قاصف

قاصف

عملیات یمنی‌ها ناکارآمدی سامانه‌های پدافند هوایی آمریکایی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، عملیات موفقیت آمیز یمنی‌ها در حمله به تأسیسات نفتی شرق عربستان، ناکارآمدی سانه‌های پدافند هوایی ساخت آمریکا را ثابت کرد. سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن، این عملیات را یکی از بزرگترین عملیات این نیروها در عمق خاک عربستان اعلام کرد. این حمله بی سابقه نیروهای یمنی، پایه گذار مرحله دوم توازن راهبردی بود. حمله‌ای که در آن، یمنی‌ها سامانه‌های پیشرفته پدافند هوایی ساخت آمریکا را دور زدند. همه خاک عربستان و حتی مناطق دورتر از آن هم در تیررس پهپادها و موشک‌های بالستیک یمن قرار دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
اعتمادآنلاین| این موشک‌ها از نوع «زلزال ۱» بوده که تجمع نیروهای ائتلاف سعودی را هدف قرار داده است. این حملات در نزدیکی گذرگاه مرزی «علب» در مرز عربستان و یمن انجام شده است. به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره یمن، مراکز نظامی و حساس در جنوب عربستان شامل «جیزان»، «نجران» و «عسیر» در هفته‌های اخیر هدف گسترده حمله پهپادی و موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفته است؛ به طوری که موشک‌های پاتریوت قادر به رهگیری و انهدام آنها نبودند. همچنین در ماه جولای (تیر)، ۲۳ عملیات توسط یگان پهپادی یمن انجام شد که ۱۸ مورد آن با موشک «قاصف ۲k» به فرودگاه‌ها و مراکز نظامی عربستان بود. امارات متحده عربی یکی از متحدان و اعضای اصلی ائتلاف عربی علیه یمن به سرکردگی عربستان بوده اما شواهد و تحرکات نیروهای این کشور، نشان می‌دهد که به تدریج درصدد خروج از این ائتلاف است.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، عصر روز یکشنبه شش فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» به مواضع نظامیان سعودی در جازان در جنوب عربستان شلیک کردند. شبکه المیادین گزارش داد که شش موشک بالستیک به سمت محل تجمع شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در منطقه «جبل الدود» در جازان شلیک شد. منابع یمنی می‌گویند که این حمله موشکی یمن در چارچوب ادامه حملات موشکی یمن در پاسخ به تجاوزات پنج ساله ائتلاف متجاوز صورت گرفته است. نیروی موشکی یمن روز جمعه هم یک فروند موشک بالستیک «بدر-۱» را به سمت فرودگاه «نجران» در داخل خاک عربستان شلیک کردند. از سوی دیگر، یگان پهپادی یمن در ساعات پایانی دیشب به یک «هدف نظامی مهم» در منطقه عسیر در جنوب عربستان حمله کرده بود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
جنبش انصارالله یمن شب گذشته از انجام حملات پهپادهای بمب‌گذاری شده به اهدافی در منطقه عسیر در جنوب غرب عربستان خبر داد. به نقل از سایت شبکه المیادین، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله اعلام کرد، یگان پهپادی ارتش یمن عملیات هجومی را به هدف نظامی مهمی در خمیس مشیط با چند پهپاد قاصف کی ۲ ترتیب داد. سرتیپ یحیی سریع خاطرنشان کرد، عملیات پهپادی در واکنش به جنایت‌های دشمن و محاصره ظالمانه و ممتد علیه ملت یمن و حملات هوایی مداوم انجام گرفت که تعداد این حملات طی ساعات گذشته به ۵۳ حمله هوایی رسید. این در حالی است که نیروهای ائتلاف سعودی روز شنبه مدعی رهگیری و ساقط کردن یک پهپاد انصارالله در مسیر عربستان شدند. یحیی سریع روز گذشته نیز تاکید کرد، نیروهای ارتش یمن هدف نظامی مهمی را در خمیس مشیط هدف گرفتند به اضافه اینکه یگان موشکی با موشک بدر ۱ فرودگاه نجران را هدف گرفت و موجب تعطیلی ناوبری هوایی شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله اعلام کرد، یگان پهپادی ارتش یمن عملیات هجومی را به هدف نظامی مهمی در خمیس مشیط با چند پهپاد قاصف کی ۲ ترتیب داد. وی افزود، این پهپادها با دقت بالا به اهداف خود برخورد کردند. سرتیپ یحیی سریع خاطرنشان کرد، عملیات پهپادی در واکنش به جنایت‌های دشمن و محاصره ظالمانه و ممتد علیه ملت یمن و حملات هوایی مداوم انجام گرفت که تعداد این حملات طی ساعات گذشته