قانون اساسی

قانون اساسی

ایسناایسنا6 دقیقه قبل
ایسنا/اردبیل نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: در حمله موشکی ایران به عین‌الاسد ثابت شد که سیستم دفاع هوایی آمریکا کاملا به هم ریخته و ناتوانی نظامی آمریکا مشهود است. آیت الله سیدحسن عاملی امروز چهار بهمن در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: ایران با حمله به عین‌الاسد بزرگترین نقطه ضعف آمریکا را برای روسیه و چین برملا کرد به طوری که اذعان می‌کنند این موضوع بالاترین اثر حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد و یک گنجینه بسیار قیمتی برای روسیه و چین است. امام جمعه اردبیل به یاس و ناامیدی آمریکا در حمله نظامی به ایران اشاره کرد و گفت: ترامپ از درگیری نظامی مأیوس کامل است و می‌داند که از حیث نظامی نمی‌تواند با ایران درگیر شود و این از برکات انقلاب اسلامی و خون شهدا است. عاملی اظهار کرد: ملت ما از وقاحت شما خوب اطلاع دارد و با این ژست قانون‌مداری شما فریب نمی‌خورد و شما را اول قانون‌شکن دنیا می‌داند. به گزارش ایسنا، عاملی به خصوصیات نماینده اصلح و مردمی اشاره و اظهار کرد: نماینده آرمانی و اصلح باید انسانی مهذب، خودساخته، خداترس، باتقوا، با ایمان و دارای واهمه قدسی باشد.
قدس آنلاینقدس آنلاین12 دقیقه قبل
بیست و سومین قسمت از برنامه «شب معماری» شب گذشته با موضوع «مسکن حق فراموش شده» و حضور محمدحسین عبداللهی، کارشناس مسکن و علی ملک زاده، کارشناس اقتصادی روی آنتن شبکه چهارم سیما رفت. از سوی دیگر در حال حاضر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسکن در ایران و تنها ۵۰۰ هزار مسکن خالی در شهر تهران وجود دارد، هر چند که در کشورهای مختلف ۵ درصد منازل باید خالی باشد اما امروز این نرخ در ایران ۱۱ درصد است که حدود ۶ درصد از دنیا بالاتر است. او گفت: مالیات بر خانه‌های خالی، خاصیت تنظیمی دارد و می‌تواند باعث عرضه شدن خانه‌های خالی در بازار باشد، در اصل با اجرای این مالیات، اشخاص دیگر تمایلی به خالی نگه داشتن خانه خود ندارند، همچنین ما مالیات بر عایدی سرمایه را در دنیا داریم که برای مقابله با سوداگری می‌توان از آن کمک گرفت. از طرفی وقتی وزیری در حوزه مسکن به اینکه مسکن نمی‌سازد و مخالف مالیات بر خانه‌های خالی و عایدی بر سرمایه بوده، افتخار می‌کند، طبیعی است که چنین وضعیتی در حوزه مسکن ایجاد میشود. او درباره اثرگذاری اجرای مالیات بر خانه‌های خالی گفت: یکی از اثرات اعمال این مالیات، کاهش نابرابری در حوزه مسکن است؛ چرا که نباید فراموش کنیم افزایش قیمت در ایران بیشتر به ضرر کسانی بوده که اصلا دارایی نداشته و در مقابل باعث چند برابر شدن سرمایه، سرمایه داران می‌شود.

تأکید بر لزوم احترام به حاکمیت عراق

صدا و سیماصدا و سیما30 دقیقه قبل
به گزارش شبکه تلویزیونی العراقیه، مرجعیت دینی عراق بر لزوم احترام به حاکمیت این کشور، اجرای اصلاحات واقعی و تشکیل هر چه سریعتر دولت جدید تأکید کرد. سید احمد صافی خطیب جمعه شهر کربلا و نماینده مرجعیت عراق، مواضع مرجع عالیقدر حضرت آیت الله سید علی سیستانی را درباره مسائل روز کشور عراق در بیانیه‌ای قرائت کرد. در این بیانیه آمده است: مرجعیت دینی بر موضع اصولی خود درباره ضرورت احترام به حاکمیت و استقلال تصمیمگیری سیاسی و یکپارچگی خاک و ملت عراق تأکید می‌کند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمرجعیت همچنین مخالفت قاطع خود را با هر چه که به این اصول ملی آسیب می‌رساند، از هر طرف و با هر بهانه‌ای که باشد، اعلام می‌دارد و شهروندان عراق برای بیان دیدگاه‌های خود در این زمینه - با روش‌های مسالمت آمیز - آزادی کامل دارند و می‌توانند هر آنچه را که برای حفظ حاکمیت ملی کشور به دور از فشار‌های خارجی ضروری می‌دانند، مطالبه کنند. مرجعیت دینی همچنین بر ضرورت اجرای اصلاحات واقعی که مردم خواستار آن بودند و در راه محقق شدنش فداکاری‌های بسیاری کردند، تأکید می‌کند و عقیده دارد تعلل و سهل انگاری در این مسئله، تنها به بیشتر شدن درد و رنج شهروندان و طولانی‌تر شدن بی ثباتی امنیتی و سیاسی در کشور منجر خواهد شد.
