آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدباقر قالیباف
قالیباف

اخبار « محمدباقر قالیباف »

اصلاحات پرساصلاحات پرس5 ساعت قبل
شورای نگهبان دخالت‌کننده و قضاوت‌کننده انتخابات نیست، بلکه بر اساس قانون، نظارت‌کننده است. ما امیدواریم شورای نگهبان این نظارت را به شکل خوب انجام دهد. غلامرضا ظریفیان، ‌ استاد دانشگاه نیز در روزنامه ایران نوشته است: ‌ تأکید دوباره رییس جمهوری بر برگزاری انتخابات پر شور و رقابتی قابل تأمل و توجه جدی است. این سخن در حقیقت ناظر بر پشتوانه سازی بیشتر انتخابات رقابتی و با مشارکت بالا برای کشور در مواجهه با اعمال فشارهای خارجی است. دیدگاه رسانه‌ای متفاوت اصولگرایانروزنامه ایران: رییس جمهوری درباره سخنان اخیرش پیرامون نظارت شورای نگهبان مورد سؤال قرار گرفت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس6 ساعت قبل
حسین قربان‌زاده، مشاور قالیباف نیز درباره علت هجمه به طرح نواصولگرایی شهردار اسبق تهران به ایرناپلاس گفته بود: بالاخره آقای قالیباف، چهره تازه‌ای در جریان اصولگرایی و سیاسی نیست. مجلس نو مجلسی است که نماینده در آن به نفع مردم تصمیم می‌گیرد. الان آیا آقای قالیباف می‌تواند پاسخگوی خواسته‌های نسل تمدن‌ساز باشد؟ خیر! این در حالی است که برخی ملاقات احمدی‎نژاد و قالیباف را به‌احتمال حمایت احمدی‎نژاد از لیست انتخاباتی قالیباف در انتخابات مجلس، مربوط دانستند. همچنین در راستای طرح «مجلس نو»، گزارش‌هایی از فعالیت میدانی خود و گفت‌وگو در باب مجلس آینده با جوانان را در این شبکه اجتماعی به اشتراک می‌گذارد.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
عضو شورای شهر تهران در خصوص عدم مشخص شدن چرایی واگذاری زمین و کمک‌های نقدی از سوی مدیریت قالیباف به یک موسسه خیریه، تذکر داد. شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه تذکر من به شهردار تهران است چرا که بارها در مورد واگذاری زمین به موسسات مختلف تذکر دادم اما پاسخی نگرفتم، گفت: ‌ در گزارش تفریق بودجه، حسابرس منتخب شورا تخلفاتی را از سوی شهرداری تهران احراز کرد و منتظر بودیم که ببینیم شهرداری با این موارد تخلف چه می‌کند؟ اما جوابی ندیدیم. وی گفت: تذکرمان خطاب به شهرداری است چرا که در گزارش تفریغ بودجه اعلام شد که ۶۰ میلیارد تومان به یک خیریه متوسل به امام‌رضا پرداخت شده و قطعاتی زمین نیز به مساحت ۷۰ هزار مترمربع به این خیریه واگذار شده تا سعی کنند در تهران بیمارستان مغز و اعصاب به نام پرفسور سمیعی بسازند که بعدا این پرفسور به ایران آمد و بعد با دلگیری گذاشت و رفت. آیا این واگذاری براساس طرح تفصیلی و جامع و کمیسیون ماده پنج بوده است؟ آیا واگذاری ۱۰ فقره زمین طبق قانون بوده است؟ وی در ادامه با بیان اینکه جای سوال است که آیا سوءاستفاده از نام اساتید معتبر که شهرت جهانی دارند، ‌ درست است؟ گفت: آیا واگذاری‌هایی که از سوی شهرداری وقت انجام شد، عادلانه بوده است؟ در ادامه ابراهیم امینی - نایب رئیس شورا نیز گفت: بودجه تلفیق ۹۳ توسط حسابرس بررسی و ۳۳ مورد تخلف مشخص شد و آن را به شهرداری ارجاع داده‌ایم تا پس از بررسی اعلام کند که آیا این تخلفات در مراجع قضایی یا سیستم تخلفات اداری بررسی شده است؟ البته شش ماه به شهرداری فرصت داده شد و جلسات مشترکی را نیز در این زمینه برگزار کردیم. به گزارش خبر فوری، پیشتر خبرهایی از اینکه خیریه امام رضا متعلق به همسر قالیباف و کمک‌های شهردار اسبق به این خیریه بود، خبر ساز شده بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴9 ساعت قبل
نماینده ارومیه گفت: نسبت به برخورد بی عقلانه رئیس جمهور در وزارت کشور اخطار قانون اساسی دارم. برای اولین بار است که رئیس جمهور در انتخابات همراه با یک نامزد راسا شرکت می‌کنند. تا مجلس در شکل قانون بودجه اعتباری برای امری پیش بینی نکند رئیس جمهور حق ورود به آن را ندارد. تیرماه ۹۶ محمدمهاجری تحلیلگر اصولگرا جریان خود را متلاشی، از هم پاشیده و به گروگان گفته دانست: اصولگرایی از سال ۱۳۸۴ متلاشی شده است. مهاجری ریشه وضعیت فعلی اصولگرایی را در سال ۸۴ دانست: سال ۱۳۸۴ یک اتفاق نویی در جامعه به وجود آمد.
