قاضی عسکر

قاضی عسکر

مهرمهر2 هفته قبل
وی افزود: شرایط ایجاب می‌کند تا راه اندازی حج عمره به صورت محدود شروع شود تا آرام آرام به صورت کامل راه اندازی شود. اساسا تعطیل شدن حج عمره هم به خاطر یک ناخشنودی بود، وگرنه تعطیل نمی‌شد. شرایط ایجاب می‌کند تا راه اندازی حج عمره به صورت محدود شروع شود تا آرام آرام به صورت کامل راه اندازی شود. وی ادامه داد: وزیر حج عربستان روی موضوع سوم تمایل بیشتری نشان داد و البته در خصوص موضوع دوم نیز عنوان کرد که رایزنی و پیگیری می‌شود. وی ادامه داد: یکی از مواردی که می‌تواند در جهت اصلاح روابط مؤثر باشد، ازسرگیری مجدد عمره است که خودشان روزی این سفر را برای ایرانیان حذف کرده بودند.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
تسنیم نوشت: جمعی از روحانیون کاروان‌های استان‌های آذربایجان غربی و شرقی با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در مکه مکرمه دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب به درخشش علمای آذربایجان در حوزه‌های علمیه اشاره کرد و از زحمات روحانیون این استان‌ها در عملیات حج ۱۳۹۸ تقدیر و تشکر به عمل آورد. سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: خوشبختانه در دوره پیشین طرحی برای روحانیان آذری زبان شروع شده بود که با تعطیلی عمره مفرده این طرح متوقف شد، هم اینک می‌توان از این تعطیلی به عنوان فرصتی برای به روز کردن نیروهای خدوم و خلاق این حوزه استفاده کرد تا در زمان برگزاری مجدد عمره مفرده شاهد کمبودی نباشیم. وی از اراده قوی در راه‌اندازی مجدد عمره مفرده به صورت محدود خبر داد و یادآور شد: دلیل این محدویت فراهم نبودن زیرساخت‌های ارتباطی بین دو کشور ایران و عربستان است که امیدواریم این مشکل در آینده نزدیک برطرف شود و شاهد حضور زائران بیشتری در سرزمین وحی باشیم. نواب با ابراز خرسندی از برگزاری جلسه روحانیان آذری زبان، گفت: این جلسات شایسته است برای تمام استان‌ها و اقوام ایرانی برگزار شود تا از پیشنهادات و نقطه نظرات عزیزان در حوزه‌های مختلف حج و زیارت استفاده کنیم.
ایلناایلنا3 هفته قبل
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی قاضی عسکر در پیامی به نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج وزیارت، برگزاری موفقیت‌آمیز حج ۱۳۹۸ را تبریک گفت. به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده سابق ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در پیامی به حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی و آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج وزیارت، برگزاری موفقیت‌آمیز حج ۱۳۹۸ را تبریک گفت. وی در این پیام اعلام کرد: «برگزاری موفق حج را به جنابعالی و کلیه کارگزاران حج تبریک می‌گویم، خداوند از همه شما قبول کند و موفق باشید.» در پاسخ پیام تبریک حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، حجت الاسلام والمسلمین نواب اعلام داشت: خداوند را بر این توفیق بزرگ خالصانه سپاسگزارم وامید است که ازهمه زائران قبول فرماید ودر صحیفه‌ی حسنات آنان ثبت وضبط گردد. البته آنچه انجام شد نتیجه کار جمعی بود که حضرتعالی و راهنمائی‌های مفید نیز درحسن انجام آن دخیل بود. سلامتی وتوفیقات روز افزونتان را از خدای بزرگ خواستارم. گفتنی است، امسال بیش از ۸۶ هزار ۵۰۰ زائر ایرانی به سرزمین وحی اعزام شدند که هفته گذشته مناسک حج تمتع ۱۳۹۸ با موفقیت انجام گرفت و برنامه بازگشت حجاج به میهن اسلامی از ۲۵ مردادماه آغازشده و تا ۱۷ شهریور ادامه خواهد داشت.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
