قاچاق کودک

قاچاق کودک

اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
مقابله با کار کودکان اتباع، مقابله با قاچاق کودک استوی در ادامه تشریح کرد: بنابراین اگر ما با کار کودکان غیرایرانی برخورد می‌کنیم، درواقع برخورد با قاچاقچیان کودک است. نقد بنده به سازمان‌های مردم نهاد این است که چرا در رابطه با کار کودکان کار بیانیه صادر می‌کنند، اما در رابطه با قاچاق کودکان بیانیه‌ای صادر نشده است. حمایت از کودک کار نسبت به خانواده‌ آن‌ها اولویت داردمسعودی‌فرید در ارتباط با شیوه صحیح مقابله با کار کودک و قاچاق کودک کار گفت: این درست نیست که با رویکرد خیریه‌ای به کار کودکان و قاچاق کودکان کار نگاه کنیم، چرا که این به‌ معنای‌ آن است که کودک و خانواده او باید شرایط خود را بپذیرند. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن تاکید بر اینکه کودکان کار تیمی کار می‌کنند، ولی مافیا نیستند، گفت: کودکان کار اتباع یا ایرانی عموما تیمی کار می‌کنند و با هم در ارتباط هستند. هیچ کودکی تنهایی را رد مرز نکرده‌ایموی در خصوص مقابله با کار کودکان اتباع گفت: ما طبق آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابان عمل می‌کنیم، اما تکلیف اتباع باید مشخص شود.

تصاویری از آنچه کودکان سراسر جهان می‌خورند

14+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ درصد از کودکان کار و خیابان اتباع بیگانه هستند، گفت: تنها ۱۰ درصد از این کودکان ایرانی هستند و از بین کودکان اتباع بیگانه نیز ۵۵ تا ۶۵ درصد از آنها مجوزهای قانونی برای حضور در کشور را ندارند. به گزارش ایسنا، وحید قبادی دانا با با بیان اینکه موضوع کودکان خیابانی شبیه یک کوه یخ است که تنها بخش کوچکی از آن قابلیت دیدن پیدا می‌کند گفت: تنها بخش کوچکی از این کودکان که در خیابان‌ها مشغول کار کردن هستند به چشم شهروندان می‌آیند و این موضوع آسیب چند عاملی است. در صورتی که جلوی ورود غیر قانونی این کودکان به کشور گرفته شود این آسیب نیز کاهش می‌یابد در غیر این صورت باید شاهد افزایش تعداد این کودکان باشیم. قبادی دانا افزود: این کودکان برای سودجویان منبع مالی خوبی به ویژه در حوزه زباله گردی هستند به همین دلیل کارگروهی نیز در معاونت اجتماعی شهرداری برای رسیدگی به وضعیت آنها شکل گرفته است. انتهای پیام
همشهریهمشهری2 ماه قبل
مهدی محمدی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور به ایلنا گفت: سال گذشته حدود ۵۰۰ ازدواج قانونی با اتباع خارجی داشتیم و براساس آماری که از سال ۹۲ تاکنون در اختیار داریم، نزدیک به ۷ هزار ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی صورت گرفته که درصدی از آنها غیرقانونی بوده است. شغل بیشتر اتباع خارجی کارگر ساختمانی استمحمدی درباره مشاغل در اختیار اتباع بیگانه گفت: عمده اتباعی که در کشور فعالیت می‌کنند، کارگر ساختمانی هستند که بیشتر آنها نیز به صورت غیرمجاز وارد کشور می‌شوند. وی ادامه داد: در تمام کشورها مقرراتی در خصوص اتباع غیرمجاز وجود دارد. اگر برخوردها جدی‌تر شود و هزینه حضور غیرقانونی در کشور برای اتباع غیرمجاز بالا برود، قطعا ما کمتر شاهد این پدیده خواهیم بود. این افراد عمدتا تبعه کشورهایی همانند بنگلادش، میانمار و کشورهای آفریقایی هستند و به صورت غیرمجاز وارد کشور شده‌اند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
