آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدباقر قالیباف
قالیباف

اخبار « محمدباقر قالیباف »

فارسفارس1 روز قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سردار قاسم سلیمانی از ابتدای جوانی تا لحظه شهادت، چهل سال پیوسته و بدون وقفه مجاهدت و رزمندگی کرد و رزمنده یکه تازه میدان دفاع از اسلام و مسلمین بود. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه امروز در گرامیداشت شهدای محله اتابک تهران در مسجد «الزهرا» این محله سخنانی ایراد کرد. محورهای صحبت‌های عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به این شرح است: چهل سال از نزدیک با سردار شهید قاسم سلیمانی همدم بودم و رفاقت داشتیم. ‌ شهید حاج قاسم سلیمانی از سال ۵۹ در دفاع مقدس بود و جنگ که تمام شد از سال ۶۸ در امنیت شرق کشور فعالیت کرد. من قبل از حضور در اینجا منزل شهید عزیزی از شهدای مدافع حرم بودم مادر شهید گفتند که من برای شهادت فرزندم گریه نکردم اما برای شهادت حاج قاسم گریه کردم و هنوز قلبم می‌سوزد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این سه موضوع شامل ماجرای شرکت رساتجارت مبین یا کارگزاری یاس که منجر به پرونده تخلف چندصد‌میلیاردی عیسی شریفی، قائم‌مقام قالیباف شد؛ پرونده واگذاری املاک شهرداری و سه میلیارد بدهی‌های شهرداری تهران است. به همین دلیل شورا تصمیم گرفت موضوع تحقیق‌و‌تفحص درباره بدهی‌ها را به‌طور جدی در دستور کار قرار دهد». علاوه بر این موضوع املاک نجومی جدای از پیگیری‌های دادستانی در شعبه ۱۵ کارکنان دولت در حال پیگیری بوده اما حالا ما مطلع شده‌ایم که بازپرس پرونده مربوط به املاک نجومی را به جریان نینداخته و اصلا به دادگاه نرفته است. او در‌عین‌حال تأکید کرد: «پس از تغییر بازپرس شعبه ۱۵ کارکنان دولت و بخش حقوقی شهرداری تهران در تلاش است تا این پرونده را دوباره به جریان بیندازد و پرونده املاک نجومی و تخلف شهردار اسبق را دنبال کند و مهم‌تر اینکه با این پیگیری‌ها املاک شهرداری را برگرداند». او گفت که «در‌واقع آن شرکت (رساتجارت- یاس) مربوطه به نمایندگی از شهرداری، املاک را می‌گرفته و منابع تأمین می‌کرده یا هولوگرام می‌گرفته و منابع تأمین می‌کرده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
محمدعلی وکیلی در ادامه گفت: ما بیش از آنچه که باید به لوازم مبارزه با فساد پایبند باشیم بر بخش تبلیغاتی مبارزه با فساد تاکید می‌کنیم. به همین دلیل معتقد هستم احساس فساد در جامعه بیش‌تر از واقعیت فسادهای اتفاق افتاده است. اگر مطمئنی باشیم احساس فساد با واقعیت فساد همسانی دارد باید گفت «واویلا». اکنون زندان‌ها پر شده از دانه درشت‌های مبارزه با فساد اما همچنان فساد تکثیر می‌شود و از حجم آن کاسته نشده است. او در خصوص توافق اجتماعی برای مبارزه با فساد گفت: لازمه مبارزه با فساد ایجاد شفافیت است.
ایلناایلنا1 روز قبل
عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی درخصوص پیش بینی رفتار مردم در انتخابات اسفندماه گفت: مردم همیشه هوشمندانه تصمیم گرفته و عمل می‌کنند. اصلا این‌ها چه کاره‌اند که برای مردم انقدر تعیین تکلیف می‌کنند؟ پیشاپیش خود را برنده و رقیب را فتنه‌گر اعلام می‌کنند. وی افزود: مردم به خاطر رفتارهای این گروه در انتخابات شرکت نمی‌کنند و بعد می‌گویند دیگران فتنه می‌کنند. جوادی حصار در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال اثرگذاری مذاکرات با شورای نگهبان گفت: اگر بخواهیم انتخابات پرشور برگزار کنیم، چاره‌ای جز تغییر روند تایید صلاحیت‌ها نداریم. در نتیجه ما مردم باهوشی داریم که به خوبی مسائل را رصد و در زمان لازم اظهارنظر، اعتراض و مخالفت می‌کنند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
یکی از این سناریوها اعتراض به ردصلاحیت و ایستادن تا پای تایید و نهایتا شرکت در انتخابات است. سناریوی دوم به قول علی مطهری «اعتراض کردن و التماس نکردن» است و حالا در نامه‌ای به شورای نگهبان بر این رویکرد تاکید کرده و سناریوی سوم پرهیز از اعتراض و کنار کشیدن از انتخابات. سناریویی که شاید پیشگام آن الیاس حضرتی باشد که دیروز در نامه‌ای به دبیر شورای نگهبان اعلام کرد حتی بنا ندارد که به ردصلاحیت خود اعتراض کند. بنا بر این بیانیه «از مجموع بیش از ۱۶ هزار نفر ثبت‌نام‌کننده، تاکنون تنها حدود ۵۰۰۰ نفر تایید صلاحیت شده‌اند. نامه اعتراضی مطهری به شورای نگهبانعلت ردصلاحیت اینجانب عدم التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی اعلام شده است.