ایمناایمنا23 ساعت قبل
طبیعی است که وقتی معنای واقعی اصلاح طلبی را در این چارچوب به رسمیت بشناسیم، به ناچار باید بپذیریم که اصلاح طلبی یک نظریه سخت یا غیرقابل تغییر نیست. عملیات فریب سپاه برای دستگیری روح‌الله زم به روایت عضو هیئت رئیسه مجلساحمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس درباره بازداشت روح‌الله زم گفت: آن طور که مطلع شدم روح‌الله زم بر اساس فریب اطلاعاتی بازداشت شده است. عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: موساد، انگلیس، سی‌آی‌ای و خود سازمان جاسوسی عربستان پشت زم بودند و اطلاعاتی به او می‌رساندند. زم: فکر نمی‌کردم بازداشت شومبراساس فیلم منتشر شده، زم در اعترافاتش می‌گوید: از مصاحبه با رسانه‌ها پشیمانم. انتخابات ارکان هیئت رئیسه نیز در اولین جلسه فراکسیون بعد از تعطیلات دو هفته‌ای مجلس برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس درباره بازداشت روح‌الله زم گفت: آن طور که مطلع شدم روح‌الله زم بر اساس فریب اطلاعاتی بازداشت شده است. فریب یک نوع شگرد اطلاعاتی است و زم به این شیوه دستگیر شده است. نایب رئیس فراکسیون ولایی مجلس تصریح کرد: زم در اتفاقات سال ۹۶ سهمی داشت و آمدنیوز مردم را در این اتفاقات تهیج می‌کرد و دخیل بود. عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: موساد، انگلیس، سی‌آی‌ای و خود سازمان جاسوسی عربستان پشت زم بودند و اطلاعاتی به او می‌رساندند. بنابراین اقدام سپاه در اجرای عملیات فریب و دستگیری زم قابل تقدیر است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
احمد امیرآبادی در قدردانی از اقدام سپاه در اجرای عملیات فریب و بازداشت روح‌الله زم، گفت: این اقدام سپاه و اجرای عملیات فریب در بازداشت زم قابل تقدیر است. اطلاعات سپاه اقدامی پیچیده و فنی انجام داد تا توانست نفوذ لازم را برای جلب اعتماد زم و بازداشت او انجام دهد. احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس درباره بازداشت روح‌الله زم گفت: آن طور که مطلع شدم روح‌الله زم بر اساس فریب اطلاعاتی بازداشت شده است. فریب یک نوع شگرد اطلاعاتی است و زم به این شیوه دستگیر شده است. بنابراین اقدام سپاه در اجرای عملیات فریب و دستگیری زم قابل تقدیر است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
با این حال دولت حسن روحانی نتواست از این امکان بهره‌مند شود. درواقع چند سالی است که جریانات مخالف و موافق دولت، یکصدا از ضعف تیم رسانه‌ای دولت سخن می‌گویند؛ جریانی ناهمگون و غیرمرتبط، هم نسبت به یکدیگر و هم نسبت به دولت! و چنین می‌شود که اجزای تیم رسانه‌ای دولت، هر یک از تیم رسانه‌ای رقیب، در جایگاه‌های رسانه‌ای دولت جا خوش کرده‌اند و سوگمندانه به دغدغه‌های دولت بی‌توجه‌اند! در یکی دو سال اخیر تغییر و تحولات در دولت روحانی بسیار رخ داده است اما این تغییرات، بیشتر جابه‌جایی بوده است تا تحولات امیدبخش. با این حال امید است که استعفای پرویز اسماعیلی نوید بخش تحولی در تیم رسانه‌ای دولت باشد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
مدیرمسوول روزنامه جوان می‌افزاید: خیلی پلشتی در حاکمیت است اما اصولگراها نسبت به آنها موضع نمی‌گیرند. منتهی هم فضای ذهنی خود ما و آنهایی که به انقلاب اسلامی معتقدند و هم ذهن مخالفین انقلاب، فقط نیمه خالی آن را می‌بیند. در بحث تحقق عدالت اجتماعی تا چه حد موفق بوده‌ایم؟ گنجی: من بچه شهرکرد هستم. انقلاب اسلامی تنها انقلاب غیر اقتصادی جهان است. در بحث مبارزه با فساد، روزنامه جوان به طور خاص چه کاری انجام می‌دهد؟ گنجی: مطلقا هیچ روزی نیست که روزنامه جوان به موضوع فساد نپردازد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