براساس قوانین و مقررات یک زن ایرانی می‌تواند با تبعه خارجی ازدواج کند، اما باید مراحل قانونی آن طی شود و اگر این مراحل طی شود ما آن را به عنوان یک ازدواج قانونی ثبت می‌کنیم. در سال ۹۷ حدود ۵۰۰ ازدواج قانونی داشتیم و براساس آماری که از سال ۹۲ تاکنون در اختیار داریم نزدیک به ۷ هزار ازدواج زن ایرانی با تبعه خارجی داشتیم که درصدی از این ازدواج‌ها غیرقانونی نیز بوده است. بیشتر ازدواج‌‌ زنان ایرانی با اتباع کدام کشورها است؟ بیشتر ازدواج‌های اتباع که در کشور انجام می‌شود، بین زنان ایرانی با اتباع کشور افغانستان است. البته برخی از مشاغل فنی توسط اتباع غیرمجاز اشغال شده و اتباع ایرانی نمی‌توانند در این مشاغل فعالیت کنند. اگر برخوردها جدی‌تر شود و هزینه حضور غیرقانونی در کشور برای اتباع غیرمجاز بالا برود، قطعا ما شاهد حضور کمتر اتباع غیرقانونی خواهیم بود.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 ماه قبل
سلامت نیوز: نمایندگان مجلس معتقدند که سازمان بهزیستی و سایر دستگاه‌ها هر چقدر در رابطه با ساماندهی کودکان کار تلاش می‌کنند به نتیجه نمی‌رسند زیرا قدرت مافیا از آنها بیشتر است. البته بر اساس اظهارات نمایندگان باید تفکیک وظایف دستگاه‌های متولی در دستور کار قرار گیرد و دولت لایحه جامع ساماندهی کودکان خیابانی را به مجلس ارائه کند زیرا خلاء قانونی در این رابطه وجود دارد. مافیای کودکان کار قوی‌تر از دستگاه‌های متولیوی یادآور شد: ساماندهی کودکان کار امری ضروری است اما بهزیستی و سایر دستگاه‌ها هر چقدر تلاش می‌کنند به نتیجه نمی‌رسند زیرا قدرت مافیا از دستگاه‌های متولی بیشتر است. ضرورت نگهداری کودکان کار اتباع خارجی در کمپ‌هاعضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: به طور قطع نگهداری کودکان اتباع خارجی در کمپ‌ها باعث کاهش تعداد کودکان خیابانی می‌شود. مسعودی فرید یادآور شد: سازمان بهزیستی حضور کودکان در خیابان را نوعی کودک آزاری می‌داند زیرا از اینکه کودک بتواند مرحله رشد و توانمندی خود را طی کند، غفلت می‌شود.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
البته بر اساس اظهارات نمایندگان باید تفکیک وظایف دستگاه‌های متولی در دستور کار قرار گیرد و دولت لایحه جامع ساماندهی کودکان خیابانی را به مجلس ارائه کند زیرا خلاء قانونی در این رابطه وجود دارد. مافیای کودکان کار قوی‌تر از دستگاه‌های متولیوی یادآور شد: ساماندهی کودکان کار امری ضروری است اما بهزیستی و سایر دستگاه‌ها هر چقدر تلاش می‌کنند به نتیجه نمی‌رسند زیرا قدرت مافیا از دستگاه‌های متولی بیشتر است. ضرورت نگهداری کودکان کار اتباع خارجی در کمپ‌هاعضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: به طور قطع نگهداری کودکان اتباع خارجی در کمپ‌ها باعث کاهش تعداد کودکان خیابانی می‌شود. ساماندهی کودکان خیابانی پیچیدگی‌های اجتماعی مختص به خود را داردبر اساس اظهارات هاشمی ساماندهی کودکان خیابانی پیچیدگی‌های اجتماعی مختص به خود را دارد زیرا بخشی از آنان فاقد سرپرست و بی سرپرست هستند و عمده آنها سرپرست دارند که سرپرستان دچار بزه هستند و کودکان را استثمار و کار حرفه‌ای مافیایی انجام می‌دهند. مسعودی فرید یادآور شد: سازمان بهزیستی حضور کودکان در خیابان را نوعی کودک آزاری می‌داند زیرا از اینکه کودک بتواند مرحله رشد و توانمندی خود را طی کند، غفلت می‌شود.