» او که از مسؤولان مرتبط خواست متن تفاهم‌نامه حج ایران و عربستان را منتشر کنند، اظهار کرد که «متن توافق موجود است همان زمان آقای ظریف و قاضی عسگر نماینده پیشین ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در کمیسیون امنیت ملی حاضر شده و توضیحاتی را درباره متن توافق مطرح کردند که تاکید شد باید شأن و امنیت زائران ایران در این توافق قید شود. رییس پیشین بعثه ایران با اشاره به محتوایی از تفاهم‌نامه ایران و عربستان در سال ۹۶، اظهار کرد: ما یکسری امتیازات را در تفاهم‌نامه مدنظر قرار دادیم. در همان زمان وزیر حج عربستان رسما اعلام کرد که هیچ پیش‌شرطی برای حجاج حتی ایران نداریم و تنها در مسائل شرعی طرفین مذاکراتی خواهند داشت. برهمین اساس توافق شد کنسولگری ایران چند روز قبل از ایام حج کار خود را در عربستان از سر بگیرد. او درباره وضعیت شهدای فاجعه منا یادآور شد: خوشبختانه هیچ مفقودی از کشور ایران در عربستان وجود ندارد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
» او که از مسؤولان مرتبط خواست متن تفاهم‌نامه حج ایران و عربستان را منتشر کنند، اظهار کرد که «متن توافق موجود است همان زمان آقای ظریف و قاضی عسگر نماینده پیشین ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در کمیسیون امنیت ملی حاضر شده و توضیحاتی را درباره متن توافق مطرح کردند که تاکید شد باید شأن و امنیت زائران ایران در این توافق قید شود. عربستان بیم داشت عملیات انتحاری شود رییس پیشین بعثه ایران با اشاره به محتوایی از تفاهم‌نامه ایران و عربستان در سال ۹۶، اظهار کرد: ما یکسری امتیازات را در تفاهم‌نامه مدنظر قرار دادیم. در همان زمان وزیر حج عربستان رسما اعلام کرد که هیچ پیش‌شرطی برای حجاج حتی ایران نداریم و تنها در مسائل شرعی طرفین مذاکراتی خواهند داشت. برهمین اساس توافق شد کنسولگری ایران چند روز قبل از ایام حج کار خود را در عربستان از سر بگیرد. او درباره وضعیت شهدای فاجعه منا یادآور شد: خوشبختانه هیچ مفقودی از کشور ایران در عربستان وجود ندارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
اخبار اجتماعی- وی با اشاره به ادعای برادر شهید رکن آبادی در شب گذشته در برنامه جهان آرا گفت: شهید رکن آبادی یکی از دوستان صمیمی بنده بود که در فاجعه منا از دست دادم؛ شهید رکن آبادی یک مادر قهرمان دارد که در دوران مبارزات، فرزندانش را به تظاهرات می‌فرستاد، لذا من نسبت به خاندان شهید رکن آبادی ادای احترام کنم و برای آنها احترام ویژه‌ای قائل هستم. او با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در هیچ تفاهم نامه‌ای قبول نکرده در حادثه منا مقصر است، تصریح کرد: خیلی صریح و روشن در خصوص ادعا بردار شهید رکن آبادی باید بگویم که این مطلب خلاف واقع است و اکنون من تفاهم هر سه سال بعد از حادثه منا را به همراه دارم. حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر مطرح کرد: آن‌ها عده‌ای از شهدا از جمله شهید رکن آبادی را بدون اجازه دفن کردند لذا در هیچکدام از موارد ذکر شده چنین مطلبی مبنی بر تقصیر ایران وجود ندارد. حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر تاکید کرد: هیچ کجا نیامده و سعودی‌ها هم نگفتند که ایران در حادثه منا مقصر است. حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر تصریح کرد: همیشه تصدی‌گری دولتی جواب نداده، ما باید بگذاریم مردم فهیم خود تشخیص داده و انتخاب کنند.
الفالف1 ماه قبل
وی افزود: باید بگوییم ادعای پذیرش تقصیر حادثه منا از سوی ایران یک حرف باطل است. وی گفت: به هیچ وجه هیچ جمله‌ای نیامده است که حادثه منا تقصیر ایران بوده است. عربستانی‌ها یک عده از جمله شهید رکن آبادی را بی اجازه دفن کردند که بعدا با پیگیری که کردیم به کشور بازگشتند. آقای شجاعی که همراه آقای رکن آبادی بوده می‌گوید من وقتی دیدم راه متراکم است گفتم برگردیم که آقای رکن آبادی و یکی دیگر از دوستان گفتند تا اینجا که آمدیم بقیه راه هم برویم. حتی گفته شد اسراییل گفته ما یک گنج بزرگی در اختیار داریم که رکن آبادی است که واقعیت نداشت.