به ۵۳ حمله هوایی رسید. این در حالی است که نیروهای ائتلاف سعودی روز شنبه مدعی رهگیری و ساقط کردن یک پهپاد انصارالله در مسیر عربستان شدند. یحیی سریع روز گذشته نیز تاکید کرد، نیروهای ارتش یمن هدف نظامی مهمی را در خمیس مشیط هدف گرفتند به اضافه اینکه یگان موشکی با موشک بدر ۱ فرودگاه نجران را هدف گرفت و موجب تعطیلی ناوبری هوایی شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «یحیی سریع» می‎گوید که یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی عملیاتی، یک هدف نظامی مهم را در «خمیس مشیط» با استفاده از چند فروند پهپاد «قاصف k۲» هدف قرار داده است. در همین حال یگان موشکی ارتش یمن نیز طی عملیاتی در استان حجه مواضع مزدوران سعودی را هدف قرار داده است. در این عملیات مواضع مزدوران سعودی در منطقه «حیران» با استفاده از موشک بالستیک «زلزال ۱» هدف قرار گرفته است. یگان توپخانه ارتش یمن نیز محل تجمع مزدوران سعودی در منطقه «جبل النار» استان جیزان و «مثلث عاهم» و «حیران» استان حجه هدف قرار داده‌اند. در همین حال یگان تک تیر انداز ارتش یمن ۵ نفر از عناصر مزدور سعودی را در منطقه «حرض» هدف قرار داد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
جنبش انصارالله یمن شب گذشته از انجام حملات پهپادهای بمب‌گذاری شده به اهدافی در منطقه عسیر در جنوب غرب عربستان خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله اعلام کرد، یگان پهپادی ارتش یمن عملیات هجومی را به هدف نظامی مهمی در خمیس مشیط با چند پهپاد قاصف کی ۲ ترتیب داد. سرتیپ یحیی سریع خاطرنشان کرد، عملیات پهپادی در واکنش به جنایت‌های دشمن و محاصره ظالمانه و ممتد علیه ملت یمن و حملات هوایی مداوم انجام گرفت که تعداد این حملات طی ساعات گذشته به ۵۳ حمله هوایی رسید. این در حالی است که نیروهای ائتلاف سعودی روز شنبه مدعی رهگیری و ساقط کردن یک پهپاد انصارالله در مسیر عربستان شدند. یحیی سریع روز گذشته نیز تاکید کرد، نیروهای ارتش یمن هدف نظامی مهمی را در خمیس مشیط هدف گرفتند به اضافه اینکه یگان موشکی با موشک بدر ۱ فرودگاه نجران را هدف گرفت و موجب تعطیلی ناوبری هوایی شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- عملیات پهپادی نیرو‌های یمنی علیه مزدوران سعودی، ادامه بحران در دولت انگلیس بر سر برگزیت، برکناری وزیر نفت عربستان و لغو مذاکرات طالبان و رئیس جمهور آمریکا از جمله تحولات مهم جهان طی ساعات گذشته هستند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌هایی که طی ساعات گذشته در جهان به وقوع پیوسته‌اند به شرح زیر است: *وزیر نفت عربستان برکنار شدپادشاه عربستان سعودی «خالد الفالح» را از سمت وزیر نفت این کشور برکنار کرده و «عبدالعزیز بن سلمان»، فرزند خود را به این سمت منصوب کرد. *عملیات پهپادی نیرو‌های یمنی در جنوب عربستانیگان پهپادی ارتش یمن با استفاده از چند فروند پهپاد قاصف k۲ یک هدف نظامی را در «خمیس مشیط» هدف قرار داد. *ادامه بحران در دولت انگلیس بر سر برگزیتبحران‌ها در دولت انگلیس بر سر نحوه خروج از اتحادیه اروپا همچنان ادامه دارد و وزیر کار و امور بازنشستگی این کشور نیز از سمت خود کناره‌گیری کرد. *تجاوز رژیم صهیونیستی به چند نقطه در نوار غزهرسانه‌های محلی فلسطین گزارش دادند که جنگنده‌ها و توپخانه رژیم صهیونیستی چند نقطه در نوار غزه را هدف قرار داده‌اند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند طی حملات پهپادی خود یک منطقه مهم نظامی در خمیس مشیط واقع در جنوب عربستان را هدف قرار دهند. «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که نیروی پهپادی ارتش یمن حمله گسترده‌ای را با استفاده از پهپادهای «قاصف K۲» علیه یک منطقه نظامی در خمیس مشیط انجام داده است. وی تاکید کرد که این حمله یمن که با استفاده از چند پهپاد تهاجمی مذکور صورت گرفته، در چارچوب پاسخ مشروع به جنایت‌ها و محاصره ائتلاف متجاوز سعودی علیه ملت یمن است. یحیی سریع تصریح کرد که عملیات پهپادی مورد نظر پس از عملیات رصد و شناسایی دقیق، با دقت کامل انجام شد.