فارسفارس3 ماه قبل
معاون وزیر دادگستری در حقوق بشر و امور بین‌الملل گفت: موافقت‌نامه بین کشورهای ایران، ترکیه، افغانستان و پاکستان در خصوص قاچاق کودک امضا شده است که بتوانیم این مسئله را در منطقه کنترل کنیم. معاون وزیر دادگستری در حقوق بشر و امور بین‌الملل با اشاره به اینکه ما غیر از برنامه‌های روزمره باید فعالیت‌های فوق العاده‌ای را برای مدیریت آسیب‌های اجتماعی در نظر بگیریم افزود: آسیب‌های اجتماعی که کودکان را تهدید می‌کند تا پایان امسال باید کنترل شود. معاون وزیر دادگستری در حقوق بشر و امور بین‌الملل در ادامه با اشاره به تحصیل کودکان اتباع در مدارس سطح کشور، خاطرنشان کرد: ۵۰۰ هزار کودک اتباع به صورت رایگان در مدارس سطح کشور در حال تحصیل هستند که یکی از افتخارات ایران در مجامع بین المللی است. عباسی به امضای موافقت‌نامه بین کشورهای ایران، ترکیه، افغانستان و پاکستان در خصوص قاچاق کودک اشاره کرد و اذعان داشت: قاچاق کودکان جز مخاطراتی است که امروزه دنیا را تهدید می‌کند و یکی از چالش‌های جدی در حوزه کودکان محسوب می‌شود. معاون وزیر دادگستری در حقوق بشر و امور بین‌الملل در پایان ضمن انتقاد از دستگاه‌ها در مورد دنبال وظایف خود نسبت به کودکان و رفع چالش‌های این حوزه، گفت: متاسفانه بسیاری از دستگاه‌ها در این خصوص خاموش هستند و فعالیتی ندارند.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
امین بابایی، مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اولویت استانداری تهران ورود به چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی به ویژه کودکان کار و معتادان متجاهر، در مورد طرح ساماندهی کودکان کار، گفت: برای هر کدام از دستگاه‌ها؛ توسط استاندار شرح وظایف سازمان تشکیلاتی ابلاغ شده که مطابق آن تکلیفی برای هر سازمان و دستگاه تعریف شده است. مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران افزود: در طرح جدید که تعداد زیادی کودک جمع آوری شد بخش عمده آنها از اتباع بودند و باعث شد برنامه‌ریزی مطلوبی برای مطالعه تخصصی بر روی این موضوع صورت گیرد. وی در مورد مافیای کودکان کار گفت: واژه مافیا یا الصاق واژه‌هایی با این ماهیت قضاوت در کلام است؛ شاید باشد شاید نباشد اگر باشد محاکم قضایی با شرایط و نوع رصد بسیار مطلوبی این موضوع را دارند پیگیری می‌کنند و از سویی حوزه‌های نظارتی و امنیتی خیلی راحت می‌توانند نسبت به پایش این موضوع اقدام کنند. بابایی یادآور شد: باید یک پروتکل و تعریف منطقی نسبت به این موضوع داشته باشیم تا مدیران و افرادی که در مدار کار تخصصی این حوزه هستند با اشل‌سازی و تامین پروتکل امکان ورود به کشور با ماهیت قاچاق کودک را نداشته باشند. مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران ادامه داد: در پروتکل جدید ساماندهی کودکان کار تمامی آسیب‌های مربوط به این کودکان به عنوان دغدغه افکار عمومی مورد توجه قرار گرفته و اینکه در مدیریت عالی سطح استان و کشور این را به عنوان زنگ خطر پذیرفتند و به همین دلیل طرح مطالعاتی زیرساختی برای کودکان کار در حال تدوین است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
با این حال مسوولان بهزیستی استان تهران معتقدند در بررسی وضعیت کودکان کار خیابانی هر چه پیش رفتند به مافیا نرسیده و این کودکان خانوادگی کار می‌کنند. حبیب‌الله مسعودی فرید، گفت: کودکان خیابانی و کودکان کار، موضوعی چند وجهی و پیچیده است. سهیلا بابایی، عضو هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودک درباره این موضوع گفت: بهزیستی فقط به روبنای موضوع کودکان کار توجه دارد در حالی که وقتی صحبت از مافیای کار کودک می‌کنیم باید دقیقا بگوییم منظور ما کدام گروه از کودکان کار هستند. بابایی بیان کرد: اما بخش مهمی از کودکان کار و خیابان که باید به آن پرداخت، کودکان زباله‌گرد هستند. امروز دیگر مشخص است که این کودکان اجیر شده‌اند و برای افرادی کار می‌کنند که باند و مافیا هستند و در ازای مبلغ ناچیزی این کودکان را به کار گرفته‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ماه قبل
برخی مدعی‌اند در سال‌های گذشته طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان شکست خورده و دولت نتوانسته اقدام موثری انجام دهد. آن چیزی که باعث نگرانی ما می‌شود، فراوانی قربانیان قاچاق کودک در مسیر افغانستان است. در چندسال اخیر فراوانی قاچاق کودکان به امری نگران‌کننده تبدیل شده است. متاسفانه پدیده کودکان کار و به‌خصوص نرخ کودکان قربانی قاچاق در حال افزایش است و باید یک اراده ملی در تمام سطوح برای کنترل و پیشگیری از این آسیب نگران‌کننده که نوک تیز آن متوجه کودکی کودکان است، ایجاد شود. شرایط کودکان پاکستانی چطور است؟ تعداد کودکان کار پاکستانی بسیار کمتر است و جمعیت آنها فقط سه‌درصد از کل جمعیت مورد مطالعه در تهران است.