فارسفارس1 ماه قبل
فرزند شهید منا با بیان اینکه چرا برادر شهید رکن‌آبادی بعد از ۴ سال به وجود مستندات اشاره کرده، خواستار انتشار تفاهم‌نامه حج ۹۴ و شفاف‌سازی بیش‌تر از سوی سازمان حج و زیارت شد. نجمه گودرزی فرزند شهید فتح‌الله گودرزی که در فاجعه منا (سال ۱۳۹۴) به دست شجره ملعونه آل‌سعود به شهادت رسید، در گفت‌وگو‌ با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به ادعای برادر شهید رکن‌آبادی مبنی بر پایمال کردن خون شهدای منا برای باز شدن راه حج‌تمتع، اظهار داشت: آقای رکن‌آبادی در سالگرد فاجعه منا از مستنداتی صحبت می‌کند که برای ما جای سؤال است که چرا اکنون بعد از گذشت ۴ سال این ادعا را مطرح می‌کند؛ در حالی که در این سال‌ها ما جلسات مختلفی باهم داشتیم که ایشان چنین ادعای نکرده بود. وی‌ افزود: سازمان حج و زیارت هم پس از این ادعا، آن را تکذیب و آقای رکن‌آبادی را دروغگو‌ معرفی می‌کند. وی تصریح کرد: در همان سال ۹۴ آقای قاضی عسکر در مصاحبه‌ای مطرح کردند که ساعت حرکت حجاج به رمی جمرات ساعت ۹ است اما چرا حجاج ساعت ۶ صبح بدون حتی خوردن صبحانه اعزام شدند و نه یک یا دو‌ کاروان بلکه ۵۳ کاروان این خطا را کردند. امیدوارم سازمان حج در این رابطه هم پاسخگو باشد.
فراروفرارو1 ماه قبل
اظهارات برادر یکی از شهدای فاجعه منا در شبکه افق سیما، واکنش‌های فراوانی به دنبال داشته است. مرتضی رکن آبادی برادر غضنفر رکن آبادی دیپلمات و سفیر پیشین ایران در لبنان است که در فاجعه منا به شهادت رسید. فاجعه منا در حادثه منا در مراسم حج سال ۱۳۹۴ رخداد داد. دومین مقامی که به ادعای رکن آبادی واکنش نشان داد حمید محمدی رییس پیشین سازمان حج و زیارت بود. غضنفر رکن آبادی سفیر اسبق ایران در لبنان و شهدای مناواکنش افکار عمومیسخنان مرتضی رکن آبادی در فضای مجازی با واکنش‌های فراوانی روبه رو شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، در پی اظهارات برادر شهید رکن آبادی در خصوص توافق ایران و عربستان و پذیرفتن مسئولیت حادثه منا توسط ایران، حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر فردا سه شنبه شب میهمان برنامه جهان آرا در شبکه افق خواهد بود. قاضی عسکر در زمان حادثه منا که منجر به شهادت ۶۴۶ نفر از زائرین ایرانی خانه خدا شد نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بود. برنامه جهان آرا توسط وحید یامین‌پور در شبکه افق اجرا می‌شود. منبع: قدس آنلاین
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
کشور عزیزمان ایران، به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی که دارد، انواع و اقسام اقلیم‌های مختلف را در خود جا داده است. همین موضوع باعث شده تا پدیده‌های طبیعی مختلفی در اقصی نقاط کشور بوجود بیایند. پدیده‌هایی که علاوه براینکه به خودی خود، بی‌نظیر و خارق‌العاده هستند، بلکه مشابه هریک از آن‌ها در کشورهای مختلف جهان وجود دارد. آنچه جالب توجه است این است که پتانسیل عجیب اقلیمی ایران باعث شده، آنچه خوبان همه دارند، ایران یک‌جا داشته باشد! با ما همراه باشید تا این پدیده‌ها را از نظر بگذرانیم و قدر طبیعت غنی و خاص کشورمان را بیشتر دانسته و در حفظ و پاسداری از آن، کوشا باشیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، «حریم امن» عنوان ویژه برنامه زنده این شبکه در شب شهادت آن امام همام است که با کارشناسی حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مؤمنی به صورت زنده از حرم مطهر رضوی به شرح سیره امام جواد (ع) می‌پردازد. همچنین «حریم امن» در شام شهادت آن حضرت با کارشناسی حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر و محوریت شهادت امام جواد (ع) و گرامیداشت سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) از ساعت ۲۱ تا ۲۲ به روی آنتن خواهد رفت. «حاضر غایب از نظر» عنوان دیگر برنامه شبکه قرآن و معارف سیما در روز شهادت حضرت امام محمد تقی (ع) است که با کارشناسی حجت الاسلام و المسلمین فؤادیان و موضوع مهدویت در احادیث و روایات امام جواد (ع) از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه تقدیم مخاطبان قرآنی و معارفی تلویزیون می‌شود. ضمن آنکه در این برنامه گزارشی از حرم مطهر حضرت موسی مبرقع (ع) فرزند بلافصل امام جواد (ع) پخش خواهد شد. پخش سخنرانی‌های مذهبی در شب و شام شهادت از ساعت ۱۸ و همچنین مرثیه سرایی مداحان اهل بیت (ع) در ساعت‌های مختلف از دیگر تدارکات شبکه قرآن و معارف سیما در این ایام است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 ماه قبل