محسن تولایی خبر‌نگار روزنامه همشهری در یادداشت زیر به موضوع احزاب در ایران پرداخت، او نوشت: فعالیت ائتلاف‌های انتخاباتی ۵ماه مانده به انتخابات مجلس یازدهم به سمت اصولگرایان سنگینی می‌کند. از زمان تصویب قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی تاکنون ۶ائتلاف انتخاباتی با عنوان جبهه رسما به کمیسیون ماده۱۰ احزاب اعلام فعالیت کرده‌اند و حضورشان به رسمیت شناخته می‌شود. اصلاح‌طلبان با ۲جبهه و اصولگرایان با ۳جبهه فعالیت می‌کنند و مستقلین و اعتدالگرایان نیز با گرایش سیاسی نزدیک به اصلاح‌طلبان فعالیت جداگانه‌ای را رقم زده‌اند. چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبی ذیل عنوان جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی ۲۶حزب را در چتر حمایتی خود قرار داده‌اند و جلسات متعددی را با حضور آنان برگزار می‌کنند. شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با اجرای قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی ذیل نام رسمی جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی به فعالیت پرداخته است؛ اگرچه همچنان در خبرها با نام گذشته خود شناخته می‌شود.

فعالیت شبکه‌ ماهواره‌ای در داخل کشور: سلفی با نوبخت و یونسی؛ برنامه‌سازی با جواد یساری +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
سایر شبکه‌های ماهواره‌ای تاسیس شده، تلاش کردند با اجرای این طرح، شبکه‌های موضوعی با «احیای نوستالژی فرهنگی دوران پهلوی» را راه‌اندازی کردند، تا از کمک‌های مالی، این طرح بزرگ بی‌نصیب نمانند. این شبکه همچنان برنامه‌ها وگزارش‌های متنوعی را در داخل ایران تولید می‌کند و نکته جالب اینجاست که هیچگاه با هیچ ممنوعیتی در داخل کشور مواجه نمی‌شود. جشن پیشکسوتان با حضور علی مرادخانی، مسجدجامعی، سخنگوی دولت، کواکبیان و …موسوی (شبکه‌ی خاطره) تالار وحدتپروا و محمد موسوی، برنامه کوچه خاطره‌ها، شبکه خاطرهعلی مرادخانی و پروا، موزه‌ی موسیقی شهرداری! مهمترین شگرد برای مشروعیت بخشیدن به این دست فعالیت‌ها، عکس‌های مکرر با چهره‌های سرشناسی در داخل کشور است. محمد موسوی با نوش آفرینآیا حمایت رسانه‌ای از نوازندگان و خوانندگان زن در داخل کشور بخشی از پروژه محمد موسوی است؟ مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
اگر مردم بخواهند مسائل را مسالمت‌آمیز مطرح کنند، این پتانسیلی است که در اختیار نظام قرار دارد. مقوله بیشتر بودن ادراک فساد از خود فساد در نظرسنجی‌های چند نهاد امنیتی نیز منکشف شده است. بنده از قدیم با فساد و مفسد و مفسدین اقتصادی و غیرذلک مبارزه میکردم و مخالفت میکردم، الان هم عقیده‌ام قرص و محکم همین است؛ اما بعضی‌ها وقتی درباره‌ی فساد حرف میزنند، افراطی حرف میزنند، حواستان باشد! " [۶] مع‌الوصف بدیهیست که به این واسطه می‌توان از آقای صفایی‌فراهانی برای شجاعت بیان یک حقیقت مهم تشکر کرد …***دروغ ناکارآمدان برای تخریب قالیبافژست جهان‌شهری مدیری که پله‌برقی مترو هم نمی‌سازد! ما همچنین به شهردار محترم تهران این نکته را گوشزد می‌کنیم که فردی باید به فکر الگو گرفتن از طرح‌های خوب دیگران باشد که خود از ساخت چند پله‌برقی ساده در برخی ایستگاه‌های متروی جنوبی شهر تهران عاجز نباشد!