انتخابانتخاب5 ماه قبل
استاندار تهران گفت: طرح جمع‌آوری کودکان خیابانی هیچ مغایرتی با کنوانسیون حقوق بشر ندارد و اساسا شرایط این کودکان با اصول همان کنوانسیون مغایر است. انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرایطی که کودکان خیابانی با آن مواجه هستند مغایر با اصول اولیه همان کنوانسیون حقوق بشر است. وی تاکید کرد: طرح جمع‌آوری کودکان خیابانی به علت تبعاتی که حضور آنان برای حفظ مسائل امنیتی و سلامتی دارد باید اجرا شود. وی افزود: معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور، رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور و بهزیستی آئین‌نامه اجرایی این طرح را ابلاغ کرده‌اند. به گزارش ایرنا استاندار تهران اواخر سال ۹۷ دستور جمع‌آوری کودکان خیابانی را صادر کرده بود.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
وی همچنین در ارتباط با جمع‌آوری کودکان کار و خیابانی گفت: این طرح با هماهنگی شهرداری تهران از ۲۲ خرداد در تهران آغاز و در یک ماه ۲۶۰ کودک از سطح معابر و خیابانها جمع‌آوری و ساماندهی شدند. از این ۲۶۰ کودک جمع‌آوری شده ۸۲ درصد غیرایرانی بوده و ۵۳ درصد از این کودکان اوراق هویتی ندارند و براساس آمار ۸۵ درصد از کودکان جمع‌آوری پسر و سن کودکان جمع‌آوری ۶ تا ۱۲ سال بوده است. وی درباره فاز بعدی جمع‌آوری کودکان خیابانی گفت: بنا داریم پس از واگذاری دو ساختمان از شهرداری در منطقه ۵ و ۸ فاز دوم آن را از هفته آینده اجرا کنیم. فرید همچنین به حمله برخی از باندهای قاچاق کودک به «ان‌. جی‌. او» ها و سازمانهای فعال در ارتباط با جمع‌آوری و ساماندهی کودکان خیابانی گفت: در چند مرحله این باندها به اورژانس اجتماعی و سازمانهای فعال در حوزه جمع‌آوری کودکان خیابانی حمله‌ور شدند که در ادامه قرار بر این شد که فرآیند جمع‌آوری کودکان خیابانی با همراهی نیروی انتظامی صورت گیرد. وی تصریح کرد: متأسفانه باندهای قاچاق کودکان خیابانی با قمه به برخی از نیروهای اورژانس اجتماعی و نیروهای فعال در این حوزه حمله‌ور شدند که این موضوع هم اکنون در دستور بررسی نیروی انتظامی است.
برنابرنا6 ماه قبل
مسعودی فرید با اشاره به اینکه در چند مرحله باندهای قاچاق کودک در فرآیند جمع‌آوری کودکان کار و خیابانی به ان‌جی‌اوها و نیروهای اوژانس اجتماعی حمله‌ور شدند. از این ۲۶۰ کودک جمع‌آوری شده ۸۲ درصد غیرایرانی بوده و ۵۳ درصد از این کودکان اوراق هویتی ندارند و براساس آمار ۸۵ درصد از کودکان جمع‌آوری پسر و سن کودکان جمع‌آوری ۶ تا ۱۲ سال بوده است. وی درباره فاز بعدی جمع‌آوری کودکان خیابانی گفت: بنا داریم پس از واگذاری دو ساختمان از شهرداری در منطقه ۵ و ۸ فاز دوم آن را از هفته آینده اجرا کنیم. فرید همچنین به حمله برخی از باندهای قاچاق کودک به «ان‌. جی‌. او» ها و سازمانهای فعال در ارتباط با جمع‌آوری و ساماندهی کودکان خیابانی گفت: در چند مرحله این باندها به اورژانس اجتماعی و سازمانهای فعال در حوزه جمع‌آوری کودکان خیابانی حمله‌ور شدند که در ادامه قرار بر این شد که فرآیند جمع‌آوری کودکان خیابانی با همراهی نیروی انتظامی صورت گیرد. وی تصریح کرد: متأسفانه باندهای قاچاق کودکان خیابانی با قمه به برخی از نیروهای اورژانس اجتماعی و نیروهای فعال در این حوزه حمله‌ور شدند که این موضوع هم اکنون در دستور بررسی نیروی انتظامی است.