پیام خوزستان - کیش- نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت گفت: مسائل فکری، عقیدتی و فرهنگی راهکارهای خاص خود را دارد و زور و فشار در حل اینگونه مسائل نتیجه بخش نیست. قاضی عسکر ضمن بیان اهمیت مناظره اسلامی گفت: هدف مناظره باید کسب حقیقت باشد اما برخی مناظره‌ها در کشور رنگ و بوی اسلامی نداشته و افراد تنها به دنبال حذف طرف مقابل هستند. وی تلاش برای معرفی و تبیین اسلام ناب و ایستادگی در مقابل ظلم و ستم را از دیگر از کارهای برجسته امام صادق (ع) ذکر کرد و افزود: ایشان کوشش می‌کردند تا اسلام را آنگونه که هست به مردم بشناساند. سرپرست حجاج ایرانی به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: آن حضرت می‌فرمایند کسی که حاکم ستمگری را ستایش کند و خود را کوچک کند فردای قیامت کنار همان ستمگر خواهد بود. نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی ظهر شنبه نیز به مناسبت شهادت حضرت امام صادق (ع) در مسجد خاتم (ص) سخنرانی کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
پیام مازند - کیش- نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت گفت: مسائل فکری، عقیدتی و فرهنگی راهکارهای خاص خود را دارد و زور و فشار در حل اینگونه مسائل نتیجه بخش نیست. قاضی عسکر ضمن بیان اهمیت مناظره اسلامی گفت: هدف مناظره باید کسب حقیقت باشد اما برخی مناظره‌ها در کشور رنگ و بوی اسلامی نداشته و افراد تنها به دنبال حذف طرف مقابل هستند. وی تلاش برای معرفی و تبیین اسلام ناب و ایستادگی در مقابل ظلم و ستم را از دیگر از کارهای برجسته امام صادق (ع) ذکر کرد و افزود: ایشان کوشش می‌کردند تا اسلام را آنگونه که هست به مردم بشناساند. سرپرست حجاج ایرانی به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: آن حضرت می‌فرمایند کسی که حاکم ستمگری را ستایش کند و خود را کوچک کند فردای قیامت کنار همان ستمگر خواهد بود. نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی ظهر شنبه نیز به مناسبت شهادت حضرت امام صادق (ع) در مسجد خاتم (ص) سخنرانی کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 ماه قبل
عصر کرد - کیش- نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت گفت: مسائل فکری، عقیدتی و فرهنگی راهکارهای خاص خود را دارد و زور و فشار در حل اینگونه مسائل نتیجه بخش نیست. قاضی عسکر ضمن بیان اهمیت مناظره اسلامی گفت: هدف مناظره باید کسب حقیقت باشد اما برخی مناظره‌ها در کشور رنگ و بوی اسلامی نداشته و افراد تنها به دنبال حذف طرف مقابل هستند. وی تلاش برای معرفی و تبیین اسلام ناب و ایستادگی در مقابل ظلم و ستم را از دیگر از کارهای برجسته امام صادق (ع) ذکر کرد و افزود: ایشان کوشش می‌کردند تا اسلام را آنگونه که هست به مردم بشناساند. سرپرست حجاج ایرانی به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: آن حضرت می‌فرمایند کسی که حاکم ستمگری را ستایش کند و خود را کوچک کند فردای قیامت کنار همان ستمگر خواهد بود. نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی ظهر شنبه نیز به مناسبت شهادت حضرت امام صادق (ع) در مسجد خاتم (ص) سخنرانی کرد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، مسئول واحد موسیقی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: زمان بی‌کرانه، آلبومی است سنتی با آهنگسازی و تنظیم هادی ابراهیمی و صدای رحیم عدنانی تولید شده است. امیر بنی طالبی بیان کرد: این