تسنیمتسنیم37 دقیقه قبل
با این حال او در توئیت فارسی، به ملت ایران عشق و ارادت نشان داد! امام جمعه اردبیل افزود: شاه کل کشور و امکانات کشور پهناور ایران را در اختیار آمریکا گذاشت اما بالاتر از صنعت پیکان به ایران ندادند! ترامپ ناشیانه قبل از ۲۲ بهمن به ملت ما اهانت و ملت ما را تحریک کرد. این نهایت ذلت به دولت انگلیس و اهانت به ملت و دولت ایران است و دولت نباید بگذارد او برگردد. از ملت ایران عصبانی هستید، عصبانی خواهید ماند و از عصبانیت دق خواهید کرد.
مهرمهر48 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی در خطبه‌های امروز نمازجمعه مهریز با اشاره به اینکه حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی باعث دلگرمی مسئولان کشوری می‌شود، اظهار داشت: کاندیداهایی که به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی وارد می‌شوند، اگر شورای نگهبان را زیر سوال ببرند، به طور قطع قانون اساسی کشور را نیز زیر سوال می‌برند. امام جمعه مهریز ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) گفت: این بانوی کریمه نمونه کامل و الگویی برای همگان هستند زیرا ایشان همواره حامی و پشتیبان ولایت و همراه ایشان بود. وی ادامه داد: حضرت زهرای مرضیه (س) برای همه بانوان نمونه بارز همسری است که وظیفه شوهرداری و تربیت درست فرزندان را به خوبی انجام داده است. محی الدینی عنوان کرد: حضرت فاطمه (س) به عنوان یک انسان مجاهد در دفاع از اسلام خستگی ناپذیر بود و با ایراد خطبه‌های جامع به ایفای نقش مؤثر پرداختند. محی الدینی با تبیین سخنان رهبری تصریح کرد: در زندگی سراسر خیر و برکت حضرت فاطمه الزهرا (س) یک نکته کلیدی و مهم وجود دارد که آن نکته، رفتار با شوهر و فرزندان در زندگی است.
مهرمهر53 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردستان اظهار داشت: راز جذابیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ما تکیه بر پایبندی به اعتقادات اسلامی است که دشمن هم از این موضوع عصبانی است. وی افزود: اقتدار کشور در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی که کشور را رو به جلو حرکت بدهد موجب پیشرفت جامعه اسلامی می‌شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: تصمیمات کنفدراسیون فوتبال آسیا برای سلب میزبانی تیم‌های ایرانی از مسابقات آسیایی پشت پرده سیاسی داشته و پول‌های کثیف عربستان سعودی هم در این کار دخالت داشته است. حجت الاسلام دهشیری همچنین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردستان بیان داشت: باید تحقیق شود تا ثروت‌های باد آورده بعضی افراد و مسئولان مشخص شود و با توجه به اینکه این موضوع را همه می‌دانند جای تأمل دارد که چرا با آنها برخورد نمی‌شود. وی تاکید کرد: با توجه به نزدیکی به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی باید توجه کنیم که فرای قانون اساسی حرکت نکرده و تخلفی را مرتکب نشویم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ساعت قبل
وی با بیان این موضوع که مبانی جمهوری اسلامی ایران، در درجه نخست بر پایه دین مبین اسلام و در درجه دوم بر پایه رای مردم است، گفت: این دو تضمین کننده تحقق دو جمهوریت و اسلامیت نظام هستند. وی تصریح کرد: همه دلسوزان جمهوری اسلامی و ایران وظیفه دارند که به این مهم اهتمام بورزند و نرخ مشارکت در این انتخابات را به عنوان یک سنجه معتبر قابل اعتنا در حد متوسط انتخابات‌های قبلی حفظ کنیم. رسولی ادامه داد: آنچه به بخش نظارتی و شورای نگهبان مربوط می‌شود عبارت از این است که در چارچوب قانون، ایفای نقش نظارتی را به گونه‌ای اعمال کند که باعث تشویق و ترغیب انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان به مشارکت باشد. این فعال سیاسی تاکید کرد: لازمه یک انتخابات پرشور و رقابتی وجود رقابت میان جریان‌ها و احزاب سیاسی است. رسولی به رقابت سیاسی میان دو جناح عمده سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا در دوران پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در عبور از فیلتر نظارتی، متاسفانه بستر برای این دو جریان به صورت مساوی فراهم نبوده و این فرایندی است که در گذشته به عنوان یک رویه درآمده است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، جلسات علنی مجلس شورای اسلامی هفته آینده در روزهای یکشنبه، ‌ دوشنبه و سه شنبه (۶، ۷ و ۸ بهمن) برگزار می‌شود. **ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز. **گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در مورد طرح الحاق یک تبصره به ماده (۹۸) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی. **گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در مورد طرح الحاق یک ماده به قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی. **بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث بعد از گرانی بنزین در شهرهای مختلف کشور.