رکنارکنا6 ماه قبل
بر اساس گزارش دادگاه آمریکا، اپستین متهم شده که یک باند قاچاق جنسی را مدیریت می‌کرده در آن ده‌ها دختر زیر سن قانونی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند. از جمله اتهاملاتی که علیه این میلیاردر آمریکایی مطرح شده این است که او در فاصله سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ از دختران زیر سن قانونی سوء استفاده جنسی کرده است. اپستین متهم به پرداخت ۳۵۰ هزار دلار به ۲ نفر شده که مظنون به همکاری با وی هستند. افشای فیلم دونالد ترامپ در کنار اپستین از جمله موارد جنجالی پرونده این میلیاردر آمریکایی است. این ویدئو مربوط به یک میهمانی در سال ۱۹۹۲ است که در آن ترامپ و اپستین در حال گفتگوی صمیمی با یکدیگر هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ماه قبل
گرچه ادعای اصرارورزان بر اجرای این طرح‌ها، معرفی داوطلبانه کودکان، تشکیل پرونده حمایتی برای ایشان و پیگیری وضعیت کودکان است، در عمل نه‌تنها تاکنون هیچ‌یک از این ادعاها اثبات نشده، بلکه «زمزمه‌هایی مبنی بر رد‌ مرز کودکان کار افغانستانی به گوش می‌رسد. این‌بار اخبار رسیده از طرح جمع‌آوری کودکان کار به‌شدت نگران‌کننده به نظر می‌رسد. وی در پاسخ به این سؤال که آیا تصمیم به رد مرزکردن این کودکان دارید، گفت: ‌اصلا رد مرزکردن این کودکان کار ما نیست. وقتی کودکی وارد کشور می‌شود، مطابق کنوانسیون‌ها وظیفه نگهداری این کودکان با کشور میزبان است و باید مشکلش را حل کند. پیگیری‌ها برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر درباره صحت رد مرزکردن کودکان کار خارجی ادامه دارد.
فارسفارس6 ماه قبل
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از آغاز طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان خبر داد و گفت: بررسی‌ها در سطح تهران نشان می‌دهد که ۶۵ تا ۷۰ درصد کودکان کار و خیابان، اسناد هویتی ندارند. حبیب اله فرید در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس گفت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان اجرا می‌شود. وی افزود: با حوزه مددکاری، شهرداری، سازمان‌های مردم نهاد مرتبط با بهزیستی به همراه استانداری، طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان اجرایی می‌شود. وی تصریح کرد: اکنون به نظر می‌رسد فضای کودک در خیابان رعایت و نمی‌دانیم این کودکان از کجا آمده و هویتشان چیست؛ چراکه اکثرا بی‌هویت هستند. وی اظهار کرد: سازوکار اجرایی طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان همانند گذشته بوده است؛ جذب از سطح خیلی تنهاست اما عمدتا نمی‌خواهیم کودکان در مراکز نگهداری شوند به این ترتیب بر اساس گزارش مددکاری گام‌های بعدی حمایت از کودکان طراحی و اجرا می‌شود.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
وی افزود: ۶ مرکز دیگر نیز در شهر تهران برای نگهداری معتادان متجاهر اعم از زنان و مردان در نظر گرفته می‌شود که در حال حاضر تنها ۲ مرکز ویژه معتادان برای شرایط بعد از خروج وجود دارد که نیاز به افزایش این مراکز وجود دارد. استاندار تهران با بیان اینکه توانمندسازی و جامعه‌پذیری معتادان متجاهر اصل اساسی است عنوان کرد: با مدیران کم‌کار در زمینه مبارزه با موادمخدر که به تکالیف و وظایف قانونی خود عمل نمی‌کنند برخورد می‌کنیم. محسنی بندپی تأکید کرد: باید ببینیم برگزاری جلسات موادمخدر چقدر اثربخشی دارند و البته پیوستگی، استمرار و نحوه تشکیل جلسات به گونه‌ای است که نشان از کیفی بودن جلسات دارد. وی با اشاره به اینکه عنصر اصلی کاهش آسیب‌های اجتماعی شهرداری تهران است گفت: عمده فعالیت در این بخش به امکانات و تجهیزات مرتبط است همچنین ۳ مؤلفه صیانت از کودکان، مشارکت سمن‌ها و ورود جدی تمامی دستگاه‌ها هم در مبارزه با موادمخدر و هم ساماندهی کودکان کار و خیابان اثربخش است. محسنی بندپی در پایان خاطرنشان کرد: قرار شد اداره اتباع و حوزه قضایی در مورد کودکان کار و معتادان متجاهر تکلیف را مشخص کند تا آن‌ها را به کشورشان برگردانیم.