آلبوم در قالب ۱۰ قطعه به عناوین «مقدمه کاروان عمر»، «تصنیف چه فکر می‌کنی»، «ساز و آواز سنتور نوا»، «چهار مضراب نوا-شهر نوا»، «ساز و آواز کمانچه و نیشابورک»، «تصنیف همنشین جان»، «ساز و آواز نهفت سنتور»، «تصنیف شعله رقصان»، «ساز و آواز نی رهاوی» و «تصنیف وقت سماع»، بر اشعاری از حافظ و هوشنگ ابتهاج که با حمایت واحد موسیقی حوزه هنری منتشر شده است. وی افزود: در این اثر هنرمندان، حمیدرضا حسن پور (تار)، مسعود ابراهیمی (نی)، کاوه معتمدیان (کمانچه، کمانچه آلتو)، جعفر قاضی عسکر (تنبک، کوزه)، نبیل یوسف شریداوی (دف بندیر)، نوا سلیمانی (عود)، محمد جمالی (ویولون آلتو) و هادی ابراهیمی (آهنگساز، سنتور) به هنرنمایی پرداخته و آواز عدنانی را همراهی کرده‌اند‎.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 ماه قبل
در ادامه بازخوانی روایت‌هایی از شاگردان امام خمینی (ره) از ماجرای ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ را بخوانید: خاطره جالب از ترس ساواکی‌ها هنگام دستگیری امام خمینیآیت الله جلالی خمینی در رابطه با تبعید امام خمینی (ره) به تهران می‌گوید: امام خمینی (ره) را دستگیر کردند و به تهران آوردند، من از شدت ناراحتی شب‌ها نمی‌توانستم بخوابم. سرهنگ‌ها و سرتیپ‌ها که به دیدن امام می‌آمدند وقتی امام به آنها نگاه می‌کرد از ابهت امام سرشان را عقب می‌بردند. آیت الله جلالی خمینی از شاگردان امام خمینی (ره) امام را سوار ماشین کرده و به سمت تهران آوردند. دیدم که مولوی تهدید کرد که «مگر ندیدی ۱۵ خرداد چه شد؟ ۱۵ خرداد ۱۵ هزار نفر از مردم کشته شدند!» اجماع علمای نجف، تهران و قم برای نجات جان امام خمینیآیت الله مقدم قوچانی از دیگر شاگردان امام خمینی (ره) نیز در خصوص دستگیری و تبعید امام به تهران و واکنش علما و روحانیون می‌گوید: در آن جریان بنده خودم جزو دستگیرشدگان بودم لذا چیزی خاطرم نمی‌آید.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
در ادامه بازخوانی روایت‌هایی از شاگردان امام خمینی (ره) از ماجرای ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ را بخوانید: خاطره جالب از ترس ساواکی‌ها هنگام دستگیری امام خمینیآیت الله جلالی خمینی در رابطه با تبعید امام خمینی (ره) به تهران می‌گوید: امام خمینی (ره) را دستگیر کردند و به تهران آوردند، من از شدت ناراحتی شب‌ها نمی‌توانستم بخوابم. سرهنگ‌ها و سرتیپ‌ها که به دیدن امام می‌آمدند وقتی امام به آنها نگاه می‌کرد از ابهت امام سرشان را عقب می‌بردند. آیت الله جلالی خمینی از شاگردان امام خمینی (ره) امام را سوار ماشین کرده و به سمت تهران آوردند. دیدم که مولوی تهدید کرد که «مگر ندیدی ۱۵ خرداد چه شد؟ ۱۵ خرداد ۱۵ هزار نفر از مردم کشته شدند!» اجماع علمای نجف، تهران و قم برای نجات جان امام خمینیآیت الله مقدم قوچانی از دیگر شاگردان امام خمینی (ره) نیز در خصوص دستگیری و تبعید امام به تهران و واکنش علما و روحانیون می‌گوید: در آن جریان بنده خودم جزو دستگیرشدگان بودم لذا چیزی خاطرم نمی‌آید.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
سخنرانی امام خمینی (ره) در روز ۱۳ خرداد ۱۳۴۲ (روز عاشورا) در مدرسه فیضیه قمامام خمینی (ره) در روز عاشورا (۱۳ خرداد ۴۲) در مدرسه فیضیه قم سخنرانی کرد. امام خمینی (ره) پس از آن سخنرانی، شبانه دستگیر و بامداد روز ۱۵ خرداد ۴۲ از قم به تهران منتقل شد. با مطلع شدن مردم از دستگیری امام خمینی (ره)، اعتراضات روحانیون و مردم آغاز شد. در ادامه به بازخوانی روایت‌هایی از شاگردان امام خمینی (ره) از ماجرای ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ پرداخته‌ایم: ** خاطره جالب از ترس ساواکی‌ها هنگام دستگیری امام خمینیآیت الله جلالی خمینی در رابطه با تبعید امام خمینی (ره) به تهران می‌گوید: امام خمینی (ره) را دستگیر کردند و به تهران آوردند، من از شدت ناراحتی شب‌ها نمی‌توانستم بخوابم. دیدم که مولوی تهدید کرد که «مگر ندیدی ۱۵ خرداد چه شد؟ ۱۵ خرداد ۱۵ هزار نفر از مردم کشته شدند!»