ایرناایرنا2 روز قبل
محمدعلی وکیلی در ادامه گفت: ما بیش از آنچه که باید به لوازم مبارزه با فساد پایبند باشیم بر بخش تبلیغاتی مبارزه با فساد تاکید می‌کنیم. به همین دلیل معتقد هستم احساس فساد در جامعه بیش‌تر از واقعیت فسادهای اتفاق افتاده است. اگر مطمئنی باشیم احساس فساد با واقعیت فساد همسانی دارد باید گفت «واویلا». اکنون زندان‌ها پر شده از دانه درشت‌های مبارزه با فساد اما همچنان فساد تکثیر می‌شود و از حجم آن کاسته نشده است. او در خصوص توافق اجتماعی برای مبارزه با فساد گفت: لازمه مبارزه با فساد ایجاد شفافیت است.
همشهریهمشهری2 روز قبل
او در خصوص نوع برخورد با مفسدین و نوع نگاه به فساد و نهادینه شدن آن مطرح کرد: برخورد با فساد نباید جناحی باشد. وقتی به من گفتند چرا به صورت فردی با فساد مبارزه می‌کنی گفتم از هر مظلومی دفاع و با هر ظالمی برخورد می‌کنم. در ادامه وکیلی درباره ردصلاحیت نمایندگان مجلس به علت فساد مالی تصریح کرد: افسوس خوردم که چرا توکلی در مجلس حضور ندارد. توکلی در ادامه در مورد فساد سیستمی گفت: وقتی به کمیسیون اصل ٩٠ موردی می‌رود و گم می‌شود، لذا سیستم سوراخ است و اعتماد کاهش پیدا کرده است. او در رابطه به نقش فضای مجازی در رابطه با فساد گفت: کاری که در روزنامه می‌توان کرد در فضای مجازی نمی‌توان انجام داد، فضای مجازی دست مسئول را در پوست گردو می‌گذارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: قالیباف یک سال پیش تبرئه شده است. حمیدرضا ترقی افزود: هیچ فردی بدون استناد رد نشده است حتی تعداد بسیاری از داوطلبان از سوی هیئت اجرایی وزارت کشور رد شدند و همه این رد صلاحیت‌ها مستند بوده است. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در ادامه افزود: تأکید رهبری در بیانیه گام دوم و هم در صحبت‌هایشان این است که باید به سمت تشکیل یک دولت جوان کارآمد و انقلابی برویم. یعنی باید اداره کشور دست نیروهایی با تفکر جهادی و انقلابی داده شود که بتوانند، عقب‌ماندگی‌های کشور را برطرف کنند. منبع: حزب موتلفه
فارسفارس2 روز قبل
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: نان اصلاح‌طلبان در دمیدن به اختلاف میان جناح رقیب است، در حالی که آنان در میان خود، اختلافاتی جدی دارند. برای بررسی علت تخریب‌هایی که از سوی جبهه اصلاحات رخ می‌دهد دقایقی با سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری به گفت‌وگو نشستیم. *نان اصلاح‌طلبان در دمیدن به اختلاف میان جناج رقیب استفارس: به نظر شما در این شرایط چرا تمرکز جناح رقیب که اصلاح‌طلبان هستند، روی هدف قرار دادن وحدت اصولگرایان واقع شده و بیشتر تلاش آنان معطوف به ایجاد شکاف در میان این ائتلاف است؟ سجادی: البته تاکید بر روی اختلاف و وجود شکاف در میان اصولگرایان همواره از کلیدواژه‌های ادبیات سیاسی اصلاح‌طلبان بوده است. در واقع به قول معروف نان این گروه در دمیدن به اختلاف میان جناح رقیب است و این در حالی است که خود اصلاح‌طلبان درون اردوگاه خود دست به تشکیل شوراها و مجامعی زده‌اند تا در میان نیروهایشان انسجام ایجاد کنند و بسیار هم در این زمینه جدی هستند. *اصلاح‌طلبان با تخریب قالیباف سعی در دفع مقدر دارندفارس: یکی از مصادیق دامن زدن به اختلاف تخریب چهره‌هاست، هم اکنون شاهدیم که به صورت مستقیم و غیرمستقیم از سوی اصلاح‌طلبان به شهردار اسبق تهران حمله می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
یک فعال سیاسی گفت: اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. اعتمادآنلاین| غلامرضا انصاری، فعال سیاسی، در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات۹۸ چیست؟ اظهار کرد: به نظرم قطعا جریان اصولگرا با سه الی چهار لیست متفاوت در انتخابات پیش‌رو مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کند. وی در ادامه خاطر نشان کرد که اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. انصاری گفت: گروه‌های اصولگرایی که پیش‌تر ذکر کردم امکان تبدیل شدن به یک جریان سیاسی مستقل را ندارند و در نهایت ذیل جریان اصولگرایی کنشگری سیاسی دارند. حتی برخی کسانی که به صورت سنتی رای می‌دهند هم رایشان را این مرحله در اختیار اصولگرایان قرار نمی‌دهند، با شعارهای پوپولیستی قطعا ریزش رای آن‌ها بیش‌تر هم می‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