برنابرنا6 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران اظهار داشت: در هیچ مقطعی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اینقدر تحت فشار و تبلیغات گسترده علیه نظام نبودیم و اینطور در فروش نفت محدودیت نداشتیم. تهران پایتخت است و بیشترین دانشگاه‌ها و هتل‌ها را دارد ولی از یک عقب‌ماندگی رنج می‌برد. در حال حاضر ۵۵۰ هزار نفر اتباع خارجی مجاز در تهران وجود دارد که دو برابر آن هم غیرمجاز داریم. استاندار تهران خاطرنشان کرد: متأسفانه قاچاق کودک از کابل و عراق به تهران برنامه‌ریزی شده است که باید جلوی این اقدام گرفته شود. استاندار تهران خاطرنشان کرد: سند آمایش استان تهران را آماده کردیم، سند آسیب‌های اجتماعی تدوین شده و سند توسعه استان با ظرفیت‌هایی مطرح شده است.
ایسناایسنا6 ماه قبل
استاندار تهران بر لزوم واگذاری ۸ مرکز بهاران توسط شهرداری تهران به سازمان بهزیستی تاکید کرد و افزود: شهرداری تهران باید به وظایف قانونی خود عمل کند. یکی از دستگاه‌هایی که درخصوص ساماندهی معتادان متجاهر و مقابله با این پدیده اقداماتش بسیار موثر است شهرداری تهران است که باید بر اساس آیین نامه و قانون عمل کند. وی ادامه داد: در خصوص ساماندهی کودکان کار تصمیم‌گیری‌های لازم انجام شده و مقرر شده هشت مرکز بهاران شهرداری تهران به سازمان بهزیستی واگذار شود که باید در این حوزه اقدامات لازم هر چه زودتر انجام شود. در سه ماهه نخست امسال دستگیری‌ها در حوزه مواد مخدر نیز شاهد افزایش ۱۰ درصدی بوده است. همچنین ظرف ۲۴ ساعت گذشته نیز ۱۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان تهران کشف شده است.
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی ظهر چهارشنبه در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: معاونت اجتماعی شهرداری تهران مکلف شده بود تا دو ساختمان در مناطق ۵ و ۸ شهر تهران بصورت تجهیز شده در اختیار بهزیستی قرار دهد که ظاهرا تحویل این ساختمان‌ها بدون اینکه تجهیزاتی داشته باشد صورت گرفته است. محسنی بندپی افزود: ۶ مرکز دیگر نیز در شهر تهران برای نگهداری معتادین متجاهر، زنان معتاد متجاهر یا کودکان کار و خیابان در نظر خواهیم گرفت و در حال حاضر تنها ۲ مرکز ویژه معتادین خروج از مراکز نگهداری ماده ۱۶ در تهران وجود دارد که نیاز به افزایش این مراکز داریم. وی با اشاره به اینکه توانمند سازی و جامعه پذیری معتادین متجاهر برای ما اصل اساسی است گفت: با مدیران کم کار در مبارزه با مواد مخدر که به تکالیف و وظایف قانونی خود در خصوص معتادین عمل نمی‌کنند برخورد می‌کنیم و باید ببینیم برگزاری جلسات مواد مخدر چقدر اثربخشی دارند و البته پیوستگی، استمرار و نحوه تشکیل جلسات به گونه‌ای است که نشان از کیفی بودن این جلسات دارد. استاندار تهران بیان داشت: پای کار اصلی کاهش آسیب‌های اجتماعی، شهرداری تهران است چرا که عمده فعالیت در این بخش به امکانات و تجهیزات مرتبط است و ۳ مؤلفه‌های صیانت از کودکان، مشارکت سمن‌ها و ورود جدی تمامی دستگاه‌ها هم در ساماندهی و هم در مبارزه با مواد مخدر و هم ساماندهی کودکان کار و خیابان آث بخش است. محسنی بند پی افزود: در ساماندهی کودکان عمدتا با باندهای قاچاق کودک به تهران روبرو هستیم که کودک را بدون اطلاع والدین از شهرهای کشورهای همجوار به تهران قاچاق می‌کنند و ۲۳۴ کودک با این روش وارد تهران شده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بند پی در جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران گفت: در هیچ مقطعی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا این اندازه تحت فشار تبیلغات علیه نظام نبوده‌ایم و اینطور در فروش نفت محدودیت نداشته‌ایم. وی افزود: من ۱۲ سال در مجلس و در کمیسیون تحصصی بودم و فکر نمی‌کردم استان تهران در حوزه سلامت تا این اندازه دچار محدودیت باشد تهران پایتخت است و بیشترین دانشگاه‌ها و هتل‌ها را دارد اما از یک عقب ماندگی رنج می‌برد. قاچاق کودک از برخی کشورهای همسایه به تهران سیاستگذاری شده استاستاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به حضور ۵۵۰ هزار نفر اتباع مجاز و دو برابر این میزان اتباع غیرمجاز در استان تهران اشاره کرد و اظهار کرد: ۲۲ خرداد نسبت