز دولت سرمایه گذاری بسیار خوب و قابل توجه‌ای در استان انجام داده است بطور مثال ظرف یک سال گذشته تنها وزارت نفت بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نموده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی پیش از ظهر امروز در نشست شورای پژوهشی اظهار داشت: پژوهش مهمترین ارکان و شاخصه توسعه و تعالی ایلام شناخته می‌شوداستاندار ایلام با عنوان اینکه پژوهش زیربنای پیشرفت و توسعه پایدار به شمار می‌رود گفت: پژوهش مهمترین ارکان و شاخصه توسعه و تعالی ایلام شناخته می‌شود. وی با تاکید بر اینکه باید در عمل نتیجه پژوهش‌ها و تحقیقات به کار بسته و منجر به رفع معضلات جامعه شود، گفت: اگر ارتباط معناداری بین پژوهش و مسائل مختلف جامعه برقرار شود آن می‌تواند چراغ راهی برای پیمودن موفق مسیر باشد. سلیمانی از اعضای شورای پژوهش استان خواست که بالاترین مسئول هر دستگاه به همراه مسئول تحقیق و پژوهش آن حوزه در این نشست حضور یابند، چون بحث پژوهش و تحقیق را نباید سرسری گرفت و باری به هر جهت مسائل را در این حوزه پیش برد. وی تاکید کرد: باید محور تحقیق و پژوهش موضوعاتی باشد که برروی زندگی مردم تاثیر مثبت داشته باشد و باعث رفع مشکلات آنها شود. وی افزود: اگر قانون را فصل الخطاب در امور پیش رو قرار دهیم ضمانت و اجرایی شدن آن امور بیشتر خواهد شد.
مهرمهر1 هفته قبل
سلیمانی دشتکی در ادامه به جای خالی ارتباط پژوهش با مشکلات جامعه اشاره کرد و گفت: این خلاء کاملا محسوس است بطور نمونه سالهای سال است در ارتباط با برخی معضلات اجتماعی چون پدیده خودکشی پژوهش و تحقیق می‌شود اما عملا این پژوهش‌ها بی نتیجه باقی می‌مانند. وی در ادامه گفت: باید در عمل نتیجه پژوهش‌ها و تحقیقات بکار بسته شود منجر به رفع معضلات جامعه شود. وی افزد: اگر ارتباط معناداری بین پژوهش و مسائل مختلف جامعه برقرار شود آن می‌تواند چراغ راهی برای پیمودن موفق مسیر باشد. وی در ادامه ضمن اینکه از اعضای شورای پژوهش استان خواست که بالاترین مسئول هر دستگاه به همراه مسئول تحقیق و پژوهش آن حوزه در این نشست حضور یابند، تصریح نمود: بحث پژوهش و تحقیق را نبایست سرسری گرفت و باری به هر جهت مسائل را در این حوزه پیش برد. وی افزود: در بحث تحقیق و پژوهش محور موضوعاتی باشد که برروی زندگی مردم تاثیر مثبت داشته باشد و باعث رفع مشکلات آنها شود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
استاندار ایلام گفت: سردار سلیمانی همان نقش مالک اشتر را برای مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و نظام جمهوری اسلامی ایران و بلکه دنیای اسلام و دنیای نهضت‌های آزادی‌خواه داشت. وی، وجود سردار سلیمانی مایه آرامش برای همه آزادی خواهان جهان بود و شهادت او باعث انسجام ملی در کشور و تقویت جبهه مقاومت در عالم دانست و یادآور شد: لعنت خدا بر آمریکایی‌های تروریست و جنایتکار که خون این سردار مقاومت را به زمین ریختند. او یک فرمانده شجاع و دشمن شماره یک تروریست در جهان بود. سلیمانی دشتکی در ادامه به ثمرات خون شهید سلیمانی اشاره و افزود: بعد از وقایع آبان دشمنان ازجمله آمریکا نقشه‌هایی کشید که نظام تضعیف شود، اما خون سردار سلیمانی همه را بسیج کرد و به صحنه آورد. استاندار ایلام گفت: این دیار با بیش از ۳۰۰۰ شهید سرافراز و ۱۲ هزار جانباز نماد و افتخار ایثارگری و فداکاری در دوران جنگ تحمیلی بوده‌اند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی روز جمعه در مراسم سالروز گرامی داشت حماسه فتح میمک اظهار داشت: شش پروژه در حوزه زیربنایی، اقتصادی و فرهنگی با اعتباری ۱۶٫۸ هزار میلیارد تومان و اشتغال بیش از ۸ هزار و ۶۰۰ نفر در شرف افتتاح است. وی تصریح کرد: ۱۸ پروژه با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی بیش از ۵ هزار و ۷۰۰ نفر بعضا شروع شده‌اند. استاندار ایلام اظهار داشت: پروژه‌های مهم دیگر با اعتباری بیش از ۳۷ هزار میلیارد تومان از جمله راه آهن ایلام، پروژه‌ی آزادراه حمل به ایلام کربلا و آزاد راه پل زال به چیلات نجف اشرف، PP، پتروشیمی مهران، هلیلان و … همه آماده شروع به فعالیت هستند که در ادامه نقش بسیار مهمی در توسعه و اشتغال استان دارد. وی تصریح کرد: خون سردار سلیمانی همه را بسیج کرد و به صحنه آورد. وی با اشاره به اینکه خون سردار سلیمانی هیمنه و ابهت آمریکا را در منطقه و جهان درهم شکست، گفت: در این شرایط هر چه می‌توانیم به مردم کمک کنیم.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: مراسم‌های بزرگداشت سردار سلیمانی و انتقام سپاه از آمریکا هیمنه آمریکا را در هم شکست. وی با بیان اینکه دشمن از سردار سلیمانی و تاکتیک‌های جنگی ایشان وحشت داشت، افزود: سردار سلیمانی اگر در جبهه‌های عراق و سوریه حضور نمی‌یافت بدون شک داعش که دست پرورده جبهه استکبار است، چون یک غده سرطانی در سراسر منطقه و اقصی نقاط جهان گسترش می‌یافت. سلیمانی تصریح کرد: سردار سلیمانی جبهه‌های جهاد علیه استکبار را شکل داد و وجودش نقطه قوت جبهه‌های مقاومت و فردی محبوب بود و بعد از شهادت نیز تشییع باشکوه پیکر پاکش بیانگر جایگاه ویژه‌اش در بین عامه مردم و مسوولان بود. استاندار ایلام کفت: تشییع پیکر سردار سلیمانی و پاسخ ایران به پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق هیمنه پوشالی این کشور را در هم شکست و آمریکا را در جهان خوار و ذلیل کرد، عظمت و اقتدار و از همه مهمتر مردمی بودن ایران اسلامی و ولایتمداری آنها را در سطح بین الملل اثبات کرد. آیین گرامیداشت فتح میمک امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، امیر سرتیپ ستاد اسدی عضو هیات معارف جنگ سپهبدصیاد شیرازی، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسوولان دستگاه‌های اجرایی و جمعی از مردم استان ایلام به ویژه ایل خزل برگزار شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
رئیس پژوهشکده مجمع تشخیص مصلحت نظام: پیام خوزستان - اهواز - رئیس پژوهشکده مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شهادت سپهبد سلیمانی توسط ارتش تروریستی آمریکا گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی زمینه را برای ایجاد یک تحول بزرگ در کشور و منطقه فراهم کرد. به گزارش ایرنا سردار سیدرضا میرزاده روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش که توسط جامعه ورزش خوزستان در مسجد ارشاد اهواز برگزار شد، افزود: حاج قاسم سلیمانی یک متفکر و بعد از امام و رهبر معظم انقلاب یک قهرمان فهیم بود. وی با بیان اینکه همه کارشناسان دنیا قبول دارند که حاج قاسم یکی از نادرترین اسطوره‌های دنیا به شمار می‌رود، گفت: سپهبد سلیمانی یک منطق خاص داشت و در عین حال یک سیاستمدار کار کشته بود. میرزاده با بیان اینکه نقش سردار سلیمانی در منطقه بعد از شهادتش نیز ادامه یافت و موجب وحدت و همدلی بیشتر جهان اسلام شد، گفت: این موضوع نشان می‌دهد حاج قاسم سلیمانی متعلق به همه ملت‌های مسلمان و آزاده جهان است. بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام در پیامی به مناسبت ۱۹ دی ماه سالروز عملیات غرورآفرین فتح میمک، این حماسه بزرگ را تبریک گفت. متن پیام قاسم سلیمانی دشتکی به این شرح است: نوزدهم دیماه هر سال مصادف با عملیات غرورآفرین ضربت ذالفقار در سال ۵۹ است. حماسه‌ای بزرگ که با مشارکت گسترده عشایر و ارتش و دیگر نیروهای مسلح شروع و آغازگر پیروزی‌ رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی شد. مردم استان ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس مرزداران قابل اعتمادی برای کشور بوده‌اند و در این میان عشایر غیور و قهرمان این خطه، امروز سرافرازند و بر خود می‌بالند که در مصاف با دشمن متجاوز، رادمردانه ایستادند و یک گام پا پس نکشیدند و حماسه‌های غرور آفرینی چون «فتح میمک» را خلق کردند. همه ساله نزدیک‌ترین جمعه به ۱۹ دی ماه یک یادواره با همکاری ارتش و ایل خزل که نقش اصلی را در آزادسازی میمک داشتند با حضور مسوولان ارشد کشوری و لشکری و عموم مردم در منطقه عمومی میمک برگزار می‌شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - آیین بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان روز پنجشنبه به همت جامعه ورزش خوزستان و با شرکت ورزشکاران، مربیان، پیشکسوتان و مسوولان باشگاه‌ها در مسجد ارشاد اهواز برگزار شد. به گزارش ایرنا حمید سالمی رییس کانون پیشکسوتان ورزش خوزستان در این آیین با اشاره به اینکه شهید قاسم سلیمانی نابوده کنند گروه‌های تروریستی داعش و استکبار جهانی آمریکا و اسرائیل است، گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی، یک دیوار آهنین در برابر استکبار جهانی بود. سالمی افزود: نقش سردار سلیمانی در ضربه زدن به جریان تکفیری در عراق و سایر کشورهای منطقه بسیار عمیق و تاثیرگذار بود و مردم عراق از صمیم قلب به سردار سلیمانی ارادت داشتند. وی گفت: رشادت‌ها و مجاهدت‌های سردار سلیمانی در جبهه مقاومت باعث شد که پیروزی‌های چشمگیری در مبارزه با داعش و سایر گروه‌های تکفیری رقم بخورد. شعرخوانی احمد منصورزاده برای سپهبد شهید قاسم سلیمانی از دیگر بخش‌های این آیین بود.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی در پیامی به مناسبت سالروز عملیات غرور آفرین فتح میمک، سالروز این حماسه بزرگ را تبریک گفت. متن پیام استاندار ایلام به این شرح است: نوزدهم دیماه هر سال مصادف با عملیات غرورآفرین ضربت ذالفقار در سال ۵۹ است. حماسه‌ای بزرگ که با مشارکت گسترده عشایر و ارتش و دیگر نیروهای مسلح شروع و آغازگر پیروزی رزمندگان اسلام در ۸ سال جنگ تحمیلی شد. مردم استان ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس مرزداران قابل اعتمادی برای کشور بوده‌اند و در این میان عشایر غیور و قهرمان این خطه، امروز سرفرازند و بر خود می‌بالند که در مصاف با دشمن متجاوز، رادمردانه ایستادند و یک گام پا پس نکشیدند و حماسه‌های غرور آفرینی چون «فتح میمک» را خلق نمودند. اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی خصوصا شهدای عملیات آزادسازی میمک، سالروز این حماسه بزرگ را به تمام هم میهنان عزیز به ویژه مردم عزیز و شریف استان ایلام تبریک عرض نموده و برای همگان از درگاه خداوند متعال سلامتی و سربلندی مسئلت می‌نمایم.

به انتهای لیست رسیدید