عصر ایرانعصر ایران4 ماه قبل
رییس سازمان حج گفت: هزینه ولیمه حج بسیاری از زائران صرف کمک به سیل‌زدگان شد و کمک‌های نقدی کارگزاران حج و زائران خانه خدا از چند میلیاردها تومان گذشت. او خدمت به زائران و جلب رضایت آن‌ها را از مهمترین اهداف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بیان کرد و افزود: برای تحقق این هدف، همه مدیران و کارکنان بعثه و سازمان حج باید کمک و همکاری کنند. وی در پاسخ به دعوت و درخواست مدیران و نمایندگان استانی مقام معظم رهبری به آن‌ها قول داد که در قالب یک برنامه جامع، به همه استان‌ها سفر کند. رشیدیان افزود: بسیاری از مدیران کاروان‌ها و کسانی که قرار است به حج اعزام شوند، ولیمه خود را صرف کمک به سیل‌زدگان کردند و کمک‌های نقدی کارگزاران حج و زائران خانه خدا از میلیاردها تومان گذشت، در حالی که انتظار این همه کمک را نداشتیم. نمایندگان بعثه مقام معظم رهبری و مدیران سازمان حج و زیارت در استان‌های سیل‌زده خوزستان، لرستان و گلستان نیز در این نشست گزارش‌هایی ارائه دادند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
خبرگزاری میزان- آیین تکریم و معرفی نماینده، ولی فقیه در سازمان حج و زیارت برگزار شد و طی آن، حجت‌الاسلام عبدالفتاح نواب به جای حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی‌عسکر، مسؤولیت بعثه مقام معظم رهبری را بر عهده گرفت. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، مراسم تکریم و معرفی نماینده، ولی فقیه در سازمان حج و زیارت، صبح امروز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت در محل این سازمان برگزار شد و حجت‌الاسلام عبدالفتاح نواب، کار خود را به عنوان نماینده، ولی فقیه در سازمان حج و زیارت و مسؤول بعثه مقام معظم رهبری رسما آغاز کرد. علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت در تکریم نماینده پیشین، ولی فقیه، حجت‌الاسلام قاضی عسکر را مدیری معتقد به تقریب مذاهب دانست و اظهار داشت: ایشان دارای شجاعت و پیگیری مجاهدانه برای راه‌اندازی حج خصوصا پس از فاجعه منا بود. صالحی ادامه داد: از زمان حضور ایشان در سازمان حج و زیارت در پژوهشگاه حج و زیارت به عنوان یک مکان تخصصی با صد‌ها منشور معتبر، کتابخانه تخصصی حج و زیارت، شبه شناسی و همچنین در حوزه آموزش‌ها و توجه به گروه مخاطبان، شاهد پیشرفت و ابعاد مختلف معرفت افزایی هستیم. بی شک جایگاه ایشان در تاریخ حج و زیارت به واسطه حضور ایشان ماندگار خواهد شد.
مهرمهر4 ماه قبل
وی ادامه داد: افتخارم این است که از همان ابتدای انقلاب کارم را با مقام معظم رهبری آغاز کردم، هرچند پیش از آن از سخنانشان بهره می‌بردم. تا سال ۱۳۶۳ در محضر امام (ره) بودم و پس از آن با حکم مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه عازم اصفهان شدم. به گفته وی موضوع استعفا را از سال ۹۴ مطرح کرده‌ام اما ایشان فرمودند از عملکرد شما راضی هستم که آن سال حادثه منا و مسجدالحرام اتفاق افتاد و شایسته نبود کناره‌گیری کنم، ماندم تا این حادثه به نتایجی برسد. وی گفت: خیلی دلم می‌خواست تا هستم این مساله به پایان برسد اما شرمنده خانواده شهدا هستم. وی گفت: در مدت زمان حضورم در این مسؤلیت، تغییرات متعددی را در رؤسای سازمان حج و زیارت شاهد بودم و از همه رؤسای سازمان حج و زیارت راضی ام و در قلبم ذره‌ای نارضایتی و ناراحتی از کسی ندارم.