به جمع آوری کودکان کار اقدام کردیم که از ۲۴۹ هزار کودک کار ۱۸۹ هزار نفر اتباع خارجی بودند متأسفانه می‌توان گفت که قاچاق کودک از برخی کشورهای همسایه به تهران سیاست گذاری شده است. امسال زیر بار تغییر ساعت نرفتیماستاندار تهران ادامه داد: سند آمایش استان آماده شده و در کنار آنها سند آسیب‌های اجتماعی و توسعه استان با توجه به ظرفیت‌های هر منطقه تدوین شده است که می‌توانند نقش مؤثری در توسعه استان تهران داشته باشد. وی با تاکید بر این که فاصله رفاهی بین ستاد و صف زیاد است و این موضوع استان تهران را رنج می‌دهد افزود: دستگاه‌های ستادی در تهران حضور دارند اما تهران در سیاست گذاری مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و … می‌تواند برای استان‌های دیگر الگو باشد.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
استان تهران پس از سیستان و بلوچستان کمترین سرانه آموزشی را داردوی بیان کرد: استان تهران در حوزه‌های مختلف محدودیت دارد، تهران به ظاهر پایتخت است اما از یک محرومیت و عقب‌ماندگی تاریخی رنج می‌برد در مورد سرانه‌های آموزشی بعد از سیستان و بلوچستان کمترین سرانه را داریم و در بعد درمانی نیز سرانه تخت بیمارستانی در شهرستان‌های استان ۰٫۶ به‌ازای هر ۱۰۰۰ نفر و در شهر تهران ۱٫۶ دهم به‌ازای هر ۱۰۰۰ نفر است. محسنی بندپی ادامه داد: باید جلوی هرگونه هزینه‌های غیرمتعارف و همایش‌های غیرمتعارف از بودجه بیت‌المال گرفته شود تا شفافیت در دستگاه‌های استان تهران نهادینه شود. استان تهران در زمینه ارزش افزوده رتبه ششم را داردوی همچنین تصریح کرد: میزان ارزش افزوده تنها ۶۳ میلیارد تومان برای استان تهران درنظر گرفته شده که رتبه ششم را داریم، همچنین در مالیات استان تهران ۲٫۵ درصد برگشت‌پذیری دارد که تقاضا داریم در این زمینه‌ها عنایت بیشتری شود. استاندار تهران ادامه داد: اگر تفویض اختیار شود و میزان رشد درآمدهای مالیاتی برش فصلی داشته باشد بسیار به نفع استان تهران است همچنین اگر ادارات کل مالیات، مالیات معوق را وصول مشکلات استان تهران برطرف می‌شود. محسنی بندپی در پایان خاطرنشان کرد: درآمدهای اقتصادی ادارات نیز باید به گونه‌ای باشد که سبب پیگیری اقدامات شود از سوی دیگر فاصله ستاد و صف در استان تهران ما را رنج می‌دهد بنابراین کمک کنید کارهای نوین را پیش بگیریم و الگو و پایلوت کشوری باشیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ماه قبل
انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران گفت: متأسفانه قاچاق کودک از کابل و عراق به تهران برنامه‌ریزی شده است که باید جلوی این اقدام گرفته شود. اعتمادآنلاین|‌ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران اظهار داشت: در هیچ مقطعی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اینقدر تحت فشار و تبلیغات گسترده علیه نظام نبودیم و اینطور در فروش نفت محدودیت نداشتیم. در حال حاضر ۵۵۰ هزار نفر اتباع خارجی مجاز در تهران وجود دارد که دو برابر آن هم غیرمجاز داریم. استاندار تهران خاطرنشان کرد: متأسفانه قاچاق کودک از کابل و عراق به تهران برنامه‌ریزی شده است که باید جلوی این اقدام گرفته شود. استاندار تهران خاطرنشان کرد: سند آمایش استان تهران را آماده کردیم، سند آسیب‌های اجتماعی تدوین شده و سند توسعه استان با ظرفیت‌هایی مطرح شده است.
فارسفارس6 ماه قبل
استاندار تهران گفت: متأسفانه قاچاق کودک از کابل و عراق به تهران برنامه‌ریزی شده است که باید جلوی این اقدام گرفته شود. قاچاق کودک از کابل و عراق به تهرانبه گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران اظهار داشت: در هیچ مقطعی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اینقدر تحت فشار و تبلیغات گسترده علیه نظام نبودیم و اینطور در فروش نفت محدودیت نداشتیم. در حال حاضر ۵۵۰ هزار نفر اتباع خارجی مجاز در تهران وجود دارد که دو برابر آن هم غیرمجاز داریم. استاندار تهران خاطرنشان کرد: متأسفانه قاچاق کودک از کابل و عراق به تهران برنامه‌ریزی شده است که باید جلوی این اقدام گرفته شود. استاندار تهران خاطرنشان کرد: سند آمایش استان تهران را آماده کردیم، سند آسیب‌های اجتماعی تدوین شده و سند توسعه استان با ظرفیت‌هایی مطرح شده است.