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هفته پیش بود که سقوط یک جرثقیل در شرق تهران منجر به مرگ سه نفر شد، اتفاقی تلخ که به مجموعه حوادث تلخ شهری یکی اضافه کرد. در همین رابطه در خبرآنلاین نظرسنجی برگزار شد و از مخاطبین درخواست شد تا در رابطه با اقدامات قابل انجام برای کاهش اینگونه حوادث در تهران اعلام کنند. بسیاری از کاربران معتقد بودند که این گونه اتفاقات نشان می‌دهد که این گونه حوادث نشان می‌دهند که جان افراد بی‌ارزش شدند. در همین رابطه فردی نوشته است: «جون ملت دوزار ارزش داشته باشه شهر تهران شده کارگاه سلختمانی تهران نفرت انگیزترین شهر جهان در. مثل قوانین شهرداری‌ها و بانک‌ها و …» ۲۳۵۲۳۷
رجانیوزرجانیوز3 روز قبل
صورت ساده این‌همه استدلال این است که آیا خودمان تا جایی شفاف هستیم که از دولت‌ها و حتی خارجی‌ها می‌خواهیم شفاف باشند؟ یقین این است که اگر ملتی شفاف باشد، شفافیت آن بر جهان سرایت خواهد کرد. آخر چه ادبیاتی است که نویسنده روزنامه اصلاح‌طلب برای خود برگزیده است؟ آیا این ادعای وی که حساب‌های مالی ملت شفاف نیست! (مگر دست آن‌هاست که شفاف باشد یا نباشد) یا اینکه برخی عکس حساب‌های پروفایلشان در شبکه‌های اجتماعی گل‌وبلبل می‌گذارند! امروز در مجلس و دولت اراده‌ای برای اصلاحات وجود ندارد. از سویی اعضای حزب کارگزاران تلاش‌کردند دراین مدت به دنبال بازتعریف دوباره جریان اصلاح‌طلبی باشند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
این عضو جبهه پیروان درباره احتمال کاندیداتوری قالیباف و جلیلی نیز گفت: این را باید از خود آقایان سئوال کنید، من نمی‌دانم. این افراد جزو برادرانی هستند که گمان می‌کنم اگر احساس تکلیف کنند وارد می‌شوند. نماینده اصولگرای مجلس دهم گفت: به هر حال مدت زیادی تا انتخابات نداریم، جریانی هم سکوت کرده‌اند، افرادی که به امر انتخابات آشنا هستند، ارزیابی منفی از این سکوت نمی‌کنند. چون معروف است که در عالم سیاست مانند تمساح رفتار کنید. آرام و بی صدا به هدف نزدیک شوید و زمانی تصمیم بگیرید که با هدف برخورد کنید که ضریب خطای شما را کم کند، اگر کسی در عالم سیاست اینگونه برخورد کرد به هر جهت باید مثبت ارزیابی شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
البته وحدت کارآمد با آن لیست ۳۰ نفره انتخابات مجلس دهم و یا کناره‌گیری قالیباف به نفع رئیسی در انتخابات ۹۶ متفاوت است. این رویا آنجا دست نیافتنی به نظر می‌رسد که تحرکات انتخاباتی اصولگرایان در چندماه اخیر را رصد کنیم، تاکنون آنچه از جلسات نیمه‌محرمانه، روندها و سازوکارهای نامعلوم و مبهم در شورای وحدت اصولگرایان به دست آمده، نشانی از یک وحدت کارآمد ندارد. «حسن غفوری‌فرد» عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی نیز به تازگی گفته است: اطمینان دارم برای انتخابات دوم اسفندماه مجلس شورای اسلامی، اصولگرایان به لیست واحد در تهران می‌رسند. چه آنکه شورای وحدت که سازوکار وحدتی اصولگرایان در انتخابات پیش روست هنوز نتوانسته در درون خود وحدت ساز باشد چه برسد به وحدت در کلان جریان اصولگرا. اصولگرایان به دنبال لیست واحد یا ژست لیست واحدنگرانی از سکوت این روزهای اصولگرایان همانطور که پیشتر اشاره شد به همان لیست زرد رنگ «ائتلاف بزرگ اصولگرایان/ معیشت، امنیت و پیشرفت» در انتخابات مجلس دهم (اسفند ۹۴) بازگردد.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