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس امینی در خطبه‌های نخستین نماز جمعه بهمن ماه ۹۸ شاهرود به میزبانی مدرسه قلعه، ضمن انتقاد شدید از نادیده گرفتن برخی سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اقتصاد و با بیان اینکه کسی در برابر اقتدار ملت ایران مانع ایجاد کند خائن است، ابراز داشت: یک دهه است که معظم له اقتصاد را رکن اول مملکت می‌دانند اما برخی به آن دقت نظر ندارند. وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی با نام گذاری سال‌های اخیر به اهمیت مقوله اقتصاد تاکید دارند، ابراز کرد: اگر کسی در زمینه اقتصاد تعلل و سستی کند حتی اگر قصد خیانت هم نداشته باشد در واقع خائن محسوب می‌شود. امام جمعه شاهرود ضمن تاکید بر ضرورت تسهیل امور اقتصادی به خصوص در زمینه ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری، بیان کرد: بخش دولتی باید زمینه را برای سرعت بخشیدن به سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم کند. وی در دیگر بخش خطبه‌های خود با اشاره به اینکه هرکجا مظلومی در عالم باشد سپاهیان جان برکف کنار او هستند، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب نیروی قدس سپاه را رزمندگان بدون مرز نامیدند و این امر افتخاری بزرگ است. امام جمعه شاهرود افزود: سپاهیان انسان‌های خالص هستند که برای نجات مردم و مبارزه با استعمار و استکبار وارد عمل می‌شوند نه نفت و زور، تزویر و پول و … لذا باید قدردان آن‌ها و مجاهدت‌هایشان بود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
امام جمعه کرج در ادامه بیان کرد: در مقابل راهبرد مقاومت، راهبرد سازش و تسلیم قرار دارد، این راهبرد بی ثمر بودن خود را نشان داده است. وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به حواشی ایجاد شده در خصوص میزبانی تیم‌های ایرانی در فوتبال آسیا اشاره و اعلام کرد: شیطان بزرگ به هر وسیله تلاش می‌کند مقاومت ما به خصوص جوانان را بشکند ولو به وسیله به انزوا کشاندن قوی‌ترین فوتبال آسیا یعنی فوتبال ایران؛ این بخش دیگری از جنگ ترکیبی است. امام جمعه کرج ادامه داد: البته پیشکسوتان و مدیران این باشگاه‌ها با قاطعیت و عزتنمندانه موضع گرفتند و اعلام کردند که حاضر نیستند به هیچ قیمتی عزت و شوکت ایران اسلامی را زیر پا بگذارند و نتیجه هم گرفتند که به نوبه خودم از این مواضع تشکر می‌کنم. بوی خوش این بشارت الهی می‌رسد که پیروزی مستضعفان بر مستکبران و نابودی آنان نزدیک است. وی در پایان گفت: این مقدمه می‌خواهد که مقدمه آن مجلس جوان و انقلابی است، لذا جوانان صلاحیت دار را برای مجلس در نظر بگیرید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
ساعت۲۴-محاکمه رئیس جمهور آمریکا در حال برگزاری است و جمهوری خواهان تلاش می‌کنند تا کم‌ترین آسیب را از اتفاقات پیش آمده ببینند. مقدمات استیضاح چطور آماده شد؟ هفته گذشته و قبل از شروع استیضاح، اعضای سنا پیش از شروع محاکمه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد کردند. این سومین بار در تاریخ آمریکاست که رئیس جمهور در سنا محاکمه می‌شود. واشنگتن پست دراین گزارشی نوشت: نگه داشتن حساب همکاران سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، که متهم، محکوم یا زندانی شده‌اند، دشوار است. رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا پیش از آغاز نشست سنای آمریکا اعلام کرد: روند استیضاح ترامپ شبیه یک محاکمه متقلبانه است.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
وی با بیان این موضوع که مبانی جمهوری اسلامی ایران، در درجه نخست بر پایه دین مبین اسلام و در درجه دوم بر پایه رای مردم است، گفت: این دو تضمین کننده تحقق دو جمهوریت و اسلامیت نظام هستند. وی تصریح کرد: همه دلسوزان جمهوری اسلامی و ایران وظیفه دارند که به این مهم اهتمام بورزند و نرخ مشارکت در این انتخابات را به عنوان یک سنجه معتبر قابل اعتنا در حد متوسط انتخابات‌های قبلی حفظ کنیم. رسولی ادامه داد: آنچه به بخش نظارتی و شورای نگهبان مربوط می‌شود عبارت از این است که در چارچوب قانون، ایفای نقش نظارتی را به گونه‌ای اعمال کند که باعث تشویق و ترغیب انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان به مشارکت باشد. این فعال سیاسی تاکید کرد: لازمه یک انتخابات پرشور و رقابتی وجود رقابت میان جریان‌ها و احزاب سیاسی است. رسولی به رقابت سیاسی میان دو جناح عمده سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا در دوران پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در عبور از فیلتر نظارتی، متاسفانه بستر برای این دو جریان به صورت مساوی فراهم نبوده و این فرایندی است که در گذشته به عنوان یک رویه درآمده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت۲۴-یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این که مصوبه‌ای به مجمع تشخیص می‌آید به دلیل اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان نیست بلکه با دو زاویه نگاه کرده و کار را انجام می‌دهند. شورای نگهبان می‌گوید مصوبه‌تان باید با شرع و قانون اساسی منطبق شود و مجلس می‌گوید در اینجا مصلحت مهم‌تر است. شورای نگهبان می‌گوید مصوبه‌تان باید با شرع و قانون اساسی منطبق شود و مجلس می‌گوید در اینجا مصلحت مهم‌تر است. این عضو مجمع تشخیص در پاسخ به این سوال که الان وضعیت این مصوبه در مجمع چگونه است؟ گفت: الان باید قانون اساسی اجرا شود و حرف مجلس پذیرفته نمی‌شود. کسی که این تصمیم را گرفته که این مصوبه اشکال دارد شورای نگهبان است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح دوفوریتی شفاف‌سازی منابع تأمین مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی در دستور کار هفته آینده مجلس قرار دارد. اعتمادآنلاین| جلسات علنی هفته بعد مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، ‌ دوشنبه و سه شنبه تشکیل می‌شود. دستور کار مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است: ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح دوفوریتی شفاف‌سازی منابع تأمین مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی با اصلاح برخی مواد قانون انتخابات مجلس. گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در مورد طرح الحاق یک تبصره به ماده (۹۸) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی. گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در مورد طرح الحاق یک ماده به قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیل، «جرالد نادلر» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به عنوان یکی از هفت نماینده «مدیران استیضاح» که مسؤول تبیین مفاد استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور است، در سومین روز از جلسه استیضاح ترامپ که به صورت زنده از شبکه‌های تلویزیونی آمریکایی و بین‌المللی پخش می‌شد، گفت: سوء استفاده از قدرت به طور مشخص جرمی قابل استیضاح در قانون اساسی [ایالات متحده] است. جالب است که چرا رئیس جمهوری [ترامپ] این را رد می‌کند. یکی از دو اصلی که دموکرات‌ها بر اساس آن ترامپ را استیضاح می‌کنند، سوء استفاده از قدرت است. این در حالی است که ترامپ و برخی جمهوریخواهان می‌گویند استفاده از چنین اتهامی برای استیضاح غیرقانونی است و در تاریخ آمریکا سابقه ندارد. رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا پس از این اظهارات و متهم کردن ترامپ به نقض قانونی اساسی که به گفته وی حمله جدی و خطرناک علیه ملت آمریکا است، تاکید کرد: [ترامپ] یک لحظه بیشتر هم نباید در قدرت بماند.
فارسفارس3 ساعت قبل
وحدت و کثرت اعتباری در حکمت عملی و بسیاری از دانش‌های اسلامی کاربرد دارد. جمهوری اسلامی در صحنه عمل نیز به این دو رویکرد ملتزم بوده است و از این رو با وجود برخی کاستی‌ها، از انعطاف ساختاری لازم برای ایجاد تمدن نوین اسلامی برخوردار است. * مردمسالاری دینی ساختاری برای تبلور کثرت در عین وحدت استوی با بیان اینکه مردمسالاری دینی ساختاری مناسب برای تبلور کثرت در عین وحدت است، گفت: جایگاه تمدنی آن مقتضی ترسیم اعطای فرصت مناسب برای ظهور و بروز کثرات زبانی، قومی، مذهبی، نژادی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بر مدار مشترکات وحدت بخش و متفاهم علیه است. قانون اساسی که ساختار و محتوای نظام مردم‌سالاری اسلامی را تبلور بخشید، با پیوند برقرار کردن میان منافع ملی و مصالح امت اسلامی، بسترهای لازم را برای شکل گیری تمدن نوین اسلامی بر پایه امت واحده اسلامی فراهم ساخته است. * مردم‌سالاری دینی نوعی نظام سیاسی مبتنی برشریعت و معارف دین اسلام استحجت الاسلام امیدی با اشاره به مفهوم مردم‌سالاری دینی، گفت: مردم‌سالاری دینی نوعی نظام سیاسی مبتنی بر قواعد شریعت و معارف دین اسلام است که در آن مشارکت عمومی مردم در بخش‌های مختلف اجتماعی و سیاسی به رسمیت شناخته می‌شود.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح دوفوریتی شفاف‌سازی منابع تأمین مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از روند اجرای برجام در دستور کار هفته آینده مجلس شورای اسلامی قرار دارد. - گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در مورد طرح الحاق یک تبصره به ماده (۹۸) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی. - گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در مورد طرح الحاق یک ماده به قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی. - گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد مسائل مرتبط با فرهنگیان و مدارس خارج از کشور- گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از روند اجرای برجام- گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت ملی صنایع پتروشیمی. - گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد موضوع پذیرش و نحوه جذب حسین فریدون برای تحصیل در مقطع دکتری.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح دوفوریتی شفاف‌سازی منابع تأمین مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی در دستور کار هفته آینده مجلس قرار دارد. به گزارش ایسنا، جلسات علنی هفته بعد مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، ‌ دوشنبه و سه شنبه تشکیل می‌شود. دستور کار مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است: ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح دوفوریتی شفاف‌سازی منابع تأمین مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی با اصلاح برخی مواد قانون انتخابات مجلس. گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در مورد طرح الحاق یک تبصره به ماده (۹۸) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی. گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در مورد طرح الحاق یک ماده به قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
در اقتصاد دولتی، دولت بر بخش‌های مختلف اقتصاد کنترل دارد و تولید، توزیع و فروش با کنترل کامل دولت انجام می‌شود. >اقتصاد دولتی ایرانحجم عظیمی از اقتصاد ایران سال‌ها به دست دولت اداره شده و به عبارتی دیگر همچنان اقتصاد ایران دولتی است. در حقیقت، نهادگرایی نه جایگزین یا نسخه‌ای در برابر اقتصاد بازار آزاد، بلکه بیشتر نقدی بر اقتصاد نئوکلاسیک است. دعوای دو طیف نهادگرا و اقتصاد بازار در اقتصاد ایران درست مثل دو حزب اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در سیاست است. >اقتصاد ایران دولتی است یا خصوصی؟ در برخی کشورها نظام اقتصاد دولتی و در برخی دیگر از آنان نظام اقتصادی خصوصی و سرمایه‌داری حاکم است، اما به اعتقاد بسیاری نظام اقتصادی ایران دارای فرمول معینی نیست و معلوم نیست از کدام یک از نظام‌های اقتصادی پیروی می‌کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمود واعظی درباره این‌که گفته می‌شود انتقاد رئیس جمهور نسبت به رد صلاحیت‌‍‌های صورت گرفته برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل رد صلاحیت داماد ایشان است، گفت: آقای رئیس جمهور همیشه از حضور تمامی جریان‌ها در انتخابات حمایت کردند؛ بازگردید به چهار سال قبل، ‌ چهار سال قبل هم داماد ایشان در کاراز انتخابات حضور داشتند؟ آیا همه افرادی که برای حضور در انتخابات رد صلاحیت شدند داماد رئیس جمهور بودند؟ رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به سخنان سخنگوی شورای نگهبان گفت: آقای کدخدایی گفتند رئیس‌جمهور ناراحت رد صلاحیت بستگانش است یکی هم به ایشان جواب داد شما ۱۰ هزار نفر را رد کردید همه این ۱۰ هزار نفر از بستگان رئیس‌جمهور هستند؟ وی تاکید کرد: وظیفه رئیس جمهور است که از آن چیزی که در قانون اساسی مشخص شده است دفاع کند؛ صیانت از قانون اساسی و سخن گفتن با مردم حق رئیس‌جمهور استواعظی یادآور شد: رئیس‌جمهور در انتخابات سال۹۴ هم همین سخنان را بیان کردند، زیراکه ایشان اعتقاد دارند باید همه جریان‌های سیاسی در انتخابات حضور داشته باشند و شما این اعتقاد را در دولت‌شان می‌توانید مشاهده کنید امروز در کابینه اصولگرا، اصلاح طلب، معتدل و میانه رو حضور دارند. وی تاکید کرد: اعتقاد داریم مجلس باید ترکیبی داشته باشد که همه نمایندگان مردم در آن حضور داشته باشد. خودشان یک کارهایی می‌کنند از یک کلام دعوت آقای رئیس جمهور مبنی بر این که همه باید در انتخابات حضور داشته باشند؛ به دلیل آن که ذهنیت خراب است برداشت‌های خودشان را می‌کنند.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
آیت الله العظمی سیستانی در بیانیه مهمی بر لزوم احترام به حاکمیت عراق، استقلال تصمیمات سیاسی و وحدت آن تاکید کردند. شفقنا: مرجعیت عالی عراق همچنین در این بیانیه که از سوی حجت الاسلام و المسلمین احمد صافی قرائت شد، بر لزوم اجرای اصلاحات واقعی و تشکیل هرچه سریعتر دولت تاکید کرد. شهروندان عراقی برای بیان رویکردها و جهت گیری‌های خود در این خصوص و مطالبه هرآنچه برای حفظ حامکیت ملی به دور از دیکته‌های خارجی ضروری می‌دانند – از طریق راههای مسالمت آمیز- از حق کامل برخوردارند. سوم: تشکیل دولت جدید از مدت مشخص شده در قانون اساسی به مدت طولانی به تاخیر افتاده است؛ بنابراین ضروری است که طرف‌های مختلف ذیربط برای پایان دادن به این پرونده طبق مبانی از پیش گفته شده، همکاری کنند زیرا این موضوع گام مهمی در راه حل بحران جاری محسوب می‌شود. والله ولی التوفیق.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طبق اصل ۴۴ قانون اساسی، سال ۹۳ آخرین مهلت قانونی برای واگذاری شرکت‌های دولتی تعیین شده است. بر این اساس نگاهی کارنامه سازمان خصوصی‌سازی نشان می‌دهد دستکم باید در سال ۹۹ نیز واگذاری بنگاه‌های دولتی را دنبال کند؛ چرا که در سالجاری نیز تنها ۱۳ میلیارد ریال سهم و اموال دولتی توسط این سازمان واگذار شده که این میزان واگذاری در فرابورس ایران و به‌صورت تدریجی انجام شده است. همچنین این میزان سهام واگذار شده در این مدت مربوط به شرکت‌های گروه یک واگذاری‌ها است. شایان ذکر است نگاهی به واگذاری‌ها به تفکیک سال نیز بیان‌گر این مطلب است که در سال ۱۳۸۰ واگذاری ۲۰۱ میلیارد ریال، سال ۱۳۸۱ واگذاری ۳۱۳۸ میلیارد ریال، سال ۱۳۸۲ واگذاری ۱۰هزار و ۱۴۴میلیارد ریال، سال ۱۳۸۳ واگذاری ۷۰۹۳میلیارد ریال، سال ۱۳۸۴ واگذاری ۸۲۶ میلیارد ریال، سال ۱۳۸۵ واگذاری ۳۶۷۸ میلیارد ریال، سال ۱۳۸۶ واگذاری ۴۶ هزار و ۷۵میلیارد ریال، سال ۱۳۸۷ واگذاری ۳۱ هزار و ۲۱۲ میلیارد ریال، سال ۱۳۸۸ واگذاری ۱۳۶ هزار و ۷۰۸ میلیارد ریال، سال ۱۳۸۹ واگذاری ۶۰ هزار و ۸۵۳ میلیارد ریال، سال ۱۳۹۰ واگذاری ۶۷ هزار و ۶۱۱میلیارد ریال، سال ۱۳۹۱ واگذاری ۹۰ هزار و ۵۷میلیارد ریال، سال ۱۳۹۲ واگذاری ۲۸۴ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال، سال ۱۳۹۳ واگذاری ۴۹ هزار و ۴۱۴میلیارد ریال، سال ۱۳۹۴ واگذاری ۳۰ هزار و ۶۸میلیارد ریال، سال ۱۳۹۵ واگذاری ۳۰ هزار و ۲۰۲ میلیارد ریال، سال ۱۳۹۶ واگذاری ۱۹ هزار و ۴۰۴میلیارد ریال، سال ۱۳۹۷واگذاری ۳۸ هزار و ۸۸۲ میلیارد ریال و در سال جاری واگذاری ۱۳ میلیارد ریال انجام شده است. گفتنی است، به‌استناد ماده دو فصل دوم سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ قانون اساسی دولت مکلف است تا ۱۰۰ درصد سهام شرکتهای «گروه یک» را تا پایان سال ۸۹ به بخش خصوصی واگذار کند.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به سخنان سخنگوی شورای نگهبان گفت: آقای کدخدایی گفتند رئیس‌جمهور ناراحت رد صلاحیت بستگانش است یکی هم به ایشان جواب داد شما ۱۰ هزار نفر را رد کردید همه این ۱۰ هزار نفر از بستگان رئیس‌جمهور هستند؟ خبرگزاری ایلنا: رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: رئیس‌جمهور در انتخابات سال۹۴ هم از حضور تمامی جریان‌ها در انتخابات حمایت کردند، شما این اعتقاد را در دولت‌شان می‌توانید مشاهده کنید. محمود واعظی درباره این‌که گفته می‌شود انتقاد رئیس جمهور نسبت به رد صلاحیت‌‍‌های صورت گرفته برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل رد صلاحیت داماد ایشان است، گفت: آقای رئیس جمهور همیشه از حضور تمامی جریان‌ها در انتخابات حمایت کردند؛ بازگردید به چهار سال قبل، ‌ چهار سال قبل هم داماد ایشان در کاراز انتخابات حضور داشتند؟ آیا همه افرادی که برای حضور در انتخابات رد صلاحیت شدند داماد رئیس جمهور بودند؟ رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به سخنان سخنگوی شورای نگهبان گفت: آقای کدخدایی گفتند رئیس‌جمهور ناراحت رد صلاحیت بستگانش است یکی هم به ایشان جواب داد شما ۱۰ هزار نفر را رد کردید همه این ۱۰ هزار نفر از بستگان رئیس‌جمهور هستند؟ وی تاکید کرد: وظیفه رئیس جمهور است که از آن چیزی که در قانون اساسی مشخص شده است دفاع کند؛ صیانت از قانون اساسی و سخن گفتن با مردم حق رئیس‌جمهور است. واعظی یادآور شد: رئیس‌جمهور در انتخابات سال۹۴ هم همین سخنان را بیان کردند، زیراکه ایشان اعتقاد دارند باید همه جریان‌های سیاسی در انتخابات حضور داشته باشند و شما این اعتقاد را در دولت‌شان می‌توانید مشاهده کنید امروز در کابینه اصولگرا، اصلاح طلب، معتدل و میانه رو حضور دارند. وی تاکید کرد: اعتقاد داریم مجلس باید ترکیبی داشته باشد که همه نمایندگان مردم در آن حضور داشته باشد. خودشان یک کارهایی می‌کنند از یک کلام دعوت آقای رئیس جمهور مبنی بر این که همه باید در انتخابات حضور داشته باشند؛ به دلیل آن که ذهنیت خراب است برداشت‌های خودشان را می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
نظرسنجی پیو از ۶ تا ۱۹ ژانویه (۱۶ تا ۲۹ دی ماه) و یک روز پیش از برگزاری نخستین جلسه دادگاه ترامپ به عمل آمده است. دونالد ترامپ از سوی مجلس نمایندگان آمریکا به دومورد سو استفاده از قدرت و ممانعت از تحقیقات کنگره متهم شده است. روند تحقیقات استیضاح ترامپ پس از رسانه‌ای شدن مکالمه او با ولودومیر زلنسکی رئیس‌جمهوری اوکراین در اوایل مهرماه آغاز و سوم مهرماه متن کامل آن منتشر شد. پیامدهای این افشاگری سبب شد تا پنجم مهرماه، ۲۱۹ نماینده مجلس نمایندگان از مجموع ۴۳۵ نفر، آغاز فرآیند استیضاح ترامپ را خواستار شوند. طرح مصوب استیضاح ترامپ چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه توسط مدیران استیضاح که منتخب مجلس نمایندگان هستند به مجلس سنا برده شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ساعت قبل
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: رئیس‌جمهور در انتخابات سال۹۴ هم از حضور تمامی جریان‌ها در انتخابات حمایت کردند، شما این اعتقاد را در دولت‌شان می‌توانید مشاهده کنید. واعظی یادآور شد: رئیس‌جمهور در انتخابات سال۹۴ هم همین سخنان را بیان کردند، زیراکه ایشان اعتقاد دارند باید همه جریان‌های سیاسی در انتخابات حضور داشته باشند و شما این اعتقاد را در دولت‌شان می‌توانید مشاهده کنید امروز در کابینه اصولگرا، اصلاح طلب، معتدل و میانه رو حضور دارند. وی تاکید کرد: اعتقاد داریم مجلس باید ترکیبی داشته باشد که همه نمایندگان مردم در آن حضور داشته باشد. خودشان یک کارهایی می‌کنند از یک کلام دعوت آقای رئیس جمهور مبنی بر این که همه باید در انتخابات حضور داشته باشند؛ به دلیل آن که ذهنیت خراب است برداشت‌های خودشان را می‌کنند. منبع: ایلنا
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمجلس نمایندگان آمریکا رای به استیضاح دونالد ترامپ داده و در همین راستا نیز ادامه این روند به مانند دادگاه در مجلس سنا ادامه دارد. شرحی از دفاعیات تیم وکلای ترامپ که ۱۱۰ صفحه است، می‌گوید مجلس نمایندگان آمریکا «از قانون اساسی به‌طور خطرناکی منحرف شده که سنا باید فورا و شدیدا آن را محکوم کند». همزمان تیم ۷ نفره منتخب از سوی مجلس نمایندگان آمریکا که نقش دادستان‌ها را در جلسات محاکمه ترامپ برعهده دارند، در خلاصه دادخواستی که روز دوشنبه به سنا فرستادند رئیس جمهور آمریکا به «اقدام فاسد … با هدف تقلب در انتخابات آتی» این کشور متهم کرده‌اند. انتظار می‌رود دمکرات‌ها تلاش کنند تغییراتی در ضوابط پیشنهادی مک‌کانل ایجاد کنند تا به این طریق شاهدانی به روند دادرسی احضار شوند. پس از تصویب مقررات، دمکرات‌های مجلس نمایندگان که به‌مانند «دادستان‌ها» در این دادگاه عمل خواهند کرد، علیه دونالد ترامپ طرح دعوی خواهند کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
دولت ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه دستورالعملی را صادر کرد تا بر اساس آن در «گردشگری زایمان» محدودیتهایی اعمال شود. دولت ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه دستورالعملی را صادر کرد تا بر اساس آن در «گردشگری زایمان» محدودیتهایی اعمال شود. این دستورالعمل با هدف محدود کردن شمار زنان بارداری تنظیم شده است که با ویزای گردشگری وارد خاک ایالات متحده می‌شوند؛ با این هدف که فرزندشان را در این کشور به دنیا آورند و بتوانند برای نوزادان خود تابعیت آمریکا را اخذ کنند. یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دستورالعمل جدید با هدف کاهش خطرات برای امنیت ملی آمریکا از جمله فعالیت‌های جنایی مرتبط با سفر برای زایمان وضع شده است. در این دستورالعمل همچنین گفته شده است که کارکنان کنسولگری باید زنان مسافر را معاینه کنند تا مشخص شود که باردار هستند یا خیر.
فارسفارس5 ساعت قبل
سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تأکید بر اهمیت جایگاه شورای نگهبان گفت: ‌ من به عملکرد شورای نگهبان اعتقاد قلبی دارم اما متأسفانه ما در بررسی‌ها و قضاوت‌ها ملک‌مان خودمان است. نماینده کلیمیان ایران در مجلس اظهار داشت: من علاوه بر کار نمایندگی در حوزه طبابت نیز فعالیت دارم. وقتی که معیارها، معیارهایی باشد که براساس قانون اساسی، ارزش‌های انقلاب و ارزش‌های توحیدی مورد قبول نظام تعریف شده باشد طبیعتا تصمیم‌گیری ممکن است عده‌ای را ناراحت کند اما مهم این است که منافع نظام، منافع اکثریت مردم و ملی حفظ شود. وی افزود: اگر تأیید صلاحیت فردی منجر به این شود که به منافع ملی آسیب برسد تأیید نشدنش بهتر است. نماینده کلیمیان ایران در مجلس اظهار داشت: ما باید به سازوکار قانونی در کشور برای انتخابات احترام بگذاریم.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
بر اساس دستورالعمل جدید وزارت خارجه آمریکا که اجرای آن از امروز، جمعه، ۴ بهمن، آغاز خواهد شد، زنان بارداری که متقاضی ویزای گردشگری هستند باید مدرکی ارائه دهند که ثابت کند جدای از زایمان، دلیل دیگری برای این سفر دارند، از جمله مدرکی مبنی بر ضرورت پزشکی این سفر. دونالد ترامپ که در نوامبر آینده بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت خواهد کرد، محدود کردن مهاجرتهای قانونی و غیرقانونی به آمریکا را در کانون تبلیغات انتخاباتی خود قرار داده است. یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دستورالعمل جدید با هدف کاهش خطرات برای امنیت ملی آمریکا از جمله فعالیت‌های جنایی مرتبط با سفر برای زایمان وضع شده است. در این دستورالعمل همچنین گفته شده است که کارکنان کنسولگری باید زنان مسافر را معاینه کنند تا مشخص شود که باردار هستند یا خیر. با این وجود توضیح نمی‌دهد که کارکنان کنسولگری چگونه باید چنین کاری را انجام دهند و تصمیم بگیرند.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
براین اساس، نام این دو شرکت و دارایی در فهرست واگذاری‌های سال ۱۳۹۸ درج می‌گردد و از این تاریخ تا زمان تحقق فروش، اعمال مدیریت این دو شرکت و دارایی برعهده «سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران» خواهد بود. ۳-۱) دولت (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) موظف است حداکثر طی مدت ۹ ماه نسبت به آماده‌سازی و اصلاح ساختار مالی و نیروی انسانی دو شرکت فوق به منظور واگذاری مجدد آنها توسط «سازمان خصوصی سازی» مطابق قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی اقدام نماید. ۴-۱) «سازمان خصوصی‌سازی» موظف است تا پایان فروردین‌ماه سال ۱۳۹۹ نسبت به قیمت گذاری و عرضه جداگانه «زمین‌های ائل‌گلی» از طریق «بورس کالا» پس از تصویب قیمت و سایر شرایط لازم توسط هیات واگذاری اقدام نماید. «سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران» مکلف به انتقال دارایی‌های مزبور به خریدار می‌باشد. باتوجه به حجم بالای مطالبات معوق «سازمان خصوصی سازی» از خریداران شرکت‌های «خدمات مهندسی آب و خاک پارس» و «خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس)»، مقرر شد مطابق مقررات مربوطه دادخواست لازم توسط «سازمان خصوصی سازی» تهیه و به «هیات داوری» ارائه شود.

به انتهای لیست رسیدید