سلامت نیوزسلامت نیوز6 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ماه قبل
از مجموع ۸۰ کودک پذیرش شده طی گذشت چند روز از اجرای طرح ساماندهی، ۲ کودک زیر ۶ سال بودند. وی یادآور می‌شود: سال گذشته در مجموع ۱۳ هزار کودک کار و خیابان در سراسر کشور و سه هزار کودک در تهران پذیرش شدند. وی تصریح می‌کند: طبق ماده ۸۰ برنامه ششم توسعه، ساماندهی کودکان کار و خیابان تکلیف قانونی بهزیستی است و آیین نامه جدید ساماندهی کودکان کار نیز برآن تاکید دارد. ساعات کار طولانی و دستمزدی که معلوم نیست نصیب چه کسانی می‌شود، سلامت فیزیکی و روانی کودکان کار و متکدی را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. امید است که با آیین نامه جدید ساماندهی کودکان کار و خیابان که بر همکاری دستگاه‌ها تاکید دارد، بتوان قدمی برای این کودکان در جهت بهبود زندگی آنان برداشت.
تابناکتابناک7 ماه قبل
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، از آغاز طرح مقابله با قاچاق و کار کودک خبر داد و گفت: این طرح با همکاری بهزیستی، برخی سازمان‌های مردم نهاد، اداره امور اتباع، استانداری تهران، شهرداری تهران، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و وزارت کشور اجرا می‌شود. حمله سوءاستفاده کنندگان از کار کودک به مجریان طرح ساماندهیمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: طرح ساماندهی کودکان کار بیشتر روی توانمندسازی آنان تمرکز دارد و چندان دنبال موج ساماندهی آنان نیستیم. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: نهادهای بین المللی نیز پیگیر مساله قاچاق کودک در ایران هستند. از مجموع ۸۰ کودک پذیرش شده طی گذشت چند روز از اجرای طرح ساماندهی، ۲ کودک زیر ۶ سال بودند. مسعودی فرید افزود: طرح ساماندهی کودک کار و خیابان، وضعیت کودک را نزد خانواده پیگیری می‌کند تا شاهد برگشت دوباره آنان به خیابان نباشیم.
ایرناایرنا7 ماه قبل
حمله سوءاستفاده کنندگان از کار کودک به مجریان طرح ساماندهیمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: طرح ساماندهی کودکان کار بیشتر روی توانمندسازی آنان تمرکز دارد و چندان دنبال موج ساماندهی آنان نیستیم. ۸۰ درصد کودکان کار غیرایرانی هستندمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: طبق آخرین آمار از ساماندهی کودکان کار و خیابان، ۸۰ درصد آنان غیرایرانی هستند. از مجموع ۸۰ کودک پذیرش شده طی گذشت چند روز از اجرای طرح ساماندهی، ۲ کودک زیر ۶ سال بودند. وی یادآور شد: سال گذشته در مجموع ۱۳ هزار کودک کار و خیابان در سراسر کشور و سه هزار کودک در تهران پذیرش شدند. مسعودی فرید افزود: طرح ساماندهی کودک کار و خیابان، وضعیت کودک را نزد خانواده پیگیری می‌کند تا شاهد برگشت دوباره آنان به خیابان نباشیم.
عصر ایرانعصر ایران8 ماه قبل
این شرکت در جلسه‌ای که با خبرنگاران داشت گفت که این حمله «تمامی مولفه‌های» یک شرکت خصوصی مشخص را دارا بود. او می‌گوید مرکز سیتیزن لب پیش از این دیده بود که جاسوس‌افزار پگاسوس گروه ان‌اس‌او برای نظارت بر خبرنگاران، وکلا و فعالان مکزیکی استفاده می‌شود. گروه ان‌اس‌او می‌گوید که محصولاتش توسط نهادهای مجری قانون برای مقابله با تروریسم و رفتار مجرمانه استفاده شده است. اکثریت سهام گروه ان‌اس‌او چند ماهی می‌شود که در اختیار گروه سرمایه‌گذاری نوالپینا قرار دارد. در این نامه سرگشاده به تفصیل از رفتار پیشین گروه ان‌اس‌او دفاع شده است.

به انتهای لیست رسیدید