او درباره گمانه زنی‌ها درخصوص کاندیداتوری جلیلی، قالیباف و حتی سرلیستی آنها می‌گوید این افراد اگر احساس تکلیف کنند به میدان خواهند آمد. کوهکن به اصولگرایان تلویحا توصیه می‌کنند مانند تمساح عمل کنند «معروف است که در عالم سیاست مانند تمساح رفتار کنید. سرلیستی قالیباف، جلیلی و زاکانی فقط گمانه‌زنی استدر حال حاضر مطرح می‌شود که در برخی شهرستان‌ها به سرلیستی و فرد خاصی رسیده‌اند، به عنوان مثال آقای قالیباف و جلیلی برای مشهد و آقای زاکانی برای قم مطرح شده‌اند. جلیلی و قالیباف احساس تکلیف کنند کاندیدا می‌شوندچقدر شما احتمال می‌دهید که آقای جلیلی یا قالیباف وارد انتخابات شوند؟ این را باید از خود آقایان سئوال کنید، من نمی‌دانم. گمانه زنی مطرح شده بود که ریاست شورا را به آقای قالیباف بدهند، این چقدر صحت دارد و آیا این سکوت برای رایزنی‌های پشت پرده است تا به نتیجه برسند؟ سکوت که اتفاق خوبی است، از زیاد حرف زدن معمولا چیزی خوبی بیرون نمی‌آید.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
او درباره گمانه زنی‌ها درخصوص کاندیداتوری جلیلی، قالیباف و حتی سرلیستی آنها می‌گوید این افراد اگر احساس تکلیف کنند به میدان خواهند آمد. کوهکن به اصولگرایان تلویحا توصیه می‌کنند مانند تمساح عمل کنند «معروف است که در عالم سیاست مانند تمساح رفتار کنید. سرلیستی قالیباف، جلیلی و زاکانی فقط گمانه‌زنی استدر حال حاضر مطرح می‌شود که در برخی شهرستان‌ها به سرلیستی و فرد خاصی رسیده‌اند، به عنوان مثال آقای قالیباف و جلیلی برای مشهد و آقای زاکانی برای قم مطرح شده‌اند. جلیلی و قالیباف احساس تکلیف کنند کاندیدا می‌شوندچقدر شما احتمال می‌دهید که آقای جلیلی یا قالیباف وارد انتخابات شوند؟ این را باید از خود آقایان سئوال کنید، من نمی‌دانم. یک انتقادی که برخی مطرح می‌کنند مربوط به سکوت اصولگرایان است که ساز و کاری در شورای وحدت مشخص نکردند و اطلاع رسانی نمی‌کنند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس5 روز قبل
با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی تحرکات جناح‌های سیاسی کشور و موضوع ائتلاف به منظور جلب مشارکت حداکثری در میان آنها داغ‌تر شده است. موضوعی که کلید آن را از همین انتخابات مجلس یازدهم زده است. گفته می‌شود ممکن است جلیلی از شهر مشهد نامزد انتخابات مجلس شود. بویژه در انتخابات مجلس شورای اسلامی که عمدتا محلی بوده و مردم کاندیداها را بهتر می‌شناسند و انتخاب می‌کنند. در این قطب‌بندی افراطی‌ها مصرانه می‌گویند موجودیتی به نام جمهوری اسلامی نباشد و تفریطی‌ها یک‌صدا بر حفظ وضع موجود با تمام نواقصش اصرار می‌ورزند».
خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
علی آزادی: پس از چندماه پر جنب و جوش در جبهه اصولگرایی که فعالیت سیاسی اصولگرایان را رنگ و بوی انتخاباتی داده بود، حالا و در روزهای باقیمانده تا اسفند انتخاباتی، سکوت حاکم بر سنگر جناح راست بی‌دلیل و خالی از معنا نمی‌تواند باشد. البته وحدت کارآمد با آن لیست ۳۰ نفره انتخابات مجلس دهم و یا کناره‌گیری قالیباف به نفع رئیسی در انتخابات ۹۶ متفاوت است. چرا که در وحدت کارآمد قرار نیست طیف‌های مختلف برای امتیازگیری بیشتر از یکدیگر، اهرم‌های فشار را علیه هم فعال کنند و یا قرار نیست چند صباحی پس از شکست انتخاباتی با شعارهایی چون نواصولگرایی ساز جدایی را کوک کنند. این رویا آنجا دست نیافتنی به نظر می‌رسد که تحرکات انتخاباتی اصولگرایان در چندماه اخیر را رصد کنیم، تاکنون آنچه از جلسات نیمه‌محرمانه، روندها و سازوکارهای نامعلوم و مبهم در شورای وحدت اصولگرایان به دست آمده، نشانی از یک وحدت کارآمد ندارد. «حسن غفوری‌فرد» عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی نیز به تازگی گفته است: اطمینان دارم برای انتخابات دوم اسفندماه مجلس شورای اسلامی، اصولگرایان به لیست واحد در تهران می‌رسند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر فخری صبح پنج‌شنبه در نشستی با دهیاران و شورای اسلامی روستاهای دهستان طرود شهرستان شاهرود ضمن بیان اینکه مشکلات کارخانه فرآوری مس طرود بررسی و پیگیری لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی مربوطه انجام خواهد شد، ابراز داشت: امیدواریم تا با راه‌اندازی این کارخانه فرصت اشتغال برای جوانان روستاهای دهستان طرود فراهم شود. وی افزود: در راستای ضرورت ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و توانمندسازی زنان، در سفر به دهستان طرود مقرر شد ۲۰ فقره تسهیلات وام کم‌بهره از طریق صندوق کارآفرینی امید به زنان هنرمند و توانمند قالیباف در راستای توسعه کارگاه‌های قالی‌بافی روستاهای منطقه پرداخت شود. ‌ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بابیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای توسعه با مشارکت خیران و بخش خصوصی زودتر به نتیجه می‌رسد، ابراز داشت: در راستای توسعه علم و دانش دختران روستایی به همت یکی از خیران مدرسه‌ساز یک باب مدرسه شش کلاسه دخترانه در دهستان طرود کلنگ‌زنی شد. فخری ضمن بیان اینکه مردم روستا کمترین توقع رادارند و نیازمند بیشترین توجه از سوی مسئولان هستند، تصریح کرد: مشکل آب مردم روستای طرود می‌بایست بررسی و حل شود و از سویی مدیران دستگاه‌های اجرایی باید تلاش کنند تا مشکلات حوزه این دهستان برطرف شود. وی ضمن بیان اینکه همه تلاش‌ها می‌بایست در راستای جلب رضایت مردم باشد، افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید بکوشند تا نسبت به وعده‌ها خود در پاسخ به مطالبات و درخواست‌های مردم روستا جامه عمل بپوشانند، چراکه مردم ولی‌نعمتان ما هستند و جلب رضایت ایشان باید در انجام امور همواره در اولویت قرار گیرد.