علیرضا معزی، رییس اداره ارتباطات روحانی که از قضای روزگار مدیر خبرآنلاین هم هست، علیه محمدباقر قالیباف در توئیتر خود نوشته است: «هر دوره، مهارتی به مهارت‌های قبلی ایشان اضافه می‌شود؛ اسکی و موج سورای هم به کمک‌خلبانی اضافه شد. قالیباف در توییتی فراخوان کمک به مردم اسیل زده سیستان و بلوچستان را بهانه‌ای برای طعنه به روحانی قرار داده بود». سرویس سیاسی فردا: علیرضا معزی، رییس اداره ارتباطات روحانی که از قضای روزگار مدیر خبرآنلاین هم هست، علیه محمدباقر قالیباف در توئیتر خود نوشته است: «هر دوره، مهارتی به مهارت‌های قبلی ایشان اضافه می‌شود؛ اسکی و موج سورای هم به کمک‌خلبانی اضافه شد. قالیباف در توییتی فراخوان کمک به مردم اسیل زده سیستان و بلوچستان را بهانه‌ای برای طعنه به روحانی قرار داده بود». دومینو وار عقب نمانیم و نگذاریم داغ مصیبت‌های قبلی بهانه‌ای شود برای رسیدگی‌نکردن به حادثه فعلی.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، غلامرضا انصاری در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات۹۸ چیست؟ اظهار کرد: به نظرم قطعا جریان اصولگرا با سه الی چهار لیست متفاوت در انتخابات پیش‌رو مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کند. احمدی‌نژادی‌ها، قالیبافی‌ها، پایداری‌ها و اصولگرایان معتدل از جمله آنان هستند. وی در ادامه خاطر نشان کرد که اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. به جز اصولگرایان معتدل که در قالب جامعه روحانیت مبارز و مدریسین قم فعالیت انتخاباتی خواهند کرد. حتی برخی کسانی که به صورت سنتی رای می‌دهند هم رایشان را این مرحله در اختیار اصولگرایان قرار نمی‌دهند، با شعارهای پوپولیستی قطعا ریزش رای آن‌ها بیش‌تر هم می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ***شهردار کرمان: برای تشییع حاج قاسم «۳ میلیارد» هزینه کردیم! مهران عالم‌زاده، شهردار اصلاح‌طلب کرمان، به تازگی طی اظهاراتی در جلسه شورای شهر کرمان پیرامون مراسم تشییع سردار سلیمانی گفته است: -اقدامات ما برای تشییع سردار سلیمانی- نزدیک سه میلیارد تومان برای شهرداری هزینه در برداشت که شهرداری کرمان وظیفه خود می‌دانست برای این مراسم انجام دهد! [۱] * شهردار کرمان به جای فاکتور صادر کردن حضور میلیونی مردم کرمان (از قبیل گل‌های آسیب‌دیده در مسیر تشییع!) ***کنایه مقام دولتی به کمک‌خواستن قالیباف برای سیستان و بلوچستانمحمدباقر قالیباف، اخیرا در یک توییت با اشاره به وقوع حادثه سیل در سیستان و بلوچستان نوشته است: "مردم و برخی مسئولان دلسوز بلوچستان دست‌تنهایند و صدایشان به جایی نمی‌رسد.
ایسناایسنا2 روز قبل
یک فعال سیاسی گفت: اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. غلامرضا انصاری در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات۹۸ چیست؟ اظهار کرد: به نظرم قطعا جریان اصولگرا با سه الی چهار لیست متفاوت در انتخابات پیش‌رو مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کند. وی در ادامه خاطر نشان کرد که اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. انصاری گفت: گروه‌های اصولگرایی که پیش‌تر ذکر کردم امکان تبدیل شدن به یک جریان سیاسی مستقل را ندارند و در نهایت ذیل جریان اصولگرایی کنشگری سیاسی دارند. حتی برخی کسانی که به صورت سنتی رای می‌دهند هم رایشان را این مرحله در اختیار اصولگرایان قرار نمی‌دهند، با شعارهای پوپولیستی قطعا ریزش رای آن‌ها بیش‌تر هم می‌شود.