فارسفارس1 هفته قبل
منابع امنیتی یمن از شلیک دو فروند موشک بالستیک به سمت شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان خبر دادند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یگان موشکی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله شنبه‌شب دو فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» را به سمت دو محل تجمع عناصر مزدور در منطقه «مجازه» در عسیر شلیک کرد. یک منبع نظامی یمن به پایگاه خبری «انصارالله» گفت که حملات موشکی امشب یمن در چارچوب ادامه حملات موشکی یمن در پاسخ به تجاوزات پنج ساله ائتلاف متجاوز صورت گرفته است. منبع نظامی یمن تاکید کرد، در این حمله موشکی که به صورت جداگانه صورت گرفته است، چند نفر از عناصر مزدور کشته و یا زخمی شدند. نیروهای موشکی یمن دیروز (جمعه) یک فروند موشک بالستیک «بدر-۱» را به سمت فرودگاه «نجران» در داخل خاک عربستان شلیک کردند.

عملیات پهپادی رزمندگان یمنی به پایگاه سعودی

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره؛ یگان هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دیروز با تعدادی از پهپاد‌های قاصف کا-۲ به پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط واقع در عسیر در جنوب عربستان حمله کرد. سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن با اعلام این خبر تاکید کرد حملات پهپادی رزمندگان یمنی به این پایگاه تقریبا، روزانه شده چرا که پایگاه اصلی هوایی سعودی در حملات به ملت یمن است.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشیحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با استفاده از پهپاد‌های قاصف k ۲، چندین بار یک مرکز نظامی مهم را در خمیس مشیط در جنوب عربستان هدف قرار دادند. اخبار بین الملل- سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد حملات پهپادی جدید، در پاسخ به ادامه تجاوزگری‌های سعودی‌ها به یمن است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
سخنگوی نیروهای مسلح یمن از دومین حمله موشکی به فرودگاه «نجران» در ۲۴ ساعت گذشته و دومین حمله پهپادی به یک هدف نظامی در عربستان سعودی خبر داد. سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بعد از ظهر امروز (جمعه) از حمله موشکی به فرودگاه «نجران» در داخل خاک عربستان خبر داد. به نوشته پایگاه خبری المسیره، او گفت که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با یک فروند موشک بالستیک «بدر۱» فرودگاه «نجران» را هدف قرار داده است. به گفته وی در این حمله آشیانه پهپادها به دقت مورد هدف قرار گرفته و موجب توقف پروازها در این فرودگاه شده است. روز گذشته نیز فرودگاه نجران با یک فروند موشک بالستیک «بدر۱» و فرودگاه «ملک خالد» در خمیس مشیط با یک فروند پهپاد «قاصف k۲» هدف قرار گرفته بود.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بعد از ظهر امروز (جمعه) از حمله موشکی به فرودگاه «نجران» در داخل خاک عربستان خبر داد. به نوشته پایگاه خبری المسیره، او گفت که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با یک فروند موشک بالستیک «بدر۱» فرودگاه «نجران» را هدف قرار داده است. به گفته وی در این حمله آشیانه پهپادها به دقت مورد هدف قرار گرفته و موجب توقف پروازها در این فرودگاه شده است. او همچنین تأکید کرد این حمله کاملا با رعایت قوانین بین‌المللی صورت گرفته است و نیروهای مسلح یمن تمامی اقدامات لازم برای حفظ جان غیر نظامیان را مد نظر دارد. روز گذشته نیز فرودگاه نجران با یک فروند موشک بالستیک «بدر۱» و فرودگاه «ملک خالد» در خمیس مشیط با یک فروند پهپاد «قاصف k۲» هدف قرار گرفته