فراروفرارو5 روز قبل
چه کسی پیشنهاد برج میلاد را داد؟ کارگزاران سازندگی غلامحسین کرباسچی شهردار تهران در دهه هفتاد وعضو کنونی حزبمعتقد است طرح برج میلاد در دوره شهرداری او و با توجه به سفر‌های خارجی‌اش ارائه شده‌است. ساخت برج میلاد از چه زمانی آغاز شد؟ طراحی برج میلاد را محمدرضا حافظی انجام داد و کلنگ ساخت این برج نیز در دی ماه ۱۳۷۶ پس از سه سال مطالعات شناخت و امکان‌سنجی با نام یادمان (مرکز ارتباطات بین‌المللی تهران) بر زمین‌خورد و در سال ۱۳۸۰ به پیشنهاد شورای اسلامی شهر تهران به مناسبت یکصدمین زادروز امام خمینی (ره) به نام برج میلاد تغییر یافت. چرا ساخت برج میلاد اشتباه بود؟ برخی از مهندسین مخابرات با انتقاد از ساخت برج میلاد گفته‌اند که امکان نصب دکل مخابراتی کم‌ارتفاع در کوه‌های البرز برای این کلان‌شهر وجود دارد. در واقع می‌توان گفت: در محدوده بین اتوبان حکیم و همت تنها دو ساختمان مهم وجود دارد که اولی برج میلاد و دومی بیمارستان میلاد است و مابقی زمین‌های روی گسل خالی از سکنه است. هاشمی روز ۱۵ مهر نیز در مراسم تهران پژوهان دوباره از این مسئله انتقاد کرده و گفته بود که اگر پژوهش دقیقی رخ می‌داد شاهد ایجاد برج میلاد، پل صدر و موارد این چنینی نبودیم چرا که برج میلاد با صرف هزینه و وقت زیاد به هیچ عنوان نماد تهران نبوده است.
فراروفرارو5 روز قبل
گفته می‌شود ممکن است جلیلی از شهر مشهد نامزد انتخابات مجلس شود. در میان شخصیت‌های سیاسی هم این سعید جلیلی و محمد باقر قالیباف هستند که نگاه مثبت به فرآیند وحدت اصولگرایان ندارند. البته سعید جلیلی امروز فاصله زیادی با سعید جلیلی سال ۷۴ دارد. با این میزان رای در مقایسه با آرای نمایندگان کنونی مشهد جلیلی موفق نمی‌شود به بهارستان راه یابد. البته باید در نظر گرفت که‌ شرایط انتخابات مجلس با انتخابات ریاست جمهوری بسیار متفاوت است.
برنابرنا5 روز قبل
***معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تعداد الواحی که بیش از ۸۵ سال گذشته از کشور خارج شدند حدود ۳۰ هزار قطعه بوده است. مراسم روز تهرانآیین نکوداشت روز تهران در مجموعه کاخ گلستان عصر روز دوشنبه ۱۵ مهرماه همزمان با هفته تهران برگزار شد. شهردار تهران نیز در آئین نکوداشت روز تهران با اشاره به هویت تاریخی تهران، بازار تهران قلب اقتصادی ایران دانست. احمد مسجدجامعی، در تهرانگردی که به مناسبت هفته تهران انجام شد با بیان این که به دنبال ثبت میراث طبیعی تهران هستیم، گفت: متاسفانه طی سال‌های اخیر میراث طبیعی تهران فراموش شده است که باید احیا شود. وی با اشاره به این که پیشتر پیشنهاد داده بودیم که خیابان ولیعصر به علت میراث طبیعیش ثبت شود، اظهار کرد: حالا به دنبال ثبت میراث طبیعی توچال هستیم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس6 روز قبل
جمنا در عرصه‌ای مجزا از شورای وحدت کار خود را ادامه می‌دهد و شورای وحدت هم در سطحی دیگر جلسات خود را برگزار می‌کند. از سویی «غلامرضا مصباحی مقدم» سخنگوی جامعه روحانیت تاکید می‌کند که «اگر شورای وحدت به دنبال موفقیت است، باید محوریت جامعه روحانیت را بپذیرد» و از سوی دیگر برخی چهره‌های اصولگرایی معتقدند جامعه روحانیت باید زیر چتر شورای وحدت، فعالیت کند. اگر آقای ناطق نوری را در جامعه روحانیت پذیرفتند، می‌تواند از طریق جامعه روحانیت وارد شورای ائتلاف شود. نواصولگرایان، از دیگر گروه هایی هستند که به نظر می‌رسد وحدت اصولگرایان را به رویایی دست نیافتنی تبدیل کرده‌اند. از دید ناظران، شورای وحدت اصولگرایان، از چالش‌های به مراتب بزرگتر از جمنا برای ایجاد سازوکار هماهنگ و فراگیر درون جریانی برخوردار است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 روز قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ‌ ابراهیم متقی فر سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی از جلسه مشترک جبهه پایداری با جامعه روحانیت مبارز خبر داد و گفت که در این جلسه درباره همگرایی و تحقق وحدت نیروهای انقلاب در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی بحث و بررسی‌ شده است. وی گفت: جبهه پایداری بر همگرایی و وحدت نیروهای انقلاب تأکید دارد و بر همین اساس نیز تلاش می‌کند که مجلسی کارآمد و انقلابی تشکیل شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