ایمناایمنا3 روز قبل
خبرگزاری ایمنا، در بسته سیاسی خود به ارائه گزیده اخبار منتشر شده طی بیست و چهار ساعت گذشته می‌پردازد: فقط یک کاندیدای جبهه پایداری رد صلاحیت شدهاز میان این گروه ۹۲ نماینده ردصلاحیت شده، ۴۲ نفر را اصلاح‌طلبان و اعضای فراکسیون امید تشکیل می‌دهند. نقوی حسینی یاد آور شد: مکانیسم ماشه برای وقتی بود که ما به تعهدات برجامی خود پایبند نبودیم. فعال سازی مکانیسم ماشه اقدامی غیر عقلانی است زیرا قطعا موجب فروپاشی برجام می‌شود. اول به دلیل رد و تایید صلاحیت‌ها؛ اگر شاهد رد صلاحیت تمامی کاندیداهای اصلاح‌طلب باشیم دیگر نامزدی باقی نمی‌ماند تا اصلاحات لیست بدهد و دو قطبی معمول اصلاح‌طلب - اصولگرا شکل بگیرد. احمدی‌نژادی‌ها، پایداری‌ها، سنتی‌ها و همچنین جریان جوانان انقلابی، خواهان پیروزی در انتخابات مجلس هستند.
ایرناایرنا3 روز قبل
نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر چهارسال یکبار و از طریق انتخابات تعیین می‌شوند. نامزدهای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید مورد تأیید نهادهای مربوط قرار گیرند. احمدی‌نژادی‌ها، پایداری‌ها، سنتی‌ها و همچنین جریان جوانان انقلابی، خواهان پیروزی در انتخابات مجلس هستند. نادران در نامه‌ای از رئیس قوه قضائیه درخواست کرد دادستانی کل تحقیق درباره خطاهای مالی نمایندگان رد صلاحیت شده را آغاز کند. برخی جریان‌های خاص اما با تخریب وجهه هیات‌های نظارت، رد صلاحیت نامزدهای وابسته به خود را بزرگنمایی کردند.
همشهریهمشهری3 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، روزنامه اعتماد نوشت: حمیده زرآبادی عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس اعلام کرد که از میان ۹۲ نماینده ردصلاحیت شده ۴۲ نفر را اصلاح‌طلبان و اعضای فراکسیون امید تشکیل می‌دهند. آماری که در فراکسیون داریم از میان حدود ۱۰۰ عضو فراکسیون ۱۷ نفر از نام‌نویسی خودداری کرده و ۴۲ نفر نیز ردصلاحیت شده‌اند. با این حساب در انتخابات پیش‌رو از میان نمایندگان فعلی ۴۱ نفر تا اینجا جواز حضور در انتخابات را دریافت کرده‌اند. حال آنکه به عنوان نمونه و البته بنابر اعلام نصرالله پ‍ژمانفر نماینده عضو جبهه پایداری مشهد به «اعتماد» از میان اعضای این تشکیلات اصولگرا، ظاهرا تنها یک نفر ردصلاحیت شده است. رقابتی میان طیفی خاص از اصولگرایان با خود.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
راه دانا: وضعیت اصولگرایان پیش از انتخابات مجلس آتی یکی از سئوالاتی است که در فضای رسانه‌ای کشور وجود دارد. نگاه آقای قالیباف به شورای ائتلاف و فرایند وحدت چگونه است؟ آقای قالیباف به صورت عملی تقید خودشان را به وحدت در انتخابات سال ٩٦ نشان دادند. با این اوصاف طبیعی است که حتما آقای قالیباف طرفدار وحدت اصول گرایان هستند. آقای قالیباف در طول دوران مدیریت خود همواره به این تفکر اعتقاد داشته‌اند. شما فکر می‌کنید اگر وحدت صورت نگیرد، تصمیم آقای قالیباف چه خواهد بود؟ به نظرم این اتفاق اصلا خوشایند نیست.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، محمد باقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و از فرماندهان دوران دفاع مقدس در صفحه شخصی خود در توییتر به سیل سیستان و بلوچستان اشاره کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، محمد باقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و از فرماندهان دوران دفاع مقدس در صفحه شخصی خود در توییتر به سیل سیستان و بلوچستان اشاره کرده است.