انتخابانتخاب4 ماه قبل
حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر از فرستادن نامه‌ای به وزیر حج عربستان برای پرداخت غرامت شهدای مسجدالحرام طبق آخرین وعده داده شده، خبر داد و گفت: خیلی دلم می‌خواست تا هستم این مساله به پایان برسد اما شرمنده خانواده شهدا هستم. تا سال ۱۳۶۳ در محضر امام (ره) بودم و پس از آن با حکم مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه عازم اصفهان شدم. وی سپس خاطره‌ای از ملاقاتش با مقام معظم رهبری تعریف کرد و گفت: یک روز پس از آن که معظم له به عنوان رهبری توسط مجلس نخبگان انتخاب شدند، ملاقاتی با ایشان داشتم. در این مراسم از کتاب «موسوعه حج خونین» با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌السلام والمسلمین محمدی ری‌شهری و رئیس سازمان حج و زیارت رونمایی شد. این کتاب طبق اظهارات قاضی‌عسکر درباره حج سال ۶۸ است که موضوع آن در حال فراموشی است.
فارسفارس4 ماه قبل
آیین تکریم و معرفی نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت برگزار شد و طی آن، حجت‌الاسلام عبدالفتاح نواب به جای حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی‌عسکر، مسؤولیت بعثه مقام معظم رهبری را بر عهده گرفت. نماینده جدید ولی‌فقیه در امور حج و زیارت معارفه شد/ عزت و کرامت، مساله جدی زائران استبه گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، مراسم تکریم و معرفی نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت، صبح امروز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت در محل این سازمان برگزار شد و حجت‌الاسلام عبدالفتاح نواب، کار خود را به عنوان نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت و مسؤول بعثه مقام معظم رهبری رسما آغاز کرد. صالحی ادامه داد: از زمان حضور ایشان در سازمان حج و زیارت در پژوهشگاه حج و‌ زیارت به عنوان یک مکان تخصصی با صدها منشور معتبر، کتابخانه تخصصی حج و ‌زیارت، شبه شناسی و همچنین در حوزه آموزش‌ها و توجه به گروه مخاطبان، شاهد پیشرفت و ابعاد مختلف معرفت افزایی هستیم. بی شک جایگاه ایشان در تاریخ حج و زیارت به واسطه حضور ایشان ماندگار خواهد شد. یاد آور می‌شود، روز گذشته مقام معظم رهبری در حکمی حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب را به نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرستی حجاج ایرانی منصوب کردند.
ایرناایرنا4 ماه قبل
وزیر ارشاد گفت: از چند سال گذشته تاکنون برای مراودات بین ایران و جهان اسلام انجام گرفته است. همچنین با توجه به مستندات موجود تاکنون اقدامات بسیار خوبی از سوی سازمان حج در مجامع علمی و در جهان اسلام انجام گرفته است. وزیر ارشاد با قدردانی از خدمات حجت الاسلام قاضی عسگر در طول خدمات ایشان در حج، گفت: مجموعه کارکردهای ایشان به واسطه خدمات ارزنده‌ای که داشته‌اند در تاریخ حج پایدار و ماندگار خواهد ماند. این مراسم هم اکنون با حضور حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، مسوولان کشوری و دیگر مسوولان و تنی چند از حوزه‌های علمیه در حالی برگزاری است که علاوه بر رونمایی از یک جلد کتاب، حکم مقام معظم رهبری در انتصاب حجت الاسلام نواب تقدیم ایشان شد. در این مراسم همچنین حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی ضمن قدر دانی از خدمات حجت الاسلام قاضی عسکر و آرزوی موفقیت برای حجت الاسلام نواب سلام مقام معظم رهبری را به جمع حاضر ابلاغ کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
وی گفت: با تلاش‌های انجام شده الحمدالله امکانات رفاهی در حج امسال بهتر از سال‌های گذشته است. نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به زائران توصیه کرد: مواظب باشند مراسم حج را برای خودشان تلخ نکنند، وسواس و استرس را کنار بگذارند، حج پیچیده و سخت نیست. وی شرکت در مراسم حج را در شرایط کنونی که حدود یک میلیون و سیصد هزار نفر در نوبت تشرف قرار دارند، فرصتی تکرار نشدنی دانست و از زائران خواست آمادگی جسمانی را برای حضور در مراسم حج تمتع فراهم کنند و اگر مشکل جسمی دارند، با تمرین عملی خود را برای حضور در مراسم حج آماده کنند. وی به زائران گفت: باید روحتان آن قدر آماده شود تا با چشم دل صحنه‌های شکوهمند زمان پیامبر (ص) را ببینید. گفتنی است؛ بعد از سخنان آقای شاد سرهنگ رستمی فرمانده پلیس فرودگاه‌های استان در مورد نکات امنیتی سفر حج توصیه‌هایی بیان کرد و در پایان مناسک حج به صورت نمادین برای زائران اجرا شد.