بود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشسرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بعد از ظهر امروز (جمعه) از حمله موشکی به فرودگاه «نجران» در داخل خاک عربستان خبر داد. اخبار بین الملل- به نوشته پایگاه خبری المسیره، او گفت که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با یک فروند موشک بالستیک «بدر۱» فرودگاه «نجران» را هدف قرار داده است. به گفته وی در این حمله آشیانه پهپادها به دقت مورد هدف قرار گرفته و موجب توقف پروازها در این فرودگاه شده است. او همچنین تأکید کرد این حمله کاملا با رعایت قوانین بین‌المللی صورت گرفته است و نیروهای مسلح یمن تمامی اقدامات لازم برای حفظ جان غیر نظامیان را مد نظر دارد. روز گذشته نیز فرودگاه نجران با یک فروند موشک بالستیک «بدر۱» و فرودگاه «ملک خالد» در خمیس مشیط با یک فروند پهپاد «قاصف k۲» هدف قرار گرفته بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- سرتیپ یحیی سریع از دومین حمله موشکی به فرودگاه «نجران» و همچنین دومین حمله پهپادی به اهداف نظامی در عربستان سعودی خبر داد. وی ادامه داد: این حمله کاملا با رعایت قوانین بین‌المللی صورت گرفته و نیرو‌های مسلح یمن تمامی اقدامات لازم برای حفظ جان غیر نظامیان را مد نظر دارد. به گفته وی ائتلاف سعودی در ۱۲ ساعت گذشته ۶۹ بار مناطق مختلف یمن را بمباران کرده است. گفتنی است؛ روز گذشته نیز فرودگاه نجران با یک فروند موشک بالستیک «بدر۱» و فرودگاه «ملک خالد» در خمیس مشیط با یک فروند پهپاد «قاصف k ۲» مورد هدف قرار گرفته بود. انتهای پیام/
فارسفارس1 هفته قبل
سخنگوی نیروهای مسلح یمن از دومین حمله موشکی به فرودگاه «نجران» در ۲۴ ساعت گذشته و دومین حمله پهپادی به یک هدف نظامی در عربستان سعودی خبر داد. حمله پهپادی و موشکی انصارالله به دو هدف نظامی در عربستانبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بعد از ظهر امروز (جمعه) از حمله موشکی به فرودگاه «نجران» در داخل خاک عربستان خبر داد. به نوشته پایگاه خبری المسیره، او گفت که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با یک فروند موشک بالستیک «بدر۱» فرودگاه «نجران» را هدف قرار داده است. به گفته وی در این حمله آشیانه پهپادها به دقت مورد هدف قرار گرفته و موجب توقف پروازها در این فرودگاه شده است. روز گذشته نیز فرودگاه نجران با یک فروند موشک بالستیک «بدر۱» و فرودگاه «ملک خالد» در خمیس مشیط با یک فروند پهپاد «قاصف k۲» هدف قرار گرفته بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، یگان‌های پهپاد ارتش یمن و کمیته‌های مردمی پایگاه نظامی خالد در خمیس مشیط واقع در استان عسیر عربستان سعودی را با استفاده از پهپاد‌های قاصف K۲ چندین بار هدف قرار دادند. سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در خصوص این حملات گفت: این حملات تا زمانی که تجاوزگری و محاصره یمن ادامه دارد، انجام خواهد شد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، بامداد امروز- جمعه- اعلام کرد، یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی حملاتی با استفاده از پهپادهای «قاصف k۲» علیه یک مرکز نظامی مهم در خمیس مشیط در عسیر انجام داد. سرتیپ سریع تأکید کرد، این حملات با دقت به اهداف خود اصابت کرد. این سخنگو متذکر شد، حملات جدید در پاسخ به جنایات ائتلاف متجاوز، محاصره مستمر و بمباران یمن است که طی ۱۲ ساعت گذشته ۶۹ بار هدف حملات قرار گرفته است. طبق این گزارش، یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی روز گذشته نیز پایگاه هوایی «ملک خالد» در خمیس مشیط واقع در جنوب عربستان سعودی را با چند فروند پهپاد «قاصف k۲» هدف قرار داد. انتهای پیام/