الفالف3 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۴ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۰۰ ۳۹۸۱۰۲۳۱۱۵به گزارش الف، روز یکشنبه نتیجه بررسی تائید، رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت داوطلبان کاندیداتوری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد و بر اساس قانون داوطلبان پنج روز فرصت دارند تا شکایت خود را به شورای نگهبان ارائه دهند. نادران در نامه‌ای از رئیس قوه قضائیه درخواست کرد دادستانی کل تحقیق درباره خطاهای مالی نمایندگان رد صلاحیت شده را آغاز کند. چهره‌های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تائید شدندبر اساس اخبار منتشر شده از چهره‌های شاخص اصلاح طلب که تایید صلاحیت شده‌اند می‌توان به مسعود پزشکیان، مجید انصاری، سیدفرید موسوی، علیرضا محجوب، مصطفی کواکبیان، احمد مازنی، فریده اولادقباد، ابوالفضل سروش، سهیلا جلودارزاده و پروانه مافی اشاره کرد. نام وضعیت صلاحیت گرایش سیاسی مجید انصاری تایید صلاحیت اصلاح‌طلب رامین مهمان‌پرست رد صلاحیت مستقل فریده اولاد قباد تاییدصلاحیت اصلاح‌طلب مسعود زریبافان تایید صلاحیت اصولگرا شهاب‌الدین صدر تایید صلاحیت اصولگرا منصور مرادی رد صلاحیت مستقل فاطمه رهبر تایید صلاحیت اصولگرا علی ابراهیمی تایید صلاحیت اصلاح طلب معصومه آقاپور رد صلاحیت مستقل محمدعلی پورمختار رد صلاحیت اصولگرا غلام محمد زارعی تایید صلاحیت اصولگرا محمدباقر قالیباف تایید صلاحیت اصولگرا علی مطهری رد صلاحیت اصلاح‌طلب فاطمه ذوالقدر تایید صلاحیت اصلاح‌طلب محسن پیرهادی تایید صلاحیت اصولگرا احمد همتی رد صلاحیت اصلاح‌طلب ابوالفضل موسوی رد صلاحیت اصلاح‌طلب حسن نوروزی تایید صلاحیت اصولگرا محمد بیرانوند رد صلاحیت اصلاح‌طلب محمد فیضی رد صلاحیت اصلاح‌طلب پروانه مافی تایید صلاحیت اصلاح‌طلب مسعود رضایی رد صلاحیت اصلاح‌طلب محمد حسین فرهنگی تایید صلاحیت اصولگرا محمدرضا نجفی تایید صلاحیت اصلاح‌طلب حمیده زرآبادی رد صلاحیت اصلاح‌طلب محمد کاظمی رد صلاحیت اصلاح‌طلب مصطفی میرسلیم تایید صلاحیت اصولگرا محمد خالدی تایید صلاحیت مستقل حسین رضا زاده رد صلاحیت اصلاح‌طلب هدایت‌الله خادمی تایید صلاحیت اصولگرا غلام‌رضا مصباحی‌مقدم تایید صلاحیت اصولگرا عبدالکریم حسین‌زاده رد صلاحیت اصلاح‌طلب طیبه سیاوشی رد صلاحیت اصلاح‌طلب امیرآریا زند رد صلاحیت اصلاح‌طلب علیرضا رحیمی تایید صلاحیت اصلاح‌طلب محمد دامادی رد صلاحیت اصلاح‌طلب رحیمی جهان آبادی رد صلاحیت اصلاح‌طلب محسن علوی تایید صلاحیت مستقل آذر منصوری رد صلاحیت اصلاح‌طلب سید رضا تقوی تایید صلاحیت اصولگرا فرید موسوی تایید صلاحیت اصلاح‌طلب فاطمه سعیدی رد صلاحیت اصلاح‌طلب سکینه الماسی تایید صلاحیت اصولگرا محمود صادقی رد صلاحیت اصلاح‌طلب علی شکوری راد رد صلاحیت اصلاح‌طلب لاله افتخاری تایید صلاحیت اصولگرا قدرت‌الله علیخانی رد صلاحیت اصلاح‌طلب بهرام پارسایی رد صلاحیت اصلاح‌طلب علیرضا محجوب تایید صلاحیت اصلاح‌طلب ابراهیم نکو رد صلاحیت مستقل غلامعلی جعفرزاده ردصلاحیت اصلاح‌طلب مرتضی آقاتهرانی تایید صلاحیت اصولگرا ابراهیم انصاریان تایید صلاحیت اصولگرا عبدالکریم حسین زاده رد صلاحیت اصلاح‌طلب عبدالحسین روح‌الامینی تایید صلاحیت اصولگرا علی عباسپور تایید صلاحیت اصولگرا جواد امام رد صلاحیت اصلاح‌طلب حسین نقاشی رد صلاحیت اصلاح طلب ثمانه محمودآبادی تایید صلاحیت اصلاح‌طلب غلامرضا انصاری رد صلاحیت اصلاح‌طلب علیرضا زاکانی تایید صلاحیت اصولگرا حسین مظفر تایید صلاحیت اصولگرا محمد حسن طریقت منفرد تایید صلاحیت اصولگرا شهیندخت مولاوردی رد صلاحیت اصلاح‌طلب محمد ناظمی اردکانی تایید صلاحیت اصولگرا خلیل ارجمندی تایید صلاحیت اصلاح‌طلب محمدرضا بادامچی رد صلاحیت اصلاح‌طلب فاطمه راکعی ردصلاحیت اصلاح‌طلب هدایت‌الله خادمی تایید صلاحیت مستقل ابراهیم اصغرزاده رد صلاحیت اصلاح طلب محمد مهدی زاهدی تایید صلاحیت اصلاح طلب شبنم ضیایی تایید صلاحیت اصلاح‌طلب مسعود مظفری رد صلاحیت اصلاح‌طلب حسن بیادی تایید صلاحیت اصولگرا رحمت الله بیگدلی رد صلاحیت اصلاح طلب الهام امین زاده تایید