ایرناایرنا4 ماه قبل
وی اظهار داشت: قبل از سال ۱۳۹۴ و حادثه منا و مسجدالحرام که منجر به شهادت زائران ایرانی و برخی کشور‌های دیکر شد، در مکه و مدینه به ایرانی‌ها توهین می‌شد اما طی دو سال گذشته هیچ اهانتی به زائران و حجاج ایرانی در عربستان انجام نشد. نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت افزود: برخلاف سالهای گذشته فرودگاه‌های عربستان توسعه یافته است و زائران ایرانی امسال در حالی به عربستان اعزام می‌شوند که امکانات رفاهی آن کشور بسیار بهتر از سالهای گذشته است. حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر افزود: با توجه به اینکه عربستان قادر به تامین امنیت برخی اماکن نیست لذا برخی مراسم زائران ایرانی در داخل هتل‌ها برگزار می‌شود اما هیچیک از مراسم بر زمین نمی‌ماند. وی گفت: قبل از قطع روابط اقتصادی ایران و عربستان ۶۰ تا ۷۰ قلم کالا در ایام حج از ایران به عربستان ارسال می‌شد اما در حج امسال ارسال کالا به حداقل رسیده است. حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر افزود: هزار و ۴۰۰ عنوان کتاب برای توجیه زائران ایرانی و آمادگی روحی، جسمی و علمی آنان در برگزاری مراسم حج در سایت سازمان حج و زیارت بارگذاری شده است.
ایرناایرنا4 ماه قبل
وی اظهار داشت: قبل از سال ۱۳۹۴ و حادثه منا و مسجدالحرام که منجر به شهادت زائران ایرانی و برخی کشور‌های دیکر شد، در مکه و مدینه به ایرانی‌ها توهین می‌شد اما طی دو سال گذشته هیچ اهانتی به زائران و حجاج ایرانی در عربستان انجام نشد. نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت افزود: برخلاف سالهای گذشته فرودگاه‌های عربستان توسعه یافته است و زائران ایرانی امسال در حالی به عربستان اعزام می‌شوند که امکانات رفاهی آن کشور بسیار بهتر از سالهای گذشته است. حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر افزود: با توجه به اینکه عربستان قادر به تامین امنیت برخی اماکن نیست لذا برخی مراسم زائران ایرانی در داخل هتل‌ها برگزار می‌شود اما هیچیک از مراسم بر زمین نمی‌ماند. وی گفت: قبل از قطع روابط اقتصادی ایران و عربستان ۶۰ تا ۷۰ قلم کالا در ایام حج از ایران به عربستان ارسال می‌شد اما در حج امسال ارسال کالا به حداقل رسیده است. حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر افزود: هزار و ۴۰۰ عنوان کتاب برای توجیه زائران ایرانی و آمادگی روحی، جسمی و علمی آنان در برگزاری مراسم حج در سایت سازمان حج و زیارت بارگذاری شده است.
مهرمهر4 ماه قبل
وی افزود: به یاری خداوند در حج امسال نیز مشکلی نخواهیم داشت و طی دو سال گذشته نیز در حوزه امنیت زائران حج تمتع مشکلی در عربستان نداشته‌ایم. قاضی عسکر خاطرنشان کرد: تدابیر لازم برای اسکان زائران در عربستان اندیشیده شده و در این خصوص مشکلی نداریم و از زائران تقاضا می‌کنیم آمادگی اعزام به سفر به عربستان را از نظر روحی و جسمی داشته باشند. رئیس سازمان حج و زیارت نیز در این همایش با اشاره به اعزام ۸۴ هزار زائر ایرانی به عربستان گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز هر زائر باید حدود ۲۵ میلیون تومان برای این سفر پرداخت کند. علیرضا رشیدیان بیان کرد: اعزام حجاج به عربستان با همکاری شرکت‌های هواپیمایی داخلی انجام خواهد شد و به دلیل شرایط شهرهای مکه و مدینه در فصل تابستان ۲۰۰ زائر که توانایی جسمانی حضور در مناسک حج را نداشتند به حج اعزام نخواهند شد. وی همچنین از برنامه ریزی برای تأمین غذای زائران ایرانی مطابق با ذائقه آنان در ایام حج خبر داد و گفت: تهیه و توزیع غذا به صورت متمرکز و از آشپزخانه مرکزی انجام خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید