قانون گذاری

قانون گذاری

فارسفارس7 ساعت قبل
ولیکن اخیرا طرحی با عنوان رفع انحصار از آموزش زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است که در آن به جای تاکید بر رفع انحصار از یک زبان خارجی خاص و یا ارائه راهبردهای عملی برای گسترش زبان¬های خارجی دیگر، بر عدم ضرورت تعلیم زبان خارجی تاکید شده است که مغایر با منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است. در این سند منظور از زبان خارجی، زبان فرانسوی، آلمانی، انگلیسی و سایر زبان¬هایی است که به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش می¬رسد. بنابراین در این سند، تنها زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی در نظر گرفته نشده است. در ماده ۴ به «ممنوعیت استخدام معلم برای آموزش زبان انگلیسی یا زبان‌های دیگر خارجی» اشاره شده است که بیانگر این نکته است که هدف ارائه دهندگان این طرح حذف آموزش تمامی زبان¬های خارجی در مدارس است و نه رفع انحصار از آموزش زبان انگلیسی! در طرح رفع انحصار از آموزش زبان انگلیسی پیشنهاد شده است که معلمان زبان دیگری را طی ۴ سال بیاموزند، که عملا امکان پذیر نیست.
مهرمهر13 ساعت قبل
وی افزود: این حرکت خودجوش که از همه کشورهای اسلامی حضور پیدا می‌کند به خاطر این است که پیام عاشورا به جهانیان برسانند. وی اضافه کرد: سرمایه هر کشور نیروی انسانی آن کشور است که ضرورت دارد توجه جدی به آن صورت بگیرد. وی با اشاره به آسیب‌های فضای مجازی ادامه داد: خانواده‌ها باید آموزش لازم در این خصوص ببیند و بیش از گذشته هوشیار باشند. فرماندار دشتی با اشاره به اینکه تا آخر سال جاری انتخابات مهمی در سطح کشور شاهد هستیم اظهار داشت: انتخابات سرنوشت کشور را رقم می‌زند و مردم باید در این انتخابات باشکوه هر چه تمامتر شرکت کنند. وی با بیان اینکه همه باید مردم را به مشارکت در امر انتخابات تشویق و ترغیب کنند، ادامه داد: قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون دو وظیفه مهم نماینده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
مهمتر آنکه در این نظام قانونگذاری، وظایف دستگاه‌ها مشخص‌تر و تسهیل شود. نگاه رهبری در این ابلاغیه بر مستحکم‌تر شدن نظام قانونگذاری بوده است. ما در هر دیداری که در گذشته با مقام معظم رهبری داشته‌ایم، ایشان بر مسئله قانون گذاری، نگاه نمایندگان در وضع قوانین محکم و پخته اشاراتی داشته‌اند. موضوع دیگر، بحث تنقیح قوانین است که در سیاست‌های کلی نظام قانون گذاری مورد و تاکید قرار گرفته است، قوانین باید مانع و جامع باشد. در واقع باید قوانینی وضع شوند که تبدیل به گره کور نشوند، قوانین سلیقه‌ای نباشند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 ساعت قبل
در این باره گفتگویی انجام دادیم با سید محمد حسینی کارشناس حوزه انرژی که در ادامه می‌خوانید. اما برای جلوگیری از افزایش قاچاق سوخت نمی‌توان تنها به افزایش قیمت انرژی اکتفا کرد. زمانی که قیمت نفت بشکه‌ای دو دلار بود، تولیدکنندگان خودرو در کشور آمریکا اقدام به تولید اتومبیل‌هایی با مصرف سوخت بالا کردند، پس از افزای قیمت سوخت بسیاری از صنعت گران در این کشور به دنبال طراحی خودرو با سوخت پایین کردند. منابع حاصله از یارانه می‌تواند در افزایش ناوگان خدمات حمل و نقل عمومی افزایش خطوط مترو و اتوبوس‌های شرکت عمومی هزینه شود که هم کاهش سوخت منجر شود و هم از آلایندگی محیط زیست بکاهد. تجربه استفاده از کارت سوخت در دوره اول نشان از مدیریت مصرف و جلوگیری از افزایش کاذب مصرف سوخت که عمدتا به کشور‌های همسایه قاچاق می‌شد، می‌تواند بار دیگر در کشور اجرا شود.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
این کارشناس حقوق بین الملل بیان کرد: اما راهکار دوم وجود مسئله‌ای به نام «هم افزایی واگرا» است. فرهنگ وصال افزود: در راستای سیاست‌های کلی قانون گذاری هم که چندی پیش رهبری ابلاغ فرمودند، ما می‌توانیم به بحث قانون سازی برای فراسوی مرزها و در امتداد عمق راهبردی نگاهی داشته باشیم. وی گفت: همچنین طبق بیانات رهبری، یکی از مهمترین عوامل برای پیشبرد عمق راهبردی و نگاه گسترده بر جغرافیای مقاومت، وجود معنویت است. وی اظهار داشت: بنابراین هر کشوری بخواهد از این حق دفاع پیش دستانه استفاده کند باید امتداد عمق راهبرد داشته باشد و بایست توجه کرد که منظور رهبر انقلاب از امتداد عمق راهبردی تنها منطقه غرب آسیا نیست. حقوق بین الملل نیز ابزارهای دقیقی برای برخورد با تروریسم اقتصادی، تروریسم رسانه‌ای و هر قسم دیگری از تروریسم را در اختیار دارد.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملتخاطرنشان کرد: ضعف بعد نظارتی مجلس به نسبت بعد قانون گذاری یکی از انتقاداتی است که به مجلس وارد است و ما در کمیسیون برای بهبود این شرایط تغییراتی در آیین نامه داخلی اعمال کردیم. وی افزود: با اصلاحی که روی آیین نامه انجام خواهد شد و با توافقی که با ریاست محترم قوه قضائیه داشتیم، قرار شد قانون به نحوی اصلاح شود که گزارش تحقیق و تفحص خارج از نوبت در قوه قضائیه بررسی شود. نماینده مردم گرمسار ادامه داد: ماهیت حقوقی و کیفری دادن به نتایج تحقیق و تفحص‌ها نیز راهکار دیگری است تا این اقدام نظارتی مجلس اثر بخشی بیشتری پیدا کند و نتیجه مورد نظر از آن به دست بی آید. ویبا بیان اینکه تحقیق و تفحص‌ها هزینه زیادی برای مجلس دارد، گفت: برای حل این مشکل و کاهش هزینه‌های نظارتی مجلس قرار است از این به بعد هیئت‌های تحقیق و تفحص از نیروهای سایر نهاد‌های نظارتی نظیر سازمان بازرسی و دیوان محاسبات استفاده کنند. کاتب تصریح کرد: نظارت بر دستگاه‌ها و نظارت بر حسن اجرای قانون از وظایف پیش بینی شده برای مجلس است که باید با دقت و حساسیت انجام شود و تقویت سازکار‌های نظارتی به کار آمدی مجلس کمک شایانی می‌کند. /پایان پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
به گفته معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور دوره کودکی و بالای سن ۶۰ سال که دیابت و آب مروارید فرد را تهدید می‌کند زمان طلایی برای شناسایی و درمان مشکل بینایی است. بد نیست بدانید ازهر پنج معلول نابینا، چهار نابینایی قابل پیشگیری است از این رو بررسی مشکل افراد نابینا ضرورت دارد. وی آمبلوپی را شایعترین نابینایی یک طرفه چشم دانست که به تدریج چشم را بصورت کامل درگیر میکند. نفریه ادامه داد: بیش از ۱۵ سال است که غربالگری بینایی از سوی سازمان بهزیستی کشور انجام می‌شود. وی ادامه داد: دوره کودکی و بالای سن ۶۰ سال که دیابت و آب مروارید فرد را تهدید میکند زمان طلایی برای شناسایی و درمان مشکل بینایی است که افراد باید مرتب چک شوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
حسین میرمحمد صادقی، معاون قوانین مجلس شورای اسلامی گفت: موانع موجود در فضای کسب و کار با بازنگری مقررات داخلی رفع می‌شود. بخش خصوصی و فعالان اقتصادی هم به دنبال حذف محدودیت‌های حضور در کنوانسیون‌ها هستند تا موانع تجارت برداشته شود. معاون قوانین مجلس شورای اسلامی افزود: بخش خصوصی و فعالان اقتصادی به دنبال حذف محدودیت‌های حضور در کنوانسیون‌ها هستند تا در نهایت موانع تجارت بین المللی برداشته و تجارت با سهولت بیشتری انجام شود. این حقوقدان با بیان اینکه در نظام قانون گذاری کشور تلاش شده که اختلافات کاهش یابد، خاطرنشان کرد: نگاه به پیشینه قانون گذاری نشان می‌دهد که به حل اختلافات اهمیت بسیاری داده می‌شود. میرمحمد صادقی افزود: در مسائل کیفی هم می‌توان از راه حل میانجیگری استفاده کرد چرا که میانجیگری برای دستیابی به اهداف راهی بسیار مناسب است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی با بیان اینکه نمی‌توان پول‌های کثیف و میلیاردی هزینه کرد، اما ادعای خدمت به مردم را داشت، افزود: اگر شخصی از سوی جناح یا گروه سیاسی حمایت شود، مردم را فریب داده و قطعا وکیل مردم محسوب نمی‌شود. سخنگوی کمیسیون ‌شوراهای مجلس اشاره به هزینه‌های هنگفت‌آور و سفره‌های شام و ناهار انتخاباتی، گفت: اگر جلوی این مسائل گرفته نشود، مجلس کارآمد و مردمی نخواهیم داشت؛ چرا که افراد نخبه که می‌توانند که حوزه تقنین اثر گذار باشد از ورود به مجلس باز می‌مانند و افراد نالایق به نهاد قانون گذاری وارد می‌شوند. سلیمی با بیان اینکه متاسفانه در پارلمان برای جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به انتخابات قانونی وجود ندارد، اضافه کرد: در اصلاحیه قانون انتخابات مجلس در سال گذشته مفادی را اصلاح کردیم که استانی شدن به عنوان محور اصلی آن مطرح بود ولی از سوی شورای نگهبان ایرادات اساسی به آن وارد و در نهایت به مجلس اعاده شد. نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: در ماده ۵۷ اصلاحیه شفافیت مالی کاندیداها را مد نظر قرار دادیم که بر اساس این ماده، کاندیداهای انتخابات باید حسابی را افتتاح و معرفی کنند که پول‌های نقدی آنها کاملا مشخص و هزینه‌ها شفاف باشد. سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با تاکید بر اینکه برخی از نمایندگان در حال رایزنی با علی لاریجانی رئیس مجلس هستند تا بخش شفافیت مالی و تبلیغات انتخابات در جلسه علنی مطرح شود و به تصویب برسد، بیان داشت: شفافیت مالی بحثی کلی است و مشکلی ندارد؛ اما بعید می‌دانم به انتخابات پیش رو برسد.
مهرمهر1 روز قبل
وی با بیان اینکه ۹۰ درصد مواد غذایی مصرفی کشورهای پیشرفته در گردونه صنعتی قرار دارد، اظهار کرد: خراسان شمالی نسبت به سایر استان‌ها در بحث صنعت غذایی از نظر تعداد مراکز و کارگاه‌های تولید غذایی وضعیت مطلوبی ندارد. یوسفی اظهار کرد: بهبود وضعیت صنعت غذایی در استان تولید غذای سالم، افزایش سرمایه و کاهش بیکاری را به دنبال دارد. وی گفت: خراسان شمالی قطب تولید لبنیات کشور به شمار می‌رود و با اینکه این مواد تحت کنترل هستند اما به دنبال ارتقاء وضعیتشان هستیم. وی اظهار کرد: در بحث امنیت غذایی، مصوبه ساماندهی شیر از استانداری اخذ و بایستی اجرا شود به طوریکه از محل تولید تا مصرف تحت کنترل قرار بگیرد. به گفته یوسفی، هنوز مصوبه ساماندهی نان همانند شیر از سوی استانداری صادر نشده که در صورت اخذ این مصوبه فرایندهایی همچون ساماندهی شیر برای نان در استان انجام خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
اکبر ترکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهانبا اشاره به ابلاغ سیاست‌های قانون‌گذاری از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: از این پس اگر قانونی در مجلس مطرح شود و با سیاست‌های ابلاغ شده رهبری تطابق نداشته باشد قطعا شورای نگهبان ارجاع می‌دهد و مجلس هم بر اساس این ابلاغیه پیش می‌رود. وی افزود: البته به دلیل تقسیم بندی و مشخص شدن چارچوب قانون‌گذاری، لوایح و طرح‌های مشخصی ارائه و قوانین اضافی و دست و پاگیر قبلی نیز ساماندهی می‌شود. نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر انقلاب همیشه سیاست‌های کلی بالادستی را ابلاغ می‌کنند که این سیاست‌های کلی ابلاغ شده مربوط به قانون گذاری است. وی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و سایر دستگاه‌هایی که به نوعی در قانون گذاری دخیل هستند باید وظیفه خود را بر اساس این سیاست‌ها انجام دهند و در کمیسیون‌های تخصصی به بحث و بررسی جدی‌تری بپردازند. ترکی یادآور شد: البته باید مشخص شود در روال قانون گذاری هرکدام از بندها مربوط به کدام یک از سه قوه است و به صورت دسته‌بندی و تفکیکی مشخص شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار شهرداری در خصوص تساوی سهم شهرداری‌ها و دولت از عوارض مالیات بر ارزش افزوده، عنوان کرد: در بند ۳ ماده ۴۱ توافق شده است، سهم شهرداری‌ها و دولت برابر باشد. طبق ماده ۴۲ باید سهم شهرداریها و دهیاریها به طور ۱۰۰ درصد به صورت ماهیانه پرداخت شود. هاشمی ادامه داد: اگر این قانون در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شود، درآمدهای پایدار شهرداری کشور بهتر می‌شود. بسیاری از شهرداری‌های کشور با مشکلات مالی مواجه هستند و برخی چند ماه حقوق پرداخت نکرده‌اند. وی تصریح کرد: اگر ماده ۵۳ و بند ۳ ماده ۴۱ تصویب نشوند و معافیت‌های ماده ۹ کاهش پیدا نکند، لایحه مالیات بر ارزش افزوده اثرگذاری چندانی نخواهد داشت.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سید مناف هاشمی درباره لایحه مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: در ماده ۵۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده وضع عوارض مربوط به شهرداری‌ها توسط شوراهای اسلامی شهر با اخذ اجازه وزارت کشور امکان پذیر شده است. مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار شهرداری در خصوص تساوی سهم شهرداری‌ها و دولت از عوارض مالیات بر ارزش افزوده، عنوان کرد: در بند ۳ ماده ۴۱ توافق شده است، سهم شهرداری‌ها و دولت برابر باشد. طبق ماده ۴۲ باید سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به طور ۱۰۰ درصد به صورت ماهیانه پرداخت شود. هاشمی ادامه داد: اگر این قانون در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شود، درآمدهای پایدار شهرداری کشور بهتر می‌شود. وی تصریح کرد: اگر ماده ۵۳ و بند ۳ ماده ۴۱ تصویب نشوند و معافیت‌های ماده ۹ کاهش پیدا نکند، لایحه مالیات بر ارزش افزوده اثرگذاری چندانی نخواهد داشت.
ایلناایلنا2 روز قبل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با شیوه غط خصوصی سازی برای مخابرات یک فضای انحصاری به وجود آمد باید گفت که از زمان خصوصی‌سازی ما در حوز تلفن ثابت عقب‌گرد داشتیم چرا نباید از وضعیت کارشناسان و بازنشسته‌ها و کارگزاران روستایی مخابرات گفت که اکنون با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. آقایان وقت انتقاد سراغ وزیر می‌آیند اما در زمان قانون گذاری ما را فراموش می‌کنند. وی با اشاره به روند خصوصی سازی مخابرات گفت: اصل خصوصی سازی این بخش اشتباه نبود بلکه شیوه آن غلط بود من بر خلاف نظر برخی از نمایندگان که می‌گویند بهتر است دیگر در این خصوص صحبت نکنیم بلکه اعتقاد دارم باید مشکلات را مطرح کرد باید گفت که با شیوه غط خصوصی سازی برای مخابرات یک فضای انحصاری به وجود آمد باید گفت که از زمان خصوصی‌سازی ما در حوز تلفن ثابت عقب‌گرد داشتیم چرا نباید از وضعیت کارشناسان و بازنشسته‌ها و کارگزاران روستایی مخابرات گفت که اکنون با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. آقایان وقت انتقاد سراغ وزیر می‌آیند اما در زمان قانون گذاری ما را فراموش می‌کنند. وی در خصوص صدور پروانه برای بخش خصوصی در حوز پست گفت: امیدوارم که پست اول که امروز متولد شد خدمات بهتر و در شان و شخصت مردم ارائه دهد این مساله باید مهمترین هدف مدیران این مجموعه باشد اگر شما توانستید رضایت مردم را جلب کنید پول خوبی گیرتان خواهد آمد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| سید مناف هاشمی در خصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده گفت: در ماده ۵۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده وضع عوارض مربوط به شهرداریها توسط شوراهای اسلامی شهر با اخذ اجازه وزارت کشور امکان پذیر شده است. طبق ماده ۴۲ باید سهم شهرداریها و دهیاریها به طور ۱۰۰ درصد به صورت ماهیانه پرداخت شود. هاشمی ادامه داد: اگر این قانون در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شود، درآمدهای پایدار شهرداری کشور بهتر می‌شود. بسیاری از شهرداری‌های کشور با مشکلات مالی مواجه هستند و برخی چند ماه حقوق پرداخت نکرده‌اند. وی تصریح کرد: اگر ماده ۵۳ و بند ۳ ماده ۴۱ تصویب نشوند و معافیت‌های ماده ۹ کاهش پیدا نکند، لایحه مالیات بر ارزش افزوده اثرگذاری چندانی نخواهد داشت.
فارسفارس2 روز قبل
براساس اصل ۱۰۰ قانون اساسی اختیارات حکومت‌های محلی و شوراهای اسلامی شهرها نباید آسیب ببیند. طبق ماده ۴۲ باید سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به طور ۱۰۰ درصد به صورت ماهیانه پرداخت شود. هاشمی ادامه داد: اگر این قانون در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شود، درآمدهای پایدار شهرداری کشور بهتر می‌شود. بسیاری از شهرداری‌های کشور با مشکلات مالی مواجه هستند و برخی چند ماه حقوق پرداخت نکرده‌اند. وی تصریح کرد: اگر ماده ۵۳ و بند ۳ ماده ۴۱ تصویب نشوند و معافیت‌های ماده ۹ کاهش پیدا نکند، لایحه مالیات بر ارزش افزوده اثرگذاری چندانی نخواهد داشت.
ایسناایسنا2 روز قبل
به گزارش ایسنا، سید مناف هاشمی در خصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده گفت: در ماده ۵۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده وضع عوارض مربوط به شهرداریها توسط شوراهای اسلامی شهر با اخذ اجازه وزارت کشور امکان پذیر شده است. مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار شهرداری در خصوص تساوی سهم شهرداری‌ها و دولت از عوارض مالیات بر ارزش افزوده، عنوان کرد: در بند ۳ ماده ۴۱ توافق شده است، سهم شهرداری‌ها و دولت برابر باشد. طبق ماده ۴۲ باید سهم شهرداریها و دهیاریها به طور ۱۰۰ درصد به صورت ماهیانه پرداخت شود. هاشمی ادامه داد: اگر این قانون در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شود، درآمدهای پایدار شهرداری کشور بهتر می‌شود. وی تصریح کرد: اگر ماده ۵۳ و بند ۳ ماده ۴۱ تصویب نشوند و معافیت‌های ماده ۹ کاهش پیدا نکند، لایحه مالیات بر ارزش افزوده اثرگذاری چندانی نخواهد داشت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، هادی سبحانیان در مورد مضرات معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری، اظهار داشت: در حال حاضر موضوع اعطای معافیت به مناطق آزاد تجاری یکی از بحث‌های چالش برانگیز سیاست گذاران است؛ موضوعی که توسط دستگاه‌های نظارتی و نهادهای کارشناسی با چالش مواجه شده است. سواستفاده شرکت‌ها از معافیت مناطق آزادوی با اشاره به مطرح بودن معافیت مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده، اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده هیچ گونه اصابتی بر تولیدکننده ندارد لذا این حرف غلط است که این مناطق را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کنیم و بگوییم که به دنبال حمایت از تولیدکننده هستیم. خرید هزاران میلیارد کالا از بورس کالا به نام مناطق آزادوی افزود: تاکنون چندین هزار میلیارد تومان از بورس کالا به اسم مناطق آزاد کالا خریداری شده اما در سرزمین اصلی استفاده شده است. سبحانیان اظهار داشت: بر خلاف سایر کشورها، در ایران بین مناطق آزاد و ویژه با سرزمین اصلی مرز چندان قابل تفکیکی وجود ندارد؛ بعضا مشاهده می‌شود که یک سمت خیابان منطقه آزاد و سمت دیگر سرزمین اصلی است. وی افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده و معافیت‌های این قانون را ۱۰ سال است که اجرا می‌کنیم، چند نهاد نظارتی گزارش داده‌اند که این نوع معافیت منجر به فرار مالیاتی شده است.
مهرمهر2 روز قبل
این کارشناس اقتصادی افزود: دستگاه‌های نظارتی و نهادهای کارشناسی معتقدند اعطای معافیت مالیات بر ارزش افزوده برای مناطق آزاد نه تنها منطبق با مبانی نظری این مالیات نیست بلکه پیامدها و تبعاتی را برای اقتصاد کشور دارد که فساد و فرار مالیاتی و تبعیض بخشی از آنهاست. سواستفاده شرکت‌ها از معافیت مناطق آزادوی با اشاره به مطرح بودن معافیت مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده، اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده هیچ گونه اصابتی بر تولیدکننده ندارد لذا این حرف غلط است که این مناطق را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کنیم و بگوییم که به دنبال حمایت از تولیدکننده هستیم. خرید هزاران میلیارد کالا از بورس کالا به نام مناطق آزادوی افزود: تاکنون چندین هزار میلیارد تومان از بورس کالا به اسم مناطق آزاد کالا خریداری شده اما در سرزمین اصلی استفاده شده است. وی افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده و معافیت‌های این قانون را ۱۰ سال است که اجرا می‌کنیم، چند نهاد نظارتی گزارش داده‌اند که این نوع معافیت منجر به فرار مالیاتی شده است. وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر فردی در جنوب تهران غذایی بخورد باید مالیات بر ارزش افزوده بدهد اما خوردن غذا در لوکس‌ترین رستوران منطقه آزاد مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
مجید انصاری معتقد است طبق قانون در چنین شرایطی نظر شورای نگهبان که پالرمو اشکالی ندارد حاکم است. وقتی از او درباره اینکه چرا در این یکسال مجمع پالرمو را بررسی نکرده است گفت که دوستان دبیرخانه مجمع مصلحت را در مسکوت گذاشتن پالرمو می‌دانستند. ایراداتی که شورای نگهبان در این باره گرفته بود را مجلس برطرف کرد و در مهلت مقرر قانونی شورای نگهبان عدم مغایرت قانون مجلس را با قانون شرع اعلام کرد. مواردی که هیات عالی نظارت برای ما می‌فرستد را باید طبق آیین‌نامه به شورای نگهبان ارسال کنیم، شورای نگهبان بر اساس وظیفه خود ایراد می‌گیرد. حرف آقای فلاحت پیشه از این جهت درست است که نظر شورای نگهبان تایید پالرمو است.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت با بیان اینکه نظر اعضای مجمع درباره پالرمو روشن است گفت: دوستان دبیرخانه مجمع مصلحت را در مسکوت گذاشتن پالرمو می‌دانستند. با آنکه یکسال از ارسال قانون پالرمو به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گذرد، اما هنوز تکلیف آن از سوی مجمع مشخص نیست. مجید انصاری معتقد است طبق قانون در چنین شرایطی نظر شورای نگهبان که پالرمو اشکالی ندارد حاکم است. وقتی از او درباره اینکه چرا در این یکسال مجمع پالرمو را بررسی نکرده است گفت که دوستان دبیرخانه مجمع مصلحت را در مسکوت گذاشتن پالرمو می‌دانستند. ایراداتی که شورای نگهبان در این باره گرفته بود را مجلس برطرف کرد و در مهلت مقرر قانونی شورای نگهبان عدم مغایرت قانون مجلس را با قانون شرع اعلام کرد.
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ابلاغ سیاست‌های قانونگذاری از سوی مقام معظم رهبری، گفت: طبق تاکیدات رئیس مجلس شورای اسلامی بر سیاست‌های ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری، مجلس کاملا این آمادگی را دارد که در راستای منویات مقام معظم رهبری کارها را پیش ببرد و در آن شکی نیست. وی افزود: قانون زمانی می‌تواند موثر باشد که برای همه لازم الاجرا باشد و استثنا در قانون وجود نداشته باشد؛ که هیچ کسی بر اجرای آن استنکاف نکند. ماهیت و هویت یک قانون این است که باید رده‌های مختلف جامعه را شامل شود. عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: ایران جزو کشورهایی است که علیرغم اینکه سابقه قانون‌گذاری خیلی زیادی دارد ولی تنوع و زیادی قوانین باعث شده است که تبعیت از قانون کم شده و تفسیرها از قانون زیاد شود. ابراهیمی با اشاره به موضوع تفسیرهای مختلف از برخی قوانین، تاکید کرد: به طور مثال درحال حاضر دلیل اینکه وکلا در کشور ما این همه میدان حرکت پیدا کردند این است که به نفع موکل، از لابه لای قوانین متفاوت برداشت‌های مختلف می‌کنند و این درست نیست. سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه باید یک بازنگری جدی در نحوه قانون گذاری انجام دهیم، تصریح کرد: از دید من نظارت بر اجرای قوانین به دلیل حجم و تنوعی که دارد یک مقداری دشوار شده است و ابلاغ سیاست‌های کلی از سوی مقام معظم رهبری یک نقطه عطف برای اصلاح این اشکالات است. /پایان پیام
فارسفارس3 روز قبل
مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه ۱۵۰۰ شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده‌اند، گفت: این شبکه یک برنامه ملی در معاونت علمی است که با هدف گسترش ارائه خدمات هوشمند و موثر به فعالان حوزه نوآوری ایجاد و توسعه یافته است. همچنین برای بهره مندی اعضای بیشتر از این خدمات، این شبکه هر روز به دنبال تفاهم ایجاد یا ارائه خدمات بیشتر، جدیدتر و نوآورانه‌تری است. زیرا هدف این شبکه فرهنگسازی ارتقای سهم اقتصاد دانش بنیان است. تمام این اعضا به نوعی در توسعه زیست بوم با حمایت یا سیاست‏گذاری و قانون گذاری مؤثر هستند. کرمی به دیگر اعضای این شبکه اشاره کرد و افزود: در این شبکه نخبگان، استعدادهای برتر، دانشجویان و پژوهشگران، افراد نوآور، مخترعان و صاحبان ایده و مهارت هم حضور دارند.

آغاز انتخابات پارلمان لهستان

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از ورشو، انتخابات مجلس قانون گذاری لهستان از صبح امروز یکشنبه در سراسر این جمهوری آغاز شد. از جمعیت ۳۸ میلیونی نفری لهستان بیش از سی میلیون نفر واجد شرایط رای دادن هستند و حدود ۲۸هزارحوزه اخذ رای آماده رای گیری هستند. اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۵ منتقد دولت لهستان درباره اصلاحات دادگستری و سیاست مهاجرت است. براساس قانون اساسی لهستان، انتخابات پارلمانی حداکثر ۹۰ روز پیش از انقضای چهارسال دوره ریاست جمهوری باید برگزار شود و بدین ترتیب در سال آینده میلادی انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار می‌شود. این انتخابات از ساعت هفت صبح آغاز شده است و تا ساعت ۲۱ به وقت محلی ادامه دارد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تک اکسپلور، جف بزوس معتقد است افزایش استفاده از فناوری تشخیص چهره تبعات اجتماعی و سیاسی متنوعی را به همراه خواهد داشت و لذا کاخ سفید باید این موضوع را جدی بگیرد و قوانین خاصی را برای کاربرد فناوری مذکور وضع کند. در ماه‌های اخیر برخی شرکت‌های فناوری آمریکایی به علت سواستفاده از فناوری تشخیص چهره و نقض امنیت و حریم شخصی مردم از این طریق مورد انتقاد قرار گرفته بودند. همچنین برخی از این شرکت‌ها بی سروصدا در حال همکاری با پلیس و سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی امریکا هستند تا اطلاعات خصوصی مفصلی را با استفاده از فناوری یادشده و بدون جلب رضایت مردم جمع آوری کنند. جف بزوس معتقد است اگر در مورد نحوه استفاده از فناوری تشخیص چهره قانون گذاری نشود، تضمینی وجود ندارد که در آینده از آن به درستی استفاده شود. وی افزوده که آمازون دستورالعمل‌های مناسب از نظر خود برای کاربرد فناوری مذکور را تدوین کرده و معتقد است می‌توان بدین شیوه حقوق افراد را محترم شمرد و تضمین کرد که دولت‌ها به شکلی شفاف از فناوری یادشده بهره بگیرند.
فارسفارس3 روز قبل
رئیس مجلس گفت: در سفر به صربستان و حضور در اجلاس بین المجالس نحوه تعهدات بین المللی و روش تبعیت از قوانین بین المللی بررسی می‌شود. امسال موضوع اساسی در دستور کار اجلاس است و آن نحوه تعهدات بین المللی و روش تبعیت از قوانین بین المللی است. وی با تاکید براینکه تبعیت از قوانین بین المللی گمشده امروز است، بیان داشت: به ویژه در چند سال اخیر عملا قوانین و تعهدات بین المللی زیرپا گذاشته می‌شود، از این رو فکر می‌کنم این موضوع از مسائل اساسی دنیای امروز است و باید به آن پرداخت تا قوانین و تعهدات بین المللی محترم شمرده شود. لاریجانی گفت: در این سفر در خدمت همکاران هستیم تا در بخش هایی چون امور زنان، جوانان، موضوعات مهم و گوناگون دنیا شرکت و بحث کنند. رئیس مجلس با اشاره به همکاری‌های دو جانبه ایران و صربستان، اظهار داشت: روابط دوستانه همیشه مدنظر کشور ما بوده است.
فارسفارس3 روز قبل
قادری تاکید کرد: ‌ متأسفانه به نظر می‌آید دولت در برخی موارد زرنگی می‌کند و از ساختار ایجاد شده سران قوا به جای استفاده، سوءاستفاده می‌کند. اموری که با قید فوریت و ضرورت و با ضرب‌الاجل همراه است باید در جلسات سران قوا مطرح و نهایی شود. برخی امور به جای آنکه از مسیر عادی و اداری برود در جلسات شورای هماهنگی سران مطرح می‌شود. قادری تاکید کرد: ‌ بدون اینکه فرایندی قانونی در قالب طرح یا لایحه ارائه شود صرفا بر اساس اینکه بگوییم مصوبه سران قوا را دارد نمی‌تواند تحت عنوان اصلاح ساختار بودجه، پاسخگوی نیازها باشد. دولت موارد را گزینشی از طریق فرایند مصوبه‌گیری در سران قوا حل می‌کند و این مصوبات عملا پشتیبانی کارشناسی ندارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
اطاله دادرسی در سال‌های اخیر یکی از معضلات جدی قوه قضائیه بوده است که در دوره‌های مختلف مدیریت قوه قضائیه برای حل آن اقداماتی صورت گرفته است. محمدصادق امانی/اطاله دادرسی در سال‌های اخیر یکی از معضلات جدی قوه قضائیه بوده است که در دوره‌های مختلف مدیریت قوه قضائیه برای حل آن اقداماتی صورت گرفته است. وی درباره ذی نفعان تصویب لایحه تجارت نیز می‌گوید: «ذی‌نفعان اصلی کسانی هستند که از بانک وام‌ گرفتند و وثیقه ملکی گذاشته‌اند». نقض حقوق مالکیت، تسهیل کردن راه طرح ادعاهای واهی و مبهم بودن مفاهیم از جمله نقاط ضعف لایحه تجارت است که موجب می‌شود سونامی پرونده‌های قضایی راهی قوه قضائیه شود. به همین دلیل انتظار می‌رود مسئولان قوه قضائیه با ورود فعالانه به موضوع لایحه تجارت از تصویب نهایی لایحه‌ای که تأثیری منفی بر عملکرد قوه قضائیه می‌گذارد، جلوگیری نمایند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
ظاهرا اتفاق نظر مردم در اتخاذ شیوه‌ای هماهنگ در برابر گران فروشی در خاوردور امری ریشه دار است. چین در ابتدای سال جاری میلادی با معضل گران‌فروشی در حوزه «واکسن» روبرو شد. بدون معطلی و خیلی زود مقام‌های مسئول در این حوزه به فکر چاره افتادند و تصمیم گرفتند که با گران فروشی واکسن مبارزه کنند. این نوع جریمه‌ها فرد را مجبور می‌کند تا ریسک گران فروشی و کم فروشی را به خاطر جریمه بسیار بالای آن نپذیرد».۴بنابراین باید پذیرفت که مبارزه با گران‌فروشی و یا کم‌فروشی مسئله چندان پیچیده‌ای نیست. این نکته را هم یادآوری کنیم که، مقابله با پدیده گرانفروشی، پیش شرط‌هایی هم دارد که بررسی آن گزارشی دیگر می‌طلبد.
فارسفارس4 روز قبل
رئیس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با بیان اینکه هیچ ارتباطی میان این جبهه و حزب رفاه ملت ایران وجود ندارد، گفت: در زمان قانونی از حزب رفاه ملت ایران استعفا داده‌اند. صدر در پاسخ به این پرسش که آیا جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با حزب رفاه ملت ایران نیز ارتباط دارد و در انتخابات با آنها هماهنگ خواهد بود، گفت: خیر؛ هیچ ارتباطی وجود ندارد. ما در جهت تجدید ساختار حزب رفاه همکاری و تلاش کردیم اما اکنون هیچ ارتباط سازمانی با این حزب نداریم. رئیس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت می‌گوید که وی و برخی از دوستانش در زمان قانونی از حزب رفاه ملت ایران استعفا داده‌اند. وی در پاسخ به این پرسش که آیا جبهه پیشرفت رفاه و عدالت برای ریاست جمهوری علی لاریجانی مقدمه‌چینی می‌کند، گفت: خیر.

به انتهای لیست رسیدید