صلاحیت مستقل علی شفاهی رد صلاحیت اصلاح‌طلب مصطفی کواکبیان تایید صلاحیت اصلاح‌طلب سید حسین نقوی حسینی رئ صلاحیت اصولگرا محمدرضا پورابراهیمی تایید صلاحیت اصولگرا پیام برازجانی رد صلاحیت اصلاح‌طلب محسن بیگلری تایید صلاحیت مستقل علی صوفی رد صلاحیت اصلاح طلب ابوالفضل سروش تایید صلاحیت اصلاح‌طلب مسعود رضایی رد صلاحیت اصلاح‌طلب احمد مازنی تایید صلاحیت اصلاح‌طلب طاهره عیدی‌زاده رد صلاحیت اصلاح طلب محسن علیجانی تایید صلاحیت اصلاح‌طلب فائزه دولتی رد صلاحیت اصلاح طلب علی بختیار تایید صلاحیت اصلاح‌طلب غلامرضا کاتب رد صلاحیت اصلاح‌طلب اصغر سلیمی تایید صلاحیت مستقل عماد بهاور رد صلاحیت اصلاح‌طلب علی ادیانی تایید صلاحیت اصولگرا جبار کوچکی نژاد تایید صلاحیت اصولگرا علی قائم‌مقامی تایید صلاحیت مستقل بهروز نعمتی رد صلاحیت مستقل هادی وکیل زاده رد صلاحیت اصلاح‌طلب حسینعلی شهریاری تایید صلاحیت اصولگرا احسان محسنی رد صلاحیت اصلاح‌طلب خدیجه اجاق‌زاده محمدی تایید صلاحیت اصلاح‌طلب علی سحر خیز رد صلاحیت اصلاح طلب محمد حسین شیخ محمدی تایید صلاحیت اصلاح طلب محمد علی افشانی رد صلاحیت اصلاح‌طلب محمد خون‌چمن رد صلاحیت اصلاح‌طلب مهدی شیخ تایید صلاحیت اصلاح طلب احمد حکیمی پور رد صلاحیت اصلاح طلب داود محمدی تایید صلاحیت اصلاح طلب عبدالله حاتمیان رد صلاحیت اصلاح طلب مصطفی سواد کوهی رد صلاحیت اصلاح‌طلب مهدی کوچک‌زاده تایید صلاحیت اصولگرا محمد مهدی برومندی تایید صلاحیت اصولگرا شهباز حسن‌پور تایید صلاحیت اصولگرا علی باقری رد صلاحیت اصلاح‌طلب سید مهدی فرشادان تایید صلاحیت مستقل محمد قدیری ابیانه تایید صلاحیت اصولگرا محمدرضا نجفی تایید صلاحیت اصلاح‌طلب علائدین بروجردی تایید صلاحیت اصولگرا سید محمد حسینی تایید صلاحیت اصولگرا الیاس نادران تایید صلاحیت اصولگرا کیومرث هاشمی تایید صلاحیت اصولگرا محمدرضا راه‌چمنی تایید صلاحیت اصلاح‌طلب هادی غفاری ردصلاحیت اصلاح‌طلب عبدالله
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز، این روزنامه در ادامه نوشت: حمیده زرآبادی با اعلام این خبر گفته: «آماری که در فراکسیون داریم از میان حدود ۱۰۰ عضو فراکسیون، ۱۷ نفر از نام‌نویسی خودداری کرده و ۴۲ نفر نیز ردصلاحیت شده‌اند.» با این حساب در انتخابات پیش‌رو از میان نمایندگان فعلی، ۴۱ نفر تا اینجا جواز حضور در انتخابات را دریافت کرده‌اند. حال آنکه به عنوان نمونه و البته بنابر اعلام نصرالله پ‍ژمانفر، نماینده عضو جبهه پایداری مشهد به «اعتماد» از میان اعضای این تشکیلات اصولگرا، ظاهرا تنها یک نفر ردصلاحیت شده است. همزمان درحالی که پس از ردصلاحیت اغلب چهره‌های شاخص جریان اصلاحات خبر آمد که محمدباقر قالیباف تاییدصلاحیت شده، شنیده‌های دیگر از تاییدصلاحیت گسترده حدود هزاران نفری که پیرو فراخوان «مجلس نو» شهردار اسبق پایتخت اقدام به نام‌نویسی کرده بودند، حکایت دارد و این، آن‌چه باید انتظارش را بکشیم، انتخاباتی است، درون‌گروهی. رقابتی میان طیفی خاص از اصولگرایان با خود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
نگاهی به اسامی کاندیداهای انتخابات اسفندماه حکایت از آن دارد که در میان لیست تایید و ردصلاحیت‌ها، مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو جامعه روحانیون مبارز مهمترین چهره در میان اصلاح‌طلبان است که توانست از سد شورای نگهبان عبور کند، این درحالی است که برخی از چهره‌های اصلاح‌طلب و نزدیک به اصلاح‌طلبان از جمله علی مطهری، محمود صادقی، شهیندخت مولاوردی و … با مهر رد صلاحیت شورای نگهبان مواجه شدند. اصولگرایان اما شرایط کاملا متفاوتی با اصلاح طلبان داشتند و اکثر چهره‌های اصولگرا از جمله محمدباقر قالیباف، مصطفی میرسلیم، مرتضی آقاتهرانی، مصباحی مقدم و …. توانستند مجوز ورود به انتخابات مجلس را کسب کنند دراین میان حتی افرادی مانند حمید رسایی که در انتخابات مجلس دهم رد صلاحیت شده بود این‌بار توانست وارد گود انتخابات شود. از سوی دیگر در میان رد صلاحیت‌ شده‌های جریان اصولگرا چهره‌هایی بودند که رد صلاحیت‌شان مایه تعجب شد که در این می‌توان به محسن کوهکن، محمدعلی پورمختار و سید حسن نقوی حسینی اشاره کرد. البته این لیست نهایی نیست و کاندیداهای رد صلاحیت شده این امکان را دارند که نسبت به این تصمیم شورای نگهبان اعتراض کرده تا پرونده آنها برای باردیگر مورد بررسی هیات نظارت قرار گیرد. در جدول زیر به چهره‌های شاخص هر دو جریان که صلاحیت آنها تایید یا رد گردیده، اشاره شده است؛