موجموج1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از المسیره، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد جمعه گفت: ارتش یمن به یک هدف نظامی مهم در خمیس مشیط واقع در محور عسیر با پهپادهای قاصف ۲k حمله کردند. سرتیپ «یحیی سریع» اعلام کرد این حمله که توسط یگان پهپادی نیروهای یمنی صورت گرفت مستقیما به هدف اصابت کرد. وی همچنین این حمله پهپادی را در واکنش به جنایات متجاوزان و ادامه محاصره مردم یمن و حملات هوایی آنها که طی ۱۲ ساعت گذشته بالغ بر ۶۹ حمله هوایی بوده است، عنوان کرد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با استفاده از پهپادهای «قاصف k۲»، چندین بار یک مرکز نظامی مهم را در جنوب عربستان سعودی هدف قرار دادند. به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی بامداد امروز- جمعه- با استفاده از پهپادهای «قاصف k۲» یک مرکز نظامی مهم را در خمیس مشیط در جنوب عربستان هدف حملات قرار دادند. این سخنگو تأکید کرد حملات پهپادی جدید، در پاسخ به ادامه تجاوزگری‌های ائتلاف سعودی به یمن است. یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، روز گذشته نیز چندین عملیات تهاجمی علیه پایگاه هوایی «ملک خالد» در خمیس مشیط با استفاده از پهپادهای «قاصف k۲» صورت دادند.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از سخنگوی نیروهای مسلح یمن گزارش داد یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با استفاده از پهپادهای قاصف k۲، چندین بار یک مرکز نظامی مهم را در خمیس مشیط در جنوب عربستان هدف قرار دادند. سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد حملات پهپادی جدید، در پاسخ به ادامه تجاوزگری‌های سعودی‌ها به یمن است.
رکنارکنا1 هفته قبل
یحیی سریع سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز پنجشنبه اعلام کرد: پهپادهای یمنی به چند هدف نظامی در پایگاه هوایی ملک خالد در شهر خمیس مشیط در استان عسیر حمله کردند. سریع افزود: هواپیماهای بدون سرنشین «قاصف K۲» این حملات را اجراء کرد. سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد: این حملات با نهایت دقت اجراء شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

حملات پهپادی یمنی‌ها به پایگاه ملک خالد سعودی

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
گزارش شبکه المسیره یمنسرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت پهپادها به اهداف نظامی در پایگاه ملک خالد با دقت بسیار بالایی حمله کردند. عملیات یمنی‌ها تا زمانی که تجاوز و محاصره یمن ادامه داشته باشد ادامه خواهد داشت. حمله گسترده امروز پهپادی به پایگاه هوایی ملک خالد، ادامه رشته عملیات‌ها علیه این پایگاه بود؛ آخرین این حملات نیز ماه گذشته صورت گرفت که در سه مرحله این پایگاه در کمتر از بیست و چهار ساعت هدف حمله قرار گرفت. تا زمانی که تجاوزگر ائتلاف سعودی- آمریکایی علیه یمن ادامه داشته باشد، عملیات ما هم ادامه پیدا خواهد کرد. در غیر این صورت، حملات پهپادی و موشکی به اهداف راهبردی در عمق خاک عربستان و دیگر مناطق ادامه خواهد داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با تعدادی موشک بالستیک «بدر ۱» فرودگاه نجران عربستان سعودی و یا پهپاد «قاصف k۲» پایگاه هوایی «ملک خالد» این کشور را هدف قرار داد. وی در ادامه گفت، پهپادهای «قاصف k۲» نیز اهداف نظامی در پایگاه هوایی ملک خالد عربستان در «خمیس مشیط» را هدف قرار داد. سریع تأکید کرد، پاسخ‌های موشکی و پهپادی ارتش یمن تا پایان حملات ائتلاف سعودی، ادامه خواهد داشت. سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو روز پیش (سه شنبه) نیز از شلیک چند موشک بالستیک به فرودگاه نجران عربستان سعودی و تعطیلی پروازها در این فرودگاه خبر داد (جزئیات بیشتر). شهر نجران که در جنوب آن پایگاه‌ها و مقرهای نظامی متعددی قرار دارد، یکی از اهداف ارتش یمن برای پاسخ به حملات نظامی عربستان سعودی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از حمله یگان‌های موشکی و پهپادی ارتش این کشور به فرودگاه نجران، یک پایگاه متعلق به ائتلاف سعودی و پایگاه هوایی ملک خالد خبر داد. بر اساس اعلام سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن، در این عملیات، آشیانه جنگنده‌ها، هواپیما‌های شناسایی و دیگر اهداف نظامی هدف قرار گرفته است. سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد: این عملیات در چارچوب پاسخ مشروع ما به جنایات دشمن، تداوم محاصره یمن از سوی آن‌ها و حملات هوایی علیه مردم کشور ما صورت گرفته است. بر اساس اعلام این مقام نظامی ارتش یمن، جنگنده‌های ائتلاف عربستان طی ساعات گذشته بیش از ۶۰ حمله هوایی علیه مردم یمن انجام داده‌اند. در همین حال سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد که یگان پهپادی ارتش این کشور با استفاده از چند فروند پهپاد قاصف k۲ پایگاه هوایی ملک خالد در استان خمیس مشیط را هدف قرار داده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
شناسه خبر: ۸۹۸۶۵۹ ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۱۵:۵۲ ۰ Aنیروهای مقاومت یمن بعد از حمله موشکی به فرودگاه نجران عربستان، پایگاه هوایی ملک خالد این کشور را نیز هدف حملات پهپادی خود قرار دادند.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون المسیره,یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع و تجهیزات نظامی مزدوران ارتش سعودی را در شمال شرق منطقه جبل نار در جیزان با موشک زلزال-۱ هدف قرار داد. در حمله یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع نظامیان سعودی در غرب منطقه حرض در استان حجه با موشک‌های زلزال-۱ و کاتیوشا، بیش از ۳۰ نفر از این نظامیان کشته یا زخمی شدند. در عملیات یگان تک تیرانداز نیروهای مشترک یمنی در شمال شرق منطقه «مثلث عاهم» در حجه و منطقه الساقیه در جوف نیز هفت نفر از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی کشته یا زخمی شدند. سرتیپ یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد موشکها به صورت مستقیم به اهداف اصابت کردند و باعث توقف پروازها در این فرودگاه شدند. در جبهه شمالی یمن و مشخصا در عسیر نیز ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع افراد مسلح ائتلاف متجاوز سعودی یورش بردند که به انهدام یک دستگاه خودروی زرهی و کشته شدن سرنشینانش منجر شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| یحیی سریع، سخنگوی جنبش مردمی انصارالله یمن با انتشار بیانیه‌ای در صفحه شخصی خود در فیسبوک اعلام کرد که این جنبش عصر سه‌شنبه با استفاده از چند فروند پهپاد حمله هوایی را به پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط آغاز کرد. یحیی سریع با اشاره به استفاده از پهپادهای مدل قاصف «کی ۲» در این حمله هوایی، اعلام کرد: در این حمله اهداف مورد نظر با دقت بالایی هدف‌گیری شدند. تا این لحظه ائتلاف عربی ضدیمن به رهبری عربستان سعودی هیچ‌گونه واکنشی نسبت به این حمله نداشته است. حمله یادشده تنها ساعاتی پس از ادعای سرنگونی یک پهپاد انصارالله توسط ائتلاف عربی انجام شد. نیروهای انصارالله در طول چند روز گذشته بارها با پهپادهای خود فرودگاه أبها در عربستان را هدف قرار دادند.

به انتهای لیست رسیدید