کرسی‌های تهران را که در دهمین دور انتخابات مجلس از دادند ولی مشهد و قم همچنان سنگر آنها در هرم سبز بهارستان بود. انتخابات ۹۸ گویا سومین گامی است قرار است بازهم جلیلی کاندیدای اصلح شود و اینبار به جای پاستور به عنوان کاندیدای اصلح راهی بهارستان شود. چندی پیش بود که همزمان با بالا گرفتن گمانه زنی‌ها درباره حضور جلیلی در انتخابات مجلس بحث قرار گرفتن او در صدر لیست پایداری‌های تهران رسانه‌ای شد. مانع اصلی حضور انتخاباتی قالیباف و قالیبافی‌ها در مشهد است. دوگانه قالیباف- جلیلیاین روزها نام قالیباف هم کم شنیده نمی‌شود، یکبار در قالب کاندیدای مجلس و روزی دیگر در قامت یک لیدر انتخاباتی.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
به‌هرحال این روند بی‌اطلاعی و سکوت معنی‌دار درباره بدهی‌ها و طلب‌ها در بخش‌های مشخصی از ارتباط شهرداری و سپاه باقی ماند. در هر صورت پای چهار هزار میلیارد تومان پول و دارایی شهرداری تهران در میان است که باید بتوانیم استیفا کنیم و اگر در این مسیر بتوانیم با مذاکره پیش برویم، بیشتر صبر می‌کنیم. او می‌گوید بازپس‌گیری املاک و اموال شهرداری تهران در قالب کارگزاری یاس و پرونده عیسی شریفی، قائم‌مقام شهردار اسبق تهران، پیوستگی زیادی با هم دارند و باید منتظر دادگاه عیسی شریفی باشیم. شهرداری تهران یک پای قضیه است و حتما جریان دادگاه و موضوعات مطرح‌شده در آن به این تحقیق و تفحص کمک می‌کند. نوری می‌گوید اگر دادگاه عیسی شریفی برگزار شود و اگر با رویکردهای جدید قوه قضائیه، دادگاه علنی باشد، ابعاد زیادی از این پرونده روشن می‌شود و کار ما هم راحت خواهد شد.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی6 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 روز قبل
ساعت ۲۴-حال ۵ ماه مانده به انتخابات مجلس یازدهم، چهره‌های سیاسی با اشاره به دست‌بالایی نیروهای تندرو درجریان‌های سیاسی، احتمال حضور افراطی‌ها در مجلس یازدهم را مطرح کردند. البته این ادعا پیش‌تر هم ازسوی برخی تحلیلگران سیاسی مطرح شده بود. سلامتی: نگران تندروها نیستمسلامتی در ادامه و درمورد احتمال حضور نیروهای تندرو و افراطی در انتخابات آتی و حضور این افراد در مجلس یازدهم به خبرآنلاین گفت: «به نظر من اگر هم تعداد قابل ملاحظه‌ای از تندروها بیایند، آن حالت افراطی سابق را ندارند.» او در ادامه تاکید کرد که اگر هم برخی از افراطیون در مجلس یازدهم حضور پیدا کنند، اشکالی ندارد. سلامتی همچنین در واکنش به احتمال حضور چهره‌های افراطی در مجلس یازدهم گفت: «من نگران تندروها نیستم، حتی اگر در مجلس تعدادشان بیشتر از مجلس فعلی شود. چنان که حسین امینی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خراسان رضوی درباره تصمیم جلیلی برای نامزدی در انتخابات مجلس از مشهد به نامه‌نیوز گفت: «صحبت‌هایش مطرح است.

به انتهای لیست رسیدید

قالیباف

محمدباقر قالیباف (زادهٔ ۱ شهریور ۱۳۴۰ در طرقبه) فرمانده نظامی، سیاستمدار اصولگرای ایرانی، از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و شهردار پیشین تهران است. وی پیش از این در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی سمت فرماندهی داشته‌است. وی همچنین در دوران فرماندهی نیروی انتظامی، رئیس و نماینده محمد خاتمی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز بوده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدباقر قالیباف را می‌خوانید. ویکی‌پدیا