ایسناایسنا3 روز قبل
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در خصوص همراهی جبهه پایداری در استان گفت: جبهه پایداری در استان هماهنگی خوبی با شورا دارد چون در مشهد از پشتیبانی‌های قابل توجهی برخوردار است. این تنگ‌نظری‌ها در استان به وحدت آسیب زده است. وی همچنین افزود: فرآیند رسیدن به ۵ نفر برای فهرست مشهد در شورای ائتلاف اصولگرایان مشخص شده است. ترقی در خصوص حضور احزاب در شورای وحدت، گفت: همه احزاب در شورای ائتلاف فعال هستند و حضور دارند. به طور مثال هنوز لیست ائتلاف در مراحل مقدماتی خود است، اما آقای قالیباف از تهران سفر می‌کند و می‌گوید نفر ما در لیست مشخص شده و جمعی از نمایندگان قبلی یا فعلی مجلس نیز بیان می‌کنند که ما در لیست هستیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
اعتماد نوشت: از میان این گروه ۹۲ نماینده ردصلاحیت شده، ۴۲ نفر را اصلاح‌طلبان و اعضای فراکسیون امید تشکیل می‌دهند. حمیده زرآبادی با اعلام این خبر گفته: «آماری که در فراکسیون داریم از میان حدود ۱۰۰ عضو فراکسیون، ۱۷ نفر از نام‌نویسی خودداری کرده و ۴۲ نفر نیز ردصلاحیت شده‌اند.» با این حساب در انتخابات پیش‌رو از میان نمایندگان فعلی، ۴۱ نفر تا اینجا جواز حضور در انتخابات را دریافت کرده‌اند. حال آنکه به عنوان نمونه و البته بنابر اعلام نصرالله پ‍ژمانفر، نماینده عضو جبهه پایداری مشهد به «اعتماد» از میان اعضای این تشکیلات اصولگرا، ظاهرا تنها یک نفر ردصلاحیت شده است. همزمان درحالی که پس از ردصلاحیت اغلب چهره‌های شاخص جریان اصلاحات خبر آمد که محمدباقر قالیباف تاییدصلاحیت شده، شنیده‌های دیگر از تاییدصلاحیت گسترده حدود هزاران نفری که پیرو فراخوان «مجلس نو» شهردار اسبق پایتخت اقدام به نام‌نویسی کرده بودند، حکایت دارد و این، آن‌چه باید انتظارش را بکشیم، انتخاباتی است، درون‌گروهی. رقابتی میان طیفی خاص از اصولگرایان با خود.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
روزنامه اعتماد نوشت: از میان این گروه ۹۲ نماینده ردصلاحیت شده، ۴۲ نفر را اصلاح‌طلبان و اعضای فراکسیون امید تشکیل می‌دهند. حمیده زرآبادی با اعلام این خبر گفته: «آماری که در فراکسیون داریم از میان حدود ۱۰۰ عضو فراکسیون، ۱۷ نفر از نام‌نویسی خودداری کرده و ۴۲ نفر نیز ردصلاحیت شده‌اند.» با این حساب در انتخابات پیش‌رو از میان نمایندگان فعلی، ۴۱ نفر تا اینجا جواز حضور در انتخابات را دریافت کرده‌اند. حال آنکه به عنوان نمونه و البته بنابر اعلام نصرالله پ‍ژمانفر، نماینده عضو جبهه پایداری مشهد به «اعتماد» از میان اعضای این تشکیلات اصولگرا، ظاهرا تنها یک نفر ردصلاحیت شده است. همزمان درحالی که پس از ردصلاحیت اغلب چهره‌های شاخص جریان اصلاحات خبر آمد که محمدباقر قالیباف تاییدصلاحیت شده، شنیده‌های دیگر از تاییدصلاحیت گسترده حدود هزاران نفری که پیرو فراخوان «مجلس نو» شهردار اسبق پایتخت اقدام به نام‌نویسی کرده بودند، حکایت دارد و این، آن‌چه باید انتظارش را بکشیم، انتخاباتی است، درون‌گروهی. رقابتی میان طیفی خاص از اصولگرایان با خود.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
محمدرضا امیرحسنخانی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: در بخش اول نشست کمیسیون شکایت تعاونی تاکسیرانی تهران مورد بررسی قرار گرفت. وی ادامه داد: در چند سال گذشته تعاونی تاکسیرانی تهران تشکیل شده و در یک فاصله زمانی مشخص بیمه ۲۸ هزار راننده به دلیل توقیف حساب‌های این تعاونی پرداخت نشده است و در شرایط فعلی برخی از رانندگان برای بازنشستگی با مشکل مواجه شده‌اند که مقرر شد با هماهنگی دولت و بیمه تامین اجتماعی این مشکل حل شود البته سازمان مدیریت برنامه اعلام کرده است دولت سهم خود برای بیمه رانندگان را پرداخت خواهد کرد. نماینده طبس در مجلس با بیان اینکه در بخش دیگری از جلسه کمیسیون مشکل بیمه قالیبافان مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: طبق قانونی که مجلس مصوب کرده است یک قالیباف با سن ۵۵ تا ۶۰ سال با واریز ۱۰ سال حق بیمه می‌تواند بازنشسته شود که برای برخی از این افراد مشکلاتی ایجاد شده است که قرار شد با هیئت‌ مدیره سازمان تامین اجتماعی در این زمینه رایزنی انجام شود تا مشکل برطرف شود. انتهای پیام/
فردا نیوزفردا نیوز4 روز قبل
اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با صدور بیانیه‌ای تصریح کردند؛ تهدید ترامپ به هدف قراردادن ۵۲ مرکز فرهنگی ایران نقض حقوق بشر و مصداق حمله مستقیم به مردم ایران است. خبرگزاری فارس: سیده فاطمه ذوالقدر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، از بیانیه کمیسیون متبوعش در واکنش به اظهارنظر ترامپ خبر داد. قرار است پیشنهاد این افراد در قالب طرحی در مجلس مطرح شودمصوبه جدید کمیسیون فرهنگی مجلس برای هنرمندانسخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی اصلاحات طرح سازمان نظام صنفی هنرمندان ایران در این کمیسیون خبر داد. رد سه طرح در کمیسیون آموزش مجلس/مخالفت با واگذاری ۵ موسسه مطبوعاتیعضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد. پیشنهاد کمیسیون صنایع برای افزایش بودجه سازمان زمین شناسینایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس از پیشنهادات این کمیسیون برای افزایش بودجه سازمان زمین شناسی خبر داد.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
ظاهرا قرار نیست شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان لیستی را با پرچمداری خود اعلام کند و اگر این اتفاق بیفتد اصولگرایان با خیال راحتری رویاهای خود را برای رسیدن به بهارستان دنبال خواهند کرد. با اعلام اولیه اسامی تایید صلاحیت‌شدگان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آهسته آهسته خبرهای غیر رسمی از نهایی شدن لیست‌ها در فضای مجازی دست به دست می‌شود. البته بعد از رد‌صلاحیت بسیاری از چهره‌های اصلاح طلب برخی اظهار نظرها حکایت از این دارد که ظاهرا قرار نیست شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان لیستی را با پرچمداری خود اعلام کند و اگر این اتفاق بیفتد اصولگرایان با خیال راحتری رویاهای خود را برای رسیدن به بهارستان دنبال خواهند کرد. بر اساس جدیدترین لیست ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که در رسانه‌های مجازی منتشر شده است این لیست با سرلیستی محمد باقر قالیباف در تهران بسته خواهد شد. گزارس خبر فوری که مدتی قبل از لیست احتمالی اصولگرایان را اینجا بخوانید
ایرناایرنا4 روز قبل
در حال حاضر و با توجه به وقایع اخیر کشور تایید یا رد صلاحیت نمایندگان اولویت مردم نیست. در خبر این سایت آمده که «علی مطهری، مهدی شیخ، سکینه الماسی و محمد کاظمی از نمایندگان رد صلاحیت‌ شده‌ هستند. در این میان که همه خبرگزاری‌ها در پی یافتن اسامی تأیید و یا رد صلاحیت شده‌ها بودند، خبرگزاری مهر در حال یافتن دلایل رد صلاحیت‌ها بود. وی بیان کرد: با بررسی صلاحیت‌ها توسط مراجع ذی‌صلاح، حدود ۵۵ درصد این افراد شامل ۱۰۹ نفر، تأیید صلاحیت شدند. وی با بیان اینکه اصل شکایات نیز به شورای نگهبان ارسال می‌شود گفت: بررسی شکایات در این دوره به عهده شورای نگهبان بوده و در مدت ۲۰ روز شکایت‌ها بررسی و نظر نهایی اعلام می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید

قالیباف

محمدباقر قالیباف (زادهٔ ۱ شهریور ۱۳۴۰ در طرقبه) فرمانده نظامی، سیاستمدار اصولگرای ایرانی، از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و شهردار پیشین تهران است. وی پیش از این در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی سمت فرماندهی داشته‌است. وی همچنین در دوران فرماندهی نیروی انتظامی، رئیس و نماینده محمد خاتمی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز بوده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدباقر قالیباف را می‌خوانید. ویکی‌پدیا